meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Pneumokokknakkus

Pneumokokid (Streptococcus pneumoniae) on tavaline elanike inimese ülemiste hingamisteede, kuid teatud asjaoludel nad saaksid agendid nakkushaiguse kliiniliselt avaldub mädane põletikuliste muutuste erinevates organites ja süsteemides, sageli kopsudes - liigist sagaralist kopsupõletik ja kesknärvisüsteemi - for tüüpi mädane meningiit.

Etioloogia. Pneumokokid - gramm kapsel-süstjad diplokokid saab tuvastada kui eraldi kokid või kettidega. Erinevuste tõttu koosseisu kapslipolüsahhariid eraldati üle 80 erineva serotüüpide mikroorganismi. Sest inimese patogeenide ainult sile tilgad Solna tüvede pneumokokid. Saadi somaatiliste antigeenide pneumokoki antikeha, mis vastutavad väike osa immuunsüsteemi. Peamised väärtuse kaitseks reaktsioonid on antikehad kapslipolüsahhariididega antigeene. Pneumokokke toota hemolüütiline toksiin pneumolüsiin ja toksilist toimet neuraminidaasi. Hävitamisega patogeeni vabaneb endotoksiin, põhjustades hemorrhages naha ja limaskestade küülik.

Tahkel söötmel pneumokokid kujul nepig- ted süvendid kesklinnas koloonia, mida ümbritseb tsooni osalise hemolüüs. Pneumokoki kapsli võib näha, kui töötlemine mikroobse Tüübispetsiifilise antiseerumid oli segatud sobiva kapslipolüsahhariidi.

See pneumokoki kapsli omandab võime murravad valguskiiri.

Epidemiology. Paljud terved inimesed on vedajate pneumokokk. Seas meedia domineerib serotüübi, et ei ole raske virulentsuse omadused. Areng haiguse nendel juhtudel on võimalik järsu languseni immunoloogiline reageerimisvõime.

Epidemioloogiliselt asjakohases kloonid pneumokokid suurema virulentsuse, moodustati nõrgestatud lapsi.

Nakkusallikas on inimene - patsient või kandja pneumokokid. infektsioonid on edastatud õhus tilgad.

Tundlikkus ei ole kindel. Pneumokokkinfektsioon on tavaliselt juhuslik, nende sagedus ja raskus on suurem patsientidel, kellel on sirprakuline aneemia, aspleenia, splenozom, defitsiit humoraalne (B-lümfotsüüdi) immuunpuudulikkusega või täiendada.

Patogenees ja patomorfologija. Pneumokokke tuleks käsitada potentsiaalsete patogeenide. Mittespetsiifiline immuniteeti mehhanismid, sealhulgas olemasolu teiste organismide ninaneelu, oluliselt piirata reprodutseerimise pneumokokk. Pneumokokkinfektsioon tekib sageli pärast viiruse hingamisteede infektsioon, mis mõjutab ripsmeline epiteel ja vähendab selle aktiivsust ja pärsib alveolaarmakrofaagides. Saladus hingamisteede võib edasi lükata protsessi fagotsütoosi.

Pneumokokid koed hakkavad paljunema ning levib šokk lümfisõlmede ja vere või kontakt infektsioonipiirkonna. Haiguste tõsidusest määratakse virulentsuse patogeen, selle kogus, eriti bakterveresus seisundit ja host reaktsioonivõime. Kõige ebasoodsa prognoosi massiivne baktereemiasse ja kapsli polüsahhariidi kõrge kontsentratsioon veres. Tõsine progresseeruvat haigus esineb enamikul patsientidel antigenemia vaatamata käimas intensiivne antibiootikumravi.

