meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Praktilise rakendamise meetodid psühholoogilise rehabilitatsiooni väed

Esmane taastusravi sõdurid, kes sai psühholoogiline trauma, mis toimub otse üksuses. Selle põhjal on komandöride ja muud ametnikud eest vastutavad üksused organisatsiooni ja praktilise rakendamise rehabilitatsiooni.

Peamised ülesanded sel taastusravi etapis on: taastamist füüsilise ja vaimse tervise, emotsionaalse ja tahteline stabiilsust; tagasi sõjalis-professionaalne töö, taastada tervist, tugevdada positiivset paigaldus jätkuvat täitmist; ennetavaid meetmeid, et vältida kordumist psüühikahäired, säilitamine ja edendamine vaimse tervise.

Analüüs funktsionaalne vastutus ametnikud, et teha kindlaks nende konkreetsed osa psühholoogilist rehabilitatsiooni sõjaväelased.

Esiteks ülem kõigi ametnike (ühik) kohustatud tegema kõik võimaliku, et säilitada kõrge võidelda võime sõjaväelased konkreetseid asjaolusid olukorda. Nende kõige tähtsam ülesanne on hoida ära vaimse kurnatuse personali.

Teiseks on meetmed sõdureid vaadates ja hinnates nende käitumist ja moraali, komandörid on vaja määrata reaktsioonist spetsialist kohutavat olukorda.

Kolmandaks on tähtis ülesanne ülemad ja kõik ametnikud on mure säästes sõdurid emotsioone meeles neid kontrollida, tuginedes teadmistele psühholoogia, mille maksimaalne kasu võidelda missioonidel.

Neljandaks, ülemad, ohvitseride, ametnike haridustöö, kasutades erinevaid psühholoogilisi meetodeid, vorme ja meetodeid hariduse mõju personalile, on vaja mõjutada kogemuse olemuse ja sellest tulenevalt määral vaimne stress.

Viiendaks, ülemad ja ametnikud organite haridustöö, kasutades hästi kavandatud infosüsteemi ja arusaadavas sõna, mis vastavad konkreetsetele taotlustele olukorra, hajutades negatiivsed kuulujutud on vaja vähendada mõju kujutlusvõimet ja fantaasiat hirmutav.

Kuuendaks komandöride kõikidel tasanditel olema teatud teadmisi, oskusi ja kogemusi juhtimise vaimse seisundi alluvate erinevates tingimustes ning pakkuda neile psühholoogilist esmaabi võidelda stressi reaktsioon.

Lõpuks tervishoiutöötajate tahes eriala peaks olema piisavalt teadmisi ja praktilisi oskusi valdkonnas sõjalise psychoneurology huvides professionaalset psühholoogilist rehabilitatsiooni sõjaväelased.

Armee käsiraamatule täpsustab vastutuse mitmete ametnike, sealhulgas organisatsiooni psühholoogilise rehabilitatsiooni.

Eelkõige ülema asetäitja õppe- töö eest vastutab töö säilitada kõrge moraal ja psühholoogilise stabiilsuse ja sõjalise valmisoleku eest võidelda operatsioone; osutamise nõustamist ja psühholoogilist tervenemist kahjumit.

Kui valmistub lahinguoperatsiooni põhjal otsuseid ülem ta valmistab ettepanekud moraalset ja psühholoogilist tuge, koosseisu jõud ja vahendid nende rakendamiseks.

In "sotsiaal-psühholoogilist abi," märgib ta neid ettepanekuid:

meetmeid, et vähendada mõju eelnevalt lahing olukorda sõjalise psüühika;

töösuunad vähendada intellektuaalse, tahteline ja emotsionaalne pinge;

meetodid teket käitumise oskuste lahinguväljal;

viise, kuidas luua põnevust ja võitlusvaimu;

meetmeid, et võidelda hirmu ja paanikat;

Peamine probleem psühholoogilise rehabilitatsiooni sõjaväelased, ja nii edasi. P.

Seoses moraalset ja psühholoogilist abi. Sõjategevuse arendatakse ülema asetäitja õppe- töö, määratakse konkreetse tegevuse sotsiaalset ja psühholoogilist abi, tonnides. C. ja meetmeid, et taastada lahinguvägedega, t. e. nende psühholoogilist rehabilitatsiooni.

Komandör, tema asetäitja pedagoogilise suunitlusega ja muud ametnikud tähtis omada aimu põhilisi tehnikaid sotsiaalse ja psühholoogilise rehabilitatsiooni sõjaväelased said võidelda stressi reaktsioon. Kõige kättesaadavamaks, piisava jõudlusega mõju psüühika alluvate hulka: narkootikumide tarvitamist, psühhoteraapia võtteid, psüühiline eneseregulatsioon, autogeense treeningu, enesemassaaži bioloogiliselt aktiivseid punkte ja mõned teised meetodid mõju vigastatud sõjamehi.

Sest leevendust (peatus, peatudes) probleeme sõjalise psüühikahäired kasutatakse ravimeid, mis eemaldab erutuvust ja ärrituvust, normaliseerida meeleolu, stimuleerida normaalse toimimise keha.

Sissepääs rahustid ja muud eriala ravimite tootmist kontrollib või nõu tervishoiuteenuse osutajad ja mitte ainult parandab neuro-psühholoogiline stabiilsus personali tegevusele, mis on seotud terava või pikaajaline vaimne stress, vaid ka eemaldada närvisüsteemi ja vaimset stimulatsiooni.

Väljastamise ja vastuvõtmise teatavaid erilisi vahendeid nõuab ettevaatust ning seda tuleks teha pärast testimist ja kinnitamine ülem.

Lisaks spetsiaalne farmakoloogilise vahendeid kasutas tervishoiutöötajate igal konkreetsel juhul psüühikahäire on traditsiooniline rahustav ja stimuleerivad ained, mida on vaja teada ohvitserid.

Sõdade ajalugu teab mitmeid näiteid, kui võidelda raskete vormide vaimne stress, mis on seotud kogemuse hirmu, mida kasutatakse erinevate ainete rahustava toimega. Kõige tavalisem selleks, mitte edutult näiteks alkoholi.

Kõige tavalisem rahustid on: tinktuuri palderjan, Leonurus, adonis, maikelluke; väljavõte või tinktuuri viirpuu, piparmündi tilgad, validol ja teised.

Et stimuleerida kesknärvisüsteemi kohaldamine: Pantocrinum, ženšenn root tinktuuri, infusiooni sidrunhein, Leuzea kurat, samuti kofeiini.

Kuid välja arvatud meditsiiniliste näidustuste ja bioloogiliste vahenditega taastusravi personali, taastada nende vaimset tasakaalu aitab kaasa mitmeid puhtalt psühholoogiline meetmed, taotluse ja mille kasutamine on võimalik osa.

Seas meetodeid psühholoogiline rehabilitatsioon, kui tähtsat rolli see kuulub psühhoteraapia, mis on läbi viidud intervjuud sõdurit. Käesolevate intervjuud on rahulik inimene, näidates teda ajutist iseloomu muutused tema seisund, orientatsioon väljundile traumaatiline olukord, selgitades mehhanismid vaimsete häirete ja usk sõdur tegelikke võimalusi eneseregulatsiooni teatud närviprotsesside.

Psühhoteraapia on kujul ravi, kui peamine vahend mõjutamiseks inimese psüühika on sõna, oskusliku kasutamise, mis kõrvaldab sümptomid vaimse trauma, muuta suhtumist sõdur ise ja tema seisund.

Sisuliselt selgitades (ratsionaalne) ravi on vaimne mõju inimesele ja selle riigi inimeste põhjendatud veendumust, parandatakse oma ekslike ideid, kontseptsioone, kohtuotsuste, sai põhjuseks tema tõrjutus.

Esimesel märke inimese vaimsete häirete, kes oli läbinud vaimse stressi, on vaja kõigepealt veenda, inspireerida oma usku edukat tulemust juhtum. Järgmine vorm (loo) tema paigaldus kõrvaldada võimalus hälbeid riigi ja käitumist, lihtsate sõnadega seletada sisuliselt, mis temaga juhtus, väärtus valduses erinevate rehabiliteerimismeetmed. Rehabilitatsiooniprotsessis on soovitav määrata tähelepanu sõdur positiivseid muutusi oma seisundile.

Parandada inimeste meeleolu, on positiivne mõju nende seisund: eemaldamine ärevus, hirm, kahtlen resolutsioon mõned vigastatud, eemal nende keskendumine tõbe.

Otsene psühhoteraapia mõju võib olla komandörid, tervishoiutöötajad, teised ametnikud, lugupeetud kolleegid, ja hõlmab kasutamist eritehnikat: soovitus, veenmise, aktiveerides psühhoteraapia.

