meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Toime psühholoogilist sõda

Vastavalt kodu- ja välismaiste ekspertide psühholoogiline mõju jaguneb alljärgnevalt:

1) andmed ja psühholoogilise,

2) psühhogeenne,

3) psühhoanalüütiline,

4) neuro-keelelise,

5) psühhotroopne,

6) psühhotroopse.

1. Teave ja psühholoogiline mõju (mida sageli nimetatakse propageerimise ideoloogiline) - on mõju sõna teavet.

Psühholoogiline mõju selline on selle peamine eesmärk teket teatud ideoloogilisi (sotsiaalne) ideid, hoiakuid, arusaamu, uskumusi, samal ajal põhjustab inimestel on häid või halbu emotsioone, tundeid ja isegi ägeda reaktsiooni mass.

Näiteks infoleht annab efekti propaganda (st. E. mõjutades teadvuse), võib samaaegselt esile psühholoogilisi kogemusi, nagu tunne koduigatsust, perele. II maailmasõja ajal, nõukogude lendlehti luuletusi E. Weinert "Mõtle oma lapsele", jagati Saksa sõdurit andis neile tugevat emotsionaalset mõju.

Tekst voldikud laiali Nõukogude väed sõja ajal Afganistanis - järjekordne näide selline kokkupuude, mis on arvutatud massi vastus:

"Maadlejate püha sõda! Kas teadsite, et mõned inimesed sildi all püha sõda, et kaitsta oma huve, surudes inimesed sõtta. Ise on suurepärased lossid Peshawar. Me kõik teame, et nad on kogunenud riigi Pakistanis ja teistes riikides. Selline inimesed ei anna tulekahju kustutada sõda, et kaitsta oma isiklikke huve. teadsite, et insener Hekmatyar ja professor Rabbani ja teised tekitavad näiteks Meistrite islami sätet rikkunud šariaadi ja Koraan. Nad on lahtine eluviisi ja oleme visatud magu sõda. see on tõsi et rahu Afganistanis pole huvides inimesed ja leppimist ei vaja neid ja Mujahideeni, kes surevad sõjatules, jättes nende pered ilma toitjad.

Nii arvan ka, kes võitlevad ja muutub ohver ja kes on loodusest ja lisab, et tema õnn? "

2. psühhogeenne mõju on tingitud:

- A) füüsiline mõju inimese aju, mis on tingitud mis on rike neuro-psüühilisi aktiivsus.

Näiteks saab inimene aju vigastuse tagajärjel kus ta kaotab võime mõelda ratsionaalselt, ta kaotab mälu ja nii edasi. P. Kas see on sattunud sellisesse füüsikaliste tegurite (heli, valguse, temperatuuri ja muud), mis teatud füsioloogiliste reaktsioonide oleku muutmiseks meelt;

-. B) mõju keskkonnatingimused šokk või mõne sündmuste (näiteks pilte massihävitusrelv, ja nii palju ohvreid PA) inimese teadvuse tõttu ta ei ole võimeline tegutsema ratsionaalselt, kaotab orientatsiooni ruumis, kogemused mõjutavad või depressioon , paanikahäire, in stuupor, ja nii edasi. DA

Mida vähem valmis inimesi stressi mõju reaalsus, seda rohkem väljendunud tema trauma, nimetatakse psühhogeenne kaotust. Seega, organite psühholoogilise sõjapidamise mõned riigid (näiteks Iisraelis) on spetsialistid, kelle ülesandeks on mitte ainult demoraliseerima elanike ja töötajate vaenlase väed, vaid ka pakkuda tõelist abi oma sõjaväelased nende taastumine psühhogeenne kaotust ja kiire kasutuselevõtt.

Füüsiliste isikute puhul, vaid pigem soovituslik puhul psühhogeenne mõju toimib mõju värvi psühhofüsioloogilist ja emotsionaalset seisundit.

Seega, kui katseliselt leitud, et kui nad puutuvad kokku magenta, punane, oranž ja kollane värv muutub sagedasemaks ja sügavamaks ja inimese pulss, tõstab oma vererõhku ja roheline, sinine, indigo ja violetne värvid on vastupidine mõju. Esimene rühm värvid on põnev, teine ​​- rahustav.

Leidub seaduste eelistusi erinevate värvidega:

- A) related liigile inimese närvisüsteemile. Näiteks inimesed, kellel on nõrk närvisüsteem, kõige sagedamini, nagu punane ja kollane, kellel tugev närvid - roheline ja sinine.

