meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Sisu psühholoogilist mõju sõjaliseks kasutamiseks

Psühholoogiline mõju poolest sõjapidamise sõltub sihid ja eesmärgid otsuse, mis ta on võtnud, samuti võimeid (jõud ja seadmed) vaja seda.

Sisu psühholoogiline mõju realiseerub teostades psühholoogilisi operatsioone või rakendamise kaudu ühekordsed üritused.

Psühholoogilised operatsioone - peamine element sisu psühholoogiline sõda. Tema käitumise puhul kasutatakse praktikas nii sõjapidamise komplekssest ühtlustatud, kooskõlastatud ja omavahel eesmärgid, ülesanded, koht ja aeg, esemete ja protseduuride liigid, vormid, meetodid ja võtted psühholoogilist mõju.

Individuaalne psühholoogiline sõjapidamine tegevused on lühiajalised suunatud meetmeid eriüksused või üksikisikud, erinevad piiratud ja tehakse piiratud (kohaliku) skaalal.

Psühholoogilised operatsioone ja ühekordsete ürituste psühholoogilise sõjapidamise vastu vaenlase väed ja elanikkonna erinevad eesmärgid, eesmärgid, sihid kokkupuude tehnoloogia ja tingimusi, milles neid hoitakse.

Psühholoogilised operatsioone koosnevad poliitilisi, sõjalisi, majanduslikke, diplomaatilisi ja õiget teavet ja psühholoogiliste sekkumiste suunatud konkreetsetele elanikkonna gruppide ja vaenlase jõududega, et rakendada neid välismaalase ideoloogia ja sotsiaalsete süsteemide teket vale stereotüüpe käitumist ümberkujundamine soovitud suunas oma meeleolusid, tundeid, põhjustab neid loobuma võitlus, reetmine, üleandmise või hülgamine. Õige planeerimine, psühholoogiliste operatsioonide eelne sõjalise jõu kasutamine, ja siis kaasas või täiendada oma taaskasutamist. Nad viiakse läbi raames riikliku poliitika ja nende sõjaväe ja rakendada küljed kokku ja kooskõlastatud tegevus asjaomaste valitsusasutuste.

Psühholoogilised operatsioone on erineva liigi, mis omakorda on jaotatud vastavalt tingimustele, rakendamise tingimuste orientatsioon.

Seoses psühholoogilised operatsioonid jagunevad:

1. Strateegiline (pikaajalised), et globaalse iseloomuga, ja läbi pika aja jooksul (mis kestis kuu kuni mitu aastat). Need operatsioonid on tavaliselt poliitilise iseloomuga, sest reeglina on need avalikkuse teadlikkuse tõstmise kampaaniad, mille eesmärk on teenida kogu rahvusvaheline üldsus, sealhulgas muidugi riigi elanikkonnast.

Üsna sageli, mille peamine eesmärk on strateegiline operatsioon on valmistada avaliku arvamuse otsest sõjalist sekkumist. Sest selle kasutamist poliitiliste, majanduslike ja diplomaatiliste isolatsiooni, vaenlane riigile, on laialdaselt kaasatud turvateenused, mõjukas isiksused erinevates valdkondades ja kõikidel tasanditel, kuni esimese Riigijuhid. Näiteks klassikaline psühholoogiline operatsioonide selline on tegevuse psühholoogiline sõda eelõhtul sissetungi Haiti ja Pärsia lahes.

2. Operatsiooni (vahe-) psühholoogilisi operatsioone läbi toetuseks sõda tervikuna või suurte võitlus. Selle käigus puhkenud sõda kehtestatud monopol kogu teave pärit võitlus tsooni. See info on esitatud seal nii, et vähemalt esimeses etapis loonud soodsa mulje riigis ja välismaal tegevust sõjalise ja poliitilise ringid.

3. taktikaline (lühiajalise) psühholoogilisi operatsioone läbi toetuseks võitlevad üksused ja koosseisude oma väed.

Objekti selliseid operatsioone on tavaliselt vastandlike gruppide vaenlase väed. Peamised psühholoogiline mõju käigus oma eesmärke, reeglina õhutavad rahvuslikud ja etnilised, pihtimuslik (religioosne), sotsiaal-poliitiliste ja muude vastuolusid ja demoraliseerumise erinevate gruppide vaenlase vägede ja nende desinformatsioon.

