meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

kehtivuse

Kehtivus (portmanteau kehtivus -. Efektiivsust, kehtivusaeg) - meede, kuidas hästi kavandatud test määrab selle, milleks ta on mõeldud.

Kehtivus on kohustuslik ja mis kõige tähtsam osa informatsiooni psychodiagnostic metoodika ja täpselt määratletud A. Anastasi ütleb meile, et test mõõdab ja nii hästi ta teeb. Kehtivust mõiste hõlmab kvalitatiivset informatsiooni test, mis sisaldab andmeid steppide korrelatsioonis testi tulemusi teiste teavet isiku küsitletud otsuse raskust test omadustest, võtke uuringu ala käitumine või isiksuseomaduste konkreetsete psühholoogiline objektiivsed kriteeriumid. Kehtivus näitab suunda konkreetse meetodi ühtlane vanus, sotsiaal-kultuurilise võtmise lisaseadme adekvaatsust haridustase oma töö ja kehtivuse analüüsid. Kehtivus peegeldab taseme mõõtmiseks kehtivuse, kuna see hõlmab analüüsi erinevaid näitajaid vaja saavutada edu äris. Tegelik kehtivusajaga näitasid vaid tulemusel kogunemine materjali eritingimustega pealekandmismeetodeid.

Kehtivus sisaldab arvukalt mitmesuguseid informatsiooni test. Eri liiki andmeid ja meetodeid nende valmistamiseks vormi LIIGID kehtivuse.

1. kehtivust. Omadused praegune kehtivuse katsekomplekte vasta tegelikele märk psüühilised omadused test ajal uuringus. Kuna need omadused võivad teha taset üldiselt võimed, isiksuseomadused, psühhomotoorne ja füsioloogilise kvaliteedi. Põhiline on määrata praeguse kehtivuse korrelatsioonanalüüsis katsetulemuste omaduste tõttu test criterial omadused. Levinum viis on võrrelda kontrastse rühmad, samuti võrrelda hinnangud tulemustele teine ​​meetod, mille kehtivusaeg on kindlaks tehtud. Omamoodi näitaja praegust kehtivuse mitmesugust teavet selle kohta, kuidas mugav, ökonoomne test kui ka muudest allikatest (vaatlus, objektiivsete andmete analüüs, eksperdihinnangu ja nii edasi. D.) ja saate otsustada, mis on rohkem lihtne ja sobib praktiliste probleemide lahendamisel. Kriteerium validcheskoy praegust tehnikat.

2. kehtivuse prognostiline. See iseloomustab võime teavet tulemused tehnikat usaldusväärselt ennustada raskusest psühholoogilise kvaliteedi pärast teatud aja mõõtmine ribalaiust. See on aeg, ajavahemik, mis on hõlmatud põhjendus selle otsuse. Indikaator ennustav kehtivuse paljastab ennustav jõud tehnikat, selle lähim prognoosi või lahutada, mis võimaldab ekstrapoleerimaks testi tulemusi tulevikus. Prognoos täpsus on pöördvõrdeline määratud aeg selline ennustus. Selgitus kauge ekstrapoleerimisel katseandmed tuleb arvesse võtta mitmeid tegureid, kui hindamisel praeguse diagnostiline väärtus test, võrrelda tulemusi, mida on vaja koos uue taseme sõltumatuse kriteeriumidele kui praegune kehtivuse kompleks keerulisem oskusi ja toimimiseks vajalikud eduka sotsiaalse ja tööalase tegevuse, võttes arvesse kogemusi. Mõiste uue keerukamaid sõltumatu kriteerium põhineb uuringu statistilise jaotuse ja hajutatus kriteerium näitajaid isikute valimit, mille vastu kontrollib kehtivuse meetodeid.
Selle asemel, et kiirendada valideerimise protseduuri saab kasutada proovi, mis on juba criterial andmed, tulemused edu tööle ja õppima, ja nii edasi. N. Üks kõige usaldusväärsem kuidas saada teavet ennetamise võimalused katsemeetod on polaarseid rühmi. Prognostiliste funktsioonide puhul kinnitatakse põhineb tähtsust kvantitatiivseid erinevusi testi tulemused läbi ajal rühmade komplekti numbreid see funktsioon ja millel ei ole (edukalt õppinud elukutse ja madala ametialase edu).

Määramine ennustav kehtivuse on vajalik korrektse kasutamise ja tõlgendamise kõige teste, kuna tulemused kasutatud sõnastada prognoosi ja diagnostiliste järeldusi, tuginedes nende tehnikate, samuti selgitada väärtusi mõõdetud parameetrite dünaamika arengut omadused või tegevused. Need hõlmavad peamiselt testid üld- ja spetsiifilisi oskusi, karjäärinõustamine teste ja meetodeid professionaalne valik.

Tuleviku valideerimise identifitseerib ennustav tõhususe diagnostilise protseduuri. Kõrge ennustav kehtivuse tõestusena kehtivuse mõõtmine ja kättesaadavus kavandatud põhjuslik seos.