- B) seotud ajalugu etnilise rühma, millest ta kuulub, ja tema isiklikke kogemusi. Punane, näiteks seostatakse silmist veri või peegeldus tule, seega on mure ja ärevus, tõstab aktiivsust.

Sinine värv, mis ilmub taevas pärilik mälu värvi, on tundeline meeleolu. Musta värvi on identne pimeduses, ja põhjus kurbust.

Valge Lääne tsivilisatsioon on tavaliselt seotud valguse ja puhtuse, ta on elevil, pidulik meeleolu. Kuid jaapani, hiina ja mõned teistes Aasia kultuuridega see on kombineeritud mõisted külm ja tühjus, samaväärne mis - surm. Seega valge matmise vandid ja matused rõivad Jaapani ja Hiina värvimine lein primitiivne rahvaste.

Tihedaid suhteid, mis eksisteerib värv ja heli. Seega värvid vastavad korter intonatsioonide inimhääle on roheline ja lilla. Nad seovad madala väljendus. Kollane, must ja punane värv, vastupidi, viib väga tugev emotsionaalne laeng. Punane ja kollane on seotud hääl jutustamine, on riigi positiivse meeleolu. Hääli inimesed, kes on riigi depressiooni, apaatiat ja ärevus pidevalt seostatud hall, sinine ja pruun värv.

Sinine värv on kõige olulisemad, et riigi kurbus, halli ja pruuni - hirm ja väsimus. Nii positiivse emotsionaalse seisundi vastavad punane ja kollane äärmuseks, ja negatiivne - sini-lilla. Normaalne, emotsionaalselt neutraalne väljend vastab keskmisele - roheline osa spektrist. Oluline roll on ka mänginud heledus ja küllastus: depressioonis, unine ja murelik hääl pidevalt suhelda tumedam ja vähem küllastunud värve.

Teatud värvikombinatsioonid on kindel emotsionaalne mõju. Näiteks kasutamine täiendavate värvide loob harmooniat ja annab maksimaalne nauding. Omakorda vale värvi kombinatsioon soodustab ärevust ja tekitab vastuolulisi tundeid. Muide, põhimõtte mõju täpid värvi, sisseehitatud arvuti viirusega, mida kasutatakse, et arendada mõned meetodeid psühhotroopne relvi.

Peamine eesmärk värvide kasutamine psühholoogiline sõda - korrektse registreerimise info ja reklaammaterjale. Täiendades ja emotsionaalselt rikastav värvivalik nende sisu, et on võimalik esile kutsuda teatud reaktsioone objekti. Samal ajal põhineb asjaolul, et:

- Korralikult valitud värvid, et luua soovitud emotsionaalset seisundit, soodustades taju ja assimilatsiooni teksti;

- Värv, valesti sobitada seoses sisu, mis põhjustab rahulolematust;

- Negatiivset reaktsiooni värvikombinatsiooni võib levida ka teksti sisust, mis vähendab tõhusust selle psühholoogiline mõju tervikuna.

Lisaks on vaja hinnata, kuidas mõjutab värvi loetavust:

- Värvisildid inimesed märkavad kohta 35% suurema tõenäosusega kui must ja valge;

- Hea nähtavus ja selge arusaam on sätestatud, et kui värvid: kollane - must, valge - sinine, roheline või must, punane - roheline ja vastupidi;

- Halb nähtavus ja puudulik arusaam tekkida, kui värvid: valge - punane, oranž või kollane, must - oranž, punane, roheline, ja vastupidi.

Seega kasutamist korralikult valitud värvivalik võimaldab teil luua soovitud emotsionaalne õhkkond soodustab taju ja uue teksti. Valesti valitud seoses sisu värvi põhjustab dissonants emotsionaalne taju. Sellistel juhtudel on negatiivsed värvikombinatsiooni võib levida ka teksti sisust, ja need, kes on koostanud see. Selle kasutamine psühholoogilise sõjapidamise ekspertide ja vääritu inimesed ja korrumpeerunud meedia.

3. psühhoanalüütiline (psychocorrectional) Mõju - on mõju alateadvuse inimese terapeutiliste ainetega, eriti riigi hüpnoos või sügav uni. On ka meetodeid, et välistada teadlikult vastupanu nii üksikisiku inimrühmade ärkvel. Näiteks NSVL, professor I. Smirnov juhendamisel kaitseministeeriumi töötanud arvuti psühhoanalüüsi ja infotehnoloogia psychocorrection võimaldab:

- Teostada matemaatiline ja statistiline analüüs keha reaktsioonid välistele mõjutustele on tekkinud väga kiire visuaalne vaatamise või heli lugemist erinevate "stiimuleid" - sõnad, pildid, lauseid;