Intervjuud võib pidada üksikult või rühm sõdureid samasuguseid tingimusi, soovitavalt kõige rahulikku ümbrust. See töö saab olla edukas vaid siis, kui tal on autoriteetne, sümpaatne mees.

Ravi on väga oluline optimaalse psühholoogilist kontakti, individuaalne lähenemine, arvestades elu ja võitluse kogemusi, isiksuse omadused ja konkreetseid asjaolusid olukorda.

Kohustuslik nõue - luues täieliku kontakti sõjavägi, said võidelda stressi reaktsioon. Inimene peaks olema võimalik täpsustada tema seisund, tunne, et tema kuulamine, tema meeldiv ja tahavad aidata. Vähimatki vihjet usaldamatus väljendatud skeptiline suhtumine on lihtsalt vastuvõetamatu.

See õõnestab usaldusväärsust intervjueerija kinnitanud, et "midagi tõsist" ja et "kõik on hästi", "et ei ole midagi ohtlikku ja vaja tõmmata ennast koos." Selline põhjendamata, ametliku avaldused isegi kahjulik sarnases olukorras. Sest mees ta tunneb oma keha, et midagi toimub ja see tundub ebameeldiv ja valus tegurid.

Pange tähele, et sõdurid, kes on vigastatud riik, oma kõrgendatud tundlikkuse tavaliselt järsult reageerida iga ilming ebasiirus, silmakirjalikkus suhteid.

Edu mõju sõdurid võidelda stressi reaktsioon garantii kaastunnet, empaatiat, võime veenda, et soovite aidata, pääste-, leevendada seisukorras.

Side, psihotravmirovannymi kontakti väejuhatusele vajavad arenguks vajalikud edukaks suhelda inimestega erilist psühholoogilist ja meditsiinilist teadmisi ja oskusi, muutes need eksperdid oma alluvatele.

Võime ohvitser suhelda iseloomustab võime mõista teisi inimesi ja õigesti hinnata oma psüühika, piisavalt-emotsionaalselt reageerida nende olek ja käitumine, valida suhtes igaüks neist, sel moel kohtlemise, mis ei ole vastuolus nõuetega eetika ja moraali Kuid parim viis saavutada oma individuaalsed omadused.

Tõhus mõju psüühika vigastatud ei ole mitte ainult sõna vaid ka käitumisviis nendega, näoilme, hääletooni, teiste inimeste käitumine keskkonnas ja nii edasi. P.

Teine mitte vähem oluline psühholoogilise rehabilitatsiooni on üldine (kaudne) psühhoteraapia, mille eesmärgiks on luua "psühhoteraapia kliima" grupis, välja arvatud negatiivse stiimuli ja samal ajal suurendada inimeste emotsionaalne toon, usk tõhusust võetud meetmetest.

Optimaalne psühholoogilist atmosfääri suurendab tõhusust rehabiliteerimismeetmed. Oluline on kujundada keskkond, piisava riigi idee sõjaväe, kes on saanud trauma. Selleks jõupingutusi komandörid, meditsiinipersonali ja muud ametnikud on suunatud arengu vigastada ja ümbritseva ühised hoiakud, et edendada säästvat muutus seoses vigastada, aktiivne ja teadlik osalemine rakendamise rehabiliteerimismeetmed. Kõige kättesaadaval kujul, sel juhul on rühm või üksikisik vestlusi ja tegevusi.

Veavad psühhoteraapia jooksul sõjalise kollektiivse soodustas asjaolu, et selle eesmärgid ühtivad üldiste eesmärkide psychoprophylaxis väed.

Seega rakendamine psühhoteraapia taastusravi eesmärgil tuleks tähelepanu pöörata sellele, individuaalset lähenemist, kasutada taastavaid meetmeid, andes lühikest puhkust, meetmete kasutamine sotsiaalse ja kollektiivse tegevuse.

Efektiivsust psühhoteraapia hinnatakse mitme kriteeriumi järgi:

Esiteks tase mõista inimeste psühholoogilisi mehhanism oma varanduse ja oma rolli põhjustab psühholoogilist traumat, st. C. arendada oma maladaptive vastuseid.

Teiseks muutub hoiakutes ja sisseseade.

Kolmandaks paranenud sotsiaalse funktsioneerimise erinevates tegevusvaldkondades, st. E. muutus käitumine kontakte kolleegidega plaanid, eesmärgid ja nii edasi. P.

Ennetamine vaimse rikkeid ja taastamine vaimse tasakaalu mängib otsustavat rolli sõdur võime kohandada oma mentaliteet ja hallata oma tingimused erinevates tingimustes. Ometi Pavlov märkis, et "inimene on muidugi süsteemi. Kõrgeimat isereguleeruv, toetades ise, taastab, parandab, ja isegi paraneb."

Juba ammu on teada, et väljendas emotsionaalne kogemus rõõmu või hirmu muudab pulssi, vererõhku, nahavärvi, higistamine ja nii edasi. P.

Sõnad, keel, vaimse pildid on tingitud refleks poolt funktsionaalse seisundi erinevaid organeid ja süsteeme positiivne või negatiivne mõju. Inimese võimet töötada ennast sõnad ja. nende riikide vaimse pilte nimetatakse psüühilise eneseregulatsiooni. .

Seal on kaks suunda:

esiteks. , Korrigeerimiseks funktsionaalne seisund sõjaväe kohalolek mõõdukalt väljendatud psychoneurotic sümptomid (unetus, kõrge ärevus, emotsionaalne stress, meeleolu langus);

teiseks. Et suurendada funktsionaalne (psihoreguliruyuschih) tervislik sõjalist võimekust, et ei tekiks väsimust nähtused.

Praktilised kogemused on näidanud, et vähendada liigset vaimset stressi või eemaldades järelmõju võidelda põnevust soovitav kuulata või mängida meeles verbaalse valemid, mis kaasnevad arengut autogeensetest lõõgastust. Edendada sõjalise tegevuse, näiteks siis, kui on märke üldine väsimus, võite pöörduda esinemisproov või mängida meeles verbaalse stimuleerivat toimet valemid.

Psühholoogiline iseregulatsiooni. See koosneb kahest osast: üldised ja spetsiifilised.

Üldistades. arendab oskusi autogeensetest lõõgastust (pärssimine) - eriline etapp olekus, on võimalik oluliselt tõhustada aktiveerimise ideid ja kasutada enesesisendus.

See võimaldab teil: arendada tähelepanu juhtimine oskusi (fookus, kontsentratsioon, lülitades); sihikindlalt tegutseda sensuaalne pilte (esitus raskust, soojust jms AP.); suvaliselt reguleerida lihastoonust ja hingamishäiretest; kapten oskusi kiiresti autoloogse keelekümbluse ja väljumise sellises olekus.

Olge ühisosa kasutatakse leevendada pingeid, väsimus, puhkuseks, reguleerimine autonoomse funktsiooni.

Erilist osa. See on keerukas vormis enesesisendus, mis võimaldab suunata reguleerida psüühilised protsessid ja oma emotsionaalset seisundit, normaliseerida funktsioon kesknärvisüsteemi. Spetsiaalsete valemite korrigeerimiseks funktsionaalset seisundit on reeglina eristatav.

Koolitus sõjalise meetodeid psühholoogiline omatoodetud standardsete meetodite kohaselt (Vt.: Lisa number 14), meetod rühm klasse ja täidavad teatud harjutusi.

Vaatleme põhilisi meetodeid psühholoogiline enesekontrolli: ise veenmise ja enesesisendus. .

Samoubezhdenie. võime allutada oma isiklikke motiive nõuete ja võlgade huve. ( "Mul on", "Ma ei saa", "Ma ei saa", "Seisan"; "Ma olin võimu all seda," ja nii PA.).

Enesehüpnoos. võime soovitus mõned mõtted, ihad, pildid, aistingud, näeb ise. ( "Ma olen rahulik," "Ma olen mugav ja hästi"; "Ma tunnen rõõmsameelne," "Ma olen keskendunud ja koguda", "Ma olen rõõmus ja kindel" ja nii edasi PA.).

Keskmes psüühiline eneseregulatsioon on lühike, kategooriline verbaalne valemid, mis põhjustab protsessi neuromuskulaarse lõõgastust või emotsionaalse erutuse käigus.

eneseregulatsiooni mehhanism on kahesuunaline suhtlemine aju ja lihased. Tänu impulsid tulevad ajust lihastesse, läbi lihaste kontrolli ja impulsid tulevad lihased aju, annab aju infot oma füsioloogilise seisundi, valmis täitma tööd ja on samal ajal stimulant aju, aktiveerides oma tegevuse .

Olulise lihaslõõgastusest olemas spetsiaalne riigi enesehüpnoosiks lubades mõjutada erinevad t. C. esialgu tahtmatud organismi funktsioonidele.

