meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

ЭEbsteini (Ebshtayna) defekt (ebanormaalsust Trikuspidaalklapi)

Ebsteini VE (Ebsteini W.) (1836-1912) - arst Göttingeni.

Seotud patoloogiat sorteerimis- vere paremalt vasakule läbi foramen ovale või kodade vaheseina defekti. Peamised probleemid anesteesia ajal on areng Paradoksaalne bronhospasm induktsiooni ajal ja hüpokseemia tänu suurenenud sundi.

Adams-Stokes sündroom

Vaata. Adams (Adams) Stokes sündroom.

Edwards [Edwards] sündroom (trisoomia kromosoomi 18 trisoomia kromosoomi 18)

Seal on polühüdramnion, loote aktiivsus on nõrk, väike platsenta ühe nabanööri arter. Seal on psühhomotoorse alaarenguga hüpoplaasia skeletilihaste 90% südame defekte (VSD, arterioosjuha, kopsu stenoos), juhataja kt, kõrge suulagi, micrognathia, mikrostomiya, lühike rinnak, neerupuudulikkus, paindumine deformatsioonid sõrmede, lühike sõrmed, madala asetusega kõrvad. Võimalik diverticulum Haeckel, kõrgtaseme diafragma, soole malrotation, meningomyelocoele, huule- või suulae, choanal atreesia, trahheoösofageaalne fistul, anal atreesia, hemangioma, hüpoplastilise harknääre, kilpnääre ja neerupealiste kõrvalekaldeid ribi skolioos.

Anesteetilised seotud probleeme olemasoleva süsteemi häired. Tegemist võib olla raskusi intubatsiooni, kui 0,14: 1000; M: F - 1: 3.

Eisenmengeri keeruline

W. Eisenmengeri (Eisenmengeri V.) (1864-1932) - Austria arst.

See sisaldab pulmonaalne hüpertensioon, südamesiseselt rööptakisteid ja hüpoksia. Vähendades PR ohtlik, sest võimalus suurendada sundi, kuid kasutada vasoaktiivsetele ravimid, jälle. tilise järgnevate hüpoksia hüperkapniata tõusu põhjustada pulmonaalne hüpertensioon.

On suur oht asüstooliast anesteesia ajal. Tüüpiliselt väga aeglane küllastumine sissehingatud anesteetikume, mis halvendab olukorda, kuna depressioon müokardi või suurendada pulmonaalse vaskulaarse resistentsuse, kui kasutatakse naerugaasi. Eelistatavalt ketamiin.

Eulenburgi [Eulenburgi] haiguse

Vaata. Paramüotoonia kaasasündinud.

Eulenburgi paramüotoonia

Vaata. Paramüotoonia kaasasündinud.

ekseem

Nahahaigus allergilise iseloomuga. Tavaliselt seotud ala küünarnuki ja põlveliigeste siiski kahjustatud piirkonda võib olla laiem.

Võib eeldada kõrvalnähtude ravimitest, mis põhjustavad histamiini vabanemine (nt morfiin, tubokurariin).

Ekzofalos

Vaata. Omfalotseele.

Ectrodactyly, ektodermaalse düsplaasia, suulaelõhedega sündroom (EMÜ sündroom)

Kaasasündinud koos autosoomne dominantne pärandist. Avaldub Plaza central jäseme osad (ectrodactyly), tulemusena harja - kujul küüniseid. On olnud ühe või kahepoolne huule- suulae, kerge, hõre, õhukesed juuksed, kulmud ja ripsmed, ja kuiv # k0, mikrodontiya stenoos pisar kanalid, hüpoplastilise rinnanibusid rinnaga, blepharophimosis, valguskartus, ülalõua hüpoplaasia, mitu pigmendiga pigmendilaigus ühepoolne agenees neeru, vesineeruvaagnat, kahekordistades vaagna ja kusejuha. Vihma hypospadias, cryptorchidism, atreesia päraku, kubeme song, alaarenenud füüsilist arengut. raske intubatsiooni võivad tekkida.

Erisoovitusest uimastite kasutamine anesteesia, nr.

