meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

У

+++

loomade tapmine ja korjuste töötlemine, komplekt tootmistegevuse juures loomade tapmist liha ja töötlemise nende korjused. W. Hästi. ja. st. toimub lihatööstuse (vt. Lihakombinaadi, linnuliha töötlemine) ja tapamajad.

Enne tapmist, loomi hoitakse söömata :. Karja 24 tundi, 12 tundi, sigu, küülikuid ja kodulinde 14-18 tundi kastmine ei ole piiratud, kuid on peatunud 3-4 tundi enne tapmist. Enne saatmist tapmise eriseadmete vahemaa 100 km karja põllumajandusettevõttes peetavaid ilma toiduta vähemalt 15 tundi, sead -. 5 h liha ei ole need loomad toidetud ja tapetud oma toodangut pärast 5 tundi pärast. Eel-tapmine kokkupuude seedetrakti loomade vabaneb märkimisväärne osa sisu, mis parandab kanalisatsiooni töötlemise tapetud loomade, lihtsustab pildistamist nahad ja rümpade siseelundite,. 1-1,5 tundi enne tapmist karja söödetakse enne tapmist pen. Sead pesta vee temperatuur 20-25 {{°}} C vähemalt 5 minutit. veised jäseme pesti voolik. W. Hästi. ja. . T sisaldama järgmisi tootmistegevus: uimastamise tõusu uimastatakse loom rippuvad teele, verejooks, shooting nahad, rümpade ja sisikonna eemaldamist, saetud või Cutting rümbad (veiste ja sigade) ja märgistamise oma WC. Recycle peekoni sigade ja sealiha saab teha suitsutatud tooteid ilma shooting nahad karvatustamisveega ja kõrvetamine. Töötlemine linnukasvatuses on: uimastamist, verejooks, eemaldamist pliiatsi (Oschipko), rookimine, WC, vormimise, liigitamise, märgistamise ja pakendamise ning rümpade. Kui W. w. ja. m. vastavust hügieeni ja loomade tervise korras. Liikumise ajal rümbad riputatakse nende teed ei võimalda kokku põranda, seinte, tehnoloogiliste seadmete. Transport toornafta rasva, rupsi, sooled jms loomade tapmise tooteid kohti nende töötlemise teha laskumine, kulp vagunid, rippuvad ämbrid. Nõlvadel edastamiseks erinevaid toidu tooraine teha eraldi. Torujuhtmed vere või vereplasma korraldada eemaldatavad põhjalikku puhastamist ja desinfitseerimist. Non-toidu jäätmed kogutakse spetsiaalsetesse konteineritesse või mahutite pereduvochnye, värvitud eri värvi ja silt nende nimetamist. Koguda veterinaar- konfiskeeritud individuaalsetele nõlvadel või varustatud spetsiaalse liikuv suletavasse konteinerisse, värvitud valgel taustal mustade triipudega. Mao tühjendamine tapetud loomade toimub eraldi ruumides või spetsiaalsetes alad workshop tapetud kariloomade, eraldatud vaheseinaga kõrgus. 2 m. Kaupluses on võimalik kohe peatada konveieri palvel loomaarsti, kui te kahtlustate, eriti ohtlik loomahaiguste. Põrandad ruumides proizvodstvedstvennyh pesta tegutsemise ajal ja pärast muutus sooja vee ja pesuainega rasvatustajaid. Seinad ja plaadid kaetud plaatidega või värvitud õlivärviga, iga päev pühkida puhta lapiga, mis on niisutatud lahendus: seebi-leelise, sooda (0,5-2,0%) ja sööbiva (0,1-0,2%) sooda. Desinfektsioon toota 1 iga 5 päeva, ja palvel veterinaar- ja sanitaarteenistuse.

Sest veterinaaria-sanitaarteenistuse jaamas loomade hukkamise varustada töökohad veterinaarid. On line töötlemine lambad ja kitsed - 3 töökohad: läbivaatamiseks siseorganite, rümpade ja lõpliku kontrolli. On line kariloomade töötlemisega, lisaks varustatud töökoha uurimine eesmärgid ja töötlemise liin sigade - veel kaks kohta tutvumiseks eesmärkide ja submandibular lümfisõlmede siberi katku. Viimane on asetatud otse üle koha veritsus loomade ja korjuste põletavalt - pärast põletavalt käibemaksu. Jobs veterinaarid pakuvad kraanikauss ja soe ja külm vesi, üksikud rätikud või elektropolotentsem kuivatamiseks käed võib laeval desinfitseeriva ja sterilizer tööriistu. Rümbad ja elundid, et vältida nende depersonalisatsioon nummerdatud.

Viited. cm. Art. Veterinaar-san uurimist.

+++

tapamajades, väikeettevõte tapetakse kariloomad ja esmase töötlemise teatavate loomsete tapmist (sooles, naha) tooteid korraldatud asulates tegevuse lihatöötlemis-. Koht ühtne. Võeta kokkuleppel ametivõimudega riigi veterinaar- ja sanitaartehnika kontrolli. U. n. Ehitatud standard disain, kuiva ei ole lähemal kui 500 meetri kaugusel elamute, hoonete karjatamise, sõiduteede teed, veehoidlad. Koht ühtne. Peab olema mugav kohaletoimetamise veised, kaupade eksport, lisandite eemaldamiseks ja tapmise jäätmeid. . Territoorium ühtne sulustavad; rihma otsas õue seatud tapaeelse kontrolli kariloomi. Koguda sõnniku ja kanygi korraldada vettpidav karp tihedalt kaanega. Põhieeldus poes ühtne.: (Karkass, soole ja toidurasvad, shkuroposolochny ja taaskasutus), sügavkülmik jahutamiseks liha ja rups ruumi ja veterinaarjärelevalve trichinelloscope. Tootmishooned pakkuda valamud eemaldada läbipesu vee kanalisatsiooni või zhizhepriёmnik, lihtne puhastada ja desinfitseerida. Põrandad on tsementi. Laed, seinad lubjatud, seinapaneelid kõrgus. 1,8 m on kaetud plaatidega või värviga õlivärvi. U. n. Supply vett veevõrku või puurkaevudest. Kaaned lauaarvutid teha roostevabast terasest; konksud riputamiseks rupsi, pea ja rümpade, tõstekopp veoauto, kraanikausid ja reservuaaride lühiajaliseks ladustamiseks rupsi, rasva, toores - roostevabast terasest või tina kaetud.

Igaüks siseneb USA n. Loomi läbinud veterinaarkontrolli-sanitaarteenistuse kariloomade küsitlused, lambad, kitsed ja sead selektiivselt (äranägemisel veterinaaria personal) termometriruyut. Rümbad ja organite tapetud loomadega läbinud veterinaarkontrolli-san uurimist. Tulemused tapaeelse veterinaarkontrolli ja veterinaarsed pesu- uurimine rümbad ja elundite kajastatakse erilist ajakirjades.

Valdkonnas loomade tapmise ja korjuste saab toota valdkonnas tapamajad. See koosneb tapja platvormil ja statiivi käsitsi vints vertikaalse tapmiseks. On nekotoromrom kaugusele saidi kaevatud auku matmiseks tapmise jäätmed, mida ei saa kasutada selles valdkonnas.

+++

UHF-teraapia, ülikõrge sagedusega ravi, VHF ravi, elektriravi meetod, kasutades vaheldumisi elektromagnetilise välja koos võnkesagedus vahemikus 30-300 MHz (konventsionaalselt defineeritud UHF ja VHF). Et tekitada elektri võnkumisi, et sagedus on eriline paiksetest ja liikuvatest terapeutiline UHF seadmeid. Nad on varustatud paarimisega elektroodid ümmarguse kujuga erineva ala iga paari. Elektroodid on soojustatud kummist või plastikust ümbritsetud korter kettaid.

Enne protseduuri, elektroodid söödetakse läbi hoidjad mõlemal pool ravi saavate osa (külgmiste) või paigutatud mõlemad ühele küljele paigaldatud ning mingil kaugusel üksteisest (pikisuunaline orientatsioon). Kui menetlus läheb läbi keha kudedesse kõrgsageduslike elektromagnetilise välja; selle UHF-energia imendub kanga kõrge resistentsus (nahk, närvirakke, luu, rasvade ja teised. koe). Nendes kudedes, loob termoefekt, põhjustades kapillaaride ülekoormuse vähendage erutuvus valureteseptoritesüsteemi, arengut põletikuvastane toime, suurenenud fagotsütoosi ja immuun-bioloogilised protsessid, bakterite-static action. UHF-T. See soodustab regeneratsiooni kudede ja resorptsiooni põletikuliste proliferatsiooni. Ravi kestus loomade 15-30 minutit. UHF-T. kasutatakse peamiselt kujul kohalikku korda erinevate põletikuliste protsesside, sealhulgas mädane (furunku, mädane haavad, ja teised.), ägeda valu sündroomid (neuriit, neuralgia, koolikute). Vastunäidustused: pahaloomulised kasvajad, leukeemia, kompenseerimata südamehaigused, kopsuturse, ajuturse.

Viited. cm. Art. Füsioteraapia.

