meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Õppetund 3 Teema: meditsiini areng Venemaal ERA arenenud feodalismi (XVIII sajandil)

Eesmärgid ja eesmärgid:

1. Kirjeldage muutusi, mis on toimunud sotsiaal-majanduslik olukord Venemaal ja lõpu algus ndatel XVIII., Kui tingimused kiirendatud meditsiini arengule.

2. Mõtle teket meditsiinis süsteemi sees sektsioonid.

3. Määrake välimus objektiivsed tingimused moodustamise professionaalne hooldus. tervishoiukorralduse Venemaal XVIII sajandil.

4. Näita saavutada täiustatud teadusliku materialist arvasin teostes MV Lomonossovi ja selle mõju meditsiini teooria ja praktika.

5. Laiendada arenenud, olemuselt astmeline tähtsamaid valdkondi arstiteaduse Venemaal XVIII sajandil.

Loogiline struktuur ja põhielemendid tegevus:

Sotsiaal-majanduslikud muutused riigis. Reformid Peeter I roll meditsiiniline haridus on meditsiini arengule Venemaal. Baasi alalise sõjaväe haiglad ja avamise esimene haigla koolis Moskvas (1707). N. Bidloo rolli ettevalmistamisel Vene arstid. Teaduslik ja praktiline õpetamine. Haridus on voodi (haiglaosakondi). "Üldised määrused haiglad" (1735). Avamine Teaduste Akadeemia Peterburis (1725) ja Moskva Riikliku Ülikooli (1755) alates arstiteaduskonna (1764). Ümberkujundamine keskasutuste tervishoiu juhtimine: Medical ameti (1716), Medical College (1763). Tekkimine tehase haiglasse. Kasutuselevõtt postitusi linna arstid ja maakonna arstid. Loomine arsti nõukogud.

Bakherakht: meetmed, et võidelda alatu mereväes.

Mõju MV Lomonossovi Moskva Riikliku Ülikooli arengut loodusteaduste ja meditsiini. Kiri "On paljundamine ja säilitamine Vene inimesed" (1761). Vene teadlased võitlevad sõltumatu siseturismi arendamine meditsiinis.

Peamised saavutused kodumaise meditsiini XVIII sajandil, SG Zybelin -. Esimene native professor arstiteaduskonnas Moskva ülikooli. Tema "Tale of põhjused siseosadele Liidu üksteisega" (1768). NM-Maksimovic Ambodik - autori esimese Vene õpik sünnitusabi originaal "Art povivaniya või teadus asi Babic" (1768) autor oskussõnastikud.

DS Samoylovich - rajaja vene epidemioloogia. Tema töö "lühikirjeldus mikroskoopilisi uuringuid mürk on haavandiline" (1784 1792). AM Shymlanskaya oma väitekirja "On struktuuri neer" (1782). MM Terekhovsky oma väitekirja "On nalivochnom kaos Linnaeus" (1775).

Vastused epideemia Venemaal, rõuged, katk, siberi katku. Sissejuhatus nakatamist, "rõugete kodu" Moskvas ja Peterburis. Põhijooned meditsiini arengule Venemaal XVIII sajandil.

Meelespea

1. Mõiste "ravim" mõiste "süsteem ravimi."

2. Punktid "süsteem ravimi."

3. Omadused poliitilist, sotsiaalset, majanduslikku ja kultuurilist arengut XVIII sajandi Venemaal.

4. reformid Peeter I ja moodustamise töötervishoiu Venemaal.

5. tervishoiukorralduse Venemaal XVIII sajandil.

6. Tegevjuht meditsiini äri Venemaal XVIII sajandil (PZ Kondoidi). Üldmäärused.

7. Haigla koolides ja nende rolli meditsiinilise personali koolitamisele. Nikolai Bidloo.

8. panus Vene teadlased on meditsiini arengule ja praktika (D. Samoylovich, AM Shymlanskaya, NM-Ambodik Maksimovic, SG Zybelin, KI Schepin jt.).

Kirjandus klassi:

1. Sorokina TS History of Medicine. - Moskva: Akadeemia 2004.

2. Zabludovskii EP History of Medicine. - M., 1981.

3. Zheleznikova LI, Koliada Yv, Slukhai EY õpetamise käsiraamat ajaloo ravim / ed. VB Kolyado. - Barnaul: gou VPO Asmu Medical University. - 2010.

