meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Ц

+++

"Lillkapsa", sama stomatopapilloma akne.

+++

tsekotomiya (ladina pimesoole -. pimesool ja kreeka t {{o}} mind -. tükeldatud, lõigatud), toimimise avamisel pimesool. Koostada veistel ja hobustel all killustik, liiv kogunemine, nihutades ja pööramine pimesool. Veised tegutsevad võimendatud kohalik tuimestus seistes ja hobused - all kokku anesteesia. Kanna nadplevralnuyu blokaadi Mosin. Ühes rupnogo veistele Ts teed parema laparotomy. Slash - kesklinnas näljane kaevu põhja (kuni 20 cm pikk). Surub edastada nääre. Soolestikus vaba gaasid torgake nõel Bobrova voolik; eemaldada tippu väljaspool sisikond, isoleerib steriilse rätiku ja paljastada lõikus pikkus 3-4 cm. Parema fikseerimine servad kavandatud lõikus kehtestada glossotilt. Pärast vabanemist seedekulgla sisu oma õmmeldud õmblused 2 korruseline Lambert; kõhuseina sulgemisel 2 korruseline õmblust, mis eemaldatakse pärast 10 päeva. Pärast 3 päeva operatsiooni kasutatavate kortikosteroididega ja antibiootikume. Kui Ts hobuse teha aadressil laparotomy 11-17 ribide vahemaa 4-5 cm roidekaarega, pikkus 18 cm. Too tippu väljaspool sisikond, isoleerib steriilse rätiku, mis on hoolikalt õmmeldud haava servad. Siis sectioned 15 cm pikkuse ja dorsaalses teniyu Linoleum õmmeldi eriosa, mille ava serva soolestikus arvatud limaskesta. Viimane jäädvustavad glossotilt. Sisu soolestikus eemaldatakse panna käe õõnsusse (kummikindad); vajadusel sooles pesti kummivooliku; see viiakse õõnsuses 200-300 ml vaseliini või taimsed õlid. Kehtestada 3 korruseline soole õmbluse ja vähendada koolon kõhuõõnde. Haav õmmeldi kõhuseina ja pakkuda ravi samuti veistel.

+++

tselluloosi, on sama tselluloos.

+++

tsentrifuugimine, lahutamine jäme heterogeensed süsteemid komponentideks tsentrifugaaljõud. Kasutatavad seadmed CD, nimetatakse tsentrifuugid. Peamine osa rootori koos pesa tsentrifuugi tuubidesse. Rootor pöörleb suurel kiirusel, mis loob olulise suurim tsentrifugaaljõud, mis mõjul eraldamine segudest toimub. tsentrifuugimiskiirus elektromotoorjõud 500-20 000 p / min. In veterinaarlaboratooriumid Ts kasutatakse eraldamiseks moodustatud elemendid vereplasma, sadestumist mikroobirakkudest koekultuuride, suured viirused ja teised. Selleks kasutavad erinevaid tsentrifuugid, nagu kompaktne töölaua tüüp TSLN TSLN 1 ja 2 Labori- külmutus- tsentrifuugi TSLR 1 (joonis . 1). Et määrata protsent moodustatud elementide ja vere ühilduvuse kasutatud mikrotsentrifuug (joonis 2). eksperimentaalses praktikas eraldi organellid lahutamisest makromolekulid jne -. ultratsentrifuugiga, mis on suurem kui pöörlemiskiirus 40000 / min.

Joon. 1. Tsentrifuugi 1 - labori TSLN 2; 2 - 1. TSLR laboris jahutus.

Joon. 2. Mikrotsentrifuug.

+++

gid (Coenuroses), vastse multitseptozy, sooleparasiitinfektsioonide ja muude sõraliste. tekitavad loomadele vastsed tsestoodid liiki Multiceps, pere Taeniidae.

Gid aju (Coenurosis cerebralis) -. Helmintoos lammaste ja teiste kabjalised, nimetatakse Coenurus cerebralis (vastne tsestoodid M. multiceps) (joonis 1.). Paljudes riikides, sealhulgas Nõukogude Liidus, siis on kõige levinum ja põhjustab suuri kahjustusi Ts lambad ja kitsed ( "ajatada"). Kell jt. Liigid C. Aivo esineb peamiselt juhuslikult. Mature tsestoodid elavad peensooles koerad, hundid, šaakalid, harva

Gid Skrjabini (Coenurosis skrjabini) - helmintiaasi kabjalised, peamiselt lambaid, nimetatakse Coenurus skrjabini (vastne tsestoodid M. skrjabini). Distributed Nõukogude Kesk-Aasia vabariikides. Intermediate võõrustajad - koer, hunt, rebane, Korsak. Aseta lokaliseerimine tsenurov - intermuscular sidekude. Loomad - kasvaja moodi moodustised kaela, pea, torso, Pörröpäinen, letargia, isutus, kasvupeetus, kõhnumine.

Gid seerianumber (Coenurosis serialis) - helmintiaasi küülikud ja jänesed põhjustatud Coenurus serialis (vastne tsestoodid M. serialis). Sisseloginud kõikjal. Samuti on vastuvõtlikud infektsioonidele orav, nutria, tšintšilja, hiire. Lõplikud peremees - koer, hunt, šaakal, rebane, koiott, rebane. lokaliseerimine tsenurov - sidekoe ja lihaskoe, naha ja nahaaluse rasvkoega, kõhu- ja rinnaõõnesse, Lülisambakanal, süda, aju, silmade ärritust, silmamuna. Veterinaar oluline Ts seerianumber küülikud.

Gid Geiger (Coenurosis gaigeri) - helmintiaasi lammaste ja kitsede tekitatud Coenurus gaigeri (vastne tsestoodid M. gaigeri). Nõukogude Liit tähistas üksikjuhtumite C. Geiger Kasahstan ja Tadžikistan. Lõplikud peremees - koer. lokaliseerimine tsenurov - intermuscular sidekoe, nahaalune ruum, maksa, põrna, neerud, kopsud, kõhukelme ümbrise kõhuõõne, aju, silmade limaskesta soolekinnistist.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. KI Abuladze. M .. 1975.

Joon. 1. Tsenur tsestoodid Multiceps multiceps (Coenurus cerebralis) (ei Bondareva).

+++

paelussi, irdumine paelussid (tsestoodid).

+++

emakakaelapõletik (emakakaelapõletik), emakakaela põletik. On endocervite (limaskestapõletik), miotservitsit (lihaste kadu) ja peritservitsit (põletik Kelme). Nad kannatavad igasuguste põllumajandusloomad. Põhjused C.: Rikkudes tehnoloogia kunstliku viljastamise, üleminek põletikulist protsessi lüüasaamisega emaka või tupe. Täheldatud suuruse kasvu, emakakaela punetus, mõnikord petehhiaalsed hemorrhages, tuppe mitmed mädane lima; märade lahkus servad tupe osa emakakaela tavaliselt ebatasane, katsudes karm ja paks. Kroonilise muidugi lihaste kiht emakakaela arendab löövet, hoiule laimi- või soola toimub hyalinization mis annab emakakaela tuberosity ja kivi tekstuuri. Mõnikord tulemusena miotservitsita emakakaelakanalisse täiesti täis kasvanud. Diagnoos põhineb sümptomeid. Mõjutatud emakakaela uuris otseselt või tupe vaatluspeegel poolt.

Ravi: pesemine ethacridine (1: 2000), tampoonid tuppe 5-10% glütserooli nym ihtiola emakakaela niisutamine joodi. Kui imperforate emakakaela loom praagitakse.

+++

Ujuja sügelema kala sooleparasiitinfektsioonide põhjustatud trematoodide vastsed - cercariae. Patogeenid - kohustada parasiidid kala (liigid trematoodide pere Strigeidae, Diplostomidae, Sanguinicolidae jt.) Ja mõned parasiidid kahepaiksete ja muud veeloomad, põhjustab mitte-spetsiifiliste T p .. (Liikidega trematoodide pere Plagiorchidae jne). patogeen sissetungi Allikas - nakatunud sporocysts või rediyami molluskeid, mis toodavad vee cercariae parasiidi. Viimane tavaliselt satuvad organismi läbi naha kala. T. lk. - Summer kala haigus, mis aitavad arendada veekeskkonna temperatuur ei lange alla 15 {{°}} C ja selge päikesepaisteline ilm. Suurim oht ​​on vastsed ja kalamaimud, mis surm võib tekkida tungimist oma keha isegi ühe cercariae. Mõjutatud kala näitavad suurenenud ärevus, vahelduvad letargia, häiritud liigutuste koordinatsiooni. Kala keelduda toitu. Mõnikord on lõpusekott, lobus uimed, silmad ja aju teate petehhiaalsed verejooksud. Kui mitte-spetsiifiliste T p. võib tekkida kliiniline keeruline, omapärane aeromonosis kala (exophthalmia, punane keha, astsiit). Surm on kahju kesknärvisüsteemi, lõpused ja vereringe. Diagnoos põhineb sümptomid ja episootiauuring andmed; See kinnitas avastus kala tutvustada kehasse cercariae.

