meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Session 4 Teema: meditsiini Venemaal I-esimesel poolel XIX sajandil. ARENG füsioloogia Venemaa XIX sajandil. TEOORIA patogeneesis

Eesmärgid ja eesmärgid:

1. Näita kõige olulisem sotsiaalmajanduslikku sündmused Venemaa ajaloos esimesel poolel XIX sajandil. (Vabadussõja 1812. Ülestõusu Decembrists 1825, talupoeg rahutused, lüüasaamisega Krimmi sõjas, ja teised.). Ja nende taustast esile edasise arengu revolutsioonilist-demokraatliku mõtte tööde AN Radishchev, VG Belinski, Herzen, jt., Ja tema mõju ja heakskiitu loodusteaduste ja meditsiini, loodusteaduste metoodikaga.

2. Veenduge, et seos tööstuse kasv, linnades, maavägi, merevägi, rahvastiku ja suurenenud vajadus meditsiinilise personali ja vajadust parandada tervishoiusüsteemi riigis.

3. avada uued ülikoolid Venemaal, teaduslike koolid tingimused tagakiusamine materialismi ja progressiivne revolutsiooniliselt demokraatlike vaadetega.

4. rakendamine pilootaladel meditsiinis: tekkimine füsioloogia kui teadus. Moodustamine ideid, milline patoloogiline protsess. Nervism arengut ja kujunemist neurogeenne teooria Venemaal.

5. Näita panus Vene teadlased arengus füsioloogia.

Loogiline struktuur ja põhielemendid tegevus:

Meditsiin Venemaal esimesel poolel XIX sajandil.

Omadused vanusest. Materialistlik ideid Radishshev. Seisukohti Decembrists terviseteadlikkust. Avada uued ülikoolid ja meditsiinikoolide alla. Kaks juhtiv keskus meditsiini - kirurgilise meditsiini Akadeemia, arstiteaduskonna Moskva ülikooli. Meditsiin Isamaasõda 1812

Intensiivistumine vahelist võitlust materialismi ja idealismi meditsiinis intensiivistumise tõttu klassivõitluse ja teaduse saavutusi.

Mõju prantsuse materialismi ravimiga. Prantsuse materialist arstid: A. Leroy, J. La Mettrie, J. Cabanis. Vastavus Prantsuse materialism XVIII sajandil teadusmaailma pilt (teadusliku paradigma), mehaanilise ja metafüüsiline iseloomu.

Hea teaduslikud avastused hilja XVIII ja varajase XIX sajandil. - Alusel dialektiline materialist loodusele. Avastamist jäävuse seadus ja ümberkujundamine energia ja aine (MV Lomonossovi, 1748, Lavoisier, 1773). Unity loomade ja taimede rakkude struktuuri (T. Schwann, Schleiden M., 1839). Evolutsioonilise teooria Charles Darwin. Tema raamat "Liikide tekkimine ..." (1859) käsitles. Wöhler sünteesis uurea 1828 Engels tähenduse kohta suur teaduslikud avastused.

Tunnused arengu füsioloogia muinasajal ja ajastu feodalismi. Rene Descartes.

Moodustamine füsioloogia kui teadus. Mõju eksperimentaalse füsioloogia meditsiini arengule. F. Magendie, Bernard K., J. Müller, Helmholtz. Ühendades eksperimendi ja kliinikus K. Bernard. Ametikohtade kliiniliste ja füsioloogiliste laborites. L. Traube, SP Botkin.

Areng Vene füsioloogia XIX sajandil. AM Filomafitskiy - asutaja esimene kool füsioloogia Venemaal (füsioloogia hingamist, seedimist, vereülekanne eksperimente, eksperimentaalne uurimus anesteesia), autori esimene Vene õpik füsioloogia, "Physiology avaldatud ajama oma kuulajatele."

Nervism arengut ja kujunemist neurogeenne teooria Venemaal: EO Muhhin IE Dyadkovsky, Sechenov, Pavlov, SP Botkin.

Sechenov ja tema töö: "reflekside Brain" (1863). Tema panus uuring füsioloogias kesknärvisüsteemi, hingamisteede gaasi- ja vere, metabolism, füsioloogia labor. Kool Sechenov.

Panus kodumaise teadlased füsioloogias arengut: Vvedenskii, Ukhtomskii, VV Pashutin. Esimene kliiniliste ja füsioloogiliste laborid (SP Botkin).

