meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Meetodid õpib objektid psühholoogilise sõjapidamise

Uuring objektide psühholoogiline mõju - on pikk ja keeruline protsess, kogumise, töötlemise ja ladustamise informatsiooni vaenlane, läbi põhjal erinevaid meetodeid, mis täiendavad üksteist.

Kvaliteeti see protsess määrab suures tõhususele psühholoogiline sõjapidamine. Uuring psühholoogilist mõju objektide peaks põhinema mitmeid olulisi põhimõtteid.

piisavuse põhimõte nõuab täpset määratlust vähemalt informatsiooni vaenlane, mis on vajalik ja piisav, et viia läbi teatud psühholoogiline operatsioon. On oluline teada, millised konkreetsed psühholoogiline iseärasusi objektide psühholoogiline mõju tuleb identifitseerida. Lisaks tuleb õigesti tuvastada meetodeid ja tehnikaid informatsiooni kogumise kohta, mida kasutatakse ülesanne.

Põhimõte tegevuse lähenemine keskendub saada infot objektide sisu analüüsides isikliku tähtsusega neile tegevuse (sõjaväe, professionaalne, igapäevaelu ja nii edasi. D.). Ainult analüüsides inimeste tegevuse, saate teha teadlikke järeldusi nende sisemine olemus, mõista motivatsiooni käitumist.

Põhimõte sotsiaal- ja konfessionaalne lähenemine nõuab uuringu objektide analüüsides omadused nende sotsiaal-majandusliku, usulise, rahvusliku või juriidiline staatus. Tavaliselt on oluline psühholoogiline erinevused erinevate inimeste rühmadega, tinglikult eraldatud põhjal eespool nimetatud parameetreid.

Põhimõte fookuses on vaja selgelt määratletud eesmärgil, milleks see on korraldatud ja uuringu objektiks psühholoogiline mõju. Üldjuhul on see eesmärk peaks olema avalikustamist oma sisemise olemuse: filosoofia, vajadusi, motiive ja tegevust taimed, spetsiifikat käitumist.

Tuginedes selgelt määratletud eesmärgid koostatud plaani ja tegevuskava WHO uuring vaimse esemeid, mis võimaldab teil määrata just nende isiklikku ja grupi psühholoogiliste tunnuste, mis on määratletud otstarvet.

Objektiivsuse põhimõte nõuab, et objektiks uuring psühholoogilist mõju toodetud põhjal täielikult kontrollitud faktid, mis on seotud üksteisega. Me ei saa lubada diagonaal tõlgendamisel, selgitades ja hinnates fakte, ja isegi rohkem tulema välja oma oletusi ja hüpoteese.

Sisu protsessi uurides objektid psühholoogilise sõjapidamise

See sisu on kindlaks määratud eesmärkide ja sihtide psühholoogiline sõda, mis kajastub juhendid ja määrused relvajõudude konkreetse riigi käigus õpib psühholoogilist mõju objekte, reeglina määrata ja hinnata kahte põhirühma fakte:

1) olemus, fookus ja eripära sotsiaal-poliitilise ja majandusliku protsesside riigi vaenlane;

suhe erinevate kihtide elanikkonnast välis- ja sisepoliitikat valitsus;

määral mõjutada erinevate poliitiliste parteide ja ühiskondlike organisatsioonide;

aste populaarsus ühiskonnas ja relvajõudude rahvuslane, militaristista, revanšistlikest äärmuslikud ideed ja vaated;

tase materjali, sotsiaalsed, õiguslikud, tarbijate, meditsiiniline säte elanikkonnast ja relvajõudude vaenlane;

sisu, vormi ja meetodid meedias;

suhe erinevate kategooriate sõjaväelaste ja tsiviilisikute võimaliku sõja (anti-sõda ja patsifist kõnesid, tegude kodanikuallumatuse ja nii AD.);

üldsuse teadlikkuse tase ja sõjaväe olemusest välis- ja sõjalise valitsuse poliitikale;

laadi suhet elanikkonna naaberriikidesse, samuti võimalike vaenlaste ja liitlastega.

