meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

ТTakayasu tõbi (Takayasu arteriit, aordi coarctation tagurpidi, panarteriit mitu obliterans'i, aordikaare sündroom, pulseless haigus)

Takayasu M. [Takayasu M.] - Jaapani arst.

Kollektiivne viitavat terminit haiguste rühma, milles on halvenenud või selle puudumisel impulsi arterites ülajäsemete ja kaela. Puudumine perifeerse impulsside täheldatud progresseeruv veresoonte oklusiivsele arteri ulatub aordikaare. Põhjuseks kärbuv vaskuliit arterite ei ole teada. 85% juhtudest vastuvõtlikud naised vanuses 20-50 aastat. Enamik neist on pärit Aasiast ja Mehhiko. Peamised kliinilised nähud hõlmavad kesknärvisüsteemi häired (pearinglus, nägemishäired, minestus, krambid, insult, ahenemine karotiidarterites); CCC (mitme perifeersete arterite oklusioonhaigus, südame isheemiatõbi, klapp vead, juhtehäiretest); kopsus (hüpertensioon, häirete kopsuhaiguste perfusiooni suhe); neeru (neeruarteristenoosi, neeru- hüpertensioon, neeru- häire) ja lihasluukonna (anküloseeriva spondüliidi, reumatoidartriit). Extension kaela võib viia kokkusurumine pärgartrite. Patsiendid võivad saada steroidid ja antikoagulante.

Anesteesia võib nõuda täiendavat manustamist kortikosteroide. Kasutamine piirkondlike meetodid võivad olla tehniliselt raske, sest skeleti kahjustused või vastunäidustatud rikkumise hüübimist. Mõõda vererõhku tavaliste meetoditega on sageli võimatu. On soovitatav jälgida vererõhku reiearterisse otseselt, kuigi tegelik perfusioonirõhus koronaararterite ja aju saab mõõta oluliselt väiksem. Operatsiooni käigus EKG jälgimine, EEG, kui vaja. Valik anestesioloogia gnak ole tähtis kui säilitada piisavalt perfusioonirõhus. Lüüasaamisega pärgartrite vältida hingeldamine ja kasutamise halogeeni sisaldavad valuvaigistid.

Talasseemiat (hemolüütiline aneemia mishenevidno raku aneemia hemolüütiline)

T. Cooley (Cooley) (1871-1845) - Ameerika lastearst.

Group päris retsessiivne haigus (homosügootne kujul loote Hb, heterosügootse kujul NBS, HBE, LEU), mille all on vahetada hemoglobiini häired (väheneb globiini sünteesi ilma struktuuris muutusi). Ta esineb inimestel Vahemeremaades, Lähis-Ida, Aasia, Lõuna-, Kesk- ja Lääne-Aafrikas. Enamik rikkumisi on märgitud-ahelas. Homozygotes rikkumisi a-ahel HbA (a-Talasseemiat) on tavaliselt ei ole elujõuline, heterozygotes märgitud mõõduka hüpokroomsed mikrotsüütne aneemia. Millal? Talasseemiat ka kaks võimalust. Homosügoodid (Cooley aneemia, Vahemere aneemia või talasseemia) varasest east alates on kõrge lootehemoglobiini (HbF) 30-90%, otstalnoe osa - NbA2. Seal on hemolüüsi ja vereloome häired. Kliinilised tunnused ulatuvad vaevumärgatav fataalne verehaiguste aneemia. See nõuab regulaarselt vereülekandeid säilitada hemoglobiini tase üle 9 g / l. Lastel vähendada psühholoogilist traumat tõttu korrata Veenipunktsiooni soovitame kasutada lokaalanesteetikumi salvi (EMKÜ). Liigne raud (hemosiderosis) viib häirunud funktsiooniga südame ja maksa. Maksafunktsiooni tagajärjel väheneb tootmise prokoagulantne. Südame funktsioon manifest perikardiit, rütmihäired, südamepuudulikkus. Splenomegaalia esineb. Ekstramedullaarsete vereloomet võib põhjustada seljaaju kompressioon ja hävitamine lülisamba keha. Suurenenud risk nakkushaiguste komplikatsioone. On ka teisi võimalusi: mõõdukad NBS Talasseemiat, raske HbS (sirprakuline) ja NBEs Talasseemiat.

