meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Mõiste psühholoogiline sõjapidamine

Mõiste "psühholoogilise sõjapidamise" on kaks põhilist tähendust.

Mõistmises spetsialistid (professionaalne psühholoogiline sõda eeldab ekspertide esiteks teaduslikke teadmisi selle eripära, ja teiseks, kus eriväljaõppe, mis hõlmab praktilisi kogemusi keskendunud psühholoogiline mõju inimesele), selle mõiste peegeldab sisu tegevuse eriorganitest üks riik, on psühholoogiline mõju tsiviilelanikkonnale ja (või) sõjalise teise riiki, et saavutada oma poliitilisi ja puhtalt sõjalisel otstarbel.

Ametlikult on psühholoogiline sõda välisriikide toimub ainult loal presidendi, valitsuse või riikliku julgeolekunõukogu. Tegelikult riikides nõrga juhtimise ja põlgus kehtivate õigusaktide psühholoogiline sõda läbi abiga meedia, mida kontrollib teatud fraktsioonide või finants-tööstuse rühmitused (sealhulgas rahvusvahelised ettevõtted).

Üsna täpselt sisuliselt professionaalselt korraldatud psühholoogiline sõjapidamine väljendatud õpetused iidse Hiina filosoof ja väejuht Sun Tzu (VI sajandil eKr. E.). Need on järgmised:

1. lagunevad kõik hea, mis on riigi oma vastast.

2. kaasata vaenlase prominentide kriminaalasjas ettevõte.

3. õõnestab prestiiži vaenlase juhtimine ja jätke seda õigel ajal, et avalik häbi.

4. Kasutage neid koostööd kõige alatu ja vastik inimesed.

5. elavdab tülisid ja kokkupõrked kodanike hulgas riigi vaenuliku teile.

6. õhutavad noorte vastu vanemad.

7. Sega kõik tähendab valitsuse.

8. Lase kõiki võimalusi normaalne varustamine vaenlase väed ja hoides neid selleks.

9. palvega siduda tahte vaenlase sõdurid laule ja muusikat.

10. Kas teie parim kasulikke traditsioon oma vaenlasi ja vähendavad nende usku oma jumalad.

11. Saada naised lihtne tänu, et täiendada äri laiendamiseks.

12. Ole suuremeelne pakkumisi ja kingitusi osta informatsiooni ja kaastöötajad. Üldiselt ei säästa raha, ega lubadusi, sest nad toovad häid tulemusi.

Tavatähenduses, mõiste "psühholoogiline sõda" viitab spontaanne, märkusteta kasutada sidevahendeid ja sotsiaalse ja psühholoogilise mõju mõned inimesed teiste vastu mehhanismid selleks, allutades nad ise või luua soodsad tingimused nende olemasolu ja tegevus.

Psühholoogiline sõda sellisel kujul olemas (kehtib), kui seal on mees ise. Kuid varem inimesed olid võimelised teineteist mõjutavad ainult otsesel kokkupuutel, mis mõjutavad tema partnerid abil sõnu, intonations, žeste, näoilmeid. Täna moel mõjutada inimmõistus on muutunud palju mitmekesisem, tõhus ja kogenud tänu kogunenud tuhandeid aastaid praktilisi kogemusi, samuti luues spetsiaalse kommunikatsioonitehnoloogia, side- ja inimeste juhtimise.

Mõiste "psühholoogilise sõjapidamise" oma ebateaduslik (iga päev, iga päev) väärtus võib iseloomustada:

- Poliitiline tegevus isikute, rühmituste, parteid ja liikumised;

- Valimiskampaania kandidaatide erinevate valitavatel ametikohtadel;

- Propagandakulud äriühingud;

- Võitlus rivaal isikud (väikesed rühmad) juhtrolli tööstuse, teaduse ja teiste meeskondade;

- Poliitiline, majanduslik või kultuuriline vastuseis vastuoluliste etnilised grupid;

- Läbirääkimised konkureerivate firmade või organisatsioonid.

* * *

Praegu paljudes majanduslikult arenenud riikides on ühingu üheks jõud ja psühholoogilist mõju, mille eesmärk on saavutada sõjalist, poliitilist ja ideoloogilist eesmärkidel. See protsess võtab erinevaid vorme, sõltuvalt ajaloolisi traditsioone, poliitilised ja majanduslikud tingimused konkreetses riigis.

