meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

ОAlbright sündroom (pseudohypoparathyreosis, Albright pärilik osteodüstroofia)

F. Albright (Albright F.) (1900-1969) - ameerika arst Boston.

On kahte tüüpi pseudohypoparathyreosis. Tüüp VI arvatavasti X-seotud pärandi, VII arvatavasti autosoomne retsessiivne. Mõlemat tüüpi iseloomustab emakaväline lubjastumise hüpokaltseemia, suurenenud neuromuskulaarse erutuvuse, krambid. Erinevus seisneb fosfaadi taset seerumis ja uriinis tsüklilise AMP. Madala kasvu ja lühike kael võib põhjustada raske intubatsiooni. Vajab hypocalcemia korrektsioon. M: F - 1: 2.

Aldrich haigus

Vt. Wiskotti-Aldrich sündroom.

Allport sündroom (Alport sündroom, pärilikud nefriidi kurtus)

Allport A. (Alport A.) - Inglise arst.

On olemas erinevat tüüpi päranduse: autosoomne dominantne, X-liiteline retsessiivne ja arvatavasti autosoomne retsessiivne. Seal on hematuuria, proteinuuria ja bakteriuuriat. Naised neerufunktsioon ei ole langenud, kuid mehed sageli välja neerupuudulikkus. Sagedased anomaalia mochevyvedeniya süsteemi arendamist. Mõningatel juhtudel võib see olla progresseeruv neuropaatia ja kurtus, silmadefektid.

Kui te kasutate ravimeid anesteesia konto neerude erituselundite funktsiooni.

Ollier tõbi (enhondromatoz, osteohondromatoz)

L. Ollier (oilier L.) (1830-1900) - Prantsuse kirurg.

Arvatavasti autosoomne dominantne pärandist. Haigus - rikkumine kõhre väljendub luu ja kõhre deformatsioonid vanuses 2-10 aastat. Peamiselt mõjutab pikad luud. See peaks olema ettevaatlik suhtumine liigeseid.

Konkreetsed soovitused teatud ravimite kasutamine anesteesia ajal ei ole.

Omen sündroom

Omen (Omenn G.) - ameerika arst.

Pärilik immuunpuudulikkuse kiire surmaga. Avaldub erütroderma, kõhulahtisus, korduvad infektsioonid, hepatosplenomegaalia ja leukotsütoos eosinofiilia. Nõuda antibiootikumidega ja korrektsioon rikkumise RE.

Omfalotseele (song nabanööri)

Päritud arvatavasti autosoomne dominantne ja X-liiteline retsessiivne viisil. See tuleneb roojamise häired emakasisene protsessi kõhuõõnes, millele järgneb lõpp kõhu. Selgus sünni juures kott-kujuline teket nabanööri, mis koosneb loop soolestiku, maksa ja põrna. Hernial sac paikneb nabanööri. Umbilical ring on tavaliselt väga - 1-2 cm suur viga, mis hõlmab kogu kõhu. Sisemised suguelundid asuvad väljaspool kõhuõõnde ja kaetud puutumata kõhukelme. See võib kombineerida südamehaigused, põie- exstrophy sündroom ja Beckwith-Wiedemanni.

Kui suur songa pärast sukeldumist koti sisu kõhuõõnde võivad tekkida hingamishäired. Kui suur song võib VE rikkumisi trebuyuschtse korrektsioon. Kuid vee-elektrolüütide häired vähem kui gastroskiis. Operatsioonijärgsel perioodil on sageli vaja pikemat mehaaniline ventilatsioon. IF 1: 6000; M: F - 3: 2.

Omfalotseele, macroglossia ja gigantismi sündroom

Vaata. Beckwith-Wiedemanni sündroom

Opitz-Kavedzhia [Opitz-Kaveggia] sündroomi (FG-sündroom)

Kaasasündinud haigus on X-liiteline retsessiivne pärilikkust. Avaldub kidur, lihashüpotoonia, hüpermobiilsuse liigeste, kõhukinnisus. Seal on makrotsefaaliat, pikk ja lai laup, kõõrsilmsuse, allavaje, hüpertelorism, suur avatud suu oma keel suust välja rippus, kõrge suulagi, malocclusion, skeleti defektid (kitsad õlad, lehter rinna nimme lordosis, Kampurajalka, kontraktuurid liigeste). Võimalik krambid ja vaimne alaareng.

Sõltuvalt haiguse raskusastmest võib olla raske intubatsiooni ja probleemid, kui kasutatakse lihaslõõgastid tõttu hüpotensioon.