+++

süsivesikute loomasöödaks, täiendamine süsivesikute, veetsime organism säilitada füsioloogilisi funktsioone ning tagada vajadustele loomad neist ainetest. Süsivesikud on algmaterjaliks, millest toodetakse energiat kehas. Lisaks süsivesikud annavad normaalne teisendades põhimetaboliidile käigus moodustunud jaotus valgud ja rasvad. Skeemi zootehniline toita analüüsi isoleeritud süsivesikud rühm "toores" kiudaineid (tegelikult koosneb tselluloosist, hemitselluloosist, incrusting agent, teatud kogus lämmastikku ja teised. S) ja lämmastikku ekstraktiivained (suhkrud, tärklis, kummi jt.). Esmane allikas süsivesikuid loomad - taimsed toiduained, milles nad sisaldavad kuni 75% tahked ained: teravili ja kartul (rikas tärklis), juur, rohi hein ja teravili (palju suhkruid) ja OE kiu rikas taime varred, lehed seda vähem . Tärklis koguneb suurtes kogustes seemned, viljad ja mugulad taimi. Süsivesikud sisenevad seedetrakti loomade erinevad seeduvus. Lihtne suhkrud ja tärklis kiiresti murtud amülolüütilisi ensüümid seedetrakti kujul monosahhariidid kergesti läbida sooleseina ja sisesta veri (vt. Süsivesikute ainevahetus). Sööt, millest ühe osana palju kiudaineid, lagundatakse ensüümide baktereid.

Sõltuvalt konstruktsiooni ja kvaliteediga seedetrakti ühtse feed. Tulu erinevalt loomadest. Sigadel nõrkuse tõttu mao seina kokkutõmbed chyme halb liigub, keemilised söödakulu väheneb suuresti hüdrolüüs süsivesikute mõjul sülje ensüümide ja taimede ensüümid. Mäletsejate kõik süsivesikud on kokku puutunud intensiivse käärimise mikrofloora eesmao. Läbi mikroobse fermentatsiooni täielikum mäletsejate seedida kude, mida nad vajavad mahukas komponent normaalseks motoorika seedetraktis.

+++

süsivesikute metabolismi, süsivesikute hulk ümberkorraldusprotsessidega organismis. U. of. See hõlmab järgmisi etappe: jagades feed süsivesikud ja nende imendumine seedetraktis; muundamise imeda süsivesikute laguproduktid (glükogeeni sünteesi, muundamise glükoosi ja glükogeeni, millega kaasneb energia vallandumist, muundumine teiste toodete kohta USA-s.); jaotamise USA tooteid. kehast.

Ensümaatiline polüsahhariide toita lagunemine algab suus mõjul amülaasi kompleksi moodustamiseks segu dekstriine. Edasine lagunemine jätkub süsivesikute peensooles mõjul amülaasi ja maltaasi kõhunääre moodustamiseks monosahhariidid (glükoos, fruktoos, galaktoos, jne). Neeldunud monosahhariidid seinas peensooles ja läbivad fosforüülimise muundamist glükoos-6-fosfaat, nii voolab veri peamiselt glükoosi (pärast defosforüülimisega glükoos-6-fosfaat). Sisu glükoosi süsteemsest vereringest kõigub tavalist tüüpi põllumajandusloomade väga väike hulk, nagu hobune 55,0-95,0 mg%, siga 45,0-75,0 mg%. Süsivesikute tarbimine rohkes koguses viib kasvu taseme vere glükoosisisalduse ainult värativeeni, kuna kõik glükoosi liigne jääb maksas, muutudes glükogeeni. Süntees glükogeeni maksas viiakse läbi ensüüm glükogeeni moodustamise teel uridinfosfatglyukozy. Mis puudus suhkrut veres ja kudedes tekib kompenseerivad suurenenud jaotus glükogeeni maksas, kus osalesid fosforülaasi. Saadud eetris läbi etapil glyukozofosfornogo glükoosi siseneb vereringesse ja see saadetakse koes. Kasuta glükogeeni ja glükoosi energiaallikana (nende oksüdatsiooni) toimub anaeroobsetes ning aeroobsetes tingimustes. Oksüdatsiooni süsivesikuid anaeroobsetes tingimustes kuni püroviinamarihape või piimhape algavad glükogeeni, nimetatakse glükogenolüüs, ja lähtudes glükoosi - glükolüüsi. Glycolysis koosneb suur hulk järgnevalt reaktsioonid (vt. Joonis 1).

Kui glükogenolüüs kaasates fosforülaasi ensüümi lõhustab glükogeeni ühest molekulist glükoos-1-fosfaat, mida mõjutab ensüümi fosfoizomerazy muundada glükoos-6-fosfaat. In glükolüüsi ensüümi mõjutanud glyukofosfokinazy fosforüülimine leiab aset moodustamiseks glükoosi ja glükoos-6-fosfaat (1), milles üks ATP molekul tarbitakse. Mõjul isomeraas, glükoos-6-fosfaat muundatakse fruktoos-6-monofosfaat (2) kuni mis mõjutas fosfofruktokinaasi ATP üle mõnest teisest jäägist, saades fosfori fruktoos 1,6-bisfosfaat (3). Moodustunud fruktoos 1,6-bisfosfaat aldolaasi lõhustatakse abiga 3-fosfoglütseraldehüüdi ja fosfodioksiatseton mis kergesti isomeerida 3-fosfoglütseraldehüüdi (4). Viimase kaasates dehüdrogenaasi koensüüm NAD ja vaba fosforhappe oksüdeeritakse 1,3-difosfoglitserinovoy happe (5), mis laseb osalemise fosfoglitserokinazy fosfaadijäägi 1 kuni ADP moodustamaks 3-phosphoglyceric happe (6) ja ATP. 3-phosphoglyceric happe mõjul fosfoglitseromutazy muundatakse 2-phosphoglyceric happe (7), mis, kus osalevad enolaas kaotab vee molekuli muundatakse fosfoenoolpüruvaathappe happe (8) andis fosfaadijäägi ADP ja muutuda enolpirovinogradnuyu hape, mis osalusel püruvaatkinaasi muutub püroviinamarihape (9). See on tingitud oksüdeerumist NAD-H2, mis moodustub oksüdatsiooni fosfoglütseraldehüüdi taastatud piimhappeks (10).

Kudedes hapnikku, piimhappe teket piisav varustatus ei toimu, sest kokkuvarisemist anaeroobse etapp süsivesikute eelnes neid edasi aeroobne lagunemine, kus NAD-H2 annab vesiniku hapniku ahela kaudu vedaja ja püroviinamarihapet läbib edasi aeroobne oksüdatsioon. Oksüdeerumine püroviinamarihape algab selle oksüdatiivse dekarboksüülimise katalüüsib püruvaadi dehüdrogenaas. Dekarboksüliseerimise vormid atsetüül-CoA, mis allutatakse veelgi transformatsioonid trikarboksüülhappetsükli või Krebsi tsüklis (skeem 2).

Algstaadiumis tsükli on kondenseerumisreaktsiooni atsetüül-CoA (1) of Oksaalatsetaat (1) moodustamiseks sidrunhappega (2), mis allutatakse dehüdrogeenimine moodustamiseks tsisakonitovoy happe (3). Lisades vett, viimane muundatakse isosidruhappe (4), mis viib moodustamine dehüdrogeenimine oxalosuccinic happe (5). Dekarboksiliruyas, muutub see {} {} - ketoglutaarhappe (6), mis on taas esialgu dekarboksüleerida ja muundatakse suktsinüül-CoA (7) ja seejärel suktsiinhape (8). Viimast oksüdeeritud, konverteeritakse fumaarhappe (9). Lisades vett, see muundatakse õunhape (10). Oksüdeerumine viimane viib moodustamine uute oxalacetic happe (11).

In aeroobset ja anaeroobset oksüdatsiooni süsivesikute hulka H2O ja CO2 vabaneb kudedes suures koguses energiat (689 kcal 1 mool glükoosi). Osa salvestatud energia fosfaadi võlakirjade ATP. In energiasisaldus oksüdatiivne lagunemine glükoosi on soodsam (1 glükoosi molekuli sünteesitakse 38 ATP molekulid) kui glükolüüsi (1 glükoosi molekuli sünteesitakse 2 ATP molekule, molekuli glükogeeni per 1-3). Glycolysis kuid mängib tähtsat rolli madal hapniku kudedesse ja kiire üleminek ülejäänud keha tööd. In kudedes, seal on teine ​​võimalus kokkuvarisemist süsivesikuid - pentoos tsükkel, mis on rangelt aeroobse ning on järkjärguline oksüdatsioon glükoos-6-fosfaadi 3 molekulid CO2 ja fosfoglütseraldehüüdi. Sel viisil glükoos-6-fosfaat moodustatud oksüdeerumist vaheühendid riboos-5-fosfaat, mida saab kasutada biosünteesiks nukleotiidi.

Lisaks määruse rakutasandil USA. On kontrolli all kesknärvisüsteemi ja hormoonid (epinefriini, glükagoon, insuliin, kortikosterooni, türoksiin, kasvuhormoon). Status USA. See on seotud vitamiinide organismis (nikotiinhape, tiamiini, pantoteenhapet). Rikkumine USA. avaldub ketoos, hüperglükeemia, hüpoglükeemia, suhkurtõbi jt. Vt. ka aine- ja energia.

Lit.; Biokeemia, ed. NN Jakovlev, 2nd ed, MA., 1974; A. Lehninger, biokeemia, Acad. inglise keelest., Moskva, 1974.

