meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
järgmine »

Б

+++

B-nimekiri tugevate narkootikumide; rühma ravimite määramisest, kasutamine ja säilitamine, mis tuleb olla ettevaatlik.

Nimekirja B on ravimid, mis sisaldavad alkaloide ja nende soolad, uinutid, valuvaigistid, antipüreetikumi ja südamlik ained, sulfoonamiidid, koostisi suguhormoonid, saponiin taimedest ja novogalenovyh ravimid ja teised. Apteekides, ravimid nimekirjast B on salvestatud eraldi kapid, lukustatav, «- Heroica B" koos kirjaga. B-nimekiri on lisatud riigi farmakopöa.

+++

babesioosien (babesiaasi), invasiivse nakkushaiguse loomade algloomade poolt põhjustatud perekonnast amelanotic of babesia, voolab palavik nähtusi, aneemia, kollatõbi, hemoglobinuuria. Suurim veterinaar- tähtsust B. lambad ja veised. Distributed Euroopas, Aasias, Aafrikas, Ameerikas ja Austraalias alal karjamaa puugid; NSVL - Loode-ja Lõuna-Euroopa ja Kesk-Aasia. Suremus veistel 40% või rohkem, lambad - 80%.

Etioloogia. B. Patogeenid on omased erinevatele loomaliikidele; nad on polümorfsed ja väga erineva suurusega. Sest babesia divergens (bovis) - B. patogeeni kariloomade ja B. Ovis - patogeeni B. lambad iseloomulik paari pirnikujuline, mis asub nürinurga äärealadel erütrotsüütide; nakatumise punaste vereliblede 30-40%.

Epizootology. patogeen sissetungi Allikas - patsientidel B. loomad. B. salvestatud peamiselt suvel-sügisel perioodil. Vastuvõtlikud kõik tõugu veised, lambad ja kitsed metsloomade - mägilammas, muflon, hirved, punahirv. Babesia kandub läbi hammustada loomade karjamaale puugid: kandjad B. divergens - puugid liikide Ixodes ricinus (põhiväärtus) ja I. persulcatus. Loomad võivad nakatada kõiki aktiivse faasi kandjad (tsirkulatsioon patogeeni puugid - transovarial); peamine kandja B. Ovis - täiskasvanud puuk Rhipicephalus Bursa. Vedajad võivad olla ka Rh lestad. turanicus, Dermacenter marginatus, I. persulcatus. Me taastuda loomade vormid mittesteriilsetes immuunsus (premunitsiya), püsib 1-2 aastat.

Kursus ja sümptomeid. Kestus peiteaeg sõltub infektsiooni viisil: B. divergens nakkuse kaudu puugid 10-15 päeva, verd - 6-12 päeva; B. Ovis vastavalt 8-12 ja 5-7 päeva. Patsiendid loomad järsult tõusnud kehatemperatuur (kuni 40-41 {{°}} C), murtud südame tegevus, hingamine kiireneb, on verine uriin, kahvatus ja kollasust limaskesti; on riigi rõhumise vastu; kõhukinnisus vaheldumisi kõhulahtisusega. Lemmikloomad kaalus kiiresti. Piimaand lehmade väheneb 80%. Lambad katkestada. Kestus haiguse kuni 4 päeva või kauem.

Patoloogilised muutused. Iseloomustab aneemia, kollatõbi limaskestade, sidekoe ja rasvkude. Maks laienenud, hyperemic, punkti verejooksud; põrn laienenud, pehmendatud viljaliha hüperplaasia folliikulite; Neer oluliselt laienenud, teraline. Uriini pruun. Suurenenud südame ja aju veresooni on täidetud. Histoloogilisi muutusi iseloomustab kerge proliferatsiooni maksa, põrna, neeru ja kopsu.

Diagnoos põhineb tulemused mikroskoopuuring vere smearidega, võttes arvesse episootilist andmed ja kliinilised tunnused, patoloogilised muutused. B. eristuda piroplasmoosile, hematuuria, leptospiroosi, siberi katku.

Ravi. Efektiivne: azidin lihasesse (7% nominaalsest lahjendamist) naha piroplazmin (suured loomad 1% nominaalsest, väike - 5% nominaalsest lahjendamist destilleeritud veega) ja gemosporidin (1-2% nominaalsest ehk umbes 5% lahjendus). Sissejuhatus korrata 24-48 tunni möödudes. Haigeid loomi anda täielikku puhata, nad pakuvad rohelised ja mahlane sööda ettenähtud südame ja parandab seedimist vahenditega.

Vältimise ja kontrolli meetmed hõlmavad kemoprofülaktika mitigiruyuschuyu flavakridinom, berenilom, azidinom ja vektor kontrolli, mis toimub akaritsiid loomade ravi ja hoides Maaparandus meetmeid, et parandada karjamaad.

Lit.: Haigused lambaid ja kitsi, 3. väljaanne, MA., 1973; Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandusloomade, ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

+++

Babes-Negri vereliblede [nimel Rumeenia teadlane V. Babes (V. Babes), 1887 ja Itaalia teadlane A. Negri (A. Negri) 1903], konkreetsed tsütoplasma kandmisel leitud loomadel ja inimestel in neuronite kesknärvisüsteemi, suri marutaudi. Esindada oxyphilous polümorfset moodustamine eri kuju, suuruse 0,25-1 kuni 27 mikronit. Detection rakkude ajudes surnud loomade - üks laboridiagnostikale marutaudi meetoditega.

+++

Basidiomycetes (Basidiomycetes), bazndialnye seente, klass kõrgem seened, mida iseloomustab hulkrakse seeneniidistiku moodustamine basiidid tulemusena sugulise paljundamise n eksogeense sporification. Seal on rohkem kui 20000. B. liikide, millest mõned on puit hävitavate seente, parasiitide teravili (nõgi, rooste) ja saprofüüdid. B. shlyapochnye ka seened (podberёzoviki, valge seen, jne ..). Mõned B. mürgine inimestele ja loomadele (kahvatu kärbseseen, seened, vale mee agaric).

+++

basofiilid üks rühmadest granuleeritud valgete vereliblede kelle tsütoplasma graanulid on värvitud põhivärvi tumelilla värvi. Vaata. Verd ka.

+++

bazudin, diasinoon, neotsidol, ekzodin, fosfororgaanilise insektitsiid, akaritsiid. Seda kasutatakse kahjurite tõrjeks suhkrupeedi, samuti võidelda täid, kärbsed, puugid ja lestad. Väga mürgine (LD50 - rat toomisel 76-130 mg / kg). Kariloomad pritsitakse vesiemulsioone või vesisuspensioonid ravimi kontsentratsioon 0,2% vesinikkloriidhappe 1 kord 7 päeva; Lambad ja kitsed vannitada 0,5% vesiemulsioone valitsustevahelisi 1 kord 9-10 päeva jooksul. Ei ole lubatud käitlemise piimakarja. B. jääke ei ole lubatud loomsete saaduste. Tapmine on lubatud mitte varem kui 14-20 päeva pärast ravi. Vaata. Nagu pestitsiide, fosfororgaanilised ühendid,

+++

bayteks, lebaitsid, fenthion, tiguvon, sulfidofos, fosfororgaanilise insektitsiid, akaritsiid süsteemne toime. Ta soovitas varakult keemiaravi hypodermosis põhjapõdrakasvatuses ühekordse lihasesisese süstena annuses 8-10 mg / kg (augusti lõpus-oktoobris). See on efektiivne rändavad vastsed nahaaluse gadfly kariloomade (väliselt - 2% ny õlilahus annuses 125 ml, viiakse vasikad - kapslites annuses 20-25 mg / kg). Seda saab kasutada kärbeste hävitamiseks loomapidamishoonete kujul 0,1-0,2% valitsustevahelisi vee emulsioone, sääsk vastsed elupaikade (0,1 kg toimeainet ühe 1 ha). Väga mürgine kanadele (LD50 - 28,4 mg / kg) srednetoksichen teistele loomadele (LD50 - hiirte ja rottide 215-250 mg / kg). Me ei soovita ravi piimakarja. Tapmine ravitud veistest on lubatud 30 päeva pärast. Aktsepteeritav jääkväärtuse liha B. 0,2 mg / kg; B. esinemine piimas ei ole lubatud. Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

bakteriaalne haigus lõhe sama korinebakterioz lõhe.

+++

Bakteriaalne kasvufaktoreid, kasvu stimulaatorid bakterid, vajalikke aineid elu ja kasvu heterotroofsed mikroorganismid, neid ei saa sünteesida (kõik või piisavas koguses) ja seetõttu peab olema saadud keskkonda. Puudumine või puudulik Balti laevastik. lk. keskmises viib kängus mikroobide kasvu. Et rahuldada mikroobid B. f. lk. piisavalt juuresolekul hetke neil ainetel. Nõudlus bakterite Balti laevastik. lk. kõige tugevamini väljendatud patogeene. Kõige olulisem Balti laevastik. lk. sisaldama vitamiine: niatsiin, paptotenovaya hape, tiamiini, riboflaviini, püridoksiin, biotiin, tsüanokobalamiin, para-aminobensoehape, foolhapet, koliin; Hemiini (X faktor); nirimidinovye ja puriinaluseid (adeniin, guaniin, ksantiini hüpoksantiin tsütosiin, tümiin, uratsiil); aminohapped trüptofaan, lüsiin, koliini, glutamiinhape, arginiini, metioniini, valiin, leutsiin, treoniin, histidiin, fenüülalaniin, jt uurisid rolli ja tähtsust Nende tegurite metabolismis mitmesuguseid mikroobid .. Kasvuks mõned bakterid vajavad mõnikümmend Balti laevastik. lk. Arvestades vajadust teatud tüüpi baktereid teatud kasvufaktorite saab reguleerida oma elujärge, see on oluline bioloogilise tööstuses. Mikrobioloogilised määramise meetodid aminohapete ja vitamiinide söötades, toidus, loomsete kudede põhinevad samuti vajadustele Katsetüvede bakterite sobiva kasvufaktoreid. B. f. lk. Laboris kasutatavad ettevalmistamisel selektiivne kasvusöötmete. Vaata. Ka baktereid ja kirjanduse see artikkel.

+++

bakteriaalne filtrid, seadised vabastamist vedelikud olles need bakterid ja viirused filtreerimise teel. B. f. kasutatakse steriliseerimiseks kasvukeskkondasid seerumite narkot, suuruse määramise bakterid ja viirused, mis eraldab viiruste, toksiinide bakterite ja bakteriofaagide viirusisolatsioon. B. f. See koosneb filtreerimisaparaadid ja filter (poorsed) pinnale. Vedelik läbib poorne pind tulemusena tekkinud süvendi teisel pool pinnale ning tänu avaldatava surve vedeliku filtreerimist. Balti laevastik. on keraamilised filtrid (Shamberlana küünlad ja küünla Berkefelda) valmistatud kaoliin, diatomiitmuld; asbestfiltrid või Seitz plaat on valmistatud segust pressitud asbestkiust, 4-6 mm paks; klaasfiltritega - ümmargune plaadid, poorse klaasist ja joodetud lehtrisse; Membraanfiltrite - plate nitrotselluloos või tselluloosatsetaat läbimõõt 3,5 cm, paksusega 0,1-0,5 mm; gradokolevye membraan (mis valmistati nitrotselluloos ja tselloidiin); ultrafiltrid puhas ja bioloogiliselt inertne tsellluloosester. Poorisuurustega erinevates Balti laevastik. Nad on erinevad, kuid nad ei tohiks ületada 750 nm.

+++

Bakteriaalne viirus on sama bakteriofaagi.

+++

bakterite standard, standard määramiseks kasutatakse bakterite hulk vedelikus selle hägususe. On suletavas sisaldavad steriilne suspensioon koos tuntud sisu tuntud baktereid (1 ml - 1,5, 1,0, 0,5, 0,25 miljardit). Ja konkreetse peegeldub hägusust. Tulenevalt asjaolust, et aja jooksul bakterirakud lüüsitakse ja B. c. kaotab oma täpsuse asemel kasutatakse klaasi standardid, mis bakterid asendada peatamise tillukesi Pyrex klaas destilleeritud veega. Hägusus selliste standardite väljendatakse rahvusvahelistes ühikutes hägusus. Kümme hägususühik vastab 1 mlrd. Mikroobide organite 1 ml suspensiooni või vähem, sõltuvalt suurusest bakterid.

+++

baktereemiata (bakterid ja kreeka Haima -. veres), bakterite esinemine veres. B. Põhjused on nakkushaigus, taskud nakkuse organismis, samuti penetratsiooni bakterid vereringesse soolest, mandlid ja nii edasi. N. Panustada tekkimist B. tegurid vähendades organismi vastupanu.

+++

bakterid (kreeka bakterion -. coli), suur hulk peamiselt ainuraksed organismid, mis moodustavad kuningriigi prokarüoodid (Procaryotae). Suhe B. iseloomustab puudumisel membraani vahel tsütoplasmas ja Karüoplasma, viimane sisaldab geeni ühes kaheahelaline DNA molekul; Ristamisprogrammis jagunemise või ahenemine, harva lootustandev või gonidiyami; juuresolekul rakuseinad (va mükoplasma ja L-vormid), mis sisaldas heteropolü- peptidoglükaani; puudumine ruumiline eristumine tsütoplasma membraani süsteem elementaarne funktsionaalselt spetsialiseerunud rakkude organellid (mitokondrid, Golgi aparaat, endoplasmaatilise retiikulumi kloroplastid, jne ...); nende tsütoplasma organellid on suletud ühekihiline membraan (erand - Tülakoid pianobaktery). B. - objekti bakterioloogia (vt Mikrobioloogia.). Saadaval B. klassifikatsioon, praktiline otstarve - usaldusväärne ja kiire eristada. Kõige laialdasemalt levinud "Bergey määraja bakterid." Viimase väljaanne määraja (1974) prokarüootsete kuningriik jaguneb 2 osaks: sinivetikad (tsüanobakterid) ja bakterid (bakterite). Department bakterid jagunevad 19 rühmad. Mõnel rühmad rühmade riketsiad, mükoplasmad. B. suur roll on menetlusosalisel biosfääri protsesside määramisel kõige olulisemad lülid tsükkel asja olemust (mäda, käärimine, lämmastiku fikseerimine ja teised.). Nad elavad pinnases, vees, organismid, taimed ja loomad, pakkudes normaalne tegevus minevikus (looduslik elukooslus). B. Mõned põhjustada inimeste, loomade ja kõrgemate taimede (vt. Nakkushaigused).

Valdav enamus BA on üks kolmest peamisest morfoloogilised vormid: sfääriline (kokid) kidadega ja kroogitud (joonis 1.). Cocchi raku asukoha pärast jagunemist jagunevad micrococci (rakud on paigutatud üks) diplokokid (cell - paari), Streptococcus (cell - kett), tetrakokki (rakud - neli); sardiinid (cell - pakki), stafülokokid (rakud - vormis kobarad viinamarjad). Rod-B on silindrilised või ovaalsed, paks, peenike, lühike, pikk, hakitud off, ovaalsed või piklikud otstest. B. Mõned kujul eosed (joon. 2). B. batsillid nimetatakse Spore. Vastavalt asukoha üksikute rakkude varras B. jagada enda pulgad (ühe rakud), diplobakterii või diplobatsilly (raku paari) ja streptobakterii või streptobatsilly (ketid rakud). B. serpentine kuju (spiraal) jagunevad spiroheedi - rohkem kui 6 rullid ja spirillae - 6 pöördeid; Nendeks Vibrio (üks osa-pööret). B. Mõned on rõngakujuline (Donut) tõuaretuse lootustandev B. moodustatud erineva arvu väljaulatuvad osad (prostheca) individuaalses sündi B. hääldatakse hargnevate on liigid, mis on pleomorphism. B. mõõtmed on väga erinevad. Kõige stabiilsem kokid, 0,5-1,25 mikronit läbimõõduga. Paksus varda B. 0,5-0,8 mm, pikkus 2-8 m. B. Paljud on flagella, mis määravad nende liikuvust. Vastavalt number ja asukoht flagella lokaliseerimine B. jagatud unipolaarne ja bipolaarse monogrihi (1 vibur ühel või mõlemal mastid), monopolaarsed politrihi või lofotrihi (2 või enam flagella ühel pole), bipolaarne politrihi või amfitrihi (2 või enam flagella mõlemal poolusel) ja peritrichous (paljud flagella pinnal). Viburid paksus 10-30 nm, pikkus 3-20 mm. Viburloom on märk selle liigi B. Nende valkude flagelliin - H-antigeeni (vt antigeene.). B. In Gram (vt. Gram meetod) tuvastatud pinnal Villi (joogi), mille paksus on 5-10 nm ja pikkusega 0,3-4 mikronit. Üks 9 tüüpi (F-joomine) kuulub episomaalsest pärilikkus ülekande tegurid alates B. (vt. Plasmiidid). Väljaspool rakke paljude liiki kaetud kapsli B. - limaskestast erineva paksusega (Joonis 3.). Sageli on märk virulentsuse B. erinevad liigid on erinevad keemilise koostise, põhjustades tüüpilisi seroloogiliste identiteedi B. rakuseina B. (puudub Mycoplasma ja L-vorm) määrab nende kuju ja säilitab raku sisu. Keemiline koostis ja struktuur rakuseina on konstantne teatud tüüpi BS ja on oluline diagnostika funktsioon. Seinas grampositiivsete B. ühtlane struktuur, paksus 20 kuni 80 nm ning koosneb peptidoglükaani (50-80%), mida seostatakse teihhoiinhape ja polüsahhariide. B. Gram seina on 3 või 4 kihti 14-17 nm paksusega, mis sisaldab kuni 10% peptidoglükaani (jäiga sisekiht) valgud, lipopolüsahhariidid ja lipoproteiinide (välismembraani kiht). Tsütoplasma membraani (GPM) eraldab tsütoplasmas rakuseina, on kolm kihiline struktuur, mille paksus on 7-10 nm, koosseisus lipiide valgukompleksiga süsivesikuid ja RNA, täidab erinevaid ülesandeid. Tsütoplasma - sisu B. ümbritsetud MTC, sisaldab tuumaseade, erinevad, kaasamise membraani struktuur - mesosoma (in fotosünteesi Tülakoid B.) iribonukleoproteidy 20-30 nm suurus osakesed - ribosoomid, millel on pidev settimine 70S. Tuuma aparaadi (nucleoid, genofor) ei kesta, kaheahelalise DNA molekuli on esindatud pikkusega 1-1,5 mm; Tuumalõhustumise seade osaleb MTC, mitoosi B. puudu. Tsütoplasma kandmisel B on ained või asendamine või vahetamine toodete või gaasiga varustamine. B. Paljud ebasoodsas olukorras kujul eosed ja tsüstid, on vastupidavamad füüsikaliste ja keemiliste tegurite kui vegetatiivse rakke.

Teel toitmine B. jagatud autotroofid (kasutamine CO2 süsiniku allikas) ja heterotroofse (kasutades orgaanilise süsiniku allikad). Heterotroofse B. - jagatud saprofüüdid (kasutatud ainete keskkonda) ja parasiidid (kasutatakse aine elusolendeid). B. Vajalikud energia saadakse bioloogilise oksüdatsiooni või kerge (fotosünteetiliste B.). B. One - aeroobne (vaja vaba hapnikku), teised - anaeroobne (hapnikuvabas keskkonnas töötada), ja teised - fakultatiivselt anaeroobid (ja on neid ja teisi omadusi.). B. Mõned elavad vähendatud hapniku osarõhu - microaerophiles.

Kasvu ja paljunemist B. vedel toitekeskkonnale perioodiliselt tingimused iseloomustavad järgmised faasid: esialgne, lag faasi, logaritmiline, negatiivne kiirendus, statsionaarne, kiirendatud rakkude surma ja surma logaritmiline vähenemine suremus. On tahke toitekeskkonnale kolooniad B. kuju, suuruse, kuju, värvi, tekstuuri ja teket, mis teatud kasvutingimustes on liigispetsiifilised (vt. Bakterite koloonia). Sarnane tähtis on iseloomu B. kasv liha-peptoonilahuses želatiin stab külvamisel, suhtumine erinevate ainete (süsivesikud, alkohol, jne ..), Lisandub erinevus diagnostika meedia, samuti nende patogeensus (võime põhjustada nakkushaigused) teatud tüüpi ja meetme organismide patogeensusega - virulentsuse.

B. Vastupidavus mõju erinevate füüsikaliste ja keemiliste tegurite ei ole samad. Nad taluvad madalaid temperatuure, aga tundlikumad kõrge. B. vegetatiivse vormid kuid termofiilsed, surevad 70 t {{?}} C ​​15 minuti pärast, põhinevad steriliseerimisviisi ja pastöriseerimine. Tugev tundlikkus ulatub B eri tüüpi kiirguse (UV, VHF, radioaktiivsed kiirgus jne), muutus osmootse rõhu ja vesinik potentsiaali. Action kemikaalide B. on erinev ja sõltub iseloomust ja ainete kontsentratsiooni (vt. Desinfitseerimisvahendid).

Lit.: AA Avakian, Cap LN, Pavlova IB, Atlas anatoomia bakterid on patogeensed inimeste ja loomade, Moskva, 1972; Gusev MV, Mineeva LA, mikrobioloogia, Moskva, 1978; Steyvier R. Edelberg E., J. Ingram., Mikroobide maailmas kohta. koos Eng., vol. 1, Moscow, 1979.

Joon. 1. Peamised vormid bakterid (skemaatiline): 1-6 - kokid (1 - stafülokokid, 2 ja 3 - diplokokid, 4 - streptokokid, 5 - tetrakokki, 6 - sartsiny); 7-9 - teistsugust pulgad; 10-12 - keerdunud kujuga (10 - Vibrio, 11 ja 12 - spirillae).

Joon. 2. Asukoht vaidluse (valgustatud lõigud) bakterites: 1 - Bac. anthracis'ega; 2 - Clostridium sporogens; 3 - Clostridium tetani.

Joon. 3. kapslid skleroom pulgad.

+++

bakterpreparaatide, bakterkultuurile või bakteriaalse päritoluga bioloogiliste toodete kasutatakse ennetamiseks, diagnoosimiseks ja nakkushaiguste raviks, samuti diagnostilisi ja terapeutilisi seerumid. B. p. Valmistatakse erinevaid baktereid ja nende ainevahetusproduktide, samuti loomade poolt hyperimmunization antigeene. B. p. Jaguneb vaktsiinid, toksiinid, toksoidide, bakteriofaagid, viirusetõrje, seerumi diagnostika narkootikume. Erirühma B. p. Tee antibiootikume. Vaata. Biological Products, bioloogilisi preparaate.

+++

bacteriohemolysin konkreetse jääkained bakterid, mis põhjustavad hemolüüsi. B. Seal on palju liike patogeensete stafülokokid, streptokokid, pneumokokid ja muud anaeroobid. Nskotorye B. on eksotoksiine (vt. Toksiinid).

+++

bakteriolüüsi (bakterite ja kreeka lüüs -. hävitamine, lõpetamine), hävitamine mikroobide rakumembraani viimisega tema tsütoplasma keskkonda ning vähendada hägusust vedrustus, mis jätab mulje lahustama mikroorganismi. B. võib olla põhjustatud mitte-spetsiifilised füüsikalised ja keemilised mõjud, samuti konkreetseid - bakteriofaagi bactericidin mõned ensüümid, nagu lüsosüümi. B. Konkreetsed, kategoorias mõjul bactericidin, kasutatakse diagnostilise vastust.

+++

bactericidin antikehad hõlbustada hävitamine bakteri rakuseina; valmistades bakterid täiendada lagundava toime. B. eritama palju baktereid (Vibrio cholerae ja koolera sarnased) ja loomsete organismide kohta. Koos immuunsüsteemi B olemas ja normaalne B (nt hobuse seerumit ja küüliku B sisaldab siberi katku bakterid).

+++

bakterioloogiliste luure, eriline intelligentsus, üks vastaste kaitsemeetmete bioloogiliste relvade. Võimaldab koguda informatsiooni tuvastamiseks bakteriaalsete ainete rünnakud, määrata nende tüüp ja asukoht ning saastumist õhu piiri, et võtta kõige tõhusamaid meetmeid tagajärgede kõrvaldamiseks bakterioloogiliste rünnak. B. p. läbi vaatluse teated, üksused, meditsiini- ja veterinaarteenistuse tsiviilkaitse jõud. Alused B. p. - Märge bakteriaalsed ained. Usaldusväärseid andmeid kujul rakendatud patogeeni saab ainult abil laboratoorsete analüüside erilist proovid puhkenud infektsioon. Vaata. Ja bakterioloogiliste relvade, antibakteriaalne loomade kaitset.

+++

bakterioloogiline uuring, uuringu tuvastamiseks kasutatud patogeensete bakterite materjali nakatunud loomade või nende rümpade, avastamiseks mikroobid keskkonna objektide, sööda, liha ja nii edasi. d. olemust ja proovivõtu, meetodis materiaalsete erinevate nakkushaiguste ei ole sama, kuid on ühiseid sätteid, mida tuleb arvestada, sõltumata objekti uuringute ja materjali omadustest. Test materjali võimalikult kogutakse aseptiliselt steriilsesse konteinerisse ja vedada lähitulevikus dokumendina laborisse (see näitab võtmise päevast laadi ja päritolu materjal, mille peamiseks haiguse kliinilisi tunnuseid ja patoloogilisi muutusi, uuringu eesmärk). B.. See sisaldab 3 peamist meetodit: mikroskoopia (bakterioskoopia) määrdunud patoloogiline või muu katsematerjal ;. isolatsiooni puhaste kultuuridega bakterid, millele järgneb uuringu morfoloogiliste, kultuuri-, biokeemiliste antigeense ja patogeensete omadused baktereid.

B.. alustada mikroskoopia mis võimaldab tuvastada mikroobid materjali, uurida nende morfoloogia (kuju, suurus, struktuur). Kell mikroskoopia patoloogilise materjali valmis määrdunud organeid, kudesid või õhuke smearidega teistest materjali, nad on kuivatatud õhu, fikseeritud (tavaliselt põlevad) ja värvitud erinevate meetoditega sõltuvalt suunas uurimistöö (vt. Maali mikroorganismid). Suhe avastamiseks teatud bakterid (nt tuberkuloosi patogeeni) patoloogilise materjali eelnevalt töödeldud ühte meetoditest rikastamise kontsentratsiooni tõstmine bakterite see ja vabaneda välismaa mikroobid. Et kiirendada avastamiseks kasutatud bakterid Fluorestsentsmikroskoopiauuring. Et uurida liikuvust bakterite olemasolu tõttu viburitena, kasutatud mikroskoopia noored (12-24 h) elavast kultuurist ravimitega rippuva tilga või purustatud tilka. Liikuvus bakterid saab määrata ka põhineb omadused kasvu pooltahke kultuuri IPA. Isoleerimine Bakterid kultuur kannab istutusmaterjali kohta toitekeskkonnale. Et hõlbustada ja kiirendada vabastamist bakterid, kasutades erinevus diagnostika ja valikainete toitekeskkonnale (tahkete ja vedelate), milles teatud tüüpi bakterid toodavad oma iseloomuliku kasvu (hilinenud kasvu välismaiste mikroobid). Külvamine tahkel toitekeskkonnale bakterioloogilistes Petri läbi hõõrudes paar tilka materjali spaatliga pinnal keskmise. Uuringus parenhüümse organite tapetud või surnud loomade või põletada flambiruyut kehaosa ja siis sälgud tema steriilsete kääridega ja pintsettide veedavad sälgud pinnale keskmise roog. Puljong oli idumaterjal Pasteuri pipetiga. Et saada kasvu isoleeritud kolooniaid mikroobid tahkel söötmel ning eraldatult uuritud seotud bakterite mikroorganismide idususpensiooni fraktsioneeriva Drygalski meetodit. Tassid ja inokuleeritud inkubeeriti katseklaase termostaadis optimaalse kasvu temperatuuri igat tüüpi bakterid (kõige 37 {{}?} C) 1-2 päeva, mõnel juhul (tuberkuloossetel bakterid) - kuni 3-4 nädalat. Kõige pikk ja raske etapp ja B .. - Perekonnad ja liigid identifitseerimine isoleeritud kultuurid. Õpi ainult puhaste kultuuridega, mis saadakse pärast läbipääsu koloonia ja ühesuguste morfoloogiliste ja värvumisomadustega (vt. Kindlakstegemine mikroobid). Antigeenseid omadused kultuuri uuritakse aglutinatsiooni reaktsiooni. Defineerimine omaduste patogeensed bakterid viiakse läbi nakatades laboriloomade või kultuuri filtraati kultuuri (määramisel toksiin).

