meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

РRabdomüolüüs (kramplik rabdomüolüüs)

Vaata. Müoglobinuuriast idiopaatiline.

Düsautonoomia (vegetatiivse düstoonia pere disavtonomiya pere)

Conrad M. Riley (Riley SM) (1913) - Ameerika lastearst Denver. RL Day (Päev R. L.) (1905) - Ameerika arst Pittsburgh.

Pärilik haigus (autosoomne retsessiivne), näidatakse ebanormaalsest aktiivsusest parasümpaatilise närvisüsteemi ootamatu oksendamise suurenenud mõistvalt tooni. Peamiselt piirdub Ashkenazi juudi kogukond. Seal on rikutud autonoomse stabiilsus, suurenenud süljeeritus, rikkudes neelamine, tagasivool, rikkumise termoregulatsioon suurenenud tundlikkus hingamist pärssiv. Avaldub vähenemine valu tundlikkus, vähenenud pisaravool, südame-veresoonkonna haigused, koordinatsiooni häired, hüporefleksia, sagedased taastekke kopsupõletik, aspiratsiooni ja suurenenud süljeeritus häirega neelamine, emotsionaalne labiilsus ja talu narkoosi. Laps nutab ilma pisaraid, väga emotsionaalne koos tugev higistamine ja seletamatu kõikumisi vererõhku (hüpotensiooni hüpertoonia). Episoodid vasomotoorsesse kriise saab kärbitud diasepaami. On aeg-ajalt temperatuuri tõus, oksendamine, aspiratsioon okse, kõhulahtisus ja uneapnoe. At vanus 8-10 aastat, ilmub skolioos. Suurenenud tundlikkust koliinergiliste ja adrenergiliste narkootikume. On juhtumeid, kus mikrotsefaalia, vesipea, ebaproportsionaalselt väike näo kolju, kaasasündinud südamehaigused, hip nihestus, megakolon ja megaezofagusom.

Seotud tüsistused häirunud valu, seedetrakti häire ja arengut aspiratsioonipneumooniat. Atropiini suurendab viskoossust röga, kuid ennetamiseks bradükardia näidatud intravenoosset manustamist.

Sest rahustid piisavalt kloorpromasiinile või diasepaami. Seal on raskusi intubtsii. See on vajalik, et välistada BP tõuseb jooksul laryngoscopy ja hingetoru intubatsiooni. Lenduvate halogeenitud anesteetikumide võib põhjustada bradükardiat ja hüpotermia, et tuleks kasutada ettevaatlikult. Induktsiooni võib läbi viia tiitrimisega Barbituraat. Anesteesia piisab tavaliselt N2O ja O2 koos mitte-depolarisatsiooni lõõgastavate ja opioidid, lühitoimelise (nt fentanüül). Neid saab kasutada, et indutseerida ja säilitada anesteesia. Kuid lapsed oipoidanalgeetikum enne operatsiooni on parem mitte kasutada, kuna need vähendavad märkimisväärselt ventilatsiooni vastuseks hüpokseemia ja hüperkapniata. Kuna vähenenud tundlikkus CO2 anesteesia ajal on sageli vaja mehhaanilist ventilatsiooni. Tulenevalt puudust dopamiini-hüdroksülaasi tähistatud ülitundlikkus dopamiini ja teiste adrenergiliste ja koliinergilist narkootikume. Vähenenud tundlikkusega valu. Halotaan normaalses annused võivad põhjustada olulist kardiovaskulaarset depressiooni. Reaktsioon tubarin tavaliselt normaalne, kuid soovitatav manustada vajalik annus tiitrida soovitud mõju, sest mõnel juhul väiksemat annust.

Regional anesteesia pole valikmeetodid ebastabiilsuse tõttu kardiovaskulaarse süsteemi. Kui anesteesia on vaja kaaluda saadaval kurja. See võtab vererõhu monitorid, südame löögisagedus, tsentraalse venoosse rõhu ja kehatemperatuuri. Seotud kopsuhaigus võib põhjustada probleeme operatsioonijärgsel perioodil. Sest valu pärast operatsiooni on tavaliselt piisav diasepaam (vt. Ka Disavtonomiya).

