meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

Д

+++

daveneidozy (Davaineidoses), sooleparasiitinfektsioonide lindude tekitatud tsestoodid daveneid pere. Nende hulgas on tähtis ja daveneozy rayetinoey.

+++

daveneoz (Davaineosis), uss infestatsioonid lindude tekitatud tüüpi tsestoodid Davainea pere Davaineidae, parasiidid soolestikus. Distributed kõikjal. Suurim majanduslikku kahju linnukasvatust kanad põhjustab AD.

Patogeen D. kanad - D. proglottina, 0,5-1,5 mm pikad, koosneb 2-5 segmenti. Mature segmendid täis munad ilma kapslid (joon.). Arengu osalusel vahe võõrustajad -suhoputnyh karpe keha, mis arendavad cysticercoid. Organismis linnu tsestoodid 12-16 päeval suguküpsus. Tee lindude nakkushaigus - toitainete (söömine nakatunud karpide). Enamik haigeid noored. lind nakatumise kasvab kevadest suve tõusuga toatemperatuurini ja kasvu mitmeid karpide iseloomuga. D. Sümptomid ei ole tüüpiline. Haige kanad keelduda toita, nad on rõhutud ilme janu. Sagedased seedehäired, kollatõbi kõrvarõngad ja kamm; Linnud mõnikord surmaga. Diagnoos põhineb uuringu tulemused järjestikuste laskmine - avastamine pesakonna parasiit segmendid (vt järjestikuse vesi meetodil.); kinnitab lahkamine andmeid.

Ravi: Inside - Kamala annuses 1,0-2,0 g 1 kg eluskaalu kohta. Ajal de-vingerdamine kanade hoitakse 2 päeva majas, mis on kogutud sõnnik põletati.

Davainea proglottina (üldine arvamus).

+++

dacryoadenitis (Dacryoadenitis, kreeka d {{a}} Kryon -. pisarad ja reklaami {{e}} n - raud), põletik pisaranäärmetega. Mõnikord esineb loomade vigastamise tagajärjel ala orbiidil. Seda esineb kujul mädane põletik. Seda iseloomustab turse Laugudele ja Pisaranääre, punetus, paistetus ja eend sidekesta. Moodustamine mädanik.

Ravi: soe, masseerides nahka ülemise silmalau ichthyol, kamper (5%) või serortutnoy salvi; sissetoomise sidekestakotti sulfoonamiidid, antibiootikumid. Haavad ja abstsessi - kirurgiline ravi.

+++

dacryocystitis (Dacryocystitis, kreeka d {{a}} Kryon -. pisarad ja k {{y}} suguhaigused - mull kott), põletik lacrimal sac. Seal on kõik põllumajandus- ja koduloomi. Tekib siis, kui üleminek ümbritsevate kudede põletik ja obstruktsiooni nasolakrimaalsesse kanalis. See väljendub turse sisemaa silmanurgas ja alumise silmalau turse, konjunktiivi hüpereemia ja Pisarajärv, valu, rebimine, täites lima või mäda alates lacrimal punktid, eriti survet turse. Ehk teket fistul.

Ravi: pesemist antiseptilised lahused pisarsilmi-nina kotti või ekstsisioon.

+++

dactylogyrosis (Dactylogyrosis), sooleparasiitinfektsioonide kala põhjustatud monogenetich. parasiitidel - dactylogyrids. Karpkala parasiit Dactylogyrus vastator; Valge Cupids, valge ja jämepead - D. lamellatus; Valge karpkala ka - D. hypophthalmichtys. Distributed D. kõikjal.

Keha kuju parasiidi piklikud, fusiform 0,8-1,0 mm pikkused, laius 0,35-0,38 mm. Süüa epiteel, veri ja naha lima kala, parasiidid hävitada seeneliistak kiud, põhjustades nekroos üksikute osade kasvuga sidekude; tulemuseks kala häiritud hingamisfunktsiooni ja verevarustust. AD mõjutab peamiselt Karpkalamaimud 10-12 päeva vanuse vyrastnyh tiigid, tavaliselt mai lõpus või juuni alguses. nakatumise intensiivsus suureneb kiiresti, jõudes juuni lõpus või juulis. Surma praadida võib ulatuda 60-70%. Kala vanemate vanusegruppide märkida parazitonositelstvo. Haige kala on mures, pinnale tõusta ja neelata õhk, karjades kogunevad kohta puhta vee sissevool. Kala arendab kurnatus, silmad vajuvad tugevalt. Lõpused kaetud limaga ja muutub kahvatuks värvi. Kala ei pea vastama lähenemisest inimesele. Diagnoos põhineb kliiniliste, Episotoloogilisel andmete ja tulemuste kinnitamiseks mikroskoopia scrapings lima alates lõpused, mis tuvastab patogeeni E.

Ravi. Kanna vann 0,1% ammoniaaki (30 kokkupuude). Raviks praadida tiikide kasutatakse vyrastnyh triklorofoon annuses 0,6-1,0 g per 1 m3 vett, sõltuvalt selle pH. Sissevool ja vee väljavoolu peatatakse päev. Vältimist. Enne istutamist fingerlings tiikide vyrastnye viimase hästi kuivanud ja dezinvaziruyut valgendi (5-6 centners kohta 1 ha) või kaltsiumoksiid (25-30 centners kohta 1 ha) lupja. Tootjad enne kudemist kohelda vannid 0,1% ammoniaaki mine (ekspositsioon 40). Malkov pakkuda hea sööt.

Lit.: Determinant mageveekalade parasiidid NSVL, Moskva, 1962; AK Shcherbina, Kalahaigused, 2nd ed., K., 1973.

+++

Darvinismi, teooria ajalooline areng (evolutsioon) orgaanilise maailma Maa, mis põhineb seisukohti Charles Darwin (Ch. Darwin). Peamised sätted oma evolutsiooniteooria, Darwin toodud "The Origin of Species by Means of Natural Selection, või säilitamine soodsate võistlused Struggle for Life" (1859) käsitles. Peamine eelis Darwin on teadusliku materialist põhjendus põhjused (edasiviiv jõud) evolutsiooni käigus. Kuna jõude (tegurid) on evolutsiooni muutlikkus, pärilikkus organismide ja looduslik valik (tingimustes põllumajandustava - kunstlik valik). Arenevad organismid pärilikke muutusi aluseks vastase tegevuse peamisi tegureid evolutsiooni - looduslik valik. Organismid, mis kannavad negatiivsed muutused, mis elimineeritakse loodusliku valiku olelusvõitluses, ellujäänud vormid toota järglasi. Tulemuseks loodusliku valiku on uute seadmete keskkonnatingimustest (vt. Kohandamise), samuti teket uut liiki. Development of Biological Sciences põhjal evolutsiooniteooria on kaasa toonud kaasaegse D. iseloomustab ühend klassikalise geneetika koos D. saavutusi (vt. Mikroevolutsiooni). Kaasaegne D. - üldise teoreetilise aluse edasiseks arenguks kompleksi bioloogiliste teaduste, käe neid ajaloolise meetodi uurimine. D. oli geniaalne loodusteaduslik põhjendus dialektikomaterialisticheskogo maailmas tervikuna.

Lit.: Charles Darwin, Liikide tekkimine abil Natural Selection, Kogutud teosed, Vol 3, ML 1939 ..; Schmalhausen II darvinismi probleemid, 2nd ed, al., 1969; Filipchenko Yu, idee evolutsioonilise bioloogia, 3. väljaanne., Moskva, 1977.

+++

Darling meetod (nimega Amer. Parasitologist S. Darling, S. Darling), meetodi avastamise helmint munad. Uhmris hoolikalt segada tassi vett 5-10 g fekaalid. Saadud suspensioon filtriti läbi metalli sõela tsentrifuugiklaasi ja tsentrifuugiti 2-5 minutit. Siis vedelik valatakse, jäägile valatakse segu võrdsetes osades glütseriini ja küllastunud naatriumkloriidi lahusega. Sisu torud on segatakse hoolikalt ning tsentrifuugiti uuesti. Platinum loop eemaldada ülemine vedelik film ja kannab selle Klaasslaid, kata vayut Katteklaasi ja uuritakse mikroskoobi all. Vaata. Samuti helminthological teadus.

+++

darmtamponator (saksa Darm -. soolestikus Hr Prantsuse tampoon -. plug), instrument sisestatud soolestiku suur kogus vett ja tamponaadi pärak. D. Kasutades soolestikku saab sisestada 20-30 liitrit vett. Hobustele kasutatakse metallist ja kummist D. Meyer - Meliksetyan (joon.), Väikeloomad - kruus Esmarchi, otsa, mis on keritud marli või vatt. Loom puhastati pärasoole desinfitseeritakse ja vaselined D. sisestatud anus, ühendage see paak vett täis. Kasutuselevõtuga vesi D. hoida käes.

Darmtamponatory: 1 - Meliksetyan; 2 - Meyer.

+++

darsonvalization (pärast Prantsuse füsioloog J. D'Arsonval A., J. A. d'Arsonval), ravi muutuja impulss elektrivoolu või elektromagnetvälja suure sagedusega. Ravitoime peamiselt D. nervnoreflektornom mõju autonoomse närvisüsteemi keskused ja kõrgemad keskused ajukoorde. Hetkel laienemine perifeerse veresoonte on välja naha punetus, parandab ainevahetust ja ergastatakse troofilise funktsiooni närvisüsteemi, alandas valu. Veterinaarkasutuse kasutades kohalikku D.: AD, et aparaat ühendusjuhtmed paksu kummist soojustus, elektrood ja komplekt vaakum (kondensaator) Klaaselektrood erinevaid kujundeid. Seal on 3 võimalust pöörduda kohaliku D.: Kus elektroodi nahale ja hoida samas kohas või sõita üle naha kahjustatud osa (soojus- ja valuvaigistav toime); D. lähivõttes - elektroodi hoitakse vahemaa 2-3 mm naha vahele naha ja elektroodi libisemine elektrisädeme (nõrk naha ärritust ja punetust); punkti D. - elektroodi hoitakse kaugus 0,5-1 cm naha pinnalt (kimp elektriline sädemeid nahal on cauterizing efekt). Protseduurid viiakse läbi iga päev või ülepäeviti (kokku 10-15 seanssi). Menetluse kestus 5-10 minutit.

Kohalik DA kasutatakse põletikuliste protsesside, naha sügelus, halb granulating haavade ja haavandite, kuiv ekseem, neuralgia, kustutamise (cauterization) on papilloomid ja ülekasvanud granuleerimisel. Vastunäidustused: pahaloomulised kasvajad, verejooksukalduvus. Vaata. Füsioteraapia ja ka põlema käesolevas artiklis.

+++

2.4 D akvaklin 2.4 fenoksüäädikhappe herbitsiid. Seda kasutatakse tõrjeks kaheidulehelised umbrohud teraviljaseemnetel. Srednetoksichen hiirte ja rottidega (LD50 - 350-560 mg / kg) on ​​väga mürgised koerad (LD50 - 100 mg / kg). Kui ostnom mürgistuse loomad märkis kehatemperatuuri langust, rikkumise basaal ainevahetust, väheneb phosphocreatine ja adenosiintrifosfaadi skeletilihastes, vähenenud kilpnäärme talitlust.

Ravi on sümptomaatiline. Valdkondades, töödeldakse 2,4-D, saate töötada 6 päeva, samal ajal keeratakse lahti mulda - 14 päeva möödudes. Maksimaalne lubatav kontsentratsioon rohelised köögiviljad ja juurviljad 0,05 mg / kg. Vaata. Pestitsiidid ka.

+++

liikumine, elulisi, mis annab võimaluse aktiivseks mõju keskkonnale, näiteks liigub ühest kohast teise, toidu ja muude lüüa. D. esitas omavahel protsessid organismis on raku, koe, organi ja süsteemi tasandil. Näiteks silelihaste toonust ja pakkuda wavelike kokkutõmbed veresooned, magu, sooled ja muud organid, D. vere ja lümfi kaudu laevad, interstitsiaalne vedelik -. Protsesse seedimist ja imendumist, ainevahetust jne aktiivset loomade liikumist ruumis - .. Liikumine (. käimine, jooksmine, hüpped, ujumine, lendamine jms) läbi konkreetsete asutuste poolt -. pseudopodia, ripsmeid flagella, tiivad, uimed, jäsemed jne kõige tavalisem orel disain D. - jäsemed, mis tähendab hoobade süsteem, ajendatuna D . lihaste kokkutõmbed mõjul impulsid tulevad kesknärvisüsteemi D. mängivad suurt rolli loomade elu; liigub, nad saavad toitu, põgeneda vaenlased, ja nii edasi. n. Kasvades kehalise aktiivsuse suurendab aktiivsust kardiovaskulaarsete, hingamisteede haiguste ja muude. süsteemid, koostise muutmisega veres (nt hobune üksi tarbib 1 min 1,2-1,8 l hapniku, peale jooksu - 6-8 l). D. põllumajandusloomade kujul kehalise parandab seedimist ja imendumist sööda, edendada kasvu ja arengut noori loomi, suurendada tõhusust ja stabiilsust ning organismi. Seega, viljakuse sigu kasvatatakse optimaalse lihaste koormusel kuni 64-68%. Häired motoorne funktsioon esinevad kahjustused liigeste, sidemete, juhtiv radu seljaaju lihaste atroofia ja teised. Häired närvisüsteemi ja luu-lihaskonna süsteemi. Vaata. Ataksia, paralüüs, lonkamine.

+++

DDVP, diklorofossiga, Nuva, vapona, DIF, fosfororgaanilised insectoacaricide. Seda kasutatakse tappa põllumajanduslike kahjurite ektoparasiidid lindude ja veiste vastu kärbsed, prussakad, lutikad, sääsed jt. Putukad. On väga mürgised (LD50 katseloomadel 23-87 mg / kg). Loomad said õhus 0,2% soolhappe Vesiemulsioon ettevalmistamine, kariloomade ruumides - 0,2-0,1% seks (loomade väljund). Loomade tapmine liha on lubatud mitte varem kui 10 päeva pärast töötlemist. Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

hävingut (ladina devastatio -. hävitamine), kompleks aktiivsete tehnikat kontrollida invasiivsed ja nakkushaiguste inimeste, loomade ja taimede haldamise hävitamine nende haiguste teatud valdkondades. Mõiste pakkus Skrjabin 1944. Kõige täielikult välja arenenud sooleussidega D. - kogum solvavad ravi ja ennetavad meetmed, mille eesmärgiks on täis, järjekindel vabanemise mees ja kasulik loomad kõige patogeensete helmintide. AD iseloomustab aktiivne hävitamine patogeenide sooleparasiitinfektsioonide kõikides faasides meetodite arendamist mehaanilise, keemilise, farmaatsia- ja bioloogiline toime. Suunatud tegevused hävitama ussid, tuleks kombineerida loomist territooriumil seisund, mille nende olemasolu on võimatu. On vaja mitte ainult patogeenide hävitamiseks ajal parasiitne ja vneparaziticheskogo olemasolu, vaid ka hävitada, kui võimalik, vahe peremeeste suurendada organismi vastupanuvõimet inimestel ja loomadel asjakohane. toitumine (toitmine) ja hooldust, samuti farmakoteraapia vahenditega. Nõukogude Liidus välja töötatud kõiki devastatsionnyh meetmeid seoses haigustekitajate taeniasis, echinococcosis inimestel ja loomadel, lammas gid. D. gelmintozoonozov ained viiakse läbi vastavalt poolt väljatöötatud NSVL Tervishoiuministeerium ja Ministry of Agriculture NSVL.

Lit.: KI Skrjabini, et täpsustada mõistet hävingut, "Tr. Gelmintol. Lab. Teaduste Akadeemia NSVL ", 1950, vol. 3, lk. 57-60.

+++

gaasieemalduspunkritest, neutraliseerimine (neutraliseerimine) või eemaldamine keemilised ained (CA) pinnalt erinevaid esemeid ja objekte. D. On osaline (neutraliseerida mõne osa objekte, mis puutuvad kokku töö) ja täielik (töödeldud kogu objekti pinnal hävitamine või eemaldamine OS). Kõige tõhusam viis, et neutraliseerida OM - pesu (pühkides) pind saastunud esemete spetsiaalsete gaasieemalduspunkritest ainete ja lahendused (degaseerija), mis suhtleb OB neid hävitada või ümber mitte-toksilisi ühendeid. Siin kasutatuna degasifiers klooritud materjali (klooritud lubi, kaltsiumisoolad hüpoklorit, kloramiinide jne), antioksüdandid (vesinikperoksiid, kaaliumpermanganaadi jne), Leelismetallid (naatriumhüdroksiid, naatriumkarbonaat, ammoniaagi vesilahus, jne). Üksikobjektide ja objektide degasseeriti poolt kuuma õhu voolus põletades, keetmine, ventilatsioon. Kanna silikageel (aktiivsüsi, turvas, saepuru jne), tulista ja eemaldada saastunud pealmine kiht, või isoleeriva pinnakatteid nakatumata (maa, plaadid jne. N.). D. Kui kasutatakse orgaanilisi lahusteid (nt dikloroetaan, trikoloroetaani, atsetoon, petrooleum), ravimid 2U SF SF 2, pesupulber, jne .., mis pesta, kuid ei hävita OB, jäätmete lahendusi, kus nad äravoolu ja koguda tingimata neutraliseerida degaseerija. Kui D. ohutustehnika. D. kvaliteedikontrolli laborit meetodeid.

+++

deworming (ladina de -. eesliide tähendab eemaldamist ja Kreeka H {{e}} lmins -. worm), süsteemi ravi ja ennetavad meetmed, hävitamine ussid kõikidel etappidel nende arengut kõigis valdkondades oma elupaika. D. loomade hõlmab vabastamist looma kehale vingerdamine abil antihelmintikumide ja hävitamine ussid keskkonnas (vt. Desinfestatsioon).

On avarii, ennetavate, diagnostiliste ja preimaginal D. D. Sisemiselt teostada igal ajal aastas, kui puhangud sooleparasiitinfektsioonide sümptomaatiline ravi ja ennetamine suremus, loomad. D. Ennetav läbi teatud aja jooksul (varisemine jooksul) eelnevalt kindlaksmääratud kava, võttes arvesse bioloogia helmintide ja Episotoloogilisel omadused sooleparasiitinfektsioonide. Selle eesmärk AD - vabadussõjas loomade gelmintonositelstva, mis takistab arengut haiguse kliinilisi tunnuseid ja levik nakatumise. Preimaginal nimega AD, läbi ajal, mil ussid looma keha ei suguküpsus ja ei vabasta munade või vastsete keskkonda. See takistab hajumist ja sissetungi perebolevanie loomad. D. Diagnostika läbi kinnitada oletatava diagnoosi konkreetse helmintiaasi, peamiselt nendel juhtudel, kui see on võimatu panna koprologicheskih diagnoosi meetod.

Sõltuvalt helmintiaasi ajal D. täitma teatud tingimusi dieet, söötmise ja jootmise režiimi. Näiteks paljudes soole nugiusshaigused enne kui antihelmintikumid nimetada näljadieeti 12-18 tundi; ravis fastsioliaas mäletseja geksahlorparaksilolom paar päeva enne manustamist väljajäämine dieet kontsentraatidest, valkude ja legkobrodyaschie feed. Degelmintizirovat loomad on soovitatav selleks ettenähtud ruumis või isoleeritud karjamaa. Pärast tunnistas loomad isoleerida ravimit 3-5 päeva. Helmintide isoleeriti fekaalid ajal DI, hävitades erinevatel viisidel. Kui DA on ebapiisav, korratakse teatud aja möödudes, sõltuvalt liigist helmintiaasi.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

+++

Degeneratsioon (ladina degenero -. Degenerates), lihtsustades protsessi vastupidine areng. AD kokku - üks suundi evolutsiooniprotsessi, mida iseloomustab vähendamine organite aktiivne funktsioone (näiteks liikumise organeid, kesknärvisüsteemi) ja järk-järgult arendada passiivseid, kuid oluline ellujäämise elundid (nt katted, reproduktiivset süsteemi). D. Põhjus - üleminek veerema, et istuv eluviis (ripsloomad, käsnad), kohanemine parasitism. D. Private - vähendamine organite kättesaadavaks esivanemad, kuid kaotasid funktsionaalne väärtus järglased (nt jäsemete kaotus maod). D. morfoloogia - atroofia ja hävitamine teatud rakke ja organeid protsessis ontogenees (kadumist saba ja lõpused ning kullesed ümberkujundamine konn). D. mikrobioloogia - nõrgenemine elujõulisust kultiveeritud bakterite rakke halvenemist kasvutingimused. Mõnikord termin "D" kasutatakse viitamaks protsessi mandumise tihedalt seotud tõuloomade.

+++

tökat (Fix hquida Betulae), toode on kuivdestillatsioon välimine osa kasetohust. See sisaldab segu fenool, kresool, vaigud ja muud. Thick must õline vedelik spetsiifilist lõhna. Segada eetris, kloroformis, lahustub sööbivate leelise lahused ja absoluutses etanoolis.

Määra sees desinfitseeriva ja protivobrodilnoe vahenditega. Annused: lehmad ja hobused 10,0-25,0 g; lambad, sead, 2,0-5,0 g; koer 0,1-1,0 g; kana 0,05-0,2 In kujul liniments, emulsioonid, salvid (Vishnevsky salv) kasutatakse sügeliste, täid, ekseem, pikaldaselt granuleeritavaid haavad. D. Puhastage või 5-10% ny väävli-tar lahust kasutatakse desinfitseerimiseks rakmete ja ravi teemad loomadele.

+++

disacaridisation (Prantsuse d {{e}} s -. eesliide tähendab eemaldamine, hävitamine ja Kreeka {{a}} Kari -. lestad), hävitamine parasiitliku lesta, vaatamiseks desinfitseerimine. Objektid D. veterinaar -. Loomad, laudad, corrals, karjamaad elupaiku puugid, jne on ennetava ja hädaolukorras D. D. Ennetav planeerimine, võttes arvesse bioloogia puukide arahnozov arengut, kestust järelejäänud acaricides. D. Sisemiselt läbi siis, kui puuk või esinemise loomahaiguste parasitism inimeste tõttu neid märgistada, samuti sisend ja väljund loomade väljaspool põllumajandust. D. läbi peamiselt keemiliste vahenditega - akaritsiid (triklorofoon, Sevigny trihlormetafos-3 tsiodrin, dikrezil, geksalin, geksatalp, benzofosfat, neotsidol jt.). Vaata. Samuti Akaritsiidid.

+++

dekontamineerimist eemaldamine radioaktiivsete ainete (RS) pinnalt erinevaid esemeid ja objekte. D. On osaline (neutraliseerimine üksikute lõikude esemeid, mis puutuvad kokku töö) ja täielik (saastatusest puhastamine saastunud objekti pinnal). PB Puhu suruõhuga filtreeritakse vaakumis tolmuimejad eemaldatakse obmetaniem, loksutatakse läbi, väljapressimine, sponging lapiga ja teised. Materjal vees läbi ligunenud või orgaanilisi lahusteid (dikloroetaan, trikoloroetaani, atsetoon, petrooleum jne), eemaldamine ülemise saastunud kiht, filtreerimine, veega loputamist või saastatusest puhastamise lahused, mis sisaldavad pindaktiivseid (SF 2Y ravimvormide SF 2, OP 7 OP 10 sulfanol, petrooleumi kontakti Petrov, rasvhapete seebid, pesemis-, jne) komplekse ühendid (naatriumheksametafosfaadiks Trilon B, sidrun-, viin- , oksaalhape, jne). Mõningatel juhtudel kasutamise ioniite AD CG 1, CG 2, EDE 10 M, anorgaaniliste hapetega (lämmastik-, väävel-, vesinikkloriid-), oksüdeerijatega (vesinikperoksiid, kaaliumpermanganaadi), tugevad alused (seebikivi jne). Kõige tõhusam D. abil saastatusest puhastamise lahendusi. D. Tööd teostatakse kaitseriietust. D. Kvaliteedikontroll dosimeetrid.

+++

desinfitseerimine (Prantsuse d {{e}} s -. eesliide tähendab eemaldamine ja Ladina invasio -. atakk), keskkonna hävitamine sugurakkudes (muna- ja sooleussidega vastsed, ootsüstidena koktsiidide, jne ...), agendid parasiithaigused inimestele, loomadele ja taimedele. Ajal AD kaaluda: ajastus küpsemist muna ja tekkimist alates vastsete jääda viimase keskkonnas, vahepealsetel ja sekundaarne peremehe kestus invasiivse hajumise alustada patsientidel; munad ja vastsed vastupanu füüsikaliste ja keemiliste mõjutuste ja nii edasi. d. Veterinaaria eristada D. ennetav, praegune (läbi pärast 3-5 päeva pärast deworming loomad) ja lõplik. D. Properties - ruumid, pinnase, loomsete jäätmete (sõnnik, sõnnik) jne Sõltuvalt agendi D. läbi erinevatel viisidel ... Mehaaniline meetod - eemaldamine idu ained parasiithaigused koos desinfitseeritud objektide mehaaniline puhastus. Kogutud jäätmed eemaldatakse teatud kohtades töötlemiseks ja puhastusprotsessi. Füüsiline meetod - kõrvaldamine invasiivse materjali kasutades päikesevalgusele, UV-lambid, kuivatamine, külmutamine, kõrge temperatuuri (tulekahju, kuiv soojus, keetmine, veeaur), ioniseeriva kiirguse ja elekter. Keemilised meetod - kasutada erinevaid keemilisi aineid (nt kaltsiumoksiid, 10% -line lahus ksilonafta, 5% -line naatriumhüdroksiidi lahus); See viiakse läbi koos teiste meetodite ja AD on kõige radikaal. Bioloogiline meetod põhineb kasutamist anti-idu - patogeenidega parasiithaigused antagonistid nende bioloogilise (bakterid, pärmid, seened, actinomycetes, taimed, jne ...) Ja nende ainevahetusproduktide (meetod uuritava ja areng).

D. üksikobjektide toimub vastavalt suuniste ja juhistega, heaks kiitnud Põllumajandusministeerium NSVL. D. ruumide ja tehnika viiakse läbi keemiliste, füüsikaliste ja mehaaniliste meetoditega. D. pinnase Värvitud vabapidamisel valdkondades, pliiatsid ja muud. Territories taludes saavutada kasutades karbationa, kaltsiumoksiid, samuti kasutada looduslikke protsesse päikesepiste, kuivatamine ja külmutamine. D. sõnniku ja pesakonna biothermal meetodil viiakse läbi spetsiaalse seadme mesofiilsete ja termofiilsel käärimisprotsessi samuti taimedes pomёtosushilnyh.

+++

desinfitseerimine (Prantsuse d {{e}} s -. eesliide tähendab hävitamine ja Ladina insectum -. putuka), pahatahtliku hävitamise lülijalgsete (putukad, lestad jt.) väliskeskkonna. Hävitamine lestad nimetatakse disacaridisation. AD on lahutamatu osa loomatervishoiu tegevuste kohta karjakasvatusettevõtetest, linnukasvatustes, lihatöötlemis-, laod, loomasööt, transport ja teised. Teenused ennetamise nakkus- ja parasiithaiguste ja kontrolli ja ennetamise osas langus tingitud lülijalgsed põllumajandustoodete loomade tootlikkus ja kvaliteet . On mehaanilised, keemilised, bioloogilised ja segameetodi D.

