meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Ж

+++

palavikualandajatega (Antipyretica), ravimid, mis alandavad kehatemperatuuri palavik. Vajutab termoregulatsiooniga keskus, samuti laiendada perifeersete veresoonte, suurendades soojuse hajumist. Mõned Jean. on ka põletikuvastane ja boleutolyayusche. J. koos. hulka paratsetamool, fenatsetiin, aminopüriin, palavikuvastaseid analgin, fenüülbutasoon, salitsüülhapet preparaadid. Kanna Jean. loomad, kellel on palavik, reumavalude.

Lit.: Tchervyakov DK, Evdokimov PD, Vishker A., ​​Narkootikumid veterinaar-, 2 ed., Moskva, 1977.

+++

närimiskummi, sama protsessi mäletseja.

+++

mäletseja protsessi närimiskummi, komplekt refleks teod, mille sisu tagasivool eesmao ja närimine või lakub teda suus, korduva teket ja toidu neelamine kooma. J. p. Avaldub kujul perioodide mäletsejate, mis toimuvad regulaarselt vahel sööda tehnikaid. Omakorda perioodi sisaldab mäletseja mäletsejate 10-60 tsüklit. J. p. Võimaldab loomad kiiresti võtta töötlemata ja mahuline sööda, siis sööda vahel tehnikaid põhjalikult purustada ja seega tagada normaalne seedimist. J. n. Teostatakse tänu tekkimist mäletsejaliste söötades refleks pärast vastuvõttu. Täiskasvanud looma päevas on 6-8-10 mäletseja perioodid, millest igaüks kestab 40-50 minutit. Noortel mäletseja perioodi esineb sagedamini, kuid see on vähem ulatuslik; vasikate J. f. ilmub eluaasta vahel 15-20 päeva. Keskmine J. n -. Oluline tingimus, mis sõltuvad seedimist, ainevahetust ja tootlikkuse loomi. Vähene J. n -. Sümptom paljude haiguste puhul.

+++

Hemostaatilisi soonesulgur seade ajaline kokkusurumine veresoontes verejooksu või joonistus verd. In veterinaarmeditsiinis et Zh. (Joon.) Kasutades paksuseinalistes elastsest kummist toru välisläbimõõduga 15 mm (Esmarch žgutt) või kummist vöö. Kehtestada J. To. In kehaosadele, kus ei ole pealiskaudne närve. . Suvel Jean hoida tööasendis mitte rohkem kui 1,5-2 tundi talvel - 0,5-1 tundi.

Tourniquet: 1 - Klistiir; 2 - tesёmchaty.

+++

viburloomi (Mastigophorae), viburloomi, nagu klassi ainuraksed algloomad. Peamised otlichielny. funktsioon - esinemine ühe või mitme flagella (eriline organellid), teenivad liikumist. Kaupa metabolism - autotroofne, heterotroofseid organisme ja miksotroofsed nii fitomastiginy alamklass õpib botaanika, alamklass zoomastiginy - zooloogia. J. of üldiselt märkimisväärselt bioloogilise huvi, kuna peetakse algse kontserni, millest oli hulkraksetest organismidest. Arvu tuntud liikide 6-8 tuhat krooni. Vaba Jean elavad magevees ja merevesi, mõned neist on kaasatud bioloogilise reoveepuhasti ja kasutatakse bioloogilise reostuse näitajad. Paljud J. (umbes 1400 liigiga.) - Parasiidid taimede, loomade ja inimeste - patogeene. Vaata. Leishmaniasis, Su-aura, trypanosomiasis ja muud loomad.

+++

želatiini (Želatiini prantsuse, ladina gelatus - .. külmutatud, külmutatud), loomade liimi, produkti kollageeni osalise hüdrolüüsi sisalduvate kõhre ja loomade luud. Eristada Jean toitu, tehnilised ja foto. J. Food toodetud kujul õhuke läbipaistev plaadid või purustatud 1., 2. ja 3. klassid. Meditsiinilised ja veterinaarsed eesmärkidel kasutada toidu J. 1. klass - J. Medical (Gelatina medicinalis; FH), värvitu või kergelt kollakas poolläbipaistev paindlik lehed või väikesed plaadid lõhnatu. Külmas vees ei lahustu, kuid pundub ja pehmendab seda, kui paistetus on lahustuv kuumas vees. 10% lahus J. põhjalikult steriliseeritud, manustatakse suukaudselt ja intravenoosselt kõhulahtisus, verejooks. Toas: lehm ja hobune 10,0-30,0 g (veeni 5,0-20,0 g); lammas, siga 5,0-10,0 g; koer 0,5-3,0 g; 0,5-2,0 g kass; kana 0,2-0,5 kirurgia praktika ja J. zhelatozu (hüdrolüüsisaaduse J.) kasutatakse turvalise sidemeid. J. kasutatakse farmaatsiatööstuses, histoloogilise uuringud bakterioloogiale.

+++

-glütserofosfaat raud (Ferri glycerophosphas), antanemic; See sisaldab 18% raudoksiidi ja 15% fosforit. Kollane või pruunikaskollane pulber, vees ei lahustu. Inside: profülaktiline põrsas 5-7 päeva vana juures 0,5-1,0 1 g üks kord päevas päevas 5-10 päeva; ravi - siga 1,0-1,5 g päevas päeva 6-10; koer 0,25-0,5 g; fox, polar fox 0,2-0,4 g

+++

raud raudsulfaatheptahüdraat (Ferrosi sulfas), raudsulfaat, antanemic; Kõige ravimresistentse rauda. Helesinine rohekasvalge kristallid. Vees. Pärast kuivatamist J. h. lk. See kaotab vett ja muutub J. h. lk. kuivatati. Kanna aneemia, kloroosi ammendumine annusest sees (kujul 0,2-1% lahenduste a): lehm, hobune 2,0-25,0 g; lambad, sead, 0,5-5,0; Kohalik koer 0,05-0,5 g manustada sideaine, hemostaatiliste, sööbivate ja antimikroobse ainega.

+++

raudlaktaat (Ferri lactas), raud FERROLAKTAAT, antianemic vahenditega. Rohekasvalge valge kristalliline pulber või väikesed agregaadid nõeljad kristallid, mille iseloomuliku lõhnaga. Aeglaselt lahustuv vees, kergesti lahustub mineraalhapetes lahutatud. Hästi imendub limaskestade ärritust mitte. Toas: lehm ja hobune 1,0-3,0 g; lambad, sead, 0,3-1,0 g; koer 0,02-0,1 g; kana 0,005-0,01 g

+++

raud (Ferrura reductum; FH) antanemic; Kõige aktiivsemad raud ettevalmistamisel. Väike, hall tumehall, läikiv või matt pulber ei lahustu vees, lahustub lahjendatud soolhappega. Manustada suukaudselt pillide ja Boluses aneemia, suur verekaotus, kurnatus. Annused: lehmad ja hobused 1,0-5,0 g; lambad 0,5-1,0 g; siga 0,3-0,8 g; koer 0,1-0,3 g; rebane ja polaarsed fox 0,2-0,5 g; kana 0,01-0,1 g Sisesta pärast söötmist 3 korda päevas. Hoida hästi suletud anumas kuivas kohas.