Ravi ei ole välja töötatud. Ennetamine: võitlus molluskid veekeskkonda, sealhulgas vee allikaid.

Lit.: Bauer O., Musselius VA Gunmen Yu, haigused tiigikalad, Moskva, 1969.

+++

cestodosis (Cestodoses), sooleparasiitinfektsioonide loomadele ja inimestele, põhjuseks paelussid (tsestoodid). Laialt levinud üle kogu maailma erinevates loomaliikidele. Kell Ts põllumajandusloomade põhjustada olulist majanduslikku kahju ja on surma põhjuseks, eriti noori. Kõige ohtlikum monithes, avitellinozy, gimenolepididozy, drepanidoteniozy, gid, hydatid haigus, tsüstitserkoos jt. Vt. Ka tsestoodid.

+++

tsestoodid (Cestoidea), paelussid, parasiithaigused klassi korter Plathelminthes kirjuta ussid.

Ts jaguneb kaheks alamklassiks: Cestodana (unsegmented Ts) ja Eucestidea (tõeline Ts) on 9 ühikut, mis veterinaar- ja meditsiinis on oluline liiki Cyclophyllidea üksus (keti) ja Laiussilised (paelussi). C. hulka rohkem kui 3000. Liigid, seksuaalselt küps parasiidid soolestikus selgroogsete ja inimestele. Kere Ts ribbonlike, dorsoventraalses lapik, kaetud nn uputatud epiteeli pisikeste outgrowths nagu microvilli, mis mängivad olulist rolli toitumises C.; Praegu Ts koosneb pea - scolex, kaela ja eri segmentide arv, mis moodustavad strobila. Scolex (joon. 1) on relvastatud holdfast (bothria, botridii, iminappadega, konksud lont). Bud emakakaela segmendid moodustavad strobila. Seina keha on naha-lihaste sac, sisemine kehaosa, täis parenhüüm sisaldab suguorganite, närviline ja erituselundite süsteeme. Kell Ts ei sooled. Seeditud toidu neeldub vastuvõtva Ts kogu kehapinna. C. erituselundite süsteem koosneb ripsmeline rakkude ja neli väljalaske kanalid. Närvisüsteem koosneb kahest närviganglioni varjatud scolex ja läheb tagasi strobila mõlemad pikisuunalised närvitüvedesse. Ts - hermafrodiidid, kuid kallim liiki Dioicocestus. Iga on arenenud segment meeste ja naiste reproduktiivse süsteemi (joon. 2). Kuju, korraldus ja struktuur reproduktiivse süsteemi üks oluline diagnostika funktsioonid kujul, perekondade ja perekondade paelussid. In küps munad täites segmentides paelussid, idu (hexacanth) on kuus embrüonaalsete konksud kaetud kolmekihilise kattega. In paelusside kest munad on kaas. Bud paelussi (coracidium) ümbritseb cilia ja varustatud ka kuue embrüonaalsete konksud.

Ts - biohelminths. Kett on välja töötatud kaks korraldajat - vahe- ja lõpparuannete ja paelussi - Mis muutus kahe vahe ja üks lõplik. Intermediate võõrustajad Ts - maismaa ja veeselgrootud (vähid, putukad, limused) ja kõikide klasside selgroogsed. Vahepealsetel hulk paelusside hexacanth pöörded (olenevalt perekonnast) ette cysticercoid, tsüstitserkidest, tsenur, Echinococcus ja alveococcus, strobilotserk. Coracidium paelusside koorikloomad muutub procercoid, mis keha teise vahe peremees arendab plerocercoid. Lõpliku hosts on nakatunud seedetrakti (loomad - süües vahe võõrustajate mees - kaudu toiduained neist valmistatud).

Lit.: Matevosyan EM, Dilepidoidea - lint ussid kodu- ja metsloomad, raamat.: Alused tsestodologii, t 3, Moskva, 1963 ;. RS Schulz, EV Gvozdev, alused General helmintoloogia, köited. 1-2, Moskva, 1970-1972.

Joon. 1. Scolex tsestoodid Paruterina candelabraria (1): a - lont kasutada - konksud - jobu (mida Matevosyan); lont (2) konks: ja - saelehe - nahk, in - protsess (Krabbe).

Joon. 2. Hermaphroditic segment tsestoodid Raillietina echinobothrida: 1 - munandid; 2 - munasarja; 3 - vitellarium; 4 - Cirrus sac; 5 - seemnejuhade; 6 - vagiina; 7 - semyapriёmnik; 8 - erituselundite laevad (Movsesian).

+++

tsefalopinoz (Cephalopinosis), invasiivse haiguse kaamelid, mida põhjustab vastsed oestrinae, parasiteeruvad nina, labürindi ethmoid luu ja seinte kõri. See on registreeritud NSVL, peamiselt Kesk-Aasia vabariigid. Patogeen TS.- parm vastsed Cephalopina titilator. Faasis imago parm helepruun valkjas laik rinnal ja kõhul. Keha pikkus 8-11 mm. Vastne 1. etapp kuni 0,75 mm, on prirotovye konksude ja selg vertikaalse külje segmentides. Vastne 3. etapp piklik-ovaalsed, kuni 32 mm. Aasta jooksul parm annab 2 põlvkonda. Vivipaarsed naistel sünnitada kuni 800 vastsed, mis sageli süstiti ninasõõrmed kaamelid. Kestus vastsed elavad ninaõõnes 5-9 kuud. Lennu- ja rünnak emasloomade toimub mais ja juunis, septembris ja oktoobris. Patsiendid loomad - sümptomid nohu ja larüngotrahheiidi (limaskestale mädane eritis ninasõõrmed, hingamisraskused). Loomad tõstis pea kõrgele. Töötamise ajal - hingeldus ja köha. Vahel surm lämbumise. Lahkamisel ninaõõnes, kõri, hingetoru (ülemine osa) näita sümptomid katarraalne põletik, väike haavandid, samuti spp vastsed. Diagnoosiks on sama nagu rinestrozah.

Ravi: eemaldades vastsed ninaõõne kaudu paindlik sondi; kastmiseks ninaõõnes 2% vesilahuse chlorophos. Ennetav hooldus ei ole välja töötatud.

+++

tsefenemiyoz (Cephenemyiosis), invasiivse haiguse põhjapõdrad, nimetatakse vastsed oestrinae - Hsiang, parasiithaigused ninaõõnes. Distributed peaaegu kõikjal valdkondades elupaik põhjapõdrad.

Hsiang (Cephenemyia trompe) - suur lennata. keha pikkus 14-16 mm. laia rinnaga; mesonotum ees ja taga kollaka karvane ja keskosas - must karvad. Kõht lai, ümar, pubestsents värvus varieerub määrdunud kollane või oranž-punane. 1. etapp vastne kiil kuju, kerge ja pikkus 1 mm (koorumist) ja 4 mm (enne sulgimine); 2. etapp - piklik, koore värv, pikkus 16-17 mm; 3. etapp - silindrikujuline, hall-kollast värvi, kuni 37 mm. POUPARD piklikud, helepruun. Emased parm - viviparous, puista kärbsevastsed hirved ninasõõrmed. Kord nina limaskesta, vastsed indekseerimise kohe välja kese. Esimene 7 kuu 1. etapp vastsed kasvavad aeglaselt, siis nad tuhmuma ja 2. etapis kiire. Jõudes 3. arengustaadiumis (mais-juunis), vastsed kui köha või aevastus kukkumist ninaõõne mulda ja nukkuvad. Pärast 15-20 päeva pupal parm välja täiskasvanud (imago). Hsiang tungida ainult põhjapõtrade. Suurim intensiivsus ja nakatumise ulatus on täheldatud alates juulist septembri alguseni. Patsiendid, kellel on loomade (eriti kevadel) - põletik limaskestadel ninaõõne ja neelu, seroosne-limaskestade eritis ninast, õhupuudus, sage köha ja aevastamine, vähenenud rasvasus ja vastupidavus. Rasketel levikust võimalik loomade surma.

