meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine

Psühholoogilised operatsioone Lähis-Idas

Relvastatud konfliktid lahvatas suure jõuga 70-90-ndate Lähis-Idas. Nad osalevad paljud riigid, teostatakse erinevaid psühholoogilisi operatsioone.

Sõda Afganistanis.

Selleks ajaks, kui Nõukogude sissetungi Afganistani (detsember 1979), eriline propaganda asutuste NSVL relvajõudude tegutsenud suuresti vananenud ideid Suures Isamaasõjas.

Seega oma peamised jõupingutused selles riigis algselt keskendunud ideoloogilist toetust lahinguoperatsiooni Nõukogude väed, mille eesmärk on purustada relvastatud opositsioon.

Vaatamata sellele, et enamik elanikkonnast Afganistanis on kirjaoskamatud või semi-kirjaoskajad, üks peamisi psühholoogilise mõju talle Nõukogude armee oli trükitud propaganda. Ta juhtis traditsioonilisel viisil avaldamise infolehed, brošüürid, kalendrid. Kuid tänu suhtes afgaanidel trükisõna, nagu propaganda oli üsna tõhus. Ajal võitlevad Nõukogude väed leitud voldikud kodudes Afganistani talupidajad, kinnipeetud mässajate laagrites ja alus piirkondades relvastatud opositsiooni. Esines juhtumeid, kus juhtkond Afganistani opositsioon on püüdnud piirata juurdepääsu tavaliste Mujahideeni ja nende perede voldikuid.

Näiteks detsembris 1983 Paghmān linnaosa väljaspool Kabuli Mujahideeni voldikud ostetud kohalikust elanikkonnast hinnaga 10-15 afgaanid nina.

Samas puudus trükikoja taktikalisel tasandil Nõukogude väed otseselt osalevad sõjategevuses, viinud asjaolu, et 84% infolehed trükkimine poliitilise osakonna Turkestani sõjaväeringkonna ja Kabulis. Selle tulemusena voldikud rakendusliku iseloomuga, selle sisu pidevalt maha jäänud olukorra arengu kohta.

Lisaks nad näevad ebameeldiv, sest nad olid ühte värvi esimesel poolel Afganistani sõjas. Ainult aastast 1985 teavitusmaterjale saanud kirjud.

Kõige tõhusam viis levitada trükised olid õhu väljavool. Lisaks õhusõiduki, trükised laiali propaganda Afganistani väed ajal reide ideoloogiline ja üritusi. Selleks kasutatakse nii suurtükivägi. Alates 1982. lendlehtede levitamise eest ja käes raketi kampaania.

Prioriteet psühholoogilise mõju Afganistanis on raadioringhäälingu. See viidi läbi kohal relvastatud opositsiooni ja tsiviilelanikke riigi, mis oli kontrolli all opositsiooni. Zvukoveschatelnye tähendab eelkõige seda kasutatakse laialdaselt koosolekutel, korrata ka arvestust mõned programmid "Moskva Raadio", "Radio Kabul", "Radio Dušanbe", "Radio Taškent", raadiojaam "Afganistani konks" (Afganistani Voice). Seoses muslimimaa, kus nõrgem sugu ilma võimalusest osaleda ühiskondlikus ja poliitilises elus, suukaudne eetrisse kaudu zvukoveschatelnye võimas jaamad külades, elurajoonides linnade lubatud katta ja naiste osa elanikkonnast, mis sunnil sai üliõpilane saade programme. Edu eetrisse suulise aidanud varustada Nõukogude väed arenenud zvukoveschatelnymi jaamu, mis vastavad rahvusvahelistele standarditele.

Vaid 5 aastat pärast Nõukogude väed Afganistani, võeti vastu otsus, korraldamise ja läbiviimise raadio propaganda territooriumil DRA. Teatud määral see on toonud kaasa vajadust võidelda suurte sõda õhus, mille käivitas välismaa raadiojaamu. Kuna aprill 1978 riigipöörde õõnestava saateid vastu Afganistani valitsuse kasvanud 50 korda. Kogumaht saateid erinevates keeltes, rahvusest DRA oli umbes 300 tundi ööpäevas. Juhtiv roll oli teel "Vaba Afganistani Voice" raadiojaama. Aga suurt populaarsust ja prestiiži rahva hulgas Afganistanis olnud edastamise Bi-BBC inglise raadiojaama. Otse Afganistani territooriumi loonud ka ebaseadusliku mobiil raadiojaama, mis käsutusse vastuseisust USA, Saksamaa, Prantsusmaa, sai väikese suurusega raadiosaatjad. Üks neist saatjad on vaid 30 km kaugusel pealinnast - Kabul.

Efektiivseks raadio propaganda eesmärk tingimused olemas Afganistanis. 19 miljonit inimest ning riik oli rohkem kui 3 miljonit telerit. Teisisõnu, raadio oli peaaegu igas Afganistani perekond. Aastal 1985 Afganistanis kasutusele ehitatud nõukogude spetsialistid raadio saade, "Torm". Samal ajal on uued raadio süsteem hakkas pidev taasülekandmine Moskva, Tashkent, Dushanbe ja Kabuli raadio. Aastal 1986, põhineb see tekitas Nõukogude-Afganistani raadiojaama "Afganistani konks" ( "Voice of Afganistani"). Selle ülekande toimus mugav aega moslemid: hommikul 6,00-7,00 ja õhtul 19,00-21,00. Edition suutnud luua tagasiside elanikkonnast, mistõttu ettevõte korrigeerib sisu oma programmides paranenud meetodeid.

Tõhusust tööd raadiojaama näitab asjaolu, et kuulata oma ülekannetes opositsiooniliidreid kategooriliselt keelatud mitte ainult liikmetele relvarühmituste, vaid ka kohalikele elanikele.

Rikkumise eest keelu süüdlased karistada rahatrahviga on 50 tuhat afgaanid.

Kõige edukamad raadiojaama "Afgan Gak" salvestatakse ja dubleeritakse kassetid kasutamiseks poliitilise töö elanikkonna hulgas, mis jaotatakse liikmete vahel relvastatud opositsiooni ja nende perekondade Pakistanis.

Oluline koht erinevate vormide eriline propaganda võttis visuaalne propaganda. Selle materjale sisustatud ruum Nõukogude-Afganistani sõprus Nõukogude sõjavägi, kontrollpunktid, sõjaväe komandant linnade sõpruse keskused.

Ajal agitatsiooni ja üritused asulates visuaalse agitatsioon komplekti riputatud sõjatehnika seintele hooned, stendidel paigaldatud varju puude. Visuaalselt agitatsioon on varustatud ka saal koosolekute esemeid materjali ja meditsiinilist abi kohalikele elanikele.

Aitab tõhus viis mõju Mujahideeni loetakse uuesti puhkust vangide ja teiste kinnipeetavate. Kogemused on näidanud, et edu on saavutatud siis, kui kampaania koju vabaneb usuvähemuste liikmeid või inimesed, kes olid perekondlikud sidemed opositsiooniliidreid. Afganistanis on taastunud ja on unustanud pärast II maailmasõda vormid ja meetodid töö elanikkonna seas, sest etendused komplektid, tööklubi, näitusi, tegevusi naisorganisatsioonide ja nii edasi. DA

Läbiviimine teadlikkuse tõstmiseks oli kaasas, reeglina ette rahalise ja arstiabi.

Ainult 1988. aastal tagasimaksmisele finantsabi anti 5630 perekondi, meditsiini - 20325 meest. Big efekti andis nn "kütust eksperiment" - tasuta jagamine petrooli Külade kõrval torujuhtme teekonna Nõukogude Liit Afganistanis. Kütus jagati käigus oma töö ja agitotryady. Nii aitas vähendada mitmeid kõrvalekaldeid ala toru ja kütuse vargus.

Afganistanis filmitud propaganda aktiivselt läbi keskmiselt 1860 film näitab aastas. Kõige võimsam emotsionaalse mõju film propaganda olnud maaelanikele, mis enamasti halvasti esindatud, mis on kino. Olulist rolli filmis propaganda repertuaari filme, valitakse vastavalt kohalikele tingimustele.