Pavlov - asutaja teooria konditsioneeritud refleksid ja kõrgema närvisüsteemi aktiivsust. Tema töö "Loengud peamised seedetrakti näärmete (1897)," Kakskümmend aastat objektiivne uuring Higher neuroloogilise aktiivsuse (käitumine) Loomade "(1923)" Loengud töö aju poolkerad "(1927). Nobeli preemia 1904 School Pavlov. "Kiri Noored" (1935).

Peamised saavutused teoreetiline, kliiniliste ja ennetav meditsiin. Rolli eksperiment füsioloogia, patoloogia ja mikrobioloogia, et parandada nende arusaama patogeneesi ja kliinilist haigust.

Moodustamine ideid, milline patoloogiline protsess XIX sajandil:

- Humoraalne teooria (K. Rokitansky)

- Rakulised teooria (Virchow)

- Teooria nervism (Sechenov, Pavlov, M. J. Wise S. Botkin, AA vaimukus ja teised.).

Loomine rolli vitamiine (NI Lunin, K. Funk). Õppimine rolli endokriinnäärmetes ja hormoonid ja nende terapeutiline kasutamine (S. Pruun-Sekar, L. Sobolev, F. Bunting).

Sisu lugu

Aasta esimesel poolel XIX sajandil. meditsiini Venemaal on arenenud nii lagunemine feodaalne pärisori süsteemi tekke ja kasvu kapitalistlike. See suurendab toimimise tehases ja põllutöödel, suurendades orjastamine talupoegade ja tööliste võimetu. Väljatöötamine tööstuse, töötajate arvu tehastes on kasvanud mitu korda. Enamik elanikkonnast siirdunud põllumajanduse ja kolib linna, mis tõi kaasa suurenenud linnade arv ja kodanikele.

Hard töö- ja elamistingimusi, disempowerment inimesed viinud mass rahutused ja talupoeg sõjad. Pärast Prantsuse revolutsiooni (1793) ja sõda 1812 parima osa aadel sai selgeks rike autokraatliku võimu ja vajadust emantsipatsiooni talupojad.

1815. aastal, Venemaal oli juht tagurlik "Püha liit", halastamatult summutades revolutsiooniline tundeid intelligentsi. Nimel Aleksander I, 1818, auditeeritud ülikoolid, mis viisid inspektorid õuduseks "corruptly materialism", mis oli leotatud õpetamine, eriti arstiteaduskonna. Selle tulemusena anatoomiline muuseum lõppes kell Kaasani ülikooli ja anatoomilise isendite maeti kiriku rituaale.

Leading esindajad Vene ühiskonna vastu tagurlik ideoloogia autokraatia ja pärisorjuse Venemaal, mis kajastus ülestõusu Decembrists 1825. Filosoofiline materialistlik vaade Decembrists oli koostanud kogu ajalugu vene ühiskondlikku mõtet XVIII sajandil. Decembrists toodi üles ideid Radishshev. Filosoofiline materialism Decembrists põhineb viimase saavutused loodusteadustes - füüsika, keemia, bioloogia.

Seisukohti Decembrists hõivatud oluline koht ajaloos Vene filosoofia. Programm on Decembrists koos poliitilise ja majandusliku nõuded on kantud riiklikku tervishoiusüsteemi. Decembrists peetakse vajalikuks iga vald korraldama lastekodus, sünnitusmaja, haigla. Valla arst on kohustatud "patsientidel on tasuta." Esimest korda ajaloos Venemaa avaliku elu Decembrists tõstatas küsimuse pakkudes puuetega inimestele, tunnistades on riigi kohustus. Nad uskusid, et "on aitab puudega" ei tohiks toimuda teene, kuid kui seaduslik õigus.

Suurenenud pärast detsembris ülestõusu reaktsiooni osa tsaarivalitsuse materialismi ja revolutsiooniline-demokraatlik liikumine väljendus tagakiusamise ja süüdistus juhtivad teadlased, sulgedes ülikoolid, kasutusele mitmeid piiravaid meetmeid tegevust teadus- ja haridusasutused.

Selle taustal pärsib arengut teaduslik ja hariduslik töö NP Ogarev, Belinski, NA Dobrolyubov, Herzen, avaldada tema arvukad kirjutised, milles ta väitis, materialism juhtiv väljavaated keskpikas intellektuaalid.