2) personali värbamis- ja sõjalise väljaõppe relvajõudude vaenlane;

Eriti moraalset ja psühholoogilist koolitust oma väed;

valmisolek väed kaasaegses sõjapidamises, tugevaid ja nõrku külgi personali relvajõudude, üksikud osad;

moraali väed (võitlusvaimu, distsipliin, levimus konflikte erinevate kategooriate sõjaväelased jms AP.);

aste teadlikkust sõdurid sõjalis-poliitiline käigus tippjuhtkonna ja suhtumise;

toime määra ja tegevuste sisu psühholoogilise sõjapidamise vaenlane;

traditsiooniline suhtumine potentsiaalne vaenlane sõjavangid, tsiviilelanikkonnale okupeeritud aladel;

Traditsiooniline seoses kolleegide lahingus (vastastikuse abistamise eest hoolitsemine haavatud, ja nii edasi. D.).

Usaldusväärsus tuvastatud asjaolud käigus õpib psühholoogilist mõju objektide suuresti sõltub mitmetest asjaoludest. Suurim väärtus on selles osas kasutatavad meetodid.

Meetodid õpib objektid psühholoogilise sõjapidamise

Süsteemis meetodite uurimiseks objektide psühholoogilise sõjapidamise sisaldavad tavaliselt: vaatlus, eksperiment, vaatlus, dokumentide uurimine, raadio pealtkuulamist, millega televisioon aruanded, meetod üldistus sõltumatu omadused, kasutamine sotsioloogiline ja psühholoogiline statistika.

Vaatlus - kõige levinum meetod, mille kaudu eesmärgipärane, organiseeritud, eriti Lõputõmbe taju ja käitumise objektiks psühholoogiline mõju erinevates tingimustes sekkumata omasoodu.

Järelevalve tegevuse vaenlase personali võidelda olukorda ja muid tingimusi, on üks peamisi infoallikaid teda. Tähelepanek on otsene registreerimine sündmusi, mis on suunatud seire ja aruandluse teatavate sõjategevus (elanikkond) vaenlase ja nende gruppide teatud olukordades ja tingimustes.

Objekti jälgimine võib olla personali vaenlase lahinguväljal sõja, töötavate elanike (vabastatud) valdkondades. Meetod vaatlus täiendavad kontroll maastik, vaenlase jäänud.

Seire on süstemaatiline (püsiv) ja süsteemitult (episoodiline). Aga tegelikult, mõlemal juhul on planeeritud ja teostatud järjekorras.

Esiteks:

- Selgelt määratleda eesmärk jälgimine;

- Märkige selle objekti ja subjekti (olukorra, mis võimaldab saada vajalikku informatsiooni);

- Määratleda peamised ülesanded konkreetsemaks vormis või meetod jälgimine;

- Valmistada konkreetse koha jälgida ja määrata selle aja jooksul;

- Arendada välja kord, millega määratakse kindlaks tehtud seire tulemused;

- Kogu info (enda tähelepanekud);

- Koostada töötlemise ja analüüsi saadud teabe.

Eksperiment - on meetod, mis hõlmab aktiivset sekkumist spetsialistid psühholoogilise sõjapidamise tegevuse objekti uuritakse selleks, et saada vajalikku teavet.

Kui kasutate lihtsalt vaadates ja ootab objekti näitab tema käitumist teatud psüühilised omadused, ei ole teada, kui kaua see võtab. Kiiresti soovitud tulemust saavutada, psühholoogid spetsialistid peavad pane see sobivatel tingimustel ning seejärel vaadeldakse, kuidas ja mida ta teeks. General eksperimentaalse loogika on panna uurimisobjekt on ebatavaline olukord tema jaoks.