Ravi: niisutus ninaõõne 3% -lise vesilahuse chlorophos. Ravi on soovitatav alates septembri keskpaigast kuni veebruarini. Ennetamine - vaata Edemagenoz ..

+++

tsiazon (Cyazonum), antihelmintikumid. Valge kristalne pulber ja lõhnatu; ei lahustu vees. Rakendatud raviks ja profülaktikaks dictyocauliasis lambaid ja vasikaid segu purustatud teravilja rühm meetod. Kõige efektiivsem kevadel. Alates ennetamisest anda C. 1 kord päevas 3 päeva järjest; paranemine - kui 7-14 päeva ja korratakse samas järjekorras. Segu valmistatakse maisi aasta 1. aastal kogu grupi kiirusega 0,04 g ja 4,0 g Terade (1 kg kehakaalu kohta).

+++

tsüaniidid, tsüaniidisoolad - Naatriumtsüaniid, kaaliumtsüaniidi, tsüaniidi, kaltsiumi, must tsüaniid (tsüaniidi segu kaltsiumkarbiid, süsinik). Neid kasutatakse kahjurite tsitrusviljade ja teeistandused ning desinfitseerimine. Lethal annus loomadele Ts: naatriumtsüaniidi - 1,8 mg / kg kaaliumtsüaniidi - 2,5 mg / kg. Sisestades vere Ts inaktiveerida tsütokroomoksüdaasi, mis viib väljendunud kudede hüpoksiat ja loomade surma tõttu hingamispeetus. Vaata. Nagu sinihappe.

+++

tsüanokobalamiin, vitamiin B12, antianemic vees lahustuvat vitamiini; kompleksühendi, mis sisaldab koobaltit. (Mol. M. 1355,41). Leitud maks, neerud, munad, soja, piim, loomse päritoluga söödaks. Seda sünteesivad mikroorganismid, sealhulgas bakterid ja actinomycetes vatsa. Põhiülesanne Ts - osalemine vereloomet. TS positiivne mõju perifeersele ja kesknärvisüsteemile. See edendab ka normaliseerimiseks maksafunktsiooni. Ts kujuline propioonhape atsidofilnoy puljong kultuuri (PABA) kasutatakse laialdaselt söötmine linnud ja sead, nagu need tulenevad anatoomiliste tunnuste imendumine seedetraktist sünteesitud bakterid Ts piiratud.

+++

tsüanoos (kreeka kyan {{o}} s -. tumesinine), sinakas värvus limaskestade ja naha (näha ainult loomadel mitte-pigmenteerunud nahk). C. On kohalikud ja üldised. Ts võib olla, kui endokardiit, kopsuhaiguste (pleuraefusioon), kõhupuhitus mao ja soolte, maksatsirroosi ja teatud nakkushaigused. Näiteks sigadel C. täheldatud kõrvadel, mao- kroonilise roosiloits komplitseeritud endokardiit.

+++

tsiatostomoz (Cyatostomosis), helmintiaasi veelinde põhjustatud nematoodide pere Syngamidae, parasiithaigused hingamisteedes. Distribution ebaühtlane.

Patogeen Cyatostoma bronchialis punane; mees on 4-6 mm pikk, mis võrdub spicules; naissoost 16-31 mm pikk. Munad "kork" on kooniline pole, suurus 0,074-0,083 X 0,05-0,06 mm. Areng on otsene. Tank omanik - vihmauss. Organismis lõpliku peremees parasiidi vastsed väljuvad munad tungida hingetoru, bronhid ja õhukotid 16-18 päeva suguküpsus. Way seedetrakti infektsioon (sissevõtmist tsiatostom munad koos toidu, vee). Autor sissetungi suuresti vastuvõtlikud noored vanuses 3-4 kuud. Suurim hävitamine nakatunud haned täheldatud juuni - juulis. Tsiatostomy, kahjustades seinad hingamisteed, põhjustades verejooksu. Haigestunud linnud kaalust alla võtta, muutuvad loiuks, valetamine, ta pöörab pea. Alates noka seisab vahutav lima sisaldavat tsiatostom. Hingamine raskendatud, kus vilistav hingamine. Kui paljusid küps parasiit nematood surm järgneb lämbus. Laip ammendatud. Helepunase. Bronhide limaskesta, hingetoru kaetud dot verejooksud. Valendikku alumine osa hingetoru blokeeritud tsiatostomami. Bronhide vahutav vedelik. Diagnoos põhineb haigussümptomeid, tulemused proovide gelmintoovoskopii sõnnikut või lima kurku ja lahangu- andmed.

Ravi: ühe süstena hingetorru kaudu supraglotiliste pilu 1-2 ml 5% -list naatriumhüdroksiidi salitsüül-. See soovita süstina hingetoru 1,0-1,5 ml lahust järgmise koostisega: 1,0 g kristallilist joodi, kaaliumjodiidi ja 1,5 g keedetud vett 1500 ml. Ennetamine: isoleeritud kasvatamise põhjalikku puhastamist valdkondades ja vabapidamisel lindude kilomeetrit praht ja prügi, prügi biothermal desinfitseerimine, perioodiline ennetav desinfitseerimine linnukasvatushooned.

+++

tsitraattsükli, metaboolne Krebsi tsüklis, tsüklilised ensümaatilise protsessi, mis on peamine viis lõpliku kokkuvarisemist valgud, rasvad ja süsivesikud organismis. . Produkt t oksüdatiivse dekarboksüleerumist püroviinamarihapet beeta-oksüdatsiooni rasvhapete muundumist mõned aminohapped -. Atsetüülkoensüümiga A (atsetüül-CoA) lõhustatakse lõpetamiseks tooted ainevahetust - H2O ja CO2, viimisega 12 molekule adenosiintrifosfaat (ATP) . Desintegreerimisseadmes esineb atsetüül CoA mitokondrites aeroobsetes tingimustes. .. Selle tulemusena Ts t energiahulka koguneb organismis; pealegi selle reaktsiooni substraatide ja mängivad tähtsat rolli biosünteesi paljud ühendid. Maks põllumajandusloomad on võime muundada osa atsetüül CoA atsetooni keha. Diabeedi ja teised. Haigused, mis sisaldavad suurt kogust atsetüül CoA on moodustunud, on ülemäärase moodustumist atsetoon organitele. Vaata. Ja süsivesikute ainevahetust.

+++

tsüklofosfamiid, tsüklofosfamiid, kasvajavastane aine, mida kasutatakse meditsiinis. Valge kristalne pulber, mis lahustub vees ja alkoholis. Annuste 5-30 mg / kg põhjustab juuste Ts. See pöörduv protsess on aluseks keemilise murdepinna.

+++

tsiklotseliidoz näha. Traheofilёz.

+++

Ziehl-Nelsen meetod [nimel ta. Teadlased F. Celia (F. Ziehl, 1882) ja F. Nelsen (F. Neelsen 1884)], protsessi värvimine happe-bakterid, mida kasutatakse laialdaselt värvimine Mycobacterium tuberculosis. Fikseeritud leek tampooni kaetud filterpaber, valage Karboli lahendus magenta Celia ja kuumutatakse auruga. Pärast jahutamist toode eemaldatakse paberile, mustamine pestakse veega; Ravimi Decolorized nym 5-10% väävelhappe lahust (5% lahus nym lämmastikhape nym 3% soolhappes) 3-5 s (mustamine kollaka varjundiga), pesti veega, 96 {{°}} nym alkoholi jällegi vesi; dokrashivayut lёfflerovskoy metüleensinisest või malahhiitro- vesilahus (1: 1000) 3-5 minutit; värvaine pesta veega, kuivatati preparaat. Mycobacterium tuberculosis on värvitud rubiinpunane värv.

+++

tsimotooz heeringad (Cymothoosis clupearum), invasiivse haiguse Musta mere heeringas põhjustatud parasiitide koorikloomad Cymothoa punotata pere Cymothoidae. On leitud vesikondades Musta ja Aasovi meres kui ka alamjooksul Dnepr. Patogeen ts. See on ovaalne keha, mis meenutab suure pill vead (joon.), Kuni 2 cm ja laius 8-10 mm, lühikesed, peaaegu sama pikkusega jalad relvastatud teravad küünised lühike. Mehed on palju väiksemad kui naistel. Parasiit all juurutatakse Gill plaat ja toituvad verest kala, mis põhjustab tugevat kahanemist. Rachok ole omada kitsas spetsiifiline heeringas ja harva leitud teistes kalaliike. Diagnoos avastamiseks vähid lõpused.