3. tagasiulatuva jõu. See iseloomustab teavet katsetulemused sündmus või tingimus, mis on olnud minevikus ja näitab kehtivuse mõõtmist. Näiteks, kui uuringu isikliku eelsoodumus hälbiva käitumise uuriti kurjategijate ebaseadusliku tegevuse, identifitseerimise täpitähed omadused ärevus, agressiivsus, neuro-psühholoogiline ebastabiilsus ei saa tõlgendada kui esmane tegur, need tunnused võivad olla tingitud asjaoludest, kahetsus, olukord meeskond, ja nii edasi. p. sellist tüüpi teavet, reeglina on vabatahtlik ja seda kasutatakse siis, kui see on võimatu, et kinnitada test praeguste või tulevaste kriteeriumide ja psühhiaatrilise ekspertiisi.

Kasutatud teine ​​mõiste kehtivuse, kuid see ei ole kehtiv eesmärk - see on ilmselt õige. Oluline on, et testi tegemist täiskasvanud isikutel ning kajastab visuaalse õige tehnika uudsus ja keerukus ülesandeid testida esmapilgul. Sisu kohta näilise kehtivuse metoodika on soovitud omadused, nagu näib olevat tegur esilekutsumise teemasid uuringu panustab rohkem tõsine ja vastutustundlik suhtumine uuringu ja järelduste sõnastatud psühholoog. See peaks olema meeldejääv üks, mis tahes muutmise test vääraks eesmärk, seega allub lõpliku heakskiidu tehnikaid.

Kuna meetmete kehtivust praktikas rakendada erinevat tüüpi Korrelatsioonanalüüs suhteid üksikute skooriga ja hinded kriteeriumi. Kui saate olulist korrelatsiooni koefitsient, siis võib eeldada, et lahendada kaks probleemi tuvastatud praktilist väärtust meetodi osas edu operatsioonide ja leida tegelikku kehtivust proovide võtmise korra konkreetse test.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