Eksperiment võib olla looduslikud ja sünteetilised. Vähene kunstliku eksperimendi seisneb selles, et seal on piiratud võimalused selle rakendamiseks (tegelikult on see ainult võimalik läbi viia sõjavangid või koos võidelda ühikuni erioperatsioonide). Peale "merisead" on peaaegu alati aru, et nad õpivad.

Loomulik eksperiment toimub siis, kui uurimisobjektid on oma tavaliste ja ei tea, et neid jälgitakse tähelepanelikult. Tegelikult loomulik eksperiment psühholoogia eksperdid peaksid olema kohal luureagentuuride.

Uuring on meetod, mis hõlmab otseseid vastuseid objektide psühholoogilise konkreetsete küsimuste professionaalsed psühholoogid.

See on kirjutatud (küsimustik), kui küsimusi küsitakse kirjalikult; verbaalne, kui nad palusid suuliselt; ja vormis vestlus (intervjuu), kui seada isiklik kontakt uurimisobjekt. Sõjalises mõttes kõige levinum ja väga tähtis on selline uuring küsitlemist sõjavangide (defectors).

Sisu ja struktuuri uurimine sõltub konkreetsest sõjaväe olukord, mida saab lahendada abil oma ülesandeid, individuaalne isik ja sotsiaal-psühholoogilised omadused sõjavangid (defectors).

Ülekuulamist ja defectors võib olla isiklik ja rühma ja kirjaliku küsimustiku.

Individuaalne küsitlemine on kõige tõhusam viis saada psühholoogilist infot vaenlane. See võimaldab teil luua otsekontakti sõjavangid, jäädvustada oma psühholoogilisi reaktsioone, ja nii edasi. D. Kuid muidugi eraldi uurimise võib riiki subjektiivsust, mis viib ebatäpsusi hindamisel nähtus. Seega, pärast vaja pöörata erilist tähelepanu ütlusi.

Group-uuringud tehakse reeglina korral ajapuudus korraldada ja läbi viia individuaalseid intervjuusid. Rühma meelitanud kahtluse vangid ühe ühiku (unit), mis määratlevad mõned konkreetsed küsimused. Group küsitlemine võimaldab lühikese ajaga jõuda märkimisväärne hulk sõjavange, kuid selle käigus oma raske (ja mõnikord isegi võimatu), et saada vastused kõige olulisemad punktid, nagu sõjavangide sellises olukorras ei ole alati julge avameelselt rääkima.


Küsimustik ülekuulamisele võib olla avatud ja anonüümne. Küsimustik tuleb sõnastada selgelt ja konkreetselt mõistetav, välista alternatiivset vastuseid.

Motiiv anonüümne profiilid on see, et vang ei näita neile oma ees- ja perekonnanimi ning sõjaväelise auastme. Osalejad anonüümsed uuringu annavad tavaliselt rohkem objektiivset informatsiooni.

Kirjalik ülekuulamise kasutada lugedes vang on eriti olulised. See on efektiivne kahel juhul: esiteks, kui näidud annavad kinnipeetavad kellel on vajalikud teadmised ja väljavaated (. Kindralid, ohvitserid, sõjavägi, ajakirjanikud ja nii DV), ja teiseks, kui neile antakse isikutele, kes on avaldanud soovi vabatahtlikult teatama huvipakkuvat informatsiooni.

Uuring dokumendid, sealhulgas arhiivi. Rahuajal need dokumendid on valitsuse ametlik dokumentide ja muude võimalike vaenlasriikidelt; analüüsid spetsialiseerunud teadusasutused ja asutused; arhiiviallikate; kodu- ja välismaiste ajakirjanduses; Erialakirjanduses; edastamise raadio ja televisiooni, ja nii edasi. d.