Rendu-Osler-Weber haigus

Vaata. Telangiectasias päriliku hemorraagilise.

Asukohad organite vastupidine sündroom (Armastus inversus viscerum)

Päritud arvatavasti autosoomne retsessiivne viisil. Tavaliselt avastatakse operatsioon samaaegne väärarenguid, röntgenuuringus. See näitab asukoha organite vastupidine. Poole juhtumitest seotud väärarenguid kõhuõõnde: mittetäielik soole pöörde, atreesia või stenoos kaksteistsõrmiksoole ja tühisool soolestik, magu kahekordistumine, rõnga kõhunääre, sapipõie atreesia, kubemesong. Sageli on südamehaiguste ja suured laevad: Fallot, stenoosi ja hüpoplaasia kopsuarteri, ASD ja VSD, ülevõtmise suure laeva, avatud aordi voolu, atrioventrikulaarne kanal, ja teised on võimalik choanal atreesia, suulaelõhe, ajukelmesonga, aplaasia õlavarre luu, naha hemangiomas. .

Konkreetsed soovitused valik seal narkootikume. Kaaluda tuleks süsteemsete haiguste. M: F - 1,5: 1.

Russell sündroom

Russell A. (Russell A.) - Inglise arst.

Tüüp pärandist on teadmata. Mahajäämus arengu imikute ja väikelaste tõttu rikkumisi supraselyarnyh (tüüpiline astrotsütomoom ees kolmanda vatsakese), kuigi kasvuhormooni tase võib suurendada, et laps on ammendatud, ei ole keharasva. Patsiendid tavaliselt madal kasv, võimalik näo asümmeetria, micrognathia, macroglossia. Seal on higistamine, tühja kõhuga hüpoglükeemiat ja vaimne alaareng.

Raskused säilitades hingamisteede ja intubatsiooni. See nõuab jälgida vere glükoosisisaldust. IF 01:30 LLC; M: F - 1: 1.

Russell-Silver [Russell-Silver] sündroom

Vaata. Russell sündroom.

lõhki näo

Kaasasündinud kujul põiki näo lõhki, küljel nurgas oma suu. Lõhki võib olla ühe- või kahepoolne. Seal rotoglaznaya, nosoglazaya ja kaldus näo lõhki vorme. Vastab koos vesipea, hüpertelorism, mikroftalmia, entsefalotseele, arthrogryposis, kõrvalekalded sõrmede. Ei saa olla olulisi raskusi täitmisel intubatsiooni.

Keskmine lõhki näo sündroom

Vaata. Frontonasal düsplaasia.

Suulaelõhe ( "suulae")

Multifaktoriaalne etioloogia. See juhtub sageli koos teiste puudega. Võimalik raske intubatsiooni ja hingamisteede obstruktsioon, kui kasutatakse suuri annuseid rahusti eelravimita.

Huule- ja suulaelõhe. Näo lõhki (ühe- või kahepoolsete) esineda rikkumise fusion näo ja palatinaalse protsesse. Seal on deformatsioon ja asümmeetria nina, kaldus vaheseina malocclusion. Suulaelõhedega laieneb ülahuule, alveolaarsetesse protsess, kõva ja pehme suulagi. IF 1: 1000.

Huule- ja / või suulaelõhe, kõrvalekalded pöidla ja mikrotsefaalia (Yuberga-Hayward [Juberg-Hayward] sündroom). Päritud arvatavasti autosoomne dominantne viisil. Avaldub mikrotsefaalia, huule-, ninasõõrmesse asümmeetria, hüpertelorism ja skeleti väärarengud (liigutuste piiratust ning küünarnuki, painutamine varbad). Saadaval hobuseraua neeru tüvi.