Ravi ja profülaktika ei töötanud.

Heeringas Tsimotooz: 1 - lõpused, mõjutatud koorikloomad; 2 - koorikloomade Cymothoa punctata.

+++

sinebi fungitsiidi rühmast karbamaatide. Saadaval kujul 50-82% märguvad pulber mine. In 0,3-0,4% kontsentratsiooniga soolhappe kasutatakse ennetamise erinevate taimehaigusi. Kestus 10-15 päeva. Vähemürgine loomadele ja inimestele. Võib-olla krooniline mürgistus loomade, kaasas abort ja viljatus.

Ravi: Inside - oksendamine, adsorptsiooni, ja pealmise limaskestade aineid; SC - kamper, kofeiini. Vaata. Samuti pestitsiidide, fungitsiidide.

+++

tsinkoksiidi (Zinci oxydum; FH), kibe ja imav aine. Valge või kollakasvalge amorfne pulber lõhnatu. Lahustub leeliselises lahused lahjendati mineraalhapete ja äädikhape. Samuti on põletikuvastane ja antiseptiline toime. Pindmiselt haavad, haavandid, nuttes ekseem, lamatiste kujul pulbrid (talk, tärklis, iodoform), salvid ja pastad (tsink salvi, tsink pastat-salitsüül-, tsink-Naftalan). Hoida hästi suletud anumas.

+++

Tsink kohal (Zinci sulfas; FH), antiseptiline, kibe ja põletikuvastast ainet. Värvusetud läbipaistvad kristallid või kristalliline pulber lõhnatu. Väga kergesti vees lahustuv. Lahendus oli 20% ts. Lõhestab kude. Kanna kujul 0,1-1% lahendusi kohapeal koos konjunktiviit, keratiit, sarvkesta haavand ja vanusest, vaginiit, endometriiti, uretriit; 2% lahus oli koer sees - nagu oksele ajav (supilusikatäis). Biogeokeemiline provintsides tsingi puudulikkuse Ts. Nende hulka kuuluvad loomade toitumine. Hoida hästi suletud anumas.

+++

tsiodrin, kest 4294, fosforit orgaaniliste insectoacaricide. Kasutatud kontrollida puugid veist 0,25-0,5% vesinikkloriidhappe vesiemulsioonidesse 1-3 l looma kohta iga 1-7 päeva, samuti võidelda täid nagu sead emulsioon 0,2% 150-250 ml looma kohta ektoparasiidivastast ja linde. Ühend tugevatoimeline mürgine (LD50 suukaudsel manustamisel hiirtele, 39,8 mg / kg rottidel - 35,3 mg / kg). Kozhnorezorbtivnoy on väljendunud mürgisus (LD50 rottidel nahale - 520 mg / kg). See akumuleerub maks, neerud, lihased ja sisemise rasva. Sisu on piim, liha ja piimatoodete ei ole lubatud. Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

tsiraamit tserlat, fungitsiidi rühmast karbamaatide. Saadaval kujul 50-86% märguvad pulber mine. Seda kasutatakse kartuli töötlemisel Phytophthora ja kahjurite viljapuid. Kestus 10-14 päeva. Srednetoksichen loomadele ja inimestele. Ärritav nahale ja limaskestade ärritust. Vaata. Samuti pestitsiidide, fungitsiidide.

+++

tsirroosi (kreeka kirr {{o}} s -. sidrun kollane, punane), korpuse tihend tõttu hajus levik sidekoe ta. Kõige tavalisem maksa Ts. Seal on 3 põhitüüpi maksa Ts: atroofiline, hüpertroofiline ja sapiteede. Atroopilist ja hüpertroofiline Ts loomadel esinevad enamasti siis, kui hronicheskogoy soole toksilisus kasutamisega seotud halva kvaliteediga rohusöötade. Atroopilist juures ja iseloomustab vähenenud tihendis maksas. See on muutunud Okslikust välimuse tõttu sidekoe kasvamise atroofia ümber lobules, nende edasine kontraktsiooni ja eend pinnal maksas.
In hüpertroofiline maksa Ts oluliselt suurenenud, tihe, raske lõigata noaga tõttu leviku sidekude, mitte ainult ümber lobules, vaid ka nende sees. Biliaarset Ts algab sapijuhapõletik põhjustatud sooleusside invasiooni (fastsioliaas, dicroceliasis et al.) Või soolenakkuse. Seda tüüpi Ts nähtav lõigatud maksa laiud ühtlaste vahedega vastavat laiendamist sidekoe valdkonnas maksa triaad korda.

Ts maksa tekib järk-järgult. Loomad tähistavad gastroenteriit, hobused - koolikute rünnakud, veised - trummikile eesmao, mitu hemorrhages limaskestadele ja nahale, sageli kollatõbi, astsiit. Kui Ts hüpertroofiline maksa avastatav palpatsioon. Siis looma täheldatud kahanemist, aneemia. Prognoos on halb. Loomade soovitatakse õigeaegselt eesmärk.

+++

tsistidikolёz (Cystidicolosis), invasiivse haiguse lõhe, siig ja kala hariusovyh põhjustatud nematoodide Rhabdochonidae pere, parasiteeruvad ujupõite. Ts on väga haruldane kraanikausid Balti, Valges, Barentsi, Beringi meri, Jaapani meri, vetes Taga. Patogeen - Cystidicola farionis. Isased 10-22 mm pikk, kaks ebavõrdse spicules. Emased 21-33 mm pikkus ja laius 0,35-0,36 mm. Suurus munad 0,041-0,048 X 0,022-0,025 mm. Tsükkel arengule ei ole uuritud. Patsiendid kala ujupõie seinte tekkida verejooks, põletik. Intensiivse sissetungi takistanud tavapärast liikumist kala vees: kala sööb hullem, kaalus. Diagnoos põhineb avastamise parasiitide ujupõite.

Ravi ei ole välja töötatud. Ennetamine on piirata transport kala hea reservuaaride Ts.

+++

tsüstiit (põiepõletik), põiepõletik. Nad kannatavad igasuguste kodu- ja põllumajandusloomi. C. On äge ja krooniline, mida milline põletik -. Katarraalne, mädane, diphtheritic jne tekib peamiselt tingitud tungimise põie mikrofloora kusiti, neerud, suguelundid.

Kui äge muidugi - loomade ärevus, valu urineerimisel ja palpatsioon (pärasool) põie, rasketel juhtudel - palavik ja isutus. Uriin sisaldab valku, lima, valgete vereliblede, punaste vereliblede naharakud, mikroorganismid ja mädane TS.- phlegmonous mäda hemorraagilise - veres. In haavandiline koldeid põie uriini lõhnad mäda. Äge Ts lõpeb tavaliselt taastub. Võimalikud tüsistused - peritoniit, kuse- kivid, põie halvatus, püeliidi. Ägeda Ts põie seina paistes, hyperemic limaskesta, kaetud lima ja mäda, punktkeratopaatiat verejooksud. Kroonilise muidugi Ts põie seina on paksenenud. Diagnoos põhineb sümptomid, mille tulemused uriinis ja tsüstoskoopiat.

Ravi: liigne joomine, kui happelise uriini - veenisisene naatriumvesinikkarbonaat on leeliseline - sees soolhappe ja bensoehape. Desinfitseerida põie -Inside hexamethylenetetramine, salol, salitsüülhapet. Toas - antibiootikume. Soovitan ka rikkalik põie niisutamine sooja soolalahust naatriumkloriidi, seejärel etakridina ja teised. Toidus hõlmavad seeduvaid feed.

+++

tsüstitserkoos (Cysticercoses), leetrid, sooleparasiitinfektsioonide mitut tüüpi loomadele ja inimestele põhjustatud vastsed (tsüstid või soomlased) tsestoodid Taeniidae perekonda. Majanduslik kahju koosneb kaalukadu ja loomade surma, tagasilükkamine ja rümpade kõrvaldamist ja elundid, halvenemise liha kvaliteeti, suunatakse tööstuslikuks töötlemiseks (jõulise kaotust).