Mehaanilised meetodid hõlmavad ruumide puhastamine ja territooriumide substraate, mis on elupaikade ja aretus lülijalgsed, puhas nahk loomade kasutamist kaitsva võrgud, erinevad aiad, kleeplindid ja püüniste püüdmiseks putukad. Füüsiline meetodid hõlmavad madalad ja kõrged temperatuurid, elekter, gammakiirgus. Madalad temperatuurid kasutatud tooraine ladustamise karusnahk, nahk jms tooted. Auru ja kuuma vee ravida erinevaid substraate, konteiner, elupaikade vastsed kärbsed, puugid, lutikad. Eriseadmed, mille kõrgepinge on ühendatud praeguse kasutatud ruumide vastu imago kärbsed. Gammakiirgusega kasutatakse steriliseerimiseks putukate ja mahasurumiseks populatsioonide arv, näiteks Liha kärpänen. Keemilised meetodid hõlmavad kasutamist putukatõrjevahendit insektitsiid (lestade vastu mititsiidid): taimne (peritriny), anorgaaniline (arseen, vask, fluor), kloororgaanilised (HCH, jne), Fosfororgaanilised (triklorofoon, DDVP, malatiooni, tsiodrin jt.), karbamaat (Sevigny dikrezil, propoksuuri) ja teised. estvestvenno ja sünteetilised peritriny (neopinamin, sumitrin et al.) vastu kasutatakse erinevaid lülijalgsete (kärbsed, puugid ja teised.). HCH saanud loomade vastu mange. Anorgaanilised ja paljud kloororgaanilised ühendid, mida kasutatakse piiratud, sest nende kõrge toksilisus ja püsivust. Fosfororgaanilised insektitsiidid on tõhusad lülijalgsete elupaiku, laudad ja loomad. Näiteks vastu ebaküps faaside lendab suure jõudlusega 0,1% Vesiemulsioon trihlormetafosa mine 3, vastu vastsed ja nukud sääskede tiigid - DIFOS. Kaitseks sääski ja parmude ja hirved loomakarjad pihustatakse oma 0,20% DDVP emulsioone valitsus- või dibromo. Puukide veistel on pritsida 1% nym hlorofosom, Sevigny dikrezilom või 0,1% nym neotsidolom. Hävitamise kana lestad ja lutikad lindlates kasutatakse 0,5-1% malatiooni emulsioone. Karbamaadil Sevin 0,75% ny, ny dikrezil 1%, 0,1-0,2% propoksuuri ny efektiivne puukide ja ektoparasiidivastast linde. D. Keemiline toimub spetsialnyeh veterinaar- ja sanitaartehnika riistvara. Bioloogilised meetodid põhinevad kasutamise looduslike vaenlaste lülijalgse - linnud, kalad, mikroorganismid, seened, röövtoiduliste. Enamik kasutada looduslike röövloomade sääsk vastsed (sääsk Kala) tiikides, ektoparasiidivastast kanu (mõned liigid seened). Vaata. Samuti disacaridisation, Putukamürgid, juveniilsushormoon.

+++

desinfektsiooni kamber, paigaldus desinfitseerimiseks ja desinfitseerimine riided, kingad, pehme inventar, esemeid loomade hooldamise, mesindus seadmed. Koda desinfitseerimine - üks vajalikke meetmeid, et võidelda loomade nakkushaiguste. D. a. On paigutatud koos desinfitseerimine irdumine veterinaar- ja sanitaartehnika irdumine desinfitseerimine pesemine jaamades. D. a. Statsionaarsed ja liikuvad. Sõltuvalt desinfitseeriva D .. jagunevad auru, auru-õhu, paroformalinovye, kuuma õhu, gaasi ja kombineerida. Enimkasutatud ja auru paroformalinovye D. D. Aur-desinfitseerimiseks agent vee küllastunud auru, kokku alumine ja õhuga segamisel saadaval kaamera ..; Temperatuur täheldatud Auru 80-98 {{°}} C. In paroformalinovyh D. to. Toimides agent on formaldehüüdi aurude t 40-60 {{°}} C, mis on toodetud spetsiaalse aparatuuri. Sageli kasutatakse kombineeritud auru-õhu-paroformalinovye D. k. In puhangud loomataudide, meditsiini, mobiilside DV kasutatakse teatud juhtudel. (APC, APKD, PDD jt.). Kõige mugavam veterinaarotstarbeks Special D. -. Statsionaarne pDNA 1 (joonis 1.) Ja mobiil pDNA 2 (joonis 2) Kujundanud VNIIVS.

Viited. cm. Art. Desinfektsioon.

Joon. 1. desinfitseerimine kambris pDNA-1.

Joon. 2. Desinfektsioon kambris pDNA-2.

+++

desinfitseerimine pesu jaama (DPS) alaline üksus veterinaaria-san ravi kaetud vagunid raudteel pärast transport oma loomi, liha, lihatooted, loomne tooraine, erinevaid riknevate kaupade, väetiste ja nii edasi. e., samuti autode laadimiseks loomadel. On DPS eristada vagunite 3 kategooriasse: rikkad veterinaaria- ja hügieenitarbed, ebasoodsas olukorras Nesporova mikrofloora ja ebasoodsas olukorras eoseid mikrofloora. Iseloomu järgi veterinaar-san ravi autod on samuti jagatud 3 kategooriasse. 1. kategooria: autod, mis veeti terveid loomi nakkushaiguste esemed, liha terveid loomi, tooraine negatiivse näidud siberi jne.; autod, mis transporditakse imporditud vill, allutada kuuma pesu kodus sherstomoykah. 2. kategooria: autod, mis transporditakse loomad põevad nakkushaigusi, liha ja loomsed toorained nakatunud loomi; vagunid teadmata veterinaar-sanitaarset. 3. kategooria: autod, kus loomi veetakse kahtlusega patsiendi haiguse või kahtlustatakse olevat nakatunud siberi katku, karbunkul, malleuse, teetanuse, bradzotom lambad, Aafrika malleus; autod, mis vedas toorkarusnahka neboenskogo päritolu, ei ole uuritud Siberi katku, valdkonnas meeskond ja luu, imporditud vill, mitte mineviku kuuma pesu kodumaiste sherstomoykah. Kategooria veterinaar-san käsitlust laadimistorudest vagunite transportida veterinaar-arst või õde, mis annavad sihtjaama sertifikaat ettenähtud vormis. Tehnoloogilise protsessi desinfitseerimist vagunid läbi konkreetse kava (vt. Joon.). Vaata. Samuti desinfitseerimine.

Sõidu käigus puhasta autot DPS: 1 - propusknika asukoht; 2 - depoo käitlemise vagunite 3. kategooria; 3 - dezinfektorskaya; 4 -biofiltr; 5 - katlaruumi töökoda; 6 - kontrollivad paak; 7 - Nari õlivann; 8 - saavad paak; 9 - platvorm raviks vagunite 1. kategooria; 10 - platvorm vagunite 1. kategooria; 11 - platvorm käitlemise vagunite 2. kategooria; 12 - platvorm vagunite 2. kategooria; 13 - platvorm kütuse ja räbu; 14 - maanteel; 15 - jalakäijate promenaadile; 16 - piirded; 17 - väravad; 18 - dekoratiivsed põõsad; 19 - puud; 20 - kitsarööpmeline teele; 21 - trafo alajaam; 22 - vaadake rezervuarvagonov 3. kategooriasse.

+++

desinfitseerimine pesta objekt (DPP), seisva objekti kohta raudtee, mis on mõeldud veterinaaria-san ravi kaetud veoautod ja spetsialiseeritud autod pärast loomade vedu, liha, lihatooted ja loomasöödana. D. n. N. on paigutatud samamoodi nagu desinfektsioonikambrit pesemine jaama kuid erineb selle asjaolu, et seda ei töödelda vagunite 3. kategooriasse.

+++

desinfitseerimise seadmed ja rajatised, vaata. veterinaar- ja sanitaartehnika riistvara.

+++

desinfitseerimine barjääri, betoneeritud vanni (vaheaja) saepuru või vaibad, suffused desinfitseeriva lahusega. Mõeldud desinfitseerimiseks sõiduki kere ja jalatsid inimesi. Koolitada standardmudel sissepääsu juures talus või sissepääsu juures loomakasvatushoonete.

+++

desinfitseerimine meeskonda, üksuse riik Veterinary Service teostab ennetavaid ja sunnitud desinfitseerimine ja desinfitseerimine ja desinvasion kariloomadele (sh linnuliha) talud, ladude ja taimi säilitamiseks ja töötlemiseks loomse tooraine, samuti muud objektid, mis võivad olla allikas patogeenide levikut nakkushaiguste raviks. D. a. See on osa riiklike, piirkondlike, maakondlike, inter-tsonaalne veterinaarlaboratooriumid, linnaosa jaamad for Disease Control ja teisi põllumajandusloomi. Veterinaar asutuste ja aruanded asutuse juhi. D. a. varustatud spetsiaalse masinate, sõidukite, narkootikumid ja kaitseriietust. D. töötama. See toimub vastavalt koostatud kava vastutav veterinaararst ala koos peaga üksuse ja juhi kinnitatud veterinaar- ettevõtetest, mis sisaldab meeskonda. D. a. rahastatud veterinaaria institutsioon, mis on osa. D. a. Ta näeb peamiselt majanduse, ebasoodsas olukorras nakkushaigusi. Ennetav desinfitseerimine ja desinfitseerimine talude vabaks nakkushaiguste, samuti sunnitud ja ennetavate desinfitseerimine desinfektsioon ja näriliste tõrje kuuluvatesse teiste ministeeriumide ja ametite läbi arvelt need tootjad, mis annavad umbes AD. vaja desinfitseerimisvahendid, kemikaalid, kütus ja kütuse avtodezustanovki.

+++

desinfitseerimine (Prantsuse d {{e}} s - eesliide tähistab eemaldamine ja Ladina infectio - infektsioon ..), meetodite ja vahendite hävitamist patogeensete mikroorganismide keskkonnas; Ühe meetmena kompleksi nakkushaiguste tõrje, kes tegutseb patogeene. D. läbi peamiselt füüsikaliste ja keemiliste vahenditega (vt. Desinfitseerimisvahendid). Alates mõiste D. (saastest vabastamine) tuleb eristada saastatusest puhastamine (hävitamine mitte ainult patogeenid, vaid ka nende jääkainetest - toksiinide ja kahjulike ainete ja keemiliselt) ja steriliseerimine (hävitada kõik bakterid).

Veterinaarmeditsiinis, AD objektide suhtes põllumajandus (rohkem ruumi loomad), ettevõtete lihatööstuse, transpordivahendeid ja ettevõtete töötlemise tooraine loomse päritoluga. D. ruumid loomade sisaldab mehaanilise töötlemise (esialgne etapp) ja tegeliku D. Kui mehaaniline puhastus patogeenide eemaldatakse koos sõnniku, sööda jäägid jne .. reostus, tingimuste loomine vaba juurdepääs desinfitseerimiseks kemikaale mikroobid pinnale jäänud objektid. Halva puhastamise Keemilised desinfektsioonivahendid osaliselt suhelda orgaaniliste ühendite reostus (absorbeeritud või sõlmida chem reaktsioonid), kaotades antibakteriaalsete omadustega ning seetõttu desinfitseerimiseks mõju.

Seal on ennetava ja hädaolukorras (praegune ja lõplik) D. D. Ennetav läbi sõltumata juuresolekul nakkushaigus, et hävitada objektid väliskeskkonna ole mitte ainult võimalik lugusid patogeenid, vaid ka oportunistlikud. D. Praegu toimub süstemaatiliselt alates nakkava haigusega, kui see avastamine ja isoleerimine värskelt nakatunud looma, samuti regulaarne kontroll mittetoimivate loomad nagu on ette nähtud juhiseid võitluseks nakkushaigustega. Praeguse AD kogunemise vältimiseks ja patogeenide levikut keskkonnas ja saastumise tervete loomade farm. See on suunatud õigeaegset hävitamist või inaktiveerimine patogeensete organismide ajal kõige selle jaotamise ja tarttuvinta riik. Lõplik AD tehakse täielik hävitamine patogeensed mikroobid keskendub infektsioon, enne tõstmist karantiini, pärast likvideerimist talu nakkushaiguse. Enne lõplikku D. Object kasteti nõrk lahendus desinfitseeriva või vesi, on hoolikalt puhastada sõnniku ja teised. Saasteained ja seejärel töödeldi tilkhaaval Desinfektandina soovitud kontsentratsiooni. Ravida ruumide ja ümbruse neid objekte loomade eest hoolitsemine, transpordivahendite, riiete hooldajad, jäätmete vedelik zhizhepriemnikah, sõnnik, jne alade põllumajanduse D. veeta jõud ja kinnisvarahooldus, samuti desinfitseerimine ühikut ..; raudteetransport - dezinfktsionno pesemine jaamade ja punktid. Nad on oma desinfitseerimine üksuste suurettevõtete lihatööstus. D teostab veterinaaria- ja hügieenitarbed riistvara.

Lit.: VI Vashkov, desinfitseerimine Arendus- ja desinfitseerimine, M., 1952; Poljakov AA, veterinaar- desinfitseerimine, 4th ed., M., 1975.

+++

desinfitseerimisvahendid, füüsikaliste ja keemiliste ainetega tapmiseks kasutatavate patogeenide inimese nakkushaiguste ja loomi nende keskkonda. Füüsiline vara hulka ultraviolettkiirgusele, termiline kokkupuude eseme (keetmist, kuivatamine, raviks keemiline kuuma õhuga, auruga, kaltsineerimine põletamine jne). Keemilised D. koos. rühmad hõlmavad erinevaid kemikaale (oksüdeerijad, happed, leelised, fenoolid, halogeniidid, formaldehüüdi ja derivaadid) ja preparaadid valmistati erinevaid kemikaale (parasod, fospar "Dempo" lahusega ja teised.). Keemiline D. koos. peaks olema laia toimespektriga, on aktiivsed madalatel kontsentratsioonidel, hästi lahustuv vees, kiiresti tungida mikroobide rakkude ja seob kindlalt selle osad.

Veterinaarmeditsiinis, desinfitseerimiseks leelise kasutatakse sagedamini. Alates alused lehe naatriumhüdroksiidi (seebikivi), kaaliumhüdroksiidi, kaltsiumoksiid, kaaliumkloriidi, tuhk kaspos (sisaldab 40-42% NaOH ja KOH), «Dempo" ja teised. In infektsioonhaiguste leelise lahused soovita soojeneda t 70 {{ °}} C; antraksi 10% ny hot lahus lisati naatriumhüdroksiidi 10% naatriumkloriidi lahus. happe (lämmastikhape, vesinikkloriidhape ja väävelhape) kasutatakse harva desinfitseerimiseks, peamiselt valmistamisel desinfitseeriva ühendeid ja lahustamiseks teised desinfitseerivad. Orgaanilised happed (piimhape, salitsüülhape, äädikhape jne) Kasutatud segus vesinikperoksiidiga. Kõik on märkimisväärne bakteritsiidse halogeniidid, eelkõige joodi, fluori ja kloori. Enamik ravimeid levinumaid halogeeniga, soolhape, hlornayaizvest, kaltsiumhüpokloriit, lahusega, joodmonokloriidi kloramiini ja nii edasi. Neid tooteid kasutatakse kloori desinfitseerimiseks objektid viiruste ja bakterite vastu. Fenoolsete ravimite hulka kristalne Karbolihappo, toornafta kresool, naftalizol, ksilonaft 5 creolin, väävelhape Karboli segu, tõrva jne .. Lõhn vastupidavad ja määrdunud piirata nende kasutamist. Formaldehüüd kasutatakse lahusena (formaliin) aurufaasis ja paljude haiguste desinfitseerimiseks rühmadele ja erinevatel objektidel desinfitseerimine kambrisse.

D. a., Kasutatud veterinaarkasutuse peab olema väga aktiivne, kahjutu inimestele ja loomadele ei riku objekte töödelda. Vaata. Artikkel üksikisiku kohta AD.

Viited. cm. Art. Desinfektsioon.

+++

desodoreerivate (Prantsuse d {{e}} s -. eesliide tähistab eemaldamine ja Ladina lõhn -. lõhn), hävitamine ebameeldivat lõhna aineid nagu ammoniaak, metaan, vesiniksulfiid, indool, skatool, merkaptaanid, lenduvad rasvhapped jne ., mis tulenevad mädanemine orgaanilise aine (isolatsiooni inimeste ja loomade, toidujäätmed ja heakskiidu haavad al.). Objektid D. veterinaar -. Loomakasvatus ruumides, autod, sõidukid, laevad, hoiab liha külmikud, veterinaar- ruumide jms Eriti oluline on meetmete rakendamist, et vältida teket ebameeldiva lõhnaga haisu (puhtuse järgimine, ventilatsiooniseade, prügivedu jne ..). Deodoranti (deodorizer) sisaldavad keemilisi (naatriumhüpoklorit, pleegitamine pulber jne ..), samuti erinevaid vahendeid (turvas, muld, liiv, süsi, tuhk) ja adsorbeeruvad gaasid.

+++

desoksüribonukleiinhappe (DNA), biopolümeeride (nukleiinhapped esindajad), kuhu kuuluvad desoksüribonukleotiidid; See sisaldas peamiselt tuumades rakkudes. Mol. .. M keskmiste 4-16.000.000 iga desoksüribonukleotiidi Kompositsioon hõlmab üks lämmastikalused - adeniin (A), guaniin (G), tsütosiin (C) ja tümiin (T), süsivesikud - desoksüriboos ja fosforhape. Desoksüribonukleotiidid kaudu ühendatud fosforhappe jääke kindlas järjekorras, mis on spetsiifilised iga üksiku DNA. Järjestuses lämmastikalustest deoksüribonukleotiididele kogu pärilik info on kodeeritud (vt. Geneetiline kood). DNA molekul on kaksikheeliksi, valmistatakse kahest polünukleotiidi ahel (joon.). Samal ajal A ja D ühe ahela vastandina T ja C teistele (täiendusena DNA ahelate). Stabiilsust DNA on tingitud ruumiline konfiguratsioon suur hulk vahel vesiniksidemeid vastupidine lämmastikalused. On leitud, et suhe lämmastikalused DNA erinevate organismide erinevalt. DNA kus paaride arv A + T ülimuslik paaride arvu G + C, st A + T> G + C (nn AT tüüp), mida iseloomustab see loom, kõrgemate taimede ja paljud mikroorganismid. Kui suhe G + C> A + T DNA on HC tüüp, mis on laialt levinud mikroorganismid, eriti bakterite ja actinomycetes. Mõned viirused on üheahelaline DNA. DNA rakutuumas on seoses valgud - histoonid kujul deoxyribonucleoproteins aluseks olevad tsütoloogiline materjal ja kromatiini struktuuri kromosoome.

DNA säilitab ja edastab pärilikku informatsioon struktuuri sünteesitud valk osaleb rakkude jagunemist. See toimib mudelina sünteesiks ribonukleiinhapetest informatsiooni. Mõningatel lõikudel DNA (geenide) on krüptitud, struktuuri spetsiifilise valgu, mille sünteesi viiakse läbi messenger RNA.

Lit.: J. Davidson., Biochemistry nukleiinhapete, trans. koos Eng., M., 1976.

Skeem DNA kaksikheeliksi.

+++

toimeaine pestitsiidide, keemiliste pestitsiidide põhjustab mürgisust inimesele, loomad, sealhulgas kahjurputukate. D. põhjal a. erinevate preparaatide valmistamiseks pestitsiidide mõeldud kaitse- ja ennetusmeetmete. Lisaks AD., Drugs manustada erinevate täiteaineid (kaoliin, talk, pürofülliit, kriiti, kipsi jne). Complex pestitsiide sisaldavad kahte või enamat AD. (Nt geksatiuram TMTD sisaldab 50% ja 30% heksaklorobenseenile D..; Tigam - 50% ja 20% TMTD konverentsiga vastavalt D. c.). Mürgiste E. aastal. ja suuremaid koguseid preparaadis sisalduvad olla usaldusväärsem ennetamiseks mürgistused neid.

+++

Deuteromycetes'e (Deuteromycetes'e), ebatäiuslik seened, seened klassi iseloomustab hästi arenenud hulkraksed seeneniidistik, kuid mitte seksimise sporophores. Aseksuaalne paljunemine toimub koniidide. D. on väga levinud looduses; enamik neist - saprofüüdid. Mõned esindajad DA - patogeenide seennakkuste ja mükotoksiinisisaldust inimestel ja loomadel.

+++

aminohappe dekarboksülaasi see ensüüm katalüüsib dekarboksüülimiseks (CO2 lõhustamisel karboksüülrühm) aminohapete. D. ja koensüüm. On pyridoxal 5 fosfaat - derivaat vitamiini B6 (püridoksiin). Vaata. Samuti Lämmastik ainevahetust.

+++

kompenseerimata südame vt. südame defekte.

+++

saastatusest puhastamine (. ladina de - eesliide tähendab eemaldamine ja contaminatus - ebapuhas, saastunud), sõna vastu välismaa teaduslikus kirjanduses; NSVL vastab desinfitseerimine desinvasion, desinfitseerimine, disacaridisation, desinfitseerimine, saastatusest puhastamine, saastusest puhastamise desodoreerivate.

+++

delafondioz (Delafondiosis), helmintiaasi hobuslaste põhjustatud nematood Delafondia vulgaris pere Strongylidae. Täiskasvanutele parasiitide asuvad valendikku jämesool, vastsed - peamiselt trombide aneurysms mesenteriaalartehte ja oksad. D. on laialt levinud.

Bukaalseid kapsel patogeeni relvastatud kahe kõrva-kujuline hambad (joon. 1). Mees 14-16 mm pikk, kahe võrdse spicules, naissoost 20-24 mm pikk. Munad on ovaalsed mõõtmisel 0,070 X 0,040 mm. Invasiivsed vastsed lai, suletud lainepapist koosneb. Vastsed väljumas munad keskkonnas; peremeesorganismis tungivad vereringesse ja jõuavad kinnistilümfisõlmedest arter, mis seisma 5-6 kuud moodustatud pannoo trombi. Pärast lahkumist tromb läbi arteri jämesool sängitatud submucosa, moodustades parasiitliku sõlmedest. Alates sõlme vastsed tungi soolevalendikku, mis suguküpsusega. Terve arengut, kuna omanik infektsioon kestab 6,5-8 kuud. Way seedetrakti infektsioon (toidu kaudu ja vesi). Mass mürgistuse toimub suvel hobused karjamaal. Maksimaalne nakatumise ulatus vastsed loomade juuli-november. Kui esmase nakkuse varsad tähistada palavik (kuni 41 {{°}} C), aneemia, vägivaldne peristaltikat sooled, sage roojamine, sööda keeldumist. Kui see mõjutab anterior mesenteerseid arteri (joonis 2.) - Tromboemboolsed koolikute. Tõsine haiguse vormi kaasneb pikaajaline koolikute ja looma surma. Võimalikud tüsistused aneurüsm trombi püogeenne mikrofloora. Diagnoosi AD on võimalik vastsed soolte 3. etapp kultiveerides neid väljaheites (PA Velichkin). D. laevad on diagnoositud sümptomid ja aneurüsm - rektaalselt.

Ravi: D. soole - fenotiasiinil (kontsentraadid) annuses 0,1 g 1 kg eluskaalu kohta. Kui D. laevad - sümptomaatiline ravi. Ennetamine: deworming hobused keset kevadel ja karjatada hooaja muutus karjamaad (6-10 päeva), sõnniku eemaldamise.

Joon. 1. Delafondia vulgaris: 1 - ventral peavaluga lõpus; 2 - ta ka külgsuunas.

Joon. 2. Delafondioznaya aneurüsm anterior kinnistilümfisõlmedest arter.

+++

rakkude jagunemist, raku proliferatsiooni protsess, mille tulemusena algsest vanema rakud moodustavad uue tütarrakkudele. Hulkraksetes organismides, rakud D. aluseks ontogenees, kudede ja organite regeneratsioon, seksuaalse reproduktsiooni. In ainurakne organismide D. rakud - põhiliselt keha enda protsess reprodutseerimise (vt aretamine.). Tänu D. tagatud järjepidevus põlvkondade rakkude ja kogu organismi. In organismide prokarüoodid (nt bakterid), rakud, mis ei sisalda morfoloogiliselt eraldi tuuma, D. tekib moodustumise kaudu külgmise vaheseina pungumise või mitu lõhustumine. D. Kõikidel juhtudel rakke kahekordistada (replikatsiooni) geneetilise materjali. Eukarüootide kelle rakkudes on tuum, on olemas kaks liiki D.: Mitoosi omane kõigile somaatiliste rakkude loomade ja taimede ning koolitust geneetiliselt samaväärne rakkude diploidne (kahekordne) komplekti kromosoome ja meioos, tüüpiline seksuaalse rakud loomade ja taimede kordamata seksuaalselt. Selle tulemusena meiotic sugurakkudes tekivad haploidne (ühekordne) komplekti kromosoome. Mõningatel juhtudel AD toimuks ilma teket kromosoomides ja tuuma häälestamist. Seda nimetatakse D. Amitoos või otsene jagunemine, on koereageeringuga muutuvate keskkonnatingimustega.

+++

demodektilised mange (Demodecoses), invasiivsete haiguste poolt põhjustatud endoparasiitsete lesta Demodex perekonnast pere Demodecidae, parasiteeruvad rasunäärmed ja karvade folliikulite erinevat liiki kodu- ja põllumajandusloomi; iseloomustab dermatiit, naha liigsarvestus ja progressiivne kahanemine. D. kõige tõsisem koerad, veised ja sead; üldlevinud.

Etioloogia. Tüübid puugid - D. patogeene spetsiifiline loomad: veised parasiitide Demodex bovis, hobused - D. ekvimolaarses, sead - D. phylloides, lambad - D. Ovis. Morfoloogia ja elutsükli nende suures osas sarnased. spiraalikujuline keha kuju. Seal diferentseerumata pearindmik (protosoma) ja kitsas kõht (opisthosoma). Korpuse värv helehall, küünenaha viiruline risti. Isased pikkus 0,3 mm, naine - 0,5 mm, maksimaalne laius keha 0,06 mm. Lont liroobraznoy kujul, hammustamine tüübist. Jalad on lühikesed, trёhchlenistye lõpe küünised. Vastsed pole jalad. Naine munemine. Munad fusiform (D. canis, D. Ovis) või ovaalsed (D. bovis) või vale ovaalne (D. folliculorum). Of kooruvad 4-6 päeva jooksul vastsed, mis teeb 2-3 päeva kuorensa ja saada protonymph, siis pärast 2-3 päeva jälle kaob ja muutub teleonimfu, 3-5 päeva - täiskasvanutel. Elutsükkel kestab 20-25 päeva rist. Veistel puugid moodustavad mitmed kolooniad (kuni 4000. Kolooniad, on 5-nda. Iga rühma kohta). Koerad lestade pesitsusalade rändavad lümfisoonte ning jõuda sooleseina, sisemine kaitseprille ja parenhüümi elundeid. Väljaspool vastuvõtva keha elada kuni 8 päeva või rohkem. Mobility eksponeerida t 30-40 {{°}} C.

Epizootology. Nakatumine toimub siis, kui hoitakse koos tervete loomade haige. Kõige vastuvõtlikumad noored loomad, eriti vaestes tingimustes ja toitmine. Veised haige vanuses 3 kuud ja vanemad koerad - aastaselt 2 kuud, sead - 3 kuud. Kõige levinum nakatumise esineb soojal ajal, mil suguküpsed lestad väljumas rästikute kohti nahapinna.

Sümptomid. On peanahka, kaelale ja abaluude külgedele rinnus, jäsemete ilmuvad tihe touch raputuste 2-10 mm läbimõõduga. Atop Mügarate avad sanies vabastatakse ja survetundlik - vahajas sisu. Koerad tähistada ebaühtlane punetus, kokkuklapitavad ja naha paksenemine. Nähtused sügelema on tavaliselt puuduvad; Loomade vähendada rasvasus tõttu mürgistuse ja kahjustunud naha funktsiooni. Nahal on kiilas laigud.

Sgavyat diagnoos põhineb sümptomid, episootiliste andmeid ja toetada uurimistöö scrapings sügav nahakihtidesse.

Ravi. Loomadele manustati ravimeid "Akrodeks" aerosoolide kuni neljakordsed 4-6 päeva, "Dermatozol" ja "Dewdrop" - neljakordsed 5-7 päeva. Hooldus esemed, ruumis, kus haige looma dezakariniziruyut (põletushaavad või niisutamiseks 2% soolhappe peatamise Sevigne 0,5% vesilahus chlorophos, 3% emulsiooni nikohlorana).

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Hoiab kuus veterinaar- ja sanitaartehnika kontrolli loomades (jaanuar ja juuli). Kui valid terve rühma patsientidel tervete loomade üldist sisu, peetakse ebasoodsas olukorras ja töödeldud akaritsiid. Patsiendid on isoleeritud.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

+++

dendrodohiotoksikoz (Dendfodochiotoxicosis), ägeda mürgistuse loomade, tavaliselt hobused tulenevad süüa hekslimaterjali, mürgine seen mõjutatud Dendrodochium toxicum, mida iseloomustab surmaga. D. hobused kõigepealt kindlaks lõuna NSVL. Under katsetingimustes, haiguse reprodutseerida hobused, lambad, sead, kanad ja laboriloomade (merisead, küülikud, hiired).

Etioloogia. Seene D. toxicum kuulub klassi ebatäiuslik seened (Deuteromycetes'e), rassi Dendrodocnium; saprofüüt mis liigub sööt rikas tselluloos; See mõjutab nisu, oder, kaer õled, aganad ja kasvab eri umbrohi t 7-35 {{°}} C ja niiskus 50-55%. Vastavalt VI Bilan ja teised. Autori, seene kasvu protsessi eraldab Termostabiilset metaboliitide (dendrodohiny).