Huule- ja / või suulaelõhe ja fusion silmalaud. Autosoomne dominantne pärandist. Avaldub vaimse alaarengu, suulaelõhedega, Higitus, hüpotrihhoos, alopeetsia, hammaste anomaaliad, küünte düsplaasia, hüpoplaasia genitaale, syndactyly luud ja jalad, neeruprobleemid.

Huule- ja / või suulaelõhe ja limaskesta tsüstide kohta alahuul (Van der Puit [Van der Woude] sündroom). Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Seal on tsüstid limaskesta huulte ja rasshelina huule ja / või maitse. KUI 1 100 OOO.

Ajal anesteesia eelravimita on soovitatav lisada ainult atropiini. Uimastite valik induktsiooniks sõltub raskusest patoloogiat. Väikeste defektide saab kasutada barbituraadid. Juhul kombinatsioonis Pierre Robin sündroom soovitatakse halogeenitud anesteetikumide. Enne hingetoru intubatsiooni, et vältida libisemist tera larüngoskoobi sisse pragu on soovitav eelnevalt soomuslest. Parem on kasutada tugevdatud endotrahheaaltorud. Anesteesia säilitamine viiakse tavaliselt läbi koos inhalatsioonianesteetikumid (halotaanita kombinatsioonis lämmastikoksiidi). valikut võivad olla erinevad Kui kaashaiguste. Vajadus kaitsta patsiendi silmad, kontrollida verekaotus. Plastikust suulage mõnel juhul soovitatav vilkuma keele keskjoonel ja eemaldada õmblused tema kaela. See teeb võimalikuks ennetamiseks ja lihtne eemaldada hingamisteede obstruktsiooni. Ekstubatsiooni toimub ainult pärast täielikku ärkamist. Mõnikord kulub pikaajaline intubatsiooni (48-72 tundi).

Rahhiidi D-vitamiini puudulikkusega

Haigust puudulikkusega seotud D-vitamiini, üle- või kaltsiumi puudust luukoe koos deformatsioonide skelett, laienenud maksa ja põrna, rohke higistamine, anoreksia ja üldist keha valulikkus puudutuse. Ravi teostatakse abiga kolekaltsiferool.

Konkreetsed soovitused valides dm tuimestus ei narkootikume.

Rahhiidi vitamiin D-sõltuv

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Loomulikult on haiguse sarnane D-vitamiini puudulikkusega rahhiit. Sümptomid ilmuvad kuni 2 aastat. Seal on kasvupeetus ja motoorne areng, hüpotoonia ja nõrkus. Seal on patoloogilised luumurrud, krambid ja Tetaania. Veres näitas hüpokaltseemia, hüpofosfateemia või standardite kehtestamise. See nõuab elektrolüütide tasakaalu korrigeerimine.

Rahhiidi vitamiin D resistentse

On pärilikke seostatud X-seotud haigus. Avaldub hüpofosfateemia tõttu häiritud neerutorukestes kaltsiumfosfaat ja vähendada vsysyvaniya tarnitakse koos toiduga. Kui küfoskolioosi võib piirata hingamisteede ekskursioone.

Tegemist võib olla raskusi täita spinaalanesteesiale on märgitud kliiniliste ilmingute hüpokaltseemia.
Vajadus me kasutusele kaltsiumi ja kontrollida oma taset plasmas.

Reye sündroomi (Reye sündroomi)

P. Reyes (Reye R.) - Australian patoloog.

Ootamatut teadvusekaotust avaldub väikelastel (alla 10 aasta) pärast tromboosieelne viiruse hingamisteede või seedetrakti infektsioon. Äge entsefalopaatia märgitud vasogenic turse tõttu rasvinfiltratsioon siseorganite, eriti maksas ja neerudes torukesed. Sündroom tavaliselt lõpeb surmaga seoses raskete hajus ajuturse. Esmane sümptomid hõlmavad kerge hüpertermia, tahhükardia, düspnoe ja hepatomegaaliat. Ta märkis, kiire kasv neuroloogilised sümptomid (dekortikatsionnaya jäikuse ja avanenud õpilased). Veres, maksaensüümide aktiivsuse tuvastamiseks ja karbamiidi vähendamine protrombiini ja osalist tromboplastiini aega, vähendades suhkru taset.