+++

süsivesikud, glütsidüülmetakrülaatkopolümeerid, füüsiliste orgaaniliste ühendite enamikel juhtudel vastava valemiga Cm (H2O) n. W. jagatud lihtne ja keeruline; Vastavalt teisele klassifitseerimine - monosahhairidideks, oligosahhariidid ja polüsahhariidid. Lihtsam W. (monosahhariidid) ei ole võimelised hüdrolüüsuvatele sisaldama vähemalt kahte hüdroksüülrühma ja karbonüülrühma (aldehüüdi või ketooni) rühma. Vastavalt süsinikuaatomite arv jagatakse need triose (S3N6O3) tetroosid (S4N8O4), pentose (C5H10O5), heksoosid (C6H12O6), heptoses (S7N14O7) oktozy (C8H16O8), nonozy (C9H18O9) ja dekozy (C10H20O10). W. 7 või enam süsinikuaatomit nimetatakse kõrgem suhkruid. Kõige olulisem on pentose (riboos, 2-desoksüriboos) ja heksoosid (glükoos, fruktoos, mannoos, galaktoos). Kõige loomulikum monosahhariidid on D-seeria. Vastavalt keemilisest loomusest vahet: neutraalse suhkur, mis sisaldab ainult karbonüülrühma ja alkoholi rühmaga; amino suhkrud, või dezoksiaminosahara (nt glükosamiin, galaktosamiiniga n) ja mis sisaldab aminorühma; suhkrut happe (uroonhappest, n aldonic suhkruhapped) sisaldavad karboksüülrühma. Seal suhkrud, kus esinevad aminorühmad ja karboksüülrühmad (neuramiinhapet). Täiustatud W. hüdrolüüsitakse moodustamaks monosahhariidi; on lihtne angidridoproizvodnymi USA, ehitatud tüüpi glükosiidid. Ohgosahhariidid jagunevad D, mis on ehitatud mitmekordse molekulid monosahhariidjääkide (2-6), ja suurem polüsahhariide makromolekulid valmistatud 200 (amüloos) ja 60 000 (glükogeeni) monosahhariidjääkide. Oligosahhariidid arvu järgi monosahhariidide jäägid molekulides, jagunevad disahhariidid (kaks jääki), trisahhariidid (3), tetrasahhariide (4), pentasahhariididest (5) ja hexasaccharides (6). Kõige olulisem on disahhariidid. Need jagunevad vähendades (maltoos, laktoos) ja mitteredutseerivad (trehaloos). Kõrgemad polüsahhariide on pikad lineaarsed või hargnenud ahelaid jääkide tsükliline tautomeerseid vorme monosahhariidid ühendatud glükosiidsidemete. Kõrgemad polüsahhariide jagunevad gomopolisaharidy (gomoglikany), kuhu kuuluvad jäägid ükskõik monosahhariidi (tärklis) ja heteropolüsahhariide (heteroglycans) jääke sisaldava erinevad molekulid monosahhariidide ja nende derivaadid (mucopolysaccharides kondroitiin hape).

W. looma kehaosa (u. 2% kuivkaalust kangas) ja taime (u. 80%) organismid. Nad on energiaallikad (vt. Süsivesikute ainevahetus), samuti viia läbi erinevaid ülesandeid organismis. Näiteks nukleosiidid ja derivaadid - nukleotiidide - koensüümid, mängivad olulist rolli metabolismi nukleiinvalke, W., lipiidid; hüaluroonhape takistab penetratsioon mikroorganismide kehasse ja mängib rolli viljastamine protsessi. Keemia immuunsuse seotud peamiselt USA ja süsivesikute, mis sisaldavad biopolümeerid. Spetsiifilisus veregruppide ja kudede kõrgemate organismide on tingitud glükoproteiini biokompleks avaldab ülimalt.

Lit.: BN Stepanenko, keemia ja biokeemia süsivesikuid. (Mono), Moskva, 1977; selle sama keemia ja biokeemia süsivesikuid. (Polüsahhariide), Moskva, 1978.

+++

uglegips, segu võrdsetes osades maht kipsi ja prokalёnnogo prokalёnnogo istolchёnnogo ja sõelutud süsi. Rakendatud ravis põletikuliseks haavad mädanevad tendovaginitis, artriit, lahtised luumurrud. Haav on vooderdatud ühekihilise marli ja tükk ligniini; W. valatakse soe ja sile spaatliga, et pulbrit täis kõik süveneva haava. Otsad salvrätikud zavёrtyvayut voodi kohal ja pani USA tavalise kipsi või sidemega lõplik. Vaata. Ka kips.

+++

tetraklorometaan (Carbonei tetrachloridum; B-nimekiri), tetraklorometaan, polütroopne antihelmintikumid. Värvitu läbipaistev vedelik spetsiifilist lõhna, mis meenutab kloroformiga. See lahustub rasva ja eeterlikud õlid. Kanna faskiolaas, parascaridosis strongylatosis ja hobused, samuti amidostomoze haned prostogonimoze ja plyagiorhoze kanad ja kalkunid, ehinostomatidozah, notokotilidoze veelindude streptokaroze, tetrameroze pardid ja teised. Sisestage UW. Želatiinkapslites aastal läbi põhja. Annused: lambad, hobused 25,0-40,0 ml. Manustamisel amidostomoze haned 5-10 ml kunstlikult või abil süstla pugu; pardid 2 ml 1 kg kehakaalu kohta kärpida. Võimalik mürgistus, samuti juhtudel kiire surma, kui ta satub W. h. In hingetoru. Hoida hästi suletud anumas, jahedas ja pimedas kohas.

+++

Aktiivsüsi (Carbo activatus; FH), absorbeeriva ainega. Black pulber, lõhnata. Kanna mürgistuse alkaloidid, raskemetallide sooli, ning muud sööda. Mürgistus. Määra pudruks veega või tablettidena. Toas: lehm 50,0-200,0 g; lambad 10,0-50,0 g; koer 0,5-2,0 g; 0,2-1,0 g kass; kana 0,2-1,0 g Hoida hästi suletud anumas kuivas kohas.

+++

Ohustatud ala, taudipunkti ümber episootilistest (ebasoodne majanduse punktid), mille raames võimalik haiguse levikut. Territooriumil U. s. hoidke üldised ennetusabinõud ja ennetav vaktsineerimine loomi. U. s. seatud väga ohtlikke haigusi (suu-, PRA. katku jne).

+++

ekstraktsioonid, eemaldamise operatsiooni patsiendi või vale hammas kasvab. U. s. teostada loomade voodihaige pärast novokaiinille blokaadi ülalõua ja alalõua alveolaarsetesse ja silmaalune närve. Hobustele, pealegi kasutatakse madalas hloralgidratny tuimestust kiskjad - neuroleptikumid. Väikestes loomad kasutavad Hambaravi tangidega, suured - spetsiaalne hamba tangide loomad (purihammaste ekstraheeritakse lisatoetus hambaravi tangidega). Suuõõs pestakse suhu sisestada zevnik keelt võeti välja tervislik lisand, igeme hammast ümbritsev määrduda joodi, skalpelliga maha koorida igeme hamba kroonid, fikseeritud tangidega hamba lahti hamba keerates vahend käepide küljele, eemaldage hamba suunas pikitelje. Sest pigistada hambad või hammaste juured esimene asukoha määramiseks juur ja valmistub välioperatsioonide lõigata läbi pehme igemekude, lõualuus trepanning; kerge puhub nüri puurkrooni surutakse välja halb hamba alveoolide suuõõnde ja eemaldada oma hambaravi tangidega. Pärast U. s. alveool pestakse antiseptilise lahusega.

+++

kvaliteedijuhtimise sertifikaadi, tõendi nõuetekohase kvaliteediga teatud isikute tooteid. . Lihatööstuses USA osakondade anda tootmis- ja veterinaarkontrolli (OPVK), ja kui nad seda ei tee - tehnoloogiline teenust. USA-s umbes. Eriti kiiresti riknevad lihatooted näidata ka tähtaja nende rakendamiseks. Vaata. Samuti rakendamise perioodil.

+++

sõlmeline lööve veised, sama sõlmeline dermatiit kariloomi.

+++

süsti tallad, taignaga või torkehaav haava ainus kabja. See juhtub sagedamini hobused ja veised. Lonkamine tüübist puhkavad jäseme saabub kohe pärast vigastust. Hoolikalt arveldus tallad mõnikord leida võõrkeha või haava kanal (võib esineda tumedad laigud). Kell enneaegne ravi areneb tavaliselt mädase pododermatitis. Prognoos värske haavad soodsa kulgemise keeruline juhtudel ja lüüasaamisega soonde kabja nooled - ettevaatlik.

Ravi. Tallad väljavedu, tervehtimättä sarv määrdunud nym 5% alkohoolsete joodilahus. Taastatud võõrkeha. Süstal (ilma nõelata) viiakse haavakanal antibiootikumide 0,5% lahus novokaiinille või SG 5% ny alkoholi Joodi, yodoformenny eetriga. Kitsas reostunud Haavakanali serval, seinad ja põhi haava lõigati kitsas kabja nuga. Haav täis marli, tugevalt immutatud üks nendest ravimitest, kehtestada steriilse sidemega. Pindmistes kihtides kastmed immutatud tõrva või tärpentini võrdsetes osades, kus vedel parafiin. Sidumismaterjalid nimetada märge. Mis lüüasaamist painutaja- kõõluse sõrme ja sügav kott transport (nekroos, mädane bursiit) vajalik resektsioon lõpuosa kõõlus.

+++

äädikhape (Acidum aceticum), orgaanilised ühealuseliste rasvhappe. Värvitu lenduv vedelik. Seeriaviisiline jää 100% mine USAsse., Lahutatud W. k. (30% naya), 6% äädikat hape. Sisaldub organismide see mängib olulist rolli metabolismi ja energiale, on substraat sünteesiks atsetüülkoliini. . Meditsiinis USAs kasutatakse välispidiselt antiseptilise ja põletikuvastase ainega vigastustega (2-3% lahendused on); Insektitsiidina kui täid (0,2-1% lahendused on); sees protivobrodilnoe, antiseptilise ning reguleerib motoorikat agent, nagu vastumürk mürgistusest sööbivad leelised. Toas (vesilahus 0,5% soolhappe kontsentratsioon): hobune, lehm 10,0-40,0 ml; 5,0-10,0 ml lambad; siga 2,0-5,0 ml; koer 1,0-2,0 ml.

