meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

TEEMA JA MÕÕTMISE MEETOD psühholoogia

Psychometry - ala psühholoogiline diagnostika teooria ja praktika mõõtmiseks psühholoogia ja toimib metoodiliselt distsipliini, põhjendades nõudeid täita, mõõtes psychodiagnostic meetodeid, protseduure õigustab nende arengut ja kohanemist taotluse tingimused.

Teadmised psühhomeetria annab vajaliku kriitilise mõistmisel piirangud tehnikaid mõistmist eeldusi, mis on valmistatud arengut hindamisskaala, test, küsimustik, testida akut.

Eripära mõõtmise psühholoogia on see, et mõõtmise protseduuri ennast reageeritakse mõõtmise objekti ja tuleb see interaktsioon, sõltuvalt selle omadustest varieerides nendega. Füüsilised mõõtmed mõõtmise objektiks on passiivne ja ei mõjuta mõõtmise vahend. Inimene on alati aktiivne ja seda saab kasutada nagu taktika, mille psühholoogi meetodite arengut ei osutata.

Uuringus teema võib olla kliendi olukorda ja olukorra hindamine. Esimene olukord on, et ta on valmis tegema koostööd, püüdes järgige võimalikult täpselt, pole teadvusel kavatsused kaunistada või võltsida tulemusi. Teisel juhul, teema üritab eksami, ja seda ta teadlikult kontrollida oma käitumist ja nende vastused, otsida kõige soodsam valgust. Seega olukorras uurimise diagnostiline vahend, et rahuldada rangemad nõuded selle esindamine ja kaitsmine võltsimise vastu, mis vastab kasutustingimused psühhodiagnostiline tehnikad professionaalne psühholoogiline valikut. Vastavalt sellele vajadusele täidetakse pigem ranged eeskirjad nõuetekohase kohaldamise test uue elanikkonnast, või uus kord. Psühholoog peab olema sarja esialgse psühhomeetrilisi eksperimendid, mille eesmärgiks üle kontrollida usaldusväärsust, kehtivuse ja meetodeid esindavad nende kohaldamine, ilma et kontrollida põhjustab tõsise diagnostika vigu, sealhulgas katseid prognoosida testi tulemused ei ole testitud ennustav täpsust, unustades, et sel juhul, panna ainult praegune diagnoos.

Test tegevuse ulatus on üsna kitsas ja tegelikult vähendada elanikkonna mille läbi empiiriline ja statistilise arengu kriteerium tagab töökindluse, kehtivuse, esinduslikkust test standarditest. Psühhomeetria põhineb erinevus psühholoogia ja psühholoogiliste diagnostika.

Psycho - osa psühholoogilisi teadmisi areneva ristumiskohas põhitööstuste ja üldehituse psühholoogia, tervise psühholoogia, Diferentsiaalpsühholoogia ja koolipsühholoogia, meditsiini, matemaatika vastavalt praktilistele vajadustele praktikas. Kaasaegne psychodiagnostics kasutatakse sellistes valdkondades nagu: 1) paigutamine, professionaalne valik ja juhised; 2) prognoos sotsiaalse käitumise, mehitamine ja asula, pere, prognoosimine süülisest käitumisest; 3) optimeerimine koolitus ja haridus; 4) nõustamine ja psühholoogiline abi; 5) kohtupsühhiaatriaekspertiisi; 6) uurib individuaalseid omadusi isiku ekstreemsetes tingimustes ja korrigeerimine inimestevahelised suhted; 7) ennustamiseks psühholoogilised tagajärjed õnnetuste ja loodusõnnetuste; 8) sport psychodiagnostics.

Psihodiagnosta soovitused põhinevad teadmised struktuuri ja põhimõtteid looduse diagnoositud omadusi, teadmisi nende seadustes arendamise ja kasutamise eesmärk diagnostiline vahend. Psühholoogiline diagnoosi - lõpptulemus psühholoog, mille eesmärgiks on kirjeldamise ja selgitamisega sisuliselt individuaalse psüühilised omadused üksikute hinnata nende hetkeseisu, prognoos edasise arengu ja soovituste väljatöötamist, eesmärkide psychodiagnostic teadus.

Diagnoos psühholoogilise funktsioone tavaliselt ainult teadaanne indiviidi funktsioone või sümptomid, tuginedes kus praktilisi järeldusi ehitatakse otse, vaid diagnoos ei ole teaduslik loomist sümptomite kunagi automaatselt kaasa diagnoosi.