Pärast omaduste uurimiseks bakterid korrelatsioonis leidudest tõendeid bakterid olemasolevate liigitusskeemi või määravate mikroobid (D. Burgi 1974. NA Krasilnikov, 1949 jne) ning veedavad perekondade ja liikide eristamist. Kahtluse korral läbi teise õppematerjal. B. Tulemused ja. salvestatud logiraamatusse või kirjaplangile laboratoorse uuringu, arvamust, mis näitavad, mikroob isoleeritud uuritav materjal. Diagnoos nakkushaiguste saab teha ainult võttes arvesse episootiliste, kliiniliste ja Surmajärgne andmeid.

Lit.: Veterinary Research Laboratory, ed. VY Antonova ja PN Blinov, Moskva, 1971.

+++

bioloogiliste relvade, massihävitusrelvade, mille tegevus põhineb kasutamise patogeensed omadused mikroorganismid, mis võivad põhjustada erinevaid haigusi mass inimesi, loomi ja taimi. B. umbes. hulka patogeensed bakterid, viirused, seened ja algloomad. B. o. Seda saab rakendada kujul vedelas või keemiline mikroobide (toksiivyh) preparaate samuti nende levitamist nakatunud putukad, lestad ja näriliste .. loomadel. Bakterite preparaate, lisaks mikroobikultuuri või toksiin, erinevad ained võib kanda, et suurendada nende säästlikkust. Vastavalt välismaa allikatest, on kõige tõhusam meetod kohaldamise BI. - Levik bakterite vahenditest läbi õhu. Võimalikud sihtmärgid B. o. põllumajanduses: toiduvarud ja sööt, vesi allikatest ja veevarustus, loomafarmide, põllumajanduskultuuride. Selle abil AB. võimaliku kasutamise kohta katk patogeenid, koolera, siberi katku, brutselloosi, malleuse jms kõige ohtlike nakkushaiguste inimestel ja loomadel. Vaata. Antibakteriaalne ja loomade kaitse.

+++

Bakterioloogia (bakterite ja Kreeka logod -. Science), mikrobioloogia jaos, õppimine morfoloogia ja bioloogia bakterid ja nende roll tööstuses (tööstus B.), põllumajanduses (põllumajandusliku B), loomade patoloogia (veterinaar- BA) ja inimese ( meditsiinilise AB).

+++

bacteriocarrier näha. Mikrobonositelstvo.

+++

bakterioskoopia (bakterite ja kreeka skopeo -. vaadata), bakterid uurimismeetodi mikroskoobi abil. Vaata. Ja bakterioloogiliste teadus mikroskoopia.

+++

bakterioskoopia liha, mikroskoopia tooted lihast-väljatrükke; Üks meetod keeruliste uuringuid liha värskus. Steriilsed välja lõigatud väikesteks tükkideks liha (lõigatud pool) teha 3 prindib kaks objekti prille. Tõmmised kuivatatakse õhus, fikseeritud leek ja värvitakse Grami mikroskopiruyut (üks slaid - 25 vaatevälja). Värske liha mikrofloora puudub või leidub vaatevälja üksikute baktereid (kokid ja kepikujulisi bakterid), jälgegi kudede lagunemine; liha kahtlase värskuse valdkonnas mitte rohkem kui 30 kokid või varraste, jälgi koe lagunemine; on seiskunud liha silmapiiril avastada üle 30 kokid või varraste, on oluline lagunemine kudedes.

+++

bakteriostaz (bakterite ja kreeka staasi -. peatamiseks), ajutine peatus reprodutseerimine bakterkultuurile tulenevad mõju all kahjulikke füüsikalisi ja keemilisi tegureid. B. aluseks meetme kemoterapeutikumiklasside nakatunud organism. B. Nähtus kasutatakse säilimise bakteritüvede pikaajaliseks säilitamiseks.

+++

bacteriotropin, opsoniinid immuunsüsteemi antikehi, mis suurendab fagotsütoosi teel antigeeni erikoolitust (pisikuid). B. konkreetse sisalduvad seerumite; tootmisel kasutatud terapeutiliste ja profülaktiliste seerumit.

+++

bakteriouloviteli, seadmed õhu proovide ja püüdmine peatatud mikroorganismide et otsustada ulatust ja iseloomu bakteriaalse saastumise siseõhu. B. Süsteem Krotov YA õhk imetakse läbi pilu, mis lööb pöörlevasse Petri tassis tahke toitainete keskmise. B. Muudel õhk imetakse läbi vedeliku (vesi, puljong) või kuiv (KMS) neelavad keskmise. B. Süsteem SS Rechmensky bakterid imenduvad väikesed tilgad pritsida vedelik settib seejärel seintele seade. Seejärel külvati kogumise mikroobe vedel või kuiv keskkond toitekeskkonnale (vt. Bakterioloogiline uuring).

+++

bakteriofaagi (bakterid ja kreeka. phagos koerasööjat) faag, bakteriaalne viirus, viirus, mis võivad nakatada bakteriraku, korrutada see ja lüüsida seda. Faagiosakese koosneb valkkest (kapsiidi) ja sisu esitatakse nukleiinhape. By nukleiinhappe jaguneb tüüp B. DNA sisaldava (enamus) ja RNA-sisaldavate. B. jagada ka virulentsem või lüütiline ja mõõduka või varjatud. Virulentsem B. lüüsida Bakterirakkudele põhjustada mõõdukat lysogenization kultuuri, kusjuures elanikkonna enamuse bakterite lüsogeenne faagi säilitada rakusiseselt ja selle edasi põlvest põlve (vt. Lysogenesis). Vorm B, mis esineb lüsogeenne bakter nimetatakse prophage.

Vereliblede (joon.) Kell kõige keerulisem AB (nt T-isegi-B) on sfäärilise peaga või kuusnurkse kujuga (läbimõõt 45-140 nm) ja pisut kumer või sirge täiendit (saba) erineva pikkusega (100-200 nm) . Paljud B lõpus laienemisprotsess on saadaval kujul kuusnurk, mis jookseb pikk kiud, mis mängivad olulist rolli interaktsiooni B. bakterirakud. B. kirjeldatud vardakujulised ja väga lühikese protsesse. B. võimeline simuleerima ainult sees bakteriraku (ei ole aktiivsed rakud). Kokkupõrkes osakeste B. bakterid on pöördumatu adsorptsioon. Siis nukleiinhape läbi protsessi B, mis torkab rakuseina bakterid siseneb rakku. Seal nukleiinhapete sünteesi ja valkude faagi (bakteriaalne nukleiinhappeid kasutatakse substraadina), millele järgnes - montaažiga faagiosakeste. aretus tsükkel poliitilistel eesmärkidel B. saagis faagi osakesed raku järglased keskkonda, mis kaasneb lüüsi bakterirakkudes. B. on spetsiifilise antigeense omadused tänu kapsiidivalkude. B. Antigeenid erinevad antigeenid peremeesbakteri. Antifagovye seerumi neutraliseerida vaid üks B., mille vastu nad on saadud; Need seerumid ei aktiivne bakterirakkudes. B. looduses laialt levinud. Nad võivad olla eraldatud avatud ruumi looma ja inimese pinnase Veehoidlate põllukultuurijäägid jne D. Me kirjeldame suur hulk B, parasiteeruvad erinevate aeroobsete ja anaeroobsete patogeensete ja saprofüütsete mikroorganismid.

B. saab kasutada veterinaarmeditsiinis profülaktikaks (fagoprofilaktika) nakkushaiguste (düsenteeria, tüüfus, koolera, stafülokokk ja anaeroobsete infektsioonide paratüüfust ja kolibakterioosiga vasikate ja põrsaste, pulloroza - tüüfuse kanad jne). Kasutades BI ravi eesmärgil (faagi ravi) on ebaefektiivne. B. saab kasutada diagnoosimiseks nakkushaigused (nt siberi). B. roll mikroorganismide varieeruvust. B. mõjul bakterid võivad tekkida uued rassi bioloogilised omadused, mida ei ole varem neile omast (vt. Transduktsioon).

Lit.: M. Adams, Bacteriophages, trans. Inglise keelest., Moskva, 1961; Goldfarb DM, Zamchuk LA, immunoloogia nukleiinhapped, m. 1968.

+++

bakterioklorofüll (bakterite ja klorofülli), roheline pigment lilla ja roheline bakterid, millel on võime fotosünteesiks.

+++

bakteriotsiinide, toodetud ained bakterirakus mõjul välisteguritest ja eritatud kasvukeskkonda optimaalne temperatuur tootja. B. mahasurumiseks elutegevuseks bakterirakud muud tüved samasse liiki. B. moodustumine nähtuseks mõningatel juhtudel võib kasutada uuringud bakterioloogias.

+++

bakteritsiidne (bakterid ja pärineb caedo -. tappa), võime mitmesuguste füüsikaliste, keemiliste ja bioloogiliste tegurite põhjustada surma bakterid. Vaata. Samuti steriliseerimine, desinfitseerivad.

+++

balanoposthitis (Balanoposthitis), põletik eesnaha siseseina ja väliskesta peenis. Tihti on pullid, jäärade ja kuldid tõttu mehaanilise, keemilise ja termilise vigastused, kasvajad peenise ja fimoos. Vahel B. konkreetse (nakkushaiguste, viiruste, trihomonozny). Sümptomid B.: Eesnaha paistetust, suurem kohalik temperatuur, jaotamise vedeliku süvend eesnaha. B. Kui phlegmonous turse pinges, kuum ja valus. Kehatemperatuuri tõus. Vahel eesnahk kujul mädapaiseid. Diagnoos põhineb haiguse sümptomeid, B. konkreetsele eriuurimiste.

Ravi: Esinahka õõnsus pesti 2% naatriumvesinikkarbonaadi lahusega, millele järgneb perioodiline ravi antiseptiline, põletikuvastane, kibe ja cauterizing tööriistu. Ulcerated valdkondades määrduda 1% alkoholi lahendusi pioktanina valitsus- või briljantrohelist, ja haavandid eesnaha ava puistatakse kaaliumpermanganaadi boorhappe (1: 3). Kui phlegmonous B., välja arvatud nende vahendite kasutamise, ravi toimub nagu flegmooni. Kroonilise B-kursuse näitab soojuse, massaaž, masseerides resorptiivsete salvid. Juhul püsiv fimoos põhjustatud ahenemine eesnahanäärmetest ava armkoe hiljutised lõigati koos kolmnurkse klapp ventraalpiirkona seina eesnaha. Base laius 5,7 cm klapp peab asuma prepupialnogo avad ja selle ülaosas - 5 cm kaugusel avast tagasi mööda keskjoont. Parietal lehed prepupialnogo kott õmmeldud servad naha haavade sõlmes õmblus.

+++

balantidioza (Balantidiosis), balantidiasis, algloomadest haiguse loomade ja inimeste, mida iseloomustab peamiselt haavandiline koldeid seinad jämesool. Veterinaar oluline B. sead, mida leidub kõikjal.

Etioloogia. Patogeen B. - ripsloomad liiki Balantidium. Nende vegetatiivse vormid parasitizing vastuvõtva paks sooled, ovaalne või munakujuline keha 30-200 mikronit pikkus; peremeesorganismist tapetakse mõne tunni jooksul. Tsüstid on parasiidi 40-60 um läbimõõdus leidub peamiselt väliskeskkonna ja saab salvestada kuni 1 aasta.

Epizootology. patogeen sissetungi Allikas - taastuda siga. Tavaliselt haigetel sigadel 1-4 kuu vanuselt. Nakatuda seedeelundkonna tsüstid. Nakkuse levikut kaasa rikkumisi sanitaartingimuste ja ebapiisav rinnaga. Vedajad balantidiums võib olla ka rotid, hiired, metssead, ahvid ja inimene.

Kursus ja sümptomeid. B. tekib akuutselt kui krooniliselt. Haiguse peiteaeg on 7-12 päeva. Kui äge muidugi sigade ilmnes kehatemperatuuri tõusu, janu, isutus, kõhulahtisus, väljaheites lima ja veri, vahel oksendamine. B. Krooniline iseloomustab rõhutud olek, kasvu pidurdumine ja areng ning perioodiliste koliit gastroehnterokolitah. Die-off ja sundis tapmiseks B ulatub 50% juhtudest.

Patoloogilised muutused. Limaskestade pime ja käärsoole hemorraagilise põletikuline, on põiki voldid koos cheesy overdubs ja haavandite suurus alates hirss seemne viiesendised.

Diagnoos põhineb sümptomid, patoloogilised muutused, võttes arvesse andmete epidemioloogia ja tulemuste mikroskoopia värske väljaheitega või limaskestakaabete pime ja jämesooles.

Ravi. B. Kui tõhus ravim: Trichopolum - 0,25-0,50 g furasolidoon - 0,1-0,5 g, osarsol - 0,1-0,7 g, dipasfen - 0,125-0,725 grammi jms Neid kasutatakse. arvesse hommikul ja õhtul 3-5 päeva järjest. Ravikuuri korratakse pärast 7-10 päeva.

Ennetamine: Süstemaatiline puhastamine ja koristamine ruumide sõnniku töötlemise söötja, joodikud ja inventari tähendab hävitades tsüstid (Karbolihappo ja naatriumhüdroksiidi), biothermal desinfitseerimiseks sõnnikut. Põrsad enne võõrutamist, et pakkuda toitu furasolidoon, sulfadimezin, kloortetratsükliin.

Balaptidiaz inimene. Peamiseks nakkusallikaks patogeeni - sead. Nakatumine toimub kasutades nakatunud tsüstid toitu ja vett, samuti läbi mustade käte ja erinevate esemed. Enamik haigeid inimesi töötab seafarmi, tapamajades ja vorsti tootmisel. B. kulgeb enamasti väikeste soolestiku funktsiooni häired. Tõsine vormid äge flow meenutab bakteriaalne düsenteeria. Ilm kerge juhtudel soodne raske - võib lõppeda surmaga. Ennetamine: rangelt isiklik hügieen, võttes meetmeid, et välistada reostuse fekaalid inimesi ja sigu.

+++

purgid, ümmargused metallist või klaasist purgid paksenenud servad, mida kasutatakse loomade kohalike hüpereemia. Selle asemel on spetsiaalselt valmistatud B. Te võite kasutada klaasi konserveerimine B. 100 mm kõrge, 70 mm läbimõõduga. In veterinaarmeditsiini, B kasutatakse kopsupõletiku raviks, pleuriit, bronhiit, müosiiti neuralgia.

B. rakendatud veiste ja hobuste rinnus kohta nevystrizhenny Coats 3-6 kummalgi küljel. Rahutute loomade fikseeritud masin ja kasutada seda spin. Et vähendada tungimist air serva all B. naha määritakse vesilahuse kaseiini või tärklist taigna konsistents. Vaakum õhus B. naha vaakumiga saavutatakse kiire põletamine sees B. vill alkoholiga niisutatud, eeter, benseen. B. panna nahapinnalt kogu ümbermõõdu oma piirkonnas. B. õige kehtestatud päädida nahka ja on hästi kinnitatud. Pärast kohaldades B. (eriti niiske ja külm ilm) loom peab olema kaetud tekk. B. vasakule kehal 20-25 min. Pärast nende eemaldamiseks on vaja pesta sooja vee hermeetikut.

+++

arbamil (Barbamylum; PC B-nimekirjas), unerohtu ja ravimid rühmast barbituraadid. Valge kristalne pulber, lõhnata, hügroskoopne; kergesti vees lahustuv. Kasutatud Narkoosi koer, siga ja lammast ja lihaste nahaalune kujul 10% -lisest lahusega (0,075-0,1 g 1 kg kehakaalu kohta) või intravenoosselt 5% -line lahus (0,05 g 1 kg asutus); rahusti ja krambivastast. Toas: siga 0,3-0,5 g; 0,1-0,2 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

barbitaali (Barbitalum; PC B-nimekirjas), veronaal, hüpnootiline ja rahustid; See viitab barbituraadid. Valge kristalne pulber ja lõhnatu. On vees lahustuv, keevas vees lahustub ja alkohol. Toas: siga 0,5-3,0 g; 0,3-1,0 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

barbitaali naatriumi (Barbitalum-naatriumi, PC, B-nimekiri), medinal, hüpnootiline ja rahustid; See viitab barbituraadid. Valge kristalne pulber, lõhnata. Kergesti lahustuv vees. Toas: lambad 3,0-5,0 g; siga 0,5-2,0 g; 0,3-0,4 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

barbituraadid, barbituraatide. Masendav kesknärvisüsteemi. B on jagatud pikatoimeline ravimid (barbitaali, nähtusi-barbitaali, kvietal), keskmine kestus (barbitaali naatriumi Barbamyl, etaminal naatrium), lühitoimelise (hexenal, tiopentaal). Ettevalmistused 1 silmus ja 2 nd gruppe kasutatakse uinutite ja rahustite, rühm 3 - Narkoosi.

Lit.: Tchervyakov DK, Evdokimov PD, Vishker A., ​​Narkootikumid veterinaar-, 2 ed., Moskva, 1977.

+++

baariumi ettevalmistusi, baariumsulfaat, baarium vesiniksulfiidi (depilaatorid), baariumkloriidiga (ruminotornoe ja lahtisti). Tänu mürgisust B. p., Eriti baariumkloriidiga, veterinaarias meditsiinipraktikas kasutatakse neid harva. Erinevus terapeutiliste ja toksiliste annuste B. p. Kas väga madal. Lihtne ligunenud soolestikus, B. p. Põhjusta olulist südamehäirete, gastroenteriit, leukotsütoos, leukopeenia, mürgine hemorraagilise septitseemia. Mürgituse sümptoomid arenevad kiiresti: 1-2 tundi seal drooling (in kiskjad - oksendamine), kõhulahtisus, kloonilised ja tetaanilisi krambid, linnud - letargia, tume katuseharja on liigutuste koordinatsiooni. Loomad tapeti kokku halvatus nähtused. Mis avamise - veritsev siseorganeid puudumine sisu soolestikus. Nagu vastumürgina naatriumsulfaadiga kasutatakse annustes lahtistid.

+++

baariumsulfaat x-ray (Barii sulfas pro roentgeno; FH), lahtine valge pulber, lõhnata, vees lahustumatu, happed ja leelised lahutatud. Kasutatakse röntgenkiirte kontrastaine seedetraktis. Annused: hobune, lehm 100,0-300,0 g; siga 50,0-150,0 g; 50,0-100,0 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

Bartollini (bartoliniidi), põletik Bartholini näärmed. Kõige tavalisem Silmaeritiste haigus - Trichomonas, stafülokokk, streptokokk, E. coli. Tavaliselt mõjutab see erituselundite kanalis vähki.

Ravi on sümptomaatiline, kroonilise juhtudel - operatiivne.

+++

batsillёz siidiussid, siidiusside flyasheriya, nakkushaiguse röövikud Mulberry ja tamme siidiussid, millele on iseloomulikud kõhulahtisus ja kiire surm röövikud. Distributed valdkondades sericulture.

Patogeen B. w. - Te. thuringiensis grammpositiivsed motile varras, 3-5 mm pikk, 1,0-1,2 mm lai. See moodustab spoore ja ümarad või limonoobraznye valgu kristallid. Ta kasvab hästi tavaline keskkond; kartuli vormid rasvane läikiv valkjad levialas. Allikas patogeen - haige röövikud, Gren, nukk ja liblikas siidiusside. Way koiinfestatsiooni - seedetrakti. Kõige nakkusele vanemad röövikud. Haigustekitajat haiguse levib fekaalid patsientidel röövikud ja nende organite kaudu, samuti nakatunud sööda cocoonery, inventari. Patsiendid röövikud muutuvad rahutuks, keeldudes toita, ronida kõrgemale oksad ja võtta fikseeritud asendis. Paljud röövikud ilmub haisev kõhulahtisus; Kõige surevad 3-6 päeva jooksul. Surnud Caterpillar rippus tagurpidi. Paljud röövikud mähkida kookonid, kuid need on vähe arenenud aeglaselt haiguse progresseerumist. Jälgi neist surevad, ja see tuleneb kookonid tume ebameeldiva lõhnaga pruun vedelik. Diagnoos põhineb tulemuste mustamine mikroskoopia väljaheidete röövikud ja nende organite, samuti jaotamise puhaskultuur patogeeni. Kiirdiagnoosi kasutab RA.

Ravi: antibiootikumid koos toiduga (streptomütsiini, tetratsükliin, erütromütsiin). Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Teostada meetmeid, et vältida toimeaine sisseviimist haiguse cocoonery. Juhul B. w. - Põhjalik desinfitseerimine cocoonery.

Lit.: Afrikyan EG, entomopathogenic bakterid ja nende tähendus, Jerevan, 1973;

Hovhannisyan TT, haigused ja kahjurid siidiusside, Tbilisi, 1975.

+++

batsillonositelstvo näha. Mikrobonositelstvo.

+++

batsillid (ladina Bacillus -. coli), kepikujulisi bakterid, mis moodustavad spoore ebasoodsates tingimustes. See viitab peamiselt perekonna Bacillus ja on jagatud kahte liiki: Bacillus - aeroobne ja Clostridium - anaeroobid. Enamik B. - saprofüüdid, mõned B on patogeenide (antraks, teetanuse, pahaloomuline turse, botulism ja teised.).

+++

bakteriaalne hemoglobinuuria kariloomade, äge mürgistus iseloomulikud palavik ja hemoglobinuuria. On registreeritud peamiselt Ameerikas, ei ole asutatud NSVL.

Haigustekitajat - Clostridium hemolyticum - anaeroobne, liigitatakse A- (Cl oedematiens.). Haigus on märgitud kujul üksikud haigusjuhud, kui loomad karjamaal soine maa, rikkalikult niisutatud mägiaasadel ja orud. Vastuvõtlikud veised ja lambad. Tüüpilised sümptomid on palavik, hemoglobinuuria, seedehäired. 90-95% juhtudest surm leiab aset 10-96 tundi pärast esimest sümptomeid. Alates patoloogilised muutused iseloomulik kollasust, hemorrhages nahaaluskoes soolestiku limaskest siseorganeid. Et kinnitada diagnoosi, esinemine iseloomulik kliinilised nähud ja patoloogilisi muutusi, on vaja bakterioloogilist kontrolli patoloogilise materjali (tk siseorganite, lihased, nahaaluskoe).

Ravi ei ole välja töötatud. Vältimise ja kontrolli meetmed hõlmavad ranget patsientide isolatsiooni põletamine laipade, desinfitseerimine, kust karjamaad, märgalade kuivendamise.

+++

Batsitratsiini (Bacitracinum), segu polüpeptiidi antibiootikume. Toodavad hüdrokloriid kujul. Valged või pisut hall amorfne pulber, vees hästi lahustuv. See toimib Gram-positiivsed bakterid, võimendab teised. Antibiootikumidega. B. nimetati interjööri boleonyah seedetrakti, paikselt mastiidi dermatiit. B. batsiferm ravimit kasutatakse kasvustimulaatoriks sigade ja kodulindude.

+++

bdellozy (Bdelloses), kala põhjustatud haiguse parasiitide kaanid. On kalad on peamiselt parasiithaigused esindajad klassi Hirudinea lõhele - pere Acanthobdellidae, kala magevee mahutid - alates Piscicolidae pere. Kohtades kinnitusviis kaanid (nahk, lõpused, mõnikord suus) ilmuvad verevalumid, verejooks haavadest, mis on sageli keeruline püogeenne bakterid ja seened. Kala on kidur ja kasvab õhuke.

Raviks vannile lahendusi kasutatakse kaltsiumoksiidi (1,2 g 1 liitri vee kohta) oli ekspositsiooni 2-10 s, vannid 2,5-5% -lisest naatriumkloriidi lahusega 5 minutit. Ennetamine: kuivenduse ja lupjamine tiikide ja veevarustuse kanaleid.

+++

steriilsed loomad on sama steriilsete loomal.

+++

beznoitioz (Besnoitiosis; Globidium infektsiooni Sarcosporidiose cutane, Dermococcidiose), krooniline invasiivse haiguse enamasti kariloomade algloomade poolt põhjustatud perekonnast Besnoitia ja seda iseloomustab koldeid nahka ja silmi. See on registreeritud mõnes riigis Euroopas, Aafrikas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ja Aasias; NSVL - Estonia.

Etioloogia. Patogeen B. veistel ja kitsedel - Besnoitia basnoiti üherakuline organism poolkuu-kujuline, ühes otsas, rohkem ovaalne. Kasvatatakse koekultuurid. Veres parasiidi mõjutab noori host monotsüütide ja neutrofiilide, histiocytes seejärel moodustada tsüstid, mis võib kesta kuni 10 aastat või rohkem.

Epizootology. patogeen sissetungi Allikas - haiged loomad. Kõige vastuvõtlike nakkusega noorloomale 6 kuud kuni 2-3 aastat. Haigustekitaja kandub haigete loomade tervislik verdimevate putukate, eriti parmude (ole välistatud, ja teised. B. patogeeni edastusmeetoditena). Hooajaline dünaamikat B. ühtib hooaja parasitism verdimevate putukate eest. Mis järsu halvenemise tingimustes söötmise ja loomade episootiliste B. võimendab igal ajal aastas.

Sümptomid ja voolu. Haiguse peiteaeg on 6-45 päeva. Haigus esineb akuutselt kui krooniliselt. Kui äge käigus kliinilisi tunnuseid ei täheldatud kroonilise - nahk on paksenenud, maloelastichna, läheb korda, mõnikord kiilakas, pragunenud, verejooks. Kõige iseloomulik sümptom alguses ja B. - visuaalselt tuvastatav parasiit tsüstid skleera. Järk-järgult arendada ühist skleriit; võimalik keratiit ja siis pimedus.

Patoloogilised muutused. Nahas, nahaalune sidekirme, intimas veresooni keeles, hingamisteedes ja teised. Kudede ja organite ilmutavad beznoity tsüstid.

Diagnoos põhineb episootiliste andmed, tulemused kliinilise patoloogia, histoloogiliste ja parasitoloogia teadus. Seroloogiline diagnoosi B. (DGC RDSK, Riia, RP-geeli), kasutades antigeeni valmistatud tsüstid beznoity. B. tuleks eristada sügelised trihofitii, ekseem.

Ravi ei ole välja töötatud. Ennetamine: võitluses verdimevate putukate eest.

+++

bezoars (Besoaar), bezoarny rock solid teket tihedalt laotud loomakarvad (pilobezoary) või taimede kiududest (phytobezoars). BA on tihtipeale seedetraktis mäletsejate ja hobused, koerad ja harvem sigadel. Pilobezoary - väga kerge haridus paremal ümar kuju. Nende pind on sageli immutatud limaskesta mass, mis kõvastub, moodustades ühtlase läikiv kest. Pinnale phytobezoars kaetud limaskesta Bloom on süvenev, mõnikord ümara väljaulatuvad osad. B. mõnikord ulatuda suurus laste pea ja kaaluda kuni 2,5 kg. B. Haridus kaasa häire seedeorganite (sekretsiooni, motoorika, imendumine), pikaajaline toitmine jäme kiud, toitainetest, söömine villa.

Ravi: operatsioon. Vaata. Samuti Abomazotomiya, Enterolity.

+++

tingimatu refleks, kaasasündinud refleks, mis on põhjustatud välise või sisemise stiimuli keskkonnas, nagu neelamisraskused, köha, pupillide ahenemine. Complex B. p. (Nt riigikaitse, arstiabi järelpõlvedest) nimetatakse instinkt.

+++

Bёkkari auku, sama biothermic auku.

valge joon (Linea alba), keskmine joon kõhu pinnale kõhu looma, mis on põimimine kõõluste välise kaldus kõhu, kaldus ja põiki kõhulihaseid sisemine paremale ja vasakule küljele kõht.

+++

henbane (Hyoscyamus), mingi ühe või kahe aasta rohttaim sugukonna Solanaceae. Seal on umbes 20 liiki Euroopas, Aasias, Aafrikas; NSVL 8 liiki. Ravimid ja toksikoloogiliselt oluline B. must (H. niger). Taim on kaheaastane. Esimesel aastal vaid arendab rosett võsud, teine ​​- lehtedes õie varre kõrgus 20-115 cm terve taim -. Myagkoopushёnnoe, kleepuv, haisev. Õied on lehterjas otsad oksad, määrdunud-kollased, in fioletovatye. Puu - kann dvugnёzdnaya kasti flip kaas. Ta kasvab lähedal maja, vaba palju, teeäärte ja mõnikord umbrohu valdkondades. Taim on väga mürgised kõik selle osad sisaldavad alkaloide (0,05%): hüostsamiini, atropiini ja Skopolamiini. Ravimid: B-nimekirjas (Folium hyoscyami FH loetelu B) ja "pleegitatud õli» (Oleum hyosciami) ei kasutata veterinaarmeditsiinis. B. mürgistus võimalik rohu söömine ja seemned, aganad või segatuna tera jäätmeid. Kui mürgistus täheldatud loomade ärevus, kiire hingamine ja pulss, laienenud pupillid, suukuivus, neelamisraskused, lõpetamist peristaltikat tulevikus - depressioon, unisus, kooma ja hingamisteede halvatus.

