meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Raamatupidamine peamised omadused objektid psühholoogilise sõjapidamise

Tavaliselt järgmised põhilised omadused objekti (de) kokkupuude olla määrama ja dokumenteerima:

1. Riigi-psühholoogilised omadused;

2. Eraldi isikustamata kuuluvusest;

3. grupi liikmeks;

4. Omadused moraali.

Psühholoogiline originaalsus esindajad erinevate etniliste gruppide

Rahvuslik-psühholoogilised omadused erilist huvi spetsialistid psühholoogilise sõjapidamise. Nad on kõige olulisemad omadused, mis teil on vaja kaaluda spetsiifikat, kui soovite, et saavutada maksimaalne mõju psühholoogiline mõju.

Esiteks seetõttu, et vaenlase väed ja rahvastik - inimesed, kes mõtlevad, tunnevad, tajutava neid mõjutada seaduste kohaselt on omane teatud etniline kogukond.

Teiseks, kui meetodid psühholoogiline mõju vaenlase väed ja tsiviilisikuid, sisu ja esitusviis agitatsioon ja propaganda materjalid ei vasta riikliku psühholoogilised omadused objekti, ise on mõju oleks kas kasutu või viib vastupidine tulemus.

Rahvuslik-psühholoogilised funktsioonid on kujul ilming riiklike psühholoogia. Viimane on lahutamatu osa vaimuelu ühiskonna, mis kajastab kogu, mis on kättesaadav esindajate kogu rahvas (etnos) esindustes, säästvate käitumist, psühholoogilist tunnused välimus, reaktsioonid, kõne ja keele suhted teiste inimestega ja iseloomu.

Asutused psühholoogilise sõjapidamise mitmes riigis on märkimisväärne kogemus õpib riikliku psüühilised omadused erinevad etnilised grupid.

Kokkuvõtlikult järgmine omadused mõned neist.

Ameeriklased on omane: tõhusus ja praktilisus; energiat ja elujõudu; algatusel ja ettevõtte igasuguseid tegevusi; valmisolek eksperimenteerida ja risk; kirg leiutised; sõltumatuse ja ulatus; kalduvus ühtlustada ja etiketid; organiseerimisvõime; lihtsus ja kergeusklikkust; armastan sporti; huumor; ülehindamist tema vägede ja võimete puudumine distsipliin; adventurism; Teatud labasus ja praalimine, ülbus ja ülbus suheldes teiste rahvuste esindajate kogukonnad.

Inglased omapärane: kõrge praktilisust; tööd; tõhususe, visadus, sihikindlus ja energiat kogu tegevus; ettevõtluse ja võime korraldada asju; kalduvus rikkuda; tagasilükkamine kõva surve isik; võimetus abstraktne, piiratud kujutlusvõime; nõrk intellektuaalse agility ja kiirust; konservatiivsus reaalsustaju; julgust, enesekontroll, tasakaalukus ja rahulikkus; rahulikkus käitumist ja enesekindlust; kiire füüsiline ja psühholoogiline kohanemine uute tingimustega elu ja tegevus; suure veojõu meeskonda; armastan sporti; huumor; kalkus ja vahemaa suhtlemisel teiste rahvastega.

Araablased iseloomulik: raske töö, millel puudub distsipliin, pedantsus ning põhjalikkus; lihtsus, mõõdukus, kiire kohanemisvõime ja kannatust; rõõmus ja optimistlik maailmavaade; jälgimine; puudumine, algatusvõime ja ettevõtlikkus; hooletus ja hooletus tulevikku; suurenenud reaktsioonivõime, impulsiivsus, vähene turvasüsteemi ilming oma tundeid ja emotsioone; kalduvus liialdada keskkonna hinnanguid faktide; mitte niivõrd loogiline arusaam saadud informatsiooni nagu erilist tähelepanu esitusviis ja ilukõne kõneleja; kuulekust ja alandlikkust; levimus ebausk ja eelarvamused; vaikus ja placability, seltsivus ja külalislahkus; ülbus ja ebaviisakus tegelevad kõrgeima ja madalaima; silmatorkav kummutavuse kõnet ja viisid käitumist seoses madalam kõrgemale; Suur tähtsus küsimusi au ja inimväärikuse; pidev soov "päästa nägu", kaaluti sõnad ja teod koos vastusega nende ümbruses.

Sest juudid, seda iseloomustab: töökus, järjekindlus, järeleandmatu jätkamisega eesmärgid kõigis tegevuse; energiat, pühendumust, võime kiiresti kohaneda muutunud tingimustega elu; paindlikkust mõtte, intuitsioon, loovus, võime improviseerida, ratsionalismi ja võime alati näha tulevikku; sensitiivsust, kalduvus leida solvang, kus seda ei ole olemas; kalduvus kurdavad nende olukorda, väljendavad kompleks "alandust".

Hispaanlased (ja Ladina-Ameerikas) on omapärane: ükskõiksus materiaalsete tingimuste olemasolust ja lihtsus, et esmatähtis on vaimne ja moraalsed väärtused materjali; vastumeelsus raske töö; improvidence, vähene harjumus pikaajalise tegevuse planeerimisel ja prognoosimine sündmuste kulgu; vagadus ja religioossus; rekordite aadel, au ja vapruse; adventurism; lühiajaline tahtejõud; Kiiresti muutuvas emotsionaalseid seisundeid; väljendunud individualism; isiklik vabatahtlik ja teatud usaldamatus üksteise; konservatism, soov mitte midagi muuta olemasolevat olukorda; ettevaatlik suhtumine innovatsiooni; kinnipidamist traditsioon, paikse eluviisi.

