meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

kõhutüüfus

Kõhutüüfust - äge nakkushaigus, mida põhjustab tüüfuse pulgad. Iseloomulikud on ülekaalus kaasamine lümfisüsteemi peensoole, kõrge palavik, raske joove, ja baktereemiasse.

Epidemiology. Ill enamasti alla 20 aasta. patogeen edastamine on kontaktis majapidamisega, vesi, toit, ja kärbsed.

Patogenees. Tüüfuse nakkuse alati kaasnevad kliinilised sümptomid. Virulentsem patogeenide tüüfuse pärsivad oksüdatiivse protsessid neutrofiilide lõppjärgus fagotsütoosi ennast päästa hävingust. Monotsüüdid algstaadiumis infektsiooni, ei suuda hävitada haigustekitaja, siis transporditakse mesenteerilistesse lümfisõlmed ja mujal retikulendoteliaalsüsteemi, kus ta paljuneb. Põletikuline toimuvad muutused lümfisõlmed, maksa ja põrna. Patogeenid kiiresti tungi seina peensoole ülemises põhjustamata väljendunud põletikuliste muutuste ja seejärel - üldvereringesse. Lühike septitseemia põhjustab infektsiooni paljude elundite retikuloendoteliaalsüsteemi, milles rakke on koondunud ja mikroorganismide paljunemiseks. Seejärel arendada kohalikku põletikulesioonide lümfisõlmedes, maksa ja põrna. bakterid satuvad vereringesse uuesti need organid. Teisene baktereemiasse tavaliselt vastupidavamad ja viib lüüasaamist paljusid organeid. Lüüasaamisega sapipõie toimub hematogenous läbi ja süsteemi kaudu sapiteede. Oma seinad on massiline levik Salmonella, sealt nad sisenevad seedeluumeni.

Väliskest rakuseina Salmonella on keeruline lipopolüsahhariidi (endotoksiin). Akumulatsiooni tüüfuse Bakterid endotoksiin ja põhjustades iseloomulik histoloogiliste muutustega sooles, maksa, naha ja teiste organite.

Mehhanismid rakulise immuunsuse mängib olulist rolli immuunsus kõhutüüfuse. Olulist vähenemist mitmeid T-lümfotsüüdid esineb eriti patsientidel raskete vormidega haigus.

Patoloogia. Morfoloogilised muutused ajal tüüfuse infektsioonid väikelastel on väiksem kui täiskasvanutel või lastel vanuserühmas. Mesenteriaalne lümfisõlmede, maksa ja põrna on tavaliselt ummistunud, et ilmnesid koldeid nekroos. Iseloomulikud hüperplaasia retikuloendoteliya leviku monotsüüdid. maksarakud on paistes. Ilmekas põletiku tunnuseid ja Nekrootiliste muutused soole limaskesta ja lümfisõlmede formatsioonid selle seinad. Tavaliselt pärast saadud haavandid armid vasakule. Verevalumid võivad tekkida, mõnikord laiene põletikulised muutused lihaste ja serosa tulemusena perforatsioon sooleseina. Mononukleaarsed reaktsioon areneb luuüdis, mis on nähtavad ka koldeid nekroos. Põletikuline muutused seintele sapipõie iseloomustab focal ja ebastabiilne. Raskusaste on võrdeline intensiivsusega reproduktsiooni mikroobe tüüfuse. Bronhiit on näha enamus patsiente kõhutüüfuse. Põletikulised protsessid võivad esineda kopsupõletik, osteomüeliit, abstsess, septiline artriit, püelonefriit, endoftalmiidiga ja meningiit. Kõhutüüfus bakterid saab detekteerida kõiki organeid.

Kliinilised nähud. Lastel taud kergelt väljendunud gastroenteriit või septitseemia voolav raske. Tavaliselt täheldatakse puhituse ja kõhulahtisust. Kehatemperatuur võib tõusta kuni 40,5 ° C, võib esineda krambid, samuti maksa suurenemist, kollatõbi, anoreksia, kaalulangus.