Teemad paberid:

1. SG Zybelin - väärtus tema teaduslikku ja praktilist tegevust arengu kodumaise meditsiini.

Plaani aruanne:

1. Teave elulugu teadlane.

2. Arengu teadlane üldised teoreetilised alused arstiteaduses.

3. panus SG Zybelina ravis areng, pediaatria ja hügieeni Venemaal.

SIMON ZYBELIN Gerassimov (1735-1802) - silmapaistev vene arst XVIII sajandil. Pärast viimistlus slaavi-kreeka-ladina Akadeemia, SG Zybelin ühed parimad õpilased Akadeemia 1755 soovitati vastuvõtmise tudengid Moskva ülikoolis.

3 aastat õppis üldaineid: filosoofia, kirjandus, ajalugu, füüsika, loogika, metafüüsika. 1758 saadeti ta Peterburi Ülikooli Teaduste Akadeemia, kus ta õppis all otsese juhendamise MV Lomonossovi, materialistlik vaade, mis oli suur mõju SG Zybelina.

1759. aastal, SG Zybelin siirdus edasi õppima. Leiden (Holland), kaitses ta väitekirja aste Meditsiinidoktor teemal "On loomulik tervenemine seebid, toodetud kolme kuningriigid laadi."

Kui ta tagasi 1765. aastal oma kodumaale, SG Zybelin nimetati ta professor Moskva Ülikoolis arstiteaduskonnas, kus ta töötas 36 aastat, lugemine teoreetiline ja praktiline meditsiin, anatoomia, operatsiooni ja keemiaravi. Kuna 1768 SG Zybelin üks esimesi loenguid vene keeles.

Tema teosed teadlane pühendatud kõige olulisemaid terviseprobleeme: haiguse põhjuste, "lisades" inimkeha ja selle roll ennetamise ja ravi haiguse jooksul nõuded haridusele ja säilitada inimeste tervisele. In seisukohti SG kajastub Zybelina tema materialistlik, loodusteaduslik lähenemine mõistmist tervise ja haiguste. Nad leidsid arengu suhtes meditsiin, materialistlik ideed MV Lomonossovi tema filosoofiliste ja teaduslike arvamuste sisuliselt loodusnähtused. Nagu ka Lomonossov, SG Zybelin uskusid, et teadmiste põhjal tuleb aluseks vaatlused ja kogemused.

SG Zybelin osutas materialistlik olemus toimuvate protsesside keha, on ühtsus mees maailmas, alistama oma loodusseadusi. Kui haiguse vältimine, ta väga oluliseks inimese haridus, sisendades lapsepõlve ratsionaalne harjumused tervisliku eluviisi läbi hea käitumise eest. Suurt tähelepanu pööratakse SG Zybelin kodus hügieen, imikute toitmise ja hooldamise, arendada oma vaimset seisundit. Nagu arst, SG Zybelin kuulutas põhimõtte individualiseeritud ravi, mis põhineb väide: "... Igaüks on eriline omane tema liitmise." Peamine põhjus haiguste SG Zybelin peetakse mõju ebasoodsates tingimustes välise ja sisemise keskkonna.

Viited:

1. BM E. - M., 1978. - T. 8. - S. 528.

2. Belov SI silmapaistev tegelane kodumaise meditsiini SG Zybelin. Nõukogude meditsiin, 1986. - №5. - S. 119-121.

3. Zahharov VP esimene professor Moskva Ülikoolis SG Zybelin. // Next ja ämmaemand, 1986. - №12. S35-38.

4. Multanovsky MP History of Medicine. - M .: Medgiz. 1961. - Lk 158-160.

2. DS Samoylovich - asutaja riigi epidemioloogia.

Plaani aruanne:

1. Teave elulugu teadlane.

2. viimine teadlane.

3. Tema arvates põhjuseid epideemia.

4. DS Samoylovich võitluses epideemiaga katk Venemaal.

5. doktriin DS Samoilovych katk patogeen, kuidas nakkushaiguste start anti-epideemia meetmed, kirjeldus kliinilised vormid katk, ravi ja ennetamise nakatamist.

6. DS Samoylovich on arsti eetika.

7. teaduslik väärtus teoste DS Samoilovych kinnitamiseks riigi ja maailma meditsiini seisukohad olemus epideemia protsessi.

