meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

О

+++

katvate vahenditega vt. lima vahenditega.

+++

saastepuhastuse liha vt. tavapäraselt aktsepteeritava liha.

+++

desinfitseerimiseks vett, vabanemist vee mikroorganismidest patogeensed loomadele ja inimestele. O.: Meetodid kloorimise, keetmine, osoonimisel desinfitseerimine ultraviolettkiirguse, ultraheli, kõrgsagedusvooluga ja teised. Kõige sagedamini kasutatakse kloorimise abil 1,3% lahus oli valgendi või kloori gaasi tarbivate aparaatide chlorinators. Kuvamiseks bakteritsiidset toimet kloori vaja rohket kloor, osana see seondub orgaaniliste ja anorgaaniliste ainete kergesti oksüdeeritud. Bakteriaalfloorat kloorijääkide kahjulikku mõju tingimus selle kontsentratsioon vees 0,3-0,4 mg / l, ja kokkupuutega vähemalt 30 minutit. Kloorivaks viiakse läbi pärast koagulatsiooni, selitamist, filtreerimist vesi (vt. Vee puhastamine). Double-kloorimise kasutatakse desinfitseerimiseks tugevalt reostunud vesi. Kiireks desinfitseerimiseks saastunud vee või uurimata kloori suurendatakse doosi 5-10 korda (superchlorinate). Lisades ammoniaakveest või ammooniumsoolad (ammoniation) pärast kloorimise pikenenud termin säilimise kloorijääkide, lisades neid kloorimise väheneb vee hlorpogloschaemost. Bakteritsiidse toimega kloorimine ammoniation sõltub massisuhe kloor ja ammoniaak. Enamik pikatoimelise segu, mis sisaldab kloori ja ammoniaaki ekvimolaarsetes suhtarvude vastab teket monochloramine (massi suhe kloor ja ammoniaak 4: 1 või 5: 1). O. aastal. ultraviolettkiirguse kasutatud seaded: AKH 1 RH RHD 7 lambid; RH 1P RKS RKS lampide 2,5; 1P RH lambid CCB 60P; RH 3H lambid CCB 60P; SVA 6P lampidega UOV 5H või CCB 60P. O. aastal. bakteritsiidne lambid saavutatakse kiiremini kui vette panna. Ozonization arvatud bakteritsiidne efekt saavutatakse kõrvaldada lõhnad ja maitsed, värvi vähendada vee. Summa jääkosooni vees peaks olema vahemikus 0,3-0,5 mg / l. O. aastal. kasutatakse väikestes kogustes keeb 10-15 min, millisel kujul suitsetamine spooride mikroobid surevad. O. c., Obsemenёnnoy mõned eoseid vormid mikroorganismide saavutatakse alles pärast mitu tundi keemiseni.

Lit.: Kul LA, alused füüsikaliste ja keemiliste meetodite veepuhastusseadmed, M., 1962; Onegov AP, Dudyrev Yi, Khabibulo MA, käsiraamat põllumajandusloomade tervise, M., 1975.

+++

õhu desinfitseerimine, hävitamine haigustekitajate õhus. O. aastal. teostatud füüsikaliste ja keemiliste vahenditega. Veterinaarkasutuse O.. bakterioloogiliste karbid, loomakasvatushooned, punktid kunstliku viljastamise võimalus Bioloogiline Industry füüsilise kasutatavad vahendid ultraviolettkiirguse lainepikkusega 200-280 nm tehislikest allikatest - germicidal lambid juhtpulti 15, juhtpulti 30, SB 60, ja nende baasil erinevate illuminators. O. aastal. ventilatsioon. kanalite karja ruumides kasutades spetsiaalseid hajuti bakteritsiidse lambid juhtpulti 30 või 60 dB; et vältida hoonesse siseneda mikroorganismide ukse rahul loor voost ultraviolettkiirguse eest. O. aastal. Sise- saavutatakse otsene või peegeldab UV-kiirgusele.

Keemilised ained, mida kasutatakse O. c., On väga hajutatud aerosoolid mõned mikroobitõrjevahendite. Viimane peab vastama järgmistele nõuetele: olema mittetoksilised, ei ärrita limaskesta, lõhnatu, roostevabast metallist, ei sütti kergesti vees lahustuv, küllastab õhu väikestes kogustes. Kuna mikroobitõrjevahendite O. aastal. lehe Trietüleenglükoolünker, piim-, äädik-, sipelghappe, resortsinool, eukalüptiõli, kurereha ja teised. Neid aineid OA. läbi aurutades iga laeva või spetsiaalse pihustite (RSSZH, SAG 1 ja DAG 2 jne ..).

O. aastal. bioloogiline hävitamine aerosooli kasutada veterinaarkasutuse eelkõige meetodeid, mis põhinevad õhu filtreerimine läbi poorsed filtrid on valmistatud puuvillast, asbest, klaas kiud, sünteetiline materjal, ja Elektrifiltrite. Filter meedia teatud aja pärast, asendada või desinfitseerida ja puhastada taaskasutamiseks. Hävita bioloogiliste aerosoolide saab kasutada ka kunstlik õhu ionisatsiooni. Osakesed kantakse horisontaalsel pinnad, mis on kaetud ravimid, mis annavad tack ja bakteritsiidne toime.

Lit.: Karpuhin GI, bakterioloogiliste uuringute ja õhu desinfitseerimine, M., 1962; Yarnykh VS, aerosoolid veterinaarmeditsiinis, M., 1972.

+++

Nudistamist (Decornuatio), hoiatussignaali kunstlikku kasvu või nende eemaldamist. Toota karja teket hornless loomad eesmärgil vigastuste ennetamine; luumurdude, ebanormaalne kasv, kasvajate ja teiste haiguste sarved; hirved - jaoks sarved; lammastel - patoloogiline kasvu sarved. O. läbi keemilise, termilise ja kirurgilised meetodid.

Vasikad esimese 3-15 päeva elu sarve kasv lakkab hõõrudes sarv rudiment (küür), tugevad leelised, happed ja muud ained, kuni vere tilk. Parem on taotleda sööbiva pulber segada võrdsetes osades, kus kirjavigade liimi või seguga 28% soolhappe antimontrikloriidi, 7% soolhappe salitsüülhapet ja 65% COLLODION mine, et kiiresti tahkunud ja moodustab läbimatu niiskuse ja tolmu film. Nahk ümber paistetus küür võimaliku keemilise määrduda vaseliiniga. Vasikatele 2-3 nädalat vana horny tuberculum sear jm elektrilised cautery või tavalise jootekolviga 4-8 nädala vanused vasikad horny rudiment parem aktsiisi toru (perforeeritud) tera vastavalt kohaliku anesteesia. Loomad vanuses 3 kuni 5-6 kuud sarved lahati erinevate käärid (joon. 1).

Et eemaldada sarved täiskasvanud loomad kasutavad veretu ja verine viisil O. veretu meetod vaakum kummist rõngas rakendatakse baasi sarv kasutades delatatora. Pre veeta pikka sarve anesteesia närvi. Horn kaovad 4-8 nädalat. Kui verist meetod O. sarv eemaldada juhe nägi või kiiritusravi pärast narkoosi. Ajal operatsiooni rakendatakse hemostaatiliste ajaline tselluloosi (joon. 2). Haavade ja selle tihend - eeskirjade kohaselt üldkirurgia. Parim aeg O. täiskasvanud loomad - sügisel. O. vastunäidustatud raseduse 2. pool rasedust.

Me kärpima noor hirv, ei ole veel luustunud, nahk kaetud sarve (sarved) 1-1,5 cm kõrgusel oma pärjad. Hemostasis haava pinnale hõõrudes segu naftaleeni (25%) ja alum (75%). sarved laskmine läbi igal aastal jooksul jahedamaks kellaaegadel, tavaliselt hommikul või õhtul.

Joon. 1. Ühine aiakäärid.

Joon. 2. Ajaline pulp.

+++

kustutavad (ladina obliteratio, bukv.- unustusse siin -. hävitamine), imperforate keha õõnsused (nt pleura) ja elundite (nt veresoonte, erituselundite kanalid bronhid). OA tekib siis, kui organisatsioon eritist, trombotich. mass, mis täidab veresoone valendiku, kui spadenie õõnsused (nt alveoli ajal kopsu atelektaas).

+++

Kiilaspäisus (alopeetsia), juuste minna vill, ei kaasne nähtavad muutused nahas. A. On kaasasündinud, seostatakse patoloogias ema organismis, päriliku anomaalia, Sugulusaretuse ja sümptomaatiline, mis on haiguse sümptom (infektsioonid. Or parasiithaigused, kiiritust ja teised.). A. ravi kaasasündinud ebaefektiivne. Kui sümptomaatiline OA võtta meetmeid, et kõrvaldada algpõhjus, mis põhjustas haiguse ja kohaldada lokaalsele ravile (termiline vesi ravi, piiritust, kamper, darsonvalization jt.).

+++

ainevahetust ja energia ainevahetust, komplekt ümberkujundamise aine ja energia kehas, pakkudes oma elulisi funktsioone. Engels, määratledes elu, märkis, et tema kõige olulisem omadus - pidev vahetamine ainete keskkonda lõpetamisega, mis on lõpetatud ja elu. O. aastal. ja SE-spetsiifiline ja hädavajalik atribuut elu. Tähendus O. aastal. ja e. See on taastada lagunevate keha ja kaotavad toitaineid vaja ehitada kogu selle struktuurielemendid, ning tagada elulisi funktsioone keha energiat. Tekivad metaboolse energia säilitamiseks kasutatakse kehatemperatuuri, tööde, kasvu ja arengut ning pakkuda struktuuri ja funktsiooni raku elemente. Seega, ainevahetus ja ümberkujundamine energia on lahutamatult seotud ja moodustavad ühtse terviku. O. aastal. ja e. See sisaldab kahte peamist pidevalt omavahel protsessid - assimilatsioon (anabolism) ja dissimilatsiooni (katabolismi). Assimilation - kogum keemiliste reaktsioonide viib kasutamiseks ja töötlemiseks ainete sattumist organismi väliskeskkonnast ning kompleksi moodustumist keemilised ühendid kuuluvad rakkude tsütoplasmas ja kudedes; See on seotud energia tarbimise. Dissimilatsioon on lagunemine ained, mis moodustavad rakud ja saadud väljaspool, lihtsamateks ühendid, mis seejärel sattuda keskkonda kui jäätmed. O. Biochemical reaktsioone. ja e. subcellular struktuurid esineda teatud järjestuse ja teostatud abiga ensüüme.

O. aastal. ja e. See hõlmab kolme etappi: 1) konverteerimisel toitaineid seedeorganite (vt seedimist) ja imendumist ,. 2) vahepealne vahetada, sealhulgas assimilatsiooni- ja dissimilatsiooni ainete organismi kudedes; 3) hariduse ja jaotamise lõppsaadused metabolismi organismis uriini, rooja, väljahingatavas õhus ja nii edasi. D. energia kogus vabaneb igal etapil OA. ja e., erinev. 1m samm on lõhustamisel toidukomponente - aminohapete valgud, süsivesikud glükoosiks, lipiidid vabastamiseks rasvhappeid ja glütserooli; soojuse eraldumisega tekib väikestes kogustes - 0,6% energiast valke ja süsivesikuid, umbes 1% lipiidide energiat. 2. etapp - ainete oksüdatsiooni moodustati 1. etapis atsetilkoenzima ,? ketoglutaarhape ja oksaloatsetaadi. Samal ajal vabaneb {{1/3}} kogu energia suletud toitaineid. 3. etapp kaasneb oksüdatsiooni atsetilkoenzima A sidrunhappe tsükli lõppu tooted ainevahetust - CO2 ja H2O. See etapp on iseloomulik vabastamist {{1/3}} kõik toitained energiat. 40% energiast protsessi metabolismi ja muundatakse soojus- ületab 60% kasutatakse sünteesi makro-ergilised ühendid. Suhe energia hulk saadud toitainetest ainete ja energia hulk toimetatakse väliskeskkonnast, nimetatakse energetich. keha tasakaalu. Määrata tasakaal on väga teoreetiline ja praktiline tähtsus, eriti arvutamiseks söödaratsiooni. Teisen. O. tõhususe reaktsioone. ja e. See väljendab energia hulk antud temperatuuril, mis on võimalik konverteerida tööd. Iga organism iseloomustab niinimetatud baasainevahetuse, mille all mõeldakse minimaalne energia hulk, mis on vajalik täielik ülejäänud keha. Põhiainevahetuse määratakse hinnata tüüpi O. aastal. ja e. ja füsioloogilised norme rinnaga.

Seadme tasemel ainevahetusprotsesse vajadustele keha reguleerivate süsteemide läbi, mis sisaldavad Automaatne. määruse tasandil sisekeskkonda raku mehhanismide abil subtsellulaarse struktuuride (oluline roll OA. ja e. rakkudes on biomembraane), endokriinsete (vt. hormoonid) ja närvisüsteemi reguleerimise (vt. Neurohumoraalsete reguleerimine).

Oluline koht O. aastal. ja e. hõivata vitamiine, mineraale, sealhulgas mineraalide. Vitamiinid osalevad ensüümreaktsioonide koostises koensüümid, nagu derivaat vitamiini B1 - tiamiini - toimib koensüümina dekarboksüleerumist? Ketohapete. Olulist rolli mineraalide ainevahetuse mängida Na, K, Ca, P, ja muud anorgaanilised ühendid. Fe kuulub hemoglobiini ja müoglobiini. Suhe ensüümi aktiivsuse vajalikud mikroelemendid (Cu, Mn, Mo, Zn, jne). Arengu jälgimine OA. ja e. See on aluseks biokeemiliste varakult diagnoosida paljusid haigusi põllumajandusloomadele. Arendaja suur hulk uurimismeetodeid, mis võimaldavad analüüsida jälgedena bioloogiliste substraatide kasutamise kiire meetodid ja kiire automaatne. aparaati. Vaata. Samuti Lämmastik ainevahetust. Rasvade ainevahetust. Süsivesikute ainevahetus.

Lit.: Toparskaya VN, füsioloogia ja patoloogia süsivesikute, lipiidide ja valkude ainevahetust, Moskva, 1970; Komarov FI, Korovkin BF, Menshikov VV biokeemilised uuringud kliinikus. L., 1976; Drzhevetskaya IA alused füsioloogia ainevahetust ja endokriinsüsteemi, Moskva, 1977.

+++

minestus (sünkoop), ajutine kaotus keha vastuseks väliste stiimulite. See tekib tulemusena vereringehäirete ajukoore. O. jälgides südame-veresoonkonna haigustega, hapnikupuudust, hüpoglükeemia, peaaju vereringehäirete, vingugaasi ja teised.

Ravi: eemaldamine põhjuste rõugete, rahu, osutamise värske õhk, eesmärgiga toonimine, südame-veresoonkonna ained.

+++

lõhnataju, loomade võimet tajuda teatud tunnuste (lõhn) keemiliste ühendite keskkonda. O.- ühte liiki chemoreception; See on loom otsingu ja väljavalimise toit, vesi, jälitamine saagiks, pääste- vaenlase ning bioorientatsii biokommunikatsiooni (nt märgistamine territooriumil, otsida ja tunnustamist seksuaalpartnerist). Lemmikloomad hästiarenenud O.- makroosmatiki - peaaegu kõik imetajad, sealhulgas lemmikloomad. Mikroosmatiki - loomad Nõrgalt arenenud O.- linnud, vaalad, primaadid. Perifeerne. osa (retseptorid) Obon. süsteemi selgroogsed on nina limaskesta. Juhtiv rajad ühendada retseptorite keskele O. osakondade suuraju (Obon. Lambid, Obon. Centers Vana-cortex ja Subkortikaalsetes tuumad). Molekulid lõhnaainete, on signaal teatud objektide või sündmuste väliskeskkonna koos õhuga jõuda haistmis-. rakkude sissehingamisel neid läbi nina või suu kaudu (ajal söömine - läbi choanae). Siit Obon. rakkude impulsse läbi maitsmis. ajju keskused, kus on rahulolutunde. lõhn. Tundlikkus haistmis-. süsteemid erinevates loomaliikide ning oleneb iseloomust ja kontsentratsioonist lõhnaaine, selle kiirus läbipääsu ninaõõnes, temperatuur atm. õhku ja nii edasi. d. O. hästi arenenud koerad (neid on umbes 125 miljonit eurot. Obon. rakud). Jahikoerad lõhna hirveliha vahemaa 1 km. Hobused on võimeline avastama lõhn väikseim saasteainete vette. Veised lõhnab ammoniaagi lahjendusel 1: 100 000. intensiivsus tunne pidev lõhn nõrgeneb aja jooksul - on kohanemine konkreetse OS lõhnaainete. A. häiritud põletikulised ja atroofiline protsesse nina limaskesta ja lüüasaamist keskus, osakonna Obon. süsteem; näidanud suurenenud tundlikkus lõhnade (hyperospheresia), vähenemine (hyposphresia) ja kaotus (anosmia) O.

Lit.: AA Bronstein, haistmisretseptoreid selgroogsed, L. 1977.

+++

veterinaar- ravi meetmete kogum neutraliseerida bakteriaalsed ained, hävitamine mürgiste ainete ja radioaktiivsete ainete kasutusele kest loomi. O. aastal. toodetud spetsiaalsed veebilehed, juurutada lähedal veeallikatest või sobivad ruumid, reeglina väljaspool nakatunud ala. Kui suured alad radioaktiivsete ainetega saastunud platvorm varustatud piirkondades, kus on madalaim tase kiirgust. O. pad. jagatud puhaste ja määrdunud pool objektil töid korraldab in-line, nii et iga nakatunud looma järjekindlalt läbinud kõik etapid OA. Dirty poole kohtu toota: desinfitseerimine (desinfitseerimine), degaseeritud või puhastada kihiga, millele järgneb vananemine ja sõlmida pesemist puhta veega. Loomade ravi, radioaktiivsete ainetega saastunud toimub all Radiologica. kontrolli. Kui pärast ravi nakkuse astmest naha jäi eespool lubatavad väärtused, töötlemisel korratakse. On puhas pool kohtu loomadel on arstiabi või konkreetseid bioloogilisi tooteid kasutatakse ennetamiseks. Vastavalt O. lõpus. neutraliseerida (desinfitseerimine dekontaminatsiooni- või saastest) seadmed, ruumid ja territooriumi. Need, kes töötas määrdunud pool kohtu pass puhasta.

+++

Käte töötlemisel, valmistamisel operatsioonisüsteemi poolt ja tema abilised operatsiooni. Meetodid A. p., Kasutatud veterinaarkasutuse jagatud mechanochemical ja dehüdratsiooni.

Mechanochemical meetodeid. Meetod Fyurbringera. 10 minuti jooksul, pesta voolava sooja vee harja harjaga ja seebiga käsi, küünarvarre ja küünarnuki piirkonnas. Esiteks pese peopesa, siis tagaküljest iga sõrme, varbavahedeni ja küünemaatriksis vasaku käe, siis sama protsessi õige sõrmed. Siis pesta peopesaga pind ja servad vasakul ja paremal, siis - peopesa ja tagaküljest ranne, käsivars, küünarnukk piirkonnas vasakule, siis paremale käele. Töötlemine lõpeb konks või käte ja sõrmede, pöörates erilist tähelepanu puhtuse küünemaatriksis. Pestud käed pühkida steriilne kare rätik, 3 minutit, töödelda 70 {{°}} nym alkoholi ja 3 min - 0,5% nym elavhõbekloriidi lahust. Meetod oliiviõli. Käed ja käsivarte küünarnuki pestakse kuuma veega 5 minutit. Hõõruge valmistamine joodi denatureeritud piiritus formaliini 1: 3000 või 1: 1000. Meetod Spasokukotsky - Kochergina. Pesta käed basseini soojas värskelt valmistatud 0,5% SG lahusesse 5 min (pärast 2,5 min muutub lahuse), 3 70 pühkida min {{°}} nym alkoholi ja 2 min - 9b {{°}} nym alkoholi. Meetod Napalkova. Käsipesu 5 min sooja kaaliumhüdroksiidi 1: 2000;

3 min pühkida denatureeritud alkoholi.

Dehüdratsioon meetodeid. Teel Zabludovskii käed töödeldi 3 min 5% nym alkohoolsete lahendus tanniini; meetodi Pokotilo - 5 min 10% vesilahuse tanniini; meetodi Amineva - 3 min 70 {{°}} nym alkoholi, millele järgnes 2 min 96 {{°}} nym alkoholi.

Sovrem. viise O. lk. tagada puudumisel mikroobse kasvu kontrolli kolooniate pesud kätega ainult esimesel 15-20 minutit pärast operatsiooni. Seega iga 15-20 minuti kätte tuleb puhastada 96 {{°}} nym alkoholi pärast nende eemaldamist verest.

Lit.: Üldine Veterinaar- kirurgia, ed. MV Plakhotina, Moskva, 1966.

+++

veterinaar- haridus, komplekt süstematiseeritud teadmiste veterinaarmeditsiinis, omandatud kesk- ja haridusasutused. See kuulub kategooriasse erialast haridust.

Venemaal esimene veterinaar- kooli lähedal avati Moskvas (lk. Horoshёvo) 1733 ja hiljem (1803) on loodud karja-meditsiinikooli Peterburis, Moskvas ja Lubnõ. A. areng kõrgem. See seotud veterinaarkontrolli korraldamise osakondade alguses Moskvas. ja Peterburis. Kirurgilise meditsiini Akadeemia (1808), siis teistes ülikoolides. 70-ndatel. XIX sajandil. Loodi Veterinary Institute (Harkovi, Kazan jt.), mis juba 1917 valmis 8288 veterinaarid.

O. NSVL. palju tähelepanu pööratud. Juba esimestel aastatel Nõukogude. asutused korraldati veterinaarasutuste Omski ja Saratov (1918), Moskva ja Petrogradi (1919), Kiiev (1920) ja teistes linnades. A. Improvement organisatsioonis. Ta propageeris ülevenemaalise kongressi sõjalise volinikud, esindajad õppejõudude ja üliõpilaste veterinaaria instituudi (Moskva, 1921), kus otsustati, et tugevdada materiaalne baas veterinaar- kolledžid, samuti tõstatas küsimuse jagunemise kõrgem veterinaar koolid veterinaar- ja loomakasvatuse osakondades. Aastal 1940 oli riigi 29 veterinaaria instituudid ja teaduskonnad; 1980. aastaks arvu ülikoolide NSVL Põllumajandusministeeriumi süsteemi tõusis 48. Veterinary kolledžid ja osakonnad on saadaval kõigis liidu vabariikides, sh VNFSV, 27, 6 Ukraina NSV, Kasahhi. NSV 3. 16 kontorite veterinaar- teaduskondades toimus tellitud koolitus veterinaarid. Aastal 1979/80 õppeaastal veterinaariainstituut ja veterinaaria osakondade teiste ülikoolide tehti umbes 8860 inimest, sealhulgas 1340 kirjavahetuses osakond; koguarvust õpilane ülikoolide ja veterinaaria veterinaaria teaduskonnas, oli umbes 41100 inimest OA süsteemi. koolitust veterinaar- spetsialistid erinevates valdkondades (nt MTIMMP toodab sanitaar- ja veterinaararstidele, MBA kehtestatud veterinaar--bioloogilise teaduskonna, mis on valmistatud veterinaarid, biokeemikud ja biophysicists, loomaarstide). Õppekava (1973) koolitus loomaarstid on mõeldud 5 aastane tähtaeg koolitus (tagaselja - 6 aastat). Aastal 29 veterinaar- ja põllumajandus- ülikoolid on teaduskondade täiendõpet veterinaarmeditsiini spetsialistid. Keskmine veterinaar- omandanute saada veterinaaride 178 põllumajandus- ja veterinaaria kolledžid (1980).

O. aastal. välismaal. Lääne-Euroopas, O.. See hakkas arenema keskelt XVIII sajandil. Esimene veterinaar koolid avati Prantsusmaa (Lyon, 1761; ja Alfort'is Torino, 1765), Austria (Viin 1775). Aastal 1979 Euroopas oli 53 veterinaar koolid Aasias - 62, kell Amer. mandril - 42 Aafrika - 3, Austraalia ja Okeaania - 3, India - 19 USA - 18, Jaapanis ja Hiinas - 14, Itaalia - 9 UK - 7, enamikus teistes riikides - 1 veterinaarkooli .

+++

reverse aferentsete impulsse (ladina afferens, sündinud surmad afferentis - .. laager). Füsioloogilised kohaletoimetamise mehhanism kesknärvisüsteemi informatsiooni edenemise kohta kasulikku parameetrite järgi, tulemused sihipärane tegevus organismi. Idee mehhanismid ja rolli O. a. esmakordselt kasutusele füsioloogia Nõukogude teadlane P. Anokhin 1935. Termin "O. a. "sarnane mõiste" tagasiside "moodsa küberneetika. Erinevad funktsionaalsed süsteemid ja OA. See annab keerukamaid võrdlemine protsessid kesknärvisüsteemis mudel, oodatud tulemuse sihipärane tegevus organismi tegelikult saavutatud. Keskmes O. a. võib aluseks nii humoraalset ja neuraalset mehhanismid. Näiteks funktsionaalne süsteem ja O. söömist. saavatel kehas toidu viiakse läbi genereerides voolu ergastuslainepikkusega seedetrakti retseptorite edendamisel toidu kokkupuutesse ning kooma tõttu kontsentratsioon veres toitainete protsessides imendumist maos ja soolestikus. Mehhanism O. a. arvestama analüüsi füsioloogilisi protsesse teostatakse süsteemi seisukohti.

+++

kolonisatsioon, sama levitamist.

+++

vaatlus (ladina observatio -. vaatlus) veterinaarsüsteemi isolatsiooni piirav, ennetav, anti-episootiliste, meditsiini-, veterinaar- ja sanitaarmeetmetele asutatud episootiauuring puhkemise või puhkemise bakteriaalne infektsioon, leviku tõkestamiseks loomataudi. AO nähakse ette meetmed, et lokaliseerida ja kõrvaldada nakkus koldeid. Kell puhkenud nakkuse režiim O. asendada karantiini pärast tulemuste konkreetse ekraan - otsustama, millist patogeeni infektsiooni või loomahaiguste diagnoosimisega, kus ei paku karantiini. See karantiini asendatakse OA alles pärast desinfitseerimist või samoobezzarazhivaniya keskkonna objekte ja loomade ravi. Seoses režiim O. ülempiiri sisenemise, väljumise ja transiidi igasuguse transpordi sisend (import), väljund (eksport) ja run (transiit) nakatunud loomade põranda; keelata eksport toores loomsete saaduste, sööda ja desinfitseerimiseks saastunud vara ilma loata ja veterinaarteenistus; võtta meetmeid, et vältida inimeste nakatumist leida neid keskendub infektsiooni ja töö loomadega. Territooriumil nakkuse fookuse võtta arvesse kõiki loomi, pani need tõhustatud järelevalvet, kliinilisi uuringuid ja kohandatud või küsitlus päevas Temperatuuri. Toidu ja sööda kasutamisega alles pärast usaldusväärne desinfitseerimine. Kuigi nakatades karjatamise keeld. Samal ajal teostada loomade ravi, desinfektsiooni deratizatsioon ja desinfitseerimine, desinfitseerimine nakatunud objektide keskkond. Kindlaks peamised tegurid nakkuse ja võtta meetmeid, et tõkestada haigustekitaja sidetraktides. Loomad iseloomust sõltuvalt infektsiooni ennetusravi allutatakse hädaolukorra laia spektriga antibiootikume, ravimisel või immuniseerimiseks vajadusel neid tappa või hävitada liha. Paigaldage pidev seire veterinaar-, sanitaar- ja anti-episootiliste meetmeid, suurendada bakterioloogilist kontrolli teiste nakatunud loomade ja nendest saadud toodete. Erilist teostatud täies kooskõlas omadused eriti nakkushaigus. O. režiim on võetud ka kõik piirnevatel aladel karantiini ala.

+++

veterinaar- ühiskonnas, vabatahtlikud ühendused, organisatsioonid, ühendades veterinaar- töötajaid (teadlased, ekspert, õpetajad õppeasutuste jt.). OA kohal. See võib olla ka taludes, talud, koolitus ja muu abiruumidega (mida esindab nende juhid). O. auliikmed. valitakse kodanike poolt NSVL ja teiste riikide - autorid suuremate tööde teoreetilise ja praktilise veterinaaria, samuti isikute silmapaistvaid saavutusi valdkonnas loomakasvatus.