Opitz sündroom trigonocephaly (C sündroom)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Avaldub näo-lõualuude anomaaliad: trigonocephaly eenduva eesmise õmbluse, korter kulmu ja nina sild, Mongoloid kuju silmad, kissitama, väike nina, micrognathia, deformeerunud kodadest, kõrge taevas, skeleti deformatsioonid kujul ühine kontraktuurid südame defekte, aju, seedetrakti neeruhaigusi, vaimne alaareng.


Opitz [Opitz] -Friasa sündroom (hüpertelorism söögitoru ebanormaalsus ja hypospadias hypospadias-düsfaagia sündroom telekanta-hypospadias sündroom, G-sündroom)

Autosoomne dominantne pärandist. Seal on hüpertelorism (suurenenud vahemaa paaris elundid), hypospadias, düsfaagia. Mõnel juhul on huule- ja / või suulae, asümmeetria kolju. Aspiratsioon toidu kui süüa tõttu söögitoru defekt põhjustab kopsupõletikku, mis võib põhjustada surma lastel. Kas Laryngeal patoloogia. On vead Urogenitaalsüsteemi (hypospadias), südamehaiguste, kopsuvähi (hüpoplaasia, rikkudes lobulyatsii).

Defektid ülemiste hingamisteede põhjustavad raske intubatsiooni. Anesteesia võimaldab süsteemse rikkumisi.

Oppenheim tõbi

Vaata. Amyotonia kaasasündinud.

Rendu sündroom

Vaata. Telangiectasias päriliku hemorraagilise.

Randy Osler-Weber sündroom

Vaata. Telangiectasias päriliku hemorraagilise.

puudulik osteogenees

Tegemist võib olla autosoom domineeriv ja autosoomne retsessiivne tüüpi pärandist. Status ebanormaalne luude haprus ja nõtkus koos sagedaste luumurrud pärast väiksemaid vigastusi ja deformatsioon pikad luud. Sageli arendada osteosclerosis ja osteoporoosi. Seal on kaasasündinud puudulik osteogenees (Frolík haigus) - kõige raskem vorm, kus luumurrud tekivad enne või sünnituse ajal ja lõpus puudulik osteogenees (Lobnggeyna haigus, luude hõrenemine, idiomaatiliste luude hõrenemine) - kergemad haiguse vormi, kus luumurrud ilmuvad hilisemas lapsepõlves . Mitu luumurrud viia lühendamine luud nende kumerus, moodustamise valede liigeseid. Seal küfoskolioosi, lehter rinnal ja keeled.

Intubatsioon tuleks teostatud hoolikalt tänu suurenenud rabedust hambaid. Kirurgiliste protseduuride käigus on võimalik raske verejooks, arengut hingamispuudulikkuse tõttu deformatsioon rinnal. Vahel koos pahaloomuline hüpertermia (vt pahaloomuline hüpertermia.) KUI 7,2: 10 OOO.

Albright pärilik osteodüstroofia

Vaata. Albright sündroom.

Dominant osteopetroosi (osteopetroosi täiskasvanute haigus on "marmorist luu" osteosclerosis generalizovannny, Albers-Schonberg [Albers-Shonberg] haigus)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Seal üldistatud osteosclerosis. Üle poole patsientidest kliiniline pilt ei ole olemas, ja haigus avastatakse juhuslikult röntgen (koore sclerosis paksenemine ja kõvastumine kolju luud). Sageli on patoloogilised luumurrud. Vihma osteomüeliit ja alalõua. On luuvalu, hüperostoos kolju luud koos halvatus kraniaalnärve (II, III ja VII paar). On olnud silmapaistev eesmise vallid, exophthalmos, amimia.

Erisoovitusest läbi tuimestus ei.

Osteopertroz (osteopertroz retsessiivne kaasasündinud osteopertroz süsteem, Albers-Schonberg (Schönberg) haigus, "marmorist" luud "marmorist luuhaiguse", fossiilsed luud, osteosclerosis üldistatud)

See edastatakse autosoom retsessiivne viisil. Liigne teket trabekulaarluukoes eriti pikad luud, mis viib luuüdi õõnsused imperforate, aneemia müeloidse metaplasia ja hepatosplenomegaalia. See avaldub juba varases lapsepõlves, koos kasvava kurtuse ja nägemispuudega. On suurenenud haprus luud, makrotsefaaliat, vesipea, kasvupeetus, luude osteomüeliit, pantsütopeenia. Tuimasti- iseärasusi sarnased puudulik osteogenees. Biochemical indikaatorid on sageli normaalne, kuid võivad esineda hüperkaltseemia ja hüperfosfateemia. Patsiendid surevad lapsepõlves.

