meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

КKawasaki haigus (naha ja limaskestade lümfisõlmede sündroom)

T. Kawasaki (Kawasaki T.) - Jaapani lastearst.

Haigus on kaasas palavik koos erinevaid nahalööve, konjuktiviit, farüngiit, suurenenud emakakaela lümfisõlmed, vaskuliit, perivaskulitami ja teiste süsteemse toksilisuse märke. Tüüpiline koorimine sõrmed naeltega sooniline muster. Tavaliselt näinud lapsed kuni 4 aastat. Kõige tõsisem komplikatsioon on müokardi seotus dilatatsioon ja moodustumise pärgarteri aneurysms (at 17-30% patsientidest), mis allutatakse regressiooni 6 kuud, kuid võivad esineda juba pikemat aega. Võimalik moodustumist stenoosid koronaararterite, südamelihase isheemia ja arengut mitraalregurgitatsioon. Raviks laialdane kasutamine aspiriini. Patsiendid võivad olla operatsiooni komplikatsioonid ja teisi haigusi.

In plaanilise operatsiooni on parem lükata operatsiooni 6 kuud enne kadumist veresoonkonna häireid. Enne operatsiooni ajal vaja kontrollida EKG, ehhokardiograafia ja maksafunktsiooni testid. Sissepääs salitsülaadid lõpetas paar päeva enne operatsiooni. EKG vajab jälgimist esinemise isheemia (heitgaasi II, V ^. Anesteesia läbiviimiseks kasutati toimega ravimite minimaalne toime cardiodepressivny va hüpo- või hüpertensioon, pakkudes piisav hapnikuga.

Kazabaha-Merritt [Kasabachi-Merritt] sündroomi (hemangioma ja trombotsütopeenia sündroom)

Tüüp pärandist on teadmata. Kõik patsiendid on kiiresti kasvav hemangioma koos trombotsütopeenia ja verejooks arengut. 75% näitab hemoglobiini ja punaste vereliblede arvu. Laste harva ellu rohkem kui paar nädalat pärast sündi.

Patsiendid võivad saada hormoonid nendel juhtudel, hormoon kate. M: F - 1: 1.

marque haigus

Multiipelmüeloom.

Kampodaktilii Tel Hašomer [Tel Hašomer] sündroomi (kampodaktiliya koos hüpoplaasia lihased skeleti düsplaasia ja ebanormaalne palmi kortsud)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Avaldub kampodaktiliey (jäsemete painutamisel), hüpoplaasia jäsemed, lühike kasv, luustiku (syndactyly, tiivakujulised noad, Kampurajalka, skolioos) ja näo-lõualuude haigused (brachycephaly, hüpertelorism, mikrostomiya). Mõnel juhul on sidekoe kahjustused kujul ühine hüpermobiilsuse, mitraalprolaps.

Kui anesteesia võib olla raske intubatsiooni ja hemodünaamiline häired.

mikroangiopaatiast hemorraagilise

Vt. Von Willebrandi haigus.

Kaposi sarkoom

Kalossid MK (1837-1902) - Austria nahaarst. Pigmenteerunud nahk sarkoom. Sarkoom võib seostada AIDS. Tungiv vajadus uuringute HIV. Kui avarii haiguste kahtluse korral vastavus ennetavaid meetmeid (vt. AIDS).

kardiomüopaatia

Üldnarkoos on oht eriti eakatel patsientidel. Eelistatud meetodites piirkondlik. Põhjalikku uurimist kontraktsioonilise funktsiooni müokardi.

Üldanesteesia ajal, ettevaatlik kasutamine ravimite Kardiodepressiivsed tegevus. Katekoolamiinidele halvendada seisundit hüpertroofiline obstruktiivne kardiomüopaatia. On hea vastus fi-blokaatorid.

dwarfism huumustoitelised

Kaasasündinud avaldub langus kasv rikkumise proportsioonid kehaosad.

Võimalik raske intubatsiooni tõttu micrognathia ja lühike kael.

Dwarfism kampomelicheskaya (kampomelicheskaya düsplaasia, kaasasündinud kumerust jäsemed)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Iseloomulik - kampomeliya avaldub kumerus sääreluu ja reieluu. Kas selgus deformatsioon skelett: skolioos, hüpoplaasia noad, väike rind kitsaste ribidega, hüpoplastilise selgroolüli, samuti deformatsioon näo kolju: micrognathia, suulaelõhe ja teised kirjeldatud vesipea, hüpoplaasia või polütsüstiliste neeruhaigus, vesineeruvaagnat, kopsude hüpoplaasia, kaasasündinud südamehaigused, hermaphroditism. . Lapsed surevad tavaliselt vastsündinu perioodi.

Kui anesteesia moodustavad süsteemse rikkumisi.

Dwarfism Laroni [Laroni] (ajuripatsi dwarfism II tüüpi dwarfism pere kõrgenenud immuun. Noreaktivnogo hormoon plasmas)

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Proportsiona dwarfism seostatakse kõrge kasvuhormooni, reaktsiooni puudumine sissejuhatuses seda hormooni, mis on põhjustatud puudust selle retseptoritega. Rikkumiste tuvastamist näo proportsioonid kolju tõttu hüpoplaasia alumise ja ülemise lõualuu, sadul nina. Seal ülekaalulisus, hilinenud seksuaalse arengu Ülitundlikkus insuliin ja hüpoglükeemia lapsepõlves.

Seal on raskusi intubatsiooni. Vaja kontrollida veresuhkru taset. Mis ülekaalulisus ravimid teha makse lihasmass.

dwarfism pangipopituitarnaya

See edastatakse autosoom retsessiivne ja X-retsessiivse viisil. Hiline kasv ega seksuaalne areng seotud vaegus ajuripatsi hormoonid: kasvuhormoon, gonadotropiinidele, adenokortikotropnogo hormooni (ACTH) ja kilpnääret stimuleeriva hormooni (TSH).