In tundereaktsioone tuvastata alati vastav pinge lihastes ja vegetatiivse-veresoonkonna reaktsioone. Suvalised leevendamine lihaste kaasneb vähenemine neuro-emotsionaalse stressi ja on rahustava toimega üldine.

Negatiivse emotsionaalset seisundit on kaasas lihasaktiivsust ja müorelaksatsiooni on väline väljendus positiivseid emotsioone, riik puhata, tasakaalu, vähendada emotsionaalseid ärevus.

Verbaalne signaali või pilt, mida põhjustab neid, korrates viib moodustamine konditsioneeritud vastuseid ja rakendada soovitud muutusi, mis tõstavad enesekontrolli.

Et eemaldada ärevus ja hirm kasutada enesekontrolli valem, mis püüdlevad skeletilihaste. See aeglustab saamist häire impulsi ajus. Valem iseregulatsioon võib olla järgmine:

"Suhtumine, mis toimub vaikne. Täielikku usaldust. Minu tähelepanu on teostatud tegevused. Miski kõrvalised liiklejaid mind. Raskused ja takistused ainult mobiliseerida mulle.". Selline valem hääldatakse vaimselt või valjusti 5-6 korda 2-4 minutit.

on soovitatav kasutada enesesisendus uni taastuda ja puhata. . Sõdur peab õppima sukeldu kindlal ajal magama, ja jäta ta puhanud ja ergas. Kestus sisendasid uni 20-40 minutit. Vormel enesehinnangu magada. Tavaliselt laimu kohe pärast valem psihomyshechnoy treeningut. Näiteks: "Ma olen lõdvestunud, ma tahan magada rahuliku une kaasas tunne unisus, tugevneb iga läbib minutis muutub sügavamaks kena silmalaud kasvada raske silmalaud muutuvad raske, sulges silmad ......."

Iga lause peab olema vaimselt lugema aeglaselt, igavalt.

Teised meetodid psüühiline eneseregulatsioon, mis võimaldab reguleerida vaimse seisundi, on järgmised: iseõppimist, enesekontroll, samoprikaz, desensitisatsioon, häiritud.

Eneseharimine. - Loomine ja fikseerimine enesehüpnoosiks ja soovitud pilt. Peate looma vaimse pilt vapper, tugev, tasakaalustatud, enesekindel inimene ja süstemaatiliselt "kihilisus", et pildi oma isiksuse ja käitumise, samuti tausta lõõgastust (lõõgastust) viia läbi kujuteldava kaotus läbiviimine lõi pildi erinevates olukordades ja tingimustes. (Loo soovitud pilt ja mängida teatud iseloomu käitumine).

Enesekontrolli. - Kriitiline suhtumine ise teadlik oma tegevuse ja motiivide analüüs nende tegevus ja meetmed, st - .. "vaatlemine" kontrollida oma emotsioone, žeste, hääl, hinnata nende tugevad ja nõrgad küljed, tundeid, meeleolusid ja nii edasi. .

Samoprikaz. - Esitamine oma seisundit, tegevust ja viies need peavoolu otstarbekust. See saavutatakse võime täpsustada oma ideid, järgides oma sõna, alluvus sisemist häält.

Desensibiliseerimine - mitme kujutise konkreetses olukorras, põhjustades kõrget neuro-emotsionaalset stressi, koos lõõgastuda. Eriti tõhus vastupidavad reaktsioonid hirmu.

Tähelepanu kõrvalejuhtimine - keskendumine õnnelikud mälestused, muude meetmete kohta, mis tõmbaks kogemustest. New dominant (domineeriv motivatsioon) ajuveresoonkonna aju poolkera põhjustab pärssimine koldeid neurootiline sümptomeid.

Psychic eneseregulatsioon korral toimuvad sõjaväe väsimist, suurenenud emotsionaalse ärrituvus, unehäired, koos vegetatiivse häired (mis on seotud autonoomse närvisüsteemi), ja nii edasi. P. Tervendamine kõnealuste meetodite abil üksikute psühho-korrektsioon tehtud kokkupuute kestus 20-25 minutit.

Üsna sageli nähtus kroonilise väsimuse ja kurnatuse on kaasas vähenemine eneseusaldust ja tahteline aktiivsus, suurenenud ärevus ja mitmeid teisi variante. Selleks, et nimetatud ja sarnaste nähtuste ja kohaldada psühholoogilisi iseregulatsiooni.

Kogemused psühholoogilise enesekontrolli haiglates ja üksuste näitab, et töötada välja standardne muidugi arendada kolmel rühmatööd nädalas, mitte kuus. Kestus üks õppetund - umbes 20-25 minutit.

Tõhus meetod psühholoogilise rehabilitatsiooni üksikisiku ja grupi parandus funktsionaalse seisundi, suurendada iseregulatsioon ja psühho-füsioloogiliste reservide organismi poolest seotud tegevuste mõju kahjulikud tegurid on autogeensetest koolitus. - Koolitus sõjaväe tehnikat lihaste ja vaimse samorelaksatsii.

Mõjul autogeense treeningu oluliselt suurenenud emotsionaalne stabiilsus, võime sihikindlalt moodustatud kontrollida oma käitumist ja emotsionaalset seisundit, mis on seotud tingimusi on raske või ohtliku tegevuse.

Autogeensetest koolitus aitab arendada harjumus enesekontroll, self-observation välise ilmingud emotsioone ja võimet ületada oma emotsionaalset pinget, iseseisvalt luua ja säilitada tervislikku seisundit, riigi ja käitumist, mis on kõige ratsionaalsem igal juhul.

Käesolev meetod võimaldab aktiivse ravi mitte ainult leevendab emotsionaalne stress, ärevus ja ebamugavustunne, vaid ka normaliseerida põhi füsioloogilisi funktsioone organismis. Selle tulemusena see parandab inimese meeleolu, aktiveerimist üksikute sõdur.

Autogeenne treening kui psühho-hügieeniline ja psychoprophylactic vahendid, mille eesmärgiks on parandada võimet eneseregulatsiooni esialgu tahtmatud funktsioone inimese organismis, on laialt kasutusel ettevalmistamisel sportlased, kes töötavad ekstreemsetes tingimustes emotsionaalset pinget.

Sõjategevuse olukorras autogeense treeningu saab kasutada seotud sõjaliste jõudude ja võimete enne võitlust eemaldada psühhofüüsikalist pingeid vahel võitlus ning taastada vaimse tasakaalu pärast lahingut, või ettevalmistamisel väikese trauma.

Sport koolituse meetodeid autogeensetest koolitust saab läbi järelevalve all arst või psühholoog (või saanud ametnik). Kestus uuringud 20 minutit kuni 1 tund, sõltuvalt meetodist. Suurt tähelepanu pööratakse sõltumatutele koolitus sõdurid, kes läbi on soovitav kaks korda päevas - hommikul ja õhtul.

Klassid on läbi parema teatud aegadel, ruumis või kohas, välja arvatud kõrvalised helid, pakkudes mugav asukoht õpilaste istuvad ringis.

Kui sõjalise väljaõppe autogeensetest koolitus on soovitav kasutada järgmisi järjekorras harjutused:

1. Sissejuhatus

2. Harjutus üldine rahulik

3. Harjutus harjutada müorelaksatsiooni

4. treenida vihjata tunne soojust jäsemetes

5.Exercise esilekutsumisele tunne soojust solarpleksust

6. Harjutus mastering reguleerimise hingamisteede rütmi

7. Harjutus mastering määruse südame rütmihäireid

8. Harjutus tugevdada tahet, et kõrvaldada teatud käitumisviise ja isiksuseomaduste harakteriologicheskih. (Vt sisu harjutused: Lisa number 16).

Enne algust klassi antud järgmise seadistuse, näiteks: "Niisiis, võtnud seisukoha, mugav teile, miski ei takista, ei muretse ja ei muretse Kuidas koolituse ..."

Basic verbaalne valemid on toodud pingevaba, füüsiline vorm, mõned vaikselt. Pärast iga valem auto-soovitus (soovitus) säilitada paus 5-7 sekundit, mille jooksul koolitatavad vaimselt korrata antud Loitsus ja põhjustada helge figuraalkujutiste nimetatud koos silmad kinni.

Vormel soovitus hääldatakse kärkival, võttes arvesse personali staatust ja olemus sümptomid psüühikahäired. Sa võid kasutada ka lindistus verbaalse valemid tausta muusika saatel, mis suurendab nende efektiivsust. On parem kasutada salvestamise meloodiline ja rahustav klassikalise tükki. Muusika peaks heli väga vaikselt, ilma vaigistades hääleharjutusi juhendaja.

Autogeenne treening - kõige kättesaadavamaks sõjaväe vormis psüühiline eneseregulatsioon. Pärast 2-3 tundi nad saavad õppida põhilisi tehnikaid parandamisest seisukorras.