Ehlersi-Danlos sündroom (-Rusakova) sündroom (giperelasticheskaya nahk, naha elastseks, desmogenez ebatäiuslik, ebatäiuslik desmogenez Rusakova)

Ehlersi E. (E. Ehlersi) (1863-1937) - Taani nahaarst. Danlos

[Danlos H.] (1844-1912) - prantsuse arst. Rusakov AV

(1885-1953) - Vene patoloog.

See on grupp sidekoe haigus, mis kahjustab nahka ja liigeseid ning erinevad tüüpi pärandi kliiniliste tunnuste ja biokeemiliste defekt. Olenevalt on päritud autosoomne dominantne või autosoomne retsessiivne viisil. Seal on suurenenud liikuvus liigestes, õhuke ( "klaas") naha suurenenud haprus veenides ja arterites, haprus limaskesta hingetoru. On ka teisi diafragma songa, diverticula seedetrakti, murrab suure laeva, soolestik ja kopsud. Seal Mitraalregurgitatsioon, südame juhteteede häired, kajastamata ekstravasatsioon intravenoosselt vedelikke. Tüüpilised sünnitusabi probleemid on enneaegne sünnitus ja intensiivne verejooks. Aneurysms võib põhjustada iseeneslikke rebend aju ja teisi laevu. Aeg minna narkoosi tromboos ja spontaanne pneumotooraks. Intubatsioon võib põhjustada ulatuslikke verevalumid, hingetoru.

Sa pead uchityvayut olemasolevaid rikkumisi. Kui klapp prolaps nitralnogo vaja antibiootikume. Vajab ostorozhnost kasutusele sondid, veeni kateteriseerimine ja muud manipulatsioonid. Lihasesisese süste on ebasoovitav. In intravenoosset infusiooni võib Ekstravaskulaarsed vedeliku sissepääsu. Konkreetsed soovitused teatud ravimite kasutamine üldnarkoosi ei ole. Ajal toimingute läbiviimisel tuleb oodata verejooksu suurenenud. Regional anesteesia meetodit ei ole soovitatav. KUI 1 100 OOO.

Ellis-van Creveld [Ellis van Creveld] haiguse (mezoektodermalnaya düsplaasia, düsplaasia hondroektodermalnaya)

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Seal on väike kasv, sümmeetriline lühendamine tingitud jäsemete distaalse, polüdaktüülia käte ja jalgade, extra varbad, hüpoplaasia küüned, juuste väljalangemine, hõre haprad juuksed. Kaasasündinud südamerikete vaheseinad avastatakse 50% patsientidest. Sageli Nam kohal. Huule- ja alveoolide protsessi ülalõualuu võib tekitada raskusi intubatsiooni.

Valides anesteesiameetodi konto hingamise ja südame kahjustused.

Elsahi-Waters [Elsahy-Waters] sündroom

Vaata. Brahimi skelett-suguelundite sündroom.

Endokriinsüsteemi neoplaasia I tüüpi

Vaata. Werner sündroom.

Endokriinsüsteemi neoplaasia II tüüpi

Vaata. Mitu endokriinsüsteemi jämesoole II tüüpi.

Endokriinsüsteemi kasvaja tüübist III

Vaata. Mitu endokriinsüsteemi jämesoole III tüüpi.

Enhondromatoz ja hemangiomas

Vaata. Marffuchi sündroom.

Myalgic entsefaliiti (nõrkus poslevirusnaya)

Vajadus parandada hoolt doosis valuvaigistid ja mitte-depolariseeriv lihaslõõgastid tõttu nõrkus ja lihasmassi kadu. Rasketel juhtudel kaasamine südamelihase on suur oht anesteesia.

Entsefalopaatia infantiilne alaägeda nekrotiseerivat

Vaata. Leia sündroom.

entsefalotseele

Vaata. Traumaatiline aju fyzhi.

Bulloosepidermolüüs kaasasündinud (Goldscheider tõbi, Koebner tõbi)

Haruldane kaasasündinud haigus. Põiendepidermolüüs on grupp genodermatosis avaldub villid naha ja limaskestade või surve kohas vigastuse või spontaanselt kuumutamisel. Kas päritud autosoomne dominantne ja autosoomne retsessiivne viisil. Naha ja limaskestade ville lihtne, kui vajutada, haavade ja minimaalse trauma.
Enamik naha trauma märkida juhul, kui on rakendatud jõud mööda pinda. Risti vajutades vähem traumaatiline. Kokkupuude naha ja limaskestade tuleks hoida minimaalsena.

