meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Ш

+++

Salvei (Salvia officinalis), põõsa haritud pere Labiatae. Terapeutiline tähtsus Sh lehed (Folium Salviae); See sisaldab eeterlikke õlisid (nende koostises tsineooli, pineeni, Borneool, kamper) ja tanniine. See on kibe antiseptilised ja põletikuvastast toimet. Kasutatakse nõrutussüsteem loputamiseks suuõõne, neelu ja kõri kui põletiku gastroenteriit.

Toas: lehm 30,0-80,0 g; hobune 25,0-60,0 g; lambad 10,0-15,0 g; siga 5,0-10,0 g; koer 2,0-6,0 g

+++

balls (Globuli, Suppositoria, Vaginalia), ravimvormid, toatemperatuuril tahke ja sulab või lahustamiseks kehatemperatuuril. Mõeldud sisestamist tuppe. Nagu kasutatav alus kakaovõi, köögivilja-, loomsed rasvad, hüdrogeenitud lanoliin, rasvad sulamid vaha, spermatseet jne

+++

Kirurgiliste õmbluste, vabaaja võimalusi ühendades servad ja kirurgilised haavad. Seal on x Sh. vere (õmblus läbi kudede kirurgiliste nõelad kompromisse terviklikkuse veresooned) ja veretu (ühend naha haava servad kleepuv liimi või liim on konkreetsed). Seades poolest Sh x. Esmane saab kehtestada värske haava ja keskhariduse, kui ühendus on loodud läbi kudede mõnda aega pärast moodustumist haavad. Õmblused on eemaldatav ja veealuseid. Esimese rakendatud limaskest, nahk ja eemaldatakse pärast 5-7-9 päeva pärast ja teine ​​ei eemaldata ja kantakse siseseinte haava servades õõnsate organite või kudede paiknev sügaval kehas. Õmblus veealuseid Sh x. või tagasi lükata luumenit õõnes elundite kas kapseldatud või neeldub. On ka tuim ja osaline õmblused. Haav õmmeldi kinni kurdid õmbluse tuleb aseptilistes, tasuta võõrkehade ja mitteelujõulisest kude, ei ole mingit ruumid ning verejooks. Eiramine üks neist tingimustest pole haav õmmeldakse või õmmeldud osaliselt. . Olenevalt elundi või koe tüübile, mis panevad Sh x eristada: soolestiku, naha, närvide, kõõluste, veresoonte õmblusi ja osteosintezirovannye. Soole liigesed peavad olema lekkekindlalt haava sulgemine ja säilitada avatuna keha. Sest nende kasutamine õhuke pealiskiht numbrid siid ja ümmarguse ristlõikega nõela. Soole liigesed on laus- ja (joon. 1). Naha pinnale õmblused - tavaliselt vahelduv, kehtestati individuaalsed õmblused (joonis 2). Närvisüsteemi õmblust (joon. 3) on kantud värske nakatunud haavad suur närvitüvedesse. Otsad närvi värskendab skalpelliga; õmbluse kehtestada silma vardale ja õhuke siidist või Caproni. Tendon õmbluse (. Joonis 4) kasutatakse murda kõõlused; kui on siidiõmblustega. Vaskulaarsed õmbluse (joon. 5) rakendatakse suure veresoone seina. See avar otsad laeva puudutamata õmbluse line sisekest; Sisekestas kaitsta vigastuste eest; õmbluse tohiks eenduda laeva luumeni vältida trombi moodustumist. Vaata. Samuti õmblus.

Joon. 1. Soole õmblused: 1 - Lambert; 2 - Schmid; 3 - Plakhotina; 4 - Sadowski; 5 - rahakott string.

Joon. 2. Naha õmblused: 1 - sõlmes; 2 - olukorrast; 3 - krussis risti õmbluse; 4 - horisontaalne krussis; 5 - obvivnoy; 6 - rulli; 7 - intrakutanny; 8 - tõestus.

Joon. 3. õmblus närvi pagasiruumi.