Hiina on omapärane: erakordse hoolikusega ja tõhusust; tagasihoidlik, kuni punktini, askees; ökonoomsus; kohanemisvõime tahes tingimustest olemasolu; aeglus ja täpselt välja arvutada; Ettevõte ja oskusi kõigi hüvanguks; lahe, rahulik ja vastupidavust; pühendumist eesmärkide saavutamisel; austusest asutus ja võimu; soov säilitada tihedad sidemed grupi ja heakskiidu saamiseks oma liikmetele; ühtekuuluvust ja distsipliini oma kogukonna, vastutustunnet, et teda; soov varjata oma tõelisi tundeid ja mõtteid; kohustus rahvuslike traditsioonide austamist minevikus; vaoshoitust ja kannatust seoses teiste rahvuste kogukonnad.

Sakslased on omane: täpsust ja terviklikkust; praktilisus ja konservatiivsus; tööd; pedantsus, organisatsiooni ja kohustus tellida; armastan muster; põhjalikkus, täpsus ja täpsust kõigil tegevusaladel; vannost distsiplineeritud; pime kuulekus korraldusi ülemustega nõuetele seadusi ja määrusi; liigne mure vähe asju; puudub isiklik algatus ja sõltumatust; vastuvõtlikkus soovitus abil faktid ja arvud; ülbe ja hoolimatu suhtumine teiste rahvuste esindajate kogukonnad.

Vene iseloomulik: loomulik lihtsus; kaastunnet ja lahkust; kalduvus võtta riske; Loodan õnne; alandlikkust saatust; võime kiiresti ja vaidlusi tööd äärmuslikes olukordades; vastupidavust ja vastupidavust rasketel hetkedel; läbipaistvus, lihtsus, valmisolekut aidata; tunnet; kannatust, ohvrimeelsuse. Neid iseloomustab headust, seltsivus, sallivust suhetes teiste rahvuste esindajate kogukonnad.

Igal Vene aktiivsus võib kiiresti saavutada esimesi positiivseid tulemusi, kuid siis enamikul juhtudel piisava rahulduse saanud, ei kipu arendada saavutusi, sageli rahuneda, kui mitte puhata. Kui planeerite oma tegude juhinduvad intuitsiooni pigem vene vaimu, ei piisa aru valitud eesmärgid ja kuidas neid saavutada, harva mõelda läbi üksikasjalikult kõik oma sammud. Pöörduvad siis täpsustada vahendid ja eluviisi, nad kipuvad vähendama samas tempos, liiga kaua mõelda, mida edasi teha. Sellepärast me ei pane reaalne võimalus edukalt tööd.

Ukrainlased iseloomustab: juhtida; äritegevuse ja visadust; töökuse, täpsuse ja hoolikusega; soov tingimata soovitud tulemust saavutada; sõltumatus; suurenenud vajadus eneseväljenduseks ja heakskiidu teised. Ukrainlased peamiselt kaubandusest, kättemaksuhimuline, kättemaksuhimuline. Hindame kõrgelt mugavust, armastavad süüa.

Kõikidel juhtudel, ukrainlased kipuvad paista, et olla esimeste seas, et saavutada edu kiiremini kui teised, nii kiiresti kui võimalik, et seda parandada ja arendada.

Ukrainlased kiiresti kohaneda uute tingimustega, lihtne leida vastastikust mõistmist teiste rahvaste esindajaid.

Sest Turks omapärane: distsipliin igapäevase elu ja tegevust; lihtsus igapäevaelus (eriti vaeste vahel); vastupidavust ja kannatlikkust; rahu ja arutelu välise rahu; äärmuslik ratsionalismi ja kommertsi; tugev sõltuvus emotsionaalset seisundit seonduvaid asjaolusid; puudumisel loba ja kinnisideed; võime ühtlaselt vaba aja veetmiseks; fanaatiline religioossus; pettust ja kättemaks; vaenulikkust "vale" (esindajad mittemoslemlike rahvaste), eriti kreeklased ja armeenlased, mõnikord ka bulgaarlased, vene, inglise ja prantsuse keeles.

Sest soomlased iseloomustab: tõhusus ja energia; mis tahes soov tuua asja lõpp; kalduvus vältida ohtu; kiirustamata ja mitte valiv; rangelt eelnevalt läbimõeldud plaan; soovimatus võtta liigset vastutust; ökonoomsus ja kokkuhoidlikkus (mitte ahnus); sõltumatus; individualism; demokraatia; nõudmine on oma kohustuste täitmisel; vähendada emotsionaalset reaktsioonivõime; vaoshoitust ja eraldatud; tugeva rahvusliku uhkuse; ettevaatlik suhtumine ameeriklased, vene, sakslased ja rootslased; leevendada side.

Prantsuse on omane: analüütiline mõtlemine, ratsionaalne mõtlemine ja loogika armastusest; kujutlusvõimet; vaimukus ja originaalsust; arenenud huumorimeel; luure ja kalduvus teha kiireid otsuseid; algatusvõime ja aktiivsus kõigis tegevustes; võime minna kraynos minutis; liikuv temperament; energiat ja elujõudu; tahtejõuline visadust; emotsionaalset erutuvust; tundlikkus ja sisendatavus; väljendunud individualism; madal vastupidavus ekstreemsemates; hapruse grupi ühtekuuluvuse jõud; põlglikult üleolev suhtumine teiste rahvuste kogukonnad.

