meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Kodusõda ja välisriikide sekkumise Venemaa

Kõigis etappides võitlust Nõukogude Venemaa koos sekkumise ja valged, enamlased kombineeritud lahinguoperatsiooni vaenlase vastu propaganda. Selline kombinatsioon nad kinnitunud erakordselt tähtis.

Esiteks, enamlased olid väga hästi teadlikud rolli ideoloogiline masse mõjutada. Seoses revolutsiooniline plahvatus Vene populaarsed loosungid kiiresti jõuda teadvuse vaenlase sõdurid, demoraliseeriv tegutses oma moraali.

Teiseks, sekkumise ja valged olid sõjaväe ja tehnilise üleolekuga Punaarmee. Et leevendada selle teguri mõju, oli vaja kõige laialdaselt kasutatav vorm ideoloogiline võitlus.

Hästi läbimõeldud ja laialdast poliitilist propagandat hulgast sekkuvat väed, valged ja avaliku andis märkimisväärseid tulemusi. Tõdetakse ja vastased bolševikud. Tüüpiline näide - raamat läbivaatamise AA von Lampe valges Emigré ajakirja "Time": "Mõned põhjused, mis viisid lüüasaamist valge, autor õigustatult vastandada suurepäraselt korraldatud punane propaganda vastu keskpärane bürokraatlik valge" Osvagov "ja täielik puudumine valge propagandistid ees. "

Edendades sotsialistliku ideed enamlased püüdsid muuta poliitilist orientatsiooni vaenlase sõdurid, et äratada oma klassi teadvuse. Seega bolševistliku propaganda püüdis eraldamine vaenlase armee mööda klassi read kahjustada ühtsust oma ridadesse, muutes need vähem võidelda valmis armee.

Poliitiline töö hulgast sekkumise erinevad agitatsiooni ja propaganda relvajõudude valgekaartlaste. Sõdur ekspeditsiooni korpuse, enamlased kutsus toetama loosung "Käed eemale Nõukogude Venemaa!". Kuna konkreetne väljapääs sõda, pakuti neile:

- Eeskujul vene töölised muuta oma relvad maha nende klassi vaenlased - kapitalistid;

- Prügi võidelda ja nõuda nende kohest koju käsk;

- Loobumine Punaarmee.

Kõige tõhusam osutunud kaebuse nõuda enda koju, sest see on kõige paremini kooskõlas praeguse olukorraga, iseärasused psühholoogia-sõdurid vallutatud riikides langes nõuetele tsiviilelanikkonna nendes riikides.

Protsessis pöördumisest valgekaartlaste ja sekkumise, enamlased püüdsid arvestada psühholoogia klassi vaenlane.

Suurem osa elanikkonnast Venemaa kodusõda (80%) elas külas. Arvestades seda asjaolu, enamlased pöördus peamiselt huvides talurahva. Põhijooneks talupoeg psühholoogia on vana unistus maa. Seetõttu on küsimus maaomandi sai suure edendamisel. Lubas anda maa talupoegadele 1919, ilma mingeid tingimusi, enamlased suutsid esiteks koguda oma väed üle 1 miljoni vabatahtlikega (peaaegu kõik neist olid kogemus I maailmasõda), ja teiseks saada võimas argument võitnud üle sunniviisiliselt mobiliseeritud sõdurid valge armeed. Nagu teada, maa talupoegadele, enamlased tegelikult antud. Teine asi on see, et nad olid petnud ning vaid 12 aastat hiljem pöördus talupojad orjad, ja kaotanud omal maal, ja mis iganes õige.

Enamik propageerimise enamlased vangide seas. On selle tõhusus on tõestatud fakt, et septembris 1918 Punaarmee võidelnud enam kui 130 tuhat eurot välismaa vangid.

Juhtiv roll psühholoogiline mõju vaenlase mänginud trükimeedias. Tavaliselt kasutatakse vorme, nagu verbaalne propaganda, agitatsioon ja visuaalse reverse puhkust vangid.