Joon. 4. kõõluste liigesed: 1 - Tikhonina; 2 - Witzel; 3 - Shitov.

Joon. 5. Vaskulaarsed õmblused: 1 - esimese teostuse; 2 - teine ​​teostus; 3 - kolmas variant.

+++

Kael (COLLUM s. Emakakaela), anatoomiline kehaosa vahel paiknevad pea ja rindkere kehaosa. Luu baasi Sh - 7 kaelalüli. Sh on jaotatud piirkondadeks: kael, selg, lõualuu, rinna- ja ventraalne (joonis 1, 2, 3.).

Aasta tagasi pea naha all ja pealispinda on paigutatud otsasektsioone lihased: brachiocephalic, plastyrevidnoy, pea pikkus ja pikkuse atlas. Nende all valeta otse rinna- länglihaseid pea ja hästi arenenud semispinalis capitis pea. Keskjoonel juhtmest jõuab kuklal kuklakangestus (kuklaluu-spinalis) sidemete (sead puudub). Selle all on suur Kukla-atlantnaya limaskestade kott. Kangad kuklal verevarustus harude kuklaluu, lülisamba ja sügav emakakaela arterites. Innervatsiooni läbi oksad esimese kolme emakakaela närve. Pozadichelyustnaya ala asub ventraalne kaela ja sisaldab kõrva- ja submandibular süljenäärmed, samas hobuslaste ka aeriferous kott. Piirkonda läbib kõõluste grudinochelyustnoy lihaste ja Kaulasuoni-lõualuu lihased (seal on ainult hobune). Suured veresooned ja närvid vale pinnale õhupaunakeste, süljenäärmed ja nende paksusest. Keskel tasapind seljapiirkonnas on kuklakangestus sideme. Peamised lihased valdkonnas on semispinal BRISTLECONE ja seljalihaseid ja pea, kaela osa trapezius ja rombi lihaseid, brachiocephalic, emakakaela osa ventral serratus, plastyrevidnaya, pikk pea, liigendatud ja scalene lihaseid. Verevarustus annab oksad selgroolülide, sügav emakakaela ja põiki emakakaela arterites. Viini sama nimega kaasneb arteri. Ala innerveerivad laiendamine, seljaaju ja kaelalüli närve. Ventraalseina regioon sisaldab hingetoru, kaelaosa söögitoru, kaelaveenide, kilpnäärme ja tüümuses neurovaskulaarse kimbu Sh, mis hõlmab unearteri sise- jugulaarsesse Vienna (hobuse puudub), hingetoru lümfisüsteemi juha, kolju-, keskelt ja kaudaalne grupi emakakaela lümfisõlmed, vagus ja mõistvalt närve tagasi. Need organid on kaetud nahaga, pindmine ja sügav pealispinda, nahaalune pealihased ja neli paari lihased: grudinochelyustnoy, grudinoschitovidnoy, Sterno-keeleluu ja plechepodyazychnoy mis moodustavad kaela- vihmaveerennid.

Haiguste põllumajandusloomade Sh kõige sagedamini täheldatud põletik Kukla-atlantnoy kotid on tõsiste mädane Nekrootiliste protsessi.

Joon. 1. ristlõige kaela tasandil hobuse keskel atlas: 1 - nahk; 2 - rasvapadjandile; 3 - pealiskaudne pealispinda; 4 - brachiocephalic lihaste aponeuroosi; 5 - aponeuroosi plastyrevidnoy lihased; 6 - sügav plaat sügav pealispinda; 7 - sügav pealispinda; 8 - semispinalis capitis pea; 9 - suur sirge dorsaalses pealihased; 10 - rectus alaealine juht; 11 - saba- länglihaseid pea; 12 - pikim kõõluste pealihased; 13 - brachiocephalic lihaste; 14 - BRISTLECONE-kuklaluu ​​sideme; I - nahaalune ruum; II - subgaleal ruumi; III - kuklaluu ​​süvakosmosesse; IV - vnutrizatylochnoe ruumi; V - kuklaluu-atlantnaya limaskestade kott (eest Radchuk).