Kursus ja sümptomeid. Loomuliku tingitud haigus on välk kliiniliste tunnusteta. Eksperimentaalse D. hobused arendada letargia, unisus, hüpotoonia seedesüsteemi. Tulevikus ei isu, kiirendas pulssi, südame impulss, tugevdada nõrku märke koolikute täheldatud. Limaskesta suu loputada, igemed Nekrootiliste valdkondades, keele tahvel hallikas värv. On suurenenud süljevool. Mängides D. lamba isu, närimiskummi, arenenud hüpotensioon seedeelundite sigade - iseloomulikud muutused peenraha (turse koos esinevad väikesed praod ja haavandid). Kanadel kliinilisi tunnuseid ilmuvad 4-5 päeva kogemus, nad on rõhutud, mitte ainult mobiiltelefoni, isu, sulgi kate korratu; tsüanoos kamm ja kõrvarõngad. Surma loomad esineb laval sügav kooma. Kõik loomad ESR aeglustus punkt, suurendades hemoglobiin, erütrotsüüdid ja leukotsüüdid. Muutused leukotsüütide valem iseloomustab Neutrofiiliakatse vasak nihkega tuuma.

Patoloogilised muutused. Kuolonkankeus - kiire. Laip on paistes. Nähtav limaskestad sinakaks. Alates ninaõõne eraldatakse vahune või verine vedelik, avastada tsüanoos ja turse pehme ja kõva suulae mandlite ja neelu. Edematous kopsude all rinnakelmel kopsukoes, hingetoru, bronhid - petehhiaalsed verejooksud. On epikardist, ning selle alla - mitu verejooksud. kõhuõõne organeid on aneemia; märgatav nefriit, tsüstiit ja äge kollane atroofia maksas; punetus ja turse aju ja seljaaju kude.

Diagnoos põhineb episootiauuring, kliiniliste ja surmajärgse andmeid ning toksikomikologicheskogo feed uuringud. Määramine toidu toksilised tüve seene D. toxicum aluseks määramiseks D.

Ravi on sümptomaatiline.

Vältimise ja kontrolli meetodid hõlmavad ranget rakendamist agrotehniliste nõuete kogumise ja säilitamise hekslimaterjali. D. Juhul dieettoiduks reeglina tabandunud seen.

Lit.: VI Bilai, Pidoplichko NM, Toksinobrazuyuschie mikroskoopilised seened ja nad põhjustavad inimeste ja loomade haigusi K., 1970.

+++

deponeeritud vaktsiinid, vaktsiine, mis sisaldavad aineid (alum, kaltsiumfosfaat ja teised.) hõlbustades aeglane ravimi imendumist manustamiskoha. D. kohaldamise. tagab pika immunizatornoe ärritust keha. Vaata. Vaktsiine.

+++

Depressioon (ladina depressio -. Allasurumine), masendunud, rõhutud seisundis. D. Kui loom liikumatu, ei reageeri välistele stiimulitele, valutundlikkust ja toon alandas konditsioneeritud reflex reaktsioonid on loid, aeglane, isu vähendada või täielikult puududa veistel lõpetab kummi. D. esineb loomadel paljude haiguste mõjul tegurid, mis põhjustavad kesknärvisüsteemi depressiooni. D. läheb nii kaugele kui taastumine kesknärvisüsteemi.

+++

desinfitseerimine (ladina de -. eesliide tähendab eemaldamine ja Prantsuse rott -. rott), meetmete kogum inimese hävitamiseks näriliste esindavad epidemioloogilised ja ehpizootologicheskaja ohtu või põhjustavad majanduslikku kahju. D. toimunud kodudes, loomakasvatushoonete liha, linnuliha ja külmseadmete söödaveskite, teravilja liftid, laod, puuviljaaiad, põllud, karjamaad, laevade ja sadamarajatiste. Loomapidamishoonete põhjustada kõige rohkem kahju synanthropic närilised (hall ja must rottidel ja maja hiired). Võitlus neist - kohustuslik element kogu kompleks anti-episootiliste meetmeid. Eristada AD ennetamise ja tõrje. D. Ennetav suunatud jättes näriliste toit ja jook, samuti kohad Burrows ja pesade abil. Need kohad loomade majad on erinevad süsteemid maa kommunaalkulud, või navozo- pomёtohranilischa, kahekordse seina või lakke, põranda- ja nii edasi. D. Selles osas on oluline ehitus ja tehnilised meetmed, et vältida tungimist näriliste toas. Tuleb täheldada loomapidamishoonete ja seda ümbritsev ala san järjekorras. Selleks, et vältida kolonisatsiooni näriliste territooriumid suurte kariloomade võimalus, on soovitatav asetada püsivalt (iga 50-100 m) deratizatsioon söötja. Fighter D. läbi mehaanilised (püüniste masher), bioloogilised (piimhappebakterid, kasutamise kassid) ja keemilisi meetodeid. Kõige lihtsam, odav ja tõhus meetod mürksöödad, st toidu, sööda või vees, segatakse teatud osa mürgid - ratitsidami (vt näriliste.). Valmistamiseks sööta kasutades hea- või sööda suhtes (teravilja, loomasööda, päevalilleseemned, leivapuru, teravilja, liha ja hakkliha kala, köögiviljad, puuviljad). On loomakasvatusrajatistest alates ratitsidov kasutada antikoagulandi (1% ny zookumarin, selle naatriumsool, 2% Nye alkoholi õli lahendusi selle soola, diphenadione jt.). Kui mürgistuse neist on usaldusväärne vastumürk (K-vitamiin jt.).

Suur karjakasvatusettevõtetest ja tööstuslike komplekside ja linnuliha taimed, söödaveskite, teravilja liftide ja teised. AD objektide toimub pidevalt üksuse desinfitseerimine, loomade tervise ühikut. Iga 40-60000. M2 haritud pindala on fikseeritud üks deratizator. D. Nende talud omandada erivarustust (deratizatsioon karbid, filtrijatele, feeder segmentide mittemetalsete torud, vaakum jooginõud, tolmulehvikute, vahud aerosoolina, mikserid tegemise meelitab jne ..). Söötja ja joodikud näriliste asetatud kohas lemmikloomad, kiirusega 2-3 ühikut 100 m2 ravitav piirkond. Kohalolek healoomuline söötja sööta mürgid (antikoagulante) näeb ette mitte ainult hävitamine närilised, vaid ka ennetamiseks reintegratsiooniteenuste rajatisi. Selle söödaks kasutatakse sel juhul teravilja, päevalilleseemned, pelletid, mis on pikka aega õiges ettevalmistamisel säilitavad oma efektiivsust. Sest kanalisatsiooni ja aluste torustike kasutada proparafinirovannye terad nisu, rakendub 3-4 kuud.

Lit.: Kuradi DF, Näriliste tõrje NSVL loomakasvatusrajatistest (. Diss), Moskva, 1973; Poljakov AA, veterinaar- desinfitseerimine, 4th ed., M., 1975.

+++

dermatiit (dermatiit ;. kreeka d {{e}} RMA - nahk), nahapõletik. Nad kannatavad igasuguste talu ja koduloomad.

D.: On traumaatiline, meditsiini-, termiline, keemiline, parasiithaigused, mürgistused ja nakkushaigused. Traumaatiline D. - tagajärg mehaanilised nahakahjustusi (lamatisi raschёsy jne), Medical - tulemus välise või sisemise kasutada teatud ravimvormide (salvid, võided, lahendused). Thermal D. tekkida kokkupuutest kõrge nahk (põletused) või külma (külmumist) temperatuuridel; keemilised AD - toime eest hapete või leeliste (põletused) ja teiste keemiliste ainete .. D. Mürgine loomadele ei söödeta kartuli bards (bardyanoy AD), ebastandardse õlleraba, värske lõigatud lutsern. Põhjustavad tegurid parasiitliku D. - sügelislestad, nakkus (mädase) D. - erinevaid püogeenne mikroorganismid. D. Võimalik allergia päritolu (vt. Allergia).

Traumaatiline AD iseloomustab hellus, paistetus testovatoy nahka. Pinnale naha toimib seroosseid eritist kujul väikesed tilgad, mis niisutab shёrstny (juuksed) kate. Juuresolekul mõjutatud naha marrastused või kriimustuste neid tungib püogeenne mikrofloora, mis põhjustab arengut mädane D. Traumaatiline D. on Vuohistupsu ühine kaasneb lonkamist. Kui ravimit D. tähistada ummikuid ja valulik turse, praod, naha haavandumine. Juuksed tousled, izrezheny. D. Toxic salvestatud peamiselt veistel hetkel kuritarvitamise vee ja mineraalainete ainevahetus (mistõttu seda - sage urineerimine). Uriini leotatud nahk pärgarterite-Vuohistupsu liigendi tagajalad. Nahk corolla ja puru giperemiruetsya, paisub; moodustatud villid ja haavandid. Protsess võib raskendada kärbuv D. tabanud naha valus painutaja- pinnale randmed, juuksed liimitud mädane eritist ja kaetud mädase koorikud. Ajal kroonilise mädase naha D. sklerotiziruetsya; tulemusena elastsuse vähenemise praod tekkida see, haavandid, kärbunud kolded. Diagnoos poolt haigussümptomeid ja ajalugu. Prognoos on tavaliselt soodsam, arenenud juhtudel -somnitelny haigus.

Ravi viiakse läbi sõltuvalt ID ja arengustaadiumis loomaliigi. See on suunatud põhjuste likvideerimisega haigus. Kui traumaatiline D. astringendid kasutatud kujul ihupiima, alkoholi või narkootikumide lahendusi, värvid, sidemega salviga Vishnevsky ja teised. Mis areng mädane D. eemaldati mantel, pruun, surnud kudedes töödeldakse antiseptilised lahused ja seejärel pulbristatud pulbriga (7 boorhape, 0 g, 1,0 g iodoform; norsulfazol 2.0g). D. Meditsiiniline ravi desinfitseeriva pehmendav salv (sintomitsinovaja Emulsioonide, pastade Lassara jt.). Drug-kirurgiline ravi on kombineeritud läbiviimiseks meetmeid, et parandada eluaseme ja loomade söötmiseks. Juurutamisel AD koos kasutada kohalikku antiseptikud kasutatud antibiootikum, prokaiin blokaadi ja teised.

Lit.: Üldine Veterinaar- kirurgia, ed. MV Plakhotina, Moskva, 1966.

+++

dermatooside (dermatoos), erinevaid kaasasündinud või omandatud nahahaiguste. D. võib olla erinev etioloogia - mitte nakkav, nakkushaigused, invasiivsed. Mõningatel juhtudel D. - peamine nahahaigus, teised - oluline sümptom, mis avaldub erinevate haiguste puhul. Vt. Ka nahalööve, ekseem, dermatiit, allergiad.

+++

Dermatol (Dermatolum; FH), vismut gallate, põhi-, kibe antiseptiline ja podsushivayuschee vahenditega. Amorfne kollase pulbrina, maitsetu ja lõhnatu. Vees, alkohol ja eeter. Kohaldatud pulbrite ja salvid 5-20% VALITSUSVÄLISTEST välispidiselt nahahaiguste ja limaskestadele. Hoida hästi suletud anumas, valguse eest kaitstult.

+++

Sild (dermatomükoos; kreeka d {{e}} RMA - naha ja m {{y}} k {{e}} s - seeni.), loomataudide iseloomustab nahakahjustused ja selle derivaadid (juuksed, sõrad). Haige ja inimesi. D. põhjustada ebatäiuslik seente või seente klassi Deuteromycetes'e (vt. Dermatomitsetami). D. loomad trihofitia, mikrosporiya ja faavus. Trihofitii n microsporia sest sarnase kliinilise pildi kombineeritakse sageli üks nimi - "Sild". Diagnoosi AD põhineb kliiniliste tunnuste ja laboratoorsete analüüside (mikroskoopia ja fluorestseeruva uuring patoloogilise materjali, eraldamine ja määramine, patogeenidega). Alates ravimainete soovitata suukaudset manustamist antibiootikumi griseofulviin, ravi Kahjustatud piirkondades fungitsiidne salvid. Kui trihofitii veised ja hobused koos profülaktiliselt ja terapeutiliste vaktsiinide kasutada konkreetseid eesmärke.

Lit.: Kashkin PN, Sild, 3. väljaanne AL., 1967; A. Sarkisov X. [jt], diagnoos seenhaigused (mükoosid ja mycotoxicosis) loomad, Moskva, 1971.

+++

Sild kala, sama asi saprolegniozy.

+++

dermatomitsetami (Dermatomycetes), dermatofüütide (dermatofüütidesse), suur grupp patogeensete seente mis põhjustavad Sild. D. klassi kuuluv Deuteromycetes'e. In patogeensuse D. jagatud antropofilnymi mõjutavad ainult inimese, ja zooantropofilnye mõjutavate inimestel ja loomadel. Loomsete patogeensed liigid perekonda kuuluvate Trichophyton, Microsporum, Achorion.

General morfoloogilised märk AD kultuuri ja meedia: raku septate, hargnenud seeneniidistik. D. omapärane aleuria, arthrospores, vahe- ja terminali klamüdospoore ja spindlid. Eoste D. läbi aleuria, ulatudes üksikult, paaris või kobaratena külgedel või otsad seeneniidistik. Aastal patoloogilise materjali patsientidelt saadud AD rohkem monotoonne muster, erineb pilt toitekeskkonnale esitles seeneniidistik tükkideks lagunemise arthrospores. D. kasvavad hästi tihe ja vedelas keskkonnas süsivesikuid (Saburo keskmise naistepuna agar, porgand); Saadi iseloomulik kolooniad, mille struktuur mõjutab erinevaid füüsikalised, keemilised ja bioloogilised tegurid.

Väliskeskkonna ja patoloogiline D. vastupidavast materjalist. Võib jääda elujõuliseks aastaid ja allikas loomade nakatumist. In kahjustatud juuksed D. säilitada kuni 2-10 aastat. D. hukkuvad mõjul 5-8% -lisest aluselise lahusega 20-30 minutit, soolhape ja väävelhape 45-60 minutit, 1-3% mine formaldehüüdi lahusega 15 minutit. D. määratud toimub lähtuvalt nende morfoloogilisi tunnuseid patoloogilise materjali ja kultuure, võttes arvesse iseärasused kliiniliste ja loomataudid nende poolt põhjustatud.

Viited. cm. Art. Dermatomükoosid.

+++

dermatoplastika, nahk, plastik, taaskasutamine nahka. D. värskete saaduste pinnal haavade ja haavandite, kaetud tervete granulatsioonide.

+++

dermatofüütide, sama dermatomitsetami.

+++

desensitisatsioon (ladina de -. eesliide tähistab eemaldamine ja sensibilis - tundlik), antianafilaksiya, tundlikkuse kadu keha allergeenile. See tekib kui ettepanek enne kasutusele peamine allergeen doosid manustatakse loomale nagu minimaalne annus allergeeni põhjustades mingit vastust. Vaata. Allergia, anafülaksia.

+++

desikandid (ladina desicco -. kuivatatud), kemikaalid, mida kasutatakse saagi kuivatamine Viinapuu, et kiirendada valmimise kultuure. Kui valesti, D. võib põhjustada mürgistuse loomad. Vaata. Pestitsiidid ka.

+++

desmotomiya (kreeka Desm {{o}} s -. kobaras ja tom {{e}} - lõigatud), lõika side. Operatsioon viidi läbi mediaalse sideme põlve otse tassi korduvate nihestused teda üles veised ja hobused. Tegutsevad alalise loomade kasutamisega neuroleptiline või hloralgidratnogo uimastamist. Shrew loomad tegutseda lamavasse asendisse küljel jalale; see on sisse tõmmatud, ja ülejäänud jäsemed omavahel ühendatud.

Between keskelt ja mediaalne sirge sidemete (mediaalne taga) sisseimbumise koe lahusega novokaiinille. Nende vahel nöörid (lähedal liitumispunkt sääreluu) kudede punktsioon tenotomy, saada oma lõpu taga mediaalne sideme vastasküljel nahka. Tulles tenotomy tera suunas mediaalse kõõluste, lahkama, ja sügav pealispinda (joon.) Kuni iseloomulik moment, vähendada sidemete tüve ja tagasi põlvekedra paigas. Haav või süstitakse antibiootikumi sulfanilamide ravimit määrata kaks pistet Okslikust õmbluse ja katta haav sidemega diynoy kõne. 3 päeva pärast loomade saaks vabalt liikuda.

Lit. Magda II Itkin B. 3. Voronin II operatiivkirurgia põhitõdesid topograafilise anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1979.

Desmotomiya mediaalne kõõluste: a - põlvekedra; b, c, d - mediaalne, keskmine ja külgmine sidemete otsene; g - külgmised kaldus sideme.

+++

pesuvahendid (ladina detergeo -. puhastatav), sünteetilised ained suure pinna aktiivsust ja seoses puhastamiseks, desinfitseerimiseks ja lahustamiseks tegevus. D. Molekulid on pikad süsivesinikahel (8-20 süsinikuaatomit), mis on ühest otsast on dissotsieeruva ionic või polaarseid rühmi. D. Seega jaguneb anioonsed, katioonsed ja mitteioonsed. Seal amfolyyttiset ja D. mis sisaldavad samaaegselt karboksüülrühma (sulfoefirnuyu) ja aminorühmaga. D. on valmistamisel kasutatud erinevate desinfitseerimisvahendid, farmaatsia- ja fungitsiidse aineid nagu detergendid ja pesemisvahendite desinfitseeriva praktikas biokeemilised (nt puhastamisel ensüümid) ja viroloogilise (puhastamisel ja viiruse kontsentratsioon) laborites. On piimatootjate kasutamine D. sulfanol pulbrid A, B, C, mis sisaldab sulfanol naatriumi metilsilikat et al., Dezmol ja teised. D.; Piimatööstuse ettevõtete - "Trias-A", "Vimol" pesuvahendi segu 1, 2, 3, 4; lauas - "Dempo", PDK-1, WPC-2. Pärast kohaldades D. ruumid, seadmed, inventar põhjalikult pesta sooja veega.

+++

roojamine (ladina defaecatio -. puhastust), slozhnoreflektorny tegu eemaldamine sooled väljaheites. See tekib perioodiliselt lõõgastumist anal sulgurlihase ja vähendades soole lihaste tulemusena ärritust pärasoole limaskesta retseptorite fekaalid. D. Center asub lumbosacral seljaaju. Hobused D. esineb 5-12 korda päevas, mäletsejate - 10-20 lihasööjate toitumine liha - 2-3 (segatud toit tihti). Looma võib aeglustada D. Vt. Ka seedimist.

+++

defibrinirovanie Vere, in vitro vabanemise fibriiniks. Viimase sademed kujul kiudude verest oma loksutades. Defibrineeritud veri ei hüübida, punaliblede jäävad tema seerumi suspensioonis. Vere võetud loom, valatakse defibrinator (viaal klaashelmed) ja jätkata 10-15 minutit loksutada. Seejärel veri filtriti läbi steriilsete marli 3-4 kihti. Defibrineeritud vere kasutatakse formuleerimist RSK kasutatakse vereülekannete toota terapeutilise seerumeid ja muudel eesmärkidel.

+++

Lõpliku host (ladina definitivus -. määramisel) sama final boss.

+++

defoliandid (ladina de -. eesliide tähendab eemaldamine ja folium'st - lehed), kemikaalid, mida kasutatakse, et eemaldada lehed (defoliatsiooni-) kultuurtaimede. Kui valesti, D. võib põhjustada mürgistuse loomad. Vaata. Pestitsiidid ka.

+++

kabja deformatsioon, häirib normaalset kujul kabjad (sõrgade). Eelsoodumus AD. (In hobused) tekib siis, kui lai, kitsas ja vaccinia tantsmeysterskoy lavastus jäsemeid. Omandatud D. k. Areneb rikkumise tõttu loomade heaolu eeskirju, enneaegne või ebaõige arveldus sõrgade ja rautamine samuti tingitud haiguste (nt reumaatilised põletik kabja). Kui tõuloomi ei tohiks kasutada loomade pärilike AD. Või valeandmeid jäsemete. Vaata. Samuti rautamine.

+++

Suhkruta diabeet (Diabetes insipidus), suhkruta diabeeti kliiniline sündroom, mida iseloomustab polüuuria ja polüdipsia. D. n. - Tagajärg lüüasaamist hüpotaalamuse-hüpofüüsi süsteemi, millega kaasneb langus vee tagasiimendumise vähendades vabastamist antidiureetilise hormooni - vazopresina. Loomad on haruldane. Juhtumid D. n. koerad, kassid, hobused skleroos, põletiku ja tromboos hüpofüüsis. D. n. arendab söötmisel hallitanud kliid, kaer, mais, ajutise sündroom, mis kaob mõne päeva pärast, kui jätta need toidu dieeti. In haige looma - suurendada päevane annus uriini, janu, kuiv nahk ja limaskestad vähenes süljeeritus ja higistamine. Diagnoos põhineb haigussümptomeid ja tulemused füüsilise ja keemilise analüüsi uriini.

Ravi: valgu piiramisega oma dieeti, sool ja vesi; SC - pituitrin (on ajutine efekt).

+++

suhkurtõbi (Diabetes mellitus), diabeet, haigus, mida iseloomustab organismi mürgistus, mis sisaldavad suurel hulgal suhkrut veres ja uriinis. Täheldatud peamiselt koerad.

D. a. - Tagajärg harimatus kõhunääre insuliini on seotud funktsionaalsete häirete või orgaanilised kahjustused {{}} saareke rakke. Põhjused need muutused võivad olla järgmised: ainevahetushäired, nakkushaiguse valikul suur hulk eessagara hormoon, atroofiat ja pankrease parenhüümi overfeeding loomadel. Kui DA. purustatud igasuguseid ja eriti süsivesikute metabolismi, mis põhjustab kõrgema sisu (glükoos) veres ja kudedes, ketoos. D. a. manifest kurnatuse ja üldise nõrkuse; täheldatud suurenenud janu ja polüuuria. Uriini nõrgalt happeline reaktsioon sisaldab atsetooni, glükoos (3-16%). Suurenenud veresuhkru ja ketokehade. Mõnikord on katarr ülemiste hingamisteede ja kopsude, katarakt, tuhmumise ja sarvkesta haavandid. On mullaviljakuse vähenemist ja toksilisuse loom sureb diabeetiline kooma. Diagnoos põhineb sümptomid ja uuringu tulemused uriini suhkru. D. a. Tuleb eristada neerude glükosuuria, kus suhkur eritub uriiniga, kuid veres tema sisaldus ei ületa norm.

Ravi. Dieedi sisaldab väikeses koguses rasva. Manustatuna subkutaanselt või intramuskulaarselt (koerad) insuliin (5,10 IU) 2-3 korda päevas; diabeetilise kooma - kofeiin, insuliini (suurtes annustes), isotooniline naatriumkloriid, glükoos ja intravenoosselt või viiakse naatriumvesinikkarbonaadi lahusega. Ennetamine hõlmab igapäevase kehalise (1-2 tundi), mõõdukas toitmine piiratud koguses süsivesikuid.

Lit.: Gutira F. [jt], Private patoloogia ja ravi lemmiklooma kohta. temaga., Vol. 2, Vol. 4, M .. 1963.

+++

diagnoosi veterinaarmeditsiinis (kreeka di {{a}} gn {{o}} sis -. tunnustamine), lühike meditsiiniline otsus umbes haiguse olemust ja patsiendi seisundi loom, väljendatuna kaasaegse veterinaaria. D. On haigusi - nimi haigus vastavalt kinnitatud klassifitseerimise ja üksikute ID, peegeldades üksikuid omadusi keha haige loomaga. D. haigus (nosoloogilised AD) on piiratud eraldamise iga üksikjuhtumi haiguse ühe või teise vormi nosoloogia: ei kajasta kõiki funktsioone haige loomaga, ei avalda ta konkreetset seisundit. Lisaks erinevate loomade, haige sama haigusega peetakse teineteisega sarnased juhtumid. Seadmisel individuaalne DA näitas põhjalikku uurimist loom etioloogilised, sümptomaatiline, morfoloogilised, funktsionaalne ja patogeensete E. elemente käsitleda tervikuna, seoses antud patsiendi. Sest erimääratluse haiguse ja seisundi haige loom on sünteetiline või täis, D. (kombinatsioon andmed D. haiguse ja üksikute AD).

Teel loomine ja valideerimine AD võivad olla otsesed, erinevus, vaatluse teel ravitoime kohta. Direct DA või analoogiline - mõiste haiguse võrdlemise teel ja kliiniliste sümptomitega loom patsiendi iseloomulike tunnustega vastava hästi uuritud haigus, mis on võimalik patogkomonicheskih sümptomeid. D. Differential - tunnustamine haiguse kõrvaldades haigusi sarnased kliinilised tunnused. D. jälgides - Recognition haiguse tagajärjel tähelepanek teatud aeg, mis kulub sümptomite arengut, mis iseloomustavad seda haigust, ja viisid läbi uuringu. D ravitoimet - tunnustamise konkreetsete haiguste tulemuslikkuse raviks seda patoloogiat. Ajal taudi eristatakse: alguses AD (haigus avastatakse varajases), hiline AD (seotakse täielikult välja arendatud või protsessi lõpetamiseks), tagasiulatuva D. (põhineb uuringu materjalide mineviku, mis on, arvestades majanduse või probleeme piirkondades selle haigus), post-mortem (ristlõike) AD, mis põhineb uuringu tulemused lahkamine. Olenevalt ainega kehtivuse eristame D. esialgsed, mis on hüpoteetiline lõplik või põhjendatud, DA puhul (ilma usaldust õigsuse AD). Kliinilises praktikas määral usaldusväärsuse eest AD võivad olla õiged, kahtlane ja eksitav. Ka D. põhihaiguse, komplitseeritud võimalik AD ja sellega seotud haigused.

Lit.: Kliiniline diagnoos sisehaiguste põllumajandusloomade, 3. väljaanne., Moskva, 1971.

+++

Diagnostika (. Kreeka diagnoosimisel {{o}} stik {{o}} s - ei tunne) veterinaarmeditsiinis jagu of Clinical Veterinaarmeditsiini meetodite kohta loomkatsetes tunnustamise oma haiguse ja keha peab määrama vajaliku ravi ja ennetavad meetmed. D. uurib ka anatoomilised ja füsioloogilised omadused erinevatel loomaliikidel seoses kliima- ja keskkonnatingimustega, mis on eriti oluline siis, kui kasutusele aastal karjakasvatussektori tehnoloogia.

D. On sisemise mittenakkuslike haiguste (kliinilised AD), kirurgilised (vt. Operatsioon), sünnitusabi (vt. Sünnitusabi), bakterioloogiliste, D. nakkuslik bolzney, helminthological (vt. Invasiivne haigus), ning muud Surmajärgne.

Kliinilised D. hõlmab põhiosast: uuringu uurimismeetodeid (üld- ja spetsialnyeh - instrumentaalmuusika, labori jt.) Haiged loomad - meditsiinidiagnostikaalane; Uuring haigussümptomite ja nende diagnostiline väärtus - semioloogia; uuring kriitiline hinnang uuringu patsientidest nende loomade tulemusena, mis on diagnoositud - meetod diagnoosi. Kliinilised AD jaguneb üld- ja eriline. General D. uurib küsimusi registreerimine haige loomaga, ajalugu, määrates selle harjumuse, uurimismeetodeid naha ja nahaaluse koe, pindmine lümfisõlmed, mis on nähtav limaskestade ja kehatemperatuuri mõõtmiseks. D. arvestades erimeetodiga ja tehnikaid uuringud siseorganite ja süsteemide (kardiovaskulaarsete, hingamisteede jne), samuti veri, uriin, mao- ja soolesisaldisest, seljaaju vedelikku jms. D.

Objektiivselt uurida patsiendi looma kaasaegset kliinilist AD abil sage (tuum) ja eriline uurimismeetodeid. Ühised meetodid on kontroll haige loom, palpatsioon, löökpillid ja auskultatsiyu keha Temperatuuri; erilised - intubatsiooni, kateteriseerimine, x-ray, endoskoopia (rhinoscopy, laparoskoopia, jne ..), graafiliste, elektrodiagnostiline uuringud (elektrokardiogramm, jne), biopsia, torgake kehaõõs, lümfisõlmed, toruluude jne verepildis. , maosisu, fekaalid, uriin, mäda, ja teised. Aastal keeruliste juhtumite diagnoosimiseks pöörduvad kohtuprotsessi operatsiooni otsese uurimise ja uurimine kohalikke muutusi. Mõnel haiguste kasutatud funktsionaalse DV, mis võimaldab hinnata, kuidas mõjutab funktsiooni üksikute organite ja süsteemide mõnel juhul märkimisväärset saadud andmetega diagnoosi lehe radioaktiivsed isotoobid, allergiline ja teiste diagnostiliste proovide. Research. Olulise panuse kliiniliste AD tehtud välismaal (I. Marek, O. Frёner jt.) Ja vene (K. M. Holtzman, NP Rukhlyadev, GV Domrachev AV Sinev ja teised. ) teadlased. D. Kliiniline muidugi õpetatakse ülikoolides erilist veterinaarasutusse. Need osakonnad arendama uusi kaasaegseid loomkatsetes.