Peamised liigid trükiste väed ja vaenlase tsiviilelanikkonna olid voldikud, ajalehed ja brošüürid. Nad ilmusid keskel - Moskvas ja Petrogradis, ja selles vallas. Ainult Punaarmee poliitilised organid 1919-1920. avaldatud 80 nime erilist ajalehed ja ajakirjad vaenlase sõdurid. Ringlus propageerimise kirjanduses olid märkimisväärsed ajal. Voldikud ja prossid ry avaldatud sadu nimetusi, tiraažid on kümneid ja sadu tuhandeid eksemplare. Seega, ülioluline kuud kestnud võitlus jõududega General NN Judenitsiga (november-detsember 1919) 8. armee on jaotatud mõned infolehed 4 miljonit eksemplari.

Et tõhustada trükitud propaganda, enamlased üritasid kasutada kõige lihtne mõista materjalide, nagu näiteks infolehed ja vastused, voldikud, tähed, voldikud-kaebusi. Nad võtsid arvesse asjaolu, et valdav osa elanikkonnast Venemaal oli oluliselt maha oma kultuurilise ja poliitilise tasandi Lääne-Euroopa elanikkonnast.

Seega erilist rõhku pandi publiku lihtsustatud kokkuvõte propaganda materjali läbi poliitilise karikatuurid, populaarne prindib, loosungid, lühike luuletusi satiiriline joonised, ja nii edasi. P.

Jaotus kampaania materjale territooriumil vaenlase spioonid ja läbi spetsiaalse luure üksused, lennundus, nad tõid õhupallid, parved või paatide jõgesid. Nad on kleebitud hooned, laiali tänavad ja teed, lahkuda taandumise ajal. Arvestades, kui oluline on trükitud propaganda, Vene NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu 1918. aastal vastu resolutsiooni, milles propaganda kirjandust kuulutati tungiv lasti.

Suuline propaganda olid samuti nii okupeeritud aladel, samuti otse ees. Okupeeritud aladel, peamine tüüp suulise propaganda olid individuaalsed vestlused. Sõjaväes verbaalne propaganda läbi rindejoone viidi läbi peamiselt öösiti.

Bolševike segajad, kes kuulub vastav võõrkeelne, esitas lähemale vaenlase positsioone ja valju häälega, adresseeritud sõdurid vaenlase. Vahel käigus etendused seotud kõnelusi segajad ja sõdurid vaenlase. On mõned lõigud ees propagandistid kasutatakse sarvi.

Tõhus kujul bolševike propaganda oli ilmne propaganda. S. Dobrowolski, endine armee ohvitser, valgekaartlaseks General Miller kirjutas oma mälestustes, et enamlased toodetud suure plakatid, et illustreerida oma loosungeid suurepärased joonistused: "Tundsime, et me ei ole veel hinnanud võimalikku mõju võimas vahend võitluses psühholoogia massid, et me ei saa minna tasemele minevikust arusaamine.

Vaenlane parem kui me teadsime ja arusaadav, kes ta tegeleb ja peksid meid selles piirkonnas igal sammul. "

Raadio propaganda kodusõja ajal ja välisriikide sekkumine ei ole veel laialdaselt kasutusel, eriti sõjaväes. Kuid mõned teada juhtumeid raadiosageduste kasutamiseks vahendina propaganda väed Lõuna Front ja punaselt laevastiku Volga, Kama ja Aasovi meri. Red radiste suhtles valge radiste erinevatel teemadel, sealhulgas poliitilised. Viimast on mõnikord salvestatud kaebuste Apellatsioon- punane, ja siis ebaseaduslikult üle oma kolleegidega.


Üks põhjus, miks edu punane propaganda oli, et enamlased alustas ta suures mahus. On propaganda eraldatud märkimisväärne jõud ja vahendid. Niisiis, 14. august 1918, Lenin saatis telegrammi Penza kubermangust täitevkomitee: "Teine väide on see, et olete vähendanud agitatsioon, vähendada ringlusse voldikud, kaebavad rahapuudus me teeme sadu tuhandeid reklaami vajavad kiiret raha CEC puudumine .. raha ei ole sellise reservatsiooni, me ei ole nõus. "

Tugev punase poole propaganda oli, et see ei varja raskusi ja puudusi, mis toimus Nõukogude Venemaa. Ajalehed ja voldikud avalikult rääkinud vaesus, nälg, hävingut, toidu puudus ja tööstuskaubad. Selline lähenemine on loodud välimus objektiivsuse propaganda, usutav vaenlase sõdurid ja tööhõive elanikkonnast.