Joon. 2. lihaseid kaela kariloomade: 1 - pikkus pea; 2 - plastyrevidnaya; 3 - ventral käik; 4 - rombikujuline; 5 - armas; 6 - brachiocephalic; 7 - grudinogolovnaya; 8 - sügav rind; 9 - biitseps.

Joon. 3. ristlõige kaela karja tasandil 4. kaelalüli: 1 - nahk; 2 - nahaalune rasvkude; 3 - pealiskaudne pealispinda; 4 - välise Kaulasuoni Viinis; 5 - brachiocephalic lihaste; 6 - grudinochelyustnaya lihaste; 7 - grudinosostsevidnaya lihaste; 8 - longus Colli lihaste; 9 - unearteri; 10 - sisemine Kaulasuoni Viinis; 11 - hingetoru; 12 - söögitoru; 13 - grudinopodyazychnaya lihaste; 14 - grudinoschitovidnaya lihaste; 15 - uitnärvi ja mõistvalt närve; 16 - 4. kaelalüli; 17 - nadtrahealnoe ruumi; 18 - sügav pealispinda; 19 - longus Colli lihaste; 20 - korduv närvi; 21 - lümfisõlmede (kohta Klochkova).

+++

metsik roos (Rosa), põõsa perekonna Rosaceae. Ravi eesmärgil kasutada kogutud küps ja kuivatatud puuviljad vale Sh erinevaid nõuete sisu askorbiinhape (Fructus Rosae; FH). Kasutatud kooritud puu- ja nendest valmistatud pulber punakasoranž. askorbiinhappe sisaldus vilju mitte vähem kui 1%, 1,6% pulbriks. Struktuuri puu- ka vitamiine K, P, suhkruid, parkaineid ja muid aineid. Kohaldatud nõrutussüsteem kui C hupovitaminoos, nakkushaigused, mürgistus, düspepsia, kopsu-, neeru- ja emakaverejooksud, aneemia jne Annused puu- Sh sees: vasika 5,0-10,0 g. lambaliha ja põrsas 1,0-2,5 g

+++

haavaniiti, mida kasutatakse kirurgiliste õmbluste ja ligeerimine laevad. On mitteabsorbeeruvad ja imenduvad m K Sh Sh m imenduvad õmblus viitab mitteresorbeeruva - siid, puuvill ja linane niit, lõng sünteetilised kangad, hobusejõhv, metallist (roostevabast terasest traat) ..; ühendite skin haavad ja kirurgilised kasutatakse klambreid. Sh m. Peaks olema tugev, sile pind steriliseeritud usaldusväärselt ja hästi seotud sõlm, on madalaim vee imendumist.

Siid, puuvill ja linane teemasid steriliseerida, kasutades erinevaid meetodeid. Kocher meetod. Sh. M pesta kuuma vee ja seebiga, mähis on keritud klaas või klaas ja rasvatustatud teema 12 tundi õhus ja 12 tundi alkoholi; keedeti 10 minutit lahuses elavhõbeda dikloriidi 1: 1000, absoluutses alkoholis salvestatud. Enne kasutamist Sh m. Keeva korrata. Meetod Sadowski. Pärast pesemist kuumas seebiveega Sh m. Reel pooli langetatakse 15 min 0,5% ny ammoniaagi ja seejärel üle steriilsete tangidega ny 2% formaldehüüdi lahus 65 {{°}} SG alkoholi mida hoitakse enne kasutamist, kuid vähemalt 15 min.
Tours meetod. Sh m. Immersed 24 tundi 1% joodilahus ny. Meetod Gubarev. Hobusejõhvist hoolikalt pesta sooja seebiveega, rasvast õhus 12 tundi ja sama perioodiga võrreldes alkoholi ja lasti seista 24 tundi elavhõbeda dikloriid lahendus 1: 1000. metallist traat õmblused ja kirurgilised klambrid steriliseeritud keevas tööriistaga. Vaata. Samuti steriliseerimine.

