meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

ПPyle [Pyle] haiguse

Vaata. Metafüüside düsplaasia.

Pallister sündroom

Vaata. Schinzel sündroom.

Pallister W sündroom

Päritud arvatavasti X-liiteline retsessiivne viisil. Iseloomustab kerge vaimne alaareng, krambid, värinad, lihastoonuse tõus, rassheliny suulae ja huulte, näo anomaaliad (a ninaotsast, kõrge laup, telekant, lai ja lame ülalõua) ja luustiku (deformatsioon ülajäsemete lühendamine või ulnar kumerus).

Tegemist võib olla raskusi intubatsiooni, pakkudes veenide kättesaadavust käsivarte.

Paltaufa-Sternberg haigus

Vt. Hodgkini tõbi.

Panarterit mitu obliterans'i

Vt. Takayasu tõbi.

Pankreatiit pärilik

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Avaldub ümbritsemine valu pärast rasvast toidukorda. Pain kaasneb iiveldus ja oksendamine, kasvavad 24-48 tunni jooksul ning kaovad mõne päeva jooksul. Ajal ägenemine suurenenud amülaasi ja lipaasi veres. Ilmutatakse fibroos kõhunäärme (võib põhjustada calcifications) viib katkestamist eksokriinsele ja endokriinsed funktsiooni.

äge pankreatiit

Tavaliselt esineb märkimisväärne vastuvõtu alkoholi, sapikivitõbi, nüri kõhu trauma, tungides taga. suunata kaksteistsõrmiksoole haavand. Hetkel suurenenud plasma amülaasi, tugev valu, eksudatiivsete pleuriit, mis võib põhjustada hingamispuudulikkust, leukotsütoos ja sageli sooleobstruktsiooni. Hüpotensioon ja hüpovoleemia seotud plasma eritis kõhunäärmes. Pikaajalisel hüpovoleemia võib peataja. Selle tulemusena haigestuda hypocalcemia Tetania. Raske hemorraagilise pankreatiidi võib põhjustada diabeetilise kooma.

See nõuab pidevat nasogastraalsondiga, parandamist ja CBS vodnoelektrolitnyh rikkumisi, kontrolli veresuhkru taset. On raske toxemia ja šokk, raskused kõrvaldada järelejäänud lõõgastust.

krooniline pankreatiit

Enamasti esineb krooniline alkohoolikud. plasma amülaasi on tavaliselt normaalne, bilirubineemia ei ühine (~ 10% patsientidest). Rikkumised rasvade ja valkude ainevahetust täheldatud kahjustuste> 80% rauda. Tavaliselt kaasneb diabeet, rasvmaks ..

Kui kõrvalekalded maksafunktsiooni võimalik ülitundlikkus ravimi metaboliseeritakse maksas.

Tselluliit palavikuga retsediviruyuschee nenagnaivayuschiysya

Vaata. Weber-Christian haigus.

Pantsütopeenia Fancon'i sündroom

Vaata. Fancon'i aneemia.

Silmamuna halvatus progressiivne

Vaata. Motor neuronite haigus. Halvatus perioodilise pere

Iseloomustab korduvad rünnakud lihasnõrkus või halvatus. On kolm vormid haiguse :. Giperkaliemicheskaya (K +> 5,5 mmol / l), normokaliemicheskaya (3-5,5 mmol / l) ja hüpokaleemilised (valesti diagnoositud külma paramüotoonia suurendamine kaalium vereseerumis täheldatakse ainult haigushoogude ajal sisse vaheaegadega tase normaalne.

Hetkel suurenenud tundlikkus suktsinüülkoliiniga. Suhe episoodide raviks lihasnõrkuse ja üldkasutatavad atsetozolamid diureetikumide ja adrenaliini, salbutamool ja metaproterenool. Suurenenud risk rütmihäirete vajab EKG. Paastumine glükoosi infusioonilahus on soovitatav. On vaja säilitada normaalset kehatemperatuuri.

Halvatus hüpokaleemilised perekondliku perioodiline (hüpokaleemilised perioodiline paralüüs)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Ilmneb unine hood quadriplegia tavaliselt vanuses 20-35 aastat. rünnaku kestus varieerub mõnest tunnist mitme päevani. Raskusaste rünnaku varieerub kerget mööduvat halvatust teatud lihasrühmi lõpuleviimiseks halvatus. Hingamisteede lihased mõjutavad harva. Provotseerida rünnakuid pikema ülejäänud pärast treeningut, süsivesikute toidu rõõmsameelne lõunaeine glükoosi infusioon ja insuliini. On juhtumeid, kus püsivat paralüüsi gipokaliemicheskogo pere. Rünnaku käigus selgus, lõtv halvatus valdavalt proksimaalne lihasgruppe, bradükardia, kasv ja langus Q-wave P laine EKG. Kaaliumisisaldus syvorottse sageli vähendatakse 2-2,5 mmol / L.

Puuduste kaaliumi tuleks teha enne anesteesia algust. Kasutamine tiopentaaliga võib põhjustada ajutist lõtv halvatus. Müorelaksandid mõnikord põhjustada järelejäänud lõõgastust. On sõnum eduka kasutamise atrakuuriumiga. See nõuab järelevalve neuromuskulaarse blokaadi ja EKG. Anesteesia on vaja välistada riik, mis võiks vähendada kaaliumi taset plasmas: metabolicheskits alkaloos, glükoosi infusioon ja insuliini, diureetikume. Soovitatav kaaliumi sisalduse kontrolli ajal pikenenud anesteesia. Ei tohiks koormus süsivesikuid ja hüpotermia. Neerude tubulaaratsidoos ja krooniline kõhulahtisus võib põhjustada ka lihasnõrkus selles patoloogiat.

Halvatus normokaliemichesky perioodilise pere

Tavaliselt tekitab alkoholi tarbimine, vähene kehaline aktiivsus, emotsionaalne stress. lihasnõrkus ja kestus võib varieeruda enam kui 2 nädalat. Krambid tavaliselt kaasneb tahhüarütmiaid.