Danilo Samoylovich Samoylovich (1744-1805) - sõjaväe arst, tuntud teadlane, asutaja riigi epidemioloogia, üks esimesi esindajaid looduslik-teaduse lähenemine uuring patsiendi ja haigusega. 1761 astus ta õpilase Peterburi Admiraliteedi haigla, mille järel töötas ta arstina rügement ja haiglad. Leiden, kaitses ta väitekirja aste meditsiinidoktor "võrrelge symphysiotomy keisrilõiget" 1780. 1784. aastal töötas ta riigi lõunaosas võitlus epideemiate. Aastal 1769-1774 gg. DS Samoylovich osales kampaaniad ja lahingud Vene-Türgi sõjas. Aastal 1788-1790 gg. Ma esitatud ja rakendatud idee järkjärguline, etapiviisiline ravi raskesti haigete. Viimastel aastatel töötas ta peatoimetaja karantiini ja haiglad.

Peamised teaduslikud teosed on pühendatud DS Samoilovych katk, võitlus, mille ta võttis aktiivselt osa. Uuringus katk DS Samoylovich ta tutvustas palju uusi, näitab oma contagiousness seada peiteaeg (16 päeva) ning neil on märke tunnustamise haigus.
Ta on välja töötatud meetodid raviks ja ennetamiseks seda haigust.

Elu DS Samoilovych - ere näide võitlusest konservatiivid ja bürokraadid, domineerimise välismaalased meditsiinis. Armastus kodumaa aitas tal ületada kõik takistused. Lõpus elu DS Samoylovich kirjutas ta: "Kõigil mu elu on minu jaoks midagi soovida, et edendada üldist hüve ning et minu õhin on kohustab mind võla tasumiseks oma riigis."

Ta kuulus paljude välismaa akadeemiate.

Viited:

1. BM E. - M., 1976. - Volume 4.

2. Blinkin SA põletike vastu võitlemisel M. 1971.

3. Vayndrah GM kasutab Vene arstid. Ajaloost võitluses nakkushaiguste. - M., 1959.

4. G. Glaser dramaatiline Meditsiin: Arstid katseid ise. - M.: Noor kaardivägi, 1962. - 208 lk.: Muda.

5. Samoylovich D. C.: 180. surma-aastapäev / A. F. Kiselev, AV Stadnichenko AI Malikov. Nõukogude tervishoiule. 1984. №9. - S. 52-53.

6. Fjodorov G. joon suur arstid. - Varssavi 1972.

3. NM Maksimovic-Ambodik - silmapaistev vene günekoloog.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus teadlane vene sünnitusabi arengut.

3. väärtus tema töö edasiarendamiseks selle teaduse meie riigis.

NESTOR Maksimovich Maksimovich-Ambodik (1744-1812) - meditsiiniline haridus haiglas koolis Peterburis, siis Ülikooli Strasbourg, kus ta kaitses oma doktoritöö aastal 1775. Aastal 1776-1779 gg. viinud praktika ja õppetöö sünnitusabi Peterburi Admiraliteedi Haigla, siis 2 aastat - Kroonlinna haigla õpetanud füsioloogia, farmakoloogia ja kirurgia. Alates 1781-1800. Ämmaemand kodus, kus koolitatud ämmaemandad, ämmaemanda, õpetas vene keelt. Aastal 1784-1786 gg. Venemaa avaldas esimese teadusliku juhtimise "povivaniya kunsti või teaduse ja Babic juhul", mis on oma terviklikkus, teaduse, kaasaegsuse ja originaalsus peeti parimaks vahendiks arstid ja ämmaemandad keset XIX sajandil. NM Maksimovic Ambodik-kohaldada tangidega, õppides praktilise sünnitusabi lisanud fantoom.