+++

šokk (Prantsuse choc, tähtede - .. kick, kick) sündroom, mida iseloomustab kiiresti progresseeruv vähenemine kõik oluline keha funktsioone, rikub vereringe, hingamise ja ainevahetust. Arenes tänu äärmiselt ärrituse närvi keskused, rikkudes reguleeriv ja koordineeriv funktsioone kesknärvisüsteemi. Autor etioloogilised alusel eristada tüüpi W.: Eksogeensed valu (traumaatiline, põletused, külmakahjustused), endogeensed valu (nt müokardi infarkt), anafülaktiline (vt. Anafülaksia), bakteriaalsed, mürgine, psühhogeenne (stress). Veterinaarkasutuse on rohkem levinud traumaatiline S., tekib siis, kui raske, hävitav mõju valu. Aidata kaasa Sh ka loomadel hirm, verekaotus, jahutus, ülekuumenemise, nälga, vitamiinipuudus, ioniseeriva kiirguse, väsimus.

Seal on kaks etappi arengus erektsiooni W.: (Erutuvus) ja tuim (piduri). Esimeses faasis vastusena välistele stiimulitele on salvestatud, jälgida erineva motoorset rahutust; nähtav limaskestade kahvatu, higistamine tugevdada; õpilaste laienenuna nende reaktsioon tuli suurendada; valureaktsiooni, naha ja refleksid tugevnevad; pulss normaalne või hea täidise; Õppimine hingamine. Sageli esinevad urineerimine ja roojamine; rektaaltemperatuur on normaalne või suurenenud, vähenes nahka. Erektsiooni etapp kestab mõnest sekundist kuni 1 tund ja võib põhjustada hüpata või taaskäivitusfaasi tuim. Selles faasis sõltuvalt raskusastmest Sh erineval määral, väljendatuna loomade ükskõiksus keskkonda, kuni depressioon; mootor ja muud refleksid järsult nõrgenenud või puuduvad nähtavad limaskestad kahvatu, tihti sinakas varjund, naha ja pärasoole temperatuur langes, õpilased on laienenuna, reageerivad halvasti kerge, pulss sage ja halb täidis, hingamine pinnapealne ja spastiline, vererõhu langus. Ebasoodsate haiguse kulgu - kokkuvarisemist. Oimetu faas võib kesta mitu minutit või tundi, mõnikord rohkem kui üks päev.

Ravi peab olema varakult ja põhjalik. Kanna anesteetikume, haava niisutamine nym 2% novokaiinille lahendus, novokaiinille blokaadi Vishnevsky, novokaiinille veeni (0,5 ml 0,25% alkoholisisaldusega lahust 1 kg kehakaalu kohta). Esimese faasi ettekirjutatud erektsioonihäirete uinutite. In vereringe häired - vereülekannet. Tõhus anti-shock ja vere vedelikke. Selleks et suurendada ainevahetusprotsesse türoksiini tööle stimuleerida kesknärvisüsteemi ja südame - kofeiin, kamper, et stimuleerida hingamist - hapniku sissehingamisel tsititon.

+++

Šotimaa lambad halvatuse, sama viiruse halvatuse lambad.

+++

süstalt (see Spritze alates Spritzen -. pritsmeid) süsti näitaja diagnostika torked ja õõnsused loputamiseks ja püüdlus sisu. See koosneb õõnes silinder koonusotsikut nõela ja avatud otsas, mille kaudu sisestatakse silinder kolvivarre. Kolb ja varras võib olla metallist (Sh "Record" ja teised.) Või klaas (Sh Luer). Division, mis näitab võimsuse Sh, kantakse silindri seina (Sh "Record", Jean S.) või varre (Sh "Record-Pravats").