- Täpselt olemasolu määramiseks alateadvuse isiku kohta konkreetset teavet, ja mõõta selle tähtsus iga inimese paljastada peidetud motivatsiooni, tõsi püüdlusi ja kalduvused meeste;

- Lähtudes tuvastatud ja analüüsitud andmed, saada terviklik ülevaade neurootiline, häiriv isik (või kogu grupp inimesi) vaimse seisundi;

- Vajadusel teostada suunatud (valikuline - võtab kohe või viivitusega) korrigeerimise vaimse seisundi peamine aktiivne tegur, mis ilmub sõna-team pilte, pilte ja isegi lõhnab, teatud motivaatorid käitumist.

Eriti usaldusväärse juhtimise psüühika inimeste ja nende käitumise verbaalse soovitus (meeskond) on kodeeritud kujul väljund audio meedia (kassetid, raadio või TV, heliefekte). Man muusikat kuulates või surf ühises ruumis, vaadates tähemärki dialoogi filmi ja ei arvata, et nad sisaldavad tajumatu teadvuse, kuid alati salvestatud alateadvuse käsk, sundides teda hiljem seda, mida on kirjutatud.

4. Neurolingvistilised mõju (NLP - Neuro-lingvistiline programmeerimine) - mingi psühholoogiline mõju, muutes inimeste motivatsiooni kasutusele oma teadvuse erilise keele programmid.

Seega peamine eesmärk mõju neurofüsioloogiline ajutegevust ja areneva tänu tema emotsionaalne ja tahteline riik. Peamiseks vahendiks kokkupuude on spetsiaalselt valitud verbaalne (suuline) ja mitteverbaalne keelelise programmid, õppe sisu, mis võimaldab teil muuta teatud suunas tõekspidamistele, esindused isik (kui indiviidi ja tervete inimestega). Teema mõju neuro-keelelise tegude spetsialist (juhendaja).

Juhendaja esimene tuvastab on meeles vastuoluline (vastuolulised) hoiakud ja uskumused, samuti sellest tulenevate ja ahistavaid inimesi negatiivseid emotsionaalseid seisundeid (tunded, meeleolud, tunded). Järgmises etapis läbi spetsiaalset tehnikat, et aidata neil mõista, rahutust oma tegelikku seisundit (sotsiaal-majanduslikke, kultuurilisi, füüsilise ja selle tagajärjel - psühholoogiline) ja muutused teadvuse, mistõttu inimesed teistmoodi tajuda elu olukordi ja luua suhteid teiste inimestega.

Huvitav asi on see, et pärast inimese mõju all juhendaja "mõistetakse", et ta "vaja", ta iseseisvalt (kuid mõju all omane tema teadvuse stereotüüpi taju) hakkab koguma infot oma igapäevases tegevuses, nende tingimuste ja kogemusi. Võrreldes nende tegelik olemas hetkel soovitud riik (võimalik), see määrab milliseid ressursse see vajab mobiliseerida ja mida konkreetselt teha tuleb jõuda mugavust tundeid ja meeleolusid.

Vormel muutused psüühikas objekti mõju all juhendaja skemaatiliselt järgmiselt (vt. Joonis).Skeem 1.

Selle käigus neuro-keelelise programmeerimine kasutatakse tavaliselt mõju "peegeldamine", "Sync" ja "vaimse häire."

"Peegel" - otsene, kuid väga harva tõlgendab võtmine (kuni), kujutavad, žestid, tüüpiline liigutused, intonations või dialektiline kõnepruuki kõne funktsioonid, mis parandab suhteid ja suhtlemist inimeste üksteise vastu.

"Sync" - vastastikune korrigeerimine kehaliste rütmid (sh hingamissageduse) kuulamine ja rääkimine teemasid. Niisiis, me teame, et vestluses, nagu oleks "podtantsovyvat" keha rütmis oma kõnes kauplema see väljendusrikas. See õpilane teeb ka mikro-liikumise rütmis rütmi häält vestluskaaslase, pakkudes seega nähtamatu, kuid alateadlikult tajutav emotsionaalne suhe temaga. Sünkroonis on maksimaalne, kui suhtlemine seisundis lepingu või dialoogi üksteisega. Ja see on minimaalne, kui vaidlusi ja konflikte nende vahel. Kui tähelepanu on hajutatud, sünkroniseerimine katkeb ka.

Mees, kes teab eripärast tulenevalt on sünkroonis neid kasutada, et mõjutada teisi inimesi, andes eelise protsess side- ja annavad talle vajaliku psühholoogiline efekt.