kehtivuse

 1. Krooniline erythromyelosis
  Haigust iseloomustab hüperplaasia punaste sugurakkudes luuüdis. Lüüasaamisega kaasas tasandil eellasrakke müelopoeesi. Arendab progressiivne standardite kehtestamise või hüperkromaatne aneemia megaloblastne omadused ilmuvad müelotsüütide, promüelotsüütidega, müeloblaste. Luuüdis hulk suureneb erütroblastid, müeloblaste, diferentseerumata lööklaine rakkudes.
 2. Defineerimine valik sex vanema ja lapse tüübile afektiivne komponent soorollide identiteet
  Selles osas testida hüpoteesi era- hüpotees 3: põrand sisukas vanema ja psühholoogilise korrusel on lapsepõlves olulised tegurid moodustamine afektiivne komponent soorollide identiteeti. Selleks, a) õigsuse kontrollimiseks valimise erinevused Gedera vanema ja lapse naiste ja meeste proove; b) arvutatakse Korrelatsioonikordajad liikide vahel afektiivne
 3. 3. liites 4. peatükk
  Tulemused Uuringu allutab peredele Tabel 1 erinevuse olulisust kognitiivse ja emotsionaalse valik soo hierarhiad ja katsetada selle rakendamise {foto94} koefitsiendid Spearmani astakkorrelatsiooni isikliku (individuaalne), kognitiivsed, emotsionaalsed ja käitumuslikud komponendid, arvutatakse tulemused tehnikat roll identiteedi iga katset kontrollitakse kõiki
 4. Mõiste afektiivne komponent soorollide isiku andmed
  Pildi enda ja vastassoost on oluline tegur selles protsessis soorollide identiteeti. See pilt on moodustatud mitte ainult perekonnas. Seda mõjutavad soonorme ja soostereotüüpide (S. Byrne, 2002). Klimov EA (EA Klimov, 1997) defineerib vaimse pilt komplekt riikide suhtes struktuuri, mis on rohkem või vähem täiuslik mudel objekti, eesmärgiga
 5. Võta afektiivne iseloomu pildid meeste ja naiste afektiivne komponent soorollide identiteet
  See paragrahv on kinnitatud era- hüpotees 1: emotsioone pilte on meeste ja naiste oluline tegur teket piisav afektiivne komponent soorollide identiteeti. Et kontrollida kooskõla afektiivne komponent soorollide identiteedi ja afektiivne pildi komponentidest mehe ja kahe naise mõõde 6x8 maatriks tehti, kus 6 - number
 6. Immuunohistokeemiline uuringud väljendus mutsiini mao kartsinoom
  Gaganov LE, Korsakov NA MONICA neid. MF Vladimirsky Moscow Mutsiinid (MUC) kuuluvad alamklass kõrgmolekulaarsed glükoproteiinid (Carlstedt I. et al, 1983). Normaalne mao limaskesta väljendab MUC1 ja MUC5AS MUC6, et täita ohutuse funktsioone, samuti edastab signaale, et stimuleerida immuunvastust. Koldeid soole metaplasia ilmub väljendus MUC2
 7. Soole Villi ja microvilli
  Peensoolest on peamine koht seedimist ja toitainete imendumist. Kuigi selle kogupikkus on umbes 6 m, esinemine lint suurendab seedimist ja imendumist ala (joon. 6-8). Iga villus on keskne lümfisüsteemi kapillaare, mis toimub selle keskel ja on ühendatud lümfisoonte in submukoosas kiht sooles (joon. 6-9).
 8. Vähk sapipõie
  Epidemiology. Sapipõievähki on 2,8% kõigist pahaloomuliste kasvajate ja 5/6 sagedus toimub seedimise kasvajad. Haige mehed kohtlevad naisi vahekorras 1:14. 90% patsientidest on vanemad kui 60 aastat. On 100 planeeritud koletsüstektoomiaga kroonilise KALKULOOSOBSTRUKTSIOONIGA koletsüstiit raamatupidamise histoloogilise leiud H puhul in situ sapipõie vähki.
 9. Peamised sätted riigikaitse
  1. eriliste võimetega on omadused vaimse struktuure, viide konkreetse teema ja objektiivne reaalsus, mis moodustub isikliku kogemuse subjekti käigus oma arendustegevusi. Kvantitatiivsed iseloomulik moodustamine vaimse struktuure, mis rakendavad ekraanifunktsioon, valiku- ja reaalsuse muutumisega ideaalne vorm, on meede
 10. endomeetriumi hüperplaasia
  Endomeetriumi hüperplastilistes protsesse, samuti teiste alade, on äratanud tähelepanu, sest nende progresseerumist pahaloomulist kasvu. On selge ülevaate suure sagedusega endomeetriumi hüperplaasia perimenopausal vanusest, samuti on suur oht pahaloomulise kasvaja sel ajal. Harvem see patoloogia on täheldatud teistes vanuserühmades perioode naise elus ja peaaegu
 11. agressiivsus taseme uuring
  Tabel 3. Diagnoos agressiivsus taseme test A. Assingera katserühma {foto17} teha järgmised järeldusele, et uurimistulemused: Kõrge agressiivsus kogemus 10 inimest, mis moodustas 30%. Keskmine tase agressiivsus test 8 inimest, mis moodustas 35%. Madal agressiivsus test 2
 12. Psühholoogiline tähenduse ja programmi sisu moodustavate eksperiment
  Eesmärk kujundav eksperiment (Volkova, 2000) - kujunemine kontseptuaalsed struktuurid keemia, võttes arvesse loomuliku korra kujunemise kontseptuaalne keemia süsteem (vt ptk 5.): Sõltuvus koosseisu aine omadustest, struktuurist ja kõik kineetilist tervikuna. Meil on välja töötatud haridusprogramm ette üleminekut tegutseb globaalselt, diferentseerumata pildid
 13. Pea ja kaelapiirkonna kasvajad
  1994. aastal uuring Itaalia III etapp uuringu läbi Voldani (41 patsienti) keeruline opereerimatu pea ja kaela vähi IV staadiumi näitas: ühendada LT ja HT aitas tõsta PR 41% -lt 83%, kohalikud kontrolli (LC) 5 aastat, 24 68% ja taseme üldine elulemus (OS) 5 aastat 0-53%, võrreldes
 14. Lahenduste näiteid hemogram, koos kommentaaridega.
  Hemogram №1 - erütrotsüüdid 4,5 h1012 / l - Hemoglobiin 140 g / l - lilled. indikaator 0.9 - Leukotsüüdid: 8,0 x 109 / l 0,5% Basofiilid Eosinofiilid 3% võlukepi / mürki. 1% segment / mürki. 58% Lümfotsüüdid 30% Monotsüüdid 7,5% Märkus:
 15. Sugu omadused afektiivne komponent soorollide identiteet
  See paragrahv 2 kontrollida hüpoteesi: seal on soolisi erinevusi afektiivne komponent soorollide identiteedi, mis väljendub selles vanuses dünaamika. Hüpotees testimine 2 on järgmine: 1) Kasutades ANOVA kontrollis täpsust soorol- erinevusi afektiivne komponent vahelise identsuse mees- ja naissoost vanuse
 16. Cross sündroom ja segatüüpi sidekoehaigus
  A. kliiniline pilt. Suhe segatüüpi sidekoehaigus iseloomustab sümptomite kombinatsioon sklerodermia, reumatoidartriit, polümüosiit ja SLE. Umbes 10% SLE patsientidel kriteeriumitele segatud sidekoe haigus, mille on välja töötanud Ameerika Reumaliit. Tüüpiliselt segatüüpi sidekoehaigus on rohkem meenutab sklerodermia.
 17. Sõidu horisontaalne dekalyazha
  Horisontaalne dekalyazh - kordamine intellektuaalse struktuuride lahendades erinevaid elus probleeme, soovitab ta ebamäärane tõhusaid lahendusi erinevate elus probleeme. Nii horisontaalne dekalyazh stabiliseerib maailmapilt, toodab inimestel mõttes usaldust oma vaimsete võimete. Vertikaalne dekalyazh - kordamine intellektuaalse struktuurid