Bas. O..: Ülesanded arengu teoreetiliste ja praktiliste küsimuste valdkonnas veterinaarmeditsiinis kehtestamine uusimaid saavutusi veterinaaria; Et anda juhiseid veterinaarorganisatsioone ja meditsiiniasutustes; läbi teaduslikke nõuandeid; edendamine teaduslike saavutuste ja parimate tavade ennetamiseks ja raviks tööd; süvendada ja laiendada erialaseid teadmisi veterinaarmeditsiini spetsialistid. O. aastal. korraldada teaduse ja tööstuse konverentside ja koosolekute lõigud, avalikke loenguid ja teaduslikke arutelusid olulistes küsimustes veterinaarmeditsiini; läbivaatamine ja avaldamine konverentsikogumikes, voldikud ja populaar-teaduslikud teosed; osalenud läbiviimisel üldkasuliku korral selles valdkonnas veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse. A. Tegevused. reguleerib harta, milles sätestatakse eesmärgid ühiskonna, õigused ja kohustused oma liikmete kindlaks laekumise järjekorras ja vahendite kasutamist ja vara. A. Kõrgeim juhtorgan. - Üldkoosolek, mis valib juhatajate esimehe, aseesimehe ja sekretäri-varahoidja. Kontroll OA tegevust. vastutusel veterinaaria sektsiooni teaduslik ja tehniline Society of Agriculture.

O. aastal. On palju riike (Poola, Tšehhoslovakkia, Ida-Saksamaa, Bulgaaria, Ungari ja teised.); NSVL - Lätis, Leedus, Eestis, Stavropol Territory, Leningradi, Voroneži, Ulyanovsk, Sverdlovski piirkondades.

+++

lubjastumise sama petrification.

+++

Owari, sama munasarjapõletik.

+++

munasarjade eemaldamine ooforektoomiat (alates novolat ovarium -. munasari ja kreeka ektom {{e}} -. lõigatakse kastreerimist), munasarjade eemaldamist. Vaata. Kastreerimine.

+++

Ovogenees näha. oogenees.

+++

parm, 4 pere Diptera, et putukad (Diptera), vastsed - konkreetse parasiidid imetajaid. Pere mao O. (Gasterophilidae) sisaldab 3 perekondadest 15 liigi (NSVL 1 perekonda 6 tüübid): Pere ninaneeluvähile (Oestridae) - 9 perekondadest 35 liigi (NSVL 5 perekondadest 13 liiki); pere nahaalune O. (Hypodermatidae) - Irodov 33 liigi (NSVL 9 perekondadest 20 liiki); Amer pere. nahaalune O. (Guterebridae) - 6 perekondadest 76 liigi (Ameerikas). Vastsed toituvad AO karja kabiloomade või elavad kolooniatena näriliste ja jäneseliste. Elu meestel ja naistel O. väga lühendatud - nad ei söö ja ei ole mouthparts ainult jäljed jäävad on lont. Kärbsed väljumas nukud hommikul hea ilm, mis suurendab nende kontsentratsioon ajal paaritumist. Vastsed peata. Esimene segment keha on meeleelundite ja sageli suu konksudega. Ülejäänud keha koosneb kolmest rindkere ja kaheksa kõhu segmendid. Vastsed kuorensa 2 korda (edasi 3 arenguetappe); peaaegu kõikide liikide, eriti 3. etapp, keha relvastatud selg. Nukkuvad väljaspool peremeesorganismi.

Mao O.- kuni 17 mm. Emased liiki Gasterophilus kõva, tõmmatud all kõhus ovipositor (joon. 1), in travnyaka (G. pecorum) see lühem. Nad munevad peamiselt vastuvõtva keha karvad. Liikide munevad oma munad juht hobuslaste pärast sündi vastsed rändavad suhu master. Vastsed on omased teatud loomaliikide, samuti selektiivne teatud osakonnad seedetrakti (vt. Gastrofilёzy).

Nina-neelu O.- kuni 15 mm. Emased kujundamisel oma kõht ikka vastsed. Süstida vastsed arvesse ninasõõrmed rühmade omanikele. Vastsed perekonnast Inna, Rhinoestrus, Cephalopina, Cephenemyia, Pharyngomyia - konkreetse parasiidid hobuste, hirved, lambaid ja kitsi, kaameleid. Arenevad nina, otsmiku õõnsused, nina või kurgu sarved host kus talvituvad (vt. Rinestrozy, Tsefenemiyoz, Estrosi lambad). A. Nahaalune - kuni 22 mm. Emased pika sissetõmmatava ovipositor; muna - koos täiendiga kinnitamiseks juuksed. Vastsed (joon. 2) tutvustatakse naha alla, rändama ja arendamise lõpetamiseks oma sidekoe kapsel ülemises kehaosad hosts (vt. Hypodermosis).

O. põhjustada märkimisväärset kahju karja. In vastsed nakatunud loomad on vähenenud piima ja liha tootlikkust. Vastsed nahaaluse O. rikkuda naha looma (nahad ja tooraine). Intensiivne nakatumise võib põhjustada die-off kariloomi. Nõrgenenud parasiidid vastuvõtva muutub vastuvõtlikuks haigustekitajate.

Vältimise ja kontrolli meetmete eesmärk on hävitada täiskasvanud O., nende marja ja vastsete O. insektitsiidide ja loomade kaitseks rünnaku O. hoiatav ja muude vahenditega. Vaata. Kärbsed ka.

Joon. 1. Naised parm selline Gasterophilus: ja - Gasterophilus intestinalis; b - Gasterophilus pecorum.

Joon. 2. ees vastsed 3. etapile nahaalune parm: a - tüüpi Oestroderma; b - sündinud Ochotonia.

+++

läbivalgustamisel (ladina munarakk -. muna- ja kreeka Škop {{e}} {{o}} -. Ma vaatan), määratluse munade kvaliteedi valgustatakse läbivalgustamise neid.

Praktikas kasutavad erinevaid läbivalgustamisel. Lihtsaim neist - in vormis tubeless papist või metalltoru. Paikseks tööks varjutatud kasutatud toa läbivalgustamise sisemise valgusallikas, ja töötada tuli - koos keskendudes süsteemi peeglid ja läätsed.

kasutatud läbivalgustamise kasti kaubanduse võrgustiku (joon.). On ka läbivalgustamise ja eriline vaatamise kabiinid, kus saab näha suurt kolichestvovo muna korraga. O. seisundi kindlakstegemiseks kest, riigi ja kõrgus õhukamber (Pugi), tugevus ja läbipaistvuse valgu juuresolekul hallituse ja teised. Kruustangid (vt. Egg toit). Sest uuringus koguti erinevatest kohtadest pool ja erinevate kihtide (üleval, keskel, põhja pool) kogus on 10% olemasolevast mündipakkidele. Igast proovist kestab 50 munade ja muuta üldist proovi allutatakse seejärel uuringust.

Läbivalgustamisel kaupleva võrku.

ovulatsiooni (alates pozdnelat ovulum - muna.), väljund küpse munaraku ja folliikulite vedelikus munasarjafolliikulis in kehaõõs; keerukas neuro-humoraalne protsessi reguleerib kesknärvisüsteemi, selle kõrgeim division - ajukoorde. O. kiirendatud tegu paaritumise ja muud neyroseksualnymi stiimulitele väljuv mees. Küülikute, kass, tuhkur O. toimub ainult tänu seksuaalvahekorda või mõju all üksikute neyroseksualnyh stiimulile (nägemine, lõhn mees jt.). A. Kui nõuda optimaalseid tingimusi olemasolu loomadel. Lehmad ammendatud ja alla keskmise rasvasus O. palju hilineb, kuid üldiselt ei esine 30% juhtudest. Veidi enne O. munasarja veresoonte (eriti folliikuleid) laiendada, suurendades vere kogus folliikulite vedeliku suureneb märgatavalt. Mature folliikuleid seina õrnemad ja selle pind tundub pozvyshenie, puudub veresoonte ja folliikulite rakud (helge laiguna). Sel hetkel, mõjul suureneb vnutrifollikulyarnogo surve ensüümide tegevuse moodustatud ovaalne auk, mille kaudu voolab aeglaselt folliikulite vedelik muna. Mature folliikulite ovulatsiooni kerge surve ja isegi veidi kätt komplemisel munasarjas. O. kaasas mõjul luteiniseeriv hormoon folliikuleid stimuleeriv ja muud suguhormoonid. Sest õige ajastus viljastamise põllumajandusloomade tuleks kaaluda võimalikult O. lehmad ja mullikad O. esineb keskmiselt 12 tundi pärast jahti (algusest jaht läbi 25-28 tundi), peeneks wooled lambad - pärast 31-32 tundi sigadel O. kestab mitu tundi, ja tavaliselt esineb üle 24-30 tundi pärast algust jaht. Märadel O. toimub 24-36 tunni pärast, kusjuures eesli - 12-24 tundi enne lõppu Jahi küülikutel - pärast 10-12 tundi pärast vahekorda.

Märadel, lehmad jms O. suured loomad määrati rektaalne palpatsioon munasari. In sead, lambad, kitsed O. ei diagnoosita.

lambad, kodumaise mäletseja sõralistest lammas perekonda (Ovis) pere sõraliste. A. On olnud metsikutest mägilammas (mouflon ja mägilammas), mis olid kodustatud rohkem kui 8000. Aastat tagasi. O. on väga erinevaid morfoloogilisi omadusi ja produktiivne omadused. Kõrgus (turjakőrgus) 55-100 cm kehapikkuse 60-110 cm isastel ja enamik liike on hästi arenenud, spiraali kaardus sarved .; emakas - hornless või väikese sarve. Koon Direct, mõnikord kaarduv profiili. Alumine osa on tähelepanu juhitud, õhukesed huuled, väga liikuv, lõikurid seatud nürinurga all kuni lõualuu. Tänu sellele struktuuri, O pead on väga madal skusyvat muru ja parem kui muud liiki loomad, karjamaa kasutamisest. Jalad on tugevad, nii et O. võimeline enam lõigud. Saba on lühike mõned tõud (10-12 selgroolüli), ei jõua kandadeni, paljud liigid langeda alla kandadeni (20-22 selgroolüli). Fat hoiused on keskmes saba, samuti kogu selle pikkuses kujul kiilukujulise teket, ahenev lõpus või kujul üks, mõnikord kaks padjad; rasva sabaga tõugude rasva - tuharad on kaheharuline padjad (Rump). Piki saba ja keha rasva peal aretada O. jagatud korotkotoschehvostye, dlinnotoschehvostye, korotkozhirnohvostye, dlinnozhirnohvostye, rasva sabaga.

Eluiga 12-15 aastat, O .; hällid nende kasutamine 6-8 aastat. Suguküpsus toimub 5-7 kuud. Et võimaldada sidumist 15-18 kuud. Seksuaalse tsükkel kestab 17-18 päeva. Loodusliku sidumist üks jäär nimetada 60-70 utte; kunstliku viljastamise spermaga ühe lamba ühe hooaja seemendatud rohkem kui 3000. kuningannad. Rasedus 145-155 päeva. Enamik OA annab ühe lamba, nekllrye kaks või kolm. A. Romanov tõug - viis. Vastsündinud talled kaaluda 3-5 kg. Kasv lõpeb 2-4 aastat. Täiskasvanud emakas kaalub 30-110 kg. Jäärad 60-180 kg.

Vastavalt klassifikatsioonile OA tootmine on jagada mitmesse gruppi: peen nülgida ja polutonkorunnyh polugruboshёrstnye aretatud peamiselt õhuke semifine ja semi-jäme vill (paljud neist ka liha); gruboshёrstnye - shubnye (peamised tooted - lamba nahk mantel), Astrahani (lambanahk), liha ja rasvane (liha, rasva ja jäme vill), liha ja vill, piimatooted (liha, vill, piim). Mantlid tonkorunnyh O. koosneb homogeense udusulis kiudude keskmine läbimõõt on 25 mikromeetrit, gruboshёrstnyh - segu jäme kiud 100-200 mikromeetri läbimõõduga ja õhem tekk. Karva pikkus peeneks wooled O. 5-9 cm, polutonkorunnyh 40 cm, jämeda villaga 10-15 cm. Aastane lõikamiseks O. wooled tõugu 5-6 kg (tipp umbes 32 kg), millel polutonkorunnyh 3-6 kg gruboshёrstnyh 1-4 kg. Saagikus pestud vill peeneks wooled O. 30-50% 55-73% gruboshёrstnyh. Siit O. palju liha-shёrstnyh kivid tapmise 5-7 kuu vanuselt saavad kaaluvaid rümpasid 18-22 kg. Piimalammaste 50-100 kg piima kohta imetamise ajal, harvem kuni 500 kg. Kasvataja lambaid üle maailma. Maailm oli 1055000000 lambaid (peeneks fleeced umbes 23% semi-liha shёrstnyh umbes 23%, gruboshёrstnyh umbes 45%) 1978 .; NSV Liidus 1980 - 143 600 000 villase 2,6 miljonit tonni.;. NSV Liidus 1979-472300 tonni. Lambaliha 5,5 miljonit tonni NSVL 1979 -. 0,9 miljonit tonni maailmas üle 350 liigi kohta.; .. NSVL - umbes 70 tõud ja tõu rühmade, sealhulgas 24 ja 22 wooled polutonkorunnyh. Kõige levinumad on: Nõukogude Merino, Askanian, Kaukaasia peeneks wooled, Altai, prekos, Karakul, tcigajskih. Tonkorunnoj O. koondunud peamiselt piirkondades Põhja-Kaukaasias, Lõuna-Volga Siberi ja Kasahstani ja Kõrgõzstani; polutonkorunnyh, peamiselt sellistes valdkondades nagu Central Black ja Tsentralnonechernozёmnoy RSFSR alad Volga piirkonnas, Ukraina; polugruboshёrstnoe - Türkmenistan, Kaukaasia, poolkuivad ja mägialadel Kasahstani; Astrahani liha ja pesemata - Kesk-Aasia ja Kasahstan; Fur - Kesk nonchernozem tsooni, Kirde-piirkondadesse VNFSV ja Uuralite; liha ja villa gruboshёrstnoe - peamiselt keskosas Euroopa osa VNFSV; liha ja villa ja piima - mägine piirkondades Põhja-Kaukaasias, Kaukaasias, Balti, Siberis. Vaata. Ja söötmine põllumajandusloomadele, sisu selskohozyayst valitsusväliste loom.

Lit.: Lambad, ed. GR Litovchenko et PA Esaulova, köited. 1-2, M., 1972. lambatarast vt. Koshara.

osaliselt fit liha, sama nagu tavaliselt vastuvõetava liha.

võilill (Taraxacum officinale), mitmeaastane taim perekonna Asteraceae. Meditsiinis kasutatakse root O. l. kui kibedust. Määra sissepoole pulbrina ja tihe ekstrakti ergastamiseks söögiisu ja parandab seedimist, choleretic koos atoonia, kõhukinnisus. Annuste pulbri sees: lehm 10,0-50,0 g; hobune 10,0-30,0 g; lambad 5,0-10,0 g; siga 2,0-4,0 g; koer 0,5-2,0 g; kass 0,2-1,0 g juure pulber O. l. Samuti valmistamiseks kasutatav pillid.

õhupuudus, hingeldus, rütmihäired, sügavus ja sagedus hingamine; sümptom paljude haiguste puhul. Sissehingatava O. (pikenenud ja takistab hinge dyhatatelnye haruldane ja sügav liikumine) on täheldatud ahenemine luumenit, ülemine dyhatatelnyh viisil. O. väljahingamise (väljahingamine pikeneb, see toimub vastuvõtt 2) tekib siis, kui õhk on takistatud lahkumist kopsud (alveolaarsetesse emfüseem kopsud, põletik väike bronhid). A. Mixed (Ühendatud sümptomeid sissehingatava ja väljahingamise O) esineb paljude haiguste kopsude (hingamisteede pinna vähendamine, ahenemine hingetoru ja suur bronhid jne), Ja vereringehäired, aneemia, ajukahjustuste, kaasas ergastus hingamiskeskuse.

põletada (põlemisel), kudede kahjustusi, mis tulenevad kokkupuutest termiline, keemiline, elektriline või kiirguse tegurid. A. põhjused võivad olla: tulekahjud hoonetes loomadele, vale kemikaalide kasutamine eesmärgiga võidelda kahjurite, taimede kasutamine lahendusi kahjuritõrjeteenus suurenenud kontsentratsioon jne ..

Seal on 4 kraadi O. O. 1. aste manifesteerisid raske arteriaalse hüpereemia veidi seroosset eritis pinna nahakihtidesse, ühine mure ja tugev loom valu reaktsioon kahjustatud piirkonda. Kui O. 2. astme kiskjad moodustatud mullid erinevates suurustes, täis halli-pruunika eritist (kest mull puruneb, nahk puutub kokku alus); hobused täheldatud naha paistetust ja nahaaluskoehaigused väljaulatuv alumine ots võlli. 3. klassi iseloomustab koagulatsiooni koevalgule ja koagulatsiooni nekroos nahka. Surnud naha ära rebitud, on moodustunud pikad mitte haavandite ravis. Regeneration naha epiteel on tingitud ellujäänud Malpighian epiteelirakkudes ja karvanääpsude ja Rasvane ja higinäärmeid. Kui O. 4. aste märk söestumist naha ja nahaaluste kudede, muutes need ümber struktuuritu mass pruunikas-must. In peapiirkonnas võib mõjutada näopiirkonna kolju luud, samuti sarvkesta ja silmalaud. Kõrvad n saba tavaliselt täielikult põlenud; lehma udar tugevalt mõjutatud. Kiirgus O. erineda termilise aeglane areng patoloogilised muutused naha olulisi muutusi närvis trofismi, lõtvunud kudede uuenemist.

Ravi. Kui termilise O. 1 silmus ja 2 nd aste - märgavad mõjutatud aladel üks lahendusi: 5% kaaliumpermanganaadi lahusega, 5% lahuse tanniini, 1% hõbenitraadi, 5% lahuse ja pioktanina jne., imetakse sisu mullid ja nende kokkuviimine õõnsusesse 5% lahus novokaiinille või -nego lahkamine mullid ja rakendades salvi sidemed (salv Vishnevsky, kseroformnaya või salitsüülhapet). Et eemaldada valuaistinguid - keha niisutamiseks 60-90 minutit külmas vees, siis vahendite kasutamise, parkimist nahka. A. Kui 3. ja 4. astme - aurustamisseade (30-40 minutit), millele järgnes rakendusel kahjustatud piirkonda 10% salitsüül- salvi; eemaldamist surnud kude (kirurgiliselt), granulatsioon töötlemise defekte Vishnevsky salvi. Ulatuslik pindmised asendada abiga ilukirurgia. Kui keemilised O.- pesta kahjustatud alale tugev veejuga, seejärel neutraliseeritakse 2% naatriumvesinikkarbonaadi lahusega, äädik- või sidrunhapped. Burning fosfori kustutada liiva, 5% lahust vask sulfaat; kui tõrv A. vaikudel- aine eemaldati immutatud marliga bensiini. Maa, mõjutatud kislotamn ravitud 5-10% aluselise lahusega ja O. kaltsiumoksiidi - äädikas. General ravi esimeses kella kahjustuse väheneb aadrilaskmise, intravenoosset manustamist 40% lahuse heksametüleentetraamiini 10% lahuse naatriumbromiidi kofeiin. Tooted vereülekannet. OA raviks radioaktiivsete ainete näha. Art. Kiirgus vigastusi.

Lit.: Üldine Veterinaar- kirurgia, ed. MV Plakhotina, M., 1966. ozokeritotherapy, kohaldamise osokeriit (mineraalne vaha) soojuskiirguse tegur raviks paiksed põletikulised protsessid. Osokeriit Ravi koosneb peamiselt tseresiin, parafiin ja väikese koguse mõned vaikude ja asfalteene. Alates sisu viimaseid värvi osokeriit tumepruuni või must. Sulamistemperatuur 52-68 {{°}} C. Osokeriit on suur soojusmahtuvus ja madala soojusjuhtivusega. Seda kasutatakse kujul surub või ozokeritovyh koogid pandud mõjutatud piirkondades. Sulanud emailiga pot enne taotluse mineraalse vahaga jahutatakse t 45-50 {{°}} C. Ravi kestus 40 minutit ravi, sõltuvalt haiguse olemusest töötleb 15-20. Näidustuste.: Alaäge ja krooniline liigesehaigus, kõõlusepõletik, verevalumid, koldeid perifeerse närvisüsteemi, müosiiti mastiit, metriit ja teised.

Viited. cm. Art. Füsioteraapia.

ületalitlust (Glandulae parathyroideae), kõrvalkilpnäärme, epiteeli vasika Umpirauhanen asub imetajad vormis mitu väikest ovaalsed moodustised või kilpnäärmes.

Anatoomia. A. Hästi. areneda epiteeli esiseina 3. ja 4. farüngaalse kotikesed. Põllumajandusloomade vahet välise ja sisemise keha. Veiste välimine keha asub kraniaalse et kilpnäärme lähedal unearteri; Sisustus - mediaalne pind kilpnäärme lähedal oma selgmise äärega. Lammaste välimine keha seisneb jaotus väliste unearteri sise- - kilpnäärme kude, selle kraniaalse marginaal. Hobune väljaspool (kolju-) keha vahel paiknevad söögitoru kolju- pool kilpnääre (haruldane selle paksus); sisemine (saba-) - on hingetoru. Sigadel on ainult üks väline kere, mis asub kraniaalne kilpnääret (joon. 1). Mõõdud O. g., Näiteks veised 8-12 mm, 1-4 mm sigu.

Histoloogia. Iga keha on kaetud sidekoe kapsel, mis ulatuvad nääre kiht. A. Hästi parenhüüm. valmistatud epiteelirakud - paratirotsitov mis moodustavad ribadena või asub klastrite määramata kuju. Harude vahel ja klastrite asuvate rakkude õhukeste lahti ebaregulaarne sidekude, mis Hargnemine palju kapillaare. Seal on suur ja acidophilus (oxyphilous) rakud on vahepealsed vormid. Primaarelemendid moodustavad põhiosa. Nad on väikesed, halvasti värvitud ja funktsionaalselt aktiivne. Nende tsütoplasmas puudub hele teravilja. Seas "helge" peamine rakk saab kohtuda ja "tume" rakud. Acidophilus rakud on palju suuremad kui põhiosa. Nende südamik ümbritsetakse väike tihendatud oxyphilous tsütoplasmas. Ilmselt acidophilus rakud - vananemine ja degeneree- peamine rakkude ja "tume" peamine - nende vahe etappi (joonis 2). Haridus salajane võti rakkudes toimub pidevalt, nii sekretsiooni graanulid nende tsütoplasmas ei sisaldu. Vahel harude vahel rakkude võib koguneda "kolloid", mis koos ümbritseva rakud moodustavad follikulopodobnye struktuuri.

Füsioloogia. A. Hästi. toodavad parathormooni, mis parandab kaltsiumi ja väheneb fosfori kogust veres. Reguleerides kaltsiumi ja fosfori ainevahetust organismis, O. g. mängivad olulist rolli kasvu ja regenereerimisprotsessid luu, et stimuleerida mõned tungimist ainete kaudu bioloogilise membraani reguleerida sünteesi adenosiintrifosfaat ja selle kasutamist.

Patoloogia. A. Kui täielik eemaldamine raudtee. Loomade tekkinud äge Tetaania nähtus surmaga lõppenud osaline eemaldamine O. w. krooniline Tetania esineb koos perioodilise krambid, troofilised häired ja ainevahetushäired. Kui alatalitlus hüperfunktsiooni suurendab vere kaltsiumi, mis toob kaasa selle ladestumise luudesse ja teised. Kudedesse.

Lit.: Eskin IA alused füsioloogia endokriinnäärmetes M., 1968; Ivanov JF PA Kowalski, tsütoloogia, histoloogia, embrüoloogia, 3. väljaanne, M., 1976.

Joon. 1. topograafia kõrvalkilpnäärme suunas Kilpnäärme 1 - kõrvalkilpnäärme kapsel; 2 - kõrvalkilpnäärme; ja - stroomas veresooned; 3 - kilpnäärme folliikulite; b - "kolloid"; 4 - veresooned.

Joon. 2. ületalitlust: 1 - acidophilus rakud; 2 - peamised rakud; 3 - sidekoe kiht; 4 - folliikulite; 5 - kapillaaride 6 - rasvarakke.

final boss, lõpliku peremeeslooma kehast, mis parasiit saab suguküpseks ja paljunevad sugulisel teel. O. x., Kipuvad olema väga organiseeritud loomad kui tema parasiit. Kõrgem Keelikloomad või selgroogsed on Od. liiga palju parasiite - algloomad, sooleparasiidi koorikloomad, pyatiustok, lestad ja putukad. Vaata. Parasitism.

luustumise külgmised kõhrede, täieliku või osalise muutmise kõhre luukoe raasuke kabja. Protsess on kaasas kuju muutust, elastsust rikkumise ja kõhre funktsiooni. See tekib tavaliselt linnaliikluses hobused. Peamine põhjus, O. m. X. - Krooniline aseptilistes põletik sidemete külgne kõhrede, mis tulenevad pika tõmblused raputades sõrgu hobused sõites ebatasasel pinnal tahke. Vaata vaevaline, ebakindel hobuse liikumisest tugeval alusel. kand kabja seina peaaegu vertikaalne ja piklik, poleeritud riba ühele või mõlemat hobuseraua puudub või nõrgalt väljendatud. Luustunud külgmised kõhrede raske, paksenenud, kinnisasja. X-ray vari on nähtav rohkem vormis pikliku haru kirstu luu või vormis piiratud, eri kuju ja suurusega ribad servades 2. phalanx.

Ravi .. haige hobustega Adobe korrusel. Puhastades kabjad lõigata regrown kanna serv seina kabja. Shoe kohta hobuseraua laia haru. Selleks, et vähendada valu ja lonkamist summutavad sarve kapsel külgmised kõhrede, muutes lõikamine poolkuu sarve alumine serv külgmised kõhrede. Pikaajalise töö tugeval alusel vahel hobuseraua ja jalatalla serva kabja seina sulustavad kummist või tundnud.

+++

värvimiseks mikroorganismidele, meetod bakterioloogiliste avastamiseks kasutatavate testide ja uurida mikroobid mikroskoobi all narkootikume. Viimast saab valmistada kultuuride mikroobide või native materjali - koe elundites, veres, röga, uriin, fekaalid, mäda, piim ja teised (Vt bakterioloogiline uurimine.).

A. m. - Keerulise füüsikalis-keemiline protsess, milles olulist rolli keskmise pH, adsorptsiooni, kapillaaride nähtusi, elektrilaeng ja keemilist koostist värvaine ja värvitud objektid. Need faktorid interaktsiooni üksikute struktuuride mikroobirakkude konkreetset värvi. Vastupidi tulemused A. m. Influence bakterite füsioloogilise seisundi, valmistamise meetodit preparaadi ja meetod värvimine. . O m taotleda aniliini värvained, millest enamik on - hapete ja aluste, et neid värvaineid, mis omakorda jagunevad põhi ja happeline. O. m. Kasutatakse peamiselt aluselised värvained, sest need on kinnitatud kiiremini mikroobide rakku. Happelised värvained kasutatakse peamiselt värvimiseks taustal ravimit kontrastset värvi. On olemas ka neutraalne värvid (värvi Romanovsky - Giemsa). Mikrobioloogilised praktikas kõige sagedamini kasutatakse aniliini värvid: punane - põhi fuksiini, safraniinilahuses, Neutral Red, Kongo punane; sinine - metüleensinisest, toluidine sinine, sinine läbikumav; lilla - metüül lilla, kristallvioletist, emajuur lilla, lilla Hoffmann; roheline - malahhiitro-, briljantrohelist; kollakaspruun - vezuvin, hrizoidin. Värvid on valmistatud vee või etanooli-vee lahendusi. Parandamaks värvimise võime teatud värvained lisati fenooli, kaaliumhüdroksiidi, booraks ja teised. Valmistamine töölahuste viiakse läbi vastavalt teatavatele retseptide.

Värvi toodetud elu (oluline plekk) ja tappis bakterid, fikseeritud slaidi. . Elutähtsate O. olen ravimite valmistamiseks purustatakse või rippuvad langus; värv muudeti lahjendatud füsioloogilises naatriumkloriidi lahusega (1: 10 000-1: 100 000). Live mikroorganismid värvuvad halvasti, nii et kõige levinum värv tappis mikroobid. A. m. Teostatud lihtne ja keeruline meetodeid. Lihtsas meetodit ükskõik värvaine töölahuses, mis värvib ravimi 1-2 minutit; värvida seejärel pesti destilleeritud veega ja kuivatatakse filterpaberiga valmistamist. Mikroobid on värvitud värvi värvaine kasutatud. Keerukamaid võtteid värvi 2 (põhikooli) ning erinevaid reaktiive. See meetod võimaldab eristada ühe grupi teise mikroob, üksikute elementide mikroobide rakud (eosed) või kemikaalide tsütoplasma (terad volutin, nukleotiidid). . Keeruliste meetodeid OM sisaldab: Grami, happekindel plekk bakterid (Ziehl - Nelsen jt.), Eosed mikroobide (meetodid Orzeszkowa, Peshkov, Muller jt.), Terad volutin (Neisser meetodeid, Meyer), nukleotiide (Feylgena meetod) ja teised. kõik need meetodid positiivne värvained toimida otse mikroobirakus. On meetodeid ja negatiivne O. m., Põhineb foonivärvumisega valmistamiseks, mis Contrastingly nähtav NOT, mikroobe. Neid meetodeid kasutatakse juhtudel, kui mikroorganismide uuritud (nt spirochetes) või üksikute elementide mikroobirakkude (nt kapsel) halvasti värviti. Mõningatel juhtudel lehe kombineeritud meetodil O. m., Sealhulgas positiivseid ja negatiivseid viise värvus (Gins tuvastamise meetod kapslit). Laialdane fluorestsentsvärve, ühendatud seerumit sisaldavas vastu antikehi teatud liiki mikroob, nii et kui on olemas Fluorestsentsmikroskoopiauuring valgustamiseks mikroobirakkudest. Vaata. Samuti mikroskoopia.