+++

raua-askorbiinhape (Acidum ferroascorbinicum), raud askorbaat, raud komplekspolümeer ja askorbiinhape. Pulber must-lilla värvi metallist läike; on vees hästi lahustuv. Manustada suukaudselt pulbrina või tabletid C-hupovitaminoos ja põhjustatud aneemia rauapuudus. Annus (1 kg kehakaalu kohta) siga 0,002-0,01

+++

alatalitlus (Glandulae), loomade elundeid, mis toodavad konkreetseid tooteid, mis on oluline funktsioon teatud keha süsteeme. Hetkel on sõltumatud, anatoomiliselt eraldi, J. (J. pankreas, süljeeritust suur, J. sisemise sekretsiooni) ja J., on teiste elundite (J. mao, soolte, jne). Enamik J. - tuletatud epiteeli. Eristada J. kinnine või endokriinsüsteemi ja Eksokriinse või Eksokriinse.

Endokriinsüsteemi J. on erituselundite kanalid, nad toodavad hormoone otse verre ja lümfi. Endokriinsüsteemi J. sisaldab ajuripats, käbikeha, kilpnääre, kõrvalkilpnääre, neerupealised, Langer- pankrease ja sugunäärmete (vt. Munandites munasarjas).

J. eksokriinsele vabanemisega toodete nazyvaemyesekretami, keskkonda - pinnale naha või limaskestade (nt seedetrakti katseklaas). Et lisada eksokriinsele J. J. naha, seedesüsteemi (mao, soole J., pankrease), hingamisteede, emaka, piimanäärme. Jean koosneb Eksokriinse sekretoorse või piirangu osakond, kus genereeritakse saladus ja kinnine. J. jagatud lihtne (ei hargnenud kanalid) ja keerukas (hargnenud erituselundite kanalis); torukujulise ja alveoolide (joon. 1). Peamised morfoloogilised ja funktsionaalsed komponendid on J. sekretoorse epiteelirakud; süljes, higis ja piimanäärmete J. vahel näärme-rakkude ja basaalmembraan on myoepithelial rakke. Funktsioon J. eristada 3 etappi: vastuvõtt näärme rakud kemikaalide keskkonnale; süntees ja kogunemine toote sekretsiooni; eemaldamisel rakku. Toodete suhtes saladus organellid näärme-rakud: sile ja granuleeritud tsütoplasma retiikulumi, mitokondrid, keeruline plaat. Kaupa sekretsiooni eemaldamine eristada F.: Apocrine, kus sekretsiooni tekib siis, kui osalise rikkumise terviklikkuse rakud (J. meierei); golokrinnye rakud, mis täielikult ümber pilkupüüdev saladus (Rasvane J.); merokrinnye kus saladus vabastati ilma rakusurma (J. seedetrakti) (joon. 2). Autor laadi saladus J. jagatud seroosseid, limaskestade ja segada. J. toodavad valku iseloomuga, kergesti lahustub vees, nimetatakse seroosseid; J. tootma mutsiine, - limaskestade (neil on suurem ots ühikut, nende rakkude lima sisaldavale tõrjuda tihendatud core baasi raku). Unisex näärmete lõpus üksused sisaldada seroosseid ja limaskestade näärmete rakkude.

Lit.: Shubnikov EA, tsütoloogia ja cytophysiology sekretoorse protsessi [M.], 1967; X. Jost, füsioloogia rakku. koos Eng., M., 1975.

Joon. 1. struktuuri eksokriinset näärmed: A - epiteel; B - sidekude; 1 - lihtne lineaarne torujas näärmeid; 2 - lihtne lineaarne alveolaarsetesse rauda; 3 - lihtne raud toru hargnenud lõpuks jagu; 4 - lihtne alveolaarsetesse näärmete hargnenud lõpuks jagu; 5 - keeruline alveolaarsetesse torujas rauda.

Joon. 2. skeem erinevate sekretsiooni: 1 - golokrinny; 2 - makroapokrinny; 3 - mikroapokrinny; 4 - merokrinny anda sekretsiooni läbi aukude plasmolemma; 5 - merokrinny juurdepääsu läbi salajase plasmolemma vigastusteta.

+++

kollase munasarjade keha (kollaskeha), ajutine Umpirauhanen imetajate, mis on moodustatud munasarjas kohas folliikuli ovulatsiooni. Development J. m. Kas toimel FSH ja lyuteiviziruyuschego eessagara hormoonid. Pärast rebend folliikuleid ja munaraku vabanemist on oma süvend väheneb ja täis verd purunenud veresooned. Saadud trombi kasvab folliikulite epiteelirakkude akumulatsiooni luteiini Ktorov muundatakse luteiini ja kogu haridus võtab kollase värvi. Ülekasvanud sidekoe eraldab J. t. Viiludeks vahel, mis tutvustas suur hulk laevu. . 7-8 päeva J. T saavutab maksimaalse väärtuse; 3-4 päeva enne uue soojuse, see hakkab langema ja paksendamiseks, ja lõpuks estrus rakud J. t. Atroofia ja asendatakse sidekoe elemente.

Mittetiinele naistel J. m., Toimiv jooksul seksuaalne tsükkel ja taanduvad lõpuks see, mida nimetatakse J. m. Seksuaalse vältel. Kui jääte rasedaks pärast viljastamist, J. t. Nimetatakse J. t. Rasedus. Ta töötab kõige põllumajandusloomade raseduse ajal, rõhutades hormoon progesterooni. Märadel ja eeslid regressiooni J. t. Algab lõpus esimesel poolel raseduse ajal. Arv G. m. Tavaliselt on võrdne arv küps folliikulite ja ovulatsioon. Rikkumise ainevahetust organismis tagastamise loomad J. t. Ei esine (hilinenud või püsiv, J. m.), Mis võib olla põhjus viljatus. Likvideerida püsivaid J. m. Kasutage stimulatsiooni meetodeid seksuaalse funktsiooni (kasutamise mees-Probe koos massaaži suguelunditel ja teised.). Kirurgiline eemaldamine G. m. Viljatutel lehmad võiks taastamise võimalikuks seksuaalse tsüklit. Operatsioonijärgne tüsistused: verejooks, tsüst J. t perioofority jms Vt ka ovulatsiooni munasarjades ....

