meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
põhilinemeditsiin →  Ajalugu meditsiin

Ajaloo ravim

LoengudAjalugu Pharmacy: Loengud ja kogumik praktilisi probleeme2009
Loengukursuse esitatud kutsekeskhariduse programmi. See sisaldab materjali muidugi "History of Pharmacy".

Metoodiline arengu jaoks materjali juhtumiuuringud teemal.
JuhisedAjalugu meditsiin2009
Ajalugu meditsiini teaduse ja akadeemilise distsipliini primitiivne ühiskond: päritolu empiiriline tohterdamine suurriikide iidse Ida: omadused paranemise ja meditsiinis (IV aastatuhandel eKr E. - V sajandil Hr E ....) Meditsiin iidse tsivilisatsiooni Vahemere (lõpuni III aastatuhandel eKr. . E. - V sajandil hr E.) Meditsiin alguses ja klassikalise keskajal: ... etapid teaduslike-mine suunas (V - XV saj) Meditsiin hiliskeskajal: väitele empiirilise teadmisi ja kliiniline-jälgiva ameti New Age Meditsiin: Medical -biologicheskoe suunas (XVIII - XX sajandi alguse.) Kliinilise meditsiini Uus aeg (XVIII - XX sajandi alguse.) peamised aspektid meditsiini arengule Uuemad aja meditsiini praegusel tekkest ja arengust arsti asjade Penza Region rakendused
IM Razdorskaya, SP SchavelёvEsseed ajaloo apteegis Release esimene sündi ravitseja ja tema apteegis: iidsed tsivilisatsioonid2006
Juhendis on kokku kogemusi õpetamise ajalugu kursused Pharmacy and Management of Medicines Management, samuti asjakohaseid aspekte filosoofia ja kultuuri õppe läbiviimiseks Pharmaceutical teaduskond Kursk State Medical University 1990 - 2000. aastatel. Põhiline tsivilisatsiooniga perioodid ja liiki ravimite tervendav inimkonna ajaloos. Kogutud erinevaid faktide ja mõistete materjali selle kohta, kuidas kaitsta tervist ja võitles haiguste kandjad erinevate kultuuritraditsioonide; Mis sotsiaalset rolli tervendajad mõnel epohhi maailma ajaloos, eri tüüpi ühiskonnas. Võrreldes ajaloo kulgu meditsiini rõhku farmakoloogilise ja farmaatsia aspekte paranemist erinevaid kultuurilisi ja ajaloolisi vorme ja personifications.

Õpilastele ja õpetajatele meditsiinikoolis, kõik huvilised sosiaaliantropologia, meditsiini ja farmaatsia minevikus ja olevikus.
Sozinov AS, Guryleva ME, Pospelov E. YuAjalugu Meditsiin: Juhised praktiline koolitus2005
Juhised on mõeldud abistama õpilased KSMU ettevalmistamisel harjutustunnid muidugi ajaloo ravim. Liites esitatud teema muidugi töö, küsimused kompenseerida väljavõtteid ajalooliste allikate tekstid
kursustekursuste2004
Pharmacy ajastu Peter Arenduskeskus Pharmacy Venemaal 18. sajandil ja esimesel poolel 19. sajandil, siseturismi arendamine apteek 18. sajandil. Ravim äri Venemaal kuni 18. sajandi Apteeker et Petrine reformide koolitus apteegis töötajate 18. sajandi vene kirjandus 18. sajandil farmaatsia tsiviil- ja sõjaliste farmakopöa.
SM MarchukovaMeditsiin peeglisse ajalugu2003
Raamat räägib teke ja areng arstiteaduse taju tervis ja inimeste heaolu kultuuri Vana-Ida antiikmaailmas Euroopa keskaja ja renessansi. Detailid peetakse eriti meditsiini Vana-Egiptuse, Hiina, India ja Tiibeti, palju tähelepanu pöörata esitamise aluseid Kreeka ja Rooma meditsiin ja selle seos kreeka filosoofia, lugu India ja vanu traditsioone õpetuste Avicenna ja teiste Araabia arstid. Ajalugu meditsiini kontekstis keskaegse kristliku kultuuri kujunemist New Age anatoomiat teostes Vesalius. Eraldi peatükk on pühendatud meditsiini mõisted Vana-Venemaal. Võitluses raamat, informatsiooni päritolu arsti sümboleid. Lõpus iga peatüki tähistatud küsimused ja ülesanded, mis aitavad kasutada raamatu lisamaterjale bioloogilist ja ajaloolisi distsipliine, suurendada üldist kultuurilist orientatsiooni haridus. Ligipääs ja meelelahutuslik esitusviis, suur hulk illustratsioone teevad raamatu huvitavaks mitte ainult õpilastele, üliõpilastele ja õpetajatele, vaid ka laias valikus lugejaid.
aruanneAjalugu meditsiin1996
Syrkin M. "Vladimir Nikitich Vinogradov loengud ja indekseerimine," Historical bülletään Moskva Medical Academy nime Sechenov Volume 4, Moscow. Sissejuhatus. Teaduslik-praktiline töö Vladimir Nikitich Vinogradov. Haridusalane tegevus Vladimir Nikitich Vinogradov. Järeldus.
U. I. Karimov, Khurshut EW (toim.), Abu Ali Ibn SinaCanon of Medicine. valitud teemad1993
Määramine arsti mõisted. On elemente. Umbes loomust. Umbes mahlad. Olemusest ja kehaosad. Umbes jõud. On haigusi, nende levinumad põhjused ja ilmingud. On põhjusi. Impulsi. Umbes urineerimine ja roojamine. Haridusest. Aeg, tavaliselt inimesed, kes on jõudnud mehelikkus. Umbes une ja ärkveloleku. Aeg liikuda aastat. Umbes muutus aset. Umbes liikumisviis. Vastupidi ravimeetodeid üldiselt. Õpetan kuidas meil alustada ravi. Haigused pea. Umbes peavalud, st sorti peavalu. Haiguste närve. Haigused silma. Südame. Neeruhaigused. Haigused põie. Veenilaiendid. Valu elundeid. Märgid Natures seemne elundeid. Rasedus ja sünnitus. ja palju muud.
1 2