Sõjategevuse olukorras kõige olulisem teabeallikad on psühholoogiline luure materjali ja salvestatud dokumente, materjale jms pealt kuulata. D. spetsialistid leiavad neid iseloomustav teave poliitilist ja moraali vaenlase väed ja rahvastiku, samuti vajalikud andmed reklaammaterjalide koostamine ja informatiivsete -spravochnyh materjale.

Raadio pealtkuulamine ja salvestamine telepilti on oluline allikas sõjalist, poliitilist ja sotsiaal-psühholoogiline teavet nii rahuajal ja sõjaajal.

Pealtkuulamine carry raadio osade ja osakute relvajõudude riik. Eriti väärtus on raadio pealtkuulamine. Seal on järgmist tüüpi ta:

- Kuula raadiojaamad väeosa vaenlane;

- Kuula raadiosaateid eetrisse vaenlane ja neutraalne riikides;

- Raadio kuulamine asutused psühholoogilise sõjapidamise vaenlane.

Kuulates tsiviil- ja sõjalise raadiojaamad eetrisse vaenlane ja neutraalne riikides raadiojaamad abil raadio töötajad organite psühholoogiline sõjapidamine. Seadmed ja allüksuste psühholoogilise operatsioone ametnikud on tööl, toodavad valikul kõige olulisem sõnumeid käigus raadiot kuulates nende töötlemisel ja esitama need asemele. Et selge organisatsioon lõikepunkti graafiku toimimise peamine vaenlane raadiojaamu.

Organisatsioon lõikepunkti sõjalise raadio vastane nõuab head keeleõpe kuulata eksperte, tihe suhtlemine osakondade side ja elektroonilise sõja, selge teadmisi taktikalised ja tehnilised omadused vaenlase raadiojaamad, organisatsiooni kohta, selle raadiovõrkude ja raadio liikluseeskirju, läbirääkimisi kõnepruuki. Nad peavad olema tugevad oskused raadios ja sõidumeeriku.

Meetod üldistus sõltumatu omadused raames analüüsitakse informatsiooni või muud esemed, mis on saadud sõltumatutest allikatest (eri inimesed). See ei ole kohustuslik, mis puudutab kõiki eelnevalt loetletud. See meetod võimaldab teil kõigepealt võrrelda erinevate infot sama uuringu kohad ja seejärel kasutada matemaatilisi ja statistilisi nende andmete töötlemine sõnastada usaldusväärne järeldusi nende psühholoogilisi omadusi.

Üldistus sotsioloogiline ja psühholoogiline statistika.

Spetsialistid psühholoogilise sõjapidamise viimastel aastatel on üha enam kasutanud seda meetodit. See võimaldab teil eelnevalt isoleerida ja mõista olulisi tunnuseid tulevikus võimalus psühholoogilise mõju, võimaldab teha tõenditel põhinevate prognooside ehitada mudelid võimalike psühholoogilisi operatsioone. Eelkõige peaks tulemusi kokku eelmise sõjategevus on võimalik ehitada tõenäosuslik prognoos kokkupuude liikmed kokkupõrkele psühholoogiline mõju. Prognooside kohaselt kõik osalejad selles sõjas statistiliselt võib jagada nelja kategooriasse:

1) Need, kes pooldavad sõjalise tegevuse ja aktiivselt osaleda. Need on ideoloogiline vastased teiselpool, patrioodid ja rahvuslased, seiklus, palgasõdureid, ja nii edasi. P.

2) Need soodustades kokkupõrkele, kuid vältida isiklikku osalust selles. Nad saavad ees ei ole oma sisemise veendumuste, kuid kuna kõne reservväelaste üldmobilisatsiooni, lootusetusse olukorda, ja nii edasi. DA

3) Isikud, kes põhimõtteliselt ei taha oma riigi eest võidelda, avalikult (või salaja) toetada ideoloogia, poliitika vastase poolel. Nad ei ole nõus olemasoleva nende riigis poliitiline süsteem, kuid kipuvad ees, et liikuda küljelt vaenlase või saadetakse tõttu mobilisatsiooni.