Vene arstid jätkas edukalt arendada materialistlik suund põhiprobleemideks meditsiin: suhet organismi ja keskkonna keha terviklikkuse, ühtsuse füüsiline ja vaimne.


Edu ajal on saavutatud valdkonnas põhilised arstiteadus (anatoomia, füsioloogia, patoloogia) ja kliiniliste distsipliinide (meditsiin, kirurgia). Kodused patoloogia, sai sel ajal Itseriittoisuus, kui teaduse ja akadeemilise distsipliini, üldjoontes põhjal loomuliku teadusuuringute, välja metodoloogilisi lähenemisviise, et mõista sisuliselt "tervis" ja "haigus". Selline lähenemine aidanud kriitiline ja teoreetilised nagu gumoralistov (K. Rokitansky) ja Solidarists (Virchow).

Selle aja jooksul Venemaa hakkas vormi teadusliku meditsiini koolis, kes juhtis suurt teadlased - ülikooli professorid ja akadeemiaid arendada erinevate teadusvaldkondadega, et parandada õpetamismeetodite kirjutada õpiku ja kasvanud õpilased, kes toetas ja arendas ideed õpetajatele. Selline koolides moodustati Moskvas ümber MJ Mudrova, EO Muhhin EI Dyadkovo Peterburis kooli JF Bush, IV Buyalsky, PA Zagorski ja NI Pirogov .

Antud pealkiri oli hoida asjakohast läbivaatamist. Tervendajad eksamid operatiivkirurgia ja kirurgiline anatoomia ja oleksid pidanud olema teadlikud kõik suured ja väikesed operatsioonid. MD, pealegi tuli kirjutada ja kaitsta doktoritöö. Meditsiinidoktor ja Operatsioon avalikult veetis kaks keerulisi operatsioone. Operaator eksamil oli vaja teha üks oluline operatsioon.

Seega esimesel poolel XIX sajandil. See oli legaliseeritud sundtäitmise tervendajad operatsioone. Arstide oli õigus ravida kõiki haigusi ilma eranditeta ja kõiki toiminguid teha.

Chief Governmental meditsiini alguses XIX sajandil oli arstiteaduskonna (all Siseministeerium), et on olemas tema Medical Council kui teaduslik ja meditsiiniline asutus. Loomine oli tingitud meditsiini arengule ja vajadusele koordineerida teadusuuringute, samuti arendada määruste ja meditsiini projekte.

Aastal 1810 ülikooli ja meditsiinilise ja kirurgilise akadeemia hakkas määrates kraadi.

Development of tervise probleemid - tervist, haiguste ennetamiseks, tõkestamiseks nakkushaigused, parandamine üliõpilaste õppimise meetodid - iseloomustada saavutusi teadusliku ja praktilise meditsiini esimesel poolel XIX sajandil.

Kontroll küsimused:

1. Omadused poliitilise, majandusliku ja kultuurilise arengu Venemaal esimesel poolel XIX sajandil.

2. vaheline võitlus, materialismi ja idealismi meditsiinis ja selle mõju meditsiini arengule ja praktika.

3. panus AM Filomafitskiy füsioloogias arengut.

4. panus Sechenov füsioloogias arengut.

5. panus Pavlovi füsioloogia arengule.

6. panus Vene teadlased arengule Vene füsioloogia: Vvedenskii, Ukhtomskii, VV Pashutin ja teised.

7. panus Botkin teket Experimental Medicine.

8. Arendada ideid, milline patoloogiline protsess XIX sajandil:

- Humoraalne teooria (K. Rokitansky)

- Rakulised teooria (R. Virchow)

- Teooria nervism (Sechenov, Pavlov, M. J. Wise S. Botkin jt.).

Kirjandus klassi:

1. Sorokina TS Ajalugu meditsiny.- M.: Akadeemia 2004.

2. Zabludovskii EP History of Medicine. Moskva, 1981.

3. Zheleznikova LI, Koliada Yv, Slukhai EY õpetamise käsiraamat ajaloo ravim. / Ed. VB Kolyado. - Barnaul: gou VPO Asmu Roszdrava.- 2010.

Teemad paberid:

1. Sechenov ja tema teaduslik panus füsioloogia.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus teadlane arengule Vene füsioloogia.

3. väärtus tema töö edasiarendamiseks selle teaduse meie riigis.