Advocacy enamlaste vastu vaenlase väed ja elanikkonna erinevate eripära ja tõhusust. Erilist tähelepanu pööratakse neile leida kõige "haige" asemel vaenlase ja kohe selle järgi toimida. Niisiis, kui ümbritsevad Poola armee Kiievi lähistel punane osades 12. armee sai teada, et ridades vaenlase paanika, kuid Poola sõdurid kardavad loobuda kartuses tulistamine ja peksmine. Siis kohe, ühe öö armee Poliitiline osakond on trükitud 300000 infolehed, et hommikul lennuk viidi Kiievi Konotop. Nad veenvalt ümber lükanud need mured poolakad. "Et anda üldpildi meetodeid bolševike võimu sõda on piisavalt rääkimata - hiljem kirjutas endine valgekaartlike General Juri Danilov, - et töötamise ajal bolševike vägede Berezina vastu Poola väed Pilsudski ilmus kuu jooksul ma miljoni 300000 voldikuid - tõeline paber dušš "psühholoogiline nakatuda", ja päevas iga Poola sõdur oli 2-3 flaierid ".

Kõrge kasutegur propaganda vaenlase saavutati peamiselt tänu tulemuslikkust selle töö madalamatel tasanditel - poliitilise osakondade armeed ja vaheseinad. Seega toimetuse osakond poliitilise osakonna 3. armee mai 1919 tembeldatud ja saadetakse poliitilised erimeelsused transportida väed valge 702 000 eksemplari avaldusi. "Mul oli punastama häbi ja viha, - hiljem meenutada Valge edendaja A. von Lampe, - kui bolševikud, hoides 2-3 tundi küla või jaama täiesti kleebitud üle oma avaldusi ja ajalehti."

Samal ajal bolševike propaganda kodusõja ajal ja välisriikide sekkumine ei olnud ilma oma miinused. Ometi oli eriline propaganda masin. Ei ole selged juhised ja kogemustega personali, kohaliku poliitilised organid pidid töötama pime, omal riisikol.

Puuduseks propaganda on olnud ühed sõdurid, vasallid Entente: Kreeka, Taani, Rumeenia, aafriklastel. Sama kehtib ka sõjaväelased suvalises Baltimaades: Eesti, Läti, Leedu, Soome. Märkimisväärne osa voldikud kandis üldist poliitilist iseloomu, ei ole konkreetset kohtades. Mõned inimesed olid liiga pikad, ei erinenud selge ja veenvaid argumente.

Kuid need puudused ei muuda tõsiasja, et bolševikud olid palju paremad kui vaenlase võime rakendada oma ideid ja arvamusi mõtetes lai masside sõdurite ja tsiviilelanikkonna vaenlane. Denikin ajalehes "Elu" tähistas 1919. aastal. "Nõukogude propaganda, võib-olla kõige hullem relvad bolševikud."

Kui me räägime sekkumise, otsustav mõju mõtetes oma sõdurid, et reaalsus, millega nad pidid silmitsi Venemaal. Enamik Briti, Prantsuse, Ameerika sõdurid saadeti Venemaale lootsid, et nad oleksid seal põhimõtteliselt kandma vahiteenistuses, rahulikult ootama lõpuks II maailmasõda ja koju puutumata. Paljude jaoks, kes viibivad Venemaal esialgu tundus lõbus "Turis cal" reis, mille riik suudab täita kauge tundmatu riik. Aga äge võitlus Punaarmee, paratamatu kadu, viha kohaliku elanikkonna sündinud inimeste meeltes kahtlema tõepärasuse väited käsu, et nende missioon - "pääste vene rahva enamlaste poolt."

Kuid protsess hoiakute muutmise sõdurid isikliku kogemuse põhjal üksi on aeglane ja ebaühtlane.

