meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

ХHallermanna-Shtrayffa [Hallermann-Streiff] sündroomi (oculo-alalõuaga perifastsiaalselt sündroom)

Võimalike pärilike haiguste iseloomustab kombinatsioon näo kolju hüpoplaasia ja dwarfism. Ahenemine ülemiste hingamisteede põhjustab komplikatsioone: hingamisraskused ja obstruktiivse uneapnoe. Seal on kaasasündinud kae, mikroftalmia, Kaarjas taevas mikrostomiya. On mikrotsefaalia, nüstagm, kõõrsilmsuse, mitu silma anomaaliad, glaukoom, lordosis, skolioos, kitsas rind, syndactyly, cryptorchidism.

Raske intubatsiooni tõttu micrognathia, rabedad hambad ja hüpoplaasia nina. Konkreetsed soovitused valik seal narkootikume. M: F - 1: 1.

Hammana-Rich [Hamman-Rich] sündroomi (idiopaatiline pulmonaalne fibroos, Hammana-Rich haigus)

L. Hamman (Hamman L.) (1877-1946) - ameerika arst.

Rich A. (Rich A. R.) (1893-?) - Ameerika arst.

Arvatavasti autosoomne dominantne muster pärandist. Haigust iseloomustab kiirestiprogresseeruva fibroos dtsffueiym tekkega hüpertensioon, pulmonaalne kopsu- ja südame. Iseloomustab kasvav hingeldus, tsüanoos, polütsüteemia, sõrme deformatsiooni kujul trummipulgad. Arenenud raske paremal südamepuudulikkuse ja kopsu südame. X-ray uurimine näitas, hajusa kopsu fibroos. Haigus kaasneb suurem IgA kontsentratsiooni.

Kui anesteesia tuleks kaaluda kopsu- ja südamehäired.

Huntingtoni korea

Huntington G. X. (Huntington) (Huntington G. S.) (1851-1916) -

Ameerika neuroloog New York.

See on degeneratiivne kesknärvisüsteemi. Seda iseloomustab atroofia ajutuumades ja putamen'ist ja vähem globulus pallidum. In põhineb biokeemiliste häire kujul puudus atsetüülkoliini basaalganglionidesse samuti selle sinteziruschih ensüümid - atsetüültrans- ja gammaaminobutirovoy happe (GABA). Mõned sordid haiguse (puudust GABA) edastatakse autosoomne dominantne viisil. Enamasti näinud 35-40 aastat. Avaldub järk dementsus koos horioatetozom. Kaasamine neelu lihased võivad põhjustada püüdlus komplikatsioone. Paljud inimesed enesetappu. Tüüpiliselt algusega haigus või surm kestab keskmiselt 17 aastat. Ravi on sümptomaatiline: kasutamist gapoperidol või kloorpromasiinile, butüürofenoonid, fenotiasiinil.

On seisukohal, et eelistatakse inhalatsioonanesteesia. Induktsiooni ajal, tuleb kindlasti kasutada vastuvõtt Selick aspiratsiooni ja muud meetodid ennetamiseks. Tiopentaal võib põhjustada pikaajalisel apnoe tõttu generaliseerunud toonilis spasm, mistõttu on parem mitte kasutada, või kasutada ettevaatusega. bensodiasepiinide (midozolam) sobib induktsiooni. Edukalt kasutatakse propofooli ja trakrium. Esinemine patoloogiline pseudocholinesterase võib suurendada mõnedel patsientidel ajal toime suktsinüülkoliiniga.

Hanharta [Hanhart] sündroom

Vaata. Aglossia-adactylism sündroom. Hartnapa [Hartnup] haiguse

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Haigus algab esimese paari kuu jooksul elu, mille sümptomid mogyt väheneb vanusega. Aluseks transpordi funktsiooni rikkumise soole limaskesta rakkudes ning proksimaalse neerutuubulitesse, mille tulemuseks on häiritud adsorptsiooni trüptofaan ja teiste aminohapetega. Arendab endogeenne defitsiit nikotiinhape. Eksponeerimine suurenenud naha tundlikkust ultraviolettkiirgusele (punetus, ketendus, villid). Seal on ataksia, trohheiline hüperkineesia, kavatsusega värisemine, suurenenud periosteaalse refleksid, nüstagm, lähenemise, vaimse muutused (depressioon, foobiad, hallutsinatsioonid), kalduvus kolaptoidnym Ühendriigid ja tugev peavalu. On hepatosplenomegaalia ja osteoporoos.