+++

ultraheliravi, kasutada ultraheli terapeutilistel eesmärkidel; füsioteraapia meetodit. UW. Kasutades ultraheli sagedusel 500-3000 kHz. Ultraheli on mehhaaniline, termiline, füüsikaliste ja keemiliste mõjude (mikro rakkude ja kudede); See aktiveerib ainevahetust ja immuunsüsteemi omadusi organism. Ultraheli on valuvaigisti, antispasmoodilise, põletikuvastane, toniseeriv mõju, stimuleerib vere- ja lümfiringet, taastav, parandab troofiliste kude. UW. Loomad toimub veterinaar- VUT-1 ultraheli ravi seade (joon.). Selle töörežiimi - pidev ja impulss. Tüübid heli - otsesed ja kaudsed. Otsese ultraheliga töötlemist vibraator seade on asetatud vahetult kohas kahjustus. Kaudsete - aasta refleksitsoonide piirkonna mõjutada iga elundi või koe. Hinded meetodid: labiilse (vibraator liigub kiirusega 1-2 cm 1) ja stabiilne (statsionaarne vibraator). W. m. Ravitakse mastiit, furunkuloos, abstsessid, haavad, haavandid, fistulas, haiguste lihasluukonna ja teised. D r. Teostatakse kujul ravi (10-15 8-15 min iga protseduuri). Vastunäidustused: pahaloomulised kasvajad, ägedate põletike südame-veresoonkonna haiguste, rasedus.

Viited. cm. Art. Füsioteraapia.

Veterinary ultraheli terapeutilise aparatuuri HLA-1.

+++

ultrafiltratsiooni eraldusmeetodi kolloidosakeste, bakterid, viirused, molekulid, kasutades Poolläbilaskev membraan (filtrid). D põhineb filtrid vara (sõltuvalt nende pooride suurus) läbida mõned ained ja kinni teised. D määramiseks kasutatakse suurust bakterid ja viirused, nende kontsentratsioonid; bakterioloogiliste steriliseerimine vedelikud puhastamine mikroorganismide ballast ained. USA kasutada bakterite filtrid. Aga kõige sobivaim gradokolovye (COLLODION) membraani ja filtrid bioloogiliselt inertne tsellluloosester. Suhe USA bioloogilistes vedelikes kasutatakse filtreid pooride läbimõõt 220 nm. Et määrata osakeste suurust ja muid viirusi. Mikroorganism uuritud Suspensioon filtreeritakse läbi mitme filtri vähenemise poorsus. Seega on 1 cm2 filtreerimine pind kulub vähemalt 10 ml vedelikku. Mikroorganismide suurus määratakse väärtus poorsus membraani, mida läbitakse.

Lit.: Tihonenko TI, Metoodiline alused viiruse biokeemia, Moskva, 1973.

+++

ultraviolett mikroskoopia vt. mikroskoop, mikroskoopilised tehnikat.

+++

undetsünüül- (Undecinum), seenevastast ainet. Ointment sinine värv millel on iseloomulik lõhn, mis koosneb undetsüleenhapet (8%), vasesoolaga happe (8%), glütserool parahlorfenilovogo eetriga (4%) ja salvi põhi (80%). Pindmiselt sportlane, pärm dermatooside. Hoida jahedas kohas.

+++

ruffling (. ladina undulatus - lainelised), lainetav liikumine vedelikuga täidetud tema palpatsioon õõnsused; Selline kõikumine. Laine šokk või langeva valguse seina õõnsus ühe käe sõrmedel tajuvad peopesa Teisalt vastasküljel. USA võib olla astsiit, suured tsüstid ja abstsessid, Limfoekstravazat.

+++

unitiol (Unithiolum), vastumürk. Valge kristalne pulber kergelt lõhnav vesiniksulfiidi. Legkorastvorim vees, lahustub veidi alkoholi, see seguneb hästi vaseliin, lanoliin ja õlid. Rakendatud ägeda ja kroonilise mürgistuse arseen, elavhõbe, kaadmium, kroom, vismuti ja teised. Raskmetallid (välja arvatud plii). Süstitakse naha ja lihaste (5% lahus oli) veeni (10,5% lahus mida hinnati 5% glükoosilahust), suu (10% lahus NYI) ja väliselt (20-30% lanoliini salvi mine). Annus: ägeda mürgistuse (1 kg kehamassi kohta) veeni - lehmad ja hobused 0,01 g; 0,03 g lamba; siga, kits, koer ja linnud 0,025 g; sees - Horse 0,04 g; lehm, siga, kits, koer ja linde 0,05 g; 0,06 g lamba; Kroonilise mürgistuse (1 kg kehakaalu kohta) sees - hobune, lehm, siga, kits, koer, linnud, 0,01 g; 0,02 g lamba; veeni - lehm, hobune, siga, koer 0,005 g; lammas 0,01 g Hoida pimedas kohas t 12-25 {{°}} C

+++

untsinarioz (Uncinariosis), uss infestatsioonid ja teiste koertega. lihasööjate koerte, kasside ja vähem nirk põhjustatud nematood Uncinaria stenocephala pere Ancylostomatidae. Distributed kõikjal.

Patogeen on tugev suuline kapsel kaks poolkuu lõikamine plaadid. Mees 6-11 mm pikk, 9-16 mm pikad naised. Munad 0,078-0,083 X 0,052-0,059 mm, ajal eritis fekaalid sisaldavad 6-8 blastomeres. Areng on otsene. Vastsed väljumas munad keskkonda. Nakatumisteed - seedetrakti (koos toiduga), või aktiivne vastse läbi naha tungimise järgnevate rände soolestikus kopsude kaudu, kus vastsed kättesaamatus puberteet: 13-16 kutsikat päeval täiskasvanud koertel pärast 15-20 päeva (sõltumata viise infektsioon).
Autor sissetungi vastuvõtlikud peamiselt noored. Untsinarii tõsiselt vigastada suulise kapsel seina soolestik, mis põhjustab verejooks kapillaaridest. W. iseloomulik aneemia, häired sekretoorset ja motoorsete funktsioonide seedesüsteemi ja hiljem - verine kõhulahtisus, kõhnumine. Haigus kestab 8-30 päeva ning lõpeb surmav või muutub krooniliseks.

Diagnoos põhineb uuringute tulemused koprologicheskih (avastamine parasiit munade või vastsete).

Ravi: koerad manustada tetraklorometaan ja tetrakloroetüleeni, karusloomade - tetrakloroetüleeni. Ennetamine on sama kui toksaskaridoze.

+++

veterinaarkontrolli vt. Peamised veterinaarkontrolli.

+++

ureemia (kreeka {{u}} Ron -. uriin ja h {{a}} ima - veri), mochekrovie mürgituse organism, mis tekib neerupuudulikkus. Eristada W. tõene või azotemicheskuyu ja vale (neerude eklampsia). Tõsi D põhjustatud kogunemine lämmastiku ainevahetuse veretoodete peamiselt ammooniumkarbamaat, samuti amiinid ja fenoolsed ühendid. W. See on tingitud hävitamine veresoonte neerudes (mürgituse korral, neerude kahjustus, glomerulonefriit, sepsis) ja ka rikkumise tõttu Uriinieritus kahepoolsetes oklusioon kusejuha kivid või pigistada kusiti kasvaja. D viib atsidoosi ja osmootse häireid tasakaalu organismis, põhjustades mürgistus, mis avaldub haigus kesknärvisüsteemi (krambid, halvatus), hingamisteede ja vereringe, nahasügelus, oksendamine, kõhulahtisus. D tavaliselt lõpeb surmaga. Lahkamisel nahka, siseorganeid ja vere lõhna uriini. Eksitav W. seostatud spasm ajuveresoontes tulemusena toksiini toodete koguneda vere puhul puudulikkus neerupuudulikkuse excretory funktsiooni. See tekib siis, äge nefriit.

Ravi: põhjus on kõrvaldatud, ravile haiguse sümptomaatilise ained.

+++

uretriit (kusitipõletik), põletik limaskesta kusiti. Hetkel igasuguseid kodu- ja põllumajandusloomi trauma KUSITI uriinikateetri, rikkudes sellega oma kusekivid, samuti tulemusena üleminekut põletikulist protsessi tupega või põie. Ehk arengut USA urinogenous ja hematogenous päritolu. Kaasa aidata USA diabeet fosfatuuria, oxaluria. Loomad - sage urineerimine; Vere segunemisel uriini, lima, mädane massid. Märgime pullid ja deflatsiooni peenise erektsioon. Õigeaegsed tekkepõhjuste kõrvaldamist ja viib läbi vajalikud parandusmeetmed võimalik kiire taastumine. Diagnoos põhineb ajalugu, kliinilised tunnused, labori- uriini andmed.

Ravi: eemaldamist põhjus US, punetus kusiti Desinfitseerimislahused (nagu põiepõletik). Anna ka sensibiliseerivad ained ja mittespetsiifilised ravi (autogemo- ja lactotherapy).

+++

ureteroscopy (ladina Ur {{e}} thra -. kusitist ja Škop {{e}} {{o}} - otsida, uurida) meetod kusiti uuringud emastel põllumajandusloomade kasutades uretroskoop, mis on metallist toru sondi ja paigaldada see lambipirn ja suurendusklaasi optiline seade. Toru (koos stilett) määrduda vaseliiniga, viiakse kusitist, sondi eemaldatakse ja selle asemel sisestada pirn paigaldatud optiline seade ja sisaldavad voolu. Kanna USA kahtlustatakse ureetra obstruktsioon (anuuriana), osaline või täielik sulgus oma (ischuria), juuresolekul tema kasvaja, võõrkeha ja põletikulised protsessid.