Mõiste "AD", pealegi esindavad kogu loomkatsetes patsiendi protsess rahutuste ja avastamine reaktsioonid, mis kujutavad endast sisuliselt haigus.

Lit.: Kliiniline diagnoos sisehaiguste põllumajandusloomade, 3. väljaanne., Moskva, 1971.

+++

diagnosticums bakteriaalne suspensioone surmatud baktereid või teiste antigeenidega kasutatud seroloogiliste diagnoos nakkushaigusi. Neil stabiilne omadused, konkreetsed, ohutu ja lihtne kasutada. Diagnoosimiseks brutselloosi kaudu RA läga kasutades formaliini tappis Brucella kasutades RAC - kolloidne ekstrakt soojuse tappis Brucella kolme tüüpi reaktsiooniga ringikujulisel piima - tapetud lehma läga tüübist brutselloosse värvitud hematoksüliini sinine. Diagnoosimiseks kampülobakterioosi veiste ja lammaste lehe RA emakakaela-tupe lima kasutatud kampülobakterioosi patogeeni peatamise formalinized füsioloogilise naatriumkloriidi lahusega. Listeriozny antigeeni (vedrustus tappis Listeria) kasutatakse diagnoosimiseks listerioos kõigis loomaliike RSK; tripanosomozny antigeeni (obmytaya kaalu tripanozom, konserveeritud fenool) - diagnoosida kargtaudist hobused, eeslid ja nende hübriidide RSK; Sapna antigeeni (vodnokarbolovy ekstrakt autoklaavitud peatamise Sapna mikroobid) - diagnoosimiseks malleuse kasutades RAC. Tilk verd on kohaldatud RA värvi pullorozny katseklaasis RA - mikoplazmozny antigeenide; tuntud ka anaplazmozny, ovisny ja paratuberkulёzny antigeenide RAC. Vaata. Samuti Biologicalsi.

Lit.: Khitrov VS, Alekhine RM, käsiraamat Veterinaar Biologicals, M., 1973.

+++

diazolin (Diazolinum; PC B-nimekirjas), protivogistaminnoe (anti-allergiline) tähendab. Valge või valge sinise polka kristalliline pulber. Vees ja orgaanilistes lahustites, lahustuvad kontsentreeritud väävelhapet. Meetme kestus, suurendab tõhusalt narkootiliste ja valuvaigistavad ained. Kohaldatud allergilisi haigusi. Toas: lehm 2,0-3,0 g; hobune 1,0-2,5 g; koer 0,05-0,1 g ärritusnähtude vältimiseks limaskesta mao D. soovita saades pärast söötmist, parem kapslid. D. Hoida konteiner, kaitstud niiskuse ja valguse eest.

+++

diakarb (Diacarbum), diureetikum. Valge kristalne pulber, mis lahustub vees halvasti. Kanna turse südame päritolu, nefroosist, maksatsirroos. Pikaajaline kasutamine võib põhjustada laktatsidoosi; et vältida selle arengut, naatriumvesinikkarbonaat manustada. Toas: hobuse 1,5-2,0 g; koer 0,1-0,2 g; kass 0,04-0,06 g

+++

Dialüüsi (kreeka di {{a}} lüüs -. Laienemist, kontor), meetod vabastamise kolloidse süsteemi kõrgmolekulaarsed ained lahendusi tõeliselt lahustatud need madala molekulmassiga ainete abil semi-läbilaskvad membraanid. D. kasutatakse bioloogias saamise puhas valgupreparaatides, narkootikumid eraldamiseks hormoonid.

+++

diapedeesi (kreeka diap {{e}} d {{e}} sis -. ületamine), sissetungimine erütrotsüütide läbi katkematu seina kapillaarid ja väikesi veene tulemusena rikkumise oma kolloidse struktuuriga. Ta tõi palju nakkushaigusi (siberi), mürgistus, trauma ja ajukasvaja.

+++

Kõhulahtisus (kreeka diarrh {{eo}} - aegub.), Kõhulahtisus, sagedased isolatsiooni või poolvedel pihustustemperatuurini purse vedelat väljaheidet; sündroom väga palju funktsionaalne ja mahepõllumajanduslik haigused. On üks varajase (primaarne märke sekretoorse ja motoorsete häirete seedetrakti, tavaliselt areneb erinevate mittenakkuslike (mürgine düspepsia, gastroenteriit, gastriit, jne) ja nakkushaigustega (salmonelloos, pastörelloosiga ja teised.). D. võib avalduda kujul sekundaarne kliiniliste sümptom, mis arendab taustal palavik, mis toimub septilise protsessi D. -., üks keha reaktsioonide vastuseks ummikuid seedetrakti suur hulk mürgiseid aineid vastsündinu loomade äge AD viib dehüdratsioon, vere hüübimist ja suurendab viskoossust. . DA võib tsentraalse sisenedes vereringesse märkimisväärne kontsentratsioon mikroobide dioksiinide ja mürgiste ainetega mürgiseid aineid vahe metabolismi tulemusena madal hapnikusisaldus, või auto-joove (ureemia), endokriinsüsteemi häired (kilpnäärme ületalitluse, jne ..), erinevad allergopatiyah.

Kliinilised ilmingud AD sõltub arengustaadiumis põhihaiguse. D. On õige ja vale; Viimasel arendab loomadel, kellel on kõhukinnisus limaskesta vastuseks mehhaanilise mõju tahke väljaheited koos püodermiat. Eksitav D. kaasas valus roojamine, vabanemist tahke tükki fekaalid segatakse vedelikuga põletikuline eritist, lima ja veri. Koostis, tekstuuri, reaktsioon, värvimine ja maht fekaalid AD sõltub iseloomust põhihaiguse. Põhjuseks AD seatakse laiaulatusliku uuringu haigeid loomi. Prognoos sõltub õige ja õigeaegselt tuvastada AT etioloogia ja ratsionaalne ravi, samuti laval peamisi ilminguid haigus. Kõige tõhusam etioloogilised ravi D.

+++

diastol (kreeka diastol {{e}} -. pingeid, pikendamine), südamelihase lõõgastumist vaheldumisi südamekoone. D. Kui vere veenist siseneb aatriumi ja südame vatsakestest.

+++

diathesis (kreeka di {{a}} Thesis -. eelsoodumus), spetsiaalse eelsoodumus organismi teatud haigustele. D. - ei ole haigus, vaid valmisolek tekkimist teatud patoloogiliste protsesside. Patogeensed alus D. - patoloogiline reaktsioon organismi tulemusena ei ole täielikult uuritud häired närvisüsteemi. D. - ajutiseks vara keha, siis võib tekkida ja kaduda ajal ontogeny. Põhjus D. loomad - kestev mõju keha naissoost lootele ja haigustekitajate, puudulik söötmine ja muud tegurid, mis põhjustavad püsiva ainevahetushäired .. Ehk pärilik päritolu D. On mitut liiki hemorraagilise E. D. - eelsoodumus veritsushäiretele tulenevad puudumine vereliistakuid at lekkiv veresoonte seintele (lööve nakkushaiguste ja teised.), Tulemusena rikkumisi veres võimet tromb ( maksahaigus, hemofiilia). Nervnoartritichesky D. avaldub ainevahetushäired, peamiselt valkude ja rasvade (D. uraatide, podagra või kana). Perikardiaalset AD iseloomustab nahakahjustused (urtikaaria, ekseem jne) ja limaskesti, bronhiit, gastroenteriit.

+++

diathermy (kreeka diathermain {{o}} -. soojendada), elektroteraapiaseadmete ravi kasutades kõrgsageduslike vahelduwool suurt jõudu sügav küte kudedes. D. kasutada spetsiaalseid seadmeid, mis muundavad vahelduvvoolu sagedus kõrge - kuni 1-1500000 tsüklit sekundis .. Väljundpinge masina jõuab 100-150 V, praegune 3.1 Võimsus diathermy praeguse erinevalt võrgustik, läbides kudedesse põhjustab ärritavad või kahjustada. Imendumist suure energiaga praeguse termiline toime saabub praktiliselt. kogu paksus kudedes, mis asuvad elektroodide vahel. Vabastamiseks menetlusi, mida kasutatakse kahest nelinurksest plii elektroodi 0,3-0,5 mm paksune. Et tagada hea kontakt kohapeal elektroodi taotluse peanahka ja nahka põhjalikult seebi ja alkoholiga niisutatud või seebiveega, tagades ühtlase ovlazhneniya kogu ala suurus on valitud elektroodid korra. Elektroodid kinnitatakse kummist sidemed või korter liivakottide saavutada ühtne sobitada neid keha kogu pinnale. Protseduur doseeritakse tunnistust seade. Ravi kestus 10-20 minutit. Neid juhib päevas 10-15 päeva jooksul. D kasutatakse kütmiseks kudede mis ei ole kättesaadavad tavapäraste termiline töötlus seedesüsteemi haiguste, maksa-, neeru-, põie-, lihaste ja liigeste vigastuste ja muu seade. Aseptic patoloogilisi protsesse. Vaata. Füsioteraapia ja ka põlema käesolevas artiklis.

+++

Ava (Diaphragma), kõõluste-lihaste vaheseina imetajate ja inimese, mis eraldab rinnaõõne kõhu. D. kumerad kraniaalse ja jõuab 6-7 ribi. See täidab ülesannet peamine hingamisteede lihasesse. Kui lõikad koos kõhulihaseid, D. osaleb tegude oksendamine,, mäletse, defecating, urineerimisel ja sünnitust.

+++

Dibazolum (Dibazolum; PC B-nimekirjas), antispasmoodilise, antihüpertensiivse ravimi. Valge või valge või hallikasvalge või kollakas kristalne pulber. See lahustub vees ja kloroformis, kergesti alkoholis lahustub. Kanna halvatus, neuriit, hüpertensioon, spasmid maolukuti, sooled. Toas: hobuse 0,02-0.06 g; siga 0,006-0,02 g; koer 0,003-0,005 g Hoida hästi suletud anumas.

+++

dibiomitsin (Dibiomycinum), antibiootikumi kloortetratsükliin soola. Kristallpulber kuldkollane värv. Vees lahustub ja glütseriini, moodustab suspensiooni piimaga. Madal toksilisuse on pikaajaline tegevus. Rakendatud lihasesse profülaktiliselt sigade atroofiline riniit, pastörelloosi pardid; nekrobakterioze, klostridiozah lambad, vibrioos; paikselt nakkusliku keratokonjunktiviidiga et al. kujul silmahaigused silmasalvi sisaldas 1 g 10 000 IU. Annuste lihaste 1 kg kehakaalu kohta tuhat ühikut :. 20-30 lehma, lamba 30-50, 30-75 siga, part, 50-70, kana, kalkun 100. Sisestage 1-3 korda vahedega 7-15 päeva.

+++

dibromo, naled, neyled, nikabrom, fosfororgaanilised insectoacaricide. Seda kasutatakse vesiemulsiooni kaitseks hirved poolt midges, nahaalune ja nasaalse gadfly, et võidelda ektoparasiidid kana (0,2% naya emulsioon), hävitamine täid ja tangid veistel (0,3% naya emulsioon). See viitab srednetoksichnym ühendid (LD50 4% mine tolmu D. valge hiired - 305 mg / kg valge roti - 430 mg / kg, 50% emulsiooni valge hiired - 140 mg / kg). D. Tapmine töödeldud põdraliha on lubatud talvel, linnud - 10 päeva pärast ravi linnukasvatushooned. Aktsepteeritav Jääkkogus feed 0,1 mg / kg. Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

divaktsiny (kreeka di liitsõnades -. kaks korda ja vaktsiinid), vaktsiinid, mis sisaldavad patogeene (antigeene) kahe haigused. D kasutatakse vaktsineerimiseks kaks haiguste nagu nakkushaigused ja vastu bradzota enterotoxaemia lambad.

+++

Erinevus (alates pozdnelat divergentia -. Lahknemise) lahknemine tunnuste ja omaduste Evolutsiooni käigus algsest pere organismirühmade. D. - tagajärg kohandamist loomad ebavõrdse keskkonnatingimused mõjul loodusliku valiku. Näiteks erinevate imetajate jäse - hobuse kabjad kohandatud joosta, ujuda uimed delfiin - ujuda jms - .. Tekkis läbi D. algsest viie varbaga jäsemeid primitiivne roomajad. D. füsioloogias - lahknevus impulsid läheb ühest närvikiu erinevaid neuroneid ja aju. Loo tingimused, mis soodustavad suure arvu neuronite sünkroonne töö ja koos lähenemise pakub integreeritud tegevuse närvisüsteemi. Keskm. Lähenemine.

+++

diverticulum (diverticulum), piiratud eend seina torukujulise ja õõnes elundite (söögitoru, soole, põie-). D. On kaasasündinud ja omandatud, tõsi (eenduvad kõik kihid keha) ja väär (ainult limaskesta mõlgid kaudu defekti lihaste kiht seina). Autor päritolu eristada D.: Veojõu (moodustumise tõttu näiteks arm väljaspool keha); pulsionnye (tulemusena suurenenud surve siseseinale keha); tractional-pulsionnye (mõjul seina keha seest ja väljast). D. süvendid seedeelundite akumuleerub sisu mis laguneb, põhjustades põletikku limaskesta. Loomi sageli diagnoositud AD söögitoru.

söögitoru diverticulum (diverticulum esophagi), punnis seina söögitoru, tavaliselt üle tema koha sulguse, armi kokkutõmbumine, kasvaja või vigastatud kohas lihaste kiht. D. kaela hästi väljendatud vastuvõtu ajal toidu kujul pulseeriv kühm vasakul küljel kaelasoonde küveti, kaasas süljevoolus ja veistel vatsa kõhupuhitus. D. rinna- osa söögitoru diagnoositud fluoroskoopias.

Ravi on võimalik AD emakakaela (esophagotomy, resektsiooni või õmmeldes seina söögitoru).

+++

Digalen neo (Digalen-neo; PC B-nimekirjas), novogalenovyh narkootikumide saadud lehtedest Digitalis rukis; süda (cardiotonic) tähendab. Läbipaistev vedelik veidi kollakad. Saadaval suulise ja süstitavad. Kanna südamepuudulikkus erineva päritoluga. Toas: lehm 25,0-70,0 ml; hobune 15,0-50,0 ml; lambad 5,0-15,0 ml; koer 0,5-1,0 ml. Säilitada kaitstud kohapeal.

+++

dieetravi (kreeka diaita -. dieeti ja Therap {{e}} ia - ravi), tervisliku toidu, sööda kasutamine ravi eesmärgil. In nimetamine D. juhindub tekkepõhjused ja haiguse patogeneesi ja patsiendi seisundist, võttes arvesse liik, tõug, vanus, sugu ja tootlikkuse loomi. Seotud haiguste puudulik söötmine või ainevahetushäired, manustatakse söödaratsioonidest või spetsiaalse söödalisandite jaoks täielik rahulolu vajadusi looma organismi. Vähene vitamiine söödaratsioonides on täis vitamiini sööda või kontsentraadid vitamiine. Selle vitamiini sööda taimtoidulised kasutada heina, heina jahu, kombineeritud silo, kasvama läinud terad, drozhzhёvanny toitu jne.; Lihatoiduliste - piima, liha, värsket kala, maks ja munad. Mis puudujääk või vale suhe makro- ja mikrotoitainete keha tasakaalu söödaratsioonidest vastav mineraal sidemed, mis on koostatud graanulitena või sisaldava loomasööda naatriumkloriid, koobaltbromiidi ja mangaani tsinksulfaat ja kaaliumjodiidi (koos endeemsete luuhaiguse). Kui seedesüsteemi haigused, millega nimetatakse D., juhendab ja patoloogilised muutused selles süsteemis. Mäletsejate on oluline taastada normaalse toimimise sümbiootiline mikrofloora ja mikrofauna on eesmao ja muud loomad - sekretoorse funktsiooni magu ja soolestikku. Pärast taastamist seedimise aktiivsust loomad järk (5-6 päeva) viiakse üle normaalse rinnaga.

Kui seedeprobleemideni vastsündinud säilitada vee-soola režiimiga jootmise soe isotooniline naatriumkloriidi lahus. Kui hepatiidi ja maksa düstroofia söödaratsiooni rikastada lipotropic aineid - süsivesikuid ja kõrge kvaliteediga valku. Kui neerukahjustuste on välja toitumine keedusoola. Kui teravalt esinevad haigused, millega kaasneb palavik, igapäevane sööda määr on vähenenud 10-30% võrra ning viiakse söödaratsiooni lahtistav - juured, rohi, piimatooted; söödaratsioonidest vitamiinidega rikastatud. Juhul kahju lõualuu, keele, neelu ja masendus kunstlik toitmine on kasutatud; vee-soola ainevahetuse toetamise kunstlikult või klistiir sooja soolases vees ja glükoosi. Hekslimaterjali purustatud ja toidetud segatult kontsentraatidest nagu puder. Vajadusel feed segu lahjendati veega ja süstiti makku läbi söögitoru toru.

Lit.: Dmitrochenko AP, Nisu PD, põllumajandusloomade söötmiseks, L. 1964.

+++

Sigade düsenteeria (Dysenteria suum), nakkushaiguse iseloomustab verise kõhulahtisuse ja nekrootilised kahjustused jämesooles. D. a. See on laialt levinud paljudes riikides, kaasa arvatud Nõukogude Liit; põhjustab suurt majanduslikku kahju seakasvatusega.

Etioloogia reklaami. täielikult ei mõisteta. Arvatakse, et kõige tõenäolisem patogeen - spiroheedi Treponema perekonnast pere Treponemataceae.

Epizootology. D. koos. Eriti vastuvõtlikud noored kuni 5-6 kuu vanuselt. Haige ja täiskasvanud sigu. Allika ja reservuaari nakkuse patogeeni on haiged sead ja latentse haigete loomade kes mõjul kahjustav tegur haiguse võib halvendada. Nakatumine toimub peamiselt seedetrakti toit, vesi, voodipesu jms Soiled eritised haigete loomade. Levik haiguse kaasa ebasanitaarsed tingimused loomade heaolu, puudulik söötmine, vähene liikumine ja perebolevanie muud nakkushaigused. Sellises olukorras AD. sageli peatub haigus. Immuunsus on D. koos. See ei ole uuritud.

Kursus ja sümptomeid. Haigus on äge, alaäge ja krooniline (täiskasvanud sigade). Haiguse peiteaeg 2 päeva kuni 4 nädalat, keskmiselt 6-21 päeva. Põhijooneks D. koos. - Kõhulahtisus, kõhukinnisus vaheldumisi aega. Värvi fekaalid alates punakaspruun kuni tumepruun. Väljaheiteid nähtav vere hüübimist, mädane eritist, lima moodi, on mõnikord võimalik leida tükki soole limaskesta. Kõhulahtisus tekib tavaliselt 3-7 päeva pärast esimest haigusnähtusid - loomade rõhumise, söögiisu langus, väike palavik.

Patoloogilised muutused väljendatakse peamiselt katarraalne või Nekrootiliste põletik limaskesta jämesool (käärsoole ja pime). Kui haiguse kestust üle 7-10 päeva täheldatud hemorraagilise nekroosi põletik limaskesta (joon.). Sel juhul limaskesta volditud, kaetud juustjasse õitega (film), hall-valge, kollane või punane.

Diagnoos põhineb episootiauuring, kliinilisi, patoloogilisi, histoloogiliste ja laboris (flokuleerimise reaktsioon, mikrobioloogiliste, seroloogiliste meetoditega luminescent) andmed. Välista sigade katku, salmonelloos, enteroviirust infektsiooni Coli infektsioon, sööt jne .. Gastroenterokolity sigu.

Ravi. Soovita osarsol ja antibiootikume. Enne kui osarsola sigade (va piimapõrsad) eest 14-18 tundi ei sööta ja joota, annab lahenduse naatriumsulfaati (10,0-15,0 g 1 liitri vee kohta 1 loom). Osarsol võib manustada koos toiduga või värske sooda lahusega (100 ml vees 10 g naatriumvesinikkarbonaadi ja 2,5 g osarsola). Annuste osarsola: põrsaste imetamise 0,001-0,01 g; võõrutatud 0,1-0,2 g; noored 0,2-0,5 g; täiskasvanud sigade 0,5-0,7. Osarsol komplekt 2 korda päevas 3 päeva. Rakendatud ka veterinaar- dipasfen, Tila, iprogal ja teised.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Ennetamiseks reklaami. rikastes majapidamised, eriti tööstusliku kompleksi, rakendada meetmeid, mille eesmärk on takistada kehtestamine haigusetekitaja. Seakasvatusmajanditega pea vastama veterinaar- ja tervishoiu eeskirjades ja söötmise, käitumise universaal poegimist, desinfitseerimine. Kui teil on DV. haigete ja kahtlaste loomade haiguse kohe isoleerida ja saadetakse sanitaartapmisi. Samuti saadetakse sigade tapmise, mis on masin, mis on isoleeritud neid loomi. Masinad, kus haige, puhastatavad ja desinfitseeritavad põhjalikult nym 4% naatriumhüdroksiidi lahusega. Seinad, põrandad, uksed ja kõik metallist esemeid põles leeklamp. Siis jälle ruumid on desinfitseeritud valgendajaga ja valgendada. Pärast 30 päeva viimases desinfitseerimine toimub põletamise leeklamp põrand, seinad ja uksed. Kahtlusaluste nakatunud loomade sigala, kust anti patsientidele profülaktiliselt manustada osarsol, Tila, veterinaar- dipasfen ja teised.

Lit.: Pritulin PI, nakkuslik gastroenterokolity sead, M., 1975.

Lüüasaamisega käärsoole sigade düsenteeria.

+++

düsenteeria lambatalle (Disenteria agnorum), anaeroobse düsenteeria talled, vastsündinud tallede äge mürgitus, mida iseloomustab hemorraagilise kõhulahtisust ja soolestiku põletik. D. I. levinud riikides aretusega tegelev peen vill lamba, sealhulgas NSVL. Põhjustab olulist majanduslikku kahju, mis on seotud suure surmaga Lambad (kuni 80-100%).

Etioloogia. Patogeen D. I. - Eoseid moodustavate anaeroobne mikroob Clostridium perfringens tüüp C. Põhi keskmise on intensiivne kasvatamine mikroob toodab eksotoksiiniga. Toksiin põhjustab haavandeid ja nekroos üksikute sooleosa ja suurtes kogustes tungida vereringesse, põhjustades üldmürgisuse.

Epizootology. D. I. Ta esineb perioodi streigid ja poegimise loomad kuni 5 päevane (mõnikord 15-20 päevas) vanus. Allikas patogeen - haige tallede eritub väljaheite mikroobide keskkonda. Haigustekitajat säilitada pikka aega keskkonda (pinnas karjamaad, andmebaasides, lambad pliiatsid, ja nii edasi. D.) Ma DA. See on statsionaarne iseloomu. patogeeni ülekande toimub läbi saastunud udara söötmisel läbi prügi, jne .. asju. Tekkimine D. I. kaasa halbade emakasisene loote areng, vastsündinu hüpotermia, ebasanitaarsed elutingimused ja tallede t. d. Esiteks, haigete loomade vähenenud vastupanu, hilisema patogeeni passazhiruyas, suurendab virulentsuse ja lööb normaalselt arenenud talled. Ill muutuvad loomad aktiivse immuunsuse.

Kursus ja sümptomeid.
Haigus esineb teravalt. Iseloomulik - kõhulahtisus, väljaheide koos ebameeldiva lõhna, mõnikord segatud veri. Haige lambaliha on painutatud, reageerib negatiivselt oma ümbrust, lõpetab imemiseks, kiiresti nõrgeneb.

Patoloogilised muutused on peamiselt lokaliseeritud soolestikus kui hemorraagilise põletik, focal nekroos. Sisu verine soole.

Diagnoos põhineb kliiniliste tunnuste, lahangu andmed ja tulemused bakterioloogiline uuring. D. I. tuleb eristada salmonelloos.

Ravi. Kanna hüperimmuunseerumreaktiivse sintomitsina, norsulfazol (veeni ja toit) ja teised. Sulfoonamiidid.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Ennetamisel AD i. peamine võtab aktiivseks immuniseerimiseks uttede kuu enne poegimist. Selleks protivoklostridiozny polianatoksin Goa või polüvalentsete vaktsiini. Vaktsineerimine kõhnunud uttede annab tavaliselt halb mõju. Sest passiivse immuniseerimise tallede esimest tundi elus rakendada konkreetseid seerumis. Hoiatus D. I. See mängib olulist rolli täitmist veterinaar- ja tervishoiu eeskirjades ja zoohygienic toitmise ja pidamise loomad. Kui D. I. haige lammaste ja uttede eraldatud ja ravida. Kuuris desinfitseerida nym 6-10% discolourise, 5% nym lahendus creolin.

Lit.: Polykovsky MD, anaeroobne düsenteeria talled, raamat.: Haigused lambaid ja kitsi, 3. väljaanne., M., 1973.

+++

düsuuria (kreeka düsuuria, alates düs -. eesliide tähistab rikkumise, häire, kaotus ja {{u}} Ron - uriini), düsuuria, mis põhineb raskusi uriini eritumist kusepõis. D. - sümptom haiguste urogenitaalhaiguste elundeid, põhjustades kompressiooni või ahenemine kusiti, samuti ilmuvad lüüasaamist närvisüsteemi (seljaaju).

+++

diiodtirozin (Diiodthyrosinum; PC B-nimekirjas), sünteetiline ravim pärsib kilpnääret stimuleeriv hormoon ajuripats. Valge või valge nõrga hallikas valge kristalliline pulber ja lõhnatu. See lahustub vees ja alkoholis. Kanna Hüpertüreoidismi. Toas: hobuse 0,1-0,7 g; siga 0,05-0,2 g; koer. 0,02-0,05 g Sisesta 2-3 korda päevas.

+++

dicain (Dicainum; PC, A-nimekiri), kohaliku anesteesia. Valge kristalne pulber ja lõhnatu. Kergesti lahustuv vees ja alkoholis. Autor aktiivsuse ja toksilisuse ületab novokaiinille ja kokaiini. Kohaldatud peamiselt pinnal narkoosi oftalmoloogia (0,25-1,5% lahused). D. ei tohiks manustada koos morfiini. Hoida hästi suletud anumas.

+++

"Dikovanie" loomi näha. Marutaud.

+++

dikrezil, insectoacaricide rühmast karbamaatide. Formuleerimine - 30% emulsiooni mine. Kontsentratsiooniga 0,2-0,5% efektiivne punane kana ja puukide tõrjeks; 0,75% D. Nye Vesiemulsioon raviks kasutatud lambad Nye 0,05% - kitsed. Srednetoksichen (LD50 valge hiired - 700 kanad - 325 mg / kg). piimakarja Töötlemine keelatud. D. Remains ei ole lubatud loomsete saaduste. Loomade tapmine on lubatud mitte varem kui 7 päeva pärast ravi D. Vt. Nagu pestitsiide.

+++

dicroceliasis (Dicrocoeliosis), helmintiaasi palju liike kodu- ja metsloomade tekitatud trematoodide Dicrocoelium lanceatum pere Dicrocoeliidae, parasiteeruvad sapiteede maksa ja sapipõie. Haige D. ja inimesi. D. loonud, Euroopa, Aasia, Aafrika, Põhja-ja Lõuna-Ameerikas; Nõukogude Liidus - peaaegu universaalselt, kõige intensiivsema punkti invasiooni lõuna pool riigis.

Etioloogia. Dikrotselii umbes 10 mm, laius 1,0-2,5 mm, suu- ja kõhu võsusid lähestikku. Munad on ovaalsed kaanega, tumepruunid, suurus 0,038-0,045 X 0,022-0,030 mm. Areng erguti toimub osalusel vahe (maapealne limused) ja (paljude liikide sipelgad) võõrustaja. Roojaga sisaldavad munad dikrotsely moodustatud miracidia. Väliskeskkonna, allaneelamist karbid, mis on moodustunud kehas vastsete parasiit - ema, tütar sporocysts ja cercariae. Mature cercariae tungivad hingamisteedesse molluskite ja väljutatakse keskkonda. Moodustamine cercariae valmib 3-6 kuud. Ants süüa cercariae ja 1-2 kuud viimase muutuda nakatav metacercaria, mis pärast seedimist sipelgas peensooles lõpliku vastuvõtva vabastatakse tsüstid ja ühine sapipõie juha siseneda maksa, kus pärast 1,5-2,5 kuud muutuda täiskasvanud ussid . Eluiga parasiidid vastuvõtvas rohkem kui 6 aastat.