Anesteesia tuleks arvesse võtta olemasolevaid häireid.

Hutchinson-Gilford (Zhilforda) sündroom

Vaata. Werner sündroom.

Hay-Wells [Hay-Wells] sündroom

Võimalik raske intubatsiooni tõttu hüpoplaasia ülalõualuu.

Henda-Shyullera-Krischensa haigus (Shyullera haiguse gistokistoznaya granuloomist, histiotsütoos, lipiidide granulomatoosiga)

Hend A. (Hand A.) (1868-1949) - Ameerika lastearst. Shyuller A. (Schuller A.) (1874-1958) - Austria neuroloog ja psühhiaater. Christian X. A. (Christian NA) (1876-1951) - ameerika arst.

Üldistatud rasva gistitsitoz luu, eriti kolju; kaasas hävitamine luu, eosinofiilia ja kogunemine sisaldavatest rakkudest kolesterooliestrid. Seal suhkruta diabeedi elektrolüütide häired, maksakahjustus, pantsütopeenia, hingamishäired, kaasates kõri. Patsiendid võivad saada hormoonid.

Vajalik leevendust VE häired. Võimalik raske intubatsiooni tõttu vähenenud läbimõõt. Anesteesia tuleks kaaluda hingamisteede ja maksa kahjustused.
cherubism

Kiud osteodysplasia alalõua. Võimalik hingamisteede obstruktsiooni suudme juures suure kõlarid. Vahel intubatsiooni võimatu. Teil võib tekkida vajadus hädaolukorra tracheostomy. Plastiline kirurgia võib kaasneda raske verekaotus.

Hippel-Lindau (von Hippel-Lindau) sündroom (haigus)

Vaata. Hippel-Lindau sündroom.

Hirfordta [Heerfordt] sündroom

On vormis sarkoidoosi iseloomustab kahepoolsete uveiidile parotiit ja kerge hüpertermia kombinatsioonis halvatuse näonärvi (50-70%).

Usutakse, et mehaanilise surve projektsioonis näonärvi operatsiooni ajal ja anesteesia võib viia halvatus see operatsioonijärgselt.

Hodgkini tõbi (Hodgkini tõbi, krooniline pahaloomuline lümfomatoos, Paltaufa-Sternberg haiguse reticulosis fibromieloidny)

T. Hodgkini (Hodgkini Th.) (1798-1866) - Inglise arst. P. Paltauf (Paltauf R.) (1858-1924) - Austria patoloog.

Sternberg (Sterberg) (1872-1935) - Saksa patoloog.

Avaldub kroonilise lümfisõlmede, põrna suurenemine ja (sageli) maksa, aneemia ja palavik. Seal on eeldus viiruse haiguse olemust. Transformeerumine lümfotsüüdid (Reed-Sternberg rakud ja Sternberg-Berezovski) viib põletikuline lümfoidne ja eosinofiilne infiltratsioon ja fibroos. Tavaliselt haiguse algab valulik suurenemine emakakaela lümfisõlmed. See võib tekitada raskusi intubatsiooni. Kaasamine keskseinandi lümfisõlmede viib kokkusurumine hea õõnesveeni. Sageli on kopsuhaigus, maksa ja põrna. On perifeerne neuropaatia, ja kokkusurumine seljaaju kasvaja. Patsiendid võivad saada kortikosteroidide ja tsütotoksiliste ainetega.

Anesteesia, võetakse arvesse olemasolevaid rikkumisi ja medikamentoosset ravi.