Ts veised (bovisny) ja seebud, jakid ja pühvlid (vahe võõrustajad) nimetatakse tsüstitserkidega bovis (veiste tsüstitserkidest) - relvastamata paelussi vastne Taeniarhynchus saginatus, parasiteeruvad inimese soolestikus (lõplik host). Tsüstitserkidega - läbipaistev mull suurus hernes ja rohkem, mille sees on scolex (joonis 1.) 4 suckers ilma konksud. Inimese soolestikus paelussi (pikkus 3-10 m, kes elavad 15 aastat või rohkem) osade kaupa, rohkem kui 100 tuhat. Munad iga (kuni 1 mln. Munad vabaneb päevas). Väliskeskkonna, munad (joon. 2) säilitama invasiivseid omadusi kuni 18 kuud. See, kuidas loomade seedetrakti infektsioon. Koorunud vahe peremees embrüoid (oncospheres) tungida verre ja siis lihasesse (sealhulgas südame), maks ja teised. Bodies kus kasvavad ning invasiivsete tsüstid.

Ts tselluloosne sead, metssead, vähem koerad, kaamelid ja teised. Loomad (vahe võõrustajad). Patogeen C. cellulosae - vastne relvastatud paelussi (sealiha paelussi) Nookpaeluss, elavad inimese soolestikus (lõplik ega vahe peremees). Tsüstitserkidega kuni 20 mm, scolex jooksul 4 suckers ja lont konksud. patogeen bioloogia ja haiguse epizootology on põhimõtteliselt sama arengus sooleussidega bovisnom Ts toimub osalusel inimese ja sea (peamine vahe peremees); sigade patogeeni ülekandemehhanismi on oluline caecotrophy. Tselluloos tsüstitserkidest (erinevalt bovisnyh) elama asuda aju ja seljaaju, silmi ja nahaaluskoe.

Ts tenuikolny lambad, sead, kaamelid, kitsed, hobused, hirved ja muu loodusliku mäletsejad, harva veiste põhjustatud C. tenuicollis - vastse staadiumis tsestoodid Taenia hydatigena, parasiithaigused sooled koerad, hundid, rebased ja teised kiskjad (pikkus kuni 5 m. ). Tsüstitserkidega suurus alates hernes, et kana muna on lokaliseeritud maksas ja seroosseid kate (tavaliselt soolekeset), rippuvad kujul klastrite. Way seedetrakti infektsioon (söömist ja vee sooleussidega munad, hajutatud koer väljaheiteid). Koerad ja teised. Lõplikud hosts on nakatunud süües nakatunud tenuikolnymi tsüstid organid surnud või hukkunud lambad ja teised. Kasvinsyöjät.

Ts ovisny lambaid, kitsi, kaameleid ja gasellid. Patogeen C. Ovis - vastne tsestoodid T. Ovis parasiitsed sooled koerad, rebased ja šaakalid (kuni 1 m). Tsüstitserkidega - mull suurus 2-9 mm, mis sisaldab scolex relvastatud konksud, lokaliseeritud intramuskulaarse sidekoe (süda ja teised lihased.), In maks, kopsud ja teistesse organitesse .. Ja Arengu edastamise mehhanismid on samad nagu C. tenuikolnom

Ts tarandny ja parenhüümirakkude põhjapõdrad (harvemini kui teiste liikide), põdrad, hirved ja lambad põhjustatud C. Tarandi, mõjutades skeletilihaste ja südame ja C. parenchymatosa lokaliseeritud maksas, mõnikord südames, skeletilihastes ja kõhuõõnde. Korral imaginal vormid tsestoodid T. crabbei (kuni 2 m) ja T. parenchymatosa (kuni 100 cm) on parasiitne sooled koerad, rebased, hundid, coyotes, ilves (lõplik hosts). Tsüstitserkidega tarandnye ja parenhüümi morfoloogiliselt sarnased. Nende suurus 7-10,5 mm. patogeeni bioloogiast ja epizootoloogiast haiguse on samad nagu C. tenuikolnom.

Ts piziformny küülikud ja jänesed. Patogeen C. pisiformis - vastne tsestoodid T. pisiformis, parasiithaigused sooled koerad, rebased, kassid, šaakalid (lõplik hosts). Tsüstitserkidega (6-12 mm) asuvad seroosseid kest kõhu harva rindkere õõnsused. patogeeni bioloogiast ja epizootoloogiast haiguse on samad nagu teiste Ts edastatud koertel.

Sümptomid ei ole tüüpiline ja Ts on väljendatud ainult intensiivsust infektsioon, eriti noorloomade. Tähistame palavik, lihastepõletikku, terav kõhnumine, eosinofiilia (TS bovisny, tselluloos, ovisny). Massiränne kaasneb tsüstid nähtusi peritoniit, traumaatiline hepatiit ja lõpeb sageli surmaga loomad 2-3 nädala jooksul pärast nakatamist (C. tenuikolny tarandny, parenchymal, piziformny).

Immuunsuse C. stressirohke piisavalt. Seal Ristreaktsioonivõime loomad antigeenidega tsüstid erinevaid liike.

Diagnoosi immunoloogilised meetodid (lateksagglyutinatsii reaktsioonid, immunofluorestsentsuuringu jt.), Õppis bovisnom Ts, ei paku usaldusväärset tuvastamist kõik nakatunud loomad. TS postuumselt diagnoositi mitu sisselõiget ja muud mälumislihaste ja süda (Joonis 3.) reeglite kohaselt veterinaaria-san uurimine ja Ts tenuikolny ja piziformny -. Tuvastades tsüstid on seroosne kest kõhu ja rindkere õõnsused.

Ravi. 100% naya surma bovisnyh tsüstid on saavutatud kasutades sisemusse prasikvanteelil (drontsita) annuses 50 mg / kg 2 päeva.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid bovisnymi ja tselluloos C.: Põhjalik veterinaar-san uurimine ja tagasilükkamine saastunud liha, Käimla ja kontrolli hajumist fekaalid keeld talukoht tapmise veised, sead aastaringne hooldus ruumides (ennetus caecotrophy) ja vältimine hulkumine veised, Diagnoos ja ravi taeniasis inimesed, tervisekasvatus ja edendamise eeskirjadele isikliku ja sotsiaalse ennetamise sooleparasiitinfektsioonide elanike seas. Võidelda teiste Ts kõrvaldamise mõjutatud elundid tsüstid; keelata sisu koerad taludes, ladude ja sööda heina valdkonnas tapaloomade; korraldada õigeaegne puhastamine surnud loomad ja nende kõrvaldamise; hävitada hulkuvad koerad; viima läbi perioodilist deworming. Tõhus ennetusmeetmeks Ts - õige loomapidamise, andes murda nende kokkupuudet koerad.

NOOKPAELUSSTÕBI (leetrid) isik. Ta kutsus vastsed sealiha paelussi. Nakatumine toimub seedeelundkonna munade sealiha paelussi koos toidu ja vee saastunud roojaga saastunud sealiha paelussi inimene. See võib olla tüsistusena soole teniasis kus sooleussidega küps segmendid on visatud kõhus sooled antistalsis. Tsüstitserkidega tavaliselt lokaliseeritud ajus ja seljaajus, naha, silmade ja lihaste. Sõltuvalt lokaliseerimine vastsed C. avaldub peavalu, mõnikord krambid, psüühikahäirete, lihasvalu, silmakahjustuste. Ennetamine: veterinaar--san kontrolli searümpade rutiinne avastamise ja ravi patsientidel, tervisekasvatus.

Lit.: Leikin ES, kõige olulisem inimese helmintiaasi [3rd ed.], M .. 1967; Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975; Ravi vasikad nakatunud bovisnymi tsüstid, "Veterinaarmeditsiini", 1980, № 3, lk. 40-42.

Joon. 1. pikilõikeliselt bud scolex tsüstitserkidega hovis 44 päeva pärast nakatumist vasikas: 1. eesmärk - rudiment on jobu; 2 - invaginative kanal; 3 - tegumendi.

Joonis 2 muna Taeniarhynchus sasinatus: e - embryophore; umbes - hexacanth.

Joonis 3. südames siga, armiline tsüstitserkidega cellulosae.

+++

tsistokaulёz (Cystocaulosis), helmintiaasi kodumaiste ja loodusliku lambaid ja kitsi põhjustatud nematoodide pere Protostrongylidae, parasiithaigused kopsudes. On leitud, Aafrikas, Euroopas, Aasias, Põhja-Ameerikas; Nõukogude Liidus - lõuna riigi piirkondades.