See oli tahtlik mass propaganda on väga palju tugevdas nende tegurite mõju tegelikkusele. Bolševistliku propaganda väärtus tunnistati isegi vaenlased. Prantsuse sõjaväe teoreetik, General Serrigny kirjutas: "Bolševikud olid meistrid kunst ühendada tegevuse moraalse korra puhtalt sõjalise oma lahinguoperatsiooni Siberis, Poola, Kaukaasia alati eelneb õigel ajal kampaania, paralleelselt suunas kasutusele demoraliseerumise ridades armee ja populaarne kihtides. vastaspoolele. Järgnevad tulemused olid imelised ja väärib põhjalikku uurimist. "

Ei ole juhus, Saksamaal üks tingimustest lõpetamise Bresti rahu on teinud revolutsioonilise propaganda hulgast väed ja sõjavangide samuti kohustatud sulgema kõik Nõukogude ajalehed, et Austria-Ungari väed.

Chief Saksa kindral Ludendorff aastal oktoober 1918 palus õiguskantsler Prince Max Baden võtta kiireid meetmeid, et päästa saksa rahva "alates nakatumist Bolshevism." Aasta lõpuks 1919. juba mitte ühe liidri istuvad armeed, mis ei oleks teadlik moraalse ja poliitilise lagunemine vägede mõju tõttu bolševike propaganda.

Nagu tulemustest propaganda mõju valged, siis vastavalt oma mälestustes, General AI Denikin, "Nõukogude propaganda oli edukas ebavõrdse: samal ajal kui meie võidelda saavutust - no ajal võidelda luumurd õnne ta alistus kasakate ja vabatahtlike sõdurite, kuid peaaegu kõik ohvitseridest jäi täiesti kättesaamatuks Nõukogude mõju. "

Kõrge efektiivsus bolševistliku propaganda hulgast väed ja vaenlase elanikkonnast on vaieldamatu. Samal ajal on see väga eriline kogemus, sest see viidi läbi kodusõja ajal, kus klassi, sotsiaalseid suhteid juhtroll. Selle peamine ülesanne oli ideoloogiline - selgitama kõik põhjused ja eesmärgid sõja vaatenurgast bolševikud. Seetõttu ebaseaduslik nõuete mõned teadlased, et selle tõhusus on tingitud eelkõige "suure ideoloogilise sisu." Muidugi, konkreetne sisu on aluseks mis tahes propaganda. Kuid kõige olulisem efektiivsuse propaganda mõju - ei ole tegelik sisu agitatsiooni ja propaganda materjalid ja selle vastavust üldise sõjalise ja poliitilise olukorraga, konkreetsed operatiivset ja taktikalist olukorda, moraalne ja poliitiline vastane oma sotsiaalse ja psühholoogilise omadused.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Kodusõda ja välisriikide sekkumise Venemaa