Ravi: tanniini lahendus või taninsoderzhaschie vahendite tugev erutus - Koraalhüdraadi. Vaata. Ka mürgiseid taimi.

+++

valgud, valgud (kreeka Protos - esimene, peatoimetaja.), kõrgmolekulaarsed lämmastikuühendid, mis koosnevad peamiselt jääke aminohapped on omavahel ühendatud peptiidsidemetega ;? põhikomponent kõik organismid (mitte vähem kui 50% raku kuivainest). B. suur roll kõigis eluvaldkondades .. ainevahetus, kasv, paljunemine, lihaste kontraktsioon, kaitsev reaktsioon organismi jms B. - vajalik osa toidust. B. iseloomustab kõrge molekulmassiga - 5-10 tuhat kuni mitu miljonit, ning erinevat liiki makromolekulid .. Lahendused AB on lüoflilsed omadused kolloidse süsteemi. B. sisaldavad umbes 50% süsinikku, 7% vesinik, 23% hapnik, 16% lämmastikku ja 0-3% väävlit. Kui täielik hüdrolüüs molekul AB murrab vee lisamisega individuaalne? Aminohappe L-seerias. B. Kõik on ehitatud 20 erinevat aminohapet. Aminohappe koostis erinevad B. suur ja toimib oluline omadus iga BI, samuti kriteeriumi selle raha toitumises (vt. Aminohappeline toit). Asutamise esmane B. struktuuri iseloomustab mingi iga aminohappejärjestus B. peptiidahelasse (joon.), Samuti sekundaarne, tertsiaarne (konformatsioon) ja kvaternaarne struktuur BS, mis on tihedalt seotud nende bioloogiliste funktsioonide ja rikub denaturatsiooni. Täielikult installitud struktuuri B.: Insuliin, ribonukleaasi, glükagooni, hemoglobiin, lüsosüümi, tsütokroom, trüpsiin, kümotrüpsiin, ja teised. On juhtumeid, kus eirates kehtestatud järjestust aminohapete B-ahela, mis põhjustab niinimetatud molekulaarse haigused.

B. Kõik võib jagada lihtne, või valgud (tegelikult B), mis koosneb ainult aminohapetest, ja estrid, või proteid - B. komplekse mittevalgulise ühendid (proteesrühmad). B. Lihtsalt hulka. Albumiinid, globuliinid, histoonid, protamiinid, skleroproteiny (kollageen, elastiin, keratiini) jne Kompleks jaguneb B. nukleoproteiinid, chromoproteids, glikoproteiby, lipoproteiinide, fosfoproteidy, metalloproteiinidele. B. liigitada füüsikaliste ja keemiliste omaduste kohta kiud- ja globulaarsed hüdrofiilsed (vees lahustuvad) ja hüdrofoobse (vees lahustumatud); Resources saamise - loomadest, taime- ja bakteriaalsed, B. lihas-, maksa-, kopsu-, neeru-, närvide, vere, lümfisõlmede, tserebrospinaalvedelik, sünoviaalvedelik; bioloogilist aktiivsust - .. B. ensüümid, hormoonid B., B. struktuurne, antikehad jne B. sünteesiti kudedes vabad aminohapped hõlmavad nukleiinhappeid energiatarbimisega akumuleeritud kujul ATP. Biosünteesil pakutav haridus B. rangelt spetsiifilise struktuuri, mis on kodeeritud struktuurgeenide (tsistronitega) DNA.

Meditsiinis lehe B. ensüümid, hormoonid B., B. veres. Nagu vahend võitluseks nakkushaiguste kasutada diagnostiliste narkootikumide ja terapeutilise seerumit, toimeaine millest on B.

Lit.: Valgud, ed. H. Neurath ja K. Bailey Lane. .. Mis Inglise, see on 1-3, Moskva, 1956-1959; Gaurovits F., keemia ja funktsioon valkude, trans. Tõlgitud inglise keelest. [2nd ed.] M., 1965; Keemia bioloogiliselt aktiivseid looduslikke ühendeid, [h. 1-2], Moskva, 1970-1976.

Skeem aminohappejärjestus molekulis veiseinsuliin monomeer. Üle - Keti, allosas - keti B. paks jooned kujutavad disulfiidsidemed; ringi - lühendatud nimed aminohappeid.

+++

valgu indeks lahjendamine desinfitseerimiseks mõju desinfitseeriva juuresolekul või suure molekulmassiga valgud (nt inaktiveeritud seerumit), mis jäljendab keskkonda. Vastavalt B. ja., Samuti fenoolsete suhe katseliselt hinnatakse sobivust antiseptiline desinfitseerimisvahendid.

+++

valkude metabolismis, vt. Lämmastik ainevahetust.

+++

nülitud karpkala näha. Psevdomotzy.

+++

valge lihastehaigust, noor põllumajandusloomad haigus, mida iseloomustab ainevahetushäired, funktsionaalne ja morfoloogilised muutused südamelihases ja skeletilihastes. Enamasti vaadelda vasikatele ja talledele vähemalt sead, karusloomad, kanad, pardid ja teised. See on pikendatud piirkondades, kus toita vaene proteiin, fosfor, mikroelemente ja vitamiine.

Etioloogia ei ole täielikult teada. Usutakse, et haiguse põhjust - monotoonne ja ebapiisav toitmist.

Sümptomid. In vasikate, lamba- alguses haigus letargia, zalёzhivanie, lüüasaamisega skeletilihaste - ataksia, paralüüs, muutused südamelihases - tahhükardia, nõrgenemine ja jagamine süda helid, arütmia (ekstrasistoloogia), vererõhu langus, kiire hingamine. Mis areng haigus - jäsemete turse, kurgulotti, kõht. Rasketel juhtudel - isutus, kõhulahtisus, köha, võimaluse palavik, vere - arvu vähenemine punaste vereliblede, hemoglobiin, suurenenud erütrotsüütide settereaktsiooni, leukotsütoos. Uriinis - suhkur, atsetoon keha. Sigadel ja karusloomade haiguseks on kujul mürgine maksahaigus. Haigus - akuutse, alaäge, krooniline vähem. Kui kliinilised nähud haiguse kestab tavaliselt 3-7 päeva; mõnikord loom sureb mõne tunni jooksul pärast sümptomite ilmnemist.

Patoloogilised muutused. Süda maht suurenes, lihaste ammendub, lõtv; all epikardist ja endokardi valkjas triibuline ja kirjud koldeid müokardi degeneratsiooni. Mõjutatud lihaseid jäsemete, selg, diafragma, roietevahelised, närimine - lõtv, kahvatukollane. Maksas, neerudes ummikud, Rasv. Seedetraktis - katarr. Rasketes vormid - katarraalne ja mädaste-katarraalne kopsupõletik. Tähistame ummikud ajus. Ristmikul sääre kanna Konteinerite ja luud - artriidi, haavandilise.

Diagnoos põhineb kliiniliste ja patoloogiliste andmete, samuti tulemuste kohta laboratooriumiuuringute. Mõtle hooajaline haigus (talvel, kevadel) ja selle ensootilise eest. See on vajalik, et välistada hupovitaminoos, mürgistus, alimentarpuyu düstroofia ja enteriit. Prognoos küsitav.

Ravi: head tingimused ja toitmine, ühekordse nahaaluse süstiga 0,5% naatriumhüdroksiidi vesilahuse selinita (0,1-0,15 mg kuivaine 1 kg kehakaalu kohta), nimetamine vitamiini Kui tüsistusi - antibiootikume.

Vältimist. Kodumajapidamistes ebasoodsas olukorras B. b., Varisemine perioodi hulka silo dieet, nõelad, kondijahu, mikroelemente. Rase lehmad, vastsündinud vasikatele ja talledele, rasedate lambaid (20-30 päeva enne poegimist) soovitas nahaalust manustamist 0,5% alkoholisisaldusega naatrium selenite. Pardid ja kanad pakkuda seleeni toitumine (1 mg seleeni 1 kg sööda 5-7 päeva).

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

benzogeksony (Benzohexonium; PC B-nimekirjas), ganglion-blokaatoritega. Valge või valge Vaalium värvi kristalliline pulber. Kergesti lahustuv vees. Kanna spastilise Ühendriigid sooled ja kusejuha, emfüseem, operatsiooni, et vähendada verejooksu, šoki ennetamiseks ja leevendamiseks operatsioonijärgsel perioodil, kui mürgistuse südame glükosiidid, strühniin, kamper. Annused: sees - lehma 1,5-4,0 g; siga 0,4-1,0 g; 0,1-0,2 g koera naha alla ja lihasesse - 0,5-2,0 g lehm; hobune 0,5-2,5 g; siga 0,1-0,3 g; 0,02-0,06 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

benzofosfat, fosalooni, zolon, rubitoks, fosfororgaanilise insektitsiid, akaritsiid. Seda kasutatakse, et tappa puukide kohta veiste ja hobuste, kana lestad ja lutikad lindlates. Saadaval 50% emulsiooni. Väga mürgine, LD50 rottidel ja hiirtel - 135-180 mg / kg kanadele - 661 mg / kg. Lehmad ja hobused pihustati 0,25% emulsiooni valitsusasutuste ravimi 1 kord 7 päeva (kariloomade töötlemisega 1% emulsiooni ravimi mürgistus täheldati); linnukasvatushooned ravitud 0,25-0,5% valitsusasutuste emulsioone. Pakub piimaga koguses kuni 0,1 mg / l. Mürgituse sümptoomid B. - häire kesknärvisüsteemi, bronhospasm, värinate, krampide jms Vastumürk -. Atropiini koos dipiroksimom või toksogoninom. Vaata. Pestitsiidid ka.

+++

põhjaelustiku (kreeka põhjaelustiku -. sügavus), komplekt elavaid organisme korrusel ja maa veehoidlat. B. Animal - põhjaloomastiku, taimestik - põhjataimestiku. Põhjaloomastikku magevee reservuaaride: algloomad, käsnad, paljud ussid, molluskite, putukad, vastsed jne.; Mõned neist - vahe võõrustajad sooleparasiidi parasiidid koduloomad. Mõned esindajad Maritime AB kasutatakse toidu ja tehnilise tooraine (näiteks, molluskite, koorikloomade). B. - toit on palju kala. Liigiline koosseis B võib olla indikaatoriks saastatuse määra mahuti. Vaata. Samuti plankton.

+++

Rasedus (Graviditas), füsioloogilise seisundi naise organismi vilja periood, mis on hetkel viljastamine sünnini küps puu või abort. B iseloomustab suurenenud aktiivsusega erinevates organites, süsteemid ja kogu organismi. B. võib olla üksikuid - suurte loomade ja mitu - väikesed. Triivimas B võib olla füsioloogiline, et on normaalne seisund ema organismis ja arenevale lootele ning patoloogiline, kaasas rikkumise funktsionaalse seisundi keha ema või loote. Samuti on lisatud B., tulemusena rikkumisi endokriinse keha funktsiooni rase loomade näitab etapil ergastamise seksuaalne tsükkel ja rasestub uuesti. Mõnikord on vale B. koerad, kassid, sead, küülikud ja kitsed, kui viljastamise viljastamist ei ole lõpetatud, kuid naistel kasvavad rinnad, valmistavad nad pesi sünnitust ja tunnistama, et lutid prügi jms loomad. Keskmine pikkus AB koduloomadel on (päevades): veised - 285, lambad ja kitsed - 150 sead - 114, hobused - 336 kaamelid - 365 koertele - 63 kassi - 58 küülikud - 31.

In sünnitusabi praktikas eristada 3 perioodid B.: - Periood munaraku viljastumisest kuni 10 päeva (blastotsüsti moodustumine); loote (embrüo) - 11-40 päeva (tab loote organid platsenta) ja loote (loote) - ülejäänud aja enne sündi (loote kasvu ja küpsemise). Side emaettevõttega embrüo saavutatakse kasutusele Villi, trofoblast moodustub emaka limaskesta rakke (st implantatsiooni - manuse embrüo). Emakas koos soonkest embrüo (koorioni) moodustab platsenta, mille kaudu täiendavalt seoses loote koos ema. platsenta ringluses on loodud läbi koorionihatud. Selle tulemusena loote areng on ümbritsetud kolme lootekestade: Vaskulaarsed (koorioni), kuseteede (allantoisis) ja vee (Amnion). Puu on seotud nende membraanide nabanööri kaudu, mis on arterite, veenide ja uriinivooluga (urahusa). Loote (lootevesi) koorikvormis kaks õõnsusi täis lootevesi (vt. Loote vesi). Organismis on naiste juures B. keerulised muutused, mis loob tingimused loote arengule, valmistades keha sünnituseks ja imetamise ajal. Selle käigus B. ema ja loote läbi platsentaarbarjääri on keeruline immunoloogilised suhteid. B. Kui organismis emasloomade muutub oluliselt ainevahetus ja kõikide elundite funktsioone ja süsteeme. Funktsionaalseid muutusi ja restruktureerimist keha rasedatele reguleerib kesknärvisüsteemi. Endokriinsüsteem koosneb kahest teiste vähk - platsenta ja kollaskeha. Kasvav gonadotropiini vabastava funktsioonina eesajuripatsit, võimendab kollaskeha hormoone, mis stimuleerivad funktsioonina rinna ja kilpnäärme, neerupealiste ja teised. Platsenta moodustatud progesteroon, östrogeen, gonadotropic hormoone, mis stimuleerivad kasvu emaka, rinna-, ja teised.

Diagnoos raseduse ajal. B. diagnostika meetodid jagunevad kliinilise (rektaalne, refleksoloogia, väljaspool) ja laboratooriumi (prakisloticheskogo mingit väärtust). Lehm koos rektaalne uuring rekord, tõrjudes sõrmed nina vaheseina, hobune - tõstes tema ees vasak jalg või kohaldades twist,

Pärasoole diagnoosiks B. lehma. B. lehmad määratud 2 kuud pärast viimast viljastamiseks. 1 kuu B.: Emakakaela mugavalt vaagnaõõs ja otsad sarve - õmbluse servas häbemeluu või enama jäetakse kõhuõõnde. Kui kombates emakas on lõdvestunud; sarv plodovmestilischa (embrüonaalses) myagkovataya oma top veidi suurenenud maht; palpatsioon võib tunda kerget kõikumist; tasuta sarv (ilma embrüo) puudutada lihavad pigem kompaktne; munasarja-plodovmestilischa sarved kasvanud arvelt kollaskeha. 2 kuud: emakakael nihkunud sissepääsu vaagna; Emakasarved ja munasarjad jäetakse kõhuõõnde; mezhrogovaya vagu mitu lapik; sarv nõusse kaks vaba sarved on umbes 0,5 liitrit lootevedelikku, kui tunne ajavormi märgatav kõikumine (kõikumine); munasarjades, kollaskeha Lisaks folliikulite võib olla tuntav. 3 kuud: emakakael esirinnas häbemeluu, emakas on langetatud kõhuõõnde, sarvest plodovmestilischa 3-4 korda rohkem vaba sarv kujul piklik-ovaalne põis on umbes 2 liitrit lootevesi, mezhrogovaya vagu ei ole tuvastatav. Emakas võib ekslikult täieliku põie. Fruit kuni 12 cm pikk, mobiilne ja emaka uuring saab tuvastada nende impulsid, 4 kuud: emakakaela paikneb servas häbemeluu. Emakas tunne suur õhuke täis põis. Ajal emakakaela tuntav Platz Toms (t. E. Idulehtede ja caruncle), ulatudes väärtus pähkli või uba. On vaja testida 3-4 platsentomy mitte segage neid munasarjad. Küljel-plodovmestilischa sarved tähenda emakaarteri mõnevõrra pikendada, vibreeriv, kui vajutada tema sõrmede külgseina vaagen. 5 kuud: emakakaela platsentomy jõuda väärtus tammetõru. Keskmine emakaarteri-plodovmestilischa sarv mahu suurenemise ja see oli hea vibratsiooni. Puu on mobiilne ning võib olla tuntav. 6 ja 7 kuud: emakas on alakõhul, sest mida puu on tavaliselt ei ole tuvastatav, platsentomy suurus tuvi väikese kana muna. Keskmine emakaarteri-plodovmestilischa sarve kuni 1 cm diameetriga, on vibratsiooni selle seinad. 8 ja 9 kuud: emakakaela ja teatud organite loote tunda vaagnaluu või vaagnaõõne, platsentomy suurus suur kana muna. Keskmine emaka arterite nii Emakasarved oluliselt suurenenud läbimõõduga ja tugevalt vibreerima.

Pärasoole diagnostiline meetod B. mära. On 22-25 päeval B. kaks sarve ümarad, järk-järgult laiendades oma tipu alt nagu võllil; neid puudutada pingestatud ja vagu nende vahel selgelt tuvastatav. 1 kuu: rase sarv allosas soon laieneb väärtus pardimunade; vagu sarved muutub töötlemata; olemas laiendused rase sarvest, selle alumine külg on väike kõikumine esinemise tõttu lootevee; rase emakas ajal massaaži ei vähene. 2-3 kuud: rase sarv lobus laienes väärtus pea vastsündinud lapse ja selgelt kõigub; 3 kuud munasarjad läheneb, kukuks; rase sarv jõuab täiskasvanud inimese pea; mezhrogovaya soon lapik. 4-5 kuud: jätta munasarja kõhuõõnde; emakas on hästi kõigub ja asub kõhu kubemekarvu luud vaagna, leitakse liikuv vilja. 5 kuud: munasarjad ei ole palpeeritav; emakas jääb kõht pikkus ja Palpeeriti tasandil 4. nimmelüli; on osa rase sarv tähenda emakaarteri ja laieneb see käega katsudes tunda "ema müra." 6 kuud: laienenud emaka jõuab haripunkti diafragma; puu on hästi tuvastatavad; tõhustatud "ema müra" keset emakaarteri. 7 kuud: kuninganna nähakse alusseinal kõht; "Ema müra" arteri raseda sarv väljendas kindlalt; arteri mittetiinele sarv mahu suurenemise ja see on "ema müra." 8-9 kuud: emakas kõhuõõnde; puu on kergesti tuvastatav tasandil 4. nimmelüli; "Ema müra" on hästi väljendada nii keset emaka arterite. 10-11 kuud: vili istuv lihtne avastada vaagnaluu.

Pärasoole diagnostiline meetod B kasutatakse ka pühvlid, kaamelid ja eeslid. Reflexology diagnoosimismeetod BV põhineb arvesse emane vastuseks mees-mees või sondi vastuseks emane. Saladuse jahi sond naistel ajal 1. kuu pärast viljastamist näitavad oma steriilsuse ja ilma jahindus, mil ta pidi ilmuma, - märk B. täpsus kuni 95-100%. Seda kasutatakse lehmad, hobused, väikemäletsejalised ja sigu.

Väline diagnostiline meetod B. - palpatsioon lootele läbi kõhu. See tingimus on avastatud alles B. B. Kõrvaldada uuritud naissoost väline meetod ei saa. Lehmad 5-6 kuu lootele B. avamängud peopesaga kinnitatud parema kõhu liinil alates põlvi ülakõhus. Making lühike tõmblused tema käest võtmata seda alates nahapinna, tunnen tahke liikuv keha (puu). Märadel 6-7 kuu lootele B. tuvastatav läbi alakõhul 2 palmi ees ja vasakul udar. Lammaste ja kitsede alates 2. pool vilju B. avamängu kahe käega mõlemalt poolt läbi kõhu. Koerad ja kassid väliselt uurida viimase kolmandiku BA nagu lambad ja kitsed. Sigadel testida puu kaudu kõhuseina on väga raske.

Patoloogia raseduse ajal. Haigused tiined loomad on seotud vigu oma toitmine, hooldamine ja käitamine. Rasedatele lehmade ja mullikate tuleb rangelt järgida kaitsva kord õiguserikkumiste ärahoidmiseks mineraalide ainevahetuse, zalёzhivaniya raseduse, abordi, emaka verejooksu, turse raseduse tupe väljapööre, väljapööre emakas jne .., mis toovad kaasa järsu vähenemise tootlikkust ja sellega rikutakse loomade viljakust.

Lit.: Studentsov AP, [jt.], Veterinaaria sünnitusabi ja günekoloogia, 5. tr., M., 1980.

+++

Berman meetod [pärast Saksamaa teadlane Berman (G. Baermann), 1917], meetod avastamine ümarussivastsete väljaheidetes. Täida in vivo diagnoosimisel diktiokaulёza, myullerioza, tsistokaulёza, protostrongilёzov et al. Pulmonaarsed sooleparasiitinfektsioonide loomade, strongüloidiaasi kiskjad, samuti avastamiseks ümarussivastsete kõikides organeid, kudesid ja sööda. Kui diagnoosimiseks kopsu helmintiaasi on vaja võtta värske väljaheitega (seistes mitte rohkem kui 3-4 tundi) ja uuring vastsed trihostrongilid - fekaalid, alaline 1-2 päeva. 15-20 g fekaalide metallist sõela või marli pandi klaasist sooja veega täidetud lehter alumine ots, mis on seljas kummi toru kinni klambriga vabas otsas. Pärast 6-8 tundi (diktiokaulёze vasikad 6-18 h) surumiseks avatud vedel puistati tsentrifuugiklaasi ja tsentrifuugiti 1 min. Sade mustamine klaasplaati ja mikroskopiruyut madala suurendusega. Madalamas kummi ots toru asemel clip, mida saab kanda lühikese toru allosas mis kogub larvid elimineerides seega vajadust tsentrifuugimisega. Vaata. Samuti helminthological teadus.

+++

viljatus loomad, häiritud reprodutseerimine järglaste tõttu ebanormaalsete tingimuste olemasolul meestel ja naistel. B - kompleks bioloogiline nähtus, mis tuleneb mõju ebasoodsad tegurid välise ja sisemise keskkonna. Tava loomade näitab, et tuleks kaaluda steriilne naissoost, et kuu aega pärast sünnitust on seemendatud, kuid mitte viljastatud. Viljatu usuvad noored naised, kes ei väetada kuu pärast jõuda füsioloogilise küpsuse (mullikatel vanuses 18 kuud, märade - 3 aastat, hele - 12 kuud, sigadelt - 8-9 kuud).

. Et teha kindlaks põhjus B. Nõukogude veterinaar- günekoloog NF Myshkin, PA karvad Bocharov IA, AP Studentsov ja teised on välja töötanud rohkem kui 10 klassifikatsioone B. Kõige täielikum - klassifitseerimise pakutud professor AP . Studentsova, kuigi see on autori arvates ei saa võtta arvesse kõiki tegureid, mis põhjustavad B.

Vastavalt klassifitseerimise AP Studentsova eristada B.: Kaasasündinud, seniilne, seedetrakti, kliima, tegevus-, kunstlik, sümptomaatiline. B. Kaasasündinud - tagajärg anomaaliaid reproduktiivse aparaadid loomade tekkinud ajal embrüonaalse arengu, mille tulemusena on surmaga alaväärsustunnet sperma, muna ja zygotes. See avaldub alaareng, frimartinizmom, hermaphroditism ja kõrvalekalded genitaale. B. seniilne vanusest tingitud nõrgenemine ja seejärel täielik lõpetamine seksuaalse funktsiooni. B. Märadel seniilne esineb 17-27 aastat, 15-20 lehmi, lambaid ja kitsi 6-8, 7 sead, koerad ja kassid 8-11 küülikutel 4-5 aastat. Ebasoodsate tingimuste korral, toitmise, hooldamise ja kasutamise põllumajandusloomade vanaduskatarakti B. nad saavutanud varem. Toitumine B. ebapiisava või liigse toitmine: vähene provitamiinid, vitamiinid, mineraalid, mikroelemendid, overfeeding kontsentraadid, puudulik söötmine rasedate naiste ja noorte kasvav loomad. B. Klimaatilised tuleneb suguelundid rõhumise mõjul järsu kliimamuutuse loomade vedamiseks või ebatavalise atmosfääri taluõu. Operational BI saab täiustada loomade kasutamist või ühepoolse (kõrge füüsiline aktiivsus, suurenenud koolitus, kõrge tootlikkusega piima-, jne ..). Kunstlik B. saab kunstlikult suunatud ja kunstlikult omandatud. Esimene (kastreerimine, ligeerimine jajtceprovodov, tegevusetus viljastamise zootehnilisel alusel) tahtlikult inimese lõi peamiselt majanduslikel eesmärkidel; teine ​​- tagajärg vale seemenduse tervete loomade normaalse seksuaalse tsüklit. Sümptomaatiline B. võimalik tänu mittenakkuslike, nakkus- ja parasiithaigused suguelundite.

B. sümptomid naistel: ilma seksuaalse tsüklit (anafrodiziya), nende alaväärsust (anestralny ja anovulatoorsed tsüklid sugu), suurenenud seksuaalne erutus (nümfomaania).

Diagnoos põhineb tulemuste üksikasjalik tuttav käitumist ja organisatsiooni karja põllumajanduslooma paljunemist, kliiniliste ja laboratoorsete loomade viljatu.

B. ennetamine naistel tuleks läbi viia süstemaatiliselt. Tegevuste kogum sisaldab: õige söötmise ja hooldamise naistel, eriti rasedatele, teaduslikult põhjendatud aretus mullikad spetsialiseeritud talud või talude korralduse punktid kunstliku viljastamise ja valik teha oma kõrge kvalifikatsiooniga tehnikute seemendaja, ehitus rasedus- ja rajatised, alguses sünnitusabi meditsiinilise läbivaatuse lehmad ja mullikad, kõrge kliinilise ravi, haiguste varajane diagnoosimine keha kasutamine stimulant ravimeid, sõltuvalt B ja keha seisund, võttes arvesse organisatsiooni reprodutseerimise loomi. Vaata. Impotentsus ka.

Lit.: Shipilov VS Füsioloogilised alusel viljatuse ennetamiseks lehmad, Moskva, 1977.

+++

Marutaud (marutaud), ägeda viirushaigust loomadele ja inimestele iseloomustab edastamise viiruse läbi hammustada või või kivide ja märke raske kahjustamise kesknärvisüsteemi. B. registreeriti igal kontinendil, välja arvatud Austraalia, kõigis kliimavööndites. NSVL, B. puhangud esinevad sagedamini piirkondades, stepp, mets-steppide ja segametsad saarel.

Etioloogia. Haigustekitajat - RNA viirus perekonna Rhabdoviridae. Paljundatud arendamisel tibu ja pardiloodetest kultuurides teatud rakkudes. Sellel on kaks suurt antigeense komponente. S-antigeeni iseloomulik kogu viiruste rühma B ja tekib komplemendi-siduvad antikehad ja precipitins. Neile V-antigeeni seostatud neutraliseerivate antikehade teket. Seal on neli serotüübi viiruse. Valdav enamus tüvesid viitab esimesele neist. Viirused teiste kolme serotüübi isoleeritud ainuüksi Aafrikas. Seal on tänaval B. viirus, mis paljuneb ja edastatakse looduses ja fikseeritud, mistõttu subduraalselt järjestikuste lõikude küülikutel ja mitte-patogeensete inimestele ja loomadele manustatuna extraneural. Mitmed bioloogilised variandid tänaval viirus. Enamasti eritavad klassikalise tüved, mis põhjustavad aeglane ja fikseeritud muster tüüpiline võimendatakse tüvede B. Seevastu fikseeritud kiiresti ja pärast lühikest peiteaeg põhjustades paralüütilised haigus, mille puhul rakud ei eksponeerita Babes-Negri (cm. Allpool). On teatud funktsioone viiruse tüved, mis väljutatakse "dikovanii" loomad Arktikas, "Mad Dog haigus" Läänes. Aafrikas, kus jagatakse Vampiirnahkhiirte B. veised Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Nad vaevalt registreerida ja põhjustada haigus, kus on ülekaalus halvatu nähtused. Viirus on termolabiilsete (at t 60 {{?}} C ​​hävib 5-10 minutit), kuid on resistentne madalatel temperatuuridel. Inakislotiviruetsya kiiresti kokku puutudes hapete ja leeliste suhtes, kuid suhteliselt vastupidavad fenooli ja jood.

