meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine

Я

+++

tuhara näha. vaagna jäseme.

+++

mürk (Toxikon) kemikaali, mis on kontaktis elusorganismi on patoloogiline (mürgitamine), mõnikord lõpeb surmaga.

Ma. On olemas sünteetilised (pestitsiidid, mürkained), taimne (toimeained mürgised taimed), looma (J. maod, ämblikud, skorpionid), bakteriaalne (toksiinid, nagu botuliini, tetanospasmin). Vastavalt keemilist olemust Ya jagatud organofosfaat, kloororgaanilised, karbamaadi, rtutnoorganicheskie, arseeni, raskemetallid; . Tsüaniidid, nitritid, nitraadid, happed, leelised ja muud estrid tööstus H. Autor mürgisuse astme jagatud tugevad mürgid (SDYAV) LD50 vähem kui 50 mg / kg pärast ühekordset suukaudset manustamist valge hiired, rotid; toksiliseks LD50 50 kuni 200 mg / kg; srednetoksichnye koos LD50 200 kuni 1000 mg / kg; madal toksilisus koos LD50 üle 1000 mg / kg. Vastavalt tänapäeva klassifikatsiooni pestitsiidide jagunevad äärmiselt ohtlik, väga mürgine, mõõdukalt ohtlikud madala mürgine. Medical (veterinaar-) tooteid, sõltuvalt sellest, mil määral virulentsuse on 3 gruppi: 1) loetelu "A" (Venena) - lekarstennye mürgiseid aineid, mis tuleb hoida eraldi kapis luku ja tihendiga; 2) loetelu "B» (Heroica) - tugev ravimeid, mis hoiavad ettevaatusabinõuna lisaks teistele; 3) Kõik teised ravimid. Between the narkootikumide ja Ya mingit erinevust põhimõtteliselt: iga ravimit võib annust suurendada Ya, Ya ja iga väikeses annuses ravim võib olla. Ya on kohalike ja resorptiivsete mõju ning nende mõju objektid on ensüümid elutähtsaid organeid ja kudesid. Enamik keha Ya seisab muutumatul kujul uriiniga, väljaheitega, piima või ümber mitte-toksilised metaboliidid. Kuid paljud Organofosfaat pestitsiidide organismis muundatakse mürkaine nagu osaline dekloreerimiseks chlorophos viib selle muutumas DDVP, mis ületab 8-10 korda algainet. Ya on suur majanduslik tähtsus, sest see on laialt kasutusel kaitsta taimi ja loomi kahjulike putukate, lestade, närilised jne Kahjurid. Ya on olulised ka teadusuuringute farmakoloogia, biokeemia, molekulaarbioloogia.

Juriidilises mõttes alla Ya tähenda toksiliste ainete hulka seadusandliku nimekirja ja vastavalt erikord ladustamise, raamatupidamine ja kulude kohta. Vaata. Ka mürgituse, vastumürk.

+++

tuumarelvad, kõige võimsam massihävitusrelv, mille tegevus põhineb tuumaenergia kasutamine jooksul vabanenud tuumaplahvatus. See on tuumarelvade kohaletoimetamise sõiduki oma eesmärgile (raketid, torpeedod, suurtükivägi kestad, pommid jne ..), samuti erinevaid juhtimisvahendeid, pakkudes laskemoona lüüa. Seal on tuumarelvi, mille tuumaplahvatus põhjustab tuuma lõhustumise ahelreaktsiooni raskete tuumade teatud uraani isotoopide ja plutooniumi ja fusion, kus tuumaplahvatus poolt läbiviidud tuumasünteesi tuumasüntees vesiniku isotoobid (deuteerium ja triitium) arvesse raskemad tuumad, näiteks heeliumi isotoop tuuma. Tuumaplahvatuste võib esineda õhus maapinna lähedal (vesi) ja maa (vesi). Hävitavad tegurid Ya. - Lööklaine, valguskiirgus, ioniseeriv kiirgus, elektromagnetilise impulsi (EMP) ja radioaktiivne saastatus. Kui tuumaplahvatus, millel on ere, siis tulekera, millest tuleb valguse intensiivsust. Samal ajal lööklaine tsoon laieneb võimas valgusvoog gammakiirgus ja neutronite (ioniseeriv kiirgus), ja seal on elektri- ja magnetväli. Keskel tuumaplahvatus jõuab temperatuuri miljoni kraadini, surve - mitme miljardi atmosfääri, mis silmapilkselt surub õhku ja moodustab võimas lööklaine. Ronida, tulekera jahutatakse ja loob seenekujuline pilv radioaktiivset ainet sisaldava (PB), tekivad plahvatus, samuti veeauru, gaase ja tolmu imeda maapinnast. õhuvoolu pilve transportida pikkade vahemaade taha, langevad PB põhjuseks radioaktiivse saastatuse. Lööklaine lõhub erinevate objektide põhjustab kaitsmata inimestele ja loomadele tõsiselt vigastada. Kiirgust tekitab tulekahjud (inimestel ja loomadel - põletused). Kiirguse mõju ja PB viib arendamise inimeste ja loomade kiiritustõvest. AMY teovõimetuks elektri- ja teised. Equipment.

Hilistel 70-ndatel. XX sajandil. Ta lõi Neutronipommi USA - termotuuma lahingumoona esmane mõju, mis - võimas neutron kiirgus, mis põhjustab surma inimesi ja loomi (lööklaine mõju on sel juhul tühine). Vaata. Samuti kaitseb loomi ioniseeriva kiirguse ja kirjanduse see artikkel.

+++

venomous loomi, sisaldav materjal (mürgid), mis manustatuna inimesele või muule loomale häired põhjustada valulikku ja mõnikord surma. Kõik ya siis. jagatud aktiivne-passiivne mürgised ja mürgised.

Active-mürgised loomad on erilised organid, mis toodavad mürki; jagatud relvastatud ja relvastamata. Kas Ya No relvastatud. mürgised elundid koosnevad näärmed, mis toodavad mürki ja torkiv või haavata aparaadid. Artropoodidel (skorpionid) mürgiga näärmete seotud nõelamine; ämblikud (Black Widow) nad avada trahvi kanalite peal teravad küünised on chelicerae. Poison augustamine imemiseks mouthparts on ektoparasiidivastast: putukad (täid, kirbud, lutikad, sääsed, sääsed, sääsed, sääsed, parmude), karjamaa ja argasids. Mürgistest selgroogsed mouthparts - maod (rästik, rästik, cobra, Cottonmouth) ja mürkvaraani žilatjee. Kas Ya relvastamata rongi. Ei haavata aparaadid; nende mürk on kontaktis ohvri nahapinna imendub ainult kahjustatud kohti ja limaskestadele. Mürgised nääre ilma vigastamata aparaadid on naha kahepaiksete :. Salamanders, vesilikud, konnad jne loomade arvu (nagu sipelgad) neranyaschy mürgine seadme arenenud haavata poolt lõikavat tema vähendamise osas. Mürgised putukad (Jooksiklased jne) Kas nahavähi teravaid tugevalõhnaliste heakskiidu, mis takistavad nende vaenlased. Veres mõned lestad, putukad (lepatriinud, mardikad, Meloidae) sisaldavad mürgiseid aineid (nt cantharidin), et nad eraldavad parandamiseks. Passiivne-mürgised loomade mürgised elundid pole kättesaadavad; nende toksilisust sõltub konkreetsetest omadustest eri kudedes (latentne või koe, toksilisus). Näiteks teatud kala nende toksiline kui kasutatakse toidu.