Rakendamise ajaks psühholoogilised operatsioonid jagunevad:

1. Psühholoogiline toiminguid rahuajal (perioodi oht). See on peaaegu nagu analoog strateegilise psühholoogilisi operatsioone. Ainus erinevus on see, et nad on vähem kui globaalse iseloomuga ning keskendus peamiselt elanikkonna vaenlase riik, tema liitlaste ja sõbralike riikide ta.

2. Psühholoogilised operatsioone läbi sõja ajal. Nad erinevad peamiselt suurim laius kasutatavat spektrit liikide meetodeid, tehnikaid ja meetodeid psühholoogiline mõju, mitmekesisus ja suurim kontsentratsioon oma ressursse, mis põhinevad laialdast kasutamist psühhogeenne tegurid. Lisaks need toimingud, mis omakorda jagunevad alamliik: läbi riigikaitse, pealetungi vaenlase tagalasse ja selle taga, et tegevus erijõudude.

3. Psühholoogilised operatsioone rahuvalveoperatsioonide ajal.

Nad on tehtud selleks, et vältida sõjalisi konflikte või nende lõpetamisest. Tavaliselt need toimingud on avalikud ning tuleks sanktsioneeritud ÜRO poolt.

Suunas psühholoogiline operatsioonide jagunevad:

1. PSYOPS tsiviilelanikkonna vastu. Rakendatav ajal psühholoogiline mõju, mille eesmärk on elanike riik, võib olla "pehme", st. E. inimlik vahend esile positiivset suhtumist oma riiki ja oma väed ja "raske", kasutades selleks kõiki meetodeid arsenal ja tehnikaid mõjutamiseks avaliku teadvuse inimesi petta, eksitada. Need toimingud on eelmäng ja täiendab relvastatud võitlust.

Näiteks ajal "rahutagamismissioonis" Ameerika väed Somaaliasse 1995 klanni liider Mohamed Aidid üsna edukalt kasutanud võimalust psühholoogilist mõju teine ​​liik. Ta suutis korraldada show "tegelikku pilti sellest, mis toimub" Mõnedes USA televisiooni saateid. Fotod sneering somaallasi lohistades laipade USA sõdurite läbi tänavate Mogadishu, kuvatakse kanalite CNN, NBC, põhjustas negatiivne reaktsioon USA elanikkonnast viibimise korral USA väed Somaaliasse. Väed tagasi ning M. Aideed alistas oma vastased.

2. Psühholoogilised operatsioone vastu vaenlase väed. Psühholoogiline mõju käigus need toimingud on keskendunud peamiselt "Leidke" mõtetes vaenlase sõdurid erinevaid variante kaks traditsioonilist teemasid:

- Rõhk karta surma või haavata, vigaseid elu;

- Vaenu õhutamine nende esirinnas seoses nende taga, ja vastupidi.

Näiteks sõja ajal Pärsia lahes rahvusvahelised jõud veendunud paljude Iraagi sõdurid, et kui nad viskavad oma väga tundlikud sõda masinad, siis elavad kauem. See tees on kinnitanud täpne lüüasaamist sõjamasinatele ajal õhurünnakus.

3. Psühholoogilised operatsioone vaenlase vastu käsu. Nende eesmärk kadottamaan vaenlase juhtimisstruktuuri soovitus mõtles paratamatus kaotust rikkumise oma enesekontrolli ja motivatsiooni selle põhjal võtta meetmeid, mis käsitlevad kahju tema väed.
Niisiis, Iraagi kriisi ajal Pärsia lahes uskusid, et USA oleks kasutada õhujõud piiratud aja jooksul ainult ja ainult enne maapealne teenindus. Ameeriklased jätkasid õhurünnakus pidevalt nelikümmend päeva. See tegelikult demoraliseerunud vaenlane käsk. Lisaks Iraagi valitsuse vallanud luure, et Ameerika Ühendriigid on vabastada Kuveit merest läbi maandumine tegelikult toimus kõik vastupidi. Selle tulemusena Iraagi komandöride lubati andestamatu viga.