S. Seal on universaalsed ja eriotstarbelised (joon. 1). Veterinaarkasutuse kõige levinum universaalne W. "Record" (võimsus on 1 kuni 20 ml), S. Jean (100, 150 ja 200 ml). Viimane on mõeldud pesemiseks õõnsused ja intravenoosse süsti. Suhe eriotstarbelistes hulka Sh mikrosüstlaga, günekoloogilise, valu suus, manustamiseks koepreparaatidel, seade nahasisese süste PIL 3, seade 1 UAK et al. (Joon. 2). Seade koosneb VAR 1 süstlaga mikrosüstal mikropipeti ja koputage pesemiseks mikropipeti; See on mõeldud täitmiseks ja pumpamine vedelike mass süstid, diagnostiliste testide laboris. On ka üheannuselistes süstlaid ühekordseks manustamiseks narkootikume. Sh steriliseeritakse enne kasutamist keeta 40-50 min. Vaata. Ka kunst. Kirurgilised instrumendid.

Joon. 1. süstlad: 1 - "Record"; 2 - "Record-Pravats"; 3 - klaas; 4 - Jean; 5 - seade intravenoosseks süstimiseks.

Joon. 2. Universal masin VAR 1.

+++

tüvi (ta. Stamm, bukv.- barrel aastal), mikrobioloogia, geneetiliselt homogeense kultuuri mikroorganismide sama morfoloogilised ja bioloogilised omadused, mis on eraldatud teatud allikast ja toetatakse lõigud kloonimine. Sh valmistamiseks kasutatavate vaktsiinide bioloogilises tööstuses. Vaata. Ka kunst. Koekultuuris.

+++

Shtaffa haiguse Staffa tõbi, mycosis fingerlings ja yearlings karpkalade iseloomustab koldeid ninasõõrmete; Kalaliikide Sild (saprolegnioza). Sisseloginud kalakasvanduste paljud Ida-ja Lääne-Euroopas; endises NSVL episootiauuring peamiselt kala talveunes tiigid (kalakasvanduste Valgevene, keskosas ja loodeosas piirkondades VNFSV, samuti Siberi ja Altai territooriumil).

Patogeenid S. b. - Lower seened (Phycomycetes) perekondade Saprolegnia ja Achlya. Hüüfid seene idanema kelmetes kala kahjustatud kudede tungida patogeensete ja saprofüütbakterite, mis mõjutab aju kude. Haigus avaldub talvel. Sissetulek sageli üheaegselt hilodonellёzom või trihodinozami nendel juhtudel kaasneb tohutu kaotus kala. Ninaõõned seene mütseel kasvab ja väljub nina haistmis- šahtidesse kujul kohev pintsli või puuvillase helbed, mis katab pinda kala pea vahel silmad ja suu avamist. Haige kala loid, hoitakse vee pinnale ja sureb. Diagnoos põhineb sümptomid ja episootiauuring andmed.

Ravi ei ole välja töötatud. Vältimise ja kontrolli meetmed põhinevad loomise talvituvate tiikide optimaalne mikrokliima režiimi ja ennetamine hüpotermia sügisel kala maandumised. On soovitatav, et talvel karpkala fingerlings tankid talvituvate kompleksid.

Lit.: AK Shcherbina, Kalahaigused, 2nd ed, K., 1973; Kanaev AI, Uus meetod overwintering kala, M., 1975.

+++

Südametoonid, helid, kuulab südames, kui selle haigusi. Tavaliselt on nad segatud südame toonid, või isegi uppuda neid. On perikardi, endokardiaalsest ja südame-kopsu S. p.

Perikardiaalset koos Sh. jagatud hõõrdumise müra ja pritsimist. Esimene kõlab meenutavad tursk, nullist, kiristamine, kraapides on juhtiv sümptomid kuiva perikardiit paiknevad teatud aladel südame piirkonnas. Splashing müra nagu helisid, mis tekivad loksutada pudelit koos väikese koguse veega leitud traumaatiline perikardiit kariloomi. Müra hõõrdumist ja pritsmeid paremini kuuldavaks ajal südamekoone.