Erinevad loomad tõttu ainevahetuse omadused ei ole võrdselt tundlikud mürk ya siis. Seega sama koguse mürgiga lõgismadu piisavalt surmaga lõppenud mürgistuste 24 koera või 300 000 tuvid. Mürgid palju Ya No. võib põhjustada surma südame selgroogsete halvatus hingamiskeskuse, neerupõletik, vere hüübimist ja teised. Kogu mõju mürk mõned ya siis. (Nt cobras) on väga tugev, ja kohalik - väike; teised ya siis. (Nt mesilased), - vastupidi. Noh Ya mürgid toksilisust. Erinevat liiki loomad on üsna erinev. Siga, näiteks ei ole tundlik hammustuste lõgismaod ja siil - mürk rästikute. Maod on immuunsed oma mürki. Immuunsüsteemi mürgitada ya siis. mõned linnud (toonekured, varesed, jne), süües mürgised maod, kanad suudlema Karakurt. Järjestikused loomale manustamiseks tasapisi kasvavate dooside mürk võib vähendada tundlikkust selle mürgi. Immuniseeriti üks süst hobune seisab 2 g kuiva cobra mürk, arvestades immuniseerimata surmatud juba kasutuselevõtuga 0,25 g kunstlikes immuniseerimist produtseeritud antikehade loomade verest (antitoxins), neutraliseerides mürk süstida. Poison Noh ya. (Mesilased, madu, jne) kasutatakse meditsiinis ravi eesmärgil. Vaata. Snakes on ka mürgine.

Lit.: Pigulevskaya SV, mürgised loomad, köited. 1-2, Leningradi, 1966-1975.

+++

mürgised taimed, mis toodavad ja akumuleeruvad (sageli teatud organite - lehed, juured jne), mitmesugused keemilised ained (toksiinid), mis on toksilised loomade organismid.

Seal on umbes 10 tuhat. Ya liikide p., Leitud hulgast seened, sõnajalad, paljasseemnetaimed, katteseemnetaimed. Enamik J. lk. õistaimed (perekonnas Ranunculaceae, moon, liilia, Solanaceae ja teised.) (vt punkt. sisestab p. 496-497). J. lk. Sõltuvalt keemilisest loomusest need sisaldavad mürgiseid aineid jagatakse 4 gruppi.

1) toota alkaloide: monkshood (Akonitiin, lizakonitin), Kukekannused (delsolin, delfiin, kondelfin), krookus (kolhit-), Barnyardi muru (anabasiin), ephedra (efedriin), hellebore (Veratriin) trihodesma (trihodesmin, inkanin) heliotroobi ( geliotrin, laziokarpin), lupiin (lyupinin, Sparteiin), henbane (atropiini, hüostsamiini).

. 2) Ya p, mis sisaldavad glükosiidid: Sinep valdkonnas (sinigrin), tulikas pryamorogy (ranunkulin, protoanemonin); tsüanogeennsed glükosiidid: sorgo (durrin, vesiniktsüaniidhappega), sudaani sorgo, hiirehernes (Vitsin), manna, bobovnik, lina istutamiseks.

3) J. p, mis sisaldavad eeterlikke õlisid ja fototoksiny: koirohi (tauritsin, betaiini, koliini), verstapostid mürgine (tsikutotoksin), Ratas (toksalbuminy - ritsiini, ritsiini) ..

4) J. p. fotosensibiliseerivate ained: naistepuna (hüperitsiini), Tribulus (filloeritrin) psoralea kostyankovaya (furokumarinov - psoraleeni), tatar (fagopirin), valge ristik (linamarin), lutsern (antiöstrogeenid - konkurendid fitoekstragenov).

J. lk. kasvavad normaalselt lehestik. metsad, niisked niidud ja karjamaad, kallastel järvi ja jõgesid. J. jõe toksilisust. See varieerub eri liiki loomi. Näiteks mäletsejate ilma kahjulikke tagajärgi ise saab süüa üsna suures koguses glikozidosoderzhaschih J. p., Mis teistel loomadel põhjustada tõsiseid mürgistuse. Iga kitsede arv on kahjutu milkweed kuid nende piima muutub mürgine teistele loomadele ja inimestele. Belladonna ja Datura on mürgine kõige loomi, ohutu küülikutel ja rottidel. Toksilisust mõned taimed avaldub ainult siis, kui nad on süstemaatiliselt lastud loomasöödana. Näiteks pikaajalisel kasutamisel loomadel seemned külvatakse klassid viib haigust nimega latürism. Suhteliselt harva ägeda mürgistuse väike kogus J. p. Paljud J. lk. (Nt buttercups) on ohtlikud ainult värsket ja kuivatatud, keedetud või zasilosovannye kaotavad oma toksilised omadused. Toksilisuse määr taimede sõltub sageli nende vanusest, etapp taimestik, elutingimuste ja muud tegurite ja vastuvõtlikkust loomad -. Nende staatuse (stabiilsem suured, terved ja hästi toidetud loomad) ja kuidas mürk satub organismi (näiteks paljud saponiinid on ohutud, kui võtta koos toiduga, kuid ohtlik, kui ta satub veri). Toksilist toimet liigist H. p. tüüpiliselt võrdeliselt kogus söönud loomade taimede ja omadusi nende sisaldas mürki. Mürgistus. J. lk. põllumajandusloomad on rohkem levinud karjamaad ja eriti pärast tallikohtade, pikk loomade vedamiseks. Seetõttu ennetamise mürgistuse loomade põhineb peamiselt hävitamine Ya jõgi. Kohtades, loomade karjatamiseks. Vaata. Ka mürgituse ja sellega seotud artikleid J. lk.

Caption vahetükk lk. 496-497. Mürgised taimed: 1 - aconite (maadleja Jungar); 2 - Haiguse kulgu lehitu; 3 - must henbane; 4 - tšillipipar: joovastavaid; 5 - verstapostid mürgised; 6 - Kukekannused kõrge; 7 - riitsinus; 8 - belladonna (Belladonna); 9 - ragwort saadete; 10 - Kibe tulikas; 11 - aed harilik näsiniin; 12 - Digitalis purpurea; 13 - omegas märgatud; 14 - Vesi Dropwort vett; 15 - soolikarohi; 16 - Harilik võrm; 17 - rododendron; 18 - ephedra dvukoloskovy; 19 - Korte; 20 - hellebore Lobel.