Haiguse peiteaeg haiguse vanematel lastel ulatub 5-40 päeva, tavaliselt 10-20 päeva. Sellele järgneb algusperioodil haiguse, mida iseloomustab järkjärguline kehatemperatuuri tõusu, halb enesetunne, lihasvalu, peavalu ja kõhuvalu, kõhulahtisus, mõnikord kõhukinnisus. Võite saada ninaverejooks, köha. 1 nädala jooksul kehatemperatuuri muutub püsiv, tõhustatud tunnet anoreksia, kaalulangus, köha, kõhuvalu ja kõhulahtisust. Patsient pärsib arendas ta depressioon, deliirium ja tardunud olekus. Praeguses etapis haiguse kindlaks suurenenud põrn ja kõhuvalu. Hajutatud valgust ära kuiv ja sageli ragiseb. Maakulopapuloosne lööve esineb 80% haigeid lapsi. Nad esinevad järjekindlalt 2-3 päeva ning on leitud nahal kõhu ja põhja rinnus kujul laigud 1-6 mm läbimõõduga. Sümptomid taandusid 2-4 nädalat, kui ei ole komplikatsioone on lisatud. Halb enesetunne ja letargia võib püsida 1-2 kuud.

Komplikatsioone.
Tüüpilised tüsistused kõhutüüfus on soolestiku verejooks ja -perforatsioon vähemalt - neuroloogilised komplikatsioonid, äge koletsüstiit, tromboos ja flebiit. Kopsupõletik raskendavad tihti kõhutüüfuse haripunktis haiguse, kuid tavaliselt on see põhjus superinfektsiooniga muude mikroorganismide poolt. Püelonefriit, endokardiit ja meningiit, samuti osteomüeliit ja mädane artriit, võib esineda lastel hemoglobinopaatiatega.

Laboratoorsed testimine. Normokroomne normotsütaarne aneemia patsientidel täheldada kõhutüüfust, kes tähistas soolestiku verejooks või mürgised allasurumine luuüdi funktsiooni. Leukopeenia on haruldane. Mis areng püogeenne mädapaiseid valgete vereliblede arv kasvas 20 000-25 000 eurot 1 ml. Trombotsütopeenia saab oluliselt väljendatud ja hoida mitu päeva kuni 1 nädal. Melena ja proteinuuria seotud palavikulise seisundi.

Diagnoos. Kõhutüüfust diagnoositakse põhjal pikaajalise palavik, peavalu, mürgistus kasvab koos areng "tüüfuse staatuse" erialakeele muutused, välimus puhitus, roseolous lööve, hepatosplenomegaalia ja iseloomulikud muutused perifeerses veres ning tuginedes tulemused:

1) laboriuuringule kaasates mikroskoopilised ja bakteriaalse meetodeid, mis põhinevad avastamine patogeeni bioloogilise materjali ja spetsiifiliste antikehade patsiendi verest;

2) seroloogilise diagnostika tuvastada spetsiifilisi antikehi või antigeenide veres kasutades biosubstrate Widal reaktsiooni ja kaudsed aglutinatsiooni reaktsiooni;

3) kiirdiagnoosimise tüüfuse ja bakteriaalsed kelgu suunatud avastamiseks antigeeni väljaheidetes, uriin ja muud substraadid lehe Immunofluorestsentskatse meetod, reaktsioon faagi tiiter tõusu, immuunradiomeetriliste testis, võimaldades kiiresti avastada antigeenide olemasolust materjalis. Diferentsiaaldiagnoosimine. Kõhutüüfust lastel sageli tuleb diferentseerida tüüfuse vorm salmonelloos, paratüüfust, nakkuslik mononukleoos, Hodgkini tõbi, jersinioos, malaaria, algperioodil - gripp, enteroviirust infektsiooni ja ägeda soolenakkuse (DCI) teiste etiologies.