Soovitused anesteesia sarnanevad kell gipoka / temicheskoy kujul.

halvatus agitans

Vt. Parkinsoni tõbi.

Halvatus Lewandowski Kholodova

Vaata. Paramüotoonia kaasasündinud.

Perioodiline halvatus paramiotonichesky

Vaata. Paramüotoonia kaasasündinud.

Halvatus perioodilise pere

Kui giperkaliemicheskom võimalik paralüüsi pärast üldanesteesia, eriti kui kasutatakse tiopentaaliga ja lõõgastavate.

Tserebraalparalüüs lapsi

Polietiologichesky patoloogia ühendav motoorsete funktsioonide, mis on tingitud eel- ja perinataalse kesknärvisüsteemi kahjustusi. Rikkumisi ei arene ja sümptomid varieeruvad. Kõige levinumad põhjused on sisemine verejooks, emakasisene infektsioonid, toksiinid, sünnidefekte, sünnitrauma ja hüpoksia, vastsündinu infektsioonide, hüpoglükeemia ja kernikterus. Märkused järgmised häired: spastilise (75%) Kaasates ühe kõigele jäsemete, koreoatetoosi (20%) ja ataksia (1-2%). Kaasatud defektid krambid (60%), sageli vaimne alaareng, spastiline quadriplegia, kõnehäired ja chuvstitelnosti.

Sageli on raske või võimatu suhelda nende lapsed. See anestesioloog aitab vanemate või hooldajate jaoks. Anesteetilised probleeme peamiselt seotud medikamentoosset ravi. Pikaajalisel antikolvusantide võib muuta metabolismi teatud anesteetikumid, nagu tiopentaaliga. Deformatsioonid skelett tekitada raskusi, millega patsiendi operatsioonilaual. Erilist tähelepanu pööratakse ennetamise lamatiste.

Paramüotoonia kaasasündinud (Eulenburgi haiguse Eulenburgi paramüotoonia, halvatus Lewandowski Kholodova, paramiotonichesky perioodiline paralüüs)

Eulenburgi A. (Eulenburgi A.) (1840-1917) - Saksa neuroloog. F. Lewandowski (Levandovski F.) (1879-1935) - Saksa nahaarst.

Harva müotooniline sündroom, päritud autosoomne dominantne viisil. Sümptomid on kerged müotooniale, peamiselt külma. On episoode lõtv halvatus ei seostata jahutus- ja müotooniale. Krambid on kaasas kõikumisi seerumi kaaliumi tase, kellel on kalduvus suurendada. Haigus ei edene, atroofia ja hüpertroofia ole lihaseid.

On suurenenud tundlikkus lõõgastavate võimalik elektrolüütide tasakaaluhäired. Suksametoon halotaanita ja seda tuleks vältida. Kehatemperatuuri langust anesteesia ajal ei ole lubatud.

parapleegia

Neuroloogiliste häiretega kaasneb autonoomne häired, moodustamise lamatised. Ehk arengut hüperkaleemia pärast manustamist suksametoon. Soovitav on järelevalve neuromuskulaarse blokaadi. Mitmed probleemid on sarnased koos tetraplegia (vt. Tetraplegia), HQ nõrgemini.

Parkinsoni tõbi (halvatus agitans)

D. Parkinsoni (Parkinsoni J.) (1755-1824) - Inglise arst.

KNS degeneratiivne haigus, mida iseloomustab kaotus dopamiinergiliste struktuurid ja dopamiini vähenemisega basaalganglionidesse aju. Ekstrapüramidaalseid häired manifest vappehalvatuseks. Haiguse põhjus ei ole täielikult tõestatud. Tavaliselt ilmneb pärast kannatab entsefaliit, vingugaasi ja pika vastuvõtt antipsihotropnyh vahenditest. Sagedamini meestel vanuses 40-60 aastat. On olnud liikumiste piirangud, jäikust jäsemetes, jäikus näolihaseid, lohistades kõnnak, pidev rütmiline värisemine. Samuti leiti, seborröa, rasune nahk, pupillide vead, diafragma spasm, dementsus ja depressioon. Raviks kasutab narkootikume, mis on lähteained dopamiini (levodopa), antikolinergikumid ja antihistamiinikumid.

Kui anesteesia on vaja arvestada psüühikahäire (erutus), häired siseorganeid ja ravimite toime. Levodopa ei tühistata enne operatsiooni. Tavapärane ravi tuleb jätkata kuni hommikul börsipäeva. Poolväärtusaeg levodopa on 6-12 tundi, ja juhul, kui tühistamise ravim võib tekkida lihaste jäikus ventilatsiooni häire. Ajal anesteesia esilekutsumist on võimalikud ortostaatiline hüpotensioon, arütmia, kõrge vererõhk. Hüpotensioon kõrvaldada vasopressoreid otsene tegevus. Tuleb meeles pidada, et fenotiasiinil ja butüürofenoonid antagonistid dopamiini basaalganglionidesse. Droperidooli seega ei tohiks kasutada taustal levodopa. Induktsioon paremini rakendada inhalatsioonanesteetikumid. Andmed ketamiini tarbimist vastuoluline. See ravim võib põhjustada tahhükardia ja hüpertoonia. On ebasoovitav kasutada suksametoonium riski tõttu hüperkaleemia. Müorelaksatsiooni võib saavutada suurenevate kontsentratsioonide halotaanita. Kuna kalduvus rütmihäired, mõned autorid soovitavad hoiduda halotaanita, ketamiini ja kohaliku anesteesia sisaldavad lahused adrenaliini. Vererõhu jälgimine on vajalik. Raskused rinna ekskursioonid võib tekitada probleeme operatsioonijärgsel perioodil. Enne ekstubatsiooni peaks piisavuse tagamiseks spontaanne hingamine ja taastamine hingamisteede refleksid.

Patau [Patau] sündroom (trisoomia 13. kromosoomi)

Kaasasündinud haigus, mida iseloomustab mikrotsefaalia, micrognathia, suulaelõhedega, lühike kael, tüvede ja polüdaktüülia, aplaasia on mõhnkeha, väikeaju hüpoplaasia, kaasasündinud südamehaigus (ASD, VSD), neerude anomaaliad (vesineeruvaagnat, polütsüstiliste), mittetäieliku pöörlemine soolestikus, arengulised defektid genitaale. Võimalik raske intubatsiooni tõttu micrognathia ja suulaelõhe.