"Psühholoogiline turvalisus" - see on suhe, mis eksisteerib pildistatava silmade ja sensoorsete protsesside, vastutab vastuvõtmise ja menetlemise saabuvat teavet tema aju. Eriti siis, kui ühe käe löök paistab üles ja vasakule, see aktiveerib selle visuaalne (visuaalne) mälu. Kui silmad on suunatud ülespoole ja paremale, annab see märku aju ehitamise uue visuaalse representatsiooni või pilt. Kui inimene silmad on keskendunud peamiselt horisontaalses suunas - nii ta kontrollib ruumi ees ja inimesed või objektid on olemas, et olla tähelepanu. Kui silmad on suunatud allapoole ja vasakule, sel juhul paremakäeline aju hõivatud peamiselt kinesteetilisi sisend (taktiilne) andmed. Lõpuks odavnema ja paremale näitab soodusmäära rakendamise sisemise dialoogi.

Juhendaja tõlgendab neid liigutusi vestluskaaslase silmad ja ehitab oma kõnes, mis on vajalik, et saavutada oma eesmärke.

Psühhoanalüütiline ja neuro-keelelise koostoimed on kasulikud, kui neid kasutatakse humanitaarsetel eesmärkidel. Kui neid rakendatakse, et tagada nende domineerimine, nad on psühholoogiline vägivald inimeste üle.

5. psühhotroopne (parapsühholoogiliste, psüühilised) Mõju - on mõju teistele inimestele, viib läbi teabe edastamine meelteväliste (teadvuseta) taju.


Sellega seoses tuleb märkida, et televisiooni ja muude massiga istungid väidetavalt psüühilise mõju (nt Kashpirovsky, Chumak ja muud "võlurid") on peamine näide tavalisest hype. Osaliselt on olemas koht, mass hüpnoos, kuid oluliselt suuremal määral - massihüsteeria ja mass vaimse saastumist.

Nagu psühhotroopne relvi, teadaolevad faktid teoste loomise generaatorid kõrgsageduslike ja madala sagedusega aju kodeerimine biolocation rajatiste keemiliste ja bioloogiliste mõjuritega, et edendada teatud psühholoogilised reaktsioonid.

Psychotronics keskendub peamiselt tehnikaid kasutamisega seotud tehniliste vahenditega mõjutada teadvust, näiteks mainitud generaatorid. Praegu on veel vara rääkida aktiivne kasutamine psühhotroopne relvade kasutamisest psühholoogilise sõjapidamise, kuid tema eksperdid teevad oma parima, et kõige paremini rakendada, mida on juba välja töötanud vähemalt minimaalselt.

Näiteks kasutavad nad mõjutust värvi laigud, sisseehitatud arvuti viirusega, määratud apokalüptiline "metsalise arv" - 666 (V666). See viirus on võimeline kahjustada psühhofüsioloogilist seisundit personaalarvuti operaator (või surm). Põhimõte selle toimimine põhineb nähtus nn 25-nda kaadri, mis on väga võimas vahend soovitatud.

"Fenomen 25. raam" tingitud asjaolust, et inimene ei ole ainult puuteekraaniga (teadlik) valikut taju, vaid ka subsensorny (teadvuseta), kus infot imendub psüühika, mööda meelt.

Näiteks, kui selle käigus filmi kakskümmend neli kaadrit sekundis lisada veel - 25. - koos täiesti erinevat teavet, vaatajad ei märka seda, kuid nende emotsionaalset seisundit ja käitumist see mõjutab oluliselt. Arvukad katsed on näidanud, et lähemal teistkordselt aju keskused aktsepteerida ja töödelda signaali 25 minutit.

Lisaks nõutud andmed subsensornom režiim taju, seedimine mees koos tõhusus ületab hariliku reegel. Teadlased seostavad seda, et asjaolu, et umbes 97% vaimse tegevuse "keskmine" inimene toimub alateadvuses ja ainult 3% - teadvusel režiimis.

Niisiis, V666 väljundid ekraani 25. raam on spetsiaalselt valitud värvikombinatsiooni, torka inimene omamoodi hüpnootiline trance. Regulaarselt muutub pilt. Arvutuste kohaselt loojad viirus, teadvuse taju uus pilt peaks põhjustada muutusi südame tegevus, selle rütm ja elektrikatkestusi. Tulemuseks on äkilisi vererõhu kopsuvereringe, mis viib ülekoormust inimese ajuveresoontes. Vastavalt eraldi uurida, viimastel aastatel on ainult SRÜ riikides registreeritud 46 surmajuhtumit tegutsevate arvutivõrgud, alates sarnane viirus.