Epizootology. See, kuidas nakatunud loomad - seedetrakti (neelamine nakatunud sipelgad metacercaria sööda või muru karjamaale). By invasiooni vastuvõtlikud lambad, kitsed, veised, sead, kaamelid, hirved, põdrad, küülikud ja teised. Loomad. Intensiivsus nakkuse täheldatud varasuvel ja sügisel. Intensiivsus nakatumise looma vanuse kasvades ja võib ulatuda kümnete tuhandete parasiidid.

Sümptomid. Praegune krooniline. Intensiivse sissetungi maksa areneb krooniline katarr sapiteede ja maksatsirroos (joon.); loomad märgistada kurnatus, tootlikkuse vähenemise, kasvu pidurdumine ja arengut.

Diagnoos põhineb avastamiseks parasiidi munad väljaheidetes järjestikulise pesemisega või pinnalpüsivust küllastunud lahusega pliinitraati postuumselt - on dikrotsely tuvastasime maksas, võttes arvesse patoloogilised muutused.

Ravi. Tõhus geksihol. Täiskasvanud veised on kasutada eraldi, vasikad ja lambad - rühm meetod.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid: deworming nakatunud loomad, helminthological skoor karjamaad, organisatsiooni varisemine-rühma tingimustele noor, vähendades nende arvu vahe võõrustajad (limused), loomade tervise piiranguid. Ennetava deworming kasutada geksihol.

Inimese dicroceliasis esineb üksikjuhtudel. D. infektsioon inimesed on tingitud juhuslikku allaneelamist sipelgad nakatunud süües heinamaa taimestik. Pärast 2-4 nädalat pärast nakatumist võib olla palavik, maksa suurenemine, et hilises staadiumis - angiocholitis harva koletsüstiit, hepatiit, vere - eosinofiilia. Selleks, et vältida AD on vajalik: kasutada pesemiseks ja põletushaavad heinamaa taimed, matkadel Pakendamistooted kilekottidesse.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

Maks lambad laastatud dikrotseliyami.

+++

dictyocauliasis (Dictyocauloses), sooleparasiitinfektsioonide kodumaiste ja looduslike mäletsejad ja hobused loomade põhjustatud nematoodide pere Dictyocaulidae, parasiteeruvad bronhid ja hingetoru. Distributed kõikjal. Majanduslikud kulud AD on vähendada tootlikkust loomad, aeglustada nende kasvu ja arengut, vähendades organismi vastupanuvõimet haigustekitajate teisi haigusi, võimalik surma või sunnitud loomade tapmisega.

Etioloogia. Põllumajandusloomade on parasiitne patogeenide ainult Dictyocaulus perekonnast, sealhulgas liigid, mis kuuluvad kolme alajaotuseks: Dictyocaulus, Micrurocaulus, Vesiculocaulus. D. Patogeen väikese karja - D. filaria (. Joonis 1) on leitud ka kaameleid ja veiste ümisejaid, hamstrid ja muud loomad .. D. arnfieldi (joonis 2) - haigustekitajat D. hobused, eeslid, muulad ja sebrad. Autor subgenus Micrurocaulus otnssyatsya liikide D. (Micrurocaulus) viviparus (Joonis 3.) - haigustekitajat D. kariloomad ja piisonid, D. (MK) cameli (joonis 4.) - haigustekitajat kaamelid ja D. D. (MK) eckerti - patogeen D. põhjapõdrad, põdrad, punahirv ja metskits. Alamperekonda Vesiculocaulus sisaldub üks liik: D. (Vesiculocaulus) murmanensis (Joonis 5.) - haigustekitajat D. põhjapõdrad. Diktiokaulidy - fusiform Kahekojaliste ümarussid valget värvi, pikkus 2,5 kuni 15 cm, laius 0,25 mm kuni 0,3-0,6. Otsast meessoost on bursa toetatud servad. Mature emased munevad munad moodustatud vastne, et röga köhahoo ja siis alla neelata. Seedeorganitel munadest vastsed esimese etapi kukkumise väljaheitega keskkonda, kus t 16-25 {{°}} C kuorensa kaks korda, olles kolmanda nakatav etapil ja pärast 5-6 päeva saanud invasiivne. nakatav vastsed rändavad mulda, kus mõned neist talvituvad ebasoodsates keskkonnatingimustes. Alates sooletrakti kaudu peremeesorganismi nakatav vastsed kaudu mesenteerilistesse lümfisõlmede, maksa ja südame 1-2 nädalat rännata kopsudesse. Hingetoru ja bronhide diktiokaulidy lambad suguküpsus pärast 30-40 päeva ja elada kuni 1,5 aastat; Vasikate ja kaamelid - pärast 20-30 päeva ja elada kuni 1 aasta; in hobuslased - pärast 30-40 päeva ja elada mõnest kuust kuni 2 aastat.

Epizootology. nakkuse Path - seedetrakti (sissevõtmist vastsed toitu ja vett). D. ühised fookused (kui ei ole huvitegevus tehakse). Kõige vastuvõtlikumad E. noored vanuses kuni üks aasta. D. ensootilise täheldatud soe ilm ja tugev vihmasadu, kui defektse valgu söötmine.

Immuunsus. Loomad toibuda AD, tasakaalustatud söötmine ja soodsad tingimused kinnipidamisel omandada loomulik immuunsus.

Sümptomid. Haiguse peiteaeg kestab mitu päeva 1-2 nädalat ning sügis-talvisel perioodil kuni 3 kuud. Kuna migratsioon diktiokaulid vastsed sooleseinas ja lümfisõlmed on täheldatud enterokoliidile, kinnistilümfisõlmedest lümfisõlmed limfoadenity. Pärast 2-3 nädalat atelektaticheskaya arendada kopsupõletik, mis kulgeb ägeda vormi; hiljem - äge bronhiit, krooniline peribronhit koos emfüseem, südame paispuudulikkus. Täheldatud aneemia, hüpokseemia, kurnatus. Mõningatel juhtudel D. voolab segavenoosse põhjustatud haiguste baktereid ja diktiokaulidami peamiselt Pasteurella. See haigus esineb ägedalt suremus kuni 80%.

Diagnoos põhineb sümptomid ja tulemused kinnitavad meetod gelmintolarvoskopii Berman - Orlova (vt ka Wajda meetod Berman meetod ShCherbovicha meetodit.); postuumselt - juuresolekul täiskasvanute diktiokaulid bronhides ja hingetoru või nende vastsed keskseinandi lümfisõlmede, bronhide, hingetoru. Välista infektsioon.

Ravi. Sest deworming veised kasutatakse 20% ny tetramisooli-graanulid (nilverm) segatuna söödaga (1: 5) grupi meetodit või eraldi, kaks korda intervalliga 1-5 päeva annustes: vasikad (kehakaal kuni 100 kg) - 0, 75 g 10 kg kehamassi kohta; noortele (100 kg) - 0,5 g nilverma maksimaalne annus - 15 g looma kohta. Pulber nilverma vasikad, lambad ja kitsed kasutatakse vaba toitmine vormis terapeutilise toidu (kuumtöödeldud seades UKS) annuses 10 mg 1 kg kehakaalu kohta kaks korda (üks päev). Lambad ja kitsed nilverm ka manustada vesilahuse 10,5% steriilne lahus või segatud sööda annuses 0015 grammi 1 kg kehakaalu kohta üks kord. Põhjapõder degelmintiziruyut 30% nym steriilne lahus ditrazinfosfata, kaamelid ja hobused - vesilahusena joodi vastavalt Põllumajandusministeeriumi NSVL juhiseid. Muud antihelmintikumid kasutada vastavalt kehtivatele juhenditele NSVL Põllumajandusministeerium.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Territoorium kauakestvaks karjamaa on jaotatud valdkondade ebasoodsates majapidamistes; söövad koppelista meetod (igas kohas mitte üle 5 päeva). Korduv karjatamine on lubatud pärast 3 kuud või järgmisel aastal. Noored loomad söövad eraldi täiskasvanud loomad. Kui see ei ole võimalik, et vasikad kasutada varisemine-rühma tingimustes 1-2 aastat. Tavapärane profülaktilist deworming toimub sügisel (seadmisel loomade tallikohtade) ja talvel-kevadel (karjamaale loomi karjamaale). Lambad karjatamisperioodil kasutamiseks suvalise söötmine 10% soolhappe fenotiazinosolevoy segu. Juuresolekul lamba- ja diktiokaulid moniezy segu valmistatakse samaaegselt, lisades 1% vasksulfaat mine peeneks jahvatatud. Kui seal lisatakse täiendavalt mikrofloora antibiootikume.

Lit.: Panasiuk DI, Shilnikov VI Diktnokaulezy ja viisid nende kõrvaldamine, Moskva, 1966.

Joon. 1. Dictyocaulus filaria: 1 - pea lõppema külgsuunas; 2 - tipmine pea lõppu; 3 - saba- lõpuks mees külgsuunas; 4 - osa Bursa meessoost.

Joon. 2. Dictyocaulus arnfieldi: 1 - pea lõppema külgsuunas; 2 - saba- lõpuks mees külgsuunas; 3 - spicule ja rulёk; 4 - SAC meessoost; 5 - saba lõppu emased; 6-7 - mune.

Joon. 3. Dictyocaulus viviparus: 1 - pea lõppu; 2 - saba- lõpus naissoost; 3 - spicule ja rulёk; 4 - munad; 5 - mees Bursa.

Joon. 4. Dictyocaulus cameli; 1 - pea lõppema külgsuunas; 2 - tipmine pea lõppu; 3 - saba- lõpuks mees külgsuunas; 4 - kaugema otsa spicules; 5 - muna; 6 - piirkond häbeme; 7 - saba- lõpus naissoost ventral; 8 - saba- lõpus naissoost külgsuunas; 9 - osa Bursa meessoost.

Joon. 5. Dictyocaulus murmanensis: 1 - pea tutsi; 2 - häbeme piirkonda emane; 3 - saba- lõpuks mees; 4 - saba- lõpus naissoost.

+++

bishydroxycoumarin (Dicumarinum; PC, A-nimekiri), dikumarol, antikoagulandi. Valged või pisut valkja kristalse pulbri lõhnatu. Väga vähelahustuv vesi, alkohol, atsetoon ja eetriga, vähelahustuv kloroformi, lahustub sööbivate leelist. Väga aeglaselt imendub seedetraktist, see on kumulatiivne efekt. Rakendatud ennetamiseks ja raviks tromboos, tromboflebiit ja emboolia. Toas: lehm 0,8-2,5 g; hobune 0,5-2,0 g; siga 0,04-0,2 g; koer 0,02-0,1 g

+++

Dilantin, sama fenütoiin.

+++

avanenud (ladina dilato -. laieneda), hajusa laienemine kehaõõnde. See tekib tulemusena ahenemine oleva kere (nagu AD kõhuga pyloric stenoos), hilise sekretsiooni või keha sisu (D. sapipõie koos sapijuha ummistus), nõrgenemine lihastoonust põhjal erinevate patoloogiliste protsesside (näiteks südamelihase suurenemine dekompenseerimata kruustangid).

+++

Dilorom, beeta degidrogeptahlor, kloororgaanilised insectoacaricide. Applied taime pritsimisega kiirusega 0,8-1,5 kg / ha. Vähemürgine loomadele (LD50 kanadele - 1890 mg / kg), on kerge nahale-resorptiivsete ja mõõdukalt kumulatiivne efekt. Kogunenud ja ladestuvad organismis loomade pikka aega. Toksiline mõju AD rikkudes oluliselt kesknärvisüsteemi funktsiooni ja ebaedu parenhüümse elundeid. Ravi on sümptomaatiline. Loomade tapmine liha on lubatud mitte varem kui 60 päeva pärast mürgitust. Karjatamise ja muru niitmise mitte varem kui 30 päeva pärast taotluse D. Vt. Nagu organoklooride.

+++

difenhüdramiini (Dimedrolum; PC B-nimekirjas), protivogistaminnoe (anti-allergiline) tähendab. Valge peen kristalne pulber, lõhnata. On väga kergesti lahustuv vees, vähelahustuv alkoholi ja kloroformi. Samuti on anesteesia, antispasmoodilise, rahusti ja uinuti mõju. Kohaldatud peamiselt allergilisi haigusi, sügelev dermatooside. Annused naha (kujul 1% -line süstelahus): 0,3-0,6 g lehm; hobune 0,1-0,5 g; lambad 0,05-0,1 g; siga 0,03-0,08 g; koer 0,02-0,04 g; sees 1,5-2 korda kõrgem kui naha alla. Hoida hästi suletud anumas, kaitstuna valguse ja niiskuse eest.

+++

dimetüülftalaadis, tõrjuv. Värvitu või veidi kollakas viskoosne vedelik nõrga lõhnaga. Peaaegu vees lahustumatu ja mineraalõlid, saab lihtsasti segada alkoholid ja teised. Orgaanilised lahustid. Madal toksilisus. D. rakendada looma naha tõrjuma sääsed, puugid, kirbud, kärbsed, sääsed, ja teised. Lülijalgsete. Sõltuvalt töökeskkonnast temperatuuri 1-5 tundi. See on lihtne pesta nahka. Saadaval puhta ravimi kujul või pasta (näiteks "Taiga" pasta).

+++

kahekujulisus (kreeka di, liitsõnades -. kaks korda ja morph {{e}} - vorm), juuresolekul kaks erinevat liiki organismide nähtude vorme. . Seksuaalne AD - vahe meestel ja naistel on kahekojaline liikide välimusega, luustiku struktuuri, värv jne (näiteks erinevalt emast, isast ja antiloobid, palju hirved on sarved, naiste faasanid hall liiv, ja meestel on värvitud eredalt metalse läikega kohta suled). Seda väljendatakse kogu organismi eluea kõige selgemini - puberteet. Hooajaline AD seostatakse muutus temperatuur, mille juures areneva organismi [näiteks liblikas-kujuline vedru pestrokrylnitsy väiksem langus (must ja pruun) ja seal on ka punakas-kollane värv]. Enama kui kahes erinevas vormis defineeritakse polümorfismi.

+++

dioktofimoz (Dioctophymosis), lihasööjad uss infestatsioonid põhjustatud nematoodide Dioctophyme renale pere Dioctophymidae, parasiteeruvad neeruvaagna. Nematoodi harvadel juhtudel saab parasiteerivad inimestel, sigu, hobuseid ja kariloomi. See on laialt levinud; NSVL D. taskud - Amudarja basseini ja Sõrdarja, Amuuri ja Dagestanis.

Nematoodi erkpunane. Mees 14-40 cm pikk ja Kellakujuline lihaste sac ja üks spicules. Naine pikkus 20-100 cm. Munad bochonkoobraznye 0,077-0,083 X 0,045-0,047 mm, helepruuni värvi, mütsid on poolakad. Areng toimub koos osalust vahe võõrustajad (ussid väheharjasussid) ja paak (kalad, konnad, nakatunud väheharjasussid) (joon. 1). Väliskeskkonna, munad, mis sisaldab nakatunud vastseid, väheharjasussid neelata. Lõpliku vastuvõtva vastsed süvistatakse seina mao ja siis tungida läbi kõhu maksa, kus kuuri ja seejärel minna tagasi kõhuõõnde, ja teha teine ​​karva ajama, suguküpseks aktiivselt tungida neeruvaagna (joon. 2). nakkuse Path - seedetrakti (sissevõtmist vesi kubises vastsed parasiit Väheharjasussid söömine või veehoidla hosts). Haige koerad, rebased, naaritsad, kärbid, hundid ja teised. Metsikut kiskjad. Koertel, oksendamine täheldati (kasutuselevõtuga parasiit vastsed mao limaskesta), verine uriin (kasutuselevõtuga parasiit neeru). Diagnoos juuresolekul munade uriiniga D. renale.

Kirurgiline ravi (loomade ainult, ülejäänud tuleb hävitada). Ennetamine ebasoodsamates piirkondades D .: keeld toitmine koera ja loomade karusloomakasvandustes toores kala, kasta ainult hästi või kraanivett.

Inimese Dioktofimoz esineb üksikjuhtudel. Nakatumine toimub süües toorest kala vastsed sooleussidega ja allaneelamisel saastunud väheharjasussid (näiteks suplemine, joogivee loid tiigid). D. Vaadates nähtus neerukoolik, valu nimme piirkonnas, pielita sümptomid uretriit, tsüstiit; uriiniga - segunemisest lima ja veri. Ennetamine seisneb süüa ainult kuumtöödeldud ja hästi soolatud kala. Vee stagneerunud tiikide tuleb juua ainult pärast keetmist või filtreerimine läbi lõuendile.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

Joon. 1. tsükli arengut Dioctophyme renale (skeem).

Joon. 2. Dioctophyme renale, tungib koera neeru (pärast 100 päeva pärast nakatumist).

+++

diotsid (Diocidum; loetelu A), Käsihuuhde; Metüül N cetylpyridinium ja etanolmerkurilhlorida (2: 1). Valge pulber, kergesti lahustub kuumas alkoholi ja vee lahendusi, segades vaht. Kättesaadav ka tablettidena, mis sisaldavad iga koostisosa eraldi. Täida lahusega (1: 5000) töötlemiseks kirurgi käed.

+++

dipetalonemoz (Dipetalonemosis), helmintiaasi kaamelid, mida põhjustab nematood Dipetalonema ewansi pere Setariidae. AD on registreeritud Aafrikas, Indias; NSVL - Kesk-Aasia, Kasahstan ja Tuva ANSV.

Söögitoru dipetalonem topelt. Isased 75-80 mm pikkune, naiste - 142-215 mm. Kaudaal lõpuks mees spiraali keerdunud, on 2 ebavõrdse spicules (joon. 1). Emased on ovoviviparous. Usutakse, et dipetalonemy töötatud koostöös vahepealse peremees. On ka juhtumeid, transplatsentaarset infektsioon. Peremeesorganism parasiit lokaliseerub veresooni kopsu, munandis, emaka- ja süda. Nakatunud kaamelid soojas ajal aastas tähistatud emased parasiidi vastsed leidub suurtes kogustes veresoontes naha, külma, nad on koondunud kapillaaridesse kopse, südant (joon. 2).

Peremeesorganismi parasiit elab mõne aasta jooksul. Haigus on tavaliselt subkliinilise. Loomad järk-järgult tugevneb väsimus, järsult vähenenud jõudlus, isu on säilinud, kuid loom kaotab kaalu, juuksed kaotab läike, esineb juhtumeid, kus abort. Mis Halvenevaid söötmise ja die-off on võimalik. Et avastada vastsed soojem kuu uurib mustamine vere kõrva.

Ravi ei ole täielikult välja arendatud. Soovitatav intravenoosne manustamine fuadina annus 0,5-0,8 ml 1 kg eluskaalu kohta. Süst korratakse 2-3 korda. Ennetav hooldus ei ole välja töötatud.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

Joon. 1. Dipetalonema ewansi: a - saba- lõpuks mees; b - muna, vastne, ekstraheeritud naissuguteedes.

Joon. 2. Südame kaameli juures dipetalonemoze.

+++

dipilidiozy (Dipylidioses), sooleparasiitinfektsioonide kodumaiste ja looduslike kiskjad põhjustatud tsestoodid pere Dipylidiidae, parasiithaigused peensooles. Haige koerad, kassid, rebased jt. Kiskjad, mõnikord inimene. NSVL levinud Dipylidium caninum - kurk paelussi. Strobila D. caninum kuni 500 mm. Scolex teemant, mis on varustatud 4 iminappadega. Sheika on scolex ja väga pikk. Mature segmendid on sarnane kurgi seemned. Emakas on jagatud mitmeks osaks kapslid - kaunad sisaldavad kuni 20 muna ümmarguse läbimõõt 0,050 mm. Areng toimub koos osalust vahe võõrustajad - kirbud ja tangid. nakkuse Path - seedetrakti. Nakatumine on võimalik igal aastaajal, enamasti suvel. Patsiendid loomad - kõhulahtisus, oksendamine, ärrituvus. Diagnoos põhineb uuringute tulemused gelmintokoprologicheskih (avastamine parasiit munad ja segmendid), võttes arvesse episootiliste andmeid. Loomade ravi (tiined) läbi arecoline vesinikbromiid (pärast 16-24 tundi söömata) annuses: koer -0,002 g; karusloomade - 0,01 g (1 kg kehakaalu kohta).

Vältimist. Probleemsetes D. talud - kõik karja deworming 4 korda aastas; Planeeritud võidelda ektoparasiidivastast.

Inimese Dipilidioz esineb harva. Peamine nakkusallikas - koertele ja kassidele. Nakatumine toimub siis, kui alla neelata, tangid ja Kirbuvastsed alates cysticercoid. Kui D. tähistada kõhulahtisus, oksendamine, isutus, kõhupuhitus, kõhuvalu, ärrituvus. Ennetamine - vahelduv ravi AD koerte ja kasside pidamise neid puhastada, hävitamine kirbud, tangid.

+++

Dipiroksim (Dipiroximum; B-nimekiri), TMB 4 holinoliticheskoe tähendab. Kristalliline pulber kollasust, lõhnatu, vees väga hästi lahustuv. Reactivates atsetüülkoliini perifeerse närvisüsteemi, letargia fosfororgaanilised ühendid. Tõhus koos atropiini, tropacin fosfolitinom ja antidooti mürgistuse loomad organofosfaat pestitsiide. Annus (1 kg kehakaalu kohta): 05.02 mg lehm; 5-10 mg teisi loomi.

+++

diplozoonoz (Diplozoonosis), parasiithaigused mageveekalade, nimetatakse monogenetic sosalytsikami spaynikami liiki Diplozoon. On palju riike Euroopas ja Aasias. NSVL spayniki märgitud paljude jõgede ja järvede Euroopa riigi osa ja idas jõe. Lena. Keha pikkus 1-8 mm sooleussidega. Vastsed kasvavad paaridesse risttolmlemise, moodustades risti kuju (joon.). Vastne, ei leidnud partneri sureb. Spaynik parasiit kala erinevas vanuses; kõrgeim nakatumise täheldatud noorkalade (peamiselt karpkala, vingerjateks ja mõned troopilised). Kui spaynika parasitizing lõpused moodustatud kudede kasvajate. Diagnoos põhineb parasitoloogilisi uurimine haige kala. Kontrolli meetmed ei ole välja töötatud. Ennetamine põhineb parandada zoohygienic tingimused ja kalade jaoks.

Diplozoon paradoxum.

+++

diplokokkovaya nakkuse diplokokkovaya septitseemia, loomataudi, mis voolab noor kujul septitseemia, täiskasvanud loomade kujul sünnitust endometriiti ja mastiiti. D. ja. vasikate, lamba- ja sigade ensootilise esineb vilgub kõikjal, põhjustades märkimisväärset majanduslikku kahju põllumajandustootjatele. Etioloogia. D. ja. See nõuab diplokokkide septicus, millel kujul paaris kokid süstjad või ümar kuju (joon.). In smearidega patoloogilise materjali ümbritseb patogeeni kapslisse. Diplokokid kasvavad toitekeskkonnale täiendatud seerumi või verest, samuti semi-maltoos agar. Temperatuuri tõus 55 t {{°}} C diplokokid tapab 10 minuti jooksul, 2% Karbolihappo lahus - 5 min, 20% lupja svezhegashёnaya mine ja elavhõbekloriidi lahus 1: 1000-1 min. Nende hulgas diplokokkov esinevad loomad näitas 9 serotüübi.

Epizootology. D. ja. haigete loomade erinevate liikide esimestel päevadel elu 2-6 kuud, nagu ka täiskasvanud loomadel pärast sündi. Kõige vastuvõtlike loomade vanuses 15 päeva kuni 2,5 kuud. patogeen Allikas - patsientidele ja taastuda loomade bacillicarriers. Nakatumine toimub levi õhu ja toidukultuuri, tavaliselt läbi nakatunud ema piima. edastamise tegurid võivad olla piimakarja nõud, saastunud allapanu, hügieeni tooted ning käed hooldaja. Eelsoodumus haiguse vastupanu nõrgenemist. Flash AD ja. Ta esineb peamiselt talvel ja kevadel kuud. Pärast perebolevaniya moodustatud puutumatuse kuni 1 aasta.

Kursus ja sümptomeid. Haiguse peiteaeg 2-15 päeva. Praegune üliäge, äge ja krooniline. Noortel loomadel ja D .. avaldub toksiline septik, septiline, kopsu-, soole-, liigese- ja segatud vormid. Septikud mürgine kujul ägenemine toimub, mida iseloomustab äkiline nõrkus, riniit, palavik. Vasikad mõnikord kõhulahtisus, loom lamab, paistab ninast vahutav vedelik. Tingimus on kiiresti halvenenud, surm võib ilmneda esimesel päeval (enamasti haiged loomad surevad). Septikud vorm on äge, algab temperatuuri tõstmine, siis arenenud konjunktiviit on eritis ninasõõrmed, hingamine ja pulsisagedus võib olla kõhulahtisus. Surm saabub mõne päeva jooksul koos kopsuturse tunnused. Kui kopsu-, soole- ja liigessündroom vormid pikema kahju tunnustega erinevates organites (sagaralist kopsupõletik, gastroenteriit, artriit).

Patoloogilised muutused. Kui septiline ja septiline toksilised AD vormid ja. lahkamine paljastab mitu hemorrhages siseorganeid, hemorraagilise eritist nahaaluses koes, süda kotti; maksa suurenemine, täis verd; põrna tihe konsistents, suurenenud, kirsi värvi. Kui kopsu vorm on lisatud hemorraagilise kopsupõletik mitme hemorrhages soole - hemorraagilise gastroenterocolitis, ühiste - artriidi haavandid liigesepinnad.

Diagnoos põhineb episootiauuring, kliiniliste ja Surmajärgne andmed, võttes arvesse tulemused bakterioloogiliste uurimisasutustele (täiskasvanud loomad - piima või tupest). Tuleb eristada kolibatsilloosiga salmonelloos, pastörelloosile ja anaeroobne enterotoxaemia.

Ravi. Haigeid loomi koheldakse antidiplokokkovoy seerumis koos antibiootikumidega ja sulfanilamide ettevalmistusi.

Vältimise ja kontrolli meetmed põhinevad parandada organismi vastupanuvõimet järgides zoohygienic ja veterinaaria-san reeglite hooldus ja tiinete loomade ja vastsündinud vasikad. Ebasoodsates kodumajapidamiste lehmade mastiiti ja endometriiti, ei tohiks olla kontaktis noor, piima vasikatele ei jootma. Alates ennetamisest kuni vastsündinud vasikate 2 päeval manustada antidiplokokkovuyu seerumi ennetavate annus ja 8. päev formolvaktsinoy vaktsineeritud diplokokkovoy septitseemia vasikate, lamba- ja põrsad. Rase lehmade ja mullikate 1-2 kuud enne poegimist lihasesse kaks korda päevas 7 intervalli tutvustati 30 ml vaktsiini. Tallede ja põrsaste paktsiniruyut 10 päeva vanune kaks korda 7 päeva tagant. Põrsad ja tiinete märade saab vaktsineeritakse polüvalentsete formolvaktsinoy paratüüfus, pastörelloosile ja diplokokkovoy infektsioon.

Lit.: Chepurov KP, AV Cherkasov, Diplokokkovye ja streptomütsiini loomahaiguste K. 1963.

Diplokokkide septicus (tampooni kultuur).

+++

diplostomozy (Diplostomoses), sooleparasiitinfektsioonide kala põhjustatud trematoodide vastsed liiki Diplostomum. NSVL kala parasiithaigused vastsete umbes 15 liiki Selle perekonna parasiidid. Eriti levinud vastsed D. spathaceum. Suguküpsed ussid elavad soolestikus kala söömise linnud. Vee muna parasiidi välja miracidia mis tungida mollusk-tiik. Moodustati maksa merekarp cercariae jäta ta aktiivselt ellu (naha kaudu, soolestiku või silma sarvkesta) organismis kala ja jõuda silmaläätse, mis omakorda metacercaria. Viimast on ovaalse kujuga keha 0,4 mm, millest kaks lobe-kujuline väljaulatuvad osad esiotsas. On suukaudse ja kõhu võsusid. Ill D. mageveekalade kala- tiikides ja kalakasvandustes (ahven, haug, angerjas, forell, jne vähemalt -. Karpkala). Forell talud on massilise kalade hukkumise. Peamine roll levikuviise E. kuulub kajakaid - lõplik võõrustaja. D. avaldub põletik ja tuhmumise silma lääts, punnsilmseks, mõnikord rebeneda ja kaotus sarvkesta objektiiv. Diagnoos põhineb sümptomid ja kahjustatud läätse mikroskoopia.