Oma raamatus, NM Maksimovic-Ambodik pööranud suurt tähelepanu hoole väikelastele, nende haridus ja andis nõu kasu ratsionaalne söötmine ema piima, värskelt valmistatud putru, ventilatsiooni- ruumi, riideid lastele, laste hambaravi. Palju ruumi on antud juhendis kirjeldatud haiguste nagu soor, huule-, frenulum Keele defekte. Autor vaatleb üksikasjalikult küsimusi närimiseks ja hammaste kaotust. Ravis NM-Maksimovic Ambodik huule- operatsioon on soovitatud. Piisavalt autor on märkinud naiste toitumine raseduse ajal, suuõõne haigused selle aja jooksul. Ta kirjeldas nagu hammaste haigus nagu pulpitis ja parodontiidi raviks. Rääkides tekkepõhjused ja patogeneesi pulpitis teadlased arvavad, et need ärritada tundlikku närvilõpmeid asub hambakudede.

Ravi hambavalu, vastavalt autori, saab lokaalsete ja üldiste sõltuvalt selle põhjustest. Üldise ravi ta ettepaneku lahtistid soola, suunata vahendeid; paikseks raviks, esinemine õõnsused, soovitatakse kasutada kaneeli, nelki ja kamper õli jne ..

Big roll N. Maximovich-Ambodik arengus meditsiinilise terminoloogia.

Viited:

1. mustanahaliste ja. M., 1974 - Vol.1. Pp 327-328.

2. Borodin NK Autor elulugu NM-Ambodik Maksimovic. Sünnitusabi ja günekoloogia 1982 №8. - S. 60-61.

3. Danylyshyn EI, Obysova ES .. NM-Ambodik Maksimovic. - M.: Medicine, 1976.

4. VG Dmitriev, "The Science of Babich äri" ja selle autor. Meditsiiniline assistent ja ämmaemand, 1984, №2. - S. 50-51.

5. Multanovsky MP History of Medicine. - M .: Medgiz, 1961. - Lk 160-162.

4. MV Lomonossovi - silmapaistev esindaja loodusteadusliku materialismi XVIII sajandil.

Plaani aruanne:

1. Teave elulugu teadlane.

2. filosoofilised vaated teadlane ja tema kriitika idealistlik ja metafüüsiline selgitused iseloomuga.

3. rolli keemia mõttes MV Lomonossovi, meditsiin.

4. väärtust ajaloo ravim, tähed MV Lomonossovi krahv Ivan Shuvalov "On paljundamine ja säilitamine vene rahvale."

Viited:

1. BM, EM, 1980. - JT.13.

2. Grombakh SM Küsimused meditsiini teostes MV Lomonossovi. - M. 1961..

3. Zabludovskii MD Arutlus säilitamine ja paljundamine vene rahva Lomonossov / Pediatrics, 1962. - №3. - S. 74-81.

4. Multanovsky MP History of Medicine. - M .: Medgiz, 1961. - S. 148-1151.

5. Chikin SY probleemid meditsiini teostes MV Lomonossovi / Nõukogude tervist, 1991. - №4. - S. 73-77.

5. AM Shymlanskaya ja tema panus eksperimentaalset ravimit.

Plaani aruanne:

1. Lühike biograafiline informatsioon.

2. panus AM Shymlanskaya arengut anatoomiliste uuringud.

3. AM Shymlanskaya and Experimental Medicine XVIII sajandi Venemaal.

4. väärtus teadus AM Shymlanskaya arstiteadust.

Shymlanskaya Alexander Mihhailovitš (1748-1795) - kuulus vene arst. 1776. aastal lõpetas ta kooli haiglas Peterburi Admiraliteedi Haigla ja 1782 - arstiteaduskonna Ülikooli Strasbourg, mille järel ta kaitses oma väitekirja "On struktuuri neerude kaudu." Aastal 1785-1786 gg. AM Shymlanskaya õppinud välismaal korralduse meditsiiniline haridus süsteemi, ja koju jõudes tegelevad õpetamise ravi sünnitusabi ja patoloogiline anatoomia kirurgilise meditsiini Akadeemia Moskvas.

Koos Karl Wolf ja M. Terekhovskaya, AM Shymlanskaya oli asutaja kodumaise histoloogia. Tema väitekiri tal oli 60 aastat varem Bowman kirjeldatud tunnustega histoloogilise struktuuri neeru: keerdunud torukesed, vaskulaarne glomeruli, kapsli ümbruskonna skleroosi (Shymlanskaya-Bowmani kapsel).

Teadlased olid pakkus välja originaalse meetodi süstimist kuseteede tuubulit neerude ja veresooned.

AM Shymlanskaya aktiivselt osalenud koostamisel ümberkujundamise haigla koolid kirurgilise meditsiini koolis.