+++

munakollane peritoniit (Peritoniit ovi), põletik kõhukelme ja serooskelmetes sooles et esineb peamiselt munakanade tulemusena kontaktis munakollane mass munasarjafolliikulid kõhuõõnde. See töötab samaaegselt põletik munajuhas ja munasari. Distributed maailma täiskasvanud kanad (keskmine 5,9-13,3%). Mass haiguse J. n. Kas rikkumise tõttu valk, vitamiinide ja mineraalainete ainevahetus. Linnud tähele palavik, tsüanoos kamm ja habe, nõrkus, eritis kloaagist. Kui äge muidugi kanad kaotavad isu, väljaheited värvitud hall-roheline värv. Munade tootmine järsult vähenenud, munad on kaetud lubjakivi kihtide. Kanad võtta pingvinopodobnuyu poos; naha alla kõhu piirkonda, ilma pliiats, sinakaks. Surm saabub 3-7 päeva pärast haiguse algust. Kroonilise Muidugi linnuks enam läbi ja sureb paar nädalat hiljem. Avamisel munajuha limaskest punetav või verejooks, kaetud seroosseid eritist, fibrinoid; mõnikord serooskelme liimitud; kõhuõõnde sisaldab munakollane mass.

Ravi. Sulfathiazole (10 mg 1 kg sööda), antibiootikumid (tavapärastesse annustes 7-10 d) seisundi parandamiseks linnud, kuid ei vähenda munastaadiumis. Ennetamiseks G. n. Kasutage kaltsiumkloriidi (100-300 g 10 liitrit söögisooda 1000 kanade päevas 7-10 päeva), kaaliumjodiidi (3,1 mg ühe täiskasvanu päevas kana joogiveega 10-15 päeva). Aastatel intensiivse muna dieet annab vajalikke aminohappeid ja tõsta sisu on vitamiinide A, E, C, D. Lit.: Bessarabov BF, haiguste linnuliha. Mittenakkuslike haiguste, M., 1973.

+++

kollatõbi (Icterus), patoloogiline seisund, mida iseloomustab kollast värvimisega kudede tulemusena liig kogunemine sapi pigment bilirubiini ja selle ladestumise kudedes. Rikkumisega bilirubiini ainevahetus põhjustada järgmised tegurid: suurenenud hävitamine punaseid vereliblesid ja arengut bilirubiini; rikkumise püüdmine vaba bilirubiini maksarakud; rikkumise siduv bilirubiini glükuroniidi; maksa võimet eritada bilirubiini sappi kapillaare tagasi konjugeeritud bilirubiini tase.

J. tinglikult 3 liiki (mehaanilise, parenhüümi, hemolüütiline). J. Mehaaniline (obstruktiivne, kongestiivse) tekib tänu mehhaanilise piiranguid väljavoolu sapi sapi teed (ummistus võõrkehade, ussid, kasvajad ja teised.). Seda tüüpi bilirubiini J. sapijuhade vereringesse ja siseneb sooles, purustatult seedimist (vähenenud rasva imendumist, vitamiinid A, D, kaltsium) ja maksafunktsiooni. Parenhüümi J. arendada rikkudes funktsioone maksarakkudes. On täheldatud hepatiit, mürgistus, nakkushaigusi. Kõige tavalisem parenchymal J. - nakkus- entsefalomüeliidi, toksilise degeneratsioon maksas. Hemolüütiline J. - sümptom paljud haigused (hemolüütiline aneemia, gemosporidiozy, leptospiroosi, kopsusagara kopsupõletik, mürgistused hemolüütiline mürgid). Keskmes see seisneb peamiselt J. ületootmine bilirubiini on maksas tulemusena tõhustatud intravaskulaame kokkuvarisemist punaseid vereliblesid. Erinevalt teistest liiki J., kus koos bilirubiini vere kolesterooli ja sapphapete, hemolüütiline J. akumuleerub ainult bilirubiini. By hemolüütiline J. ja J. viitab vastsündinutel.

+++

kollatõbi forell, sama hloromikoz forell.

+++

siidiussimunadega kollatõbi, sama Siidiussisektori polühedroosi.

+++

kõhuga (Ventriculus, Gaster, Stomachus), Laiema osa seedekulglasse imetajate ja lindude, vahel paiknevad söögitoru ja kaksteistsõrmiksoole, milles kogunemine toit, oma esialgse osalise seedimist ja imendumist.

Anatoomia ja histoloogia. Ajal ontogeny J. selgroogsed arendab piki- fusiform laienemist. Eristada J. lihtne ja keeruline, ühe- või mitmekihiline. J. sein koosneb 3 kihist: sisemine (limaskesta), keskmine (silelihaste) ja välised (seroosne). Limaskesta on 4 kihti: epiteeli, era-, lihaste ja submukosaalsest. Lihaste karv on moodustunud piki-, ümmargune ja kaldus kihid. Viimased kaks kihti moodustava sphincters J. Kelme koosneb sidekoe raamistiku vooderdatud mesoteel väljaspool.

J. Srednenapolnenny ühekojaline meenutab kumerate kott, sissepääs mis - Cardia (maolävis) ja väljapääsu - porter või maolukuti (maolukutit), lähestikku äärel, nimetatakse väike kumerus; see on veidi nõgus, ja nägu dorsally ja paremale. Vastupidine serva - suur kumerus - kumer ja tugevalt venitatud, ümber ventral ja vasakule. J. eristada ees või diafragma ja tagasi, või soole, pinna. Osa G. mis asetseb vasakul maolävis, nimetatakse võlvi. Et talle õiguse kõrval keha J., mis kulgeb edasi maolukuti osa, mis külgneb suurem kumerus kehas Jean alt. Hobune Vault J. oluliselt venitatud pime sac; siga siin on pime diverticulum. Nende hulgas lemmiklooma lihtne ühekojaline Jacques on saadaval koertele ja kassidele. Selle limaskesta katab kogu aeg prismaatiline epiteel ja sisaldab seedenääret. J. keeruline ühekojaline - siga ja hobune. Tema niinimetatud predzheludochnaya osa külgneb maolävis, on kaetud limaskesta vooderdatud mitmekihiline epiteel nahkjad ja ei sisalda ühtegi näärmed. Limaskesta soole Jean on 3 liiki hulkrakse näärmed: südame, pyloric ja põhja (joonis 1.).

4 Keerukad koda J. veiseid, lambaid ja kitsi koosneb 3 eesmao (sisikonna, raamat, võrgusilma), Fe-free nahkjad vooderdatud limaskestaga ja tegelikult Jean - laap koos limaskesta soole tüübist. Kaameli ei ole raamatuid. Rupskid (vatsas) veidi pikendada pikk ja lapik külgsuunas (joon. 2). Kraniaalsed, kaudaalne pikisooned, mis vastavad ahelad lihaste, armi jaguneb dorsaalne ja ventraalne kotid. Kraniaalne jaotus dorsaalses sac, nimetatakse lävel armi läheb net. Dorsally ja veidi paremale arm lähedal võrku langeb söögitoru. Seina vatsas on kühmud kujul lame lehtri - tamburisse J. Limaskesta vatsa papillidega hõlmatud erinevate vormide kuni 1 cm armi hõivab kogu vasaku kõhupoolde .. Võrgustik (retiikulum) - ümarad, veidi lapik eest taha, on kõhu kott vatsa ja diafragma. Suudmest kuni söögitoru kaudu Libedik ja bilansiline venitab mao küna. Tema osakond, mis asub võre nimetatakse söögitoru Limivuorauslauta. Limaskesta on kaetud võrguga iseloomulik tema rakke. Raamat (omasum) - kerakujuline, veidi kokkusurutud külgsuunas, võrgust ja laap lahti pealtkuulamist. Selle sisendi ja väljundi avad on lähestikku ventrally; nendevahelise nimetatakse põhjaga või silla. Leatherback limaskesta moodustab arvukaid kurde - lehed. Broneeri peitub paremal pool ülakõhus, piirneb vasakul armi õige maksa ja diafragma. Rennet (Libedik) on pikliku varrukad keritud ja painutatud ülespoole pilorich. osa asub kõhu kõhu tagasi võrku. Tema suur kumerus nägu ventraalselt ja vasakule, ja väike - selgmine ja paremale.