4. Psühholoogilised operatsioone eksitada vaenlase. Nad on väga levinud nii propaganda ja sõjalise tegevuse ajal relvastatud võitlust. Näiteks Tšetšeenias, föderaalse vägede kõige edukamalt läbi need toimingud, kasutades laia ees zvukoveschatelnye jaama öist Mängi heli töötab sõjatehnikat, mis petetud Tšetšeenia poolel.

5. PSYOPS aidata opositsiooni ja dissident liigutusi. Nad on leidnud nii rahuajal ja sõjaajal. Psühholoogilist mõju, teostatakse käigus neid, mille eesmärk on luua keskkond, mis võimaldaks, et pakkuda moraalset ja muud toetust opositsiooni ja dissident elemendid territooriumil vaenlane. Lisaks seadme psühholoogilise sõjapidamise kasutada otsese kontrolli meetmete need objektid, mis on suunatud häireid sõjaväe ja muude jõudude vaenlane.

6. PSYOPS rakendamiseks kultuuri sissetungimise ja sabotaaži. Paljud riigid teadlikult püüdma levitada oma "kultuuri" ideaale ja põhimõtteid elanikkonna hulgas teiste maade et lõpuks, ühelt poolt, viib loomise moraalne ja eetiline sõltuvust teise esimesest, teisest - soodustab eirates kehtestatud kultuurilise ja eetilise ühiskonna suhtumise, see toob kaasa seisundi halvenemine riigi teadvuse. Sel põhjusel paljud inimesed on tõsiselt mures ulatuses sissetungi oma rahvuskultuuri Lääne (peamiselt Ameerika) popkultuuri. See sissetungi tõttu on juba katastroofilised tagajärjed Venemaal.

7. Konsolideeritud psühholoogilisi operatsioone. Nad viiakse läbi huvides psühholoogiline mõju elanikkonnale neutraalse ja sõbralike riikide, samuti rahvastiku riik.

Psühholoogilised operatsioone neutraalne riikides julgustada neid lojaalseks (ac suhteliselt toetus), et liitlaste vastase reaalne või potentsiaalne vaenlane. Eesmärgid psühholoogilised operatsioonid seoses rahvastiku koosneb sõbralike riikide võita tema usaldust ja toetust oma moraali, samuti kõrvaldamiseks hirm, paanika ja vältida loomine avaliku arvamuse soodustab vabatahtlikku vastuvõtmist kehtestatud valitsuse piirangud ja kontrollid, mida põhjustab võitlevad vaenlane.

Konsolideerimine psühholoogilisi operatsioone elanikkonna hulgas oma riigi eesmärgiks on võita toetust tema poole, et tagada positiivne suhtumine valitsuse ebapopulaarseid meetmeid, samuti teatud piirangutega (sõja) õiguste ja vabaduste individuaalne. Teine oluline ülesanne selliseid operatsioone - ennetada etendused anti-valitsuse väed, nn "viies kolonn", mis võivad segada tegevust oma väed ja destabiliseerida olukorda taga.

Ettevalmistus psühholoogilise operatsioone ning nende kasutamine toimub vastavalt järgmistele põhimõtetele:

- PSYOPS koolitus algab varakult, salaja, hoolikalt kohandada individuaalselt ja sotsiaal-psühholoogilised omadused objektide mõju;

- Psühholoogiline operatsioonide kavandada ja ellu viia, võttes arvesse puudusi moraali elanike ja töötajate vaenlase jõududega, võttes arvesse eripära sõjalis-poliitilise ja operatiivse olukorra, olemasolevate jõudude ja tähendab;

- Juhid asjaomaste ametite psühholoogilise sõjapidamise isiklikult vastutavaks ja tulemuslikkust psühholoogiliste operatsioonide, samuti kasutamiseks nende käsutuses jõud ja vahendid;

- PSYOPS erinevate teostatud ühtse plaani kooskõlastavad omavahel ja võitlevad jõud;

- Kõik jõud ja vahendid psühholoogilised operatsioonid tuleb kasutada massiliselt, keeruline ja mitmekesine.

