meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Salmonelloos

Salmonelloos - akuutse nakkushaiguse inimeste ja loomade põhjustatud Salmonella serotüüpidesse ja voolav lastel tavaliselt kujul seedetrakti, vähemalt - tüüfuse ja septiline vorme.

Etioloogia. Salmonella - liikumatud gramnegatiivsete bakterite ilma kapsli ja ei moodusta eoseid. Suuremad antigeenid on Salmonella flagellar (H) antigeenide rakuseina (O) ja termolabiilset antigeenide koorega (Vi), blokeerides aglutinatsiooni reaktsiooni O-O-antigeenide ja antikehade. Seal on rohkem kui 2200 serotüüpide Salmonella. Rakendatud praegu nomenklatuur näeb ette jaotamine kolme rühma Salmonella: S. enteritidis'est, S. typhi ja S. choleraesuis. Iga tüüp Salmonella jaguneb bioserotipy nagu S. enteritidis'est bio - thyphimurium.

Salmonella resistentne paljudele füüsikaliste tegurite die temperatuuril 54,4 ° C 1 tunni ja 60 ° C - 15 minutit, elujõulised püsivad keskkonnas alandatud temperatuuril mitmepäevast nädalat elada seisva veega, kuivatati toitu, ravimeid ja fekaalid.

Omadused Salmonella, mis põhjustavad nende patogeensus, jääb selgusetuks. Endotoksiin suurendab organismi vastupanuvõimet fagotsütoosi, nii et tüved puudulikkusega antigeeni tavaliselt Avirulentne. Tegevuse endotoksiin makro-organismide väljendub ühise rikkumisi, aga ei mängi olulist rolli arengu gastroenteriit. Mõned liigid Salmonella mõjutab peamiselt põhjustava isiku iseloomulik haigusnähtusid. Nakatumine S. typhosa täheldatud ainult inimestel, Salmonella grupi A ja C on peamiselt määratletud kui isik, S. alrortus ekvimolaarses - ainult hobused.

Epidemiology. Nakkus inimestel tekib siis, kui tarbivad saastunud toidu või veega. Peamised kandja Salmonella on inimese, sageli olles allikas toidu saastumine ja mürgistused. Rinnapiim võib olla ka allikas salmonelloosi leviku. Seega mõned patogeeni tüvesid eraldati fekaalid doonori rinnapiima. Patsient ägedas faasis nakkuse 1 g fekaalid eraldatud 100-109 Salmonella.

Isoleerimine väljaheitega jätkati kaks nädalat pärast toimumas nakkuse 70-90% patsientidest, 50% võib seda pikendada kuni 4 nädalat temperatuuril 10-25% - kuni 10 nädalat.

Periood bakterid on sama sümptomaatiline ja asümptomaatiline vorme, kuid lastel vanuses alla 1 aasta, see on rohkem kui vanemad lapsed. Tingimused bakterid kasvas ravi antibiootikumidega.

Patogenees ja patomorfologija. patogeeni vajalik annus arengut tõbi inimestel, ei ole kindel. Nagu täiskasvanutele ja lastele see on määratletud organismi vastupanuvõimet ja virulentsuse patogeeni.

Salmonella kaudselt stimuleerida sooleepiteeli rakkude elektrisüsteemi, mille tulemusena võib suureneda sekretsiooni vee ja elektrolüütide. Salmonella põhjustab kõhulahtisust tüved kaasa tekkimist neutrofiilide infiltratsioon oma membraani. Prostaglandiinid vabastati põletikuliste eritist, ja võib suurendada ka adenülaattsüklaasi süsteem, suurendades sekretsiooni vedeliku ja elektrolüütide.

Arendamiseks enterokoliidile nõuab Salmonella soole limaskesta sügavust. Sisu mao pH 2,0 tapab patogeenid, arvestades kõrgemate väärtuste see avaldada erineva mõju kohta Salmonella. At pH 5,0 või rohkem patogeenide võib jääda. Kiirendatud toidu liikumist läbi soolte lüsosüümi ja teiste ensüümide suudavad ka seista Salmonella.

Salmonella ületamiseks pinnakihtidega soolelimaskesta epiteelirakud kahjustamata. Nende ümber on koondunud phagosome, see ei ole märkimisväärset mõju mikroorganismide, mis tungivad läbi rakumembraani või kudumist. Serotüübid et põhjustada kõhulahtisust, vastutavad leukotsüütide infiltratsiooni basaalmembraani. Haigust ei ole edasist levikut ning patsient kuvatakse ainult kõhulahtisus, mõnikord veidi kehatemperatuuri tõus. Esinemissagedus baktereemiata on teadmata, kuid see on tavaliselt mööduv, metastaatilise koldeid infektsiooni tervetel lastel tavaliselt ei teki.