J. linnud koosneb 2 jagunemist: raud ja asub selle taga - lihaseid. Esimene on oluliselt tihenenud limaskesta, mis koosneb alt nääre. Lihaste iseloomustab J. võimas lihaste hoone kompleksi. Selle limaskesta katab kutiikula (kuivatatud saladus näärmed). J. varustatud vere tsöliaakia arter. Veri voolab Värativeen. Innerveerivad J. uitnärviga. Füsioloogia - vaata Art .. Seedimist.

Research. Rupskid uurima kontrolli (mahu ja kuju kõht, mil määral väljaulatuv näljane pit); palpatsioon läbi kõhu suurte loomade ja pärasoole seintes määratledes selle tundlikkus, motoorika (arvu kärpimine veiste 2-5 veebruar minuti 3-6 lambaid 1 min), tihedus sisu; auskultatsioon (iseloomulik heli tursk); löökpillid in näljane augud (trummikile heli); Mõnikord kasutatakse ruminografiyu analüüs vatsa sisu. grid uuring raske. Raamat uurides (õiges rannikuala seina 7.-10 ribi) auskultatsioon (krepitiruyuschie kõlab), palpatsioon, löökpillid (tömbid või trummikile kõlab loll). Rennet uurida õiges roidekaarega palpeerides, auskultatsioon (kõlab nõrk), löökpillid (tömbid heli kerge varjundiga trummikile). Kõige usaldusväärsem uurimismetoodikad hobune J. - taju, analüüs kaevandatud sisu või maomahl.
In sead, koerad ja karusloomad kasutada Röntgenläbivalgustuse röntgeni ja katsetamine J.

Patoloogia - vt artiklid gastriit, düspepsia, spasm, atoonia, äge laienemine, mao puhitus, krooniline laienemine, mao vatsa trummikile, oksendamine, jne ...

Lit.: Kliiniline diagnoos sisehaiguste põllumajandusloomade, ed. VI Zaitseva, 3. väljaanne, MA., 1971; Birikh VK Udovin GM, vanus morfoloogia veised, Perm, 1972; Akajev AI, anatoomia koduloomad. 3. ed., M., 1975.

Joon. 1. Kava jaotus näärme tsoonide maos: A - koerad; B - sead; In - hobune; T - lehm; 1 - söögitoru; 2 - sissepääsu söögitoru; 3 - suur kumerus; 4 - väike kumerus; 5 - porter ja kaksteistsõrmiksoole; 6 - keha, mao; 7 - diverticulum mao; 8 - pime maokoti; 9 - Fe-free osa maost (lehm - eesmao); 10 - Area südame näärmeid; 11 - põhja tsooni näärmeid; 12 - tsoon pyloric näärmed.

Joon. 2. asendis mao lehma (vasakult külgvaates); C - net; P - sisikonna; K - raamat.

+++

maomahl, tehisseedemahla rakkude poolt toodetud maos; värvitu, kergelt hägune vedelik. See sisaldab ensüüme: proteaasi (pepsiin, reniin kathepsiin B) läbiviimiseks algfaasis valkude lagundamisega; väike kogus lipaasi, mis lagundab rasvu; amülaasi (J. seaga.) lõigati tärklis; soolhappega ja lima. Soolhape aktiveerib ensüüme, soodustab jagamise valgud, põhjustades nende denaturatsioon ja turse, soodustab sekretsiooni soole hormoonid põhjustab bakteritsiidne omadused Jean. Soolhappe J. koos. See on tasuta ning osaliselt seotud (valgud) riik. . Kokku happesuse Jean näiteks hobune on 14-30 Cu, vaba soolhapet - jälgi - 14 ühikut; siga, vastavalt 30-60, 10-30; Koera 40-70, 14-35. Kui ükskõik milline funktsioone maosisu soolhappe Jean. võib suurendada või vähendada kuni selle täielik puudumine (Akhil). Lima Jean. See kaitseb mao seina mehhaaniliste ja keemiliste stiimulitele. J. koos. Castle sisaldab tegur, mis soodustab vitamiin B12 imendumist. J. Isoleerimine. määratakse esimese etapi sekretsiooni slozhnoreflektornoy arvates lõhn ja maitse toit, teine ​​Neurohumoraalsete, - keemilistest ja mehhaaniliselt ärritada mao limaskesta. Päeva jooksul eraldatud Jean. Hobuste ja kariloomade 30 l, y l kuni 4 lammas, koer kuni 3 liitrit. kogus, koostis ja omadused zh. See sõltub sööda, samuti haiguste seedetrakti, peamiselt maos.

J. koos. (Täpsemalt maosisu) jaoks loomkatsed saadakse mao intubatsiooni. Arvutage, värvi, lõhna, tekstuuri, tiheduse, J. c., Nagu ka võõrkehade (vere, mäda, parm tõugud toidu osakesed jne). Sest kvalitatiivne määramine soolhapet kasutatakse näitajad (punetus sinine lakmuspaber, niisutatud zh., Juhib tema happeline).

Kvantitatiivne määramine happesuse põhineb tiitrimine Jean. leelise kasutamisel näitajad, mis muudab värvi sõltuvalt söötme pH. Kokku happesuse reguleeritakse fenoolftaleiini, mis leeliselises keskkonnas muutub roosaks. Summa vaba soolhappe määrab dimetilamidoazobenzola.

J. koos. määratakse orgaaniliste hapete, summa pepsiin (vt. Metta meetod), laap. Mikroskoopia Jean. kindlaks, kas tegemist rakuliste elementide, mikroobid ja teiste sooleussidega mune. Veiste vatsa sisu kindlaks happesus (veistel ja kitsedel 0,6-9,2 tiitrimeetrilises ühikut), arvu ja liikuvuse ripsloomad. Spetsiaalselt toodetud loomi Jean. kasutatakse meditsiinis haiguste kõhuga.

Lit.: Kliiniline diagnoos sisehaiguste põllumajandusloomade, ed. VI Zaitseva, 3. väljaanne., Moskva, 1971.