Valides anesteesia arvesse süsteemset häired. IF 1: 7800.

Pellagra (niatsiin puudulikkus)

Haigus on seotud vaegus nikotiinhappe. Viimane osa NADP, mis osaleb aktiivselt redoksreakstiooni lahtris. Võib-olla selle arengut patoloogia patsientidel kartsnoidse, kes tarbivad suurtes kogustes vilja, krooniliste alkohoolikute ja seedehäireid. Hetkel on psüühikahäired, ärrituvus, ja neuroloogiliste häirete. Sissejuhatus nikotiinhappe kõrvaldab neuroloogiliste häirete päevasel ajal. Seedetrakti häired avalduvad aklorhüüdria, raske kõhulahtisus, mis võib viia hüpovoleemia ja kaotus elektrolüüdid. Võimalik dermatiit, stomatiit, süljeeritus, uretriit.

Konkreetsed soovitused käitumine anesteesia ole.

pellagra lapsi

Vaata. Kwashiorkor.

Vaht-Shokeyra sündroom, II tüüpi

Vaata. Aju-silma näkku-skeleti sündroom.

Pendred sündroom (kaasasündinud kurtus ja struuma)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. tovidnoy alatalitluse ei ole tavaliselt katki, siis on võimalik hüpotüreoidism (vt. Kilpnäärme alatalitlus), eriti pärast kilpnäärmega.

Esinemine struuma võib tekitada raskusi intubatsiooni.

perikardiit

Group perikardi haigused. Äge perikardiit tuleneda infektsioonide tekkeks (viirus-, bakteriaalsed, seen- TB), pärast infarkti (Dressleri sündroom), traumaatiline kahjustus (südameoperatsiooni kehtestamine südamestimulaatori elektroodid, kateetrid jälgida). Võib tekkida, kui metastaaside, süsteemsed haigused (reumatoidartriit, süsteemne erütematoosluupus, skleroderma), tingitud toksiline toime narkootikumide (minoksidiil, prokaiinamiid), kiirguse mõju keskseinad. Ravi on sümptomaatiline, sealhulgas valuvaigistid, kortikosteroide. Juuresolekul eritist öelda eksudatiivsete perikardiit. Kliinilised nähud sõltuvad määr kogunemine eritist. Ummikud lühikese aja jooksul 100-200 ml vedelikku võib põhjustada südame tamponaadi. Kõige informatiivne diagnoosimise meetodit - ehhokardiograafia. Vedelik eemaldati punktsiooni. Krooniline perikardiit surub märkimisväärselt suurenenud veenirõhu, parema koja rõhul Ppcw, kodade virvendus, normaalset funktsiooni südamelihases, perikardi paksenemine Kompuutertomograafilistest. Ravi on tavaliselt kirurgilist.

Suhe üldnarkoosi kasutades kombinatsiooni bensodiasepiinide, opioidid, lämmastikoksiid madalate annustega narkoosi halogeen. Peamine eesmärk on vältida survet vähendada kontraktiilsuse, südame löögisagedus ja venoosset verd. On oluline normaliseerida BCC enne operatsiooni. Eelistatud venoosse vererõhu monitooring ja otseseid meetodeid. Kui kirurgiline eemaldamine perikardi võib rütmihäired.

Peromeliya (väike pikkus ja jäsemete torso normaalses micrognathia)

Vaata. Aglossia-adactylism sündroom.

Pickwicki sündroom (kuid mitte Pickwicki sündroom)

Inglise arst määratud Kr. Heath (Ch. Heath) 1889 poolt Pickwick klubi kirjeldatud kuulsa romaani Charles Dickens, üks tegelasi, kes oli rasv, punase näoga ja pidevalt magama, norskamine.

Selle sündroomi mõista nosoloogilised kujul obstruktiivne uneapnoe sündroom (cm.) Juuresolekul kergesti äratuntavad märgid: märkimisväärne rasvumine, öise norskamise, hüpertensioon, polütsüteemia näo punetus. Äkksurm une ajal öösel nendel patsientidel on täheldatud sagedamini kui võrreldavates populatsioonides. Hingamispuudulikkust märkimisväärse hüpokseemia ja hüperkapniata täheldatakse neid, mitte ainult öösel vaid ka päevasel ajal.

Anesteesia taktika nendel patsientidel vastab üldmõisted uneapnoe sündroom. Enne plaanilist operatsiooni on õigustatud hoides detaili või autoloogse hemodilutsiooni eritrotsitafereza kolloidosakeste vere asendajad (põhineb dekstraanist hüdroksüetüültärklisel või muudetud želatiini) abil koristatud meedia vereülekande menetluse käigus või varases operatsioonijärgsel perioodil. Operatsioonijärgsel aja, eriti pärast kõhuõõneoperatsioonide vältimise Suuremas hüpokseemia, pikenenud mehhaanilist ventilatsiooni soovitatakse.

Pyloric stenoos (pyloric stenoos)

Kaasasündinud polietiologic haigus. See avaldub 2-3 nädala vanuselt oksendamine "purskkaev" ilma segunemisest sapp, kõhukinnisus, alatoitumus. Lihaste seina pyloric kanal on määratud palpatsioon ja mõnikord visuaalselt. Tavaliselt kaasneb dehüdratsiooni ja metaboolne alkaloos. Kõrge aspiratsiooni oht. Kirurgiline sekkumine ei ole kiire. Häired vee ja elektrolüütide tasakaalu ja CBS tuleks kõrvaldada käigus operatsioonieelse- ettevalmistamisel. Normovolaemia saavutatud vereülekande isotooniline lahus ja Ringeri lahus. Vajaduse korral lisatakse kaalium. Running nasogastriline intubatsiooni ja maoloputus isotooniline naatriumkloriidi lahus iga 4 tunni.

