meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Omapära psühholoogilisi operatsioone perioodil ohtu

Psühholoogilised operatsioone perioodil oht on tavaliselt läbi, et saavutada järgmised eesmärgid:

- Isoleerimine tõenäoline vastane rahvusvahelisel areenil;

- Kahjustamine moraali töötajad oma relvajõudude ja tsiviilisikute;

- Suurendatakse sõjavastaste ja anti-valitsuse sentiment riigi vaenlane;

- Konsolideerimine elanike ja töötajate relvajõudude riikide ja liitlasriikide.

- Sisu psühholoogilise operatsioone ähvardava perioodi täpsustatud funktsioonina:

- Poliitilised ja sõjalised eesmärgid konflikt, sõjalis-poliitiline olukord operatsiooni;

- Ulatus tegevuse opositsiooniparteide, dissident ja patsifist liikumise riigis potentsiaalne vaenlane;

- Omadused psühholoogia, tavad, traditsioonid ja religioosseid inimesi riigis vaenlane.

- Peamised objektid psühholoogilise operatsioone perioodil oht on:

- Personal relvajõudude vaenlane;

- Selle tsiviilelanikkonda;

- Rahva ja sõjaväe neutraalne riikide ja liitlasriikide;

- Sõjaväe ja inimesed oma riigi.

Psühholoogiline mõju töötajate vaenlase relvajõudude toimub järgmisel kujul:

- Selgitada katastroofilisi tagajärgi sõda nähtud sõjaliseks ja nende peredele;

- Diskrediteerida sõjalise ja poliitilise juhtkonna, vaenlane riik;

- Kihutamine vastuolud, mis eksisteerivad erinevate sotsiaalsete ja etniliste rühmade relvajõudude vaenlane;

- Propaganda oma paremus sõjalise väljaõppe valdkonnas, sõjatehnikat ja relvi;

- Näidud vaenlase sõdurid võimalusi kõrvalehoidmises isiklik osalemine võidelda.

Psühholoogiline mõju tsiviilelanikkonnale vaenlane

See toimub samas vormis nagu mõju relvajõudude vaenlane, pluss kutsub osalema sõjavastaste sõnavõttude opositsiooni, religioossete ja patsifist organisatsioonid.

Psühholoogiline mõju elanikkonnale ja sõjaliselt neutraalsed riikide ja liitlasriikide on kujul:

- Diskrediteerida sõjalise ja poliitilise juhtkonna, vaenlane riik;

- Propaganda eesmärke ja meetodeid oma välispoliitikat;

- Propaganda oma sõjalise üleoleku üle vaenlase.

Psühholoogiline mõju sõduritele ja riigi elanikele toimub järgmisel kujul:

- Tõsta oma moraali, vältida paanikat;

- Vajadus selgitada eri meetmeid, et piirata ja kontrolli;

- Hukkamõist ja kriitika anti-valitsuse ja anti-sõda jõud ja liikumised;

- Võitlus propaganda vaenlane.

Moodustamine vaenlase negatiivset suhtumist võimaliku sõja

Peamiseks eesmärgiks psühholoogiline mõju selles suunas - kahjustamist moraalne-poliitiline ja psühholoogiline potentsiaali vaenlane teket hulgast sõdurite ja tsiviilisikute püsiv negatiivne suhtumine võimalikku sõda. Eksperdid usuvad, et see on vajalik, et tõestada oma mõttetust ja laastavad tagajärjed kahes aspektis:

a) riigi kui terviku ja

b) iga pere.

Selle tulemusena, siis võib oluliselt nõrgendada moraali rahva ja armee vaenlase, ja mõnikord isegi vältida sõda.

NSVL ja Ameerika Ühendriigid on korduvalt saavutanud oma poliitilisi eesmärke läbi lihtsa tutvustamise sõjalise jõu (läbi sõjalisi harjutusi piiri lähedal erinevates riikides saatis sõjalaevad selle kallastel, kontsentreeritud väed ei muud esindused). Seega Nõukogude Liit paigutada oma lähiala raketid Kuubale ja piiri lähedal Hiina. USA saatis oma laevastiku vetesse Põhja-Korea ja Vietnami 40s-60s aastat., Iraagi 80-90-s gg., Haiti 1994. aastal, ja nii edasi. DA

Lisaks sellele kasutatakse laialdaselt süsteemi majandussanktsioonid mille eesmärk on kahjustada põhilisi majandusharusid, vaenlane riik.