Prognoos. Prognoos Kõhutüüfuse määrab patsiendi vanus, eelmise tervislikku seisundit ja olemust tüsistuste tekkimise. Lethal tulemuse tekivad tavaliselt puudumisel ravi, samuti juuresolekul komorbiidsusi, mis vähendavad resistentsus patsiendile sooleperforatsiooni ja soolestiku verejooks. Korduv infektsioonide 10% patsientidest ei ravita antibiootikumidega ja näib umbes 2 nädalat pärast ravi lõppu, arendab ägeda haiguse primaarseks sarnaneb värvimine, kuid on kergemad ja lõpeb kiiresti.

Need, kes toodavad tüüfuse Bacillus 3 kuud pärast eelmise infektsiooni jätkuvalt eritada neid vähemalt 1 aasta, ja sageli elukestva. Lastel riski bakterid veavad väike, kuid see suureneb koos vanusega.

Ravi. Patsiendid, kellel tüüfus kuuluvad kohustuslikule haiglaravi. Oluline ravis põdevate laste kõhutüüfus on säilitada piisav hüdratsioon ja elektrolüütide tasakaalu. Development of šoki tagajärjel sooleperforatsioonide või raske verejooks märgistus on mõeldud manustamine suurtes kogustes vedelikku veeni. Toitumine peaks olema täis kalorsuse, kõrge kvaliteet ja eakohane lapse. Kui teil on kõhulahtisus sündroom onastroitsya samadel põhimõtetel nagu teiste sooleinfektsioonid.

Ravi viiakse läbi ravimite bakteriostaatiline toime tifoparatifoznye bakterid (klooramfenikooli, ampitsilliin, rifampitsiin, amoksitsilliin, unazin, amoxiclav). Koos Etiotropic ravist seenevastaseid ravimeid (nystatin, Levorinum et al.), Antihistamiinid (difenhüdramiini suprastin et al.), Vitamiinid C, B-grupi, U, ja teised. Et suurendada mittespetsiifilised organismi vastupanu nimetati metatsil, immunoglobuliin veenisisene immuunsüsteemiga tõstes ja immunokorrigeerivat narkootikume . Rasketel vormid haiguse viiakse posindromnaya sümptomaatiline ja patogeneetilised teraapias.

Vältimist. Ennetamiseks kõhutüüfus on otsustava tähtsusega:

1) hügieeninõuete täitmist;

2) varajane avastamine ja isoleerimine juhtudel Kõhutüüfuse ja bakterioloogiliste;

3) lõpliku ja praegune desinfitseerimist infektsioonipiirkonna;

4) aktiivseks immuniseerimiseks. Toimus epidemioloogiliste näidustuste ja ainult laste vanemad kui 7 aastat koos ühekordse nahaaluse süsti keemilise adsorbeerunud tüüfusevaktsiinile rikastatud Vi-antigeen, millele järgneb korduva mitte varem kui 6 kuud, kuid mitte hiljem kui 1 aasta.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