+++

cholagogue, ravimid, mis suurendavad sapi sekretsiooni ja suurendada toodangut sappi kaksteistsõrmiksoolde koos maksafunktsiooni häired. Aktiivne Jean. on loomulik sapphapete, ravimid (allohol, holenzim), poolsünteetiline toode oli koliinhape oksüdatsiooni - dehüdrokoolhappe taim Jean. -. Helichrysum lilled liiva, mais siid jne Lisaks neile ainetele, omada kolereetiline tegevus soolhape, nikotiinhape ained, papaveriin, kunstlik Carlsbad soola, pituitrin, analeptic ained ja teised Jacques .. kasutatakse krooniline hepatiit, koletsüstiit, sapijuhapõletik ja teised. maksahaigus. Vastunäidustatud ägeda hepatiidi.

Lit.: Tchervyakov DK, Evdokimov PD, Vishker AS, Veterinaarravimid, 2nd ed., M .. 1977.

+++

sapikivitõbi (Cholelitiasis), poolt põhjustatud haiguse sapikivide teket sapipõies ja sapijuhade. Nad kannatavad igasuguste põllumajandusloomad. Tekkiva ainevahetushäirete (eriti kolesterooli), põletik ja infektsioon sapiteede ja põit. Stagnatsioon sapp sapipõies võib olla ka põhjus kivi teket. J. b. asümptomaatiline sapikivid kui ei takista väljavool sapiga. Viivitus on viimane väljavool loomade isutus, krooniline seedehäired, soolte atoonia eesmao ja kõhupuhitus, kõhulahtisus. Maks laienenud, valus löökpillid. Järelevalve vahelduva koolikute, progressiivne kollatõbi, tahhükardia ja krambid. Surm võib tekkida rebeneda sapipõis ja peritoniit. Diagnoos põhineb kliiniliste, röntgenileiu ja laparoskoopiline andmeid. Iseloomustab tugev valu löökpillid ala 11. roietevahelised ruumi.

Ravi: kunstlik Carlsbad soola, magneesiumsulfaat, methenamine; koolikute - atropiini ja morfiin.

Lit.: Usha BV, Veterinaaria Hepatoloogia, M., 1979.

+++

sapphapete rühm steroidal happe (holanovoy derivaadid), kaasa sappi Maksarakud moodustuvad. Et J. K. Imetajad hõlmavad cholic, deoksühoolhappe, lithocholic ja chenodeoxycholic happed, mis sisalduvad sapi kujul ühendid tauriin ja glütsiin (et J. paaris.).

+++

sapipõie (Vesica fellea), õõnes organ seedetrakti, mis toimib veehoidla sappi. Asub siseelundite pind maksa. Seal on kõik kodu- ja põllumajandusloomi, välja arvatud hobused, põhjapõdrad ja kaamel. Sapp satub J. p. On väike kanalid ja voolab välja kell Sapipõiejuha kaksteistsõrmiksoolde. Vaata. Samuti sappi.

+++

sapp, maksas sekretsiooni näärme rakkude selgroogsetel loomadel ja inimestel. Eristada maksa J. - kergelt viskoosne vedelik, mis lastakse otse kaksteistsõrmiksool, sõltumata seedesüsteemi ja tsüstiline J. - viskoosne vedelik, mis kogub sapipõies ja eritatud sooled kui need muutuvad kättesaadavaks toitu.

Värv J. sead kuldkollane, lihasööjad - punane ja kollane, rohusööjad - tumeroheline. Põhikomponentideks F.: Vesi, sapphapete, sapi pigmendid (bilirubiini ja biliverdiiniks), kolesterool, mineraalid, ensüümid (fosfataas), türoksiini ja teised. Reis G. eraldatud ainevahetusproduktide, toksiinid ja narkootikumide ja vastuvõetud organismis. Soolestikus J. aitab emulsifikatsiooni, jaotamiseks ja rasvade imendumist, suurendab peristaltika sooled. J. isoleerimine sooles reguleerib saabumist tema toit ja hormoonid (sekretiin ja koletsüstokiniin). Rasvad toit stimuleerib sapipõie kontraktsiooni ja tühjendamine. Daily valikut J.: Hobune - 5-6 liitrit; veised - 2-6 liitrit; lammastel - 0,3-0,4 l; Sigade 0,03-0,05 l; koer - 0,25-0,3 l. Mõnes haigused (hepatiit, koletsüstiit, jne) võivad suureneda või väheneda teket J. J. Konserveeritud meditsiiniliseks kasutamiseks meditsiinis valuvaigistava ja lahutava ainega. J. ja sapphapete kuuluvad kolereetilise vahenditest.

+++

pärl kariloomade vt. Tuberkuloosi.

+++

naissoost raku, samas kui muna.

+++

Kukekannused (Delphinium), Kukekannused, selline mürgine ühe või mitmeaastaste rohttaimede tulikas pere. NSVL, umbes 100 liiki (Euroopa osa, Siberis, Kaukaasias, Kesk-Aasias). Distributed J. Field. Weed talve kultuurid. Suurim arv alkaloidid - seemnetes; õitsemise ajal kogu taim on mürgine. In toksikoloogiliste mõjude sarnane J. alkaloidid aconite alkaloidid (tugev spastiline tegevus). Mürgitusi J. veiseid, lambaid, hobuseid vähem. Mürgituse sümptoomid: tõmblemine erinevate lihasgruppide, uskumatud kõnnak, üldiselt krambid, häired seedetrakti. Ravi: maoloputus; krambid - ja hobune pärakusse Koraalhüdraadi, mäletseja - kastoorõli, 3% lahus tanniini, 40% ny alkoholi. Vaata. Ka mürgiseid taimi.

+++

Animal liim on sama nagu želatiin.

+++

elusvaktsiinides valmistatud vaktsiinidega tüvede patogeensete mikroobide nõrgestatud virulentsuse. J. aastal. See põhjustab organismi healoomuline infektsiooniprotsess - vaktsineerimise reaktsioon viiva immuunsuse see nakkus. Vaata. Vaktsiine.

+++

puhastatud searasva (rasvainega Tatik depuratus), rafineeritud searasva, värske rasva siga siseorganeid. Valge homogeenne mass pehme konsistents nõrk, omapärane, rääsunud lõhn. Vees lahustub veidi alkoholi, veidi lahustuv eetris ja kloroformis. Acid väärtus maksimaalselt 2 joodiarvude 46-66. Et kaitsta seda lagunemist J. lk. umbes. lisage 1% lahuse oli bensoehape. J. koos. umbes. - Hea aluse salvid, sest see imendub kergesti, kui hõõruda nahka.