* * *

Mõned uurimused on näidanud, et nõuetekohaselt arvesse riiklikke psühholoogiliste tunnuste inimesi umbes kolmandik suurendab tõhusust psühholoogiline mõju neile.

Eraldi isikustamata funktsioone üksikisikute

Autor psühholoogiline mõju elanikkonnale ja väed vaenlase, on vaja arvestada üksikute isiksuseomaduste erinevate kategooriate inimesed. On mitmeid klassifikatsioone, mis lubavad eraldamiseks üksteisest kategooriates.

A) põhinevad suhet füüsis ja iseloomu. Seega, vastavalt klassifitseerimise Kretschmeriga-Sheldon Seal on 3 peamist rühma inimesi: piknikud (endomorphs), kergejõustik (Mesoforfid) asthenics (Ektomorfid).

Esindajate need rühmad on iseloomulik, muuhulgas järgmisi funktsioone.

Piknikud iseloomustab kõrge kontakt hea kohanemine sotsiaalne keskkond, nii et soov ehitada oma suhteid teistega, mitte sõlmima tõsiseid konflikte nendega. Nad tavaliselt ei taha olla juhid, ei taha, et mis iganes oli saada prestiiži, kuid samal ajal edukalt kaitsta oma seisukohti, "kaotamata oma nägu" ja ei tekkinud mingit erilist kogemusi. Piknikud on erinevad kalduvus järsud meeleolumuutused sõltuvalt väline olukord.

Kergejõustik - vähem seltskondlik (piknik), kuid sotsiaalselt aktiivseid inimesi, kes tahavad olla tähelepanu keskpunktis, domineerivad kolleegide seas. nad erinevad sageli impulsiivne meetmeid. Tavaliselt nad on edukamad igasugune tegevus, on "esimene" või "parim". Keskendunud ise, kompromissid koos neid ümbritseva suure vaevaga. Vaatamata oma tegevust sisemiselt nad on "tarastatud" teistest, ei meeldi, kui nad olid ronimine hinge.

Astenikov üldiselt eraklik, reserveeritud, väga tundlikud, millised on nende suhted teiste inimestega ja sotsiaalne staatus. Sageli kannatavad klaustrofoobia ja kõrgused. Ärevus, ärrituvus, kipuvad kergesti langeda depressiooni või paanikat. Tavaliselt püüab saavutada sotsiaalset tunnustust võimalik märkamata ( "kaval"). Tundlikud ja samal ajal kättemaksuhimuline.

B) temperament. Isegi muistsetel aegadel suur arst Hippokrates jagada inimesi vastavalt nende temperament 4. põhiliiki (jumekas, flegmaatiline, koleerik, melanhoolne). XX sajandi tuntud füsioloog Ivan Pavlov viigistas spekulatiivne rajoon eksperimentaalselt iseärasused kõrgema närvisüsteemi aktiivsust (tugevuse, tasakaalu, liikuvust erutust ja inhibitsiooni ajurakke). Sanguine - tugev, tasakaalustatud, liikuv tüüp; flegmaatiline - tugev, tasakaalustatud, inertne tüübile; koleerik - tugev, tasakaalutu tüüp; melanhoolne - nõrk (taastumatute) tüübist.

On hästi teada, et näiteks optimistliku ja flegmaatiline on tasakaalus võrreldes teiste lyud E harva tulevad inimestevahelised vastasseisu, kainelt hinnata oma koht ja roll grupis, mille liikmed on. Seevastu koleerik on vastuolulised isiksused, alati teada, suhted teiste inimestega. Nad ei talu iga rühm või autoritaarne survet ise, kuigi näitab piisavalt suur seltsivus ja sotsiaalne tegevus.

Melanhoolne eraklik. Samuti kipuvad valus taju ebaõnnestumise ühiskondlikke suhteid ja sidemeid.

B) rõhutamine iseloomuga. Hüpertroofia viitab teatud tunnuste võrreldes teiste iseärasusi. Rõhutatud isiksuse eriti tundlikud mõju stressi ja samal ajal on väga hea stabiilsus võrreldes teiste mõjutustele. Eksperdid on mitukümmend sorti iseloomuga accentuations. Näitena piisab näitavad vähemalt mõned neist.

1. demonstratiivne (hysteroid) tüübist. Selle tüübi esindajad iseloomustavad: kalduvus tõrjuda ebameeldiv neid fakte ja sündmusi oma teadvuse; valetamine ja silmakirjalikkus; soov meelitada tähelepanu teised; edevus ja poosetamist; puudumine kahetsus; adventuristic ja samal ajal, argus; kahtlus;

1. riiakas meelestatust meeskond. Nähtavale tüübid on alati püüdnud olla tähelepanu keskpunktis, tagades, et kõik kulud - skandaalid, simuleeritud haigusi, mingeid leiutisi, ebatavaline hobid - sellest ka nimi tüüpi. See on väga ebastabiilne emotsionaalne ja tahteline tingimustel: lihtne langeda hüsteeria, meeleheite, paanika.

2. ummikus (paranoiline) tüübist. Seas oma konkreetseid asjaolusid tuleks esile tõsta: suurenenud ärrituvus, valus pahameelt, kättemaksuekstaas ja julmust, liigne kahtlus ja vastupanu negatiivset mõju, liiga kõrgenenud enesehinnang, usalduse oma unikaalsuse ja kõrge ambitsioon. Väljapaistvate esindajate paranoiline isiksus on tihtipeale ühed poliitilised liidrid.