Epizootology. B. vastuvõtlik viirustele kõik soojavereliste. Kõige tundlikumad on rebane, šaakal, hunt. Vastuvõtlikkus kasside ja kariloomade tunnistatud kõrge vastuvõtlikkuse koertest, lambad, kitsed, hobused ja primaadid - keskmine ja linnud - madal. Noorloomad on tundlikumad viiruse kui täiskasvanutel. Allikad patogeeni - haiged loomad, kes toodavad viirus ja sülje seestpoolt läbi hammustada. Sülg võib olla nakkav 8-10 päeva enne ilmumist haigussümptomeid. Nakkus seedeelundkonna sülje limaskestadele või kahjustatud nahale. Eksperimendis, viirus õnnestub üle B. seedetrakti ja sissehingamisel liinidel. Pinguldamine sisu ja koerte vaktsineerimiseks linnad tulemusena NSVL poolt 1957 olulist paranemist episootilistest olukorda B. Siis tuli episootiliste seotud haiguse levikut hulgast röövloomade (peamiselt rebased ja kährikud). Rünnakut kariloomadele oli peamine põhjus puhangute B. Tekib loomulik koldeid haigus. Omadused kaasaegne episootiliste on perioodiliselt (iga 2-3 aasta järel), esines tõusud ja üha rohkem puhanguid sügisel-talvel ja kevad-talvel hooajal kõikumiste tõttu arvu metsloomade koerte ja eluetappidel vältel. In episootiauuring kett mõnikord seotud väikese kiskjad (Martens, tuhkrud, nirgid), loodusliku taimtoidulised, närilised. Aga nad, nagu Põllumajandusloomad ei saa osaleda aktiivselt haiguse leviku iseärasuste tõttu elustiili ja käitumist.

Patogenees. Viirus on tunginud organismi vastuvõtlik loom liigub läbi aferentsete närvitüvedesse aju ja seljaaju, kus ta paljuneb ja tekitab mädane polioentsefalit. Tsentrifugaaljõu närvid viirus siseneb süljenäärmete, paljuneb ganglionides ja närvidegeneratsiooni pärast ilmub sülge. Suurim kogus viirust leida sarved Ammoni, piklikajust, väikeajust, tuumades kraniaalnärvide nimme osa seljaaju. Kokkupuude viirus algselt põhjustab ärritust närvirakke, ja siis - oma degeneratsioon põhjustab halvatu nähtused.

Immuunsus. Mehhanismis pärast vaktsineerimist immuunsust seatud koosmõju humoraalne ja rakuline kaitse tegurid. Profülaktilise vaktsineerimise koerte, kasside ja sunnitud vaktsineerimised suur väärtus põllumajandusloomade kasutada marutaudi vaktsiini.

Kursus ja sümptomeid. Inkubatsiooniaeg päeva kuni mitme kuu jooksul (mediaan 3,6 nädalat). Koerad on mitmeid vorme haigus. Kui vägivaldne kujul esimene vahetus loomade käitumist. Koer on depressioonis, rahutud või liiga hell. Tasapisi kasvav ärevus ja ärrituvus, perversne isu, sügelus võivad esineda kohas hammustada. Siis raske neelamine, suurenenud süljeeritus, koor muutub kähe, agressiivsus suureneb. krambid märatsema hakkavad varsti. Iseloomustab soov põgeneda. Päeva jooksul hull koer jookseb kümnete kilomeetrite, rünnates leitud loomadele ja inimestele. Järk-järgult arendada halvatust lihastes, mille tulemuseks on täielik kadu hääl, longus alalõualuu, kõõrsilmsuse. See halvab lihased ja jäsemete, pagasiruumi (joon. 1). Haigus kestab 8-11 päeva, kuid mõnikord surm saabub 3-4 päeva jooksul. Vaikses kujul, on nüüd esines sagedamini kui kunagi varem erutus on nõrk või puudub üldse. Tähistame neelamisraskused, süljevool, longus alalõualuu. Halvatus kiiresti arenev ja 2-4 päeva pärast loom sureb. Ebatüüpilist B. harva. Neid iseloomustab ammendumine haigeid koeri, märke hemorraagilise gastroenteriit, krambid krambid. Agressiivsus puudub. Harvemini salvestatud korduva BV ja ebaõnnestunud haiguse kulgu; lõpeb taastumist. Sümptomid kassidel B. - Sama nagu koertel. Enamasti vägivaldne kujul äärmise agressiivsus koertel ja inimestel (joon. 2). Kiirelt progresseeruv paralüüs ja surm saabub 3-5 päeva. Suurtes rogatogoskota valitseb B. Ergutusmähise vaikne vorm on nõrk. Tähistame kähe Mölinä, süljeeritus, tasakaaluhäired kõnnaku, mõnikord perverssus söögiisu. Varsti halvatus jäsemete arendada. Sageli ebatüüpiline haiguse kulgu - isutus, atoonia eesmao, sagedased tung defekatsiooni, mõnikord - krambid, krambid, ja siis arendada halvatus. Kui vägivaldne loomade kujul ajal arestimise rebitud rihma otsas, kähe müha, kaeva jalad maa kiirustada seinale. Agressiivsus väljendub eelkõige seoses koertega. Väikemäletsejaliste erutus etapp on lühiajaline. Selle aja jooksul öelda seksuaalset erutust, süljeeritus, hammaste krigistamine, agressiivsus. Teisel päeval haiguse arendada halvatus (joon. 3). Hobused ja sead vägivaldne kujul valitseb. In röövloomade kaob hirm inimestele. Isegi päevasel ajal on nad sattunud asulate ründamiseks loomadele ja inimestele. Aasta lõpuks haiguse arendada parees, halvatus ja jäsemete hiljem.

Patoloogilised muutused. Organid on ammendunud, võib olla hammustab, naha raschёsov ja kiskjad - huule vigastuste, hambaid. Mis avamise tähele kongestiivse hüpereemia siseorganeid. Mao on tavaliselt tühjad, kuid mõnikord sisaldab erinevaid mitte-pakke, mis on eriti iseloomulik kiskjad. Sageli limaskesta mao ja peensoole on põletikuliseks katarraalne koos hemorrhages. Aju ja selle membraanide edematous, punkti verejooksud. Histoloogiline uuring luua hajutatud peaajupõletik. Iseloomustab Babes-Negri organite tsütoplasmas ganglionirakkude. Kui Boris, levivad röövloomade need vereliblede avastada suhteliselt harva.

Diagnoos. Esialgsed diagnoosi valmistatakse epizootolicheskim ja kliinilisi andmeid. See annab alust legaliseeritud tegevus, kuid peab kinnitama laboratoorseid katseid. Labor saatis laiba (väike loom), või pea, aju. Esiteks läbi mikroskoopilisel uurimisel aju, et avastada rakkude Babes-Negri. Nende puudumisel BA ei ole välistatud. Et avastada antigeeni rabicheskogo panna sadestamisreaktsiooniga (RP) on agar-geeli (isegi painutada aju saab uurida). Samas on negatiivne RP ka ei saa välistada B. kasutamine luminestsents antikeha meetod, mida soovitatakse avastamiseks antigeeni väljatrükke sarvkesta. Olemasolu kinnitamiseks viiruse materjali panna biotesti noored valged hiired ja küülikud. Tuvastamiseks isoleeritud viirust neutraliseerimisreaktsioon saab kasutada. B. eristuda Aujeszky haiguse, nakkuslik halvatus. Arvatavasti B. puhul võib põhjustada mürgistuse koolikute ja teised. Haigused kaasneb valu ja ärevus looma, samuti võõrkehade esinemine suus või kurgus. Ravi on ebaefektiivne.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. On terve NSV Liidu territooriumil seadustanud registreerimine ja aastase ennetava vaktsineerimise koerad. Vaktsineerimata koeri ei tohi teha, jahtisin, valve jms eeskirjade täitmise eest koerte ja kasside pidamise, hävitamine hulkuvate loomade - .. Asendamatu tingimused edukas võitlus B. Väga oluline on kaitsta põllumajandusloomade karjamaadel ja talud röövloomade rünnak. Selleks vaktsineeritud koerad. Kui puhangute B. asulates (või karjamaad, metsad, Kirjutiste) kuulutab ebasoodsas olukorras. Keelata näituse ja pesakonna koerad, ekspordi koertele ja kassidele. Patsiendid ja kahtlaste loomade haiguste (va koerad ja kassid, kes on hammustanud inimest) kohe tappa. Laibad põletati või kõrvaldada. Loomad hammustanud inimest isoleerida ja sisaldavad veterinaararsti järelevalve 10 päeva. Kui selle aja jooksul on märke B - viiruse süljes ei ole hetkel hammustada. Loomad olid mures karja luua pidev järelevalve. 3 korda päevas tehakse veterinaarkontroll. Väärtuslikud loomad, keda kahtlustatakse nakatumist (hammustatud, on otseses kokkupuutes patsientidega) on lubatud vaktsineerida (sunniviisiliselt), allutatud rangele isolatsioonis 60 päeva pärast vaktsineerimist. Kui on mingeid märke haigusest on lubatud tappa liha (kohapeal talus). Piim kliiniliselt tervetel loomadel ebasoodsate karja kasutatakse pärast keetmist või pastöriseerimiseks. Piirangud eemaldada 2 kuud pärast viimast loomataudide puhul. Kui Boris, levivad röövloomade, on vaja oluliselt vähendada nende arv loomi. Sellistel juhtudel, laskmine ja püüdmine rebased, kährikud, ja nende külv auke läbi pidevalt, olenemata tingimustest jaht.

Marutaud inimesel. Inimesed tavaliselt nakatumine läbi hammustada marutaudis loomade või kivi või (enamasti koer ja hunt, kass, rebane jne). Kõige ohtlikum hammustab pea, nägu, käed. Inkubatsiooniaeg 12 päeva kuni 1 aasta, keskmiselt 30-90 päeva. Seal on 3 staadiumis haigus: prodromaalses aja erutus ja halvatus. Haigus kestab 3-7 päeva. Võib-olla ebatüüpilised muidugi. Marutaudivastane vaktsineerimine toimub väidetav või ilmne inimese nakatumist.

Lit.: Zibitsker D. E., Kovaljov NA, marutaudi ja selle ennetamine, Minsk, 1968; VA Vedernikov, Sedov, VA, Ivanovo EV, Marutaud Animal, Moskva, 1974; Salimov MA .. Marutaud, Moskva, 1978.

Joon. 1. Halvatus lihaste alalõualuu ja tagaveerandid koera marutaudi vastu.

Joon. 2. raev kassil marutaud.

Joon. 3. Halvatus seljalihaseid ja jalgade esiküljed lammaste raev.

+++

bigumal (Bigumalum; PC B-nimekirjas), antiprotosoaalsed kemoterapeutikumi. Valge kristalne pulber ja lõhnatu, ei lahustu alkoholis lahustub vees halvasti. Kasutatakse koos hinotsidom kell theileriasis veised. Määra sees ja veeni rangelt vastavalt juhtnööridele Peavalitsuse NSVL Põllumajandusministeeriumi veterinaarmeditsiinis.

+++

Bix (Saksa Büchse -. Tina, Bank), silindriline või trumlite kastide steriliseerimiseks kirurgilised sidemed ja voodipesu autoklaavides või voolav aur. Valmistatud messingist või roostevabast terasest. Kas kahekordse seina, sisemine on avad auru liikumise ajal steriliseerimine; väline, mobiil, avab või sulgeb need avad. Riietusruum ja riided pannakse B vastupidises järjekorras nende kasutamine operatsiooni ajal.

+++

biliverdiiniks (ladina bilis -. sappi ja Prantsuse vert, verd -. roheline), sapipigment roheline sisaldub peamiselt sapiga taimtoidulised. Kude muundatakse bilirubiini.

+++

bilirubiini (ladina bilis -. sappi ja ruber - punane), sapi pigment. Ta kujunes peamiselt maksarakkudes, põrnas ja luuüdis ja lagunemise hemoglobiini ensümaatilise vähendamise biliverdiiniks. Levinud inimese sapi ja lihasööja. Roojaga ja osaliselt uriiniga. Kui kollatõbi sisaldub suurtes kogustes veres (bilirubineemia) ja uriiniga (bilirubinuuria). B. Kaltsiumisoolad on osa sapikivid, seerumis on määratud B. van den Berg meetodeid uriiniga - Mukhina rikkeid ja sinine proovi.

+++

biliruvinemiya, kõrgenenud bilirubiini tase. Veiste, lammaste, kitsede ja sigade bilirubiini tase on peaaegu mingit hobused sisaldab kuni 1,35 mg%. Suurendades bilirubiini tase võib olla põhjustatud suurenenud lagunemist punaste vereliblede (näiteks kui näivetystaudista) bilirubinovydelitelnoy väheneb maksafunktsiooni (hepatiidi), mehaanilise tõkkena äravoolu sapi maksast (sapijuha ummistuse). Vaata. Samuti kollatõbi.

+++

bilirubinuuria, suurenenud bilirubiini väljutamist uriiniga. Sel juhul uriiniga värvub kollaseks. On kõige sagedamini obstruktiivne kollatõbi.

+++

bilhartsiellёz (Bilharziellosis), helmintiaasi kodumaiste ja looduslike veelindude põhjustatud trematoodide Bilharziella polonica pere Schistosomatidae, parasiteeruvad veresoontes soolekeset, maks, kopsud ja teised. elundeid. NSVL registreeritud Uurali, Altai, Uuralites, Kasahstan ja Balti riikides.

Patogeen - kahekojaline parasiit. Munad kolboobraznye koos konksu otsa pikendatud (joonis.). Areng toimub koos osalust vahe võõrustajad - magevee molluskeid. Pardid ja haned on nakatunud koduses toidukultuuri jooksul. Loomulik koldeid sissetungi toetab loodusliku veelinnud. Linnud täheldatud kõhulahtisust, kahvatu limaskestad, eritis silmad, liimimine silmalaud, sarvkesta läbipaistmatus, kiire hingamine, kehamassi vähenemine. Diagnoos: elu - läbivalgustamise (meetod läbipesemine) postuumselt - ava mesenteriaalsete laevad, maks, sapipõis järjestikuste pesemine ja setete mikroskoopia.

Ravi ja profülaktika ei töötanud.

Bilharziella polonica: a - mees; b - emane; aastal - muna.

+++

binaarne nomenklatuur (ladina binarius -. kahene ja nomenklatuurist - nimekiri), Binaarne nomenklatuur, meetod tüübi nimetus organismi kaks ladina sõnad, millest esimene on nimi perekonnast, ja teine ​​- konkreetse epiteet. B. n. kehtestati Šveitsi botaanik Karl Bauhin (1620), aluseks taksonoomia Rootsi loodusteadlane Linnaeus K. (1753), mida kasutatakse esimest korda sarja 10. toim. Tema "Systema Naturae" (Vol. 1-2, 1758-1759). Siit tööd on oma päritolu kõik tavapärased zooloogia ja botaanika nomenklatuuri ladina keeles. Igat liiki organismide ühe ladinakeelne nimetus (kaks sõna) on fikseeritud, mida kasutatakse kõikides riikides, sõltumata kohaliku nimed. Näiteks konkreetne nimetus lõvi - Panthera leo (Panthera - tähendab perekonna nimi, Leo - konkreetse epiteet), Tiger - Panthera tigris. Ladina nimetuste neid loomi võib näha, et lõvid ja tiigrid kuuluvad samasse perekonda, kuid erineva liigi. Terve teaduslik nimetus hulka kuuluvad ka lühendatud kujul teadlase nimi, kes andis nime ja aasta kirjeldus. nagu sealiha paelussi tähistatakse Nookpaeluss, L., 1758, mis on antud nimi Linnaeus 1758. B. Hr See aitab orienteeruda väga erinevaid taime- ja loomaliike. Vaata. Süstemaatika.

+++

biovetin (Biovetinum), antibiootikumi kloortetratsükliin Kaltsiumiühendi, mis sisaldab 25%. Pulber on tumekollane või rohekaskollane; ei lahustu vees. Seda manustatakse suukaudselt samadel juhtudel kui kloortetratsükliin vesinikkloriidi. Annuse 4 korda kõrgem kui kloortetratsükliin.

+++

Biovit 20, 40, 80 (Biovitum 20,40, 80, B-nimekiri), antibiootikum. Sisaldab 2,4 ja 8% või vähem kloortetratsükliin 3,5-8 mg vitamiini B12. Vältimiseks rakendatud soolestikunakkuste, kiirendades kasvu ja nuumloomadega. Mõõdetakse kursiga sisu kloortetratsükliin. Hoida kuivas, jahedas kohas.

+++

biogeneetilise seaduse (kreeka bios -. Elu ja genetikos - tootmise, sünnitust), teoreetiline üldistus märkides, et individuaalset arengut organismi (ontogeneesi) on ülevaatlik kordamine (ülekordamine) tähtsamaid arenguetappe iidse vormid (fülogenees). Näiteks imetajate embrüo varases arengujärgus sarnased embrüo kala, kahepaikne, hiljem - on roomaja embrüo. B. h. formuleeritud 1866 Saksa teadlane Ernst Haeckel ja töötanud Briti teadlane G. de Beer ja Nõukogude teadlane Severpovym. Kokkuhoidmine embrüonaalsete etappidel esivanemate struktuurid on tingitud asjaolust, et organismidel on ühise päritoluga, sarnase osa geneetilist materjali, mille rakendamine viib sarnaseid struktuure. Lisaks kõigi esivanemate struktuur seotud kujundamine ontogeny. Niisiis, akord on drosseli organogeneesi pronephros lind mängib sama rolli kujunemist vaagna neeru.

+++

biogeocoenosis (. bios- kreeka elu, ge - Maa, koinos - ühine), elementaarne osa biosfääri, esindatud keeruline vastastikune elu (biotsönoos) ja eluta (biotoobi) laadi komponendid omavahel ainevahetuse ja energia (nt mets, järv ). B koosneb tootjad (autotroofid - taimed), tarbijad (Heterotroofid - loomad) ja lagundajad (hävitajad - bakterid, seened jne). Uuring struktuuri ja stabiilsust B. on oluline käsitleda aktuaalsed teemad keskkonnakaitse. B. Mõiste võeti kasutusele Nõukogude teadlane VN Sukachev ja erineb laiem mõiste ökosüsteemi.

+++

Biokombinat näha. Biofactory.

+++

laboridiagnostikale, infektsioon loomade, lindude, embrüod ja koekultuuridele selgitada haigusetekitaja erinevaid objekte ja diagnoosi kinnitamiseks. B. e. Taasesitatav haigustunnuseid bioloogilistes süsteemides, mis tähendab, et bioloogiline proov (biotestis). Selle tähenduse seisneb asjaolus, et organismis nakatunud loomade, lindude embrüote ja koekultuuris on intensiivne leviku teatud bakterid, viirused; hõlbustades seeläbi nende eritumist ja kogunemine puhtal kujul, nende eristamine patogeensus ja toksilisust.

Uurimise patoloogilise materjali juuresolekul patogeenide bakteriaalsete haiguste kasutades laboratoorseid katseloomad sageli - valge hiired, merisead, küülikud, rotid. Nad inokuleeritud intradermaalse, intramuskulaarselt, intraperitoneaalselt, ajju, intranasaalselt, intravenoosselt, toitmisel patoloogilise materjali ja naha kaudu ja sarvkesta skarifitseerimine. Materjal nakkus on vedrustuse erinevate elundite ja kudede, samuti lõppemist, röga, tampoonid, scrapings alates põletikukohtadest, fekaalid haigete ja surnud loomad ja nii edasi. N. hindamisel bioanalüüsiga tulemusi arvesse võtta omadused käigust ja tulemustest haiguse katseloomadega juuresolekul iseloomulik kliinilised nähud ja patoloogilisi muutusi.

Töötades ained viirushaiguste kohaldatakse koekultuuri ja embrüotega linnud (kanad, d. Pardid, haned jt.), Samuti nakatada laboris ja loomulikult vastuvõtlikud koduloomad (varsad on nakkav kehvveresus põrsas katku ja t. D.) . Sel juhul keedetud soolalahust patoloogilise materjali läga (pH 7,2-7,6), ravida antibiootikumidega või lastakse läbi bakteriaalse filtri. lindude embrüote inokuleeriti rebukott, in allantoisi ja amnioniõõnde kohta koorionallantoismembraan intravenoosselt, organismis embrüo. Juuresolekul viiruse katsematerjalil läbi 1-5 päeva inkubeerimist 37 t {{?}} C ​​on tüüpilised muutused organite ja kudede Haigete ja surnud embrüod ja koekultuuris näidata tsütopaatilise efekti. Puudumisel eriilmingute viiruse tegevus toimub 3 järjestikust ( "pime") läbipääsu koekultuuris ja embrüotega. Toime spetsiifilisus patogeenide bioloogilises kontrollisüsteemi asjakohase konkreetsele külv meedia, identifitseerimist isoleeritud seroloogiliste reaktsioonide ained, mikroskoopia (optiline ja elektroonilise) ja teised. Special analüüsimeetodid. Veterinaarkasutuse laboratoorsete biotesti kasutada diagnoosimisel siberi katku, sigade roos, botulism, katku, marutaudi, rõuged, Aujeszky haiguse, ja teised. Nakkushaigusi.

Lit.: Veterinary Laboratory Practice. [Ed. f. M. Orlov], kd. 1-2, Moskva, 1963.

+++

bioloogiline reoveepuhasti, ravimeetod olmereovee et sanitaarkaitseala veekogude. See põhineb lagunemist orgaanilisi aineid kolloidse ja lahustunud olekus mõjul mikroorganismide aeroobsetes tingimustes. B. o. lk. c. eelneb nende mehhaanilist töötlemist, mis on mõeldud kinnipidamist erinevate fraktsioonide suspensioonid. Mehaaniline puhastus on teostatud massiivid, liiva püüniste ja septikud. Teenused kasutatud B. kohta. lk. aastal., jagunevad korrates protsessi käigus tingimustes pinnases (filtreerimine väljad, valdkonnas niisutus, biofiltrites), ja esitades protsessi käigus vesikeskkonnas (bioloogiline tiigid, Aeratsioonibasseinides). Filtreerimine Fields esindavad maad, kus heitvett ühtlaselt ja puhastatakse filtreerimisega läbi kiht mulda. niisutuse valdkonna erinevad valdkonnad filtreerimine, nende kasutamine mitte ainult B. lk. c., vaid ka kasvav kultuuride kohta. Bioloogiline tiigid - struktuurid, mis B. on. lk. c. See toimub tingimustes lähedal looduslik puhastumine reservuaari. Neid saab kasutada kui kõrgelt rybovodnobiologicheskie tiikide. Aeratsioonibasseinides on ristkülikukujuline tankid, mis liigub voolu heitvett kunstlikult tuulutatud. Nad puhastati heitvee samuti biofiltrites. Puhastatud heitvesi desinfitseerida kloorimise teel. Sademed erinevatel etappidel BS. lk. in., siis on soovitav desinfitseerida in termofiilsed digesters ajal käärimisprotsessi.

Puhastamiseks vedelsõnniku äravoolu karjakasvatusettevõtetele on välja töötanud süsteemi sügava mehaanilise ja bioloogilise reoveepuhasti. Dung on fraktsioneeritud vertikaalses maksetena järgneb mehaaniline dehüdratsiooni jääkmuda ja biothermal ravivad tahke osa. Pleegitatud õlivann kanalisatsiooni saadetakse pikema aereerimine õhutamist (2,5 päeva). Edasine heitvee puhastamisel toimub bioloogilise või rybovodnobiologicheskih tiigid. Tulemuseks sette töötlemist pellet dekontamineeritud termilise või kaasa põllumajandusmaale maaharimine. Puhastatud reovee bioloogilise tiikide desinfitseeritakse ja kasutatakse tehnilisel otstarbel taga keeruline süsteem veevarustuse, niisutamiseks või merre veehoidla.

Lit.: Tehnoloogia ja masinate kompleksid kogumise, käitlemise ja kasutamise seasõnnikut väetisena, L., 1975; Reeglid kaitse pinnapealne vetes reostuse kanalisatsioon, raamat.: Keskkonnakaitse, L. 1978.

+++

bioloogilise proovi, vaata. Bioloogiline diagnoosi.

+++

bioloogilise tööstuse veterinaarõppeasutuste tööstusharud, ettevõtjad (ja biofactories Biokombinat), kes osaleb arengu ja tööstusliku tootmise bioloogiliste tooteid.
B. p. Haldab Main Department of Biological Industry NSVL Põllumajandusministeerium. Enterprises B. f. Ettevalmistamine biologics vastavalt heakskiidetud korras Chief Veterinaar osakond Põllumajandusministeerium NSVL.

Aastal revolutsiooni-eelsel Venemaal, tootja bioloogiliste toodete piiratud hulga üksikute tegeleb veterinaar- ja bakterioloogiliste laborid, jaamade ja instituudid. Pärast Hea Sotsialistlik Oktoobrirevolutsioon biologics tootmine viidi üle tööstuslik alus. Dekreeti SNK (1919) ette nähtud rahulolu prioriteet institutsioonide väljastamise vaktsiinid ja seerumid veterinaar- eesmärkidel, materiaalsed vahendid, ning pakkuda neile igakülgset abi töös. Vastavalt otsused Nõukogude valitsus, mõned veterinaarlaboratooriumid, jaamade ja instituudid reorganiseeriti biofactory ja Biokombinat; algusega 30ndatel aastatel. alustas tööd ehitus ja rekonstrueerimine nende ettevõtete. See võimaldas mitu korda, et laiendada valikut veterinaar- bioloogiliste toodete ja suurendada nende proizodstvava, samuti nende kvaliteedi parandamiseks, luues ühtse tehnoloogilise on heaks kiitnud Chief veterinaaramet NSVL Rahvakomissariaadi.

Alguse 1931. aastal kasutusele tootmise kontrolli biofactory ja Biokombinat GNKI andes ettevõtte BI n. Tootmise bakterite ja viiruste ning viib läbi teadus- ja metoodilist juhendamist selles valdkonnas. Kui 60-70 s. B n. loodi ja pannakse tootmise uus tehnoloogia ja täiustatud biologics tootmise tehnoloogia (reaktori valmistamise meetodit kasvukeskkond ja kasvatamise mikroobid ja viirused, kuivatusviisideks Vaktsiinide ja seerumite, jne). 9. ja 10. viisaastakuplaanides rakendanud mitmeid olemasolevate rekonstrueerimisel ja uute ehitamiseks biofactories Biokombinat ja seega oluliselt suurema võimsuse B. n. Aastal 1980, B. p. Toodetud umbes 150 liiki bioloogiliste toodete ja kogumaht vaktsiinide tootmiseks, antiseerum, ja diagnostikavahendite kasvanud võrreldes 1931 25-kordne. Paranemine B. p. Etendab olulist rolli-Liidu teadusuuringute ja tehnoloogia instituudi Bioloogiline Industry NSVL Põllumajandusministeerium. Vaata. Samuti Biologicalsi.

+++

bioloogilisi membraane, valkude ja lipiidide struktuur molekuli suuruse (mitte üle 100 Paks) asub raku pinnal (plasmamembraani) ja rakusisese organellid - .. tuumas, mitokondrid jne B. m, millel selektiivne läbilaskvus, rakkudes kontrollitud soola kontsentratsioon, suhkrud, aminohapped ja teised. metaboliidid. Kuna osmootne barjääri vahel raku ja selle keskkonnast, B. m. Paku morfoloogilised terviklikkuse rakkude ja subcellular osakesi, nende tugevust ja elastsust. B. Omadused m. Määrab suuresti põlvkonna ja läbiviimine erutus närvi ja lihasrakud ja kokkupuutepunkte nende vahel, mis on sünaptiliste terminalidega (vt. Synapse).

+++

bioloogiliste toodete, bioloogiliste toodete, bioloogiliste mõjurite diagnoosimiseks kasutatakse ja ennetamiseks nakkus- ja parasiithaigused, loomade ravi ja suurendama oma tootlikkust. B. On n.: Ravi (konkreetsed hüperimmuunseerumreaktiivse ja gammaglobuliinivaba), ennetamine (vaktsiinid, toksoidide), diagnostika (allergeenid, antigeenide diagnostilised seerumid, bakteriofaagid), stimulandid (loomade veres FFA ettevalmistamisel ASD, vitamiinid B12 jt.). . Mõnedel juhtudel ravi B. n kasutatakse ennetava meetmena ja stimulandid - raviks. Mõned veterinaar- B. p. Kasutatakse meditsiinis. NSVL, B. p. Kas koostatud spetsialiseeritud Biokombinat, biofactory Main Department of Biological Industry NSVL Põllumajandusministeeriumi, nagu ka paljud Start-uurimisinstituutide ja veterinaarlaboratooriumid iga ühe ravimi meetodit heaks kiidetud peadirektoraat NSVL Põllumajandusministeeriumi veterinaarmeditsiinis. Kontroll tootmise ja vabanemist B. p. VGNKI kannab. Valik ja uurimuse vaktsiini tüved, otsida tõhus koekultuuri meedia ja substraatide, abiained, stabilisaatorid arendamine ja parandamine kaasaegse tehnoloogia ja tootmisliinide kasutamise vahendid automaatse kontrolli protsessid aitavad kaasa kvaliteedi parandamisele B n., Standardiseerida oma tootmise tingimustes. Suure tähtsusega bioloogilise tööstus on kohaldamise meetodid viiruste kasvatamist rakukultuuride ja kasutusele meetodid külmutuskuivatamisel jms B. Kõik tootnud B. n kontrollitud järgmiste näitajatega: steriilsuse ja ohutus; .. bioloogilist aktiivsust (immunogeensuse Antigeensus, viiruse tiitri või koguse mikroobirakkudest); füüsikaliste ja keemiliste omaduste; säilivusaeg, säilitamise tingimused; vormi ja pakend ravimit; kasutatud annusest ja teised. Lõpus säilivusaeg B. p. tuleb kasutusest kõrvaldada. Vajadusel B. p. Samuti saab kontrollida VGNKI ja säilitamisel aktiivsus laiendada oma taotluse esitamise tähtaega. Vaata. Ja bioloogiliste tööstuses.