+++

rasvhapped, alifaatsed karboksüülhapped üldvalemiga RCOOH (R - süsivesiniku radikaali). Natural Jean -. Ühendid hargnemata struktuur, on paarisarv süsiniku aatomeid. J. To., Mis sisaldavad 10-24 või mitu süsinikuaatomit molekuli nimetatakse kõrgem. J. To. Saab küllastunud (marginaalne) ja küllastumata (küllastumata), mis sisaldavad üht või mitut kaksiksidet. J. To. Osa neutraalrasvad, vahad, fosfolipiidid (vt. Lipiidid). In neutraalrasvad sisaldaks valdavalt palmitiinhape.: Zh kuni CH3 (CH2) 14COOH, steariinhape CH3 (CH2) 16COOH Olehape ja CH3 (CH2) 7CH = CH (CH2) 7COOH. To.: J. linoolhape, linoleenhape ja arahhidoonhappe erinevalt teine ​​zh. Ei sünteesitakse looma keha ja tuleb toimetada kehasse koos toiduga. Need J. To. Rolli vitamiinid osalevad prostaglandiinide biosünteesi organismis.

+++

rasvkoes erinevaid sidekoe sisaldavad tihe külgnevas rasvarakke. Lokaliseeritud täiskasvanud loomadel naha alla, et Rasvikus, soolekinnistist, ümber neerud ja vaagna kollane luuüdi, samuti vahel lihaskiudude (sead, lambad, veised lihaloomadena). J. T -. Energiaallikana ja metabolich. vee reservi vereloomekudedega; täidab mehaanilised funktsioonid, ja teised.

Grupid rasvarakkude G. m. Jagatuna vaba sidekoe viiludeks erineva suurusega (joon.). Fat rakud sisaldavad suure languse rasva, vähemalt - mõned väikesed tilgad. Ammendumine keha rasvarakkude asemel rasva tilgad seroosne vedelik akumuleerub. Rasvarakkude - tuuma lapik; tsütoplasmas ümbruskonna rasvatilku kujul õhuke velg. Iga rakk on riides sisaldav membraan argyrophilic kiudaine ja ümbritseb võrgustik sinusoidi kapillaarid. In rasvarakkude on pidevalt ajakohastada protsesside lipiidid, rasvhapped ja süsivesikuid. Exchange rasvade G. m. Reguleeritud hormonaalsed ja muud. Tegurid. Näiteks insuliini stimuleerib teket rasvarakkude, hormoonid ja pidurdamaks selle sünteesi.

Kübeke rasvkoes ümbritsetud sidekoe kiududest.

+++

wen, sama nagu lipoom.

+++

rasvade ainevahetust, arvukate konversiooniprotsesside neutraalrasvad (triglütseriidid) inimestel ja loomadel. J.. See koosneb järgmistest etappidest: lõikamise sisenemisel keharasva on toidus ja nende imendumine seedetraktis; konverteeriva imeda rasva lagunemissaaduste kudedes (rasva sünteesi on omased organismi protsesse rasvhapete oksüdatsiooni koos vabastamist kasutatava energia); J. valik tooteid. kehast.

Fat seedimist ja imendumist kulgeb peamiselt peensooles, peamiselt kaksteistsõrmiksooles. Mõjul pankrease lipaas rasvu on jaotatud glütserool, rasvhapped. Aste rasva seedimist sõltub intensiivsus sapi sisenevad soolestikku ja selle sisu sapphapete. Viimased aktiveeritud lipaasi rasvaemulsioonid (mis suurendab gidrolitich. Müügil meetmed) ning samuti kaasa imendumist rasvhappeid. Glütserool moodustatud hüdrolüüs rasvad imendub soole limaskestas. Neeldunud rasvhapete kujul vees lahustuvad komplekse sapphapete rakkudes soolestiku limasknaha lagunevad vabasse sapphapete ja kõrgem rasvhappe. Tasuta sapphapete vereringesse portaalveeni kaudu maksa ja jälle minna sappi. Vaba kõrgem rasvhappe soole limaskestas osaliselt kasutada resünteesi konkreetse keharasva osaliselt siseneda vereringesse. Rasvad, värskelt sünteesitud ja The imenduma unsplit lümfisüsteemi kaudu kogub vere väikeste portsjonitena ja saab hoiule rasvadepoodes organismi, mida kasutatakse nuumloomadega. Enamik rasvhapetest ja triglütseriidid imenduvad otse vereringesse ja jääb kinni maksas, seal veel täiendavalt muutusi. Ajal ainevahetuse käigus rasvkoe mõjul koe lipaasid jagatud glütserool ja rasvhapete edasise oksüdatsiooni mis vabaneb suur kogus energiat akumuleeritud kujul adenosiintrifosfaat ja osaliselt hajub soojusena. Oksüdeerumine glütserool algab selle fosforüülimise ja muundumist glitserinofosfornuyu hapet, mis oksüdeeritakse fosfodioksiatsetona veerema fosfoglütseraldehüüdi. Tema hilisemad muutmise kava on glükolüüsi ja seejärel viia teket dvuuglerodistogo komponent - atsetüül CoA. Aktiveeritud kõrgem rasvhappe ühenditena koos reageerivad CoA karnitiin moodustades derivaate, mis on võimelised läbistades membraani mitokondrite. Sees mitokondriaalse rasvhapete oksüdatsiooni läbima kooskõlas vabastamist atsetüül-CoA, mida kasutatakse sidrunhappe tsükkel või biosünteesireaktsioonidel. J.. reguleeritakse kesknärvisüsteemi, hormoonid, ajuripats, neerupealised, sugunäärmed jne Rasvad ja rasvhapped erituvad peamiselt rasu ja higinäärmed emastel -. laktatsiooni piima.

Pärast tsitraattsükli (atsetüül-CoA), J. of. seotud süsivesikute ja valkude ainevahetust. Kui mõni rasvhapete oksüdatsiooni organismis koguneda atsetooni keha ja arendada ketoosid. Vt. Ka lämmastiku- ainevahetust, süsivesikute metabolismi.

Lit.: Degli S., D. Nicholson, metaboolne rada, lane. Inglise keelest., Moskva, 1973; Nyuskholm E., K. Start, ainevahetuse reguleerimisel, sõidurada, mille Eng., M., 1977.

+++

munakollane, segu rasu ja higinäärmed naha lamba. Sisaldab kuni 50% rasva-like aineid, ning 18% vees lahustuvat kaaliumiühenditega. J. muudab vill lamba pehme ja vastupidav, osaleb teket klambrid, soodustab nõuetekohase struktuuri fliis, vill kaitseb niiskuse ja mustuse. Puhastatud toode G. - lanoliini valmistamiseks kasutatavate salvide.

+++

neutraalrasvad, glütseroolestrid keskmise või kõrgemate rasvhapete (triglütseriidid). Lasta üldvalemiga: {{}}, kus R, R1, R2 - rasvhappe radikaale. J. sisalduvate keharakkudesse. Kompositsioon sisaldab ühealuseliste J. (küllastunud ja küllastumata) rasvhappeid, enamasti steariinhape, palmitiinhape ja oleiinhape. J. jagunevad taimsed (õlid) ja loomad erinevad koosseisu ja füüsikalis-keemilised omadused (vt. Loomsed rasvad). Iseloomustamiseks J. kasutada spetsiaalseid näitajad - joodi number, happe number, seebistusarv. Organismis vahet backup ja plasttoodete J. esimene hoiule peamiselt rasva depoo ja mängida energetich. rolli; teine, koos teiste lipiidide sisalduvad tsütoplasmas, rakumembraani.