Reflexes ja vähendab märgatavalt põhiainevahetuse, mis võib viia moonutatud reaktsioone kasutatud ravimite anesteesia ajal.

Pocket neelu (neelu)

Tulenevalt rikkumise embrüonaalse arengu neelu ectoderm. Võimalik tagasivool sisu taskusse, mis ei takista võttes Selick. Sa pead kasutama tehnikat kiire intubatsiooni või intubatsiooni lokaalanesteesias. Sisu tasku tuleb eemaldada patsiendi poolt enne anesteesia või sondiga suure diameetriga.

Carpenter sündroom (akrotsefalopolisindaktiliya II tüüpi)

George K. Carpenter (Carpenter G.) (1859-1910) - lastearst Londonist.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Seal on kraniaalse luuliidusest väike alalõug, kaasasündinud südamerike, avatud arterioosjuha ja VSD.

Probleemid intubatsiooni. Kui üldanesteesia on vaja kaaluda laadi südamesiseselt manööverdamine, raskust südamehäired.

Kartagener [Kartagener] sündroomi (Kartagener triaad: dextrocardia, bronhiektaasist ja sinusiit)

Kartagener M. (Kartagener MA) (1897-?) - Šveitsi terapeut.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Avaldub osaline või täielik pöördvõrdeline paigutus asutuste (dekstrakardiya) pansinusitami, krooniline keskkõrvapõletik, bronhiektaasist rikkumise tõttu mucociliary transport ja immuunpuudulikkusega. On Ninapolüüpidest. Puudulik reverse paigutus elundid võivad tekkida südame anomaaliad.

Kui anesteesia on vaja arvestada süsteemse rikkumisi. EKG jälgimine.

kartsinoidsündroomist

Kartsinoidtuumoreid saadud chromaffin koe ja enamikul juhtudel asuvad liites. Neil ei anna metastaase ja eritavad. Sest muud kohad - sageli maligniziruyutsya ja toota serotoniini, bradükiniini, histamiini. Kliinilised nähud on väga mitmekesised ja leidub suurtes tootmise vasoaktiivsete ainete ületava maksa võõrutus pädevuses või vneportalnom asukohast kasvaja (bronhidesse ja munasarjad). Peamised sümptomid - äkiline bronhospasm, regurgitasiooni Trikuspidaalklapi ja kopsu stenoos, sinus arütmia ja supraventrikulaarset tahhüarütmiale, äkiline nahapunetus või tsüanoos, venoosne telangiektaasi, hüperglükeemia, hüpoalbumineemia. Kartsinoidtuumor compression rünnakud on tekitanud palpeerides või suurenenud kõhusisene surve pärast manustamist depolarisatsiooni lihaslõdvestajad sööki või alkoholi, emotsionaalne stress ja hüpotensioon.

Kui anesteesia kasutatakse antihistamiinikumid - kombinatsioon I / ja H2. Nebhodimo välista hüpotensioon, nii spinaalanesteesiale ei kehti. Morfiin ei kasutata, sest see stimuleerib histamiini ja serotoniini. Droperidooli on mõõdukas antiserotoninovym mõju, kuid põhjustada pikaajalist sedatsiooni ja düsfoo.

Selleks, et vähendada hüpotensiooni riski eeldab piisavat Preoperatiivseks vedelikku.

Tubarin, atrakuuriumiga ja suktsinüülkoliiniga põhjustab histamiini, nii et valik on lõdvestav vekuroonium.

Katekoolamiinidele vabanemise stimuleerimiseks kallikreiini, et kasutada ketamiin on ebasoovitav.

Et kontrollida serotoniini vabanemise operatsiooni ajal saab kasutada oktreotin ja ketanseriin.

Eelistatavalt Puudutus kasutades lämmastikoksiidi koos lühitoimelise opioidi valuvaigistid ja lihaslõõgastid, mis ei põhjusta histamiini vabanemist. Anesteesia ja operatsioonijärgne jälgimine on vajalik elutähtsad funktsioonid ja vere glükoosisisaldust.

Kwashiorkor (gidrokaheksiya, pellagra lapsi, polikarents sündroom, "pigmentatsioonimuutuste paisu" sündroom)

Haigus aafrika põliselanikud, enamasti väikelastele. Iseloomulik: aneemia, turse, kõhupuhitus, raske hüpoalbumineemia ja rikkaliku väljaheide, mis sisaldab seedimata toit. Seal on neuroloogilised häired. Raske intubatsiooni tõttu pterygopalatine fibroos. Vähendamine vereplasmas koliini ja elektrolüüdid.

Vajadus parandus RE rikkumisi ja valgudefitsiidi. Ehk tugevdades narkootikumide mõju Narkoosi siduvad valgud.

Kebnera haigus

Vaata. Bulloosepidermolüüs kaasasündinud.

Kelly-Paterson sündroom (Plummer-Vinson sündroom)

Vaata. Plummer-Vinson sündroom. Raske vormi sündroomi võimalikke tagasivool induktsiooni ajal.

keratokonjunktiviit

Vaata. Segre sündroom.

keratolysis vastsündinuid

Vaata. Ritter tõbi.

Kearnsi-Sayre sündroom

T. Kearnsi (Kearnsi T) ja D. Sayre (Seyre G.) - Ameerika silmaarstid.

Pärilikud mitokondrite häire progressiivne muidugi võita paljude elundite ja põhjustab sageli surma. Ilmutati pigmentglaukoom reetina taandarengut, Müopaatilised oftalmopleegia (tavaliselt ülalauvaje), kardiomüopaatia atrioventrikulaarne juhtivuse häired ja mitmesuguste haiguste kraniaalnärvide. Sündroom tekib tavaliselt enne 20. eluaastat (4-18). Hetkel on degeneratiivsed muutused kesknärvisüsteemis (tserebellaarataksia, pingsusvärisemine, sensorineural kuulmislangus, perifeerne polüneuropaatia), suurenemine CSF valgu (> 1 g / l). Südame nähtude hulka kuuluvad sünkoop, bradükardia, muutused segment ST, lk. Wolff-Parkinsoni-White'i sündroom.