Sarnane näide psühhotroopne mõju inimese psüühika on muutunud tohutu "televisioon epideemia" puhkes Jaapanis 1. detsember 1997 pärast tutvustamise kõrval seerias populaarne koomiks "Poketmon" ( "Pocket koletisi" - "Pocket Monster").

Rohkem kui 700 last viidi haiglasse sümptomitega epilepsia. Vastavalt psühhiaatrid, on tekitanud mass haiguse episoodid koos paljude pimestav kirjud vilgub.

Arstid on tõestanud, et virvendama punane sagedusega 10-3030 välgu sekundis põhjustatud esimene silmade ärritust närve ja osaline veresoonte spasm, ning seejärel teadvuse kaotus, krambid ja isegi spastiline hingamispeetusi (düspnoe).

Pärast Lahesõda (1991) saladus laborites USA kaitseministeeriumi alustas tööd mitukümmend rajamis- uut tüüpi relvi. Nad ju mitmeid nimesid: alates "pehme" ja "õrn", et "mitte-letaalne" ja "immobiliseerimismeetodid" (kuigi mõned tema projekteerib, nagu suure võimsusega laserid, mikrolaineahi saastajate vahendid impulss kahjustusi nimetatakse sellist ei saa). Need uut tüüpi on kavandatud kaasata inimesi läbi televisioonis ja arvutimonitorid, samuti kasutamiseks olukordades, kus soovid peatuda tegevus erirühmade vaenlane, vähendades miinimumini tõenäosus surma või varalist kahju mõlemale poolele.

Üks teoreetikud ja osalejate arengut psühhotroopne relvad on Alexander D. - erukolonel, veteran erijõudude USA, kes võitles Vietnamis, mida juhtis detachments etnilise Kambodža Mekong Delta. Ta on pikka aega tegelenud uuring inimeste käitumist ekstreemsetes olukordades ja parapsühholoogia, on raamatute autor meetodite koolitus meeles. Aastal 1980, D. Alexander, avaldati ajakirjas "Military Review" artikli "Uus intellektuaalse lahinguväljal", mis on pühendatud võimalusi sõjas kasutamiseks telepaatia meetodid ja relvad, mis häirivad normaalset tööd psüühika. Tema kavandatud tehnoloogia on "pehme mõrv" on äratanud tähelepanu Pentagoni ja 1988. aastal pensionile sõjaväes, hakkas ta töötab National Laboratory Los Alamose, kus ta oli määratud rühma erilist tehnoloogiat. USA eksperdid usuvad, et "relvad" kõige paremini sobib kasutamiseks maailma piirkondades, kus Ameerika väed läbi rahuvalvemissioonide.

Mida see tähendab? Näiteks luua "pimestav laser" jaoks granaadiheitja Ameerika Ühendriigid, tinglikult nimetatakse "Sabor 203". See koosneb Laserdioodide asetada kõvast plastikust kapslit ja juhtpaneeli, mis saadab impulsse ta. Vajuta nuppu juhtpaneelil paneb shooter laser pidevas laine režiim, mis võimaldab teil pime vaenlane helepunane valguskiire. Vastavalt loojad paigaldus, osakonna töötajate visuaalse ja lasertehnoloogia US Air Force Research Laboratory (linna Kirtlandist, New Mexico), see on efektiivne ulatus kuni 300 meetrit. Somaalias ameeriklased kannatanud "Sabor 203" tsiviilelanikkonna vastu. Suunatud vaenuliku rahvamassi kohalikega laserkiirega pimestav põhjustas paanikat nende seas.

Need ja sarnased tulemused saadakse kasutamist holograafilise pilte. Venemaa on teinud selles valdkonnas on suur edu. Kui teised riigid on loonud laser graafika disaini, reprodutseerida alates maapinnale, Vene teadlased on juba välja töötatud pildiülekannet projekti ruumi platvormi ja luua orbiidi laser-light keeruline. Firm "Scan" koos "Energia" pakub seada juba ruumi, satelliidid on spetsiaalsed seadmed kandes pilte pinnale pilved, mis on hea laser ekraani. Need pildid on nähtav teatud tingimustel maast raadiuses 100-150 kilomeetrit.

Holograafiline pildid võib olla tõsine mõju vaimsele seisundile inimesed, eriti äärmuslike või võidelda tingimused. Kavas on näiteks luua holograafiline pildid taevas Islami märtrid, kes "taevast" nõustab oma co-religionists lõpetada vastupanu, alistuda meelevalda vaenlase või koju. Asjaolude kohaselt viitab sellele, et testid selliseid seadmeid on juba käimas.