Majandussanktsioonid on võetud vastu Iraagis, Jugoslaavia, Kuuba, Liibüa ja teistes riikides. Nad kaasne olulist vähenemist elatustaseme suurem osa inimesi, hüperinflatsioon, puudus palju olulisi kaupu ja nii edasi. DA moraalset ja psühholoogilist seisundit enamik inimesi (nagu ka sõjaväe osa), ammendatud pikaajaline majanduskriis ja ohus tutvustamise kõrgema sõjalise võimsuse tavaliselt vähendatud .

Periood ohtu iga riik püüab ennekõike luua soodsa keskkonna end rahvusvahelisel areenil ja riigi vaenlane. Järelikult oli Anglo-Argentiina konflikti Falklandi saarte üle (1982) Suurbritannia läbi tõhus psühholoogiline mõju sõduritele ja tsiviilelanikele Argentina. Põhirõhk pandi sedapuhku tõendeid arutus vastupanu Argentiina väed okupeerisid saarestikus. Samal ajal Suurbritannias on levinud enda kasuks teavet riikides Briti Rahvaste, NATO ja EL ning nende kaudu ülejäänud maailma. Selle tulemusena ta suutis veenda rahvusvahelist avalikku arvamust nende poolel.

USA operatsiooni ajal Haiti oli samuti võimalus võita toetada nende tegevust maailma üldsus. ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni number 940 sanktsioneeritud "loomine rahvusvaheliste jõudude ühendatud väejuhatuse alla ja kasutada kõiki vajalikke vahendeid eemaldamine Haiti sõjaline jõud." Lisaks USA valitsus võiks rahvusvaheliseks konflikti kaasates teda sõjaväe kontingendid mõnede riikide Kariibi Ladina-Ameerikas ja Euroopas (sh Poola).

Strateegiline psühholoogilisi operatsioone vastu Iisraeli organisatsioon "Hezbollah" Liibanonis (1993), jätkas sarnased eesmärgid. Ajal tema Iisraeli juhtkond püüdis mitte niivõrd hirmutada halastamatud osa palestiinlasi, et koguda toetust maailma avalik arvamus.

Sisu reklaammaterjale suunatud teket relvajõudude ja elanikkonna negatiivse suhtumisega sõda vaenlase esimene, sisaldab usku oma väljavaateid.Joon. 1.

Näiteks Prantsuse flaier 1939 (joon. 1), vabaneb sakslaste poolt vahetult enne sõja puhkemist Saksamaaga, osutus paremust Inglismaa üle Saksamaa ja Prantsusmaa kõik suuremad majanduslikud näitajad.

Teiseks, nad kasutavad põhjendusi või pildimaterjali näha need negatiivsed tagajärjed, mis viib paratamatult sõjani nähtud sõjaliseks ja nende perekonnad.

Niisiis, Prantsuse infolehes välja antud mais 1940. Saksa sõjaväe ta oli kujutatud skelett asub kohapeal on Saksa mundris ja ütleb: "Hitleri (olukorra)."

Diskrediteerimine sõjalise ja poliitilise juhtkonna vaenlane

Peamine eesmärk psühholoogilised operatsioonid selles valdkonnas - kahjustamist asutus sõjalis-poliitiline juhtkond vaenlase silmis oma elanikkonna, kes kuuluvad relvastatud jõudude maailma avalik arvamus.Joon. 2. "Kaks tema boot - paari." Inglise plakat, nalja kahe diktaatorid - Hitler ja Stalin - kokkumängu teineteist (vabaneb septembri alguses 1939 pärast Molotov-Ribbentropi pakt).