Lõpuks eriline propaganda ühik Nõukogude väed Afganistani, on kogunenud mõningaid kogemusi TV propaganda. See viidi läbi valmistades TV, teleintervjuus, luues eraldi filme. Lisaks võimalusele televisiooni kasutatakse organisatsiooni keskusi Nõukogude-Afganistani sõprus, tegevuse filtreerimine punkti, kus oli tehniline võimalus saada saateid Kabulis ja Nõukogude televisiooni kaudu "Orbit". Kuid selle varustamine televisiooni seadmed, Nõukogude väed tunduvalt halvem moodustised relvastatud opositsiooni, mis oli tema salgad Jaapani telerid videomakid. Lääneriigid on aktiivselt tarninud videolintide asjakohased kanded.

Järk-järgult, erilist organite propaganda Nõukogude väed Afganistanist jõudis järeldusele, et tagasilükkamine kehtestamist ideoloogiline postuleerib ja klassi. Nad hakkasid kasutama laialdaselt õige meetodite ja tehnikate psühholoogiline mõju, mille hulgas esiteks on vaja panna kuulujuttude levikut. Afganistanis on ta omandanud kogemusi koostamine ja levitamine poliitilise nalja. Seega alles veebruaris-aprillis 1985 ohvitseri spetsiaalsete propaganda Nõukogude vägede ja Afganistani julgeoleku ametnikud on valmis üle 50 nalju, mille eesmärgiks on diskrediteerida juhid Afganistani opositsioon.

Nagu te saada kogemusi poliitilise töö moslemite seas populatsioonis oli pidev parandamine olemuslikke aspekte tegevuse eriline edendamine. Üha enam see arvestab spetsiifikast islami riikides, religioosse taustaga elanikkonnast. Tuntuimaks sisu muutmine Nõukogude propaganda toimus 1985-1987., Mil ta sai tuum selgitus eesmärkide ja sihtide rahvusliku leppimise poliitika, võimalusi ja vahendeid, et seda saavutada.

Kuid tõsise sisuga reklaammaterjale tekitatud kesine tegelikku olukorda riigis ja objektid psühholoogilise mõju. Isegi üks kõrge käsu Nõukogude väed rühma seisukoht oli, et "elanikkonna seas ja mässulised on kasvav teadlikkus tühisus võitluses revolutsioonilise korra." See ei võta arvesse äärmiselt madal ideoloogilise ja poliitilise arengu DRA rahvastikust, selle rahvuslik-psühholoogilised omadused. Sageli teavitusmaterjale täidetud loosungeid "Workers kõikide riikide, ühinege!" või "Töö riik! Säilitada poliitika rahvusliku leppimise, mis tagab rahuliku töö!", töötades sellist ei olnud Afganistanis. Kampaania materjalid on suures osas olid lobise, ülespuhutud, deklaratiivne, kaugel päev inimeste vajadusi. Seetõttu on nende sisu ei osata südamed ammendu lõputu sõda, riigi elanikud.

Juhid poliitilised organid Nõukogude Armee eriline propaganda mõõdud ise on sageli huvitatud rohkem kui tulemusi (kurikuulsad "linnuke" aruandes!). Kuid kvantitatiivsed tulemused need tegevused on olnud muljetavaldav. Igal juhul nad ei lähe ühegi võrreldes tegevuse tulemusi psühholoogilise sõjapidamise ühikut USA relvajõud Vietnamis. Niisiis, kogu perioodi Nõukogude väed Afganistanis valmistati ja avaldati 233 nimed voldikud kokku ringluses 28 miljoni eksemplari, teostatakse rohkem kui 3500 raadioringhäälingu istungid kokku umbes 4000 tundi. Arvestades elanikkonna Afganistanis umbes 19 miljonit inimest, keskmiselt 10 aastat sõda, iga 2 inimest on 3 voldikud päevas riigis viidi läbi ainult üks heli edastamiseks. Seda on rohkem kui tagasihoidlik määrad.

Invasioon Liibanoni.

Sõda 1982 oli viies Araabia-Iisraeli sõja alates selle loomisest mail 1948 Iisraeli riigi. See sõda oli väga erinev kõigist eelmise poolest pikkusest ja paistsid sõjategevuse vastavalt liikmete arvule relvajõudude ja miilitsa, samuti kaotusi mõlemal poolel. Esimest korda pika ajaloo Araabia-Iisraeli konflikti, lahingud jätkusid huddled poolteist aastat esmakordselt iisraellased on hõivatud kapitali araabia riik.

Üks iseloomulikke jooni 1982. aasta sõda, see oli asjaolu, et selle käigus oma laialdaselt läbi psühholoogilisi operatsioone, mis on tihedalt kooskõlastada relvastatud võitlust ning aidanud sageli puhtalt sõjalisel otstarbel. Need operatsioonid viidi läbi kõigil tasanditel: strateegilised, tegevus- ja taktikaline.

Strateegiline psühholoogilised operatsioonid mille eesmärk on luua soodsad üldist Iisraeli rahvusvahelise olukorra, olime globaalse iseloomuga ning olid suunatud rahvusvaheline üldsus. Psühholoogilised operatsioone operatiivtasandi viidi läbi selleks, et luua kõige soodsamaid tingimusi tegevust teater. Nende eesmärgiks oli elanike Liibanoni ja naaberriikide Araabia riikides. Tactical psühholoogilised operatsioonid on suunatud otse vastase fraktsioonide ja relvajõudude vaenlane tagamiseks meetmeid oma väed.

Suunatud psühholoogiline mõju maailma avalik arvamus hakkas rakendama Iisraeli juhtkond ammu enne sissetungi. Põhimõtteliselt kasutatakse teesi "pühkimine araabia maailmas terrorism", mille peamine alus ja peakorter asub Liibanonis. Et valmistada maailma avalik arvamus tulevase Iisraeli agressioon oli spetsiaalselt korraldatud "lekib salastatud teave" mõningate üksikasjade Iisraeli ekspeditsiooni plaani.

Kuna sissetungi algusest Iisraeli maksnud suurt tähelepanu propaganda tegevust, et tagada oma tegevuse eest. Invasioon algas pärast mõrva Araabia terroristid Iisraeli suursaadik Suurbritannias. Nenditi, et see on - viimane piisk, mis murdis kannatust iisraellaste. Nüüd on vaja võtta mitte ainult vastata, vaid ka "ennetav" meetmed turvalisuse põhjaaladelt riigis nimega Galilea (seoses plaani Iisraeli armee pealetungi koodnimega "Rahu eest Galileas"). Iisraeli juhtkond on öelnud, et see on läbi piiratud sõjalise operatsiooni eesmärk on luua Lõuna-Liibanonis "turvatsooni" kuni 50 km lai. Kuid kui me hakkame tegelikust ulatusest võitlus, see oli tõeline sõda.

Pärast sissetungi Liibanoni pealinnades erinevates riikides kogu maailmas on olnud mitmeid Iisraeli ametnikud räägib selgitus sündmusi. Maailma sionistlik organisatsioon saatis organite ajakirjanduses ja organiseeritud võimas kampaania toetuseks Iisraeli agressiooni. Samal ajal Iisraeli juhtkond on teinud kõik võimaliku, et piirata voolu infot ürituste Liibanonis väljaspool kontrolli oma allikaid. See oli pingutatud sõjaväe tsensuuri.

Iisraeli ametiasutused on kehtestanud range kontrolli tegevuse üle oma ja välisajakirjanikele allutati kontroll audio ja filmimaterjali.

Ajal 1982. aasta sõda, Iisraeli püüdnud tekitada võimalikult suurt kahju Liibanoni meedia, arvestades nende juhtivat rolli piirkonnas. See ei ole juhus ajal Iisraeli suurtükiväe kestasid elamu- ja ärikvartalis Beiruti kestad langes täpselt hoonesse peaasutustena Liibanoni pressi ja kaks uudisteagentuurid. Selle tulemusena otsest tabamust toimetajad hoone enam minema kaks kolmest peamisest päevalehed.

Üldiselt analüüsi psühholoogilise operatsioone läbi Iisraeli strateegiline ja operatiivne taset, näitab, et nende abiga järgmisi ülesandeid:

- Esiteks, eemaldage Iisraelist eest vastutab rahvusvahelise üldsuse Liibanoni sõda, mis Tel Aviv püüdis kehtestada piiratud operatsioon "Rahu";

- Teiseks diskrediteerida poliitilised ja sõjalised juhid Palestiina Vabastusorganisatsioon, et veenda PLO võitlejad nende võimetust võita Iisraeli armee;

- Kolmandaks, Kindle erinevused PLO ja Süüria vägede sõdurit, et kutsuda esile süürlased loobuda aktiivne lahinguoperatsiooni vastu Iisraeli armee;

- Neljandaks, et parandada suhteid Liibanoni elanikkonnast relvajõududele Iisraeli ja tema poliitika, et veenda araabia elanikkonna (eriti Christian osa) teha koostööd Iisraeli.