Psühholoogiline sama diagnoos on välja selgitada põhjuslikud seosed ja väärtus andmete sidus, dünaamiline pilt isik, mis on.
e. see peaks silmas pidama keerulist struktuuri isiksus. Diagnoos on lahutamatult seotud prognoosi ja prognoosi aluseks on võime mõista mitte ainult sisemine loogika ise liikumise arendamise protsessi ja tuginedes mineviku ja oleviku visandada arengutee tulevikus.

Psühholoogiline diagnoos põhineb seoste analüüs füsioloogiliste reservide organismi, psühho-füsioloogilised ja psühholoogilised omadused, isiksuseomaduste ja sotsiaal-psühholoogilised omadused. Seetõttu otsida põhjuslikke tegureid juuresolekul alluvussuhted nii erinevate tasandite vahel ning mõlemas neist hõlmab süsteemset milline diagnostilisi teste.

Psihodiagnosta tundes psühhomeetria saab nõustada psühholoogilist abi vanemaid laste kasvatamisel, abikaasad pere kriisiolukordades, lapsed, kes häirivad normaalset arengut isiksus, noored mehed, et valida elukutset, liider kujundamisel stiili ja tehnikat side ja juhtimine.

Psühholoogiline abi mistahes tüüpi psühholoogiliste sekkumiste on ühine omadus - individualizirovannostyu suunast. See individualisatsiooni põhineb hea ülevaate isiku identiteeti, tema tunded, emotsioonid, hoiakud, maailmavaade, suhteid ümbritseva struktuuri. Selliste turuosa ei ole piisavalt vestlus, vaatlus, teadmiste ja intuitsiooni vaja erilist psychodiagnostic meetodeid. Need meetodid on järgmised omadused: 1. võimaldab teil koguda diagnostilist informatsiooni suhteliselt lühikese aja jooksul; 2. Esindada teave ei ole üldse isiku kohta ning vaatluste ühe või teise selle iseärasuste (motivatsioon, intelligentsus, isiksuse omadused elukogemusele olukordi, võimed, psüühilised protsessid, tunded, iseloom, temperament ja nii edasi PA.); 3. See teave võimaldab kvalitatiivset ja kvantitatiivset võrdlemist üksikute teiste inimestega ja dünaamika teket ontogeneesis; 4. Andmed kannab tag hetkeseisu ja väljavaateid, eduka tegevuse ja suhtlemise.

Praktiline psychodiagnostics nõuab eelkõige rakenduseeskirjad psühho-diagnostika vahendid, mis põhineb teadmistel omaduste mõõdetud muutujad ja mõõtevahendite kohta teadmisi eetika ja kutsestandardite psychodiagnostic tööd, mis on esitatud tabelis 1.

Praktiline psychodiagnostics samas ka hoida motivatsiooni test tutvumiseks ja teadmisi, kuidas seda säilitada, võime hinnata subjekti seisundist tervikuna, teadmisi ja oskusi, et anda teavet enda, tundlikkus tegevusi, mis võivad kogemata kahjustada eksamineeritav, võime anda teavet juhtimise ja rohkem. Paljude tingimused ja kasutusvaldkonnad testid arv psühholoogilised sümptomid kümneid.

Kasulikkus üksikute märkide on väga erinevad, nii oma hinnanguid kasutatakse ainult paar kogemustest ja usaldusväärseid psühho-arstid ja psühholoogid. Pikaajaline empiiriline testimine tundub üsna usaldusväärne. Kuid see aeglane protsess ei saa vastata praktilistele vajadustele kiiresti muutuvas sotsiaal-psühholoogilised tingimused ühiskonnaellu. Vajalik on meetodid, mis kiiresti ja usaldusväärselt hinnata selle tulemuslikkust diagnostiliste testide ja teha teadlikke otsuseid, kuidas kasutada neid praktilistel eesmärkidel ning taganemine tegelikkuses vähem tõhusad meetodid.