3. erutuvus tüübist. Seda iseloomustab: suurenenud impulsiivsus, halvenenud kontrolli oma emotsioone ja tegevusi, ärrituvus, kusepidamatus, tujusid, igav, konflikt, riiakas meelestatust meeskond, despootlik, julm, kalduvus langeda raev vähimatki ettekäänet.

4. kartlikult (tundlik) tüübist. Selle liikmed kalduvad võimalikku ohtu, kalduvus liigse tundeid, murelik, arg, häbelik. Neid iseloomustab enesekahtlustuste, pidevalt hirm enda ja oma lähedastele, pikaajaline kogemus tagasilööke, pidevalt kahelda nende tegevust. Enamik peab end underdogs, midagi halvem, ja nii edasi. P. konflikt on välistatud kõigi vahenditega.

5. ülendatud tüübist. Need on inimesed, omapärase rõhutatud kogemus ärevus ja rõõm, sagedased meeleolumuutused (nende kiire üleminek ühest teise, positiivsest negatiivseks), liialdatud arusaam erinevate sündmuste (nt väljapaneku liigset rõõmu seoses rõõmsa sündmuste ja meeleheite häda korral ). Selle tüübi esindajad on väga energiline, iseseisev, soovivad juhtivatel, risk, seiklus. Nad ei reageeri kriitika, mitte nendega, ja võime enesekriitikat. Peapööritus, kalduvus ebamoraalne meetmed, ei ole tõsiselt oma kohustusi.

6. epileptilised tüübist. See pakub madala käitlemine, impulsiivne käitumine, sallimatus, kõrgendatud konflikt, julmus, agressiivsus, vimm, viskoosne mõtlemine, väiklust, kalduvus antisotsiaalne käitumine, ja nii edasi. P.

On ka teisi liigitusi - ei ole mõtet neid kõiki loetleda.

Pea meeles, et sõltuvalt oma eesmärke, psühholoogilise sõjapidamise spetsialistid saavad kasutada kõige erinevamad psühholoogilisi vahendeid.

Teine oluline asjaolu suhtes kohustusliku registreerimise, on see, et iga ühiskond areneb protsessi ajalooline areng konkreetsete sotsiaalsete ja vaimsete väärtuste, mis kajastuvad psühholoogia liiget.


Niisiis, lääne kultuuri (tsivilisatsiooni) on keskendunud teket tasuta individualismi kui domineeriva normide omavahelisi suhteid. See on põhjus, miks elanikud kuuluvad riigid Lääne tsivilisatsiooni iseloomustab tihti äärmuslik ilming enesekesksusest. Nad on isiklikult pühendunud, reeglina ülimuslik riigivõlg, isiklikud huvid on ülimuslikud sotsiaalsete.

Ida kultuuri (tsivilisatsiooni), vastupidi, on alati püüdnud arendada maksimaalselt sotsiaalse vastavuse orienteeritud inimesed pime kuulekus ja isegi hoolimatute rühmade ja ühiskondade. Siin võib iga inimene peaks käituma nii, et keegi ei olnud esinemise kahtlust tema isiklike püüdluste ja vastuolus avaliku huvi nimel.

Algselt kajastus üksikute psüühilised omadused mees ja tema seotus konkreetse religioossest. Nii õigeusu kirik lapsepõlvest inspireerib tema järgijad idee mitte vastupanu kurjuse ja vägivalla. Nad arendavad sotsiaalseid fatalism (usk jumalikku ettemääratus oma saatust). Katoliikluse ja protestantismi, vastupidi, on orienteeritud inimene kõvasti tööd, et saavutada oma isiklikke eesmärke, on julgustavad paindlik olukorrast suhtlemist teiste inimestega. Islam, mis omakorda toob inimesi vaimus jäik vastuseis kõik, mis ei ole kooskõlas tema eeskirjade, annab neile tunde paremust "uskmatute" julgustab ükskõiksus küsimusi isiklik heaolu.

* * *

On materjale uurides teatud isiksuse psühholoogid eksperdid teevad vastus-fail, mis salvestab kõik oma psühholoogilise parameetrid individuaalne.

Grupikuuluvuses inimeste objektidena psühholoogilist mõju

Enamasti objektiks psühholoogiline mõju tegude mitte üks inimene, vaid kogu sotsiaalse rühmaga.

Järgmist tüüpi ühiskonnarühmi:

1) suurus - rühm suur, keskmine, väike, mikro-rühmad;

2) sotsiaalne seisund - ametliku (ametlik) ja mitteametlik (mitteametlik);

3) stabiilsuse suhteid grupi liikmete omavahel - tõeline (kontakt) ja ettenägematute (formaalselt mõnel alusel);

4) arengutasemele - hajus, ühendused, ettevõtted, kollektiivid;

5) Kõige olulisem kohal - viide (viide) ja mitte-referentsiaalse.

Suur rühmad - kogukond inimesi, et on olemas ulatust ühiskonnas, arendades sotsiaalse ja psühholoogilise aspekti ilminguid mass psüühika ja erinevalt väikesed rühmad ei eelda isiklikke kontakte. Suurtes parvedes, tavaliselt valmistatud tavapäraste käitumisnormide, kultuuriväärtusi ja traditsioone, avaliku arvamuse ja mass liigutusi. Suurte omavahel seotud klasse, sotsiaalsete kihtide, rahvuste (riikide ja rahvuste), religioonidesse, parteide ja avaliku sektori organisatsioonid, vanuserühma ja nii edasi. P.