Enne operatsiooni on vajalik, et tagada evakkoja maosisu olid läbipaistev, värvitu ja ei ole lõhna. Vaja normaliseerida laboratoorseid parameetreid: Na> 35 mmol / l kloriidide> 90 mmooli / l, neeru- vesinikkarbonaadi

Seal on täiskasvanud (autosoomne dominantne pärimine) ja infantiilne (autosoomne retsessiivne pärilikkus) tüüpi. Manifest neerupuudulikkus.

Täiskasvanute tüüpi iseloomustab kõrge vererõhk, hematuuria, proteinuuria ja leukocyturia bakteriuuriat. 1 7st patsientidel leitud aju aneurüsm. Seal on vesineeruvaagnat, lööki. Ilmneb sagedamini pärast 30 aastat.

Kui infantiilne tüübist polütsüstiliste neeruhaigus avastatakse märgitud (fataalne viga), maksa tsüstid, põrna ja kõhunäärme. Sageli koos kopsuarteri tsüstid, mis loovad ohu pneumotooraks. Võimalik kaasasündinud maksafibroosiga.

Anesteesia kaaluda organi kahjustused.

Polümüoosiit (dermatomüsiit, polümüoosiit, UNFER-Wagner. Richt-Hepp tõbi)

Vaata. Dermatomüosiit.

Demüeliniseeriv polüneuropaatia Äge

Vt. Guillain-Barre haigus.

Polüradikuliidi äge esmane idiopaatiline

Vt. Guillain-Barre haigus.

polysplenia sündroom

Vaata.
Ivemarka sündroom.

polütsüteemia

See on tavaliselt sekundaarne kroonilisele hüpoksia. See võib olla tingitud juuresolekul neeru kasvaja, mis toodavad erütropoetiini. Siiski on polütsüteemia, kellel on esmane müeloproliferatiivne haigus on haruldane enne 40aastaseks. Hetkel 2 korda sagedamini meestel. Ilmselge raske tsüanoos, süstimise teel sidekesta koostoimes splenomegaalia ja sügelemine. Hetkel kõrgetasemeline hemoglobiini. Tõeline seotud negatiivne mõju vere viskoossust. Patsientide ravi on vaja enne operatsiooni. Selleks või narkootikumide mielosupressornye isotoope fosfor (P). Normaalset vere tuleb säilitada paar kuud enne oodatavat operatsiooni.

Operatsioon allumatu polycythemia tõttu trombotsüütide defektid on äärmiselt kõrge risk verejooksude jet, näiteks pärast eemaldamist hambaid. Vihma arteriaalne ja venoosne tromboos. Äärmuslikel juhtudel võivad aidata veretöö ja eritrotsitaferez. On suur Tromboosirisk hematokrit üle 50%, eriti> 55%. Kui Ht <48% riski enam kui tavaliselt.

Pompe haigus (glükogeeni ladustamise haigus II tüüpi)

Vaata. Glükogeenivarude haigus II tüüpi. Kardiomegaalia, hüpotoonia, 1,4-glükosidaasi puudulikkus maksa ja lihaseid. Seal macroglossia. Aegajalt esineb südamepuudulikkuse tõttu maksas. Erinevalt atsidoos glükogenoos I tüüpi puudub. Laste tapetakse 1. eluaastal.

Võimalik raske intubatsiooni tõttu mikroglossii ja hingamisteede probleemid tingitud lihaste nõrkus ja kardiomüopaatia.

Porphy-

Group on pärilikud haigused, mis on seotud häirega porfüriin ainevahetust. Seal rikkumise heemisünteesiga ja kõrge aktiivsusega süntetaasi 8-aminolevuliinhappe. Kõige levinum Lõuna-Aafrikas ja Põhjamaades. On kolm liiki maksa porfüüria vorme, erinedes voolu ja levitamise piirkondades. Äge vormid on üldiselt tundlikud barbituraadid, samal ajal nahka ja maksa ja erütropeotiini vorm ei ole tundlik selle rühma ravimid (vt. Hiline naha porfüüria, erütropeotiini porfüüria, erütropeotiini Uroporfiriya, Mixed porfüüria). Tavaliselt rünnakud on provotseeritud barbituraadid, krambivastaste, alkoholi ja suukaudsete kontratseptiivide, samuti mõned muud tegurid (vt. Allpool). Kliinilised nähud haigusi hõlmavad seedetrakti (kõhuvalu, pinge ja kõhulahtisust ja kõhukinnisust), närvisüsteemi (perifeerne ja bulbar häired), CAS (hüpertensioon, hüpotensioon, tahhükardia) ja palavikku ja leukotsütoos (25-30% juhtudest) . Ravimite kasutamine anesteesia ajal cm. Allpool.

kaasasündinud porfüüria

Vaata. Erütropoeetilisi porfüüria.

Hiline naha porfüüria (porfüüria sümptomaatiline, krooniline gematoporfiriya, porfirinopatiya, põiendepidermolüüs porfirichesky)

Kaasasündinud maksa porfüüria vormi, mis on seotud ensüümi häired (aktiivsuse vähenemine maksa uroporfirindekarboksilazy) on pärinud autosoomne dominantne viisil. Avaldub kaussi meestel pärast 35 aastat. Sageli koos alkoholisõltuvuse. Seal on naha tundlikkuse suurenemine päikesevalguse (fotosensibilts. Tion) ja minimaalne vigastusi. Porphyrin ladestumine maksa kaasneb Nekroosi- oma rakkudes.

Ajal anesteesia tuleks kaaluda chuvstviteyanost naha surve näomaski. Valides ravimid peaksid arvestama funktsionaalse seisundi maksa.