+++

haavand (gastriit, Ulceris), koe defekti nahakahjustusi või limaskesta tulemusena tahes patoloogilise protsessi. Võib-olla primaarse ja sekundaarse päritoluga. Esmane J. täheldatud keeb, carbuncles, abstsessid, flegmooni, gangreen, külmumist, põletused, kiiritustõvest, tromboos, beriberi, endokriinsüsteemi häired, esinemine võõrkehade kudedes, pikema mehaanilist ärritust jne.; Teisene või sümptomaatiline, J. -. Mõnedes nakkushaigused (nt malleusejuhtumitest, tuberkuloos), samuti kasvajad jne Põhjus ya mao ja soolte loomade ei ole täielikult teada. Sead Ya kõht täheldatud pikaajaline tarvitamine kuiva või väga peeneks hakitud rohusöötade, in toksikoos, mõned helmintide ja neyrodistrofiyah. Ilmselt etioloogilised tegurid tuleks kaaluda ka rikkumise seedimise füsioloogia algoritme ja tekitajaid. Kui septiline põletik haavand on märk kaitsev reaktsioon keha, tänu millele spontaanne avanemine mädanikud ja eemaldamine ärritajad (mädane eritist, bakterid, toksiinid, surnud kude, keemilised ained) kehast, mis tagab taastumist. Muudel juhtudel haridus on negatiivne Ya immunobioloogilisi väärtus, mis näitab raskekujulise patoloogilised muutused organismis. Ya, mis on märk kaitsev reaktsioon keha pärast eemaldamist stiimul ravib kiiresti, muidu Ya raske paraneda ja võtta kroonilised.

Ya võivad olla ümmargused, ovaalsed, pilu kujulised. Nende servad - isegi, ebaühtlane, saped, pehme, tihe; alt - põhjalik ja hea tuju; suurusjärgus - alates mooniseemned suurte pindadega. Ya mao ja soolte võib perforeerimine. Veterinaarias patoloogia sageli täheldatud.: Olen lihtne, rõhuta, kärbuv, dekubitalnuyu, fungoznuyu, kalk, neurotroofse, fistul, harva läbida.

Ravi. Sõltuvalt liigist H. kasutamiseks cauterization, ekstsisioon haige kude, naha siirdamist novokaiinille blokaadi, füsioteraapias. et al. ravib.

Lit.: OLIVE BM haavandid, nende tunnustamise ja ravi. M., 1943. Porokhov FF, Telepnev VA, maohaavand, raamat.: Nedostatochnochti haiguse sigadel, Minsk, 1976.

+++

haavandtõbi lõhe vt. Gemofiloz.

+++

haavandtõbi haugi, ahvenat tundmatu etioloogiaga haigus, mida iseloomustab teket organismis kala põletikuline turse ja haavandid, mis võib omakorda haavandid. Sisseloginud jõed, järved, suudmed ja merede (Aasovi, Kaspia, Araali).

Haigus esineb kujul sporadich. juhtudel või ensootilise hulgast haugi vanemates vanuserühmades ja harva noortel kuni 24 cm. Patsiendid kala märkus turse ja haavandid erineva kuju ja suurusega (1-12 cm) kehal (peamiselt seljaaju piirkonnas), peas, Lõpuskaaned, kõhu seina saba ja uimed. Kahjustused on esiotsa pea viia hävitamine lõuad. Haigus lõpeb surmaga esineb harva aeglaselt ja

Ravi, ennetamise ja tõrje meetmed ei ole välja töötatud.

Lit.: Käsiraamat Kalade haiguste, ed. VS Osetrova, Moskva, 1978.

+++

nakkushaiguste haavandiline keratiit vt. Riketsiooside keratokonjuntiviit.

+++

haavandiline lümfangiiti (lümfangiiti haavandilise), krooniline nakkushaigus hobuslased iseloomustab põletik nahaaluse lümfisoonte sõlmede moodustamiseks ja haavandid, peamiselt tagajalgadel. Paiguti juhtudel J. l. hobused on registreeritud Euroopa ja Põhja-Ameerikas.

Etioloogia. Haigustekitaja Corynebacterium pseudotuberculosis - pleomorphic, grampositiivsed batsillid, mis on erinevalt värvitud aniliini värvained, ei moodusta eoseid, flagella ei ole lubatud. Mikroob J. l. See on patogeenne näriliste ja on hemolüütiline omadused. Patoloogilise eritistest haige looma mõnikord ei näita peamine põhjustaja ja leida sekundaarne mikrofloora. Patogeen J. l. pseudoapenditsiit lammaste põhjuste ja esineb vasikad, sead, küülikud.

Epizootology. Haige hobused ja teised. Kabjalised. Allikas patogeen - haige looma. Haigus tekib siis, kui loomad pikka aega halb ilm on mudas või märjal karjamaadel. Kui te rikute naha terviklikkuse patogeenide tungida pinnasesse, sõnnik või allapanu lümfisoonte. Me taastuda loomade tundub stabiilne immuunsus.

Kursus ja sümptomeid. On jäsemeid Putao ja pöia vahel ilmuvad väikesed teravalt piiratud valus sõlmed, mis hiljem avada ja ümber sfääriline või ebakorrapärase kujuga haavand hallikas alla ja neutolschёnnymi servad. Siit kreemjas haavandid algselt eraldatud ja hiljem vedelik, mädane, mõnikord segatud veri saladus; haavandid ei parane, moodustades Kyhmyinen armid. Protsess hõlmab lümfivedelikuni et muutuda mõõdukalt valulikud sõrme paksune nöörid. Mööda neid seal ja levida teistesse kehapiirkondadesse looma uusi tippe, mädanikud ja haavandid. Tulemuseks on haigus võib lõppeda surmaga septiline metastaaside siseorganeid.

Diagnoos põhineb kliiniliste, mikrobioloogilised ja allergia teadus. J. l. eristada malleuse ja Aafrika malleus.

Ravi. Avab sõlmed. Sest haavandi ravis kasutada antibiootikume (penitsilliin), imenduvad salvi, kümblustünn sanitizers.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Selleks, et vältida J. l. vastama üldisele loomade tervise kaitseks. Juhul haiguse patsiendid on isoleeritud ja töödeldi.

Lit.; Gutira F. [jt.], Private patoloogia ja ravi lemmiklooma kohta. temaga., Vol. 1, Vol. 2, Moskva, 1961, lk. 324-328.

+++

keel (Lingua, Glossa), tuumakas liugur allosas suuõõne. Osaleb vastuvõtu akt, närimine ja toidu neelamine, puudutada toidu maitse koertel on ka keha termoregulatsiooni. In Ya eristada juur, keha ja otsa.