Reaktsioon lihaslõõgastid on tavaliselt normaalne, kuid ajal võib tekkida anesteesia ootamatu täieliku südame blokeerida. See tüsistus ei ole valmis südamestimulaatori tavaliselt lõpeb surmaga. Hädaolukorras aitab kasutusele isoproterenoolile. Patsiente tuleb piirata nii enteraalne ja parenteraalne manustamine süsivesikuid. Ravis lehe koensüüm qio (Ubikinoon - 2 mg / kg), suurtes annustes tiamiini (900 mg / päevas), antioksüdante - askorbiinhape (2-4g / päevas) ja E-vitamiini (kuni 300-500mg / päevas). On vajalik, et välistada ravimeid, mis halvendavad energia metabolismi (klooramfenikooli, barbituraadid). See vajab hoolikat kasutamist anesteetikume, kahjustades A-V juhtivus. Mis ohustab rikkumise juhtivus vaja kasutada elektrilise stimulatsiooni südame.

Tsüstiline fibroos kõhunäärme

Vaata. Tsüstiline fibroos.

kopsu tsüstid

Tsüst suurus võib suurendada anesteesia ajal, eriti kui kasutatakse naerugaasi, mis võivad tuua kaasa rebend ja arendamine pneumotooraks.

On spontaanseid rebend tsüstid ja ajal mehhaanilise ventilatsiooni kõrge tipprõhku.

Soole sündroom Short

Kadu terminali sooles võib viia vitamiini puudus B12 ja häireid imendumist Sapphappesoolade. Kolonektomiya vähendab võimet reabsorb vee ja naatriumi. Ta märkis, kiire areng vee ja elektrolüütide tasakaalu. Laste soole resektsioon kärbuv enterokoliidile sageli väljendatud märgitud alatoitumus.

Nõuab pidevat parenteraalse toitmise. Ise ellujäämise peab olema vähemalt 50 cm sooles.

Vahtrasiirupit uriini haiguse (vahtrasiirup uriini haigus, gipervalinemiya)

Pärilik haigus edastatud autosoomne retsessiivne viisil. Lähtuvalt sellest on ainevahetushaigus laste Ensüümiühikuks ajal dekarboksüleerumist aminohappest hargnenud - leutsiin, isoleutsiin, valiin. Avaldub arengu ketoatsidoos ja aminoatsidoza veres ja uriinis, häiritud elektrolüütide taseme ja veresuhkru taset. Neuroloogilised häired ilmne puudumine refleksid, lihashüpotoonia, fookuskaugus krambid, hingamishäired rütmi. On raske vaimne alaareng. Võib tulla kooma ja surm. Operatsioon ja narkoosi on ohtlik. Katabolism valkude enda tööks või nakatumise tagajärjel võib viia suurenenud tasemed aminohappest hargnenud ahelaid. See asjaolu tekitab tõsiseid neuroloogilisi häireid.

Kõrge risk hüpoglükeemia. Enne operatsiooni, siis on soovitav alustada glükoosi infusioon ja suhkru teostada eeskätt anesteesia ajal. CBS on kohustatud jälgima ja vajadusel Atsidoosi naatriumvesinikkarbonaadi. IF 1: 125 000-1: 300 000.

Klippeli-Trenaunay-Weber [Klippeli-Trenaunay-Weber] sündroomi (angioosteogipertrofiya, hemangiectasia hüpertroofiline)

Haigus esineb sünnihetkel ja on pidevalt arenev. Seal on kaasasündinud arteriaalse ja venoosse süsteemi, mitu hemangiomas, hüpertroofia pehmete kudede, näokolju anomaaliad (makro- ja mikrotsefaalia). Tavaliselt domineerivad ühekülgne võita hemangiomas. Seal vistseromegaliya, hemangiomas seedetrakt, kuseteed, ekstra suured laevad, lipodüstroofia. Sageli avastatakse südamepuudulikkus suure südame väljund, aneemia, suulaelõhe, lühike kael.

Tegemist võib olla raskusi sirgendamine kaela ja intubatsiooni.

Klippeli-Feil [Klippeli-Feil] sündroom

Klippeli M. (Klippeli M) (1858-1942) - Prantsuse neuroloog. Feil (A. Feil) - prantsuse arst.

See on kaasasündinud fusion lülisamba kaelaosa. Seda iseloomustab lühendamine kaela vähenemise tõttu arvu kaelalülid või ühinemist. Ta märgib, piiratud liikuvust lülisamba kaelaosa. Seal on sekundaarne kõverkaelsus ja näo asümmeetria. Saab vaadata jagunes suulage, neuroloogilised häired, skolioos ja VSD.

Võimalik raske intubatsiooni ja neuroloogiliste haiguste laryngoscopy.

Klinefelteri sündroom (Klinefelteri-Reyfenchiteyna-Albrighti sündroomiga, kromosoomi XXY-sündroom, hüpogonadism)

Klinefelteri X. K. (Kleinefelter N. F.) (s 1912) - Ameerika endokrinoloog Baltimore.

Patsiendid pikk ebaproportsionaalselt pikkade jalgadega. Täiskasvanutel ülekaalulisus areneb. Hüpoplaasia genitaale. Pigistab osteoporootilised murde selgroo. Skolioos, neuroloogilised häired - krambid, ataksia, treemor. Erilist juhised Puudutus ole. IF 1: 1000 poisid.