Ettevõtete, ühiskondlike organisatsioonide, sõjavägi, territooriumite (piirkonna elanikud, küla, linn), mida tavaliselt nimetatakse keskmine sotsiaalsed grupid. On ka mitu väikestes gruppides, siis on väike kogukond inimesi, liikmete vahel, mille puhul on otseseid kontakte, samuti hierarhilise suhete domineerimine (juhtimine, populaarsus, usaldusväärsust, meeldib / ei meeldi) ja esitamiseks. Väikeste rühmad on peredele, väike sõjavägi, naabrid, sõbralik firma, ja nii edasi. DA Iga väike grupp on teatud struktuur, arenev mõju all nii väliskeskkonnast kui ka sisesed suhted.

Psühholoogid eristavad formaalse ja informaalse väikestes gruppides.

Esimene on etteantud struktuuri väljastpoolt, viimane luua see ise. Ametlik Group tegutseb vastavalt eelnevalt kehtestatud ametlikult lukustatav eesmärke, juhiseid, põhimäärused. Mitteametlik moodustavad kontserni põhjal isikliku meeldib ja ei meeldi. On iseloomulik, et ametlikku rühma ka mitteametlikult suhteid oma liikmete, nii et edu oma tegevust sõltub suuresti sellest, mil määral langeb kokku tema ametlikud ja mitteametlikud struktuurid.

Väikestes gruppides, kus loodud väga tugev suhtlemise (edaspidi õhusõiduki meeskond, võidelda sõiduki arvutamisel radar, ja nii edasi. DA), on väga kõrgel tasemel ühitatud seisukohti, harva mingit kindlat arvamust (ja isegi rohkem samme) vastuolus enamiku arvamust. Selgus siiski, et juhte väikesed rühmad on vastuvõtlikumad välismõjudest kui tavaline kohal.

Seetõttu huvides korrektne ja tõhus korraldamine psühholoogilise sõjapidamise pea selgitama mõju grupikuuluvuses objekte.

Eriti eelistatud sihtmärgid on psühholoogiline mõju:

- Sõjaväe ja vastloodud reservüksusteks;

- Sõjaväeüksuste ümbritsetud;

- Töötajad üksuste kandnud raskeid kaotusi võitlus;

- Rühm sõdureid, kes polnud rahul valitsuse määr ja osalevate riikide sõda;

- Sõjalise osad, mis on halvim materjali ja kodumaiste olukorda kui teised;

- Rajoonid, mis tähistas ilmingud sotsiaalsete, riiklike, usulisi ja muid konflikte;

- Rühm sõdureid ja ohvitsere vähemusgruppide;

- Kihid, grupid, klannid ja muude ühise tsiviilelanike rahul oma õigusliku, majandusliku ja sotsiaalset olukorda;

- Patsifist, teisitimõtlemine ja teatavad usulised rühmad.

Sõdurid vastmoodustatud üksused ja reservväelaste on tavaliselt rohkem altid psühholoogilise surve kui inimese sõdurit, kuna nende vahel ei ole ühtekuuluvust ja nad ei ole valmis lahinguoperatsiooni - nii professionaalselt kui ka moraalselt. Sõdurid olid ümbritsetud ja katkestas oma väed on ka mugav objektiks psühholoogiline mõju, kahtlused saatuse kohta tulevikus, samuti on raskusi igapäevase materjali ja tehnilist tuge.

Väga paljulubav objektiks psühholoogiline mõju eksperdid usuvad, et rahvusvähemuste esindajad vaenlase laagrisse. See on tingitud asjaolust, et vähemused on alati teatud psühholoogilised (ja sageli ka õiguslikud, majanduslikud, sotsiaalsed, religioossed) isoleeritud peamise etnilise grupi, sageli läbima igasuguseid ahistamine. Üks hiljutine näide tõhus psühholoogiline mõju vähemuste - kurdide Ameerika propaganda sõjas Pärsia lahes.

Kurdid on suutnud tõsta relvastatud mässu Saddam Hussein.

Lisaks rahvusvähemuste, kes on põliselanike riigi vaenulik riik, kus nad elavad, saab läbi õõnestava tegevuse vastu Rahvusmeelsete motiive. See ei ole juhus USA käigus Teise maailmasõja kardetud õõnestava tegevuse kohta osa päris suur Jaapani diasporaa. Nad on kas interneeritud etnilise Jaapani spetsiaalsetesse laagritesse (nagu Hawaii) või küüditati neid riiki.

Moraal ja psühholoogilise seisundi vaenlase väed

Moraal ja psühholoogilise koolituse sõdurite igal armee maailma suunatud moodustavad nad sellise vaimse hoiaku, mis võimaldab teil ületada hirm, segasus, väsimus, aitab igas olukorras säilitada enesekindlus, julgustab olema julge ja püsiv.

Püüdes suurendada lahinguvalmiduse ja tõhusust personali juhtimisel relvajõudude ühegi riigi püüab tähendab moraalset ja psühholoogilist koolitust (lahutamatult seotud sõjalise väljaõppe) täita järgmisi ülesandeid:

- Avab füüsiliselt ja psühholoogiliselt kestev püsiv sõdureid saab edukalt ületada raskusi võidelda ja laagri elu;

- Töötada oma stabiilne professionaalse tuletõrjeoskuste edukalt tegutseda ekstreemsed tingimused lahinguväljal;

- Vorm psühholoogiline valmisolek võidelda tugevama vastase vastu, võimalik, et saavutada edu võitluses;

- Anda sotsiaalse ja psühholoogilise ühtekuuluvuse üksused, võidelda meeskondade ja arvutused.