Viited:

1. Asrotyan EA Shingari GH isa Vene füsioloogia; On 150. aastapäeva sündi Sechenov. Zh. Kõrgem neuroloogilise aktiivsuse neid. Pavlova. 1979 T.29 mitte. 3, lk. 451-456. Port.

2. suure vene füsioloog Sechenov. M. Goskultprosvetizdat 1946 24 lk.

3. A. Gorbatšovi Sechenov ja Tshernõshevskile "Mis?" // Doktor. - 1996. - №2. - Lk 46.

2. Pavlov ja tema teaduslik panus füsioloogia.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus Pavlovi füsioloogia ringlusse.

3. arendamine seedefüsioloogia teadlane.

4. Luua Pavlov füsioloogia kõrgema närvisüsteemi aktiivsus ja selle tähtsus meditsiinis.

5. Harrasteita Pavlov.

6. väärtus tema töö edasiarendamiseks selle teaduse meie riigis.

Viited:

1. SV Anichkov teoreetiline pärand Pavlov ja tema mõju siseturismi arendamine meditsiinis. Bulletin of Academy of Medical Sciences NSVL. 1976. №4. - S.69-75.

2. SV Anichkov ja Grebenina. Pavlov, IP nagu farmakoloog. M. 1950.

3. Biryukov DA elu ja töö suure vene teadlane Pavlov. (100. aastapäevale tema sündi). M., ed. "Tõde" 1949, 31 lk.

4. Biryukov DA Pavlov. M. "Meditsiin". 1967. - 74 lk.

5. Dionysos S. Pavlov, tema elu ja tööd. On 100. aastapäeva tema sündi. M. 1949, 22 lk.

6. K. Sudakov teaduslike ideede Pavlov ja nende arengu teooria funktsionaalsete süsteemide. // Doktor. - 1999. - №5. - Lk 43.

3. Vvedenskii - panus Vene füsioloogia.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus teadlane arengule Vene füsioloogia.

3. väärtus tema töö edasiarendamiseks selle teaduse meie riigis.

Viited:

1. Akhmetov KY Vvedenskii. K125-aastapäeva. Tervis Tadžikistani, 1977, №2, lk.76.

2. BM, EM, 1976. - S. 56-57 T.4.-.

4. Ukhtomskii - panus Vene füsioloogia.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus teadlane arengule Vene füsioloogia.

3. väärtus tema töö edasiarendamiseks selle teaduse meie riigis.

Viited:

1. Akadeemiline Ukhtomskii. (100. aastapäevale tema sündi). Neurofüsioloogia, 1975, T.7, №6, s.655-656.

2. BM, EM, 1985. - T.26. - S.157-158.

3. Uflyand YM Science akadeemik tee Ukhtomskii. (100. aastapäevale d. R.). Tööhügieen ja kutsehaiguste 1975 №12, s.40-41. Port.

5. V. Pashutin - panus Vene füsioloogia.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus teadlane arengule Vene füsioloogia.

3. väärtus tema töö edasiarendamiseks selle teaduse meie riigis.

Viited:

1. BM, EM, 1982. - JT.18. - S. 434.

2. Veselkin PN VV Pashutin (1845-1901). M., 1950, 230 lk.

Lisateemad aruannete klassi:

1. AM Filomafitskiy - asutaja esimene kool füsioloogia Venemaal.

2. õpetus vitamiine (NI Lunin, K. Funk).

3. elust ja tööst suure vene teadlane Sechenov.

4. elu ja töö suure vene teadlane Pavlov.

5. moodustamine ideid, milline patoloogiline protsess XIX sajandil.

6. mõju prantsuse materialismi ravimiga. Prantsuse materialist arstid: A. Leroy, J. La Mettrie, J. Cabanis.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Session 4 Teema: meditsiini Venemaal I-esimesel poolel XIX sajandil. ARENG füsioloogia Venemaa XIX sajandil. TEOORIA patogeneesis