Kniesta sündroom (metatropnaya düsplaasia II tüüpi)

Kniest (Kniest W.) - kaasaegse saksa lastearst. Arvatavasti autosoomne dominantne pärandist. Iseloomustab ebaproportsionaalse kasvu kängumine, lühinägevus, lame nägu. Märgistatud liigeste jäikus. Pikk toruluude on laienenud ja keerutatud laienenud liigesed, mis viib jäseme deformatsioon. Tegemist võib olla jäikus ja liigeste kontraktuurid. In pooltel juhtudel esinevad suulaelõhe. Arendada ja hyperlordosis nimme küfoskolioosi, mis piirab seljaaju ja epiduraalanesteesiaks. Võimalik raske intubatsiooni jäikuse kaela. M: F - 1: 1.

Koarktatsioon tagurpidi

Vt. Takayasu tõbi.

Naha lõtv (cutis laxa)

Kaasasündinud haigus, mille on erinevaid vorme pärandist: autosoomne dominantne, autosoomne retsessiivne ja X-liiteline retsessiivne. Tundub sünnihetkel generalizovannnoy naha lõtvus muutuste tõttu elastne kiud. Kareda naha ripub voldid, mõõdukalt pigmendiga, nahaalune rasvkude puudub.
Need asjaolud muudavad raskeks veresoonte juurdepääsu. Võimalik südame anomaaliad, emfüseem, diverticula soolestiku ja mao, song, emaka ja tupe, nõrkus häälepaelad.

Nahk giperelasticheskaya

Vaata. Ehlersi-Danlos sündroom (-Rusakova) sündroom.

Naha elastseks

Vaata. Ehlersi-Danlos sündroom (-Rusakova) sündroom.

Cockayne'i sündroom

E. Cockayne'i (Cockayne'i, EA) (1880-1956) - Inglise lastearst autosoom päritud kääbuskasvuga enneaegse välimuse seniilne välimus, pigmentglaukoomi reetina taandarengut, nägemisnärvi atroofia, kurtus, arengulised defektid skeleti, tundlikkus päikesevalguse ja vaimse mahajäämust. Paljud patsiendid on oluline kuulmislangus, higistamine, külmatunne ja tsüanoos jäsemete, lihas anomaaliaid dvigatelgo süsteem: ebaproportsionaalne, pikkade jalgadega, liigeste deformatsioon, kyphosis, keeled rinnal. Poisid tihtipeale cryptorchidism ja munandite hüpoplaasia. Progressive neuroloogiliste sümptomitega: väikeaju häired, värisemine, hüperkineesia, anoreksia.

Intubatsioon võib olla väga raske. Konkreetsed soovitused teatud ravimite kasutamine anesteesia, no.

haavandiline koliit

Krooniline põletikuline haigus jämesool. Võimalik kerge aneemia ja valk kaotab enteropaatia. Sageli on defitsiit rasvlahustuvate vitamiinide (A, D, E, K), hypoproteinemia rikkudes vedelik jaotus ja turse teke.

Saate muuta valgu toimet siduvate ainetega (nt tiopentaaliga).

Conn sündroom (esmane hüperaldosteronismiks)

Conn DB (Conn J. W.) (1900-) - Ameerika endokrinoloog Ann Arbor.

Tänu juuresolekul kasvaja neerupealse tootma aldosterooni. Avaldub diastoolne hüpertensioon (100-125 mm Hg), hüpokaleemilised metaboolne alkaloos, ning langes toon skeletilihaste. Ehk arengut gipokaliem ja nefropaatia koos polüuuria ja kontsentratsioonivõime langus võime neerud. Mõningatel juhtudel kongestiivse südamepuudulikkuse tekke tursete alajäsemete.

Vajalik Preoperatiivseks korrigeerimine hüpokaleemia, hüpovoleemia ja hüpertensioon. Kasutatakse ka aldosterooni antagonist - spironolaktoon. Anesteesia võimalik väärastunud vastuseks mitte-depolarisatsiooni lihaslõõgastid. Hüperventilatsioon ei ole lubatud. Võimalik ortostaatiline hüpotensioon. See võtab kontrolli CBS, plasma elektrolüütide. Pärast kirurgilist eemaldamist neerupealise kortisooli võivad nõuda asendusravi (100 mg / päevas).

Conradi Hanermanna [Conradi Hunermann] sündroomi (chondrodystrophy ja vaimne alaareng)

See avaldub kaasasündinud neeru- ja südamehaiguste.

Kui anesteesia moodustavad süsteemse rikkumisi. Seal on raskusi kontakti patsientidega.

Cora [Core] sündroom

Märkimisväärne lihasnõrkus hingamishäiretega. Vajalik ettevaatlik kasutamine lihaslõõgastid ja hingamist.

Cornelia de Lange sündroom

Cornelia De Lange (De Lange Cornelia) (1871-1950) - Hollandi lastearst.

Kaasasündinud haigus, kus on märgitud mikrotsefaalia koos deformatsioon kõrvad ja pikad ripsmed, choanal atreesia, microgeny, kõrge Kaarjas suulaelõhe mõned patsiendid, silmadefektid, kõõrsilmsuse, väärarenguid jäseme, kasvu pidurdumine ja vaimset arengut. Võimalik krambid. Seal on kaasasündinud südamehaigused, polütsüstiliste neeruhaigus, vesineeruvaagnat kahekordistumine või puudulikud soole rotatsiooni pyloric stenoos, diafragmaalsongast, suguelundite hüpoplaasia. Iseloomustab sagedaste hingamisteede infektsioone.

Anesteetilised probleemid on seotud raske intubatsiooni ja süsteemse häired, mis tuleb kaaluda valides narkootikume. IF 01:12 LLC; M: F - 1: 1.

King Denborou [King Denborough] haiguse

Avaldub pahaloomuline hüpertermia. Anesteetilised funktsioone näha. Pahaloomuline hüpertermia.