On kolm vormid haiguse: põiendepidermolüüs lihtne põiendepidermolüüs düstroofsete põiendepidermolüüs ja articulate. Kõige raskem on viimane kujul. Lapsed surevad tavaliselt varases lapsepõlves sepsise. Düstroofiaga kujul torkima vigastused sõrmed arendada psevdosindaktiliya, söögitoru ahenemine. Krooniliste infektsioonide ja alatoitluse põhjustada aneemiat ja hüpoalbumineemia. Patsiendid harva ellu rohkem kui 20 aastat. Haigust mõnikord ka koos porfüüria (vt. Bulloosepidermolüüs porfirichesky) amüloidoosist, hulgimüeloom, suhkurtõbi, hüperkoagulatiivsete häired.

Üldiselt kasutatakse raviks fenütoiin, retinoid. kate kortikosteroide kasutatakse sageli, kuid selle tõhusus ei ole tõestatud. Kui kasutate plaaster, turnstiles, vererõhu mõõtmiseks abil kätised, liim EKG elektroodid võimalik nahakahjustusi moodustada pulli. Vastavalt mansett mõõtmise seade peaks panna kiht puuvill. Veresoonte kateetrid on parem Hemming nahale kui plaaster määrata. Anesteesia kasutatakse tavaliselt üle kaasuvad haigused, hammaste väljatõmbamine, kirurgilist sekkumist, avanenud söögitoru strictures või pärak. Näomaski tuleks nahale ilma olulise surve. On soovitatav määrida näonahale ja näomaski GCS-salvi.

Kui kasutate kanalis nasogastraalseid tuleb meeles pidada, et lamerakk epiteeli suuneelule ja söögitoru on rohkem vastuvõtlikud trauma kui silindrilise epiteeli hingetoru. Hõõrdumine orofarüngeaalset hingamisteede kahjustus, mis viib moodustamine suur pulli tekkimist veritsuse riski. Nina juha ei ole eeliseid. Söögitoru stetoskoop ei tuleks samal põhjusel, et peatada verejooksu purunenud vesivillid edukalt kasutatud kudede ligunenud adrenaliini. Hingetoru intubatsiooni ei vii tavaliselt komplikatsioone kõri, hingetoru või. Soovitav on määrida tera larüngoskoobi ja Hingetoru. Võimalik raske intubatsiooni tõttu mikrosoomidega põhjustada löövet. Suurenenud risk kaotada kaaries hambaid.

Lastel liigesekõhre kujul epidermolüüs kui kõik mõjutatud epiteel, on suur risk kahjustada kõri ja hingetoru ajal intubatsiooni. Juhtudest postintubatsionnyh subglottic stenoos. Vastsündinud induktsiooni saab sisse hingata anesteetikume, toidab peaga kork, mitte näomaski.

Anesteesia pindmist sekkumiste soovitas ketamiini tarbimist. Vastunäidustused inhalatsioonianesteetikum ei ole teada. Tervendamine röga alates LDP läbi, kui see on hädavajalik.

Regional anesteesia võib kasutada üksi või osana üldnarkoosi. IF 01:50 LLC.

Põiendepidermolüüs porfirichesky

Vaata. Porfüüria naha hiljem.

Vastsündinud äge epidermolüüs

Vaata. Ritter tõbi.

epilepsia

Kesknärvisüsteemi häired, mis ilmuvad regulaarselt suur või väike krambid. See tekib eluea jooksul 2-5% elanikkonnast. See võib olla tingitud sünnitrauma, hüpokaltseemia, hüpoglükeemia, peatrauma, ajuveresoonkonna haigused, ajukasvaja.