Meetoditega isiklikuks kasutamiseks, peaks hõlmama ka metoodika enesemassaaži bioloogiliselt aktiivsete punktide (BAP) naha soodustab sihipärast parandus psühhofüsioloogilist riigi sõjaväe; Kaitse suure jõudlusega väsimus; taseme tõstmiseks vaimne tegevus ja võime funktsionaalset aktiivsust.

Positiivne mõju enesemassaaži PVT on tasakaalus põhi närviprotsesside (erutus ja inhibitsioon), normaliseerimine vereringet ja parandada tegevuse analüsaatorid.

Self-massaaž on kõige tõhusam, kui BAT väsimus, unisus, lihasvalu või ebamugavustunne samas "äravool" seisukohast, samuti tõlkimine psüühika optimaalne riik.

Koolitus sõjalise enesemassaaži tehnikad PVT toimub rühm või üksikisik kujul juhendamisel meditsiinitöötaja, enesemassaaži tehnikat õppinud. Koolitusel antakse ühe seansi kestaks 20 kuni 25 minutit.

Enne klassi soovitav tutvuda personalile alusmehhanismid positiivset mõju enesemassaaži BAP inimorganismile. Siis otsi õppimise ABC põhimõttel maksimaalne hellus järgmistes valdkondades. (Vt. Joon. 1) Joon. 1.

bioloogiliselt aktiivseid punkte tsooni asukohta.

Tsoon 1 asub selja käest nurgas moodustatud korda pöidla ja nimetissõrme. Otsing teostatakse pöialt teise käega. (Joon. 2)

Zone 2. otsingu ala, mida on vaja painutada jalg on põlve, pani käe põlvekedra, sõrmed tihedalt surutud vastu sääreluu. See pad 3. sõrme toob välja siht. Tuum paikneb 3-3, 5 cm. Allpool ülaserv välimise kondüül sääre-. (Joon. 3)

Mõju BAT-ala tsoonis 2 on toniseeriv mõju keha ja aitab leevendada uimasust. Self-massaaž BAP toimus pöördliikumise sõrmed tugev (valu) survet nimetatud ala.

Enesemassaaži toimub tsoonis 1 pöidlad pöördliikumise (1-2 pöörde sekundis). Kriteeriumiks on korrektse särituse tekkimist sooja- käes ja valutavat sõrmed. masseerides aeg minutit iga käsi.

Enesemassaaži tsooni 2 forefingers korraga kahel jalad.

3. tsooni Tuum teostatud otsingu valdkonnas õlavöötme. Selleks, peopesa kätte tuleb panna õlavöötme nimetissõrme leida ala maksimaalne tundlikkus, asub ülemine serv Trapetslihas hetkel oma poolehoidu protsesse kaelalülid. (Joon. 4)

Masseeriv BAT-3 tsooni vähendab lihaste peavalu ja ebamugavust. Enesemassaaži tehakse ringikujulisi liigutusi tugeva forefingers (valu) survet nimetatud ala.

4. tsoon asub põhja nibujätkehaigused. core teostatakse otsing samaaegselt nimetissõrmega mõlema poole (joon. 5)

Masseeriv PVT 4. tsooni toimub forefingers üheaegselt. See keelatud tugevat mõju, mis võib põhjustada pidurduse toimet.

5. tsoon asub külgserva eyebrow, mis palpeerimisel nimetissõrm määratakse soone. (Joon. 6)

Masseeriv BAT tsooni 5 sarnanevad masseerides tsooni 4 forefingers samal ajal mõlemal küljel.

Masseerides ABC tsooni vähendab peavalu otsmiku ja kuklaluu, suurendab visuaalset jõudlust.

PVT enesemassaaži kord aeg minutit iga tsooni. (Teiste valdkondade enesemassaaži BAT, vt lisa number.: 15-17)

On ka teisi meetodeid vaimse rehabilitatsiooni sõjaväelased, valiku ja kohaldamise, mis on vajalik mitte ainult luua põhjuseks vigastused, vaimsed arvestada dünaamika selle arengu tegelikku seisu isik, vaid ennekõike võtta meetmeid, et kõrvaldada stressi tegurid.

Enamikul juhtudel pärast põnevust ja rahulik kannatanu märkides tema puudumine raskeid kaotusi, see võib anda toitu, sooja magusat teed, rahustav toimeainetega.

Positiivne mõju rikkumisi vaimse tasakaalu inimesed: pidamist selge korra tagamisel une vähemalt 8 tundi; nõuetekohase täitmise juhtimine; kõrvaldamiseks tööohutusega muutes tegevuse liik; piirata ülemäärast füüsilist ja emotsionaalset stressi; organiseeritud tegevus koos tulemuslikkuse füüsilist tööd; täielikku ja mitmekülgset toitumist, ja nii edasi. P.

Et luua need tingimused ja tagada, et vajalikud rehabiliteerimismeetmed ülem peab tooma kõik oma olemasolevad allutatud spetsialistid ametnikud, tervishoiutöötajate, valitsuse ametnikud haridustöö, psühholoogid jms D. vara.

Teadlased usuvad, et väsimuse, neuro-emotsionaalset stressi elimineeritakse kiiresti juhul, kui inimene pärast füüsilise ja vaimse ületöötamise ülejäänud passiivselt ja aktiivselt tegeleb riigi lihaste, ei osalenud põhitegevusele.

See on tingitud asjaolust, et ajal aktiivse puhkuse ajukoores pärssimine elimineeritakse, mis tulenevad emotsionaalne stress. Mõne aja pärast nendeks muutusteks on lisatud veresoonte reaktsiooni - laiendada veresooni lihaste tööks. See tähendab, et taastada füüsilist ja vaimset jõudu tingimustes aktiivse puhkuse põhjuseks on toime närvi- ja veresoonte mehhanismid.

Kui taastusravi psihotravmirovannyh sõjalise soovitatav järkjärguliseks laiendamiseks, mootori režiimis, intensiivistamist füüsiline aktiivsus. Protsessis vaimse rehabilitatsiooni kõik peamised õppevorme füsioteraapia tuleks rakendada: hommikul hügieeniline võimlemine elementidega jäigastumine; erinevat tüüpi spordi harjutused; spordiüritusi.

Eripäraks füsioteraapia taastusravi peaks olema selle järkjärguline ümberkujundamine füüsilist vormi. Peamine meetod koolituse rühm.

Restaureerimine vaimse tasakaalu ja füüsilist jõudu, oskusi ja sotsiaalset staatust, kes on saanud trauma, edendab ja võidelda koolitus, mis kannab otsustavaks teguriks moraalset ja psühholoogilist koolitust sõjaväelaste edasise osalemine sõjategevuses pärast taastusravi.


Combat ja füüsilise ettevalmistuse taastusravi ajal peetakse üheks kõige võimsam vahend kohaliku ja üldise taasaktiveerimine taastamise funktsioonid kaotatud saamisest trauma, samuti suurendada kohanduv ja immuunsüsteemi jõud keha, koordineerimine taastumine mootor ja autonoomse funktsiooni, psühhomotoorne reaktsioonid, emotsionaalset stabiilsust.

Saavutamine eesmärkide taastusravi ja soodustab osalemist vigastada täitmisel lihtsa füüsilise töö (majanduslik, parandus ja vahetus, ehitamine ja nii edasi. P.), aga organisatsioonis tegevusteraapiast tuleks kaaluda, et taastavat tervistav eesmärk tööjõu protsesse ülimuslikud puhtalt majanduslik, teenindus huve.

Kokkuvõttes saame teha järgmised järeldused.:

Esiteks. Ülemad, ohvitseride organite haridustöö, tervishoiutöötajate, psühholoogid ja teised ametnikud läbiviimises taastusravi on vaja võtta meetmed on vajalikud teadmised, oskused ja kogemused, et taastada vaimse tasakaalu sõjaväelased, kes on saanud trauma.

Teiseks. Praktilised meetmed psühholoogilise rehabilitatsiooni defineeritakse moraalse ja psühholoogilise toetuse vägede tegevust ja võib sisaldada saavad medikamentoosset ravi, psühhoteraapia, emotsionaalne ja tahteline iseregulatsiooni, autogeense treeningu, self-punktmassaaž ja nii edasi. P.

Kolmandaks. Psühholoogilised taastusravi sõjategevuse olukord võib olla ettevalmistamisel lahingut, kui sõjaväe esimesed märgid psühholoogiline stress; vahel võitlus; loobumise järel personali lahinguväljal; järel kasutamise vaenlane massihävitusrelvad, ja nii edasi. P.

Neljas. Tulemuslikkus psühholoogilise rehabilitatsiooni määrab õigeaegsuse, jada järjepidevuse rehabiliteerimismeetmed. Rikke pakkuda psühholoogilist tuge või vajadus meditsiinilise evakuatsiooni, komandörid on kohustatud võtma kõik meetmed, et transportida vigastatud haiglatele.

Psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni IN meditsiinilise evakuatsiooni tegevust võidelda olukord

Kaasaegsed sõjalised operatsioonid on iseloomulik midagi võrreldav kahjum inimesi. Just nendes tingimustes on eriti terav küsimused seista täiendamise personali. Üks peamisi allikaid täitke saab tagasi toimimist teatud kontingendi mõjutatud lahingus pärast taastusravi.

Vastavalt sanitaar- kaotust neuropsühiaatrilised profiili patsientide tuleb mõista ja mõjutada erinevaid relvade, mille ainus või juhtiv sündroom haiguslik seisund, haiguse (kahjustused) on närvisüsteemi-psühhiaatriliste häirete.

Neist saab palju kombineeritud kahjustuste (kombinatsioon väiksemaid vigastusi, põletused, kahjustustest, toksiliste ainete ioniseeriva kiirgusega psühhoosiga, äge reaktiivne riigid, suletud ajukahjustus, ja nii edasi. D.).

Kaod neuropsühiaatrilised profiil protsendina koguarvust sanitaar- olla kahjud järgmiselt (tabel 2.):

Tabel 2.Ekspertide sõnul enamik san kaotust neuropsühiaatrilised profiili kaasaegses sõjapidamises esitatakse järgmise kolme kaotustest (haiguste) rühmades:

1. Äge reaktiivne Ühendriigid

2. Suletud ajukahjustuse

3. Neuropsühhiaatrilised häired kahjustustes OB.

Eksperdid usuvad, et olulisi kaotusi tõttu, et võidelda stressi reaktsioon taustal kaod tapetud ja haavatud negatiivselt mõjutada töö tulemuslikkust väed, luues suur koormus erinevatel etappidel arstiabi ja üldiselt sõjapiirkonnas.

Seal oli otsene seos esinemissageduse ja sümptomite tõsidusest võidelda stressi reaktsiooni kestust ja intensiivsust lahing, samuti kahjuliku mõju eest kohaldatud vaenlase relvad.

Üldiselt seda tüüpi san kaotust saanud suurimaks jaotus, kus suurem võidelda koormus töötajad, tundsin rohkem stressi tegurid, kõige reaalne (või tajutud) vigastusoht või surmata.

USA sõjavägi psühhiaatrid ja psühholoogid usuvad, et sagedus reaktiivne riikide hulgas sõjalise kontingendi on 10-25 protsenti töötajate arv kokku puutunud massihävitusrelvi.

Ajal Teist maailmasõda on võidelda stressi mõjutab umbes 1 miljon. Inimesed, 450 tuhat krooni. Neist vallandati sõjaväest, sest psüühikahäireid, mis oli 40% koguarvust demobiliseeritud haiguste ja vigastuste Ameerika Ühendriikide armee.

Praegu on eeldatud, et kaasaegses sõjas osakaal haiguste neuropsühiaatrilised profiil on umbes 10% kogu patsientide arv. Keskmine päevane kaotus tervise tõttu ägedat reaktiivne Ühendriigid võib olla 0, 1-0, 2% sõdurite arv, mida kasutatakse või mida saab kasutada massihävitusrelvade.

Seoses sellega, taastusravi küsimused oodata kiiret taastumist lahinguvägedega ja puudest, väärivad erilist tähelepanu. Tuleb meeles pidada, et pärast tööd sõjalise on eriti olulised seoses omandamisega võitluse kogemusi.

Organisatsioon psühholoogilise rehabilitatsiooni sõjategevuse olukord on hõlmatud üldise süsteemi meditsiinilise evakuatsiooni toetust võidelda operatsioone. Lähtuvalt sellest süsteem - pöördeline psühholoogilist abi evakueerimise sihtkohta, st õigeaegse osaluse ühtsuse ja järjepidevuse taastamise ja ennetavate meetmete rakendamine etappidel meditsiinilise evakuatsiooni ...

Kaasaegne süsteemi meditsiinilise evakuatsiooni pakkudes väed ja hõlmab säte mõjutab patsienti esmaabi ja eelnevalt arsti (velskri) esimene meditsiinitöötaja meditsiini- ja eriarstiabi. (Vt lisad.: №№ 19-20).

Sõjategevuse olukorras haavata ja mõjutada on vaja lõppjärgus meditsiinilise evakuatsiooni, mitte ainult meditsiinilise evakuatsiooni, kuid psühhoteraapia aidata.

Esmane taastusravi sõdurid, kes sai psühholoogiline trauma, läbi väeosas osavõtul tervishoiutöötajate, psühholoogid ja ülemad. See tuleks alustada võimalikult varakult.

Esimene meditsiini- ja eelnevalt arsti (Next) aidata sõdurite vaimse trauma on otse lahinguväljal, et laatsaret pataljoni (BCH), mehe jõud (vastastikuse abi), velskrid, vanemassistente pataljonid, arstiabi jaama polk, samuti olles OMedB ( OMO) arstid, kirurgid, teised spetsialistid - arstid. Esmane tingimuslikud saab taastatud ja kergelt haavata legkobolnye.

Pakkudes neile esmaabi ja korralikult organiseeritud taastusravi ei ole mitte ainult taastada võidelda võime neid tagasi süsteemi, vaid muutub ka aluse ennetamise pikaajalised tagajärjed nn "traumajärgse stressi sündroom."

Selle toetuse suurus on abi on tagada võimalikult rahule ja kõige õrn evakueerimine suletud ajukahjustus, kokkupuutumise vältimine okse hingamisteedes koos teadvusekadu manustamine kofeiini ja nii edasi. P. häire südametegevuse ja hingamise, füüsilise piiramise (näiteks määrata kanderaam) koos psühhomotoorse rahutus, vigastuste ja kahjude vältimiseks krambid, äkiline erutus, ja muid tegevusi, mis takistavad täiendavaid komplikatsioone.

On laatsaret Rügemendi (WFP) ja evakueerida kõik mõjutab patsienti. Esimene evakueeriti ja kahjustatud ägeda psüühikahäired, reaktiivse riik, kus suletud peatrauma koos halvenemine: teadvuse kadu, oksendamine, krambid, rahutus, verejooks kõrvad ja nina.

Otsustades, kes said traumeeritud ja vajavad psühholoogilist rehabilitatsiooni, komandörid on vaja, et oleks võimalik üksikute välised tunnused eristada ja ulatuse kindlaksmääramiseks psüühikahäire.

Üks omastest tunnustest psüühikahäired, psüühiline trauma ütlust on erutus (kõne, mootor, vaimne).

Segadus, ärevus, hirm, deliirium ka viitavad sellele, et vaimse jaotus.

Inimlik reaktsioon stressisituatsioonis avaldub reaktiivne konditsioneeritud erutus, kui sõdur kõrkjad, mis üritab ei reageeri tavaliselt küsimusi, teeb mõttetu tegevuse ja teod. Tema liigutused on kaootiline, räpane. Seda iseloomustab korrates sama laused seostatud traumaatiline olukord.

Kõik kogemusi nendes tingimustes, nad on suletud ümber oma "mina" ( "Kuidas ma saan?" "Mis saab mind nüüd t P.?.).

Kuna kahju psüühika peaaegu alati seotud aistingutega, ja valu, vastavalt arstide, on "valvekoerana tervist," tunnistaja sellest saab väliste ilmingute tundeid valu: inimene vähendab dramaatiliselt kulmude ja eesmise lihaseid, nii et kulmud on tõstatatud sissepoole ja langevad väljapoole, vertikaalne kortsu ilmub nende vahel; otsaesise kortse; on väike värin kulm lihased; hammustamine huuled; moonutamist suhu; pupillide laienemine; varjestus silmad; sekretsiooni pisaraid; hüüab ja oigeid; ootamatu lihaspinge; välimuse külmavärinad; täiustatud higistamine.

Inimene seab sisemine valu, ta vastu, lükkas, kannatusi, vihane, meeleheitel. Jätkuv valu põhjustab inimese kiirustada otsima häiritud tehnikat (clenching käed, põhjustades valu mujal, ja nii edasi. P.). Valu on mõnikord kaasneb minestamine, šokk, eriti inimestel asteenilised tüüpi (kiiresti väsinud, ärritunud), kõrge tundlikkus valu ja harjumus teda kinni hoida sümptomeid.

Konkreetset käitumist saab personali puhul masstootmise võidelda stressi reaktsioon. Inimesed selles olukorras on rebenenud, kuhugi joosta, sageli arvesse ohtu. Need meetmed domineerib mõju hirm ja terror. Enamikul juhtudel muutused teadvuse. Enamiku neist on omane autonoomne (seotud närvisüsteemi aktiivsus) rikkumised. Enne pakkudes neuropsühiaatrilised abi on oluline leida "liider" või rühm "juhid paanika" ja need eemaldada allikas kohe.