Endokardiaalsest koos Sh. puhub heli meenutavad kattu süstoolse ja diastoolse. Need on Sh. jagatud püsiv (orgaaniline) ja ebastabiilne (funktsionaalne). Püsivad endokardiaalsest koos Sh. Ta esineb südamehaigusi. Püsivad diastoolse murmurs tekkida, kui aordi puudulikkus ja kopsuarteri stenoos vasakule ja paremale atrioventrikulaarne avad. Nad võivad olla protodiastolic (tekivad alguses diastol) ja presystolic (esinevad lõpus diastoolse). Püsivad süstoolse murmurs tekkida, kui ebapiisav Poskihammas ja trikuspidaalklappide, orgaanilise aordi- auk ja kopsuarteri. Kui aordistenoosi süstoolse porisema hakkab pärast esimest pigi ja võimendatakse keskel südamekoone. Kui liblikas ventiil puudulikkus süstoolse porisema salvestatud vahelisel ajal esimese ja teise südame toonid. Ebastabiilne endokardiaalsest müra, erinevalt püsiv, nõrgem, pehmem, järgides alati mittealalistest. Nad kaovad ülejäänud loomade, füüsilise pingutuse või põnevust. Ebastabiilne süstoolse murmurs tekkida suhtelise ebaedu Poskihammas või trikuspidaalklappide, vererõhu tõus või langus papillaarsete lihaseid, aneemia, kui tegemist on järsk tõus verevoolu kiirus. Ebastabiilne diastoolse murmurs tekkida suhteline puudulikkus aordiklappide, klapid kopsuarteri spasm vasakule või paremale atrioventrikulaarne lihaste kiulise rõngad.

Südame-kopsu S. p. Nad on sageli puhub iseloomu, on kuulnud süstoli ja selgemalt, kui sisse hingata, põhjuseks imemiseks õhk kopsus osa surutud diastoli ajal. Selleks et diferentsiaaldiagnoosina südamehaigused on vaja kuulata punktid parim kuulmine ventiilid - punktid Optima müra ja südame toonid (vt ka Heart, südamehaigused.).

+++

lärmakas ridamisi, samas kui karbunkul.

