meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
põhilinemeditsiin →  Patoloogiline füsioloogia

Patoloogiline füsioloogia

DP Bilibin, NA KhodorovichAlgoritmid ja näited lahendamisel kliiniliste probleemide patofüsioloogia häirete happe- ja patofüsioloogia vereringehaiguse2007
Õppematerjalid harjutustunnid teemadel: "patofüsioloogia happe-aluse tasakaalu", "patofüsioloogia vereringe"
FI VismontPõletik (patofusioloogilise aspektid)2006
Käsiraamat on antud patofusioloogilise hindamine põletik kui "võti" General patoloogiline protsess ja kaitsva ja adaptiivne reaktsioon, mille eesmärgiks on kõrvaldada kahjulikke agent ja taastada kahjustatud kude. Arvestades praegust seisu teaduse uusimate ravim tõstab esile küsimused tekkepõhjused ja patogeneesi, etappide ja liikide, kliinilised ilmingud põletik. Leiame esinevat põletikku teooria. Erilist tähelepanu pööratakse laadi ja asukohta põletiku bioloogia, meditsiin ja patoloogia, selle tähtsus organismi.

Mõeldud meditsiini üliõpilastele 3. käigus kõik teaduskonnad.
ToolkitNärvisüsteemi trofismi patoloogia2006
Kaasaegsed arusaamad neuro-troofiliste funktsiooni häired närvisüsteemi trofismi, neuro-troofiliste funktsiooni ja põletik, neuro-troofilist mõju ja alterative protsesse põletik, neuro-troofilist mõju ja veresoonkonna-eksudatiivsete muutused põletik, neuro-troofilist mõju ja leviku põletiku ajal.
N. Tšesnokovi, TA Nevvazhay, AV MihhailovPatogenees äge põletik2004
See õppevahend sisaldab materjale, mis vastaks tänapäeva arvamusi tekkepõhjused ja patogeneesi äge põletik. Käsitsi süstematiseeritud andmed ja välismaised autorid mehhanisme vaskulaarkoe reaktsioone ja dünaamika muutused valdkonnas äge põletik, kuna üksikasjalik klassifikatsioon ja iseloomustus funktsionaalne ja metaboolsed toimed eri rühmade põletikuliste vahendajate humoraalse ja rakulise päritoluga.

Klassis ja koolivälise töö õpilaste meditsiinilise ja lastel arstiteaduse ülikoolide.
õpikEraldi patofüsioloogia. Patofüsioloogia kardiovaskulaarsüsteemi. Patoloogia veresoonte toonus2002
NN "Treening", mis on koostatud lähtudes loengukursuse patofüsioloogia, laiendatud versioon kujutab endast teoreetilist tükk teavet tüüpiline patoloogiliste protsesside sees veresoonkond samuti katsealuste standardse vastused põhineb sellel. Töö teoreetilises osas esitatakse rida etioloogia, patogeneesi hüpotensiooni, hüpertensiooni ja ateroskleroosi. Materjalid on mõeldud õpilastele suurema meditsiinilise haridusasutuste võib olla kasulik elanikud, kraadiõppurid, professorid ja arstid erinevate erialade arstidele ja bioloogid.
TY Zotovsüdame rütmihäired2002
Uuring juhend patoloogilise füsioloogia. Üliõpilaste arstiteaduskonna "meditsiin" erialade "stomatoloogia", "Ravimid".
Muutis AD Ado, Ado MA, Pytskogo VI Poryadina GV, Vladimirov YAPatoloogiline füsioloogia2000
Õpikute meditsiinikoolide Sisu: General nosoloogia üldteooria haigus. Kohalik ja üldised reaktsioonid vigastusi. Reaktsioonivõime ja organismi vastupanuvõimet, nende roll patoloogia. Immuunsus ja selle koht patoloogia. Allergia. Tüüpilised patoloogilisi protsesse Patoloogiline füsioloogia perifeersed (keha) ringlust ja mikrotsirkulatsiooni. Põletik. Palavik. Patoloogiline füsioloogia ainevahetust. Hüpoksia. Mehhanismid ogpuholevogo kasvu. Rikkumine funktsioone elundite ja süsteemide Patoloogiline füsioloogia närvisüsteemi. Rikkumine funktsioone autonoomse närvisüsteemi. Pain. Patoloogiline füsioloogia endokriinsüsteemi. Patoloogiline füsioloogia endokriinnäärmetes. Patoloogiline füsioloogia ringlusse. Patoloogiline füsioloogia väline hingamine. Patoloogiline füsioloogia verd. Patoloogia vere hüübimist. Patoloogia lümfisüsteemi. Patoloogiline füsioloogia seedimist. Rikkumine maksa ja sapiteede. Patoloogiline füsioloogia neerud.
loengukursusehaigusliku anatoomia1998
Parenhüümi ja strooma-veresoonkonna degeneratsioon. Erinevad lihasdüstroofia. Rikkumised vahetada nukleoproteiinil ja mineraalaineid. Nekroos. Apoptoos. Vereringe häired. Põletik. Kohanemine ja kompensatsiooni. Kasvajad. Kasvajad epiteeli. Mesenhüümi kasvajad. Kasvajad melaninobrazuyuschey kude. Kasvajad kesknärvisüsteemi, ajumembraanidest ja perifeersete närvide. Hemoblastosis. Ateroskleroos. Hüpertensiivne südamehaigusi. Südame isheemiatõbi. Tserebrovaskulaarhaigused. Reumaatilised haigused. Äge põletikuliste kopsuhaiguste (kopsupõletik). Nespetsificheskir krooniline kopsuhaiguste ja kopsuvähk. Haiguste seedetraktis. Neeruhaigused. Haigused endokriinnäärmetes. Sepsis. Õhus infektsioon. Sooleinfektsioonid. Tuberkuloosi.
Joseph M. HendersonPatofüsioloogia seedesüsteemi1997
Raamat on lühike juhend füsioloogia ja patofüsioloogia seedesüsteemi. Ta uurib mehhanisme ja põhjuste kõhuvalu, patofüsioloogia iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus; tekkepõhjused ja patogeneesi haavandtõbi, imendumishäire, maksahaigus, millega kaasneb arengut kollatõbi; pankreatiit ja seedetrakti kasvajad - seedekulgla. Üksikasju on esitatud tänapäevaste diagnostika patoloogia kõhuõõne organeid ja labori sõeluuringuid. Iga peatükk kujutab kliinilised juhtumid, arvestamine, mis lihtsustab erinevus haiguste diagnoosi. Sest terapeudid, arstid - Gastroenteroloogia ja meditsiini üliõpilastele.
Eryukhina IA, Shlyapnikov SAExtreme seisund organismis. Elemendid teooria ja praktilisi probleeme kliinilise mudel raske kombineeritud trauma1997
Raamat tutvustab teoreetilisi ja praktilisi aspekte äärmiselt kriitiline seisund organismis. Vaadates keha keeruline bioloogiline süsteem, autorid arutada lähenemine äärmuslik riigi seisukohalt kaasaegne sünteetiline teadusharusid, uurides universaalsed loodusseadused, mis reguleerivad käitumist keerukaid süsteeme: termodünaamika mittelineaarsed protsessid, synergetics, katastroofi teooria. Erilist tähelepanu pööratakse patogeneesis alguses ja lõpus postekstremalnyh häired, funktsionaalne arvuti monitor. Raamat on mõeldud laia arstid ja teadlased:
1 2