Selleks erinevaid meetodeid aktiivselt rakendada, sealhulgas:

- Kallutatud valik biograafiline üksikasjad, negatiivselt iseloomustav juhtimisstruktuuri ja poliitilise eliidi vaenlane;

- Naeruvääristama seisukohti poliitiline juhtkond ja oskus vaenlase relvajõudude;

- Levik desinformatsioon ja vale kuulujutud neid;

- Juhtida tähelepanu oma vigadest ja ebaõnnestumistest, indiscretions;

- Kasutamine sildid ja epiteete alandav üksikute esindajate sõjalise ja poliitilise juhtkonna;

- Selge jagunemine need "halb" ja "hea". Niisiis, eelõhtul Lahesõda, USA sõjaväe psühholoogilise sõjapidamise ja nende liitlased käivitas operatsiooni, et:

- Õõnestavad Iraagi president Saddam Hussein, tuues eluloolised faktid, mis iseloomustavad seda anastaja võimu, julm türann ja verejanuline sadist ei tunne halastust suunas oma kaaskodanikke;

- Diskrediteerida Iraagi sõjaline juhtkond eriti külvata kahtlusi tema võime juhtida suuremahulisi võitlevad koos kaasaegsete relvadega.


Sel seda on korraldatud alusel ringhäälingu rajatiste mõned Iraagi naabritega. Lisaks Saudi Araabia on paigaldatud repeaters, pakkudes ööpäevaringselt programmide edastamiseks, "Voice of America" ​​araabia. Et tõhustada ja laiendamine raadio propaganda võimalikku vaatajaskonda käsu mitmeriigiväed levinud Iraagi sõjaväe ja tsiviilisikute kasutades nomaadid ja 150000 õhusõiduki raadiod fikseeritud sagedustega. Jordaania ja teiste naaberriikide Iraagi on laialt (tasuta) laiali video stseene kujutav Iraagi valitsuse ametnikud korrumpeerunud poliitikud ja Saddam Hussein - hullumeelne.

Kasuta süüd faktid eluloost poliitiline või sõjaline juht, Nye piisavalt tõendatud, võib väga oluliselt vähendada tema usaldusväärsust. Selle tõenduseks on juhtum, mis toimus 90. koos esimehe USA relvajõudude Joint Chiefs of Staff kindral George. Shalikashvili. Ajakirjanikud "paljastas" ja avaldatud dokumente, tõde ei ole kahtlust. Nende sõnul selgus, et Dmitri Shalikashvili, isa American üldiselt ajal liitlaste maandumised Normandias (juunis 1944) teenis ta Relva-SS. Varem oli ta ohvitser Poola armee. Pärast oma kaotust see abiga mõjukas sugulased Saksamaal on õnnestunud saada ohvitser eriline Gruusia pataljoni, mis oli osa Waffen-SS.

Vaatamata avaldust USA kaitseminister, et SS viimase isa ei kehti teenindada oma poega USA armee, skandaal oli üks põhjustest tagasiastumist J. kiirabi. Shalikashvili ametist.

Kindle vastuolusid erinevate sotsiaalsete, pihtimuslik, etnilise elanikkonna gruppide ja vaenlase jõududega

Eesmärk psühholoogilised operatsioonid selles suunas - süvendada vastuolusid teatud inimrühmade kriitilise tasemeni ja seega oluliselt vähendada võidelda võime vaenlase jõududega, ja võime elanikkonnast seista.

Selle eesmärgi saavutamine on läbi rõhutades vahelisi erinevusi erinevate sotsiaalsete gruppide, kõige olulisem neist on sotsiaalne klass ja rahvuslik-religioosne.

Näiteks ajal Falklandi vastuolus Briti nende propaganda Argentiina armee rakendatakse peamiselt tavalise struktuuriga. Tema tähelepanu nad meelitas faktid korruptsiooni ja omastamise hulgast kindralid ja ohvitserid. Selline propaganda äratanud tavalised sõdurid tunne slighted rahulolematus eelisseisundit ohvitseridest, tema ülbe suhtumine alluvad. See omakorda vähendab nende valmisolekut võidelda raske alguses oma ülemad.

Eriline mõju on õhutada etnilise ja religioosse konflikti. Etnilise päritolu, religiooni ja teiste vähemuste, ekspertide sõnul on esmane eesmärk mõju eesmärgil jagatud riigi vaenlane. ÜLESKUTSE massiteadvuse nende rühmade, eriti kui nad on ahistatud valitsuse poolt, väga produktiivne.