Patogeen Cystocaulus ocreatus - kollakas nematood 18-160 mm pikkusega ja laius 66-171 mikronit (joonis 1.). Lokaliseeritud perioodil munemine bronhides, harudesse ja alveoolide lõpliku peremehe pärast lõpetamist seksuaalset aktiivsust - all kopsu pleura (in tsüstid). Vastne 380-480 mikronit, mille teravik tipus saba lõppu (joon. 2). Tsistokauly töötatud koostöös vahe võõrustajad - maa molluskeid. Infiltreeruvad jala mollusk vastsed pärast kahte molts jooksul 13-40 päeva muutub invasiivsed. Organismis Talle vastsed teha keerulisi migratsiooni ja jõuda kopsudesse, Suguküpseks saavad pärast 28-30 päeva. Lõpliku vastuvõtva tsistokauly elada kuni 7 aastat. Viisid infektsioon ei ole uuritud täielikult. Patsiendid loomad - eksudatiivsete produktiivne fookuskaugus kopsupõletik ja krooniliste produktiivne kopsupõletik. Mesenteerilistesse lümfisõlmed - desquamative lümfadeniidi; all rinna- ja kopsuparenhüümis - milliarnye sõlmed. Diagnoos põhineb tekstile larvoskopii väljaheites (vt Berman meetod Vajda meetodit.), Postuumselt - avastamiseks kopsudes vastsed ja täiskasvanud parasiidid, samuti nende patoloogilised muutused.

Ravi ja profülaktika ei töötanud.

Joon. 1. sabamised lõpuks mees Cystocaulus ocreatus (võitluseks).

Joon. 2. Vastsed 1. etapp. Cystocaulus ocreatus.

+++

tsistopsioz (Cystopsiosis), tuur helmintiaasi põhjustatud nematood Cystoopsis acipenseris, parasiteeruvad nahaaluskoe kõhu kala. Distributed kraanikausid Musta, Kaspia ja Araali merd ja Amuuri jõe.

Mees on sooleussidega udlinёnnotsilindricheskuyu kehakuju, 2-3 mm pikad. Naissoost on sfääriline niitjad kaela. Spicules ole. Vulva peitub pikenenud keha osakonda. Nematoodid põhjustada teket suuri kalu (kuni 8 mm läbimõõduga), valge sõlmedest. Igaüks neist on meestel ja naistel parasiidi. Ajal küpsemist muna (emakas haarava) sõlmedest seina hõrenemine ja rebend nahaga kala. Munad vette. Vahepealne võõrustajad parasiit - koorikloomad, kirpvähilised mis on nakatunud kala söömine. Kõige sagedamini esineb noortel kala, enamasti kahe aasta jooksul. Pesitsusajal parasiidi nahal kala toodetud haavad ja haavandid, mis ravib kiiresti pärast nematoodid kehast kala. Kui Ts halveneb kaubanduslikud kalad.

Vältimist. Selleks, et vältida libisemist parasiit uutesse tiigid, istutamine toimub munad, vastsed või kala, karvane. Tiikides, tasuta kirpvähilised, vähid, saab siirdatud tuur igas vanuses.

+++

tsüstoskoopiat (kreeka k {{y}} suguhaigused -. põie ja Škop {{e}} {{o}} - otsib) visuaalne kontroll põie limaskesta, kasutades optilist instrument - tsüstoskoop (joon.). Vaadelge sisepind põie- ja selgitada taskud põletiku, kahju ja kusekivid. Kui on veri uriinis või mäda kasutades Ts saab paigaldada allikaid nende päritolust. Enne kui uurida põie kateetri kaudu varem eemaldatud uriin põies süvend pesti soolalahuse ja süstida tsüstoskoop. Kasutatud Ts peamiselt naistel, meestel - juhul äärmise vajaduse, ja alles pärast urethrotomy.

Tsüstoskoop.

+++

cystotomy (kreeka k {{y}} suguhaigused -. põie ja tom {{e}} - lõigatud, lõigatud), toimimise avamisel põit. Näidustused: kusekivid või liivatolmuga limaskesta kusepõiekasvajat.

In lambad, koerad ja kassid operatsioonivälja valmistatakse taga nabanööri osa ventraalne kõhupiirkonda. Kanna anesteesia. Emasloomad teha laparotoomiat oli kohe ees häbemeliiduse, jäärade ja mees kõhu avati lähedal eesnaha, kasside - ees eesnaha, valge joon kõhu. Põis eemaldatakse kõhuõõnde, see tõmmatakse tagasi välja see toodetud uriini süstlaga ja süstlanõela. Siis mull on fikseeritud ligatures teibitud külgedel kavandatud lõikejoon (ilma torkimist limaskesta). Haava suurus ei tohiks olla rohkem kui kivi läbimõõt ja veidi laiem kui läbimõõt kasvaja. Kivid eemaldatakse tangidega, liiva - lusikaga ja kasvaja lõigati kääridega ettevaatlikult peatades verejooksu. Haav õmmeldi kinni põie seina buss soole õmblus Czerny, vigastuse kõhu - nagu laparotomy. Täkud, ruunad ja veiseid tegutseda püstises asendis. Operational valdkonnas koostatud pärak. Kanna madalam sakraalne või infiltratsioon anesteesia 1% nym lahendus novokaiinille. Sisselõikeid paremal päraku üle 10-12 cm. Haav kasutusele parema käe ja igav liikumise tungida vaagna kudede lähedal pärasoole. Kobama põie kaela ja tõmba teda vaagnaõõne. Vasaku käega läbi pärasoole fikseeritakse kusepõis kivi. Siis, parema käega haava süstitakse skalpelli või kääridega volditud ja perforeeritud seina põie kivi. Pärast eemaldamist kivid haava süstitakse turunda ligunenud sintomitsinovoy emulsioon. Haav kiiresti pingutatud iseseisvalt.

Lit. Magda II Itkin B. 3. Voronin II operatiivkirurgia põhitõdesid topograafilise anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1979.

+++

tsititon (Cytitonum; PC B-nimekirjas), analeptic agent. See on 0,15% lahus alkaloid tsütisiinitablettides. Selge, värvitu vedelik. Tegevuses meenutab lobeliin; See suurendab hingamine ja tõuseb vererõhk. Tõhus tugevamaks, kiirem ja vähem toksiline. Rakendatud veeni (subkutaanselt Ts maloaktiven) vastsündinutel asfüksia, hingamise seiskumine refleks (at operatsioone, vigastused), narkootikumide mürgistuse, süsinikmonooksiidi, vesiniktsüaniidhappele tõsta vererõhku šokis ja kokkuvarisemist. Samuti kasutatakse, et määrata verevoolu kiiruse. Annuste joones: hobuse 5,0-10,0 ml; koer 1,0-2,0 ml. Süstitakse korduvalt 15-20 minutit päeva jooksul teha kuni 4 süsti. Vastunäidustatud kopsuturse.

+++

tsitoditoz (Cytoditosis), tsitoyaeyhoz, linnud poolt põhjustatud invasiivse haiguse lestad alamsugukonnast sarkoptoidnym Analgesoidea, parasiteeruvad sisemise õõnsustesse linnu keha. See on registreeritud mitmes riigis Euroopas ja Põhja-Ameerikas; NSVL - Ukraina, Põhja-Kaukaasia, Valgevene, Kasahstan ja teised.

Patogeen - märgistada Cytodites nudus, ümmargused, valged. Mõõtmed naisekeha 0,6 X 0,4 mm male 0,45 X 0,35 mm. Body dorsaalses pool kumer. Küünenaha sile, ilma karvad ja triipe. Lont hammustamine tüübist. Jalad lõpetada naiste suckers meestel - harjased. Emased on viviparous. Puugid võib leida membraane õhukotid, seinad bronhidesse, aasta serooskelmetes kõhuõõne. Kehast vastuvõtva paistma ilmselt bronhide limaskesta. Väliskeskkonna suuda püsida 2-7 päeva. Allikas agent TS.- haigeid linde. See mõjutab lindude kana pere igas vanuses. Kari võivad tekkida kuni 50% linnuliha. Kõige tavalisem Ts suvel ja varasügisel. Haiguse peiteaeg on umbes 2 kuud. Nakatunud lindudel tähistada kõri-trahheiit, hingamisraskused, venitades kaela, tõstes pea üles. Kuna aretus lestad kehas lind muutub mitteaktiivseks, söögiisu vähenemine, vähenenud munatoodang. Järelevalve valgeks kamm ja kõrvarõngad, turris suled. Keha temperatuur tõuseb 1-2 {{°}} C. By the 30 th päeval haiguse die-off lindude algab. Mis Avanäituseks membraani õhukotid, rinnakelme ja pind bronhide seina kõhu valge ümar sõlmedest (1-2 mm läbimõõduga). Luumenis bronhide ja hingetoru - kogunemine seroosne-limaskestade eksudaatidest. Diagnoosi ehpizootologicheskaja andmeid, sümptomid ja (postuumselt) tulemuste mikroskoopia extirpation sõlmed ja vedeliku kõhuõõnde.