Puudujääk terminal täiendus komponent (C3-C9) seostatakse kalduvus uuesti mädane infektsioon, sh rollimängud ja pneumokokid. Suurenenud vastuvõtlikkus pneumokokknakkus patsientidel Splenektoomiale või kaasasündinud puudumisel on see seotud puudumine opsonisatsiooniks pneumokokke puudumine filtreerimisfunktsiooni põrna koos baktereemiasse. Pneumokokkinfektsioon on eriti levinud patsientidel, kellel on sirprakuline aneemia ja muud hemoglobinopaatiatega vormid tingitud asjaolust, et patsiendid, millel puudub võime aktiveerida C3 ning muid mooduseid fikseerida opsonin rakuseina pneumokokke.

fagotsütoosi tõhusalt vähendada puudujääki T- ja B-rakkude immuunsust seoses suutmatusega opsoninovyh antikapsulnyh antikehad ja võimetus esile lüüsi ja aglutinatsiooni baktereid. Pneumokokkinfektsioon arendab patsientidel mööduv ja varasemad algusega depressiooni tegur V.


Levik nakkuse patsiendi kudedega on tõhustatud toimel aine lahustuv antifagotsitarnoy pneumokoki kapsulaarset antigeeni. Oluline roll on soodustavaks teguriks arengut turse. Hiljem eritist hulk suureneb makrofaagid, aktiveeritud fagotsütoosi pneumokokke. Resolutsioon protsessi kopsupõletik valminud 7-10 päeva. Mõjusate antibiootikumide ja tüübispetsiifilistest seerumis võib kiirendada paranemise protsessi.

Kliinilised nähud. Kliinilised sümptomid pneumokokkinfektsioon sõltub asukohast peamised patoloogiline protsess. Enamasti oli sellega ülemise ja sügavama hingamisteed, sageli sellega kaasneb viirusnakkus. Arendada kopsupõletik, keskkõrvapõletik, sinusiit ja neelupõletik, laryngotracheobronchitis, peritoniit ja baktereemiasse. Pneumokokke on kõige levinumad Silmaeritiste keskkõrvapõletiku lastel vanuses alla 1 kuu. Nakkuse levikut võib tekkida kokkupuutel, mille tulemuseks on areng empyema, perikardiit, mastoidiit, epiduraal mädanik ja harvadel juhtudel, meningiit. Bakterieemia võib põhjustada meningiiti, mädane artriit, osteomüeliit, endokardiit ja aju abstsess. Areng pneumokoki kõripealisepõletik on kirjeldatud laste kahjustunud immuunsusega. Nahaalune mädapaiseid harva tekivad pneumokoki baktereemiasse. Neerud liiki glomerulonefriit ja ajukoore arterioolide tromboos seostatakse tihti pneumokoki baktereemiasse. Lokaliseeritud igemepõletik, kärbuv nahal näo või jäsemete ja levitada veresoonde hüübimine võib olla ka märk pneumokoki baktereemiasse.

Diagnoos. Samamoodi diagnoos Pneumokokknakkuste saab alusel kehtestatud isoleerimise pneumokokke allikast põletik või verest. Samal ajal mikroorganismid leitud ninaneelus patsientide kopsupõletik, keskkõrvapõletik, meningiit, või septitseemia korral ei põhjustaks haigust.

Pneumokokid esineb tihti uriini kultuurist. Varajases staadiumis pneumokoki meningiit kokid võib leida CSF. Kvantitatiivse immuun seerum, CSF või uriini kasutades kombinatsiooni pneumokoki seerumis võib olla suureks abiks diagnoosi pneumokoki meningiit või baktereemiasse. Pneumokoki antigeenide veres ja uriinis võib leida ka lokaalne pneumokoki poolt põhjustatud haiguste. Tüübispetsiifilised antiseerum märkimisväärselt täpsemaid seroloogilise diagnostikameetodite ja eelnev antibiootikumiravi puudus oluline mõju tulemusi.

Eristusdiagnoosi Pneumokokknakkuste viiakse läbi stafülokoki, meningokokk, streptokoki, Haemophilus influenzae, ja teiste bakteriaalsete infektsioonide suhtes. Paljuski sõltub see tulemusi bakterioloogiliste ja seroloogiliste uuringutega.