Kirjeldab raskusi laryngoscopy ja intubatsiooni suurenemise tõttu ülemise lõualuu. Patsientidel hemosiderosis on vaja astme määramiseks südamehäired.

perikardi tamponaadi

Võib-olla on põhjus madal südame väljund alguses operatsioonijärgsel perioodil, mil sekkumine südamele. Avastati ehhokardiograafia. Näitusesaal tõhustatud CVD, toon sümpaatilise närvisüsteemi (tahhükardia, vasospasm), ühitamine kodade täiterõhk ja lõpp-diastoolne kopsuarteri rõhk 20 mm Hg, vähenemist pinge EKG, paradoksaalne impulsi (sissehingamise ajal, süstoolne vererõhk alaneb> 10 mm Hg ), hüpotensioon.

Ravi on eemaldada efusioon (perkutaanne perikardi iotsentez) pericardiotomy säilitada südame väljund (taastamine bcc, suurenenud parema koja vererõhk> 25 mm Hg), ülesandeks on katehhoolamiinide korrigeerimine metaboolne atsidoos, kõrvaldamiseks bradükardia (atropiini).

Anesteesia tuleks vältida vähendades kontraktiilsuse, PR, HR. Sest induktsiooni ja anesteesia säilitamise saab kasutada ketamiini lõõgastumiseks - pankurooniumbromiid. Sundventilatsioon kõrge intrapleuraalse surve võib oluliselt vähendada venoosset verd ning põhjustada hüpotensiooni. Vajalik vererõhu jälgimise ja tsentraalse venoosse rõhu. Hooldus venoosse tagastamise võimalik saavutada plasma-infusioonilahustest.

Tanju [Tanger] haiguse (analfalipoproteinemiya)

Pärilik haigus, mis sai nimeks saare Chesapeake Bay (USA), kus see registreeriti esmakordselt. Rasvade ainevahetuse defekti, kus vereplasma on praktiliselt olematu kõrge tihedusega lipoproteiinide ja rakud kogunevad kolesterooli estrid.

On suurenenud tundlikkus lihaslõõgastid. Haigus on kaasas südame isheemiatõbi, aneemia ja trombotsütopeenia, mis tuleb kaaluda anesteesia ajal.

Pärilikud hemorraagilise telangiectasias (hemorraagilise telangiektaasi, Rendu-Osler-Weber [Weberi] haigus, Rendu haigus, Rendu-Osler-Weber [Weberi] haigus)

Osler W. (Pajuvitsad W.) (1849-1919) - arst, kes töötavad Baltimore ja Oxford. Weber (Weber), FP (Weber F. R.) (1863-1962) - Inglise arst Londonist. Randy D. X. (Rendu NM) (1844-1902) - prantsuse arst.

Päritud autosoom dominatnomu tüübist. Haigus algab tavaliselt pärast puberteeti väljenduv mitmekordse sõlmeline või punktkeratopaatiat telangiectasias ja dilateerida veenulite naha ja limaskestade. Pulmonaalsete arteriovenoosne fistul, maksatsirroos, koopataoline aneurüsm, peaaju veresoonkonna häirete korral. Ninaverejooksu lapse- ja nende sagedus suureneb. On oht, tugev ninaverejooks. Verejooks tavaliselt öösel jälgida. Ajuverejooks võib põhjustada krampe, hemipareesi, nägemishäired ja kõne.

Võimalik postintubatsionnye hematoom kõri ja hingamisteede obstruktsiooni. Seisund halveneb raseduse ajal. IF 1: 50 OOO.

Telekanta-hypospadias sündroom

Vaata. Opitz-Hari sündroom

Turner (Turner) sündroom (XO sündroom, Turneri sündroom, kromosoom X monosoomiana sündroom, sugunäärmete disgenetichesky sündroom)

Shereshevskii NA (1885-1961) - Nõukogude endokrinoloog. Turner X (Turneri NN) - Ameerika kardioloog ja endokrinoloog.

Kromosoomi haiguse naiste puudumise tõttu on karüotüüp ühe X kromosoomi. Avaldub lühike kael tiiva-voldid, micrognathia, lehter rinnus, kõrvalekalded Urogenitaalsüsteemi (no pungad), amenorröa, viljatus, koarktatsioon (~ 15%), aordi stenoosi, VSD, hüpertensioon. Vihma autoimmuunse diabeedi.

Võimalik raske intubatsiooni, venitamist ravimite toimet, mis ilmuvad pungad.
Seoses suure riski lühike hingetoru endobronhiaalne intubatsiooni. IF 02:10 LLC.

panplegia

Neuroloogiline patoloogia, kaasas rikkumise lihastoonust ja tundlikkus keha ja jäsemed. Lõpetamise tõttu närviimpulsside tasandil lülisamba kaelaosa. Kõige tavalisem põhjus on kaela trauma, mõnikord turse selles piirkonnas.