Mõned riigid on teele loomisel psühholoogilise sõjapidamise osakonnad personali töötajad, kes on hästi koolitatud, varustatud, valmis tegevust igal pool ja igal ajal.
Need osad on tavaliselt osa kaitsejõududest riik või selle turvateenused.

Vajadusel võib neid kasutada rahuajal, sealhulgas oma kodanike vastu. Selline lähenemine on laiendatud USA, NSVL, Saksamaa, Hiina ja mõned teised riigid.

Teistes riikides psühholoogilise sõjapidamise jagunemine kärbitud (rahuajal) kuuluvad tsiviil- struktuure.

Kui ei ole sõda, mille eest nad vastutavad täitmiseks kohustuslik maht propaganda ja ideoloogilise eesmärgid valitsus korra ja riigi julgeoleku. Selliste lähenemisviiside hoida võimu Suurbritannia, Prantsusmaa, Rootsi, Šveits ja mõned teised riigid.

Lõpuks mõnedes riikides, näiteks valitsuse propaganda asutuste ja kommertsmeedia eksperdid eesotsas inimese psühholoogiline sõjapidamine. Nad teostavad pidevat nõustamise ja teabe toetust juhtimise poliitika oma riigis. See praktika on laialt levinud Lõuna-Korea, Taiwan, Indoneesia ja Filipiinid.

Seega, psühholoogiline sõda - kombinatsioon erinevaid vorme, meetodeid ja vahendeid, mis mõjutasid inimestel muuta soovitud suunas oma psüühilised omadused (hoiakud, uskumused, väärtushinnangud, hoiakud, motivatsioon, hoiakud, käitumine) ja rühma normidele, mass sentiment avalik teadvuse tervikuna.

Psühholoogilist efekti võib läbi viia erinevatel meetoditel.

Esiteks tegelik psühholoogiline vahenditega. Näiteks on sõjaeelne valitsus ühegi riigi meedia vahendusel kipub moodustavad tema inimesed (eriti sõjalised) isamaalisi hoiakuid ja uskumusi, et tagada prioriteediks riikliku poliitika eesmärke massiteadvuse. Samal ajal potentsiaali vaenlane püüab sisse viia teadvuse elanikkonnast ja sõdurid riigi soodne ainult temale vastupidine ideid ja tundeid. Näiteks tankimine rahvuslane eelarvamused, poliitilise või majandusliku rahulolematus valitsuse tegevusele.

Selle tulemusena on inimeste mõtetes on võitlus motiive, mis viib sageli taseme langus moraali elanikkonnast ja relvajõudude personali. Nii tegi kogu maailma suurvõimude eelõhtul esimese ja teise maailmasõja ajal erinevates relvakonfliktides (Korea, Vietnam, Lähis-Idas ja teised).

Teiseks psühholoogilist mõju võib läbi viia sõjaliste vahenditega. Näiteks Nõukogude Liidu paigutatud selleks psühholoogilist survet oma väed ja raketid piiri lähedal Hiina, Vietnam, Kuuba. NSVL ja Ameerika Ühendriigid on korduvalt püüdnud saavutada oma poliitilisi eesmärke läbi meeleavaldus sõjalise jõu. Üks klassikaline näide psühholoogiline mõju läbi sõjalise yhteydenotossa - saadetakse kaldal Haiti 20 USA mereväe sõjalaeva 1994

Hunta võimu seal General Cedras, katsetamine, ühelt poolt, psühholoogiline surve maailma üldsus, USA ravida, ja teiselt - tänu otsest ohtu sõjalise jõu kasutamine oli sunnitud üle andma kontrolli tagandatud presidendile Aristide. Veel kaks näidet - süstemaatiline pommirünnak USA lennunduse rajatiste Iraagi territooriumil ja kasutada NATO õhurünnakud Jugoslaavia vastu. See mitte ainult show jõud, sõjamasin oli käima.

Kolmandaks, psühholoogilist mõju võib kasutada süsteemi kaubandus- ja finantssanktsioonide mille eesmärk on kahjustada majanduslikku potentsiaali vaenlane. Näiteks majandussanktsioonid (sh nimel ÜRO) Iraagi vastu, Jugoslaavia, Kuuba, Liibüa, Sudaan ja teistes riikides kaasne olulist vähenemist elatustaseme enamuse elanikkonnast, paljud kohalikud raskused, suurenenud esinemissagedust, alatoitumus ja sellest tulenevalt levinud rahulolematus staatuse kodanikele.