Epileptiline staatus (vanaema!) Kui kestust krambid on 30 minutit või rohkem, see on eluohtlik seisund. Suremus võib ulatuda 20%. Tavaliselt staatuse kestab kuni kaks päeva koos konfiskeerimiste arv 4-5 tunnis. Pikaajalise staatuse motoorse aktiivsuse skeletilihaste on sageli vähenenud ja krampide saab tuvastada ainult EEG. Kohustatud hoidma hingamisteede avatusele, hapnikravi ja teostada vajaduse korral abiseadmete ventilaator. Kuna tavaliselt kasutatakse krambivastaste diasepaam (2 mg / min veenisiseselt saavutamiseks lõpetamist krambid või 20 mg) ja fenütoiin (50 mg / m), mille. See vähendab kordumise tõenäosust krampide pärast langetav toime diasepaami. Kasutamine fenütoiin suurendab vastupidavust patsiente pankurooniumbromiid, vekuroonium ja alkuroniumu kuid mitte atrakuuriumiga. Toksilist toimet fenütoiin pärsib kohta maksa-, mis võivad tekkida anesteesia suurendades toimeaeg narkootikume.

Kui pikenenud krambid, võib nõuda manustamist lihaslõõgastid ja üle kontrollitud mehaaniline ventilatsioon. In preoperatsioonilisi perioodil võimalik krambid ülesütlemise tõttu ravimeid, nii et patsiendid saama oma tavalist krambivastast ravi enne ja pärast operatsiooni.

Anesteesia on vaja uurida mõju antikonvulsantide (rahustid, ensümaatiliste muutused), samuti mõju narkoosi kohta elektrilise aktiivsuse kesknärvisüsteemi (parandab enfluraan). Märkimisväärselt suurenenud krampide kõige inhalatsioonanesteetikumid sealhulgas lämmastikoksiidi. Kuid kohaldamise halotaanita ja isofluraangi krambid on väga haruldased. Metoheksitaal võib suurendada aktiivsust epileptiline fookus. Kui kasutatakse ketamiini võib olla ettearvamatu reaktsioone. Suurtes annustes fentanüüli (200-400 mg / kg) ja sufentaniil (40-160 mg / kg) suurendada krampide aktiivsust ajus. Seal on kirjeldatud krampe ja häired lihastoonust patsientidel propofooli, nii et see on parem mitte kasutada. Seif ravimid on tiobarbituraty, bensodiasepiinid, isofluraangi, halotaanita, dezflyuran.

Ajal tõmblev arestimise võimalik hammaste väljalangemist. Pikaajaline kasutamine krambivastast fenobarbitaal võib suurendada aktiivsust Mikrosoomsete maksaensüümide. Selline olukord viib mõnikord muutus biotransformatsioonis mõned valuvaigistid ja viinud, cheniyu nende süsteemset toksilisust. Lokaalanesteetikumid võivad põhjustada krampe, isegi madalatel kontsentratsioonidel, seega maksimaalne ohutu, tuleb annust vähendada. Eelnevalt on võimatu eeldada vajaliku annuse tiopentaaliga. Kõrvaltoimeid antikolvusantide hulka leukopeenia, aneemia ja hepatiit kasutades fenütoiin; Pankreatiit ja maksapuudulikkus alates valproaadi; aplastiline aneemia ja kahjustused müokardi karbamasepiini.

Escobar sündroom (mitme pterygium sündroom)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. On olnud tiiva voldid kaelal ja painutaja- pindade kätele ja jalgadele. On hüpoplaasia lihaste ja liigeste kontraktuurid. Seal allavaje sajandi suulaelõhe micrognathia, skolioos, hemivertebrae ja fusion selgroolüli.

Tehnichskie võimalik raske intubatsiooni, regionaalpoliitika rakendamiseks blokaadid ja millega patsient operatsioonilaual.

Erb-Goldfama haigus

Vaata. Myasthenia raske.

multiformne erüteem

Vt. Stevens-Johnsoni sündroom.

erythema eksudatiivsete

Vt. Stevens-Johnsoni sündroom.

