meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

гPantothenate kinaasi seotud Neurodegeneratsiooni (progressiivne jäikus)

Gallervorden D. (Hallervordeni J.) 1882-1965) ja J. Spatz (Spats AN)

(1888-1969) - saksa neuroloogi.

Harv progresseeruv haigus basaalganglionidesse mida leidub algkooliaastate jooksul ja lõpeb surmaga 10 aasta jooksul. See edastatakse autosoom retsessiivne viisil. Patoloogilise protsessi, mis viib demüelisatsiooni kiudude ühendamise juttkeha ja ümarate pallidumi. Proiskhfdit vaimset halvenemine. Ei vaja eriravi. On erinevat tüüpi müotooniale ja lihaste jäikus koos lockjaw. See võib raskendada intubatsiooni. Ärkvel intubatsiooni võib halvendada düstoonia. Induktsioon ja alalhoidmiseks halotaaniga tavaliselt kaob sundasendis keha. Kuid see samuti muud seotud häirete kõrvalekalded basaalganglionidesse taastatakse operatsioonijärgsel perioodil. Seal on kroonilised vormid haigus vaikuses on temporo-madalam-lõualuu liigese ja lülisamba kaelaosa, mis ei kao ka siis, kui sügav anesteesia ja kasutamise lihaslõõgastid.

On eelistatav teostada anesteesia säilitamine spontaanne hingamine, kuna kasutamise depolarisatsiooni lihaslõõgastid võib viia märkimisväärse vabanemisega kaaliumi. Vajadusel lõõgastust saavutanud kõrge kontsentratsiooniga halotaanita ja mittedepolariseerivate lõõgastavate.

Mitu hamartoomide sündroom (Cowden tõbi)

Cowden (Cowden) - perekonnanimi, kes esimesena kirjeldas haigust.

Haigus, edastatud autosoomne dominantne väljenduv mitmekordse hamartoomidest naha, limaskestade, kilpnääre, piimanäärmed. Seal igemete fibromatoos (ilmub esimesel eluaastal), hüpertrihhoosi ja rinnaga fibromatoos (pärast puberteeti). Hüpertüreoidismi türeoidiit, adenoomi ja vähi kilpnääre on naistel sagedamini. Võimalik polüpoos, mao, jämesoole ja pärasoole limaskesta alla neuroom neyromiomy, diverticula ja paari pärasoole mädanik.

Anomaaliaid skelett - alalõua hüpoplaasia, gooti taevas, lehter rinna ja skolioos koos garantiieeskirjad muutusi suus võib põhjustada raskusi jooksul intubatsiooni. Konkreetsed soovitused valik seal narkootikume.

gangliosidoos

Rühm haiguste iseloomustab ebanormaalne kogunemine gangliosiidides närvisüsteemis. Rikkumine sfingoletsitina metabolism viib kahju närvirakkude membraanide. Võib esineda krambid, dementsus, püramidaalse ja väikeaju häired. Erisoovitusest ole. See patoloogia hulka Tay-Sachsi haiguse, Neumann-Pick, Gaucher (vt Gaucher 'tõbi.).

Gargoilizm (hondrosteodistrofiya, lipohondrodistrofiya, Hurleri sündroom, Hurleri (Hyurler) -Pfaundlera-Gunther tõbi, Mukopolüsahharidioos I ja II)

Hingamisteede obstruktsioon pärast induktsiooni, väga raske intubatsiooni ja südameklapi kardiomüopaatia (vt. Hurleri sündroom).

Gardner sündroom (mitme polüpoos, polüpoos, koolon pere)

Gardner ED - Ameerika arst.

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Ta märkis, mitmete erinevate kasvajate vanuses 10 aastat. Avaldub osteoomide kolju, epidermoidtuumoreid tsüstid ja fibroidide mitmekordne polüübid käärsooles mis seejärel sageli manduda kartsinomatoosi.

Konkreetsed raskusi anesteesia ajal ei ole, va polüübid kõri, mis võib raskendada intubatsiooni.

Gasseri sündroom

Vaata. Hemolüütilis-ureemiline sündroom.