Moraal ja psühholoogilise personali koolitus toimub erinevalt armeed erinevates riikides. USA ja Venemaa on sellega seotud olnud lahingõppustel ja füüsilise ettevalmistuse, tavaliselt spetsiaalse väljaõppe keskused ja prügilad. Suurbritannias pöörama erilist tähelepanu selle protsessi konkurentsivõimeline valik ja sõjalist algõpet (tuleb meelde tuletada, et Briti armee on täielikult varustatud vabatahtlikud töövõtjad). Saksamaal on kõige sobivam hetk moraalset ja psühholoogilist koolitust on periood väeosade ja koondades osad. "Ise-kaitsejõud" Jaapani sellega tegeldakse kõigis etappides elu sõdurid ja ohvitserid, kuid eriti harjutusi ja manöövreid.

Praegu saad juba esitatud tüüpiline stsenaarium selle ettevalmistamisel. Algstaadiumis, see toimub tavaliselt mingi psühhoteraapia. See tähendab, et õppimine spetsiaalselt luua sellised tingimused, mis põhjustavad negatiivseid vaimne seisund sõjaväelased. Kui keskkonnas lähedal võitlus, noored mehed sageli kaotada usu oma võimeid, satub apaatia või depressioon, tal on hirmutunne. Sageli samal ajal ta tunneb valus sündroomid nagu pearinglus, iiveldus, tuimus jäsemetes, ja nii edasi. D. Selle tulemusena võib ta keelduda toitu, kaotavad magada, unustada oma kohustusi, toime distsiplinaarsüüteo, ja isegi kõrbes.

Kuid koolituse käigus, kõik see ei kujuta endast suurt ohtu. Sõdurid on õpetanud, et maha suruda oma hirmu ületada apaatiat ja teisi negatiivseid emotsioone ja tundeid, arendada oma elementaarsete oskuste enesekontrolli ja nii edasi. D. See on "ravi". Läbi tema võime genereerida piirama väljapoole ilming negatiivne vaimse seisundi, kuid nad ise ei saa lahti veel. Sellel, reeglina rõhutada psühholoogilise sõjapidamise spetsialistid kasutavad oma mõju personalile vaenlase väed.

Teine etapp moraalset ja psühholoogilist koolitust hõlmab tegevusi, nn psühholoogilist stimulatsiooni. Oma olemuselt on harjutada sõdurid ohutult nende töökohustuste täitmiseks võidelda tegevust. Selleks protsessi sõjalise väljaõppe instruktoritele tuua alla sõdurid seeria füüsilist, vaimset või kõlbelist stiimulitele, kumulatiivne mõju, mis pärsib teispoolsusest. Kas sõdurid on peaaegu katki, nad on täpselt sõna otseses mõttes kaotavad võime midagi teha. Juhendajad nendes tingimustes, peaks "appi tulnud töötajad, kaasa meelt oma tavalises olekus. Nende peamine ülesanne on tagada, et õpetada alluvatele selgelt mõista tellimusi ülemuse käsku, ja teha nendega ükskõik mida.

Psühhoteraapia ja psihostimulirovanie ole varem peeti olulisemad moraalset ja psühholoogilist koolitust sõdureid, palju tähelepanu ideoloogiline ja poliitiline haridus. Viimastel aastatel on olukord radikaalselt muutunud. Sõjalised eksperdid, analüüsides sõjaliste operatsioonide relvajõudude Suurbritannia Falklandi saared, Nõukogude väed Afganistani, USA Vietnamis ja Pärsia lahes, on kindlalt veendunud, et vaja on suunatud jäigastumine psüühika sõdurid ja ohvitserid keskkonnas nii lähedal võidelda. Täna, neil on järgmised mõisted:

a) et sõdurid edukalt seista uuring, ta rahulikult ja olla tõeline sõda,

b) ennekõike psühholoogilist omadused moodustamiseks vajalik kindlustunde,

c) meetodid ja tehnikad psühhoteraapia ja psihostimulirovaniya peaks olema mitmekesine.

Paljud moraalset ja psühholoogilist omadusi vastavalt seisukohti ekspertide nende teket määrab füsioloogilise vastupidavust, karastatud sõjaline organ. Sel põhjusel kõige tõsist tähelepanu spordile natrenirovannosti sõdurid ja ohvitserid. Sõjaline praktilist tähtsust spordis mitte ainult arengut füüsilist jõudu, agility, vastupidavus, vaid ka arengut eneseusku, oma jõudu, tahet võita. Eriti tähtis on selles osas spordi- ja võitluskunstide tüüpi võitluskunstide, sambo, poks, karate, ja nii edasi. DA Martial Arts on õpetanud, et hoida ära sõna-sõnalt "tõmba võidu vaenlase kõri," et saavutada edu siis ja seal, millal ja kus tundub, et on pole mingit võimalust.

Selleks, et parandada füüsilise ja vaimse omadused sõjalise psühholoogid soovitavad praktiseerivad sagedased ärevus, sunnitud marsse pikkade vahemaade taha (60-90 km), tegevus üksikute sõdurite ja kogu üksused halb ilm. Lisaks on paljudes riikides kunstlikult asjaolud, mille sõdurid õpivad võidelda nälja, salvestada juuresolekul meelt pikka isolatsiooni muust maailmast, tegutseda rasked ilmastikutingimused, imiteerides vangistuses, kuulatakse "eelarvamusi" ja nii edasi. DA .