Ohjamismeetodid ja ennetamine. D. likvideerimise saavutatud Suveuni tiigid, hävitamine molluskid (kasutamise Molluskitsiidide, millega erilist võrgusilma sorouloviteley).

Lit.: Käsiraamat Kalade haiguste, ed. VS Osetrova, Moskva, 1978.

+++

dirofilariasis (Dirofilarioses), sooleparasiitinfektsioonide kiskjaliste põhjustatud nematoodide Filariidae pere. D. On süda (haigustekitajat on Dirofilaria immitis) ja D. nahaaluskoe (haigustekitajat D. repens). Distributed lähistroopika tihtipeale lõuna- ja kaguosas NSVL piirkondadest.

Patogeenid - niitjate nematood. Suu ilma huuled, mida ümbritseb 10 edukaltja. mees saba spiraali keerdunud, loll on ümar, mis on varustatud tiivad; spicules ebavõrdne. Dirofilyarii - viviparous, töötatud koostöös mõnede liikide sääsed ja kirbud. Putukate vastsed nakatunud parasiit, kui vereimemise. Vastsed pärast 10 päeva invasiivseks muutumist. Nakatumine toimub siis, kui vereimemise loomad, samuti läbi aktiivse kasutuselevõtu vastsed läbi niiske peremehe naha. Kui D. sobivalt parasiitide lokaliseeritud paremat vatsakest ja kopsuarterisse, põhjustades häire südametegevuse, endokardiit, emboolia ja tromboos. Järelevalve häkkimise köha, hingeldus, kõhnumine, turse jalgadel. Tegemist võib olla krambid, marutauditunnustega. Surm on lämbus. Kui D. nahaaluskoe on tavaliselt asümptomaatiline. Rasketel infestatsioonid - lööve dermatoos, närvisüsteemi, surma kurnatuse ja halvatus. Diagnoos põhineb sümptomid, epizootology andmed, tulemused gelmintolarvoskopii veres.

Ravi ja profülaktika ei töötanud.

+++

struuma, muuta normaalse mikrofloora loom, mida iseloomustab arvu vähenemine või täielik kadumine tüüpiline selle piirkonna ja tekkimise mikroobid ebatüüpiliste. Kui AD on oluliselt häiritud põhitegevuseks normaalse mikrofloora soolestikus - selle antagonistlik toime patogeensete mikroobide, samuti vitaminobrazuyuschaya funktsiooni, vähendades seeläbi organismi vastupanuvõimet. AD juhtub tihti irratsionaalsed antibiootikum, mis põhjustab surma narkootikumidega tundlik normaalne mikrofloora ja kiiret paljunemist vastupidavad taimestiku, nagu seeni - patogeene kandidoos, stafülokokid, patogeensete E. coli tüüpide jms Vt ka mikroobide maastiku ...

+++

bakteriaalne antibiootikumi kettad kindlaksmääramiseks kasutatakse vastuvõtlikkus mikroobide antibiootikumidele kultuurides. Sisaldavad antibiootikume kontsentratsioonis annab kasvu pidurdamise mikroob. Plaadid asetati bakteriaalne plaatidele 4-5 mm kiht kuivatati 1,2% agar pH 7,2-7,4 ja amiini lämmastikusisaldus 120-140 mg%. Pre-külvatakse agar kultuuri baktereid (Staphilococcus aureus, Bacillus mükoididega, B. subtilis). Accounting summutamise tsoon (selle läbimõõt agari on 28 kuni 32 mm) viiakse läbi 16-18 tundi inkubeerimist 37 t {{°}} C. Vaata. Bakterioloogiline uurimine.

+++

diskokotilёz (Discocotylosis), helmintiaasi hariusovyh lõhe ja kala, mida nimetatakse monogenetic parasiitidel Discocotyle sagittata. Distributed vetes Taga, Leningradi oblastis., Karjala ANSV, Koola poolsaarel, Siberis. D. põhjustab kalade hukkumise, eriti alaealiste forell taludes.

Keha parasiidi süstjad, lapik, 6-9 mm pikad. Esiotsas keha kaks iminappadega tagaküljel - Plaadimängijaga manusena 8 kitiin zastёzhkovidnymi seadmed paigutatud 2 rida. Munad vabaneb emakasse, küps vees. Neist vastsed, mis kasvavad täiskasvanud parasiidid. Vastne või täiskasvanu parasiit rünnaku kala, millega lõpuste. Allikas agent - patsientidel D. kala. Nakatades vastuvõtlikud forell, valge lõhe, siig, peled, siig, harjus. Haigus esineb tavaliselt suvel. Kala, mõjutatud lestade, kahvatu lõpused veritsevad haavad, rikkalikult kaetud limaga. Tähistame aneemia ja kahanemine kala. Diagnoos põhineb sümptomid ja kinnitati mikroskoopia scrapings seeneliistak lima, mis on parasiidid.

Ravi. D. mõjutatud kala töödeldi 5 min vannid 2,5-5% naatriumkloriidi lahusega. Vältimist. Põhjas forelli tiikide hoolikalt kuivatatud ja dezinvaziruyut kloori või kaltsiumoksiid. Kalad tulevad kalakasvatuse ja eksporditud talu, ravida parasiitidevastane vannid.

Lit.: Determinant mageveekalade parasiidid NSVL, Moskva-Leningrad, 1962; Handbook of Kalahaigused, ed. VS Osetrova. M. 1978.

+++

kliinilised uuringud loomade (ladina loobuda, -. jaotada), kavandatud veterinaarõppeasutuste diagnostika- ja ravivõtted, et õigeaegselt avastada varakult prekliinilised ja kliinilised nähud haiguste, nende ennetamiseks ja raviks haigeid loomi. D. peamine eesmärk - säilimine loomade tervist, suurendada oma tootlikkust ja luua kõrge tootlikkusega karjades tervislik. Selle tulemusena D. saada informatsiooni tervisliku seisundi tase ja olemus ainevahetuse mõned loomad, ja kogu karja, et selgitada välja põhjused haigus. Andmete põhjal D. läbi organisatsiooniliste ja majanduslike, veterinaararst ennetus- ja ravimeetmete.

Hoides AD on kohustuslik kõigile veterinaar- meditsiiniasutustes. D. loomad toimub tavaliselt sügisel, kui tõlkides need tallikohtade ja kevadel lõpus periood varisemine. Valdkonnas AD korraldab ja kontrollib vastutav veterinaararst talu, talu - talu veterinaareksperte järelevalve all veterinaararstidele (arstid jaamad loomahaiguste vastu võitlemise) ja biokeemikud, toksikolooge veterinaarlaboratooriumid. Täites D. osales juhid talud, zoo insener, agronoomide, pead karjakasvatusettevõtetele taludes. D. veised, hobused, sead ja lambad võivad olla individuaalselt või kontserni selektiivselt suur hulk loomi. D. hõlmab: kliiniline uuring loomade laboratoorsed uuringud veri, uriin, piim jms analüüs toitmise tingimused, sisu ja majandusliku loomade kasutamist .. Kliinilised uuringud (individuaalselt) on ikka lehmade arv, mullikad ja pulle. Kontrollige üldist seisukorda looma ja tema üksikute süsteemide ja elundeid. Vajadusel Röntgenläbivalgustuse röntgeni-, elektrokardiogramm, ja teised. Special diagnostiliste testide.

Laboratoorsed katsed samaaegselt kliinilise. 10-15% elanikkonnast lehmade ja mullikate isaseid vereproovid ja suunata see veterinaarlaboratooriumid suuruse määramise kohta karoteen, reservi aluselisus, kaltsiumi, anorgaanilise fosfori, kogu valgu, ning vajaduse korral - suhkru kogust, ketokehade, ja kahtlustatakse leukeemia määratleda morfoloogilised koostis veres. Uriini ja piima talus uuritakse otse 30-40 loomade abiga reaktiiv Lestrade. Uriini määrata selle tihedus, pH, valgusisaldus, urobilin, ketokehade; piima - happesust ja ketoonid (0-hüdroksüvõihapet, atsetoäädikhape, atsetoon).

Analüüs tingimused söötmise ja hooldust tehakse, võttes arvesse üldisi omadusi karja tõust, vanusest, kehakaalust, iga päev ja iga-aastase tootlikkuse taime protsent tagasilükkamist, viljatuse, eluskaalu vastsündinud vasikad, selle haigestumust ja suremust; seisukorras ruumide korraldamiseks kehalise ja looduse loomade liik ja tase nende söötmiseks.

D. saadud kui andmed on võrreldes tavalise väärtusteks, et määrata tervise karja loomad ja välja selgitada põhjused nende või muid defekte loomadel. Lõpus AD akt, esimeses lõigus, mis näitavad, et komisjon ja D. probleem, teises - saadud andmed kõrvalekaldeid normist, kolmandas - asjakohased soovitused majandusele.

+++

düspepsia imikud (kreeka düs -. eesliide tähendab rikkumist, häire ja Pepsis - seedimist), haigus, mida iseloomustab häire seedimise ja ainevahetuse häired noortel loomadel esimestel elupäevadel. Sagedamini vasikatel ja sigadel 5-7 päeva vanad.

Etioloogia. On erinevaid arvamusi, mis põhjustab haigust. D. - tulemus oli ebapiisav söötmine aretusfondist, eriti raseduse hilises, mis viib sündi noorloomade vähenenud vastupanu, kvaliteedi halvenemist ternespiima, samuti tagajärjel erinevat tüüpi vigu söötmise ja vastsündinud. D. toimub taustal eespool esitatud tegureid, mis tulenevad mõju organismile vastsündinu erinevate mittespetsiifilised mäda ja toksilistest mikroorganismid. Vastavalt erinevate autorite raske (mürgine) kujul AD on tingitud tüsistuste või mikrofloora lihtne AD või otsene mõju erinevatele mikrofloora hilinenud andes vastsündinute ternespiima (eriti öösel poegimist), madal kvaliteet ja ebasanitaarsed tingimused loomapidamine. Nii rasket vormi AD - haigus seedetrakti nakkuslikud iseloomuga.

Kursus ja sümptomeid. AD on äge. Kõige olulisem tunnusjoon AD - kõhulahtisus. Light tõbi (AD Easy) iseloomustab isu vähenemist, suhteliselt rahuldav üldseisund, normaalset kehatemperatuuri. Mis õigeaegne arstiabi loom taastub. Tõsine vormi iseloomustab söögiisu puudumine, kehatemperatuuri langust, külmad jäsemed, kõrvad, nina peegel, kiire jõuetus, dehüdratsioon (retraktsiooniks silmamuna kuivaks ja kortsumata naha). Ravimata loom tapetakse 2-3 minutit päevas. In taastusraviasutuste loomad märgatav lag kasv ja suurenenud vastuvõtlikkus kopsuhaigused.

Patoloogilised muutused. Laip ammendatud. Tagumine kehaosa on saastunud roojaga. Mao oleva vedeliku halli-valge värv, ja hüübinud kaseiini. Limaskesta mao ja soolte või difuusne hyperemic. Avasta degeneratiivsed muutused parenhüümi elundeid.

Diagnoos põhineb sümptomid, uuring tingimused noorte, bakterioloogiliste uuringute ja analüüside dieet paljunduskarjana. D. eristuda noor kolibatsilloosiga salmonelloos, infektsioonid jms diplokokkovoy. Konkreetsed infektsioonid. See tingimata läbi bakterioloogiline uurimine ajusurma materjali.

Ravi. Esimesel märke AD desoldering vähendada ternespiima või täielikult peatada tema väljaandmist ühe rinnaga, asendades ternespiima või piima või füsioloogilise lahusega, mis sisaldab naatriumkloriidi, kaaliumkloriidi, glükoos ja takistab dehüdratsioon kehas. Hiljem järk-järgult suurendada piima normaalne desoldering. Et paremini seedimist loodusliku või kunstliku maomahlaga, pepsiin. Et ennetada seedetrakti ja toksilistest roisknemist mikrofloora ja düsbioosi kasutada antibakteriaalsed (antibiootikumid, sulfaate narkootikumid), ABA, PABA ja teised. Sest kasvav immunobioloogiliste toonust tsitraadiga vere vasikate manustada annuses 1,3-2 emad, 0 ml 1 kg kehakaalu kohta, suukaudselt colostric seerumit (laktoplazmin) annuses 200-250 ml (enne iga söötmise ternespiim) Immunoglobuliinide. Haige loomad on isoleeritud, on kaetud tekid, vajadusel kasutada südame jne .. sümptomaatiline ainetega. Kui suur seedetrakti haiguste calfs toksiliste sümptomite D. positiivset mõju annab muutus saal poegimist ja ambulantsid. Sellistel juhtudel enne lõpliku otsuse tegemist viib etioloogilised tegur on otstarbekas läbi viia ühine tegevus, nagu nakkushaigused.

Ennetamine hõlmab õige toitumine ja hooldus vastsündinud vasikad ja tõuaretusest, eriti kuiva perioodi ja paar esimest päeva pärast poegimist, poegimise, pesakondadest. Hoidke silm peal püsiv veevarustus emised. Järgida käivitamise kuupäeval tiinetel lehmadel; profilaktiruet mastiiti; toota toitmise ternespiima esimese tunni elu vastsündinu; desoldering ternespiima t 36 {{°}} 3-4 korda päevas. Valdkonnas poegimist, poegimise ja poegimise ja kohapeal vastsündinuid jälgida sanitaar- ja hügieenitingimused. Positiivne mõju annab valiku surnud; lehmade eraldi osakond, pakkudes neile vastavate tingimustega toitmise ja hooldamise, kehalised harjutused; osaluse poegimist karbid ja sisu vastsündinute esimese päeva kohta imetamise koos lehma; süstemaatiline desinfitseerimine ja kanalisatsiooni emaduse karbid, kambrite ja eemaldatav dispanserites, kasutades neid vastavalt põhimõttele: "tühi - tööle". Ajal poegimist annab ööpäevaringselt oskustöölisi.

Lit.: Kohustuslikud reeglid piimatootjate suurendada turvalisust vastsündinud vasikad (Soovitan Põllumajandusministeeriumi NSVL), "Veterinaarmeditsiini" 1981 № 2, lk. 80.

+++

Õhupuudus, sama nagu õhupuudus.

+++

levitamine (ladina dissemino -. hajutada, levitada), kolonisatsioon, levitamine kohalikul puhkenud haigustekitajate käigus kogu keha või kogu keha. Termin "DV" kasutatakse sageli selles mõttes, et üldistus. In parasitoloogia, mõiste "D" tähendab mõnikord levikut invasiivse alguses (lestad, helmintide) väliskeskkonna.

+++

dissimilatsiooni, lagunemisel orgaanilised ühendid keha lihtsa aineid; protsess assimilatsiooni vastupidine. D. Unity ja assimilatsiooni tagab ainevahetuse ja energia.

+++

dissotsiatsioon bakterite (ladina dissociatio -. taandumise) tekkimist elanikuga baktereid, mis erinevad originaalsete välimus ja struktuur kolooniad, samuti muutusi teatud geneetiliselt määratud morfoloogilised, kultuuri- ja bioloogilisi omadusi. Nende muutuste peamisi eluslooduse omadusi seda tüüpi on tavaliselt salvestatud. D. b. täheldati kõigis bakteriliike ja esineb nakatunud organism ja väljaspool seda. Märk D. b. Kättesaadavat vaatlus, on muuta kolooniad tahkel söötmel. Vastu konventsioonid on 5 peamist tüüpi kolooniad (vormid) kohta esitähtedest mõiste, määratledes peamised morfologicheskoy või struktuurse funktsiooni muutmine kultuur: S (English smootn - sile.), R (inglise krobeline - krobeline.), M (inglise limased - limane.) V (est kääbus -. kääbus) ja G (inglise gonidial -. laps). Nähtust D. b. On oluline, et praktikas immunoloogia, serodiagnoosi (vt. Seroloogilist testid) ja vaktsineerimine.

Viited. cm. Art. Bakterid.

+++

kaugema (ladina. Disto -otstoyu), anatoomiline termin kehaosa, kaugemal keskuses või kesktasand keha, mitte proksimalnomu.

+++

Destilleeritud veega (Aqua destillata; FH), vett puhastatakse lahustunud lisandeid see destilleerimise teel (destilleerimisel) in destillatsiooniaparaati. Värvitu läbipaistev vedelik, lõhnatu ja maitsetu; pH 5,8. See ei tohiks reaktsioone kloriidid, sulfaadid, raskemetallide ja kaltsiumi. Silmatilgad ja süstitavaid lahuseid valmistatakse sageli kahekordistada destilleeritud veega - AD läbivad täiendava destilleerimise .. Hoida AD. suletud anumates.

+++

düstoopiaühiskonna (kreeka düs -. eesliide tähistab rikkumise, kaotamise ja t {{o}} pos - koht), nihe üksikute rakkude, kudede osi või elundi tavalisi. In embrüonaalsete perioodi AD on tingitud kahjustusi või muutumine koe diferentseerumist. Näiteks sigadel ei ole haruldane D. neerupuudulikkusega (neeru üks liigub vaagnaõõne, ja teine ​​jääb tavalisel koht). In emakaväline perioodi sagedamini nihe kõhuõõne organeid (näiteks song, volvulus, sooletuppumus sooled).

+++

moonutus (ladina distorsio -. painutamine), venitamise kapsli ja sidemete liigeste, kõõluste, lihaste ja närve. Seal loomadele järsud muutused, ebaregulaarne kliiring kabjad, sõites ebatasasel pinnal. Veidi kahju - mõõdukas turse ja valulikkus, väike kasv temperatuuri kahjustatud ala; Olulise liigeskahjustuste - raske lonkamine, pinge kapsel, sageli ujuvad, silutud kontuurid ühine. D. Kui mootor närvid - rikkumine motoorne funktsioon, lihaste atroofia; D. kui tundlikkus närve - kaotuse tunne allpool saidi närvikahjustuse. Diagnoos põhineb ajaloo ja sümptomeid.

Ravi. D. Kui sidemete liigeste ja kõõluste tagama loomale rahulik. Esimesel päeval mõjutatud ala ja külm kompress on rakendatud Rõhksideme (kui võimalik), teisel päeval - immobilizing sideme liigese asend suurim müorelaksatsiooni (8-14 päeva). Hiljem - soojust, massaaž ja lemmikloomade rakmed. Kui lonkamist püsib, hõõruda ärritav salvi cauterization, diathermy, UHF, iontoforeesil kaaliumjodiidi. Kui sul on paigaldatud AD lihaseid, jäse on fikseeritud asendis kõige kahjustatud lihaste lõõgastumise; intramuskulaarselt Veratriin. D. sidemete, närvide tervendada füüsilist, ravimeid ja kombineeritud meetodil; juuresolekul armistumist adhesioonid - koe ravi, ionogalvanizatsiya kaaliumjodiidi, soojus, massaaži.

Lit.: Üldine Veterinaar- kirurgia, ed. MV Tslahotina, Moskva, 1966.

+++

lihasdüstroofia (kreeka düs - eesliide tähistab rikkumise ja troph {{e}} - powered.), kvalitatiivsed muutused keemilise koostise, füüsikaliste ja keemiliste omaduste, struktuuri ja funktsioone kudedes seotud ainevahetushäired; protsessi tekke paljude haiguste puhul. D. Põhjuseid on mitmeid väliseid ja sisemisi tegureid: ebapiisav või ebaühtlane rinnaga, ebapiisav kinnipidamise tingimused ja hooldus loomad, mehaanilised, füüsikalised surve, infektsioonid ja infestatsioonid, mürgitus, häired vere- ja lümfiringet, hävitamine endokriinnäärmetes ja närvisüsteemi ja geneetiline patoloogia et al. Vastupidi mehhanism AD eristada lagunemine (keemilised ained ümberkorraldamiseks tsütoplasmas), infiltratsioon (liigne ladestumine kudedesse mitmesuguste ainete poolt toodud veres), transformatsioon (ümberkujundamise mõned ained jt), ja sünteesi muundatud aineid. Mikroskoopia, mida iseloomustab muutusi D. rikkumise struktuuri ultrastruktuuris rakkudes ja kudedes. Paljudel AD iseloomustab välimust ja kogunemine rakkudes ja kudedes kandmisel, terad, tilgad või kristallide erineva keemilise olemuse, mis normaalsetes tingimustes ei ole täidetud või nende arv suurenes võrreldes norm. Muudel juhtudel vähendatud ainetesisalduse omapärane kudedes kuni täieliku kadumiseni (nt glükogeeni, rasv). Äärmiselt muuta värvi, suuruse, kuju, tihedus (järjepidevus) ja kehaga. Tüübi ainevahetushäirete eristada: Valk (granuleeritud düstroofia, amüloidoosis, hyalinosis, liigsarvestus, kusihappe diathesis jne), süsivesikud, rasvad (rasvumine, kahheksia) ja mineraalsed (petrification, lubjakivistruktuurid, osteodüstroofia) D.; esinemissageduse kohta protsess - üldine (süsteemne) ja kohalike; Lokaliseerimine - parenhüümi (cell), lootesidekoe (ekstratsellulaarne) ja segada; mõju kohta geneetilised tegurid - pärilike ja omandatud. D. viidata mitmeid pöörduv protsesse, kuid võib viia nekroos.

Lit.: Serov VV, VS ämblikulaadsed, Ultrastrukturaalsete patoloogia, M., 1975; Strukov AI, Serov VV, patoloogia, M., 1979.

+++

taandareng maksa kala, üldnimetus, mis ühendab erinevaid patoloogilisi protsesse, mis toimuvad kalamaksaõli tõttu ainevahetushäired. Kõige sagedamini täheldatud teravilja (valk), hydropic ja Rasv. Laialt levinud paljudes Euroopa riikides ja USA-s haigus lõhe, eriti vikerforell - lipoic (ceroid) degeneratsioon maksa; Nõukogude Liidus registreeritud forell talud kõrge tootmise intensiivistamise. D. n. P. See tekib mõjul mitmesuguste kahjulike tegurite (infektsioon, mürgistus, vitamiinipuudus kohaliku vereringe häired ja teised.) Ning neid peetakse keerulise iseloomulike joonte haiguse või mürgistus.

Põhjus lipoidset taandareng maksa - toitmine halva kvaliteediga loomasöödaks. Kui äge käigus lipoidset D. n. P. Kala nahk on must, sageli lilla varjund. Nad lõpetada toitmine, eraldatud pakendis; ja hoida madalas vees, nad kaotavad oma tasakaalu enne surma. Jälgige mass surma kala, eriti suured ja hästi toidetud. Kell lahkamistulemuses keharasva siseorganid. Maks laienenud, lõtv, on helge kollakas liiv värvi, mõnikord märgatud punkti verejooksud. Mao ja soolte on tühjad, nende seinad on hõrendatud. Vahel leida märke enteriit. Tsütoplasmas maksarakud - rasva tilgad või täielik asendamine rakud, hävitamine parenhüümi. Parafiini-varjatud maksa nähtav tükke lahustumatud ained sudanofilnogo - ceroid. Kroonilise haiguse kulgu taustal kerged sümptomid ja aneemia, elundi degeneratsioon maks on focal iseloomu. Diagnoos põhineb anamneesi ja patoloogilised. Välista nakkushaiguste ja mürgistuste.

Kontrollimeetmed on vähenenud kõrvaldada toidust halva kvaliteediga kala ja konserveeritud lemmikloomatoidu, asendades need kergesti seeditav värske valku, vitamiinirikkaid toitu. Lit.: Bauer O., Musselius VA Gunmen Yu, haigused tiigikalad, Moskva, 1969.

+++

lihasdüstroofia mesilased, nälga mesilased, bee pere seisukorras, puudub toitu täielikult või osaliselt. Mõnikord kaasneb massi kadu mesilased. Seal on süsivesikute D. n -. Puudumisel mesilassülemi mett või suhkrusiirupit ja valgu D. n -. Kuna pesade õietolmu ja teiste söödaproteiini .. Kui D. n. Loobumise täheldatud pere lay, heitmete mesilased taru pesakondi. Soolte surnud mesilased tühjad; kesksoolt, kui paber, värv on hall või hallikaspruun.

Ravi: mesilaste sügisel ja talvel, rafineeritud suhkur, maiustused, toita kaal tuhksuhkur ja mett; pere kevadel varustatud õietolmu või muud söödaproteiini. Ennetamine: pakkuda igale mesilaste pere (18-20 kg talvel ja kevadel 8 kg) ja söödaproteiini; võitluses varguse ja kiskjad mesilane mesilased.

+++

disulformin (Disulforminum; B-nimekiri), sudfanilamidny ravimit. Valge kristalne pulber, vees lahustumatu alkoholi. Halvasti imenduda, see ei põhjusta kõrvaltoimeid. Kanna bakteriaalne düsenteeria, haavandiline koliit, gastroenteriit. Toas: lehm, hobune 10,0-15,0 g; lambad, sead, 2,0-5,0 g; kana 0,2-0,3 g Hoida tihedalt suletud klaaspurgid temperatuuril mitte üle 30 {{°}} C.

+++

pinguti peenise häired, funktsionaalne häire, mis väljendub spasm retraktornyh lihase erektsioon ja võimetus mees kopuleerima. Tihti pullide. Põhjuseks haiguse näitavad kaasasündinud rikkumise Neurohumoraalsete regulatsioon seksuaalse funktsiooni, pärilik. Ajal puurides pulli sigmoidaalsetelt paine ei õgvendada ja peenis ei lähe eesnaha. Vahel peenise eesnaha väljub avad on mitte rohkem kui 8,10 cm. Võta pullide sperma nagu väga raske, kuigi see võib olla hea kvaliteediga.

pullid kirurgiline ravi: sisselõige pinguti peenise jalgevahe piirkonnas või loomine kunstlik ava kõhu seina taga osa eesnaha. Seoses haiguse levikuks on päritud mees otstarbekas praagitud.

+++

ditetratsiklin (Ditetracyclinum), antibiootikum; valmistamiseks pikatoimeline tetratsükliini. kollane pulber. Vees halvasti lahustuvad, alkohol, eeter, kergesti - kloroformiga. Süstitakse lihasesse kujul lahusena õlis või glütserool, ja ka suspensioone värske piima. Kanna kanad ja pardid pastörelloosile, pastörelloosile ja salmonelloosiga sigade bronchopneumonia. Annuste lihaste (1 kg looma kaal tuhandeid ühikuid.): 20-30 lehma; lamba-, kitse- 30-50; siga 30-75; kana, kalkun 100; part 50-70. Määra 1 korda 10-12 päeva.

+++

ditilin (Dithylinum; PC, A-nimekiri), lihaslõõgastid (kuraare ettevalmistamisel) depolyariziruyuschego tegevus. Valge kristalne pulber lõhnatu. Kergesti lahustuv vees, raskesti lahustuv alkoholis. Liikumisvõimetus loomadel esineb 4-5 min pärast manustamist AD ja jätkub 10-50 min. Kasutatud kirurgias lihasesse vormis lahendust: 10% seks (hobune), 5% seks (veise-, sea-, lamba-, karu), 0,5% seks (metsloomad). Intramuskulaarsed annus (1 kg kehakaalu kohta): 1,0 mg hobuse; 0,8 mg siga; 0,6 mg lammaste; koer 0,25 mg; Pidage 0,3-0,4 mg; Wolf 0,1 mg; fox, šaakal 0,075 mg; metskits 0,075 mg. Üleannustamise võib nõrgendada hingamine. Sel juhul 10 viiakse klapp (võrreldes D) koguses soolalahust või kunstlikku hingamist. Hoida hästi suletud purgid tumedad kuivas, jahedas kohas.

+++

ditrazin (Ditrazinum), antihelmintikumid. Valge kristalne pulber; on vees hästi lahustuvad ja alkohol. D. Vesilahused taluma steriliseerimise keetmisega 15-30 min. Määra želatiinkapslitesse või subkutaanselt kujul 30% -lisest lahus, kaks korda, kusjuures 24-tunnise intervalli Annus (1 kg loomade kaal) temperatuuril habertioze - 0,003-0,005 g (suukaudne). ja kui myullerioze protostrongilёze lambad ja kitsed - 0,3-0,5 g (suuliselt), 0,1 g (naha alla); lammaste diktiokaulёze - 0,1 g (naha alla).

+++

diurees (kreeka diur {{eo}} -. jaotada uriini), kujunemist uriini ja vabastamiseks kehast. Vt. Neerud, uriin formatsiooni.

+++

diureetikumid (Diuretica), diureetikumid, ravimid, mis suurendavad uriini teket (diureesi). Hõlbustada eritumist keha liigse naatriumi ioonid. Kõige tavalisem reklaami. hulka merkuzal, novurit, diakarb, dihlortiazid, furosemiid, etakrüünhape, spironolaktoon, uurea, mannitool, kaaliumatsetaat, ammooniumkloriid, jne AD .. Veterinaarias meditsiini praktikas kasutatakse südame, neerude, maksa (koos turse), mürgistused, mürgistused.