Ya alusel keelelihastoonuse ulatub keeleluu luu otsa ma.; kuid tema lihased on: keele- pool, peamine ligvaalses podborodochnoyazychnaya, podborodochnopodyazychnaya põiki intermaxillary, yazychnochelyustnaya. Väljaspool Ya kaetud limaskestaga, mis on kindlalt kinnitunud lihased ja lähtub root ya pehme suulae ja epiglottis. Ya lihaseid lisatud alalõua ja keeleluu luu. J. lihasgruppides koosneb kolmest lihaskiu kimpude mis on paigutatud kolme omavahel risti suunas. Between kimpude lihaskiudude, samuti ka subepiteliaalset sidekoe paiknev nääre J. Vastavalt struktuurile neid keeruline ja alveoolide trubchatoalveolyarnye, seroosne sekretsiooni olemuselt kohati limaskesta. Limaskest koosneb kihistunud lamerakk epiteeli kõige tugevamini valdkonnas stratum ya tagasi ja sidekoe kiht omal. limaskestal moodustab väljaulatuvad kujul vurrud, seened, valikovidnyh ja lehepungad. Edukaltja (välja arvatud niitjad) on maitse pungad. Limaskesta paksus juur ja servad on J. Reed alatalitlus ja mitmekeelse mandlid. Ya närvid - mootor, üldine tundlikkus maitse; arteri - keele- ja keelealune. Sõltuvalt liigist täheldatud struktuuri mõned eriti Ya. Mäletsejate puhata Ya oluliselt tihenenud, moodustades padi (padi), eraldatud ees Ya ristsoone; keele- Läbiviiktihendid keskmes segada, serval limaskestade; niitjate edukaltja horny; väikemäletsejaliste on auru okolonadgortannaya mandlites keele- puudub. Hobused ya tagasi limaskestas on skeleti kõhre; keele- nääre seroosseid-limaskestade. Sead Ya pikk, kitsas, veidi terava otsaga; on leiliruum supraglotilise mandelkeha; limaskestade näärmete. Koerad Ya pikk, lai, õhuke, longus servad ja pikisuunalised Limivuorauslauta selja pinnale; keele- kurgumandlite puuduvad; keele- limaskestade näärmete (joon.).

Patoloogia. J. haiguste hulka erinevaid kahjustusi, keele põletik kasvajad.

Lit.: LI Falin histoloogia ja embrüoloogia, suu ja hambad, M., 1963; Akajev AI, anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1975.

Keel: A - koer ventral ja B - koos pealmisele küljele; B - sead; T - lehm; D - hobune; 1. eesmärk - epiglottis; 2 - yazychnonadgortannaya korda; 3 - juur keele; 4 - kehakeel; 5 - keeleotsaga; 6 - palatine kurgumandlite; 7 - nёbnoyazychnaya vibu; 71 - puri; 8 - kooniline edukaltja; 9 - valikovidnye edukaltja; 10 - lehepungi; 11 - seene-kujuline edukaltja; 12 - mitmekeelse soon; 13 - mitmekeelse kõhre; 14 - niitjate edukaltja; 15 - padi keeles.

+++

munasarja (Ovarium), paaris emane sugunäärmete, mis moodustuvad ja küps sex muna, samuti suguhormoonide moodustuvad. Ya taga asub neeru (paremal kraniaalse vasakul): lehm - tasandil sakraalset niude tuberosity, siga - 5-6 th nimmelüli, mare - 2-4 m nimmelüli, koer - 3 -4 nda nimmelüli.


Anatoomia. Ya pandud 2. kuu embrüogeneesis kujul suguelundite voldid coelomic epiteeli. Ya on tihe konsistents. Lehma Ya - lapik-ovaalne; lammastel - rohkem ümardatakse kui lehm; siga - pontsakas; mära - oa-kujuline, on ovulatsiooni ajal vaba serva. lohk; koer - piklik-ovaalne (joonis 1.). Autor serva dorsaalses soolekinnistist lisatud Ya (osa laiemast emaka sidemete), mille kaudu on Ya tungida veresooni ja närve, et kraniaalse otsa - lehter munajuha (jajtceprovoda). Ya ühendatud emakas peata sidemete ja erasektori Ya on munasarja Bursa nende vahel. Soolekeset Ya on sisemine spermatic arteri ja Viin, lümfivedelikuni, sisemine spermatic põimik.

Histoloogia. Ya koosneb välimine koor (koor) ja keskse säsi (medulla). Koor sisaldab elemente parenhüüm: munasarjafolliikulid, kollane keha ja interstitsiaalne rakkude kaasas väike vere ja lümfisoontesse ja närve; medulla - suurte veresoonte ja lümfisüsteemi laevad ja närve (joonis 2). Sidekoe vahel parenhüümi elemente nimetatakse stroomas väljaspool Ya Ya kaetud ühe kihi epiteeli pinda ja aluseks oleva sidekoe tunica. Munasarjafolliikulid hulka muna, mis hõlmab nende epiteeli ja sidekoe elemente. Olenevalt arengu Algmunarakkude jagunevad (nad on kaetud muna monokiht lameepiteeli epiteel), primaarne (folliikulite epiteeli kuupmeetri ühe- või mitmekihilised), kesk-, või vesiikulite (vedelikuga täidetud folliikulite) ja küps (valmis ovulatsiooni folliikulite). Vesiikulite folliikuleid epiteeli nimetatakse granulёzoy ja sidekoe kest - tekoy. Mõlemad toidavad muna ja toota naissuguhormoonide (östradiool ja selle metaboliidid - östroonil ja östriool). Pärast ovulatsiooni, folliikuleid koe rakke moodustatud seina kollase toodab organism progesterooni. granulёznogo päritolu keharakkudes tuntakse kollast luteiini ise ja teine ​​moodustatud theca- - paralyuteinovymi või tekalnymi. Üle 99% kõigist munasarjade follikulaarse atresia lõpeb selle olemasolu - degeneratiivsed protsessid viivad surma munarakkudega ja ümbritsevate struktuuridega. Samal vesikulaarse folliikulite sageli muutuda folliikulite tsüstid. Normaalne folliikulite arengut ovulatsiooni on lõpetatud.

Patoloogia. Et Ya loomahaiguste salpingiiti, munasarjapõletik, tsüstid ja kasvajad.

Joon. 1. munasarja: A - munasarjad ja munajuha hobune; B - järjepidev haridus ovulatoorse munasarjade fossa hobune (a, b, c); B - munasarja lehmad; D - siga munasarja; 1 - munasarja; 2 - soolekinnistist munasarja; 3 - sideme munasarjast; 4 - munajuha; 5 - erisoodustuse koos lehtri ja kõhu avamise jajtceprovoda; 6 - ampull munajuha; 7 - kordne yaytseprovodnaya munajuha; 8 - munasarja Bursa; 9 - emakasarves katmata; 10 - avamisel munajuha; 11 - munasarja folliikulite tsooni; 12 - ovulatsiooni lohk; 13 - munasarja veresoonte tsooni; 14 - antraalsete folliikulite koos muna.

Joon. 2. Skeem histoloogilise struktuuri munasarjast: 1 - medulla; 2 - koore aine; 3, 7 - Algmunarakkude esmane ja sekundaarne; 4, 6 - albuginea; 5 - epiteeli pinda; 8 - munasarja strooma; 9 - esmane folliikuleid; 10 - interstitsiaalne rakud; 11 - sekundaarne õõnsuse folliikuli; 12 - ovipaarne küngas; 13 - muna (munaraku); 14 - granulёza; 15 - tech; 16 - ovulatsioon; 17 - kollane keha; 18 - valkjas keha; 19 - munasarja väravad. Nooled näitavad jada arengut munasarjafolliikulid ja kollaskeha.