Viited:

1. mustanahaliste ja. - Toim. 2.-T. -34. - S. 1086-1087.

2. Multanovsky MP History of Medicine. - M .: Medgiz, 1961. - S. 162-163; MM: 1967. - S. 114-115.

6. FP Haas - arst, humanist ja korraldaja tervishoiule.

Plaani aruanne:

1. Teave elulugu teadlane.

2. panus FP Haas uuringutes ravi Mineraalveeallikate Kaukaasia.

3. FP Haas - korraldaja arstiabi Moskvas.

4. väärtus tegevust FP Haas arengu kodumaise meditsiini.

Viited:

1. Arhangelski GV Moskva arsti ja humanist, Friedrich Joseph Haass (1780-1853) ja selle tähtsust arengu kodumaise meditsiini. Kliiniline meditsiin, 1981, T. 59 №2. - S. 118-120.

2. NN Blokhin Friedrich Joseph Haass - korraldaja arstiabi Moskvas (1780-1853) // Nõukogude tervishoiule. - 1989. - №7. - S. 66-69.

3. Kireev P. M .. Friedrich Joseph Haass (200. sünniaastapäeva.). - Öökullid. Meditsiin, 1981. - №2. - S. 116-119.

4. Kotel'nikov VP FP Haas: 200. sünniaastapäevale tema sündi. Kliiniline meditsiin, 1982, T. 60, №7, lk 115-117.

5. Mirsky MB, Glohina NN teaduslikku panust Dr. Haas // sotsiaalseid probleeme. Gig. Tervis ja haiguslugu. - 2004 №1. - S. 49.

6. B. Okudzhava "The Haas häired puuduvad": (arst-humanist FP Haase 1780-1853.). Teadus ja elu. 1980. №2, S.130-137.

7. Fokin ET FP Haas ja tema teadustöö uuringu ravimite mineraalne vedrud Kaukaasia.

7. Haigla School Venemaal XVIII sajandil.

1. Kolyvan-Resurrection haigla kooli. Encyclopedia of Altai Territory. - Barnaul. 1992.- V.2. - S.180-181.

2. Mirsky MB Moskva haiglas koolis / Nõukogude tervishoiule. - 1990. - №1. - S.71-74.

3. Palkin BN Vene haigla kooli XVIII sajandil. - M. 1954.

Kogenud aruannete tööhõive:

Nikolai Bidloo - panus organisatsiooni esimese haiglas koolis Venemaal.

1. PZ Kondoidi - korraldaja meditsiini äri Venemaal.

2. KI Schepin ja tema panuse kodumaise meditsiini.

3. Andrei Gavrilovich Bakherakht ja tema monograafia "Praktilised kaalutlused umbes scorbutic haigus."

4. G. Boerhave - väljapaistev arst.

5. reformid Peeter I
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Õppetund 3 Teema: meditsiini areng Venemaal ERA arenenud feodalismi (XVIII sajandil)