Lit.: Khitrov VS, Alekhine RM, käsiraamat Veterinaar Biologicals, M., 1973.

+++

biofiltrites, täis tahke ühekordne filter materjali (räbu, koks, schebёnka, keramsiit jne) mahutid reoveepuhasti. Balti laevastik. jäätmete vesi voolab pärast mehaaniline puhastus. Loading sellele asetatud mahuti põhjas, drenaaž plaadid, kuhu kuuluvad ühtlase jaotuse augud, mille kaudu kanalisatsioon suubub äravoolu ruumi ja voolavad juha täitmisest puhastatud vesi. Filtri materjal on mehaaniline lahendamisel aluseks oma bakterid ja algloomad, mis lagundatakse tegevuse või oksüdeerida orgaaniline aine heitvee. Tänu toitainete tarnitud reovee, on kiire paljunemine mikroorganismid ja moodustus tahke bioloogiliste film. Õhu täidab Balti laevastik., See on allikas hapniku aeroobne oksüdatsioon aineid. Puhastusprotsessi Balti laevastiku. See lõpeb 3-4 h, mille jooksul vesi filtreeritakse läbi meedia. Oluline roll seadmete ja tegevuse kohta Balti laevastik. See mängib ühtlase niisutuse pinna, näiteks II tüüpi sprinklerid valves. Tõhus vysokonagruzhaemye Balti laevastik. Vaata. Bioloogilisi reovee ja kirjandust. käesolevas artiklis.

+++

bioloogilise oksüdatsiooni, redoksmeetodeid reaktsioonidest elusorganismides; peamine allikas oma energiat. See vähendab edastamise vesinikuaatomid või elektronid ühest teise orgaaniliste ühendite kasutatakse ensüüme, oksidoreduktaasid, eriti dehüdrogenaasid. Kui anaeroobse B. o. vesinikuaktseptorina on madala molekulmassiga ühendid (NAD või NADP). Aeroobne B. o. (Tissue hingamist) vesinikuaktseptorina lõpuks on hapnik; kangast seega hapnikku ja vabastab CO2 ja H2O. Selle tulemusena BA. Eraldunud energia koguneb hingamisahela (vt. tsütokroomid) kujul keemiliste sidemete energia ühendeid ja kasutatakse organismi poolt erinevatel füsioloogilisi funktsioone. Hea hinna ja B. o. See on tsitraattsükli, mille tulemusena oksüdeeritud toodete Rasva, süsivesikute ja valkude metabolismis.

Viited. cm. Art. Metabolism ja energiat.

+++

Bioloogia (kreeka bios -. Elu ja logod - õpetamine), et kogu eluslooduse teadused. Teema uuring - kõik elulisi: struktuur ja funktsioon elusorganismide nende jaotus, päritolu, arengu, suhtlemine omavahel ja eluta looduse. Mõiste "B" pakkus iseseisvalt JB Lamarck ja Treviranus GR (1802). B. Development nagu teised. Sciences, oli sõltuvalt praktilisi nõudeid. Esimene süstemaatiline katse mõista nähtuste elu teinud Vana-Kreeka filosoofid ja arstid V-IV saj. BC. e. (Hippokrates, Aristoteles, Theophrastus) ja siis Roman II. BC. e. (Galen jt.). Keskajal B. arendas ta väga aeglaselt, kuid renessansiajal, tänu uute geograafiliste avastuste, teadmised loomade ja taimede hakkas kogunema väga kiiresti. XV-XVIII sajandil. registreerimine toimub iseseisvate teadused botaanika, zooloogia, anatoomia, füsioloogia. Olulisi samme arengus BI sel perioodil - avastus vereringet (inglise füsioloog Harvey, 1628), leiutis mikroskoobi ja osalus esimese mikroskoopilisi tähelepanekuid (inglise füüsik Robert Hooke, 1665 ja hollandlane A. Leeuwenhoek, 1673), sissejuhatus esitlus B. kuidas süstemaatilise ühtsuse ja luua klassifitseerimise süsteem organismide (rootsi botaanik Linnaeus, 1758). Aasta lõpuks selle aja jooksul on idee ajaloolisest arengust orgaanilise maailma. B. Peamised saavutused XIX sajandil. - Loomine raku teooria struktuuri organismide (saksa bioloog T. Schwann, 1839) ja evolutsiooniteooria Charles Darwin (1859) käsitles avamine pärilikkusüksusi (Mendel D 1865), viimases ümberlükkamise ideid spontaanse tekkimise organismide, registreerimise sõltumatu teadus mikrobioloogia (Prantsuse teadlane Louis Pasteur, 1857-1864), avastamist viirused (vene mikrobioloog DI Ivanovsky, 1892), samuti saada esimese andmete jaotamine ja keemilist struktuuri nukleiinhappeid ja valke.

XX sajandil. B iseloomustab edasiarendamist oma tavapärast lõigud, samuti moodustamine uus tööstusharudes. Näiteks zooloogia eraldatud protozoology, Arahnoloogia, helmintoloogia jne füsioloogias - .. endokrinoloogia, neurofüsioloogia jms Samaaegselt lähenemise mitmed lõigud B ja teiste teaduste ja tekkimise biokeemia, biofüüsika, biogeokeemia, molekulaarbioloogia, jne Selle tulemusena, tekkisid. kaasaegne kompleks bioloogiliste teaduste, mis hõlmab kõiki tuntud ilmingud elu mitmekesisust. Kõige üldisem arengu seaduspärasustest elu uurib üldiste B. Uuringu loomade, taimede ja mikroorganismide on ülesanne vastavalt zooloogia, botaanika ja mikrobioloogia. Nende erialade on osades teadusliku ülevaate teema, mis on eraldi paljudele organismidele, näiteks zooloogia - ornitoloogia, ihtüoloogia, jne, botaanika -. Algoloogia, mükoloogia, dendroloogia jms klassifitseerimine organismid -. Ülesanne süstemaatika. Struktuuri organismide õppinud anatoomiat, funktsiooni - füsioloogia, pärilikkus ja variatsioon - geneetika, käitumine - etoloogia, eriti individuaalset arengut - B. arengu seadused ajalooline areng - evolutsiooniteooria, pildi taimede ja loomade elu ja nende suhteid keskkonnaga - ökoloogia, ja nii edasi. . uuringu ilminguid elu, pärilikkus ja variatsioon molekulaarsel tasandil - ülesanne B. molekulaarne, molekulaargeneetika, biokeemia ja teised.

B. Meetodid - kirjeldav (kogumine ja kirjeldamine faktid), võrdleva (võrdlus sarnasused ja erinevused organismide), ajaloolised (leida seaduspärasusi teket, arengut organismide teket nende ülesanded) ja eksperimentaalsed (eksperimentaalne häälestus ja täpset analüüsi bioloogilisi nähtusi), on väga rikas arv ja kvaliteedi tehniliste vahenditega (instrumendid, aparaadid reaktiive, ja nii edasi. d.). Bioloogiaõpingute kasutatakse laialdaselt mikroskoopia (valgus, ultraviolett, fluorestseeruva, elektroonilised tehnikaga üliõhukese jaod), tsütokeemiliste ja histochemical tehnikaid, Autoradiograafia erinevus tsentrifuugimine, kultiveerides rakkude ja kudede, geneetiline analüüs, immunoloogilised ja biokeemilisi meetodeid ja teised., Ja XX sajandist . kasutatakse laialdaselt simulatsiooni protsesse ja nähtusi. Elulisi õpib erinevatel tasanditel: molekulaarsel, rakulisel, koe, organismi, rahvastiku, liigid, biogeocenotic ja biosfäär. Eriti viljakas keskpaigast alates XX sajandil. olid uuringud molekulaarsel tasandil. Selgitati tee sünteesi ja jaotus, vastastikune muundumine erinevate kemikaalide elusrakkudes, salvestusseadmete ja realiseerimine geneetiline informatsioon, molekulaarse aluse paljude regulatiivsete protsesside organismis. Vastuvõetud palju uusi andmeid struktuuri tuumas kromosoome, rakumembraanide ja teised. Organellid. Mehhanismid moodustumise kudedes, organites arengut. Uuringud on organismal tasemel, mis on suunatud peamiselt toetust olemasoleva teooria ontogeny. Elanikkonnale ja liikide tasemel läbi uuring toimuvate protsesside populatsioonide organismid, samas biogeocenotic ja biosfääri tasemel, uurida toimuvate protsesside ökosüsteemide ja biosfääri, sealhulgas protsessid, mis tulenevad tegevuse inimtekkelised tegurid.

Kaasaegne BI edukalt lahendab mitmed probleemid, mis on seotud mitte ainult teoorias, vaid ka praktikas (teooria geneetiline informatsioon, probleemi regulatsioon raku funktsiooni ja rakkude diferentseerumise, individuaalsed ja ajalooline areng organismid, mälu, foto- ja keemilise sünteesi, lämmastiku fikseerimine ja samuti seotud probleemide uurimine biosfäär). B. väärtus suureneb iga aastaga. Selle teoreetilise aluse põllumajanduse ja veterinaaria, muutub see tootlikud jõud.

Lit.: Filosoofia ja kaasaegse bioloogia, ed. Frolov, Moskva, 1973; Willie K. B. DETE, bioloogia, Princeton Univ. Inglise keelest., Moskva, 1974; Timofeev-Resovskii NV, Vorontsov NN, Yablokov AV, lühike essee evolutsiooniteooria, 2nd ed., Moskva, 1977.

+++

Biomeetria (kreeka bios -. Elu ja metreo - mõõta), bioloogia sektsiooni, mis sisaldab mitmeid meetodeid ja tehnikaid matemaatilise statistika planeerimise ja käitlemine bioloogilised katsed ja tähelepanekud. B. kasutamine planeerimisel eksperimente võib oluliselt vähendada nende mahtu toota sama palju teavet. Kui läbi bioloogiliste katsete ja vaatluste uurija on alati seotud kvantitatiivsed erinevused esinemissageduse või ulatus ilmingud on erinevad omadused ja omadused. Intuitiivne hinnang ei ole võimalik kindlaks määrata piirid juhuslik kõikumine uuritud suurus ja paigaldada - usaldusväärne või juhusliku vaheliste erinevuste variante kogemus. Application matemaatilise statistika tõlgendamiseks esitatud tulemused on võimalik lahendada küsimus, mil määral usaldusväärsuse oma hinnangu. Töötlemisel katsete ja vaatluste ilmuvad kolm põhilist statistilisi ülesandeid: jaotumise hindamisel parameetrid - keskmine, dispersioon jne [näiteks kehtestatakse piirid võnkumise korral (%) loomade uuritud patsientide rühmas taastumas ravis testravimiga] .. Võrreldes parameetrid erineva proovi - proovide (nt erinevused täpsust efektiivsust kahe erineva narkootikume 2 proovi); kindlaks statistilised seosed - korrelatsioon, regressioon (nt uurimisel suhet looma dieeti ja suurendada nende mass). Classic parameetriline meetodite matemaatilise statistika üsna aeganõudev, kuid efektiivne mitmesuguste ülesannete täitmiseks. Mitteparameetrilistel hindamise meetodite erinevuste 2 rühmade juhtumid on vähem aeganõudev arvutused ja suurema tõhususe jaotamisel, ei ole kaugeltki normaalne. Neid tuleks kasutada nendel juhtudel, kui kuju jaotus ei ole teada. Samaaegse uuring mitme juhusliku muutuja (näiteks otsuse taksonoomia ülesanded, määratakse sarnasus või erinevus organismide mitmes mõttes) välja töötatud meetodeid muutujaga statistika. Igal juhul valikul meetodit matemaatilisi ja statistiline analüüs määrab bioloogiline loomus eksperimendi ja tähelepanek. Vaata. Samuti muutus Statistika.

Lit.: Lakin GF, Biometry, 2nd ed. AM 1973; Biomeetrilised meetodeid. [Coll. Art.] M., 1975.

+++

biomycin, sama kloortetratsükliin vesinikkloriidi.

+++

Bioonika (kreeka Bion -. Elu liige), keeruline valdkond, mis uurib struktuur ja põhimõtted elus organism, et kasutada neid, et luua uusi vahendeid, mehhanisme, süsteemid. Põhisuunitlusi uuring B.: Närvisüsteemi loomade (inimese) ja modelleerimine neuronite ja neurovõrgud parandades arvutitehnoloogia; Uuringu meeli, et töötada välja uusi andureid ja avastamise süsteemid; Kasutage navigatsiooni põhimõtteid, asukohta ja orientatsiooni ehitamiseks loomade tunnustamine seadmeid. B. on tihedalt seotud füsioloogia, anatoomia, üldbioloogia, biofüüsika, küberneetika ja teised. Bioloogilised ja tehnikateadused.

+++

biologics sama bioloogiliste mõjurite.

+++

biopsia (kreeka bios - elu ja opsis - näha vaatemängu.), püüdmine osakesed in vivo kudedes, organites, punctates mikroskoopuuringu ja toota uuring histogeneesiga ja arendamine patoloogilisi protsesse, kasvajate diagnoosimiseks erinevate haigustega kahjustada elundeid ja kudesid; tegutsema vastavalt rangelt aseptilistes tehnikat. Põllumajandusloomade materjal B. võtta, näiteks maksa, seljaaju vedelikku. Piiril mõjutatud ja tervislik kudedes (koos püüdmine viimane) osa lõigati noa või terava skalpelli nuga. Tükk koepaksus Neboli 0,5-1 cm, üleni 10% formaldehüüdilahuse ny, samal päeval laborisse saadetavate histoloogiliselt spetsiaalse saatedokument. Liigid B.: Väljalõikamine, garpunirovanie, torgake punktsioon koos vaatluste kohta laparoskoopia. Ajal teostatud Express-B., Mille tulemusena otsust radikaalne eemaldamine kasvaja koos konkreetse organi.

Lit.: Abramov, MG, tsütoloogia tähnid, M., 1953; Usha BV, veterinaar- hepatoloogia, M ,, 1979.

+++

biothermic auk (kreeka bios -. Elu ja termid - soojus, kuumus), Pyryatynsky auku Tšehhi auku Beccari kaevu poole kõrvaldamise loomakorjuseid (välja arvatud surmade siberi). Ehitus mudelprojekte loal piirkondliku riikliku veterinaarkontrolli. B. I. korraldada keemiline tõusnud hõredalt põhjavee tase (alla 2,5 m pinnalt mulda nende kõige kõrgtaseme) vahemaa mitte vähem kui 1 kilomeetri kaugusel asula, reservuaarid, kaevud ja tunnelid. Krundi suurus on 200 m2 nöörid läbimatu tara kõrgus vähemalt 2 m. Siseküljel pool tara kraavi kaevama sügavus 1,4 m ja laius 1 m. Ma ehitada B. keskel krunt. sügavus 9-10 m ja aluse 3 X 3 m (joon.). Seinad levinud veekindlast materjalist (tellistest või prosmolёnnymi palgid), alt - betooni või savi. B. Seinad mulle. väljund maapinnast 20 cm. Pit tihedalt suletud kaks katted lukkudega. Üle selle ehitamisel väljatõmbekanalil ja võrade kaitseks vihma. Umbes B. I. korraldada pime ala laius 2 m. Pärast 20 päeva pärast laadimist surnukehad temperatuur B. I. See tõuseb kuni 65 {{?}} C. Lagunemisprotsess tupikotste sellel temperatuuril 35-40 päeva homogeense lõhnata komposti. B. I. See annab kiire kaotuse paljud mikroobid.

Sõidu biothermal auku: I - tellis seinad: 1 - võrade; 2 - väljalaske kanalis; 3 - liivakiht; 4 - savi lossi; 5 - müüritis betooniga heliseb; 6 - betoon; 7 - rammed schebev, II - koos palkseinad: 8 - palkmaja; 9 - savi kiht.

+++

biothermal desinfitseerimine sõnniku vt. Dung.

+++

biotiin, vitamiin H, vees lahustuvad vitamiini; molekulmass 244,3. Sisaldavad paljud loomsete saaduste, köögiviljad, puuviljad. Organismis kaasatud karboksüleerimise reaktsioonide rasvhapete süntees ja steroolid. B. Kui puudulikkus loomadel arendada dermatiit.

+++

biotüübiga (kreeka bios -. Elu ja kirjavigu - print, mustrit, kuju), rühm organisme, mis moodustavad kohaliku elanikkonna, millel on sama genotüübi ja sarnane kõigi näidustuste puhul. See organismide rühm on teistest erinev. Organismid sama liigi spetsiaalses eluviisi ja käitumist. Bioloogiline tüüpi või eluvorm, nimetatakse sellist paljudele organismidele, koosneb sageli palju liike ja neid iseloomustab sarnaseid seadmeid kasutada konkreetse elupaiga tingimused (näiteks grupp underground uru närilised).

+++

biootiliste tegurite keskkonna (kreeka biotikos -. standard- ja vestid tegur -. muudab toodavad), komplekt orgaaniliste tegurid, mis avaldub kujul vastastikuse mõju erinevate elusorganismide teineteist .. Nii, taimed vabastab hapniku vajalik hingamist loomade ja loomad vooluala süsinikdioksiidi, mida kasutatakse taimede poolt fotosünteesil; suhet kiskjate ja saakloomade mõju rahvastiku dünaamikat nii. Keskm. Abiootiline keskkonnategurid.

+++

elupaiga (kreeka bios -. Elu ja topos - koht), maakera pindalast (maa või veekogu) sama tüüpi keskkonnatingimused, hõivatud kindel organismide ühendusse - biotsönoos (nt lamminiitude). B. - anorgaaniline komponent biogeocoenose.

+++

biofabrika, Biokombinat, isemajandav riigiettevõtte tootmiseks veterinaarravimite biologicheskiz, kaasatud Main Department of Biological Industry NSVL Põllumajandusministeerium. Enamik BI on mitmekülgne ettevõte, mis toodavad erinevaid ravimeid :. Vaccines, antiseerum, diagnostika ravimid, stimulandid jms B. on suur ala, erilist tööstus, labori hoonete ja abiruumidega.

biologics tootmine toimub tootmisliinid, mis on varustatud reaktoritega, fennenteritele separaatorid, samuti seadmed külmutada ja spray kuivatamine vedelad preparaadid puhastamiseks, montaaži ja steriliseerimine riistad, pakendi, tihendamiseks ja ülemmäära kehtestamine viaalid, ja nii edasi. n. Iga pood on spetsialiseerunud tootmine ühte tüüpi narkootikumide või täidavad teatud toiminguid. On olemas ka vahendid loomakasvatajad (hobused, härjad, lambad, sead, küülikud, merisead), mis on ehitatud ja varustatud arvutamisel nende kinnipidamise tingimustes, mis välistavad eemaldamine patogeenid, taimede töötlemiseks lihatooteid ja kõrvaldamine tapmise jäätmetekitajad, samuti vivarium tõuaretuse laboriloomade ja kodumasinate kõrvalhooned. Riigi kontrolli all olevaid tooteid oma ohutusest, puhtusest, eripära ja aktiivsus on kontroll laboratooriumis B. juhib riigi peakontrolör VGNKI. B. riik - veterinaarid, tehnoloogid, insenerid, tehnikud, tehnikud, töötajate ja abipersonal. Vaata. Ja bioloogiliste toodete, bioloogilisi preparaate.

+++

biofüüsika, bioloogilise füüsika, teadus, mis uurib füüsikaliste ja keemiliste nähtuste elusorganismides (kudedes, organites, rakud), mõju erinevate füüsikaliste tegurite kohta elussüsteemidele. Peamiseks uurimisobjektiks on B. energia metabolism: ümberkujundamise erinevat tüüpi energia, mehhanismid haakeseadme energia protsesside üldiste-bioloogilised protsessid (lihaste kontraktsioon, biosüntees), salvestades energiat keemiliste sidemetega molekulide struktuure. B. Meetodid kasutatakse laialdaselt meditsiinis ja veterinaarias uuringud. Mõned biofüüsikalisi uuringud on tehtud XVIII sajandil., Nt L. Galvani katsetes avastamiseks elektrienergia kudedes. Tulevikus peamine arengujärgus B arendamisega seotud füsioloogilise optika ja akustika (Helmholtz), mehaanika ja energia elusorganismide iooni (Lazarev) ja membraani (J. Bernstein) valdkonnas teooria.

Kaasaegsed suundumused biofüüsikalised uuringud veterinaarmeditsiinis on määratud tema peamised probleemid. Uuring: füüsikaliste ja keemiliste alused tootlikkust, varajase kiireks diagnoosimiseks, ennetamiseks ja raviks haiguste põllumajandusloomade karjakasvatussektori; muutusi füüsikalised omadused mõjul koe stimuleeriv terapeutiliste annuste ja mitmesuguste füüsikaliste tegurite (ultraheli, laser ja UV kiirgus, magnetväli, ja teised.); svobodnoradikalnge protsesse, mille intensiivsust mõjutavad membraani läbilaskvust, mitoosi määr, kasv, tootlikkuse põllumajandusloomade; küsimusi kiirgusbioloogia ja teised. biofüüsilised seadused kasutatakse sisendandmete analüüsi keerukaid süsteeme, matemaatika ja küberneetiline simulatsiooni arvuti abil, mis teeb võimalikuks uurimistööd prognoosimine episootiliste.

Teadus- ja koolitus NSVL B. toimunud Instituudi biofüüsika, NSV Liidu Teaduste Akadeemia Instituudi biofüüsika, NSVL Tervishoiuministeerium, osakondade paljud ülikoolid, meditsiinikoolide ja uurimisasutused. Seal osakonna BA MBA, BA osakonna Kaasani Veterinary Institute, Laboratory B VIEV. Teaduslik töö on peamiselt B. avaldatud "Bioloogilise" ajakirja.

Lit.: Tarusa BN, biofüüsika, Proc.: Ajalugu bioloogia algusest XX sajandi kuni tänapäevani, v. 2, Moskva, 1975, lk. 285-294 ja 468-473; Ivanitskii GR, Krinsky VI Sel'kov EE, matemaatilise raku biofüüsika, Moskva, 1978.

+++

bioflavonoide cm. Vitamiin R.

+++

biokeemia, biokeemia, teadus, mis uurib keemiline koostis organismide, struktuur, asukoht ja otstarve ühendite sisaldus ning viisidel ja seadused nende kujunemist jada ja transformatsioonimehhanismis, samuti nende bioloogiline ja füsioloogiline roll.

B. Kaasaegne teadus on arenenud iseseisva aastavahetusel XIX ja XX sajandil. Kuni selle ajani käsitletud teemasid B. uuritud orgaaniline keemia ja füsioloogia. B. on toode neist kahest erialade ja see võib jagada staatiline B., uurib keemilist koostist organismide ja dünaamiline B. uurimisel ümberkujundamise ainete eluprotsess. Sõltuvalt uurimistöö objektid ja eesmärgid B. jagatud mitmeks eraldi erialadel: B. inimeste ja loomade, taimede B. B. mikroorganismid, B. Tech, B. viirus, kliinilise B. Oli sõltumatu D.: Evolutionary ja võrdleva B ., B. ensüüme, vitamiine, hormoone kiirguse B., B. quantum, biokeemiliste geneetika. Ristmikul B. mitmete bioloogiliste erialade töötanud molekulaarbioloogia. B. areng oli oluline roll arengu sellise uurimismeetodeid nagu Tracer, spektrofotomeetriliselt, massispektromeetria ja Elektroni paramagnetresonantsspektroskoopia, röntgendifraktsiooni elektronmikroskoopi, kromatograafia, geelfiltratsioon, elektroforees, Polarograafia ja teised. Need meetodid B. saavutatud suurt edu. Määratakse struktuur valgud (nt insuliin, ribonukleaasi, oksütotsiin), ruumiline struktuur teatud valgud (müoglobiini, hemoglobiin, lüsosüümi), uurisid mehhanism ensüümkatalüüs, dešifreeritud mehhanism valkude biosünteesi kaasates nukleiinhapped selgitatud DNA struktuuri ja selle rolli edastamise pärilikkusinformatsioon ja al. järg uuringuid valkude metabolismi, aminohappeid, süsivesikuid, erinevaid ainevahetusreaktsioonidest, samuti funktsionaalne B., et al.

Biokeemia põllumajandusloomade NSVL hakkas arenema esimestel aastatel pärast Oktoobrirevolutsiooni 1917. veterinaar- ja põllumajandus- ülikoolid on loodud osakond BA, hiljem veterinaaria ja põllumajanduse uurimisinstituutide Start - biokeemiliste laborid korraldatud Start-Liidu Research Institute biokeemia ja toitumise põllumajandusloomad, Ukraina teaduslik-uuringute Instituudi füsioloogia ja biokeemia, põllumajandusloomade, veterinaaria teaduskonna bioloogia MBA. Suur panus kariloomade aidanud B. Bakh, VN Bukin, PP Astanin, SI Athos, IA Shmanenkov jms Peamine probleem -. Kehtestamine biokeemiliste alusel loomakasvatusstatistikat Ind. alusel, täiendavat uurimist biokompleksnyh liigeste keha praktilise tähtsusega haiguse diagnoosimiseks kasvatus ja loomakasvatus tööd, uuringu ainevahetushäirete mehhanism kõrge tootlikkusega loomade ja teised. Üleliiduline Biokeemia Seltsi on sektsioon B. põllumajandusloomad. Teaduslikud raamatud on avaldatud eriline kogud "Veterinaarmeditsiini" ajakiri, samuti eriline biokeemiline ajakirjades.

Lit.: A. Nurk Karmoliev BC, Pleshanov N., moodustamine School of Veterinary biokeemia "Veterinaarmeditsiini", 1969, number 11, lk. 36-38; . Athos SI, Animal Biokeemia 3. väljaanne, Moskva, 1970; A. Lehninger, biokeemia, Acad. inglise keelest., Moskva, 1974.

+++

biotsönoos (kreeka bios -. Elu ja koinos - ühine), tsönoos kogumise loomad, taimed, seened ja mikroorganismid, mis elavad maa-ala või tiiki (elupaiga), ja mida iseloomustab teatud nendevahelised suhted. Sisemine loomadel parasiitide, patogeenide ja haiguste vektorite vahe võõrustajad käsitletakse erijuht B. ja seista parasitocenoses.

+++

bioelectric potentsiaalide, elektriline potentsiaal rakkude ja kudede elusorganismide erinevuse tõttu ioonilisel söötme koostis kummalgi pool bioloogilise membraani. Erutuvus kudedes (närviline, lihaste) eristada kahte peamist tüüpi B. n -. Puhkepotentsiaali (PP) ja aktsioonipotentsiaali (AP). PP - rakumembraani potentsiaali, mis on registreeritud vahel välimise ja sisemise pool membraani oma funktsionaalse seisundi ülejäänud (raku ei tööta ühtegi stiimulit). Selle keskmine suurus 60-90 mV. PP on tingitud erinev ionikonsentraatio K + ja Na + mõlemal pool membraani tingitud füüsilistest difusiooni ja aktiivse transpordi ioonide. Kontsentratsioon K + ioonid sees rakkude 50 korda kõrgem kui ekstratsellulaarvedelikus ja Na + ioonide 12 korda madalam. Sisekülg membraan negatiivselt laetud suhtes väljastpoolt. Konstantse väärtuse funktsionaalne seisund PP ei muutu ning pakub tavapärase ainevahetust. Mõjul erinevate füüsikaliste ja keemiliste tegurite (ärritajatele) PP võib lühidalt (sammudes) väheneb (30-50 mV), st PD. Põhjuseks PD - muuta läbitavus bioloogilisi membraane oma ergastus (penetratsiooni Na + ioonide rakku ja selle tagajärjel depolarisatsioon membraan). Pärast 5-6 millisekundit PP ergastava taastama oma algse ja PD tõttu tekkimist "kohaliku voolud" levib piirnevatel aladel. AP - elektrofüsioloogilised näitaja esinemine erutus protsessi. Pervasiivne PD (närviimpulsi) annab läbiviimine ergutusvoolu retseptorite närvirakud, neilt lihastele, näärmed ja teised. Organs. . B. n erinevad asutused on võimalik tuvastada läbi naha, mis võimaldab kasutada uurimismeetodeid uuring B. n füüsikalis-keemilised ja füsioloogilised protsessid Elussüsteemide kliinikus -. Diagnostikaks (vt Elektrokardiograafiat, Electroencephalography.).