Lit. NI Rozanov, mikrobioloogiline diagnoos haiguste põllumajandusloomade, M., 1952; Rose E., Keemiline mikrobioloogia, [trans. koos Eng.], Moskva, 1971.

+++

oksazil (Oxazylum; PC, A-nimekiri), antikoliinesteraasset, antimiastenicheskoe vahenditega. Valge kristalne pulber, lõhnata või nõrga lõhnaga; hügroskoopsed. Kanna Müasteeniaga ja teised. Movement häired, perifeerne halvatus, atoonia eesmao, kinnipidamise afterbirth. Annuste naha alla: lehm 0,1-0,2 g; lammas, siga, 0,05 g; Kui koer oli 0,025 üledoosi - tugev süljevool, kõhulahtisus, kõhuvalu, lihastõmblused. Vastumürki - atropiini (subkutaanselt). Hoida hästi suletud anumas, valguse eest kaitstult.

+++

Oksamaati tõrjuv. On lahustub orgaanilistes lahustites, vees peaaegu lahustumatud. Seda kasutatakse, et kaitsta loomi kärbsed, sääsed, kärbsed, hammustamine midges, kihulased. Vähemürgine soojavereliste loomade (LD50 16 000-23 000.0 mg / kg). Loomi pritsida 3% vesinikkloriidhappe Vesiemulsioon voolukiirusega umbes 1,5 l O suures loomal. Kui pihustamine atomizing väikese võimsusega kasutamine 20% mine emulsiooni voolukiirus 25-50 ml looma kohta. Mitte rinnapiima ei leita elundite ja kudede loomi. Vaata. Samuti tõrjevahendid.

+++

oksafenamid (Oxaphenamidum; FH), cholagogue. Valge või valge lilla-halli varjundi lõhnatu pulber. Vees praktiliselt ei lahustu, lahustub kergesti 95% ulatuses hinnatud alkoholi ja aluselisi lahuseid. Kanna koletsüstiit, kolangiidiga, krooniline hepatiit, maksatsirroos, sapikivid. Toas: hobuse 1,5- 2,0 g; lehma (kujul läga veega) 2,0-3,0 g; lambad 0,25-0,5 g; siga 0,2-0,3 g; koer 0,1-0,2 g; Fox 0,05-0,1 g; cat 0,1 g Hoida hästi suletud anumas turvaliselt kohale.

+++

oksüdaasi ensüümid klassist oksidoreduktaasid katalüüsima oksüdatsiooni elusrakkudes molekulaarset hapnikku. By O. on tsütokroomoksüdaasi proteesklapi rühm, mis on ferroprotoporphyrin, O. L-aminohapped sisaldavad prosteetilise rühma flaviinadeniindinukleotiidi. Vaata. Ensüümid ka.

+++

Oksidoreduktaas ensüümide klassi, mis katalüüsivad redoksreaktsioone; Neid leidub kõigis elusrakkudes. Osale bioloogilise oksüdatsiooni reaktsioone, käärimise, fotosünteesi, biosünteesi ja jaotus rasvhappeid. O. on dehüdrogenaaside, oksüdaasideks, peroksidaasid, hüdroksülaasi, oksügenaasi. Vaata. Ensüümid ka.

+++

oksütotsiini, hormoon tagumise lobe ajuripatsi; oktapeptiidiga; molekulmassiga 1007. See on emaka lihased ja rinnanäärme alveoolide. Meditsiinis, O. (Oxytocinum, B-nimekiri) - tähendab kuninglikku. Saadi tagumine lobe ajuripatsi lihakarja, samuti sünteetiliselt. Kanna nõrgad kokkutõmbed sünnituse ajal, atoonia, hüpotensioon lihased emakas, kinnipidamise afterbirth, endometriiti reflektoorne agalactiae. Annuseid lihasesse (ED): lehm 50-80; loshadi70-130; siga, lammas 10-50; sobake5-20; kass 3-10.

+++

oksiuroz (Oxyurosis), helmintiaasi hobused, peamiselt hobused põhjustas selle ja ümarussid. Oxyuridae. Ta esineb kõikjal. Patogeen O. - hobune naaskelsaba (Oxyuris ekvimolaarses). Isased 6-9 pikkuse ja umbes 1 mm lai on 1 spicule. Emased pikkus 24-180 mm ja laius 1,6-2,5 mm, tavaliselt on pikk õhuke saba. Munad on ovaalsed, 0090 X 0,45 mm; at ühest äärmusest sarnasuse kaane (joon.). Areng on otsene. Enne viljastamine ja küpsemist emane munad paiknevad jämesooles. Mõned naised, saba on kinnitatud anus, munevad oma munad päraku voldid, teised väljalangemise fekaalid ja munevad oma munad pinnal. Õhuke sooled peremehe munad vastsete, mis on kajastatud jämesoolde, kus 6 nädalat suguküpsus. nakkuse Path - seedetrakti (sissevõtmist nakatav munad toitumine). Kõige vastuvõtlikumad noored vanuses alla 1 aasta ja vanemad loomad. OA esineb sagedamini jooksul korpus. Distribution O. tippaeg hilistalvel - varakevadel. Patsiendid ütlevad loomad sügelus päraku naha saba raschёsy repitse (iseloomulik sümptom OA), märgid katarraalne koliit. Intensiivse invasioon - aneemia, kõhnumine, tugev ärevus hobused. Diagnoos põhineb sümptomid ja gelmintoovoskopii.

Ravi: tetraklorometaan kapslitena (keelel) või läbi nina-söögitoru sond annustes: varsad ja noor laos (sõltuvalt vanusest) - 8-25 ml, täiskasvanud hobused - 26-40 ml. Pre peetavaid loomi näljadieeti 12-18 tundi. Kal eraldatud hobused 5 päeva jooksul peale deworming, teema biothermic hävitamiseks. Piperasiin efektiivsed 0,1 g 1 kg kehakaalu kohta kaks korda andes vahedega 1 päev.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Teostada igapäevane puhastamine sõnniku ja puhastamine lindude toitjad. Keelatud on toita hobused kohalt. Ebasoodsates kodumajapidamistele O. degelmintiziruyut kõik loomad piperasiini 3-4 korda iga 1-1,5 kuud. Haigeid loomi koheldakse: ala päraku, lahkliha, juur saba päev pühkida niiske käsna või lappi, mis on niisutatud desinfitseeriva vahendiga. Söötja kupatada keeva veega. Seinad on lubjatud tallid perioodiliselt kaltsiumoksiid.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

Nakatava muna Oxyuris ekvimolaarses.

+++

oktomitoz. Vaata hexamitiasis.

+++

oktestrol (Octoestrolum; PC B-nimekirjas), sünteetiline östrogeen ravim (analoog naissuguhormoon). Valge kristalne pulber ja lõhnatu. Vees praktiliselt ei lahustu, alkohol, eeter, lahjendatud aluselisi lahuseid ja taimeõlid. Rakendatud kujul 0,5-1% lahust õli on edendada tööjõu endometriiti. Annused lihaste: lehm 0,02-0,03 g; siga 0,005-0,008 g; 0,001 koer hoiti hästi suletud anumas, valguse eest kaitstult.

+++

Kukla punktsioon (alates pozdnelat occipitalis -. kuklaluu ​​ja Ladina punctio -. shot), punktsioon seljaaju kanali süvend likööri või toomise subarahnoidaalse ruumi ravimeid. Loomad olid fikseeritud side või seistes, kummarduma pea sama palju kui võimalik kaela.

O. n. Koostada läbi Kukla-atlantnoe auk. Teel Sineva veistel ja hobustel nõel sisestatakse keskmine ristumiskohta joone ja sirge, mis ühendab mediaalne nurgad tiivad atlas. Pikk nõel sisestatakse risti nahapinna sügavus 6-6,5 cm jõudmiseni tunne tühine. Stylet eemaldatakse õrnalt ja nõela 2-4 mm. Samal ajal see augustatud kõvakest, millega kaasneb looma WinCE. Koertel, lambaid ja kitsi torgake sügavus 1,5-3,5 cm Teel Magda -. Popov nõel sisestatakse mööda keskjoont keha punkti, 3-4 cm saba-, et kuklakühm. Jõudes lõpuks kuklaluu ​​nõel, nõel nihutada foramen magnum ja kuklaluu-atlantnuyu Pierce membraani. Nõel on arenenud edasi, kuni tunnete punktsiooni dura materi (loomade reaktsioon).

Kui emakakaela punktsioon nõela süstitakse poole (paremale või vasakule) ning zatylochnoostistoy sidemete kohta, mis ühendab kaudaal nurga tiivad atlas. Sügavus torget veised ja hobused 6-6,5 cm, koerad, lambad ja kitsed 1,5-3,5 cm.

+++

oleandomütsiin (Oleandomycinum), makroliidantibiootikumi. Pärsib nende kasvu kõige grampositiivsete ja gramnegatiivsete bakterite, riketsiate, suured viirused, bakterid resistentsed penitsilliini ja teised. Antibiootikum. Ravim - O. fosfaat (B-nimekirja) - Valge pulber, mis lahustub vees ja alkoholis. See imendub hästi ja jaotada ühtlaselt kogu keha. In kesknärvisüsteemi ei tungi. Määra üld- ja kohaliku infektsioonid sees ja lihasesse. Annus (1 kg kehakaalu kohta): vasika 10-15 mg, 15-20 mg põrsas, kana 25-30 mg iga 4-6 h Vt ka Antibiootikumid ...

+++

hirved (Cervidae), pere sõraliste imetajad irdumine, 17 perekondadest, mis ühendab umbes 40 liiki Euroopas, Aasias, Aafrikas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. NSVL, 6 liiki, millest 3 kuuluvad lahjendamine - Põhja O., A. Noble (alamliiki - hirve ja punahirve) ja kirjud O. sihvakas loom kõrgetel jalgadel, lühike saba ja pikad, mobiil kõrva. Isased (Põhja O. ja naistel) on tavaliselt hargnenud sarved tühjaks aastas pärast jooksuaeg. Kevad kasvuaja Sarve naha karvadega kaetud, mis järk-järgult kuivab ja rebida. Karv on lühike, koosneb selja ja aluskarv. Maal sageli punakas või pruun; Noored (ja mõnikord täiskasvanutel) - laiguline värvimine. Keskmine kabjad on lai ja lame, pool - kaua. Kell Põhja O. sõrmed on võimalik laialdaselt eemalduvad üksteisest sellega jalad on suhteliselt suur jalajälg, mis on lihtsam liikuda läbi sügava lume ja Carr. Puberteet O. jõuda 1,5 aastat. Mate sügisel või hilissuvel. Rasedus Põhja A. Keskmiselt 225 päeva. Cubs (1-2) sünnivad kevadel või varasuvel. Naissoost avab kutsikatega piima enne uut rasedust. Kuorensa kord aastas (kevadel). Nad toituvad lehtedest ja idudest põõsad ja puud, koor, rohi, sambla, samblike (Põhja OA). Nad on kaubanduslik väärtus.

Põhja põhjapõdrakasvatus - kõige olulisem haru põllumajandus Kaug-Põhja (kohta Tšuktši poolsaareni idas Skandinaaviasse 3apade). NSVL korraldatud põhjapõdrad kolhooside ja sovhooside 10-15 tuhat krooni. O. ja rohkem. Et teenida teisaldatavate karjades (1 500-1 800 või rohkem eesmärke) tundras tsooni korraldab mobiiltelefoni mehhaniseeritud brigaadi. Peamised tooted - liha ja nahad; Lisaks Põhja O. kasutada transpordi loomadel. On tapetud loomade liha 4-5 kuu vasikad (rümba mass 25-30 kg) täiskasvanud O. (rümba mass on kuni 80 kg). Alates naised imetamise ajal saada 40-50 kg piima 17-19% rasva. Alates nahad toota seemisnahast, kroom ja muud sorti nahast nahad noorloomade -. Fawn, vyporotok. NSVL 1979 oli 2 summas 257 tuhat. Põhja O.

Märkas O., punahirv sarvedega aretatud - neokostenevshih sarved, kasutatakse meditsiinis ravimitena tooraine tootmiseks pantokrina ja teiste ravimitega, samuti nende liha ja nahad. Põhjapõder sarved arenenud Primorje, Krasnojarski ja Altai territooriumil Kasahhi NSV, kus hirved talud on korraldatud. Kasutage tähnikhirv 12-13 aastat, punahirv - 14-16 aastat.

Lit.: Drury IV Mityushev PV, põhjapõder, M - L 1963 süsteemi ja kalakasvatuse majanduse Kaug-Põhja, Krasnojarski, 1969; Põhjapõdrakasvatus, ed. VA Zabrodina, M., 1979.

+++

oligemiya (kreeka ol {{i}} gos -. väike ja h {{a}} ima - veri), vähendades koguarvule vere organismis. A. On lihtne, milles tähistas normaalne suhe plasma ja moodustanud elementide (peamiselt vahetult pärast verekaotuse); oligotsitemicheskuyu (Vt. hypocytosis) polütsüteemilistel, kus mitmed moodustatud elementide domineerib plasma mahu.

+++

oligopnoe (kreeka ol {{i}} gos -. väike ja PNO {{e}} - hingamine), haruldane ja raske hingamine, mis tekib siis, kui olulist pärssimist hingamisteede keskus. Jälgimine ureemia, mürgistuse uinutid.

+++

oligospermia (kreeka ol {{i}} gos -. väike ja sperma - sperma), järsk langus arvu seemnerakkude hüüatama. Kuna füsioloogiline nähtus, mis ilmneb O. Noored ja vanad tootjad. Põhjused patoloogiline O. - cryptorchidism, trauma, suguelundid, krooniliste haiguste, puudulik söötmine, liigne seksuaalse ekspluateerimise ja muud.

+++

hypocythemia (kreeka ol {{i}} gos -. väike, k {y} varjualused - konteiner siin - raku ja h {{a}} ima - veri), väheneb vere kogus moodustatud elementide (sageli tähenda erütrotsüütide ), vormi oligemii. Esineb kui verejooks, mürgitus, haigused vereloome ja teised.

+++

oliguuria (kreeka ol {{i}} gos -. väike ja {{u}} Ron - uriini), vähendades uriiniga eritub neerude kaudu. A. On neerupuudulikkusega (neeru patoloogiaga) ja Ekstrarenaalse (ilma neerukahjustuste). Esimene võib olla glomerulonefriit (vt Jade.), Teine - rikkumise eest vee-soola ainevahetus, dehüdratsioon tugevate higistamine, oksendamine, kõhulahtisus, tursed, hemodünaamiline häirete südamehaigusi.

A. kohtlemise eesmärk on kõrvaldada põhihaiguse.

+++

tina arseeni (Stanni arsenas; loetelu A), tina arseeni-hapu, antihelmintikumid. Valge pulber, maitsetu ja lõhnatu; ei lahustu vees. Rakendatud sees monithes tallede tizaniezioze ja avitellinoze lambaid ja askariaas cestodiasis kanad. Annused: lamba ja kitse 0,022-0,027 grammi (1 kg kehakaalu kohta); tibu 3-4 kuus 0,07 g, 4-6 kuud 0,1 g; 0,2 g kana enne kui O. a. peab olema 14-18 tunni tühja kõhuga. Päeval deworming loomad ei anna vett; fed mitte varem kui 2-3 tundi pärast ravi. Üledoosiga O. a. võib põhjustada mürgistuse.

+++

Olta meetod, protsess värvimismasinate bakterite kapslitega. Fikseeritud äigepreparaadina värviti 1 min värskelt valmistatud W-2,3% vesilahus safraniin, pestakse ja kuivatatakse. Selle tulemusena värvitud bakterid - pruun, kapsel - kahvatukollane.

+++

omegas märkas, sama surmaputk märgatud.

+++

nekroos, sama nekroos.

+++

omnopon (Omnoponum; PC, A-nimekiri), valuvaigistav; Segu oopiumi alkaloidid. Pulber koorest kuni pruunikaskollane. Vees on alkoholis lahustub. A. Täida kujul 1-2% lahendusteks samadel juhtudel nagu morfiin, kuid eelistavad haiguste kaasas spasme silelihaste. Annuste naha alla: lehm ületasid 0,2 0,3 g, hobused 0,2-0,6 g; lambad, sead 0,04-0,2 g; koer 0,02-0,1 g Hoida hästi suletud anumas, valguse eest kaitstult.

+++

onkogeensed viirused on sama onkogeensed viirused.

+++

ontogeny (.. kreeka {{o}} n, sündinud surmad {{o}} riiklikud bürood - heaolu ja Genesis - päritolu, esinemine), indiviidi areng organism, sealhulgas jada morfoloogiliste, füsioloogiliste ja biokeemiliste tema ümberkujundamise loomisest kuni elu lõpuni . Termin võeti kasutusele saksa evolutsionist Ernst Haeckel. O. - protsess realiseerimise geneetilist informatsiooni sugurakkudes, mis toimub suhtlemine keskkonnategurid. A. üksikisikute Iga liigi on omane teatud ajaks, kiirust ja iseloomu rakkude diferentseerumist, asutatud käigus pika ajaloolise arengu liigid - fülogenees. O. organismid paljunevad sugulisel eritavad sarja etappi: gametogeneesile, väetamine, embrüo (embrüo või sünnieelse) poslezarodyshevy (postembryonic või sünnitusjärgse) perioodi ja aja arengut täiskasvanud organism. Embrüonaalse arengu (imetajate - emakas) koosneb perioode killustatus, moodustamine Looteleht ja organogeneesi. Post-embrüonaalne areng on alaealiste (enne puberteeti), väljakujunenud või puberteedistaatuse (täiskasvanud suguküpsuse) ja sinihappe (vanadus) perioode. OA võib olla otsene (ilma larvivormid) - mitmed selgrootud, kõige kalad, roomajad, linnud ja imetajad, ka kaudselt, see tähendab, et koos transformatsioone (metamorfoos) - paljud ussid, lülijalgsed, kahepaiksed. O. kestus varieerub erinevatel loomaliikidel mõnest tunnist või päeva (mõned putukad nagu lehetäid) ja 200 aastat (kilpkonn) ja on üks tunnuseid adaptiivne populatsioon arenes käigus fulogenees.

+++

onchocerciasis (Onchocercoses) loomad, sooleparasiitinfektsioonide põhjustatud nematoodide perekonnast Onchocerca pere Onchocercidae. Suguküpsetel parasiidid onhotserki kõõluste ja sidemete vastsed (mikroonhotserki) - nahka. üldlevinud; NSVL O. salvestatud veised ja hobused. O. veised põhjustab suurt majanduslikku kahju, peamiselt vähendades kvaliteeti toorkarusnahka.

Etioloogia. Veistel, pühvlid ja seebud OA on põhjustatud kahte liiki onhotserk: O. gutturosa, localizes plaadi kohta nuchal sidemete ja O. lienalis - mao-põrna sidemete ja kapsli põrn. Mees O. gutturosa pikkus 28,3-33,8 mm, laius 0,09-0,10 mm. Cuticle peeneks viiruline risti. On kaks ebavõrdse spicules. Suurim fragment naise keha jõuab 1015 mm. kere laius 0,3 mm. Sarvetohlu on varustatud võimsa ringjate paksenemine (joon.). Vulva ees keha. Mees O. lienalis 35 mm pikk ja 0,06 mm lai. naisekeha 360 mm pikk ja 0,06 mm lai. Küünenaha on varustatud kühmu valikoobraznymi. Emased küps onhotserk paisata tohutu vastsed suunduvaid nahka. Edasiarendamiseks vastsed on sattuda vahe võõrustajad - verdimevate putukate (sääsed). Organismis viimase 8-18 päeva mikroonhotserki etappi jõuab vastsed nakatumise. Areng parasiidi lõplik vastuvõtva toimub 7-8 kuud. Patogeenid O. hobused - O. cervicalis lokaliseeritud nuchal kõõluste, O. reticulata - sidemete ja kõõluste hobuse esijalad. Onhotserki hobused - pikkade niitjate nematood; mehed kuni 30 cm, naine -. 1 m parasiit areng toimub onhotserkoidnomu tüübist. Intermediate võõrustajad - hammustamine midges.

Epizootology. nakkuse Path - nakatamist nakkuslike vastsed sääsed. Loomad nakatuvad ainult lähedal paljunemis- midges kui nakatunud naiste putukad on võimeline pikamaa lende.

Sümptomid. Haigus kulgeb krooniline; veised - no nähtavaid; hobused O. näinud abstsessid, flegmooni, lonkamist.

Diagnoos uuring nahaproovides (dermolarvoskopiya) selles valdkonnas tehtud Nabapiirkonnast. Proov oli 1,5-2 mm paksuste väikesteks tükkideks ja panna slaidi või Petri tassis on täis soolalahuses. Pärast 10-15 minutit tükid olid eemaldatud ja uuriti mikroskoobi all narkootikumide avastamise juures mikroonhotserkov.

A. ravi veistel ei ole välja töötatud, hobused - operatsiooni.

A. Ennetamine on vähendatud loomade kaitse rünnakute vastu sissetungi sääsed, hammustamine midges.

Onchocerca gutturosa: 1 - keha fragmendi ringikujulisel paksendid küünenaha; 2 - invasiivsed vastsed sääsed (mida Golovanov).

+++

oogenees (kreeka {{o}} {{o}} n -. muna- ja g {{e}} nesis- päritolu), oogenees, arengu ja küpsemise naiste sugurakkude (munad, muna, emasgameete). O. jagatud 3 perioode (joon.). 1m periood - sigimisperioodi - rakke nimetatakse oogonia (oogonia), mitu korda on jagatud mitoosi; summa tõusu tulevikus sugurakkude neid hoiti diploidne arv (2n) kromosoome. 2 m - ajavahemik kasvu - rakkude (nüüd nimetatakse esmaseks munarakud, munarakud) oluliselt suurendada suurus kuhjumise tõttu toitaineid, kuid ei jaga. Samal ajal on ümberkorralduse kromosoomid, mis valmistab ette 3 th - ajavahemik küpsemise (meioos). Tulemusena moodustatud esimese meiootilise jagunemise (vähenemine jagunemise) rakke nimetatakse teisese munarakud. Nad sisaldavad juba Haploidses (n) kromosoomide arv. Lisaks sekundaarne munarakud jagage mitoosi (teine ​​meiotic jagunemise ja seal on küps munarakk nende kahe jagunemise (jagunemine põhi- ja munaraku) moodustasid vaid ühe replikatsiooni kromosoomid, nii küps sex rakud on haploidne (n) kromosoomide arv on eriline omadus OS .. samuti ebaühtlane jagunemine: jagunemine põhi- ja munarakud mitoosikääv on ette ei keskuses ja perifeeria raku seetõttu on jagunemist moodustunud suur puur, kus fookus arenguks vajalike materjalide ja väikesed rakud (polaarne organid), mis sisaldavad sama tuuma. kuid puuduvad vajalikud arengu kaasamine. iga esmane munaraku moodustub üks terve muna ja 3 polaarne organid.

Kava oogenees.

+++

Oomycetes (Oomycetes), seene klassi, mida iseloomustab Mittepoorsest seeneniidistiku kahe flagella. Seksuaalse protsess - oogamny moodustada oospores. A. Vesi - patogeenide kala, O. muld - taim parasiidid.

+++

ooforiit (ooforiit), munasarja, munasarjade põletik. See tekib tüsistusena emaka põletik kõhukelme; depressorreaktsiooni kui kollakeha ja teised. See voolab akuutselt kui krooniliselt. Ägedate mädaste O. munasarja mädanikud tekivad, mis on avatud või kaetud. Pärasoole komplekt laienemine ja hellus munasarjas. Samaaegselt muutuste tuvastamiseks emakas ja teistesse organitesse külgneb munasarjast. Kehatemperatuuri tõus, paljunemistsüklid rütm häiritud. Ravi on sümptomaatiline. Kroonilise parenhüümi O. munasarja tihe, pontsakas; Ühepoolse kahjustused suguelundite tsükli rütm ei saa rikkuda kahepoolsel - loom kõlbmatuks paljuneda. Krooniline interstitsiaalne OA iseloomustab atroofia parenhüümi munasari. Puudutus munasari on tihe, mägisel, vähendatakse lehma oa suurused. Kui ühepoolse kahjustuse naiste tinglikult sobib reprodutseerimise; kui kahepoolsed - lükatakse tagasi aretusest karja. Periooforit (pinna süttimise munasarja kude) arendab tüsistusena parenhüümse ja seesmine OA iseloomustab villous razrascheniyami munasarjades ja sidekoe liideti ümbritsevatesse kudedesse. Kui periooforite loomade kõlbmatuks paljuneda.

+++

operaator loomade ravi, elukutse (asend) töötaja, lava järelevalve all veterinaarekspertidest ja abiga erivarustus mass ennetava loomade tervise ja ravivõtetega (vaktsineerimised jne .. Loomad töötlemine, desinfitseerimine ruumide, transpordivahendite ja konteinerite) eluskarja kompleksid ja linnukasvatustes.

+++

tegutsevad, eri- või kohandatud ruumi operatsiooni. O. Suurus suurte loomade on vähemalt 40 m2 suhe põrandapinnaga ruuduga aken 3: 1 soovitavalt ümmarguse või poolringikujuline kuju. Seinad ja lagi on värvitud õlivärviga OA. Põrand peab olema kaldu, et ühe seina või keskele, kus nad teha auk äravoolu punetus vedelikke. ainult kõige vajalikum paigaldatud OS. Vaata. Ka kirurgilise operatsiooni.

+++

lõikus-, tabelid, millega loom lamavasse asendisse operatsiooni ajal. Põhimõte O. c. suurte loomade on sama. Esiteks, kata OA. lisatud vertikaalsesse asendisse ja fikseerida seda spetsiaalsete rihmadega loom. Liigutades kate horisontaalasendis, Tee langetav loom, tugevdades soovitud asendisse operatsiooni.

O. C kasutatakse toime suurte loomadega. Nende kujundused. O. s. Sapožnikova (joon. 1) koosneb kahest pöörleva puitkarkass ja katta. Tagaküljel raami kolm riiul, keskmiste, mis hoiab kinni looma seliliasendis. O. s. Žemaitis ja Yurevichusa on metallkonstruktsioon raami ja kaas (joon. 2), kohapeal ringiratast. Cover tagaosa tõuseb üles ja alla. Järgnevas tabelis on ajendatud elektrimootor või käsitsi juhtida. A. Vinogradov S.-masin (joon. 3) võimaldab teil jäädvustada loom püsti ja lamavas asendis. Kell välisserva baasi OS. paigaldatud eemaldatav seina tala. Teiselt aluse külgedel katte on tugevdatud pöördtorniks mehhanism. Selleks, et vältida purustamist kehaosade väljaulatuvad riivistumise looma tagasi kolmandiku kaas on tehtud vormis raami ja keerake presentkatte. Seal lihtsustatud disaini OA. Selle aluseks kaas tabeleid kasutatakse polukolёsa teljega (joon. 4). O. s. Nad võivad olla paigutatud kahes reas kujult ristkülik 10-12 pallid heina, kaetud presentkatte (joon. 5). O. taotleda fikseerimise väikesed loomad. Samuti erinevaid disainilahendusi. O. s. Vinogradova koosneb metallist kaas, raam ja partii võrku (joon. 6). Tõsteseadmed võimaldab anda vajalik kõrgus ja kallutada laua peal. O. kasutada valdkonnas. Gaydovskogo ja Rosenblum nõgus metallist kork, ümmargune teraga metalli vits (joon. 7). O. s. Nikiforov (joon. 8) kasutatakse peamiselt millega sigu kui munasarjade eemaldamist. See koosneb puidust kaas lauad ja hinge ühendatud kokkuklapitavad jalad. O. s. kassidele koosneb puust laual kahe püsttaladel cross-papi väljalõige looma kaela ja kahe pardal doskazhi teenindusajad fikseerimine tesёmok.

Joon. 1. Tegevuskulud tabelis Sapozhnikov.

Joon. 2. Operatsioonisüsteem tabelis Žemaitis ja Yurevichusa.

Joon. 3. Tabel masinaga Vinogradova.

Joon. 4. Operating Kitaeva tabelis

Joon. 5. tegevuskulude tabelis on palli heina.