Ravi. Penitsilliin on ravimi valik pneumokokknakkus. Annuse ja ravi kestus sõltub lokaliseerimine infektsioon. Soovitav on kõigil juhtudel määrata ravimitundlikkuse pneumokokkide eraldati lahjendamise teel meetod ravi korrigeerimise. Kui vastupanu penitsilliini kuid tundlik klooramfenikooli ravi viiakse läbi viimane. Võimetus ette näha ega prognoosida ravimresistentsuse loob vajaduse teostada kõigil juhtudel, sobiv bakterioloogiline uuring kõigi pneumokoki tüvedest verest ja CSF. Erütromütsiin, tsefalosporiinid, klindamütsiini ja klooramfenikooli ja sulfadiasiini sulfazoksazol saab edukalt kasutada raviks patsientidel, kes ei talu penitsilliini.

Prognoos. Tulemuseks haiguse sõltub patsiendi vanusest, see on kaitsemehhanism, virulentsuse patogeen, infektsioon lokaliseerimine, piisavust ravi.

Vältimist. Mitmeotstarbelisi pneumokoki vaktsiini «Pneumo 23" on kõrge immunogeensus ja madala esinemissagedusega kõrvaltoimeid, vaktsineerimine on soovitatav lastele vanemad kui 2 aastat riskirühmadele. Laste immuunpuudulikkusega puhul nende kokkupuude patsiendi Pneumokokknakkuste võib manustada gammaglobuliinivaba.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Pneumokokknakkus