On mitmeid anesteetikumi probleeme. Kui värske täheldatud kahju ebastabiilsus kaela, raskendades intubatsiooni ja võib veelgi halvendada seisundit ja prognoosi. Selle tulemusena edumeelne lihasatroofia kasutamine suksametoon see võib põhjustada tõsiseid hüperkaleemia järgneb raske arütmia ja südamepuudulikkuse. Risk nende komplikatsioonide esineb tavaliselt mõne päeva pärast vigastuse ja kestab kuni 6 kuud. Selle aja jooksul parem mitte kasutada suksametoon.

Tetraplegia võib põhjustada lihaskrampe ja autonoomse hüperrefleksiaks. Et kõrvaldada lihastoonuse suurenemine läbiviimisel anesteesia, isegi kui puudub tundlikkus valdkonnas kirurgilist sekkumist on mõnikord vaja operatsiooni.

Ehk Raske hüpertensioon.

Sageli tekib hingamispuudulikkus tõttu väärtalitlused roietevahelised lihased ja osaliselt parees diafragma. Ebaefektiivne köha põhjustab kopsu infektsioon. Tänu ebastabiilsusele kaelalülisid, patsiendid tavaliselt on lamavasse asendisse. Vital kopsumaht oluliselt vähenenud. Ta märkis, kalduvus venitada kõhus aspiratsiooni tüsistusi, paralüütiileus soole kõhus.

Kehaline aktiivsus suurendab kopsuemboolia.

Ettevalmistused induktsiooni vazodilatsiyu põhjustada, nii enne nende kasutamist täiendavalt kasutusele vedelik. lahendusi Ülekoormatus võib viia kopsuturse, nii alternatiivina näidates vasopressoreid. Reserve hingamiselundeid järsult vähenenud ja seetõttu kasutamine ravimitega, mis langetavad hingamine, mis eeldab abistava ventilatsiooni operatsioonijärgsel perioodil. Kui on vaja pikaajalisi hingamisteede toetust, et aidata röga eemaldamine soovitada kehtestada tracheostomy. Et hõlbustada nende kasutamist hinge stimulatsiooni diafragmaal kokkutõmbed.

Kui seljaaju vigastus eespool C7 on rikkumine temperatuuri reguleerimine. Tulenevalt asjaolust, et mõistvalt närve laiendada allpool seda taset, on rikutud higistamine ja veresoonte vastuseks jahutus- ja muutusi keha asend. On posturaalne reaktsioonid, hemodünaamiline häire ALV ja infusiooni. Seal ülitundlikkus ravimite kesksel mõjuks: vazodilatsiya ja hüpotensiooni tiopentaaliga. Ennetamiseks soovitatakse infusioonijalale koormus või vasopressoreid.

Sageli esineb suurenenud kontsentratsioon ADH, mis suurendab riski ajuturse vedeliku ülekoormus. Alatoitluse Üldiselt viib aneemia. Kuseteede infektsioonid põhjustavad sageli neerufunktsiooni kahjustusega. Kateeterdamisseadmed põie ja kõik manipulatsioonid nõuavad steriilsus. Selles soovitatakse pesemist neomütsiini.

Iseloomustab rikkumiseks CBS hingamisteede atsidoos tõttu alveolaarventilatsioonist. Metaboolne alkaloos võib seotud kompenseerivate või maomahla kadumise või drenaaž mao oksendamine. Tavaliselt tähistatakse hüpokaleemiat. Ennetamine lamatiste toimub mitte ainult intensiivraviosakonnas, kuid anesteesia ajal. Seoses parees lihaste atroofia ja nende vajadus mitte-depolariseeriv lihaslõõgastid on märgatavalt vähenenud. Ehk arengut lihastepõletikku ossificans ja perforeeritud haavandid, mis võivad olla vaikivad.

Tetrafokomeliya koos suulaelõhedega

Vaata. Roberts sündroom.

türosineemiaga

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Enamasti esineb äge vorm algab vanuses 2-7 kuud aastas ja surma. See avaldub temperatuuri tõsta, letargia, rahutus ja isutus, oksendamine, lag füüsilise arengu, hepatomegaaliat ja tsirroosi. Võib esineda turse, astsiit, ebatavaline värvus naha, aneemia, kollatõbi, melena, hematuuria, kõhulahtisus. Kroonilise vormi märke rahhiit (osteoporoos, osteomalaatsia, kumerust pikad luud) tõttu düsfunktsiooniga distaalse neerutuubulitesse, kergemaid maksatsirroos häired. Surma patsientidel alla 10-aastastel AT maksapuudulikkus. türosiini tase on suurem kui 3 mg%.