Lühike ribid, polüdaktüülia tüüpi sündroomi Saldin-Noonan [Saldino-Noonan]

Vaata. Chondrodystrophy vastsündinutel polüdaktüülia I tüüpi

Costello [Costello] sündroom

Päritud arvatavasti autosoomne retsessiivne viisil. Tüüpilised näokolju anomaaliad: makrotsefaaliat, karm nägu, epikant, uppunud nina, paksud huuled. Seal terviseks kaela ja piiratud liikumine küünarnuki liigesed, rolosy haruldane lokkis. Märkimisväärne kasvupeetus, vaimne alaareng, kaasasündinud südamehaigus. Vihma PAPILLOMATOSIS suu ja nina.

See asjaolu ja lühike kael võib põhjustada raske intubatsiooni. Samuti tuleks kaaluda süsteemse häired.

Cowden sündroom

Vt. Hamartoomidest mitmekordse sümptomeid.

Kirst-Siris [Coffin-Siris] sündroomi (viies sõrme sündroom)

Kaasasündinud haruldane haigus. Iseloomustab lihashüpotoonia, jäme näojoonte, sügav vaimne alaareng, hüpoplaasia V varbad, liigeste liikuvust käte, allavaje, hemangioma, skolioos, lühike rinnak, südame defekte, lühike küünarvarre, cryptorchidism, ebanormaalne selgroolüli rasshelina taevas ja vesipea.

Anesteetilised funktsioonid sõltuvad sellest, mil määral haiguse raskusastet. Uimastite valik määratakse süsteemne häired. Võimalik suurenenud tundlikkus mitte-depolariseeriv lihaslõõgastid.

"Kass silma sündroom" (coloboma silmad ja atreesia päraku, Schmid-Frakkaro sündroom)

Haruldane kaasasündinud haigus, mille selgus kahepoolsete vikerkesta coloboma, saab kombineerida mikroftalmia, näo deformatsioon (hüpertelorism, epikant, micrognathia), atreesia päraku ja pärasoole. On anomaaliaid neerude ja kuseteede kui agenees, vesineeruvaagnat, Vesikoureteraalse refluksi; anomaaliaid ribid hemivertebrae, hip nihestus. Väärareng südame ja veresoonte seinu võivad sisaldada defekte pulmonaalveenidel, Fallot. Enamikel patsientidel näitas vaimne alaareng.

Anesteetilised omadused määratakse puude raskusaste süsteemne häired.

"Kassi cry" sündroom (Lejeune sündroom, kromosoom * "5p-sündroom)

Lejeune (Lejeune J.) (1926-) - Prantsuse geneetik.

Avaldub ebatavaline nutma, meenutab kass näugumine. Seal on kasvupeetus, mikrotsefaalia, vaimne alaareng ja hüpotoonia, kuu nägu, näo anomaaliad (micrognathia, malocclusion, macroglossia deformeerunud kõrvad, kõrge suulagi), kõri- anomaaliad, hüper või hypotelorism, kõõrsilmsuse, südamehaiguste (25% juhtudest koos ASD ja VSD), jäsemeanomaaliaid, skolioos, kubemesong, lühike kael. On anomaaliaid neerudes. Sagedased nakkav hingamisteede haigusi. Kass nutma, hüpotoonia ja kuu nägu kaob koos vanusega.

Võib esineda raskusi säilitades hingamisteede ja intubatsiooni. Valides anesteesia kaaluda südamehäired. IF 01:50 LLC.

Cohen [Cohen] sündroom

Pärilik haigus edastatud autosoomne retsessiivne viisil. Iseloomulikud sündroomi hulka kuuluvad madala kaalu ja keha pikkus sünnihetkel, lihaste hüpotoonia, vaimne alaareng, kerge mikrotsefaalia, ülekaalulisus, avatud suu, väljaulatuvad lõikehambad, ülalõua hüpoplaasia, silma anomaaliad, kitsad käed ja jalad. Identifitseeritakse hüpermobiilsuse liigeste, nimme hyperlordosis, skolioos, küfoos, liigeste deformatsioon, leukopeenia.

Seal on raskusi intubatsiooni. Konkreetsed soovitused valik seal narkootikume.

urtikaaria

Lööve sügelev villid, tavaliselt süsteemsust. See võib olla tingitud riigi ülitundlikkus toit, ravimid, infektsioon, füüsikaliste tegurite või psühholoogiline stiimul. On erinevaid patoloogilisi ilminguid.

Alusel ravi on antihistamiinikumid. Rasketel juhtudel kasutada adrenaliini ja difenhüdramiin (blokeerija H i-retseptoreid).

Urtikaaria pigmentosa

Vaata. Mastotsütooside.

külm urtikaaria

Avaldub lööve sügelevad villid jahutamiseks. Eriti tundlikel patsientidel võivad tekkida (Ugek kõri, bronhospasm ja hüpotensioon.

Kui anesteesia on vajalik, et vältida narkootikumide tarvitamist, mis põhjustavad histamiini. Neid saab kasutada halogeenitud inhalatsioonianesteetikum, lämmastikoksiid ja fentanüüli. Patsiendid, kes operatsiooni ajal raugeb kehatemperatuuri või täitmise kunstlikku vereringet, läbi mille kasutamine eelravimita antagonistid Hj ja H2-retseptorite suhtes. On vaja soojeneda intravenoosne vedelike ja kontakteeruma patsiendile tehnika.

Creutzfeldt-Jakobi tõbi [Creutzfeldt-Jakobi] haigus, degeneratsiooni kortikospinaalsete.

Creutzfeldt (Creutzfeldt N. G.) (1885-1964) - Saksa neuroloog ja psühhiaater. Jacob A. (Jakob A.) (1884-1931) -Saksa neuroloog.

See esindab alaägeda kujul entsefalopaatia, mis on põhjustatud viiruse nakkuse peiteaeg alates mõnest kuust kuni mõne aastani. Puuduvad esineb palavik ja põletik. Ilmus see aeglaselt dementsuse, müokloonused ja EEG muutused. Nagu hulgiskleroos, võib esineda erinevate neuroloogiliste sümptomaatika. Efektiivne ravi ei ole. Võimalik edastamise nakatumisteed, et on vaja erilisi ettevaatusabinõusid puutudes patsientide ja nende kudede raske instrumentide steriliseerimise režiimi.