 1. "Acme" kodakondsus
  Plaani 1. aktuaalseid probleeme kodanikuühiskonna teket isik. 2. Ajaloolised akmeologicheskij analüüs mõisted "kodanik", "kodanik". 3. ühiskonnaõpetuse kui peegeldus üksikisiku huvid, ühiskonna ja riigi. 4. Kodakondsus- ja professionaalsust. Akmeologichesky tingimusi ja tegureid moodustamise tsiviil- identiteeti. 5. "Acme" kodakondsuse,
 2. "Acme" kodakondsus
  Plaani 1. aktuaalseid probleeme kodanikuühiskonna teket isik. 2. Ajaloolised akmeologicheskij analüüs mõisted "kodanik", "kodanik". 3. ühiskonnaõpetuse kui peegeldus üksikisiku huvid, ühiskonna ja riigi. 4. Kodakondsus- ja professionaalsust. Akmeologichesky tingimusi ja tegureid moodustamise tsiviil- identiteeti. 5. "Acme" kodakondsuse,
 3. tsiviilvastutus
  Täitmata jätmise eest või mittenõuetekohase täitmise sätestatud föderaalseadusi ja muud normatiivsed õigusaktid Vene Föderatsiooni kohustused kahjude ja moraalse kahju sõduritele, mitte täitmisel sõjalise ülesanded, üksikisikud ja juriidilised isikud, ja muudel juhtudel ette föderaal seaduste ja muude reguleeriva õigusliku
 4. Gracia (Grupo de análisis de la Cardiopatia Isquemica. Aguda, n = 500)
  Eesmärk: hinnata selle tulemuslikkust varase sekkumise strateegia pärast trombolüüsi, läbi ägeda müokardiinfarkti (kõrgus ST) ajastu stentimisprotseduuride ja uue tromboosi narkootikume. Uuring: Mitmekeskuselise randomiseeritud. Patsiendipopulatsiooni: patsientidel, kes esimese 12 lennutundldele trombolüüsi ägeda müokardiinfarkti koos kõrguste ST (arvati uuringust patsientidel
 5. Tegelik probleeme kodanikuühiskonna teket isiksuse
  Üldiselt teaduslikku definitsiooni acmeology kui teadus, mis uurib seaduspärasusi, inimese arengu ja selle tõus tippu isiklikku ja tööalast arengut, ta ütleb, et see on pikk, sihipärane protsess. Koos tegelik moodustamine professionaalne identiteet on nüüd selgemalt moodustatud positsioon ühiskonnas, mis tähendab vajadust kodanikuühiskonna
 6. Spetsiifika haridustöö inimestega tsiviil- ja sõjalise pereliikmete
  Spetsiifika haridustöö inimestega tsiviil- ja pereliikmed
 7. Fatsilitivnoe perkutaanne koronaarangioplastika
  Fatsilitivnoe (kerge), perkutaanne koronaarangioplastika - sekkumine on planeeritud läbi esimese 12 tunni jooksul pärast algav infarkti sümptomid varsti pärast tromborastvoryayuschey (clotdissolving) ravi, mis on tehtud selleks, et ühendada vahe esmaabi kontakt ja esmane perkutaanne koronaarangioplastika. Mõiste "perkutaanne fatsilitivnoe
 8. Ajaloolised akmeologicheskij analüüs mõisted "kodanik", "kodakondsus"
  Kui võrrelda mõiste "kodanik", "tsiviil", viidatud erinevate avaldatud erinevatel aegadel entsüklopeediad, selgub, et nad ei erine oluliselt. Dal on seletava sõnaraamatu vene keel annab järgmise definitsiooni: "Kodanik - linnaelanik, linlaste, Posad, kogukonna liikmena või inimesed, kes on ühtse juhtimise alla,
 9. viited
  Hellbryugge T., G. Doering laps 0-6, 1992. Moskva 2. Boldyrev N. terve laps "Minu laps" №4 3. 2003. M. Bloch sünnitus "Mu laps" 2004 №2 4. Nikolaev O. Zubkov hoolitseda meie "Mu laps" 2004 №2 5. Nikolai I sõda tema? "Mu laps" 2004 №2 6. Smyk I. armastuse keel, "Mu laps" 2004 №2 7. Chulova M.
 10. Sihid ja eesmärgid psühholoogiline mõju tsiviilelanikkonnale
  Tsiviilelanikkonna ühegi riigi ja vähem ideoloogiline kui loll sõdurid avatud nõrgem psühholoogiline surve sõjalise ja poliitilise juhtkonna. Seega, samuti muudel põhjustel, on vastuvõtlikumad propaganda vaenlase. Psühholoogiline sõda tsiviilelanikkonna vastu on tutvustada tema meelt mõtteid, arvamusi ja
 11. sissejuhatus
  Kogu inimkonna ajaloo võib jagada kahte ossa - sõja ja rahu. Need on kaks polaarset riikides, kus on olemas mingi ühiskonna arengut ja seoses väliskeskkonna. Vaatamata kõigile lootused parimad teadlased, lootused ja ennustused humanistid, kus tsivilisatsiooni progressi et äärmuslikud konflikti hävitava suhtevormidega inimühiskonnas, sealhulgas sõda
 12. ALLIKATE LOETELU JA KIRJANDUS
  I. Allikad 1. föderaalseaduse aasta 6. märts 2006 N 35-FZ "terrorismivastase võitluse kohta" konsultant. VersiyaProf [Helisalvestis]. - Electron. dan. - [Moskva 2005] 2. Kozlov N. Kamikaze müügiks. // Vene ajaleht. 2004-23 January. - 2. 3. Korolev AA rahvusvahelise terrorismi praeguses etapis // "Teadmised. Mõistmise. Võime. " - 2011. - № 8. II. Tagasiside 4.