Ülesanded taktikaline psühholoogilisi operatsioone vähendati relvarühmituste sundida PLO alistuma, külvata lahkheli PVO väed ja kohaliku elanikkonna; PLO tagada isolatsiooni ümbritsetud West Beirut, et luua siin atmosfääri hirmu ja karistus; põhjustada vihkamist kohaliku elanikkonna sõduritele Süüria relvajõud, kes oli Liibanonis osana inter-Araabia julgeolekujõud.

objektid psühholoogiline mõju on tuvastatud: tsiviilelanikkonna Liibanoni (eriti Lääne-Beirut), sunnib PLO ja moslemite Liibanoni miilits, et Süüria väed. Erilist tähelepanu pöörati mõju tsiviilelanikkonnale, peamiselt seetõttu, et põlisrahvad on põhjendatud alus vaenulikkust "autsaiderid" - PVO ja Süüria vägede sõdurit, mis iisraellased olid peamised süüdlased viletsust ja kannatusi kohaliku elanikkonna.

Peamised meetodid psühholoogiline mõju sõda 1982. aastal olid hirmutamine, desinformatsioon, levib kuulujutte. Need meetodid on tihedalt läbi põimunud, kuid peamine rõhk oli tõkestamiseks, mida realiseerida propaganda jõud Iisraeli relvajõud, põhjustades laastavaid rünnakud Liibanoni sihtmärkide, otsestele ohtudele elemendid desinformatsioon, kuulujutud ja nii õitsvaid. D.

Lisaks on oluline roll oli määratud otsese hirmutamise "jõud". Selleks kasutatakse laialdaselt sagedased pommitamist linnaosade West Beirut Iisraeli lennukid. Iga kord, kui nad on läbi kümneid või sadu inimesi, peamiselt tsiviilisikud. Tunnistajate sõnul õhusõiduki "terroriseeris inimesi, mistõttu on väga raske vastu panna neid."

Lisaks õhurünnakutes, et moodustada hirmutunne ja lootusetuse hulgast ümbritseb West Beirut, PVO väed Iisraeli komando ründasid laialdaselt teostada õõnestavate ja levib kuulujutte.

Saboteurs saadetud rühmad 3-4 inimest, kellel on probleeme kaevandamise sõidukite ja kohad võimalik ummikuid inimesi. Nagu saboteurs kasutatakse sageli narkootikumidega moslemid või kohalikud elanikud, kes olid sunnitud tegema karistuseks kättemaksu vastu tema pere.

Tuginedes ettevõtte soodne keskkond oma jõud, et Iisraeli psühholoogilise sõjapidamise spetsialistid pidevalt täis pumbatud vaenlane kaotusi ja alahinnata kaotada oma väed. Kasutades kõige range tsensuur, Iisraeli käsk on rakendanud välisajakirjanikke hoolikalt valitud informatsioon, film ja foto dokumente nende edasine jaotus erinevate meediakanalite.

Eriline roll psühholoogilise operatsioone mängis raadio propaganda.

Ta juhtis Iisraeli riigi raadiojaama "Kol Yisrael" ( "Voice of Israel") ja raadiojaamale Liibanoni kristlaste kogukondade. Kuna sagedaste õhurünnakutes ja kestasid inimesed suurema osa oma ajast kas varjupaikades või kodudes, ilma et oleks tegelikult mingit kontakti välismaailmaga. Sellises olukorras, raadio sai ainus infoallikas. Mis raadio peamine töö viidi läbi levitamise kuulujutud ohtu PLO juhid. Näiteks teatati, et Yasser Arafat oli ammu loobunud sõdurit ja on Moskva, jättes nad kõik kindlasse surma. Need sõnumid on pikitud väljavõtted Arafati püsikorraldused surma igas kodus ja võidelda lõpuni.

Teine valdkond raadio propaganda tehtud kaebuste tsiviilelanikkonnale West Beirut lahkuda ümbritsetud linna, andes Iisraeli väed "terroristid" või avalikustada tasu teavet kasutuselevõttu oma tugevad küljed.

Raadios, Iisraeli sooritanud oma ultimaatumeid PLO osad, teatas ajaks relvarahu, kavandatava projekti konflikti lahendamiseks.

Tähelepanu juhitakse sellele kujul mõjutada, kui saade Lääne Beirut Iisraeli parlamendi koosolekute (Knesset), kui seal arutati küsimust PLO saatus. See show on äratanud suurt huvi elanike seas piirasid linna ja Palestiina vastupanu võitlejad.

Määratud psühholoogilised operatsioonid toimuvad ja trükitud propaganda, mis põhiliselt oli levinud voldikuid. Samal ajal, reeglina valmistatud plakateid ja voldikuid otsuste ravi kõige tõhusam psühholoogilisi operatsioone taktikalisel tasandil. Nende levik eelnes ettevalmistav etapp: pre ala suhtes tugeva suurtükitule ja õhurünnakutes. Vastavalt Iisraeli eksperdid, pärast sellist psühholoogilist mõju objektile rohkem altid "assimilatsioon" teabe, eriti kui see annab talle lootust saada välja see koht, kus tema elu oli pidevas ohus.

Infolehed karedale paberile roheline, mõnikord lilla.

Värvivalik polnud juhuslik. Roheline - värvi Islam, peab ta usaldama moslemid. Purple - kõige Erinevalt paistma kohapeal. flaierid tekstid olid kirjutatud õige araabia. Infolehtede tsiviilisikuid kindlaksmääratud marsruudil, mille inimesed võiksid ohutult linnast lahkuda, et päästa oma elu alates ohu uute pommirünnakute.

Kasutatud argumendid on vastastikku tugevdavad, pidevalt võita teema "humaanne kavatsusi" Iisraeli vastu Liibanoni rahva. Kuid nad korduv üleskutse, et aidata Iisraeli armee korra taastamiseks ja normaalse elu. Teisisõnu, rõhutati väidetavalt olemasolevate eesmärkide ühtsust elanike Beirut ja Iisraeli armee.

Flyers-viide PLO võitlejad, Süüria sõdurid pidid neid veenda, et nad on oma ülesannete täielikult täidetud, teeb kõik selleks, et võidelda ülekaalukas stiilis. Nad olid ka süüdistusi ebakompetentsuse oma ülemad. Teisisõnu, seal oli katse tuua objekti järeldusele, et ta ei alistu, kui täitnud oma eesmärgi täielikult, ja mida ta annab, ei ole süüdi tema, ja juhid. Kahjuks flaierid, helistades PLO võitlejad lõpetada vastupanu, oli, et puuduvad konkreetsed soovitused üleandmist garantiid ja ka neile, kes seda vabatahtlikult. Puuduvad konkreetsed faktid ja arvud mõnevõrra vähendas usaldusväärsust voldikuid.

Näiteks lubadus tasu koostöös Iisraeli armee mine täpsustamata koguses USA eksperdid leidsid ekslik.

Mitu korda üle positsioone Liibanoni pealinna kaitsjad langenud infolehed, et Iisraeli sõdurid ümbritsevad pakutakse käsu Palestiina vastupanuliikumise ja Liibanoni rahvuslik-patriootlik jõud, et paneksid relvad maha ja anda nende juhid.

Loovutatud vang lubas päästa elusid. Samal ajal, Iisraeli meedia läbi ulatuslik propagandakampaania, väites, et see ei ole täna, siis homme Palestiina vastupanu murtud ning West Beirut langeda.

Iisraeli võimud igati töötav psühholoogilise sõjapidamise Liibanonis, etniliste, religioossete, poliitiliste ja kogukonna konflikti, kasutades selleks diferentseeritud lähenemist objektide mõju.

Näiteks Lääne-Beirut ja selle lõunaosa ümbrus nad tekitanud relvastatud kokkupõrked miilitsa ning šiiitide organisatsiooni "Amal" ja Liibanoni armee. Mount Lebanon - vahel druusid ja Christian õige.

Aastal Bekaa orus ja seejärel Põhja-Liibanon - erinevate Palestiina rühmitused ja Liibanoni elanikkonnast.