Äge vahelduva porfüüria (porfüüria buffet-stiilis)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Haigus esineb latentne vorm kogu elu ja avaldub rünnakuid. Paralüütiline kriisid on tingitud järgmistest tegurite gruppi: 1) ravimid (barbituraadid, meprobamaat, gidroksidion, diazepoksid, fenütoiin, imipramid, niketamid, Griseofulviini, sulfoonamiidid, tungaltera ravimite ja alkoholi); 2) suguhormoonid (östrogeen, progesteroon, suukaudsed kontratseptiivid); 3) infektsioonid; 4) tühja kõhuga; 5) raseduse ajal. Võid kasutada lokaalanesteetikumi, prokaiin, bupivakaiinil. Autor lidokaiini ei ole ühtset seisukohta. Sümptomid autonoomse NA kahju kõhuvalu, kõhukinnisus või kõhulahtisus, tahhükardia, suurenenud süljeeritus, mööduv hüpertensioon, ortostaatiline hüpotensioon, veresoonte spasm jäsemete naha. On polyneuritis, lõtv tetraplegia, sensoorsed häired. Kesknärvisüsteemi häired manifest silmamuna halvatus, väikeaju ja hüpotalamuse düsfunktsioon, psühhoos, kooma. Kõige levinum surma põhjus - hingamisteede halvatus tõttu kaasamine roietevahelised ja freenilist närve.

Kasutamise barbituraadid on absoluutselt vastunäidustatud (!) Anesteesia ajal. Atropiini võib kasutada, neostigmiiniga, droperidoolil, midasolaami, ketamiin, propofooli, lämmastikoksiid, dietüüleeter, suksametoon vekuroonium ,? blokaatorid adrenaliin, fentolomin, kortikosteroidide, salbutamool, moklopramid. Lõpuks lahendamata küsimus halogeeni sisaldavate anesteetikume, diasepaam, triasolaam, oksasepaam etomidaadi, ranitidiin (tsimetidiin soovimatuid). Neist valuvaigistid saab kasutada aspiriini, ketoprofeeni, ketorolaki, lornoksikaam ^ Orfin, Petidiini, fentanüül, buprenorfiini, on ebasoovitav - peNtozotsina, kloordiasepoksiid ja fenüülbutasoon. Ärge kasutage seda verapamiili, nifedipiini, diltiaseem hüdralasiinil, fepoksibenzamina, aminofülliiniga.

Porphy- segatud

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Esimesed sümptomid on tavaliselt täheldatakse 10-30 aastat. Mida iseloomustab suurenenud naha valgustundlikkuse ja mehaaniliste vigastuste, suurendab eritumist prootonite ja coproporphyrin fekaalid. Nagu äge porfüüria kasutamine barbituraadid on välistatud. Raviks ägedate võib kasutada glükoosi infusioonilahustest.

Erütropoeetilisi porfüüria (kaasasündinud porfüüria, erütropeotiini uroporfiriya, Gunther tõbi)

Günther H. (Günter H.) (1884-1956) - Saksa arst.

Seoses silutud kujul pärilik porfüüria, edastatakse autosoomne retsessiivne viisil. Seda iseloomustab suurenemise teket protoporfüriin III erütroidrakke luuüdis ja vabastada see fekaalid ja uriin. On olnud raske hemolüütiline aneemia, naha tundlikkuse suurenemine valguskiirgus, veresoonte kahjustused, urtikaaria ja turse. Neuroloogiline ja kõhuvaevustest puuduvad. Barbituraadid ei vastunäidustatud.

Potter sündroom (kahepoolsed neerude agenees, adisplaziya urogenitaslsest pärilik)

Edith Potter (Potter E. L.) - American lapsed patoloog.

Arvatavasti autosoomne dominantne muster pärandist. Oligohüdramnioos ema ja neerude agenees, tüüpiline näoilme ja kopsude hüpoplaasia vastsündinu. On ebastabiilse hemodünaamika, atsidoos, tsüanoos ja turse, võib micrognathia. 40% lapsed sünnivad enneaegselt, enamik neist sureb esimese tunni jooksul pärast sündi. Nende väärarenguid võib esineda: väärareng genitaalidel, anal atresia, sigmakäärsoolest ja pärasoole, söögitoru ja kaksteistsõrmiksooles alumise kereosa ja alajäsemete deformatsioon. Kuigi intubatsiooni, mehaanilist ventilatsiooni ei õnnestu. Surm saabub hingamispuudulikkuse, eelmise ureemia. Kui seda haigust Hollandis on lubatud teostada eutanaasia.

Neerude agenees kahepoolsete

Vaata. Potter sündroom.

Neerutuubulite Fancon'i sündroom (De Toni-Debré-Fancon'i sündroom), glyukoaminofosfatdiabet

On kahte tüüpi haiguse: I tüüpi (oletatavasti autosoomne retsessiivne pärilikkus) avaldub lapsepõlves, II (autosoomne dominantne pärimine) - täiskasvanutele. Haigus on tingitud kahjustusega tagasiimendumise fosforit, aminohappeid, süsivesikuid ja vesinikkarbonaadid neerupuudulikkuse proksimaalne torukesed. Kõige raskem vorm neerutorukeste kahjustusi näinud esimest tüüpi. Haigus algab 2. eluaastal. Patsiendid on kidur, alatoitumus täheldatud, ärrituvus, alanenud vastupanuvõimet nakkustele, lihashüpotoonia, hüporefleksia, vererõhku alandav. Seejärel on janu, polüuuria, luustiku väärareng poolt rahhiidi tüüpi spontaanne luumurrud. Biokeemilised näitajad osutavad giperaminatsiduriyu, giperfosfaturiya, glükosuuria, hüpokaleemiat,. X-ray näitas osteoporoos, kumerus pikad luud, kyphosis.

Enne operatsiooni vajalik korrigeerimine vee ja elektrolüütide tasakaalu. Tegemist võib olla ettearvamatu reaktsioonid lihaslõõgastid.

Prader-Willi sündroom

A. Prader (Prader AG) ja G. Willi (Willi G.) - Šveitsi lastearstid.

Kaasasündinud sündroom etioloogiaga. Patsientidel märgatavat lühike kasv, vaimne alaareng, polüfaagiat väljendunud ülekaalulisus ja seksuaalne alaareng. Esimest etapi haigust iseloomustab raske hüpotoonia kuni atoonia, vähenes reflekse (kõõluse, neelamine, imemiseks). Lapsed on aktiivne, on tendents, hüpotermia. Teises etapis haiguse, mis esineb mõne nädala või kuu, seal polüfaagiat. At vanus 1-3 aastat arendamine rasvumise ja hüpoplaasia genitaale. Seal on mikrotsefaalia, kõrge Kaarjas suulae, skolioos, syndactyly, koordinatsioonihäired, krambid, kõõrsilmsuse ja diabeet.