Ajal arsti triaaži kohta WFP mõjutatud ja psüühikahäiretega patsientide jagunevad mitmesse gruppi:

1. mõjutatud patsientide ja ohu korral ennast ja teisi.

See rühm hõlmab:

a). sõdurid reostuse keha katmata osad vormi- ja radioaktiivseid aineid, mis ületab lubatud taset;

b). Nakkust patsientidel neuropsühiaatrilised häired;

c). sõdurid ägeda psüühikahäiretega seisundis teadvuse muutusi nähtusega psühhomotoorne agitatsioon, millega kaasneb vägivallaaktid või enesetapu katsed;

2. mõjutatud ja patsiendid vajavad kiiret ürituste esimese arstiabi tervist.

Tuleb rõhutada psihotravmirovannye sümptomitega psühhomotoorne agitatsioon ägeda reaktiivne, nakkushaiguste ja ainest tingitud psühhoos, epilepsia, patsientide suletud ajukahjustuse, kes on teadvuseta, kus alistamatu ja sageli korduv oksendamine, laeva sarved, häire südametegevuse ja hingamise.

3. Mõjutatud ja patsiendid vajavad esmaabi, mis võib ajaliselt või osutatakse järgmise etapi meditsiinilise evakuatsiooni (OMedB, HMO).

See viib kokku mõjutanud ja kerge ja mõõduka haiguse raskusaste ja kaotustest, rahulik käitumine (depressiooni ja tardunud olekus, uimastatud, kurt-tummus, ja nii edasi. P.)

4. legkodolnye kergelt haavata, ning mida võib tagastata kas osaliselt või vasakule WFP lühikest puhkust ja ravi (mitu tundi).

Enamik selle grupi sõdurite esitatakse koos kerge (neurootilised) vormid äge reaktiivne Ühendriigid kerge põrutused. Pärast tunnistas need rahustid, eemaldades seisund hirm, ärevus ja stress, nagu ka pärast puhata ja magada, nad tagasi kohustus.

Eraldi meditsiinilise pataljoni (OMedB) või eraldi arsti irdumine (OMO) sõdurid traumeeritud neuropsühiaatrilised saad asjatundlikku abi, kui OMedB (OMO) kinnitab rühma neuropsühiaatrilised AOMU (armee meditsiini üksuse kasum). Kuid tänu sellele, et kombineeritud relvade armee on ainult kaks sellist rühmad kvaliteetset arstiabi psihotravmirovannym on palju tõenäolisem, et perearstid ja kirurgid OMedB (OMO).

Et enamik piisavust ja tõhusust rehabilitatsiooni on soovitatav eristada järgmisi kategooriaid sõjaväelased. sõltuvalt nende sõjalise ja erialase vastutuse:

Kategooria komandörid, staabiohvitserid ja teised. Mis heuristiline aktiivsus profiili iseloomustab produktiivne ja loova mõtlemise ja seostatud suure vastutuse, neuro-emotsionaalse ja intellektuaalse stress koormuse.

Kategooria ülemad üksused, meeskonnad, arvutused, juhtimissüsteemid, nagu "mees-mehe" ja "inimene-masin".

Kategooria autojuhid, mehaanika, autojuhid, gunners, signaliseerijad, operaatorid jt P., tegevuse liik, mis -. Performing, sensomotoorne, piisava neuro-vaimse koormuse ja madala füüsilise komponendi.

Kategooria nool, laadimise ja nii edasi. P., kelle tegevus on iseloomulik olulise füüsilise pingutuse, kui väljendamata sensomotoorne komponent.

Ülemad kõigil tasanditel on oluline organisatsiooni lahingu anda kõik vajalikud meetmed, et tagada arstiabi haavatutele ja kannatanud, nende õigeaegse tühjendamise lahinguväljal. Kogemused näitavad siiski, et mõned ametnikud ei pööranud piisavalt tähelepanu sellele probleemile.

Niisiis, 40a ajal esmaabi vajalikul määral sõjaliste operatsioonide ette nähtud vaid 10-14% on seda vajavad. Reeglina nad said haavata, haavata vahetus läheduses kasutusele avtoperevyazochnyh, annab tõhususe ja kontrolli osades ühendite rühm.

Lisaks, kuna mitte-professionaalne visualiseerimine esmaabi defektid toimus 26, 4% haavata. 2

Kuni 60% (pluss või miinus 5%), kes suri lahinguväljal ei ole saanud arstiabi üldse.

1.

2.

3. Klotchkov ND, SM Gerassimov, Sidorin VS, Timofeev IV

Umbes olulisi puudujääke korralduse haavatud ja kannatanud tõendeid ja kogemusi üksikute komandöride osalevate üksuste Tšetšeenia sündmuste (detsember 1994-mai 1995).

Psühhogeenne sõjaajal on sisuliselt funktsionaalsed häired närvisüsteemi ja vaimset tegevust, mille arendamine on seotud traumasid psüühika põhjustatud sõjaaegse olukorraga. Arv reaktiivne riigid, t. E. Vaimsed häired ilma anatoomilise häired närvisüsteemi (neurotrauma) tingimustes sõjas on alati moodustanud märkimisväärne kogus. Näiteks Vene armee ajal Vene-Jaapani sõda, nad tegid 53 protsenti, ajal Esimene maailmasõda - 64, 4%, Punaarmee ajal Suures Isamaasõjas - 26, 6% kõikidest haigustest närvisüsteemi. Närvisüsteemi ja vaimuhaigus, arvutuste kohaselt meie ekspertidest, 40 Afganistani aastateks 1980-1988. Valmistatud 2,21 protsenti kogu esinemissagedust.

Eriti kasvas sõjalise tundlikkus stressi faktorite puhul vigastuse või kahju neist. Sõjaliste traumaatilised kahjustused erinevate kehaosade, kaasneb valu, ei saa olla ükskõikne kesknärvisüsteemi ja toimib tegur, mis suurendab tõenäosust neuropsühhiaatrilised häired. Kogemus Suures Isamaasõjas, näiteks üks neurootiline häired 20, 5 protsendil juhtudest haigus on liitunud trauma vigastus.

Märkimisväärne arv haavata saanud põrutus ja trauma erineva raskusega, piiratud eriabi need sõdurid, kohustab komandörid, et pakkuda oma evakueerimine järgnevatel etappidel meditsiinilise evakuatsiooni toetust.

Samal ajal ülemad peaksid esindama: kus, kes, kui palju keegi saab aidata.

Organisatsioonilised ja metoodilised Süsteemi tuumaks taastusravi on rehabilitatsioonikeskused, läbiviimise sihipärase põhjalikum ravi sõjaväelased. Valikud Rehabilitatsioonikeskus võidelda olukordadega võimalik täita haiglasse kõndimine haavata (HLB), mis on tänapäeva klassifikatsioon lähim rehabilitatsiooniasutuste. See näitab ka ajaloolisi andmeid.

Vanades vene armee välihospidalid loodi ja rikastatud nn jõuetu meeskond. Numeratsiooni 50-200 inimest. Need rühmad saadeti tagasi saada, kuid vajadust tugevdada jõude; kõndimine haavata ja Pökerryksissä.

Esimeses maailmasõjas Vene armee haigete ja haavatute ohvitserid ja madalam ridadesse, mis ei vajanud haiglaravi vaid on vaja tugevdada võimu ja rõõm, oli ette nähtud organisatsiooni meeskondade taastumas väeosade ja evakuatsiooni keskus.

Punaarmee sõjas ettenähtud teket pataljoni taastumas osa reservi rügementi ja eraldi pataljoni osa tagasi saada vaba brigaadi ja jagunemise (arv ulatub 500 kuni 1500).

Alates 1942. aastast Punaarmee oli korraldatud meeskond taastub tervis lekgoranenyh pataljoni, mille poolest 5-12 päeva ravi, samuti armee ja eesliini haiglates raviks kõndimine haavata - esimene spetsialiseeritud raviasutuste kategooriad jalgsi haavatud ja legkobolnyh tingimustega võidelda võime taastuda 10-60 päeva.

II maailmasõja ajal USA armee haiglad haigusjärgse paranemise lisatud Armee meditsiiniasutustes. Kontorid taastaks rakendada integreeritud haavatute ja haigete ravi koos kehalise. Haavatud ja haiged on tagasi.

Protsessis pakutakse psühholoogilist abi Ameerika sõdurid keerukas süsteem, psühhoteraapia arenes Teist maailmasõda, koostisosade, mis olid: narkosintetichesky meetod (kasutamine unerohtu eemaldamise lihtsustamiseks psüühikahäire), psühhoteraapia piiratud arv istungid; tõmblev šokiteraapia; pikem uni ravi; tööteraapia; grupi psühhoteraapia; üldine atmosfäär psühholoogilist mugavust patsientidele.