+++

urethrostomy, haridus operatsioon püsiva fistul (urethrostomy) kusiti meestel. Näidustused: obstruktsioon kanal, kurt amputatsioon peenise ja teised suured loomad on fikseeritud püstises asendis, väike - operatsioonilaual selili .. Kanna anesteesia (väikesed loomad), esitleja madalam sakraalne või infiltratsioon anesteesia. Pärast valmistamist jalgevahe piirkonnas (ventral istmikluu kaar) operatiivne valdkonnas väljastada peenisest eesnaha ja vajaduse korral viiakse kanali kuse-suguelundite uriinikateetri mille lõpp peab olema üle kirurgilise haava. Rangelt keskjoonel lahkliha sisselõige läbi naha, nahaaluskoe, pealispinda lahkliha, lihaste-ottyagivatel liige ja mugulad-haigutav lihaste, korgaskeha kusiti ja selle limaskesta. Kateetrit eemaldatud verejooksu peatada. Selleks et moodustuks õhuke siid urethrostomy kehtestada sõlmes õmbluse, mis püüdmise limaskesta kanalile, naha lahkliha ja kõik vahepealsed koekihtides. Esimene piste haavale nurk (vahemaa õmblused 0,5-1 cm). urethrostomy pikkus operatsiooni ajal väikesed loomad vähemalt 1-1,5 cm, suure -. Osa 5-7 cm limaskestas asub distaalses urethrostomy hävitada, põhjustades arengut vatsas kanali stenoos siin. Vaata ka urethrotomy, amputatsioon.

+++

urethrotomy (kreeka Ur {{e}} thra -. kusitist ja tom {{e}} - lõigatud, lõigatud), kusiti ava operatsioon. Näidustused: kuseteede kivid, ahenemine kusiti meestel. . Sugutäkud, pullid ja teiste suurte loomade tegutseda püstises asendis, väike - seljaaju. Kanna anesteesia esitleja madalam sakraalne või infiltratsioon anesteesia. Normaalselt töötada üle koha asukohta kusekivid, milles on kateeter. Tee lineaarne koelõik napilt kusekividega või kateetri kanalis. Järjekindlalt lõigata läbi naha, nahaaluskoe, pealispinda, ottyagivatel peenise lukovichnokavernoznuyu lihaste, korgaskeha kusiti ja limaskestade kanal. Pikkus seiskumisest suurte loomade 8 cm, väike - 2-3 cm, kuid mitte rohkem kui suurus kivi. Kas härgi ja lambaid pärast sisselõike naha, nahaaluskoe ja pealispinda taga (või ees) ja munandikoti eemaldatakse haava kõrval osa peenise ja katsetamine ta kindlaks asemel kusekividega asukohta. Tulevikus operatsiooni jätkub nagu eespool kirjeldatud. Pärast eemaldamist kivi haava kusiti suletud kihtidena kolme lugu õmblust - soole Suolijänteet õmblus limaskesta kanal, sõlmes siidiõmblustega kavernooskehas ja nahk. Alumises nurgas haavu süstitud 24 h turunda niisutatud tampooniga iodoformennym eetris. Koertel kusekivid jäävad sagedamini lobus peenise luu. Nad toodavad predmoshonochnuyu või pozadimoshonochnuyu W. Pärast eemaldamist kivi check läbitavus kusiti on mõlemal poolel. Haav paraneb ilma õmblused.

+++

urovskaya loomahaiguste (Lv nimest jõe vasakul lisajõgi Argun), endeemiline haigus, mida iseloomustab ainevahetushäired, mis väljendub kasvu pidurdumist ja luustiku arengut, polyarthrosis ja osteomalaatsia. Nad kannatavad igasuguste kodu- ja põllumajandusloomi igas vanuses. Haigus on salvestatud eraldi alad Kaug-Ida ja Trans-Baikali vesikond.

Etnoloogia. W. b. on tingitud rike pinnas, vesi ja taimed asetab need kaltsiumi, joodi, fosforit ja seetõttu häiritud voolu kemikaale kehasse ning rohkesti strontsiumi ja baariumi.

Kursus ja sümptomeid. On äge, alaäge ja krooniline haigus. Kui äge muidugi - depressioon, väsimus, seedehäired, värinad üksikute lihasgruppide; subakuutsetes - muutused luude ja liigeste: suur pea, lühike kael, lühike rinna jäsemed, paksenenud liigesed; Kroonilise - ebaproportsionaalse arendamise skelett, artriidi sümptomeid ja luude osteoporoos, kurnatus, alaareng, perverssus söögiisu, seedehäired sümptomitega atoonia eesmao, gastroenteriit, traumaatiline retikulita, hilinenud puberteet, kinnipidamise platsenta pärast sünnitust. Sageli märkida epilepsoidnye krambid. W. b. eristuda rahhiidi ja luuhaigus. Patoloogilised muutused. Edematous nahk, lihased on nõrgalt arenenud. Limaskesta liigesed hyperemic koos verejooksud, liigesekõhre ja ulcerated hõrendatud, lühendatud luud raske osteoporoosi. Eesmao - liiv, muld ja bezoars. Maks on vähenenud, kuiv, tihe konsistents. Kopsudes - taskutes bronhiit ja bronchopneumonia. Süda veidi laienenud südamelihas on uuestisündinud. Harknääre involution viivituseta; kilpnäärme ja kõrvalkilpnäärme näärmete hüpertrofeerunud; ajuripats, munasarja ja emaka atrofeerunud.

Ravi. Määra noored sees üks kord päevas piima segu 5 g - Kaltsiumkloriid (40,0 g), kaltsiumfosfaat (30,0 g), raudlaktaat (30,0 g). Joodipuudus toidus, et kompenseerida kasutusele kaaliumjodiidi (0,1 g päevas).

Vältimist. Loomad viiakse toitumine kondijahu, luude tuhk, sool, poleeritud soola, trikaltsiumfosfaadile ja puutuhka; kaltsiumfosfaat (eest 30-50,0 g täiskasvanud loomade ja noorloomade 5-10,0 g). Vasikad varisemine periood - kontsentreeritud lahust vitamiin D2 (2 tilka 1 kord nädalas).

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

deformatsioonid loomadel (Monstra), püsiv kõrvalekalded keha või selle osade normaalne anatoomiline struktuur, areneb embrüo jooksul. Väiksemaid kõrvalekaldeid normist struktuuri keha nimetatakse anomaaliaid. Teadus, mis uurib USA nimetatakse teratoloogilises (kreeka teratos -. Ime koletis).

Põhjused USA jagatakse kodumaise seotud häired kromosoomide aparaadid sex vanemrakkude (gametopatiya) ja väline, tekivad mõjul füüsikalised, keemilised ja bioloogilised tegurid arenevale lootele. Sõltuvalt ajast kokkupuute teratogeenide lootele eristatakse embryopathy - väärarenguid tulenevad viljastamine alustada teket elundite ja fetopathy - kõrvalekalded arendamisel järgmistel perioodidel loote arengut. Iga elundi on niinimetatud terminal periood, kui tema väärareng võib toimuda. Mehhanismis USA eristada liialdused (hälve) on kiirendamine, aeglustamine või lõpetamist asutus; heterotoopia (keha nihe) ja emakasisene amputatsioon (otshnurovanie) keha või selle osi. D on seotud ebaõige teket organismis, mida nimetatakse ühe; D on seotud vale arengu mitu samal ajal arendada puu - mitu. Ühe USA hulka: perisistirovanie - säästa kehaosad, tavaliselt kaob protsessis embrüogeneesis, agenees - puudulik täitmine gipogeneziya - mahajäämus organite supergeeni - ebatavaline tõus organismis; liigset moodustumist organites (joonis 1.); Ühinemine paaris elundid (joonis 2). atreesia - puudub loomulik avade. Mitu USA väljendas kujul identsed kaksikud saadaval (üks nendest võib olla pealiskaudne) või mitte-vaba (ühendatud erinevad kehaosad).

Veterinaar- ja loomakasvatuse tavad on kõige olulisem USA suguelundite aparaadid meestel - keegi (monorchism) või mõlemad (anorchia) munandites, cryptorchidism, naistel - frimartinizm, atreesia vagiina. Loomad saavad kohtuda ja androgüünsus.

Ennetamine USA põhineb kaitset tootjate kokkupuute teratogeenide. Mõned D saab kõrvaldada operatsiooni.

Deformatsioonid mesilased arenenud ontogeneesis ja põhjustab muutusi tingimustes mesilase perekonda. Major USA töötajad mesilased ja drones: gynandromorphism - segamine samas keha funktsioone töö- mesilase ja undamine; albinism - puudumine sarvkest värvaine (valge ühend silmad pimedad); hüpoplaasia tiivad ja muud. organid, nagu puudumisel ühend silma (kükloop), malogolovost (mikrotsefaalia). W. mesilasemad - dwarfism (väike keha suurusest) ja saadud viljatus; munasarja hüpoplaasia (mahajäämus neist), millele on lisatud steriilne kuningannad; aeglustada arengut munajuhas (munajuhanarmaid on ühendatud kahe semyapriёmnikom, mistõttu puudus võimalus munemiskoht). Emaka kaks semyapriёmnikami - harva esinev anomaalia; Tavaliselt nad näevad viljastamata mune. Inetu töötaja mesilased, drones ja emakas ei suuda nõuetekohaselt täita oma ülesandeid peres. Tervislik mesilased tavaliselt visata neid välja taru.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid: õige hoolduse mesilased, luues head tingimused bee pere toimetulekut, asendamine emamesilasega erinevaid anomaaliaid, vältides Sugulusaretuse kuningannad.