 1. I osa areng meditsiini ajastu feodalismi
  I osa areng meditsiini ajastu
 2. Tund 2 Teema: meditsiin Venemaa feodaal ajastu. Healing Kiievi-Vene (IX-XIII cc.) Ja Moskoovia (XV-XVII saj).
  Sihid ja eesmärgid: 1. Ekraan peamine päritolu kultuuri ja meditsiini Kiievi-Vene (IX-XIII): kultuuri iidsete hõimude idaslaavlased ja Bütsantsi. Avalikustab meditsiini praktikas. Tutvuda ettevalmistamisel arstid. Meditsiiniabi organisatsioon, arsenal vahendeid selle rakendamiseks. 2. Nimetage tähtsamaid suundi meditsiini areng Moskoovia (XV -. XVII saj), süsteemi
 3. TEEMAD teesid ajaloo ravim
  Meditsiin Vana-Mesopotaamia. 2. "tszyn Nian" (keerulised küsimused klassikalise hiina meditsiini) - allikas ajaloo ravim m Ancient Hiina. 3. Medical teadmisi Piiblist, Koraanist, Toora ja teised. 4. meditsiinieetika Hippokrates. 5. Cure naiste ja laste haiguste kirjutistes Hippokrates. 6. Ideed haiguste ennetamise kirjutistes Hippokrates. 7. Sisuliselt haiguse ja ravimeetodeid
 4. Metoodilisi juhendeid. Ajalugu of Medicine, 2009
  Ajalugu meditsiini teaduse ja akadeemilise distsipliini primitiivne ühiskond: päritolu empiiriline tohterdamine suurriikide iidse Ida: omadused paranemise ja meditsiinis (IV aastatuhandel eKr E. - V sajandil Hr E ....) Meditsiin iidse tsivilisatsiooni Vahemere (lõpuni III aastatuhandel eKr. . E. - V sajandil hr E.) Meditsiin alguses ja klassikalise keskajal: etapid teaduslike-mine suunas (V - XV saj) ...
 5. Kolesnichenko I. .. Ajalugu veterinaar- 2010
  Sisu: päritolu veterinaarmeditsiinis. Limbo veterinaar- Venemaa. Veterinaaria antiikmaailmas. Veterinaaria keskajal ja renessansiajal (V-XVII saj). Veterinaar Venemaa XVIII sajandil. Veterinaar üllas Venemaa (XVIII sajandil). Veterinaar moodustumisaega predkapitalisticheskih suhteid Venemaaga (1800 - 1860 gg.). Veterinaar aja tekkimist kapitalism Venemaal (alates
 6. 8. Tund Teema: Sünnitusabi ja Pediatrics ARENG Venemaal XVIII ja XIX sajandil
  Sihid ja eesmärgid: 1. tutvustada õpilastele tingimusel, sünnitusabi ja Pediatrics Venemaal XVIII ja XIX sajandil. 2. eesmärgi saavutamiseks vaja mõista õpilaste sünnitusabi ja pediaatria Venemaal. Loogiline struktuur ja põhielemendid tööhõive: Probleem võidelda laste haigestumus ja suremus Venemaal XVIII sajandil. Rolli selle probleemi lahendamiseks töötab MV
 7. Õppetund 4 kodumaise meditsiini
  Küsimused aruteluks: 1. Medical Vana Vene riigi. Üldised omadused. Traditsiooniline meditsiin, paganlus. "The Tale of Peter ja Fevronia". Kloostri meditsiinis. Ilmalik meditsiinis. Sanitaartehnika puhul. Ettekanne sisuliselt ja ravimeetodeid haigused. 2. Medicine Moskva. XV - XVIII sajandil. Traditsiooniline meditsiin. Ilmalik meditsiinis. Apteeker järjekorras. koolitus
 8. Õppetund 1 Topic: teaduse ajalugu ja meditsiin kui aineõppele. KAVA õppetunde, soovitused valik teemasid aruandluse ja kirjutamine sõna raamat, nõuded nende kirjutamise ja disain
  Sihid ja eesmärgid: 1. Sissejuhatus osakonda. 2. Laiendada eesmärkide ja sihtide ajaloo õpetamise meditsiini. 3. Tutvustada õpilastele üldise meetodi õpetamise ajalugu meditsiin ja tööhõive, aruannete koostamine ja semestritööde
 9. Refepat. Ajalugu sünnitusabi, 2010
  Primitiivne ühiskondlik süsteem. Slave süsteemi. Vana-Kreekas. Keskajal - feodalismi. kapitalismi perioodil. Development of sünnitusabi Venemaal. Ajalugu osakonna Sünnitusabi ja
 10. Õppetund 13 Sihttegevuseks
  Reiting hindamise süsteem (tulemuslikkuse) õpilaste History of Medicine History of Medicine programm üldse teaduskondade ülikoolis sügissemestril ja lõpeb kohaletoimetamise teemal tasaarvestuse õpilastele. Reiting süsteem, võttes arvesse õpilaste teadmisi teemal on: jälgimine, vaatamisväärsus on harjutustunnid ja loengutes ning lõplik