Joon. 6. Vinogradov tegevuskulude tabelis väikeloomad.

Joon. 7. Tegevuskulud tabelis gaydovskogo ja Rosenblum eest välitingimustes.

Joon. 8. Tegevuskulud tabelis Nikiforov.

+++

operatsiooni (ladina ooperi -. tegevus), komplekt käsitsi ja instrumentaalne tehnikat kasutatakse, et kõrvaldada patoloogiline protsess (terapeutiline O. x.), täpsustada diagnoosi (diagnostika OS x.), taastada järjepidevus kudedes (plastik, reconstructive O. x.), et parandada loomade jõudlust (majanduslik O. x.). Eristada O. x.: Verine ja veretu (kateteriseerimine, intubatsiooni, kohaldamise kipsist, vähendamine nihestus, massaaž, jne ..), radikaalne (kaotades haiguse põhjus) ja leevendavat (ainult kannatusi leevendada), mädane ja aseptilise, kiired, kiired ja mitte-kiireloomulised (vabal valikul), suured ja väikesed, ühe-, kahe- või mitmekordsete hetkel. Enamik OS. sisaldab kiire ühendus (kokkupuude keha ratsionaalne lõigud, mis hõlmab kude), resolutsiooni (käsitsi või instrumentaalne mõju alasti keha) ja viimane etapp (õmblused, sidemed, sissejuhatus haava drenaaž, ja nii edasi. n.). Mõned OS. (Avamine abstsessid, flegmooni lahkamine ja teised.) Ei jaotata need etapid. Valides tootmine OG s. kindlaks tähiste ja vastunäidustused seda arvesse võtma episootiauuring olukorda majanduses, mis kuulub loom. In karantinirovannyh talud tegutsevad ainult äärmuslikel juhtudel, kui nn elava tunnistuse. O. x. mõnustada 2 nädalat enne profülaktiline ja terapeutiline vaktsineerimine või sarnast läbi aja jooksul pärast neid.

O. X tagada edu. ning ennetada võimalikke tüsistusi teha operatsiooni kava, mis sisaldavad funktsioone koostamise looma (kinnipidamisrežiimid, söötmine dieet või näljadieet tühjendamine soole, põis, raskovyvanie hobused), meetod loomade fikseerimine, ulatus ja arv kirurgiainstrumendid (Vt. kirurgiliste instrumentidega) kaste ja õmblus (Vt. Haavaniidid), meetod, sage (Vt. anesteesia) või kohalik (Vt. anesteesia) analgeesia. Eelkeedetud ja krovezamenyayuschie hemostaatiliste lahendusi, anti-shock ained.

Lit. Magda II Itkin B. 3. Voronin II operatiivkirurgia põhitõdesid topograafilise anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1979.

+++

Opium (Opium), õhuga kuivatatud SAP unimaguna (Papaver somniferum) magunaline. Mass tumepruunid, millel on iseloomulik lõhn. On vees lahustuv. See sisaldab rohkem kui 20 alkaloidid; vast - morfiin, mis peamiselt määrab farmakoloogilise toimega ravimid A. O. (PC, loetelu A): A. pulbrina, kuivaine O., tinktuuri O. lihtne pill. Kasutatud anesteetikumi jaoks pleuriit, peritoniit, enterospazmah, krambid, vigastused, põletused sees (O. pulber) kujul booluskogused kashek. Annused: lehm, hobune 5,0-25,0 g; lambad, sead, 1,0-3,0 g; koer 0,1-0,5 g; Fox 0,1-0,3 g; 0,05-1,0 g kass, kana 0,02-0,05 g Vastunäidustused hingamise depressioon, nõrgenemine peristaltikat, neerufunktsiooni. Hoida hästi suletud pangad oranž klaas.

+++

opistorhoz (Opisthorchosis), lihasööjad uss nakkust loomadele ja inimestele, põhjuseks trematoodide opistorhoosi parasiitide Kassi-pere Opisthorchidae, parasitizing maksa kanalid, sapipõie ja pankrease kanalid. Distributed Lääne-Euroopas; NSVL - Lääne-Siberis, Kasahstanis, Perm Region, Lõuna-Ukrainas, Kaliningradi oblast, vesikonna Lääne-Dvina.

Etioloogia. Patogeen O. - trematoodide (juhus Siberi või kass) 4-13 mm pikk; See on suukaudne ja kõhu võsusid (joon. 1). Munad on kollakas kaanega ja paksenemise kest ühes otsas, suurus 0,011-0,019 X 0,023- 0034 mm. Development (joonis 2.) Mis vahe (Gill magevee merekarp) ja täiendava (karpkala kala: ide, teib, roosärg, särg jt n.) Hosts. Siit tarvitavad munad karpide vastsed, et areneda cercariae; Viimase läbi vee ja neid aktiivselt ellu kala intsistiruyas nahaaluses koes ja lihaseid, mis omakorda metacercaria. Lemmikloomad (kassid, koerad, rebased, rebased, kaljukass, soobel, sead, lõvid) on nakatunud süües toorest või ebapiisavalt neutraliseeritud kala metacercaria. Alguses peensooles lõpliku host metacercaria, vabastatud tsüstid, tungida maksa ja pankrease, mis kasvavad suguküpsetele olekus. Terve arengu vältel kestab umbes 4 kuud. Peamiseks nakkusallikaks patogeeni - haiged, millest fekaalid ja fekaalid nakatunud loomade opistorhisov munad satuvad tiik.

Sümptomid. Kassid raske nakatumise ammendunud, haruldased mantel, turris, suur kõht, söögiisu on sageli kasvanud. Kui tihend maksa, esinemine köbrukesed see - tsüstid (määratud palpeerimist kõht) kassid sageli surevad. Sarnased märgid rebased, koerad ja teised. Carnivores.

Patoloogilised muutused. Kassid maksas - tsüst suurus sarapuupähkleid, ja aeg-ajalt tuvi muna. Laiendatud luumenit sapiteede ja kõhunäärme kanalid - helmintide ja nende mune, irdunud epiteeli kihid, leukotsüüdid sealhulgas eosinofiilid. Vahel avastamaks mädane holaigit ja tsirroosi.

Diagnoos põhineb haiguse sümptomeid, episootiliste andmeid, uuringu tulemused gelmintokoprologncheskogo (kahtlustatakse loomahaiguste) ja seroreaktsy.

Ravi: geksahlorparaksilol (rebased ja polaarsed rebased) - 0,3-0,4 g 1 kg kehakaalu kohta (hakkliha 1-2 vastuvõtud).

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Koldeid O. toorest kala ei sööda kassid, koerad, karusloomad. Saastunud vastsed parasiidi kala välja dieedi või neutraliseerida provarkoy 30 minutit. Külmutamine väikeste kalade t - 8 kuni -12 {{°}} C tapab metacercaria seal 4-5 päeva pärast, suures - in 17-20 päeva. Reservuaarid peavad olema kaitstud fekaalse saastumise.

Opisthorchiasis inimene. Nakkus - süües toorest veidi soolatud kala ja halvasti keevitatud. Aasta alguses haigus - palavik, lööve, lihasvalu ja liigeste; hiljem - valu paremal ülakõhus, magu, tihti maksa suurenemist.

Ennetamine: korralikult süüa keedetud ja praetud soolatud kala hoolikalt.

Joon. 1. opistorhoosi parasiitide Kassi-: Vasak - suurendada; paremalt elusuuruses.

Joon. 2. tsükli opistorhoosi parasiitide Kassi-(mida Skrjabini ja Timofeeva).

+++

viljastamisega looma, ühinemise naissoost (muna, muna) ja isane (sperma, sperma) sugu rakke (sugurakke). OA on aluseks sigimiseks, tagades üleandmise pärandused märke vanematelt järglastele. Võta seemnerakud munaraku väljund viimase pidurdada riigi ja soodustab arengut. Selle tulemusena OA kombineeritud genotüüpide sugurakke, sellega seotud materjalide kromosoomid ühes genotüüpi sügoot, võime areneda uus organism. See ühtne (haploidsest) komplekti kromosoome, tulemuseks küpsemist sugurakkude (gametogeneesile), taas kahekordne (diploidne).

O. eelneb seemendamine - väline ja sisemine. Välispidiseks viljastamist (näiteks enamik kala) sugu rakud keskkonda sattudes on kohtumine sperma ja munad A. sisemine viljastamist (linnud ja imetajad) koosolekul sugurakkude toimub naise reproduktiivsüsteemi, mis paistavad silma munasarjast ja munad paaritumise ajal sperma on tutvustatud. Imetajatel, munad arendada sees muna folliikulite, läbi rea kaupa (vt. Oogenees). Folliikulite on vooderdatud kihistunud epiteeli ja arengut nende otsad moodustavad seemnepõiekeste või graafova, folliikuleid. Muna (munaraku) koos lõhkemine folliikuleid (ovulatsiooni) vabaneb munasarjast, koos ümbritseva folliikulite rakkude ovipaarne küngas, sattumist narmad munajuha, kus osakonna ampullar kohtumine muna seemnerakud.

Seal on 3 etappi A. 1. etapp, muna vabaneb folliikulite epiteeli ovipaarne küngas tema ümber raku. See juhtub toimel hyaluronidase ensüümi, mis vabaneb anterior lõpuks seemneraku pea. Hüaluronidaasi lagundab seost folliikulite epiteelirakke, mis ümbritsevad muna ja muudab võimalikuks tungida tema seemnerakud. Of arvukate spermide ümbruskonna muna, vaid mõne hallata tungida selle kest. Aasta 2. etapi muna suunas seemnerakke mis osutusid kõige lähemal pinnale muna moodustub vastuvõtlikus küngas, mille kaudu pea ja kaela seemneraku tungida muna. Aasta 3. etapp tsütoplasmas muna on kaks tuumade (eeltuumadest): isane ja emane, mis sulanduvad ühte tuuma lõpeb A. See ühinemine võib toimuda enne esimest mitootiline jagunemine. Või iga pronukleaarse individuaalselt läbib mitoosi profaasi ja metafaasi neist - kokku. Spermid munasse muudab vajalikuks moodustamise mitoosiaparaadi tsentrosoomi. Tihedalt pakitud "pakett" mitokondrid, mis asub osakonna vaheriie sperma ja millel kujul spiraalkeere, see on nagu energia akumulaator. Enamasti ühe seemnerakuga (monospermiya) tungib munarakku. Mõnel juhul (nt linnud) munasse saab mõned seemnerakkude (polyspermy), kuid naissoost pronukleusse kaitsmed alati pronukleusse seemnerakke mis kannab O. (joon.). Ajal O. määratakse sugu organismi. Kui seemneraku tungib munaraku X-kromosoomis sügoot on kaks X-kromosoomi ja arendab emane; Kui seemnerakk tungib ilma X-kromosoomi genotüüpi uus organism on ainult üks X kromosoom ja haaratava areneb.

Viited. Vaata. Art. Idu.

väetusplaan: 1 - munaraku ümbritseb munasarja rakud, mis on lähedane sperma; 2 - divergentsi folliikulite rakud mõjul hyaluronidase; 3 - üks penetratsiooni spermide munasse; 4 - pronukleaarse fusion; 5 - alguses mitootilise jagunemise sügoot (in Kiorre).

+++

luu- ja lihaskonna troofiliste kude, kudede looma, mis tulenevad mesenhüümi ja täidab troofiliste, kaitsevahendid ja toetavad funktsioonid. Nad on esindatud veres, lümfis ja retikulaarne sidekude ja rasvkude, kõhre ja luukoe. Iseloomulikud morfoloogilised märk O. t t - .. levimus need rakkudevahelise aine, struktuuri ja omaduste mida kajastatakse peamiselt kirjelduses üksikute sortide käesoleva koe rühma. Erandiks sellest reeglist on ainult retikulaarses ja rasvkoes; Viimasel - tõttu suurtes kogustes rasvarakkude, nihutades rakkudevahelise aine. TROOFILISED funktsiooni täitmise rasvkoes; kaitse - lahtised sidekude, või täpsemalt - selle rakulisel elemente; Viide - kõhre, luu, osaliselt tihe sidekude, peamiselt rakkudevahelise struktuuri.

+++

opsoniinid (kreeka ops {{o}} nion -. toiduga varustamine), sisalduvad antikehad normaalne immuunseerume loomade ja inimeste verd stimuleerida fagotsütoosi, määrates organismi vastupanuvõimet kahjulike ainetega. O. - immunoglobuliin G ja M hävitatud t 56 {{°}} C. Toimel väikesed samuti ladustamise ajal seerumi pimedas mitu päeva O. suuresti inaktiveeritud. O. ilmutavad oma toimet komplemendi juuresolekul, ühtlasi soodustada võõrosakestele, bakterid ja viirused ja nende hävitamine leukotsüüdid. OA ei ole konkreetseid meetmeid ja suudab siduda erinevate ainetega. Tehti kindlaks, et bakteriaalne fagotsütoosi leukotsüüdid põhjustavad mitte ainult juuresolekul immuunseerumit ja täiendada O., kuid teised. Humoraalne antikehad temperatuuri- eespool 56 {{°}} C ja cytophilous. Vaata. Samuti opsonic indeks.

+++

opsonic indeks, näitaja tase opsonic aktiivsus opsonofagotsütoosne reaktsiooni ja immunobioloogiliste iseloomustav seisund organismis. Et teha kindlaks, O. ja. seatud fagotsütoosne number (keskmine bakterite arvu fagotsüteeritavaks leukotsüüdid ühest 100 Vaata) immuunseerume normaalsest. O. ja. arvuliselt võrdne jagatisena mitmeid fagotsütaarsete immuunseerumi normaalse seerumi fagotsütoosne number. Mida kõrgem OG ja. See näitab soodsa käigus infektsiooniprotsess.

+++

optiline uurimismeetodeid, analüüsimeetodite ainete, mis põhineb uuringu nende optiliste omadustega. A. m. Ja. lisada fotomeetrilised meetodid, nefelomeetriat ja hägususe, refraktomeetrilise, polarimeetriliselt, spektraalne ja luminestsentsi testides.

Suhe fotomeetrilised meetodid hõlmavad spektrofotomeetriliselt ja Photocolorimeters, mõõtmisel põhinevate valguse neeldumise analüüdi nähtavas, ultraviolett- ja infrapunakiirguse spektripiirkondades. Fotomeetrilised (imendumist) meetodid põhinevad selektiivne valguse neeldumine uuritava aine ja vastavalt seadusele Bouguer - Lambert - Beer (valguse neeldumine on võrdeline neelava materjali ja paksust neelava kihi). Kui fotomeetrilised analüüsimeetod toimub imendumine mono-kromaatiline valgust. Spektrofotomeeria - üks kõige täpsem fotomeetriliste kasutatud analüüsimeetodite biokeemias. Seda kasutatakse kogustes, et määrata kindlaks (suure täpsusega): valgud, nukleiinhapped, vitamiini A, NAD, NADP, 17 glükokortikoidide uriini ja vereplasma; Uuringus paljude ensüümide. erilist kasutatakse biokeemiliste teadus. Seadmed -. Spektrofotomeetreid liiki SF 4A FC 16 ja teised photocolorimeter uuringus kasutatud ensüümide (soolestiku aluseline fosfataas, aldolaas ja transaminaaside seerumit (3 glükuronidaaspositiivse jne), glükoos, aminohapped, valgud, fosforit, rauda, ​​jne biokeemiline laborid .. tõenäolisem, et kasutada photoelectrocolorimeter tüüp FEK-M et al., samuti fotoelektrilise fotomeeter, varustatud filtritega.

Keskmes nefelomeetriat ja hägususe on hajumine või valguse neeldumine nähtus tahke või kolloidosakesed lahuses. Hägusus meetri põhineb valguse intensiivsuse mõõtmiseks hajutatud tahked osakesed lahendus; hägususe - mõõtes sumbumise intensiivsus valgusvoog läbib sisaldav lahus tahked osakesed (intensiivsus seetõttu vähenevad imendumist ja hajumise valgusvoo). Nefelometranaliz läbi fotoelektrilis kolorimetrin nephelometers 57 H FEC tüüp ja FEC 56. hägususe nagu colorimeters saab kasutada. Nephelometric meetodid määramiseks väike ainete kontsentratsioonid lahuses: elavhõbe, arseen, antimon, väävel.

Spektraalanalüüs - kvalitatiivne ja kvantitatiivne analüüs aine koostise põhineb uuringul selle optilised spektrid. On aatomi heite spektraalne (optiliste kiirgusspektreid aatomite), aatomabsorptsioonspektrofotomeetrilisteks (optiliste neeldumisspekter aatomite) analüüsib. Kvalitatiivne analüüs tehti põhineb positsiooni spektrijoonise, kvantitatiivne - nende intensiivsus. Veterinaarias teadus õppima sisu metalliioonide ja soolad organismis kasutatakse laialdaselt spektrograafid (ISP 28, ISP 51 ja teised.), Registreerides spektrid tulemuseks pilt ja erineva eraldusvõime ja aatomabsorptsioonspektrofotomeetrilisteks spektrofotomeetrite (mudel 207, Jaapan), et määrata Ca kontsentratsioon , Cu, Fe, K, Mg, Na, Pb, Zn kehavedelikes ja kudedes. In biokeemilistes uuringutes ja ko röntgenanalüüs (kasutades röntgenkiirte spektrid).

Luminofoorlamp analüüsimeetodeid koostise aine põhineb luminestsents - .. Glow mõjul valguskiiritust, elektronid keemilistes reaktsioonides jne Sõltuvalt kestus glow eristada fluorestsentsi ja Fosforiloiste. Kvantitatiivne analüüs tehakse põhjal intensiivsust fluorestsentskiirgamine kontsentratsioon aine. Luminofoorlamp kiirguse mõõdetakse spetsiaalseid seadmeid - fluoromeetrisse FM 1 ja elektrooniliste fluoromeetrisse EF ZM, kasutatud koguste määramine vitamiine B1, B2, foolhapet, IAA, epinefriini, steroidid, kodegidrogenaz, trüptofaan, antibiootikumid (aureomütsiin), sapphapete, rasvad, porfüriinideks et al., samuti teatud ravimite. Värske liha ja kala saab määrata erilist fluoromeetrisse. Luminofoorlamp spektrofotomeetriga (mudel MPF 2A ja Mudel 203, Hitachi, Jaapan) võimaldavad uurida aminohapped, amiinid, vitamiinid, steroidid, puriini ja pürimidiinalused, ja teised. Metaboliidid. Seda kasutatakse niinimetatud kvaliteetne fluorestseeruva analüüs, eraldades pealiskaudselt sarnased eri objektide (näiteks normaalsete rakkude kasvajast).

Viited. Lyalikov S., füüsikalis-keemilised analüüsimeetodid, 4th ed, M. - L., 1964 .;

Robert X. Karmoliev, kaasaegne biokeemiliste uurimismeetodeid veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse, Moskva, 1971.

+++

onkogeensed viirused onkogeensed viirused, RNA s DNA viirused, mis põhjustavad kasvajaid.

RNA-viirusi sisaldava onkogeensed või oncornaviruses, - suur grupp viirused (kirjeldatud üle 100 tüvede erinevatelt loomadelt pärit), millest mõned on mittetumorigeensetes ja tuumorigeensed liiki kuuluvad sellesse. Retraviridae (viirused sisaldavad pöördtranskriptaasi) ja on alamperekond Oncornavirinae. Genoomi oncornaviruses linnud ja imetajad on ehitatud sama tüüpi. On dimeer koosnevad kahest identsest RNA molekule. Seal me leidsime 4 geeni. Alamsugukonnast Oncornavirinae jagatud klannide Oncornavirus A, Oncornavirus In, Oncornavirus C (jaguneb alajaotuseks: Oncornavirus C lindude, Oncornavirus C imetaja, Oncornavirus C roomajad), samuti mingi kandidaadid Oncornavirus D. subgenus Oncornavirus imetaja viitab veise leukeemia viirus (tumorigeensus komplekt tallede). Viimased andmed näitavad, et see viirus - eksogeensed nakkusliku viiruse toodetud veiste (kust loomi ei ole paigaldatud).

DNA sisaldava onkogeensed viirused rühm hõlmab ahviviiruse 40 vakuoliseeriv (OB 40), polüoomi viirusest rühmast papovaviirused onkogeensed liiki adenoviirused ja viirusi herpesviiruse rühma. Seas adenoviirused, mis on peaaegu alati inimkehas kujul varjatud nakkuse, loomad, sealhulgas linnud, serotüübi millel on võime indutseerida pahaloomulised kasvajad katseloomadel või in vitro muuta rakud. Sellised omadused on leitud inimese adenoviirus tüüp 21, 10 ahvid, kaks veistel ja ühte tüüpi koertel ja lindudel. Onkogeenid need viirused ei ole seatud oma loomulikus võõrustaja. Kuid mõnedes inimese kasvajates leidnud adenovirusspetsificheskie kasvaja antigeenide ja antikehade sellega moodustatud, mis pärast kasvaja eemaldamise kaob. On võimalik, et need viirused võivad osaleda üks teguritest nende loomulikus kartsinogeneesiga. Geen (või geenide) vastutab pahaloomuline transformatsioon, asub vastav osa 5% vasakus otsas viiruse DNA. Rühm onkogeense herpesviirused on: Lykke viirus, mis põhjustab neeruvähis leopard konnad; Mareki haiguse viirus; Epstein -Barr (EBV) viirus. Lisaks kuuluvad siia herpesviirused isoleerida liigi ahvidel Saimiri scirens ja Ateles geofrogii, põhjustada lümfoproliferatiivset haigust teistel liikidel ahvid. Erinevalt oncornaviruses, papovaviirused ja adenoviirused, herpesviirus genoomi integreerimise rakus toimub ilma kovalentsete sidemete vahel viiruse ja raku DNA.

Lit.: Altshteyn AD, Modern andmeid mehhanism viiruse kantserogeenesi raamatus.: Tulemused teaduse ja tehnoloogia. Viroloogia, vol. 5, Moskva, 1976 lk. 8 -30; Strazhachenko NM, onkogeense viiruste looma, "Põllumajanduse Biology", 1972, t. 7, number 6, lk. 945 -54; Ja nomenklatuuri viiruste, "Küsimused viroloogia" 1976 № 6, lk. 760 -765.

+++

kasvaja (lad. Tumores, kreeka. {{O}} nkos) kasvajad (Neoplasma), kasvajad, ebatüüpiline leviku keha struktuuri ja funktsiooni rakke. On inimese, loomade ja taimede kõikides elundite ja kudede.

Põhjused arengut OA ei piisa selgitada. Selgituse nende päritolu teooria kavandatavate stimuleerivate füüsikalised, keemilised (vähki) ja bioloogilised tegurid, viiruse ja teised. Teooria. Suurim tunnustamist polietiologichesky teooria, et O. tekkida mõjul paljud väliste ja sisemiste tegurite et muuda genotüüpi rakkudes. O. arengu algab välisilmet koe ebatüüpiliste moodustavate rakkude esmane tuumorlesioonide. Juhul sügava ebatüüpiline kasvajarakkude proliferatsiooni saanud pahaloomuline iseloomu (maligniziruyutsya): kiirendamisega nende kasvu, ekspansiivne kasv (mida loobumas pehmete kudede) asendatakse infiltratiivse kasvu (sissejuhatus kasvajarakkude ümbritsevatesse kudedesse), on kohalike ja Kaugmetastaaside (liitunud keskused) hematogenous ja lümfisüsteemi iseloomuga. Kangas keha läbib atroofia ja huumustoitelised muutused, muutused kere on täheldatud. Suhe pahaloomuliste O. iseloomustab ka protsesse nekrobioos ja nekroos. vahetada ja lagunemine kasvajarakkude tooted on toksilised omadused, põhjustades ainevahetushäirete ja kahheksia (aeganõudva).

Morfoloogilised ja funktsionaalne kasvajarakud on atypia - erinevused normaalse koe kust need pärinevad. Anatoomilis atypia ilmneb selles, et OA on kujul ei ole kooskõlas tavapärase struktuuri keha. OA võib esineda fookusest (kasvajate kehas sügavus) või sõlme (valglinnastumine, tõusnud üle kehapinna). Need kasvajate võib olla poolkerakujuline, papillaarsete (papillaarsete), polüpoossete, puu (dendroidnuyu) ja teised. Forms. Mõõtmed A. - keskustest äärel nähtavuse väärtus 15-20 cm ja rohkem. Värvi, tekstuuri, suuruse ja lõikepinda arv sõltub kudede ja toodavad O. määral atypism rakke. Histoloogilise atypia O. avaldub ebanormaalne suhe selle strooma (sidekoe kihid) ja parenhüümi (tegelik kasvajarakud), ebaõige asukohast kudede elemente, suuremal või vähemal määral ühtlustada kasvajarakkude embrüonaalsete vorme (ebaküps kude). Tsütoloogilise atypia iseloomustab ebatavaline mahu suhet tsütoplasma ja tuuma kasvajarakkudes, esinemine muutunud tsütoloogiline struktuure. Bioloogiline atypia väljendas jätkuvat kasvu, O., parasitism seoses keha, eriti biokeemiliste protsesside (vahetus häired).

A. A-klassi pahaloomuliste kasvajate (hea- ja pahaloomulisi OA) ja histoloogilist struktuuri. Vastavalt rahvusvahelise klassifikatsiooni OA jagatud lüüasaamist erinevate organite ja kehaosade. Healoomuline O. ehitatud diferentseeritud kudede, neil on ekspansiivse arengu ja ei suuda meta-stazirovat ja korduda. Pahaloomulised O. valmistatud ebaküps (lähedal embrüonaalsete vormi) kudede infiltratiivse kasvu, on võimalik metastaae ja korduda. Morfoloogilised klassifikatsioon arvestab tüüpi koe, mis OS on ehitatud, ja selle diferentseerituseastme. Nimi O. on kreeka nimi kangast ja lõpuks "oom"; näiteks O.
Luu nimetatakse osteoomi, kõhre - kondroom, rasvkoes - lipoom näärmeliste - adenoom. Pahaloomulised A. Sidekude sarkoom nimetatakse, on epiteelkude - vähk, või vähk.

OA kõige üldisem koertel (vähk), hobused (must vähk ja teised. Vähktõved), veised (sarkoom, papilloomi) ja kanad (sarkoom). Diagnoos põhineb mikroskoopilisel uurimisel kriimudega, biopsiat või kõrvaliste O. postuumselt

Loomade ravi toimub peamiselt operatsiooni ja kiiritust ning spetsiaalsete ravimitega. A. ennetamine loomad ei ole arenenud.

Lit.: Silber LA, viirus-geneetiline teooria kasvajad, M., 1968; Leukeemiateks ja loomade vähkide, ed. VP Shishkov ja G. L. Burba, Moskva, 1977.

+++

Oral (. Os ladina, perekonnast surmad oris -. Suust), termin anatoomia loomi, mis näitab, mingis osas pea lähemale suudme.

+++

orbivirusy (Orbivirus), perekonnast pere Reoviridae viirusspetsiifiline kaheahelalise RNA kümne sirged segmendid. Molaarmass 12 x 106 aatommassiühikut, sümmeetria kuupmeetri, ikosaheedriline tüüpi ilma välise kapsiidi, kapsomeerist 32, diameeter sfäärilise virioni 65-80 nm. O. on suhteliselt tundlik rasva lahustid ei põhjusta hemaglutinatsiooniga stabiilne tsooni pH 7,0-8,0, ei ole stabiilsed kui kuumutati juuresolekul magneesiumioonid. Mark O. levitavad lülijalgsed. virioni assembly esineb tsütoplasmas. A. pole lipiidümbris, kuid seal on ka kaetud psevdomembranoy raku päritolu. Perekonda hõlmab erinevaid viiruseid, sealhulgas veterinaar- tähtsust O. põhjustab sigade aafrika hobused, "sinise keele" (Vt. Nakkuslik lammaste katarraalne palavik), episootiliste hemorraagilise haiguse hirved. NSVL leitud mõned looduslikud kolded O. Vt. Viirused ja kirjanduse see artikkel.

+++

kere (kreeka {{o}} rganon -. vahendiks, vahend keha), kehaosa, mis on kindel struktuur ja teostab üks või enam spetsiifilist funktsiooni.

O. koosneb mitmest kudesid, mis moodustavad ta ühtse morfoloogilised ja funktsionaalsed süsteemi. Alust või selgroog A. koosneb ebaregulaarne sidekoe - strooma, mis asub harude vahel konkreetse OS - parenhüümi. Stroomas testitud veresooned, närvid, lümfisüsteemi elemente. A. Function sõltub aktiivsust teiste organite ja kesknärvisüsteemi. Omakorda OA mõjutab funktsiooni teisi organeid ja süsteeme.

+++

veterinaarkontrolli korraldamise küsimustes. Vaata Veterinaarmeditsiini.