4) Need, kes ei soovi osaleda sõjas ei üks ega teine ​​pool, sest nende ideoloogia (na tsifisty mõned usklikud, puudutab üksnes isikliku ohutuse, ja nii edasi. P.), kuid sai selle ees tõttu mobilisatsiooni.

Statistika kohaselt koostatud spetsialistide poolt mitmes riigis, umbes 15% relvajõudude ühegi riigi, et säilitada elu iga hinna eest on peamine domineeriv oma tegude sõjas. Teine 10% pigem vältida isiklikku osalust operatsioone nii palju kui võimalik. Seega on oluline ülesanne spetsialistid psühholoogilise sõjapidamise leida vahendeid ja võimalusi kõige tõhusam mõju nende sõdurite. Lõppude lõpuks, nad moodustavad vähemalt veerandi vaenlase armee!

Organisatsiooni uuring objektide psühholoogilise sõjapidamise

Töö kogumise ja andmete analüüsi kirjeldab mõju objekte on üks peamisi funktsioone organite psühholoogiline sõjapidamine. Selle käigus sellised tööd on vaja teha erilisi dokumentatsiooni: help-faile, kappidel, omadusi esindajad vaenlase käsk vormid spetsiaalsed üksused ning osa tema relvajõud.

Abi-fail on süstematiseeritud teemal aja ja materjalide valik samal teemal. Sõltuvalt kättesaadava informatsiooni hulk, seda saab jagada pealkirjad (lõigud).

Mugavuse mõttes lõigud (pealkirjad) on tavaliselt märgistatud arvsõnadega, šifrid nimed.

Card fail sisaldab teavet teemadel (küsimused), poliitilised liidrid, käsk personal tähestikulises järjekorras (kujul omadused, vormid, küsimustikud). Teave asub neid jada. Näiteks järgmiselt:

1. Isikuandmeid (aasta ja -koht, kodakondsus, sotsiaalne taust, haridus, perekonnaseis, Erakond).

2. Sotsiaal-poliitiline ja psühholoogiline andmed (teenindus karjääri, sotsiaalseid ja varalisest seisundist, poliitiliste vaadete, asutuse vahel alluvate toimivusnäitajat isiksuseomadusi).

3. Andmed erilist huvi (kohatu tegevuse negatiivsed iseloomujooned, kruustangid, ja nii edasi. D.).

4. Järeldused kõige sobivamad vormid ja meetodid psühholoogiline mõju inimesele.

Lisaks toimiku esitamise, valmistades infomaterjale moodustab ideoloogiline (sotsiaalne ja poliitiline) olukord eriti riikides (piirkondades), moraalsete ja poliitiliste riigi relvajõudude ja elanikkonna poliitilise vormi sõjaväe ja valitsuse ametnikud.

Lisaks koguneda ja kokku teabe praeguste sündmuste välisriikides, mis võib toimuda kokkuvõtted praeguse info välisriikide asutuste, temaatilised abstraktne ülevaateid, juhuslikud abstract ülevaateid, teatmematerjalid.

Töö kogumise ja analüüsi andmeid, mis kirjeldavad objektide psühholoogiline mõju, sisaldab see viis alalist komponent-etappidel.

Esimeses etapis asjaomastele asutustele teostada kogumise, töötlemise ja ladustamise esialgse informatsiooni ning riigi relvajõud, sotsiaal-poliitiline, rahvuslik-psühholoogiliste tunnuste elanikkonnast, kultuur, elu, kommete, tavade, traditsioonide ja nii edasi. DA

Teises etapis nad toodavad üldhinnangu ja prognoosimine sotsiaal-psühholoogiline kliima riigis, moraal kaasas hoidma ja tsiviilelanikke kui terviku ja konkreetsete piirkondade (väeosade).