Süsteemsed haigused põhjustatud salmonella, mida leidub peamiselt vanemad inimesed ja raske kahjustus rakulist immuunsust ja funktsiooni retikulendoteliaalsüsteemi. Salmonella septitseemia ja osteomüeliit areneb sageli laste sirprakuline aneemia. Granulomatoostõbi haiguse laste või muude rikkumiste funktsiooni valgete vereliblede suurendab vastuvõtlikkust infektsioonidele. Krooniline Salmonella baktereemiasse ja bakteriuuriat täheldatud patsientidel schistosomiasis, iseloomustab ka puudujäägid fagotsütoosi.

Kliinilised nähud. Gastroenteriit esineb sageli hilissuvel ja varasügisel, langedes kokku sageduse suurenemine toidust infektsioonid. Suur epideemiad tekkida sel ajal, kuid üksikud haigusjuhud - aasta jooksul. Haiguse peiteaeg on 8-48 tundi. Sümptomid esinevad sageli hommikul pärast õhtul saavad saastunud toitu. Alusta äge, kaasneb iiveldus, oksendamine, kõhukrambid kõhuvalu ja seejärel jätab suurel hulgal fekaalid vedela konsistentsiga, mõnikord lima ja veri. Oksendamine on tavaliselt rikkalik ja lühike. Kehatemperatuur tõuseb 38-39 ° C 70% patsientidest, kuid on harva külmavärinad. Hukkunuid on haruldased (umbes 1%), peamiselt üksikisikute kõrge risk.

Nakatumine toimub mõnel inimesel ilma kehatemperatuuri tõus väikeste soole talitlushäired. Teistel patsientidel kehatemperatuur tõuseb järsult, peavalu, teadvusehäired, arendada krambid ja ajukelmeteinfektsiooniga nähtused. Mõnikord on tugev puhitus, lihaspinge, märkimisväärne paikne valu.

Hematogeensele hajumise Salmonella kaasas külmavärinad ja palavik. Tavaliselt tekib lastel Alla 3 kuu vanused. Mõnikord sümptomid võivad sarnaneda pildi kõhutüüfuse, kuid see ei ole nii vastupidav ja harva surmaga. Salmonella saab lahendada kõikjal organismis, mis põhjustab kopsupõletikku, mädanik, empyema, osteomüeliit, mädane artriit, püelonefriit, või meningiit.

Komplikatsioone. Netifoznye salmonelloos toimuma komplikatsioonideta või piiratud sooleväliseid ilminguid. Harvadel juhtudel on lastel reaktiivne artriit, mis tekib pärast 2 nädalat pärast algav kõhulahtisus, Reiteri tõbi (konjunktiviit, uretriit, polüartriidi).

Diagnoos tehakse põhjal saadud tulemused bakterioloogiliste uuringute inkubeerides materjali rikastatud tetrationaat keskmise, millele järgneb külvates uuesti selektiivsöötmele. Esialgsed tulemused saab meetodiga saadud otsese fluorestsentsi antikeha; mikroskoopuuring uriinist, verest, fekaalid, seina tserebrospinaalvedelik (CSF) ja muu kahjustatud organite; seroloogiliste testide et aidata diagnoosimisel kõhutüüfus ja muud salmonella.

Diferentsiaaldiagnoosimine. Salmonella gastroenteriit tuleb eristada teistest viirus- ja bakteriaalsed haigused, millega kaasneb kõhulahtisus, sealhulgas tingituna rotaviirus, Escherichia coli, Yersinia ja Campylobacter. Mõnikord kliinilised andmed ja röntgenileiu märke sunnitud soovitada haavandiline koliit, mis tuleks välja jätta.

Ravi. Ravi peab olema suunatud korrigeerida elektrolüütide tasakaalu ja säilitada piisav hüdratsioon. Ravi antibiootikumidega kuvatakse vaid teatud juhtudel: oht nakkuse levikut (alla 3 kuu, immuunpuudulikkusega või raske progresseeruva haiguse kulgu).