Lahutamatu osa koolitusest operatsioonide lahe USA armee on arendada programmi, et vähendada traumaatilise stressi - tegurid võidelda olukorda. See hõlmas meetmeid õigeaegselt psühholoogiline ja sotsiaalne abi sõjaväelased ja nende perekonnad ajal ja pärast sõda.

Haiglas jalutamine haavata. (HLB) võib saata kahjustatud ja kerge neuro-psühhiaatrilised häired, mis ei nõua voodire neurootilise ja asteenilised riikides, kus väiksemaid vigastusi jäseme närve, ravi kestus on kuni 15-30 päeva, mille järel nad tagasi kohustus.

Mõjutatud psüühikahäiretega, kes on jõudnud tasemele psühhoos ja on kalduvus pikenemine saadetakse psühhiaatriaosakonda sõjaväehaiglasse, kus ta on spetsialiseerunud psühhiaatriline abi.

Otse psühholoogilist rehabilitatsiooni sõdurid traumeeritud läbi vaimse eestkostetava osana HLB peamised ülesanded. mis on:

1. Luua lõpliku diagnoosi rehabiliteeritud neuropsühiaatrilised profiili.

2. Täiendavate kvalifitseeritud ja spetsialiseeritud psühho-neuroloogilised hooldus.

3. rakendamine keerukas taastusravi meetmete täielikuks taastamiseks võidelda võime.

4. areng psühhoteraapia mõjutatavate ja patsientide teistes meditsiini osakonda haiglas.

Suund on neuropsühiaatrilised osakonna rehabilitatsioonikeskuses osana HLB olla Pökerryksissä kerget mööduvat teadvusekadu ning ülekaal asteenilised ja autonoomse häired; mõjutatud Kerge reaktiivne tingimused (neuroloogilised kujul); patsientidel neurootiline vaimuhaiguse vormide; Neuroloogiline patsientidel kergemate vormide haigused perifeerses närvisüsteemis.

Kui me räägime ajastust ägeda reaktiivne riikides, on asjakohane, ekspertide sõnul jagada neid järgmiselt:

a). lühiajalisele reaktiivne riikidele aega ravi mõnest tunnist kuni 5-7 päeva - hilinenud PMP OMedB ja HMO;

b). Ägeda reaktiivne Ühendriigid mõõdukal tingimustega ravi 5-7 15-20 päeva - saadetakse haiglate kõndimine haavata;

c). psühhootilise ja pikaajaline vormid reaktiivne Ühendriikide poolest rohkem kui 2-3 nädalat ravi vajavad erilist hoolt ja ravi - saadetakse VPNG (sõjaväe välihaigla neuroloogilised) neuropsühiaatrilised evakogospitali.

Kuid märkimisväärne osa ägeda reaktiivne Ühendriigid saab tagastada operatsioon, mitte ainult sellepärast, meditsiiniasutustes ees (A), kuid PMP, OMedB (OMO). Märkimisväärne arv sõjaväelaste psühhogeenne häired tingitud lühiajalise haiguse olemust ei nõuaks evakueerimiseks väljaspool OMedB (OMO). Võib oletada, et umbes 30% inimeste reaktsioonitingimustele ravi vajavale kuni 5-7 päeva ja käigus jääb OMedB (OMO).

Kui meeskond taastub OMedB (OMO) hilineb mõjutada, nõudes lühiajaline ravi 3-5 päeva -7. See rühm hõlmab sõdurid kerge neurootilised sümptomid, samuti isikute kaebustega suletud ajukahjustuse üle ( "shell shock").

Siit OMedB (OMO) suhtes tagasi osa sõdureid mingeid märke närviline ja vaimuhaiguste, välistamata võimalust kohustus.

Kogemused on näidanud, et peamine mass sai trauma käigus Suures Isamaasõjas (70, 4%), viimistlus ravi evakueerimise haiglasse, kuid suur osa on kaugelearenenud staadiumis abi: arenenud välihospidalid - 11%, haiglate kõndimine haavata - 7 8%, jagatud tervisekeskused - 2%.

Kell esimese Balti ees aastal 1944 näiteks 2/3 Pökerryksissä kohelda OMedB ja neuro osakondade armee HLB ja enamik neist tagasi osa keskmiselt 20 päeva.

Läänerindel sõdurid said psühholoogiline trauma ja saadi FSPs, millel on selge diagnoosi väikesed kõrvalekalded norm on osa närvisüsteemi ja vaimset sfääri, kinni siia ambulatoorse ravi. Kõigil muudel juhtudel pärast vajalikku abi nad saadeti MedSB kus kinni pidada vaid raviks nende perioodide ravi ei ületanud 3-5 päeva.

Need tulemused näitavad, et Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni toimub enamasti edukamates etappidel evakueerimine, t. Et. Mida varem taastusravi, seda parem oli ravi tulemused. Evakueerimine taga alad ise võib olla kahjulik mõju muidugi psüühikahäirete eksperdid märkis, et sõja-aastail.

Taastusravi HLB läbi taustal keeruline meetodeid omapärane ravikeskkonda, võimalikult lähedal igapäevase elutingimusi sõjalise rühmad.

Näiteks 2943 aastal evakueerimise haigla II maailmasõja ajal, osakond on loodud taastumas ravis on ette nähtud harta Punaarmee väed. Kõik muutuva koostisega oli kasarmus, oli riietatud sätete sõdurite ja komandöride sõjalise ühtsed. Osakonna andis sõjalise distsipliini, võitleja ja toimus sõjaline ja taktikaline väljaõpe, füüsilise ettevalmistuse. Klassid kasutada era- ja sõjaväerelvade, skeemid topograafiliste uuringute kaarte, plakateid ja nii edasi. P.

Huvides psühholoogilise rehabilitatsiooni sõdurit kasutatakse laialdaselt suure vähenemise ravimeetodid nagu tööteraapia, muusikateraapia biblioi (kultterapiya), füsioteraapia, puurida istungid. Ühendades korra nõuetele tööjõu protsesse, puhkus, väärtus ja sõbralik näide mõju, mõju ülemad ühikut taastusraviasutuste hoiatas fikseerimine valulikud sümptomid ja neuroose arengut.

Seas vormid mass töö jagati kõndimine, matkamine metsas, et koguda seened ja marjad, juurdepääs jõe päevitamine ja ujumine, osalemine põlluharimine, hein, umbrohutõrje töö, ja nii edasi. P.

Tööteraapia, ekspertide sõnul tegi puudujäägi katmiseks haavatute ja haigete sotsiaalsest ja töökeskkond. Osalemine rakendamise mitmesuguste tööde tõstab toonust ja meeleolu. Tööteraapia tõstis töötahe, kaob abituse tunnet, andis rahulolu ja võimaldab näha tulemusi oma töö. Selleks oleme kasutanud erinevaid liike töö (kivikesed, karja, puidu, puidutöötlemise, Kingsepp, elekter ja muud metallitööd. Töö). Samal ajal me võtame arvesse kutseoskuste inimest.

Suurt tähelepanu pöörati loomine haiglates soodsa psühholoogilise. Need tegevused on pidevalt kaasatud patsiente, kellel ei ole väljendunud psühholoogilisi ilminguid. See tegeleb montaažiga ja ohvitserid ja sõdurid, seina print edition valju näidud ajalehtede ja nii edasi. P. märkimisväärne kogemus kasutada erinevaid vorme taastamine vaimse tasakaalu sõdurit sai ka abistamisel haavatute ja haigete 40 Ja järel hädaolukordade ja katastroofide. Märkimist väärib ka kodumaise praktika korraldamise psühholoogilist rehabilitatsiooni relvajõududes mitmete välisriikide. 3. Mastering see kogemus võimaldab komandörid, et parandada lähenemisviise organisatsiooni ja juhtimise psühholoogilise rehabilitatsiooni töötajatele ette näha meetmeid, et taastada sõjalise tasakaalu seoses vaimsete seisundite ja võimalusi, taastusravi tuleks alustada võimalikult varakult aastal raniie võimalik pärast traumat.

Psühholoogiline rehabilitatsioon sõjaväelased poolest erinevad. kiireloomuliste, tähtajalised ja vastupidav.

Avarii psühholoogilise abi andmine kõigile sõjaväelased korraga või niipea kui võimalik pärast võidelda stressi reaktsioon tavaliselt lähedal ala võitlus (meditsiini pataljoni punktid WFP). Selle eesmärk - taastada vaimset tasakaalu ja ennetada dezaptativnoy ümberkorraldamine isiksus. Lühema perioodi alates kahju abi, seda tõhusam tulemus rehabilitatsiooni usaldusväärsem ennetamiseks traumajärgse tagajärjed.

Tähtajalised psühholoogilist abi on mõeldud sõjaväelased, kes on hilinenud reaktsioonid stressi tegurid ei võeta krooniline vorm. Rakendatakse OMedB (OMO), et aidata neil tagasi normaalse protsessi toibumine traumaatilised sündmused.