Kolmandas etapis määrab prioriteetsed objektid psühholoogiline mõju, st. E kõige haavatavamad või tundlik taju levitatavat informatsiooni organite psühholoogilise sõjapidamise. Praeguses etapis ka kindlaks optimaalne viisid ja vahendid psühholoogiline mõju neile.

Neljandas etapis valmistub teavet ja suunamisest ja propageerimise materjalid psühholoogilisi operatsioone ja tegevusi vastu valitud objektid.

Viiendas etapis saadud teavet saame täpsustada esialgset teavet, et kontrollida materjali hinnanguid ja prognoose tegeliku arengu kindlaks konkreetsed tulemused psühholoogiliste mõju vaenlane.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Meetodid õpib objektid psühholoogilise sõjapidamise

 1. Uuring objektid psühholoogilise sõjapidamise
  Objektid mõju on alati psühholoogilise sõjapidamise inimesed: esindajatega konkreetseid tsiviilisikute ja sõjaväe personali. Seetõttu uuringu ning võttes arvesse psüühilised omadused nende ja teiste kohustuslike eelneb läbiviimine PSYOPS sellisena. Sellest sõltub otseselt nende tõhusust. Üldjoontes objektid psühholoogilise sõjapidamise
 2. "Organisatsioon, põhilised meetodid ja võtted conflictological uuringud väeosade"
  Uuring Küsimused: 1. Organisatsiooni uuring konflikti. 2. Meetodid õpib omadused vaidlustanud suhtlemist. Küsimus 1. konflikt on tingitud lõpmatu hulk omadusi, vaid ainult osa neist omadustest on tähtis. Probleemid lahendatakse diagnoosi: 1. Vajadus on meetodite ja tehnikate hindamisel konflikti 2. Kas selget ettekujutust
 3. Näide l o w n e tellida kaitseminister Vene Föderatsiooni. Juhised psühholoogiline töö relvajõudude Venemaa (rahuajal) 1997
  Üldsätted. Organisatsioon ja sisu psühholoogiline töö. Teaduslikud ja metoodilist tuge psühholoogilise töö. Logistilist ja rahalist toetust psühholoogiline töö. Koolitus. Eetilised standardid erialase töö psühholoog Relvajõudude. Soovitused tuvastada isikud tunnustega neuro-psühholoogiline ebastabiilsus. Psühholoogiline metoodika "Prognoos-2"
 4. Eksperiment süsteemis psühholoogilise uurimismeetodid
  Korraldamine psühholoogiliste uuringutega. Klassifikatsioon psühholoogilise uurimismeetodeid (klassikaline taksonoomia, süstemaatika õigeaegselt). Meetod vaatlus- ja postulaat vahetu. Tüübid psühholoogiline vaatlus. Kontroll subjektiivsed tegurid vaatleja aruanded. Tehnikat järelevalve Katsekavas. Tüübid empiiriliste andmete psühholoogiline
 5. Kursuste. Sotsiaalse ja psühholoogilise suhted sõjaväe kollektiivid, 2011
  Ala: Psühholoogia rühmade ja juhtimist. Peamised sotsiaal-psühholoogilised grupi mõiste. Juhtimine esmase sõjalise rühmad. Peamised suunad ja ülesanded psühholoogilised uuringud sõjaväe kollektiivne. Küsimustik meetodina õpib sotsiaal-psühholoogilised protsessid sõjalise rühmad. Rakendused: Diagnostika üksikute psüühilised omadused (Test "Olematud
 6. Genereeritud teadmised, oskused ja võimed
  Selle tulemusena õppe- ja omandada praktilisi oskusi distsipliin peab üliõpilane: a) on idee: - moodsa saavutusi teoreetilised, metodoloogilised ja praktilisi küsimusi sõjalise psühholoogia ja pedagoogika; - Sotsiaalse parameetrid ühiskonnas on otsene mõju personali ja mereväe üksused. b) teada: - psühholoogiline
 7. Avtoreferatdissertatsii jaoks kandidaadi kraad psühholoogilise teadused. Sooliste stereotüüpide noorte massiteabevahendid 2008