Kliinilised ja laboratoorsed kriteeriumid sündroom Reye on äge Mittepõletikuliste entsefalopaatia koos mikrovesikulaarse rasvmaks (lahkamine või biopsia), mis tähendab rohkem kui kolm korda glutamatoksalatnoy transaminaaside (GOT) või glutamatpiruvatnoy transaminaaside (GPT) või ammooniumi kontsentratsioon vereseerumis, samuti mitmeid valgeid vereliblesid CSF vähem kui 9.10 / l, välistades muud diagnoosid. Võimalik hingamisteede alkaloos. Progresseerumist haiguse või ettepanek jooksul toimub 3-6 päeva.

Tegurid süvendab maksa entsefalopaatia: ravimeid (rahusteid, rahustid, narkootikumid, diureetikumid); elektrolüütide tasakaalu häireid (hüponatreemia, hüpokaleemilised alkaloos); liigne valk koormus (seedetrakti verejooks, kirjutamisel, valgurikas, asoteemia, kõhukinnisus), samuti infektsiooni giloksiya, hüpovoleemia.

Kuluta infusioonlahusele, ravi intrakraniaalne hüpertensioon, hingetoru intubatsiooni ja mehhaanilist ventilatsiooni. RAK tuleb jälgida, CVP, PAP. Vähendades ICP jõuda pea otsa tõstmiseks 30 °, hüperventilatsioon koos rSOg 30 mm Hg. Eesmärk - säilitada ICP alla 15 mm Hg ja ajuperfusioonirõhk üle 50 mm Hg (inotroobid võidakse nõuda). Tooted albumiini infusioonilahustest. Kasutamine mannitool (0,25-0,5 g / kg) on ​​näidatud ainult intrakraniaalrõhu 15-20 mm Hg ajuperfusioonirõhk suurem kui 50mm Hg. ICP kõrgetel (> 20 mm Hg) ja madala ajuperfusioonirõhk ravi lehe tiopentaaliga (bolus 4,1 mg / kg ja infusiooni 2-10mg / kg / h). Kortikosteroidid (deksatsetazon 1 mg / kg / päevas) kasutati ainult algstaadiumis. See on vajalik, et vältida selle hepariini, mis suurendab laktatsidoosi.

von Recklinghausen tõbi

Vaata. Von Recklinghausen tõbi.

Reticulose neleykemichesky

Vaata. Niemann-Pick haigus.

Reticulose fibromieloidny

Vt. Hodgkini tõbi.

Retikulolimfomatoz makroglobinemichesky

Vaata. Vere hüperviskoossusele sündroom.

retikuloendotelioosi metaboolse

Vaata. Niemann-Pick haigus.

Retikuloendotelioosi epithelioid rakulise kroonilise

Vaata. Sarkoidoos.

Retrolentaarne (retrolentnaya enneaegsuse)

Patoloogia veresoonte geneesi, arendades tulemusena võrkkesta kahjustus, sageli perifeerses osi. Rikkumine mikrotsirkulatsiooni võrkkestas viib selle asendamist sidekude. Ehk teket kõõrsilmsuse, nõrgestades nägemine, lühinägelikkus ja täis Whispers. Tavaliselt areneb vastsündinutel alla 3 kuu vanustel 80% juhtudest imikutel kaaluvad vähem kui 1000 g Basic etioloogialise riskitegurid: hüperoksiat aneemia, infektsioon, sisemine verejooks, atsidoos c nezarashenie arterioosjuha. Suurenenud riski on võrdeline aega tootmiseks hapnikku. soovitatakse säilitada RAOG 60-80 mm Hg riski vähendamiseks retinopaatiat. Art. /

Retrolentkaya enneaegsuse

Vaata. Retrolentaarne.