Holt-Oram [Holt-Oram] sündroom (käe-südame sündroom)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Haraktertsu sünnidefekte südame seinad (VSD, kodade vaheseina defekti, avatud arterioosjuha, koarktatsioon, kopsu stenoos, mitraalprolaps). On olnud tsüklit. poplaziya trehfalangovy ja ma pöialt, suulaelõhe, skeleti anomaaliad (hüpoplaasia tera ja rangluu, skolioos, lehterjas deformatsioon rinnak, syndactyly).

Anestesioloog peab arvestama skeleti ja südame-veresoonkonna haigused.

Metafüüside chondrodysplasia tüübist Mc Cusick [McKusick] (juuste hüpoplaasia ja kõhre)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Iseloomustab kääbuskasvuga mõjutab peamiselt kaugema jäsemetele. Juuksed, ripsmed ja kulmud hõre, õhuke ja kerge. Võimalik aneemia, malabsorptsioonist sooles, soole aganglioz, vähenes rakuline immuunsus, lümfoom, nahavähk ja gastrointestinaalse vähi, primaarne maksavähk. Herpespõletikku on väga raske.

Anestesioloog peab toimuma cupping vee ja elektrolüütide tasakaalu ning tugineb olemasolevatele häired.

chondrodystrophy

Vaata. Akondroplaasia.

Vastsündinud Chondrodystrophy koos polüdaktüülia I tüüpi (lühike ribi, polüdaktüülia tüüpi sündroomi Saldin-Noonan [Saldino-Noonan])

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Seda iseloomustab ebaproportsionaalse lühendamine jäsemed, polüdaktüülia käte ja jalgade, kitsas rind, mõõdukas alatoitlus, turse ja ägeda hingamispuudulikkuse, mis on surma põhjuseks vahetult pärast sündi. Võimalikud vead südame ja suurte veresoonte, neeru anomaaliad (polütsüstiliste hüpoplaasia, agenees), atreesia või stenoos seedetrakti, osalise pöörlemise sooles.

Anesteesia tuleks kaaluda süsteemse rikkumisi.

Kromosoomide 8 trisoomia sündroom

On olnud hulgiväärarendite näo (tuntud otsaesine, lai nina, kõrge Kaarjas suulae, suulaelõhe, turricephaly) ja lihasluukonna (pikk seisak ja torso, uppunud rinnak, pikk ja sihvakas sõrmed ja varbad, "kitsas õla ja vaagna sukahoidjad, ühine kontraktuurid pluss ribid ja selgroolüli, lühike kael, küfoskolioosi). Seal on vesipea, optiline atroofia, kuseteede väärareng (vesineeruvaagnat, kusejuha kitsenemine), südamehaiguste ja veresooned. Paljastab hilinenud mootor ja kõne areng, aplastiline aneemia, leukopeenia. IF 01:50 LLC; M: F - 3: 1.

Tegemist võib olla raskusi intubatsiooni. Anesteesia tuleks kaaluda süsteemse rikkumisi.

Kromosoomide 18 trisoomia

Vaata. Edwards sündroom.

Kromosoomid on habras sündroom

Vaata. Fragile X sündroom.

Krooniline granulomatoossete haiguste

Kaasasündinud (seostatakse X kromosoom) rikkumise fagotsütoosi, mille tagajärjel langes infektsioonidele. Kopsuhäireid sest granuloomide.

Anesteesia võimaldab hingamisteede haigused. Pärast operatsiooni läbiviimiseks ennetamise nakkushaiguste komplikatsioone.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Х