+++

muna, muna, naissoost raku (naiste sugurakkude). Ya selgroogsed ilmuvad embrüonaalse arengu baasiliseks sugurakkudes (gonocytes) suhteliselt hilja ja muutuvad nähtavaks ekstraembrüonaalsetest endoderm. Järgmine gonocytes rändavad läbi vereringesse munasarjakahjustust koore aine ladestub ja täita mitmeid transformatsioone enne suguküpseks Ya

Ya ümardatud kujul. Ümmargused tuumas on selgelt nähtav tuumake ja väike tükke kromatiini. Tsütoplasmas võib olla erinev arv munakollane kandmisel kujul munakollane vereliistakuid. Sõltuvalt summa munakollane eristada aletsitalnye, oligoletsitalnye, mezoletsitalnye ja poliletsitalnye Ya (joon. 1). Imetajatel I. izoletsitalnye, linnud - poliletsitalnye. Vastavalt jaotus munakollane ya jagama izoletsitalnye, ülemineku- ja telolecithal. Munasari Ya ümbritseb kest (selget vööndit) ja follikulaarse epiteeli (munasarjafolliikulis). Eristada esmane (ürgse) folliikulite ümbritseb ühekihiline epiteel; primaarne, ümbritsetud kihistunud epiteeli ja sekundaarseid või vesikulaarse (graafovy mullid), milles on õõnsus vahel folliikulite rakkudes ning see juts ovipaarne küngas sisaldavad Ya (joon. 2). Kogu muutuste ajal munasarjas nimetatakse Ya oogeneesi mis Ya meioosi toimub ja jääb haploidse kromosoomide arv. Kaob Ya tsentrosoomkinaas, mis hiljem kantakse seemnerakud. Kui ovulatsiooni Ya ümbritsetud läbipaistva tsooni ja kiirguse kroon rakkude (sisekihiks folliikulite epiteel), siseneb munajuha ampullar osakond; Siin see on viljastatud, siis sügoot moodustatud jajtceprovoda liigub aeglaselt hakanud lagunema.

Muna moodustumise lindude toimub 2 etapis: moodustumist folliikuli munasarjas, edasist moodustumist Ya munajuhas (moodustumist valgu ja skorlupnoy kestad). Haridus algab folliikulite kanad vanuses 4-5 päeva ja täiendatakse 21 päeval. Alguseks muna-munakanad on kuni 6 tuhandeni., Ja veelindude kuni 2000. Munarakud. Enne folliikulite jõuda suuruseks umbes 6 mm läbimõõduga nende kasv on aeglane, siis on ebastabiilne ja on katkenud mitu puhkeajaga. Kui lind saab suguküpseks kasv üksikute folliikulite kiirendada. See eelneb tohutu vere kogunemine fosfolipoproteinovogo kompleks Haridusasutuse munakollane mass folliikulite. Periood kiire kasv folliikulite on lõpetatud 7 päeva jooksul (selle aja jooksul folliikuleid arendab ka ebaühtlaselt). Esimese faasi intensiivse kasvu võib olla kuni 9 folliikulite. Folliikuleid on jõudnud teatud kaalu (kanade 14-18 g) pärast ovulatsiooni kukub lehtri munajuha. Protsessi ovulatsiooni ja püüdmine folliikuleid lehtri munajuhas lõpetatud keskmiselt 20 minutit. Selle aja jooksul, viljastumine toimub Ya Järgmine folliikuleid siseneb munajuha valgu osakond, mis tal olid keskmiselt 3 tundi ja on ümbritsetud valguga kest, intensiivsus haridust, mis on suuresti sõltuv saamist teatud summa ja suhe aminohappeid soolestikus, samuti tootmise kiirust valkude osakonna munajuha ovoalbuminov jt. ühendid, mis moodustavad valgu koorega munad. Kuna valk kaardi folliikuleid siseneb maakitsus of munajuhas, kus tulevikus J. putamina kaksikkihi kaetud ning lisaks vee rikastatakse. Edasine Ya siseneb emakasse kus moodustatud lubi kest koosneb orgaanilise alusega (maatriks) ja täiteaine, esindatud üldiselt lahustumatu kaltsiumkarbonaat soola (kuni 99%) ja tertsiaarne kaltsiumfosfaat (umbes 1%). Protsessi kest lupjumist leiab aset 22-25 tundi, kest koosneb kolmest kihist: a. Sisemine (papillaarsete), kõige kompaktsem keskmise paks ja õhuke väline. Enamik mineraale on koondunud keskmise kihi.

Siis sisestatakse tuppe Ya, tegutsedes retseptorid, see põhjustab vabastati hulk hormoone, nagu hormoone Neurohüpofüüs, mille tulemusena väheneb tupe ja emaka lihased ja lammutama Ya regulatsioonis muna moodustumise osaleda vastavate vabastavad hormoonid hüpotalamuse, põhjustades teket anterior lobe ajuripatsi luteiniseeriv hormoon ja folliikuleid, mis omakorda stimuleerib munasarjade sünteesi östrogeeni hormoon ja progesteroon. Täitur üldise regulatsiooni haridus Ya linnud on östrogeeni hormoone. Protsessides muna moodustumise lindude mõjutab hormoone neerupealise ja kilpnääre.

Lit.: Tehver YT, Histoloogia linnuliha, Tartu 1965.

Joon. 1. Sisestage munade arv ja jaotus munakollane: 1 - aletsitalny; 2 - oligoletsitalny (izoletsitalny); 3 - mezoletsitalny (üleminek); 4 - poliletsitalny (telolecithal).

Joon. 2. Näo folliikulite: I - primordnalny; II-III - Primaarne IV - alguses sekundaarsete folliikulite; V - noorte sekundaarsete folliikulite; 1 - sidekoe kest folliikuleid (tech); 2 - folliikulite epiteel; 3 - särav kroon; 4 - läbipaistev ala; 5 - ovipaarne küngas (mida Stanek).

+++

muna toitu, muna linnuliha, mida kasutatakse inimeste toidus. Kalorite Ya n -. 157 kcal 100 g kohta, seeduvus keha 96-97%. Kana Ya n. (Täielik) massiga vähemalt 44 g 7 päeva pärast munemist (arvestamata päeval lammutamine) omistatud dieeti. Ya n. Kana, kes kaaluvad alla 43 g iga on ettevõtete jaoks. toidu- ja tööstuskaupade toiduainete töötlemiseks. Ya n. Pardid ja haned toores vormis kasutatakse ainult tootmise väikese tüki artiklid tainas.

Ei ole lubatud toiduks Ya n. Arenevasse embrüosse, välja võetud hauduma kui viljastamata, läbipaistmatu sisu, fikseeritud laikude kest ala {{1/8}} pinnal, lõhn vesiniksulfiidi, tumedad laigud hallituse või mikroobset päritolu, täielik segamise munakollane valguga. Ya n., Inimtoiduks ette nähtud suhtes kohustuslikud veterinaar-sanitaarteenistuse valdkonnas koristus, liha ja piima ja toiduainete kontrolli jaamade juures ettevõtteid nende ladustamine ja töötlemine. Iga partii saadetakse Ya n. Saada veterinaarsertifikaat.

