meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
järgmine »

ehsherihioza

Ehsherihioza - äge nakkushaigus peamiselt väikelastele põhjustatud erinevatest serotüübi patogeensete E. coli. Iseloomustab arengut patoloogilise protsessi seedetraktist mürgiste ja nakkusliku kõhulahtisuse sündroomi, vähemalt - teiste organite või üldistamine protsessi kuni sepsis.

Teatud E. coli tüved võivad põhjustada ägeda kõhulahtisuse lastel. Nad jagunevad:

1) enteropatogeensed (EPKP) (Escherichia coli). See konkreetne serotüüpide patogeenide rühmast Escherichia coli, põhjustades kõhulahtisust väikelastega

2) Enterotoksigeense (ETKP) - toodavad toksiini, mis aitab kaasa kõhulahtisus;

3) enteroinvasive (EIKP) E. coli, mis võib hävitada sooleepiteeli, mis põhjustab düsenteeriat-like haigus;

4) vooder.

Etioloogia. E. coli - gramnegatiivsete aeroobsete mobile (vabatahtlik anaeroobne) Wand, mis eraldavad üle 150 antigeeni gruppide O antigeen rühma 93 K ja 52 grupiantigeenide N. Kõigis antigeene rühmad võivad eksisteerida teistest sõltumatult.

Epidemiology. Enteropatogeensed E. coli on etnoloogiliste tegur puhangute epideemiate kõhulahtisus lasteaedades ja laste osakondades haiglates. Pärast kasutuselevõttu test viimasel arendab kõhulahtisus, kuid serotüüpide enteropatogeensed pulgad ja saab avastada ilma sümptomiteta isikute kõhulahtisuse ja vilkuma see laste rühmad ei pruugi olla seotud vabastamist seda organismi.

Enterotoksigeense E. coli tekib soojus enterotoksiin, põhjuseks haigus ainult siis massiivne infektsioon, seega puhangute töötatakse märkimisväärse saastumise toidu- või veevarude.

Patogenees. Mehhanism kõhulahtisuse kui nakatunud EPKP piisavalt dešifreeritud. Mõned tüved, mis nakatunud vabatahtlike massiivse annustes põhjustada kõhulahtisust, neil puudus invasiivne ning ei tooda enterotoksiini. Teised toodetud enterotoksiini moodi toksiini düsenteeria bakter esimest tüüpi.

ETKP saab toota soojust stabiilne, termolabiilset toksiini või mõlemad korraga, geneetilise kontrolli üle kantavate plasmiidid. Sule enterotoksiini koolera toksiin. Ta seondub gangliosiidvaktsiini epiteelirakkude oma retseptoriga ja aktiveerib adenüültsüklaasiga rakus, suurendades seeläbi rakusisese kontsentratsiooni ja adeninmonofosfata tõhustatud vee eraldamine ja kloriidi. Termostabiilne enterotoksiin aktiveerib guanülaattsüklaasi, suurendades sekretoorse aktiivsuse seedetraktis. Geneetilise informatsiooni kodeerivate patogeeni resistentsus antibiootikumide, asutatud sama plasmiidi teavet toksiinide valmistamiseks. Nii laialt levinud ja kontrollimatu antibiootikumide kasutamine soodustab levikut ravimresistentsete ja toksiini tootva vormid E. coli.

EIKP suudavad tungida sooleepiteeli rakud ja paljunege seal nagu Shigella, kusjuures turse kujunemise, hüpereemia ja haavandid limaskest tõhustatud eritis viiakse Soolevalendikus. Väljaheites ilmub segus lima ja veri, hulk suureneb valgete vereliblede.

Neljas on patogeneetilised mehhanism kleepumise vystilanija karvane pind ja vigastada sooleepiteeli vähenenud aktiivsus parietal ensüüme, kuid ilma sissetungi. Seroloogiliste iseloomustus neid E. coli on EPKP tüübist.

Kliinilised nähud. Suhe kõhulahtisus põhjustatud EPKP, mida iseloomustab vesine roojamist, mille sagedus võib olla kuni 10-20 korda päevas, ja kerget kehatemperatuuri tõusu.
Muud sagedased häired võivad puududa. Väljaheites on märgitud segu lima, kuid mitte veres. Loom toibub jooksul 3-7 päeva. Väikestel lastel võib tekkida oksendamine, dehüdratsiooni ja elektrolüütide häireid atsidoosi.