+++

keha (lõpust -ustraivayu korraldada, teatab harmooniline välimus), mis tahes süsteemi, mis on kogum põhiomadused elu (ainevahetust, kasvu, ärrituvus, võime paljuneda ja teised.), mis eristavad seda eluta asi. Kitsas tähenduses hõlmab mõiste "O" vastab mõiste üksikisiku individuaalne. A. Peaaegu kõik on valmistatud rakud võivad olla ainuraksed ja hulkrakse. Lahutamatu hulkraksed O. - pika ajaloolise protsessi, mille diferentseerimine (spetsialiseerumine ja keerukus) struktuurid (rakud, koed, elundid) ja funktsioonid, ühelt poolt, ja nende integreerimine (ühendus) - teiselt poolt. Saavutusi kaasaegse bioloogia on näidanud mehhanismi materjali pärandi põlvkondadevahelise sidemed O., luua suhet fülogenees ja ontogeny O. kõigil oma organisatsioon.

+++

Sensoorsed Hindamine (kehast, ja kreeka keeles. L {{e}} ptik {{o}} s -sklonny vastu neelavad), hindamine toote kvaliteedi meelte kaudu. O. ja. näitab mitmeosalise toote omadused: lõhn, maitse, tekstuuri, mahlasus, värvi jne, on oluline, mõnikord otsustav näitaja selle kvaliteet ..

O. ja. kasutatakse laialdaselt veterinaar- ja sanitaarteenistuse toidu loomsete saaduste, kohaldades rangelt määratletud standardsete meetodite määramise iseloomulikud organoleptilised omadused. Kui O. ja. liha kindlaks: välimus ja värv, konsistents, lõhn, seisund rasva, luuüdi, kõõlused, lihased lõigatud; kvaliteet toiduvalmistamise puljong proovi. Liha kvaliteeti organoleptiliste seatud kriteeriumidele esitatakse asjaomastes külastaja liha veised, küülikuid ja kodulinde. O. ja. vorstid ja lihatooted toimub kogu lõigatud toode. Esiteks, määrata värvi, seisund ja lõhn toote pinnale. Et määrata lõhna toote sügavuses paksus on kasutusele puidust või metallist nõel ja kiiresti eemaldada see, et avastada lõhn nõel pinna. Samal ajal kindlaks välimus, värvus, maitse ja mahlasus toote, viilutatud. Järjepidevus on määratud surve sõrmede või spaatliga, razzhёvyvaniem, määrib (O. ja. Pate). Kui O. ja. viinerid ja viinerid neid kuumutatakse keevas vees, kuni t 60-70 {{°}} C. Kvaliteedi vorsti ja lihatoodete organoleptilisi poolt kehtestatud parameetrite standard või tehnilised tingimused vastava tüübi toode. Kui O. ja. lihatoodete, konserveeritud liha, piim ja piimatooted määratleda välimus, värvus, maitse, lõhn, tekstuur ja uuringu pooltooted hakkliha, - lisaks astet lihvimine, maitse ja lõhn praetud. Kvaliteedi hindamine konserveeritud liha, piim ja piimatooted OA ja tulemusi. läbi giidiga organoleptilised omadused, mis on antud standardi või tehnilised tingimused vastava tüübi toode. Organoleptiliste omadustega võid ja juustu hinnati vastavalt külalist ja kvaliteedi lihatooted - organoleptilised ette normatiivne ja tehnilise dokumentatsiooni nende toodete puhul.

+++

meeleorganite, spetsialiseeritud perifeerse anatoomilised ja füsioloogilised süsteemid, kus loomad tajuvad ja osaliselt analüüsida erinevaid stiimulite tulevad väliskeskkonnast. O. h. Retseptorid ja koosneb erinevate tugistruktuuride. O. h. Kaasa silma, kõrva, haistmis- elundid, maitse, puudutus.

+++

orientobilhartsioz ​​(Orientobilharziosis), uss nakatumisi imetajad, peamiselt sõralistest, mida põhjustab trematoodide Orientobilharzia turkeslanica pere Schistosomatidae, parasiteeruvad veenidele, peamiselt soolekeset ja sooleseina, vähemalt suurte veresoonte maksa. Distribution ebaühtlane; märkida, Indias, Pakistanis, Iraanis, Iraagis, Mongoolia, Hiina, Nõukogude Liidus - Aserbaidžaan, Kasahstan, Usbekistan, Türkmenistan, Kaug-Idas.

Etioloogia. Patogeenid O. - kahekojaline juhus piimvalge; Isane pikkus 6-13 mm, laius 0,48-0,64 mm; naissoost pikkus 4,8-6,8 mm, laius 0,09-0,12 mm, on mees ginekofornom kanal on üks muna emakas piklik-ovaalne. Muna on üks selg postid (joon.). Mature munad erituvad väljaheite loomade jõuda 0,13-0,14 mm pikk, laius 0,042-0,064 mm, sisaldavad miracidia. Areng parasiit toimub osalusel vahe peremees - mollusk (auriculate truncatula). Vees soodsates tingimustes kooruvad mõne minuti miracidia tutvustas karpide, mis pärast 1 kuu veetemperatuuri juures 22-25 {{°}} C arendada cercaria. Nad lähevad vette, saab aktiivselt tungida läbi naha lõpliku võõrustajate rännata vereringesse, kus 30-40 päeva suguküpsus. Pärast 6-10 päeva muna parasiidid eritama, mis tungivad soole ja eritada roojaga. Eluiga kehas orientobilhartsy lõplik vastuvõtva rohkem kui 7 aastat.

Epizootology. Vastuvõtlikud patogeeni O. veised (eriti väikelapse), lambad, kitsed, hobused, sead, koerad, valge hiired, küülikud. Noorloomad on nakatunud suvel veekogud, soine karjamaa. Haigus avaldub kõige tugevamalt sügisel ja talvel.

Sümptomid. Esimesel 1-2 päeva pärast nakatumist nahal ala, kus cercariae tunginud, arendades dermatiit. Pange tähele arvu vähenemine punaste vereliblede ja kasv veresuhkru taset, leukotsütoos, esinemine valk uriinis, häire, maksafunktsiooni ja seedimist. Loomad kaalust ja kidur arengut.

Diagnoos põhineb haigussümptomeid, episootilist andmed ja uuringu tulemused coprological looma väljaheited pestes (100-300 g portsjon) soolalahuses läbi rea sõelu koos järgneva sette mikroskoopia (avastamine orientobilhartsy munad).

Ravi ei ole välja töötatud.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid: taasväärtustamine karjamaad, hävitamine kohaliku karpe koldeid haigus.

Orientobilharzia turkestanica: 1 - emane; 2 - mees, kellel emane

ginekofornom kanal; 3 - muna (mida Skrjabini).

+++

ornitiin tsükli uurea biosünteesi ensümaatiline protsess, mis hõlmab aminohappeid ornitiin; kõige tähtsam kuidas neutraliseerida ammoniaagi organismis loomi. O. u. See algab sünteesi karbamüül fosfaat, mis reageerib ornitiin, tsitrulliin moodustumist. Viimase suheldes asparagiinhape, see annab argininyantarnuyu hape, mis on jagatud arginiini ja fumaarhappe. Arginiin lõhustatakse toimel arginaasil ja ornitiin uurea. O. u. imetajatel on peamiselt maksa.

+++

papagoitõbi (ornitoos, kreeka {{o}} RNIS, sünd surmade {{o}} rnithos - .. lind), papagoitõbi, nakkushaiguse lindude ja paljude liikide imetajate, sealhulgas inimeste, mida iseloomustab lindude kahjustused parenhüümse elundite ja sooled ( kõhulahtisus), imetajatel ja inimestel - ebatüüpiline kopsupõletik, enteriit, peritoniit, entsefaliit. OA on registreeritud igal kontinendil maailmas. See on tähtis veterinaaria ja meditsiini tähtsust, sest inimesed on sageli nakatunud O. haigetelt lindudelt.

Etioloogia. Patogeen - mikroorganism rühm papagoitõbi - lümfo-granuloomist - trakoomaa (Olt), viitab perekonnast Bedsonia, Sem. Chlamydoaceae, riketsiate seltsi. Algtase vasika patogeeni O. lindude ümardatud kuju, läbimõõt 250-350 nm (joon.). Areng patogeeni toimub tsütoplasma kandmisel nakatunud rakke läbi rea üleminekuperioodi vorme, erinevate organisatsioonide ja küpsust. Elementaarsed organite värvitud Romanovsky - Giemsa sini-lilla värvi, ja ebaküpsete vormid - punakas, mida Machiavelli - erepunane ja varem vormid - sinine ja sinist. Kui akridiinoranż värvimist rakkude algstaadiumis nakkus avastati kaasamine oranž-punane värv, mis sisaldavad RNA; järgneva kandmisel värvus varieerub kollakasroheline roheline, mis vastab dünaamika DNA sünteesi.

Patogeen hästi paljunemise valgete hiirte erinevalt nakkuse kana embrüo rakkude kultuure; variseb at t 60 {{°}} C juures 10 minutit. Fenool (5%) Formaldehüüdi lahus (1: 500), vesinikkloriidhappe (1%), kaaliumpermanganaadi (1: 500), kloramiini (2%), valgendi (20%) inaktiveeritud patogeeni 3 tundi toatemperatuuril. Sarnased isoleeriti veiseid, lambaid ja sigu.

Epizootology. O. vastuvõtlikud kanad, pardid, haned, kalkunid, faasanid, tuvid, kanaarilinnud, papagoid ja teised. Linnud (üle 130 liigi). Allikas patogeen - haigeid linde või viiruse kandjad. Nakkuse levikut ja teket loodusliku ja seejärel sekundaarse koldeid O. kõige olulisem on linnud kodulindude, mis viib koloniaalsus ja rändavad pikki vahemaid (domineeriv veelinnuliikide). Nende hulgas sinakashall tuvid linnades O. perebolevaet 30-60% lindudest. Linnud, kes toibuda OA, tavaliselt pikka aega jääb viiruse kandjad. Halbades tingimustes, jahutus, beriberi latentse nakkuse võimendab ja saadab hajumist viiruse keskkonda. Alates latently nakatunud naistel nakatunud tibud, kes seejärel nakatavad ja teised. Noored pakendis. Patogeen O. sattuda keskkonda väljaheite, sülg ja nina limaskesta. Nakatumine toimub seedetrakti ja õhus tilgad.

Immuunsus. Me taastuda linnud ja imetajad on lühike immuunsus. aktiivne immuniseerimine meetodid ei ole välja töötatud.

Kursus ja sümptomeid. Kliiniline haigus papagoid ja teised. Ilulinnud (pärast inkubatsiooniperioodi 7-14 päeva) tulemusi letargia, unisus, isutus, kõhulahtisus, hingeldus, ja nina katarr. Pikaajalise käigus võimalik neuroloogiliste haiguste (parees ja halvatuse jalad ja tiivad). O. linnuliha tekib sagedamini varjatud kujul, ja nad kipuvad taastuda. Ilmekaimaks haigussümptomeid kodulindudel - konjunktiviit koos laugude, katarraalne nähtused ülemiste hingamisteede mõningatel juhtudel, mao- ja soole talitlushäirete. Seas 15-25 päeva vanused linnud on kõrge suremus lüüasaamisega õhukotid.

Patoloogilised muutused. Lahkamisel mõningatel juhtudel on ainult suurenenud põrn, muudel juhtudel täheldatakse ka kärbunud kolded kollast värvi maksas ja pankreases, hall fibroosne perikardiit ja kopsupõletik, vahetevahel fibriini ladestumine on õhukotid, kahjustustest sooles kujul väikeste hemorrhages ja nekroos.

Diagnoos alusel kehtestatud episootilistest, kliiniliste ja surmajärgse andmeid ja kohustuslik laboratoorset testimist, mis sisaldab viiruse isoleerimise, spetsiifiliste antikehade avastamisele RA ja RAC. Nahasisese proovi kasutada varase diagnoosi. Et kiirendada esialgse diagnoosi uuriti ka smearidega - jäljed nakatunud loomade organeid, naha või kana embrüo rakkude kultuure. Detection elementaarsed rakkude tsütoplasma kandmisel rakkudes RES - patognomonichesky logi O. kiire ja usaldusväärne meetod on meetod immunofluorestsentsmärgistuse. O. eristuda mükoplasma, salmonella ja linnugripi.

Ravi. Haigestunud linnud ei kohelda tapetakse.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Alusel ennetamine OA on veterinaar-sanitaarmeetmetele. Kui OS majandusele kehtestada piiranguid, mis eemaldatakse pärast 6 kuud pärast viimast korral haigus. Päritolu O. teatab tervishoiuasutused. Kõik kliiniliselt haiged hukkunud lind, rümpade ja siseelundite visata. Arvatavasti lindude nakkushaigus profülaktiliselt antibiootikume manustada tetratsükliini rühma (per os) või dibiomitsin ja streptomütsiini (IM). Import, eksport ja ümberrühmitamist lindude farmis on keelatud. Linnukasvatushooned desinfitseerida kuuma 2% naatriumhüdroksiidi lahusega nym, läbi mehaaniline puhastus ruumi ja seejärel desinfitseerida formaldehüüdilahuse kiirusega 20 ml kohta 1 m3 ruumi. Kui importida eksootilisi linde luua karantiini 3 kuud, mille jooksul läbi seroloogiline uuring (RAC). Juhul O. kogu rühm kasutusele linnud hävitatud.

Psittacosis inimene. Nakkusallikas patogeeni inimesele on kõige pardid, tuvid harva, kalkunid ja veelgi harvem - kanad. Nakkus - hooldus linnud, nende tapmiseks, defeathering rümbad, kui kasutatakse ilma piisava kuumtöötluse nakatunud munad. Nakatumine toimub levi õhu ja toidukultuuri. Haiguse peiteaeg on 1-2 nädalat. Iseloomustab kõrge palavik, peavalu ja lihasvalu, SARS jt haigeid haiglasse. Ennetamine: isikliku hügieeni meetmeid, san režiimi linnukasvatustes, kontrolli aretus tuvid.

Lit.: Bessarabov BF, Psittacosis, raamat.: Epizootology, ed. RF pumbad, 2nd ed., M., 1974, lk. 495-498; Laboratoorne diagnoosimine viirus- ja Riketsiooside haigused, trans. inglise keelest., Moskva, 1974.

Kogunemine elementaarne rakud patogeeni papagoitõbi smearidega aju nakatunud valge hiired (eest Terek)

+++

ortomüksoviirused (Orthomyxoviridae), semeystvoRNK viiruste, sh sünnist gripi A, B-gripi Gripp C. Gripp Perekonda kuulub inimese gripiviirused, sigu, hobuseid ja linde, lahkuda Gripp B ja C - inimese gripi. Läbimõõt 80-120 nm virioni proteiinisisalduse 60-70%, 1% RNA, lipiidide ja 18-37% polisaha-Reed 5-7%. Ribonucleoprotein (RNP) fragmenteeritud virioni tuum ümbritsetud membraani ehitatud ühest valgu ja ei sisalda süsivesikuid. Sisemine membraanvalgu ümbritseb välimist lipoproteiini ümbrikusse. Usutakse, et genoom koosneb 6 A. RNA fragmentide molekulmassiga grupeeritakse 3 klassi (fragment 2 each). Kokku molekulmassiga ligikaudu 5-10 genoomi 6 daltonit. RNA virionide sisaldavad suures koguses uratsiil ja no polü-A saitidele. O. kirjeldatud 3. klassi RNP mõõtmetega 20-110 nm, 60-90 nm, 30-50 nm. Suurtes killud RNP sisaldab suures killud RNA keskel - keskmine, lõpuosa - fine. RNA jooksul RNP killud tundlik ribonukleaasne tegevus. Viirus RNA mittenakkuslike. Virion kriptaasi soodustab transkriptsiooni vanema genoomi. Saadud RNA seostatakse ribosoomid ja pakkuda sünteesi viirus-spetsiifilisi valke. Iga tükk virioni RNA replitseerivad sõltumatult ja peale sünteesi seondub valgu moodustamiseks mõned tunnid RNP rändavad muundatud osade rakkude plasmamembraani (Yu Z. Hendon, 1975). Vaata. Viirused ja kirjandust. käesolevas artiklis.

+++

orthopnea (kreeka Orth {{o}} s -. otsene ja PNO {{o}} - hingamine), mis on kõrgeim tase õhupuudus, mis tekib siis, kui vereringe puudulikkus.

+++

orhiiti (Laboratoorsed kriteeriumid Laboratory criteria), põletik munandid. On leitud talu ja koduloomad igasuguseid. Esineb üks või mõlemad munandid, sageli täiendit.

Traumaatiline OA põhjustatud vigastus, mis kuuluvad loom; O. mädane - tulemusena haavad munandid mädane ülemineku protsessi ümbritsevatesse kudedesse; nakatav O. näha mõned nakkushaigused (nt brutselloos). Kui traumaatiline OA munandite laienenud, valus palpatsioon, tihe, on sile pind. Seemnekäikudes juhe on sageli paksenenud; munandit hydropic ja tunginud tema naha tuvastada marrastused, sinikad. Vaagna jäseme harjatud välja, selle eemaldamine keeruline. Loomade masenduses, söögiisu vähenemine. Üld- ja kohaliku temperatuur tõusis, pulssi ja hingamist õppe, siis võib oksendamise koolikute. Kui mädane O. - kõrge kehatemperatuur, isutus, depressioon riik. Regional lümfisõlmed on suurenenud ja valulikud. Turse munandite ja eesnaha laiendada kõhu kõhupiirkonda. Munandites oluliselt laienenud, valus tulevikus võib olla koldeid pehmenenud, kõikumine ja fistulas. Diagnoos põhineb sümptomid ning, juhul nakatamisvõimele O. katsetustel ja allergilisi reaktsioone.

Ravi. Kui traumaatiline OA - kuiv külm, rahulik, Alasuojus, nimme novokaiinille blokaadi; valuvaigisteid: kloorpromasiinile ja Analgin (kõigil loomadel), väikestes annustes Koraalhüdraadi (hobustele), barbitaali, Barbamyl, amidopüriini (koertele). On 3-4 päeval - kuumutamisviiside: aurustumine, parafiin ja mäevaha rakendusi, UHF, hüdrokortisoon (sees). Seejärel - lahendamisel hõõrudes salvid, massaaž, kudede ravi. Tugeva keha kõvastumine - kastratsioon. Juhul mädaste O. - antibiootikume kombinatsioonis sulfoonamiidid (sees), nimme penitsilliini novokaiinille blokaadi, alkohoolsed kuivatamine plaastrid, avades mädapaiseid.

Lit.: Private kirurgia, L., 1973.

+++

osarsol (Osarsolum; PC, A-nimekiri), bakteritsiidne (spirohetotsidnoe) tööriist, sisaldab umbes 27% arseeni. Valge kristalne pulber ja lõhnatu. Väga vähe lahustuvad vees ja alkoholis. Kanna nakkav seedetrakti haiguste noorloomad, amööbse düsenteeria, spirochetosis, samuti Trichomonas vaginiit etnoloogia (kohapeal), balantidioza vastu pinworms ja piugusside. Annuste sees: vasika vanuses 15-30 päeva 0,04-0,1 g, vanuses 2-3 kuud 0.2 kuni 0.5 g; lambad 0,2-0,5 g; siga 0,1-0,4 g; koer 0,1-0,3 g Hoida hästi suletud purgid tumedast klaasist.

+++

valgustus karjakasvatusettevõtetest aitab suurendada loomade tootlikkust, parandada nende mängib, funktsioon organismi vastupanu, samuti väheneb sööda kaod. Looduslik O. viiakse läbi akende (külgmised OA) ja katuseaknad (ülemine OG). Piisav O. loodud, kui valgus suhted (suhe valdkonnas aknad - ilma klaasi avade pind) 1: 10-1: 15 ruumides, veised, 1: 20 - lammaste, 1: 10 emiste; 1: 15-1: 20 - nuumsigade, 1: 8 - 1: 10 - põllumajandusloomade linnud. Kunstlik O. läbi elektrilambid, mis koosneb lambid (päevavalgus, hõõglambid), kaitsed, helkurid ja elektriseadmed. O. kunstlik süsteem saab jagada (ühtseks O. kogu ruumi) ja kohalike (O. teatud töid). Kahekordse rida küünid lambid asetsevad 0,5-1 m kaugusel pikiteljega feeder suunas sõnnikukäigus. Küünid, et vabapidamisel loomad lüpsi platvorm, samuti ruume kasutatakse noorte üld- ja kohaliku O. A. miinimumnõuded lautade 15-50 lux. Pidades silmas asjaolu, et OA majas, eriti sügisel ja talvel, parandab munevad linnud, kestus valguses perioodi päevas kanade nooremad kui 6 kuud peaks olema 13 tundi, 14-15 tundi kanad, haned , pardid, kalkunid 14 tundi.

+++

erütrotsüütide settimise, erütrotsüütide settereaktsiooni (ESR), vara punaste vereliblede põhja vajuda laeva säilitades vere nesvёrtyvayuschemsya riik. Kasutatakse terminit "ROE" on ebatäpne, kuna reaktsioon ei toimu. Mehhanism O. e. keerukas ja sõltub mitmesugustest teguritest. Üks peamisi tegureid, mis mõjutavad määr O. e, -. Kvalitatiivsed ja kvantitatiivsed muutused valgu vereplasma komponendid. Suurenemine plasmavalkudega kiireneb jäme O. e suurenemine mitmeid peenosakeste valkude -. Aeglustumine. On näitajad O. e. mõjutada vere viskoossust, erütrotsüütide arv, nende füüsikalis-keemilised omadused, happe-aluse tasakaalu, veres sapi pigmendid ja sapphapete, kolesterooli ja letsitiini suhe ja teised. tegurid. In kodu- ja põllumajandusloomi üldjuhul vahet kahte tüüpi ESR - väljendada (hobuste) ja hilisemad erineval määral (teistel loomaliikidel.). Kiiruse määramiseks O. e. Panchenkova kasutatud meetodid Nevodova ja Westergren. Vastavalt Panchenkova O. e kiirus. 1 tund normaalses (pp); 40- 70 hobust, veised 0,5-1,5 sigade 1,0-9,0 kuni 2,0-6,0 koerad. Meetodi abil Nevodova ESR määratud eriline katseklaasid - eritrosediometrah (joon.). Kõrgus veerus lahendatakse erütrotsüütide läbi punkti 15, 30, 45 ja 60 minutit ja 24 tunni pärast. Kiirusega Nevodovu O. e. 1 tund normaalne hobune keset 43 (38-48). Meetodit kasutades Westergren erütrotsüütide lahendades posti kõrgus märkida iga 5 minuti järel 1 tund Terve hobused on: 15 minutit - 18 ;. 30 min - 40; 45 min - 70; H 1-75; 24 tunni pärast - 108.

Kiirendus ESR täheldatud igasuguse aneemia, eriti nakkus- ja parasiithaiguste, mädane, põletikulised protsessid, pahaloomulised kasvajad. Aeglustumine ESR vastsündinutel täheldada väsimust, raske liighigistamine, mehaanilised ja gepatogennoy kollatõbi, gastroenteriit, mõned vormid koolikute, teetanuse, nakkuslik halvatus.

Lit.: Käsiraamat of Clinical Laboratory meetodid, 2nd ed., M., 1975.

Eritrosediometr Nevodova.

+++

osepovorot julgust. Vaata volvulus.

+++

mucilaginized liha algfaasis riknemist jahutatud ja sulatatud liha põhjustab arengut riknemist mikroorganismid. A. m. Esineb rikkumise temperatuuri ja niiskuse tingimustes ladustamisel, transportimisel ja sulatamist toode. Seda iseloomustab kadumine kooriku kuivatamisel jahutatud ja pehmendava Pinnakihi sulatati liha, samuti välimuses lima niiskele pinnale. Kõige tavalisem patogeenide mucilaginized ja seejärel mädanenud liha - bakterid Pseudomonas, achromobacter rühm, vähemalt - ja sa aktinomütseetide. Proteus. A. m. Esineb juuresolekul 106 bakterirakud per 1 cm2 liha ja märgatavalt väljendunud O. m. Esineb kui sisu 107-108 bakterirakud samas piirkonnas. . A. m eksponeerida ja lindude korjuste esiteks - tiibade alla ja saba ümber. Kui O. m. Sanitaarne toote hinnangu määratakse sõltuvalt astmest mucilaginized ja koos teiste organoleptiliste ja füüsikalis-keemilised näitajad kvaliteeti, juhindudes praeguse online.

+++

veterinaarkontrolli, loomade järgmist meetodit. O. aastal. See võib olla laiemalt või kitsamalt spetsialiseerunud grupp ja individuaalne. General O. aastal. läbi eesmärgiga kindlaks väline vorm (harjumus) manustamisega. Erilist O. aastal. selgub mõni haigused (Vt. Diagnostics). Group O. aastal. läbiviidud uuringu kestel karja, karja,

karju, et teha kindlaks rammu, (eraldamine haige ja nõrk loomad, samuti moodustamise kariloomade rühmad vanuse ja soo kategooriad. Individuaalne O. c. ette põhjalikum uuring iga looma kasutades spetsiaalseid vahendeid (peegel, valgustus, zevnik, termomeeter, jne) . vajadusel O. in. saab täiendada kliinilised ja laboratoorsed uuringud. sõltuvalt uuringu eesmärgiks järjestuse ja järjekorras O. in. saab muuta. Enne üksikute OA. see on soovitav kinnitada loomale spetsiaalset seadet või teised. fikseerimine meetodeid ( Vaata. fikseerimise loomad).

O. aastal. Samuti kasutati uuringus, loomsete saaduste, ülevaatus loomakasvatushoonete ja karjamaad jne .. võimalused.

+++

Rõugetelt (Variola), nakkav viirushaigus, loomade ja inimeste, mida iseloomustab palavik ja lööve mädavilliline. A. lambad on kõige levinum India, Pakistan, Kesk- ja Lähis-Idas, Vahemere maades, Aafrikas, Indias; O. kaamelid - Iraanist, Pakistanist, Jordaaniast, Mongoolia ja riikide Kirde-Aafrikas, perioodiliselt registreerida Nõukogude Liidu Kesk-Aasia; O. Buffalo -. Indias, Pakistanis ja teiste Flash O. lehmad, sead ja kanad märgitud mitmetes riikides kõigis maailmajagudes maailma. Suremus 20-90%, eriti noorte seas, talvel ja tüsistusi.

Etioloogia. Patogeenid O. loomadele ja inimestele - suur grupp poksviirustest. Seal on rohkem kui 100 nn "originaal" O. viiruste, sh viirused A. lambad, kitsed, sead, lehmad, hobused, kaamelid, küülikuid ja linde, edastatakse loomalt loomale sama liiki ja ei tekita ristimmuunsuse muudel loomadel liiki. on olemas teatud tüüpi patogeenide hulka viirused, O., näiteks viiruste ja vaccinia O. lehmad, põhjustades haigusi loomade erinevate perekondade, perede ja rühmade: lehmad, pühvlid, kaamelid, sead, hobused, eeslid, muulad, elevandid, küülikud, ahvid, ja inimene. Kõik patogeenide G. ühendab pere Poxviridae, alamsugukonnast Chordopoxvirinae, mis koosneb 6 perekondadest (Vt. Poksviiruse). Viirus, mis on rakkudes mäda kudede, eriti kuiva koorikud, kes on langenud ära kraatreid külmal aastaajal, säilitab elujõudu kuud. Virus A. lammas saab hoida pimedas jahedas kohas kuni 2 aastat. O. lehmad viirus on elujõuline keskkond t 4 {{?}} C ​​ja 18 kuu t {{?}} C-6 kuud.

Epizootology. O. haige lambad, kitsed, sead, veised, hobused, kaamelid, küülikud, linnud. Allikad infektsiooni patogeeni - haigete loomade ja viiruse kandjad peiteaeg ja pärast kliinilist paranemist. Tegurid edastamise - hügieeni tooted ning toitu, saastunud viiruseid. Edastamise verdimevate putukate viirus (lestad, lutikad patogeeni ülekande tegurid -. Care kaupade ja toit, saastunud viiruseid) organismis, kus viirused O. linnud võivad olla salvestatud kuni 2 aastat. Keskkonnas viirus siseneb löögi praaki epiteel, eritis ninast, suust ja silmad ja haigete loomade viirus. Peamised nakatumisteed - aerogenic. Jaotavad OA on oluline loomade liikumisega saastunud viirus karjamaadel karja teed ja jootmise kohad, samuti hjustel mida saab viiruse kandjad. Imetajad ja linnud on haiged sagedamini ja raskem talvel ja varakevadel, eriti noorloomade ja haritud tõugude valmimine tüübid, samuti puurilindude.

Patogenees on viiruse poolt põhjustatud epiteliotropnostyu. See mõjutab naha ja limaskestade. Moodustamine lööve - pehme toimub mitmes etapis (roseool - papule - villidest -pustula - kärntõbi) ja erinevaid loomi on mõningaid erinevusi. Peaaegu märkamatult möödub villidest etapp sead ja lambad, miks need ei juhtu hääldatakse pustulitega staadiumis. Rõugetelt protsessi limaskestal iseloomustab teket erosioonid ja haavandid. Linnud domineerivad proliferatiivseks milline rõuged protsessi tekkega epiteeli (Vt. Lisab p. 368-369).