Gastroskiis (kõhuseina defekt)

Hetkel hilisemal ajal loote arengu tulemusena sulguse nabanööri-mesenteerseid arteri. Song on külgsuunas nabanööri, soolestikus ja on katmata. Esinemine kõhu eesseina defekt põhjustab asjaolu, et soolestik ei hõlma kõhukelme, tõmmatakse mõju emakasisene keskkond. soolereservuaaris Pöhöttyä ja kaetud põletikulised eritist. Tegemist võib olla märkimisväärne kaotus soojust ja vedeliku soole katmata. Kiiresti arenev dehüdratsiooni.

Stabiliseerimine riik vahetult enne tehingu käigus kasutusele Nasogastraalsondi, infusioonlahusele ja kaitse siseorganeid. Kui ei suuda asetada sooled ja muud kõhuõõne organeid need on kaitstud abiga elastne kilekotti ning keelekümblus toimub mitmes etapis.

Teil võib tekkida vajadus korrigeerida vedeliku ja elektrolüütide tasakaalu häireid.

Hemangiomatoos üldistatud haigutav

Vaata. Nevi punane ja sinine kihisev sündroom.

Gematoporfiriya kroonilise

Vaata. Porfüüria naha hiljem.

Hemolüütiline-ureemiline sündroom (sündroom Gasseri Gasseri tõbi)

K. Gasseri (Conrad Gasseri) - Šveitsi hematologist.

See on omandatud haigus, mis tavaliselt esinevad lapseeas. Tüüpilised triaad: hemolüütiline aneemia, äge neerupuudulikkus. Haigus põhineb vähenemine prostatsükliiniga tootmise ja kahjustusi endoteelirakkude kokkupuutumise tõttu edotoksinov, tsütotoksiine bakterite, viiruste ja kahtlustatakse östrogeeni sisaldavate konratseptivov. Seal fibriini ladestumist glomeruli neerud, glomerulaarfiltratsiooni kiiruse vähenemine, tubulaarnekroos. Muutuvad antioksüdant staatuse punaste vereliblede viib mehaaniliste kahjustuste eest läbimise kapillaarides. Mikrotsirkulatoorsed häired siseorganeid põhjustada rikkumise maksa, aju, südant ja kopse. Tüsistus sündroom on sageli krambid, stuupor ja kooma. See sündroom hõlmab kogu spektri haiguste, alates klassikalisest samorazreshayusheysya kujul imikutel enne saatuslikku tromboosi purpur (Moschcowitz'disease) täiskasvanutel. Laste tihti avaldub äkki seedetrakti verejooks, hematuuria, oliguuria ja mikroangiopaatilist hemolüütiline aneemia. Täiskasvanutel sündroom seostatakse raseduse komplikatsioonid pärast normaalse sünnituse suukaudsete rasestumisvastaste vahendite või infektsioone. Ravi tavaliselt simptomatitseskoe sisaldab säilitada normaalset hematokriti korrektsioon, hüpertensioon, vedeliku ja elektrolüütide tasakaalu, dialüüsi, antikonvulsandid. EKG on vajalik, diurees, plasma elektrolüütide. Prognoos süveneb vanuse suurenedes patsientide *

Kriitiline ägeda haiguse staadiumis on 2 nädala jooksul, nii et dialüüs tuleb ravi alustada enne selle tähtaja möödumist.

Efektiivsust plasmafereesi ja kasutamise immunoglobuliinide praegu ei osutunud.

hemofiilia

Christmas (Cristmas) - perekonnanimi lapsele hemofiilia.

Pärilikkus sooga seotud haigus. Kuid 30% meestest ei ole teavet haiguse esinemise kohta eelmiste põlvkondade. Emastel kandjad defektne geen võib veritsuse operatsioonijärgsel perioodil. Osaline tromboplastiini aeg, pikeneda ja normaalne. Kirurgilist sekkumist nõuavad head laborit. 85% A-hemofiilia (VIII faktori defitsiit) ja 15% B-hemofiilia või Christmas tõbi (IX faktori defitsiit). puudujäägi tase võib olla 45%, siis ei olnud kliinilisi haigustunnuseid. IX faktor hästi säilima verd, kuid VIII faktori tase väheneb kiiresti pärast ladustamise päeva. Mõned patsiendid on antikehad VIII faktorile, mis välistab nende operatsiooni. Seas hemofiilid on suur risk hepatiidiviiruse ja AIDS.