+++

Yalova, majanduslik mõiste, mis tähendab kaotus järglaste sugukala grupi viimase aasta jooksul. Talus Ya kindlaks lõpus eelarveaastal ja väljendatakse protsentides. Näiteks valmistuses ema rühm karjas 100 lehma 80 vasikate Ya on 20%. Peamine põhjus, H. - loomad viljatust ja aborti. Õigeaegne kaotamine nendel põhjustel, takistab kaotus Ya ning tagab normaalse reprodutseerimine karja, samuti oleks maksimaalne pesakonna suurus. NSVL on talud, kus igal aastal saab 110-115 100 lehma ja vasikat aastas (lehma poegimist jaanuaris-veebruaris taas annavad järglasi novembris-detsembris selle aasta 2-3% lehmade tuua kaksikud); 25-30 põrsast igalt emis (farrow 2,5 eurot aastas); 130-150 (300-350 in Romanovite lambaid ja rohkem), lambatalled 100 utte. See saavutatakse igapäevase, süstemaatilise rakendamise meetmed agrozooveterenarnyh kompleks kasutades peamiselt loodusressursside mõju loomade (päikesepiste koos aktiivse liikumise, täis toitmise kasutamist meestel-võtjad, jne).

+++

Jaapani nakkav entsefalomüeliidi vt. Hobuste nakkava halvatuse.

+++

Kaulasuoni Viin (Vena jugularis), Viini, suunates verd kudedesse ja organitesse pea kolju- õõnesveeni. Ya aastal. kaks - väline ja sisemine. Õues (V. jugularis väliskõrva) asub kaela pinnal, naha alla, kaelasoonde Trench, moodustades sisemise ja välimise lõualuu kaudaal soontes parotiidnäärmest. Suurtes loomi väljas Ya. võtma vere uuring ja süstitakse vereringesse läbi tema lahendused lekarstennyh aineid.

+++

Kaulasuoni vihmaveerennid (Sulcus jugularis) madalseisu kõhu kaela piirkonnas, mis asub välise Kaulasuoni Viinis. Moodustati selgmise äärega brachiocephalic lihaste, kõhu- grudinochelyustnym lihaste, mediaalne sügava lehel sügav pealispinda, külgedelt kaetud naha ja pealispinda. Suurtes loomad selgelt nähtav ja tuntav. Ya zh.- punktsiooni kaelaveenist terapeutilise või diagnostilise eesmärkidel.

+++

yatrёn, sama hiniofon.

+++

FMD (aftide epizooticae), äge viiruslik, väga nakkav sõraliste, mida iseloomustab peamiselt aftoosset kahjustused limaskestade, vooderdatud kihistunud epiteeli (soovitavalt suuline), besshёrstnyh nahka. Vahel haige ja inimesed. Ya on laialt levinud Lõuna-Ameerikas, Aafrikas, Aasias ja mitmetes Euroopa riikides, sealhulgas NSVL, registreeritakse igal aastal või juhuslik puhangute episootilistest Ya O tüübid, A, C Letaalsus hulgast vasikad 80-100% täiskasvanud loomadel vähki moodustada 40-90%. Ya tekitanud suurt majanduslikku kahju. Rohkus tüüpide ja alatüüpide viirus Y. väga raske temaga võidelda.

Etioloogia. Haigustekitaja Ya-viiruse perekonda kuuluva perekonna Picornaviridae Aphthovirus, mida iseloomustab esitatud mitmesusega antigeense omadused. Selgus 7 serotüübi (O, A, C, SAT 1, SAT 2, SAT 3, Aasia 1) ja üle 60 alatüüpide (variandid) viirus. Ya Perebolevanie loomad viiruse poolt põhjustatud vastavalt ükskõik tüüp ei registreeri immuunsuse teised tüübid. Virus virioni erineb kuupmeetri sümmeetria (Ikosaeeder), mille läbimõõt on umbes 25 nm ja sisaldab 31% 69% RNA ja valgu, mis koosneb neljast struktuurne polüpeptiide. Immuunsusetekitaja mõjub viirus seostatakse H. tripsinochuvstvitelnym kapsiidi antigeeni. Viirus paljuneb hästi kultuure nagu epithelioid rakke, põhjustades nende täielik hävitamine. J. resistentsed viiruse keskkonnas, eriti kuivaine kuiva õhu, valguse puudumise madalal temperatuuril. Seega 30-40% suhtelise niiskuse ja 18 t {{°}} C Viirus püsib nakkuslikkuse kuivatati 2 aastat. By eksperimentaalselt nakatatud vastuvõtlike merisead, küülikud, rotid ja vähe hiirtel.

Epizootology. J. vastuvõtlikud veised, sead, lambad, kitsed, kaamelid, jakid, põhjapõdrad, paljude looduslike artiodactyls. Vastuvõtlikkus Ya ei sõltu tõust ja loomade vanusest, kuid noored nakatunud 2-3 kuud kiiremini. Allikas patogeen - haigete loomade ja viiruse kandjad. Patogeen satub keskkonda organismist väljahingatava õhuga, süljega, piima, uriini, väljaheiteid, sisu AFL. Viirus siseneb organismi peamiselt õhus ja toidukultuuri viisil. Episootilised Ya iseloomustab väga kiire levik, sageli katta suuri alasid, tervete riikide ja kontinentide vahel. See funktsioon on tingitud paljude Ya vastuvõtlikud kodu- ja metsloomad, mitmel moel viiruse isoleerimine, haigete loomade ja püsivust keskkonnas ja loomsete saaduste, kõrge nakkuslikkuse ja pikaajalise veo viiruse immuunsüsteemi loomad. Kaasaegne intensiivne äri, majanduse ja transpordiühendus juuresolekul üksikute koldeid Ya kujutavad endast tõsist ohtu selle massi jaotumist suurtel aladel. Patogeen Ya Teatud ilmastikutingimuste korral võib levida õhuvoolud kümneid või sadu kilomeetreid.

Immuunsus. Ill loomad omandavad immuunsuse viiruse reinfektsiooni tüübi, mis põhjustas haigust. Immuunsuse kestus alates neskolkolkih kuud (noorloomad) kuni mitu aastat täiskasvanud loomadel. Kohaldada erinevaid ennetav vaktsineerimine inaktiveeritud vaktsiini. Kestus pärast vaktsineerimist immuunsust sõltub liigist ja vanusest loomade ja kvaliteedi vaktsiini. Kui immuunsüsteemi korduva on kiirem, see on intensiivsem ja pikem kui pärast esmast vaktsineerimist.

Kursus ja sümptomeid. Haiguse peiteaeg on 1-7 päeva, harvadel juhtudel, 3 nädalat. ägedas haigus. On healoomuliste ja pahaloomuliste vormid H. pehmeid vorme loomade palavik, 2-3 päeval. pärast algav palavik suu limaskesta moodustuvad villid (aftide), täidetud esimesel läbipaistev, siis hägune vedelik. Haridusministeerium AFL suus kaasneb tugev süljevoolus (joon. 1), arengu AFL on jäsemete põhjustab häireid kõnnak, lonkama välimuse kurjategija, zalёzhivanie loomad (joon. 2). Apthae lõhkemise järel 1-3 päeva, ning nende asemele tekivad erosioon, mis mõne päeva jälle kaetud epiteeli. Recovery tekib 3-4 nädala jooksul. Loomadel, piimatoodang langeb järsult. Rase loomad tihti aborti. Vastsündinutel aftide moodustuvad iseloomustab hemorraagilise gastroenteriit ja müokardiit. Pahaloomuliseks kujul domineerib kõrvalekalded südame-veresoonkonna ja skeletilihastes (südame löögisagedus 120-140 lööki, lihaste treemor, kloonilised krambid). Loomad tapeti 7-14 päeval haiguse südamelihase halvatus. In haiguse kulgu mõjutab suuresti erinevate stressifaktorite, kaasuvaid haigusi ja teised.