Anesteetilised küsimusi põhjustatud rasvumine: raskused Veenipunktsioon, väärastunud reaktsioon ravimid, rasvlahustuvate Puudutus ladestumist nahaalune rasvkude, vastuvõtlikkus respiratoorsete häirete korral. Arvutamisel ravimitega kallutamise ja lihaslõõgastid juhinduvad lihasmass. M: F - 1: 1.

Kodade virvendus, äge

Soovitatav infusiooni prokaiinamidi. Mõnel juhul see näitab kardioversioonile.

Tõsi järglased (alalõua prognathism)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Seal on väljaulatuv alalõualuu võrreldes ülemise, malocclusion. Massive lõug ja alahuul punnis. Sagedamini tänaval enneaegse. Neil on suurem risk saada südamelihase isheemia, hüpertensioon, kardiomegaalia.

raske intubatsiooni võivad tekkida. Anesteesia vajab hoolikat kasutamist Kardiodepressiivsed narkootikume. Vajab dünaamiline kontroll EKG ja vererõhk.

Progeeria (Hutchinson [Hutchinson] -Gilforda [Zhilforda] [Hutchinson-Gilford] sündroom (haigus), geroderma laps, enneaegne vananemine sündroom)

Hutchinson (Hutchinson) (Hutchinson J.) (1828-1913) - Inglise arst. Gilford (Gilford NG) (1861-1941) - Inglise arst.

Kaasasündinud haigus tundmatu tüüp pärandist. Patsientidel märgatavat viivitust kasvu ja omanäolise ilme: lühike kasv, suhteliselt suur pea ja väheneb esiosa kolju, väike õhuke nokaga nina ( "lind isik"), micrognathia, proptoos, kokku alopeetsia, silmapaistev kõrvad. Nahk on õhuke, kuiv, läikiv, venitatud ning käte ja jalgade mänguruumi ja kortsus. Vanusega on tumedad laigud. Nahaalune rasvakiht puudub. Paljastatakse mitu vead hammaste, skeleti anomaaliad (pikad luud ja ribid õhuke pikk, liigeste suurenenud ja jäikus, kyphosis, kitsad pirnikujuline rindkere, lühike rangluu ja kitsad õlad pärast sulgemist Fontanelles, Coxa valga), neuroloogilised häired, nagu nüstagm, anizorefleksii ja krambid. Olemus varase ateroskleroosi koronaararterite, aordi mesenteerseid veresoonte, müokardiinfarkti ja ajuinsuldi. Patsiendid elavad 7-27 aastat. Seal on hüperkolesteroleemia ja hüperlipoproteineemia.

Kui anesteesia võib olla raskusi veenikateeter tuleks arvesse võtta olemasolevaid häireid. KUI 1 250 OOO. M: F - 2: 1.

Progressive väline oftalmopleegia

Progressive halvatus ühe või mitme närvid innerveerib välise lihased silma tõttu degeneratsioon vastava tuumades Silmaliigutajanärv.

Kõik kasutatavad ravimid veenisisene induktsiooni tuleb manustada aeglaselt väikestes annustes.

Curse of Ondine

Vaata. Hüpoventilatsioon alveolaarsetesse.

Psevdogemofiliya

Vt. Von Willebrandi haigus.

Psevdogemofiliya pärilik

Vt. Von Willebrandi haigus.

Psevdogemofiliya veresoonte

Vt. Von Willebrandi haigus.

pseudohypoparathyreosis

Vaata. Albright-Butler sündroom.

pseudoksantoom elastne

Vaata. Grondblada-Strandberg haigus.

psoriaas

Levinud on nahahaigus, mida iseloomustab suurenenud epidermaalkasvu. See avaldub tüüpiline erütematoosne laigud ala koorimine kant. DNA sünteesi epidermise rakkude nendel patsientidel on 4 korda suurem kui tavaliselt. Nahakahjustused asuvad tavaliselt sümmeetriliselt (20% asümmeetriline) kehal ja haarata küünarnuki, põlve valdkondades, peanaha ja ristluu. Vahel koos suure südame väljund ja südamepuudulikkuse. Kui üldistada pustuloosset psoriaas, võib esineda vähendamist plasma albumiini, neerupuudulikkus. Ravis hormonaalsed salvid kasutatakse, mis, juhul kui imemise võib vähendada looduslike hormoonide.

Anesteesia on vaja arvestada tegevuse kasutatavad ravimid ravi. Kasvav verevoolu nahk võib muuta termoregulatsiooni.

Mitu pterygium sündroom

Vaata. Escobar sündroom.

Vill-lööve (vill vulgaarne, vill, Neumann [Neumann] haigus)

Neumann von Helvart (1832-1902) -avstriysky nahaarst.

Kroonilise autoimmuunhaigus, mis segab suhet rakud ja seal on koorimine naha ja limaskestade aluskoed. See iseloomustab suurenenud traumat naha ja limaskestade ja mullide moodustumine pinnal. Ta märkis, sagedamini koos porfüüria (vt. Porphy-). Raviks kasutatakse kortikosteroide ja immunosupressantidelt: asatiopriinist, tsüklofosfamiid, metotreksaat. On vaja arvestada süsteemse toimega nendest ravimitest: metotreksaat on maksa-, neeru-, luuüdi; tsüklofosfamiid pärsib pseudocholinesterase ja pikendab tegevuse suktsinüülkoliiniga.