Eritrogenez ebatäiuslik

Vaata. Blekfana-Diamond sündroom.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Э

 1. Evsyukova NI .. psühhopedagoogiliste tingimused teket valmisolek noortele meestele eelnevalt kutsumist vanuses teenima relvajõududes: monograafia 2009
  Esitatud monograafia on pühendatud uurimus psühhopedagoogiliste tingimused teket valmisolekut noorte meeste eelnevalt kutsumist vanuses teenima kaitseväes. Erilist tähelepanu pööratakse õpilaste aktiivsust lähenemist haridusele ja teket isiksuse tuleviku sõdur. Sisu analüüs ajaloolise ja pedagoogiliste aluste isamaaline kasvatus, pedagoogilise mõisted
 2. Sisuliselt haridus personali süsteem
  Haridus personali relvajõudude põhineb sätted ja nõuded on sätestatud: - põhiseaduse ja seadustega Venemaa; - Presidendi seadlused ja määrused Venemaa; - Vene Föderatsiooni ja sõjalise vande sõjalise määruste relvajõudude; - Mõista ja direktiivide vastavate komandöride
 3. Vopros49 reproduktiivtervise
  Reproduktiivtervis - inimese füüsilise, vaimse ja sotsiaalse heaolu kõik esemed, mis on seotud reproduktiivse süsteemi kõigis eluetappides. Reproduktiivtervis tähendab seda, et inimesed võivad viia rahuldav ja turvalist seksuaalelu ning et ta on võimeline kandma last, ja ise otsustada, millistel tingimustel, kus ja kui tihti seda teha. nendel
 4. Üldised omadused õppeprotsessi
  "Oluline on, et haridus läks mõte õpilaste veendumuste, uskumused -. Kui usk harjumusi nii juurdunud, et isik allub neid enne kuuletuma, vaid siis, kui see on osa tema olemusest." / K. Ushinsky / Kesk kategooriad teaduslikku arusaama õppeprotsessi ja tööalane koolitus
 5. Juhtimise põhimõtted õpilaste terviklikku pedagoogilise protsessi
  Sõjalise õpetaja mängib juhtivat rolli organisatsiooni kadettide ja õpilaste tegevust. Tema pedagoogiline juhend on suunatud avab oma aktiivsus, iseseisvus ja algatusvõime. Mistõttu suureneb ka pedagoogilise juhtimise kombinatsioon põhimõtte arendamise initsiatiivi ja eneseusaldust õpilastele. Olulist rolli organisatsiooni täielik pedagoogilise protsessi
 6. eessõna
  Väljaõppe käsiraamat paljastab teooria ja praktika haridus sõjaväelased relvajõudude Vene Föderatsiooni. See annab ülevaate struktuuri, sisu ja meetodid sõjalise hariduse kaitseväeteenistusest põhjal kaasaegse saavutusi üld- ja sõjalise hariduse ja psühholoogilise teadused. Raamat põhineb terviklik kontseptsioon isiksuse sõdur kogu
 7. Õpik. Teooria ja praktika haridus sõjaväelased relvajõudude Vene Föderatsiooni 2003
  Väljaõppe käsiraamat, valmis osakonna Pedagoogika sõjalise Ülikool, arutleb ajaloolisi ja pedagoogilisi aspekte teooria ja praktika haridus sõjaväelaste Vene armee aluseid haridus, teooria haridus ja sõjatehnika tänapäeva tingimustes ja selle parandamise võimalused. Eesmärgid, eesmärgid, põhimõtted, meetodid ja vormid haridus relvajõudude
 8. KOKKUVÕTE
  Integratsioonilähenemisviisi vahendina teadustulemuste on võimalik teha kindlaks eri lõimumisprotsesside Vene haridus: Saksamaa, üksustevaheline, ametijuhendi. Integreerimisprotsesse arendada järgmistes valdkondades: integratsiooni ajaloolist ja kaasaegset kogemus sõjalise ja kõlbeline kasvatus; lõimumisprotsesside sõjalise
 9. Kriteeriumid ja taseme õpetaja professionaalsusest
  Õpetaja professionaalsus - see on lahutamatu omadus isiksuse õpetaja, eeldades erialaseid tegevuse ja olemasolu õpetaja kombinatsioon professionaalselt oluline psühholoogiline omadused, pakkudes tõhusat lahendust probleemidele professionaalse pedagoogilise koolituse ja hariduse (lapsed, täiskasvanud õppijad). Professionaalsus peab õpetaja vastama mitmetele