Neuroloogilised häired võivad suurendada aspiratsiooni oht. See on vajalik, et täita standard antiaspiratsionnye tehnikaid. Juhul kaasamist alumise motoneuronitele kasutamist suktsinüülkoliiniga on ebasoovitav. On ebatavaline reaktsioon südame-veresoonkonna ravimid. Tavaliselt atropiini ei väljasta kiirem pulss. KUI jaanuar 01-02 LLC.

cretinism atireoidny

Vaata. Kilpnäärme düsgenees.

spastiline kõverkaelsus

Usutakse, et selle põhjuseks on funktsionaalne häire basaalganglionidesse aju. Pikaajaline spasm võib endaga kaasa tuua lülisamba kaelaosa, mis tekitab raskusi intubatsiooni.

Soovitatav ärkvel intubatsiooni kasutades fiberscope. Konkreetsed juhised valiku anesteetikumide ole.

Crigler-Najjari sündroom (kaasasündinud mitte-hemolüütiline kollatõbi I tüüpi, mitte-hemolüütiline hüperbilirubineemiat koos tuumade mine kollatõbi, vähene maksa glükuronüültransferaaside)

Kriegler (Crigler J.) - ameerika arst. Nayyar V. (Najjari V.) - Ameerika arst ja biokeemik.

See on haruldane raske konjugeeritud hüperbilirubineemiat. Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Seal defekt teket bilirubiini glükuroniidi. Väljendub püsivate vastsündinu kollasus on seotud puudulikkus maksa glükuronüültransferaaside. Tase kaudse bilirubiini sisaldust veres jõuab enam kui 340 umol / L. Arendada sümptomid kernikteruse teket: krambid, hüperrefleksiaks, lihaste lihaspinge, sümptom "loojuva päikese käes." Kernikteruse teket provotseerida enneaegsuse, infektsioon, hüpoksia. 75% -l juhtudest kernikteruse teket esimesed 5 aastat elu lõpeb surmaga. Hemolüüs on puudu, maksa ja põrna ei laienenud, aneemia ei ole tüüpiline. Maksafunktsiooni testid on normaalne. Kergematel juhtudel püsiva fenobarbitaali ravi võib vähendada kollatõbi stimuleerides glyukurotransferazy aktiivsus.

Hüperbilirubineemiat tuleks arvestada nimetamine ravimeid, mis võivad bilirubiini selle kompleksi valke (diasepaam, menadioon).

Cryptophthalmos teiste väärarengute

Vaata. Fraser sündroom.

Cryptophthalmos-syndactyly

Vaata. Fraser sündroom.

Christa-Siemens-Turan (Touraine) sündroom (ektodermaalse düsplaasia angidroticheskaya)

Päritud X-liiteline retsessiivne viisil. Tüüpiline nägu - suured laupa silmapaistev kulm servi ja eesmise vallid, uppunud koonuseljajoon väike sadul nina, uppunud silmalaud, deformeerunud kõrvad. Nahk on kuiv, hõrenemine. On olnud sagedased kopsuhaigusteni. Puudumine juuksed ja hambad. Rikkumine termoregulatsiooni tõttu alaarengu või puudumine higinäärmeid. Hüpertermia võivad põhjustada surma või vaimne alaareng.

Raske intubatsiooni tõttu micrognathia. Tuleb jahutada madratsid. Atropiini on kõrvaldatud.

Christmas tõbi (hemofiilia B)

Haigus on saanud nime perekonnanimi lapsele hemofiilia B (IX faktori defitsiit).

Anesteetilised funktsioone näha. Hemofiilia.

Crohni tõbi (granulomatoossete ileokolit)

Krohn BB (Crohni V.) (1884-1983) - arst New York.

See on krooniline Soolepõletik. Sageli avaldub vanuses 20-40 aastat. Põhjus ei ole teada. Harva viib pahaloomulise. Võimalik kerge aneemia, toxemia (mõnikord väga raske) ja hypoproteinemia. Tihti moodustub neerukivid ja sapipõis. Patsiendid võivad saada hormoonid. See võib nõuda parenteraalse toitmise.

Enne anesteesia vajaliku korrektsiooni vedeliku ja elektrolüütide häired, aneemia. Uimastite valik sõltub seotud patoloogia maksas. Hypoproteinemia võib viia suurenenud vastuvõtlikkus tiopentaal ja teiste valkudega sideained. Ajal mobilisatsiooni ja resektsioon peensooles tulemusena sümpaatiline stimulatsioon võib olla muutusi südame löögisagedust ja CVP.

Crouzon tõbi

Crouzon L. (Crouzon L. EO) (1874-1938) - prantsuse arst.

Kaasasündinud haigus, kus on märgitud hüpertelorism, craniostenosis, kitsendades tiirleb ülalõua hüpoplaasia. Vastab koarktatsioon. Võimalik raske intubatsiooni tõttu micrognathia ja hingamisteede obstruktsiooni operatsioonijärgsel perioodil.

Plastiline kirurgia on tavaliselt pikk ja kaasas suur verekaotus. Usaldusväärne veeni. Vähendatud verekaotus võib saavutada tõstes pea tabeli lõppu temperatuuril 15-20 °, kontrollitud hüpotensioon naatriumnitroprussiidiga. Vererõhk tasandil ringi Willis ei tohiks olla väiksem kui 50 mm Hg.

Kugelberg-Welander'i haigus (Kugelberg-Welander'i lihasatroofia, lihaste atroofia psevdomiopaticheskaya, lihasdüstroofia progresseeruva fibrillaarsesse tõmblemine)

E. Kugelberg (Kugelberg E.) - Rootsi neuroloog XX sajandil.

Welander'i L. (Welander'i L.) (1909?) - Rootsi arst.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Progressive lihasatroofia proksimaalne jäsemete põhjustatud kahjustused seljaaju motoorsete neuronite anterior sarve. Haigus avaldub nõrkus ja tahtmatud kontraktsiooni konkreetse lihase eluaasta vahel 2-17 eluaastatel. On olnud sekundaarne seljaaju deformatsioon.