Üks vahetus objektide psühholoogilise operatsioone Iisraeli selles sõjas oli Süüria armee, mis hõivatud positsiooni Bekaa orus. Seoses sellega tähelepanuväärne infolehel adresseeritud kaebusega kindral Mohamed Omar Hilal - ülem 85. Brigade Süüria - nimel ülem põhjaringkonnale Iisraeli kindral Amir Drury. See kaebus, "ülem ülema", mis andis kõrge hinnangu professionaalne ja inimlikke omadusi General Gil. Flaier iseloomustab ilmselgelt käitamisolukorra ja jõudude tasakaal, mis oli selgelt kasuks iisraellased. Enne ülem 85. Brigade pandi valik: "visata oma väed lahingusse, või vabalt lahkuda linn."

Näitab järjekorras ja marsruudid jättes linna, mistõttu on tõeline väljakutse.

Tuleb märkida, et Iisraeli psühholoogilise sõjapidamise spetsialistid rangelt põhimõtet voldikud rõhutas austust vastane. Näiteks Infoleht - kaebus General Hilal lõppes lausega: "Ma tahaksin teile kinnitada, et ma ei kahtle oma julgust.

Kuid samal ajal on Teil kohustus kaitsta oma sõdurite surmast ja hoolitseda oma tuleviku. See eeldab seda enam julgust. "

Üldiselt iisraellased on saavutanud oma eesmärgid. Lõuna-Liibanonis "turvatsooni" loodi, mida juhitakse Iisraeli armee ja relvajõudude Liibanoni kolleege. Relvajõud PVO tingimustel rahulepingu on sunnitud täielikult lahkuda Liibanonis.

Süüria ei ole otsustanud "suur sõda" Iisraeliga.

Sõda Pärsia lahes.

Kõige põhjalik ja täielik psühholoogiline mõju vaenlase läbi sõja ajal, USA ja tema liitlased Iraagi vastu 1990 ja 91 aastat. Psühholoogiline sõda toimus reaalne võidelda olukorras, mille käigus aktiivse ideoloogilise vastuluure teenused mõlemal pool erines kaasates maksimaalse arvu saadaval jõud ja vahendid, kasutades peaaegu kõiki tuntud vorme ja meetodeid mõju väed ja tsiviilisikud.

Üldised omadused psühholoogilisi operatsioone sõjas 1990-1991.

Esmakordselt psühholoogid Cal plaanis teostatud koos planeerimine lahinguoperatsiooni ja lisati üldplaneeringu operatsioonide "Desert Shield" ja "Desert Storm". Tagasi augustis 1990 ülem ühendatud jõududega General H. Schwarzkopf presidendile riigi aruanne, mis nõudis organisatsiooni psühholoogilise operatsioone kõigil tasanditel, et edendada oma sõjalise tegevusega. Tuginedes käesoleva aruande, USA president George W. Bush allkirjastatud kolm salajase direktiivi. Nad määratakse organisatsiooni ja käitumise psühholoogilisi operatsioone perioodi konflikti; tegevust reguleerivad kõik osalevad organid nende rakendamist; volitatud rakendamisel "erinevaid tegevusi eriprogramme, sealhulgas desinformatsiooni."

Psühholoogiline sõda Iraagis sisaldas mitmeid psühholoogilisi operatsioone, mis oli strateegiline, operatiivne ja taktikaline.

Vajadus psühholoogilist abi sõjaliste operatsioonide rahvusvahelisi üksusi Iraagis.

Sõda Pärsia lahes tuli ajal, kui vana süsteemi rahvusvaheliste suhete lagunes ja uus ei ole veel välja kujunenud.

Sõjavägi-poliitiline blokk Varssavi pakti lagunemist. Nõukogude Liit lagunes arvesse 15 iseseisvat riiki, Jugoslaavia - 5 riiki. Vana tasakaal ida ja lääne vahel ilmunud häiritud. Juhtimisel mitmete riikide (nn "piirkondliku supervõimu") oli kiusatus muuta nende kasuks status quo.

Üks nendest riikidest on Iraak. Võimsus riigis kuulub valitsemisaeg Baathi partei - tüüpiline fašistlik-tüüpi pool - eesotsas diktaator Saddam Hussein. Iga demokraatlikke vabadusi on puudu, režiimi poliitika on jõhker mahasurumine poliitilise opositsiooni, etnilise (kurdid) ja religioosne (Shia) vähemuses. Kuidas mööda suur naftatuludest, Iraak on loonud võimsa sõjalise jõu, mis on varustatud nõukogude ja Prantsuse relvi.

Iraagi armee oli märkimisväärne võitluse kogemusi sõjas Iraaniga (1980-1988)..

Kevadel 1990 Iraagi armee ootamatult tungis naaber Kuveit. Diktaator Saddam Hussein teatas kaasamist, et riik Iraagi 19. provintsis. Selline tegevus oli katse suunata osa maailma rikkusest. On teada, et Kuveit ja Saudi Araabia pikka aega sunnitud maha maailma naftahinnad. Nad tegid seda, mida üle tootmiskvoote, põhjustades suurt kahju majandusele Iraagis ja Nõukogude Liit. Iraagis on otsustanud võtta tema otsese kontrolli naftavarude Kuveidi ja Saudi Araabia nafta poliitika mõju ähvardus kasutada oma sõjaline jõud.

On selge, et ei USA ega ükski teine ​​Lääne-riik ei nõustu kontrolli kaotamise üle tegelik ala Pärsia lahes - maailma suurimaks nafta ja gaasi tootmine. Liiga palju oma majanduse sõltub katkematu naftasaadused, lõviosa neist on lihtsalt lahe riikides. Seega mõnes mõttes Iraagis hukule. Keegi ei ole nõus oma soovi suurendada nafta hind. Lisaks ei ole Lääne-valitsuse suutsid jääda sõltuvusse verise psühhopaat Saddam Hussein.


Aga nutma maailmale, et tõde taga sõda - võitlus kontrolli naftavarude oleks rikkumiseks "reeglid etikett".

See oli vajalik, et "õige" rahvusvaheline üldsus, et selgitada põhjused sõda. Sellisena nad olid:

- A) taastamist kaotas iseseisvuse Kuveidi;

- B) kaitse Saudi Araabia, Araabia Ühendemiraadid, Katar ja Omaan alates agressiivne rünnete Saddam Hussein;

- C) kaitse vaba maailma (st Lääne) navigatsiooniseade Pärsia lahes ;.

- G) kaitse rikutud õiguste kurdide ja šiiitide Iraagis;

- D) vajadus luua demokraatliku riigikorra Iraagis.

See oli peamine sisu enneolematu ulatuse tegevust psühholoogilise maailma avalik arvamus eelõhtul, selle ajal ja pärast sõda Pärsia lahes.

Strateegiline psühholoogiline operatsioon enne sõda.

Üks peamisi tegevuse suunad psühholoogilise sõjapidamise MHC ettevalmistusperioodi jooksul sõjalises tegevuses oli desinformatsiooni. Sellisel suuremahuliste desinformatsiooni seda on taotletud esimest korda pärast II maailmasõda. Usutakse, et ettevõtte edu strateegilise desinformatsioon rahvusvahelise üldsuse ja sõjalise ja poliitilise juhtkonna Iraagis on lubatud rahvusvahelised jõud, et saavutada maksimaalne üllatus ja hoidmise oma tegevuse.

Esiteks, see sisaldas usku maailma üldsust vajadusest võetud meetmete juhtimisel liitlased. Peamine koorem selles osas langes meedia - print, raadio ja televisioon. Nad on laialt levinud kuulujutud Iraagis tohutu varude keemiarelvad, samuti plaanid nende võimalik kasutamine, pumbatud teatatud andmete hulk Iraagi relvajõudude toetada Saddam mitmed terroristlikud organisatsioonid, ja nii edasi. P.

USA ja tema liitlased on võimalik kehtestada rahvusvahelises meedias (ja seega rahvusvahelise üldsuse), oma seisukohti sündmuste kulgu, eelkõige tänu valitseva seisundi American uudisteagentuurid, varustades maailma kuni 70% rahvusvahelises meedias.

Lisaks nendele asutustele, moodustamise vastava avaliku arvamuse kasutatakse laialdaselt paljude rahvusvaheliste ja riiklike poliitilise, sotsiaalse, kultuurilise ja usuorganisatsioonid, üksikud aktivistid.

kontaktametnike on määratud avaliku, mille ülesanne oli erikollektsiooniks teabematerjalide (sealhulgas videod), et juhtimise ja MNF asutused psühholoogilise sõjapidamise peeti kõige "sobiv" edastamise meedia.