Häid tulemusi andis Nõukogude propaganda eelõhtul ukrainlased ja valgevenelased Nõukogude sissetungi Poolasse 1939. USA - eelõhtul kurdi sõda Pärsia lahes. Siis USAs võib esile kutsuda anti-valitsusvastaste meeleavalduste Iraagi Kurdistanis, sundides Bagdadis saata rohkem sõdureid.

See on riigi religioossed konfliktid olid aluseks pikaleveninud konflikt Jugoslaavias. Katoliku horvaadid, õigeusu serblased ja serblased-moslemid üle kolme aasta (aprill 1992-november 1995) võitlesid omavahel Bosnias. Märkimisväärne on asjaolu, et eelõhtul ja ajal Teist maailmasõda, Saksamaa kasutatakse laialdaselt sõjalist abi horvaadid Jugoslaavias, moslemi araablased Põhja-Aafrikas, Lääne-ukrainlased, baltlased, Krimmi tatarlased. Tšetšeenide esindajad mõne muu rahvuse NSVL.Joonis 3. Iga kord - sama asi. 1816 Napoleon saarel. St Helena.

(. Saksa Infoleht lõpus 1939. välja kihutada anti-Briti sentiment seas oma liitlastega - Prantsuse sõdurite voldikud tähendus on väga lihtne: see meenutab mineviku ülekohtu ja Briti suure prantslane Napoleon alatult ohverdanud, ja Esimese maailmasõja väidetavalt varjas Prantsuse). .Joonis 4. Iga kord - sama asi. 1939. Siegfried rida: "Kuule, sõber!"

Moodustamine inimesed ja nende hulgast vaenlase sõdurid positiivne suhtumine vastasküljel

Peamine eesmärk seda rida psühholoogilisi operatsioone, mis on eriti aktiveeritud ajal ohtu periood -. Vorm võimalikult laia valikut vaenlase üksuse positiivne arusaam riik, poliitika, relvajõudude, ja nii edasi D. Tee sageli väga raske.

Niisiis, etniliselt homogeenne, sõjaväestatud häälestatud äärmiselt negatiivne suunas NSVL Soome ühiskonnas see oli 1939-1940. selgelt jätnud vaidlustamata otse Nõukogude propaganda. Kui soomlased lugeda agitatsiooni ja propaganda materjalide sõprusest rahvaste NSVL ja Soome, nad ei põhjusta neile midagi, kuid hämmeldus ja naeru.

Vastupidine tulemus andis Nõukogude propaganda rahvusvähemuste Poola enne sõda 1939. aastal ukrainlased, valgevenelased, leedulased, juudid on läbinud etniline diskrimineerimine selles riigis, olime eelsoodumus positiivne suhtumine selle sisu. Hiljem nad kohtusid Nõukogude väed lillede käed ja andis neile peidus Poola sõdurit, sandarmid ja politsei.Joon. 5.

Paljud püüavad kindlustada toetust maarahvastikust okupeeritud NSVL tegi 1941-1944. Sakslased. Siin on iseloomulik katkend kaebuse Valgevene talupojad:

"Enamik olete õigesti aru saanud ja hinnatud Saksa Wehrmacht vabanemist oma riik Bolshevism ja oma vabanemist orjusest kolhoosid. Mõned püüad tõestada oma tänulikkust suunas vabastajate head ravi ja õigeaegse maa oma kohustusi.

Kahjuks teie seas on mitmed põllumajandustootjad, kes kuulavad rohkem õhutusel pätid ja usuvad, et suudavad vältida tööjõu teenust, mitte täites oma igapäevast kohustust tarnida.

Saksa valitsus on oodanud kannatlikult ühe aasta, võetakse arvesse raskusi rehepeks jm D. lootes, et nad ei täida oma kohust oma meeli talupojad "(vt Joonis 5 - .. Saksa Poster 1942) ...

Väärarusaamu laadi vaenlase tulemas võitlus

Peamine eesmärk psühholoogilised operatsioonid suunas - eksitav vaenlane, luues eeldused üllatusrünnaku ta.