Anesteesia, võetakse arvesse olemasolevaid rikkumisi.

osteosclerosis üldistatud

Ohmi. Albers-Schonberg haigus.

Pulseless haigus

Ohmi. Takayasu tõbi.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

О

 1. Adelman D .. immunoloogia 1993
  Sissejuhatus immunoloogia. Peamine idee kiiret tüüpi allergilised reaktsioonid. Air allergeenid ja keskkonnategurid. Ravi allergiliste haiguste puhul. Allergiline haiguste nina ja kõrva. Silmahaigused. Bronhiaalastma. Kopsuhaigused. Allergiline nahahaigus. Hives ja angioödeem. Anafülaktilised reaktsioonid. Allergia mürgitada
 2. HAIGUSTE GEENITERAAPIA
  Geneetiline haigus - see on suur ja mitmekesine kliinilise pildi haiguste rühma, mis põhinevad ühe geeni mutatsioon. Praegu on umbes 4000 monogeensete pärilike haiguste. Iseloomu geneetilise haiguste määrab seaduste Mendel (vt. Ptk. V). Selles peatükis pakume lühikirjeldus mõnede haiguste eri tüüpi
 3. Toimetanud prof. IK Latoguza. Klassifitseerimine ja diagnostilised kriteeriumid kliinikus of Internal Medicine, 1992
  Juhendaja näitab klassifitseerimise ja diagnostilised kriteeriumid suurte terapeutiliste haiguste korral: hingamiselundite haiguste, vereringe, seedeelundite, neeru-, vereringe hajus haigused sidekoe ja liigeste haigused endokriinsüsteemi. Kõigi haiguste määramisel peamine kliiniliste ilmingute ja liigitus kaetud diagnostilised kriteeriumid
 4. Juhtkond kodade virvendusarütmiaga patsientidel ja kopsuhaigus
  1. Suure jõudlusega peamiselt soovita korrigeerimiseks atsidoosi ja hüpokseemia patsientidel, kellel tekkis AF ajal äge pulmonaalne haigus, tema äge või krooniline kopsuhaigus. 2. On soovitatav kasutamist diltiaseem või verapamiil tõrje vatsakese määr patsientidel bronhide obstruktiivne kopsuhaigus, kellel tekkis
 5. Kokkuvõte. Tähendus tervisekontrolli ennetamisel vospalitelnіh haiguste naise reproduktiivset süsteemi, 2010
  Tutvust põletikuliste haiguste naissuguorganite. Tagajärjed põletikuliste haiguste raviks. Tähendus tervisekontrolli. Põletikuliste haiguste raviks. Uued tooted ravi ja ennetamine
 6. Loengud. Naha- ja suguhaiguste, 1997
  Anatoomiline ja füsioloogilisi omadusi nahale. Lööve. Püoderma, sügelised, Pedikuloos. Allergiline nahahaigus. Seenhaiguste naha. Tsüstiline villi ja nahahaigused. Difuusne haiguste sidekude. Psoriaas. Levivad haigused peamiselt seksuaalsel teel. Teisene süüfilis. Kolmanda taseme süüfilis. Kaasasündinud süüfilis. Seroloogiliste diagnoosi süüfilis.
 7. Kokkuvõte. Nakkushaigused. Läkaköha, 2009
  Nakkushaigused. Sissejuhatus. Põhjuseid nende esinemist. Mehhanism edastamiseks. Klassifikatsioon nakkushaigusi. Mõiste immuunsus. Meetodid avarii ning eriabi. Läkaköha. Järeldus. nimekiri
 8. DIFERENTSIAALDIAGNOOSIKS
  Võimalikud põhjused ebatavalise emakaverejooksud hõlmavad erinevaid patoloogiaid reproduktiivset süsteemi, extragenital haigused. Eristusdiagnoos põhineb DMC välistades orgaanilised põhjused (haigused reproduktiivorgan, süsteemsed haigused) ja iatrogeensed
 9. geneetiliste haiguste
  Geneetiline haigus - suur grupp häired, mis tekivad DNA kahjustuse tasandil geeni. Termin seoses kasutatavad monogeensete haiguste, erinevalt laiemas rühm - pärilik
 10. autoimmuunhaiguste