Retti sündroom (hüperammoneemia tserebrovaskulaarhaiguse atroofiline)

Rhett A. (Retti A.) - Austria arst.

Arvatavasti X-seotud valitsev pärandi seaduslikkuse homosügootne meessoost lootele. Avaldub järk autism, dementsus, ataksia, ettearvamatu käeliigutusi seotud hüperammoneemia. See on rohkem levinud tüdrukud. In 80% patsientidest krambid, mida on raske ravi. Võimalikud rikkumised hingamine: vaheldumisest uneapnoe ja hingeldamine. On ka, spastilise parapareesia ja vasomotoorne häireid.

Kui anesteesia on parem jätta ravimeid, mis pikendavad krampide aktiivsust ajus (ketamiin metogeksiton et al.). M
Rieger [Reiger] sündroom

Autosoomne dominantne pärandist. See väljendub mitmel silma anomaaliad ja hammaste deformatsioon.

Anesteetilised omadused on sarnased lihasdüstroofia (vt. Müotooniale huumustoitelised). IF 1: 200 000.

Lihasrigiidsust vastsündinud sündroom

Vaata. Giperekpleksiya.

Stiff edeneb

Vt. Pantothenate kinaasi seotud neurodegeneratsiooni.

Ritter tõbi (nekrolüüs epidermise toksiline, eksfoliatiivdermatiiti, vastsündinu, keratolysis vastsündinuid, vastsündinu äge epidermolüüs)

G. Ritter (Ritter G.) (1820-1883) - Saksa arst.

Avaldub ulatusliku Nekrootiliste naha punetus, napomnayuschey põletada II aste. Nahk on kergesti vigastada, nii et seal võib olla keeruline tagada veeni.

Konkreetsed soovitused valik ravimeid narkoosi ei ole.

Robin sündroom

Robin P. (P. Robin) (1867-1950) - prantsuse arst.

Kombinatsioon kaasasündinud hüpoplaasia koos alalõua hüpoplaasia ja keele ja suulaelõhe, põhjustades neelamis- ja hingamisraskus.

Esinemine selle patoloogia tekitab raskusi hingetoru intubatsiooni ja nõuab alternatiivseid lahendusi pakkudes juurdepääsu patsiendi hingamise radu, et säilitada gaasivahetuse anesteesia ajal.

Roberts [Roberts] sündroomi (tetrafokomeliya koos suulaelõhedega)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. On olnud vähendades jäsemete väärarengud (hüpoplaasia jäsemete: relvade pikkus on tavaliselt pool norm, ja jala pikkus ulatub poole normaalne pikkus), ühine kontraktuurid Kampurajalka, hõbe juuksed, näo verevalumid, micrognathia, vigane kõrvad. On suguelundite väärarengud, südamehaigused, neeru- anomaaliaid (tsüstiline või hobuseraua neeru) ja traumaatiline Spinal songa, katarakti, glaukoomi. Enamik lapsi sünnib surnud või surevad noores eas.

Vajaduse korral võtta arvesse anesteesia häired.

Sobinov [Robinow] sündroomi ( "nägu puu" sündroom)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. See avaldub turricephaly väljaulatuvad otsaesine, lai nina sild, hüpertelorism, epikantom, hüpoplaasia midface. Seal on kasvupeetus, skeleti väärarengud (lühenemine käsivarte, sõrmed, hüpermobiilsuse liigeste, lülisamba anomaaliad), hüpoplaasia genitaale. Võimalik kodade vaheseina defektide vesineeruvaagnat, kõrvalekalded ribid, kubemesong, krambid.

Anesteesia konto süsteemseks häired võivad olla raske intubatsiooni.

Romaani-Ward sündroom

Vaata. QT intervalli sündroom.