 8. Objekt, teema ja peamised ülesanded sõjalise psühholoogia
  Sõjaline psühholoogia - teadusharu, mis uurib seaduste ilming sõdur mentaliteet. Objekti sõjaväelased. lollakas. - Military (sõjalise rühmad) associated ajateenistuse ja leping, samuti neid. kes võib kutsuda ajateenistuse sõja ajal. Teema sõjalise psühholoogia - eriti vaimse ilmingud sõdur erinevates tingimustes
 9. Diplom. Psühholoogiline abi noorte sõdurite ummikus characterological ilmestavad kliendikeskse grupi psühhoteraapia 2010
  Objekti uuring on noored sõdurid ummikus characterological rõhutamine. Teema teadus - psühholoogilist abi noorte sõdurite ummikus characterological ilmestavad kliendikeskse grupi psühhoteraapia. Käesoleva töö - teha kindlaks peamised psüühilised omadused noored sõdalased ummikus characterological
 10. Doktoritöö kandidaadi kraadi psühholoogilise teadused. Psühholoogilised omadused subjektiivne esinda oluline väljavaated osalejad kohalike sõjad 2004
  Sissejuhatus. Teoreetilisi ja metodoloogilisi aluseid uuring subjektiivne esinda oluline väljavaated osalejad kohalike sõjad. Fenomenoloogia ja sisu mõiste tulevikuvõimaluste osana elu ja isiksuse psühholoogilisele aega. Psühholoogilised omadused isiku osalejate kohalike konfliktide tingimused nende tulu traumaatiline olukord sõja
 11. Eesmärgid psühholoogiline töö väeosa
  Psühholoogiline töö ühik keskenduda järgmised eesmärgid: õppida individuaalse psüühilised omadused sõjaväe; Uuring sotsiaal-psühholoogilised protsessid ja nähtused väeosade ja prognoosi nende areng; psühholoogiline uurimine elukutseliste sõjaväelaste ja sobivust sissetulevad täiendamist nende ratsionaalne paigutus
 12. uurimismeetodid
  1. Teoreetilised: kirjanduse analüüs, modelleerimine üldisi ja spetsiifilisi hüpoteese ja ettevalmistavad uuringud ja tulemused protsesse, et saavutada neid erinevatel etappidel Otsimistoimingu analüüs rahvusvaheliste dokumentidega; koostamise ja süntees, modelleerimise meetod. 2. Empiirilised: küsivas diagnostika (küsimustikud, uuringud, intervjuud), eksperthinnangu, sisu analüüs semantiline ruum,
 13. ц
  Terviklikkuse taju - taju omadus on peegeldus objektide kõigi oma omaduste otsene mõju meeltele; C. B. sisuks inimtegevus. Terviklik lähenemine - kogum põhimõtteid uuringu vaimu, teadvuse ja käitumise lahutamatu nähtused. Väärtus orientatsioon - positiivne või negatiivne tähendus
 14. Alused psühholoogilise töö
  Psühholoogiline töö - süsteemi koordineeritud suunatud meetmed, mis viiakse läbi, kasutades saavutusi psühholoogilise teaduse huvides elu väed (jõud), et säilitada psühholoogilist stabiilsust personali ja säilitada vaimset tervist personali. Peamised ülesanded psühholoogilise töö? Uuring inimese psüühikas
 15. LISA 4
  Tabel ülekande peamiseks väärtuseks psühholoogilise personali uurimismeetodeid punktides 10-pallisel skaalal primaarenergia väärtused Psühholoogilise kontrolli sõjaväe tehnikat, ajateenistuses poolt ajateenistuse sõjalise postitusi sõdurid, meremehed, seersandid ja Alipäällystö punktides 10-pallisel skaalal {foto25} Märkused: 1. Omadused tulemusi