Patoloogilised muutused. Erineb aftide ja erosiooni limaskestale suu-, söögitoru- ja sageli eesmao (joon. 3). Mõnikord on avastatud ja haavandid. Me tähistame noor hemorraagilise põletik soole limaskesta. Kui pahaloomulise vormi müokardi lõtv, on määrdunud-hall-kollakas valkjas värvi või ribadeks ( "tiiger" süda). Sama muutustega skeletilihastes. Maks laienenud, märke degeneratiivsed haigused. Histoloogiliselt muutuste tuvastamiseks lihastele ja kesknärvisüsteemile (vt. Lisab p. 497).

Diagnoos põhineb kliiniliste, Episotoloogilisel andmeid, laboriuuringud patoloogilise materjali (seroloogilise ja viroloogilise). Juhul primaarse kasvaja Ya diagnoosi peaks sisaldama määratlus tüüp ja alatüübi viirus. Ya eristavad peamiselt vesikulaarse stomatiidi viirus, sigade vesikulaarhaiguse, sigade vesikulaareksanteemi, samuti aftoosset stomatiit mitte nakkav päritolu nekrobakterioza.

Ravi. Application alguses taastusravihaiglate haiguse või FMD hüperimmuunseerumreaktiivsete vältimiseks loomade surma, eriti noorloomade. Kuluta nii sümptomaatiline ravi.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Hoiatus Ya põhineb range rakendamise meetmeid, et kaitsta territooriume jõukad majapidamised ja riikide kasutuselevõtu haigusetekitaja. Need meetmed on reguleeritud rahvusvahelise Veterinaar-Sanitaartehnika kood soovitatud OIE ja loomade tervise iga riigi seadusandlusele. NSVL ja enamikus maailma loomatervishoiu meetmeid, kui Ya koos loomade vaktsineerimine. Kõige tõhusam süstemaatiline vaktsineerimine ohustatud piirkondades, mis näeb ette kohustusliku iga-aastase vaktsineerimise kariloomade teatud perioodidel. Kui majanduse Ya kehtestada karantiini. Patsiendid ja isoleerida ja ravida kahtlustatakse loomahaiguste. Keelata juurdepääs muudele loomadele kui teenindav personal, samuti oma toodangut ebasoodsate territooriumil, ekspordi toorpiima ja piimatooteid talust, nende kasutamise inimtoiduks ja loomasöödaks ilma dekontamineerimata, ettevalmistamise ja ekspordi liha on sunnitud tapmise, nahk ja vill. Desinfitseerimine ruumide 1 kord 3 päeva, sõnnik on läbinud biothermic hävitamiseks. Karantiin ebasoodsa kirje eemaldatakse pärast 21 päeva pärast viimast juhul ja selle lõpp desinfitseerimine. Loomade eemaldamine on eduka majanduse lubatud 12 kuud pärast eemaldamist karantiini. Rohumaaks, mis karjatada või destilleeritud haigete ja kahtlaste loomade haiguse, ei saa kasutada 12 kuu jooksul karjatamiseks ei vaktsineerita Ya loomad.

Suu- ja sõrataud inimene. Ülekanne toimub nakatunud loomad - kasutamise toorpiima kaudu vigastatud naha ja limaskestade (loomade töötajate tapamajad). Sümptomid - peavalu, palavik ja seejärel välimust AFL {{}} lihasvalu. Recovery esineb tavaliselt 10-15 päeval haigus. Võimalikud tüsistused - kopsupõletik, gastroenteriit jms vältimine .. Tuleb olla ettevaatlik, kui hooliv haigete loomade ebasoodsamates piirkondades kasutada piima alles pärast keetmist või pastöriseerimine, liha pärast küpsetamist.

Lit.: X Rerer, suu- ja sõrataudi, trans. . Mis siis, Moskva, 1971; Didovets SR, Bondarenko GF, suu- ja sõrataudi, 2nd ed, K., 1974; Onufriev VP, suu- ja sõrataudi, raamat.: Nakkushaigused veised, M. 1974.

Joon. 1. aegumine suulise ja ninasõõrmete veistel suu- ja sõrataudi.

Joon. 2. lüüasaamist Eturaaja veistel suu- ja sõrataudi.

Joon. 3. Multiple erosioonid limaskestas vatsas veistel suu- ja sõrataudi.

Caption vahetükk lk 497. suu- ja sõrataudi põllumajandusloomade: 1 - lehm keelega koos nevskryvshimisya aftide ;. 2 - lehm keelega, millega selgus aftide; 3 - sprue ja erosioon plaaster ja alalõualuu sigu; 4 - aftide on nisad udara lehma kohta; 5 - müokardiit sigu; 6 - vähenemine siga kabja; 7 - kaotus skeletilihaste lehmalt pahaloomuline kujul suu- ja sõrataudi; 8 - levik sidekoe südames pärast suu- ja sõrataudi müokardiit.

+++
« eelmine
= Mine sisu õpik =

Я

 1. Reguleeriva raamistiku mobilisatsiooni tervishoiualast koolitust
  Põhiseaduse kohaselt on Venemaa "Vene Föderatsiooni - Venemaa on demokraatlik föderaalseaduse riik vabariiklaste valitsemise vorm." 1. Põhiseaduse Vene Föderatsiooni järgmisi hierarhia normatiivsete aktide Venemaa määrab põhiseadus. 2. föderaalpõhiseadus. 3. 4. föderaalseaduse dekreeti
 2. transformatsioon
  transformatsioon
 3. Loengud. Proceedings of the XIV Vene Vähk Congress 2010
  Kogumik sisaldab ettekandeid XIV kongress Vene Vähk juhtiv kodu- ja välismaiste ekspertide ja pühendatud tegelike probleemide kliinilise ja eksperimentaalse onkoloogia. Kogu sisaldab ka kokkuvõtted teadustööde onkoloogid Venemaa ja SRÜ riikides. 2010. aastal on kavas avaldada kogumistöö XIV Vene Vähk
 4. lisa 4
  MÄÄRUS märk "auliige Doonor Venemaa" (Kinnitatud valitsuse resolutsioonis 26.08.95, № 842) 1. Märk "auliige Doonor Venemaa" antakse: kodanikud, Vene Föderatsiooni, läbinud vere 40 korda või rohkem või 60 või enam plasma aega (see on arvesse võetud enne veri või plasma päästa haigete ja vigastatud kaitstes samas
 5. Artikkel 3. õigusaktid tervishoiu valdkonnas
  1. Õigusaktid on tervishoiu valdkonnas põhineb põhiseaduse Venemaa ja koosneb selle föderaalseaduse, vastu kooskõlas see, teiste föderaal seaduste ja muude normatiivsete õigusaktide Vene Föderatsiooni seaduste ja muude normatiivsete õigusaktide Vene Föderatsiooni. 2. Standards tervisekaitse sisalduvate teiste föderaal
 6. Raamatupidamine ümberkujundamise kahjulike ainete atmosfääri
  1. Vastavalt Sec. 1.5 OND-86 [6] arvutamisel õhusaaste tuleks kaaluda osalist või täielikku ümberkujundamist taotlejate atmosfääri kahjulike ainete mürgisemad. Määramisel emissiooni lämmastikoksiidide (MNOx), mis põhineb NO2 kõigi protsesside ja sõidukite vaja jagada nad komponendid: lämmastikoksiidi ja lämmastikdioksiidi. võim
 7. Tervishoiuministeerium ja sotsiaalset arengut ning Vene Föderatsiooni

  tervishoiu arengu osakonna ja vaba aeg

  Kesk Research Institute for Public Health. Vahendid ja tegevuse raviasutustes 2009