Roto näkku sõrme sündroom, tüüp I

X-seotud valitsev pärandist. Seal on lobulation hüperplaasia ja ratsmed keeles, suulaelõhedega, asümmeetriline lühendamine sõrmed. On micrognathia, silmapaistev laup, osteoporoos. Kirjeldatud puuduste aju (mikrotsefaalia, mikrogiriya, agenees on mõhnkeha, vesipea), polütsüstiliste neeruhaigus, vesineeruvaagnat. meessoost loodete surevad emaüsas.

Võimalik raske intubatsiooni tõttu väärareng näo kolju.

Roto näkku sõrmega II tüüpi sündroom (Mora [Mohr] sündroom)

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Seal lobulation keeles hüpertroofia valjastest, mediaan psevdorasschelina huule suulaelõhe puudumine Kesk-lõikehambad, hüpoplaasia Sarnaluu, ülalõualuu ja alalõua. Seal on sagedased väärarenguid jäseme. Seal chonechondrosternon ja skolioos, kurtus.

Raskused ajal intubatsiooni defektsest näo kolju.

Rubinstein sündroom (Rubinstein-Teybi [Rubinstein-Taybi] sündroom, ma laias sõrmed ja varbad, näo ja konkreetsed vaimne alaareng)

Arvatavasti autosoomne dominantne muster pärandist. Avaldub järk vaimne alaareng, lai terminal lülide esimene sõrmed ja varbad, omadus nägu, mikrotsefaalia, kasvu pidurdumine. Seal lõhki kurgunibu, suulae, vähemalt - ülemise huule, skolioos, küfoos, lordosis, hirsutism, pigmendilaigus, pea ja kaela, kõrvalekalded ning rinnaku ja ribid, südame defekte (avatud arterioosjuha, vaheseinad defektid), kõõrsilmsuse deformatsioon kõrvad, aplaasia neerud, HÜDRONEFROOSITA , kusejuha kõrvalekaldeid, agenees on mõhnkeha, rikkumise lobulyatsii kopsudesse.

Kui anesteesia kaaluda organi kahjustused. IF 01:25 000-1: 30 OOO.

Ore [Rud] sündroom

Vaata. Ihtüoos.

Käed-südame sündroom

Vaata. Holt-Oram sündroom.

Rustitskogo haigus

Vaata. Multiipelmüeloom.

Rustitskogo Calera haigus

Vaata. Multiipelmüeloom.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Р

 1. Positsiooni Rahvakomissariaadi tervis (otsusega kinnitatud nõukogu Rahvakomissaride N 590 alates 18. juuli 1918)
  1. Rahvakomissariaadi of Public Health on keskne tervise asutus, mis reguleerivad kõiki tervishoiu äri Vene Sotsialistliku Föderatiivse Nõukogude Vabariigi. 2. Rahvakomissariaadi Tervis vastutab: a) väljatöötamist ja ettevalmistamist õigusaktidega tervise küsimustes; b) jälgida ja kontrollida nende standardite ja meetmete
 2. pädevuse põhimõte
  -Psiholog Pidevalt tõstab oma kutsealase pädevuse, tutvuda uusimate saavutuste valdkonnas psühholoogia. -Psiholog Kasutab ainult usaldusväärne ja kehtiv õppemeetodite vaimse omadused, omadused ja tingimused inimene, see soodustab kasutamise teised. -Psiholog Määratleb selgelt ja arvestab oma pädevuse. -Kui Huvi optimaalse
 3. Ziper AF .. tõhus ravi, linnukasvatus 2006