Suurenenud tundlikkus lihaslõõgastid ja opioidid. Võimalik hingamishäirete tõttu lihasnõrkus.

Cushingi sündroom (vt. Cushingi sündroom)

Harvey Cushing (Cushing NG) (1869-1939) - Ameerika neurokirurg Boston. Itsenko NM (1889-1954) - Nõukogude neuroloog

Nimetatakse ületootmise kortisooli. See on tavaliselt tingitud sekundaarse kortikotrofnoy ajuripatsi adenoom. Mõnikord võib see olla tingitud neerupealise adenoom või emakaväline kasvaja toodab ACTH. Tavaliselt avaldub hüpertensioon, hüpokaleemia, hüperglükeemia, hirsutism, menstruaaltsükli häired, hilinenud haavade paranemist. Sarnased kliinilised nähud on mõnikord saavatel patsientidel täheldatud hormoonid. Kõige olulisem kliinilised nähud on seotud kahjustused: venitus, naha delikatess ja haprus kapillaare, verejooks, lihasnõrkus, osteoporoos, iseloomuliku struktuuri keha ( "oranž vasteid"). Sageli diabeet avastatakse, naatriumi retentsiooni, rasvumine.

Enne anesteesia on vaja teha parandus hemodünaamikat, CBS, vee ja elektrolüütide tasakaalu, glükoosi taset plasmas. Anesteesia nõuab hoolikat muutus kehaasendit osteoporoosist tingitud. Uimastite valik oluliselt ei mõjuta kortisooli. Vastust lihaslõõgastid on tingitud raskusastmest hypokalemia. Seoses lihasnõrkus eelistatud ventilaator. Seda saab kasutada lokaalanesteesias. Pärast hüpofüüsi või kahepoolsete ddrenalektomii vajavad asendusravi pidevinfusioon hüdrokortisoon (100-300 mg / päevas).