Ravi ei ole välja töötatud. Profülaktika eesmärk on ära hoida kasutusele agent arvesse karjas vaba Ts noorlinnud täiskasvanutest eraldada. Linnud halvemas olukorras Ts talud mitte segada ülejäänud karja esimesel võimalusel ja asendada terve.

+++

tsütolüsiinid (kreeka k {{y}} varjualused -. konteinerisse siin - raku ja l {{y}} sis - lagunemine, lõpetamine), samas kui tsütotoksiine.

+++

tsütoloogia (kreeka k {{y}} varjualused -. konteinerisse siin - raku ja l {{o}} gos - õpetamine), teaduse struktuuri, funktsiooni ja rakkude arengut. Alused Ts olid ehitatud raku teooria sõnastas T. Schwann aastal 1838-1839. Aga kui iseseisev teadus Ts eraldatud teiste bioloogiliste teaduste ainult viimases kvartalis XIX sajandil. Kaasaegne Ts põhineb kompleksi (mikroskoopilised, sub-mikroskoopiline, tsütokeemiliste ja nii edasi. D.) Uuring rakkude erinevatel perioodidel oma elu ja elu organismid. Development tsütokeemiliste meetodeid võimaldas kindlaks esinevate erinevate kemikaalide, eriti ensüümid; lokaliseerimine ja funktsionaalne tähendus viimane lahtris. Üksikasjaliku uuringu mitoosi ja meioosi võimalik sõnastada reeglina püsivuse ja individuaalsust kromosoomide iga liigi. Uuring kromosoomide tulemuseks loomist tsütogeneetikaga ja avastust kromosoomide soo määramine mehhanism. Seal kromosomaalse teooria pärilikkus. C. XIX sajandil. See on üks juhtivaid bioteaduste :. histoloogia, füsioloogia, embrüoloogia, geneetika, patoloogiline anatoomia, molekulaarbioloogia, jne) meditsiinilised ja veterinaarsed ülikoolid Ts õpetatakse üldisest käigust histoloogia. C. korraldatud uuringute Instituudi tsütoloogia NSVL Teaduste Akadeemia Institute of Animal morfoloogia ja teiste teadusasutuste, samuti osakonna Histoloogia ülikoolide, meditsiinilised ja veterinaarsed institutsioonid. NSVL avaldatud ajakirjades "Tsütoloogia" ja "tsütoloogia ja geneetika".

Lit.: Katznelson ZS, raku teooria ajalooline areng, L., 1963; Levi A., F. Sikevits, struktuuri ja funktsiooni raku, Moskva, 1971.

+++

tsütopaatilise mõju, siis tsütopatogeenseks mõjub viirus, konkreetsed morfoloogilised hävitamine (hävitamine) ja talitluse ebanormaalsus rakud viirushaigeid, kultiveerida väljaspool keha. Viirus, mis põhjustab C. e. Ehk tsütopatogeenseks. Seal on 3 tüüpi e ts. Virus: tsütolüütilisuse, muutes, induktiivne. Tsütolüütiline mõju iseloomustab täielikku hävitamist või lõpetamise (lüüsi) rakke, mis eelneb morfoloogilised muutused (struktuuri ümberkorraldamine basofiilrakkude rakutuumad, tsütoplasma kondenseerumine, ümardamine ja raku keha kokkutõmbumist, kaotus suhtlemine ümbritsevate rakkude ja tuumade pycnosis). Destruction rakkude kaasneb hävitamise mitokondrid. Degenerating rakud on eraldatud klaasi ja pärast 20-26 tundi kultuuri Saastunud võrguga süntsüütia elemendid läbi 40-48 tundi klaasi salvestatud ühe võlli ja protsessi rakkudes. Tsütolüütiline mõju täheldatakse nakatades esmane neeru rakukultuurid Vasikate ja sigade suu- ja sõrataudi viiruse ja Aujeszky haigusega. Teiste viiruste (poliomüeliidi ja Lääne entsefalomüeliidi) tsütopatogeenseks mõju rakkude kokkutõmbumist, tuuma struktuurid kinni ja väljalaskeava raku tsütoplasmasse. Aeglane areng vaktsiinist mõju iseloomulik rõugete viirus; lõpetamist Mitoosi ja puruneb mõned kromosoomid nakatunud rakkude - herpes viirused. Rakukultuuris viirusega nakatunud veiste katku, moodustub symplasts mis sisaldab kümneid või sadu südamikud. Kui muutev toime viirusega nakatunud rakkude ei sure ja omandab võime piiramatu paljunemine. rakutransformatsiooni põhjustatud viiruste polüoomiviiruselt hiired kolmanda adenoviirus serotüübi veised jt. Induktiivne C. e. iseloomustab võime nakatunud rakkude interferooni tootmiseks.

C. e. Nakatatud kultuuri määratakse visuaalselt, histochemical meetodid, erinev maalitehnika. Nähtust e ts. kasutatakse diagnoosimiseks, identifitseerimiseks ja tiitrimine viiruse rakukultuuris.

Lit.: Veterinaar- viroloogia Guide, ed. VN Syurina, Moskva, 1966, Sergeev VA, paljundamine ja kasvatamine loomade viirused, Moskva, 1976

+++

tsütotoksiine (kreeka k {{y}} tos -. konteinerisse siin - raku ja toxik {{o}} n - mürk), tsütolüsiiniga antikehad organismis toodetav immuniseerimise käigus rakuliste elementide. Ts vastu saadud neerurakud (Nefrotoksilise), maksa (hepatotoksiinide), põrna, luuüdi, südant, veresooni, kopsud, mao, soolte, närvikoe, endokriinnäärmetes naha, Lümfikoe (leykotsitotoksiny) ja teised.

Kui satub organismi väikestes annustes Ts nad kinni oma antigeen - homoloogiliste kude. Moodustumise tõttu antigeeni - antitelofunktsiya antigeeni, st vastav organ, katki. Osa rakuliste elementide die, kuid siis areneb intensiivselt taaskasutamise protsessi tugeva funktsionaalne aktiveerimist keha vastavalt üldise bioloogilise seaduse stimuleerimine lagusaadused ülejäänud elusa koega elemente. Seoses selle konkreetse Ts väikestes annustes kasutatakse krooniliste põletikuliste protsesside parenhüümi elundite stimuleerimiseks rinnanäärmed, ajuripats, kilpnääre, kui siirdades kudede ja organite ja teised.

Lit.: AA Bogomolets, Lemmikvanasõna. teosed, t 3, K., 1958; AY Cullberg immunoglobuliinid bioloogilise kontrolli, M., 1975.

+++

tsütokroomid chromoproteids sisaldab prosteetilise rühma (heemi) rauda; osalevate ensüümide bio-oksüdatsiooni reaktsioone. Ts jagatakse 4 gruppi (A, B, C, D), mis on edastatud järjestikku elektrone tsütokroom kaasates molekulaarset hapnikku. Ts kindlalt seotud membraani mitokondrite. Vaata. Kuna bioloogilise oksüdatsiooni.

+++

tsittotenioz (Cittotaeniosis), uss infestatsioonid küülikud ja jänesed põhjustatud tsestoodid pere Anoplocephalidae, parasiithaigused peensooles. Ta esineb mõnes Euroopa riigis; Nõukogude Liidus - Krimm. Patogeen - Cittotaenia denticulata - pikkus 30-80 cm, laius kuni 13 mm. Scolex 4 suckers ilma konksude ja lont. Munad 0,070-0,084 mm läbimõõduga, pimikujuliste seade. Intermediate võõrustajad - oribatid pinnase lestad. Way seedetrakti infektsioon (sissevõtmist lestad, sissetungi vastsed parasiit). Sümptomid ei ole uuritud. Diagnoosimist leides fekaalid küps segmendid parasiidi.