Neljandaks, psühholoogiline mõju võib olla puhtalt poliitiliste vahenditega. Näiteks Moskvas toimunud 1999. aasta jaanuaris, demonstratiiv märts liikmete rahvuslikke A.

Barkashov "Vene Rahvuslik Ühtsus" viis äge arutelu esindajate hulgas erinevate poliitiliste jõudude ja Venemaa tõhustatud vastasseis nende vahel.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Mõiste psühholoogiline sõjapidamine

 1. Venger AL (toim.). Psühholoogiline Lexicon 2005

 2. Shikun AF, Shikun AA, Skotnikov M. .. professionaalne ja psühholoogiline valmisolek tegevuse psühholoogiline probleem, 2007
  Tuginedes üldpsühholoogiline ja sõjalis-teoreetiliste allikate läbi psühholoogilise analüüsi teoreetiliste ja praktiliste õpingute olemust ja dünaamikat arengut psühholoogiline valmisolek erialaseks tööks, käsitleda mõistet selle kategooria psühholoogiline valmisolek, vastupidavus, valmisolek ja nende seos spetsiifikast konkreetse tegevuse.
 3. Kursuste. Sotsiaalse ja psühholoogilise suhted sõjaväe kollektiivid, 2011
  Ala: Psühholoogia rühmade ja juhtimist. Peamised sotsiaal-psühholoogilised grupi mõiste. Juhtimine esmase sõjalise rühmad. Peamised suunad ja ülesanded psühholoogilised uuringud sõjaväe kollektiivne. Küsimustik meetodina õpib sotsiaal-psühholoogilised protsessid sõjalise rühmad. Rakendused: Diagnostika üksikute psüühilised omadused (Test "Olematud
 4. Peamised sotsiaal-psühholoogilised mõisted grupi
  Peamised sotsiaal-psühholoogilised mõisted
 5. Teema "Medical-psühholoogilisi ja sotsiaalseid aspekte narkomaania"
  Mõiste "psühhoaktiivsed ained" (SAW). 2. kandmise kriteeriumidele pindaktiivne narkootilisi aineid: meditsiini-, sotsiaal-, õigus-. 3. Mõiste "narkootikumid", "sõltuvus", "sõltuvus", "mõnuainete", "narkojoobe", "narkojoobe." 4. bioloogilised, füsioloogilised, psühholoogilised toimemehhanismid narkootikume. 5. narkootilise riik
 6. Psühholoogiline mõiste vanusest ja probleemist periodiseerimine vaimse arengu
  Psühholoogiline mõiste vanusest ja probleemist periodiseerimine vaimse
 7. Eksperiment kui normatiivne meetod empiirilise testimise psühholoogiline hüpoteeside
  Eesmärgid psühholoogiliste uuringutega: teoreetiline ja eksperimentaalne rakendada, praktilised. Areng eksperimentaalne psühholoogia ja diferentseerumise mõisted meetodit ja tehnikat teadus. Meetod meetodit andmete kogumine. Eksperiment on üks viise, kuidas mõista reaalsuse ja vahendina "piirangud" on theorizing normatiivsete mõtlemise ja loogika kunst testimine
 8. KÜSIMUSED-GOAL ameteid jooksul divisjoni TERVISHOID mõisteid ja ideid "
  1. Defineeri mõiste "tervis" ja "tervislik eluviis". 2. Suhted microsocial, makro-sotsiaalsed ja psühholoogilised tegurid, mis mõjutavad moodustamine tervislikku eluviisi. 3. Mõiste tervislikku eluviisi. 4. Motivation tervise ja tervislike eluviiside. 5. Põhilised tervislikku eluviisi. 6. teadvuse ja tervise. 7. Liikumine ja tervise. 8. Toitumine ja
 9. Tüübid psühholoogilise teadmisi
  Kogunemine psühholoogilise teadmisi toimus reaal- ja inimtegevuse valdkondi - sinna, kuhu vaja teadmisi vaimse maailma ja inimeste käitumist. Vastavalt mõned autorid, sõna "psühholoogia" on ilmunud kirjanduses XVI sajandil, teiste järgi - XVIII. Ajaloolaste kuidas oli sõna "psühholoogia", lahknevad. Sõna-sõnalt tõlgitud kreeka, see tähendab,
 10. Peamised küsimused