In septitseemia, kõrge kehatemperatuur laste ja metastaatilise koldeid ravitava infektsiooni ampitsilliinilisandiga, amoksitsilliin, või klooramfenikooli, millest üks manustatakse 4 annust iga 6 tunni. Valik antibiootikumitundlikkuses patogeeni määratakse.

Prognoos Salmonella gastroenteriit on tavaliselt soodsam, välja arvatud väga väikesed lapsed ja raske kaashaiguste. Kui Salmonella endokardiit ja meningiit, see on negatiivne, isegi kui algas varakult ja intensiivravi.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Salmonelloos

 1. Doppler süsteem kahemõõtmeline visualiseerimine
  On kaks lähenemist ühendab Doppler ning teabe kahemõõtmeline skaneerimine. Esimene on saada kahemõõtmeline pooltooni- pilt (B-režiimil) reaalajas ja määratakse suunas tsoonist huvi piirkonna vastu ühedimensioonilise Doppler kiirgust. Seda tuntakse täisdupleksse. Teine meetod mille käigus tekivad pildi voolu
 2. Piirangud Doppleri meetodil
  Kumbki kasutatud Doppler süsteem, on kiirguse režiim on oma eelised ja puudused, mida tuleb käsitleda valida optimaalne töörežiimi süsteemi. Eeliseid kasutades pidev laine: 1) kvalitatiivseid valikukriteeriume signaale madala müratasemega; 2) sobivad tulemused, mis tulenevad kiirguse väikese võimsusega; 3) puudumine
 3. SISSEJUHATUS
  Praegu on olemas mitmeid meetodeid uurimise Mikroveresoontes. Nende hulgas on mikroskoopilised meetoditega nagu oftalmoskoopiat, arvuti TV-mikroskoopia veresoonte sidekesta silmamuna küünemaatriksis, naha veresooned. Nad võimaldavad teil hinnata struktuuri ja läbimõõt veresoontega riik oma tooni, et teha kindlaks erinevate vnutiivnesosudistye muutusi (aeglustub vereringe,
 4. Ohutus töötamisel seadmed, mis kasutavad ultraheli
  Kasutamine ultraheli diagnostikaks on rohkem kui kolmekümne aasta ajalugu ja selle aja jooksul üks kõige arutatud ja vastuoluline küsimus jäi ohutuse kohta energia ultrahelilaineid patsiendile. Tuleb märkida, et küsimus turvalisuse arsti läbiviimise kontrollimist arutati koos mitte vähem entusiasmi, eriti esimese etapi
 5. Kokkuvõte. igapäevaelust, selle mõju tervisele 2010
  Igapäevaelust alusena tervisliku eluviisi igapäevaelust inimesed erinevas vanuses igapäevarutiinist laste ja noorte täiskasvanute igapäevaellu alused terve elu režiim töö- ja puhkeaega režiimil
 6. Doppleri meetodeid ja seadmeid, mis põhineb nende
  Tähtsündmused Doppler meetodeid Esimeses etapis luua ultraheli Doppler seadmed on välja töötatud lihtne seade heitkoguste pideva ja tulemusnäitajad Doppleri nihe kujul helisignaale läbi sisseehitatud kõlar üksus. Tulevikus parandamine komponendid ja uusi metodoloogilisi lähenemisviise on võimaldanud vähem kui kaks aastakümmet
 7. Iseloomustavad erinevad ehhokardiograafia tehnikat
  Võrreldav võimalusi erinevate ehhokardiograafia tehnikaid on toodud tabelis. 7.2 Tabel 7.2 Võrdlev võimalike erinevate ehhokardiograafia tehnikaid {foto200} + minimaalne väärtus (rakendatavuse); ++++ Suurim väärtus; "-" Ei kohaldata; "Kui vere Doppleri signaali praeguse suboptimaalsele sissejuhatus ehokontrastnogo aine võib parandada signaali kvaliteeti; * kontrasti (veenisisene
 8. VALIK funktsionaalne skeem DEVICE
  Motiiv ultrarzvukovogo Doppleri seade on kasutatud kõlav signaali mehhaanilise vibratsiooni kehasse. Töötamisel seadme toodetud mehaanilist vibratsiooni kudedesse kehapinnast rakkudes. Paljundamine ultraheli sõltub tihedus, struktuur, homogeensus, kokkusurutavuse ja viskoossus kudedes. Integratiivse peegeldus nende
 9. uurimismeetodid