 1. Innervatsioon süda ja tema laevu
  Süda innerveerivad kolme liiki närvidega: mõistvalt, parasümpaatilise (mootori või efferent) ja sensoorsete (aferentseid). Nende allikateks on süda ja närvid haru, mis järgneb süda, pindmine ja sügav närvipõimikule asub kaare aordi ja kopsuarteri tüve ja põimik intraorganic, mille elemente levitatakse kõikides kihtides südame seina
 2. Vaheseina ja diagonaal haru
  Vaheseina oksad erinevad anterior vatsakeste filiaal täisnurga all ja tungivad sügavale vatsakeste vaheseina. Arv vaheseina oksad võivad olla erinevad. Mõnikord esimese vaheseina haru on diameeter piisav angioplastika ja stentimisprotseduuride. Esinemine vaheseina oksad suuremate arterite kinnitanud, et see eesmine kahanevalt filiaal. Sageli on see
 3. intraventrikulaarsed plokk
  Vastavalt intraventrikulaarsed blokaadid (kimbu sääre blokaad) mõistab aeglustub või täieliku lõpetamiseni erutus, üks, kaks või kolm oksa või jalgade kimbu sääre blokaad. Seal on sellised blokaadi: - ühetalalise - lüüasaamist üks haru Tema kimp: a) blokaad parem jalg; b) blokaad vasakul eesmine filiaal; c) blokaad vasakult tagumise haru; - Kaks kiirt - kombineeritud kadu kahe
 4. Circumflexi filiaal vasakul koronaararterite
  Circumflexi filiaal vasakul koronaararterite väljub pagasiruumi silma all vasakus kojas. Ja ulatub tagantjärele vasakule vasaku osa pärgarterite sulcus. Pärast heakskiidu mitmete tagumise vasaku vatsakese oksad, mis laskuvad nüri serva südame diagonaal on paralleelne oksad ulatuvad anterior vatsakeste filiaal tsirkumfleksi filiaal vasakul koronaararterite, "annab" nüri marginaalne filiaal
 5. Õige koronaararterite
  Paremalt koronaarsiinusesse väljuvad 5-6 väikestes arterites, mis varustavad esikülje paremal ja vasakul kodades. Suhu parema koronaararteri avatakse esiseina kasvavalt aordi keskosas paremal koronaarsiinusesse ja asub veidi allpool avamist vasakul pärgarteri. Parem koronaararterite jätkuvalt õigus ja hoitakse paremas osas AV-soon.
 6. Blokaad vaheseina filiaal vasak jalg
  Etioloogia. Blokaad vaheseina haru vasak jalg (BSVLN) on demonstreeritud anatoomiliselt [160, 161]; Kõige sagedamini diagnoositud patsientidel südame isheemiatõbi, eriti juuresolekul stenokardia ja düsfunktsiooniga papillaarlihas. Muud etioloogialise tegurite hulka diabeedi ja hüpertroofiline kardiomüopaatia. Rikkumine seotud fibroosi vaheseina filiaali LNPG [162].
 7. Vasak koronaararterite
  Suu vasaku pärgarteri avati seina üleneva aordi ülaosas vasakul koronaarsiinusesse, rohkem anteriorly vahelises ruumis õhusõiduki ja vasaku kõrva kõrvalesta. Pagasiruumi vasaku pärgarteri (segment vasaku pärgarteri suust kohale selle jagunemine anterior vatsakeste filiaali ja tsirkumfleksi filiaal jäänud koronaararterite) võib olla erineva pikkusega. saab
 8. Kostub kaar
  Reflex - toimub osalusel närvisüsteemi reaktsioon organismi stiimulile pärit välis- või sisekeskkonna. Iga tehtud kasutades refleks refleks refleks kaar seljaaju refleks kaar koosneb tavaliselt kaks või kolm neuroneid. Iga refleks kaar koosneb aferentsete (tundlik) tasandil, alustades retseptori
 9. Doug akustiline refleks
  Aferentsete (sensoorsete) filiaali kaar on kuulmisnärvi lõpeb kõhu sisekõrva tuum, mis on seotud hea oliivikompleksi (saavutamiseni) mõlemalt poolt läbi trapets keha. Need kahepoolsed suhted määravad refleks vastust nii kõrvad, isegi kui ainult üks kõrv on stimuleeritud. Efferent (mootor) kaare tee ulatub mediaalne laiendus FOC tuum