Seega välismeedias märkida, et 1. veebruar 1993 väike liivatorm vahemaa umbes 15 kilomeetrit lääne Mogadishu (Somaalia) sõdurit USA merejalaväe märganud üle maapinna ebatavaline. Pilv liiva ja tolmu pöörleva taevas, hakkas vormi pilt inimese nägu, umbes 150 meetri suuruse. Paar minutit hiljem, nad mõistsid, et see ei ole ainult inimese nägu, ja Jeesuse Kristuse palet, samad pildid religioossete maale ja skulptuure. Olles olnud tõsine psühholoogiline šokk Ameerika sõdurid nutt ja palvetades langes põlvili.

Üks sõdurid, kes nägid inimene, ja isegi pildistada teda ja ütles .. "Ma ei ole kõige usklik maailmas, kuid ma olen õppinud IMIS sa Kristus, kui ta nägi seda ja kui sa näed Jeesus, sa ei saa rääkida või arvad, et sa lihtsalt minema alla põlvitavad, palvetama ja hakkab nutma. "

Liivatorm kestis üle viie minuti. "Face of Christ", mis vastavalt Somaalia ajalehes, nägin tuhandeid tunnistajaid, tuulest viidud.

Vastavalt skeptikud, mis tekkis taevas pilt Kristus oli ainult tavaline miraaž, mille põhjuseks on torm. Usujuhid muidugi hakkas raviks juhul, kui märk Jumala adresseeritud iga elanik planeedil, nagu "meie manitsus Issanda vajadust üksteist aidata tapmise asemel ja vägivald." Aga eksperdid usuvad, et see pilt oli ainult holograafilise mustriga, mis on loodud selleks, et testida psühholoogilise sõjapidamise jaotus USA rahuvalvejõud Somaalias. Sel arvasin toob, ja asjaolu, et see oli keelatud Ameerika sõdurid arutada intsident ajakirjanduses. Tuginedes reaktsioon "merisead", võib järeldada umbes edu uuringutes ja suured võimalused uutmoodi psühholoogiline mõju.

Kaudne kinnitus võimalust luua sellised pildid on teiste postitusi välis- ja kodumaiste ajakirjandus, mille kohaselt holograafiline pildid on muutumas laialdaselt reklaami ja meelelahutuse eesmärgil. Seega tuntud katsed kasutada laser reklaami pilved Moskvas valimiskampaania ajal kevadel 1991 ja sügisel 1993. Sel päeval, mälu Vladimir Võssotski kohta Vagankovsky kalmistu asutati pilved kitarr pilti. Päeval Püha Trinity Krasnopresnensky park Moskvas 1988. aastal lõi ta pildi of Our Lady.

Ei imesid taevanähtuste sellist ei ole. Pilt kujutab laser, st. E. tala. On hinnatud, muide, et vaatamata märkimisväärsele väärtus laser süsteemid, nende kasutamise reklaami maksab kõik kulud vaid kolm kuni neli tundi tööd.

6. psühhotroopsete mõju - on mõju psüühika inimesed kasutavad ravimeid, keemiliste või bioloogiliste ainetega.

Et sundida mees tegema seda, mida ta ei taha, ei pruugi kirurgiliselt struktuuri muutvat tema aju või sundida teda jõuga. On vaja ainult valida õige tooteid ja kasutada neid õigesti. Niisiis, 25 aastat tagasi oli ravim "BZ" - võimas psühhotroopne, mõjutades tõhusalt massid inimesi. Piisab hakkama, ütlevad, pataljon marsib edasi, ja et muutub juhitamatuks. Kuigi iga sõdur on seega praktiliselt normaalne. Täna, keegi ei saa garanteerida, et tuginedes seda ravimit ei ole juba loonud tõhusamaid vahendeid mõju psüühikale! Puuduvad garantiid ning asjaolu, et seda ei kasutata korraldamiseks "spontaanne" kogunemised ja meeleavaldused, või vähemalt, et stimuleerida inimeste käitumist rahvahulga. Peale selle on nüüd moodustatud nn neurotransmitterite, mis kontroll (sealhulgas võime oluliselt suurendada) agressiivne käitumine.

Tugev mõju psüühika mõned lõhnaainete.

Ameerika psühhiaater A. Hirsch pikaajaline piisavalt, et teatud lõhnad põhjustada konkreetsed meetmed ja inimeste käitumist. Ta alustas lihtsa, kuid väga tulus äri siseasjadesse. Ta levitada neid spetsiaalselt projekteeritud sisuliselt erinevates osades kauplustes ja leidis, et see ei suurenda kauba müük võrreldes unpollinated lõigud.