 11. Teema 9. Peamised aspektid Uuemad aega Medicine (XX sajandil.)
  (2 tundi) kava: 1. Edusammud XX sajandi loodusteaduste ja meditsiini 2. Rahvusvaheline koostöö tervishoiu valdkonnas 3. Kodused meditsiini ja rahvatervise kaasajal samuti), 1917-1945. b) 1945 - 1991
 12. Vana-Rus
  Uuringus ajaloost meditsiini ja kirurgia keskaja Venemaa (või muul viisil Vana-Rus) korral meie arvates eristada mitut etappi. See pre-slaavi meditsiinis (VI sajandil eKr E. -.... IX n E.), meditsiin riik Vana-Vene periood (IX-XIII cc.), Meditsiin taaselustamist Vene riikluse ja kultuuri perioodil (XIV-XVI sajandil.) , hiliskeskajal Vene meditsiinis (XVI-XVII
 13. 10. Kui praeguses Medicine (alguses XXI sajandil.)
  (2 tundi) kava 1. Tervise Arengu Kontseptsioon. 2. Kaasaegsed teenistuses
 14. KÜSIMUSED ERANDID
  Ajalugu meditsiin kui teadus. Ülesanded ajaloo ravim. 2. allikad History of Medicine ja nende liigitus. 3. Healing primitiivne ühiskond. 4. Traditsiooniline meditsiin. 5. Temple meditsiinis. 6. mütoloogia ja meditsiinis. 7. Sanitaartehnika kultuuri iidsed tsivilisatsioonid. 8. Meditsiin Vana-Mesopotaamia. 9. Vana-Egiptuse meditsiinis. 10. Medicine Vana-Hiinas. 11. Meditsiin
 15. Theme 11. kujunemine ja areng meditsiini asjade Penza
  (2 tundi) kava: 1. põhietapid kujunemise ja arengu meditsiini (XVII - XIX sajandil.) 2. Edu kaasaegse piirkondliku meditsiini (XX - alguses XIX sajandil.) 3. Tasumata arstid Penza
 16. Õppetund 3 SREDNEVKOVAYA meditsiin
  Küsimused aruteluks: 1. meditsiinilise äri ja hariduse Bütsantsi. Bütsantsi ajalugu. Suhted kristlus ja meditsiini. Panus Bütsantsi õpetlased meditsiini arengule. Haigla puhul. Meedikute. 2. Meditsiin islami-Idas. Üldised omadused (ajalugu). Saavutused meditsiinis araabia keelt kõnelevad kultuuri ja meditsiini. Silmapaistev teadlased ja arstid Idas.
 17. Õppetund 7 ARENG GIGIGIENY. Avalik ja šerif meditsiini Venemaal
  Küsimused aruteluks: 1. Arendada teaduslik tervise Euroopas. M. Pettenkofer. Saades kutse hügieeni. John. Simon., J. P. Frank. Hügieenilised uuringud Venemaal: AP Dobroslavin, FF Erismann 2. Zemskaya reform ja luua Semstvo meditsiinis. Semstvo reform. Meditsiinilise jaama. Reisimisega ja statsionaarne süsteeme. Saavutusi ja tulemusi Semstvo meditsiinis. Areng haigla äri:
 18. SISSEJUHATUS
  Uuring ajaloo ravim on suur tähtsus hariduse tuleviku arst. Teadmised põhieelduseks tekkimist ja arengut lavadel ja kodumaiste meditsiin aitab moodustamine teadusliku mõtlemise ja eetika õpilased, kes laiendavad oma sotsiaalset, meditsiinilist ja üldkultuurilist silmaringi; peamiste saavutuste kodumaiste meditsiin, näiteid elust ja tegevusest väljapaistvaid teadlasi
 19. In Valgustusajastu
  XVIII sajandil. See tähistas kanne inimkonna ajastul tänapäeva - ajaloolise perioodi iseloomustab moderniseerimine paljudes eluvaldkondades. Kontseptuaalsete moderniseerimisel oli haridus, mis Euroopas (ja ka Venemaal) oli lai kultuuriline liikumine, mis võimaldab ise kaasaegsed kutsus oma sajandil "sajandi valgustusajastu." Mõtte-, janu teadmiste ja
 20. Teema 8. Kliinilise Meditsiini Uus aeg (XVIII - XX sajandi alguse.)
  (4 tundi) Õppetund 1: kava: 1. õpetus sisehaigused: tekkimine kliinilise Meto da 2. Sotsiaalne Medicine New ajaloo õppetund 2. kava: 1. Medical äri ja meditsiiniline haridus Venemaal XVIII ve-ka 2. Meditsiini arengu ja meditsiiniline haridus Venemaal XIX ve-ka anatoomia sai lõplikult kehtestatud teaduse, teadusuuringute jõupingutusi on suunatud