Lit.: Tchervyakov DK, Evdokimov PD, Vishker A., ​​Narkootikumid veterinaar-, 2 ed., Moskva, 1977.

+++

fenütoiin (Dipheninum; B-nimekiri), Dilantin, krambivastast. Valge kuni kollakasvalge värvusega kristalne pulber. Vees. Samuti on masendav mõju Subkortikaalsetes keskused, pärsib näärmete sekretsiooni mao ja soolte, vähendab uriini eritumist. Kanna sigade epilepsia; teiste liikide tõhus kramplik tahhükardia. Toas: põrsas piimapõrsad 0,05 g 0,1 g vastunäidustatud haigused maksa ja neerude kaudu, südamepuudulikkus.

+++

Laiusstõbi (Diphyllobothnoses), sooleparasiitinfektsioonide kiskjaliste ja inimeste põhjustatud tsestoodid liiki Diphylbbothnum Diphyllobothriidae pere.

NSVL sagedamini kui muud liiki laiali D. latum (lai paelussi). D. karusloomade, kodu- ja metsloomadel kiskjad salvestatud peamiselt Baltikumi, Leningradi, Arhangelski, Tjumeni piirkonnas., Karjala ja jakuudi ANSV aastal Tšuktši, Kamtšatka, Sahhalin, vähemalt Moskva piirkonnas, basseini Volga ja teised. Alad. Sable, mink ja tuhkrud ei ole vastuvõtlikud D.

Strobila D. latum pikkus 1-10 m. Scolex ilma konksud, on 2 sügav bothria. Segmentide on lühikesed ja laiad (joon. 1) kolme avad sugu. Munad ovaalne suurus 0,068-0,071 X 0,045 mm, kaanega ühel postid. Tsükkel arengu on joonisel. 2. keha lõplik vastuvõtva paelussi arengu suguküpsuse kestab 14-36 päeva; kestus parasiit elab soolestikus koerad, rebased ja rebased - 1 kuu kuni poolteist aastat. D. - looduslikest fookuskaugus haigus. Nakatumine toimub süües loomade toores ja kuivatatud kala, kahjustatud plerocercoids lai paelussi. parasiit munad tapetakse pikaajalisel talvel ja kuivatamine; plerocercoids tugevast soolatud kala (24 {{°}} on Boma) surevad 2-7 päeva temperatuuril - 6 {{°}} C - pärast 6-10 päeva. Tema bothria paelussi kahjustada sooleseina, mõningatel juhtudel kogunemine parasiidid võib põhjustada soolesulguse. Selle tulemusena mehaanilist ärritust ja toksiliste paelussi interoceptors sooleseina esineda nervnoreflektornye reaktsioonid, mis aitavad kaasa düsfunktsiooniga seedetraktis ja teised. Siseorganite ja närvisüsteemi.

Patogenees aneemia AD on defitsiit organismis haigete loomade vitamiini B12. D. Kui on märke rikkumisest seedesüsteemi funktsioone (perverssus isutus, oksendamine); kutsikad karusloomade - uimasus, krambid ja teised närvisüsteemi häired .. Diagnoos põhineb uuringute tulemused gelmintokoprollogicheskih (avastamine segmentides parasiit).

Ravi: vesinikbromiidhape arecoline hakkliha kursiga 1 kg kehakaalu kohta: 0,002-0,003 g koer (oksendamise, 20 minutit de-vingerdamine - 1-2 tilka joodi spl vett); rebane ja polaarsed fox 0,01 g drugieh antihelmintikumid: koer - väljavõte mees võrsete kotike annuses 0,08 g 1 kg kehakaalu kohta (2-3 h anda lahtistit); filiksan annus 0,4 g 1 kg kehakaalu koertele kehamassiga 15 kg ja 0,2-0,3 g koertest kaalub üle 15 kg; Kamal 2,0-10,0 g annuse (sõltuvalt kehakaalust). Anna ka peeneks hakitud kõrvitsaseemneid (100-200,0 g).

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Võimalus nakkuse D. kõrvaldada küpsetamise ajal, kuivatamist vaakumis külmkapis külmutamisega ja soolamine kala loomasöödaks. Ebasoodsates kodumajapidamiste koerad degelmintiziruyut 4 korda aastas, rebased ja rebased - 3-4 nädalat enne jooksuaeg. Teostada kogumise ja saastatusest puhastamine väljaheidetest.

Laiusstõbi inimene. Inimesed nakatuvad (tavaliselt kalurite ja nende perekondade) kui kala dieet, mis sisaldab plerocercoids paelussid. Eriti laialdaselt D. levinud piirkondades, kus süüakse toorelt, kergelt soolatud, kergelt külmutatud kala ja mitte piisavalt soolatud muna. D. toimuks hämaralt väljendatud sümptomid: nõrkus, pearinglus, iiveldus, oksendamine, kõhuvalu, kõhulahtisus või kõhukinnisus, sageli glossiiti. Ennetav hooldus on teostatud abil vee kaitse reostuse eest, mass ravi, tervisekasvatus, süüa ka keedetud ja soolatud kala.

Lit.: Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

Segmentide laiussiga.

Tsükkel arengu laiussiga.

+++

difteeria vasikad vt. nekrobakterioza.

+++

difluorotetrachloroethane (Diftortetrachloraetanum), freooni 112, antihelmintikumid. Kristalliline aine spetsiifilist lõhna; ei lahustu vees, lahustuvad orgaanilistes lahustes. Kanna faskiolaas parafistomatoze lambad ja veised. D., kuumutati t 35-40 {{°}} C või segus võrdses mahus parafiinõli viiakse vatsa süstla annuses 0,4-0,5 g-ni 1 kg loomade kaal 12 tunni pärast paastu.

+++

Erinevus diagnostika meedia erilist toitekeskkonnale identifitseerimiseks kasutatakse mikroorganisme, millel on biokeemiline aktiivsus selektiivne suhtes teatud aineid. Arendamisel mikroobid ensüümidega lõhustada osa keskkonnast teatud aine, mis määrab keskkonna muutusi.

Mitmed patogeensete mikroorganismide lagunevad süsivesikud, mitmealuselised alkoholid ja hapetega moodustades gaasid (süsihappegaas, vesinik ja metaan), mis näitab, et nad kuuluvad teatud grupi või tüüpi bakterid. Et teha kindlaks nende omadused, vedel või poolvedel keedetud D.-d. lk. glükoos, laktoos, mannoos ja teised. süsivesikute, mitmealuselised alkoholid (arv täpiline), indikaatorid (Andrade susisema) piima keskmise. Ensümaatiline võime mikroobid määratakse välimus gaasi, või muutus indikaatori värv. Intensiivsus happe glükoosist määratakse Clark keskmise hariduse atsetilmetilkarbonala - abiga Voges-Proskauer test, amülolüütilisi võime mikroobid - tärklise agar. Proteolüütilised mikroobide omadused määratakse meedia puudu glükoosi ja glütseriini, - liha-peptoonilahuses želatiin hüübinud hobuste seerum, piim agar. Liha peptooni želatiin inokuleeritud süstimise teel põhja Katseklaasi inkubeeriti t 20-22 {{°}} C ja seejärel astme määramiseks vedeldamine želatiin. Hemolüütilis võime mikroobide poolt seatud plaatimist vereagarile või puljong verega. Et määrata aktiivsust vähendada mikroobid kasutada D.-d. lk. värvidega (metüleensinisest lakmus indidokarmin, tioniiniga jne). Mis kasvu mikroobid täielik või osaline värvimuutus või värvimuutus värvi. Vahendina kasutamiseks koos nitraatide, milles mõjul teatud mikroobide ensüümide nitraadid taandatakse nitriti ja kaugemale - free lämmastik või ammoniaaki.

On olemas spetsiaalsed valiksööde kasvatamiseks anaeroobid (Kitty Tarotstsi keskkond jne ..), tuvastamine mõned kolibakteri, Salmonella (Endo keskmise, Levin, Simmons Ploskireva jt.), Määramiseks liikuvust bakterid ja nende suhe hapniku (Peshkov keskkond .) jne Ergutaja tuberkuloosi kasvanud erikandjale Petranyani muna, Livenshteyna-Jensen, Gehlberg paratuberkuloosi patogeenid - keskkonnale Dubos-Smith, brutselloosi - mida Albini keskkondades, Weybride'i, Korneeva; vibrioos patogeen - GNKI kolmapäeval. Mükoplasmad kõige edukamalt on valitud ja hooldatud keskmise Edward jt erilisi keskkondi .; leptospiira - seerumi meedia Terek, Ulenhuta, Lyubashenko, albumiin GNKI keskkond. Haigustekitajat suu mäda lammaste kasvab söötmes aju ekstrakt kabja sarve ja väävlit sisaldavaid aminohappeid; seened - .. on Saouro keskkondades Capek jms Vt ka identifitseerida mikroobid.

+++

dietiksim, vastumürk; Reactivator koliini. Valge kristalliline pulber, mis lahustub kergesti vees, alkoholis lahustub; lagune taluma steriliseerimine voolavad auru 30 minutit. On soovitatav, et loomade ravimiseks fosfororgaanilised pestitsiidide mürgituse intramuskulaarselt kujul 10% lahuse annuses 15-75 mg / kg kombinatsioonis atropiini. Vähemürgine (LD50 valge hiirtel suukaudsel manustamisel - 810 mg / kg rottidel - 820 Cat - 500 mg / kg). Sisu tertsiaarse lämmastiku D. molekul pakub oma resorptsiooni läbi hematoentsefaalbarjääri ja uuesti koliinsteraasi in kesknärvisüsteemi. Vaata. Vastumürgid.

+++

Dinitrokresool dinitroortokrezol, selinon, hedolit, herbitsiid, insektitsiid, fungitsiid. Seda kasutatakse kujul vesinikkloriidhappe 1% vesisuspensiooni pihustamiseks viljapuud varakevadel; laguneb kiirelt mullas moodustamiseks nitraadid. D. on väga mürgine, põhjustades mürgituse eri viise, kuidas kehasse, on eriti ohtlik sissehingamisel manustamisel. See on kumulatiivne omadusi (saab lõksus looma kere kuni 20-40 päeva). Seedetraktis detoksiruetsya. Kui mürgistus ilmuvad nõrkus, väsimus, higistamine, süljevoolus, oksendamine, ataksia; kehatemperatuuri tõus. Surm saabub sümptomid sarnanevad kliinilised tunnused kuumarabandus. Kõrge õhutemperatuur halvendab toksilisus madal - on kasulik mõju.

Leche. Loom on tungiv vajadus tõlkida jahedas kohas; mao pesti 1% lahus naatriumvesinikkarbonaat, intravenoosse lahuse oli 1% metüleensinist 25% nimiväärtusest glükoosilahust; ettenähtud südame ravimid (kamper, kofeiin, kordiamin). Liha on tapetud looma tagasi. Vaata. Samuti Pestitsiy.

+++

lüpsi kaevandamise piima udarast imetavate põllumajandusloomad (veised, kitsed, lambad, märade, jt.). In lüpsilehmade toodetud piima udara vaheaegadel lüpsi ja hoidis seda rinnapiimaga kapillaarsuskatse eriüksus torude ja kättesaadavus sphincters on nibud. D. viiakse läbi keerukaid refleksid piima. Mõjul stimuleerimine närvilõpmeid rindade D. vähendada silelihaste udara on sphincters lõõgastuda nibud ja piima saadud tankid ja suur erituselundite kanalid. Mõne sekundi pärast mõjul hormoon oksütotsiin vähendab tähtrakud ümber alveoolist alveoolide on tihendatud ja piima, mis toimub kanalid ja tankid udar. Kuid isegi pärast hoolikat D. udara jääb teatud summa (10-15%), nn järelejäänud piima rasvasisaldus 9-12%. In lüpsilehma toodetud piima konditsioneeritud refleksid tagasi keskkond -. Mootorimüra lüpsi süsteemi tekkimist milkmaids ja muu ebatavaline stiimulile (. Terav müra, muutused harjumuspärases keskkonnas jne) võib pärssida refleks naaseb piima.

Applied masinad D. (lüpsimasinad kioskites või masinate lüpsimasinad) ja käsitsi. Kui mootor D. loodud kõige soodsamad tingimused füsioloogilise eemaldamine piima udarast: masin lüpsta korraga kõik neli jagada udar, käsitsi - ainult kahest osast, kuigi isegi kaks nibu ärritust põhjustab piima voolu refleks kõigis kvartalites udara; oluliselt suurenenud tööviljakus; hõlbustas tööd farmitööliste; piim ei ole saastunud. Enne D. kiusatus udara ja massaaž. D. kestus sõltub piimatoodangut ja piima väljutamise refleks. Hästi ettevalmistatud lehma lüpstakse masinaga 4-5 minutit. Sa ei saa lehma lüpsta masinaga haige udara (mastiit, mehaanilisi vigastusi, kasvajad, jne ..), liibuvad udar, udar järsult asümmeetriline hõlmaga, liiga paks või õhuke, pikk või lühike nibud. Selline lehmi lüpstakse käsitsi; kõige õigem ja hügieeniliselt - D. rusikas. D. alustada taga udara hõlmade kus rohkem piima; võimatu lüpsta esimesel poolel udara, siis teine. D. Mitmesust reguleeritakse selliselt, et vaheaegadel lüpsi udara täis piima, ja ei inhibeeri molokoobrazovanie. Lehmad on tavaliselt lüpstakse 2-3 korda päevas. Sest {{}} - 2 kuud enne poegimist D. järk-järgult lõpetada (lehmad algus). Käsitsi lüpsmine ja teisi põllumajandusloomi: lammas (. Peamiselt lambanahk, mõnikord gruboshёrstnyh ja teised liigid) - 1-2 korda päevas, kitse tõugude - 2 korda, märade tõttu väikeses koguses udara esimese kahe kuu imetamine - läbi iga 2 tunni ja seejärel pärast 3-4 h.

Lit.: Barmintsev N. Yu, liha- ja piimatooted tõuaretus, M., 1963; Zelensky GG, kitse- ja Moskva, 1971; Soovitused masin Piimalehmad tehnoloogia, Kazan 1977.

+++

veterinaar- annus (kreeka d {{o}} sis -. teenindavad), ravimi kogust määratud loom. D. On soovitav (tervistav, ennetav, promotive jt.) Ja soovimatut (surmav, mürgine, mitteaktiivne). Soovitud suhtarvud ja erinevaid mürgiseid aineid D. varieeruda (nt arecoline kuni 1: 4, streptotsida 1: 1000, penitsilliin 1: 800 000). On oluline teada miinimum praeguse D.: - Kõige vähem lekarstennogo aine, millest allpool ei ole soovitud tegevus; suurim voolutugevus - kõige rohkem aineid, mida on lubatud ette näha; Optimaalse - ainete arv, mis erinevatel tingimustel on kõige märgatavam mõju soovitakse.

On ka AD ühe vastuvõtt, päevas ja kogu käigus kasutamist ravimi. D. üks meetod peaks olema võimalikult efektiivne konkreetse patsiendi seisundist ja ei kahjusta kehal kui võimalik. Ühes tehnikat vajalikud sihtotstarbe narkootikume on eriti oluline teha kindlaks mitte ainult AD vaid ka intervallidega ravimi manustamist. Kui ravimit lagunes kiiresti keha, korduva D. ei muutu, ja vaheaegadel annuste vähe. Kui aine läheb kaua aega organismis, see on harva manustada, ning vähendada D. korrata. Samuti võetakse arvesse reaktsioon loomad - oma kasvava D. vähenemine, kergendades samas - suurendada. D. Daily (number lekarstennogo aine päeval 1) kolm korda päevas ravimi manustamist sagedamini 2-3 korda rohkem kui üks kord. Sõltuvalt konkreetsest aine D. päevas võib olla suurem kui, kuid mõningatel juhtudel peaks olema 1,5-2 korda väiksem kui kogusumma D. kolme ravimi kogus peab kandma kulunormi vastab AD mõningatel juhtudel vastuvõtt (flavakridin - kui nuttalioze, gemosporidin - koos piroplasmoosile), teise üksiku-ED, nimetab olulisi intervallidega (ennetav deworming). Enamik lekarstennye aine manustatakse loomale taastumine (nendel juhtudel DI ravikuuri võib olla väga erinev). D. sõltub ka -tee ning isoleerides ainete loomade seisund, ravimid ja muud eesmärgid kohtades. Tingimused.

Narkomaania aineid doseeritakse kursiga 1 kg looma või looma kohta. Vastavalt esimesele põhimõttele mõõdetud tugev ja mürgiseid aineid, süstitavate preparaatide jaoks; teine ​​- ravim (nesilnodeystvuyuschie) manustatakse suu kaudu. Et paljud lekarstennym ainete erinevaid loomi suhteliselt samasugune tundlikkus ja seega nende terapeutilist D. (sees, põhineb loomade kaal) Esialgselt on seatud järgmistes kogustes (vt. Tabel 1)..

Kuna. Vana ja noorloomade on enamasti vastuvõtlikud ainete toksilise toime neile D. väheneb. Veiste igas vanuses on paigaldatud AD järgmistes proportsioonides (vt. Tabel 2)..

Et haige ja kurnatud loomad D. allpool. Mida kiiremini lekarstennye imenduvad, seda vähem on vaja nende farmakoloogilise toime. Seoses sellega erinevaid meetodeid ravimi manustamise luua järgmise võrrandiga (vt. Tabel 3)..

Kuid need suhted on suhteline. Nad sõltuvad loomaliigist naha alla süstekoha lahuse koguse ja omaduste ravimaine. D. väljakirjutatud ravimeid sissepoole 5-10% lahused madalam kui keemiline vorme (pillid, jõusööda). Retseptid D. väljendatud grammi või milliliitri kohta.

Tabel 1

Tabel 2

Tabel 3.

Lit.: Brain IE, veterinaar- liitmine, 4 W, M., 1966; Ussid DK, Evdokimov PD, Vishker A., ​​Narkootikumid veterinaar-, 2 ed., Moskva, 1977.

+++

Dosimeetria ioniseeriva kiirguse, mille pindala on kohaldatud tuumafüüsika, mis uurib füüsikalisi suurusi iseloomustavate ioniseeriva kiirguse mõju keskkonnale, sealhulgas bioloogiliste objektide (organismid, kude), samuti meetodeid ja vahendeid, et mõõta nende koguste kohta. DA tegeleb rakendused kiiritusravi, kiirgus toksikoloogia ja teised. Jaod, meditsiinilised ja veterinaarsed Radioloogia (vt. Radio). Seoses DV ülesannete hulka kuulub: mõõtmine ja arvutamine annustes ja väljad kiirgusallikate bioloogilistes objektides, aktiivsuse mõõtmise radioaktiivsete ainete (käesoleva paragrahvi nimetatakse D. radiomeetria) ja teised.

Põhiline füüsikaline suurus DI imendub kiirgusdoos - meede energia tihedus on edastatud kiirguse ja aine. Muud füüsikaliste suuruste D. - kokkupuude kiirgusdoos röntgen ja gamma-ray footonite energia kuni 3 MeV; samaväärse kiiritusdoosi kasutada kiirgusohutuse ja muud probleemid. suurus annust või annust võimu mõõtevahendeid dosimeetrid. Peamised AD on ionisatsiooni mõõtmismeetod, peamiselt seetõttu, et vara ioniseeriva kiirguse - võime toota ionisatsiooni. Muud meetodid põhinevad muundamisel energiat ioniseeriva kiirguse nähtavaks valguseks (luminestsents meetod) muutmise kiirguse omadused pooljuhid (pooljuht tehnika) jaoks radiolüüsis ainete tõttu keemilisi reaktsioone (keemiline meetod) jaoks mustaksvärvimist emulsiooni või välimust see jälgi ioniseeriva osakesed (foto meetod) mõõtmiseks soojuse vabanemise küsimuses (kalorimeetrilisse meetod). Veterinaarkasutuse AD määramiseks kasutatakse kiirgusdoos, veterinaari, kes töötavad kiirgusallikate ja objektid (loomad) kiiritada, samuti kiirgusseireks kaitseseadmetega töötades kasutada radioaktiivseid aineid ja muud. Ioniseeriva kiirguse allikad.

Lit.: VI Ivanov, dosimeetria Course, 2nd ed, MA., 1970; Golubev BP, dosimeetria ja ioniseeriva kiirguse eest kaitsmise, 2 ed., Moskva, 1971.

+++

Dock vt. Lubatud jääkkogustest.

+++

lemmikloomad, loomad aretanud mees täita majanduslikud, esteetilised ja muud nõuded :. suurte ja väikeste veised, sead, hobused, kaamelid, laamad, jakid, eeslid, põhjapõdrad, jänesed, koerad, kassid, kanad, haned, pardid, kalkunid, mesilased, siidiussid, ja teised. Kõik D. w. põlvneb loodusest esivanemad, kuid tavaliselt erinevad oma käitumist, välised vormid, tootlikkuse ja teised. märke, et tulemus on suunatud inimeste kokkupuudet. Ligi D. g. "Dekoratiivne" linnud (kanaarilinnud, paabulinnud), akvaariumi ja kalade kasvatatakse tiikides, katseloomadel. Üleminek etapil looduses D. g. kuni hirved hirv, märkas hirve, rebane, Arctic rebane, soobel, naarits, nutria, jaanalinnud, sebrad, elevandid, püüdmine, ja paljud laululindu kasvatatud poolvabade tingimused ja vangistuses. Loomade kodustamine (kodustamine) hakkas 10-15000. Aastaid tagasi oli oluline verstapost arengut tootlikud jõud ühiskonnas. Algul kodustatud koer, hiljem siga, lammas, kits, lehm, hobune. Peaaegu igasuguste D. g. jagati mitmeid tõuge. Kaasaegne tõuaretustehnikaid on laiendanud võimalust arendada uusi ja täiustada olemasolevaid tõugude D. w.

+++

dominant (ladina dominans -. määruskaebuse), ajutiselt valitsev keskmes erutus kesknärvisüsteemi, mis määrab, milline vastus ükskõik (väline ja sisemine) stiimulitele. Õpetus Nõukogude füsioloog D. arenenud Ukhtomskii aastal 1911-1923. Dominantrühmas keskused, ühendatud, mida iseloomustab suurenenud erutuvus, resistentsus ja inerts drive, nagu on võimeline kokku ja seda suurendada mõjul sissetulevate kaunviljad, samuti säilitada ja jätkuvalt ajal algusega ergastus. Domineeriv refleks süsteem aeglustab reflekside stiimulitele ja järgmisel muudab aktiivsus teistest keskustest. Kui liiga tugev stiimul, ja kui te saada suur hulk kõrvalised impulsside erutus valitseva keskused muutub piduri faasi ja D. kaob. Mõnel juhul tugevam D. esineb kesknärvisüsteemi mis pärsib nõrgem negatiivne vastavalt seadusele induktsiooni. AD - üks põhiprintsiipe kesknärvisüsteemi, on otsuse alusel motiveerivat erutuse. Seoses sellega on toidu, sugu ja muu kaitsemehhanismi. D. Välised tüübid on määratletud väljendiga D orientatsiooni füsioloogilistes protsessides ja loomade käitumist hetkel. Niisiis, rasedus ja sünnitus valmistada loomad AD imetamine. In lüpsilehmade isegi rohke toitmine ei ole rikkalik hoiused rasva rasva depood, sest enamik toitainetest ainete läheb teket piima. D. Tugev rasedus ja imetamine suruda seksuaalse D. Mõnel juhul DA muutub liiga pikk, trudnougasaemoy ja muutub patoloogiline fookuses seisev erutus kesknärvisüsteemi.

Lit.: AA Ukhtomsky, domineeriv, Leningrad, 1966; Sudakov KV, domineeriv motivatsioon, mis on aluseks sihipärane tegevus, raamat.: Sensoorne organisatsiooni liigutused, L., 1975.

+++

domineerimine, domineerimine, vormi suhet paar (alleelide) geenide heterosügootne organism, mida iseloomustab ülekaal toime ühe geeni (domineeriv alleel) teiste üle (retsessiivne alleel). Dominant alleeli pärsib ekspressiooni iseloomulik kontrollitud retsessiivne alleel. D. Mechanism külastuse seostatakse metaboolse aktiivsuse spetsiifilise valgu (ensüüm), juhitav dominantne geen. Aste ilming D. Erinevad tegurid võivad mõjutada keskkonda, samuti toodete teisi geene (modifikaatoreid, D.). Keskm. Retsessiivne.

+++

doonori veterinaarmeditsiinis (ladina dono -. Daru), Animal (tootja), kes võtavad vere valmistamisel peamiselt seerumid, samuti oma vereülekande terapeutilistel eesmärkidel. Termin "D" saab rakendada loomadele, kes on võtnud siirdamiseks mõeldud.

+++

Lubatud jääkkogustest (doc), maksimaalne lubatud kogus (MAC), lubatud piirnorme pestitsiidide jääkide ja muude toksiliste ainete toitu või põllumajandusloomade sööda, väljendatuna mg 1 kg toote või loomasöödaks. Mõiste MLC vastab mõiste "sallivust" vastu välismaal (väljendatuna p p m -... osakest miljoni kohta - ppm). Summa DOK mürgiseid aineid toiduainetes seab kroonilise toksilisuse uuring aine (kestusega vähemalt 11 kuud) katseloomadel, loomasöödas - tulemuste kohaselt eksperimente põllumajandusloomi, võttes arvesse väärtus MLC selle ühendi piima, liha, mune. Nimekirja pestitsiidide jääkide samaaegselt MLC näitab meetod, mille te peate kasutama taseme määramisel nende sisu söödas ja toidus.

+++

selja-, rinnalüli (lat dorsum -. tagasi), selja anatoomilisi termin kehaosa, tema nägu, keha, mis seisab tahapoole. Keskm. Kõhuli.

+++

drasheyoz (Drascheiosis), helmintiaasi hobuslaste põhjustatud nematood Drascheia megastoma pere Habronematidaes. See on laialt levinud, eriti sage riigi lõunaosas. Suu ümbritsetud parasiit 4 huuled (joon.). Mees 7-10 mm pikk; saba sac puuduvad; naissoost 10-13 mm pikk. Munad on semi-silindriline kuju, suuruse 0,04-0,05 X 0,09-0,11 mm, sisaldavad moodustatud vastne. Intermediate võõrustajad - maja lennata ja stabiilne fly-sügisel sõita. Vastsed Drash neelata loomad (lõplik hosts), on ümber oma keha täiskasvanud isendite ja lahendada all mao limaskesta. Vastsed lõksus naha ja kopsude, ei suguküpsus. Nakatunud loomad täheldatud katarraalne gastroenteriit, progressiivne kõhnumine, korduv koolikud. Diagnoos põhineb uuringute tulemused värske väljaheitega avastamiseks parasiit munad (vt. Gorshkov meetod).

Ravi ja profülaktika - vaata Art .. Gabronemozy.

Drascheia megastoma. Pea lõpus 1 - tipmine, 2 - külgsuunas; saba lõpus: 3 - mees, 4 - emased (nagu Skrjabini ja Ershov).

+++

seisvate infektsioon, sama varjatud nakkuse.

+++

drenaaž (Inglise äravool -. kuiv), eemaldades väljaspool füüsiline või patoloogiline õõnsused neid kogunenud transudaatseerum, eritist. Õõnsustes liigesed ja kõõlus ei saa tühjendada. D. kasutada spetsiaalset seadet - kuivendamine: ribad pleegitatud musliin (marli kapillaaride, või aktiivsed, drenaaž) või plastikust, kummist toru (äravoolutoru). Esimesel juhul, ja parandades imemise strips marli immutatud hüpertooniline naatriumkloriid või, magneesiumsulfaat.

D. Enne patoloogiliste õõnsuse avamisel see eemaldatakse vere hüübimist, surnud kude, kõrvaldama hüppaja taskud töödeldi bakteriostaatilisi aineid, kui vaja. Siis, alates põhja süvend, lõdvalt täita haava kanal ja selle riba marli. End marli väljund välimine kate ning on tavaliselt fikseeritud imemise sidemega. Lõpus ohtralt mäda drenaaž on mõnikord lahtiseks. Torujas kanalisatsioon kasutatakse rohke kuhjumine pus õõnsuses ja intermuscular tühikuid. Nagu drenaaži kasutatakse sageli pehmest plastikust (polüvinüülkloriid) toru. Sõltuvalt süvendi (haavast) valmistatakse toru erineva pikkusega. On osa toru mis on kastetud õõnsus, mille spiraalina mitu augud. Toru viiakse kõige alumise osa haava või teha protivootverstie (counteropening) allosas õõnsuse. Välimine toru otsa õmmeldi nahk. Vaata. Haav ka.