Ravi ei ole välja töötatud. Ennetamine taandub murda kontakt lõpliku ja vahe peremees.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Ц

 1. Slyadneva OV Vasilenko E. .. Soovitused iseregulatsiooni vaimsete seisundite töötajate eritingimused täitmise kohustus: Toolkit 2004.
  Käsiraamat on pühendatud probleemi ise psühholoogilist ettevalmistust töötajate jaoks kohustus ekstreemsetes tingimustes. See töö annab mitte ainult üldine ettekujutus psühholoogilist ettevalmistust, kuid ühtlasi praktiline juhend võimaldab teil kapten seda. Käsiraamat pakub lihtsaid võtteid, mille eesmärgiks on luua võimalus ise hinnata oma
 2. Väitekirja. Mõju äärmuslikes olukordades ökoloogilise teadvuse sõjaväelased 2007
  Agressioon, kohandamine, sõjavägi, suhet loodusega, stress, keskkonnateadlikkus, äärmuslikud keskkonda. Sest lõpetamist sõjaväeteenistuse relvajõudude nimetatakse kõige terve kontingent noori meie maa. See hõlmab mitte ainult laagri elu normaalsete, kuid ekstreemsetes tingimustes elu. Kaasaegsed seisukohad psühholoogiline ja
 3. Ebasoodsad individuaalne psühholoogiline omadused isiku teenima eriüksused
  Prognoos inimtegevus äärmuslikes olukordades väga tähtsaks nii meie riigis kui ka välismaal. Arvukad uuringud ja välismaised autorid näitavad veenvalt, et erinevad inimesed alla vaimne stress näidata erineva selle tegevuse efektiivsuse tavaolukorras Kui terve inimkeha
 4. järeldus
  Läbi viidud psühhopedagoogiliste analüüsi käigus koolitamine, uurib teket nende emotsionaalset ja tahteline stabiilsust näitas, et nende psühholoogiline koolitus peaks olema lahutamatu osa kogu protsessi võidelda koolitus töötada spetsiaalsed üksused, sealhulgas hädaolukordades, ning põhineb inimese omadused
 5. Slyadneva O. .. spetsiifikat psühholoogiline koolitus Special jõududest 2005
  Käesolev töö on pühendatud psühholoogilist koolitust eriüksused. See eesmärk on anda õpetajatele MIA haridusasutuste Venemaa, praktiline psühholoogid, üksuse ülemate mitte ainult üldine ettekujutus psühholoogilist ettevalmistust, kuid ühtlasi praktiline juhend, mis võimaldab korraldada protsessi. juures
 6. Harjutused on soovitatav kasutada rühma treeningute õpetada töötajatele oskusi psühholoogilise ise
  Praegu teenust organite siseasjadesse iseloomustab järsk tõus teavet ja emotsionaalne stress, muutuvad järjest keerulisemaks inimestevahelised suhted, mis esitavad suuri nõudmisi töötajatele kõik osad õiguskaitsesüsteemides. Need nõuded on eriti oluline, kuna see tegevus ATS töötajate toimub rasketes tingimustes realiseerimise võim
 7. Psühholoogiline võtteid hobusekapjadest töötajad eriüksused
  Moodustamine kutseoskuse isiklik psühholoogiline valmisolek on mõeldamatu ilma arengu psühholoogilist tehnikat ümberkujundamine isiklik kogemus meest. Need vahendid on juba rakendatud psühholoogia. See -neyrolingvisticheskoe programmeerimine, Psychosynthesis, gruppoterapiya, sotsiaal-psühholoogiline koolitus, psühho haridus ja õpetamine teised.
 8. sissejuhatus
  Omadusi arvestades töökeskkonda, viimastel aastatel kujunenud Põhja-Kaukaasia piirkonnas, suurendada poliitilise, rahvusliku ja usulise ekstremismi Stavropol filiaali wiepke Vene siseministeeriumi valmistab politseinikud koos rakendamise peamised ülesanded 1995. aastal läbi viia hooldus ja võidelda missioonidel territooriumil tšetšeeni Vabariigi.
 9. Enesehinnanguline psühhofüsioloogilisi võimeid teenida erilistel asjaoludel
  Enne meetodite arendamist psühholoogilist tehnikat, iga töötaja peaks olema vajalik teave nende omadusi, mis avalduvad professionaalse tegevuse. Praegu psühholoogid hinnata psühholoogiline valmisolek psühho-diagnostika keskused (CPE) Department of Internal Affairs, siseminister, siseministeerium suunas personali ametliku äri "leviala".
 10. Praktilised aspektid psühholoogiline koolitus eriüksused Vene siseministeeriumi
  Praktilised aspektid psühholoogiline koolitus eriüksused siseministeeriumi
 11. Psühholoogiline mudel võidelda nii analüüsimise tulemusena võidelda sõdurite psüühika
  Kaasaegne võidelda - katsumus füüsiline ja vaimne jõud sõdalane, tema võime aktiivselt seisma äärmuslike, äärmiselt ebasoodne tegurid elu säilitada tahet ja täiendada end oma missiooni. Samal ajal on ta äge võitlus eesmärke, motiive, uskumused, tunded, tahe, mõtted vastase sõdurit
 12. Mõju moraalse ja psühholoogilise kliima meeskond psühholoogiline valmisolek töötajate eriüksused
  Praktika näitab, et lisaks üksikute ja seal on kollektiivne tegudele. Valmis meeskond - pole otsene tagajärg, mitte mehhaaniline summa valmisolekut selle üksikud liikmed. Lisaks mobiliseerimist individuaalseid omadusi, on vaja toetuda ülesanne avaliku arvamuse, traditsioon, kollektiivne, et luua ühine paigaldus ja kollektiivse meeleolu. üldine
 13. Teoreetilisi ja metodoloogilisi aspekte mõju keskkonnale äärmiselt keskkonnateadlikkust väed
  Teoreetilisi ja metodoloogilisi aspekte mõju äärmuslikes olukordades on keskkonnateadlikkus
 14. Psühholoogiline vastupanu töötajate eriüksused
  Psühholoogiline vastupanu töötaja - isiku omandisse mitte anda ebasoodsa psühholoogilisi asjaolusid probleeme lahendada, mitte neid vähendada mõju all kvaliteeti kutsetegevuse. Psühholoogiline vastupanu töötaja sõltub vaimne seisund töötaja, kus ta on hetkel konkreetses olukorras. vaimse seisundi
 15. Teema sõjalise psühholoogia
  Eriti oluline Relvajõudude on sõjalise psühholoogia, mis on filiaali psühholoogia ja süsteemi hõlmatud sõjaliste teadused. Ta uurib seaduspärasusi moodustamise ja ilming üksikute sõdur ja sõjalise kollektiivse psühholoogia seisukohalt haridus-, teenindus- ja eriti vastu võitlemiseks, moodustab järeldusi ja üldistusi, mis on mõeldud peamiselt sõjaliseks
 16. Esmaabi vigastuste korral. Põhimõisteid esmaabi ja nõuded on
  Siit õigeaegset esmaabi see võib oluliselt sõltuda tervise taastamisele, ja mõnikord elu säästmiseks. "Kiirabi" lai mõiste, mis hõlmab kõrvaldades või vähendades mõju kahjulike tegurid, haiguse arengut ja meetmeid, et taastada tervist ohvriks. Vältimatu arstiabi sõjalise
 17. Sotsiaal-psühholoogiline taaskohanemistoetus võitlejate
  Osalemine tegevuses inimesi voolab ohtlik, ekstreemsetes tingimustes, võib oluliselt muuta nende sisemine maailmapilt, elu mõte, muuta varasemat väärtuste süsteem, uuendamiseks kompleks spetsiifilistele vajadustele. Valusalt ilmne tuleb kuulda võtta, mõista, mis on hinnatud, kaitstud psühholoogilised ja muud. Psüühika võitlejate
 18. Probleeme psühholoogilise koolituse eriüksused
  Probleem psühholoogilist ettevalmistust pedagoogika alates 1960 toimus mitmes arengujärgus: Phase kronoloogiliselt hõlmab 1960-1965. ja see iseloomustab eelkõige soov mitmed teadlased ja eksperdid, et tõestada, et on vaja teaduse arengut probleemid psühholoogilist koolitust, praktilisi lahendusi oma probleemidele otse ühikut. See võimaldas
 19. Operating Officer psühholoogiline võitlusrühmadesse tingimused
  Saanud sõjalise et vahetult enne lahingumissioonis sõjalise moodustatakse valvel, t. E. meeleolu ja võime mobiliseerida sõjaväe mentaliteeti ületada eelseisvaid väljakutseid võidelda aktiivsus. Tagada edukas eesmärkide saavutamist. Psühholoogiline ettevalmistus - riigi ajutine suurenemine või vähenemine
 20. Mees ekstreemsemates sõda
  Man ekstreemsetes tingimustes