Deformatsioonid kala võib olla seotud kogu organismi, tema peamine anatoomiliste osade või piiratud vead struktuuri üksikute organite. Täheldatud üsna sageli eri liiki kalu ja vanuses. Tuleneda bioloogilise alaväärtuslikkusele ettevõtted (vanus, geneetiline ja m. P.), Kõrvalekalded reproduktiivse süsteemi ja sugurakkudes, samuti mõjul erinevate väliste tegurite (füüsikalised, keemilised, toiteväärtust tingimustel hapnikupuudus, kõrge temperatuuri keskkond jne), pakkudes mõju nii tootjate ja embrüotega.

Embrüod ja vastsed, eriti forelli on turse ja otshnurovanie rebukotivastsete topelt, kaheharuline saba ja pea, keha ja saba fissuring, mikrotsefalyus, mikroftalmus, kõrvalekalded südames, veresoontes ja teised. Orelid. In post-embrüonaalse perioodi kala, eriti karpkala, kõige levinum lühendamine või ümbriste välja Lõpuskaaned, ei kõhu, rindkere ja anal uimed, vähenemise või puudumise mitu talad. On ka lühendades kala keha, küürus, sadul, paindub ära, lainelised, ja teised. Selgrookõverused. Kala sageli täheldatud lühendamine ülemise lõualuu või mõlemad ahenemist või sulgedes suus ja eri US silmad, ebanormaalne pigmendiga. Kõige ohtlikum USA embrüod ja vastsed, sest see viib sageli surmaga. Väikesed defektid võivad kaduda koos vanusega. Rohkem avalduvat USA, eriti kõrvalekaldeid pea, selg, siseorganeid, Lõpuskaaned, silma takistab selliste kalade toitumist ja hapniku tarbimist neid rikkuda kasvu ja arengut nende ja kahju kalandusele.

Joon. 1. Mitu südame kana.

Joon. 2. Horseshoe neeru.

+++

urosulfan (Urosulfanum; PC B-nimekirjas), antibakteriaalne agent; sulfanilamide. Valge kristalne pulber ja lõhnatu. On vees lahustuv, vähelahustuv atsetoon, lahjendati hapete, aluste ning leelise lahusega. See on aktiivne stafülokokkide ja E. coli, madal toksilisus. Kanna põiepõletik, püelonefriit, vesineeruvaagnat. Toas: lehm 10,0-35,0 g; hobune 10,0-30,0 g; lambad 2,0-5,0 g; siga 2,0-4,0 g; 1,0-2,0 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

methenamine, sama heksametüleentetramiini.

+++

tavapäraselt aktsepteeritava liha, osaliselt sobib liha ja rümpade tapmise haigete loomade lubatud süüa ainult pärast asjakohast ravi, pakkudes ohutusest liha inimese tervisele ja ohu kõrvaldamise leviku nakkushaigused põllumajandusloomad. Neutraliseerimine D m. Provarivaniya või töötlemine toimub vorsti või konserve. Measled liha neutraliseeritakse võimalikult külmutamine ja soolamine vastavust kehtestatud tehnoloogilise režiimi. . U. keema m tükki kuni 2 kg, kuni 8 cm paksuse avatud potid 3 tundi suletud - kell auru rõhk 0,5 atm - 2 tundi ja 30 minutit. Kui põhjalikult keedetud liha sisetemperatuur tükk peab olema vähemalt 80 {{°}} C, sealiha värvi lõigatud hall-valge, ja muud liiki liha - hall. Mahl voolab lõigatud liha pind ei tohi olla verine. Rümbad lindude ja küülikute keedetakse vähemalt 1 tund temperatuuril 100 t {{°}} C ja tuberkuloosi ja salmonelloosiga - 1 h 30 min. Kui lind rümba pastörelloosiga keedeti 30 minutit, või praadida, üleni rasva t ei ole väiksem kui 100 {{°}} C. Keedetud liha töötlemine vorsti või konserve, ja keedetud või praetud linnu rümbad läbi kaubanduslik võrgustik.

Liha töötlemine toimub eraldi saali (sise) lihakombinaati või eraldi nihke suhtes Tehnoloogia ja temperatuuri tingimustes ette nähtud eeskirjades veterinaarkontrolli, tapaloomade kontrollimise ja veterinaaria-san uurimine liha ja lihatooteid. Saadud jäätmete neutraliseerida provarivaniya püstjahuti all vähemalt 3 tundi. Lõpus ruumid on desinfitseeritud, seadmed, tööstuslik pakendamine, san Tööriided, desinfitseerida vett masti. Järgiksid isikliku profülaktikaks. Neutraliseerimine D m. Teostatud järelevalve all veterinaararst. Enne vabastamist neutraliseeritud liha ja tooteid veterinaarjärelevalveks kontrollib organoleptilisi omadusi toodet. Vajadusel standard laboratoorse kontrolli tehnikat.

+++

refleks, refleksi, toodetud käigus üksikute inimese elu ja loomi. Tegemist võib olla lihtne, nagu ahnelt nŋhes toit ja väga keerukas mitmesugustes oskusi toodetud loomades treening. Vaata. Ka suurem närvis aktiivsus, refleks.

+++

ümbertöötlemisse vt. veterinaar-san ümbertöötlemisse.

+++

kõrvaldamise laipade ja tapmise konfiskeeris termilise töötlemise laipade ja tapmise konfiskeeritud tootmise tehnilise ja söödad, või hävitamine jäätmeid, kui see on võimatu neid kasutada vastavalt loomatervishoiu nõudeid. W. m. Ja b. a. söödana on läbi töötubasid tehniliste toodete liha ja linnuliha töötlemise tehase, veterinaar- ja sanitaartehnika taimede liha ja kondijahu. Kui see tooraine steriliseeritakse vaakuumis horisontaalne boiler 130 t {{°}} C ja auru rõhk katlas 3 temperatuuril -60 30 minutit, sõltuvalt liigist tooraine ja peegeldub jahvatamist. Selline raiskamine, nagu juuksed, vill, karvad, nahkade, sarvede, sõrgade peale sobivat. Desinfektsioon on suunatud selle kasutusotstarvet. Surnud loomad ja konfiskat nakatunud eriti ohtlik mikroorganisme steriliseeritud või põletatakse (naha ja laipade diferentseerumata kujul) aurutatud eriseadeldisi t 140-144 {{°}} C ja rõhul 4 atm 4 tundi.

+++

väsimus, ajutisel vähenemisel tõhususe kehast tugev pikaajaline operatsioon. Sellele on lisatud vähenemine lihasjõudu, et rikutud on täpsus ja liigutuste koordinatsiooni halvenemine söögiisu ja teised. Äge W. areneb väga suure koormuse, see läheb pärast ülejäänud. Krooniline. U.- korduva stressi. Kergendavad asjaolud, et USA on õige vaheldust töö- ja puhkeaega, ratsionaalne söötmine ja loomade kasutamist, hobused ja koolitus.

+++

kõrva (Auris), orelil kuulmise ja tasakaalu selgroogsetel loomadel ja inimestel; perifeerne osa kuulmis- ja vestibulaarfunktsiooni analüsaatorid. Tajub heli lained, muutes need närviline põnevust, samuti muutusi keha asendi ruumis. W. imetaja arendab alates ectoderm (kuulmis seemnepõiekesed). Seal on väline, keskmine ja sisemine D (joon. 1).

Väljaspool USA (Auris väliskõrva) ladestub ja kontsentreerub helilainete; Koosneb Pinna (auricula), mille mootorit aparaadid ja välise kuulmiskanali (bronhid acusticus externus). Alusel kõrvalesta on elastne kõhr kaetud nahavoldi. Lihased kõrvalesta annab selle liikumisest asukoha määramiseks heliallika. Välise kuulmekanalist koosneb luu, välimisele fibroseroossed Rustomainen osaliselt vooderdatud nahast, mille esimesse osa on kaetud juuksed.

Keskmine W. (auris meedia) koosneb trummikile koos kuulmisnärvi Kuulmeluud 4, mis on paigutatud sellele ja kuulmetõri (joon. 2). Trummikile süvend (cavum Tympani) asuvad trumli kivine luud, on kujul ebakorrapärase nelinurkse prisma, see on vooderdatud limaskestaga korter, mõnikord kuupmeetri epiteeli. Vastupidi mediaalne seina Trummiõõs on kaks ava suhtlemisel sisemise Dorsaalse seina W. Kanal läbib näonärvi. On esiseina on auk kuulmetõri, mis ühendab Trummiõõs koos ninaneelus (hobuse - koos õhukotid). Lateraalseina moodustab õhuke (1-2 mm) kuulmekile (membrana Tympani), mis piirneb väljaspool USA Ehitati ühendamist ümmargune ja radial fibrillid, väljast kaetud lameda kihistunud epiteeli ja sees - kindla ühekihiline epiteel. Kuulmis Kuulmeluud: haamer, alasi ja jalus luu lääts-kujuline omavahel liigeste ja sidemete kinnitatud seina Trummiõõs; nad koos tensor kuulmekile ja States lihaste paindlikuks aparaadid kuulevad.