kõhutüüfus

 1. Avatud vigastusi.
  Sümptomid: juuresolekul kõhu haavad, sattumist haava kõhuõõne. Ehk vere streaming haava, maosisu, sapp, fekaalid. Esmaabi. On haava kehtestada steriilse sidemega. Sadestunud asutused vähendada kõhuõõnde ei saa. Nende kate steriilse marli ligunenud mineraalõli. On vaja kasutada šokivastases meetmeid. - Ära anna
 2. Edendamine ja muna ellujäämise
  Ajal ovulatsiooni, muna ümbritseb kiirgusega kroon, väljapanekute kõhuõõnde follikulaarse vedelikku. Tänu tihedale ühendamiseks munajuha muna munasarjades on tavaliselt langeb kulgev munasarjas. Fringe seekord tõttu täita oma veresooned muutuvad elastseks ja hõlmab munasarjas. Tungimist muna muna-juhtivus voolud edendada vedeliku kõhuõõnde
 3. kõhu vigastusi
  Isikukahju kõhu näitavad läbida haavad kõhu rindkere alaosas osakonnad, sümptomid soolesulgus ja sümptomid ärritust kõhukelme (nt lihaspinge kõhu eesseina, valu komplemisel kõhu löökpillid PI). Om-Pange tähele, et kui incoagulated vere kogunemine kõhuõõnde, isegi suurtes kogustes (näiteks põrna vahetundide)
 4. paratüüfust A ja B (haiglaravi)
  Paratüüfusel A ja B - äge nakkushaigus, mida põhjustab salmonella ja menetluse nagu tüüfus. Etioloogia: haigustekitajat on paratüüfust A - Salmonella enterica subs. enterica serovar paratüüfuse A, paratüüfust B - Salmonella enterica subs. enterica serovar paratüüfuse B. Nagu tüüfuse bakterid, need sisaldavad O- ja N antigeenide, kuid pole Vi-antigeeni. Epidemioloogia: nakkusallikas - patsientidel
 5. peritoniit
  Peritoniit - põletik kõhukelme, arendades tulemusena tungimist infektsiooni kõhuõõnde või paljunemiseks patoloogiline elunditele paiknev kõhus (perforeeritud haavand, rebenemise emaka jne D ..). Tulu sageli ägeda vormi. Sümptomid: palavik, tugev ja valulik kõht, urineerimine ja roojamine katki või kadunud, oksendamine,
 6. Song nabanööri ja lõhki kõhu eesseina
  Patofüsioloogia Song nabanööri ja lõhki kõhu eesseina - kaasasündinud väärarengu iseloomustab mahajäämus kõhu eesseina, et sooled ja muud kõhuõõne organeid võib mõhk läbi defekt. Need kaks haigused on erinev asukoha tõttu juuresolekul songa sac ja sarnased anomaaliad (tabel 44-3). Ultrasonograafia võimaldab diagnoosi
 7. 1. valmistamine ja kasutamine "Fantoom" Predná kõhuseina
  Phantom of kõhu eesseina on õpik, kihilisus jäljendab anatoomiline struktuur kõhupiirkonda. Kihistu anatoomiliste kihid toimub olemasolevatest vahendeid, nagu vahtkummist, hõõgniidi kangast, sünteetilisest materjalist ja kummi. Et simuleerida rohkem füüsilist kõhu kudede fikseerimiseks on võimalik standard sünnitusabi fantoom. juures
 8. Operatsioon munasarja kasvaja keerates jalgu
  Torsion munasarja kasvaja tüvirakud (torsio pedunculi tumoris ovario) on enam levinud väikestes kogustes ja see piisav mobiilsus. See tüsistus on märk kohe operatsioon. tulemuslikkuse tehnikat. Laparotoomia on eelistatav teostada pikisuunaline sisselõige kõhu. Iseärasuseks see toiming on osa sulandumisel kasvajasse kõhupiirkonda
 9. kõhutüüfus
  kõhu-
 10. spaying
  Mõnel juhul võib-olla ainult eemaldamist munasarja ilma munajuha (noored, naised ei toimi suguelundite funktsiooni) ühel või mõlemal küljel (ovariectomia bilateralis, Dextra seu sinistra). tulemuslikkuse tehnikat. Laparotoomia, emaka eemaldamine kõhuõõnest ühel või mõlemal küljel on valmistatud samal viisil nagu adnexectomy. Klambrid on pandud oma kimp