Kui anesteesia tuleks kaaluda süsteemse häired.

Thompson sündroom

Vaata. Dysostosis alalõua-näo.

Thomsen tõbi

Vaata. Amyotonia (müotooniale) kaasasündinud.

Tracheabronchomegalia

Vaata. Mounier-Kuhn sündroom.

Tripanosomioz Ameerika

Vaata. Chagas (Chagas Cruz) haigus.

Trisomy 13. kromosoomi

Vaata. Patau sündroom.

Trisoomia 18 kromosoomi

Vaata. Edwards sündroom.

21-trisoomia kromosoomi

Vaata. Downi sündroom.

Trisoomia 22 kromosoomi

On raske hüpoglükeemia ajal Preoperatiivseks tühja kõhuga.

Treacher-Collins sündroom

Vaata. Alalõua dysostosis näkku.

trombasteenia

Vaata. Glanzmann'i haigus.

Trombodistrofiya

Vaata. Bernard-Soulierin haigus.

Lingvaalne tromboos

Raske ülemiste hingamisteede obstruktsiooni. Dyhatstse suu ei ole võimalik, nasaalne hingamisraskuste. Patsiendil võib olla horisontaalasendis.

Enne fibreoptic intubatsiooni on soovitatav hingamine heeliumi-hapniku segu. Intubatsioon toimub istuvas asendis, nii Fibreoptic pilt on tagurpidi.

Trombopatiya põhiseadusliku

Vt. Von Willebrandi haigus.

Trombotsütopeenia puudumisega raadiuse (TAR-sindrots)

Augosomno retsessiivne pärilikkust. Kõige raske trombotsütopeenia täheldatud juba varases lapsepõlves. Häiritud trombotsüütide agregatsiooni ja lühendanud oma elu. Trombotsütopeeniline kriisid kaasnevad verejooksud. Kombinatsioon luu defektid (jäsemete väärarengud, kõrvalekalded roiete, lülisamba), kõõrsilmsuse, glaukoom, VSD ja Fallot haruldane neeruhaigus ja Meckeli diverticulum.

Kui anesteesia moodustasid süsteemsed rikkumised. Juhul raske trombotsütopeenia preoperatively manustada trombotsüütide massi.

Trophoblastic haiguse kaasasündinud

Patsientidel madal tase vereplasmas koliini ja parandamine inimese kooriongonadotropiini. Esimene viga võib kaasa tuua väärastunud reaktsioonid depolarisatsiooni lihaslõõgastid.

Touraine suur aphthosis

Vt. Behceti sündroom.

Tourette'i sündroom (Gilles de la Tourette'i sündroom)

Gilles de la Tourette (Gilles de la Tourette'i G.) (1857-1904) - prantsuse arst.

Neuropsühiaatrilised häired, liikumist häired avaldub teak, sageli koos echolalia ja eschrolalia. Tavaliselt näha koolieani. Raviks kasutatakse sageli haloperidool, klonidiin, pimosiidi. Võimalikud kõrvaltoimed: Ekstrapüramidaalsümptomite häired kasutamisel haloperidool, rahustid ja vähendada vajadust anestesioloogia - Klonidiini ja rütmihäirete tõttu venitamist intervall Q-T - pimosiid. Kui kasutatakse suuri annuseid pimosiid (> 0,3 mg / kg) juhtudest äkksurma kirjeldatakse.

Konkreetsed soovitused valik ravimeid anesteesia pole.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Т