 10. Eesmine vatsakeste filiaal vasakul koronaararterite
  Eesmine vatsakeste haru on jätk vasakul pärgarteri, jättes talle ees ja alla ja asuvad anterior vatsakeste sulcus. Enamikul patsientidel selles harus on jätkuvalt üleval ja on seotud verevarustust selle edasi osakonda. Vahel anterior kahanevalt filiaal vasakul koronaararterite on intramüokardiaalne ja siis süstoli
 11. intraventrikulaarsed plokk
  Kliinilised ekvivalendid ei ole. Sagedasemad sümptomid täielikult blokaadi kimbu sääre blokaad: laiendamise QRS kompleksi 0,12 sekundit või rohkem, jagades kompleks QRS Vastuoluline kompenseerida intervall S-T ja laine? suhtes vatsakese kompleks. Kui täielik õigus kimbu sääre blokaad kõrge R laine õiges prekardiaalset juhtmetega, vasak jalg - vasak rind viib. Umbes mittetäieliku blokaadi vasakul
 12. Lüüasaamist õlapõimiku
  Õlapõimiku poolt moodustatud anterior harude seljaajunärvid järgmised: C5, C6, C7, C8, Th1. Oksad moodustavad C5-C6 ülemine esmane pagasiruumi põimik. C7 oksad moodustavad keskmise esmase pagasiruumi. Oksad C8, Th1 moodustavad alumise esmane pagasiruumi. Siis kõik oksad põimuvad ja moodustavad sekundaarsed šahtid: külgmised filiaali C5, C6, C7 (alates tegemist skeleti-naha närvi). Mediaalne pagasiruumi
 13. Laevad kopsuvereringe
  Väikesed ringluses algab paremat vatsakest, kust kopsuarteri pagasiruumi ja lõpeb vasakus kojas, mis voolavad kopsuveenid. Kopsuvereringe nimetatakse kopsu, see annab gaasi vahetus veri kopsu kapillaaride ja alveoolide õhus. See sisaldab kopsu tüvi, paremale ja vasakule pulmonaalartereid ja nende filiaalid, kopsuveresoontele, mis
 14. SEADUSED suund ja hargnevate veresoonte
  Trunk laevad. Veresooned on ette embrüos väga varases arengustaadiumis. Esialgu kõik laevad sama, ja esitatakse nii keeruline omavahel seotud torukesed. Oma määr mõjul teket südames laevad hakkavad uuesti üles ehitada - on laevad erineva läbimõõduga. Peamine verevoolu saadetud sobivalt suuremate arterite
 15. Tunnused verevarustust ja innervatsiooni ninaõõne
  Verevarustus ninaõõne on tingitud a.sphenopalatina, aa. ethmoidales anterior et posterior, a. nasopalatina (filiaali fffi ^ jcx ^ / i unearteri). Need arterite anastomozirutot ees alusseinani osakond a.alveolans halvem ja a.palatina suur. Verejooks ninast ala (locus Kisselbachii). Paiknedes anterior kolmandik nina vaheseina olemasolu tõttu Paksust siin
 16. Vegetatiivne (autonoomne) närvisüsteem
  Vegetatiivne (autonoomne) närvisüsteemi (joonis 139.) - Osa närvisüsteemi mis pakub innervatsiooni siseorganite ja süsteemid, endokriinnäärmed, veri ja lümfisoonte ja teistes elundites. Samuti koordineerib kõiki siseorganeid, reguleerib ainevahetust, troofilised protsesse kõik elundid ja osad inimese keha hoiab konstantset sisemine
 17. Eristamine kohaliku PEAVALUD
  Valu laup sageli põhjustatud põletik eesmise nina, nägemisnärvipõletik või neuralgia, on esimene haru kolmiknärvi. Sinusiit tüüpiline püsiva valu kahjustatud nina, hullem kui köha, chi-Haniyeh ja kallutada pead. Kui te puudutage vastavat pool laubal, patsiendi märkida bo-leznennost. Vahel on valus, kui vajutada exit punkti Ülemine silmakoopa filiaal
 18. Normaalanatoomia JA KORONAROGRAFICHESKAYA pärgarterite. KORONAROGRAFICHESKIE PROJECTIONS
  Verevarustus inimese südamesse kolm peaaegu võrdväärne laeva. Need on vasakul eesmine laskumisel ja tsirkumfleksi filiaal jäänud pärgarteri tekivad uuskalibreerimisest vasakul pärgarteri ja õigus pärgarterite