Viited. cm. Art. Lipiidid.

+++

rasvad, loomsete saaduste saadud rasvkude tapaloomade (zhirosyrё). Sisaldab neutraalrasvad ja väike kogus looduslikud ja tehnilised lisandeid. Loomulik saasteainete hulka fosfatiidfraktsioone steridy, lipochromes (pigmendid), rasvlahustuvaid vitamiine (A, E, K), vabade rasvhapete; Tehnilistes (kuuluva rasva väljatöötamisel) - lämmastikku sisaldavad ained ja mineraalvett. Järjepidevuse eristada G. g. hea (veise-, lamba-, kitse-), pastataoline (sead), vedel (luu). On järjepidevuse J. g., Lisaks loomaliikide, see mõjutab ka põranda ja rammu, Nuumamistingimused, anatoomia, päritolu zhirosyrya. J. w. kaevandatud toorme sulamisel välja, kaevandamise, tsentrifuugimine, pressimine, samuti hüdrolüüs ja hüdroenergia viisil, kasutades erinevaid töötlemise seadmed ja kasutades töötlemise režiime loodud tehnoloogilised juhendid.

Sõltuvalt lähteainete ja kvaliteedi lõpptoote J. w. jagada toitu, sööta, tehniline. Eriline koht nende hulgast J. w. hõivata piimarasva (vt. piim) ja rasvad, mereimetajatele ja kaladele. Sest toiduainete tootmise J. w. kasuta zhirosyrё tervetelt loomadelt, ning juhtudel eeskirjades sätestatud veterinaar- ja sanitaarseadmete uurimine ja loomadelt, ilma mõnede haiguste sõlmimise veterinaararst ja vastavalt erikord toorainete (vt. tavapäraselt aktsepteeritava liha). Tootmise sööda ja tehnilise J. w. kasutada mitte-toidu zhirosyrё ja konfiskeeritud veterinaar- kohaldades raviskeeme, mis pakuvad tooraine hävitamiseks. Et parandada stabiilsust ladustamisel toidu ja sööda J. w. töödeldud spetsiaalse antioksüdante (antioksüdante sööta töötlevad J. f. vajalik). Koostanud J. w. pakendatud vastavalt standardi nõuetele. Optimaalsetes tingimustes (t - 12 {{°}} C, suhteline niiskus 85-90%) G. g. säilitatava toidu kuni 12 kuud ja töödeldi antioksüdant - kuni 2 aastat. J. w. sööda t mitte kõrgem kui 20 {{°}} C salvestatud kuni 6 kuud. Autor organoleptilised ja füüsikalis-keemilised näitajad J. w. toidu, sööda ja insener peaks vastama asjakohastele standarditele. Sõltuvalt nende näitajate J. w. toidu ja sööda jagunevad kahte ja tehniline - kolme klassi. Kvaliteedi määramiseks ja hinne J. g. läbi organoleptilised ja laboratoorsed uuringud, kasutades meetodeid sätestatud asjakohastele standarditele. Saates J. w. Veterinaar ekspordiks ettevõtted annab veterinaarsertifikaat.

+++

rasvad kala ja mereimetajate, veterinaaria, looduslik rikastatud toidud saadud rasva kala, vaalad ja hülged, mõeldud veterinaarias ja söötmine põllumajandusloomadele. J. m. M., Ja p. peab olema läbipaistev või kergelt hägune, helekollasest kuni helepruuni (rasva okunёvy - kollasest punaseks), ei ole kõrvalisi lõhnu ja riknemist, happega arv ei ole suurem kui 3,0 ja sisu Seebistumatu ained (%) on rohkem kui 2,0. ... J. m ja m p, mõeldud söödaks veistele peaks sisaldama (rahvusvahelistes ühikutes 1 g), A-vitamiini 1000-3000, vitamiin D2 500-1000; söödaks ettenähtud linnud -., vastavalt 1000 ja 4000. J. m m ja p .. pakitud terasest vaatides, klaasist pudelid ja purgid; vabastada neid rakendada kvaliteedijuhtimise sertifikaadi. Et kontrollida kvaliteeti G. m. M. ja p. läbinud laboratoorse kontrolli meetodite abil, mida asjakohaseid standardeid. Hoida õlid pimedas ruumis t ei ole suurem kui 10 {{°}} C kuni 1 aasta; säilitades toote kvaliteedi säilimisaeg saab pikendatud 6 kuud.