  1. Valeology kui teadust, selle eesmärk ja sisu. 2. Mõiste tervise ja haiguste, "kolmas riik". 3. Mõiste tervislikku eluviisi. 4. Mõiste füüsilist tervist. 5. riskitegurid tervisele. Füüsiline aktiivsus ja selle mõju
 11. Misura VF .. Psühholoogiline rehabilitatsioon sõdurit, 1995
  Juhendis põhineb analüüs ja välismaised seened proovib näidata tänapäeva arvamusi rehabilitatsioon personali suhtes emotsionaalne ja psühholoogiline mõju, välja mõned soovitused selle organisatsiooni poolest väed. Autor kirjeldab ja õigustab põhimõisteid probleemi psühholoogilise rehabilitatsiooni, hõlmab küsimusi
 12. Väitekirja. Suhted enesehinnang ja professionaalne orientatsioon õpilaste psühholoogia, 2012
  Teoreetiline analüüs klassikalise tasandil. Matemaatiline analüüs katseandmed on väga kõrgel tasemel Sissejuhatus Psühholoogilised omadused kutsesuunitluseks teoreetilise probleemi analüüs kutsesuunitluseks psühholoogilise kirjanduse Väärtus mõisted kutsesuunitluseks, kutse- ja enesemääramise
 13. Metoodilisi probleeme sõjalise psühholoogia
  Täna sõjalise psühholoogia "kogemusi" staadiumis ümbermõtestamise oma vundamendid, suhted teiste distsipliinidega, oksad psühholoogilise teadmisi. enamik psühholooge, ühisel kokkuleppel alles hiljuti. et "sõjalise psühholoogia on filiaali psühholoogia", siiski arvatakse, et sõjalise psühholoogia "oma tee" on üksikisiku teadmise sõdur, sõjavägi
 14. Metoodilisi probleeme sõjalise psühholoogia
  Täna sõjalise psühholoogia "tekkinud" staadiumis ümbermõtestamise oma vundamendid, suhted teiste distsipliinidega, oksad psühholoogilise teadmisi. enamik psühholooge, ühisel kokkuleppel alles hiljuti. et "sõjalise psühholoogia on filiaali psühholoogia", siiski arvatakse, et sõjalise psühholoogia "oma tee", teades, sõdur, sõjaväelase isikutunnistust
 15. Doktoritöö kandidaadi kraadi psühholoogilise teadused. Psühholoogilised omadused subjektiivne esinda oluline väljavaated osalejad kohalike sõjad 2004
  Sissejuhatus. Teoreetilisi ja metodoloogilisi aluseid uuring subjektiivne esinda oluline väljavaated osalejad kohalike sõjad. Fenomenoloogia ja sisu mõiste tulevikuvõimaluste osana elu ja isiksuse psühholoogilisele aega. Psühholoogilised omadused isiku osalejate kohalike konfliktide tingimused nende tulu traumaatiline olukord sõja
 16. Bulychev I. Ja .. sisu põhimõisted genderistiki 2005

 17. Grinshpun IB .. Sissejuhatus psühholoogiasse, 1994
  Arusaamineteadusest. Teadus ja muul viisil teada. Klassifikatsioon of Sciences. . II osa. Subjekti ja objekti psühholoogia. Saades teema psühholoogia: põhilised lähenemisviisid. Pre-teaduslikud psühholoogia. Teadusvaldkonnad psühholoogia Lääne-Euroopas ja Ameerika Ühendriikides psühhoanalüüsi Biheiviorism Gestalt humanistlik psühholoogia Transpersonaalne psühholoogia. Põhisuunad kodumaiste
 18. Kursuste. Meditsiiniline ja psühholoogiline koolitus astronaudid, 2008
  Sissejuhatus. Mõju professionaalne töö astronaudid oma psüühilised omadused ja kvaliteet. Ettevalmistused kosmoselennu. Kosmose. Post-lennu readaptatsionny jooksul. Organizational-metoodiline alused ja põhimõtted meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Eesmärk meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Üldtingimused meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Meetodid ja õpetamismeetodeid