Sündmused psühholoogilise sõjapidamise (osana või eraldi osa psühholoogilised operatsioonid) toimub sissetoomine teadvuse elanikkonnast ja vaenlase jõududega konkreetsete hoiakud, uskumused või loosungeid, motiive usaldamatust või rahulolematust tegevus oma poliitilise ja sõjalise juhtkonna teadlikkust oma ebasoodsas olukorras, oht elule ja heaolule peredele, ja tutvustada neid eksiarvamus, pettust, ajend koostööd.

SÜNDMUSED psühholoogilise sõjapidamise jagunevad:

1. vähendamise meetmed moraali elanikkonnast ja vaenlase väed. Selle käigus neid pikka aega toimub tõhus psühholoogiline mõju, ja väga tihti varjamatult psühhogeenne surve demoraliseerima tsiviilelanikkonna ja vaenlase jõududega, kaotus usu oma tugevust, kompetentsi sõjalise ja poliitilise juhtkonna riigis. Need tegevused on väga levinud, nüüd on nad muutunud mitte ainult element psühholoogilise sõjapidamise, vaid ka päevapoliitikat, mis väljendub majanduse ja diplomaatilisel tasandil.

2. Meetmed kahjustavad võidelda võime vaenlase üksused ja nende osad. See on psühholoogiline mõju, mille eesmärgiks on eksitav vaenlase puudutavad sõjaliste võimete ja võidelda võimeid teisel pool edendamine kasu oma sõjatehnikat ja relvi, selgitades lüüasaamist ning raskeid kaotusi, rakendada koos teiste sõjaliste ja eripakkumiste kohta. Nad oluliselt vähendada võidelda võime vaenlase personali.

3. Meetmed, sundides vaenlast liikuda meie poolel. Personal konkreetsed üksused ja elemendid vaenlane, juhtides võitlus pikka aega, ja nii narmastunud, ammendatud, kes tõsiselt võitlevad ja psühhogeenne kaotust ja neobstrelyannye sõdurid olid just läinud üle tegevuspiirkonda ning seetõttu satuvad ekstreemsetes tingimustes, on mugav objektiks psühholoogiline mõju, mille tulemusena on sageli mass hülgamine või tahtliku loobumine eesliinil, simuleerimiseks, üleandmist.

Seal on järgmised põhietapid ettevalmistamise ja rakendamise psühholoogilisi operatsioone ja psühholoogiline sõjapidamine tegevusi:

1) planeerimine;

2) töötada välja operatiivsed eesmärgid;

3) identifitseerimise ja uuringu mõju objektile;

4) valik eri liiki, vorme, meetodeid, vahendeid ja meetodeid psühholoogiline mõju;

5) arendab sisu (põhikomponendid tehnoloogia taotlus) psühholoogiline mõju;

6) mõistet oma kuju ja rakendamise teavitamistingimused ja vajadusel, muutes need;

7) järelevalve eriülesannete toimingud.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Sisu psühholoogilist mõju sõjaliseks kasutamiseks