 10. Kriteeriumid ja taseme õpetaja professionaalsusest
  Õpetaja professionaalsus - see on lahutamatu omadus isiksuse õpetaja, eeldades erialaseid tegevuse ja olemasolu õpetaja kombinatsioon professionaalselt oluline psühholoogiline omadused, pakkudes tõhusat lahendust probleemidele professionaalse pedagoogilise koolituse ja hariduse (lapsed, täiskasvanud õppijad). Professionaalsus peab õpetaja vastama mitmetele
 11. Sisuliselt pedagoogilise acmeology
  Koolipsühholoogia - teadus, kuidas saavutada professionaalsus töös õpetaja. Õpetuse sisu acmeology määratud spetsiifikat tööjõu see elukutse. Objekti õpetaja töö on psüühika teise isiku, kes on aktiivne partner pedagoogilise protsessi, millel on oma eesmärgid, motiivid, nende loogika käitumist, samuti selles protsessis
 12. Sisuliselt pedagoogilise acmeology
  Koolipsühholoogia - teadus, kuidas saavutada professionaalsus töös õpetaja. Õpetuse sisu acmeology määratud spetsiifikat tööjõu see elukutse. Objekti õpetaja töö on psüühika teise isiku, kes on aktiivne partner pedagoogilise protsessi, millel on oma eesmärgid, motiivid, nende loogika käitumist, samuti selles protsessis
 13. Ajaloo- ja pedagoogilise analüüsi sõjalise hariduse Vene armee ja merevägi
  Praegune arengustaadiumis Vene Föderatsiooni relvajõudude asetamist suurenenud nõudmised personalile juhtkonna organite haridustöö, oma äri, professionaalne, universaalne, moraalne ja võidelda ja muud omadused, loob uusi väljakutseid sõjalise hariduse. Üks viise, kuidas teoreetilisi ja praktilisi üldistus edasine parandamine hariduse
 14. BN Chumakov. Valeology loengukursuse 2000
  Õpikute "Valeology" sisaldab 16 loengut, mis peegeldavad mitmesuguseid teoreetilisi ja praktilisi mittetraditsiooniliste mõjutavad tegurid inimeste tervisele. Raamatus analüüsitakse andmeid üksikasjalikult sotsiaalse meditsiin, füsioloogia, motoorset aktiivsust, toitumine, vaimne hügieen. Küsimused seksuaalelu, kultuuri side kodus, koolis ja tööl. ABC
 15. Pedagoogilise protsessi lahutamatu nähtus
  Üleskutse päritolu õpetajakutse näitab, et spontaanselt esinevad raames oma diferentseerumine ja integratsioon on viinud esimene diferentseerumine ja siis otseselt vastu koolituse, hariduse ja arengu: õpetaja õpetab ja õpetaja Koolitab ja areneb. Kuid keset XIX sajandil. kirjutistes progressiivne kasvatajad peavad kõik vastama rohkem informeeritud
 16. Kursuste. Psühholoogilised aspektid isamaaline kasvatus noorte (süsteemis kohustusliku koolituse kodanike ajateenistusse), 2011
  Sissejuhatus psühhofüsioloogilist probleemi noorte objektina sõjalis-patriootliku hariduse sõjalis-patriootliku hariduse: laadi, sisu ja süsteemi tõhususe sõjalis-patriootliku hariduse ja selle kriteeriumide Järeldus allikate loetelu
 17. Metoodiline alusel teadus
  Teaduslikud määratletud meetodite dialektiline mõtteid suhe teooria ja praktika, süstemaatiline lähenemine uuring nooruki isiksus. Täpsemalt teadusliku metoodika Teadusuuringud hõlmavad põhisätted psühholoogilise teooria tegevus (Leontiev, BF Lomov); metoodilisi põhimõtteid erinevus ja akmeologicheskoj psychodiagnosis (K. M. Gurevich, VA Bodrov,
 18. Rakendamise tingimused süsteemi struktuurset lähenemist kasutati osaliselt (laev)
  Haridus kui süsteemne struktuurseid teket samal kõigil tasanditel organisatsiooni. Elementaarne, lihtsa õpetliku teo ja kõrgeim süsteem on alati olemas struktuurielemendid eespool loetletud. Konkreetne riigi haridussüsteemi kõikidel tasanditel ja laval on defineeritud haridusliku olukorra. Hindamise, võõrandamise olukorda uue soovitud riigi defineeritud