Pikaajaline psühholoogilist abi osutatakse, tavaliselt spetsialiseeritud haiglad sõjalise mis on traumeeritud omandatud iseloomu kliiniline ja taastusravi nõuab erilist neuropsühiaatrilised meetmeid. Eesmärk: saada üle traumajärgse reaktsioonid, suurendada enesekindlust ja enesekontrolli, taastamine isiklikku integratsiooni.

Pikaajaline psühholoogilist rehabilitatsiooni sõltub inimestest, kes on olnud neurootilised reaktsioonid, neurootiline riikides, samuti äge ja alaäge vormid individuaalne ja pikaleveninud reaktiivse psühhoosi.

Seoses sõjalise psühholoogilist rehabilitatsiooni toimub arst osa (abiga neuroloog ja neuropsychiatrist alates OMedB) komandörid, psühholoogi, ametnikke asutuste tööd personali.

Nagu lahutamatu osa süsteemist arstiabi, ravi haavatute ja haigete, psühholoogilist rehabilitatsiooni on kolm peamist etappi.

1. diagnostika, mille käigus hinnatakse funktsionaalne seisund ja tase füsioloogilise reservi sõdurina, otsustanud stress toimetuleku, selgus, ulatust ja omadusi psühho-emotsionaalne häired ja kõrvalekalded ja neuropsühholoogia omadused jätkusuutlikkust.

2. ravi ja rehabilitatsiooni, sealhulgas teket individuaalset lähenemist; valik individuaalne psühhoteraapia mõju (vestlus, psühhoanalüüs, logotherapy, ja nii estetoterapiya PA.); kontrolli dünaamika vaimse seisundi; korrigeerimine ravi ja tervendamiseks.

3. Professional ja sotsiaalse kohanemise, koostisosade, mis on: tõhususe analüüs lechebnovosstanovitelnyh tegevus; taseme hindamisel taaskasutamise oskused ja suutlikkus; läbi professionaalse ümberorienteerumine ja nõustamine rikkumise korral või kahjum Kutseoskuse; recov sotsiaalse staatuse sõjaväelased.

Eri liiki vigastada seoses sisu iga etapi psühholoogilise taastumise ja aluspõhimõtted selle rakendamise taastusravi programm on välja töötatud (vt lisa number.: 18).

Projekteerimisel tahes rehabilitatsiooniprogrammi tuleks kaaluda siduvad järgmised selle põhielementide:

kaardistada optimaalne ehitus rehabiliteerimismeetmed;

Uuenda statsionaarset etappidel ja määratleda astmestamiskriteeriume;

määra kindlaksmääramisel aktiveerimist taastusravi etapis;

valik raviskeeme vigastada (põhi-, kiirenenud või eraldi);

hindamise arendamine jälgimis- piisavust pidev taastusravi.

Koostamisel rehabiliteerimiskava meetmed iga sõdur sai trauma, osales tervishoiutöötaja, psühholoog, üksuse ülem. Ühise tegevuse ulatuse kohta, mille osakuid või kokkuleppel personali ja kinnitatud seadme ülem.

seega:

psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni sisaldub kogu süsteemi meditsiinilise evakuatsiooni toetust lahinguoperatsiooni ja ajastus jagatud kiireloomulised, tähtajalised ja pikaajalised;

tuvastada sõdurid võidelda stressi reaktsioon komandöride kõigil tasanditel on oluline, et oleks võimalik üksikute välised tunnused eristada ja ulatuse kindlaksmääramiseks psüühikahäire;

Esmane taastusravi mõjutatud ja psüühikahäiretega patsientide toimub osaliselt osavõtul tervishoiutöötajate, psühholoogid, komandörid;

vajadusel andes kvalifitseeritud psühho-neuroloogilised hooldus ülem on kohustatud esitama meetmeid evakueerimiseks mõjutab patsienti ja keskused psühholoogilise rehabilitatsiooni;

funktsiooni rehabilitatsioonikeskuses sõdurid võidelda stressi reaktsioon leiab kergelt haavata haiglasse, mis on osa arenenud baasi haiglasse.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Praktilise rakendamise meetodid psühholoogilise rehabilitatsiooni väed

 1. Misura VF .. Psühholoogiline rehabilitatsioon sõdurit, 1995
  Juhendis põhineb analüüs ja välismaised seened proovib näidata tänapäeva arvamusi rehabilitatsioon personali suhtes emotsionaalne ja psühholoogiline mõju, välja mõned soovitused selle organisatsiooni poolest väed. Autor kirjeldab ja õigustab põhimõisteid probleemi psühholoogilise rehabilitatsiooni, hõlmab küsimusi
 2. Väitekirja. Taasintegreerimise ja taastusravi sõdurite pärast sõjaväe traumajärgse stressi 2008
  Objekti töö korraldamisel täidab psühholoogiline töö sõjaväes. Aines töö on protsess, psühholoogilise rehabilitatsiooni ja taastusravi sõdurite PTSD kaitseväeteenistusest Vene Föderatsiooni. Eesmärgiks on uurida teoreetiliste ja praktiliste aspektide süsteemi taastusravi sõjaväelased. Sisu: Military-traumaatiline stress ja selle tagajärjed.
 3. Kohustused peatoimetaja punktid psühholoogilise abi ja taastusravi
  Kõrgeim punkt on määratud, on reeglina ametnike arv psühholoogilist haridust. Ta leiab, et ülema asetäitja rügement (laev 1 rank) pedagoogilise suunitlusega ja on otseselt vastutab kõigi töötajate külas. Ta vastutab korraldamisel ja tööde teostamisel külas, tõhusust ja kvaliteeti tegevuse psühholoogiline abi ja taastusravi analüüs
 4. Etappidel Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni
  Liitmise kajastub teaduslikud tööd praktiliste kogemuste võimalik eristada kolme peamist etappi sotsiaal-psühholoogilise rehabilitatsiooni: 1. diagnostika - hindamine funktsionaalse seisundi haavatud, oma psüühilised omadused, et teha kindlaks taseme füsioloogiliste süsteemide keha reservid ja vaimne stress kohanemisprotsessi. Määramine raskusastme ja iseloomu psühho-emotsionaalne
 5. Strateegia taastumine
  Otsustades strateegia sotsiaal-psühholoogilise rehabilitatsiooni haavatud lähtusime sellest, et see on ennekõike teatud hulk psühholoogiliste sekkumiste ja sotsiaaltoetuste süsteemi taastamiseks suunatud funktsionaalne seisund organismi normaliseerimine emotsionaalne, moraalseid ja eetilisi ja motiveerivat sfääri isiksuse saavutamine optimaalsel tasemel isikliku
 6. Kokkuvõte. Psühholoogiline rehabilitatsioon sõjaväelased 2011
  DISO, Donetsk / Ukraina. Psühholoogia osakond, eriala: algharidus, psühholoog / 9, 5 aasta .. Sõjaline psühholoogia ja pedagoogika. Tüübid, loodus, struktuur, eesmärgid, organisatsiooni ja etapid ravi ja taastusravi. Kaudne ja otsene ravi, nende tüübid. Meetodid psühholoogilise
 7. ц
  Terviklikkuse taju - taju omadus on peegeldus objektide kõigi oma omaduste otsene mõju meeltele; C. B. sisuks inimtegevus. Terviklik lähenemine - kogum põhimõtteid uuringu vaimu, teadvuse ja käitumise lahutamatu nähtused. Väärtus orientatsioon - positiivne või negatiivne tähendus
 8. taastusravi põhimõtted
  Strateegia sotsiaalse ja psühholoogilise rehabilitatsiooni muidugi vaja vastavalt oma põhimõtetest: 1. Professionaalsus. Sündmused tuleb läbi viia arstid ja psühholoogid, kes on spetsiaalse koolituse hindamisel inimese funktsionaalset seisundit ja hoides meetodeid sotsiaal-psühholoogilised parandus ja psühholoogiline kontroll. 2. Kehtivus. Valik usaldusväärne, kättesaadav ja
 9. Psühholoogiline abi ja taastusravi
  Psühholoogiline abi ja rehabilitatsiooni sõjaväevõimude organiseeritud ja hariduslikku tööd vastavates keskustes (punkti) ja rehabilitatsiooniteenused. Peamisteks psühhosotsiaalne ja taastusravi on: korraldamine ja läbiviimine psühho ürituste sõdurid nõudlik erilist psühhopedagoogiliste
 10. Tõhususe hindamine psühholoogiline töö
  Efektiivsust psühholoogilist tööd hinnatakse vastavalt nõuetele Venemaa kaitseminister Order 2004 number 70. Hinnates psühholoogilist tööd vaja analüüsida ja luua: mõju psühholoogiline töö teket moraalset ja psühholoogilist stabiilsust ning sõjalise valmisoleku täita ülesandeid igal tingimused, suur