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

К

 1. Hügieenilist mikrokliima spordirajatised erinevate erialasid. Loomulik ja kunstlik valgustus spordirajatiste silmas hügieeni.
  Aastal spordirajatisi kasutatakse loomulik ja kunstlik valgustus. Valgustus spordirajatiste peaks vastama järgmistele põhilisi hügieeninõudeid, nimelt: piisav tase ühtlaselt ilma peegeldust; spekter kunstlik valgustus peab olema lähedal päevavalgel; kunstlik valgustus peab olema ühtlane, värelusevaba. Seade Valgustustiheduse
 2. Organisatsioon ja arengu kehakultuuri ja spordi süsteemi Samara ja Samara Region.
  Süsteem kehakultuuri ja spordi viimastel aastatel on arenenud kooskõlas "Concept of Physical Education Samara regiooni elanikkonna 1996-2005." Prioriteetsed valdkonnad olid kaasamine regulaarne füüsiline treening ja sport eelkooliealistele lastele, kooliealistele lastele, õpilastele ja teiste elanikkonnakihtide, tervislike eluviiside ja koolitus
 3. Hügieenilised nõuded koolituse ja lisateenused rajatised kooli
  Klassiruumid on prognoositud kiirusega 1,25 m2 inimese kohta. Piirkonna klassi tuba - 50 m2. Klassiruumid on ristkülikukujuline aknad paiknevad pikiteljega, vaatenurk (horisontaaltasapinna vahel ja juhatuse vaateväljas) ei tohi olla väiksem kui 35 °. Laborid on erivarustuse tasuta paigutus istmed. 1. õpilane
 4. Vormid ja meetodid karastamine õhu silmas hügieeni.
  Air vannid on hakanud võtma, kui ruumi temperatuur on +18 ... + 20 ° C, täielikult või osaliselt paljastamine keha (kuni lühikesed püksid, ujumisriided). Alustades 10-minutilise menetluse ajaks, suurendades oma igapäevast 3-5 minutit ja 30-50 minutit. Sõltuvalt vanusest ja tervislikust seisundist jäigastumine peatatakse temperatuuril +12 ... + 15 ° C kriteerium menetluste asjakohasust funktsionaalne
 5. Hügieenilised nõuded õppetund ja ehituse ajakava koolitusi.
  Hügieenilised nõuded õppetund: 1. Tund Organisatsiooni (klassi ette valmistatud, testitud märgpuhastamist spordimaja, niiskus 30-60%, õhu liikumine - 0,3 m / s, jõusaal - 0,5 m / s, valgustus - 300 lux); 2. käigus õppetund peaks olema mikropauzy - FizKult-minutilise; 3. Uuring uue materjali klassis: * juunioride klassi - 45 minutit; * Keskklass - 20 minutit;
 6. Tervis sportmängud
  Suurim füsioloogilised muutused annavad jalgpalli, jäähoki ja korvpalli. Basic hügieeninõuded spordirajatised. Õhutemperatuur jõusaalis peaks olema vahemikus +15 ... + 16 ° C; suhteline niiskus - 30-60%; sissepuhke ja väljatõmbe ventilatsioon peab andma 2-3 korda õhuvahetust tunnis; kerge tase vertikaalseid ja horisontaalseid pindu -
 7. Sihid ja eesmärgid Spordipsühholoogia
  Peamised eesmärgid Spordipsühholoogia - uuring psühholoogiliste seaduste teket sportlased ja trennid oskusi ja omadusi vaja võistlusel osaleda, samuti arengut psühholoogiliselt põhinev koolituse meetodeid ja ettevalmistamise konkurentsi (Melnikov (toim), 1987, 199 ..). Nende eesmärkide saavutamine eeldab järgmisi konkreetseid eesmärke: 1.
 8. Hügieenilised hindamine kutseõppe neile antud.
  Aluspõhimõtted kutse- hügieeniline seadmeid, selle eesmärgid: * Ilma et see piiraks laste tervist korraldab kombinatsioon teoreetilistest aktiivsus tootmise; * Ohutuse tagamiseks kõrvaldada tööõnnetuste; * Positsioneerimissüsteemi kutse- lähedal Manuf valitsusväliste andmebaasid; Dissotsiatsioon * 3 gruppi tuba (haridus-, elamu-, tööstus-), need on planeeritud erinevatel juhtudel, kuid
 9. Häll. Spurs hügieeni 2011
  Arutelu: Tervise mõiste kui teadus. Meetodid hügieeniline uuringud. Ajalugu hügieeni. Roll Vene teadlased arengus hügieeniline teadus õhu väärtus inimesele. Representeeri atmosfääri. Koosseisu õhku. Regulatiivnõuetel õhu klassiruumides temperatuuri ja niiskust. Järelevalve nende näitajate kasvatuse ja spordi valdkondades
 10. Nimekiri vikoristanoї lіteraturi
  Weiner ET Valeology: keele õpik ülikoolidele. - 3. väljaanne .. - M.: Flint: Science, 2005r. - 414. 2. Griban VG Valeologіya. Õpetus posіbnik. - TSUL 2005 R.- 256. 3. Je Yaremko, Vovkanich L., P. Datskіv Fіzіologіchnі vahendusel, mida finantseerivad otsіnki hakkab Zdorov'ya Helsingi Human // Noorte sport teadust Ukraїni.- Lviv, 2007 p. - 228
 11. TEGEVUSJUHISED
  Et tõhustada konkureeriva tegevuse sportlaste võitluskunstide võimu äärmuslikes olukordades tehakse ettepanek rakendada neid tõenduspõhiseid soovitusi: 1. juhid meeskondi, treeneritena, spordi psühholoogia valiku sportlaste rahvusvahelistel võistlustel suunas vaja hinnata nende ooper-seks ja
 12. Samm 4: Tehke harjutusi ja arutelusid 4
  Juhised. "Õpilased peavad esitama pilt joonistatud igal sport ajakirja, nagu" The jõudu ja ilu. " On vaja koostada kava, mida saaks kirjutatud spordiseaduse selles ajakirjas. " Juhend arutelu. "Millised omadused on tõenäoliselt esile meedia meessportlaste, ja mis - naissportlastel? Mida nad küsisid
 13. Psühholoog Sport
  Ulatuslik kohaldamise psühholoogilised teadmised on olemas kehalise kasvatuse ja spordi. Sport psühholoogia uurib seaduspärasusi vaimse tegevuse inimesi nii koolituse ja spordiüritusi. Objektide uuring ja praktika sport psühholoogia on sportlased, treenerid, protsess nende koostoimet, mille eesmärgiks on juhtida spordi oskused ja
 14. Mõiste vigastusi. Sündmused laste vigastuste ennetamine
  Vigastused - üle tekkivate vigastuste teatud elanikkonna gruppide, on samas olukorras, elu- ja töötingimuste. Täiskasvanutel märkimisväärne osa vigastusi teostamisel esineb sotsiaalselt kasulikke funktsioone (tööstuse, põllumajanduse, sõjalise vigastused). Lastel on ülekaalus tüüpi vigastused ei ole seotud nende ülesannete täitmise. õpilased ja
 15. Hügieenilised korralduse füüsilisi harjutusi tervise edendamiseks ja laste arengut
  Süstemaatiline kehalise aidata kaasa kõikide organite ja süsteemide, eriti lihasluukonna laste suurendada erutuvust lihased, tempo, tugevus ja liigutuste koordinatsiooni, lihastoonuse, lapse üldist vastupidavust. Intensiivne lihaste tegevusega kaasnevate tugevdamine südame tegevust, teiste sõnadega, süda trenni - keha töö, mis tagavad sõltumatu
 16. Massaaž ja selle mõju organismile
  Massaaž - kogum mehaaniliste tehnikate doseeritud kujul hõõrdumise, muljumise, vibratsiooni läbi otse keha pinnale nagu inimese käed ja erivahendeid kaudu õhu, vee või muu keskmise. Massaaž võib olla üldine või kohalik. Sõltuvalt ülesanded järgmist tüüpi massaaži: hügieeni (kosmeetika), meditsiini-, spordi-,
 17. Bobrischev AA Psühholoogilised ja akmeologicheskaja mõiste psühholoogiline valmisolek sportlaste kõrge kvalifikatsiooniga võimu võitluskunstide, 2009
  Abstract väitekirja jaoks doktori Psychological Science 19.00.13 - arengupsühholoogia; 13.00.04 - teooria ja meetodid füüsilise ettevalmistuse, sportliku treeningu, parandades ja adaptiivne füüsilise ettevalmistuse tööd tehti osakonnas füüsilise ettevalmistuse gou VPO Peterburi ülikoolis Riik Fire Service Emergency
 18. Hügieeninõuetele spordirajatised
  Spordirajatised peavad vastama hügieeninõuetele ja normidele. Autor hügieeninõuded spordirajatiste täita väga ranged nõuded, sest nende tervislik seisund sõltub tervisele kasulik liikuda ja sporti. Pärast töölerakendamine spordihoone töötajate sanitaar-epidemioloogiline
 19. VI jagu Spa ravi. Organisatsiooni vaba aeg, turism ja kehakultuuri
  Artikkel 44. Spa koheldakse kodanikke näidustused ja vastunäidustused statsionaarset ja ambulatoorset ravi üldse kuurordid ja sanatooriumid NSVL poolt kehtestatud NSVL Tervishoiuministeerium. Kord arstliku läbivaatuse ja suunamist spaa ravi kehtestatud NSVL tervishoiuministeeriumi koostöös ametiühingutega. Vastavalt kehtestatud korrale