 1. Ravi.
  Alusel raviks pneumokokknakkus moodustavad antibiootikumid - penitsilliin, tetratsükliin, klooramfenikooli, vankomütsiin, rifampitsiin,
 2. ennetamine
  Mittespetsiifiline ennetamine pneumokokknakkus on suunatud patsientide ja kandjaid nende edasine ravi. Konkreetse nakkuse ennetamiseks laste vanemad kui kaks aastat, täiskasvanud, riskirühmi, nagu ka tervetel inimestel jooksul haiguspuhangu toimub vaktsineerimine polüvalentsete polüsahhariid-vaktsiini "Pnevmoveks 23". Ravim kapsel sisaldab 23
 3. Kliinilised nähud
  Klassikaline pneumokoki kopsupõletik algab äkki; märgib kehatemperatuuri tõus, köha ja valu rinnus. In põdurate vanemate inimeste ja haigus areneb aeglaselt, kerge palavik, teadvusehäired ja märke kopsu-südame puudulikkus. Streptokoki meningiit registreeriti kõigis vanuserühmades; neid iseloomustab kiire algus
 4. Eks Pozdeev, ER Fjodorov. pneumokokid 1999
  Juhised sisaldavad põhilisi teadmisi liigitus ja omadused pneumokokid. Erilist lõigud on pühendatud laboratoorse diagnoosimise, ravi ja ennetamine pneumokokknakkus. Suunised on ette nähtud meditsiinilise õpilased ja
 5. klassifitseerimine
  . Etioloogia: a) bakteriaalse: streptokokk, stafülokokk, pneumokokk: b) viiruse; c) Riketsiooside; g) mükoplasma; d) segatud ained ühing; e) mõju füüsikaliste tegurite: hüpotermia, palavik; g) kokkupuutumise keemilised ained: bensiin, tolm, lämmastikoksiidide, vääveldioksiidi, väävelhape jne h) kopsupõletik.
 6. vastused
  №1. On vaja panna turse reaktsioon kapsli Neufeld. Tema esituste kaanel prillid, kohaldatakse 1 tilk seerumi aglutinatsiooni 1, 2, 3. iga tilga lisatakse uurida kultuuri pneumokoki ja 1 tilk metüleensinise lahust leeliseline. Tilgad segage, katke klaasplaati ja keerata. Pärast 2 minutit keelekümbluse ettevalmistamisel sirvimine
 7. Case Studies
  Ülesanne №1. Bakterioloogiline uurimine röga patsiendi kopsupõletikuga leiti Streptococcus pneumoniae serotüüpide 3. Millist reaktsiooni panna määratluse serotüüpide pneumokokid? Millised on seadmete tema esinemisi ning tulemuste registreerimine? Ülesanne №2. In rögas patsiendi sagaralist kopsupõletik leiti Streptococcus pneumoniae vastupidavad penitsilliini narkootikume. Milliseid antibiootikume võib kasutada raviks
 8. Epidemiology kaotustest
  Streptococcus pneumoniae - üks peamisi tekitajaks bakteriaalne kopsupõletik, registreeritud väljaspool haiglat (2-4 juhtu 1000 inimest); igal aastal maailmas vaatasin vähemalt 500.000 juhtudel pneumokoki kopsupõletik (reaalne suurus on palju suurem). Kõige nakkusele lastele ja vanuritele. Veehoidla infektsiooni - patsientidele ja kandjad (20-50% eelkooliealisi lapsi ja 20-25% täiskasvanutest
 9. hyposplenism
  Terminid "gipospleniya" või "aspleenia" kasutatakse tähendab põrna düsfunktsioon. Põhjused hyposplenism nimetatakse Splenektoomiale, kaasasündinud puudumine põrna, sirprakuline aneemia laps üle 5-aastastel (nähtuste autosplenektomii tõttu reinfarkt) ja kiirituse põrna. In sirprakuline aneemia, ja pidevalt tuntav põrna juures
 10. etioloogia
  Nakkuslik endokardiit - polietiologic haiguse potentsiaalsed patogeene, mis võib olla kuni 128 liiki mikroorganisme. Esmane nende seas on stafülokokid (30-50%) ja streptokokid (20-30%). Kasvav etioloogilised rolli aureus (tavaliselt kuld) viimase 10-15 aastat on tingitud laialdane kasutuselevõtt antibiootikumid kliinilises praktikas, samuti
 11. ajukelmepõletik
  Meningiit - põletik, aju ja seljaaju. Eristada meningiit - põletik, pehme ja ämblikuvõrkkelme meningiidi peamiselt mõjutavad pia mater, pachymeningitis kui põletik kahjustab dura materi koos lüüasaamist Ämblikuvõrkkest arenenud arahnoidiidi. Klassifikatsioon meningiidi 1. morfoloogia
 12. laboratoorne diagnoosimine
  "Kullastandard" on armetus. Tuleb meeles pidada, et materjal tuleb uurida kiiresti, t. K. bakterid on kalduvus kiiresti autolüs aktiivsuse tõttu Rakuensüümide. Materjal selles uuringus on röga, pleuraefusioon, ja muud eritised, tserebrospinaalvedelik, veri, lima ninas ja kurgus, eritis haavandid, eritis kõrvast,
 13. SARS (kliinikus, laboratoorse diagnostika)
  Äge respiratoorne viirushaigused (SARS diferentseerumata) - kõik SARS, mis etioloogilised diagnoosi standardsete laboratoorsete meetodite uurimine ei olnud võimalik kindlaks. Etioloogia: SARS võib olla põhjustatud üle 200 erineva etioloogilisi (gripiviirused, paragripi, RSV, koronaviirus, rinoviirused, enteroviirused ja nii AD.) Epidemiology: allikas - patsient
 14. hingamisteede haigused
  Tulemused epidemioloogiliste uuringute alguses '90s, näitavad häiriv trende levimus kopsuhaigus. Selgus, et üldiselt kliinilise tava hingamisteede haiguste rühma moodustasid ligikaudu 25% koguarvust ravilesoovijate patsientidel. On olemas seisukoht nagu patoloogias alumise ja ülemise hingamisteed.
 15. etioloogia
  Etioloogia määramiseks äge kopsupõletik on ikka raske probleem lahendatav. Praktilise meditsiin on üsna raske kindlaks tõsi haiguse põhjust. Isegi valiku patsiendi röga teatud bakterid ei tähenda, et see mikroorganism on süüdlane haigus. Kinnitamaks etioloogilised rolli leidnud mikroskoopilisel uurimisel mikroob