Immuunsus. Ill loomad omandavad eluaegne immuunsus, mis on humoraalse ja kudede, mitte-steriilse ja. Vähem stressi ja jätkab, immuunsus kujuneb pärast vaktsineerimist loomad inaktiveeritud vaktsiinid ja vaktsiinide nõrgestatud tüve viiruste O. (3-4 kuni 8-12 kuud), eriti pärast vaktsineerimist noorloomad.

Kursus ja sümptomeid. Haiguse peiteaeg on 3-14 päeva. Ägeda, alaägeda, harva krooniline, samuti aborti ja peidetud; vormid kliinilisi ilminguid - tüüpiline ja atüüpiline (sageli segada teiste infektsioonide.). Imetajatel on ennustav etapp, mis kestab 1-2 päeva, ja tihti tähelepanuta, eriti esimesel välimuse OA majanduses.

A. lambaid (V. ovium) kaasneb silmalaugude ja limaskestade-seroosne või mädane limaskestade möödumist silmad ja nina. Rõuged lööve ilmub maloshёrstnyh aladel pea, jalad, saba, udar, jäärade kohta munandit. Kõige iseloomulik sõlmekesed hallis-valge või tume kollakas tahke tükid punakas äär. Nekroos on nende pinnalt kergesti eemaldatav film. Papules tihti ühinevad, kuivama ja vorm koorikud, mis on nähtav pärast laskuv valge või roosa laigud ja väikesed augud. Tunduvalt suurema koormuse voolu ja hemorraagilise OA, mida iseloomustab mädane protsessid ja veritsemine sõlmekesed, naha ja siseorganite väljendunud rektsioonitemperatuuri ja kaotus vill. Sageli kahjustab kopse ja silmi teket kae; tüsistusi - liigeste ja seedetrakti häired (lonkamine ja kõhulahtisus). Lambad sureb sepsis ja autointoxication. Haigus kestab umbes 20-28 päeva. Kõige tundlikumad O. Romanov lambaid ja peeneks wooled tõugu.

O. kitsi (V. caprarum) avalduvad samad sümptomid, et lamba, kuid enamasti protsess on lokaliseeritud udar. Imetamise kitse lapsed on haiged ebatüüpilised kahjustused limaskestade suus, ülemiste hingamisteede ja seedetrakti. Loomad köha. Kitsede O. lähtub rohkem healoomuline kui noored, 10-15 päeva. Kõige raskelt haige angoorakitsede ja Don tõugu. Rase kitsed tihti aborti.

O. sead (V. suum) iseloomustab peaaegu üheaegselt välimuse erinevates kehapiirkondades (enamasti halvasti kaetud harjastega) roseool ja paapulid, et kiiresti muutuda kollakaks hall pustulitega. Kõik see kaasneb sügelus, raschёsami ja tasakaaluhäired kõnnaku ja mõnikord kõhulahtisus. OA sigadel kestab umbes 20-30 päeva, kuid võib pidurdada kuni 45-60 päeva, eriti koos välimuse sekundaarne kraatrite. Pikk ja raske tühjendada voolu ja hemorraagilise OA, kus halva prognoosiga. OA sigadel viiruse poolt põhjustatud ja vaccinia O. lehmad, tulu, kui ei ole komplikatsioone, rohkem healoomuline.

O. lehmad (V. vaktsineeriti) kaasneb langus piimaanni ja halvenemist

piima. Rõuged lööve nahal läbib kõik etapid nende teket. juures

genuinnoy O. (põhjustatud vaktsiiniaviirus) nekroos lööb sügavamates kihtides kudede ja pockmarks otsima korter (joonis 1.); koos verejooksud, muutuvad nad sinakasmustad. Asemel pustulitega koorikuga, mis väljalangemist, jäta arme. Haigus kestab 14-20 päeva, mõnikord keeruline haavandite ja mastiiti. O. lehmad põhjustatud vaktsiiniaviirus, kergemad ja lühemad, kuigi mõnikord katab kuni 100% lüpsilehmade. Lehmad tavaliselt mõjutab naha udara ja lahkliha ja vasikad - pea ja limaskestade huulte, suu ja nina. Ilm soodsad. O. Buffalo lähtub just nagu lehmad.

O. hobused (V. equorum) tundub nagu lööve-pustuloosset stomatiit (joon. 2), vezikulёzno-pustuloosset dermatiidi segatud kujul. Kui dermatiit kahjustused sageli lokaliseeritud painutaja- pinnale Vuohistupsu ühine. Pärast avamist mädane mulli muster meenutab limane. Loomad lonkama, kaalus. Haigus kestab 14-28 päeva. Prognoos on üldiselt soodsad, eriti vaktsiiniaviiruse infektsioon.

O. kaamelid (V. camelorum) iseloomustab sõlmeline, villiline lööve nahal ja limaskestade turse nahaaluskoe. Mõned loomad - tuhmumise sarvkesta ja ajutine pimedus. In zherёbyh kaamelid on abort ja enneaegse vyzherebka; kaamelid on täheldanud rõugete koldeid naha ja limaskestade. O. kaamelid kaasas atoonia ja kõhukinnisus hulgas kaamelid - tavaliselt kõhulahtisus. Tavaliselt tapetakse (eriti talvel). Täiskasvanud loomad on haiged 40-45 päeva. See oluliselt kaalus pikka aega ja on tõstatatud suurte raskustega. Healoomulise muidugi O., tavaliselt suvel, kaamelid taastuda pärast 10-25 päeva.

O. küülikud (V. cuniculorum) iseloomustab sõlmeline lööve nahal kõrvade, silmalaugude, kõht, selg ja jalad. Mõjutab ka sidekesta ja limaskesta suu, nina ja seedetrakti. OA kaasneb sageli lümfadeniidi ja orhiiti meestel. O. küülikud väga sontagiozna ja esineb sageli ensootilise kujul.

O. linnud (V. avium), "rõugete, difteeria," ilmub naha (kõige tüüpilisem) ja difterioidnoy (mõnikord nimetatakse ebatüüpiline) vorme, samuti segavormina mis esineb kõige sagedamini. Kui peidetud OA mõjutab siseorganeid ja linnu järk-järgult kaotada kaalu ja surra (ilma nähtavaid sümptomeid). Enamasti on see vorm OA-huumustoitelised linnud ja värvulistel irdumine (kanaarilinnud jne ..). O. kanu (V. almonellagallinarum'i) nahal ja segavormidele iseloomustab kahjustused nokk, silmalaud, hari, kõrvarõngad jne .. Besperevyh kehaosadele kujul ringi, algul kahvatukollane, siis punakas laigud, muutudes garantiieeskirjad epitelioom ( kasvajate), tihti ühinevad omavahel ja jõuda läbimõõt 0,5 cm. Siis pockmarks on kaetud koorikud ja sügisel. Kell 17-19 päeva ehk lööve teisese kraatreid neporazhёnnyh rohkem kehaosadele. A. Mõnikord kaasneb keratiit ja ophthalmia. Kui difterioidnoy ja segavormidele OA limaskestale hingamisteede ja seedetrakti moodustab lööve kujul valkja mattide natuke kõrgemal sõlmedest. Nad levivad kiiresti, suuruse kasvu ja üksteisega liituda moodustamaks film, mis on tihedalt seotud submucosa. Kui see eemaldatakse, seal verejooks ja erosioon. Saadud film raske hingata. Lind suu lahti, hingamine vilistav hingamine ja vilistamine heli. Kanad tihti sureb lämbumise. Pärast perebolevaniya lind läheb katki. O. tuvid (V. columbarum) esineb sagedamini naha kujul rõuged kahjustused lokaliseerimine kant silma, lobus nokk ja protsessi üldistus rõugete jalule.

Patoloogilised muutused. Nahk ja limaskestad - iseloomulik kahjustus. Lahkamisel märke auto-mürgistuse ja kurnatus. Linnud difterioidnoy ja segavormidele O. avastada raske tulistada film limaskesta hingamisteid ja kork pneumaatiliste; kotid. Tsütoplasma epidermis ja limaskesta iseloomustab rõugete kandmisel võttes diagnostika tähtsust.

Diagnoos põhineb kliiniliste ja Episotoloogilisel, epidemioloogilisi, patoloog-lik andmed ja laboratoorsete analüüside tulemused. Diagnoosi kinnitamiseks rõugete avastamisel rakkude virusoskopiey smearidega ravida silvering Morozov ja esindavad klastrite pruunikas kokitaoliste rakud (teatud tüüpi paigutaja) - Borrell linnud (Joonis 3.), Paschen teiste loomade ja inimeste .. Kui ebatüüpiline käigus OA vanglas panna biotesti: vastuvõtlik OA loomadel kobestada naha või naha sisse manustada uuritav materjal. Kanad test materjali pocks või difterioidnyh filme hõõrudes harja svezheobnazhёnnye sulgedest folliikulite. Täiendav diagnostiliste meetodite hulka seroloogiline uuring (pH, DSA), fluorestseeruvate antikehade meetodit, leides rõugete kandmisel rakkude elektronmikroskoobiga. O. eristuda mitte nakkav etioloogias ekseem, sügelised, kärn, suu- ja sõrataudi, nakkav ecthyma nekrobakterioza ja kitsed ja lambad; pastörelloosile lammaste ja kanad; trihhomonoosi tuvid; pseudocowpox ja herpes mammillita suguelundite kujul lehmad ja pühvlid; Eruptive katk ja ospopodobnyh nahalööve koos vesikulaarhaiguse sigu; streptokokk sepsis, salmonelloos, trihofitii, sooleparasiitinfektsioonide; A-vitamiini vaegus, kandidoos ja apergilloosiga linnud, nakkushaiguste larüngotrahheiidi ja bronhiit kanade ja kalkunite sinusiit; haigusetekitajatest ectromelia küülikud.

Ravi. Sanatooriumid seerumid ja hüperimmuunne loomad slaboeffektivny. Parim on tagajärg, gamma liinid. Antibiootikume kasutatakse ennetamiseks komplikatsioone. Ospina naha pehmeks neutraalrasvad, salvid või glütseriini ja haavandunud pind on töödeldud cautery (joodi), 3-5% lahust kloorvalgendite või valitsuse teised. Antiseptiline vedelikke. Ninaõõs ja sidekesta pesti sooja veega ja niisutama valitsusasutuste 2-3% boorhappe lahusesse, kummeliekstrakti ja teised. Loomadele manustati vett ad libitum, lisades tema kaaliumjodiidi.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Selleks, et vältida O. vastama üldisele loomade tervise kaitseks ja rakendada konkreetseid immuniseerimist. Avastamise korral OA karjafarmis (talu) teatas düsfunktsionaalne. Kui O. kanad, lambad ja kitsed talus kehtestada karantiini O. sead kehtestatud piirangud majanduses. Patsiendid ja isoleeritud ja töödeldud või surmatakse kahtlustatakse imetajate haigus; haige hukkunud lind. Kliiniliselt terved lambaid ja kitsi, vaktsineeritakse piiranguteta oma vastavate formolvaktsinami ja linnud kana - virusvaktsinoy tuvi viirus O. valasid oma sääre folliikulite. Vastu O., nimetatakse veise viiruse, sead, kaamelid, pühvlid ja hobused on soovitatav kasutada meditsiinilise rõugete detritus vaktsiiniaviirus. See süstitakse naha skarifitseerimine või naha alla. Territooriumil talud ja loomakasvatushoonete toimub mehaaniliselt puhastada ja desinfitseerida vähemalt kord nädalas. Kui äravoolu ja hemorraagilise vormid A. rümbad ja siseelundid lambaid, kitsi ja sigu saadetakse tehnilised ringlussevõtt. Kui väljendatud üldistatud OA protsessi rümpa siseorganeid saadetakse ka tehniliste vahendite kasutamise kohta; Ainult lüüasaamisega pähe visata ja rümba ja elundite toodetud pärast provarkoy. Rümbad osteoartroosi püütud loomade liha-pakkimine taimed spetsiaalsetesse konteineritesse. Piim toodetud loomakari ebasoodne asemel kasutati pärast keetmist 5 minutit või pastöriseerimine 30 minutit temperatuuril 85 t {{°}} C. Laibad loomade suri kliinilised nähud on OA, naha ja juuste põlenud. Peidab ja villa, mis pärineb loomadelt, kes tapeti mured majanduse O., desinfitseerida ja rakendada alles pärast eemaldamist karantiini ja piiranguid. Dung biothermic desinfitseerida või põletada. Karantiin eemaldatakse pärast 2 kuud O. kanad pärast 20 päeva O. lambaid ja kitsi, ning piirangud O. sead - 14 päeva pärast viimast korral taaskasutamise või surma loomi O. ja läbi lõpliku desinfitseeritud ja vajaduse O. linnud - ja desinfitseerimine. Kuna veiste puhkenud O. hooldus võimaldas inimestel teavet juuresolekul oma hõivatud immuunsuse O.

Rõuged inimese (looduslik) avaldub palaviku, mürgistuste ja tüüpilised juhtumid, lööve nahal ja limaskestadel tüüpiline lööve, mis on läbinud kõik etapid teket. Pärast laskuv koorikud inimestel üldiselt jääb eluaegne armid. Eriti murettekitav on hemorraagilise (must) O viiruse allika O. loomulik - haige mees. A. Inimese likvideeritud maailma 1979. aastal.

Inimese haigus on veiste O. kutsealane: toimub nakatumine lüpsi ja haigete loomade.

. Lit.: B. YF, kaamel rõuged, raamat.: Vähetuntud loomataudide, 2nd ed, M., 1973; enda, rõuged raamatus.: nakkuslik n invasiivse haiguse hobused, M., 1976; Likhachev NV, B. Yu F .. Rõuged, raamat.: Haigused sead, 3. väljaanne, MA., 1970; . Oma, rõuged raamatus.: Haigused linnud, Vol 2, M., 1971; oma, kitsede rõuged, raamat.: Haigused lambaid ja kitsi, 3. väljaanne, MA., 1973; oma, lehm rõuged, raamat.: Nakkushaigused veised, M., 1974; Kadõrov UG, B. Yu F., Rõuged loomad, Moskva, 1981.

Joon. 1. rõuged kollet udara tingitud lehma viirus (eest Glahamu).

Joon. 2. papuloosse-pustuloosset stomatiit hobustel koos rõugete (nagu Likhachev).

Joon. 3. Elementaarsed vasika tuulerõuged viirus (Borrell asutused).

Caption vahetükk koos. 368-369. Väljatöötamise protsessi rõugete nakkuse kunstlikku lammas undernail voldid (1) ja - moodustatud roseool, b - Nekrootiliste papule in - rõuged haavand granulating pinnale g - haavaparanemises rõugete all kärntõbi kahjustused rõugete erinevatel loomaliikidel 2 - papulezno- pustuloosset kollet kaameli pea (peal Buchneva ja Sadykov), 3 - villide ja pustules nisad udara lehma (mida Likhachev), 4 - rõuged kollet kukk pea (eest Syurina), 5 - rõuged haavandid suus lambaid (vastavalt Ivanov) 6 - pockmarks tekke erinevatel etappidel udara kitse (eest Frese), 7 - kahjustused sigadel äravoolu vormis rõugete (in Likhachev)

+++

karpkala rõuged (Epithelioma papulosum cyprinorum), karpkala kalahaigustele iseloomustab kasvu epiteelkude naha ja uimed. See on registreeritud Lääne-Euroopas. NSVL tähistas kujul üksikud haigusjuhud. Põhjustab olulist majanduslikku kahju kalandusele.

Etioloogia OA ei ole selge .. Eeldus, et haigus on põhjustatud viiruste, ei leidnud kinnitust. Ill enamasti, karpkala ja hübriidid valdavalt vanuses kaks aastat ja vanemad, harvemini - latikas, särg, säinas, karpkala ja teiste kalaliikide .. Viisid nakkuse kala O. ole selgitanud, et .. Episootilised ilmub suvel ja sügisel. Haigus esineb sagedamini leibkondade madala kultuuri ja tootmine veehoidlad, mis on ebasanitaarsed. Patsiendid kalanahast, uimed, pea ja teised. Kereosad ilmuma esimene valkjas, siis sinakas-piimjas laigud. Kohapeal laigud moodustatud epitelioom kerge kibe järjepidevuse ja sile pealispind. Hiljem epitelioom kõvaks nende pind muutub töötlemata, mähis. Raske haiguse ajal luude pehmenemine ja tulevikus - skeleti deformeerumine. Kui kandes haige kala värske voolava vee epitelioom kaovad, kuid võib uuesti. Diagnoos põhineb sümptomid ja episootiauuring andmed.

Ravi ei ole välja töötatud. Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Carry kogum üldisi loomade tervise ja kalakasvatus ja taastamise tegevusi, samuti perioodilisi Suveuni tiigid. Ebasoodsates O. k. Farms kehtestada piiranguid. Nende talude kevadel ja sügisel haige kala kõrvale hulgast suka materjali ja erilise hoole ema lambad. Kala koos suure hävitamine inimtoiduks ei võimalda otsest kasutamist tehniliste või põhjalikult keedetud kujul - loomasöödana. Toores kala söödetakse loomadele on keelatud.

Lit.: Kanaev AI, Veterinaaria kanalisatsiooni kalakasvatus, Moskva, 1973; AK Shcherbina, Kalahaigused, 2nd ed. A, 1973.

+++

Osteoartroos (osteoartriit), deformeerimata artriit, liigesepõletik koos kahjustuse liiges luu. Vaata hobused, härjad ja koera. Enamasti mõjutab põlve, abaluude õla, koronaal- randmeliigestega. Kui OA arendab periostiit, eksostoos, anküloosini. OA tekib pärast raske moonutusi, reumatismi, nihestused, liigesesisesene luumurrud, tungides vigastusi liigeste. Haigus on sageli krooniline. Esimene märgatav kerge lonkamine. Liikumise käigus looma ühisel saab kuulata haaramine ja sahin heli. Lonkamine märgatavam alguses liikumist. Rahulikus loom perioodiliselt vabastab haige jäseme. Kuna protsess muutub lõdvaks segatüüpi. Lihased jalale atroofia, mis on nähtav deformatsioon liigesed, valu, piiratud liikuvust, paksenemine luu lähedal ühisservas. At lahkamistulemuses et Periartikulaarse kudedes, sünoviaal- ja kiuline kihid kapsli idandatud sidekude. Villi paksenenud synovium kolbi-kujuline, suurus hernes või jõuab sarapuupähkli (nagu kasvaja, istub jalad). Ühine süvend synovium väike kogus hägune, kui seda pole anküloosini. Liigesekõhre aladel maksimaalne rõhk ja istonchёn razvoloknёn. Aktid krundid luu pruun-punane ja sinine-kollane värv kare. Liigese otsad luu eksostoos erinevates suurustes.

Ravi on efektiivne vaid ägeda ja alaägeda O. Määra ärritavad salvid punkt moxibustion, süstid kortikosteroidide ühisesse piirkonda, kudede ravi. Rakendatud ka iontoforeesil liitium, kaalium jodiid elavhõbeda dijodiidi; urodan, atofan (sees). Vt. Nagu artriit.

+++

osteoartriit (kreeka ost {{e}} kohta -. Luu ja {{a}} rthron - ühine), liigeste haigus

PÕLETIKUTA iseloomu võita luud väljendada neid. Vaata. Osteoartroos.

+++

osteodysplasia (kreeka ost {{e}} kohta -. luust, düs - eesliide tähendab raskusi, häire ja pl {{a}} sis - teket, teke), patoloogilise skeleti rikkumisega tekitatud protsesside luukoe ( osteogenesis). OA on tavaliselt kaasasündinud iseloomu, või kui on olemas mingi funktsioon ületalitlust. luu hüpoplaasia võib olla üheski skelett, kohaliku või üldise. OA esineb peamiselt koertel.

+++

osteodüstroofia (Osteodystrophia, kreeka ost {{e}} kohta -. luust, düs - kiirusega, mis tähendab rikkumist ja troph {{e}} - catering), krooniline haigus loomade, mida iseloomustab häiritud kaltsiumi-fosfori ja vitamiin primaarse vahetada luude kahjustused. Muutused luule väljenduvad kujul osteomalaatsia (luude pehmenemine ja tüvi), osteoporoos, kiud- O. (asendamine elemendid luukoe sidekoega). OA on rohkem levinud vasikas ja lehm vysokomolochnye vähemalt - sead ja kitsed, harvem - hobused, koerad ja lambad.

Etioloogia. A. Peamine põhjus - kaltsiumi puudust sööda, fosfor, rikkudes nende suhe toidus. Kiirendada haiguse levimus toita neid happeline elemente. D-vitamiini puudus söödas või puudumine ultraviolettkiirgusseadmed loomad kaasa ka OA raskendab haiguse väljatõrjumine loomade pidamine niiske ja pime tuba, vähene liikumine ja seedehäireid.

Sümptomid. Ebasoodsates kodumajapidamistele O. loomadel täheldatud madal tootlikkus, sagedased sünnijärgse haigus (kinnipidamise afterbirth, mastiiti) ning märkimisväärne esinemissageduse vastsündinutel. Algul loomade rikutud söögiisu vähendada rasvasus, juuste sära, lizuha (esimene etapp). Lisaks on märke, mis näitavad, luumassi kadu: lonkamine, valus kõnnak, raskusi püsti, pehmendades saba- selgroolüli, lahti- hammaste jms (teine ​​etapp) .. Rasketel juhtudel deformeeritud rindkeret, painutatud selg, märgatav paksenemine liigeste servadele (kolmandas etapis). Selgrookõverused, tagumise kumerus muundab, nimetatakse kyphosis, seljaaju kumerus, kumer anterior ümber - lordosis; külgmised kumerus - skolioos. Loomi võib murdunud luu, häirete seedetrakti, maksa-, krambid Tetania. Veres, vähendades anorgaanilise fosfori reservi aluselisus, suurendas alkaliinfosfataasist, kaltsiumi taset peetakse sageli normaalses vahemikus.

Patoloogilised muutused. Enamik muljet kaudaal selgroolüli, ribi, Ogajätkete, vaagna, lõualuu. Nad pehmenenud, lihtne painutada. Sageli leiavad luumurdude selgrookõverused. Maksas südamelihases ja neerudes - düstroofsete muutusi. Mao ja soolte - katarraalne põletik limaskesta, lubjakivistruktuurid, silma kahjustused ja kõhukelme.

Diagnoos põhineb kliinilisi, patoloogilisi Luumuutusi analüüs söödakoguses. Juba varakult diagnoosida toimub süstemaatiline analüüs sööda mineraalainete sisaldus, vere analüüs kaltsiumi, fosforit, aluseline fosfataas, X-loogiline uuring kaudaal selgroolüli, luud rentgenofotometriyu.

A. ravi edukalt ainult esimeses staadiumis haigus. Määra dieetravi, ultraviolettkiirgus, kasutuselevõttu vitamiine D, A (lihasesse) 2-3 nädalat pärast 1 päev. Sead ja kitsed annavad sööda pärmi. Esimesel päeval haiguse kasutatakse veenisiseselt 20% lahus konaadi või kaltsiumi borglyukonata. Kui Tetania - lihase 25% magneesiumsulfaadiga lahus.

A. Ennetamine on pakkuda zoohygienic loomade heaolu, toites neid erinevaid kvaliteetseid feed. Vajaduse korral kohaldatakse mineraalväetiste.

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

osteoom (kreeka ost {{e}} kohta -. Bone and {{o}} ma -okonchanie kasvajate pealkirjas), healoomuline kasvaja, mis põhineb tüüpi luukudet. OA võib olla mitmesuguse kuju ja suurusega, mida leidub peamiselt hobused, kariloomad. Vaata. Kasvajad ka.

+++

osteomalaatsia (kreeka ost {{e}} kohta -. luu ja malak {{i}} a - pehme) ja pehmenemine luude deformatsioon täheldatud loomadel luuhaigus.

+++

Osteomüeliit (osteomüeliit), luuüdi põletik. Nad kannatavad igasuguste talu ja koduloomad. Kui OA mõjutab kõiki elemente, luud [luuüdi, luu (osteitis), luuümbrise]. Vastavalt etioloogias OA võib olla hematogenous ja haava lokaliseerimine - epiphyseal, metafüüside, voolu - äge ja krooniline. Põhjustab.: Luumurrud (avatud), tungib haavad, mädane periostiit, aktinomükoos, tuberkuloos ja teised. Ägeda jooksul teate kehatemperatuuri tõus, südame löögisageduse tõus ja hingamine. A. Muidugi kaasneb lonkamist, O. alalõua - rikkumine tegu närimine, halb hingeõhk. Palpatsioon ja löökpillid seatud teravad valus reaktsioon, luu pitsat, suurendades selle mahtu. Kohas tulenevast mädanik tekkida kõikumine, fistul. Kui haava O. avastad haava, fistulas kust mäda eraldub ohtralt. Diagnoos põhineb sümptomid ja patoloogiline leid. Ravi. Kirjutada antibiootikume, sulfaate ravimid, novokaiinille blokaadi. Nahaalune ja subperiosteal mädanik on avatud, haava antiseptilise kasutusele kapillaaride drenaaž. Koostada debridement avatud ja pauk O. pakkuda drenaaž haava eritist, juhul teket sidumise - sequestrotomy. Pärast operatsiooni ja operatsioonijärgset ravi haav on kaetud kott ja pane surnud uglegipsom bespodkladochnuyu kipsist; Vajadusel lõigatakse muuta drenaaž kasti ja pakendi uglegipsom.

+++

Osteoporoos (kreeka ost {{e}} kohta -. Luu ja p {{o}} ros - auk, on aeg), luu kadu tuleneb ülekaal resorptsiooni protsesside üle protsesside luu moodustumise. Sageli esineb väga produktiivne lehmad rikuvad kaltsiumi-fosfori ainevahetust. Vaata. Ja luuhaigus.

+++

osteosünteesi (kreeka ost {{e}} kohta -. luust ja s {{y}} nthesis - ühendus), ühendusoperat- Kondifragmendid fikseerimine abiga spetsiaalseid tööriistu. Kohaldatud peamiselt väikeste loomade raviks avatud ja suletud diaphyseal murde pikkade luude (õlavarreluu, reieluu, sääreluu, jne), luumurrud küünarnukist ja kanna protsesse, alalõualuu.

Operatsioon Technology. Operatsioon toimub üldnarkoosis tugevneda. Pikk toruluude on ühendatud sisestades säsi kanal on murdunud luu metallist või plastmassist varras. Enne O. vaja röntgeni olemuse selgitamiseks murru ja väli. Paksus viimane peaks vastama kõige kitsama osa säsi kanal, pikkus - väärtus kahjustatud luu ja iseloomu luumurd. Varras viiakse säsi kanali proksimaalsest luu murdunud või murrukohal läbi kirurgilise haava. Kui OA reieluu murd osa (koerad, lambad, kitsed) tehakse kaks sisselõiget (esimene - tasandil murru); eemaldada killud luu, puudub periostist, vere hüübimist, razmozzhёnnye pehmete kudede. Medullaarlümfotsüütides kanali manustatakse alkoholi lahuse novokaiinille ja katta haav steriilse lapiga. Teine lõikus tehakse suuremal trohhanteril reieluu. Lõigatud läbi naha, nahaaluse koe ja sidekirme. Allosas puusanapiks hoolikalt puurida auk puuritud säsi kanal. Lõpus varras sisestatakse auk ja kerge haamrilööki viia see murrukohal. Seejärel eemaldada salvrätik esimesest lõikehaava, otsad luuosakesi ja väljundi väljapoole, muutes need nürinurga, suunatud varda otsa viiakse medullaarsed kanal perifeerse fragment. Haamrilööki varras sõidetakse säsi kanal. Tegevuskulud haavad kinni õõnes õmbluse ja sidematerjal. Esimesel päeval pärast O. veeta antibiootikume. Varras on eemaldatud 30-45 päeva pärast uuesti röntgeni. O. sääreluu toimub samas järjekorras. Varras viiakse töötlemata paksenemine sääreluu hari. Suhe murrud õlavarreluu-line ühendus teostatakse läbi ühe sisselõike külgmiste pool luu. Killud luu saab ka fikseerida terasest klambrid, traat bussi.

Lit. Magda II Itkin B. 3. Voronin II operatiivkirurgia põhitõdesid topograafilise anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1979.

+++

osteokondriit (osteokondriit), põletik subkondraalse luu luukere kaardi. Kui O. elutu urbne osa luu kaetud liigesekõhre, luud eristada tervislikke Mittepõletikuliste sidekoe elemendid ( "liigesekõhre hiir"). Põhjus O. loomad - mädane infektsioon. Tulevikus vähe vigastusi elutu luud maa kuulub ühise süvend. Kui see on liigesesse luudevaheline, seejärel jälgitakse looma väljendunud lonkamine lokaliseerimine nekrootilistesse ala Liigesevedeliku väljapööre ole lonkamine. Röntgenülesvõtetel Nekrootiliste aladel on homogeenne silmas varju töötlemata kontuurid. Prognoos on O. kaheldav. On juhtumeid, kus ise kogema. Ravi: arthrotomy eemaldamine "ühise hiir".