Ameerika, Briti ja Prantsuse ajakirjanikud anti tellimus kohustada neid täitma ranged eeskirjad teadete sisu edastatakse, kehtestatud sõjaväevõimud. Peaaegu kõik informatsiooni konfliktide kontrollimise sõjaväe tsensuuri. Televisioon ja raadio ringhäälingu ettevõtted võivad olla küsitletud ainult spetsiaalselt valitud suhtlemiseks sõjalise ajakirjanikele. Vastavalt paigaldus Pentagoni, vaid 160 ajakirjanikku (peamiselt Ameerika), kokku 1600 akrediteeritud Saudi Araabia, sai loa intervjueerida sõdurid MHC ja külastada kohti sõjategevuse. Tänu sitke sõjaväe tsensuuri kehtestada kõiki ajakirjandusliku materjali hõlmava ettevalmistamine ja sõja käigus Iraagi vastu, Pentagon õnnestus manipuleerida avaliku arvamuse ja levitada selge valeinformatsiooni.

USA suutis luua Iraagi vastu maailma avalik arvamus ja süvendada split araabia maailmas.

See Iraagi üritab leida toetust ka teistes riikides on sisuliselt läbi kukkunud.

Teiseks raames strateegilise psühholoogilisi operatsioone läbi mitmesuguseid meetmeid desinformatsioon vaenlane.

Viia läbi oma 252 nda Command ja 96. pataljoni töötada tsiviilelanikkonda, samuti 8. pataljon 4. PSYOPS Group (numeratsioon 200) olid kaasatud. Need jõud on printeritele, televisioon ja raadiojaamad, zvukoveschatelnymi jaamad erinevatesse klassidesse.

Otse peakorteris käsu MNF Riyadhis töörühm loodi, komplekteeritakse ametnikud psühholoogilise sõjapidamise, vastutab kõigi "psühholoogilised operatsioonid" läbi huvides rahvusvahelisi üksusi. Vastavalt plaani tugevdada raadio agitpunkt "Bi-Bi-Cu" jooksul kasvanud saade araabia 3-10,5 tundi päevas, mis erirühma, numeratsiooni 80 töötajat loodi. Lisaks territooriumilt naaberriikide Iraagi raadiojaama eetrisse Iraagi opositsioon. Suurim neist - "hääl vaba Iraagi" - programmide edastamiseks alates 1. jaanuarist 1991, nelja sagedused antakse avalike teenuste Saudi Araabia ja Bahreini. Vastulausete raadiojaamad ebaseaduslikult töötanud Iraagis ja okupeeritud Kuveit.

Kuid neil oli vähe võimu saatjad, et nad edukalt lämmatas Iraagi elektroonilise sõja.

Et tõhustada raadio propaganda hulgast iraaklaste abiga nomaadid, kauplejad ja lennunduse jagati umbes 150000 raadiod fikseeritud sagedustega, võttes ainult raadiosaates koalitsiooni. Samas Jordaania ja teiste naaberriikide Iraagi toodi videokassetid hiljem salaja neid Iraagis ja Kuveidis. Nad reklaamitakse võimu USA armee oma relvastuse ja sõjatehnika näidanud kõrget koolitus USA väed, on kritiseeritud Saddam Husseini ja tema valitsus näitab korrumpeerunud, petised ja julm.

Tähtsündmused desinformatsioon vaenlase olid järgmised. Ametlik USA ametnikud tahtlikult moonutatud arukusega teadlikult alahinda neid püütud lõpuks otsustavad faktorid nagu vähene professionaalsus ja madala moraaliga Iraagi väed. Näiteks projektsioonid avaldatud MHC kadusid vaenutegevuse korral, kümneid tuhandeid. Sellega seoses rõhutas ta shipping USAst Saudi Araabia 55000 kilekotid transpordiks laipade, samuti tulevad ujuvad haigla "Mercy" (USA) ja "La Ranse" (Prantsusmaa), millest igaüks oli võimalik võtta päevas 200 haavata.

Vahetult enne rünnakut Iraagile, Pentagon ministeeriumi ametnike, eitamata võimalust sõjategevuse, on väitnud, et MHC valmib rünnata öösel alles märtsi alguses, ja päev - parimal juhul veebruari keskel. Need avaldused on "kinnitas" arvukad märkused erinevate ajalehtede, raadio ja televisiooni programmid. Niisiis, vaid paar tundi enne õhupommitamisi korrespondent Hei BBC hädaolukorras riikliku julgeolekunõukogu kohtumisel: "taganemisest Iraagi väed Kuveidist (15. märts 1991) ei tähenda automaatselt, et USA sisenemise sõda." Samaaegselt AP asutuse aruanded tsiteerides "konfidentsiaalne allikad" Washington selgitada, et president George Bush ei ole veel tehtud lõplikku otsust sõjast Iraagiga. Kõik see on suuresti ebakindlana Iraagi juhtkond.

Kaleidoskoop "täpse" kuupäeva sõjategevuse, on omavahel vastuolus, tõendid puudumise koalitsioonivägede, erinevaid "teabe leke" ja muid tegevusi ebakindlana Iraagi juhtidega tõsi algusajast sõjaliste operatsioonide tegelik tegevuskavad anti-Iraagi väed. "Kõik oli rohkem kui üllatav - kirjutas Süüria ajaleht" Al-Thawra ", - Husseini ja tema kaaskond ligi viis tundi olid šokis ja segaduses."

Aitab veenev käsu MNF kasutusele iraaklaste eksitada tema väidetav kavatsus teha maandumine rannikul hõivatud Kuveit. Näiteks aruannetes Lääne meedia teatas, et "maa võitlust Iraak eelneb maandumist suur jõud väed, eriti merejalaväe."

Aktiivne arutelu selle versiooni meedias; demonstratiivne harjutusi Pärsia lahes maandumist amfiib ühendid; meetmed hävitamine karid, liivamadalad ja muud looduslikud takistused; antiamphibious kliirens takistusi; allasurumine teatavate õhusõidukite pesadele kaldal - kõik see sundis Iraagi komandöride eraldada viieks piirkonnaks kaitsmise rannikul Kuveit.

Pärast sõjategevuse lõppu MNF komandöride tunnistas, et desinformatsiooni oli lahutamatu osa infopoliitika sõja ajal. Kuigi see poliitika oli suunatud peamiselt eksitav Iraagi juhtkond ja relvajõudude, peteti ja maailma. Põhjendavad oma poliitilisi desinformatsiooni, USA kaitseminister Dick Cheney ütles: "Peaasi on meil meie probleemide lahendamiseks, tuleb seda teha võimalikult soodsa hinnaga elu ameeriklased ja see on oluline, kuidas te hakkama vajutage ..."

Tunnused psühholoogilisi operatsioone käigus võitlevad MNF.

Peamised eesmärgid MHC psühholoogilisi operatsioone ajal võidelda operatsioone, koodnimetusega "Desert Storm", olid järgmised:

- Kujunemine vajalikud avaliku arvamuse Ameerika Ühendriigid, Araabia riigid ja maailma laiemalt;

- Diskrediteerimine Iraagi valitsus ja president Saddam Hussein;

- Kahjustamine moraali relvajõudude Iraagis, nende konkreetsete osakondade ja üksustega;

- Psühholoogiline toetusmeetmed opositsioonijõudude Iraagis;

- Väärinformatsioon vaenlane.

Neist eesmärgid on õõnestada moraali personali konkreetsed üksused ja elemendid vaenlane, tema usk tühisus vastupanu, ja nii edasi. D., kui palju kaalu ta andis ameeriklastele psühholoogiline mõju Iraagi väed avaldus näitab USA senati esimees komitee relvajõudude S. Nunn: "ma arvan, et peamine asi on psühholoogiline seisund Iraagi sõjaväe Neid saab psühholoogiliselt katki, ja kui see juhtub, on see läbi väga kiiresti." "Moraali töötajad Iraagi armee on otsustav tegur kestust selles sõjas."

Taseme hindamisel moraalset ja psühholoogilist stabiilsust Iraagi väed (sh eliit üksused vabariikliku kaardiväe) organite psühholoogilise sõjapidamise MHC põhineb tegelike asjaolude ajast.

Nad liialdatud usulise fanatismi, põlgust surma, ja tunne eneseohverdus, väidetavalt omane enamus moslemeid. Otsustades sisu psühholoogiline mõju, rõhk nad on teinud kaasasündinud instinkt enesekaitse, esinemissageduse kohta äärmuslikes olukordades igal isikul püüab ellu jääda kui kõik muud tunded.