Hindamine diagnostilisi teste on tihedalt seotud statistiliste meetodite analüüsiks kasutatud psühholoogilise andmed. Statistilisi meetodeid on mitmeid probleeme, mis tulenevad ühelt poolt traditsioonilise koolituse puudumine nendes küsimustes psühho-arstid ja psühholoogid, teiselt adjacency objekti uuring. Selle tulemusena praktikas kasutatakse sageli ebapiisav, ebatõhus või ebaõige diagnostikatehnoloogiad. Sest heli kasutamise psühho-diagnostika meetodeid, siis peavad olema vajalikud teadmised valdkonnas psühhomeetria.

Tabel 1.

 Õigusaktide nõuete psychodiagnostic meetodid« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

TEEMA JA MÕÕTMISE MEETOD psühholoogia

 1. Antropomeetria NEWBORN ja ennetamine BLENOREI.
  1. antropomeetria: - kaaluga steriilses vastsündinud mähe; - Mõõtmine keha pikkus (pealaest jalatallani); - Mõõtmine pea ümbermõõt ettenähtud suurusest; - Mõõtmine rinna ümbermõõt. Mõõtmised viidi läbi steriilse lint, võrreldakse seda pikkust toimivust lindile. Need arvud siis saab haiglast ja neid salvestatud
 2. Eksperiment süsteemis psühholoogilise uurimismeetodid
  Korraldamine psühholoogiliste uuringutega. Klassifikatsioon psühholoogilise uurimismeetodeid (klassikaline taksonoomia, süstemaatika õigeaegselt). Meetod vaatlus- ja postulaat vahetu. Tüübid psühholoogiline vaatlus. Kontroll subjektiivsed tegurid vaatleja aruanded. Tehnikat järelevalve Katsekavas. Tüübid empiiriliste andmete psühholoogiline
 3. Meetodid kvalitatiivne hindamine ja kvantitatiivne mõõtmine isiklikku ja tööalast arengut
  Meetodid kvalitatiivne hindamine ja kvantitatiivne mõõtmine isiklikku ja tööalast
 4. Meetodid kvalitatiivne hindamine ja kvantitatiivne mõõtmine isiklikku ja tööalast arengut
  Meetodid kvalitatiivne hindamine ja kvantitatiivne mõõtmine isiklikku ja tööalast
 5. Mõõtmise meetodid ja hindamine isiklikku ja tööalast arengut
  Plan 1. kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed mõõtmised. 2. põhisuunad mõõtmine isiklikku ja tööalast arengut. 3. konfliktid isiklikku ja tööalast arengut. 4. Isiklik ja ametialane areng ja järelevalve Märksõnad: kvalitatiivne hindamine kvantitatiivne mõõtmine, isiklik areng, professionaalne areng ja järelevalvet. - kvaliteet
 6. Mõõtmise meetodid ja hindamine isiklikku ja tööalast arengut
  Plan 1. kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed mõõtmised. 2. põhisuunad mõõtmine isiklikku ja tööalast arengut. 3. konfliktid isiklikku ja tööalast arengut. 4. Isiklik ja ametialane areng ja järelevalve. Märksõnad: kvalitatiivne hindamine kvantitatiivne mõõtmine, isiklik areng, professionaalne areng ja järelevalvet. - kvaliteet
 7. Määramine temperatuur veevanni ja pesta masin
  Mõõtmine kuuma vee temperatuur töötlemise ajal desinfitseerimiseks klaasnõud läbi termomeeter skaala kuni 100 ° C 5 korda 30 minutit. Esimene mõõtmine toimub ootamatult, ilma ette hoiatamata. Loputa sooja veega söögi nõud, mille temperatuur on alla 65 ° C on riskifaktoriks nakkushaiguste levikut
 8. Kvalitatiivsed meetodid hindamine
  Tänaseks on riigisisene ja rahvusvaheline praktika arenenud märkimisväärne hulk juhtivtöötajaid hindamise süsteeme, mida saab liigitada erinevatel alustel. Otsuse sisu (või objekti) hindamine on üks originaal teket mis tahes süsteemi. Analüüs, mis on sisu hindamine - nimelt, mida pool juhtimist
 9. Lõpuks seitsmenda kuu õppetunni tehnika