+++
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Ш

 1. Ivanko OG .. Illustrated loenguid kliinilise Propedeutika lastehaigused, 2008

 2. Rollovers tserebrovaskulaarsed
  Kõige levinum ägeda peaaju vereringehäirete - esineb sagedamini hüpertensiooni ja ateroskleroosi kahjustusega ajuveresoontes. See võib avalduda ainult aju fookuskaugus sümptomeid või alles või mõlemat korraga. märgitud peavalu, valu silm, valu liikumise ajal, peapööritus, iiveldus, oksendamine, "ülekoormus" kõrvus,
 3. Reumatoidartriit hemorraagilise septitseemia
  See on tingitud teise rünnaku reuma. Enamasti näinud lastel ja noortel täiskasvanutel. Haiguspuhangut on sageli kiire, kõrge temperatuuri, insultoobraznoe koos teadvuse (alates oglu-shennosti et soporous ja kooma). Kliiniline pilt sõltub lokaliseerimine hemorraagilise koldeid, nende suurust ja kogust. Ägeda perioodi haiguse võib kaasneda psühhomotoorne
 4. Ülesanne 15.
  Põhjus kõne: mees 53 aastat "sobimatu käitumine." See on ema korter. Kohas kõne: ema teab, et tema poeg on pikk rikkumisi alkoholi liigne kestab kauem kui kaks nädalat. Viimased kolm päeva ei võta alkoholi. Täna on muutunud ebapiisavaks. Uurimisel: mees 53 aastat, riik või mõõduka raskusastmega, ebakindlana ajas ja ruumis,
 5. Diagnoos tserebraalparalüüs
  Diagnoos ajuhalvatus põhineb tahke teadmisi põhietappi psühhomotoorse arengu laps. Oluline on meeles pidada, et ebanormaalsed kehahoiaku aktiivsus, spastiline hüpertensioon sageli selgelt määratletud vaid 3-4 kuu vanuselt, mõnikord hiljem. Seetõttu tähelepanekud on tähtis lastele, eriti juhtudel, kus vaene sünnitusabi ajalugu, moodustades
 6. leetrite entsefaliit
  Üks tõsiseid komplikatsioone leetrite. Oma olemuselt on seotud nakkushaiguste autoimmuunse entsefaliidi. Patoloogia. Tähistatud mikroskoopiliselt kiud- turse seintele peaaju veresoonte teket koldeid demüelisatsiooni perivenoosne. Kliinilised nähud. Leetrid entsefaliiti arendab teravalt, tavaliselt 3-5 päeva pärast lööbe tekkimist. Temperatuur alguses entsefaliidi võib olla
 7. Mürgistuse süsivesiniku kloriidid
  Kliinik. Dikloroetaan, tetraklorometaan-paar kasutatakse tööstuses lahustina, tooraine tootmiseks plastist, samuti kodus (liimid, värvilahusti jne). Neil on aromaatne lõhn, mis aitab süüa seestpoolt eesmärgil mürgistuse. Smer-seks tulemus võib tekkida isegi pärast 10-20 ml süsivesiku kloriide. Enamik cha-raske mürgistus tekkida
 8. thyrotoxic kriisi
  -oslozhnenie toksiline struuma, mis väljendub rezchayshim ägenemine kilpnäärme. Põhjustab: stressisituatsioonis - infektsioon, trauma, mürgistus, rasedus jne.; peatumine türeostaadid pärast terapeutiliste annuste joodi 131, pärast kilpnäärmega. Sümptomid: 1 / eelseisund etapp: tahhükardia 140-150 minutis, hüpertermia 38 kraadi ja üle selle, psühhomotoorne
 9. Äge Hüpertensiivne entsefalopaatia
  Äge hüpertensiivne entsefalopaatia - sündroomiga, mis tekib tänu kiirele järsk tõus vererõhk hüpertensiooniga patsientidel erineva päritoluga. Samal ajal võib seal olla palju väikesi koldeid hemorraagia ja isheemia ja ajuturse. D - Single: kliiniline pilt iseloomustab ennekõike märgitud peaaju sümptomid - kiiresti kasvav peavalu
 10. diagnostilised testid
  Valik vahel konservatiivne ja kirurgiline ravi ajukahjustusest sõltub tulemuste kliiniline ja röntgenileiu meetodeid. KT või angiograafia teostatakse alles pärast stabiliseerumist. Kui patsient on kriitilises seisundis, uuringu võib teostada ainult siis, kui piisav järelevalve. Kui ärevus ja psühhomotoorne agitatsioon toimub üldnarkoosis.
 11. depressiooni ravi