 4. Esitlus. Taastusravi osteokondroos, 2012
  Definition. Etioloogia. Perioodidel. Mehhanismid kahju. Omadused kaebusi vastavalt võita mehhanism. Taastusravi: definitsioon, põhiprintsiibid, eesmärgid, liigid (sh proovi komplekt harjutusi). Ennetamine (praktiline
 5. Peterburi riikliku organisatsiooni Puuetega Inimeste, sclerosis multiplex'i haigetel
  Peterburi riikliku organisatsiooni puudega, sclerosis multiplex'i haigetel vastavalt kehtestatud üldkoosoleku otsusega 22. august 2001 ja registreeritud peadirektoraat Justiitsministeerium Venemaa Peterburi ja Leningradi oblasti 2. oktoober 2001. Peamised eesmärgid on organisatsiooni: - kaitse õigusi ja õigustatud huvisid puuetega inimeste, MS; - Abi
 6. Viited (vabatahtlik)
  Ülemraada Ukraina resolutsioon №2802-XII 19. november 1992 "On sissejuhatus põhialuste Ukraina seaduste umbes tervishoid" 2. seadus Ukraina "kvaliteedi ja ohutuse toiduainete ja toidu tooraine." Seadus 23.12.97 №771 / 97 - BP gaasi. "Valitsuse Courier" alates 24.01.98 №15-16 3. Vanhanen VV, VD Vanhanen, tsiprіyan V.І. Nutrіtsіologіya: Pіdruchnik. - Donetsk:
 7. VI jagu Spa ravi. Organisatsiooni vaba aeg, turism ja kehakultuuri
  Artikkel 44. Spa koheldakse kodanikke näidustused ja vastunäidustused statsionaarset ja ambulatoorset ravi üldse kuurordid ja sanatooriumid NSVL poolt kehtestatud NSVL Tervishoiuministeerium. Kord arstliku läbivaatuse ja suunamist spaa ravi kehtestatud NSVL tervishoiuministeeriumi koostöös ametiühingutega. Vastavalt kehtestatud korrale
 8. Artikkel 71. vanne arsti
  1. Isikud, kes on läbinud arengu põhilised haridusprogrammid kõrgem meditsiiniline haridus dokumendi koostamise kõrgemat kutseharidust on vannutatud arsti lugeda: "Kuidas kõrge auaste arsti ja edasi elukutse, Tõotan pühalikult: ausalt täita oma arsti kohustus pühendada oma teadmisi ja ennetamine oskused ja
 9. Artikkel 99. tunnustamine ei kehti territooriumil Vene Föderatsiooni mõnede seadusandlike aktide NSVL ja tühistamine teatud õigusaktide VNFSV ja Vene Föderatsiooni (selle üksikute sätete)
  1. Tunnustada ei tööta territooriumil Vene Föderatsiooni: 1) seadus NSVL 19. detsembril 1969 № 4589-VII «On heakskiidu alused NSV Liidu õiguse ja liiduvabariikide rahvatervist" (Bulletin ülemnõukogu NSVL, 1969, № 52, artikli 466. ); 2) dekreet Ülemnõukogu NSVL 1. juuni 1970 № 5215-VII «korra kohta tegevuse alused Liidu õigusaktidele
 10. Dzhupina S. Ja .. Episootilised ja selle kontrolli faktoriaali nakkushaigused., 2002
  Raamat on mõeldud veterinaarid, bioloogid, teadlased, üliõpilased veterinaarmeditsiini koolid ja võimed. Broneeri SI Dzhupina "Episootilised protsessi ja kontrolli nakkushaiguste kell tegur" heaks ja soovitas avaldamine akadeemilise nõukogu teaduskonna Põllumajandusteaduste Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikool (Protokoll №1 1. oktoober 2002,
 11. Tutvu AN Goncharov NG .. areng õigusliku regulatsiooni tervishoiu Venemaal. - Ajaloolised ja õiguslikud aspektid 2007
  Sissejuhatus kujunemisloost ja moodustamise õiguslik regulatsioon tervishoiu Venemaal. Evolution reguleeriva raamistiku rahvatervise Venemaal kuni 1857 Evolution reguleeriva raamistiku rahvatervise Venemaal pärast 1857. Areng tervise süsteem Venemaal (ajalooline, organisatsiooniliste ja õiguslike aspektide) Aktiivsus kontrollisikul
 12. Soovitused elustiili
  Haiglaravi ajal tuleks arutada patsientidega ja nende partnerid, võimalikud põhjused südame isheemiatõbi, et anda personaalset nõu elustiili (korra ja toitumine, kehakaalu kontrolli, suitsetamine ja sportimine). Kehaline aktiivsus Kõiki patsiente tuleb anda nõu füüsiline aktiivsus, sõltuvalt muidugi taastumise periood pärast südant
 13. Derkach AA (toim.). Akmeology 2004
  Väljaanne uurib sisu psühholoogiline nähtus "acme" sotsiaalse ja isiksuse, vanuse, professionaalne aspekt; See määratleb objekti, kontseptuaalne aparaadid ja metoodilised alused eripära uurimismeetodeid Psühholoogia - teadus, mis on tekkinud ristmikul loomulik, sotsiaal- ja humanitaarteadusi; peegeldades selle hetkeseisu. Soovitatav Haridus-Metoodiline Nõukogu
 14. KIRJANDUS
  Vertkin AL, Gorodetsky VV, Talibov OB, Topolyansky OV äge südamepuudulikkus. Diagnoos ja ravi pre-haigla raviarst // 2002 №9. Pp 3-4. 2. Nõukogude entsüklopeediline sõnaraamat. M.: Kirjastus "Nõukogude Entsüklopeedia", 1980, lk 608, 919, 1532. 3. Tatarchenko IP, Pozdnyakov NV, Morozova OI jms angiin :. Praktiline küsimustele ja nõuanded
 15. Derkach AA (toim.). Akmeology 2002
  Tutvustame teoreetilisi ja metodoloogilisi ja praktilisi aspekte kursuseprogrammi. Peatükid ja osad õpiku struktuuri ja sisu vastab riigi hariduse kohta distsipliini "Akmeology". Soovitatav Haridus-Metoodiline Nõukogu RAPA kuulajatele eri vormide, ümberõpe ja täienduskoolitus, kursus "Akmeology". väljaanne
 16. Tegurid tagada tervise tänapäeva inimese
  Osakondadevahelisele Vene Julgeolekunõukogu Komisjoni rahvatervise föderaalse mõiste "rahvatervis" ja "Terve Venemaa" (1994) määratletud suhe peamisi tegureid, mis mõjutavad inimeste tervist meie riigis on järgmised: - geneetilised tegurid - 15-20% ; - Keskkond - 20-25%; - Tervishoid -
 17. Eliseev Yu Yu (toim.). Lastehaigused. Täielik viitenumber 2008