Sest "reisija kõhulahtisus" põhjustatud ETKP, mida iseloomustab järsk ilmumine sagedamini (10-20 korda päevas) vedela rooja fekaalid 1-2 nädala jooksul pärast saabumist. Sageli ägeda kõhulahtisuse kaasnevad rasked krampi kõhuvalu, iiveldus, oksendamine. Kehatemperatuuri tõus ja üldine nõrkus võib olla raske. Haigus on põhjustatud infektsiooni termostabiilsete toksiin, tavaliselt see esineb kerge vorm koos ole tugev kõhuvalu, iiveldus ja kerget kehatemperatuuri tõusu.

Patsientidel infektsioonisümptomeid EIKP areneb 18-24 tundi (peiteaeg) äkki kehatemperatuuri tõusu, on sage kõhulahtisus kutsudes ja valulik pakitsus on segunemisest lima ja väljaheidetes verd. Patsiendid kaebavad kõhuvalu, lihasvalu, külmavärinad, peavalu.

Haigus, E. coli põhjustatud tüvede vooder, mida iseloomustab järk-järgult ilmnevad ja kroonilised. Lapsed kasvavad aeglaselt, ei talu teatud toitude.

Diagnoos. Gastroenteriit põhjustatud EPKP, võib kahtlustada, kui äkki puhkenud kõhulahtisus, eriti laste kollektiivne. Oletatavasti Diagnoosi saab avastamisel sama serotüübi E. coli mitmes haigeid lapsi. Sarnased serotüüpide E. coli võib leida ninaneelus, kurgus, ja mao patsientidest. Serotüübi kolibakteri tavaliselt ei läbi, vajadust selliste uuringute tekib ainult siis, kui epideemia puhkemise lastel või muud suletud kollektiivides. Identification ETKP EIKP ja nõuab spetsiaalset tehnikat praegu kasutatakse ainult mõned teaduslaborid. Täpne diagnoos on enterokoliit seostatud kahjustusi pindalast sooleepiteeli rakud, saab teha alles pärast soole biopsia.

Ravi. Põhielemendid ravi lastel on korrektsioon ja hooldus Vee ja elektrolüütide tasakaalu. Rikkalik kõhulahtisus ja oksendamine, mis tekitavad olulist dehüdratsioon, on märke haiglasse lapse ja tema intravenoosselt vedelikke.

In väikelaste kõhulahtisus põhjustatud EPKP tõhus neomütsiini. Ägenemist tekkida pärast ravi 20% lastest.

Tulemused antibiootikumiravi kõhulahtisuse põhjustatud ETKP, mida ei ole uuritud lastel.

"Traveler kõhulahtisuse" (60% juhtudest on põhjustatud ETKP) reageerib hästi ravile trimetoprim- sulfometoksazolom või ainult üks alguses trimetoprim nende nimetamist. Taustal seda kiirelt ravida normaalse tooli, peatus kõhuvalu, iiveldus ja oksendamine.

Kõhulahtisuse raviks põhjustatud EIKP, piisavalt arenenud. Tavaliselt patsiendid ei vaja haiglasse ja tagasi 1 nädala pärast ka ilma antibiootikumide kasutamine harvadel juhtudel nõuda ametisse ampitsilliini.

Great tähtsusega kõhulahtisuse põhjustatud E. coli tüved vooder võib olla suukaudne neomütsiini ja nõuetekohane lisatoitu.