Kui anesteesia ettevaatus on vajalik. On raskustega veeni. Tegemist võib olla piiranguid piirkondliku anesteesiat, kinnitusdetailid torud ja kateetrid krohv. Arutleme raviks näomaske hormoon salv. Et vähendada trauma suuneelule soovitatakse määrida larüngoskoobi tera. See kehtib inkubatsiooni hingetoru. Suktsinüülkoliin ei ole vastunäidustatud. On teateid eduka ketamiini tarbimist analgeesia n piirkondliku anesteesiameetoditest. Nr vastunäidustused kasutamist inhalatsioonianesteetikumid. Kui tuimestust soovitatav katta SCS.

purpur atrombopenicheskaya

Vt. Von Willebrandi haigus.

purpur atrombotsitopenicheskaya

Vt. Von Willebrandi haigus.

purpur

Vt. Von Willebrandi haigus.

Purpur IDIOPAATILINE (purpur haigus)

Verlgofa P. (Werihof P. G.) (1699-1767) - Saksa arst. Süsteemne haigus, mida iseloomustab ulatuslik verevalum ja verejooks limaskesti, trombotsüütide vaegus, aneemia ja postratsiey. On vaja kõrvaldada hepariini ja aspiriini. Patsiendid võivad saada steroid hormoon, mis nõuab kate operatsiooni ajal ja anesteesia. Enne operatsiooni, mida vaja ülekannet trombotsüütide massi. Pärast Splenektoomiale võimalik tromboos.

Pfeiffer [Pfeiffer] sündroom

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. See avaldub kombinatsiooni akrotsüanoos avarate distaalne phalanx pöidla. Kas syndactyly. Kirurgiline sekkumine võib kaasneda tugev verejooks. Konkreetsed soovitused valik seal narkootikume.

Pfeifer-Weber-Christian sündroom

Vaata. Weber-Christian haigus.

Pierre Robin sündroom (Pierre Robin anomalad)

Robin P. (Pierre Robin) (1867-1950) - Prantsuse hambaarst. Kaasasündinud haigus, mida iseloomustab hüpoplaasia alalõua (microgeny), keele tulemusena segamise ja suulaelõhe. Micrognathia ja ebanormaalne vähendamine keeles kombineeritakse sageli kahe- nägemisdefekte (müoopia, kaasasündinud glaukoom, võrkkesta irdumine) ja südame defekte. Märkused vähenemine epiglottis ja Kaarjas taevas. Esimesel 2 eluaastatel võib tekkida obstruktiivne hingamispuudulikkus, mis saab kõrvaldada õmmeldes keele alveoolluu alalõualuu.

Kui intubatsiooni on tavaliselt raskusi. Omadused on hingetoru intubatsiooni on sarnased sündroomiga Goldenhar (vt. Goldenhar sündroom). Enne ja pärast operatsiooni lapse peaks olema kõhuli. IF 1: 12 OOO; M: F - 1: 1.

Viies sõrmede sündroomi

Vaata. Coffin-Siris sündroom.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