Hea näide edukast tööst kehtestamise kohta potentsiaalne vaenlane eksitavat tegevust olid Saksamaa ja NSV Liidu eelõhtul Teist maailmasõda. Hitler suutis petta nii Lääne liidrid ja Stalin. Samal ajal, Stalin edukalt varjata oma plaane vastu Poolas ja Soomes 1939

Klassikaline kaasaegsed standardid, on muutunud strateegiline desinformatsiooni kampaania ellu USA ettevalmistamiseks alguses Iraagi sõjas. Sellisel suuremahuliste strateegiliste desinformatsiooni see on rakendatud esimest korda alates 1945. aastast. See viidi läbi koostöös eriteenistused USA sõjaväe osakonnad riikide ja liitlasriikide, et eksitada mitte ainult rahva ja relvajõudude Iraagis, vaid ka maailma üldsus. Mis erilist tähelepanu meedias, kelle töö põhineb erijuhistele Pentagoni korrespondent keha. Rakendamine viimane tegelikult on muutnud konflikti Pärsia lahes, vastavalt pro-Prantsuse, "Inimlikkus" ajalehes "kõige suletud käesoleva sajandi." Edu selles kampaanias on võimaldanud rahvusvahelised jõud, et saavutada maksimaalne üllatus alguses sõjategevusest.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Omapära psühholoogilisi operatsioone perioodil ohtu