Vältimist. Puhangud kõhulahtisus epideemia EPKP rühmades lapsed vajavad kõik tegevused, et vältida sooleinfektsioonid. Laste rühmade tuleb sisestada grupi süsteem. Ennetav ravi "reisija kõhulahtisus" võib olla efektiivne. Siiski ei ole üldiselt soovitatav, sest kiire areng erguti stabiilsuse ja risk kõrvaltoimete antibiootikumidele.

järgmine »
= Mine sisu õpik =

ehsherihioza

 1. Mõiste maitse
  Maitse kala ja muud tooted on mõeldud kasutamiseks ilma täiendava keetmine, sh munad, kindlaks teha, millal närida (samaaegselt lõhn). Maitse toodete suhtes jahutus- või külmutamine määratakse samaaegselt kindlaksmääramine pärast esialgse lõhn toob proovide temperatuur ei ole madalam 18єS ja kuumtöödeldud (toodet
 2. Tootmistehnoloogia keedetud-suitsutatud vorstid
  Seda tüüpi vorstid sisaldavad delikatessid, vorst, Rostov, Moskva jt. Tehnoloogia tootmiseks keedetud ja suitsutatud vorstid on mõningaid erinevusi. Seega, setete jätkub 24-48 tundi esialgne suitsetamine - 60-120 minutit temperatuuril 50-60 ° C, ja pärast keetmist sekundaarne suitsetamine - 24 tundi temperatuuril 40-50 ° C või 48 tundi temperatuuril 32-35 ° C. Pärast sekundaarne suitsetamine
 3. Metalli sepistamine - pressimine, stantsimine tootmise ja termilise töötlemise metall
  Peamised protsessid kuumtöötlemisel andmed on: küte, karastamine, pinna-jäigastumine, karastamine, nitriding, carburizing gaasi, poleerimist. Õhus keskkonna eristada: heljum, raud (II, III) oksiidi, süsinikmonooksiidi, benso (a) püreen, vääveldioksiidi, lämmastik (II) oksiidi, lämmastikdioksiidi, metaan, vesinikkloriid (vesinikkloriidhape), naatriumkloriid, kaaliumkloriid, baarium ja
 4. Tootmistehnoloogia suitsutatud
  Sest suitsutatud tooted on looduslikud tooted, mis on valmistatud sea-, allutada keetmine, suitsetamine ja kuivatamine pärast pre-soolamine. Suitsutatud tooted võib jagada sink, küpsetatud ja keedetud. Nendeks peekon, nimme, sinki jms tegemine neist koosneb kahest tehnoloogilisi operatsioone -. See on saadiku ja suitsetamine. SUURSAADIK liha suursaadik grudinok ja koreek
 5. Meetodid desinfitseerimine sõnniku
  Sõltuvalt tehnoloogia allapanu sõnnikut saanud (68-85% niiskus), pooltahke (86-92% niiskus), vedel (niiskusesisaldus 97%) ja virtsavesi (üle 97% niiskust). Eemaldamine, töötlemise, säilitamise, transportimise ja kasutamise sõnnik viiakse läbi, võttes arvesse keskkonnakaitse nõudeid, maksimeerida tööruumide puhtust ja soovitatav
 6. HINNANG kala ja kalatooted esinemise jääkkogustest pestitsiidide ja muude toksiliste ainete
  Esinemine jääkkoguses absoluutne enamus pestitsiidide ja muude toksiliste ainete kala, samuti liha tapetud loomade ei ole lubatud. Sest pestitsiidide tervishoiuministeeriumi määratud maksimaalse lubatud taseme (MRL) mg / kg kehakaalu kala. Jääkide hexachlorane (isomeeride summa HCH) ja gamma-HCH (lindaan, geksalin, geksatalp, TAP-85) magevee kala, värske, jahutatud ja
 7. Läbi kala ja kalatooted
  Kala ja kalatoodete võtta koguse ja kvaliteedi partiidena. Partii on kindlalt toodete kogus ühe nime all, töötlemisviisi ja erinevaid, üks tootja, mitte rohkem kui viis kuupäev järgmise põlvkonna ja ühe koostatud dokument, mis tõendab kvaliteeti. Lisaks pool eluskala peaks koosnema ühest nimiväärtus ja merekalad - kala
 8. Veterinaar- ja sanitaartehnika uurimine tõmblused, soolatud, kuivatatud, suitsutatud kala ja kalatooted