Siis ta viskas 3193 vabatahtlikku, kes kannatavad ülekaalulisuse ja oli neid kuus kuud kaalus keskmiselt 12,7 kg. Kõik oli väga lihtne - niipea, kui inimesed tunnevad näljane, lase neil süüa Hirsch, kuid samal ajal pakkudes eriline lõhn, maitse. Mida sagedamini teemasid nuusutas seda rohkem kaalu nad dumpinguhinnaga. Mõned kaalust alla nii intensiivne, et nad pidid tagasi tõmbuma eksperiment. Lõpuks teadlane leidis, et lõhnad mõjutavad tootlikkuse.

Tema sõnul lõhna - on midagi juhtpaneel, mis juhivad inimeste emotsioone ja inimeste tegude kaudu. Mis lõhn, mida saab tõsta või alandada vererõhku, aeglustab või kiirendab südame, erutada, või vastupidi - tuulevaikus. Ta leidis, et teatud lõhnad leevendada patsientide depressiooni, parandada oma meeleolu.

Kliinilised katsed on näidanud, et lõhn lavendel, kummel, sidrun, sandlipuu ja ajutegevust nõrgendab kiiremini kui ükski depressant. Jasmiin, roos, nelk ja mint stimuleerida rakke hallolluse on võimsam kui tugev kohvi. Võimsus lõhn on teaduslik seletus: Inimese aju on teatud osakonnad, kes vastutavad taju lõhnu, töötlemise andmeid nende kohta ja selle salvestamist mällu. Piltlikult öeldes, lõhn - see on alati avatud väravad hing, mis ei ole sobivad, loogilise kontrolli. Seega, kohaldades aroomid mõjutada inimesi, me peksid nõrgem koht oma psüühika. Eksperdid ja kasutamist psühholoogilise sõjapidamise.

Umbes sama saab kasutada inimese kahjutu keemilisi ja bioloogilisi aineid. Näiteks saab puista pulber, hävitades veoautod rehvid, teede riigis; See võib töödelda õlimahutit spetsiaalse ühendiga, mis muundab kütuse želeele; Võite hävitada metallist puntras sillad sverhedkimi happed; spray suure viskoossusega polümeerid õhkutõusu ribadeks ja rööpad - superslippery; Võite hoida inimesi keelutsooni, kiiresti kramplikult vaht või spetsiaalseid akustilisi generaatorid ja nii edasi. DA

Kõik see on vältimatult oluline demoraliseeriv mõju psüühika vaenlase, ei ole kindlaks oma sõdurite suunatud võidelda missioonidel, paljud lihtsalt teha öökima. Asutused psühholoogilise sõjapidamise juba ammu kasutusele võetud selline kahjutu ja peaaegu valutu vahend.

* * *

Mitte kõik need on psühholoogilise mõju kasutatakse võrdselt. Esimese ja Teise maailmasõja, relvakonfliktides 50-80-ndate meie sajandi sõdivate riikides kasutatakse peamiselt Outreach ja psühhogeenne mõju. Psühhoanalüütiline, neurolinguistic ja psühhotroopsete mõju täiendatakse arsenal psühholoogilise sõjapidamise 90s. Psühhotroopne relvi lihtsalt läbida etapi esialgsed katsed.

Kuid eksperdid psühholoogilise sõjapidamise on välja töötanud oma strateegia puhul on laiaulatuslik kasutamine igasuguseid psühholoogiline mõju inimestele.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Toime psühholoogilist sõda