See järeldus põhjal tehtud põhjalikke uuringuid läbi Ameerika ja teiste Lääne psühholoogid, mis on spetsiaalselt kutsutud peakorter koalitsioonivägede ülemjuhataja kindral H. Schwarzkopf teadusliku põhjenduse määral "vaimse haavatavus" Iraagi armee. Need on osutunud juuresolekul vaenlase väed avatud pidev õhu haarangud, suur pinge.

Nende sõnul on sõdurid, seisukorra äärmiselt pingeid, kaotab kontrolli oma psüühika. Ta ilmus emotsionaalsete häirete, halvab võimet mitte ainult seista, kuid üldiselt mõttekaid meetmeid.

Suurem töö käigus operatsioon "Desert Storm" läbi psühholoogilise sõjapidamise MNF asutused analüüsida materjalide Iraagi meedia selgitamiseks sisu ja tegevust Iraagi võimud psühholoogiline sõjapidamine. Osa töödeldud andmed edastatakse operatsioonide peakorter, teine ​​- valmistamisel kasutatakse vastase propaganda tegevust.

Näiteks olid nad oskuslikult kasutada ja vastu pöördus seesama Iraagi korduvalt ähvardanud Saddam Hussein kasutada keemiarelvi. Eksperdid MHC kohe valmis reklaammaterjale, mis selgitas, et nende relvade kasutamise põhjustaks vastastikune toime kättemaksu kohta osa koalitsioonivägede ja Iraagi rahva, millest kolmandik ei ole üksikute vahendite kaitse massihävitusrelvade, ees topelt surmaohus.

Avalikustamine põhjustas paanika üksikud osad on Iraagi armee, eelkõige mõned eeskujud on.

Efektiivsust tegevuse psühholoogiline sõjapidamine MHC lagunemist Iraagi väed põhineb suuresti professionaalsust oma ametnikud, oskusliku kasutamise erinevaid vorme, meetodeid ja vahendeid mõju. Niisiis, oma esitlustes, sageli on nad pöördunud moslemi usku. Samal ajal toimub väga professionaalne tõlgendus islami dogma seoses "ülesannete päev." Sealhulgas kasutatud tunnustatud islami asutused Egiptus, Saudi Araabia ja teistes riikides. See on tänu oma argumendid ei ole suutnud teha tsükli "tõene ja puhas" edastamine selle sõja osa Saddam Hussein on "ebaõiglane, võttes midagi pistmist Islami džihaadi" ja et sõjaväe keeldumise osaleda see on "heategevuse" töö.

Siin on tüüpiline näide mõista, kui oluline on religioosne faktor araabia maailmas. Erilist Iraagis läbi kõik saadaval meedia on süüdistanud koalitsioonivägede ning rüvetasid moslemite pühapaikades Mekas ja Medina: mis on juuresolekul Iisraeli väed ja RENAMO naiste jagunemine. Jätke see väljamõeldis Iraagi "püha" kohad olid saadetakse kohe eriline lend tuntud kogu islamimaailmas Egiptuse teadlased. Olles näinud olukorda oma silmaga, nad välja eitamise, teenust kasutatakse laialdaselt psühholoogilisi operatsioone.

Vormid ja meetodeid psühholoogiline mõju vaenlase ajal "Desert Storm" operatsioon.

Ajal võitlevad MNF Pärsia lahes kasutati keerulist erinevaid vorme ja meetodeid psühholoogiline mõju, täiendavad üksteist.

Esiteks, nagu operatsiooni Vägede, "Desert Shield" ja aktiivselt kasutatakse raadio propaganda. See viidi läbi, kasutades kõiki võimalikke vahendeid, sealhulgas elektroonilise sõja üksused, mis on eelkõige tehti ülesandeks maha suruda saateid Iraagi riigi raadiojaama "Voice of Bagdad." Segamise viidi läbi ringhäälingu oma raadiosageduste toodetud koalitsioon psühholoogiline osutamiseks. Huvides raadio propaganda on laialt kasutatav sidevahend vägede siseneda raadio Iraagi üksused.

Tulemuste analüüs psühholoogilise operatsioone hiljem selgus, et raadio propaganda oli kõige tõhusam vahend psühholoogiline mõju. Neli viiest Iraagi vangid kuulasid edastamise station "Voice lahe", mida viivad läbi spetsialistid 4. PSYOPS Group. Enamik neist uskusid, et raadiojaam on peaaegu samuti BBC, C, ja igal juhul üle üleandmist nende valitsus raadio.

Teiseks trükitud propaganda viidi läbi intensiivselt. Juba esimesel õhujõudude reidide koalitsiooni rühmituse Iraak, Kuveit ja positsiooni Iraagi armee jäeti suur hulk voldikuid, trükitud kohapeal või toimetatakse Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. Kokku operatsiooni ajal oli laiali üle 30 miljoni eksemplari infolehes.

Peamine meetod paljundamine on õhu väljavool.

Ta viidi USA ja Briti lennukid. Hiljem kasutati meetodit jaotavad propaganda lendlehti suurtükivägi kestad. Selleks, suurtükivägi osales USA mereväe Marine Corps.

Peamised teemad infolehed on:

- Vastupanu on mõttetu;

- Vältimatus võita;

- Stiimulit loovutamisega; hülgamine; loobumiseni relvade taandumise ajal;

- Millega kogu süü sõja S. Hussein.

Kõrge kasutegur voldikud kasutatakse andmete uuringute spetsialistide poolt reservis 13. pataljoni USA armee psühholoogilisi operatsioone töötada sõjavange. Seega, 98% vastanutest tunnistas, et nad olid näinud infolehed; 88% neist arvas, et see oli kirjutatud; 70% kinnitas, et selles infolehes otsust mõjutasid loobuma või kõrbes.

Organite psühholoogilise sõjapidamise MHC piisavalt reageerida muutustele võidelda olukorda, hinnata selle tulemuslikkust propaganda ja teha muudatusi dokumentide sisu.

Niisiis, pärast paari arusaamatusi toimus üleandmist Iraagi vägede teksti voldikud helistades üleandmise täiendati konkreetseid soovitusi, et liikuda rindele ja kasuta edasimüüja tingimisi signaale.

Kombinatsioon suunatud printida ja raadio propaganda pidev pommitamine ja kestasid oluliselt demoraliseerunud Iraagi väed ning aitas kaasa nende mass üleandmise ajal maa solvavad MHC.

Ekspertide sõnul on Saudi Araabia, asutused MHC psühholoogilised operatsioonid kogu konflikti valmistusid oma propaganda materjali, võttes arvesse riiklikke-psühholoogilised omadused araablased.

Flyers erines lühiduse, lihtsust ja selgust teksti ja stiili - "siirus ja avameelsus." Tehnilise projekti voldikud oli selline, et nad ei karda niiskust ja otsese päikesevalguse eest.

Kolmandaks käigus lahinguoperatsiooni kasutatakse laialdaselt suulise propaganda. 66 võistkonda zvukoveschatelnymi ained olid määratud ülemad üksused piki kogu ees MHC tegevus, mille eesmärk on pakkuda neile taktikaline toetust. Grupid on eraldatud regulaarne 6. ja 9. pataljoni USA armee psühholoogilisi operatsioone, samuti viis koondatud suhu.

Mobiilne zvukoveschatelnye jaamade maasturid, asusid esiäärt ja diktorite loetud araabia tekstisõnumeid korraks katkestada saade idamaise muusika. Ümberlaadimisjaamade zvukoveschatelnyh valmis, võttes arvesse tegelikku taset moraali töötajad Iraagi väed ja olid dialekte araabia, saadaval arusaamist kõige iraaklased.

Tõhusust suulise propaganda oli väga kõrge. Nii abiga helikopter paigalduseks zvukoveschatelnoy 2700 Watt suutnud veenda teda loobuma pataljoni Iraagi armee, kaitses saare Failak Kuveit Bay. Teises olukorras, pärast üleandmist "paratamatus surma tuleb taevast" Iraagi pataljoni alistus Kopteri meeskonna aasta 1. ratsaväe divisjon.

Neljandaks operatsiooni ajal "Desert Storm" kasutati vormis psühholoogilist mõju, sest videopropaganda. Läbi Jordan ja teiste naaberriikide Iraagis vedada ja turustada propaganda video sisu.