  UURING soolatud kala metodoloogia kalakonservide ei erine säilitusaineteta või töödeldud külma teadus. Soolane hea kvaliteediga kala on hõbevalge või tumehallid, pind on puhas. Järjepidevus lihaste tihe, lõhna ja lõhna lubatud slabookislenny rasva pinnale. Räim lubatud
 9. ROLL mingite toiduainete IGAL toksikoos
  Mürgitamisohtu on liha-taimsed konservid, kui tooraine nende valmistamiseks on saastunud maa ja sisu soolestikus ning on rikutud nende valmistamise tehnoloogia. Erinevate konserveeritud eriti ohtlik seened valtsitud pangad, töötlemise, mis ei ole alati võimalik pesta neid maast osakesi. Salvestatud mürgitusi kasutamise pärast
 10. HÜGIEEN kvaliteedi- ja toidu ohutust ja toores toit
  B-rühma tooted: liha, st Ch-, värsked, jahutatud, külmutatud (igasuguseid tapmise, kalapüügi ja eluslooduse). vorstid, suitsutatud kulinaarseid tooteid lihast lubatud sisaldus toksiliste elementide (mg / kg), kuid mitte üle - kaasa 0,5 arseeni 0,1 kaadmiumi 0,05 elavhõbeda 0.03, vaske ja tsinki 5,0 70, 0; antibiootikumid: klooramfenikooli, tetratsükliini rühma ja grisin
 11. epidemioloogia
  Põhjused maovähk ei ole teada. Usutakse mehhanismi kaasatud haiguse väljakujunemise N-lämmastikus- käigus moodustunud muundamise nitraat toidus nitraadid, mis reageerivad maos kesk- ja tertsiaarsed amiinid. On hüpotees, et teguriks haiguse, NIJ, on kasutada muutuva toidu keedusoola ja marineeritud toiduained
 12. Kontroll õigsuse käsi pestes klooritud desinfitseerimisvahendid töötajad
  Käed töötajate kokkupuude toiduga võib põhjustada nakkushaigusi ja toidumürgituse mikroobide iseloomuga. Nii et enne kui hakkate siis on soovitav pesta käsi seebi ja harjaga käepide ja 0,2% lahus kloori sisaldavaid tooteid. Progress määratlemisel. Õigsuse kontrollimiseks töötlemise kloori dezinfekantami küljest võta tampoon,
 13. Põletusi. põletada haigus
  MÄÄRAMINE. Burns nimetatakse kudede poolt tekitatud kahju termiline, keemiline, elektriline või kiirguse energia. Seega etioloogilised tegur põletushaavu nimetatakse termiline, keemiline ja kiirgus. Epidemiology suure võimsusega kaasaegse tootmise, kodumasinate, transport, laialdast kasutamist kõrgpingevool, agressiivsed kemikaalid ja
 14. Keemilise põletuse
  Keemiline põletus võib põhjustada orgaaniliste ja anorgaaniliste ainete tahked, vedelad ja gaasilised. Kahjustumise aste sõltub aine, selle kontsentratsioon ja kontakt aega nahaga. Patogenees keemilist põletust erineb patogeneesis termilise vigastused. Toime nahale kontsentreeritud happed toimub koagulatsioon kudede valgud (moodustades
 15. Tähendab mehhaniseerimine veterinaar- ja sanitaartöödeks
  Tähendab mehhaniseeritud desinfitseerimine sõltuvalt töötlemise meetod ja liikuvuse omadused taotluse jagunevad järgmistesse rühmadesse: 1. Setup märg desinfitseerimine, kui kasutatakse kemikaale nagu lahendusi. Nad võivad olla: - fikseeritud - kujul mördi plokid (RB) või desinfitseerimine ühikut (BDO); - Iseliikuvad -
 16. uurimismeetodid
  Põhjalik ja süsteemne lähenemine rakendatakse selles uuringus oma mitmemõõtmelisusega vajalikud ülesanded kasutada erinevaid meetodeid empiiriliste andmete kogumine, diagnoosimise ja teket oma matemaatilisi töötlemise korra. Empiiriliste uuringute meetoditest: vaatluse ja enesehindamise meetodit kasutades infotehnoloogiat; psychodiagnostic meetodid
 17. vähi ennetamine
  Teostamise ja karskus, enamik inimesi saab teha ilma ravimit. Joseph Addison vähiga. Kantserogeenid. Igal aastal Venemaa 300 000 inimest sureb vähki ja esinemissagedus pahaloomuliste kasvajate haiguste kasvas 4,5% viimase 5 aasta jooksul. Rakke vähkkasvajate - pahaloomulised