+++

ostertagiasis (Ostertagioses), sooleparasiitinfektsioonide kodumaiste ja looduslike mäletsejate põhjustatud nematoodide perekonnast Ostertagia pere Trichostrongylidae, parasiteeruvad Libedik ja harvem peensooles. NSVL, lammaste nematood kõige konkreetset tüüpi O. circumcincta, veised - O. ostertagiga, hirved - O. arctica, A. gruhneri.

Patogeenid pikkus 0,5-15 mm ja umbes 0,1 mm laiune, valkjaskollase terava Otsaserv, kahe emakakaela papillidega. Areneda strongilidnomu tüüp, viis. Väliskeskkonna, kooruvad munast vastne molts kaks korda ja saanud nakkusohutus pärast 4-30 päeva (sõltuvalt ümbritseva keskkonna temperatuurist). Mäletsejate vastsed tungivad eesnäärme laap, kolm kuuri ja küps parasiidid tulevad Soolevalendikus rohkem kui 20 päeva pärast nakatumist. Sügisel nakkuse vastsed on kevadeni latentses olekus sõlmed moodustatud. Nakatumine toimub peamiselt karjamaal toidukultuuri; sümptomaatiline OA lambaid ja vasikaid näha taludes, kus loomi karjatada pikka aega väikestel aladel. Nakatumine tallede ja vasikad seksuaalselt Ostertagi suurendab suvekuudel ja septembris saavutas maksimumi. Täiskasvanud loomadel juuresolekul küps vormid suurendab kevadel ja suvel. Tungib seedenääret laabi vastsed põhjustavad atroofiline muutused epiteeli, edendada moodustamine sõlmedest Libedik vähendada happesust ja kontsentratsiooni tõstmine pepsiini. Haigus avaldub gastriit, vaesumise noored. Diagnoos loodud kultiveerides meetod nakatav vastsed isoleeriti fekaalid nakatunud loomade; postuumselt - põhjal avastamise arvukatest parasiitliku sõlmedest ja suur hulk Ostertag limaskestale laabi. Ravi: 1 kg kehakaalu kohta: 0,5 g fenotiasiinirühma; nilverma 0,010 g (ühekordne annus). Ennetamine: deworming loomad kevadel, enne karjamaa karjamaa; toitmine meelevaldne segu fenotiasiinirühma naatriumsool (1: 9); muutus karjamaal.

+++

osteitis (Ostitis), põletik luukudet. Haigus protsess hõlmab tavaliselt kõikide osade luud. Vaata. Samuti osteomüeliit.

+++

äge laienemine kõhtu (Dilatatio ventriculi acuta), seedetrakti haigus

seedekulgla, mida iseloomustab ülevoolu kõht sööda või gaasid, mis väljendub rünnakute koolikute. See tekib sagedamini hobused ja karusloomade (vt. Kõhupuhitus).

On alg- ja O. lk. Noh. Esmane O. lk. Noh. See tuleneb kiire, rohke ja ahne söömine rohusöötade, eriti kääritatud ja rikutud; hobused sageli - kui kasta pärast söömist teravilja või muid turse ja kiiresti kääritatud sööta. Kuna viivitatud maolukuti spasm evakueerimise maosisu sooltesse, seeläbi paistetus ja kääritatavad sööda mass, kasv mahu maos. Teisene O. lk. Noh. See võib tekkida, kui mehhaaniline sulgus õhukestest vähem jämesool. Haigus on äge (14-20 h). Rünnakuid hobuste koolikute ilmuvad 2-4 tundi pärast söötmist. Haiguse varases staadiumis perioodilise oksendamise, siis võimendatakse, et saada pidev ja tormisel: loomad langevad, sageli iseloomulik poos koer istub. Mõnikord jälgitakse looma oksendamine, röhitsus, hobused valiku vedelikupiirist mao läbi nina. Hingamine kiireneb, on higistamine, tsüanoos limaskestade, nõrk ja kiirenenud pulss. Gut peristaltikat nõrgenenud või puuduvad. Pärasoole hobused tuvastada tahapoole nihkumine põrna. Kui kombates kõht saab vabastada gaaside ja vedelad sisu. suurenenud naha tundlikkust ala on tähistatud tagaküljel kalle turja ja vasakul on 5-10 lülist - müotooniline refleks. Sagedased tüsistused mao- või membraani purunemist asfüksia, mürgitus, südamepuudulikkus. Teisene O. lk. Noh. kõrvaldamise järel rünnak võib jätkata.

Ravi: nasogastriline intubatsiooni õhutuse, pestes oma 3% naatriumvesinikkarbonaadi lahusega, soolase veega. Sisemiselt läbi toru või pudel piimatoodangut (10,0-12,0 g) ja äädikhappe (5,0 g) happelise veega (koos võimaliku ihtiola 10,0-15,0 g). Intravenoosne 2% naatriumkloriidi lahusega oli subkutaanselt - analgin. Pärast likvideerimise stuupa valu ja normaalne soolepermeaablusel - lahtistid. Ennetamine: vastavust veterinaar- ja tervishoiu eeskirjades toitmine jälgida sööda kvaliteeti. Vaata. Samuti koolikute, krooniline laiendamine kõhus.

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

touch, loomade võimet tajuda erinevate välismõjude (puudutus, surve, pinge, külm, kuumus); valmistatud naha retseptorid, lihasluukonna (lihased, kõõlused, liigesed, jne), limaskestad (huulte, keele ja nii edasi. d.). Kompimisaistinguid võib varieerida, nagu see on keeruka taju erinevaid omadusi stiimulile mõjuv ja sidekoehaigused. määratud vormis O. Autor, suurus, temperatuur, järjepidevust stiimul, asendit ja liikumist organismis ruumis jne alusel OA on ärritus eriliste - .. mehhanoretseptorite, termiline retseptorid, retseptorid valu ja muutuda kesknärvisüsteemi sisendisignaalid vastava vaade tundlikkus (kombatav, temperatuur, valu ja notsitseptiivsetesse). Puutetundlikkus on tingitud ärritust mehhanoretseptorite (Pacini ja Meissner vereliblede, Merkel plaate jne ..), mis asub naha teatud kaugusel üksteisest. Kõrgeim tundlikkus on täheldatud loomadel pea piirkonnas (ülahuule otsa keele, silmalaugude) ja kabja corolla, sest need alad paiknevad kontsentreeritud retseptorid. Erilist elastne puutetundlikud ja pikad juuksed -vibrissy (ümber suu, nina ja silmalaud) tajub vähimatki vibratsiooni õhus. Loomad suudavad üsna täpselt kindlaks asukohast lokaliseerimine ärritajale: putukad indekseerimise nahal või nende hammustuste tekitaks järsku mootor ja kaitsereaktsioon loomi. Hobused hästi väljendatud valu ja kombatav tundlikkus liike. Nad suudavad eristada positiivne negatiivse reljeefsete stiimulitele kui kantakse nahale vahemaa 3 cm kaugusele üksteisest. Selle tulemusena hobused õppida ja areneda paljud eelnevalt kokku lepitud signaale, mis võimaldab kasutada neid loomi spordi- ja tsirkus areenil. Pidev kokkupuude ärritajatega mehaanilised ja termoretseptoritele viib tundlikkuse vähenemine, see tähendab, et nad kohaneksid kiiresti need tegurid. Valutundlikkus ja käitumise valu impulsse kesknärvisüsteemi on suur bioloogiline tähtsus. Valu signaale arenevate ohtude ja tekitab kaitsereaktsiooni mille eesmärk on kõrvaldada karm ärritajad. Paljud patoloogilisi protsesse kaasneb valu reaktsiooni, nii veterinaar- pakub meetodeid blokeerima valu impulsse (vt. Novokaiin blokaadi).

Lit.: Füsioloogia meeleorgani ch. 2-3, Leningradi, 1972-1975 (füsioloogia Guide).

+++

dekoktide (Decocta), vesilahustest ravimeid, taimseid tooteid. O. ette ja valmistada samuti infusiooni. Seevastu O. kuumutati keevas vees 30 minutit ja jahutati 10 minutit.

+++

turse (ödeem), üld- või kohalik häireid vee ja mineraalide ainevahetuse iseloomustab liigne vesi, elektrolüüdid ja valgud (transudaatseerum) on rakkudevahelist kudet ruumid. Sõltuvalt põhjuse vahet a.: Loid (süda), neerud, mürgine, kaheksichesky, põletikuline ja neurootiline. Peatunud OA on tingitud venoosse ummikuid rikkumise südame tegevust või venoosne ummikuid. Selle areng on tingitud suuremast vnutrikapillyarnogo surve, läbitavus veresoonte seina, takistamise väljavool lümf koe. Neer O. moodustatud neeruhaigus, rikkudes reguleerimise vee-soola ainevahetust. Kaheksichesky O. arendab paastumise ajal, vitamiinipuudus (skorbuut), pahaloomulised kasvajad, aneemia ja teised. Peamine roll nende päritolust mängida O. suurendada vaskulaarse endoteeli läbilaskvus ja väheneb vere valke. A. Mürgine tekib kokkupuude mürgid (Ussihammustuse). O. Neurotic moodustatud rikkudes närvisüsteemi innervatsiooni veresoonte seinad, mis põhjustab suurenenud nende läbilaskvust. A. Kui märgatav kasv suurus ja kuju muutust kahjustatud ala keha, testovatoy. Umbes põletikuline O. cm. Põletik.

A. ravi on eelkõige suunatud kõrvaldada põhjus OS (vt. Nagu vesitõbi).

Kõriturse (tursed laryngis) iseloomustab seroosseid infiltratsioon selle limaskesta ja limaskesta. O. kõri areneb väga kiiresti. Põletikuline O. kurku tekib mõnikord nakkushaigused (siberi katku, pastörelloosile jne), muutumatu - südamepuudulikkuse, kroonilise - mürgituse korral, Jade, sageli sissehingatud ärritava toimega gaasiga, tolm, kuum õhk. Patsiendid täheldatud loomade sissehingatava hingeldus; hinge kaasas vilistamine müra ja võib vilistav hingamine. Haigeid loomi on rahutu tsüanootilised limaskestad, pulsi kiirenemine. Mis kiire areng OA võib olla looma surma poolt lämbumist. Kui diagnostika nakkushaiguste tuleks välistada.

Ravi: kiiresti kasvav lämbus - hingetoruavamine; IV - kaltsiumkloriid (200 ml); toksiliste O. - Suoneniskentä järgneb veeni mine 20-30% glükoosi lahust (300-500 ml suured loomad).

+++

kopsuturse (tursetest pulmonum), sündroomist põhjustatud ülevoolu veresoontes kopsuvereringe. Seal on igasuguseid talu- ja koduloomad. See tekib tulemusena aktiivne hüpereemia kopsu sisse hingata kuuma õhuga, ärritavaid gaase (kloori jne) ning alates kopsupõletiku. Passiivne, kongestiivse hüpereemia arendab põhjal südamepuudulikkus (koos müokardiit, kompenseerimata südamehaigused, mürgistus). Patsiendid täheldatud loomade segatüüpi uneapnoe, ärevus, tsüanoos limaskestade, köha, rasketel juhtudel - verine vahutav eritis ninast. Auskultatsioon kopsude saab kuulata vilistav hingamine. Kui löökpillid kopsu piirkonnas - trummikile heli, harva tömbid. Pulse - südamepekslemine, nõrk südame impulss võimendatud võimendus teist tooni võimalik. Surm võib tekkida kiiresti lämbus. Prognoos on halb.

Ravi. Hädaabi: puhata, värskes õhus; SC - südame ravimid (kamper, kofeiin, kordiamin); depressioon (0,5- 1% kehakaalust); iv - 10% kaltsiumkloriidi lahus; hapniku sissehingamisel lehma ja hobust (kuni 100 liitrit kiirusega 10-23 liitrit minutis) või subkutaanselt (10,8 L), sea-, lamba- ja kitseliha ning 50 l (sissehingamine 5-7 liitrit minutis). Positiivne mõju annab intravenoosse novokaiinille novokaiinille blokaadi ja alumine emakakaela mõistvalt ganglion.

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandussaaduste. Loomad, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

edematous haiguse sigade (Morbus oedematosus, Enterotoxaemia), haigus (enterotoxemia) võõrutatud põrsaste, mida iseloomustab kahjustuste seedetrakti, kesknärvisüsteemi ja sültjateks koeödeemi. Letaalsus 80-100%. Vastavalt enamik teadlasi, põhjuseks O. b. p. asustavad sooled on hemolüütiline ja toksilistest E. coli tüved. On ka teisi avaldusi põhjuste O. b. n. (toksiline toime enterococci, soolestiku bakter, vitamiini puudus, liigne kontsentraadid ja teised). Ägeda. Tüüpilises haigust - sündroomid märke erutus ja lühiajalised krambid haiguse varases staadiumis ja arengut parees ja halvatuse hiljem. Põrsad note turse ja hüpereemia silmalaugude, isutus, vahel oksendamine, vahelduv kõhulahtisus, kiire pulss, helid ja nõrgenemine kongestiivse naha punetus, tsüanoos koonu, kõrvade, kõhunaha ja kaugema osa jäsemetele. Hingamine vaevaline, rindade; hääl kähe, haukumist. Prodromaalses haiguse ajal keha temperatuuri 40,2-41 {{°}} C, siis langeb normaalne. Kui ebatüüpiline muidugi domineerivad südamepuudulikkuse sümptomeid, depressiooni ja üldise sümptomid gastroenteriit. Avades iseloomulik silmalaugude ja sidekesta geeljas turse nahaaluse koe (otsmiku, silmade ümber, lobus kõrvade), seinad mao ja jämesoole soolekinnistist; katarr maos ja peensooles (kus puudub sisu); hüpereemia aju laevad, turse oma membraanid ja säsi. Mesenteerilistesse lümfisõlmed on paistes, lõigatud on marmoreerimine. Ebatüüpilise haigust - sümptomid katarraalne gastroenteriit. Diagnoos põhineb sümptomid, mille tulemused lahkamine ja bakterioloogilist kontrolli. Välista Aujeszky haiguse, listerioos, sööda mürgistus.

Ravi. Kõik põrsaste võõrutamist düsfunktsionaalne talu profülaktiliselt kirjutada antibiootikume (neomütsiini, kolimitsin jt.); intramuskulaarselt - difenhüdramiin (2 korda päevas); in - kaltsiumkloriidi lahust (supilusikatäis 2 korda päevas); intraperitoneaalselt või intramuskulaarselt - 10% kaltsiumglukonaadi lahuses oli 1% nym novokaiinille lahus (10-12 ml). Pärast ravi antibiootikumidega - narkootikume acidophilus (40-50 ml 2-3 korda päevas 1 nädala). 50% lõigatud ratsiooni kontsentraatide norm, asendades need mahlane sööda või piimatooteid. Ennetamine: astmeline võõrutamine põrsaste, tagades nende mineraalsed-vitamiini täiendav toitmine.

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

Keskkõrvapõletik (kõrvapõletik), kõrvapõletik (välimine, keskmine või sees). Ehk kõikide loomaliikide, sageli Idiuurus koerad, sead, hobused vähem. See toimub siis, kui teatud nakkushaiguste otodektoz, mädane nohu ja neelupõletik; koertel ajal lagunemine kõrva sekretsiooni hobuste rakendamist kuulmekäiku võõrkehad ja aerotsistite. Usobak iseloomustab turse ja punetus kõrvas, rõhutades limaskestale mädane eritist, mädast fibrinoossete teket koorikud kuulmekäiku. Loom raputab pead kallutades see pool kahjustatud kõrva röövib käpa kõrva, yelps. Kroonilise OA seisab rohekaskollane mäda lõhn. A. Kui keskkõrvas - riigi depressiooni, palavik, peapööritus. Kui tüsistusi - halvatus näonärvi. Diagnoos poolt haigussümptomeid.

Ravi: puhastamine ja töötlemine meatus vesinikperoksiidi, jood-glütserool (1: 4), 2% hõbenitraadi nym, streptotsidom valge pulbrina; uinutite või kehtestamine kuulmekäiku ning novokaiinille glütserool. Koerad - novokaiinille blokaadi kraniaalse emakakaela mõistvalt ganglion. Intramuskulaarselt manustada antibiootikume. Kui kogunemine mäda keskkõrvas - kuulmekile torgake püüdluseks vedeliku abil marli drenaaž. Sead - lahkamine luu trumli mull.

+++

külmumist, koe muutused, tegevusest põhjustatud madala temperatuuri neile. Lehmad sageli külmavõetud lutid, pullid - otsa munandit, eesnaha, hobused - peenis, munandikott, lahkliha, naha ja aluse serva Corolla, kand, alahuul; sigadel - nina peegel, saba, kõrvad; koertel - alumiste osade jäsemete, peenis, munandikott; kana - kammid, kõrvarõngad, jäsemed; haned ja pardid - ujumine membraane.

Loomad esimeses tsoonis A. täheldatud valgeks kude, kaotuse tunne, valu annab viis, pitsat, arengu ja sidekoehaigused turse 2-3 päeva - sügelus ja ketendus epidermis (esimene aste OA). Tugevamad külmakahjustus, eriti tuulega, mis põhjustab mullide moodustumine roosa-punakas eritist; nahk on suletud, lilla-sinine, difuusne turse. Villid kuivada või avada; võimalik nakatumine kudede (teise astme AO). Raskematel juhtudel, O. kahvatu nahk, valutu, külm, kõva, pärast soojendamist sini-lilla, must, edematous; märg nekroos areneb surnud kudedes tagasilükkamist. Teil võivad tekkida märg gangreen ja osalise või täieliku äratõukereaktsiooni (O. kolmanda astme).

Ravi. Loomade tarnitud soojas toas, ja võtta meetmeid, et taastada vere- ja lümfiringet, eriti kahjustatud ala keha (küte lamp solljuks, massaaž, hõõrumine elund marli niisutatud kamper vaimu, sooja vanni). Sees on sooja piima, alkoholi, kofeiini manustada süstimise kamper õli, ja teised. Zone A. jood-töödeldi glütserool, briljantrohelist (2% ny alkoholi lahus) märg sidemega kampri, ihtiolovaya, boorhape alkoholi. Bubbles torgatud nõelaga, pärast eemaldamist sisu õõnsuse süstiti lahendusi antibiootikumide 0,5% hinnatud novokaiinille. Mis areng nekroos käsitleda märg gangreenita.

+++

otodektoz (Otodectosis), krooniline invasiivse haiguse koerad, kassid, rebased, rebased jt. loomadele põhjustatud sügelislestad Otodectes lahke, parasiitide kõrvad nahka. Distributed kõikjal.

Patogeen O. - rist-vaip mardikas O. cynotis ovaalsed hallikas-kollane; naissoost pikkus 0,3-0,5 mm. Naistel on 2 paari esijalad, kõik meesterahvad jalad lõpetada tulbi suckers. 4. paari jalgu vähearenenud. Mees taga kehaosa on kaks küngaste, mis kestab 2 paari pikkade ja lühikeste harjastega. Optimaalsetes tingimustes, munast täiskasvanud lesta 9-12 päeva elu. Lestad lokaliseeritud sisepinnal kõrva, kuulmekäiku ja kuulmekile. Kõige nakkusele vastuvõtlikke noored koerad pikad kõrvad, kass ja rebane. patogeen sissetungi Allikas - haiged loomad. Nakkus võib tekkida, kui jagada sisu haigete loomade tervislik ja nakatunud objektide hooldust. Patsiendid loomad ärritusest põhjustatud närvilõpmeid on lestad sügelus, punetus ja ketendus naha pinnale sisekõrva ja kuulmiskanali. Loomad pead raputades, kamm käpad kõrvad. Kohas kahjustuse moodustatud seroosseid, siis mädane eritist. Viimane kuhjub valamu convolutions, kuivab, muutub ihoroznym lõhn. Kui vajutatakse põhja kest saab kuulata pritsimist. Kuulmislangus. Tulevikus võimalik perforatsioon kuulmekile levikut põletikulist protsessi keskel ja sisekõrva, ajumembraanidest. Kui tüsistused sekundaarsete infektsioonide loomad surevad tavaliselt. Diagnoos põhineb sümptomid ning tulemused mikroskoopia lahustati petrooleumi (1: 2) kraapimist kõrvalesta.

Ravi. Mõjupiirkonnad vabaks peels ja eritised 2% vesinikperoksiidi lahust ja tampoonid. Kõrva on valmistatud 5% emulsiooni nikohlorana mine, 10% fenotiasiinirühma mine salvi, 1% th emulsiooni dikrezila jne .. Herbitsiid. Ravi korratakse pärast 5-6 päeva. Kui see kahjustab keskelt ja sisekõrva kasutatakse antibiootikume. Ennetus- ja tõrjemeetmeid: karantiini kõik uustulnukaid põllumajandus karusloomade või koerad (Kennelid); isoleerimine ja ravi haigete loomade; dezakarinizatsiya ruumis, kus haige ja ravi teemad neile.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

+++

kütte- karjakasvatusettevõtetest, küttesõlmed karjakasvatusettevõtetele. Kuumutatakse karjakasvatusettevõtetest teenus (piim, kormoprigotovitelnye jt.) Ja panipaigad, samuti ruume sead, noorte põllumajandusloomade, linnukasvatushooned raku-munakanad. Ruumides teistele loomadele vajalik temperatuur on tingitud soojus loomad. O. Systems jaotatakse kohaliku (küte ahju, elektri ja gaasi soojendamiseks), kus kütuse põletamisel ja üleandmise eralduv soojus on ühendatud ühte seadmesse ja Kesk-, milles katla teenib mitut kütteseadmete ja asub eraldi (vt joonis). . Sõltuvalt jahutusvedeliku O. kesksüsteemi saab vee, auru, õhu. OA on sageli koos ventilatsiooni (abiga värske õhu kütte soojendamiseks). Tallides, kuninganna rakud ja vasika paljulubav põrandaküte elektriline küttekeha, paigaldatakse betooni kanaleid.

Lit.: J. Lane J., Lieber JS, Yevdokimov VA "Handbook of sanitaartehnika. (Küte, ventilatsioon ja küte), L. 1966.

Kava keskküttesüsteemi: 1 - soojendi hoone seina (konvektsioonkuumutamise); 2 - toru jahutusvedelik; 3 - küttesüsteem korrusel (kiirgusega põrandaküte); 4 - küttekeha on hoone seina (kiirgusega põrandaküte); 5 - köetav tuba.

+++

mürgistus, haigus, mis tuleneb mõju all mürk (mürki) kehal ja enamasti kaasneb rikub oma struktuure ja funktsioone. O. Loomad põhjustatud omastamise toksiinide ilma. Reis toitu ja vett, sissehingatavas õhus, hammustuste mürgiste loomadega läbi naha ja limaskestade manustatuna naha alla, lihasesse, veenide jne, ning see võib olla O tulemusena endogeensed toksiinid (Vt. toxemia). A. On feed, pestitsiidid, mürgiseid taimi, samuti O. põhjustatud hammustuse mürgiste loomadega, ravimite ja teised. Veterinaarkasutuse sagedamini sööda mürgistus.

Nimetatakse mürk rikub võib piirduda ainult kohapeal esimese otsese kontakti keha (kohalik tegevusgrupp). Kui imemiseks mürk on üldine (resorptiivsete) tegevus, mis sageli avalduvad primaarne kahjustus üksikute organite häired Ihu elu, kui OA on tingitud biokeemiline koostoime molekulide vahel toksiliste ainete molekulaarse struktuuri organismis. A. On äge ja krooniline. Äge O. arendada tagajärjel mürk organismis suurtes annustes ja on kaasas rikkumise elulisi funktsioone, mida sageli viivad looma surma. A. Krooniline - tagajärg pikaajaline kokkupuude mürk väikestes annustes. Seega on kogunemine organismis mürk või selle mõju on täiustatud mõju, mis viib kahanemine loom, vähendamine või täielik kadu tootlikkust. Üks kahjulikku toimet kroonilise pestitsiidide O. - viljatus (kliiniliste tunnusteta). Kohalik sümptomeid OA põhjustatud otsene mõju mürk nahal, hingamisteed, limaskesta seedetraktis. Kui vaakumiga mürk mitmekesine sümptomid, sõltuvalt hävitamine maks, neerud, süda, perifeerse ja kesknärvisüsteemi ja teised.

A. diagnoos esitab suuri raskusi. Eluaegne Diagnoos põhineb kliiniliste sümptomite, anamneesi, keemilise analüüsi tulemused toidu, vee, väljaheidete looma patsient; surmajärgne - vastavalt ajalugu, lahata ja keemilised uuring patoloogilise materjali, sööt, vesi ja muud vahendid .. A. tuleb eristada ägedat nakkushaiguste kliinilisi ilminguid, mis võivad olla sarnased sümptomid OA, näiteks märke OA solaliin ja ristik on sarnased suu- ja sõrataudi ilming, moon, rhoeas veistel - marutaudi. Ravi ja esmaabi anda suurem mõju kui nad ilmselt sulatatud. Ravivõtetega kell O. tehtud 4 peamist valdkonda: 1) lõpetamise mürki organismi 2) kõrvaldada mürk organismist - maoloputus, nimetamine oksendamine (koerad ja sead), absorbent, lahtistite ja diureetikumide; 3) neutraliseerimine mürgiga vastumürgid (vt Vastumürgid) .; 4) kasutamisega sümptomaatiliste ravimite (südame ja nii. N.). Tapetud loomade liha on OA on tavapäraselt aktsepteeritav, testiti veterinaarlaboratooriumi. Kui mürk liha kasutatakse vastavalt eeskirjadele veterinaaria-san uurimine liha ja lihatooteid. Pestitsiidide sisaldus liha ei ole lubatud.

Viiteid Bazhenov C. .. Veterinary toksikoloogia, 4th ed, L., 1970 ;. The Pesticide Manual, 2nd ed., C. 1977.

+++

sööda mürgistuse tulenevate loomahaiguste vastuvõtu halva kvaliteediga või valesti sööta. Sagedasemad ägeda mürgistuse sead, koerad ja linnud naatriumkloriidi kinni kevadel, kui toidetud suurtes kogustes soolsus (kurgid, tomatid, heeringas jne) ning vähene kastmist. Krooniline mürgistus lauasool sigadel ja lindudel on oma dacha segasööt on ette nähtud veised. Ohtlik hlopchatnikovye koogid, rohkem kui 0,02% gossüpolile, linaseemned kook, mis olid aurutatud pikka aega ja millel on seetõttu sinihappe. A. põhjust. Võib sageli olla riitsinus koogid. Toksilist toimet suhkrupeedi mugulad esinemise tõttu neis nitriti moodustunud nitraat pikaajalisel jahutus taluvuse või ilma eemaldamist suhkrupeedi puljong. Rikas nitritid ja liisunud peedi tops. Mürgistuse kartul (eriti katki, idandatud, roheline) loomi, tavaliselt sead, see on tingitud sisu solaliin ta. Raske mürgistuse veised tekivad siis, kui toitmine meskit kartul suurtes kogustes. Mürgistuse uurea ja keemilisi säilitusaineid toidab tingitud vale annustamine ja nende mitte-eeskirjade täitmise sööda probleem. O. k. Rancid rasvu nimetatakse ka, õlikoogijäägid sinep ja kanep, idandatud teravilja, halva kvaliteediga silo ja loomasööda, linnased kapsas ja melyasoy zhomom, veetis terad, toidu riknemist ja piimatööstus, rikutud köögijäätmed. Forages allikaks on mürgitamine kui sisu neile pestitsiidide jääke, mis ületavad lubatud piirväärtusi.

O. k. Ilmutati ägeda ja kroonilise gastriidi, nefriit ja muu haigus protsesse. Kell O. a., Lisaks üldarstiabi ja ennetavaid meetmeid, mida igal üksikjuhul konkreetsed ravi ja ennetamine. Vaata. Ka mürgituse, vastumürk.

+++

kala mürgistus kalahaigused mis on tingitud kokkupuutest toksiliste ainete, peamiselt eksogeense päritoluga. Peamised põhjused, miks O. lk. - Inimtegevusest tingitud, inimtekkelised allikad (tööstus- ja olmereovee, nafta ja naftasaadused, pestitsiidid, puhastusvahendid) ja looduslik (välimus paagis palju toksiliste metaboliitide massi arengut sinivetikad või märkimisväärse summa vesiniksulfiidi, süsihappe, metaan ja teised. mürgiseid aineid, mis tekivad lagunemine surnud veeorganismidele). Tavaliselt domineerivad inimtekkelised allikas, mis suurendab loomulik. A. p. ja kaasas olulist langust lahustunud hapniku kontsentratsioon vees, areneva üha rohkem orgaanilisi aineid veekogudes ja väheneb hapniku väljastpoolt. Sellised kalad tappa hapnikupuudus tekib peamiselt talvel soostunud jõgede ja dumping vette sisaldavad reoveed suures koguses orgaanilist ainet (olmereovesi, reovee karjakasvatusettevõtetest, suhkur ja õlletehastes ja teised. Toiduainetööstuses). Mürgised ained satuvad organismi lõpuste kala, naha ja toitu. Haigus võib olla äge või krooniline. Äge voolu kaasneb massi kadu kala. Sümptomid O. lk. ja Surmajärgne muutused sõltuvad iseloomu mürgine aine. Patsiendid ütlevad, et kala käitumine muutus (inversioon, külili, jne), samuti on neil rohkem ummikuid siseorganite, lahutamine kaalud, verejookse silmade, ja muud morfoloogilist. Muutused veres.