 1. Test. Veterinaar-san uurimine loomakasvatussaaduste ja hügieeni põllumajandusloomade 2009
  1. Kirjelda lühidalt (kuju, suurus, värv) ja muuta süsteem - visand topograafia lümfisõlmed pea, siseorganid ja rümbad kariloomi. 2. Sunnitud loomade tapmine oma majapidamises (asukoht ja tapmise, põhjuseid ja viise realiseerimise liha, võrrelda olemasolevate reeglite ja teha vajalikud järeldused). 3. Veterinaar-san uurimine tapasaadused loomade
 2. KIRJANDUS
  . Veterinaar-san uurimine põhitõdesid loomsete saaduste töötlemise tehnoloogia (HS Goregliad, VA Makarov, IE Chebotarev jt., Toimetanud H. S. Goreglyad, 2. trükk, muudetud ja laiendatud, M ., Kolos, 1981). 2. Veterinaar-san uurimine tooteid tapaloomade. Veterinaar suunised. (VMC). M. 2000 3. Tingimused veterinaarkontroll
 3. Thief MF, Frolov VP, Circo S. .. Veterinaar-san uurimine põhitõdesid tehnoloogia standardiseerimise zhivotnodstva tooteid. 2007
  Distsipliin "Loomade tervis uurimine põhitõdesid tehnoloogia ja standardimise loomsete saaduste" (lühendatult "vetsanekspertizy") uurib meetodid veterinaar-san ja techno-keemiliste uuringute loomsete saaduste (liha, kala, munad, piim jne) ja taimse (mesi, köögiviljad , puuviljad, juurviljad ja teised.) päritolust ning otsustada, kuidas neid rakendada. Lisaks objekti
 4. ÜLDSÄTTED
  Liha ja muude toodete loomade tapmist kõik kategooriad talud suhtes kohustuslikud veterinaar-san uurimine täielikult, tal on veterinaararst. Kuna riigi peakontrolör, see annab veterinaar- ja sanitaartehnika hinnatakse kõiki loomse tapmise ja otsustada, kuidas rakendada neid toiduks. Peamine eesmärk seda tööd - hoiatus võimeid inimeste nakatumise läbi
 5. Senchenko BS .. Veterinaar-san uurimine loomade ja taimede., 2001
  Materjalid selles väljaandes on mõeldud harjutada veterinaar- ja sanitaartehnika ekspert lihatöötlemis-, tapamajades, linnuliha töötlemine, turgudel; loomaarstid loomakasvatus, vesiviljelus; loomaarstid teenindavad mesilaid, karusnaha tehases ja nahaparkimine, õpilased veterinaarkontrolli
 6. Gusarov GN, Koriagina V. N .. määramine keemiline koostis ja läbi kala ja kalatooted 2006
  Gusarov GN, VN Koriagina Toolkit "määramine keemiline koostis ja läbi kala ja kalatooted" õpilastele toidud 310800 - "Veterinaarmeditsiini" ja 110501 - "veterinaar - sanitaartehnika uurimine" - Uljanovski riigi Põllumajanduse Akadeemia, 2006. lk. 66. Metoodiline juhend on mõeldud üliõpilastele teaduskonna Veterinaarmeditsiini on muidugi õpib veterinaar-sanitaarteenistuse; saab
 7. IA Bakulov, A. Smirnov, DA Vasiliev. Mürgistus ja toksikoos 2002
  Käsiraamatus käigus veterinaar-san uurimine toidud üliõpilastele teaduskonna Veterinaarmeditsiini / Uljanovski riigi Põllumajanduse Akadeemia: Department of Microbiology, viroloogia, epizootoloogiast ja veterinaaria-san uurimine /. Autorid: Põllumajandusteaduste Akadeemia, Dr. VN IA Bakulov ;. Põllumajandusteaduste Akadeemia, Dr. V. NA Smirnov .; Professor osakonna mikrobioloogia UGSKHA,
 8. Veterinaar liha märgistamiseks
  Tulemuste kohaselt veterinaaria-san uurimine rümbad ja organite suhtes kohustuslikud veterinaar- maine (märgistusest), osutab nende kõrge kvaliteet ja sobivus inimtoiduks. Selleks, kaubamärgi kasutamise (välised tunnused veterinaarkontrolli rümpade ja elundid), ovaalsed ja nelinurkne kuju ja templid. Tempel ovaalne kinnitab, et veterinaar- ja sanitaartehnika uurimine liha
 9. Tegu veterinaar-, sanitaar- ja epidemioloogilise uuringu valdkonnas.
  Uuring Kuupäev: 2. oktoobril 2010-12-17 komisjonile: loomaarsti ****** O. õpilane B-51 grupp M *****. B. Student B-51 rühm ****** ET Eesmärk: uurida veterinaaria-puhtana territooriumi teenindab Dzeržinsk loomakliiniku olemasolu nakkav, parasiitne ja nakkushaiguste