NATO riigid on spetsiaalse koolituse, puhkebaasid ja laagrid Arktikas (Kanada, Norra), kuumas kõrbes (USA, Egiptus), mägedes (USA, Türgi), troopikas. Need koolituskeskused on seotud kaitsejõudude, eriprogramme, tuues võime toimida sõjaolukorras kindlalt ja julgelt. Siin on kaks tüüpilist harjutused:

1. Juhendaja meeskond sõdurid püssid valmis siseneb pimendatud ruumis ja pärast valguskiir, liigub oma sügavustes. Erinevatest külgedest seda metsikut hüüab mehaanilised kahmama täidisega tähistab rünnata vaenlase, et praktikant peab tabama puhub tääk ja tagumik. "Rünnak" kaasneb kaadrid, oigeid, käsib võõrkeeles.

2. klassi tulekahju koolitus sõduritele, kes on kaevikus, et 50-70 meetri kaugusel neid pinnatud eesmärke, mis nad on tabanud tulekahju oma relva. Umbes Pyrocartridges plahvatada pommid ja lõhkeained. Õhuliini, mille kõrgus mitte rohkem kui üks meeter tõeline täppe vilistamine või kõrkjast tapja elemendid nende kestad.

Sarnased õppused (nende liikide seal suur hulk) võimaldab kogeda vaimse riigid on väga sarnased, mis tekivad reaalses võitluses. Vahemikus kogemusi harjutusi teostada paisub rohkem ja rohkem. See ei ole mitte väike meede aitab kaasa naturalistlik reprodutseerimine lahinguväljal, mis osavalt varustatud koolituse valdkonnas ja polügoonide. Sõjaline psühholoogid usuvad, et tänapäeva hariduse valdkonnas peab olema sünge arvates erutada agressiivsed instinktid sõdurid ja ohvitserid. Nende silmad on kõikjal olema rahul hävitamine maalid, kõrvad - et harjuda gunshots, plahvatusi ja oigeid haavatud. Sõdurid on võtnud ükskõikselt põlemised, varemed, laibad. Sel põhjusel peetakse kasulikuks koolituse alal visata mannekeenid vigastatud laipade, majapidamistarbeid ja nii edasi. DA Kuidas usutav ja muutunud ohtlikumaks, seda parem.

* * *

Et moraalset ja psühholoogilist koolitust on keskendunud ja tõhusad, armeed välisriikide loodud spetsiaalne kes kontrollivad seda. Nende asutuste esindajatest on kaasatud ka koolitust ohvitserid ja seersandid vormid ja täitmise meetodid sellise koolituse.

USA relvajõudude igas piirkonnas osana meditsiinilise pataljon on psühhiaater, psühholoog, sotsioloog, ja kolm kuni kuus assistendid hulgast allohvitseride, kes jälgib korrektset rakendamist moraalset ja psühholoogilist koolitust ühikut.

Suurbritannias sõjalise psühhiaatri ja psühholoogi lisada peakorter iga jaotuse. Nad hoolikalt jälgida protsessi moraalseid psühholoogid cal koolitus üksuste ja allüksuste ja tegelema ka probleemid koondamise erinevate kategooriate sõjaväelased.

Bundeswehri ja saksa "omakaitsesse," Jaapani tegevuste korraldamisel moraalset ja psühholoogilist koolitust ohvitseride spetsiaalsete organite tegeleb pedagoogilise ja psühholoogilise haridusega.

Vene relvajõudude peakorter ühendid on psühholoogid spetsialistid, mis on koostatud spetsiaalne sõjakoolid.

* * *

Seega, moraalne-psühholoogiline koolitus kaasaegse armeed, põhimõtteliselt võib pakkuda piisavalt kõrge lahinguvalmiduse ja võidelda võime personali. Kuid igapäevategevuses võidelda koolitus sellist koolitust ei ole kõik sõdurid ja mitte täielikult. Psühholoogiline sõda peavad seetõttu selgitada tegelik moraalne ja psüühiline seisund personali konkreetse vaenlase üksused. Tema peamine psühholoogiline "mõju" tuleb neid rakendatakse nende osas, kes, sest teatud juhtudel on vähemalt kohandatud võidelda tingimused.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Raamatupidamine peamised omadused objektid psühholoogilise sõjapidamise