Ennetamine: likvideerimist põhjuste OA p kaitsed reservuaaride saastumise mürgiseid aineid .. Vaata. Samuti saprobity.

Lit.: Douglas W. O. kolmsada sõda. Kroonika ökoloogiline katastroof, trans. koos Eng., M., 1975.

+++

toksiliste ainete (OM), väga mürgised ained, mis mõjutavad võitluses kasutada ajal kaitsmata inimestele ja loomadele. RH aluseks keemiarelvi, mis on üks massihävitusrelvi. Application OB keelatud rahvusvaheline õigusakt - Genfi protokolli (1925). Kuid mõned imperialistlike riikide jätkuvalt toota tuntud ja uute liikide keemiarelvad. OM on võimelised tungima katmata aladel, hoonete, varjualuste ja on rabav oma inimesi ja loomi, et hoida kahjulikku mõju teatud aja pärast oma taotluse. Martial kvaliteediga RH sõltub nende toksilisust ja füüsikalis-keemilised omadused (füüsiline olek, lenduvus, võime hajutada ja teised.). Toksiline mõju OB koosmõju tõttu oma ensüümid. Olemus ja kahjustumise aste sõltub RH radu, jaotumine ja eritumine mürki kehast toksiliste omaduste toimemehhanismi, liigist ja eripärast ning organismi. Seal on surmav RH (tabun, Sarin, somaan, V-gaasid, vesiniktsüaniid, fosgeen, sinep gaasi, Ljuisiit) ja OS ajutiselt kuni teovõimetuks (Adams, kloroatsetofenoon. CS, RH BZ tüüp jne ..).

Sõltuvalt iseloomust kahjuliku mõju eristada närvi, obscheyadovitogo, lämbumine, villid, ärritav ja psühhogeenne tegevus samuti neurotroopse toksiine. Närvi tegevus on peamine rühm surmava ained. Nad on fosforit sisaldavad ühendid ja on väga kõrge toksilisuse kõikidele taotlustele, väljendatuna resorptiivsete efekti närvisüsteemi. RH obscheyadovitogo tegevus (vesiniktsüaniid, tsüaankloriid, arseen, fosfiini) on piiratud väärtusega ja neid iseloomustab selektiivne rikkumise kudede hingamist. Lämbumine ained (fosgeeni, kloorpikriini) põhjustada lüüasaamist ülemiste hingamisteede ja kopsukoe. OM blister ained (sinep gaasi, Ljuisiit), imendub kiiresti läbi naha ja limaskestade, põhjustades üldise mürgituse keha ja kohad kontakti kudedesse aineid - Haavautunut nekroosiväliselt protsesse. RH ärritaja (. Adams, kloroatsetofenoon, CS, ja teised) ärritab isiku sidekesta ja limaskestade ülemiste hingamisteede; mingit olulist mõju loomadele. RH psühhogeenne tegevus (RH BZ tüüpi ühenduste arv püraani -. Kannabinoidide jne) sattumist inimese keha, põhjustades kunstlik psühhoos. Mõju neid punkte loomi halvasti. Neurotropic toksiine (botulinum, stafülokokk enterotoksiini, teetanuse, gaasi gangreen, difteeria ja muid toksiine.) - Mürgine valgukristalle, mikroorganismid toodavad. See on kõige mürkkemikaalide kõigilt teada ainetega. Hagi aluseks on võime katkestada neuromuskulaarse ülekande ergutatud.

+++

röhitsus, järsku tahtmatu heakskiidu gaasi läbi suu ja osa chyme maost. Tekib siis, kui liigse õhu neelamine, kõhupuhitus, või rikkudes sekretoorset ja motoorset funktsiooni kõhuga. OA esineb gastriit, maksahaigus, kui häire veresoonkond B. Mäletsejate O. (tagasivool) - oluline füsioloogiline link mäletseja protsessi.

+++

Squad (Ordo) taksonoomiline kategooria taksonoomia loomad. VO (mõnikord esimene alamseltsi) ühendada pere sugulust. Näiteks koerte, pesukaru, Marten, kass jne Vorm O. saagiks. Sule O. moodustavad klassi, mõnikord esimese superorder (vahelisse kategooriasse OA ja klass). Taimede taksonoomia O. vastab järjekorras.

+++

expectorants (Expectorantia), ravimid, mis soodustavad eemaldamine lima hingamisteedes. Suurendada näärmete sekretsiooni bronhide limaskesta ja motoorset funktsiooni hingamisteede, sulama lima, hõlbustades selle eemaldamine. Moodustati saladus katvate limaskesta ja kaitseb teda väliste stiimulite. O. s. sisaldada metalli soolad (naatriumvesinikkarbonaat, sool, kunstlik Carlsbad), eeterlikud õlid (aniisi, tärpentiin jne ..), auru, süsinikdioksiid, emeetikumide väikestes annustes (root oksejuure, antimoni narkootikumid).

+++

Avaldused veterinaar-, eriline perioodiline aruandlus heaks kiidetud CSB ja esindab veterinaarteenistuse kolhooside ja sovhooside, karjakasvatus kompleksid ja teised. Ettevõtteid ja asutusi riigi veterinaar- veterinaar- kõrgem veterinaarasutustelt. Sisse kajastada tegelikku olukorda meetmeid, et võidelda loomade haigused (sh kala, karusloomade, linnud ja mesilased), tulemuslikkuse Riikliku veterinaarjärelevalve asutuste ja organisatsioonide, veterinaarteenistuse talud ja teised. Enterprises diagnoosimiseks, ennetamiseks ja likvideerimiseks loomahaiguste veterinaarkontrolli tulemusi.

Alates 1975. aastast on otstes.: OA vormis number 1-vet - aruanne loomataudide (kuu); Number 2 Nõukogu - aruanne mitte-nakkuslike loomahaiguste (kvartalis); Number 3 Nõukogu - aruanne haiguste kala (semi-aastane); Nõukogu number 4 - aruanne tööd veterinaarlaboratooriumid (aastas); Number 5-vet - aruande veterinaar- ja sanitaartehnika kontroll tapamajades talud, organisatsioonid liha- ja piimatoodete ning toiduainete Juhtimispostides (kvartalis); Number 6 Nõukogu - aruande veterinaar- ja sanitaartehnika kontrolli Lihakäitlemisettevõtete ministeeriumi Liha ja Piimatööstuse NSVL (kvartalis); Number 7 Nõukogu - aruanne nakkushaiguste ja mürgistuste loomade kindlaks oma raudtee- ja veetranspordi (semi-aastane) number 8-vet-aruande veterinaar- ja sanitaarteenistuse loomsete saaduste transiidi raudteel ja vee transport (semi-aastane); Number 9 Nõukogu - aruande puhasta vagunite (pool): number 9 loomaarst - aruanne suunas puhasta autod (kord poolaastas); Number 9 Nõukogu B - aruande sissepääs puhasta autod (aastas); Number 10 nõukogu - Aruanne tööd piiri veterinaarkontrolli punktid (aastas); Number 13 nõukogu - aruanne näitas rikkumise loomatervishoiu eeskirjad kariloomade kaubavedu raudteel (vesi) transport (aastas); .№ 14 nõukogu - Aruanne tagada organisatsiooni ja personali Veterinaar spetsialistid institutsioonide võrgustik (aastas).

Aruanne on koostatud kahes eksemplaris, millest üks on parem veterinaaria asutus, ja teine ​​vasakule institutsiooni (majandus), kus seda hoitakse ettenähtud tähtaja jooksul. Aruanded allkirjastab vastutav (vanem) spetsialist veterinaaria valdkonnas (ettevõtted), juht veterinaarasutuste, peatoimetaja veterinaararst ala juht veterinaaria osakonna peamine kontroll (kontroll) veterinaaria, juht veterinaaria valitsemisalasse, osakonnad. Lisaks perioodiline O., Veterinaaria spetsialistid talud, veterinaarkliinikutes teha kiireloomulisi teateid välimus ja liikumine väga ohtlik ägeda nakkushaigusega (siberi katku, suu- ja sõrataudi, sigade katku, Newcastle'i haigus).

+++

oftalmoskoopia (kreeka ophthalm {{o}} s -. silmi ja Škop {{eo}} - välimus), meetod teadus silmapõhja loomade abil spetsiaalse seadme - silmapeeglit. Kui O. lihtne (peegel) silmapeeglit (joon.) Vajab valgusallikas, mis on asetatud vasakule test. Uurimistöö toimub pimedas ruumis. A. On edasi ja tagasi vormi. Kui O. elada silmapõhja kohelda otse refracting keskmise testi silmad, hoides silmapeeglit silmale. Kui O. tagurpidi vahel silmapeeglit ja nende suhtes algatatud uurimine silma luup (15-20 Diopterite). Samal ajal vahel mikroskoobi ja silma test osutub vastupidine pilt silmapõhja. O. otseses vormis teeb silmapõhja kasv 8-16 korda, tagurpidi - 5 korda, nii et esimene on kasutatud kontrollimiseks teatavate osade silmapõhja, teine ​​- üldise kontrolli silmapõhja.

Lihtne silmapeeglit (peegel).

+++

jahutades reaktsioon organismi toimele külm. Häired, mis tekivad organismis mõju all külm, sõltuvalt ulatusest ja kestusest oma hagi füsioloogiline seisund organismis, täiuslikkus oma termoregulatsiooni. Üle eksponeeritud O. loomad läbisid raske verejooks, raske haiguse või ammendunud pereutomlёnnye. Ebasoodsad keskkonnatingimused (tugev tuul, suur õhuniiskus) suurendada mõju madalate temperatuuride mõju organismile. Enamik soojavereliste loomade eelneb üldiselt O. kompenseeriv reaktsiooni. külma täiendavaid meetmeid viib jaotus ja temperatuuri reguleerimise mehhanismid (soojuse toodang ületab soojus), mis kaasneb kehatemperatuuri langust ja rikkudes teiste keha funktsioone. General OA suudaks külmutamine. Tugev O. teatud kehaosadele viib külmumist. O. kogu organismi või selle eraldi alad aitab kaasa nohu. Pikaajaline viibimine higine loomade eelnõu või külmas vees sageli põhjustab põletikku hingamisteedes, liigesed, neerud ja teised. Orelid. Kui O. tilk immunobioloogiliste omadused organismi vastupanu toime erinevate mikroorganismid.

Ravi. Loomad paigutati soojas ruumis. Nende sooja (solljuks kasutada lambid, massaaž, sooja vanni), uste anda etüülalkoholi, sooja piima.

Kunstlik O. - külmetuse (krüoteraapia) - kasutamine, näiteks südameoperatsiooni vastupanu suurendamiseks hüpoksilis südamelihases.

+++

jahindus sugu, positiivse naise seksuaalse vastuseks mees, näidates võimaluse suguühe. Ajal O. naissoost eeldab kujutavad seksuaalvahekorra seisab vabalt möönab mees puurides. O. - väga aktiivses olekus naiste kui ta avaldub intensiivset tegevust lihaseid mitte ainult suguelundid ja teravilja, vaid kogu keha tervikuna, mille eesmärk on rakendada keeruline paljunemine. Kogu keha naissoost O. füsioloogiliselt valmis viljakas viljastamiseks. Seega selleks, et vältida viljatuse peaks suutma õigeaegselt selgitada seksuaalse O. Kuna O peegeldab ainult üht kindlat pool etapi algatamiseks seksuaalne tsükkel - emane närviline reaktsioon haaratava, ainus meetod, mis tagab usaldusväärsed avastamise seksuaalse O., välistamata võimalust selle paiskamist kõigil loomadel, on sond meetod. Püüab määrata sugu lehmad O. jt. Loomade ilma sondi meestel põhjustada vigu valides optimaalse viljastamise ajal vahele OV, mille tulemuseks on terved loomad on viljatu. OA esineb tavaliselt hommikul ja õhtul. Sel ajal, kuulsamaid ja suurenenud seksuaalne aktiivsus.

Kestus.: Lehm - keskmiselt 16 tundi, talvel - 13,8 tundi peen vill lambatõuge - 38 tundi; kell sead - keskmiselt 50 tundi talvel - 42 tundi, noorsigadel - 36 tundi; noor mära - 4-5 päeva, alates imetamise (keskealised) - 5-7 päeva, vana, palju tiinete märade - 7-12 päeva; koerad - 7-12 päeva. Kui ebapiisav rinnaga, halb hooldus ja liigse ekspluateerimise O. oodatav tõus (märade kuni 15-20 päeva või rohkem). Antud andmete O. kestus naistel on toodud eraldi isas- ja on ainult lühiajaline nendega kontakti ajal O. pikaajaline suhtlemine aktiivne meestel, eriti koos mitme suguakt, O. oodatava on oluliselt vähenenud.

Pärast sündi, O. märade jooksul toimub 7-12 päeva, lehmad, sead ja lambad (Romanov tõug) - 3-4 nädalat; lambad jms kivid mõttes solvav O. väga varieeruv ja sõltub suuresti aastaajast (pikkus päevavalgel, õhu temperatuur).

+++

kaitse veterinaar-sanitaar-, veterinaar- ja sanitaarseadmete meetmete kompleksist, mille eesmärk on takistada patogeenide nakkus- ja parasiithaigused kariloomadele (sh linnu- ja karusloomakasvandustes), talu ja tööstusliku kompleksi, linnukasvatustes. Rakendamine nende meetmete vastavalt Veterinaar- harta NSVL ette kolhoosi direktor sovhooside linnukasvatustes ja teised juhid ettevõtete, organisatsioonide ja institutsioonidega. Selleks, et OA. lk. püstitada vajalikud tõkked ja loomade tervise rajatised (veterinaar--suplemine ja delousing loomist, isolaatorid, tapamajad jne), ei luba importida (I) põllumajandusloomade ja nende liikumist talu loata veterinaar- spetsialistid, samuti kohaletoimetamise talu ja söötmise feed ei testitud veterinaar- ja san. Et piirata juurdepääsu talude kõrvaliste isikute majapidamistes (eriti suurtes spetsialiseeritud; süstida tootlikkusega süsteemi (sissepääs talu on lubatud üksnes peamisi veterinaararst sektoris või piirkonnas muutus loomade suplemiseks ja delousing loomine riided kõik sissetulevad isikute, sealhulgas töötajate, sanitaar- .. riideid, oma desinfitseerimiskemikaale on dušid), puhasta sõidukite hävitamiseks toidujäätmete imporditud majanduses, jne See on kohustuslik kontrollida veterinaaria heaolu talud - noorte tarnijate kasvatamiseks ja nuumamiseks (immuniseerimise ja sanitaartehnika loomade ravi enne eemaldamist ja soojustatud nende sisu 30 päeva jooksul pärast teate saamist talu). valdkonnas karjakasvatusettevõtetest, ettevõtete ei ole lubatud järelevalveta hooldus loomad. Iga päev teostab kontrolli säilitamise nõuetekohase veterinaarkontrolli ja sanitaartingimused karjakasvatusettevõtetele (talud) ja ettevõtete, nende ruumid ja vahendid , karjamaad, tiigid, tapamajades; regulaarse desinfitseerimise ja desinfitseerimine loomakasvatushoonete ja talu (talu). Vaata. Veterinaaria.

+++

looduskaitse. Vaata looduskaitseseadus.

+++

bakteriaalse saastumise koldes, eraldi paikkonnas, loomakasvatus, koht loomade kontsentratsiooni või toidu hoidmiseks ja sööt, avatud bakteriaalsed ained, kus haigustekitaja võib nakatada tervetele loomadele või inimestele. Piirivalve O. b. h. on piirid need asulad, talud ja vahenditele. Kasutuselevõtuga karantiini korra või vaatlemise G. b piiri. h. Seda saab lisada otse külgneval alal on seotud tootmistegevus. Vastumeetmete O. b. h. otsustanud keskenduda iseloomu, määra oma tegevust ja riski iseloomu tekkis tal haigus. Vaata. Ja bakterioloogiliste relvade, antibakteriaalne loomade kaitset.

+++

infektsioonikoht, kohaliku ilming nakkuse loomadele ja inimestele. Vaata. Haigust ka.

+++

veepuhastusseadmed, kunstlik vee kvaliteedi paranemist lähenemine selle omaduste ja koostise hügieeniline ja zootehnika standardite ja majanduslikud ja tehnilised nõuded. O. aastal. kasutada mehaanilised, keemilised ja bioloogilised meetodid ja nende kombinatsioonid. Jämedad osakesed eemaldati sooritades vett läbi aeglase betoonist basseinides, septikud. Filtreerimine vee selgitamine toimub läbi tankidega liiva munakivisillutist ja kruusa põhinev kiht paksusega 1,1 1,4 m. Põhjalikuma selgituse vähenemise värvi, maitse ja lõhna saavutatakse hüübimise kasutades väävelhappe alumiiniumoksiidi (kiirusega 50-150 mg / l). Eemaldamine soolad magneesiumi, mangaani, kaltsiumi, raua ja nende isotoopide viiakse läbi arveldades, koagulatsiooni ja filtreerimisega. Et vabaks raua meetodil õhutus- ja lupjamine. Pehmendav vee lisamisega laimi-sooda lahust või filtritega, pehmendid, mis koosneb alyumonatro-silikaadid. Ravi vee kemikaalidega ja täielik filtreerimisega. Kui O. aastal. eemaldada, et 90-98%, mis sisaldab baktereid ja sooleussidega munad; Kuid O. aastal. ei saa asendada oma desinfitseerimine. O. aastal. Saad kasutada mobiilse üksuse, mis on elektrolüütiline Coagulator, antratsiit, süsi ja ioonvahetus filtrite ja bakteritsiidse seade valdkonnas. Paigaldus Performance - 0,5 m3 / h. O. aastal. suur soola lisandeid saab kasutada mobiiltelefoni veemagestamistehastes. Pikaajalise säilimise vees oli klooritud valdkonnas, keedetud või konserveeritud hõbenitraadi (200 mg 1 m vett) või vask sulfaat (400 mg 1 m). Vaata. Kuna vesi desinfitseerimine.

Lit.: Kul LA, alused füüsikaliste ja keemiliste meetodite veepuhastusseadmed, M., 1962; Lund AP, Dudyrev Yi, Khabibulo MA, käsiraamat põllumajandusloomade tervise, M., 1975.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

О

 1. Test. Veterinaar-san uurimine loomakasvatussaaduste ja hügieeni põllumajandusloomade 2009
  1. Kirjelda lühidalt (kuju, suurus, värv) ja muuta süsteem - visand topograafia lümfisõlmed pea, siseorganid ja rümbad kariloomi. 2. Sunnitud loomade tapmine oma majapidamises (asukoht ja tapmise, põhjuseid ja viise realiseerimise liha, võrrelda olemasolevate reeglite ja teha vajalikud järeldused). 3. Veterinaar-san uurimine tapasaadused loomade
 2. KIRJANDUS
  . Veterinaar-san uurimine põhitõdesid loomsete saaduste töötlemise tehnoloogia (HS Goregliad, VA Makarov, IE Chebotarev jt., Toimetanud H. S. Goreglyad, 2. trükk, muudetud ja laiendatud, M ., Kolos, 1981). 2. Veterinaar-san uurimine tooteid tapaloomade. Veterinaar suunised. (VMC). M. 2000 3. Tingimused veterinaarkontroll
 3. Thief MF, Frolov VP, Circo S. .. Veterinaar-san uurimine põhitõdesid tehnoloogia standardiseerimise zhivotnodstva tooteid. 2007
  Distsipliin "Loomade tervis uurimine põhitõdesid tehnoloogia ja standardimise loomsete saaduste" (lühendatult "vetsanekspertizy") uurib meetodid veterinaar-san ja techno-keemiliste uuringute loomsete saaduste (liha, kala, munad, piim jne) ja taimse (mesi, köögiviljad , puuviljad, juurviljad ja teised.) päritolust ning otsustada, kuidas neid rakendada. Lisaks objekti
 4. Gusarov GN, Koriagina V. N .. määramine keemiline koostis ja läbi kala ja kalatooted 2006
  Gusarov GN, VN Koriagina Toolkit "määramine keemiline koostis ja läbi kala ja kalatooted" õpilastele toidud 310800 - "Veterinaarmeditsiini" ja 110501 - "veterinaar - sanitaartehnika uurimine" - Uljanovski riigi Põllumajanduse Akadeemia, 2006. lk. 66. Metoodiline juhend on mõeldud üliõpilastele teaduskonna Veterinaarmeditsiini on muidugi õpib veterinaar-sanitaarteenistuse; saab
 5. Senchenko BS .. Veterinaar-san uurimine loomade ja taimede., 2001
  Materjalid selles väljaandes on mõeldud harjutada veterinaar- ja sanitaartehnika ekspert lihatöötlemis-, tapamajades, linnuliha töötlemine, turgudel; loomaarstid loomakasvatus, vesiviljelus; loomaarstid teenindavad mesilaid, karusnaha tehases ja nahaparkimine, õpilased veterinaarkontrolli
 6. IA Bakulov, A. Smirnov, DA Vasiliev. Mürgistus ja toksikoos 2002
  Käsiraamatus käigus veterinaar-san uurimine toidud üliõpilastele teaduskonna Veterinaarmeditsiini / Uljanovski riigi Põllumajanduse Akadeemia: Department of Microbiology, viroloogia, epizootoloogiast ja veterinaaria-san uurimine /. Autorid: Põllumajandusteaduste Akadeemia, Dr. VN IA Bakulov ;. Põllumajandusteaduste Akadeemia, Dr. V. NA Smirnov .; Professor osakonna mikrobioloogia UGSKHA,
 7. ÜLDSÄTTED
  Liha ja muude toodete loomade tapmist kõik kategooriad talud suhtes kohustuslikud veterinaar-san uurimine täielikult, tal on veterinaararst. Kuna riigi peakontrolör, see annab veterinaar- ja sanitaartehnika hinnatakse kõiki loomse tapmise ja otsustada, kuidas rakendada neid toiduks. Peamine eesmärk seda tööd - hoiatus võimeid inimeste nakatumise läbi
 8. kirjandus
  KI Abuladze, Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandussaaduste zhivotnyh. M.: Agropromizdat, 1990.-464s. 2. M. Sh Akbayev, Parasitoloogia ja parasiithaigused loomi. - M.: Kolos, 1998. - 743s. 3. VG SeDeK Directory veterinaararst. - Rostov n / D.: Kirjastus "Phoenix", 2004. - 576s. 4. A. Shevtsov, Veterinaaria Parasitoloogia. - M.: Kolos, 1970. 5. PV Zhitenko,
 9. Tegu veterinaar-, sanitaar- ja epidemioloogilise uuringu valdkonnas.
  Uuring Kuupäev: 2. oktoobril 2010-12-17 komisjonile: loomaarsti ****** O. õpilane B-51 grupp M *****. B. Student B-51 rühm ****** ET Eesmärk: uurida veterinaaria-puhtana territooriumi teenindab Dzeržinsk loomakliiniku olemasolu nakkav, parasiitne ja nakkushaiguste
 10. EQUIPMENT TÖÖKOHA VETSANEKSPERTA
  Loomaarst teostamiseks veterinaar-sanitaarteenistuse täielikult, tuleb riietatud puhta valge rüü peas on valge kork käes - varrukad, ees - põlled. Peamised "relv" vetsaneksperta on teadmata. See komplekt teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi omandatakse keskkooli ning oluliselt uuendatud ja rikastatud täiendõppes ja
 11. Veterinaaria-alased õigusaktid, et Valgevene Vabariik
  Praegu tegevuse veterinaarteenistuse reguleerib veterinaarser, mis põhineb seaduse Valgevene Vabariigi "Veterinaaria» Veterinaar harta ja mitmed teised õigusnormid, mille eesmärk on kaitsta loomade tervist kaitsta inimesi haiguste sage inimestele ja loomadele, vabanemist hea- aastal veterinaaria- ja hügieenitarbed
 12. Shishkov VP .. Veterinary entsüklopeediline sõnaraamat, 1998
  Teadus- ja teatmeteostes, tähestikulises järjekorras, 4000 artiklid sisaldavad mitmesuguseid andmeid veterinaarmeditsiinis. Peamine koht sõnaraamat pühendatud kirjelduse haigused, põllumajanduses, kaubanduses ja koduloomad, sealhulgas kala, mesilased, siidiussid. Suurt tähelepanu pööratakse ka veterinaarmeditsiini ja sanitaarteenistuse, veterinaar- kanalisatsiooni ja desinfitseerimine, organisatsioon
 13. Registreerimistulemused veterinaar - sanitaarteenistuse
  Selle tulemusena veterinaar- ja sanitaarteenistuse toimub registreerimine patoloogilised muutused avastatakse ja identifitseeritakse nakkav, invasiivsed ja mittenakkuslike haigustega. Tulemused on registreeritud samamoodi. Need andmed on olulised, sest need võimaldavad teha järeldusi ve terinarno tervisliku seisundi piirkonnad, kust tulevad loomad tapmiseks. need leiud
 14. Veterinaar liha märgistamiseks
  Tulemuste kohaselt veterinaaria-san uurimine rümbad ja organite suhtes kohustuslikud veterinaar- maine (märgistusest), osutab nende kõrge kvaliteet ja sobivus inimtoiduks. Selleks, kaubamärgi kasutamise (välised tunnused veterinaarkontrolli rümpade ja elundid), ovaalsed ja nelinurkne kuju ja templid. Tempel ovaalne kinnitab, et veterinaar- ja sanitaartehnika uurimine liha
 15. Müüt 2: On vaja panna võid põletada kohas
  Paned võid või majoneesi põletada? Kui te rakendate võid või muud rasva põletada kohas, siis kasvab infektsioonide riski, et raskendada ravis põletushaavu hiljem. Õige õrnalt pesta põletada jaheda veega. Kui põletada on tundlikud kehaosad nagu näo või villid ilmuvad, konsulteerida arstiga ja ärge pigistage
 16. Iseloomulik tegevus Veterinaaria Service
  SEC "Dimitrov" kohusetäitjat veterinaararst teostab - veterinaararst Efimenko V. Ja .. Ta kuulub veterinaarse Next Gorovoj SN veterinaararst otsustab rakendamise kohta veterinaaria ja kontrollib neid. Kõik vajalikud ennetavad loomade tervisele, ravi ja huvitegevus suunatud haiguste ennetamisele
 17. Artikkel 58. arstlik läbivaatus
  1. arstlik läbivaatus viiakse läbi ettenähtud viisil uuringu eesmärk on luua tervislik seisund kodanikule, et teha kindlaks tema võimetes töö või muu tegevusega, samuti luuakse põhjuslik seos ekspositsiooni sündmusi, tegurid ja tervislik seisund kodanik. 2. Venemaa toimunud
 18. Baljit Yu, Maikanov BS, Zhanabayeva DK .. Veterinaar-san uurimine loomakasvatussaaduste koos saastumine võõrkehadega., 2009
  Lühikirjeldus peamine biogeensete inimtekkelised ja radioaktiivsete võõrkehasid loomsete toodete ja meetodite identifitseerimine ja määramine jääkkogustest neist. Paber esitleb korras laboratoorse ja harjutustunnid. Metoodiline juhend on mõeldud üliõpilastele, põllumajandussaaduste üliõpilasi bioloogilise
 19. KIRJANDUS
  Androst BV seened. M.: Economics, 1968. 110 lk. 2. Bakanenkov IV Khludeev KD kupeldaja käsiraamat loomasöödaks. M.: Economics, 1971. 248 lk. 3. Boykov Yi, Butko MP, Vilegzhanin AF jt. Puhanguti järelevalvet veterinaar- ja sanitaartehnika uurimine ja hügieeni-KASUTAMINE liha ja lihatooteid. M.: Valgus ja toidu tööstus, 1983. 480 lk. 4. 3. V. Borodina,
 20. Veterinaar- ja sanitaartehnika järelevalve ja uurimise kohta külmkapp liha
  Veterinaar-san kontrolli liha külmikud käib Veterinaar Inspektsioon. Sõltuvalt sellest, kui palju tööd taga külmik fikseeritud ühe või mitme riigi veterinaarinspektoritele. Kui pool külmkappi liha ja lihatoodete, et neile on lisatud järgmised dokumendid: veterinaarsertifikaadi number 2 F. kvaliteet