  Tuginedes metodoloogilised eeldused ülesanne, valiti järgmised meetodid ja võtted põhjalik teoreetiline ja empiiriline uuring käsitletud probleemid: süsteemne ja struktuursete ja dialektilise analüüsi, võrdlev-ajalooline meetod, sisuanalüüsi meetodit, eksperthinnangute hulka ja välise vaatluse, poolstruktureeritud intervjuu, erinevus
 10. Petrenko AA analüüs DNA metülatsiooni emakakaelavähi 2003
  Sissejuhatus DNA metülatsiooni DNA metülatsiooni jaotusfunktsioon Metüleerimine DNA metülatsiooni arengu käigus Ensüümid Metüleerimine Metüleerimist dünaamiline protsess roll metülatsiooni kartsinogeneesis geneetilise rolli DNA metülatsiooni kartsinogeneesis epigeneetilised rolli DNA metülatsiooni kartsinogeneesis võrdlev analüüs tänapäevaste määramise staatuse
 11. uurimismeetodid
  Kuna organisatsiooni poolt kasutatavate võrdlev meetod (võrdlus proovi omadustest sõltuvalt elukutse, elukoht ja vanus), piki- (jälitatud muutusi pädevuse taseme paljurahvuselise, etnilise sallivuse ja emotsionaalse intelligentsuse enne ja pärast programmis osalemise akmeologicheskih). Nagu empiiriline meetodid
 12. Võrdlev hindamine erinevaid meetodeid
  Hinnata metoodilisi probleeme mitteinvasiivse registreerimise vatsakese hilja potentsiaalide viidi läbi võrdleva uuringu põhjal mitu uurimiskeskusi [42]. Samal rühma 109 patsiendil (80 - südame isheemiatõve ja 29 - laienenud kardiomüopaatia) võrreldes erinev registreerimise süsteemi; kaks neist kasutatakse averager signaali Princetoni 4202
 13. Matemaatiline ja statistiline analüüs Tulemused
  Nende andmete põhjal saame ehitada mõtestatud seoseid kava Mezhuyev saadud näitajad. Group 1 {foto14} joon. 27. Struktuuri hierarhiat vastavad näitajad (üle 0,75), mis mõjutavad agressiivsust rühm 1 {foto15} Joonis 28. Nende andmete põhjal saame ehitada mõtestatud seoseid kava Magee saadud näitajad. grupp 2
 14. Omadused saadud klastrite
  Kõigis klastrid erineb teineteisest ülekaal muutusi inimeste analüüsiti atribuute. See funktsioon määrab konkreetse klastri ja võimaldab analüüsi võrrelda tulemuseks funktsionaalne profiili iseloomuliku patofusioloogilise mehhanismid just tema jaoks. See selgemalt ja graafiliselt hinnata arendada patoloogilise protsessi käigus
 15. MEETODID PROFESSIOGRAFII sõjalise eriala
  Põhjalik uuring kutsetegevuses, et selgitada oma nõuded üksikutele psühholoogilisi omadusi mees on keeruline protseduur, mis nõuab põhjalikku metoodilist ja organisatsioonilist tuge. Mitmemõõtmelist olemust professiograficheskogo lähenemine analüüsi selline keeruline psühholoogiline nähtus, kui tegevus vajalik võtta
 16. uurimismeetodid
  Et lahendada probleeme uuringus kolmest meetodeid kasutati teoreetiline meetodid (historiograafilist, võrdlemine, süstematiseerimine ja mõtestamine teaduslike ideede, modelleerimine); metoodiline programmi empiiriline uuring, sealhulgas tuvastamine ning moodustab eksperimentide abil psühhodiagnostiline tehnikaid ja küsimustikud: küsimustiku A. Mehrabian
 17. teadusasutus
  Uuring viidi läbi mitmes etapis: I etapp - esialgsed (2000-2001 aastat) - uuring ja analüüs kodumaise ja välismaise kirjanduse psühholoogiline aeg elus - eluviis väljavaated üksikute psüühilised omadused osalejad kohalike sõjad; metoodilisi ja teoreetiline arusaam sätete uuring; objekti määratlus, teema
 18. Anatomy koronaararterite. Põhjalik analüüs KORONAROGRAMM
  Inimese süda varustada verega vasakule ja paremale koronaararterite, mis väljuvad kasvavalt osa aordikaare vasakul ja paremal koronaarsiinusesse (joon. 1,60-1,62). Kõige usaldusväärsem meetod intravitaalse imaging koronaararterite on praegu koronarograafia. Analüüsides aterosklerootiliste kahjustuste kindlaks koronarogrammah määrab taktika patsientide raviks