  D. Wallis A. Metzger, R. Ashman Normaalne immuunvastus ainult välis- või muuta oma antigeenide. Aging ja teatud haiguste kaasa asjaolu, et seal on antikehad ja T-lümfotsüüdid suunatud antigeenide vastu, - arendada autoimmuunreaktsioon. Erinevaid kliinilisi ilminguid autoimmuunhaiguste erinevuste tõttu lokaliseerimine,
 11. Nutritional haiguste ja nende ennetamise
  Nutritional haiguste - kas haigus, mille põhjused on toidu. Nad võivad olla nakkav ja mittenakkav laadi ja on jagatud kolme põhitüüpi: 1 - toidust infektsioon, 2 - toidumürgituse (mikroobide ja mitte-mikroobse päritoluga), 3 -
 12. Artikkel 43. arstiabi kodanikud kannatavad sotsiaalse haiguste ja põdevate inimeste haigusi teistele ohtlik
  1. kannatab haiguste kodanikud, kes kannatavad sotsiaalselt oluliste haiguste ja üksikisikutele, et tekitada ohtu teistele, arstiabi ja tingimusel, kliinilise järelevalve vastavale meditsiiniasutustes. 2. Nimekiri sotsiaalselt oluliste haiguste ja haiguste loetelu, mis ohustab teiste valitsuse poolt heaks kiidetud
 13. Anesteesia samaaegsel kopsuhaigused
  On selge muster: raskema kopsuhaigus, seda rohkem häirunud hingamisfunktsiooni operatsiooni ajal (. Peatükk 22), ja seda suurem on oht kopsuprobleeme operatsioonijärgsel perioodil. Kui kopsuhaigus ei saa kindlaks teha enne operatsiooni tüsistuste riski suurendab. Käesolevas peatükis vaadeldakse riskifaktorid kopsutüsistused samuti arutleda kõige
 14. Seenhaiguste naha
  Seente dermatiit - rühm nahahaiguste ja limaskesti, etioloogias kus domineerivad mitmesugused patogeensed seened. See naha nakkushaiguste. Teatud tüüpi seened on parasiitne ainult isik (antropofilnymi), teised põhjustavad haigused loomade ja inimeste (zooantropofilnye). Parasiitide omadused üksikute seeneliigi on tihedalt seotud
 15. Haigused suuõõne
  Koos haiguste limaskesta kõige levinumat haiguste suuõõne on hambahaiguste (kaaries, parodontiit, periodontiit), põletikulised haigused ja kasvajad maxillofacial piirkond, samuti anomaaliaid maxillofacial arengu
 16. Test. Nakkushaigused lapsepõlve, 2009
  Kontrollimine töö anatoomia, on laste nakkushaiguste (difteeria, läkaköha, leetrid, punetised, sarlakid, tuuline rõuged, mumpsi viiruse geppatit, tuberkuloosi, SARSi: adenoviirus infektsioon, gripp ja paragripp). Omadused iga haiguse, patogeenid, tüsistuste esinemise,
 17. Wieser VA .. Therapy Loengud 2011
  Kategooria - peaaegu täielikult katta raskusi käigus haiglaravi, diagnoosimine, ravi, vastavalt esitlus, täpne ja üsna soodsa hinnaga. Allergiline kopsuhaigused liigesed Reiteri tõbi Sjögreni tõbi Bronhiaalastma bronhiektaasist Hüpertensiivne südamehaiguste Glomerulonefrsafasdit Hernias söögitoru hävitava kopsuhaigus
 18. Sõrmed MA, Anichkov NM .. patoloogia 2001

 19. Aeg normaliseerimiseks tervise pärast haigust. Tunnused individuaalset lähenemist õpilastele krooniliste haiguste
  * Angiin - 3-4 nädalat. * ARI - 1-3. * Põletik keskkõrvas - 2-4. * Kopsupõletik (kopsupõletik) - 1-2 kuud. * Gripp - 2-4 nädalat. * Nakkuslik nakkushaigused - 1-2 kuud. * Hepatiit - 8-12 kuud. * Operating sekkumine - 1-2 kuud. * Luumurrud, nihestused, nihestused - 1-3 kuud. * Põrumine - 1
 20. CONTROL probleeme enne, redel
  Üldine ja erasektori operatsioon, 9 semestri 1. Medical töö kirurgilise kliinikus. 2. vastuvõtmine loomad lubatud kirurgilise kliinikus. 3. kujunemine looma kirurgilise patoloogia. 4. Meetodid teadus kirurgiliselt haige loomaga. 5. Taotlus diagnostika lokaalanesteesiast hobustel. 6. vormide põletik loomad: aseptilistes