+++

drepanidoteniozy (Drepanidotaenioses), helmintiaasi veelinde ja kahlajad, mida põhjustab tsestoodid Drepanidotaenia lanceolata ja D. przewalskii, pere Hymenolepididae. Distributed kõikjal. Suurim kahju D. hanepojad. D. lanceolata kuni 230 mm. Scolex (joon. 1) on varustatud 4 suckers ja lont konksud 8. Munad on ovaalne, suurus 0,046-0,106 X 0,037-0,103 mm. Toas muna hexacanth 3 paari embrüonaalsete konksud. D. przewalskii pikkus 200 mm. Scolex pirnikujuline. Lont 10 konksud. Munad 0,024-0,029 X 0,017-0,020 mm, siis sama mis D. lanceolata. Areng toimub drepanidoteny hõlmab vahe võõrustajad - kükloop ja vee molluskeid (joonis 2). Kehas kükloop hexacanth see pärineb muna ja arendab cysticercoid et keha lõplik peremees on lisatud limaskesta peensooles ja saab suguküpseks 15-19 päeval. Way linnud seedetrakti infektsioon (sissevõtmisel veega nakatunud vahe peremees). In hanepojad D. jätkab suure surmaga. Puhangud E. täheldatud kevadel ja sügisel. Kell hanepojad mahajäänud kasvu, keha seisund kadu, tasakaaluhäired kõnnaku, viskab pea tagasi, kükitades saba, kiikumist pendel pea ja kõhulahtisus. Täiskasvanud lindude haigus on latentse kujul. Lahkamisel selgub, ägeda soolestiku põletiku puhul koos ketendumine epiteeli pinda. Diagnoos põhineb episootiauuring kliinilised andmed, uuringute tulemused ja gelmintokoprollogicheskih lahkamine.

Ravi. Kanna vesinikbromiidhape arecoline annuses 0,002-0,003 grammi (noortele), 0,005 g (täiskasvanud haned). Ravimit manustatakse suukaudselt vesilahuse (1: 1000). Filiksan manustamisel koos toiduga (1: 50) annuses (1 kg loomade kaal): 0,45 g (hanede) ja 0,35 g (pardi); pardid Kamala - 0,3 g / kg; bithionol 0,2-0,3 g / kg. Helmintide antud pärast 12-20 tunni kiiresti. Määra fikasin pardid ja haned igas vanuses annuses 0,8-1,0 g (1 kg kehakaalu kohta) üks kord segatuna söödaga, multiedastusega viisil. Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Järgida isoleeritud kasvatamine ohutu vetes AD. Ebasoodsates kodumajapidamiste - deworming linnud varisemine jooksul ja deworming noor preimaginal 15-17 päeva pärast lahkumist kohta veehoidlad.

Joon. 1. Drepanidotaenia lanceolata: 1 - scolex; 2 - strobila segmentide erinevatel arenguetappidel.

Joon. 2. tsükkel arengu Drepanidotaenia lanceolata.

+++

koolitus (Prantsuse kummut -. õpetada, rong), meetodite mõju loomade eesmärgiga arendada ja tagada talle teatud (soovitud isik) tegevuse ja oskuste tõttu teket konditsioneeritud refleksid. On olemas mitut liiki D.: Valu, mehaaniline, matkiv ja stiimul. Kõik meetodid D. Erinevalt: kui õigesti teostatud toimingut loomade lõpetamise soodustamiseks valu või mehaaniline mõju, delikatess, hellus. Probleemi arenenud loomade reflekside koolitatakse regulaarselt. Et treenida erinevaid kodu- ja metsloomadel (kodustatud) loomad. Elemendid D, näiteks hõlmata kodustamine lehmad ja lüpsja lüpsi, hobune koolitus keskkooli ratsutamine. D. koerad teeb neist sobib äri, sport ja sõjalistel eesmärkidel. D. mesilased - harjutama mesilased koguda nektarit ja õietolmu taime teatud tüüpi parandada oma tolmlemine. Tuvid kaudu D. harjunud kauge lennud sportimise eesmärgil. D. tsirkuses - ühine žanr kunsti.

Lit.: Gerd MA, Scientific põhialuste loomade koolitust, "Loodus", 1955, № 1, lk. 34; Sahharovi NA, Tehniline koolitus teenistuskoer, 3. väljaanne, MA., 1966; K. Frisch, mesilased elu trans. temaga., Moskva, 1966.

+++

pärm, mikroskoopilised ainuraksed mitte klorofülli organismid, mis kuuluvad Kuningriigi seened. Mõiste "AD" hõlmab heterogeense organismide fülogeneetiliselt võttes sugulust kottseened, bazioiomitsetami ja ebatäiuslik seened (Deuteromycetes'e), mis ei moodusta eoseid ja ei ole seksuaalse etappidel. Seal on 60 perekondade ja umbes 450 liiki D. D. asporogenny on Cryptococcaceae pere, mis eristavad 3 subfamilies: Krüptokokkinfektsioonide ja trihosporovye rodotorulovye. See rühm hõlmab ja Blastomyces. Mõned asporogenous D. patogeensed inimestel ja loomadel. Kuuluda alamperekonda Krüptokokkinfektsioonide kõige olulisem perekondade patogeensete E. - krüptokokk, Torulopsis'e ja Candida. Need perekondade D. põhjustada inimeste ja loomade seeninfektsioonid - cryptococcosis, kandidoos.

D. sporogeensest looduses laialt levinud, eriti magusat ained (marju, puuvilju), piimatooted. D. sisaldavad vysokokachestv. valkude, süsivesikute rikas B-vitamiine B, ergosterooliks. D. kasutada küpsetamiseks, veinivalmistamise, piimatööstus ja teised. Kasutage ergosteroolita nukleiinhapped, toita D. kasutada valku ja vitamiine, et loomade toidu ja teised. Lit.: MN Meisel, Funktsionaalne morfoloogia pärmi organismid, ML 1950 Babeva IP Golubev VI, meetodite eraldamiseks ja identifitseerimiseks pärmseente, M., 1979.

+++

tamme koor (Cortex Quercus; FH), kootav; koor kogutud varakevadel seemikud, õhuke varred ja noored oksad inglise tamm (Quercus rolur L.) perekonda pöök; Samuti võimaldab kasutada koor tamm rootsutud (Quercus petraca L.). Cutting materjalid - erinevate kujudega tükkidest ulatudes suurus 1-10 mm. Tanniini sisaldus vähemalt 8%. Pindmiselt kujul dekoktide stomatiit; sees gastroenteriit. . D. annused puljong sees: lehm 25,0-50,0 ml; hobune 15,0-50,0 ml; kits, lammas, siga 5,0-10,0 ml; koer 1,0-5,0 ml; kass, kana 0,2-1,0 ml.

+++

kaksteistsõrmiksoole mahla, kaksteistsõrmiksool mahla, segu sapp, pankrease mahla, soolenõre kaksteistsõrmiksoole ja maosisu. Värv D. koos. terveid loomi pruun, pruun, kollane või kollakasroheline erinevate toonidega. Koerad ja sead AD. See on rohekas varjund. Kooskõla AD. sültjas, viskoosne, harva vesised. Tihedus on vahemikus 1005 kuni 1009; happesus 2 kuni 20 U.; bilirubiini summa 0,2% kuni 1 mg. Veterinaarkasutuse AD. koostatud kaksteistsõrmiku sondiga. Vt. Ka maomahla, seedimist.

+++

duotal, sama guaiakooliga karbonaadi.

+++

Dursban, Dauka, fosfororgaanilised insectoacaricide. Seda kasutatakse taime- ja loomakasvatus. Kas väga mürgised (LD50 kanad - 32 mg / kg rottidel - 135-163 mg / kg merisead - 500 mg / kg, lambad - 908,3 mg / kg). See on väljendunud kumulatiivne efekt. Tapmine liha ravitud loomadel D - 40 päeva jooksul. Aktsepteeritav feed kontsentratsioon 0,2 mg / kg. Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

dušš veterinaaria, vesiravi, mis põhineb mõju looma keha veega teatud surveveega, kuju ja temperatuuri. D. võib olla üldine ja kohalik, külm, soe, kuum, muutuva temperatuuriga. D. Cold kasutatakse stimulaator neuromuskulaarse süsteemi. See on vastunäidustatud ostrognoynyh ja neurootiline protsesse, samuti juhul, kui väljendunud aneemia. Soe ja kuum DI kasutatakse resorptsiooni põletikuliste tooted ajal lihaste väsimust, reuma, miopatozah, halvatu müoglobinuuriat. See on vastunäidustatud pahaloomuliste kasvajate, verejooksud, aneurüsmid, kompenseerimata südamehaigusi. D toimub spetsiaalses ruumis, mis on varustatud duši ja Department of hoovihma.

Dušš Charcot (struevoy) läbi abil dušitoolid, mis on varustatud kummimansetti voolik. Loom panna kaugusel 2-3 meetri kaugusel kantsel. Pihustamisrõhk 3,2 atm, vee temperatuur on umbes 20 {{°}} C, D. kestus vähem kui 5 min. D. Muutuv temperatuur (Šotimaa) - mingi Charcot dušš, see algab niisutavad looma keha: t 20 {{°}} C ja seejärel 5 minutit mitu korda kuuma vee asendatakse külm. Täielik korra külma veega. Võsa-dušš (termoperemenny Massira) on hobune harjaga paigaldatud dušš tema lehtrit; veega varustamine läbi paindliku kummivooliku. Esimestel 3,2 minutit, kusjuures kasutatav vesi t 32-35 {{°}} C, seejärel vee temperatuur tõsteti 45-50 {{°}} C; Protseduur lõpeb t 18 {{°}} C. D. vihmavee on üks: või enama dušid punkritesse koos suure hulga auke. D. seatud 2,5 m põrandast, vabaneb menetluse käigus minuti jooksul 15-20 t 15-20 {{°}} C. Vaata. Füsioteraapia ja ka põlema käesolevas artiklis.

+++

hingeõhk, protsesside kogumit tagada omastamise hapniku ja eemaldamise süsinikdioksiid, samuti hapniku kasutamist poolt rakkude ja kudede (koe või raku, D.). D. annab gaasi vahetus organismi ja keskkonna. D. mehhanism varieerub erinevatel loomadel. In ainurakse ja hulkraksed madalam organiseeritud loomad D. Üle keha pinnale. Täiustada organisatsiooni ja suurendada keha suurus loomad on olemas spetsiaalsed organid D. (hingetoru lõpused, kopsud), samuti vereringe, kus vedelik (veri või Hemolümf) ringleb sisaldavad aineid, mis võivad siduda ja viia hapniku ja süsinikdioksiidi. Imetajatel välise D viiakse läbi peamiselt kopsude kaudu. Linnud protsess kohanemine lennu töötatud keerukas süsteem, õhukotid, mis on seotud valguse. õhu värskenduse hingamisteid ette rütmiline töö hingamisteede lihaseid. Kui mahu vähendamise nende rindkere suureneb ja seal on pinge valguslik see, seega on vahe atmosfäärirõhust ja intrapulmonaarseks õhk siseneb läbi hingamisteed kopsudesse. Ventilatsioon annab perioodiliselt muutuva kerge hingetõmbe. Väljahingamine toimub arvelt laiendada möödub sissehingamise ajal rinna ja tema selja taga, ja kopsud. Hingata ja siis hingata teha hingamine vältel. Mõnedel loomadel D. läbi peamiselt tingitud liikumisi (reisid) servad, teised - kui muudatuste tulemusena rindkere maht, mille põhjuseks on peamiselt kokkutõmbumine diafragma. Põllumajandusloomade muudab mahtu rinnus võrdselt sõltub liikumise ribide ja diafragma kontraktsioon.

Sügavus D ehk õhu maht sisenemist kopsud iga hinge, on pöördvõrdeline sagedusega D. Ülejäänud maht sissehingamisel ja väljahingamisel hobustel on 4000-6000 ml veistele - 3500 ml, kitsed ja lambad - 300 -500 ml. Hingamisteede, so mitmeid hingetõmmete 1 min, loomad erinev ja sõltub tase metaboolse ja füsioloogilise seisundi organismi.

Gaasivahetust vahel alveolaarsetesse õhu ja veeniverd sisenevad kopsukapillaaridesse, via alveolaari-kapillaarmembraani tõttu O2 ja CO2 rõhuerinevust alveoolide õhu ja kopsu venoosse kapillaarid. Transition O2 kudedesse ja eemaldamise CO2 mis esineb ka difusiooni tõttu erinev osarõhku vastava gaase. O2 tarbimise ja selle kasutamine ainete oksüdatsiooni sai koos toiduga (protsessi nimetatakse bioloogilise oksüdatsiooni ja on sisuliselt kanga D.) esineb peamiselt rakkude mitokondritesse, kus osalevad hingamisteed ensüüme. D. reguleeritud refleks ja humoraalne. Reflex muutusi hingamisteede keskus aktiivsust (täitematerjali närvirakkude asuvad erinevates osades kesknärvisüsteemi, peamiselt retikulaarses moodustumist piklikajus) tulevad mõjul impulsid riigist valguse retseptorid ja retseptori konkreetsetesse kardiovaskulaarsüsteemi. Määrus hingamisteede rütm hoiab ära liigse venitamise kopsu sissehingamise ajal ja väljahingamine piirid. Suurenemine CO2 osarõhu ja vesinikioonide kontsentratsiooni veres viib stimulatsioon hingamiskeskus ja sagedaste süvenev D.

Patoloogiline AD areneb pikaajalise muutumise sagedus, sügavust ja rütmi tõttu rikkumisi hingamiskeskuse funktsiooni (näiteks veresoonte spasm, emboolia, tromboos, veritsus, mürgistus). D. patoloogia viitab asfüksia, hingeldus ja teised. Tüübid hingamishäired.

Lit.: Füsioloogia hingamine, L., 1973. (füsioloogia Guide); Võrdlev füsioloogia loomade kohta. koos Eng., vol. 1, Moskva, 1977.

+++

kunstlikku hingamist ja ventilatsioon kopsud eritehnikat, mis aitavad taastada füsioloogiline hingamine loomad. D. ja. kasutatud rikkumise hingamisfunktsiooni (ummistus lima ülemiste hingamisteede imikutel, põletik ja kõri koos mumpsi Mýto, aerotsistite, peatus hingamine šokis ja nii edasi. d.). Restaureerimine hingamisteede teo toimub järjestikuste paisumist ja kokkutõmbumist rinnus. Me puhastada vastsündinu suu ja ninasõõrmed lima; loomade seejärel asetatakse selili, asumisel Vuohistupsu esikäpa ja sujuvalt ja lahjendatud mitmel pool-pea (sissehingatava faas), ja siis heidetakse tagasi jäsemete ja küünarnuki liigesed suruma rinnus (väljub väljahingatava faas). See peaks olema rütmiliselt tõmmates loomade keelt vaba õhu liikumist läbi kõri. Suurtes loomad läbi selle protseduuri 3-4. Loomadega jäsemed kehtestada köis, mis rütmiliselt tõmbas jalad küljele, edasi-tagasi samal ajal mõlemal pool rinnus pigistada. D. ja. See toimus 20-30 min, kuni looma rütmiline hinga sügavalt. Erutada hingamiskeskuse võib manustada subkutaanselt tsititon, lobeelia.

+++

hingamisaparaadiga, süsteemi asutustele hingamise protsess. Imetajatel, hingamiselundite jagatakse viis läbi õhu (ninaõõne - vaata nina, kõri, hingetoru.) Ja gaasivahetuse elundid - kopsud.

+++

hingamisteede helid (Adurmura respjratoria), helisid, mis tekivad seoses tegu hingamine ja avastatud auskultatsioon hingamiselundkonna. Eristada D. w. füsioloogiline (aluseline) ja patoloogilised (täiendav või pool), mille tulemuseks on haigused hingamisteid. Füsioloogilised D. w. lisada bronhide ja vesikulaarset hingamine. Bronhiaalastma hingamine on täheldatud ainult auskultatsioon kõri ja hingetoru; tekib siis, kui õhk läbib neelu ja meenutab heli, mis on toodetud, kui avatud häälduse täht "X" suu hingata õhku. Vesikulaarne hingeõhk ajal tekib õhu läbipääsu alates bronhid ja alveoolid on nagu bronhide muudeta. See näitab ainult, kui kuulata kopse. Vesikulaarne hingamine heli saab taasesitada kui huuled anda positsiooni hääldada täht "f" ja samal ajal juhtida õhk läbi suu. Füsioloogilised D. w. tugevust ja kvaliteeti sõltub loomade liigist, tema füüsis, rasvasus ja teised. põhjusi. Pärast liikumist looma neid võimendatakse.

Patoloogilisest D. w. lisada vilistav hingamine, crepitus, pleura hõõrdumise müra, müra pritsimist. Korisev tekkida kogunemine hingamisteede põletikulise limaskesta eritised; kuuldavamaks ajal inspiratsiooni pärast köhimist võib mõnikord asukohta muuta ja isegi kaduda. Crepitus razlipaniya tundub, et sissehingamise aglomeeritud alveoolide kuni nad on täielikult täidetud eritist; täheldatud alg- ja lõppfaasis kopsupõletik, mille kopsuturse. Pleura hõõrdumine tulemusena hõõrdumise rinnakelme, kui deponeeritud nende pinnal või fibriini moodustumist ja muud armid. Kõrvalekalded, tavaliselt kuiva pleuriit. Hõõrdumine on kuulda müra sissehingamise ajal ja väljahingamine. pritsiva tekib siis, kui mõlemad on rinnaõõnes vedeliku ja gaasi või õhus (pneumotooraks ülevoolavalt eritist ja mädane mäda pleuriit). Kui kopsupõletik kopsudes ja bronhide hingamine avastatud. Ta märgib, et alveoolide eritist täites suur ala kopsu. Juuresolekul õõnsused kopsus, bronhid suhelda, kuulata amforicheskoe hinge - mingi bronhide. Tugevus ja patoloogiline variatsioonid D. w. sõltuvad milline protsess hingamisteedes, selle lokaliseerimine, suurusjärku elundite kahjustused, loomaliikide jms. n.

Lit.: Kliiniline diagnoos sisehaiguste põllumajandusloomade, ed. VI Zaitseva, 3. väljaanne., Moskva, 1971.

+++

hingamissagedus suhe maht süsinikdioksiid toibunud keha hingates, mahu neelatakse samal ajal hapnikuga. D. a. Määratakse arvestuse vabaneva energia oksüdeerumist süsivesikute, rasvade, valkude. Vaata. Metabolism ja energiat.

+++

Durand Reynalsa tegurid (nn hispaania teadlane Reynalsa F. Durand, F. Duran Reynals), difusiooni tegurid, paljundamine tegurid, agendid on võimelised tugevdama läbilaskvust sidekoe ja kiirendada seeläbi imendumist lümfi ja verekapillaare nendes paiknevate ainete (vesi, lahustati crystalloid kolloidosmootset peatamise ja erütrotsüütide osad - bakterid, ripsmetušš, kasvajarakke, jne) .. Dr f. hõlmata ensüüme (hyaluronidase) mis lõhustavad hüaluroonhape, ja alandades seeläbi viskoossust sidekoe, samuti paljude teiste füüsikaliste ja keemiliste ainete (ioniseeriva kiirgusega, histamiini, askorbiinhape jne), mitte-ensümaatiliste omadused. Selgus, et bakterid eritavad eriti tegur nende levikut organismis looma (vt. Invasiivsed patogeenid).

+++
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Д

 1. Eesmärgid psühholoogiline töö väeosa
  Psühholoogiline töö ühik keskenduda järgmised eesmärgid: õppida individuaalse psüühilised omadused sõjaväe; Uuring sotsiaal-psühholoogilised protsessid ja nähtused väeosade ja prognoosi nende areng; psühholoogiline uurimine elukutseliste sõjaväelaste ja sobivust sissetulevad täiendamist nende ratsionaalne paigutus
 2. Objekt, teema ja peamised ülesanded sõjalise psühholoogia
  Sõjaline psühholoogia - teadusharu, mis uurib seaduste ilming sõdur mentaliteet. Objekti sõjaväelased. lollakas. - Military (sõjalise rühmad) associated ajateenistuse ja leping, samuti neid. kes võib kutsuda ajateenistuse sõja ajal. Teema sõjalise psühholoogia - eriti vaimse ilmingud sõdur erinevates tingimustes
 3. Genereeritud teadmised, oskused ja võimed
  Selle tulemusena õppe- ja omandada praktilisi oskusi distsipliin peab üliõpilane: a) on idee: - moodsa saavutusi teoreetilised, metodoloogilised ja praktilisi küsimusi sõjalise psühholoogia ja pedagoogika; - Sotsiaalse parameetrid ühiskonnas on otsene mõju personali ja mereväe üksused. b) teada: - psühholoogiline
 4. põhialuste
  Käsiraamat on mõeldud põhjal on "Concept of Education Vene Föderatsiooni relvajõudude sõjaväelased" (lisa № 3 ordeni Kaitseministeerium Vene Föderatsiooni № 70 11. märts 2004), mis on süsteem, arvamuste, kontseptsioone, mõtteid, eesmärkide seadmine, prioriteetsed suunad, põhimõtted, meetodeid, vorme ja nende vahelisi seoseid valdkonnas sõjalise hariduse. Peamine eesmärk
 5. Praktiline tähtsus uuring
  Teades spetsiifikast sisu ja organisatsiooniline struktuur isikliku kohanemisvõime võib kasutada ettevalmistamisel ja kohanemine raske elutingimusi, eriti? noored, noored premilitary vanus ja voennosluzhaschih- "värbab" teenida sõjaväes. Saadud teadmisi saab kasutada teoreetiliste kursuste üliõpilaste ettevalmistamisel psühholoogia, samuti spetsialistid,
 6. Loeng. Psühholoogiline korrigeerimist 2012.
  Üldsätted. Psühholoogiline korrigeerimist. Psühholoogiline vastuseid. Patoloogiline psühhogeenne reaktsiooni. Nozospetsificheskie psüühikahäired. Uurimismeetodeid vaimse tervise. Kliinilis-psühhopatoloogilised meetod õppimiseks vaimne seisund sõjaväelased. Katseliselt-psühholoogiline meetod uurimise vaimne seisund sõjaväelased. organisatsioon
 7. Uuringu tulemused
  Sõdurid, kes osalesid uuringus pakuti sotsiomeetriline küsimustiku, mille eesmärk oli kinnitada hüpoteesi teenuse põhitõdesid mõju suhe. Küsimusele: "Kuidas te arvate, see on oma meeskonda gruppidesse jagamise vastavalt teenindamise lepingu või kõne" positiivse vastuse 53,6% ajateenijate ja sõjaväelaste 68,4%
 8. Kursuste. Psühholoogilised omadused isiksuse naiste sõdurite, 2010
  Teoreetiline alus teadust tööde Rusalova VM, Egorova MS pühendatud psühholoogia individuaalseid erinevusi, samuti töö Maklakov AG, Perfilova O. jt., Mis on pühendatud probleeme professionaalne psühholoogiline valik sõjaväelased. Praktiline tähtsus uuringus on välja selgitada sotsiaal-demograafiliste ja psühholoogiliste omadustega
 9. Väitekirja. Taasintegreerimise ja taastusravi sõdurite pärast sõjaväe traumajärgse stressi 2008
  Objekti töö korraldamisel täidab psühholoogiline töö sõjaväes. Aines töö on protsess, psühholoogilise rehabilitatsiooni ja taastusravi sõdurite PTSD kaitseväeteenistusest Vene Föderatsiooni. Eesmärgiks on uurida teoreetiliste ja praktiliste aspektide süsteemi taastusravi sõjaväelased. Sisu: Military-traumaatiline stress ja selle tagajärjed.
 10. Tõhususe hindamine psühholoogiline töö
  Efektiivsust psühholoogilist tööd hinnatakse vastavalt nõuetele Venemaa kaitseminister Order 2004 number 70. Hinnates psühholoogilist tööd vaja analüüsida ja luua: mõju psühholoogiline töö teket moraalset ja psühholoogilist stabiilsust ning sõjalise valmisoleku täita ülesandeid igal tingimused, suur
 11. materiaalse vastutuse
  Tekitatud materiaalse kahju riigile täitmisel ülesandeid ajateenistuse sõjaväelased on atraktiivne vastutuse alusel föderaalseaduse "On vastutuse sõjaväelased." Vastavalt selle seaduse, sõjavägi on vastutav kogu kahju suuruse juhtudel, kui kahju põhjuseks oli sõjaväe vabatahtlikult
 12. Kokkuvõte. Diagnoos hazing hulgast sõdurit, 2009
  Nõuded saavutada sõjalise distsipliini ja tagada selle jätkusuutlikkus. Directions saavutada sõjalise distsipliini ja tagada selle jätkusuutlikkus. Manifestatsioonid "hazing". Põhjused "vastupidavusele" ning hazing hulgast sõdurit (arvates ametnikud). Portree "usaldusväärsus" kutsealuste hulgas (% -des). Diagnoos hazing.
 13. Sisuliselt peamised ülesanded ja suunad propageerimise
  Outreach määrab suures tõhusust kogu haridussüsteem personali üksused, motivatsiooni igapäevase tegevuse väed. Eestkoste - sihikindel laiaulatuslik kasutamine sõjaväevõimude, sõjavägi, meedia ametnikud ja ensigns (vahistamismäärus ametnikud), tööriistu ja tehnikaid
 14. Tüübid psühholoogilist ettevalmistust
  Psühholoogiline ettevalmistus toimub sõjalise õppe ja teenust. Kõik koolituse liigid - tulekahju, taktikaline, füüsilise, puurida, eriline, kogu õppeprotsessi peab sisaldama elemente moraalset ja psühholoogilist kliimaseade. Arengu psühholoogilise stabiilsuse teostatakse ettevalmistamisel ühe sõduri ning harjutusi, kus osalevad vanemohvitseride ja
 15. Tingimused, mille alusel seadme ülem saab probleemi lahendada rikkumise määrused suhteid
  Tingimused, mille alusel seadme ülem ei lahenda probleemi rikkumise kohustuslikku määrused isiklikud suhted, on järgmised: - läbivale konkreetse tööjaotusega lahendatud, paremale, ühtlase jaotuse õpilaste rühmad; - Teadmised ametnikud ja garanteerite ametnikud oma kohustusi, samuti oma kohustuste
 16. Õpik. Teooria ja praktika haridus sõjaväelased relvajõudude Vene Föderatsiooni 2003
  Väljaõppe käsiraamat, valmis osakonna Pedagoogika sõjalise Ülikool, arutleb ajaloolisi ja pedagoogilisi aspekte teooria ja praktika haridus sõjaväelaste Vene armee aluseid haridus, teooria haridus ja sõjatehnika tänapäeva tingimustes ja selle parandamise võimalused. Eesmärgid, eesmärgid, põhimõtted, meetodid ja vormid haridus relvajõudude
 17. Moraal ja psühholoogilise seisundi sõdurid: hindamine ja viisid teket
  Moraal ja psüühiline seisund - seisund emotsionaalne ja tahteline seotud isiku sõdur, väljendub ajateenistuse ja võidelda tegevuse tõttu oma juhtiva motiive, sealhulgas otsustav roll sotsiaalse, moraalse ja isamaaline. " Kõrge MPS iseloomustab moraalselt mõtestatud vaimne suunatud sõjalise jõu, et lahendada probleeme, ja
 18. Diplom. Psühholoogiline abi noorte sõdurite ummikus characterological ilmestavad kliendikeskse grupi psühhoteraapia 2010
  Objekti uuring on noored sõdurid ummikus characterological rõhutamine. Teema teadus - psühholoogilist abi noorte sõdurite ummikus characterological ilmestavad kliendikeskse grupi psühhoteraapia. Käesoleva töö - teha kindlaks peamised psüühilised omadused noored sõdalased ummikus characterological
 19. Ohutuse tagamine ajateenistuse
  Sõjaline Security Service - riigi sõjaväeteenistuse, pakkudes turvatöötajaid, kohalike kogukondade ja keskkonna kaitsmiseks tulenevad riskid tegevuste elluviimiseks Vene Föderatsiooni relvajõududele. Komandör (peatoimetaja) juhendab ajateenistuse ohutuse, töö korraldamisel järgmistes valdkondades: vigastuste ennetamine ning tagada
 20. Ülesanded psühholoog
  (Suurusjärgus RF Ministry of Defense, 1995 № 226) psühholoog rügemendi (1. järgu laeva) vastutab riigi ja organisatsiooni psühholoogilise töö huvides haridus töötajad, et tugevdada oma moraali ja säilitada psühholoogilist stabiilsust väed. Ta leiab, et ülema asetäitja rügement (laev 1 rank) pedagoogilise suunitlusega. psühholoog