Kodused USA (Auris interna) asub kivine osa petrous luu, luu esitleb labürindi paikneb selle membraani labürindi. Bony labürindist koosneb vestibüüli, poolringikujuline kanalid konte ja kontidest teod. Kilejas labürindi sisaldab kilejas poolringikujuline kanalid, ovaalne ja ümmargune kott ja kilejas sisekõrvas. Kondine sisekõrvas - spiraal laines kanali moodustades 2,5 kuni 4 lokid. Kilejas sisekõrvas - spiraal kanal sidekoe seinad vedelikuga täidetud - endolymph. Vaheline ruum membraani ja kondine kanal täis perilymph. Kogu luumenit kilejas kanali venitatud õhuke peamine sidekoe membraan, mis koosneb 25-30 tuhat elastne kiud -. Kuuldavad stringid. On osa õõnsus hõlmatud membraani epiteel, moodustades retseptor osa kuulmisnärvi analüsaator - spiraal (Corti) keha (Joonis 3.). Koosneb kuulmine (juuksed) ja toetust (toetamine) rakke. Üle spiraal keha on kattega silmadega plaat uputatud endolymph. Kuulmise orel Corti rakud tihedalt põimitud harusid kuulmisnärvi, mis on kogutud spiraal sõlme ja kaugemale osana kuulmisnärvi läheb cortex Oimusagar aju. Närvi stimulatsioon tekib kuulmis rakke viiakse läbi koore keskused kuulmis analüsaator, kus see muutub tunde heli (vt. Kuulamine). Ovaalse limast (utricle), üleni eriline auku vestibüül, minna 3 kilejas poolringikujuline kanal, mis asub kolmel ristuval tasandil. Iga poolringikujuline kanali piirpinnal ovaalse vormid kilejas sac ampull sisepindadel mis on poolkuu-kujuline kammkarbid tasakaalukonstant kaetud neuroepithelium (joon. 4). Ovaalne ja vooru kotid saadaval statolith et koos neuroepithelium oavnovesnyh kammkarbid moodustavad vestibulaarfunktsiooni aparaadi (retseptor vestibulaarfunktsiooni analüsaator osakond), tajudes liikumise juht ja muudab oma positsiooni seotud mõistlik tasakaal. Vestibulaarne ärritajale sirgjooneline, nurk kiirendused ja statolith - ja muutusi keha asendi ruumis. Tasakaalu keskused asuvad cortex Oimusagar aju.

Patoloogia - vaata kõrvapõletik, Otrdektoz ..

Lit.: Tinyakov GG Histoloogia loomade lihatööstus, Moskva, 1967; Akajev AI, anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1975.

Joon. 1. Skeem tasakaalu ja kuulmise organid: 1 - Pinna; 2 - väline kuulmekäik; 3 - kuulmekile; 4 - haamriga; 5 - alasi; 6 - jalus lihaste; 7 - States; 8 - poolringikujuline kanalid; 9 - Ovaalne kotis; 9'spot tasakaalu ja tasakaalu osadena; 10 - n endolymphatic kanalis koti vee eeskoja; 11 - ümmargune kott tasakaalu kohapeal; 12 - kood sisekõrva; 13 - membraanse sisekõrvas; 13 '- orel Corti; 14 - Tympani; 15 - trepp vestibüül; 16 - vesi teod; 17 - teod aken; 18 - Cape; 19 - luu kuulmis toru; 20 - lääts-kujuline kivi; 21 - tensor trummikile; 22 - Trummiõõs.

Joon. 2. keskkõrva ja kondine labürindi: A - poluskhema jäänud keskkõrva ja kondine labürindi, B - poluskhema lõigatud teod; 1 - trumli võrgusilma; 2 - trummel ring; 3 - kuulmekile; 4 - pea, 4 "- käepide ja 4" - lihaste käe Malleus; 5 - keha alasi; 5 "- lühike ja 5" - pikk jalg; 6 - noolte sissepääs sisekõrva läbi akna Trummiõõs arvesse sisekõrva; 7 - States ja lääts-kujuline kivi; 8 - poolringikujuline kanalid ja 8 "- eelõhtul nende avamise; 9 - nool näitab tambur trepikoda vestibüüli; 10-10 ja vestibulaarfunktsiooni "- sisekõrva närvi VIII paari; 11 - spiraal lamina; 12 - kood sisekõrva; 13 - membraanse sisekõrvas; 13 '- orel Corti; 14 - Tympani; 15 - trepp vestibüül; 16 - teljega kohleal; 17 - Spiral ganglion sisekõrva närvi.

Joon. 3. Spiraal Keha: - katteplaat; B - sammaste rakud; aastal - spiraal tunnel; g - toetust ja - kuulmis rakke; e - jäseme; Noh - spiraal langevari.

Joon. 4. Lõika ampullid: 1 - Cupula; 2 - neuroepithelium, 2 '- ta juuksed; 3 - kamm viaali; 4 - närvi (katkendlik joon näitab nihkumist Cupula motion).

+++

Õu loomakliiniku vt. Veterinaar kliinikus.

+++

moodustades veterinaar- registreerimise süsteemi kvalitatiivsete ja kvantitatiivsete näitajate kohta veterinaaria praktikas. . U. aastal, eelkõige järgmised: loomad (ka linnud, karusloomad, kala ja mesilased), haigete või kahtlaste haiguste ühtegi haigust, langenud, hukkunud või sunnitud on taastunud need haigused; punktid halvemas olukorras nakkushaigused; immuniseeritud loomade või muid vorme ravi- ja profülaktilisi ravi; tagasilükkamise juhtumitega (seoses avastamiseks surmajärgse või muid kvalitatiivseid muutusi) organite ja rümpade tapetud kariloomade ja kodulindude liha kauplemise ja muude toodete .; arvu positiivsete analüüsitulemuste teatud (kalender) ajavahemik või mis tahes kuupäeval (kuu alguses, kvartal, aasta). Lähteaine USA. toimib esmase andmete salvestamise need arvud ajakirjad (raamatud) registri, mis on mõeldud esmase registreerimise haiguste ja surma loomi, samuti diagnostilisi teste, ennetamiseks, raviks, veterinaaria- ja hügieenitarbed ja veterinaarkontroll-sanitaarteenistuse, läbi veterinaareksperte. Alanud raamatupidamise ajakirju ühte vormi, mis on loodud direktoraat Põllumajandusministeeriumi veterinaar- NSVL. Alates 1975. aastast on rohkem kui 40 raamatupidamise ajakirju, sealhulgas 31 ajakirja ettenähtud vormis, eelkõige: registreerimise haigete loomade Magazine (selhozuchёt, vorm nr 1-vet), ajakirja kirjutamiseks anti-episootiliste meetmed (selhozuchёt, vorm nr 2-vet), Magazine salvestamise episootiliste riigi maakonna (linna) (selhozuchёt kujul № 3-vet) ja teised registreerimise haigeid loomi. Ajalugu - üks peamisi dokumentide esmase arvesse haigestumus ja suremus loomade (vt tabel lk 537 ...). Ajakiri on registreeritud loomad: a) siseneda veterinaaria võimalused ambulatoorse või statsionaarse ravi; b) arstiabi osutatakse väljumist spetsialistid majanduses; c) töödeldud spetsialistid taludes. Töötajad veterinaarteenistuse juhtiv raamatupidamise ajakirju, vastutavad õigsuse, täielikkuse, täpsuse või usaldusväärsuse sisalduva informatsiooni palke, samuti ladustamiseks neid 3 aastat.

(Lk chёtnaya metsaraie haigete loomade)(Paaritutel lehekülgedel ajakirja registreerimise haigete loomade)+++

kahju (Contusio), suletud mehaanilist vigastamist kudede ja organite häirimata naha terviklikkuse. See tekib siis lööb tugeva nüri objekte, loomade sügisel. USA iseloomustab: verevalumid, limfoizliyaniya, turse, valu, häiretele elundite. Verevalumid on väike (punkti, banded) või ulatuslik, immutamine kangad vere või vere kogunemine piiratud ruumi (hematoom). Samaaegselt limforragiya võimalik moodustada täidetud õõnsus lümf (Limfoekstravazat). Verevalumid tõttu esinevad lüngad läbi laevade naha 2 kuni 4 tundi pärast vigastust. 24-48 tunni pärast nende värvus tumesinine või lilla, 72 tunni pärast - pruun ja kollane. Pigmenteerunud naha verevalumid ei ole nähtav. Oma märkimisväärsete W. tugevat valu võib põhjustada loomale šokk. Heavy D koos kahjustuste ulatust veresoonte ja kudede kaasas purustada esmane traumaatiline nekroos ümbritsevatesse kudedesse ja resorptiivsete palavik; võib tekkida infektsiooniprotsess. Kui oluline ja ulatuslik mitu W. lihaseid neid ja ümbritseva lihasmassi katki biokeemilisi protsesse, mis toimuvad kehas Neurohumoraalsete vahetuses. Rümbad neid loomi varieerub autolüs on bakteriaalse saastatuse liha, halvendada maitseomaduste tervete kudede osi.

Ravi. Haigete loomade pakkuda mugavust. Zone D määritud nym 5% alkoholisisaldus Joodi või tanniin, või 5% vesilahus kaaliumpermanganaadi. Veeda lühike novokaiinille blokaadi antibiootikumiga. On 1-2 päeval kärbitud verejooks ja põletiku teket külm, Rõhksideme. Siis kaob extravasates termilise töötlemise koos massaaži. Mis areng valdkonnas vigastusi nakkuse kohelda nagu mäda ja Nekrootiliste protsesse. Vaata. Samuti hematoom, Limfoekstravazat.

+++

rikkumise sooled (Incarceratio intestinorum), vormi mehhaaniline sulgus sooled, mida iseloomustab kokkusurumine sooleseina tõttu viimisel füüsiline või avause, mis asub kõhu (sisemine song). Seal on rohkem levinud hobused. See võib olla kubeme kanal, avamisel ja kinnistilümfisõlmedest Rasvikus, kõhukelme, vahelihas. Äkki kiiresti intensiivistada rünnakuid koolikute, peatus peristaltikat, karminatiivne ja roojamine kiiresti arendada toksilisus ja langus südame tegevust. Diagnoosi saab rafineeritud rektaalne läbivaatus, kui lokaliseerimine USA. Kas saadaval palpatsioon läbi pärasoole. Ravi on sama, mis soolestikus kägistamise. Väikestes loomade operatsioon võimalik.