 1. Sisu psühholoogilised operatsioonid
  Psühholoogiline sõda - on keeruline psühholoogiline toimingud teostatakse vastavalt konkreetse eesmärgid. See algab tavaliselt rahuajal, et nn aja ohtu. Seda perioodi iseloomustavad järgmised omadused: Valdkonnas välispoliitika - on pidevalt intensiivne diplomaatiline läbirääkimised (sealhulgas mis tahes
 2. ohustatud aborti
  Ohustatud abort - suurendada emaka tegevust. Selles etapis abort viljastatud munarakk jätkuvalt seostada emakaseina. Kliiniliselt ähvardas aborti ei tundu tugev tunne, raskustunne või tõmmates valu kõhus ja ristluu. Hiline aborti võib tekkida krambid. Määrimine puudub. Emakakaela mitte lühendada, sisemine
 3. "Acme" raames üksikute inimeste arengut
  Plan 1. Individuaalne inimlikke omadusi süsteemi ja Acme. 2. Integreeritud individuaalsuse tõttu, ja kui tingimust inimese arengule. 3. Style süsteemina inimisiksuse harmoneeruvad keskkonnaga. 4. tüpoloogia stiile. Märksõnad: isiksuse lahutamatuks individuaalsust, isikliku stiili aktiivsus, stiili kutsetegevuse. -
 4. "Acme" raames üksikute inimeste arengut
  Plan 1. Individuaalne inimlikke omadusi süsteemi ja Acme. 2. Integreeritud individuaalsuse tõttu, ja kui tingimust inimese arengule. 3. Style süsteemina inimisiksuse harmoneeruvad keskkonnaga. 4. tüpoloogia stiile. Märksõnad: isiksuse lahutamatuks individuaalsust, isikliku stiili aktiivsus, stiili kutsetegevuse. -
 5. "Acme" kontekstis arengut inimisiksuse
  Plan 1. mõiste individuaalsust. 2. KOKKUVÕTE autopsihologicheskoj kompetentsi, mis on viis Acme kontekstis individuaalne. 3. Akmeologichesky komponendid autopsihologicheskoj tegevust. 4. tüpoloogia isikupära ja iseloomu. 5. liigid psühholoogiline kaitse. 6. tüpoloogia mõtlemine stiilides. Märksõnad: isiksuse, Autopsychological pädevusse,
 6. "Acme" kontekstis arengut inimisiksuse
  Plan 1. mõiste individuaalsust. 2. KOKKUVÕTE autopsihologicheskoj kompetentsi, mis on viis Acme kontekstis individuaalne. 3. Akmeologichesky komponendid autopsihologicheskoj tegevust. 4. tüpoloogia isikupära ja iseloomu. 5. liigid psühholoogiline kaitse. 6. tüpoloogia mõtlemine stiilides. Märksõnad: isiksuse, Autopsychological pädevusse,
 7. Akmeologicheskoj arusaamist inimese kui indiviidi
  1. Planeerida ja individuaalne isik. 2. tüpoloogia isiksused. 3. temperament. 4. Distribution of pärilikke tunnuseid. Märksõnad: üksikisik, genotüüp, fenotüüp, isiksuse, psühholoogilised tüübid, ametliku psüühilised omadused, temperament. - Üksikud - inimene kui indiviid loomulik olend, esindaja Homo sapiens, toote ja fülogeneetilise
 8. Akmeologicheskoj arusaamist inimese kui indiviidi
  1. Planeerida ja individuaalne isik. 2. tüpoloogia isiksused. 3. temperament. 4. Distribution of pärilikke tunnuseid. Märksõnad: üksikisik, genotüüp, fenotüüp, isiksuse, psühholoogilised tüübid, ametliku psüühilised omadused, temperament. - Üksikud - inimene kui indiviid loomulik olend, esindaja Homo sapiens, toote ja fülogeneetilise
 9. GA Bronevitsky. Psühholoogia meremehed: vaimse seisundi 2002
  Raamat uurib mustrid esinemise, kujunemine ja areng vaimsete seisundite meremehed pikkadel reisidel. Püüti tõestada oma identiteeti ja eripära, mis on liigitatud perioodi matk, et teha kindlaks nende mõju käitumisele ja tegevusele mereväe ekspertide otsuse laeva pikka reisi ülesandeid. Põhirõhk on definitsiooni
 10. PROBLEEME MILITARY metoodilise analüüsi psühholoogiline teadus
  Et saada võime sõjalise ja psühholoogilise teadmisi, see ei ole piisav, et tunda huvi teda. On vaja kasta lõputu ookean psühholoogilise mõtte, tunda oma ainulaadsust, funktsioone, orientatsioon, tingimuslikkust ja iseloomu areng. "The World of Psychology" moodustatud tuhandete aastate jooksul, mistõttu protsessi selle kujunemise ei ole kaugeltki juhuslik,
 11. Uuring objektid psühholoogilise sõjapidamise
  Objektid mõju on alati psühholoogilise sõjapidamise inimesed: esindajatega konkreetseid tsiviilisikute ja sõjaväe personali. Seetõttu uuringu ning võttes arvesse psüühilised omadused nende ja teiste kohustuslike eelneb läbiviimine PSYOPS sellisena. Sellest sõltub otseselt nende tõhusust. Üldjoontes objektid psühholoogilise sõjapidamise
 12. Teoreetiline lähenemine mõista üksikute sõdur
  Isiksus - on pool üksikute inimese psühholoogia, mis erineb takistus määrab vaimne omapära isiku ja määrab kvaliteedi funktsioone oma tegevuse, side- ja elu üldiselt. Selleks, et mõista psühholoogia sõdur, tuleb tajuda täieõiguslik kodanik riigi esindaja teatud kiht ühiskonnas liige sõjalise
 13. ESMAABI hädaolukorras põhjustatud haigusest või funktsionaalsete häirete
  Eelmises peatükis vaatlesime, kuidas esmaabi anda hädaolukorras tõttu erinevate vigastustega, et - selle tulemusena haiguste ja funktsionaalsete häirete korral. Need tungiv tingimused on järgmised: eluohtlike haigusseisundite; patoloogilised seisundid, mis praegu ei ole eluohtlik, kuid puudus õigeaegne
 14. Võitlus psühholoogilised operatsioonid vaenlase probleemiks psühholoogilise hooldus kaasaegses sõjapidamises
  Ajalugu sõdade ja relvakonfliktide veenvalt kinnitanud, et nad on läbi, on võitnud ja kaotanud inimesed, mitte lennukid, pommid ja tankid. Kursus ja tulemus lahing määravas ulatuses määrab, kuidas mobiliseerida ja suunata, et vaimne ja füüsiline võimekus sõdurit. Isegi muistsetel aegadel andekamaid komandöride aru, et saavutada võit vaenlase üle
 15. Operatsioonid emakakaela
  On emakakaela läbi kirurgia tema traumaatilised kahjustused, tausta ja vähieelsete seisundite, samuti laskumine ja venitamist see. Eristada plastikust (säilitades keha) ja radikaalne operatsioon (eemaldada