  Basic tervise näitajad. Venemaa. Võrk ja raamid meditsiini organisatsioonid. Venemaa. Distribution meditsiini organisatsioonid alluvus. Venemaa. Meditsiiniline personal. District arstid terapeudid. Õu lastearst. Perearstil. Arstid ja õed kiirabi. Õed.
 8. Sisuliselt haridus personali süsteem
  Haridus personali relvajõudude põhineb sätted ja nõuded on sätestatud: - põhiseaduse ja seadustega Venemaa; - Presidendi seadlused ja määrused Venemaa; - Vene Föderatsiooni ja sõjalise vande sõjalise määruste relvajõudude; - Mõista ja direktiivide vastavate komandöride
 9. Nimekirja suunised, et määrata kindlaks, et organisatsiooni psühholoogilise töö Vene Föderatsiooni relvajõudude
  Tellimus RF Ministry of Defense, 2004 № 70 "On organite haridustöö Relvajõudude." Tellimus RF Ministry of Defense, 1995 № 235 "On parandamine haridustöö Vene Föderatsiooni relvajõudude." Tellimus RF Ministry of Defense 2000 № 50 "kehtestamise kohta professionaalset psühholoogilist valik juhtpositsiooni Vene relvajõudude." Vene kaitseministeerium Telli
 10. Föderaalseaduse. Alustel kodanike tervise Vene Föderatsiooni 2011
  See föderaalõigusega reguleerib suhteid, mis tekivad valdkonnas tervisekaitse Vene Föderatsiooni (edaspidi - tervishoiusektoris) ja määrab: 1) õiguslikke, organisatsioonilisi ja majanduslikke põhimõtteid rahvatervise kaitse; 2) õigused ja kohustused mees ja kodanik, üksikute gruppide tervishoiusektoris, tagada realiseerimise neid õigusi; 3) õigused ja
 11. VÄÄRINDAMINE
  Transformation - imendumist eraldatud DNA saaja bakter doonori bakterite rakke. Nähtus ümberkujundamise lühidalt valgustatud tõendite esitamise rolli DNA pärilikkuse. Protsessis ümberkujundamise osales kaks bakterirakkudes: doonor ja retsipient. Transforming agent on kinkijal DNA molekuli viiakse peremehe genoomi, muutes selle
 12. Lisa ordeni kaitseminister Vene Föderatsiooni. Juhised psühholoogiline töö kaitseväes Vene Föderatsiooni 1997
  Käesolev juhend määratleb sisu ja korralduse psühholoogiline töö relvajõudude Vene Föderatsiooni *, samuti oma teaduslikke ja metoodilisi, logistika, rahaline toetus ja koolitus
 13. Kokkuvõte. Arendamise ja toimimise PR-teenus Vene Föderatsiooni Rahvatervise 2012
  Sisu Sissejuhatus "Development Services" avalike suhete "Vene Föderatsiooni tervis" "Praktiline rakendamine PR Vene tervishoiusüsteemi", "The rolli tervise sektori infosüsteemide ja tehnoloogiate" Järeldus loetelu kirjutamiseks kasutatakse essee
 14. Artikkel 95. riigi kontrolli käitlemise üle meditsiiniseadmete
  1. käitlemine meditsiiniseadmeid, mis toimub territooriumil Vene Föderatsiooni Riigi kontrolli all. 2. Riigi kontrolli käitlemise üle meditsiiniseadmete toimub volitatud valitsuse, Vene Föderatsiooni föderaalse täitevorgan. 3. riigi kontrolli käitlemise üle meditsiiniseadmete sisaldab kontrolli
 15. Korotaeva M. .. Tootlikkus akmeologicheskoj teadmisi erialases töös riigiteenistujatele 2007. aastal
  KOKKUVÕTE väitekirja kandidaadi kraad psühholoogilise teadused eriala 19.00.13 - arengupsühholoogia (psühholoogiline teadused) töötamine osakonna töökeskkonna ja psühholoogia kutsetegevuse Venemaa Teaduste Akadeemia Avaliku Halduse all President Vene
 16. Orestova V. P .. Akmeologichesky mõiste identifitseerimine avalike teenistujate 2010
  KOKKUVÕTE väitekirja jaoks doktori Psychological Sciences eriala 19.00.13 - arengupsühholoogia (psühholoogiline teadused) töötamine osakonna töökeskkonna ja psühholoogia professionaalne töö Federal State Institution of Higher Professional Education "Venemaa Teaduste Akadeemia Avaliku Halduse all
 17. TRAINING
  41. Koolitus ohvitseride täita postitusi psühholoogide läbiviidud sõjalise Ülikool. 42. koolitust psühholoogide läbiviidud koolitamise süsteemi ametnikud. Tasud (tunde) psühholoogid läbi vastavalt nimekiri põhilised meetmed, et parandada kvalifikatsiooni ohvitserid ametnikud relvajõudude Vene õppetöösse
 18. Rühma autoritele. Vahendid ja tegevuse raviasutustes. Osa 2, 2008
  Raamatu koostas eksperdid: Vene tervise ning sotsiaalse arengu ministeeriumi (Department of tervishoiu elanikkonnale ja vaba aeg); Kesk Research Institute for Health Care Organisatsioon ja tervishoiuministeeriumi Informatsioon ja sotsiaalset arengut Venemaa (Department of Medical Statistika); VTSMK
 19. Rühma autoritele. Vahendid ja tegevuse raviasutustes. 1. osa 2008
  Raamatu koostas eksperdid: Vene tervise ning sotsiaalse arengu ministeeriumi (Department of tervishoiu elanikkonnale ja vaba aeg); Kesk Research Institute for Health Care Organisatsioon ja tervishoiuministeeriumi Informatsioon ja sotsiaalset arengut Venemaa (Department of Medical Statistika); VTSMK
 20. Artikkel 98. Vastutus tervise valdkonnas
  1. organite riigivõimu ja kohaliku omavalitsuse ametnikud organisatsioonid vastutavad selle eest, kaitsemeetmete rakendamisest ja inimõiguste järgimine ja vabaduste tervise valdkonnas, Vene Föderatsiooni õigusakte. 2. Meditsiiniline organisatsioonid, tervishoiutöötajate ja farmaatsia töötajad vastutavad vastavalt seadusele