+++
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

У

 1. Teema: hiline ülitundlikkus. Ülitundlikkus vahetu tüübist. immunotolerants
  Definition. Rolli P. Medawar ja M. Hašek õppida tolerantsust. Meetodid tekitama tolerantsust (annus, manustamisviis ja omadused antigeen - tolerogena, vanuse faktor, viibimise kestus kehas). Tähendus lümfotsüüdi tolerantsi mehhanisme. Spetsiifilisus immunoloogilise tolerantsuse. Tühista loomuliku immunoloogilise tolerantsuse. Väljendus sallivuse ja selle praktiline
 2. Koolitus soolise sallivus
  Sugu sallivus - erapooletut suhtumist esindajad teisest soost, on vastuvõetamatu, et a priori omistamine inimeste nõrkused, mis väidetavalt on omane tema sugu, vabadust ideid paremust ühest soost teiste üle. Äärmuslikud ilmingud talu sugu on seksistlik - üksikisiku või rühma käitumisest, mis diskrimineerib naisi, piirates nende õigust
 3. Aktiivsus 9. Probleemid meetodid
  Eesmärk: toetada koolitust erinevalt. Leading rühma liikmed tutvustab erinevaid toetust, salvestamine vastava sõnastuse kriiditahvel? püüda mõista, mida teine ​​isik on tunne; ? rääkida oma tunnetest olukorra kohta; ? välja tuua olukorra keerukust; ? pöörata tähelepanu võimalusele vestluskaaslase; ? pakkuda abi; ? ütlen teile
 4. Tund 12. Sallivus sallimatuse ja ebakindlust
  Eesmärk: võrrelge mõisted sallivust ja sallimatust ebakindlust (agressiivsus). Leading rühma liikmed ütleb märk ebakindlusest, ei talunud (agressiivne) ja salliv käitumist, kasutades järgmist teesi: Märgid ebakindel käitumine ( "I - vaene sina - hea"): - inimene ei suuda kaitsta oma seisukohta; - Ei saa keelduda; - Oota
 5. Õppetund 1: Sallivus ja sallimatus
  Eesmärk: Tutvustada mõisted "tolerants" ja "talu". Sissejuhatus (sissejuhatus) Drive pakub osalejatele nimetavad end nagu nad sooviksid olla kutsutud rühm (võid kasutada pseudonüüm). Osalejad istuvad ringis, igaüks - märgi (kaardi nimi). Esimene on juhtiv. Iga lisanduv osaleja nimed ükshaaval nimed kõik näib teda.
 6. AINEKAVA
  Praktilised Õppetund 1: a) Organisatsiooni nakkusohtlikud haigla- ja anti režiimi ta. b) uurimismeetodite nakkav patsiendile. Tund 2 3. Kõhutüüfust, paratüüfust A ja B Õppetund 4 5. Salmonelloos ja teiste ägeda kõhulahtisuse infektsioonid. Õppetund 6 7. düsenteeria (Shigelloos). Õppetund 8 9. angiin. okupatsioon
 7. "Teoreetilisi ja metodoloogilisi põhjendus akmeologicheskoj kontseptsiooni tekkest ja arengust teemasid paljurahvuselise haridus"
  Esimeses peatükis on põhjendatud uue suuna ja tööpsühholoogia - etnoakmeologiya haridus, sotsiaalsete institutsioonide peetakse mitmerahvuseline isiksuse areng, põhimõisted etnoakmeologii haridus ja põhimõtted, millele uue suuna: põhimõte determinism, tegevuse lähenemine, arengu põhimõtet, põhimõtet võrdlev analüüs riigi psühholoogia
 8. Õppetund 4: mõistmine ja ühtsus grupis
  Eesmärk: suurendada ühtekuuluvust, vastastikust mõistmist ja ühtekuuluvuse nimel. Oluline on rõhutada, et sallivus on teatud kvaliteedi vastastikmõju subjekti ja objekti, nimelt -. Tahet võtta teemaks soolised erinevused objekti, sealhulgas välised tunnused, luule, käitumist jms D. See koostoime ei oma
 9. Lisa nr 2
  Toimub lõplik küsimustiku. Arutelu isiklik "karikakrad". Reflection klassid. Osalejad väljendada oma muljeid koolitus. Rituaal hüvasti. KÜSIMUSTIK 1. Mis sa arvad, kas vennosluzhaschim õppetund psühholoogiline koolitusvajadus, koolituse meetodeid samoregulyaschii? 2. Kas on mingeid kogemusi koolituse rühm, tubli, ma ei tea? 3. Mis,
 10. "Empiiriline uurimus teket ja arengut pädevuse haridus mitmerahvuseline teemadel"
  Kolmas peatükk annab üldise kirjelduse empiiriline uuring 2127 vastajat. Autor protsessi empiiriliste uuringute osalenud õpilased algklasside - 402 last, keskkooli õpilased 5-11 klass - 250 üliõpilast, vanemad algkooli õpilased - 83 inimest, üliõpilased - 489 inimest, keskkooli õpetajad - 184 inimest, psühholoogid, sotsiaaltöötajad .
 11. Tund 7. tolerantsus
  Eesmärk: Võimaldada grupi liikmed, et hinnata nende tolerantsus. Harjutus 1 Kõik osalejad istuvad ringis. Üks osaleja kõigist siirdamine, võttes arvesse värvi silmad valguse silmadega tumeda silmadega. Kui töö on tehtud, teine ​​pool kohandada saadud kombinatsiooni omal moel. Siis sama kehtib teiste osalejatega. Arutelu käigus rühmas kaasas
 12. Õppetund 6: Kui palju sa tolerantse inimese?
  Eesmärk: uurida küsimust, omadusi, mille järgi inimene ei ole piisav, et pidada tolerantne. Harjutus 1 Esiteks, bändi liikmed proovida mäleta üksteist paremini. Igaüks saab peremehelt paberilehe nimi rühma liige soost, kus esimene on arendada. Siit mehe nägu on vaja vastata küsimustele, mida küsitakse
 13. Session 3. salliv side.
  Eesmärk: õppida meetodeid tolerantne side. Tingimustes kaasaegse tsivilisatsiooni optimaalset tolerants - on jätk meie endi kogemusi ja kriitiline dialoog. Inimene võib näha eri asendis, eri väärtuste süsteem ei ole midagi, mis ähvardab oma positsiooni, ja see võib aidata tal lahendada probleeme, oluline mitte ainult temaga, vaid ka paljudele inimestele. See vorm
 14. ACME (angioplastika Võrreldes meditsiin)
  Eesmärk: tulemuste võrdlemiseks ja farmakoloogiliste sekkuvate (PTCA) patsientidel südame isheemiatõbi juuresolekul üksik laev haigusest 6-kuulise jälgimisperioodi. Uuring: randomiseeritud ühekeskuselises. Patsiendipopulatsiooni: patsientidel stabiilse stenokardia või hiljutine müokardiinfarkt, ühe stenoos> 70% proksimaalses segmendi üks koronaararterite koos
 15. Acmeological ja aksioloogiline lähenemine probleemile sallivuse suhtlemise
  Psühholoogia uuringud kõigepealt tingimusi ja tegureid, mis pakuvad kõrgeimat inimese saavutus tahes valdkonnas erialane tegevus üksikisikuna kui küps teema selle tegevuse (BG Ananiev, AA Bodalev, AA Derkach ja . Rybnikov ja teised.). Seetõttu raames töökeskkonnas sallivust suhtlemise mõistavad meid oluline omadus
 16. Õppetund 5: Sallivus teiste läbi seoses ise
  Eesmärk: Et näidata suhe ettevõtlusega seotud tolerantsus teised. Harjutus 1 Võime kergesti saada ühendust ja vestlust nagu juhuslikult osa oma kaaslase näitab kõrge tolerantsus. Plii pakub osalejatele rida kohtumisi omavahel ühendatud paarikaupa. Selleks Vestluse alustamiseks ütle midagi kena oma
 17. Hügieenilised normeerimine õppekavavälise tegevuse lastel ja noorukitel
  Põhjalik ja haridusasutuste töö õpilased ei piirdu koolitusi koolis ja kodus. Saavutamine selleks abi osaleda üldkasuliku töö erinevaid kruusid, kooli spordi jms D. Igasugused sotsiaalsed töö ei tohiks võtta rohkem kui 4-5 tundi nädalas keskkoolis ja 3-4 tundi -. Juunior. Küsimus täiendavaid õppekavavälise tegevuse lahendatud
 18. Tund 8. haldamine emotsioone
  Eesmärk: luua emotsiooni juhtimise oskusi, mõistmist emotsionaalset seisundit teised. Harjutus 1 Iga grupi liige pakkumisi meenutada olukorda, mis tekitas tunde, ja rääkida tema rühm; rühm püüab mõista mõttes kogenud inimesed selles olukorras. Kui mõned osalejad on vait, on vaja selgitada, et kogu grupp on väga oluline, et neid kuulda
 19. "Optimeerimise akmeologicheskogo tekkest ja arengust paljurahvuselise pädevuse hariduse teemadel"
  Kuuendas peatükis paljastab sisu nähtuste "Akmeologichesky moodustamine" ja "Akmeologichesky areng", analüüsib tingimusi ja tegureid akmeologicheskogo tekkest ja arengust paljurahvuselise pädevusse subjektid haridus, arenenud viise optimiseerimispotentsiaali läbi etnilise akmeologicheskih programme kõikide osalejate õppeprotsessi (õpilased ja nende vanemad,
 20. Kokkuvõte. Ligikaudne psühholoogi tööplaani raseda 2004
  URAO, psühholoogiline õppejõud. Distsipliin - Medical pedagoogika kava tööhõive rase. ligikaudne teemasid