 11. PINNA REFLEXES
  Sarvkestarefleksi on tingitud õrn puudutus vatt üle iirise ja sidekesta - sidekesta silmamuna. Vastuseks sellele sulgemine toimub silmalaud. Neelusekreediga refleks põhjustab puudutus lusika või spaatli tagaseinale neelu. Vastuseks sellele on neelamine või gagging. Palatinaalse refleks, refleksi või pehme suulae,
 12. Anatoomia kõhu eesseina ja kirurgilise lähenemisviise VAAGNAELUNDITE
  vaagna toimingud tehakse peamiselt selleks kahte lähenemist: transabdominaalse ja transvaginal. Seoses sellega see kirjeldab anatoomiaga kõhuseina ja VAAGNAELUNDITE. {Foto83} Joonis 41 (alguses). Topograafia lihased, veresooned ja närvid kõhu eesseina. Vertikaalne alagrupi jaoks: 1 - ümarsideme ja rasvkoes kubeme kanal; 2 - Ramus cutaneus n.
 13. Intraperitoneaalselt isotoobi P32
  Kasutamine isotoobi P32 näidatud munasarjavähk, kui kirurgiliselt eemaldada kogu kasvaja eemaldada ning on vaja hävitada kasvajarakke või kasvaja microcenters läbimõõduga alla 4 mm. Kateeter süstimist isotoobi süstitakse kõhuõõnde laparotomy, kuid ei eemalda nahk ja jäeti nahaaluses tasku. Kui teil printida, siis 7-8 päeva on nii, bakteris
 14. VIISID LEARNING kirurgilise oskusi operatiivne günekoloogia
  Üks parimaid viise, kuidas õppida cavitary, tupe günekoloogiline operatsioon, laparotomy on klasside läbilõike kohta surnukeha. See võimaldab teil uurida topograafiliste anatoomia kõhu eesseina, õppida palju elemente peaaegu lõikab tehnikat, õmblemine haavad erinevatel viisidel, see võimaldab imiteerida topograafia vaagna, kõhu töö
 15. On näidatud, et kui üldanesteesia endotrahheaalsed intubatsiooni?
  Teostatavus hingetoru intubatsiooni ja mehhaanilist ventilatsiooni on tingitud paljudest teguritest: suur risk tagasivool suurenemisega kõhusisene surve ajal pneumoperitoneum; vajadust kontrollida ventilatsiooni vältimiseks hüperkapniata; vajadust tagada piisavalt kõrge tipp sissehingatava surve piisav ventilatsioon pneumoperitoneum;
 16. Mõju üldanesteesia kohta hingamisest
  Mõju anesteesia hingamist on keeruline ja sõltub muutusi keha asend ja tüüpi anesteesia. Kui patsient on püsti või istuvas asendis võtab liibuv rolli roietevahelised lihased tegu hingamine väheneb ja hakkab domineerima kõhu hingamine. Üleminekul vertikaalasendis oma horisontaalse ava nihutatakse 4 cm kolju-, mis muudab
 17. Laboratoorsed õppetund number 4 (2 tundi)
  Teema: Haigused kõhupiirkonda. Kava. 1. Haiguste kõhupiirkonda. 1.1. Verevalumid. 1.2. Hematoom. 1.3. Limfoeestravazaty. 1.4. Haavad. 1.5. Kasvajad. 1.6. Peritoniit. 1.7. Mädapaiseid. 1.8. Flegmooni. 2. Hernias kõhu. 2.1. Vpravimye. 2.2. Nevpravimye. 2.3. Uschemlёnnye. Koolituse eesmärk - õpetada õpilasi tunda erinevate vigastuste ja
 18. Kõhutüüfust, paratüüfust A ja B
  Koolitus eesmärk: kasutades diagnostika algoritme, et oleks võimalik luua diagnoosi kõhutüüfust, määrata kliinilise vormi, raskuse, tüsistusi ja näha ette asjakohase ravi. Ülesanded iseseisvaks õppimiseks teema. Kasutades õpik ja loengu materjali omandada vajalikud põhiteadmised mõista praktilise õppetunni järgmistest osadest: 1) tekkes;
 19. Loengud. Loengud Nakkushaigused 2009
  Brutselloosi, tüüfuse ja paratüüfus, herpesviiruse, jersinioos, nakkuslik mononukleoos, leptospiroosi, soole ainurakne saastumine, siberi katku