 1. Kokkuvõte. Psühholoogiline rehabilitatsioon sõjaväelased 2011
  DISO, Donetsk / Ukraina. Psühholoogia osakond, eriala: algharidus, psühholoog / 9, 5 aasta .. Sõjaline psühholoogia ja pedagoogika. Tüübid, loodus, struktuur, eesmärgid, organisatsiooni ja etapid ravi ja taastusravi. Kaudne ja otsene ravi, nende tüübid. Meetodid psühholoogilise
 2. Psühholoogiline hüpoteese ja rekonstrueerimine psühholoogiline reaalsus abil eksperimentaalset meetodit
  Tüübid psühholoogilised hüpoteesid eksperimentaalselt kontrollitav. Kirjeldus psühholoogilised mustrid keeles "muutujad" ja raskust põhjuslikku või põhjuslik tõlgendusi spetsiifikat eksperimentaalse uurimismeetodeid. Edenes muutujaid. Probleem korrelatsiooni empiiriliste üldistuste ja teoreetilisi tõlgendusi analüüsis katseandmed. kontseptuaalne
 3. Spetsiaalsed meetodid psühholoogilist abi sõjaväelased
  erinevaid meetodeid ja protseduure, mida kasutatakse kaitseks vaimse tervise spetsialistid, kombineeritud sellistes abi meetoditega nagu psühholoogiline nõustamine, psühhoteraapia, psühholoogiline parandus ja psihoreabilitatsiya. Sõltuvalt objekti psühholoogilist mõju eristada üksikisiku, perekonna ja grupi psühholoogilise abi. Igasuguse
 4. Tüübid psühholoogilise teadmisi (VN Karandasheva)
  Tüübid psühholoogilise teadmisi Põhimõisted: Everyday psühholoogia - konkreetsed teadmised inimesed, vastuvõetud salvestada ja kasutada isiku poolt igapäevaelus käigus ajaloolise arengu mõjutamiseks teatud inimesed. Everyday psühholoogia - mingi maise teadmisi; üldteadmised inimesed, mille tulemuseks on suhteliselt suletud ringi
 5. Tüübid tegevust professionaalse psühholoogi
  Psühholoogia on süsteemi teaduste ja valdkondade praktiliste psühholoogiline tegevus. See võib jagada kahte põhirühma: teaduslikud ja praktilised psühholoogia. Nad on väga erinevad põhieesmärke kutsetegevus. Peamine eesmärk teadusliku psühholoogia on teadmised inimese psühholoogia teaduslike meetoditega. Peamiseks eesmärgiks praktiline psühholoogia
 6. Eksperiment süsteemis psühholoogilise uurimismeetodid
  Korraldamine psühholoogiliste uuringutega. Klassifikatsioon psühholoogilise uurimismeetodeid (klassikaline taksonoomia, süstemaatika õigeaegselt). Meetod vaatlus- ja postulaat vahetu. Tüübid psühholoogiline vaatlus. Kontroll subjektiivsed tegurid vaatleja aruanded. Tehnikat järelevalve Katsekavas. Tüübid empiiriliste andmete psühholoogiline
 7. Kokkuvõte. Kuivamisaeg oma seisukohti ja mõju tervisele 2010
  Sissejuhatus Füsioloogilised sisuliselt kivistumist individuaalsete omadustega inimene jäigastumine keha mõju looduslike tegurite liigid kivistumist kõvendid õhu Päikeseterrass Vesi Hooldamine (rubdown, valades, dušš, leili loomulik reservuaarid, basseinid) lumi vann Walking paljajalu vann või saun koos suplust külmas vees, talisuplus Järeldus loetelu
 8. Misura VF .. Psühholoogiline rehabilitatsioon sõdurit, 1995
  Juhendis põhineb analüüs ja välismaised seened proovib näidata tänapäeva arvamusi rehabilitatsioon personali suhtes emotsionaalne ja psühholoogiline mõju, välja mõned soovitused selle organisatsiooni poolest väed. Autor kirjeldab ja õigustab põhimõisteid probleemi psühholoogilise rehabilitatsiooni, hõlmab küsimusi
 9. PSYOPS ja korraldus vaenlase MI JÄRJENUMBER
  Kaasaegne mõisted võitluskunstide viitavad sellele, et sõjad on poliitiliste, majanduslike, diplomaatiliste, sõjaliste teavet ja psühholoogiline vahend. Rolli viimane sajandite jooksul pidevalt kasvanud. See on tingitud asjaolust, et sõjas sisult muutuvad üha psühholoogiline nähtused. Suuresti psühholoogiline eesmärgid on
 10. 1. etapp Info
  See etapp on suunatud mastering ja paljunemist teoreetilisi teadmisi. Õpilased valmistavad lühike raportite / sõnumite järgmistel teemadel: - spetsiifilisus perevägivalla; - Psühholoogiline vägivald perekonnas: põhjused, liigid, tagajärjed; - Füüsiline vägivald perekonnas: põhjused, liigid, tagajärjed; - Seksuaalne vägivald: põhjused, liigid, tagajärjed. Aruanded näitavad need
 11. Praktiline. Psühholoog meditsiinis
  Meditsiiniline psühholoogia uurib psühholoogilised tegurid, mis mõjutavad arengut haiguste, nende ennetamiseks ja raviks; mõju haiguse psüühika. See uurib erinevaid ilminguid psüühika nende dünaamika, arengu häired psüühika, suhtumine haige meditsiinitöötajatega ja ümbritseva mikrokeskkonda. Meditsiiniline psühholoogia töötab välja ka põhimõtted ja meetodid psühholoogiline teadus