Ravi ajal ja operatsiooni on parem vältida intramuskulaarse süsti. Ravi hõlmab kirurgia vereülekande vahetult enne vereülekande söötmetes tegur puudulikkusega kuni see jõuab tasemele hüübimist> 50% normaalsest, ja ei säilitata vähemalt nädal või enam selles vahemikus. Enne operatsiooni on kindlasti vaja jälgida antikehade tase VIII faktori. Plaanilise operatsiooni on võimalik ainult madala tiitriga antikehi. Tõmmiste saab kasutada boonuspunktide, krüopretsipitaadi, keskendub VIII ja IX foktorov. Kasulik vereülekande traneksaamhapet. Bioloogiline poolestusaeg faktorite VIII ja IX on 8-12 ja 18 tunni pärast, nii tasemete need tegurid vaja kindlaks määrata igapäevaselt. Väiksemad operatsiooni, näiteks, kõrvaldades hamba sünteetilised vasopressoorsed DDA VP saab kasutada. Enne eemaldamist 0,4 mg / kg DDA VP / in traneskamovuyu happe + 10 mg / kg. Viimast ulatub samas annuses 5 päeva. Selleks, et vältida nakkuse nägema ette penitsilliini. Enne operatsiooni nõuda plasmaferees asendamisega faktor VIII.

veresoonte Hemofiilia

Vt. Von Willebrandi haigus.

Hemochromatosis (pronks diabeet) ja hemosiderosis

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Selle tulemusena raud hoiused on tähistatud hüpertroofiline portaali tsirroosi, suhkurtõbi (70% insuliinsõltuv), pronks nahavärvis, südamepuudulikkus (EKG: madalpinge, lamedamad või inversioon T-laine, osaline ummistus) koos südamepuudulikkuse kujunemise tulevikus.

Kui anesteesia tuleks kaaluda süsteemse kahjustus.

Henoch-Schnoleini (Shenlyayna) purpur (henoch-Shenlyayna haiguse kapillyarotoksikoz, anafülaktiline purpur, hemorraagiline vaskuliit)

Henoch E. (E. henoch) (1820-1910) - saksa lastearst. Shenlyayn D. (Schnoleini J. L.) (1793-1864) - Saksa arst. Avaldub tähnid hemorrhages nahka, millega kaasneb liigesevalu või turse, koolikud, vere oksendamine, verine väljaheide vabastada, mõnikord glomerulonefriit. Usutakse, et see põhineb immunoloogilise ülitundlikus. See on rohkem levinud poiste.

Patsiendid tavaliselt kortikosteroidid, mida tuleks arvestada anesteesia ajal.

Gepatofosforilaznaya rike

Vaata. Glycogenoses, IV tüübist.

Gormanski-Pudlaka [Hermansky-Pudlaki] sündroomi (albinism silma naha hemorraagilise diateesi ja pigmentatsiooni retikuloendoteliaalse rakkudes)

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Avaldub trombasteenia (vereliistakud anomaalia) ja albinism. Sageli on pigmenteerunud pigmendilaigus märgistatud valguskartus, nüstagm, vähenenud nägemisteravus ja kõõrsilmsuse. Hemorraagiline sündroom avaldub veritsus ja uuesti verejooks pärast hamba väljatõmbamist, ja pärast sünnitust. veritsusajale suurenenud, aspiriini võib lisaks pikendab ta (kuni 30 minutit). Te võite vajada vereülekannet trombotsüütide massi. Hemorraagiline sündroom põhjustatud vaeguse trombotsüütide faktoreid, mis viib katkevad agregatsiooni. Seal kollane granuleeritud aine akumulatsioon retikuloendoteliaalviirus rakud luuüdis, kopsu, maksa, põrna, neeru, makrofaagid, suu limaskesta epiteeli.

Konkreetsed soovitused valik ravimeid narkoosi ei ole.

herpes vikerkaar

Vt. Stevens-Johnsoni sündroom.

Hers haigus

Vaata. Glükogenoos, VI tüübist.

Hutchinson (Hutchinson) -Gilforda sündroom

Vaata. Progeeria.