П

 1. Eesmärgid psühholoogiline töö väeosa
  Psühholoogiline töö ühik keskenduda järgmised eesmärgid: õppida individuaalse psüühilised omadused sõjaväe; Uuring sotsiaal-psühholoogilised protsessid ja nähtused väeosade ja prognoosi nende areng; psühholoogiline uurimine elukutseliste sõjaväelaste ja sobivust sissetulevad täiendamist nende ratsionaalne paigutus
 2. Baklanovsky C. .. Kataloog vägede psühholoogi 2000
  Üldnõuded psühholoogilised teenused ametniku ja organisatsiooni psühholoogilise töö. Organisatsioon ja sisu ametnik psühholoogilist teenust rahuajal. Planeerimine tööd psühholoogilist abi igapäevase tegevuse väed. Organisatsiooni psühholoogilise uuringu personali. Psühholoogiline abipersonali osa. Töö
 3. Alused psühholoogilise töö
  Psühholoogiline töö - süsteemi koordineeritud suunatud meetmed, mis viiakse läbi, kasutades saavutusi psühholoogilise teaduse huvides elu väed (jõud), et säilitada psühholoogilist stabiilsust personali ja säilitada vaimset tervist personali. Peamised ülesanded psühholoogilise töö? Uuring inimese psüühikas
 4. Lisa 1
  Struktuur-loogiline kava psühholoogilist abi võidelda operatsioone
 5. Tegevuste kirjeldus põhietapid psühholoogilist abi DYNAMIC BATTLE rügement
  Fight - organiseeritud relvastatud võitlust vaheseinad, üksuste ja koosseisude sõdivad pooled, et saavutada võit vaenlase üle. Relvakonfliktis kumbki pool järgib väga määrav eesmärk - füüsiliselt hävitada vaenlase või murda oma tahet seista. Nende eesmärkide saavutamiseks, moodsaim sõjatehnikat, relvi, laskemoona,
 6. Dokumendid, juhtiv psühholoogid rügement võidelda
  Dokumendid - oluline vahend organisatsiooni, tellimise tööd, hinnata selle seisukorda, õiguslikke, eetilisi ja funktsionaalne kehtivuse, järelevalve, aruandluse. Dokumentide loetelu sõjategevuse olukord on ebakindel psühholoog. Arvestades tähistavad erinevaid tähtsamaid neist nõuetest mitmeid juhendmaterjale. 1. Ettepanekud psühholoogilist abi võidelda rügement. meie
 7. RAAMATUPIDAMINE psühholoogilised tegurid ebausk, sümbolite ja müütide sõjategevuse olukorras
  Silmapaistev psühholoogi GE Shumkov, kes on juhtis Vene sõjaväe psühholoogia, rõhutas: "Kui me tahame olla edukad sõda, kui sa tõesti siiralt soovivad võitu Vene relvade tulevikus ... unustada õpib jõud võitlejad uurides nende psühhofüsioloogilisi olemus , mis määrab tugevuse võitleja ja seetõttu edu sõjas ja andestamatu sõjalise
 8. Tüübid psühholoogilist ettevalmistust
  Psühholoogiline ettevalmistus toimub sõjalise õppe ja teenust. Kõik koolituse liigid - tulekahju, taktikaline, füüsilise, puurida, eriline, kogu õppeprotsessi peab sisaldama elemente moraalset ja psühholoogilist kliimaseade. Arengu psühholoogilise stabiilsuse teostatakse ettevalmistamisel ühe sõduri ning harjutusi, kus osalevad vanemohvitseride ja
 9. Lisa N 3
  Card võidelda (moodustades võidelda) tegevuse B. Sv. perekonnanimi ja initsiaalid. nimi ja kood olukorra 1. Date töö: 2. Hindamine sõjaväe: a) tuttav olukord: - Jah, ma kohtusin (sageli haruldased). - Ei, ma ei ole täidetud (mis on uued tingimused, siht). b) mil määral raskes olukorras - väga keeruline, raske - kerge) mõju
 10. Moraalset ja psühholoogilist tuge võidelda tegevuse väed (jõud)
  Selle käigus annab relvajõudude Vene Föderatsiooni uue kaasaegse ilme üks tähtsamaid probleeme, mis vajavad kohest tähelepanu sisaldab täielikku toetust vägede (jõud), sealhulgas nende moraalset ja psühholoogilist tuge (MPS). Asjakohasus praktilisi ülesandeid organisatsiooni määrab MPO jõudude üldine teoreetiliste, sotsiaalsete, kohaldatakse huvide ja vajaduste
 11. Sõjaline psühholoogia haru psühholoogiline teaduse
  Praegu rohkem kui kunagi varem, sõjalise psühholoogia fikseeritud lootused sõjaväe spetsialistid ja juhid kõikidel tasanditel. Need ootused on seotud erilise - rakenduslik roll sõjalise psühholoogia tõhususe tagamiseks elu jõud nii rahuajal ja sõjaajal. Seoses kaasamine sõjalise määruste relvajõudude pühendatud osas
 12. Kursuste. Meditsiiniline ja psühholoogiline koolitus astronaudid, 2008
  Sissejuhatus. Mõju professionaalne töö astronaudid oma psüühilised omadused ja kvaliteet. Ettevalmistused kosmoselennu. Kosmose. Post-lennu readaptatsionny jooksul. Organizational-metoodiline alused ja põhimõtted meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Eesmärk meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Üldtingimused meditsiinilist ja psühholoogilist koolitust. Meetodid ja õpetamismeetodeid
 13. Peamised meetodid sõjalise psühholoogia
  Analüüsides praeguste arengute valdkonnas metoodika sõjalis-psühholoogiline uurimistöö ja praktiliste psühholoogiline töö, saame eristada kahte gruppi meetodeid sõjalise psühholoogia: 1) meetodeid sõjalis-psühholoogilisi teadusuuringuid; 2) meetodeid sõjalise ja psühholoogilise praktikas. Meetodid sõjalis-psühholoogiliste uuringutega: 1) ülevaade võitlejate (küsimustikud, intervjuud,
 14. Psühholoogiline tugi lahinguvalmiduse, lahingautasu
  Vastavalt psühholoogilist abi (tarkvara) hoiatatakse (DB) viitab kujunemise protsess ja hooldus personali lahingautasu vaimne valmisolek koheseks võidelda (võidelda koolitus) tegevusi. Seega, et täita andmekogu pidamise on vaja: Nimetage millised on nõuded etapi tekiks andmebaas, mis inimene tegutseda oma psüühika.
 15. Arenguperspektiive sõjalise psühholoogia ja kuidas rakendada oma saavutusi süjaväeõppuste
  General arenguperspektiive sõjalise psühholoogia peituvad selle edasist integreerumist psühholoogiline teaduse, tugevdades teaduslikud seisukohad, konsolideerimine sõjalise psühholoogid jõupingutusi, et lahendada probleeme, mis on seotud psühholoogilise toetuse tegevust kaitseväes, et õigustada luua sõltumatu psühholoogilised teenused huvides analüüsi ja kasutamist hiljemalt
 16. Sihid ja eesmärgid psühholoogilise sõjapidamise
  Peamised eesmärgid ja eesmärgid psühholoogilise sõjapidamise saab liigitada mitmel erineval põhjusel. Tingimuste kohaselt eristatakse psühholoogilise sõjapidamise läbi rahuajal, sõjaajal ja sõjajärgsel perioodil, kui ka rahuoperatsioonides. On objektide mõju oma juhtpositsiooni anti-sõjalise, tsiviilelanike, kõrgeim sõjaline ja poliitiline juhtimine vaenlase ja tema liitlased. välja arvatud
 17. Sihid ja eesmärgid psühholoogiline mõju vaenlase väed
  Peamine eesmärk sellise mõju on kahjustada nende moraali langus vastupanu lõpetamisest, loobuma või vältimise vastu võitlemisel. Selle eesmärgi saavutamiseks, otsustada, muu hulgas järgmisi ülesandeid: - selgitada katastroofilised tagajärjed Sõja riigi kui terviku, üksikisiku (eriti sõdur) ja tema pere; - diskrediteerida
 18. Tüübid tegevust professionaalse psühholoogi
  Psühholoogia on süsteemi teaduste ja valdkondade praktiliste psühholoogiline tegevus. See võib jagada kahte põhirühma: teaduslikud ja praktilised psühholoogia. Nad on väga erinevad põhieesmärke kutsetegevus. Peamine eesmärk teadusliku psühholoogia on teadmised inimese psühholoogia teaduslike meetoditega. Peamiseks eesmärgiks praktiline psühholoogia
 19. Psühholoogiline analüüs perioodi vaenutegevuse
  Peamiseks tunnuseks see periood on vaja tugevdada mõju vaenlase tule ta kinni algatusel, st. K üksused lahingautasu keskmes, et see üksus "vastus" (motiiv). Seega, sõdur, meeskonna, muutus peab muutma oma tegevust, teisendada võidelda olukorda oma kasuks, et kehtestada oma tahet
 20. Eetilised põhimõtted psühholoog
  Eetilised põhimõtted on kavandatud tagamaks, et: - otsuse professionaalne probleeme eetiliselt; undertray kellega psühholoogid tulevad professionaalne tegevus: õpilased, õpetajad, juhendajad, uuringus osalejate ja teised isikud, kellega psühholoog töötab ;. Save vaheline usaldus psühholoogi ja kliendi; -Strengthening asutus