Viiendaks suur roll Väärteave võidelda. Samuti on ta aktiivselt kasutama perioodil sõjaliste operatsioonide, "doseeritud" objektiivset informatsiooni, mis aitab suurendada psühholoogilist mõju vaenlane. Näiteks vale teateid tohutu tehtud edusamme esimeste tundide Iraagi sõjas, läbinud kõik maailma meedia andis täpse mõju, mis olid arvutatud. Nad demoraliseerunud iraaklaste ja samal ajal loodud atmosfääri entusiastlik eufooria elanike hulgas anti-Iraagis koalitsiooni, taganes pinge stress seotud sõjaliste operatsioonidega.

B-kuues, eriline roll anti edendamine vangistuses. Et ületada Iraagi väed hirm vangistuses "asutustele MHC psühholoogilised operatsioonid on pidevalt toomise oma mõtetes idee, et vangistuses - see on ainus viis ellu jääda. Lisaks reklaammaterjalid touting imeline igati. elamistingimused vangistuses. Vangid tagatud hea toit, arstiabi, võimaluse vastavad nende perekondade õigus. riitusi ja isegi vaba valik edasise elukoha.

Seitsmendaks aktiivselt tööd teostama vangide. Spetsiaalselt varustatud Saudi Araabia suur telk laagris ohvitseride MHC teenused psühholoogilisi operatsioone läbi "poliitilise filter" tuhandeid kontingendi Iraagi vange. Nad valiti nende seas kõige sobivam tuua propageerimine.

Kui selle käigus "Operation Desert Shield" vangide arv ei olnud oluline (ajavahemikus 17. jaanuar - 6. veebruar - 855 Iraagi väed, enamasti tingitud omandamise punkti Ras khafji), operatsiooni ajal "Desert Storm" stream vangide oli nii suur, et 6. jaotus oli Prantsuse sest nad vähendavad esinemise. Kokku Lahesõja ajal, loobutud 83962 Iraagi sõdurid.

Ta tegutses väga omapärane "reverse puhkus" sõjavangid. Kogu rühmade propagandat iraaklastele relvade saadetakse tagumiste osade Iraak teostada sabotaaži ja terroristliku tegevuse. See töö on andnud mõningaid positiivseid tulemusi. Vastavalt ülem Araabia-Islami tingimuslikud Pärsia lahes Saudi X. General Aziz, põhituum hakkas varsti "anti-Saddam" ülestõusu Iraagis algas sõjaline alistas Kuveit töökeskkonna grupis on viimasel õige ravi USA vahi all.

Kokkuvõtteks tulemused psühholoogiliste operatsioonide Iraagi sõjas, siis tuleb märkida, et kõik propaganda MHC põhineb täielikult sõjalis-tehniline ja taktikaline paremus koalitsioonivägede Iraagi väed. Viimase 40 päeva olid pidevalt tulekahju. Päeva jooksul öö reide õhusõiduki kukkus neid tuhandeid tonne pomme tohutu hävitav jõud, massiliselt rakendada hiljemalt ülitäpse relvasüsteeme. Vastavalt Pentagoni, ainult esimesed 2 päeva võitlevad koalitsiooni õhusõiduki langenud 5000 tonni pommi koormus, mis on ligi 2 korda suurem kui koguvõimsus ulatus käigus Teise maailmasõja pommirünnakus angloameerika Aviation Dresden 1945.

Kuid lõpuks võidu koalitsiooni oli tingitud mitte niivõrd füüsilise hävitamise Iraagi sõjaväe masin, kuidas oskuslikult korraldatud psühholoogiline mõju, korrutada jõupingutusi sõjalise edu ja viinud täielik kadumine iraaklaste vastupanu. Seega, vastavalt Pentagoni, et 40-päevane õhu kampaania puhtalt sõjalises mõttes, on toonud väga piiratud tulemusi: kaotus iraaklaste teinud lennukis - 10 protsenti, soomukid - 18 protsenti, suurtükivägi - 20 protsenti, samas kui moraali ja moraali ( registreerige näitajad) vähenes 40-60 protsenti. Juba esimese lahingu arenenud üksuste Iraagi armee on näidanud, et see on täiesti demoraliseerunud ja ei ole võimalik viia läbi ka kaitseaktsioone tegelikult Iraagi väed puutunud koalitsioonivägede hakkas taanduma korrastamata, jättes positsioone sõjatehnika ja relvade või tagastatud karjad.

Sõda Tšetšeenias.

Ajal võitlevad Vene föderaalse väed Tšetšeenias läbi psühholoogiline mõju teket relvastatud opositsiooni. Materjale võib siiski üksikasju siis psühholoogilised operatsioonid endiselt kättesaamatud avalikkusele. Sel põhjusel me pöördume intervjuu pealkirjaga "The Word on tugevam kui pommid." 14. veebruar 1995 see andis korrespondent ajalehes "Krasnaja Zvezda" Vadim Markushin ametnik peastaabi Vene polkovnik Andrei Yurin relvajõud.

Andrei, me kõik saame aru, et võitlus Vene armee Tšetšeenias - erijuhtum. Enne sõjalise püstitatud eesmärgid, mida ei ole lahendatud poliitikud. Ja laadi need probleemid ilmselt vahetult seotud viisid eesmärkide saavutamiseks?

Just rõhutada, et meie jõupingutusi, et selgitada olukorda algfaasis olid väga takistas puudumisel ettevalmistava teadlikkuse tõstmise kampaania riigi tasandil, kaasates vastava ulatust ja tõsidust aktsiate loovust. Selline kampaania, ma arvan, oleks mõjutanud vaimne atmosfäär Tšetšeenia ja Venemaa avaliku arvamuste reaktsiooni olemust rahvusvahelise kogukonna. Selgus, et, et meedia paistab olevat eesmärk on edendada alguses kriisi lahendamisele, tahtlikult või tahtmatult mängitakse kätte Dudayev, langemata oma ideoloogilise trikke ja imitatsiooniga kurikuulsa võltsing.

Kui kiiresti oli razdernuta töö, mida nimetatakse "info ja psühholoogilise toetuse võidelda operatsioone"?

Erilist operatiivgrupi loodi eelõhtul sissetungi Tšetšeeniasse. Muidugi, ta on edasi arendanud üldist projekteerimistööde selliseid spetsiifilisi termineid. See algas kohe. Kuigi ajapuudus valmistada tunda. Soomukil varustatud zvukoveschatelnymi jaamad kuulusid enamik Vene kolonnid. Sealhulgas need, mis on esimene kantud Tšetšeenia territooriumil.

Senior nende masinad olid ametnikud, eksperdid, ja esimene asi, mida nad tegid - see toodi kohaliku elanikkonna Presidendi pöördumine Vene Föderatsiooni venelastele seoses sündmustega Tšetšeenias.

Astume sügavamale Tšetšeenia territooriumile me töökogemus Afganistanis, sisestatud läbirääkimisi kohalike omavalitsuste esindajatele, vanematega, kõige autoriteetsem inimesi, selgitas olukorda ning kinnitas, et ei olnud pommitamise asustatud piirkond, kui ei ole piirväärtuste ja mässulist kohtadel, väed ei kavatse täita. Tulemuseks oli: veerg, kus ametnikud töötavad, viia läbi spetsiaalseid ülesandeid avalikkusega suhtlemise, arenev peaaegu vahejuhtumiteta. Kasutades zvukoveschatelnyh jaamad kutsuti läbirääkimisi kohalike omavalitsustega. Niisiis, asulates Suburban ja komsomoli sellised läbirääkimised on jõudnud lõpetamise kokkuleppe vastupanu. Ja see, kui selline töö ei ole valmis ja ei pidanud, see on tavaliselt algas aktiivne vastuseis kohalike elanike, kestasid sambad, pantvangi võtmine ja muude raskustega.

Võib oletada, et hea levikut kogemus? Kuidas see tuli hinnata väed?

Absoluutselt võin kindlasti öelda, et tellimuste arv meie ülemad eraldada töögrupile zvukoveshatelnoy jaama suurenenud laienemist kõvadus võitlus.

Ülemad tulid näiliselt lihtne järeldus: kui te aktiivselt minna sidemed kohalike elanike ja sõdurid, kaotus muutub väiksemaks.

Eriti kuna oleme saanud laialt kasutusel helikopterid - levib voldikud, samuti raadioringhäälingu. See töö on kindel mõju intensiivsuse vähendamiseks võitlus, mis lihtsustab meil neid eesmärke saavutada, on teine ​​teema - jõud ja vahendid teavet ja psühholoogilist abi on selgelt ebapiisav.