Lit.: Khodorov BI, erutuvust probleem, L., 1969; Golikov Lyubimov EI, uus füsioloogias närvisüsteemi põllumajandusloomade, M. 1977.

+++

birkovanie veised, Märgistusmeetod tapaloomade metallist kõrvamärgid, kus tingimuseks tähed tähistatakse põllumajanduses - kariloomade tarnija. B. c. tootma spetsiaalseid tange enne saatmist loomade tapmiseks (taotlemisel lihakombinaati märgistamata karja tema ühtivad jooksul üleandmise ja vastuvõtmise). Sildid jäävad rümbad enne veterinaar- ja sanitaartehnika teadmisi, mis võimaldab teil määrata talu, kust tuli haige looma ning teavitada Veterinaarametid tegutseda.

+++

linasest lõimest (novolat linasest lõimest, kreeka byssos - .. linased), seenhaigus magevee kalamarja. Patogeenid B. - seened perekonnast Saprolegnia ja Achlya. Nende seente mõjutatud vasika esimese ilmuda õhuke suunda hyphae. Muutuvad nad katva munad katkematu kiht (joon.). Peamiselt mõjutas viljastamata mune, traumeeritud ja füsioloogiliselt defektne, siis - kõik munad. B. täheldatud peamiselt osakonnad koorumist kalandus, kalakasvandustes ja kudemise-vyrastnyh taludes. B. areneb väga kiiresti ebasoodsate gaasi režiim ja kõrge oksüdatsiooni tiik.

Ravi: kokkupuude tabandunud vasikatega 60 minutit lahuses Malahhiitrohelise (1: 200000) või 30 minutit lahuses metüleensinist (1: 100000). Tehase seade on soovitatav kasutada bakteritüve 29, mis pärsivad arengut seente hüüfe ja lüüsida. Ennetamine: luua optimaalsed tingimused hauduma pandud munad ja õigeaegse rakendamise üldise loomade tervise kaitseks.

Munad mõjutada seen Saprolegnia.

+++

bithionol (Bithionolum; B-nimekiri), antihelmintikumid. Valge või helehall kristalliline pulber, nõrga fenooli; vees halvasti lahustuv, hea - alkoholi. Efektiivne tremagod, tsestoodid, akantotsefal. Määra sees. Samuti on seenevastased ja antimikroobse toime. Lambad on faskiolaas pärast 15-17 tunni kiiresti kasutusele 0,15 g 1 kg kehakaalu kohta; rühmad 50-100 loomad saades 0,2 g 1 kg kontsentreeritud voog (150-200 g feed looma kohta) üks kord. Lehmad at paramfistomatoee pärast 8-9 tundi söömata 0.07 g 1 kg kehakaalu looma segus 0,5-1 kg teraviljaseemne või loomasöödaks kui krooniline kulg ja kaks korda intervalliga 48 tundi ägeda muidugi. Ducks polymorphiasis kui - doosis 0,5 g 1 kg loomasööda segus (1: 50) 2 järjestikusel päeval hommikul toitmine; kell cestodiasis - kell 0,2-0,3 g 1 kg linnuliha toitesegu (1: 30) üks kord. Haned kell drepanidotenioze - 0,5 g 1 kg linnuliha kontsentreeritud sööda pärast 12 tunni kiiresti üks kord. Säilitada kaitstud kohapeal.

+++

bifidobakterid [Bakter bifidum (ladina bifidus -. lahutada kaheks)], soolestiku mikroobide noorte põllumajandusloomade imetamise ajal. Gram-polozhiteyanye pulgad, 2-5 mm pikad, 0,3-0,6 mm paks, ei moodusta eoseid. Nad olid isoleeritud väljaheidetest anaeroobsetes tingimustes. B. ole patogeenne; kaasatud lõhustamist süsivesikute (kaasa arvatud laktoos), moodustamise vitamiini B12 ja valikuliselt vitamiini C; arengu pidurdamiseks roisknemist ja patogeensete bakterite sooltes, kasutatakse tootmiseks ravimaineid düspepsiale.

+++

bicillin 3 (Bicillinum-3) polusinstitutetichesky penitsilliini. See koosneb erineva suurusega bitsillina-1 novotsillina naatriumsool penitsilliini. Valge kristalne pulber veega moodustab pinnale õhukese stabiilne suspensioon, mis pärast intramuskulaarselt depoo organismis tekitab penitsilliin 3-8 päeva. B. madal toksilisus, on ka protivogistaminnym tegevus. Kasutage intramuskulaarselt lobri vormis koos ravi- ja profülaktilisi eesmärkidel põhjustatud haiguste mikroobe tundlik penitsilliini. Annuste 1 kg looma massi, lehm 5000-8000 IU; hobune 10000-12000 ühikut; lammas, siga 10,000-20,000 ühikut; kana 100.000 ühikut.

+++

blastomükoos (blastomükoos), North American blastomükoos, krooniline seeninfektsioon inimestele ja loomadele, mida iseloomustab Nahakahjustused, kopsud ja teised. siseorganeid. Distributed Ameerika Ühendriigid, Kanada, Aafrika, on registreeritud Austraalia, India, Ladina riikides. Ameerikas, mõnedes Euroopa riikides; NSVL loomadel ei ole registreeritud inimeste seas leidub kujul üksikud haigusjuhud.

Etioloogia. Patogeen B. - Pärmseen Blastomyces dermatitidis'e. Kudede, mäda, röga leitakse kujul ringi, harva ovaalrakud paksu kahekordse seinaga ja tütarettevõte neeru, eraldatud emasektsiooni lai (joon.). Vereagarile t 37 {{?}} C ​​tõuseb drozhzhevidnye valkjas-kollakas ja t 25 {{?}} C ​​sametine kohev pruunikas kolooniad.

Epizootology. B. haiged; loomade - koerad, haruldased hobune. Muld - Veehoidla patogeeni. Patsiendid seen eritub röga, uriin ja nahakahjustusi - koos eritist. Nakatumine inimestel ja loomadel esineb sissehingamisel spooride tolmu läbi kahjustatud nahale. Selle tulemusena immuunsüsteemi loob perebolevaniya.

Kursus ja sümptomeid. Haiguse peiteaeg on vahemikus 1 nädal kuni 4 kuud. Praegune krooniline. B. loomad avaldub siseelundite ja naha vorme. Suhe vistseraalne vormi iseloomustab märke koldeid kopsud, luud, liigesed, kesknärvisüsteemi. Enamik täheldatud hingeldus, vähendatud tulutoovus, nahaalune kasvajad, artriit, dermatiit, silmahaigus. Prognoos on halb. Kui naha arendada üksikute vistrike, mädavillid, mis hiljem haavandeid. Mõningatel juhtudel tulemusena suureneb, ühinemise moodustatud suur haavandid - nahakahjustusi garantiieeskirjad kasvajate perifeerias. Kui lokaliseeritud nahakahjustused soodsa prognoosi.

Patoloogilised muutused. Iseloomustab mädanikud ja granulomatoossetesse koldeid siseorganid (kopsud), luud, liigesed, kesknärvisüsteemi.

Diagnoos põhineb kliiniliste ja laboratoorsete teadus - avastamine haigustekitaja patoloogilise materjali, mis toodavad seen kultuuri, seroloogiliste, reaktsioonid (RSK). Kui diagnoos allergiline loomad süstitakse blastomitsin (naha paksenemine korda üle 5 mm - positiivne reaktsioon). B. eristuda cryptococcosis, koktsioidmükoos, tuberkuloos.

Ravi ei ole välja töötatud.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Haigeid loomi tapetakse, desinfitseerida ruumides, kus loomad olid haiged.

Blastomükoos inimene. B. kannatavad enamasti inimesed, kes töötavad põllumajanduses. B. On esmane kopsu, mis võib olla asümptomaatiline või kujul kopsupõletik ja sekundaarne, levitatud B., kus esineb enamasti nahka, mõnikord siseorganeid, luud, ajukelme.

Lit.: Spesivtseva NA, seeninfektsioonid ja mycotoxicoses, 2nd ed., Moskva, 1964.

+++

Blastomyces, rühm seeni, mis ei ole konkreetse eluslooduse asendis ja iseloomustab juuresolekul Blastospoorid tulenevad vegetatiivse vahenditega. Tavaliselt nimetatakse B. drozhzhevidnye ja pärmilaadsete organismide (vt. Pärm), mille hulgas on patogeenide seenhaiguste inimesed ja loomad (vt. Blastomükoos).

+++

kasvajad, sama mis kasvaja.

+++

blefariit (blefariit, kreeka blepharon -. silmalau), põletik silmalaud. Haige koerad, kassid, sead. B. Põhjused - mehhaaniline, keemiline ja termiline vigastused sajandi mõned parasiithaigused patogeenid, nakkushaiguste ja seenhaigusi, rikkudes üldist ainevahetust, defitsiit haigused (A, C); mädane põletik üleminekut ümbritsevatesse kudedesse. B. Pinnal on hüpereemia sajandil, sügelus (B. lihtne), 2-3 kuud - paksenemine servad silmalaud, moodustamise kaalud ja koorikud (B. Flake) kaotus ripsmed, vesised silmad. Kui mädane B. kaas marginaalid paistes, kaetud kollast koorikud, mäda, mille kohaselt paljude nähtavate Haavandi verejooks (haavandiline B.); sidekesta hüpereemia arendab hajus mädane põletik lahti sidekoe sajandil (B. mädanik) moodustatud abstsessid, kehatemperatuuri tõus (vt. flegmooni).

Ravi. Eemalda kooriku mäda. Servad silmalaud määrduda antibiootikumid ja teised. Antiseptiline (NY 1% alkoholisisaldusega lahust briljantrohelist 1% salvi naya kollane sette- elavhõbedat või 10% albutsidnaya mine). Haavandid tömbistavad 2-5% nym hõbenitraadi. Sügava B. kasutatavate antibiootikumide (paikselt ja subkutaanselt) operatsiooni.

+++

blepharoptosis (Blepharoptosis, kreeka blepharon -. silmalau ja allavaje - kuulub), longus ülemise silmalau. Vaata igasuguseid talu- ja koduloomad. B. Kaasasündinud võib olla kahesuunaline tulemusena looteanomaaliate sajandi lihasesse. Omandatud B., tavaliselt ühepoolne, esineb siis halvatuse oculomotor, näo, kaelaosa sümpaatilise närvisüsteemi pärast märkimisväärse kahju (parasümpaatilise B), või haiguse kesknärvisüsteemi, lihaste spasmid ümmarguse sajandi olemasolu tõttu võõrkeha konjuntivaalkotti (spastilise BA), koos rasedus- ja parees (ajutine B), kargtaudi (hobuste), botulism (koerad ja kassid). B. Vale täheldatud tegevusetuse suurenenud mahu ja kaalu patsiendi vanusest.

Ravi: lokaalset füsioteraapia (eest halvatus) või kirurgiline ravi, kui paistetama sajandil.

+++

kirbud (Siphonaptera Aphaniptera), irdumine wingless verdimevate putukate, paljude liikide millest olete imaginal faasi ektoparasiidid soojavereliste loomade. Distributed kõikjal. Suurim hulk neist on hilissuvel ja sügisel. Seal on umbes 2000 liiki AB, millest kuni 30 liiki parasiite kehal inimese ja looma. Veterinaarmeetmetele kõige tähtsam on inimese, koera ja kassi pere B. B. Vermipsyllidae (vt. Vermipsillёzy).

B. tükeldasid keha tükkideks, külgedelt kokkusurutud, kaetud paksu kutiikula, mis kannavad karvad ja lame piiki peas ja rinnus - valtsimine ctenidium. Keha pikkus 0,75 kuni 5 mm. Front ümar pea, silmad on kaks lihtne. Mouthparts augustamine imemiseks tüüpi saltatorial tüübist jalad võimsa küünised. Kõht desyatichlenikovoe. Areng täieliku metamorfoosi. Emased munevad oma elu 500-2500 muna pesi, Burrows, sooline erinevus umbes prokormiltsev keha. Munadest kooruvad 3-60 päeva spiraalikujuline vastsed, keha, mis koosneb pea kolm rindkere ja 10 kõhu segmendid. Pärast kolme molts (8-12 päeva), need omakorda nukkude ja pärast 1-2 kuud või rohkem küps isendid (joon.).

B. Kui hammustada satub haava sülge, mis põhjustab erinevaid allergilisi reaktsioone. Loomad nakatunud B., sügelus, naha harjamine. Karusnaha loomade villast kukub ja osaliselt langeb. B. - vektorid patogeenide inimese katk, tulareemia, toksoplasmoosi ja paljud nakkushaiguste loomi. B - vahe võõrustajad lint sooleussidega Dipylidium caninum. Hävitamise vastuvõtva B kehal külmal aastaajal kohaldatakse insektitsiidsed tolmu: feverfew, 3% Nye tolmu chlorophos, malatiooni, Sevin ja teiste uimastite .. Soojematel kuud, loomad pritsitakse 1% vesilahuse chlorophos, 0,5% vesinikkloriidhappe Vesiemulsioon trihlormetafosa-3 või dikrezila. Koerad on võimalik pesta šampooniga insektogigienicheskim (loomaaed šampoon, "kohevaks", "Mukhtar" jne). Ennetamine eesmärk on säilitada puhtana ruumide ja territooriumi pannes loomad.

+++

palaviku, sama nakkusliku Bluetongue.

+++

tapmise veterinaar-, tööriistad ja seadmed järgse tapmise veterinaar- ja sanitaarteenistuse (uurimine) rümpade ja elundite tapetud loomi. Dvuhzubchaty konks ja kahvel on valmistatud roostevabast terasest kasutatakse püüdmiseks lõigatud elundite ja kudede. Konks on käepide; kaela konks - teritatud servad puhastada nuga neile küljes osakesed rasva ja liha. Nuga massiivne metallist või puidust käepide (noatera umbes 16 cm otsast pika vormi bryushistoy) - eest lahkamine lümfisõlmede (ohutus ajal vaheaegade nuga hoitakse mantel ripub rihma). Musat (Stalkom) - kandiline või ümar baar karastatud terasest muuta (kuid ei ole punkt) nuga. Musatov on sile või peeneks nasechёnnuyu pinnale. Kanna magnetiseeritud Musat liivakaste piir. Igal eksperdil peab olema vähemalt kaks konksu ja noad asendada vahendid saastunud nakatunud materjali. Tööriist on puhastada patoloogilise materjali ja desinfitseerida steriliseerija 2% hinnatud naatriumvesinikkarbonaadi lahust.

+++

haigus, kvalitatiivselt erinev tervist keha vormi olemasolu. Seal on avatud pahavara (häda) stiimul, mida iseloomustab häirega enesekontrolli organismi ja selle tasakaalustamist keskkonda koondades samal ajal kaitsev ja adaptiivne reaktsioone. See vähendab majanduslikku väärtust loomad.

Teaduslik arusaam BI tuleb arvesse bioloogilisi omadusi organism, selle lahutamatut seost välismaailmaga ning võime eneseregulatsiooni teatud keskkonnatingimustes. B. areng koos etioloogilised tegurid (vt. Etioloogia) ja kaitsev adaptiivne reaktsioone organismis (vt. Sanogenesis) mängib olulist rolli väliskeskkond.

B. - kannatusi kogu organismi. Kui B. reageerib teatud määral kogu keha, mis ei välista juuresolekul esmane kahjustuste mõni tema elundi või süsteemi. B. jagada tinglikult 4 perioodidel. Varjatud, latentsus (nakkava B. inkubatsiooni) - aeg, kokkupuute haigusetekitajad tegur teket esimesed märgid B. tromboosieelne - ajavahemik originaal nõrgalt väljendatud pettumust funktsioone (letargia, lihastoonuse vähenemine, isutus, jne ...) tulenevad peamiselt rikkumise tõttu refleks aktiivsus ja põhjustada nõrgenemine ja korralagedus sanogenetic mehhanismid. igakülgset arengut Periood B sisaldab kõiki omased sümptomid ja sündroomid. Selle aja jooksul on enim väljendunud interaktsiooni organismis esinev protsesse patogeneesi ja sanogenesis määramisel kliiniline pilt B, aste selle tõsidusest ja tulemusest. valmimise periood lõpeb täielik või mittetäielik taastumine patsiendi või tema surma. Kui protsess on ülekaalus sanogenesis, B. taastamise lõpeb, ülekaal patogeneesis protsesside tulemusena kaaludes B. ja surma.

B. iseärasused ja dünaamika selle voolu poolt määratud konkreetsete patogeensete tegur ja reaktiivne omadusi organism, konnatingimusi elu looma. Edu raviks ja ennetamiseks B sõltub täielikkuse põhjuse likvideerimisest ja piisavad stiimulid schazheniya sanogenetic mehhanismid ja kõrvaldamine patogeensete häired; cm. nomenklatuuri ja haiguste klassifikatsioon.

Lit.: IR, General küsimusi õpetused haiguse etioloogia ja patogenees, raamat.: Metoodilisi probleeme kaasaegse meditsiini, ed. GI Tsaregorodtseva, M. 1965; Pavlenko SM, Nozilogiya, [Moskva, 1974].

+++

surmaputk märkas, märkas omegas (Täpiline surmaputk), iga kahe aasta tagant taim perekonna Umbelliferae. Stem hargnenud, tonkoborozdchaty, õõnsad, punaka laigud alumisel osal kõrgus 60-180 cm Lehed kolme (mõnikord nelja) pinnate, madalam petiolate, ülemine -. Sit-vaginaalset ebameeldiva lõhnaga. Õied on väikesed, valged, umbels. Puu - seemnis topelt. Distributed Euroopa osa NSVL Zap. Siberi ja Keskm. Aasias. Ta kasvab tühermaale lähedal korpus, prügilad, nõlvadel orud, teede ääres. Kogu taim on mürgine. See sisaldab alkaloid coniine, põhjustades halvatust kesknärvisüsteemi, lõpuks mootor, sensoorne ja autonoomse närve. Mürgitusi B. n. Veised, hobused. Märgid loomade mürgitus: süljeeritus, timbrels, suurendades nõrkus, tasakaaluhäired kõnnaku, kaotuse tunne, lihtsustades hingamist ja südametegevust, uriini tahtmatu tilkumine (uriini lõhn halb). Mis avamise - sümptomid gastroenteriit.

Ravi: sees tanniini lahus seejärel manustada lahtisteid, subkutaanselt - kofeiin, strühniin. cm. ja mürgiseid taimi.

+++

valu, mingi riigi organismi kokkupuutest tulenevate kahjustavate stiimuleid, mis põhjustavad orgaanilise või funktsionaalsete häiretega. Arengus BI omandanud tähtsust kui vahendit enesesäilitamise organismi ja selle tingimustega kohanemise olemasolu. B. Kui keha mobiliseerib erinevate funktsionaalsete süsteemide kaitseks hävitavad tegurid. B - üks esimesi sümptomeid palju kahjulikke toimeid. Vastavalt kõige populaarsem arvamust mehhanismi arengut üks komponentidest B. B. - valus tunne - tekib siis, kui erutus eriline valuretseptorites. In veterinaar- kliinilises praktikas BV on suur tähtsus haiguse diagnoosimiseks ja lokaliseerimiseks patoloogiliseks protsessi. Tugev ja pikaajalise BI on organismis patoloogiliste seisundite. Sel juhul haige looma peaks vabaneda BV, peamiselt analgetichesyaih vahenditest.

+++

booluskogused [Boli (kreeka. Bolos-saladus)], konsistents ravimvormide pehme leib. B. ettenähtud vormis ravimeid loomadele annuses 0,1-40,0 g; B. võrdne kaal vastavalt 0,5-50,0 Ühes alusel kasutatakse üha rukkijahu, roheline seep, alteynym root. Säilivusaeg 1-2 päeva. Määra peamiselt hobuseid. B. Anna kasutades bolyusodavatelya või käsitsi määrata keskmes keeles.

+++

Borde - Gengou reaktsioon on sama, komplemendi sidumise test.

+++

võitleja, sama aconite.

+++

bornaskaya haiguse vt. hobuste nakkava halvatuse.

+++

boorhape (Acidum boricum, PC), antimikroobne aine; anorgaaniliste nõrk hape. Värvitud läikiv ja kergelt rasvane helbed või kristalne pulber, lõhnata. Vees ja alkoholis. Vesilahused on veidi reaktsiooni. 2-4% lahendused on B.. Kasutatud oftalmoloogia ja günekoloogia. Hoida hästi suletud anumas.

+++

nibu (Verruca), healoomuline kasvaja viiruse päritolu; tahke papilloomiviirus, kasvab nahal.

+++

lindude borrelioos, on sama spirochetosis linnud.

+++

Botaanika (kreeka botanike alates botane -. Rohi, taimed), teadus taimed, mis on üks peamine osa bioloogiast. Nagu sihvakas teadmisi süsteemi anti välja XVII-XVIII sajandil. Arengus B. diferentseerunud mitmeks erialadel: taksonoomia (liigiline mitmekesisus ja taimede suguluse suhteid liike.), Lilled (jaotus taimestik ümber maakera), paleobotany (fossiilsete vormide), morfoloogia, anatoomia, füsioloogia ja biokeemia taimede (väline ja sisemise struktuuri, funktsiooni organite ainevahetust), embrüoloogia taimed (mustrid individuaalne areng), geneetika (seadused pärilikkuse ja variatsioon), fütogeograafia (levik teatud liiki), geobotaanika (struktuuri koosluste), ökoloogia (taime suhted keskkonnaga), taime patoloogia (taimehaigused). Vastavalt uurimisobjekt isoleeritud B. algoloogia - teadus vetikad, mükoloogia - umbes seeni, lihhenoloogia - samblike, Brüoloogia - samblad, dendroloogia - puud ja põõsad ja teised.

B. Modern rikastatud ideid, meetodeid ja andmeid molekulaarbioloogia, tsütoloogia, biogeocenology et al., Science. Siit veterinaarias B. on tihedalt seotud farmakognoosia, farmakoloogia ja toksikoloogia. Teave jaotus ja keemilist koostist taimed vaja avastamiseks ravim- ja mürgiseid taimi, et tagada ratsionaalne söötmine põllumajandusloomad.

Lit.: Taimede elutegevuse, st. 1-5 (ch. 1), Moskva, 1974-1980.

+++

botriomikoz (Botryomycosis), krooniline nakkushaigus, millele on lisatud põletikuliste leviku kiud- sidekude, mõnikord meenutav kasvaja. Ill enamasti hobused, harva veised, lambad, sead. Haigustekitajat - seen Botryomyces ascoformans realiseerimissündmus kobaratena kokid, diplokokid ja stafülokokid, mida ümbritseb kapsel Sidekoe homogeenne. Kui kahjustatud koe akumulatsiooni nägema Druze pärmirakud või klastri viinamarjad. Patogeen siseneb läbi vigastatud naha või erituselundite kanalid Rasvane ja higinäärmeid. In mõjutatud haiguspuhangu kiiresti kasvav sidekude (botryomycoma), mis on tihti lokaliseeritud kohtades kontakt rakmete nahaga, on kultus seemnekäikudes nööri, lihased, lümfisõlmed udara. Nahal, võite saada ühe või mitme tihe valutu pugovchatoobraznyh kasvav tõus, mis muundatakse mädapaiseid lõhkevad, moodustades pika tervendav fistulas (joon.). Loputage mõjutatud lihased on paksenenud, mobiil, valutu; keskendub see kasvab sidekoe teket mädanikud no kõikumine. Valdkonnas mõjutatud lümfisõlme, tavaliselt predlopatochnogo, brachiocephalic lihaste suureneb suurus jalgpalli palli. Pärast moodustumist mädaniku pehmeneb ja paistetuse spontaanselt avas tekkega fistulous haavandid. In kultus seemnekäikudes nööri tasapisi areneb tihe, mägisel, valutu paksenemine, mis sageli ühineb ühise tunica vaginalis on munandikott ja nahk. Botriomikozny protsess võib levida ka kubeme kanal, kudede ja mõned elundid kõhu ja rindkere õõnsused. Lehmad ja lambad on mõjutatud udara või üksikute aktsiate. Haigus võib kaasneda palavik, depressioon, lonkamine, kuid tavaliselt üldist seisukorda loom ei ole muutunud. Haigus kestab kuid ja aastaid. Diagnoos põhineb sümptomid ning tulemused mikroskoopuuring sisu botriomikom.

Ravi: kirurgiline eemaldamine botryomycoma. Ennetamine: hügieeni naha loomade, õige sobivad rakmed, aseptiliselt kastreerimist.

Lit.: Private kirurgia, L., 1973.

Bortimikoznye naha abstsess sigadel.

+++

botriotsefalёz (Bothriocephalosis), helmintiaasi karpkala kala põhjustatud paelusside Bothriocephalus gowkongensis pere Bothriocephalidae.

Haigustekitaja B. on lahatud strobila 35-200 mm, laius 0,5-1,2 mm (joon.). Scolex südajas kahe bothria. Munad 0,053-0,054 X 0,033-0,038 mm. Arenenud osavõtul vahe võõrustajad - kükloop. Varem keha areneb procercoid. Soolestikus kala kasvab procercoid suguküpsed ussid. Kõige vastuvõtlikumad saastumist kala fingerlings. patogeen sissetungi Allikas - patsientidel B. kala. Haigus avaldub suvel-sügisel perioodil. Haige kala on kahanenud, kõht laienenud, vaevaliselt lõpused. Mis avamise märke soole limaskesta põletik, hõrenemine oma seinad, mõnikord rebimine sisikond akumulatsiooni ussid. Diagnoos põhineb episootilistest ja kliinilised andmed kinnitavad tulemused lahkamine fingerlings. Tootjad kala ja remonditöid tehakse scatological uuring.

Ravi: deworming ravi söödapelletite - tsiprinotsestinom sisaldab 1% fenasala. Medical loomasööt küsis kaks korda tõstmise ajal invasiooni intervalliga 7-8 päeva. Tootjad ja remont kala degelmintiziruyut fenasalom individuaalselt kursiga 1 g 1 kg kala või Kamala 0,5-1 g ühe kala. Vältimist. vesi talvel laskuda ebasoodsa tiigid. Tiigid dezinvaziruyut valgendi (5-6 t / ha) või kaltsiumoksiid (25-30 kg / ha) lupja. Siseneb kalakasvanduse karantiini. Ei ole lubatud eksportida kala vaevavad B. taludes.

Lit.: Determinant mageveekalade parasiidid NSVL, Moskva-Leningrad, 1962, lk. 410-14; Handbook of Kalahaigused, ed. VS Osetrova, M., 1978, lk. 201-05.

+++

botulism (Botulismus), ägeda mürgistuse loomasööt tingitud toksiini botulismi bakter ja iseloomustab peamiselt kesknärvisüsteemi. Haiged inimesed ja B. (vt. Toit toksikoos).

Etioloogia. Haigustekitajat - Clostridium botulinum - anaeroobne eoseid moodustavate, polümorfset ümarate servadega kinni. Pre-end eosed ovaalne, seega pulk välja näeb tennisereket. 6 patogeeni tuntud liiki (A, B, C, D, E, F); iga toodab konkreetset toksiini. Morfoloogiliselt nad on peaaegu eristamatud. Idu toodab toksiini on tugevaim kõigi teadaolevate bakteriaalseid toksiine, mis on moodustatud taimsed ja lihatoodete anaeroobsetes tingimustes, kõrge õhuniiskusega neutraalse või kergelt aluselise reaktsiooniga keskmise. Optimaalne temperatuur toksiini 25-38 {{?}} C. Vedelsöötmes toksiin hävitatud keetes 15-20 minutit. Kalaliha ja hävitamine toksiini vajalikud keema põhjalikult vähemalt 2 tundi.

Epizootology. B. vastuvõtlikud hobused, veised ja väike veised, kodulinnud, karusloomad - naarits. Suhteliselt vastupidavad toksiini koerad, kiskjad. Mikroobe siseneda sööda osakeste maa, fekaalide ja rümpade närilised. Loomad haigestuma pärast söömist räämas feed (silo, kliid, kaer, oder), mis paljunevad, vabastades toksiin, botulinum bakterid. Sest kõigesööjad ja lihasööjate oht on tingitud liha- ja kalatoodete nakatunud Botulu-nous, samuti surnud loomad. Hobused põhjustab tihti B. tüüpi toksiini B, veistel - D ja C, väikeste veised, karusloomad ja linnud - S.

