meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
põhilinemeditsiin →  Patoloogiline füsioloogia

Patoloogiline füsioloogia

Pasechnik AV, EG Moiseev, VA Frolov, GA DrozdovaPõletik ja ainevahetushäired2011
Ravi põletikuliste periodontiit vähendab oluliselt nende tegurite kohta kardiovaskulaarse riski nagu C-reaktiivse valgu ja fibrinogeen, Ameerika teadlased. See on veel üks tõend ühendamisega periodontiit ja südame-veresoonkonna haigused. C-reaktiivse valgu (CRP) ja fibrinogeeni on äge faas valgu ja markerid süsteemse põletiku.

Nagu öeldud 82. istungjärgul International Association for Dental Research (Honolulu, Hawaii, Ameerika Ühendriigid), keeruline ravi põhjustas oluline vähenemine esialgu CRP kontsentratsioon (mitte vähem kui 3 mg / L) ja fibrinogeen (mitte vähem kui 3 g / l). Kontsentratsioon CRP ja fibrinogeeni vähenenud 9 kuud ainult mehaanilise töötlemise ja 6 kuud, kui täiendava antibiootikumi (p 0,05).

Seega patsientidel kõrgenenud CRP eemaldamist hambakatu bakterite koostöös kohalike antibiootikumravi vähendab kontsentratsiooni CRV iseloomulik madal kardiovaskulaarse riski numbrid.

Täna ja paljud teised autorid arendada mõju kombineeritud ravi tasemete kohta teiste põletikumarkeritest - tsütokiinide, sealhulgas mõju ainevahetuse näitajaid proatherogenic.

Õpilastele, residendid ja kraadiõppurid arstiteaduskonna üliõpilased eriala "Hambaravi", "meditsiin"
Toolkithüpoksia2010
Mõiste, liigid hüpoksia. Etioloogia ja patogenees erinevat tüüpi hüpoksia. Tasandusintress-adaptiivne reaktsioone. Rikkumised põhilisi füsioloogilisi funktsioone ja ainevahetust. Mehhanismid Hüpoksilise nekrobioos. Dizbarizm. Kohanemine hüpoksia ja disadaptative
ToolkitPatoloogiline füsioloogia endokriinsüsteemi2010
Üldised karakteristikud endokriinsüsteemi. Peamised avaldumisvormid häired endokriinsüsteemi funktsioonid. Peamised etioloogilised tegurid ja patogeneesimehhanisme endokriinsete patoloogia. Rikkumine keskne mehhanismide reguleerimise sisesekretsiooni talitlust-dega (kesktasandil kahju). Way tsentraalse regulatsiooni autonoomne funktsioone. Patoloogilisi protsesse pingutushülss ise. Perifeerne (vnezhelezistye) mehhanismid rikkumisi hormooni tegevust. Emakasisene endokrinopaatiad. Tasandusintress ja adaptiivne mehhanismid. Roll endokriinhäirete patogeneesis ei endokriinsed haigused. Põhimõtted raviks ja ennetamiseks endokriinhäirete.
Leonova EV Chanturia AV Vismont FIPatoloogiline füsioloogia vereringe2009
Veri on äärmiselt keeruline, eriti oluline süsteem määrab suures terviklikkuse keha. Sest arsti mistahes eriala peate põhiteadmised hematoloogia. Patofüsioloogiline aspekte häired vereringe Klinitsistil on hädavajalikud. See on pühendatud teema ja see käsiraamat. See sisaldab kaasaegset teavet vere, punaste vereliblede rikkumise protsesse, leukotsüütide, trombotsitopoeza patoloogia Hemostaasi-antigemostaza Tüüpvormide ja reaktiivne muutused erütrotsüütide süsteemid, leukotsüüdid, trombotsüüdid, hemostaas, antigemostaza, samuti küsimusi, mis on seotud etioloogia, patogeneesi, muutused vere kõige levinumat aneemia, polütsüteemia, leukeemia, gemostaziopaty.

Kas on otstarbekas avaldamist käesoleva kasutusjuhendi tänu kiirele arengule hematoloogia, rikastades seda uute saavutused ja ideid, mis ei ole kajastatud vastava akadeemilise kirjanduse, vajadus nende esitamise kättesaadaval kujul õpilastele.

Koolituse eesmärk - uurida põhjused ja mehhanismid rikkumiste töötleb erütrotsüütide, leukotsüütide, trombotsitopoeza, hemostaas, antigemostaza; Tüüpilised muutused vererakkude etioloogia ja patogeneesi erinevat tüüpi aneemia, polycythemia, leukeemia, gemostaziopaty; muutusi kui nende verepildis.