- Ja siis võiks tuua konkreetseid fakte tõhususe seda tööd?

- Külas Berkat-Yurt põhja Groznõi, me pöördus Dudaev fraktsioon ettepanekuga anda meile pildistatud Vene sõdurid. Pärast vastavate läbirääkimiste kolm sõdurit vabastati vangistusest ja üle meie käsule. Või võtta näiteks. Kui te mäletate, massiteabevahendite meedia teatas umbes vangide vahetuse meie sõdurid on Dudayev võitlejad. Nii, et vangid toimusid linna Shali. Aga vahetust eelnes zvukoveschatelnoy jaama ja erivarustusega helikopter. Me kategooriliselt hoiatas linna juhtidega vastutus saatuse langevarjurid. Meie arvates see mõjutas. Töö viidi läbi ka teistes valdkondades, näiteks me adresseeritud konkreetsetele elanikkonna gruppide Groznõi asukoha märgitud toiduainete jaotamise võrra ning soojad riided, punktid pagulaste vastuvõtmisel. Nad andsid viitena müra zvukoveschatelnye jaama. Inimesed läksid.

- Ja sõdurid?

- Mitte öelda, et üleminek pool sõdurid föderaalse väed olid rohkem või vähem levinud. Aga selliseid juhtumeid. Ja nad tõid endaga meie infolehed, märgid, mis selgelt arutati üleandmise tingimusi. Ja nad tõid relvi.

- Kas me ütleme, et töö elanikkonna hulgas ning ebaseaduslike relvarühmituste päästetud elu palju meie sõdurid?

- Muidugi. Ja ma pean ütlema, et mõnikord ametnikud meie operatiivgrupi riskisid eluga ja töötas väga isetu.
« eelmine
= Mine sisu õpik =

Psühholoogilised operatsioone Lähis-Idas

 1. Review Küsimused
  Mis on see koht, meditsiini ja farmaatsia esemed toimus osana iidse kultuuri ja tsivilisatsiooni? Miks on Maa esimesed tsivilisatsiooni tekkisid Lähis-Idas? Kuna üleminek mõnedes piirkondades Maa primitiivne ühiskond varajase tsivilisatsiooni mõjutanud kunsti tervendav? Milline tsiviilisikute ja sõjaväe okupatsiooni iidsete asukate Mesopotaamia aidanud kaasa meditsiini ja farmaatsia teadmisi ja
 2. Uuring objektid psühholoogilise sõjapidamise
  Objektid mõju on alati psühholoogilise sõjapidamise inimesed: esindajatega konkreetseid tsiviilisikute ja sõjaväe personali. Seetõttu uuringu ning võttes arvesse psüühilised omadused nende ja teiste kohustuslike eelneb läbiviimine PSYOPS sellisena. Sellest sõltub otseselt nende tõhusust. Üldjoontes objektid psühholoogilise sõjapidamise
 3. Sisu psühholoogilised operatsioonid
  Psühholoogiline sõda - on keeruline psühholoogiline toimingud teostatakse vastavalt konkreetse eesmärgid. See algab tavaliselt rahuajal, et nn aja ohtu. Seda perioodi iseloomustavad järgmised omadused: Valdkonnas välispoliitika - on pidevalt intensiivne diplomaatiline läbirääkimised (sealhulgas mis tahes
 4. Võitlus psühholoogilised operatsioonid vaenlase probleemiks psühholoogilise hooldus kaasaegses sõjapidamises
  Ajalugu sõdade ja relvakonfliktide veenvalt kinnitanud, et nad on läbi, on võitnud ja kaotanud inimesed, mitte lennukid, pommid ja tankid. Kursus ja tulemus lahing määravas ulatuses määrab, kuidas mobiliseerida ja suunata, et vaimne ja füüsiline võimekus sõdurit. Isegi muistsetel aegadel andekamaid komandöride aru, et saavutada võit vaenlase üle
 5. Operatsioonid emakakaela
  On emakakaela läbi kirurgia tema traumaatilised kahjustused, tausta ja vähieelsete seisundite, samuti laskumine ja venitamist see. Eristada plastikust (säilitades keha) ja radikaalne operatsioon (eemaldada
 6. Kursuste. Meditsiiniline ja psühholoogiline koolitus astronaudid, 2008
  Sissejuhatus. Mõju professionaalne töö astronaudid oma psüühilised omadused ja kvaliteet. Ettevalmistused kosmoselennu. Kosmose. Post-lennu readaptatsionny jooksul. Organizational-metoodiline alused ja põhimõtted meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Eesmärk meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Üldtingimused meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Meetodid ja õpetamismeetodeid
 7. Operatsioonid kaasasündinud anomaaliaid suguorganite
  naiste suguelundite seotud toimingute anomaaliaid nende arengut võib jagada järgmistesse rühmadesse: - operatsioone häbeme neitsinahk ja tupe; - Operatsioon tupe aplaasia; - Operatsioon emaka väärarengute ja
 8. Valu töötamise ajal kaevandamise loote jaoks vaagna otsas
  Preoperatsiooniliselt rasedus- manustada intravenoosselt üks antispasmoodilise ravimid (atropiini 1 ml 0,1% lahus Nospanum - 2,0 ml 2% lahus jne ...). Operatsioon tehakse ketamiini (kalipsolovym) anesteesia taustal sissehingamisel naerugaasi ja hapniku suhe
 9. epidemioloogia
  Frequency registreerimise mitraalprolaps erinevates populatsioonides on 5-20% ehhokardiograafia, - 10%, angiograafia - 43%. kliiniline sündroom võib olla täiesti terved inimesed (5-15% erinevates populatsioonides), sportlased, kes olid kõrge saavutusi spordis. Framinghami uuringus esinemus mitraalprolaps oli veidi kõrgem naiste
 10. SV Chermyanin, VA Korzunin. Sotsiaal-psühholoogiline taaskohanemisega sõjaväelased, kes osalesid terrorismivastaseid operatsioone 2007. aastal
  Abstract: pikaajaline uuring eripäradest psühhofüsioloogilist riigi ja käitumuslikke reaktsioone isikute teostada kutsetegevust välitingimustes (. Afganistani rahutagamisoperatsioonil Lõuna-Kaukaasia, Transnistria, Jugoslaavia, Põhja-Kaukaasias, jne), on paljastanud teatud korrapärasus sõjalise kohandamine dünaamika ekstreemsemates tegevus .
 11. Khashchenko TG .. isiklik valmisolek õpilasi ettevõtlikkus: Psychological hooldus- ja tingimused 2011
  Abstract väitekirja jaoks doktori Psychological Sciences eriala 19.00.13 - arengupsühholoogia (psühholoogiline teadused) on läbi viidud instituudist Venemaa Teaduste Akadeemia Education "Psühholoogiline
 12. Shikun AF, Shikun AA, Skotnikov M. .. professionaalne ja psühholoogiline valmisolek tegevuse psühholoogiline probleem, 2007
  Tuginedes üldpsühholoogiline ja sõjalis-teoreetiliste allikate läbi psühholoogilise analüüsi teoreetiliste ja praktiliste õpingute olemust ja dünaamikat arengut psühholoogiline valmisolek erialaseks tööks, käsitleda mõistet selle kategooria psühholoogiline valmisolek, vastupidavus, valmisolek ja nende seos spetsiifikast konkreetse tegevuse.
 13. TEGEVUSJUHISED
  Riigi ja sõjaväe kontrollorganid: töö teket relvajõudude pilt soodsalt läbi ühe riigi süsteem (koos maine kujundamisel on riigi ja teiste õiguskaitseorganite, haridus jne D ..), et luua asutus, mis vastutab tegevuste koordineerimine kõigis pildiparandusi, arendada selge sihi pildid erinevatele sihtgruppidele pildi relvajõudude,
 14. Sihid ja eesmärgid psühholoogilise sõjapidamise
  Peamised eesmärgid ja eesmärgid psühholoogilise sõjapidamise saab liigitada mitmel erineval põhjusel. Tingimuste kohaselt eristatakse psühholoogilise sõjapidamise läbi rahuajal, sõjaajal ja sõjajärgsel perioodil, kui ka rahuoperatsioonides. On objektide mõju oma juhtpositsiooni anti-sõjalise, tsiviilelanike, kõrgeim sõjaline ja poliitiline juhtimine vaenlase ja tema liitlased. välja arvatud