 10. Veterinaar- ja sanitaartehnika järelevalve ja uurimise kohta külmkapp liha
  Veterinaar-san kontrolli liha külmikud käib Veterinaar Inspektsioon. Sõltuvalt sellest, kui palju tööd taga külmik fikseeritud ühe või mitme riigi veterinaarinspektoritele. Kui pool külmkappi liha ja lihatoodete, et neile on lisatud järgmised dokumendid: veterinaarsertifikaadi number 2 F. kvaliteet
 11. EQUIPMENT TÖÖKOHA VETSANEKSPERTA
  Loomaarst teostamiseks veterinaar-sanitaarteenistuse täielikult, tuleb riietatud puhta valge rüü peas on valge kork käes - varrukad, ees - põlled. Peamised "relv" vetsaneksperta on teadmata. See komplekt teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi omandatakse keskkooli ning oluliselt uuendatud ja rikastatud täiendõppes ja
 12. kirjandus
  KI Abuladze, Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandussaaduste zhivotnyh. M.: Agropromizdat, 1990.-464s. 2. M. Sh Akbayev, Parasitoloogia ja parasiithaigused loomi. - M.: Kolos, 1998. - 743s. 3. VG SeDeK Directory veterinaararst. - Rostov n / D.: Kirjastus "Phoenix", 2004. - 576s. 4. A. Shevtsov, Veterinaaria Parasitoloogia. - M.: Kolos, 1970. 5. PV Zhitenko,
 13. KIRJANDUS
  Androst BV seened. M.: Economics, 1968. 110 lk. 2. Bakanenkov IV Khludeev KD kupeldaja käsiraamat loomasöödaks. M.: Economics, 1971. 248 lk. 3. Boykov Yi, Butko MP, Vilegzhanin AF jt. Puhanguti järelevalvet veterinaar- ja sanitaartehnika uurimine ja hügieeni-KASUTAMINE liha ja lihatooteid. M.: Valgus ja toidu tööstus, 1983. 480 lk. 4. 3. V. Borodina,
 14. TELLIMISEL tagasilükkamise suunatud tehnilise UNACCEPTABLE kõrvaldamist ja hävitamist liha ja lihatooted Liha töötlemine
  Tapmisel loomi ja linde spetsialistid väidavad veterinaarjärelevalve üksus - vetsaneksperty arvestada juhtude arv diagnoositud haigused, mille tulemused veterinaar- ja sanitaartehnika uurimine rümbad (rümbad), siseorganeid ja nende tagasilükkamise raiutud ja ettenähtud vormis ( "Journal of veterinaar- sanitaarteenistuse liha esmase töötlemise kariloomade osakondade ( linnuliha) ja sanitaartapmisi
 15. Registreerimistulemused veterinaar - sanitaarteenistuse
  Selle tulemusena veterinaar- ja sanitaarteenistuse toimub registreerimine patoloogilised muutused avastatakse ja identifitseeritakse nakkav, invasiivsed ja mittenakkuslike haigustega. Tulemused on registreeritud samamoodi. Need andmed on olulised, sest need võimaldavad teha järeldusi ve terinarno tervisliku seisundi piirkonnad, kust tulevad loomad tapmiseks. need leiud
 16. L & T E R A T U T A
  Abdrafikov SN toodetud kalad / SN Abdrafikov, VV Selunsky // tootmine kalatooted: õpik. - Chelyabinsk: ChSAU, 2002. 2. Zbarskii BI Workshop biokeemia. - M.: Medgtz 1954. 3. Zbarskii BI Biological Chemistry / BI Zbarskii, Ivan Ivanov, S. R. Mordashov // Biological Chemistry. - M.: Medgiz, 1960. 4. Zootehniline analüüs sööda / EA
 17. Romanenko NA, Padchenko IK, Tšebõševi H. .. Sanitaartehnika Parasitoloogia 2000

 18. Loengute kava
  Sanitaartehnika nõuded toiduainete kuumtöötlemise tooteid. 2. Sanitaartehnika tootmise nõuded kreemi toodete ja koogid on friteeritud. 3. san nõudeid ladustamise ja jaotamise valmis toitu. 4. hügieeninõuetele saava organisatsiooni valmis
 19. Veterinaaria-alased õigusaktid, et Valgevene Vabariik
  Praegu tegevuse veterinaarteenistuse reguleerib veterinaarser, mis põhineb seaduse Valgevene Vabariigi "Veterinaaria» Veterinaar harta ja mitmed teised õigusnormid, mille eesmärk on kaitsta loomade tervist kaitsta inimesi haiguste sage inimestele ja loomadele, vabanemist hea- aastal veterinaaria- ja hügieenitarbed