Amet Ülesanded - üliõpilane peab: ...
ToolkitPatoloogia välise hingamise2009
Määruse hingamine. Rikkumine funktsioone hingamisteede keskus. Vormid rikkumise DC tegevust. Tüüpilised rikkumisi gaasivahetuse kopsufunktsiooni. Rikkumine alveolaarventilatsioonist. Tüübid gipoventilyatsionnyh häired. Rikkumised ventilatsiooni-perfusiooni suhteid. Rikkumine difusiooni võimsus kopsudesse. Patoloogiline tüüpi hingamine. Terminal tüüpi hingamine. Eraldatud hinge. Õhupuudus. Etioloogia, patogenees, köha mõju. Vähene väline hingamine.
Yi Kosyuga, VA Lyalyaev, O. ShevantaevaPalavik ja hüpertermia2009
Metoodiline juhend õpilaste iseseisvat tööd teaduskonna DSG (tellitud uuringud)

Palavik ja hüpertermia. Etioloogia palavik. Patogenees palavik. Etappidel palavik. Klassifikatsioon palavik. Väärtus temperatuurikõverateni kell palavik. Muutused organite ja süsteemide palavik. Tähendus palavik. Hüpertermia. Klassifitseerimine. Erinevused palavik. Endogeensed hüpertermia. Eksogeense hüpertermia. Küsimused enesekontrolli teadmiste "Palavik ja hüpertermia"
õpikPatofüsioloogia neeru2008
NN "Treening" üksikasjalikult esitatud teoreetiline osa teabest, mis on sätestatud põhiõiguste materjali neerude patofüsioloogia katsealuste standardse vastused neile ja olukorrast probleeme. Materjalid on mõeldud õpilastele meditsiiniliste kolledžid ja ülikoolid meditsiiniliste ja bioloogiliste profiili võib olla kasulik elanikud, kraadiõppurid, subordinators ja arstid-nefroloogid, sealhulgas enesekontrolli.
õpikTüüpilised patoloogilisi protsesse. Patofüsioloogia ainevahetust.2008
Kasutusjuhend sisaldab koolitust-metoodiline materjal tähtsamaid nimekirja - patofüsioloogia ainevahetuse koolitusprogramm distsipliini "patofüsioloogia". Programmi käigus õpilased seisavad silmitsi vajadusega integreerida saadud teadmisi uuring ainevahetust haridusasutustes erialade biokeemia, füsioloogia, patoloogilise anatoomia, patofüsioloogia ja kliiniline kasutamine mõtlemise oskusi. Käesoleva väljaõppe käsiraamat - õpetada õpilasi kliinilise ja patofusioloogilise arusaam saadud teadmisi uuring patoloogia jagu hilisemaks kasutamiseks kliinilistes valdkondades. Protsessis iseõppimist, õpilastel on võimalus saada tuttavaks konsolideeritud materjali õpikute, põhjalik teave täiendava allikatest. Et hõlbustada arengut see teadmine on algoritmid põhjused, mehhanismide ja ilminguid ainevahetushäired kujul tabelite ja diagrammidena. Näiteks katsealuste saab analüüsida ja koondama. Juhtumiuuringud võimaldab arendada kliinilise ja patofusioloogilise mõtlemist ja oskusi erinevus diagnoosi. Käsiraamat on mõeldud meditsiini üliõpilastele, see võib olla kasulik, arstide-internid, residendid kraadiõppurid ja praktikud.
ToolkitSuuline patoloogia2007
Patoloogia suuõõnes. Üldised omadused. Põletikulised haigused suu limaskesta. Haigused suuõõne. hambahaigused. Põletikuliste haiguste maxillofacial üksus. Omadused nende päritolu ja praeguse. Roll kohaliku hüpoksia patogeneesis põletikuliste ja degeneratiivsete kahjustuste kudedes maxillofacial piirkonnas. On tekkinud näo-lõualuude üksus. Rolli geneetilised tegurid arengut. Kasvajad suuõõne. Patoloogia suu ja seedehäireid. Rikkumine seedimist suus. Roll hambaravi-ülalõualuu aparaadi häired häiretega seedetraktis. Roll krooniline põletik suuõõnes patoloogiliste immuunreaktsioon. Peamised avaldumisvormid suukaudsete vere haigus. Peamised ilmingud suuõõnes krooniline haigus kardiovaskulaarsüsteemi. Peamised ilmingud suulisel patoloogia maksa ning seedetraktis. Peamised ilmingud suuõõnes neerupuudulikkuse patoloogia, saarte aparaati. Side häired väliste hingamist ja patoloogiliste kudede suhu. Peamised ilmingud suuõõnes häired kaltsiumi-fosfori ainevahetust. Roll hormonaalsete häirete hambakahjustuste-ülalõualuu aparaadid patoloogia, avaldumisviise suuõõnes. Peamised ilmingud suuõõnes kroonilise mürgistusest raskmetalle.
ToolkitBank juhtumiuuringud2007
Riigi õppeasutuse kõrghariduse "Krasnojarski State Medical Academy of Federal tervise ning sotsiaalse arengu" (gou VPO KrasGMA Medical University). Matemaatika Üldmeditsiini. 3-käiguline.
1 2