 18. IV Vachkov, IB Grinshpun, NS Pryazhnikov. Sissejuhatus elukutse "psühholoog", 2004
  Kavandatud väljaõppe käsiraamat kättesaadaval kujul annab aimu psühholoogia kui teaduse, toodud põhipunktid kutsetegevuse psühholoog ja teadlane ja psühholoog praktikas käsitletakse põhitõdesid töö korraldamise psühholoogid koostöös seotud eksperdid, tegeleb professionaalse arengu psühholoogia üliõpilastele ja parandada
 19. Eelarvamusi psühholoogid
  1. Psühholoogia - teadus, teades kõiki mehest ja tema hing ja psühholoog, kes on õppinud seda teaduse, -. Man ", kes näeb õige inimeste kaudu" 2. Psühholoog - mees olemuselt õnnistatud erilisi võimeid teistega suhelda ja mõista teisi. 3. Psühholoog - mees, kes teab, kuidas kontrollida käitumist, tundeid ja mõtteid teistega, eriti haritud ja omavad sobivaid tehnikaid
 20. "Psühholoog - ei ole inimene, elukutse"
  Nime see osa artiklist - sõna, SV Petrushina, piirkonna esindaja ülevenemaalise psühhoterapeudi Liiga Tatarstan. Oma raamatus "Workshop psühholoogiline nõustamine" on nimi üks peatükkidest, mis algab järgmiselt: "Sõber ja ütles:" Miks õppida psühholoog? See on lihtsalt hea inimene. Siin ma olen,