Kursus ja sümptomeid. Inkubatsiooniaeg 10 tundi kuni 12 päeva. Kestus haiguse 1-8 päeva, mõnikord paar tundi. Loom märkus drooling, letargia närimine neelu halvatus, atoonia mao ja soolte. Kuna haigus esineb keele paralüüs (joon.) Ja alalõualuu. Kõik see on eriti märgatav suurte loomade (hobused, jne). Patsiendid tasapisi lõdvestab skeletilihaste. Nad vaevalt liikuda lõpuks haiguse vale. Kehatemperatuur on normaalne, teadvus hoitakse surma (suremus 70-100%).

Diagnoos. Luba epizootolicheskie ja kliinilisi andmeid, tulemused laboratoorsed uuringud proovide feed, sisu maos ja veri nakatunud loomade. Nad tuvastada toksiini ja patogeeni. B. tuleb eristada: hobused - marutaudi vastu, nakkuslik halvatus, veised - alates emaduse parees atsetoneemia, linnud - Newcastle'i haigusest.

Ravi seisneb maoloputus ja anda tugev lahtistav veenisiseselt manustatud soolase glükoosilahust. Alguses haiguse kasutatud antibotulinovuyu seerumi suurtes annustes.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Et vältida esinemise B loomadel on vajalik, et vältida saastumist jahvatatud osakesi hankimise ja säilitamise sööda, rümpade näriliste, lindude väljaheited. Koristamisel silo rangelt agrotehnilisi reegleid. Ovlazhnennye feed (kliid, aganad, aganad) toita kohe pärast nende valmistamist. Loomsetes toiduainetes (liha, riknenud konservid), et anda oma loomade pärast hoolikat provarkoy 2 tundi. Aktiivne immuniseerimine on laialt kasutatav ennetamise B. naaritsad. Nad võivad olla seotud ka vaktsiin B. ja pastörelloosiga.

Lit.: Sosov RF, Botulism, raamat.: Epizootology, 2nd ed., Moskva, 1974.

keele paralüüs botulism hobustel.

+++

bradzot (Bradsot, NOK brad -. äkki hetkeline ja Sott - haigus), äge nakkushaigus lambaid ja kitsi, mida iseloomustab mürgistuse ja hemorraagilise põletik laap. B. levinud kõigis maailma riikides, kus tegeleb lambaid; NSVL salvestatud erinevates geograafilistes piirkondades. Majandus- kahju B. märkimisväärne. 100% surmav.

Etioloogia. B. Haigustekitaja - Clostridium septicum'ist - mobile, grampositiivsed anaeroobsed eoseid moodustavate bacillus võimelised tootma toksiini ja loomorganismidele asjakohane toitekeskkonnale to. Toksiin mängib olulist rolli patogeneesis B.

Epizootology. B. statsionaarne omadus düsfunktsionaalne kodumajapidamiste võib juhtuda igal aastal. Haigus on tähistatud igal ajal aastas, tavaliselt karjatamise lambad. Tavaliselt see mõjutab hästi toidetud loomad. Nakkusallikas patogeeni on haiged loomad. Tegurid edastamise - nakatunud objektide keskkonna (pinnas, karjamaa, sööt, vesi, jne ...). Esinemine B. kaasa loomade kontsentratsiooni kinnistes ruumides kehva karjamaad heintaimede ning seetõttu loomad haare, kui karjatamine pinnase nakatunud patogeene.

Kursus ja sümptomeid. B. tekib tavaliselt kohe. Täiesti terve öö surnuna leitud loomad hommikul või terve väljanägemisega lambad sümptomitega krambid (joon. 1) satub maa ja sureb mõne minuti jooksul. Mõnikord haigus kestab paar tundi, väljendunud agiteeritus, tasakaaluhäired kõnnaku, tahtmatud liigutused. Loomad Gnash hambaid, haarata toidu ja hoida seda suus. Lõpus ergastus periood, loom kukub ja jääb tema pea tahapoole, piklik jäsemed ja paar tundi hiljem sureb (joon. 2). B. Samuti avaldub kitsi.

Patoloogilised muutused. Langenud B. lambad märgistatakse turse ja kiire lagunemine laipade, seroosne-hemorraagilise tungib nahaaluskoe; transudaatseerum kõhu, rinnaõõnes ja süda kotti. On epikardist ja endokardi punkti või banded verejooks. Neer edematous. Põrna muutumatuks. Limaskesta kohta Libedik ja kaksteistsõrmiksoole hemorraagilise põletikuliseks.

Diagnoos põhineb kliiniliste andmete ja lahkamine, võttes arvesse epidemioloogilist olukorda ja tulemused bakterioloogiline uurimine materjali värske surnukeha. See on vajalik, et kõrvaldada nakkav enterotoxemia, siberi katku ja sööda toksikoos.

Ravi ei ole välja töötatud.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Kõige usaldusväärsem ennetamise meetodit B. - aktiivne immuniseerimine polüvalentseid toksoidi, hoiatus ka nakkushaiguste enterotoxemia ja anaeroobne düsenteeria lambatalle (KR Urgale, LV Kirillov, F. Kagan). Ebasoodsates kodumajapidamiste lambad on vaktsineeritud enne karjamaa karjamaa või ülekande agendid nakatunud saite. Ravimit manustatakse kaks korda, intervalliga 25 päeva. Kui ilmnevad B. isoleerida haigete loomade õigeaegselt. Lambakarjade düsfunktsionaalne üle seisu- ja vaktsineeritud. Organite surnud loomi B. hävinud koos nahad. Viima läbi põhjalikud desinfitseerimine ruumide piirnevatel aladel, ja teised. Saastatud objektidelt eritised nakatunud loomad.

Lit.: Polykovsky MD, Bradzot, raamat.: Haigused lambaid ja kitsi, 3. väljaanne, M ,, 1973 .; Urgale KR, Klostridiozy lambad; M. 1977.

Joon. 1. Krambid lammaste kui bradzote.

Joon. 2. Lambad, bradzotom haige, enne tema surma.

+++

bradükardia (bradükardia, kreeka bradys -. Aeglane ja Kardia - süda), südame löögisageduse aeglustumine. B. Kui kestuse südamekoone faas jääb peaaegu normaalne, samas faasis diastoli dramaatiliselt pikendatud. Vaata. Rütmihäired ja südame.

+++

branhiomikoz (Branchiomycosis), seenhaigus tiigikalad, mida iseloomustab kahjustused veresoontes lõpused, oma Nekrootiliste lagunemine, mass kalade hukkumise. Laialt levinud kalakasvandustes paljude Ida riikides. ja Zap. Euroopas. NSVL esimene registreeritud 1932-1933.

B. Patogeenid - parasitaarhaigused seened Branchiomyces sangunis ja B. demigrans. Mõned teadlased usuvad, et mõlemat tüüpi on identsed. Mis tungimist haigustekitaja veresoonte Gill kiud ilmuvad täppverevalumid verejooksud. Siis seene hüüfide kasvada ja takistavad valendikku veresoontes lõpuste (parasiitne emboli) ja põhjustada häire vereringe tulemusena aneemia ja nekroos seeneliistak kudedes. Allikas patogeen - haige B. kala. Viisid ja vahendid saastumist kala ei ole uuritud. Vastuvõtlikud, karpkala ja nende hübriidid, karpkala, lepamaimud, haug ja liinid; Forell on haigust. Episootilised tekivad tavaliselt suvel. Ebapiisav söötmine kalad, väiksed reservuaarid ja vee saastumise voolu orgaaniliste ainete kaasa tekkimist B. On äge (5-12 päeva) ja krooniliste (kuni 8 või enam nädalat). Haige kala keeldub toita, ei reageeri lähenemisviisi inimestele ja loomadele, ujuda veepinnal, kuid mitte alla neelata õhus, nagu juhtub Zamora. Tugev lummatud kala lamades külili ja sureb sellises seisus. Me taastuda kala lõpused nagu oleks söönud. Gill koe regeneratsiooni kestab kuni 1 aasta või kauem. Diagnoos põhineb isolatsiooni patogeeni B. ja epizootolicheskih andmed.

Ravi ei ole välja töötatud. Ohjamismeetodid ja ennetamine. B. Kui teil on kalakasvandusi (tiigid, paisud) kehtestada karantiini ja viia läbi tegevusi tingimusel juhiseid haiguste tõrjele. B. Et vältida kalakasvanduste kompleks loomade tervise ja kalakasvatus ja taastamise tegevusi, mis aitavad luua tiikide zoohygenic optimaalsed tingimused, et tagada normaalseks kasvuks ja arenguks kala.

Lit.: Branhiomikoz kala, raamat.: Dnagnostika seenhaigused (mükoosid ja mükotoksiinide loomad), Moskva, 1971, lk. 54-55.

+++

braulez (Braulosis), ektoparasiitide haiguse talgutel ja mesilasemad põhjustatud tiibadeta kärbes - Braulio, millega kaasneb tootlikkuse langus ja kaotus kuningannad.

Braulio (putukad suurus 1,3 x 1,1 mm, punakas-pruuni värvi, on kolm paari jalgu; mouthparts köniinsä imemiseks) areneb pere mesilased 3 nädalat. Parasiit toitub eritised, burps talgutel, lokaliseeritud rinnal või pea kuningannad ja töötajate mesilased, on väga liikuvad. Väljaspool keha mesilased elavad 2-3 päeva. Nakkusallikas - haige B. täiskasvanud mesilaste ja nakatunud munad Braulio rakku.

Nakatumine toimub siis, kui üleandmine Braulio drones, kuningannad ja töötajate mesilased, kubisev ja tekkega pistikud, vahetada kammid haige perede tervislik. Mõjutatud emaka liikuvus on väiksem kui terved, ammendatud, vähendatakse munemine, sureb talvel või kevadel. Talgutel tunnevad suurt muret ja siis nõrgeneb. Kõige rohkem mõjutatud mesilased pere registreerida hilissuvel ja sügisel. Diagnoos põhineb tulemuste kontroll mesilaste perekonna ja eriti emaka. Kogutud parasiidid uurida luubi või mikroskoobi madala suurendusega. Tuleb eristada Braulio gamazovyh parasiithaigused lestad.

Ravi. Regulaarselt (kord 7-10 päeva, et peamine altkäemaksu) eemaldada korgid trükitud mee ja küta neid. Mesilased suitsutada suitsu fenotiasiinirühma (3 g kahele perele) ja tubakatoodete (shag). Kanna nagu naftaliin, kamper, tümooli, mis on kehtestatud marli ööseks pesa mesilased. Ravi toimub 3 päeva järjest, pärast 10 päeva, korrake ravi. Astunud hävitada parasiidid. Ennetamine: seoses karantiinimeedet, takistades vastane seade Braulio et mesila.

+++

briljantrohelist (viride'st nitens; FH), antimikroobne aine; See viitab ravimid värvid. Rohekas-kulla tükid või kuldne-roheline pulber. See lahustub vees ja alkoholis, lahustumatu kloroformiga. Ta on tugev toime stafülokokid ja streptokokid. Täida väliselt kujul 0,5-2% lahendusteks ja salvid haavade raviks, haavandid, põletused, lamatiste ja silmahaigus. Hoida hästi suletud anumas.

+++

kääritamist bioloogiline protsess anaeroobset kääritamist orgaaniliste ainete, peamiselt süsivesikuid, esinedes mõjul bakteriaalsete ensüümidega. Vabanevat energiat kui BA kasutab mikroorganisme eluvõime ja moodustanud lihtne ühendid - biosünteesiks rakukomponentide. Samal ajal koguda lõpptoodete B. Sõltuvalt nende milline järgmist tüüpi B.: Alkohol, piimhape, sidrunhape, võihape, atsetoon-butüülalkohol, atsetoon, etanool, metaan ja teised. Igasugust B. jätkata kahes etapis. Esialgses ühised kõigi liiki NB, glükolüütilised faasi lagunemine süsivesikute moodustumist püroviinamarihape. Teine faas on määratud bioloogiliste tunnuste mikroorganismi ja iga tüübi B spetsiifilised. näiteks kui alkohol B. püroviinamarihape pärast reaktsioonide seerias muundatakse etanool, piimhappega - püroviinamarihape piimhappeks taaskasutatakse.

On tihe seos B. ja hingamist taimi ja loomi. Osalevad ensüümid alkoholi B., on saadaval taimede ja loomade kudedes. Paljudel juhtudel varane jagunemine etapid süsivesikuid - ühine alkoholiks ja hinge B ja glükolüüsi.

+++

bromisoval (Bromisovalum; B-nimekiri), bromural, hüpnootiline ja rahustid. Valge kristalne pulber nõrga lõhnaga. Väga lahustub vees halvasti lahustuv alkoholis. Toas: siga 0,5-1,0 g; 0,3-0,5 koer hoiti hästi suletud anumas.

+++

bromkamfora (Bromcamphora; FH, camphora monobromata), rahulik ja südamlik. Värvusetud kristallid või valge kristalne pulber ja kampri lõhna. Väga lahustub vees halvasti, vähelahustuv alkohol, eeter, kloroform ja rasvõlid. Kanna suurenenud närvis erutuvust, nümfomaania, südamepuudulikkus, ja mõned nakkushaigused (leptospiroosi, leht-Rioz, Aujeszky haigus). Toas: lehm 4,0-12,0 g; hobune 3,0-10,0 g; lammaste ja sigade 1,0-4,0 g; koer 0,5-2,0 g; 0,1-0,2 g kass; 0,003-0,1 kana hoitud hästi suletud nõud oranž.

+++

bromofoss, neksion, fosfororgaanilised insektitsiid ja akaritsiid. Efektiivne kärbeste, Ixodes ja kana lestad, täid ja lutikad. Saadaval 25% mine, mine 40% emulsiooni kontsentraat, 25% märguvad pulber mine. Vähemürgine (LD50 laboriloomade 2800-6100 mg / kg). Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

bromural, sama bromisoval.

+++

bronhide hingamine, müra kuulda auskultatsioon kõri, toodetud õhku läbi hingetoru ja bronhide neelu (see sarnaneb tekitatud heli häälduse täht "x", kui see õhk juhitakse läbi suu). Tervetel loomad tüüpilised B. d. Kuulanud kõri ja hingetoru (füsioloogiline B. d.). Mis aja õhu alveoolide bronhid bronhide müra muutusi, muutudes "alveolaari hinge." Erinevates haigusi, kui õhuvahetus alveoolide ei esine, ja bronhide säilitavad oma järjepidevust, saab kuulata B. d. Kopsudes (patoloogiline B. d.), Mis on sageli täheldatud suurte puhangute pitsat kopsu (kopsusagara kopsupõletik), õõnsused, avatud pneumotooraks.

+++

Bronhiit (bronhiit), põletik bronhi limaskestas. On põletik limaskesta suur bronhid (makrobronhit) ja väikeste bronhide (mikrobronhit, bronhioliidiga). Autor laadi põletik B. on katarraalne, fibroosne, hemorraagilise, mädane ja mäda; voolu - äge ja krooniline. Täheldatud kõikide liikide talu ja koduloomad, sageli noored loomad.

B.: Põhjused sissehingamisel õhku saastunud tolmu, vormid ja sisaldab kahjulikke gaase (ammoniaagi, vesiniksulfiidi, kloor jne), järsk muutus õhutemperatuur (hüpotermia ja hüpertermia). B. Development kaasa hüpo- ja avitaminoosi, samuti muud tegurid, mis vähendavad üldist organismi vastupanu. B. Teisene tekkida seisak kopsuvereringe südamepuudulikkuse, mõnel nakkushaiguste (strangles, nakkushaiguste katarr hingamisteed, koerte katku, pahaloomulised katarraalne palavik Veiste tuberkuloos) ja invasiivseid (diktiokaulёz, metastrongilidoz) haigused. Patsiendid täheldatud loomade köha, vilistav hingamine ja mõnikord eritis ninast, kui mikrobronhitah - õhupuudus, kehatemperatuuri tõus, südame löögisageduse tõus. B. Äge sageli keeruline kopsupõletik, krooniliste - pöördumatuid muutusi: emfüseem, peribronhitom, bronhospasm bronhoektaeiey. Diagnoos põhineb haiguslugu, sümptomid, selgitama fluoroskoopias ja röntgeni kohta rinnaõõnesse.

Ravi. Likvideerida põhjus ja luua soodsad tingimused ja toitmine. Sees määrama rögalahtistid (ammooniumkloriid, naatriumvesinikkarbonaat, aniisi seemne pulbri ja al.). Kui valus köha anda kodeiin, morfiin. Kui sisu loomad soojas piirkondades kasulikud inhalatsiooni tärpentinis ja teised. Means, sinepiplaastrid rinnal. Kui keha temperatuur on soovitatav antimikroobseid (sulfadimezin, norsulfazol, sulfazin penitsilliini teistele). Ennetamine on piiratud vastavust nõuetele zoohygienic söötmise ja loomade pidamine.

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin, 5. tr., M., 1976.

+++

bronchopneumonia (bronchopneumonia), katarraalne kopsupõletik, põletik bronhidesse ja üksikud hõlmaga kopsude. Nad kannatavad igasuguste talu ja koduloomad, eriti noored loomad.

Etioloogia. Eksogeensed põhjused: suurenenud õhuniiskus, niiske põrandad ja seinad, järsk muutus välisõhu temperatuuri (kevadel, sügisel), hüpertermia kuuma ilmaga, nõrgestades organismi vastupanuvõimet rikkumise korral loomade söötmise režiimi. Endogeensed põhjused: soodustavaid tegureid sündi vähearenenud madala elujõulisuse noored. Teisene komplitseerivad rolli arendamine; nakkav B. kuulub mittespetsiifilised mikrofloora kopsud, patogeensete tegevus, mis on võimalik nõrgenemine organismi vastupanuvõimet. B. võib lisada teatud nakkus- ja parasiithaiguste (salmonelloos, diktiokaulёz jt.).

Kursus ja sümptomeid. On Ägeda, alaägeda ja kroonilise B. B iseloomustab üldine depressioon, isutus, suurenenud kehatemperatuur ajal 1-1,5 {{?}} C, köha, hingeldus, kus on ülekaalus kõhu tüüpi hingamist, limaskestade-katarraalne lõppemist ninast; auskultatsioon - vilistav kopsudes, bronhide hingamine jäik; löökpillid blunting tuvastada alad esi- ja alumised osad kopsudesse. Kui X-ray valguse märkimisväärselt tugevdada bronhide muster, mis on nähtav valdkondades varju tipmine, südame diafragmaal- hõlmade ja alumisest osast (joon. 1). Märkus kasv erütrotsüütide settereaktsiooni, leukotsütoos, väheneb vere reservi aluselisus, kaltsiumi, kloriidid, katalaey ja rohkesti globuliine.

Patoloogilised muutused. Kui äge käigus B. näitus koldeid seroosseid-katarraalne kopsupõletik (joonis 2), kusjuures alaägeda ja kroonilise - seroosseid-katarraalne trikke ja krundid kõvastumine või petrification kopsudes, komplitseeritud vormid B. - nekroos parenhüüm kopsud ja bronhid, pleuriit ja perikardiit.

Diagnoosiks peamiselt andmete ajalugu, haigussümptomeid ja tulemused röntgenkiirtega. Tänu vastavate laboratoorsete ja diagnostika uuringud välja jätta infektsioonid ja infestatsioonid.

Ravi on kõige tõhusam varases staadiumis haigus. Selle tõhusus sõltub õigeaegse kõrvaldamise põhjuste haigus. Kirjutage antibiootikume (penitsilliini, kloortetratsükliin streptomütsiini) sulfanüül-amiid ravimid (norsulfazol, sulfadimezin et al.). Kanna toidu ravitoitmine ja sümptomaatiline ravi (vitamiinid, expectorants, imenduvad ja südame vahendeid jne ..).

Ennetamine viib läbi keerulisi organisatsioonilisi, majanduslikke ja eriline veterinaarmeetmetele mille eesmärk on suurendada organismi vastupanuvõimet ebasoodsate väliste ja sisemiste tegurite.

Lit.: Kodused mittenakkuslike haiguste põllumajandusloomade, ed. IG Sharabrin 5th ed., M., 1976.

Joon. 1. Krooniline kopsupõletik kullatud (fluoroskoopias).

Joon. 2. Lobular võita tipmine ja südame hõlmade kopsud kopsupõletik.

+++

bronhide ahenemine (Bronchostenosis) bronhide ahenemine. Arendab tüsistusena krooniline bronhiit, peribronhita, krooniline kopsupõletik tõttu armkoe lepingute ja sulgeseina kohta bronhid. Diagnoosi B. fluoroskoopias ja röntgeni.

+++

bronhiektaasist (sõnast bronhid ja kreeka ektasis -. pingeid), lüüasaamisega bronhid, mis väljendub nende laienemist, ummikuid pikema osa oma röga, võita kogu bronhide seina, ja mõnikord ümbritseva kopsukoes. Bronhilaienemus on fusiform ümardatud jne .. kuju. B. Põhjused - krooniline bronhiit, kopsupõletik ja muud hingamisteede haigused .. Diagnoosi B. fluoroskoopias ja röntgeni.

+++

brutselloosi (Brucellosis), krooniline nakkushaigus loomade ja inimeste põhjustatud Brucella bakterite rühm; paljud loomad manifest abort ja säilitamise platsenta. B. registreeritud paljudes riikides Ameerikas, Aafrikas ja Aasias; NSVL - Kasahstan, vabariikide Keskm. Aasia, Kaukaasia, Põhja-tsoonis. Kaukaasia, samuti mõnes Lääne. Siberis ja Volga.

Etioloogia. Brucella bakteritest, mis on jagatud 6 liiki. 1) Br. abort - patogeeni B. veised, mis on jagatud 9 biotoope. 2) Br. melitensis - B. patogeeni lambaid ja kitsi, jagunevad 3 genotüübi. 3) Br. suis - patogeeni B. sead jagunevad 4 genotüübi. Neljas tüüp genotüübi Br. B. suis põhjustab kell külvamiseks. hirved. 4) Br. neotomae - patogeeni B. metsa rottidel. 5) Br. Ovis - põhjustatud nakkushaiguse epididümidiit jäärade. 6) Br. canis - on AB koerad. Kõik Brucella liikide inimestele kõige patogeensusega Br. melitensis. Morfoloogilised ja kultuurilise omadused Brucella liigid ei erine üksteisest. See väike bakterid, ulatudes suurus 0,3 kuni 0,5-1,5 mikronit, veelgi, ei moodusta eoseid, ei värviti Gram, kasvada harilikele toitekeskkonnale. Biotüüpidest erinevad mõned biokeemiliste ja antigeense omadused. Brucella elujõulise pinnases mõnest päevast kuni 100 päeva jooksul, sõltuvalt selle niiskus, päikesepiste jne vees -. Kasutatud kuni 90 päeva või rohkem. Madal temperatuur vaid säilitab Brucella. Brucella külmutatud salvestatud kuni 1 aasta või kauem. Niisketes keskkondades Brucella hukkus t 60 {{?}} C ​​30 minuti pärast, keetmine tapab neid koheselt.

Epizootology. B. vastuvõtliku erinevaid soojavereliste loomade, sealhulgas looduslikest. Talust loomad on eriti vastuvõtlikud lambad, kitsed, veised, sead, kaamelid, istudes. hirved. Noorloomad on vastupidavamad B.; koos puberteet loomad muutuvad vastuvõtlikumaks infektsioonidele. Ühes loomapatogeeni allaneelatud limaskesta kaudu seedetrakti toitu ja vett, ja samuti läbi sidekesta limaskestast hingamisteid, tupe ja naha kaudu puutudes nakatunud sõnnik, uriin jne peamised nakkusallikaks patogeeni -. Haige looma mis vabastab Brucella abort ja sünnitus koos lootele, afterbirth ja loote vett ning pärast aborti (eriti esimese 15-30 päeva) - lõppemisega suguelundite, uriini, piima. Massijaotuse B on tavaliselt täheldatud varisemine jooksul. edastamise tegurid võivad olla piima või kooritud haigete loomade kasutatakse toidu näol neobezzarazhennom. Võimalik liikide rändamine Br. melitensise alates lambaid ja kitsi teiselt. loomaliikide, samuti Br. abort kaamelite, hobuste ja koertega.

Patogenees. B. looma organismi Brucella samas pesitsevad lähedal lümfisõlmed, ja siis kas neid hävitada või tungida siseorganeid ja nakkuse võtab üldistada, ilmub palavik. Pärast 3-4 nädalat või rohkem haigus muutub latentne vorm lokalisatsiooniga (kuni 7-9 aastat) Brucella sageli udaras või üksikute lümfisõlmed. Kõige soodsamad tingimused paljunemisel brutselloosse leitud rase emakas, mille tulemusena endometriiti, loote toitumine ja rikkumise aborti. Organismis metabolismi, mille tulemusena väheneb reserv aluselisuse vere kaltsiumi ja kasvu anorgaanilise fosfori.

Immuunsus. Mis areng infektsiooni loomadel moodustatud mittesteriilsetes immuunsus, mis püsib mõnda aega pärast vabanemist inimorganismi Brucella (steriilne, infektsioonijärgne immuunsüsteemi). Nii esimene kui ka teine ​​faasi iseloomustab suhteline immuunsus. Suurtes annustes Brucella võib häirida immuunsüsteemi igal ajal.

Kursus ja sümptomeid. Haiguse peiteaeg on 2-3 nädalat või rohkem. B. kulgeb krooniliselt ning enamikel juhtudel ilma kliiniliste tunnuste. Peamised ilmingud B. veiste, lammaste, kitsede ja sigade - abort ja säilitamise platsenta tootjad - orhiiti ja epididümidiit. Lehmad abort toimub 5-8 m kuus. Paljud loomad katkestada tekib kinnipidamise afterbirth, endometriiti arendab, mõnikord mastiiti. B. Praegu karjas sõltub virulentsuse patogeeni, seisund keha ja veterinaarsed-sanitaartingimused. Mõnel karja katkestada kuni 50% või rohkem lehmade ja mullikate. Loomad tavaliselt katkestatakse kord. Abortide mõned aastad on täheldatud nendes karjades, kus mullikad on tutvustatud. Lammaste ja kitsede aborti sagedamini 4-5 m suyagnosti kuud, ja siis tähele kinnipidamise afterbirth, endometriiti, mõnikord mastiit, artriit, kõõlusetupepõletik tagajäsemete halvatus. Osa katkestatud loomad (10-20%) jäävad viljatu. Abortide emiste saab esimeses või teises pooles raseduse kuldid sageli välja epididümidiit ja orhiiti. Hobused B. avaldub bursiit kaela ja turja. In põhjapõdrad B. esineb sageli varjatud, võimalik aborti, mastiit, bursiit, meestel - orhiiti ja epididümidiit.

Diagnoos põhineb laboratoorseid uuringuid. Kuluta bakterioloogiline uuring patoloogilise materjali. Veistel kasutatakse aglutinatsiooni reaktsiooni (RA) ja reaktsioonil siduvate täiendus (RAC või RDSK), et jälgida heaolu karja uurida piima ring reaktsiooni. Lammaste ja kitsede kasutades RA RAC (RDSK) ja allergia test (sissejuhatus brutselliin VIEV). Sead - RA, RAC ja allergia test; põhjapõdra ja muud loomad - RA RAC. Tekkimine ja väljasuremine immunoloogilisi reaktsioone loomadel esineb ebavõrdseks. Varem aglutiniinid ilmub veres, siis komplemendi antikeha, ja veidi hiljem esineb allergiline seisund. Aga see muster on sageli häiritud. Seetõttu täpsemaid tulemusi saadakse kompleks diagnostiliste reaktsioone. Veistel B. eristuda vibrioos, listerioos, episootiliste viljatus, trihhomonoos, sööda mürgistus, vigastused jne.; lamba-st salmonelloos, listerioos, vibrioos, mürgistus, trauma ja teised. bursiit õla ja tagasi pea hobustel võib olla tingitud vigastusi, sissetungi.

Ravi ei ole läbi viidud.

Ennetus- ja tõrjemeetmeid. Teostada meetmeid, et kaitsta jõukas talude triivi B., lokaliseerimine episootiliste keskenduda, et parandada tervist ebasoodsas olukorras leibkonnad ja inimeste kaitsmine nakkuse eest. Uute loomade lubatud ainult ohutu B. taludes. Äsja saabunud loomade karantiini 30 päeva ja testitud B. Kui abort kinnipidamise platsenta sündi surnud või nõrk loom lootele kohe isoleerida ja uurida, ruumid on desinfitseeritud.