  Riiete ruumi, vererõhku mõõtma, pulssi lugedes. 2. Self-massaaž pea surve akupunktuuri punktid. Hommikune 1. Riiete ruumi, vererõhku mõõtma, pulssi lugedes. 2. Self-massaaž pea surve akupunktuuri punktid. 3. Teostage Võimlemine Complex. 4 üheminutilise perspektiivis. 5. Seitse kasutamise
 10. Mõõtmine kõrgus seistes Emaka
  Eesmärgiks mõiste raseduse I trimestril on võimalik bimanual uurimine naissoost, t. Et. Emakas on need mõisted asub vaagna. 16 nädalat avamängud silmapõhja eespool tupe ja rasedus on otsustada, mida kõrgus seistes emaka eespool häbemeliiduseni mõõdetakse mõõdulindiga. Suurus emakas ja kõrgus selle alalise põhjas erinevatel etappidel rasestumist
 11. Mnemoonilised põhimõtteid Harry Lorain
  Seda tehnikat [2] on mõeldud arengut mitmed Gnostic võimeid (mäluteave efektiivne töö teksti). Jada sõnad / objektide / mõeldud ladustamiseks, tuleb esitada kujul eredalt illustreeritud multifilmide abil võimalikult palju järgmistest põhimõtetest: 1. esindavad kõik objektid aktiivset tegevust kolme korra
 12. Gun tegevus loomad
  - Erivorm loomade ravimiseks objekte, kus on mõju üks objekt (seade) teise eseme või loomaga. Selle tulemusena on kaudne (läbi instrument) füüsilise suhet looma ja objekti mõjusid. O. e. G. seal on mõned liiki putukaid, linnud, imetajad (mitu kaussi ahvid) valdkondades toitu
 13. Heitkoguste määramise abistava tootmine
  Heitkogustega abiametnikust tootmine on määratud otsese mõõtmise andmed vastavalt protseduuridele kantud "meetodite loetelu mõõta saasteainete kontsentratsiooni" heitkogused tööstusettevõtete, pühendunud kasutamine "või arvutuste järgi menetluste hulka" nimekirja juhendites arvutamisel heakskiidu (emissiooni ) saasteainete
 14. Mõõtmine PCO2
  Modifitseeritud elektroodi süsteemi mõõtmiseks pH saab mõõta PCO2. Selles süsteemis (Severinghausa elektrood) kaks elektroodi lahutati naatriumvesinikkarbonaadi ja kaaliumkloriidilahuste. Uuritud vereproov kokkupuutesse valmistamine vesinikkarbonaadi läbi õhukese Teflon membraani läbilaskev CO2: CO2 tasakaalus proovi ja naatriumvesinikkarbonaadi. Selle tulemusena pH vesinikkarbonaadi
 15. Grinshpun IB .. Sissejuhatus psühholoogiasse, 1994
  Arusaamineteadusest. Teadus ja muul viisil teada. Klassifikatsioon of Sciences. . II osa. Subjekti ja objekti psühholoogia. Saades teema psühholoogia: põhilised lähenemisviisid. Pre-teaduslikud psühholoogia. Teadusvaldkonnad psühholoogia Lääne-Euroopas ja Ameerika Ühendriikides psühhoanalüüsi Biheiviorism Gestalt humanistlik psühholoogia Transpersonaalne psühholoogia. Põhisuunad kodumaiste
 16. Kümme istungid hüpertensiooni
  Ma olen kindel, et "diagnoosi, et sul ei ole segadust. Sa läbinud arstliku kontrolli kvaliteeti. Sa konsulteerida paljud arstid ja muidugi oli diagnoositud essentsiaalne hüpertensioon või hüpertensioon. See on väga oluline, et vältida arusaamatusi, kahtlusi. Lisaks olete saanud tõeline fänn psühhofüüsikaliste tehnikaid Mesnik. õppetund №1
 17. Hindamine tsirkuleeriva vere mahtu
  Kliiniline hindamine väärtusest BCC on kõige usaldusväärsem, kuna mõõtmise meetoditega vedeliku kambrite on keerulised ja mitte väga kohaldatav igapäevapraktikas. Pimekoopiat kindlaks füüsilist ja laboratoorsete meetodite, samuti kasutades keerukamaid hemodialüüsi dünaamiline seire meetodeid. Sõltumata meetodist, et esialgsete tulemuste kinnitamiseks ja korrigeerimise vedelikuravis
 18. Subjekt ja meetodid geneetika
  Teemad ja meetodid
 19. Sümbolid
  - Nähtus puudub ... Andmed ei ole saadaval 0,0 indeksi väärtus on väiksem kui ühtsust