  Juhtiv ravimeetod depressiooni praeguses etapis on psychopharmacotherapy. Koos tavaliselt kasutatavad ravimid füsioloogilisi meetodeid, fütoplanktoni ja psühhoteraapia elementidega psühholoogiline parandus ja muud tehnikat sotsioreabilitatsionnye. Peetakse koos ravimiga ravi ravi (peamiselt suunatud parandatakse moonutusi depressiivsete mõtlemine, vähendades agressiivsus,
 12. Aktuaalsed diagnoosi kahjustused
  Võita nii kesk- ja perifeerse närvisüsteemi häired sochetannye põhjustab somaatilisi ja autonoomse funktsiooni. Vegetatiivse häired on lahutamatu osa semiootika iga orgaaniline või funktsionaalne haigused, närvisüsteemi, kes on tihti väga esimene oma eelkäijad. Autonoomne düsfunktsioon kahjustustes perifeersete närvide esineda
 13. Diagnostiline kriteeriumid haiguse
  Hüdrostaatilised iseloomulik vesipea määratleda järgmised tunnused: avastatud kompuutertomograafia (CT) suurenemise suurus väiksem sarve külgmise vatsakestes üle 2 cm puudumise visualiseerimine subarahnoidaalse tühikuid convexital valdkondades, poolkera ja külglõhikud ballonovidnoe pikendusjuhe eessarve külgne vatsakesed (Miki Hiir sümptom)
 14. Maksapuudulikkuse raviks
  Valk dieeti kuni 55 g / päevas. 2. Daily soole puhastust lahtistav või klistiir. 3. tõkestamise soolestiku mikrofloora:-ravimeid suu kaudu või toru: 0,5h2 kanamütsiinsulfaati, ampitsilliin, tetratsükliin 1g / päevas 4. parandada maksafunktsiooni: kokarboksilaza 100 mg / päevas püridoksiin lahus, 5% 2,0 lahendus tsianokobolamina 1.0 0,01% askorbiinhappe lahust
 15. Äge maksapuudulikkus nakkushaiguste
  D - Single: ARF arendab taustal viirushepatiidi ning ei sõltu raskusaste kollatõbi. Sümptomid äge neerupuudulikkus on tugevdamisele peavalu, nõrkus, pearinglus, iiveldus ja korduv oksendamine, rahutus, meeltesegadus, stuupor ja muutumas keegi Diff. d - h: Äge psühhiaatriliste häirete, sealhulgas mürgistuse etioloogia. N. P.: - Eemaldamine
 16. Ekstapiramidnaya ja selle rastrojstva
  Ekstrapüramidaalseid süsteemi kuulub mootori ja juhtiv radu, mis ei läbi püramiidi piklikajust. Need reguleerivad viis tagasisidet vahel seljaaju, ajutüve, väikeaju ja koores. Struktuur ekstrapüramidaalses süsteem sisaldama ajutuumades kest kaksikkumeraid tuumas, ümarate pallidumi, subtala-lik tuum mustainest ja punane tuum. keskus
 17. Endogeensed hüpertermia.
  Kui eksogeense hüpertermia liigse soojuse tunginud organismi väljastpoolt, siis endogeense hüpertermia toodetakse kehas. Endogeensed hüpertermia kohta tekkepõhjused ja kulg on jagatud 3 gruppi. I. hüpertermia seotud häirete kesklinnas termoregulatsioon põhjustatud mittepürogeenses arendada, kui: a / kahjustatud termoregulatsiooniga keskel ajukahjustus
 18. Puudus vitamiinide ja mikroelementide
  Puudus teatud mikrotoitaineid, mis allutati beebi sünnieelne periood, viia spetsiifiliste neuroloogiliste häirete korral. Need mikrotoitaineid on foolhappe, jood, raud, tsink, seleen, vask, magneesium, vitamiinid A, C, D, E, B6 ja B12 (Shilin, 2007; Basics tervisliku toitumise, 2010). Joodi puudus on kõige tõsisem oht ​​ohu tõttu
 19. Ajukasvaja
  Kasvaja - kudede kasvu, mis oli kontrolli alt väljas. Kasvajad on erinevad .. Kõik kasvajad teadaolevalt jagatakse healoomulised ja pahaloomulised. Healoomulisi kasvajaid iseloomustab asjaolu, et nad ei idaneda naaber elundite ja kudede ei laiene kaudu vereringesse ja lümfisüsteemi (st ei anna metastaase). Nad kipuvad triivima, ning puudub lagunemine
 20. pahaloomulised malaaria
  Märgid raskus on psüühikahäired (vaimne anomaaliad, psühhomotoorne rahutus), kuseteede häired, püsiv oksendamine ja kõhulahtisus. Seal on järgmisel kujul: 1. hemoglobinuric palavik. Arenenud pärast pildistamist laigu esines kaasasündinud eosinopeenia - puudust glükoos-6-fosfaadi dehüdrogenaasi (G-6-PD). Kõrge palavik, peavalu, oksendamine, seljavalu, uriini