B. kehtestamisel ei võimalda sisend ja väljund loomi. Karja määrata mõned karjamaa ja veevõtukoha. Pastöriseeritud piima loom. Katkestatud ja vastata seroloogiliste ja allergilisi reaktsioone tapaloomade üür. Juuresolekul suur hulk aborte või loomade reaktsioon positiivselt uuringus, istuda tapmiseks kogu kari (noorte). In ebasoodne B. loomakasvatus on oluline isoleeritud kasvatamine ning moodustati oma isikliku piimakarja. Kui jõukas majanduse B. lambaid ja sigu kogu karja või rühma tapaloomade üür. Parandamine ebasoodsas olukorras B. taludes toimub vastavalt juhistele ennetamise ja kõrvaldamise B. poolt loomkatseid, isolatsiooni ja kuupäeva loomade tapmine reageerima ja täidesaatva teised. Veterinaar- ja sanitaarmeetmetele. Täpsemaid ennetamise B. veiste ja lammaste kasutatakse vaktsiinitüvel 19. puuduseks seda vaktsiini on see, et vaktsineeritud loomadest, eriti need vanemad kui 10 kuud, pikka aega hoida antikehad veres, ja seetõttu on raske eristada patsientidel B. On mõistetav et vaktsineerimine B on abistava meetod ja seda kasutatakse koos veterinaar- ja sanitaarmeetmetele.

Brutselloosi inimene. Nakkus inimestel tekib kokkupuutel haigete loomade kaudu piimatooted, nahast töötlemine, vill, lõikamisel rümpade läbi määrdunud loomade eritised, kui abistamise käigus poegimist ja postkontor. Kliiniline pilt iseloomustab mitmesuguseid sümptomeid ja komplikatsioone. Esimesel etapil - nähtus üldine mürgitus, palavik (sageli laines). See haiguse vormi, eriti pärast ravi, võib põhjustada taastumist. Kroonilise muidugi (kuni 2 aastat või enam) iseloomustab liigesehaigus. Ennetamine: haiguste ennetamise meetmed on kontaktis haigete loomade ja toodete neilt, või süüa liha, piimatooted; vaktsineerimist.

. Lit.: Yuskovets MK, brutselloosi põllumajandusloomade 2nd ed, Moskva, 1960; Brutselloosi, ed. PA Vershilovoy, 2nd ed, MA., 1972; Orlov ES, brutselloosi raamatus.: Nakkushaigused veised, M., 1974, lk. 174-90.

+++

brutselliin VIEV, bioloogiline toode diagnoosimiseks brutselloosi lambaid, kitsi ja sigu. Steriilne selge kuni kergelt hägune vedelik, mis sisaldab konkreetseid aineid saadud Brucella. B. lambad ja kitsed süstitakse naha alla alumise silmalau vasaku silma annuses 0,5 ml (palperbaalne test), sead - naha kaudu annuses 0,2 ml välisküljel vasaku kõrva kõrv kest, aluse poole. Loomad põevad BV ning süstekohal või ilmub tihe testovatoy turse sigu, lisaks - tume punane laik keskel turse. Reaktsioon lammastel ja kitsedel moodustavad 42-48 korda 1 tund, sead - 2 korda 24 ja 48 tundi.

+++

soolekinnistist (Mesenterium), koos kordseid kõhukelme vahel sõlmitud lehed tema närvid, vere- ja lümfisoonte, lümfisõlmede ja rasvkude, pöördub kõhupiirkonda ühel või teisel kõhuorganite.

+++

kõhukelme (Peritonaeum), Kelme vooder sisepind kõhupiirkonda (parietaal- parietal või B) ja asub kõhuõõnes elundeid (all kipsist või vistseraalne BA) selgroogsetel. Vaata. Kõhu osakond.

+++

Kõht (Cavuin abdominale), kehaõõs Selgroogsete vahel asuv membraan ja sissepääs vaagna, nimme ventraalselt. Lisandub kõhu pagasiruumi kaardi, piiratud kõhupiirkonda.

+++

kõhu torso osakond, kõht (kõht), kehaosa selgroogsete loomade, sealhulgas kõhu ja kõhuõõnde seal: ext. asutused. B. o. Piiratud ees viimane rannikuala kaared ja diafragma ja piiri taga otsani ja vaagnaõõne.

Kõhuseina, mis piirab kõhu külg- ja eristada kõhu osa, suhteliselt eraldi horisontaalse joone niude-põlve klapp roidekaarega (joon. 1). Külgmised kõhu isoleeritud nälga (paralyumbalnuyu) auk ja tegelikult podvzdohe; in kõhu kõhu - predpupochnuyu pozadipupochnuyu ja osad, samuti kubeme (rumalus) piirkonnas. Kerge kõhu naha alla, nahaaluskoe, pindmine pealispinda, podfastsialnoy kiudaineid ja sügav (kollane) kõhu pealispinda elada kolm kihti kõhulihaseid: kõhu välistele kaldus lihaseid, võttes Cowden-ventral suunas lihaskiudude kõhu sisemine kaldus lihased on cranio-ventral suund lihaskiudude ja põiki kõhu lihaste vertikaalsuunas lihaskiudude. Kõhu osa pehme kõhu lihaseid vundament kõhusirglihas, suletud aponeurotic mantel moodustatud aponeuroosi kaldus kõhulihastest ja pealispinda. Vastupidi sisepind põiki kõhulihastest põiki sidekirme, kiht vaba sidekoe (retroperitoneaalset rasvkude) ja parietal kõhukelme.

Kõhuõõnes on neli anatomotopografichesk piirkonnas (N. Sadovsky). Selleks mediaan (sagittal) tasapinna kõhu jagada tinglikult parempoolse ja vasakpoolse poolitatud ja seejärel iga nimetatud segmentaalkestuste läbiv otsad viimase ribi jaotub tagumises piirkonnas. Location kõhuorganite loomade näidatud joonisel. 2, 3 ja 4.

Kõhu- seina ja kõhu elundeid innerveerivad närvid, seljaaju ja autonoomse närvisüsteemi. Spinaalnärve moodustavad nimme ja ristluu närvipõimikule. Närvid sümpaatilise närvisüsteemi moodustavad ganglionid sümpaatilise pagasiruumi piiri paiknevate organite rindkere, nimme ja Ristluulülid, mis omakorda moodustavad tsöliaakia, kraniaalse ja kaudaal kinnistilümfisõlmedest ganglionid, soodustades närvid kõiki organeid kõhuõõnde. Autor parasümpaatilise närvisüsteemi hulka uitnärvi, hargnevate ka kõiki kõhuõõne organeid. Arvukad lümfisõlmede et koguda lümf allkehast, mis asub soolekeset ja seinte õõnes elundeid.

Kirurgiline lähenemine kõhuõõne organeid näha. Artiklitele laparotoomiat Kolonotomiya, Ruminotomiya, Ruminotsentez, Tsekotomiya, Enterotsentez. Vt. Ka arterite, veenide, närve.

Lit.: Akajev AI, anatoomia koduloomad, 3. väljaanne., M., 1975.

Joon. 1. ala kõhu pehme veised: 1 - näljane kaevus 2 - tegelikult podvzdohe; 3 - predpupochnaya kõhu kõhu; 4 - pozadipupochnaya kõhu kõhu; 5 - kubemesse.

Joon. 2. projektsioonid kõhu veised vasakule (a) ja parem (b): 1 - line manusena ava; 2 - süda; 3 - Net; 4 - tagaserva põrn; 5 - seina arm; 6 - Neer; 7 - põis; 8 - munasarja; 9 - laap; 10 - maksa; 10 '- sapipõie; 11 - kaksteistsõrmiksoole; 12 - pimesool; 13 - alguses pärasooles; 14 - labürindi käärsoole; 15 - peensoole; 16 - pankreas.

Joon. 3. Prognoosid hobuse kõhu elundeid paremal (a) ja vasaku (b): 1 - tagapind kõhuga; 2 - põrn; 3 - neer; 4 - pealmisele küljele suur käärsoole; 5 - ventraalne pind suur käärsoole; 6 - yaachniki; 7 - emaka; 8 - seina pärasooles; 9 - põis; 10 - maksa; 11 - kõhunääre; 12 - kaksteistsõrmiksoole; 13 - niudesool; 14 - pimesool.

Joon. 4. topograafia kõhuõõnde siga (vasak-külgvaates kõhupiirkonda eemaldatakse): 1 - maksa; 2 - labürindi käärsoole; 3 - peensoole; 4 - põis; 5 - emakasarves; 6 - pimesool; 7 - Neer (vasakul); 8 - diafragma; 9 - lihtne.

+++

bugorchatka veised nahk, sama sõlmeline dermatiit kariloomi.

+++

bunoderoz (Bunoderosis), bot kala. Distributed valges vesikondades Läänemeri, Must, Aasovi ja Kaspia meri ja jõed Siberis. Patogeen - FLUKE Bunodera lucippercae, on pikliku keha (pikkus 0,5-2,3 mm, laius 0,15-1,5 mm), vähenenud taga suulise jobu, munad 0,075-0,040 X 0,038-0,040 mm. Täiskasvanute etappidel sooleussidega parasiidid soolestikus ahven, walleye, ahven, säga ja muude röövkalade .; larvivormid välja: cercariae - karpide, metacercaria - koorikloomade. Rasketel infestatsioonid parasiidid põhjustavad soolestiku põletik. Ravi ja tõrje meetmed ei ole välja töötatud.

+++

bunostomozy (Bunostoinoses), rühma sooleparasiitinfektsioonide veiste põhjustatud nematoodide Bunostomum trigonocephalum (lambad ja kitsed) ja B. phlebotomum (peamiselt veised) Ankylostomatidae pere. B. üldlevinud.

Parasiidid on tugev lehter kitiin suulise kapsel. Logi sisse oma raamitud kitiin plaadid poolkuu-kujuline (joonis.). Mees B. trigonocephalum pikkus 12-17 mm, saba on kapsel, mis võrdub spicules; naissoost 19-26 mm pikkune, häbeme taga kolmandik keha; munad 0,075-0,083 X 0,038-0,045 mm. Mees B. phlebotomum dl. 10-12 mm pikem spicules; naissoost. 16-19 mm, häbeme asub veidi ees keskel keha, munad 0,075- 0090 X 0,040- 0,050 mm. Bunostomy lokaliseeritud peensooles. Areng on otsene. Vastuvõtvas vastsed teevad hematogenous migratsiooni ja pärast 50-80 päeva suguküpsus. Viisid infektsioon - perkutaanne ja toiteväärtust. B. ilmnesid vaid noortel loomadel: kaalulangus, arengupeetus, kõhulahtisus, aneemia, turse submandibular ruumi kaelaloti. Vasikad tähele lizuhi nähtus. Lahkamisel näitus suur hulk parasiit sooled. Limaskesta peensooles paistes, gemorragichnaya; soolesisaldisest varjundit verd. Diagnoos põhineb peamiselt tulemusi larvoskopii.

Ravi. Ühe deworming lambad fenotiasiinil 1,0-1,5 g 1 kg eluskaalu kohta; lambatalled umbes üks aasta ja vanemad - tetraklorometaan annuses (vastavalt); 1-2,0 ml ja 3,0 ml ühe armi või sissepoole. Ennetamine on eelkõige säilitada puhtust naha loomade ja nende kohad parkimine.

Lit.: Parasitoloogia ed. Abuladze KI, Moskva, 1975.

Pea ja saba lõpeb: a - Bunostomum trigonocephalum, b - Bunostomum phlebotomum.

+++

bunyaviiruste (Bunyaviridae), viirused sugukonnast kuhu kuuluvad samanimelise perekonna ja paljud teised. viirused, mis külgneb põhinev perekond morfoloogilised ja teised. omadused. B. sisaldavad üheahelalise RNA 3 lõikude ja ringikujuline struktuur ribonucleoprotein. Molaarmass RNA segmenti 4,0-2,1-0,5 X 106 aatommassiühikut. Virionid kerapinna kuju läbimõõduga 90-100 nm; moodustatud lootustandev alates intratsütoplasmiidset membraane. Viirus on tundlik lipiidide lahustid, happed ja kõrgeid temperatuure. Mõned viirused on võimelised hemaglutinatsiooniga. B. Perekonda kuulub 87 viiruste, sh Akabane, Bunyamvera, Bvamba, California entsefaliit, Calovo, Tyaginya, Oriboka, Oropush, Sim6u mõned epidemioloogilised ja episootiliste tähendus. Pere liitub rohkem umbes 60 viiruste, sh Bhandzha, Krimmi-Kongo hemorraagilise palaviku (Kongo, Dugbe haigusi), Nairobi (vt punkt. Nairobi tõbi), Rift Valley palavik (vt. Ensootilise hepatiit veised), sääsk palavik Tatagine (ekeantemnoy palavik ) Togot, Tyurlok. NSVL, B. Tyaginya tuntud viirused, Bat Yam, Bhandzha, Dhori, Kaspia, KGL-Kongo palavik sääsk, Hrazdan, Sahhalini, Tamdy Hassan, Paramušir, Ukuniemi, lahe kannatlikkust. Kõik viirused kuuluvad perekonda arboviirused keskkonna nimel. Vaata. Viirused ja kirjandust. käesolevas artiklis.

+++

booraksiga sama naatriumtetraboraat.

+++

Puur vedelikud [Alkohol Burowi (pärast Saksa kirurg KA Burov (K. A. Burow)] 8% vesilahus põhi alumiiniumist atsetaat, selge, värvitu vedelik nõrga äädikhappe lõhnaga lahjendamise 1: .. 2.5 kujul surub taotlenud verevalumid, nihestused kõõluseid, pesemiseks haavad.

+++

Burri meetod [nimel Šveitsi bakterioloog R. Burri (R. Burri)], viis õppida mikroobid elavad värvimata värvilisel taustal. Tilk test kultuuri segatakse slaidil tilga joonistus spetsiaalselt ettevalmistatud tinti. Siis teise klaasi teha õhuke mustamine, kuivatatud teda õhus ja mikroskopiruyut keelekümblusmeetodil õli. Mikroskoobi all nähtav valgus mikroobide värvimata kere musta või suitsune taustal. Vaata. Ja bakterioloogiline uuring.

+++

Bursa (Bursa), Bursa, mis on suletud pime kott, moodustunud lahtiste sidekoe tulemusena venitades ja veeväljasurve selle kiud mõjul vähendamise lihaskoe, kõõlused või sidemete liikumist. Raspelagayutsya enamasti piirkondades, kus naha ja pealispinda väljaulatuvate pikali luu ja töö hõlbustamiseks lihaseid ja kõõluseid liikumist. B. On püsiv (kaasasündinud) ja mitte-püsiv (reaktiivne). Struktuur B. erinevad (sidekoe lõhe suletud õõnsuse seintega kohati või üleni kaetud kihiga epiteelirakud). Sees B sisaldab väikeses koguses viskoosse vedeliku, mis on sarnane sünoviaalkude. Localization eristada B.: Submukosaalsest, nahaalune, podfastsialnye, podsuhozhilnye, intermuscular jt. Vt. Ka bunions.

+++

Bursiit (bursiit), põletik Bursa (bursiit). Sagedamini veistel (joon. 1), ja hobused. Triivimas B on äge ja krooniline iseloom vedeliku - seroosseid, seroosne-fibroosne, fibrinoossete ja ossificans kell patologomorfologicheskim muudatused - aseptilistes, mädane ja konkreetsed (brutsellёznye, Mytnaya, tuberkuloosi, onhotserkoznye B.).

B.: Põhjused vigastuste, haigustekitajate nakkushaiguste ja parasitaarhaigused. Patsiendid täheldatud loomade Bursa hellust, turset, põletikulise turse, kõikumine. Kui põletik bursae jäseme - lame. Kui mädane ja roiskunud B. limapauna seina kiiresti hävitada ja seda ümbritsev kude kaasatud (vvznikaet Intramuskulaarsel või nahaalune abstsess podfastsialnaya). Mädane B. turja ja kaela hobune viia teket fistulas. Veiste puhul kerkib tihti (kui sisu tahke korrus) prekarpalny B., millega sageli kaasneb ulatuslik keratinisatsiooni naha; hobused - põletik nahaaluse kotid ulnar tuberosity (joonis 2) podfastsialnoy kotid calcaneal mugula, sügav kott kaela, turja sügavad kotte.

Ravi. Ägeda B - põletikuvastane ravi: soojus, kamper, ihtiolovaya salvid, füsioteraapiaprotseduure (lamp solljuks, iontoforeesil naatriumkloriidi, joodi, novokaiinille). Kroonilise aseptilise B. imeti õõnsusesse pauna põletikuliste eritist ning läbi sama süstlanõel sisestatakse ny 2-5% alkoholi Joodi, 5% lahus oli Karbolihappo või teise lahenduse, põhjustades obliteratsiooni seminariraamatukogus seinad. Kroonilise B küünarnuki ja calcaneal mugula, tavaliselt ei riku funktsioone jäsemed, kumerad lõigatud paljaste Bursa oma kestad, üleliigsetest naha ja peatada verejooksu pärast põhjalikku nahale haava õmblused ja sidemega rullides. Mädane B. laialt avatud, eemaldada mäda ja ravida õõnsusse avatud nakatunud haavad. Vaata. Ka haava õmbluste kirurgia.

Lit.: Private operatsiooni. L., 1973.

Joon. 1. Predzapyastnye bursiit lehma.

Joon. 2. Bursiit õõnsuses ulnar tuberositeedi hobune.

+++

fenüülbutasoon (Butadionum; PC, Loetelu B), palavikuvastaste, põletikuvastane aine. Valge või valge, kergelt kollakas valge pulber. Vees hästi lahustuv kloroformis, eetris. Rakendatud ägeda reuma ja lihaste reuma. Toas: lehm või hobune 5,0-10,0 g; siga 0,5-2,0 g; koer 0,2-0,4 g; W-2 korda päevas. See vastunäidustatud haigused vereloome, maks ja neerud. Hoida hästi suletud anumas, valguse eest kaitstult.

+++

butifos, foleks, merfos, pestitsiidide kasutada defoliandi puuvilla. Bright õline vedelik; lahustuv kõige orgaanilisi lahusteid. Preparaat - 70% ny emulsiooni kontsentraati. Srednetoksichen (LD50 katseloomadel 180-580 mg / kg). Kozhnorezorbtivnoy on suur toksilisus. Lubatud jääkkogustest söödas B. 3 mg / kg. Vaata. Samuti fosfororgaanilised ühendid.

+++

turse, mille keemistemperatuur seebi-leelise lahusega pesu eesmärgil desinfitseerimine (desinfitseerimine) või eemaldada kõva peseb reostust. B. tehtud desinfitseerimisvahendid, pesumajad, in buchilnikah - puidust või galvaniseeritud õhukindlas pakendis kuni 40 või 80 kg kuiva pesu. Buchilniki paigaldatud seina ja katab seadme võimaldab avada neid laadimise, mahalaadimise ajal poole institutsioon. Vesi kuumutatakse auruga tarnitakse süütepool asub põhja. 1 kg kuiva pesu tarbib umbes 7-9 liitrit vedelikku, mis sisaldab 0,5-1% seebi ja sooda 0,2-0,5-1%. Keev pesu ulatub 10-40 minutit (sõltuvalt saaste). Pesemine nakatunud spoore moodustavaid baktereid, dekontamineeritud keetes 1,2% naatriumvesinikkarbonaadi lahusega hinnatud 1,5 tundi; statiiv, nakatunud bakterid ja toksiinid asporogenous, - samas lahuses 30 min.
järgmine »
= Mine sisu õpik =

Б

 1. "Acme" grupis kutsetegevuses
  Plan 1. töökollektiiv kui sotsiaal-psühholoogilised valdkonnas kollektiivse Acme. 2. organisatsiooni meeskonnatöö keskkonda välist seisukorda kollektiivset "acme". 3. Sotsiaal-psühholoogilised omadused töökollektiiv sisemise arengu tingimus kollektiivse Acme. Märksõnad: töögrupp, kollektiivse "acme" organisatsioonilise keskkonna töögrupp. -
 2. "Acme" grupis kutsetegevuses
  Plan 1. töökollektiiv kui sotsiaal-psühholoogilised Iole kollektiivse Acme. 2. organisatsiooni meeskonnatöö keskkonda välist seisukorda kollektiivset "acme". 3. Sotsiaal-psühholoogilised omadused töökollektiiv sisemise arengu tingimus kollektiivse Acme. Märksõnad: töögrupp, kollektiivse "acme" organisatsioonilise keskkonna töögrupp. -
 3. Sotsiaal-psühholoogilised omadused töökaaslasi sisemise seisundi kollektiivset "acme"
  Mõelgem kolm asjakohast (st vastava ..) Et meie arutelu sotsiaal-psühholoogilised omadused töökollektiiv: struktuur, ühtekuuluvuse ja akmeologicheskoj juhtimise funktsioone ta. Struktuuri töökollektiiv. See on keeruline vorm, mis hõlmab mõõtmisi või parameetrid, nagu näiteks: - ametliku staatuse mõõtmine - allutatud ametiseisundit süsteemi
 4. Psühholoog majanduses
  Kõige olulisem ülesanne majanduse psühholoogia - psühholoogilise toetuse kutsetegevuse juhtimine, mille eesmärk on parandada organisatsiooni juhtimise, üksikisiku ja grupi tegevust töötajate uuring psühholoogiliste probleemidega organisatsioonis. Probleemid psühholoogia juhtimise oma otsused nõuavad teadmisi tööpsühholoogia,
 5. V E D E N S
  Peamised sotsiaal-psühholoogilised nähtused sõjalise kollektiivse on kollektiivne suhteid, arvamusi, meeleolusid, vajadusi ja traditsioone. Samal ajal suhet sõjalise on keskne osa sõjalise kollektiivse psühholoogia. On põhjal nende kordne ja eksponeerida mitmete muude sotsiaalsete ja psühholoogiliste nähtuste nii positiivseid kui ka
 6. Meeskonnana on sotsiaal-psühholoogiline valdkonnas kollektiivse "acme"
  Kuigi traditsiooniliselt psühholoogia kui teaduse kuidas saavutada professionaalse kõrgused ja kõige kontsentreeritum (eriti) väljend - kui teadust, ees peale tema ilmutus, niiöelda superprofessionalizmu (mõiste AK Markova), tegeleb üksikute teema siiski tähelepanekud elu ja sotsiaalsed andmed humanitaarteaduste öelda, et teema tähelepanu
 7. Meeskonnana on sotsiaal-psühholoogiline valdkonnas kollektiivse "acme"
  Kuigi traditsiooniliselt psühholoogia kui teaduse kuidas saavutada professionaalse kõrgused ja kõige kontsentreeritum (eriti) väljend - kui teadust, ees peale tema ilmutus, niiöelda superprofessionalizmu (mõiste AK Markova), tegeleb üksikute teema siiski tähelepanekud elu ja sotsiaalsed andmed humanitaarteaduste öelda, et teema tähelepanu
 8. Organisatsiooniline meeskond töökeskkonda kui välist seisukorda kollektiivset "acme"
  Seoses asjaomase (.. St asjakohane), et meie arutelu elemendid organisatsioonilise keskkonna (või, nagu seda nimetatakse, organisatsiooniline kontekst) ning töökollektiiv, nende jaoks, vastavalt kaasaegse teaduslikke andmeid, võib sisaldada: organisatsioonikultuur, grupi ülesanded, autonoomia töörühmad, interaktiivne tagasiside, preemiaid ja tunnustust, koolitust ja nõustamist,
 9. Organisatsiooniline meeskond töökeskkonda kui välist seisukorda kollektiivset "acme"
  Seoses asjaomase (st vastava ..) Et meie arutelu elemendid organisatsioonilise keskkonna (või, nagu seda nimetatakse vayut, organisatsiooniline kontekst) ning töökollektiiv, nende jaoks, vastavalt kaasaegse teaduslikke andmeid, võib olla seotud: organisatsioonikultuur, grupi ülesanded, autonoomia töörühmad, interaktiivne tagasiside tunnustada, koolitus ja nõustamine,
 10. Sihid ja eesmärgid Spordipsühholoogia
  Peamised eesmärgid Spordipsühholoogia - uuring psühholoogiliste seaduste teket sportlased ja trennid oskusi ja omadusi vaja võistlusel osaleda, samuti arengut psühholoogiliselt põhinev koolituse meetodeid ja ettevalmistamise konkurentsi (Melnikov (toim), 1987, 199 ..). Nende eesmärkide saavutamine eeldab järgmisi konkreetseid eesmärke: 1.
 11. Psühholoogilised omadused töökaaslasi sisemise seisundi kollektiivset "acme"
  Esiteks, me keskenduda kolmele seotud meie arutelu psühholoogilisi omadusi töökollektiiv: struktuur, ühtekuuluvuse ja akmeologicheskih juhtimise funktsioone ta. Struktuuri töökollektiiv. See on keeruline vorm, mis hõlmab mõõtmisi või parameetreid, eelkõige: 1) formaalne staatus mõõtmine - allutatud ametiseisundit süsteem, mis moodustavad
 12. Organisatsiooniline meeskond töökeskkonda kui välist seisukorda kollektiivset "acme"
  Mis puutub seotud meie arutelu elemendid organisatsioonilise keskkonna (või, nagu seda nimetatakse, organisatsiooniline kontekst) ning töökollektiiv, neile, kirjanduse andmetel (. Kansanaho jt, 1990), võib sisaldada: organisatsioonikultuur, grupi ülesanded, autonoomia töörühmad, interaktiivne tagasiside, tasu ja tunnustuse, õppimise ja
 13. Üldistatud omadused sõjalise kollektiivse psühholoogia
  Oluline omadus tahes üldistatud sõjalise kollektiivse on orienteeritus (eesmärk), mis on süsteemi kollektiivne eesmärgid ja eesmärgid lühikeses ja pikas perspektiivis. See kohustus kajastub üldine nägu olulised sotsiaalsed üksused, olemust tema teod, ühishuvid, vajadusi, püüdlusi. Kuid selleks, et suurendada
 14. Mõiste "kollektiivse psühholoogia"
  Sisuliselt psühholoogia meeskond on need kohest psühholoogilised reaktsioonid, mis tekivad tänu inimsuhete koostoimeid teiste sõjalise meeskonna liikmed ja turvaline üldtunnustatud. Teisisõnu, see tekib käigus dialoogi, kes elavad koos, teenindus, vahiteenistuse, võidelda ja mis tahes muu tegevus, keerukas psühholoogiline
 15. Samm 1: Mäng "Trial seksuaalkasvatuse."
  Õpilased on jaotatud kahte rühma, millest üks on kaitsta seisukohta jaoks "seksuaalkasvatus" - "Advokaadid", teine ​​- "vastu seksuaalkasvatus" - "Prokurör". Kui meeskond on rohkem kui 7-9 inimest, on vaja luua ülejäänud kolmas rühm õpilasi "Žürii", arutades kaal kaitse argumente ja süüdistusi. Arutelus ja ettevalmistamine
 16. Häll. Tarkvara küsimusi teemal "sõjalise psühholoogia" eriala "Psühholoogia", 2012
  Ajalugu päritolu ja arengu psühholoogilist teadmisi sõjalise psühholoogia. Periodization ajaloost sõjalise psühholoogia. Objekt, teema ja peamised ülesanded sõjalise psühholoogia. Metoodilised põhimõtted sõjaajalugu olemusest ja rollist vaimse arengu. Tunnused närvisüsteemi struktuuri ja selle mõju elu ja töö sõjavägi. Mõiste vaimse kognitiivsed protsessid
 17. Sõjaline kollektiivne kui sotsiaal-psühholoogiline nähtus
  Kompleks korralduse militaarsete ja üksuste tähtis koht esmatasandi - ühik (arvutused, lahinguüksusi, meeskonnad jne). On nad nagu selle moodustumine, luua spetsiaalne haridus - kollektiivne psühholoogia, mis reguleerib ühist elu ja kutsetegevuse sõjaväelased. Kuid psühholoogilised nähtused on toode, mis on kollektiivse
 18. Vaimne seisund laevapere
  Selleks, et määrata olemus, sisu ja funktsioone vaimse seisundi laevapere protsessis teadus, palju tähelepanu pöörati selgitamiseks probleemi kollektiivse vaimse seisundi psühholoogiline teaduse. Selle Analüüsi tulemusel jõuti järeldusele, et kui ka individuaalse ja kollektiivse vaimse seisundi ei saa taandada ainult tundeid või emotsionaalse
 19. Psühholoog organisatsioonis
  Tööstus-organisatsiooni psühholoogid töötavad organisatsioonid järgmistes valdkondades: - töötajate valiku ja nende jagamine töö - arengu hindamise vahendid valik, jaotus, at-testatsii (klassifikatsioon) ja edendamisel teenistujad - õigsuse kontrollimine testimise vahendid - Professiografichesky analüüs - arengu ja tarkvararakenduse
 20. Võimalusi mõjutada ülem kollektiivse psühholoogia
  Nagu teada, kõrgkvaliteetse sõjalise juhtkonna (osad) ei piirdu tegelikku organisatsiooni tegevuse ametnik. See hõlmab isegi reguleerimise sisemine (sotsiaalse ja psühholoogilise) protsessid, ennetamiseks ja lahendamiseks hävitava konflikti lahendus paljude teiste psühholoogiliste probleemidega. Kõik see - mingi "sisemine juhtimine". see on