 1. Kursuste. kursuste 2004
  Pharmacy ajastu Peter Arenduskeskus Pharmacy Venemaal 18. sajandil ja esimesel poolel 19. sajandil, siseturismi arendamine apteek 18. sajandil. Ravim äri Venemaal kuni 18. sajandi Apteeker et Petrine reformide koolitus apteegis töötajate 18. sajandi vene kirjandus 18. sajandil farmaatsia tsiviil- ja sõjaliste
 2. 8. Tund Teema: Sünnitusabi ja Pediatrics ARENG Venemaal XVIII ja XIX sajandil
  Sihid ja eesmärgid: 1. tutvustada õpilastele tingimusel, sünnitusabi ja Pediatrics Venemaal XVIII ja XIX sajandil. 2. eesmärgi saavutamiseks vaja mõista õpilaste sünnitusabi ja pediaatria Venemaal. Loogiline struktuur ja põhielemendid tööhõive: Probleem võidelda laste haigestumus ja suremus Venemaal XVIII sajandil. Rolli selle probleemi lahendamiseks töötab MV
 3. Kolesnichenko I. .. Ajalugu veterinaarmeditsiini, 2010
  Sisu: päritolu veterinaarmeditsiinis. Limbo veterinaar- Venemaa. Veterinaaria antiikmaailmas. Veterinaaria keskajal ja renessansiajal (V-XVII saj). Veterinaar Venemaa XVIII sajandil. Veterinaar üllas Venemaa (XVIII sajandil). Veterinaar moodustumisaega predkapitalisticheskih suhteid Venemaaga (1800 - 1860 gg.). Veterinaar aja tekkimist kapitalism Venemaal (alates
 4. Õppetund 6 Teema: Development anatoomia Venemaal XIX sajandi
  Sihid ja eesmärgid: 1. Näita õpilaste probleeme, mis seisavad Nõukogude teadlased valdkonnas ning nende panus probleemide lahendamisel anatoomiat. Loogiline struktuur ja põhielemendid tegevus: Sissejuhatus anatoomiliste dissections õpetamine meditsiini Lääne-Euroopas. Leyden anatoomilise kooli. F. Ruysch (1638 - 1731, Holland). Anatoomia Õpikud (Bidloo G., S. Blankard). lähenemisviise
 5. KÜSIMUSED ERANDID
  Ajalugu meditsiin kui teadus. Ülesanded ajaloo ravim. 2. allikad History of Medicine ja nende liigitus. 3. Healing primitiivne ühiskond. 4. Traditsiooniline meditsiin. 5. Temple meditsiinis. 6. mütoloogia ja meditsiinis. 7. Sanitaartehnika kultuuri iidsed tsivilisatsioonid. 8. Meditsiin Vana-Mesopotaamia. 9. Vana-Egiptuse meditsiinis. 10. Medicine Vana-Hiinas. 11. Meditsiin
 6. Meditsiini arengule XIX sajandil
  Kui I-st ​​poolel XIX sajandi Venemaal ilmunud: + Kliiniline School Kliinilise Haigla + meditsiini + teadusseltsid meditsiinilistes ajakirjades + spetsialiseerumine meditsiini praktikas ja teadus-midagi, mis ei ole nii keha ravile Venemaal I-st ​​poolel XIX sajandil: -Kindlustatud College -The ministeeriumi usuasjade ja Rahvaharimise + Medical
 7. TEEMAD teesid ajaloo ravim
  Meditsiin Vana-Mesopotaamia. 2. "tszyn Nian" (keerulised küsimused klassikalise hiina meditsiini) - allikas ajaloo ravim m Ancient Hiina. 3. Medical teadmisi Piiblist, Koraanist, Toora ja teised. 4. meditsiinieetika Hippokrates. 5. Cure naiste ja laste haiguste kirjutistes Hippokrates. 6. Ideed haiguste ennetamise kirjutistes Hippokrates. 7. Sisuliselt haiguse ja ravimeetodeid
 8. Development of Medicine ja Pharmacy Venemaal (IX- XIX sajandil.).
  Development of Medicine ja Pharmacy Venemaal (IX- XIX
 9. LISA 2 Küsimused kompenseerida
  1) History of meditsiin kui teadus ja õppeaine õppimiseks. Määramine meditsiinis. 2) allikad uuring ajaloo ravim. 3) väärtuse uuring ajaloo ravim. 4) sõltuvus meditsiini sotsiaal-majanduslikud tingimused ühiskonna arengutaset seotud teadused, filosoofia. 5) Medical primitiivne ühiskondlik süsteem. 6) Meditsiin
 10. Kokkuvõte. Ajalugu of Medicine, 2012
  Tekkimine meditsiin ja selle arengut, kuni 16. sajandil. Meditsiin 16-19 sajandil. Meditsiini arengule 20. sajandil. Mõned probleemid kaasaegne meditsiin. Meditsiin NSVL.