 1. Uuring objektid psühholoogilise sõjapidamise
  Objektid mõju on alati psühholoogilise sõjapidamise inimesed: esindajatega konkreetseid tsiviilisikute ja sõjaväe personali. Seetõttu uuringu ning võttes arvesse psüühilised omadused nende ja teiste kohustuslike eelneb läbiviimine PSYOPS sellisena. Sellest sõltub otseselt nende tõhusust. Üldjoontes objektid psühholoogilise sõjapidamise
 2. Häll. Tarkvara küsimusi teemal "sõjalise psühholoogia" eriala "Psühholoogia", 2012
  Ajalugu päritolu ja arengu psühholoogilist teadmisi sõjalise psühholoogia. Periodization ajaloost sõjalise psühholoogia. Objekt, teema ja peamised ülesanded sõjalise psühholoogia. Metoodilised põhimõtted sõjaajalugu olemusest ja rollist vaimse arengu. Tunnused närvisüsteemi struktuuri ja selle mõju elu ja töö sõjavägi. Mõiste vaimse kognitiivsed protsessid
 3. sissejuhatus
  Vastuseks langevad prestiiži ajateenistuse puudub sotsiaalne kaitse sõjaväelased, väheneb nende arv, kes soovivad liituda sõjaliste viimastel aastatel. See on toonud kaasa tõsiseid probleeme personali ühikute ja lõi eeldused vastuvõtu naiste ajateenistust. Praegu on Vene Föderatsiooni relvajõudude
 4. Hüpotees, eesmärgid, objekt ja õppeaineks
  Hüpotees Uuring: arvatavasti, et põhiosa vabatahtlike sõjaväeteenistus on prioriteet valik materiaalseid väärtusi - kodumaise looduse. Eesmärk Käesoleva bakalaureusetöö eesmärgiks oli sotsiaal - psühholoogilised portreed kodanikke saabuvad sõjaväeteenistuse lepingu alusel. Eesmärkide saavutamiseks uuringu adresseeritud peamised eesmärgid on järgmised: 1. Nimetage
 5. Psühholoog vastutus punktapsihologicheskoy asendus- ja taastusravi
  Psühholoog lõik seast üks Tsiviilpersonali psühholoogilise haridusega. Ta teatab, et juht objekt ja vastutab psühholoogilist abi, kes, ladustamise, raamatupidamine, kulu ja kehtivuse narkootikumide tarvitamist ei kasutata selleks, et taastada tervist sõjaväelased; tehnilise seisukorra kasutatavate seadmete
 6. Soovitused seadmete rajatiste psühholoogiline töö
  Varustus Soovitused vaimse objektide
 7. Praktiline tähtsus
  Saadud andmed on aluseks, et arendada uusi mudeleid suhtlemist põlvkondade vahel ning luua tingimused hoone haridussüsteem laste ja noorte psühholoogilist tuge inimene erinevatel etappidel ontogeny, vanurid, loomine haridus- ja teavitustegevuse programmid igas vanuses inimestele, et parandada nende psühholoogiline kirjaoskus.
 8. Spetsiaalsed meetodid psühholoogilist abi sõjaväelased
  erinevaid meetodeid ja protseduure, mida kasutatakse kaitseks vaimse tervise spetsialistid, kombineeritud sellistes abi meetoditega nagu psühholoogiline nõustamine, psühhoteraapia, psühholoogiline parandus ja psihoreabilitatsiya. Sõltuvalt objekti psühholoogilist mõju eristada üksikisiku, perekonna ja grupi psühholoogilise abi. Igasuguse
 9. Avtoreferatdissertatsii jaoks kandidaadi kraad psühholoogilise teadused. Sooliste stereotüüpide noorte massiteabevahendid 2008

 10. "Organisatsioon, põhilised meetodid ja võtted conflictological uuringud väeosade"
  Uuring Küsimused: 1. Organisatsiooni uuring konflikti. 2. Meetodid õpib omadused vaidlustanud suhtlemist. Küsimus 1. konflikt on tingitud lõpmatu hulk omadusi, vaid ainult osa neist omadustest on tähtis. Probleemid lahendatakse diagnoosi: 1. Vajadus on meetodite ja tehnikate hindamisel konflikti 2. Kas selget ettekujutust
 11. TM Drozdov. Kanalisatsiooni ja hügieeni tarbed 2005
  Juhendaja arutleb aktuaalsed teemad sanitaar-epidemioloogiline-miological järelevalve, arvestades hügieeniline omadused keskkonnategurid ja nende mõju toidu ohutusele ja inimeste tervisele, mis põhineb sanitaar- ja epidemioloogilised nõuded parandamine pakke ja tegevusi, et tagada sanitaar- režiimi ajal toidu ettevõtetele. õpik
 12. Logiraamat taotlevate isikute psühholoogilist abi
  Osalejatele, kes on taotlenud psühholoogilist abi, mille vahele kategooriad - ajateenijale - Ametnikud ja ensigns (vahistamismäärus ametnikud); - Pereliikmed, sõjalise ja tsiviilisikute. Kui isikute registreerimise igas kategoorias on täidetud järgmised veerud: 1. Number järjekorras. 2. sõjaväelise auastme üksuse nimi. * 3. Perekonnanimi, eesnimi ja isanimi. 4.
 13. Lisa 13
  Logiraamat taotlevate isikute psühholoogilist abi isiku registreerimine taotleda psühholoogilist abi, mille vahele kategooriad - ajateenijale - Ametnikud ja ensigns (vahistamismäärus ametnikud); - Pereliikmed, sõjalise ja tsiviilisikute. Kui isikute registreerimise igas kategoorias on täidetud järgmised graafikud. 1. arv järjekorras. 2. sõjaväelise auastme
 14. Kursuse projekt. "Zoohygienic, san - ökoloogiline hindamine Piimatoodete - talus 800 lehma farm" Ilyinsky ", 2009
  Sissejuhatus 1. lühikirjeldus karja poole. 2. Täismõõduline uuring kariloomade rajatis. 2.1 üldskeemi ettevõtte plaani hindamine hoonetes; 2.2 kava ja lõik loomakasvatushoonete nende teket ja kirjeldus. 3. Selgitus kriitilise infrastruktuuri parameetrid ja veterinaaria - sanitaarmeetmetele: 3.1 arvu loomade eest; 3.2 arvutus