 1. GA Bronevitsky. Psühholoogia meremehed: vaimse seisundi 2002
  Raamat uurib mustrid esinemise, kujunemine ja areng vaimsete seisundite meremehed pikkadel reisidel. Püüti tõestada oma identiteeti ja eripära, mis on liigitatud perioodi matk, et teha kindlaks nende mõju käitumisele ja tegevusele mereväe ekspertide otsuse laeva pikka reisi ülesandeid. Põhirõhk on definitsiooni
 2. Glushko. Alused psühhomeetria 1994
  Asjakohasus väljaõppe käsiraamat on seotud ulatusliku kasutuselevõtmise psühhodiagnostiline meetodeid praktikas valiku sõjaliste ekspertide ja sõjaväelaste psühholoogid töö, mis nõuab katvuse ja süstematiseerida teavet kohanemine tehnikaid eritingimusi nende kohaldamist. Käsitsi põhitõdesid psychometry loodud sõjalise psühholoogid ja professionaalne psühholoogiline eksperdid
 3. Näide l o w n e tellida kaitseminister Vene Föderatsiooni. Juhised psühholoogiline töö relvajõudude Venemaa (rahuajal) 1997
  Üldsätted. Organisatsioon ja sisu psühholoogiline töö. Teaduslikud ja metoodilist tuge psühholoogilise töö. Logistilist ja rahalist toetust psühholoogiline töö. Koolitus. Eetilised standardid erialase töö psühholoog Relvajõudude. Soovitused tuvastada isikud tunnustega neuro-psühholoogiline ebastabiilsus. Psühholoogiline metoodika "Prognoos-2"
 4. Väitekirja. Taasintegreerimise ja taastusravi sõdurite pärast sõjaväe traumajärgse stressi 2008
  Objekti töö korraldamisel täidab psühholoogiline töö sõjaväes. Aines töö on protsess, psühholoogilise rehabilitatsiooni ja taastusravi sõdurite PTSD kaitseväeteenistusest Vene Föderatsiooni. Eesmärgiks on uurida teoreetiliste ja praktiliste aspektide süsteemi taastusravi sõjaväelased. Sisu: Military-traumaatiline stress ja selle tagajärjed.
 5. Serov A. Zhukov Skorobach L. .. Programm kõrvalekaldumist töö maladaptive sõjaväelased 2009
  Töö on pühendatud aktuaalne teema - kohandades raskesti psühholoogiline keskkond ajateenistuse mõiste ja pikaajalise kokkupuute stressifaktoritele loodusest. See õpetus annab teoreetilise aluse probleemi ja praktilised meetodid töö sõjavägi, kellel on raskusi
 6. Metoodilisi probleeme sõjalise psühholoogia
  Täna sõjalise psühholoogia "tekkinud" staadiumis ümbermõtestamise oma vundamendid, suhted teiste distsipliinidega, oksad psühholoogilise teadmisi. enamik psühholooge, ühisel kokkuleppel alles hiljuti. et "sõjalise psühholoogia on filiaali psühholoogia", siiski arvatakse, et sõjalise psühholoogia "oma tee", teades, sõdur, sõjaväelase isikutunnistust
 7. Periodization ajaloost sõjalise psühholoogia
  Vajadus psühholoogilist tuge koolituse korraldamine ja tegevuste vastu võitlemiseks sõjaväe esineb teket sotsiaalse korra maandatud mõju ja mobilisatsiooni inimfaktor võidelda tingimused. See institutsionaliseerimise psühholoogiline töö toimus järk-järgult, kajastades praegust arengutaset psühholoogilise teaduse ja olulist muudatust ellu
 8. Davydov DG .. sotsiaalsete ja psühholoogiliste omadustega pilti Vene relvajõudude noorte 2005
  Väitekirja kandidaadi kraad psühholoogilise teadused (käsikirjas). Eriala: 19.00.05 - Social Psychology (psühholoogiline teadused). Juhendaja - Doctor of Psychology, professor Ernst Utlik Platonovich. Plii organisatsioon: Air Force Academy nime Juri Gagarin. Doktoritöö läbi Department of Military ülikoolis psühholoogiat.
 9. Doktoritöö kandidaadi kraadi psühholoogilise teadused. Psühholoogilised omadused subjektiivne esinda oluline väljavaated osalejad kohalike sõjad 2004
  Sissejuhatus. Teoreetilisi ja metodoloogilisi aluseid uuring subjektiivne esinda oluline väljavaated osalejad kohalike sõjad. Fenomenoloogia ja sisu mõiste tulevikuvõimaluste osana elu ja isiksuse psühholoogilisele aega. Psühholoogilised omadused isiku osalejate kohalike konfliktide tingimused nende tulu traumaatiline olukord sõja
 10. Metoodiline soovitused. Tunnused korrigeerimine traumajärgse stressi häire (itsr) osalejate sõjaliste operatsioonide,
  Juhised raames välja töötatud sotsiaalse järjekorras tervishoiuministeeriumi Valgevene Vabariigi "välja töötada kriteeriumid, et hinnata mõju neuro-psühhiaatrilised ja psühhosomaatilised häired osavõtjate seas sõjaliste operatsioonide tasandil oma vaimse kohanemist. Soovita teaduslikke lähenemisviise ennetamise, korrektuur nende haiguste võitlejate ja