+++
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Ж

 1. Biopsia (aspiratsioon) ning koorionihatud
  Operation, mille eesmärgiks on saada koorioni villous rakud loote karüotüübis ja määramine kromosomaalse ja geenihäired (sealhulgas mõiste pärilik ainevahetushäired), loote soo määramine. Proovide võtmine toimub transcervically transabdominaalse või 8 kuni 12 nädalat raseduse ultraheliga (joon. 4.38). In emakas
 2. Võttes verd venydlya seroloogiliselt
  Meetod Venoosne vereproovid seroloogiliste testide on sama võtmise vere külv vedelasse toite- keskmise. Sel juhul 10 ml verd võeti kuivas jahutatud steriilsesse katseklaasi läbi nõela valguda. Suunas laboris tuleb määrata ka nime materjali ja selle uuringu eesmärk ja vereanalüüsi kuupäev, nimi ja initsiaalid patsiendi haiglasse
 3. Arendamise suunised praktiliste oskuste
  Selle tulemusena praktilise koolituse kliinikus nakkushaiguste üliõpilased peaksid saama oskusi järgmistest manipulatsioonid: 1) verekülvidest on vedelikku; 2) võttes verd veenist seroloogiliste testide jaoks; 3) valmistamiseks äigepreparaadina ja "kooriklülitustes" avastamiseks Plasmodium falciparum; 4) lima alates ninaneelu tara kohta meningokoki uuringud; 5)
 4. Sanntarno-bakterioloogilist kontrolli tampoonid uurimismeetodit
  Proovide võtmise ja kohaletoimetamise laborisse praktikas praeguse san järelevalve objektide toitlustusteenus võrgustik, toitlustamise osakonna eelkoolis ja teismeliste institutsioonide ja riiulid - serveerimiseks raviasutused kasutatakse laialdaselt tampooni meetodil tõhususe kontrollimiseks sanitaartehnika töötlemise seadmed, riistad , san riided ja käed
 5. hapniku transport
  Transport hapniku sõltub hinge ja ringlust (Ch. 19). Kogu hapniku (DO2; Inglise, tarne - tarne) kudedesse on toode, hapnikusisaldus arteriaalse vererõhu ja südame väljund: DO2 - CaO2 x Qt. Pange tähele, et hapnikusisaldus arteriaalse vere hulk sõltub RlO2 ja hemoglobiini kontsentratsiooni. Seega puudus teenust
 6. Immunoloogilised ja bioloogilise Research
  Immunoloogilised meetodeid kasutatakse tuvastada konkreetseid ümberkorraldusi organismi ja seroloogiliste diagnoosi seenhaigusi. Avastamiseks spetsiifiliste antikehade seerumi proove tehakse järgmised seroloogiliste testide: aglutinatsiooni, sademed, komplemendi sidumise, immunofluorestsentsuuringu vastavate antigeenidega. Allergiline patsiendi seisundist organism
 7. OMADUSED RAVI ja taktikalisi KORRAL rasedatel vigastuse
  Alguses raseduse ajal puudumisel sünnitusabi-Gine-K eskkonnapoliitika asümptomaatiline naiste vigastused kuuluvad kohaletoimetamise mitme erakorralise meditsiini osakonda haiglas. Raseda trauma ja sünnitusabi tüsistuste suhtes laevanduse üldhaigla, millel on oma koostiselt ja günekoloogiliste erakorralise meditsiini osakonda. rase
 8. 2. SÜSINIKDIOKSIID
  Süsinikdioksiid - kõrvalprodukt aeroobne metabolism mitokondrid. Järelikult on vaid väike gradient süsinikdioksiidi vaheline pinge mitokondrid ja rakulise tsütoplasmas, rakkudevaheline vedelik, veeniverd ja alveoolides mille kaudu süsinikdioksiid kehast eemaldatud. Supply süsinikdioksiidi segatud veeniverd normaalses pinge süsinikdioksiidi
 9. Sanitaartehnika ja mikrobioloogiliste teadus- keskkonna objektide tervishoiuasutustes
  Objektide uuring ajal bakterioloogilist kontrolli on raviasutuste: õhk keskkonda; * Erinevaid objekte keskkonda; * Kirurgilised instrumendid; * Suturatsioon; * Käsitsi kirurgid ja naha kirurgilise valdkonnas. Bakterioloogiline uuring mikroobse saastumise objektide keskkond pakub avastamiseks Staphylococcus,
 10. Võtke keskmine piimaproovide säilitusmeetodi
  Proovide võtmine. Tingimused võttes keskmist proovi piima reguleerib GOST 26809-86. Proovide võtmine toimub juuresolekul, kes vastutavad toodete kvaliteeti. Valides keskmist proovi paagist või vann piima segatakse hoolikalt vispeldades 3-4 minutit. Kui proovid on purgid ei 8-10 liikumise sebima üles ja alla (põhja), tagades täieliku ühetaolisuse toote, vältides tugev
 11. RAVI ja taktikalisi KORRAL DIK
  Meditsiini- ja taktikaline tegevus on suunatud tungivat kohaletoimetamise rasedad (rasedad) in sünnitusabi või günekoloogiline haiglad III riskiaste varustatud laborid uuringu näitajate vere hüübimist ja võttes võimaluse uurida dünaamiline hüübimise ja kellel elustamist kontorite ja kvalifitseeritud personali pakkuda operatiivset
 12. 3. hapnikureżiim müokardis
  Normaalses müokardi hapnikuvajadust on kõige olulisem tegur suuruse määramisel pärgarteri verevoolu. Struktuur müokardi hapnikuvajadust: basaal vajadused (20%), elektrilist aktiivsust (1%), töö vastu koormuse maht (15%), töö eest survekoormusest (64%). Normaalne südamelihases väljavõtete 65% hapnikku sisalduvate arteriaalse vere, samas
 13. ORGANISATSIOONI labori Mükoloogiliste
  Disain ja töörežiimi Mükoloogilised labor peab tagama ennetamise patoloogilise materjali hajumist keskkonda, et vältida nakkuse, ülitundlikkust ja levitamisega nakkuse töötajate vahel ja patsiendid. Labor oleks määratletud kogumist tuba, sealhulgas ruumi (või spetsiaalselt varustatud kohas) vastuvõtu ja analüüsi,
 14. KOKKUVÕTE
  . Selle tulemusena seire 2007 episootilisse linnugripi teatatud 33 riigis. Koguarvust puhangute Vietnami moodustas 55,2%, Tai - 33,4%, Indoneesia - 6,5%, so Kagu-Aasia riigid .. 2. Arvestades väga nakkavad olukord linnugripi Kasahstan viimastel aastatel, ja maailm on olukord, tõenäosus
 15. Proovide võtmine laborikatsed
  Erinevatest kohtadest iga avamist transport konteiner (valitud juhuslikult vastavalt standardile) toodetega võtta kolm punkti proovid (üks eksemplar või osa ühest näiteks või blokeerida kalafileed, külgmine kate, või käputäis väga väike kala või toote osa) ja teha ühise näidise mass ei ületa 3,0 kg. Valides proovid külmutatud kujul tooted plokkide
 16. Dosimeetria ja radiomeetria objektide veterinaarjärelevalveks
  Radioloogilise uuringu objektide veterinaarjärelevalveks läbi kiirgusseire üksused: Department of radioloogia, riigiamet "Belgosvettsentr" radioloogiliste osakondade oblvetlaboratory, kiirgusseire postitusi linnaosa veterinaar- jaamad diagnostika osakonnad, töötlemise tehastes ja laborid vetsanekspertizy turgudel. Department of radioloogia, riigiamet "Belgosvettsentr" kannab
 17. Võttes materjali laboratooriumiuuringute
  Pärast avamist surnud loomad kinnitada esialgse diagnoosi haiguse toimub bakteriaalne viroloogilise, histoloogiliste, keemiliste ja muude laboratoorseid katseid. Selleks avamise juures vastava valitud patoloogilise materjali, mis saadetakse veterinaarlaboratooriumi. Bakterioloogilise uuringu patoloogilise materjali võtta nii palju kui võimalik
 18. Kuiv keskkond
  Omamaise tootmisharu toodab kuiva keskkonda erinevatel eesmärkidel: lihtne, valikainete, erinevus diagnoosi erilist. See pulbrid viaali keeratava korgiga. Säilitage kuivas keskkonnas pimedas kohas tihedalt suletud - nad on hügroskoopne. Laboris pulbrite valmis kolmapäeval retsept sildil. Eeliseks kuivades tingimustes võrreldes toodetud meedia
 19. Mixed hüpoksia
  Hüpoksia mistahes tüüpi jõudnud teatud määral paratamatult tekitab häire erinevate organite ja süsteemide tagamisega seotud hapnikuga ja selle kasutamine. Kombinatsioon erinevat tüüpi hüpoksia täheldatakse eelkõige šokis, mürgitamise keemiarelvast, südamehaigused, kooma ja
 20. diagnostika
  Suurenenud bilirubiini tase veres, eriti suurte kolestaatilist varianti, mille kohaselt piitsutavad kroonilise protsessi. 2. Ensüümid: a) ALT (GPT) - see näitaja ensüümide aktiivsuse suurenemisest kaasneb hävitamise hepatotsüütides ja peegeldab aste necrobiotic protsesse maksas. Aga me peame meeles pidama, et mõned nende ensüümide tõus esineb müokardi