Hyalinosis limaskesta-

Vaata. Urbach-Vite haigus.

gigantismi infantiilne

Vaata. Beckwith-Wiedemanni sündroom.

tsüstilise hügroomi

Kui kasvaja pea- ja kaelapiirkonna pärast induktsiooni pehmete kudede mass võib põhjustada obstruktsioonini. Seda saab kõrvaldada abiga õhku.

Võimalik raske intubatsiooni.

hydatid haigus

Hydatid tsüstide kopsud, maks, süda, neerud ja aju võib luua kohaliku probleeme.

Tunnused anesteesia sõltub asukohast tsüstid ja raskusest organkahjustusi.

Gidrokaheksiya

Vaata. Kwashiorkor.

hr idrosiringomieliya

Vaata. Syringomyelia.

vesipea

Etioloogia on multifaktoriaalne. Kui stenoos akvedukt X-liiteline retsessiivne pärilikkust. In 30% juhtudest esineb mahu kasvu pea sünnihetkel, 50% - 3 kuud pärast sündi. On olnud hõrenemine ja lahknemise kolju luud, raske nahaalune venoosse võrgustik, punnis Fontanelle, rikkudes proportsioone aju ja näo osad kolju - väike nägu, ulatuvatest laup. Suurenenud intrakraniaalne rõhk on lisatud neuroloogilised sümptomid: oksendamine, kõõrsilmsuse, spastiline parees suurenenud refleksid, koordinatsioonihäired. Sageli on vaimne alaareng. In 99% juhtudest kaasasündinud vesipea seostatakse rikkumise väljavool tserebrospinaalvedelik on subarahnoidaalruumi. Kui vatsakese (aju) - kodade shunt hambaravi vajalik antibakteriaalne kate.

Suurenenud kaela saab luua raske intubatsiooni, seega keha tuleb kõrgenenud padjale või madrats. Kui anesteesia on vaja välistada narkootikumid ja manipulatsiooni, mis suurendavad koljusisene rõhk. Ärge kasutage ketamiini ja inhaleeritavad anesteetikumid. Hüperkapniata välistatud kõigis etappides.

Guillain-Barre tõve (Guillain-Barré sündroom, Shtrolya polüradikuliidi äge esmane idiopaatiline demüeliniseerivast polüneuropaatia Äge)

Guillain G. (Guillain G.) (1876-1961) -Prantsuse neuroloog Pariisist. Barre D. A. (Barre J.) (1880-1967) - Prantsuse neuroloog Strasbourgist. Shtrol A. (Strohl A.) - prantsuse arst ja füüsik.

Neuroloogiline sündroom kahtlustatakse viiruse etioloogia, jäseme parestesiaas, lihasnõrkus või lõtv halvatus. Siiski on teateid, et haigus eelnes mitte ainult viirusinfektsioonid (tsütomegaloviirus, paragripi 2, herpes, leetrid, mononukleoos, HIV) ja vaktsineerimine ja kirurgilist sekkumist. Usutakse, et demüelisatsiooni närvikiudude põhjustatud immunoloogilise tõttu vigastada enne ülitundlikkust viirus. Pooled patsientidest, kellel on esinenud üks kuu enne kliiniliste ilmingute käesoleva patoloogia täheldatud hingamisteede ja seedetrakti haiguste vastu. 85% patsientidest on täielikult tagasi, ja vaid 2-3% jaotamata neuroloogilised häired. Iseloomustab suurenenud proteiinisisaldus tserebrospinaalvedelik normaalses rakulises koostises. Tavaliselt halvatus edenedes ülespoole mõne päeva jooksul ning haardesõbraliku pagasiruumi lihased ülajäsemete. Tihti esineb probleeme neelamisega. Seoses kaasamine roietevahelised lihased ja arengut lihasnõrkus on võimalik ventilatsioon probleeme. Vähendades kopsumaht 15-20 ml / kg, vaakum tasandil hinge vähemalt 20-30 cm H2O ja raS02 rohkem kui 50 mm Hg. Art. hädavajalikku ventilaatorita. Juhul tempokas tetraplegia vajada pikemaajalist mehaaniline ventilatsioon. Näidustused haiglaravi okupeeritud on arengu atelektaas, kopsupõletik ja vähendatud kaitsva hingamisteede refleksid. Autonoomne düsfunktsioon võib olla põhjuseks vereringehäired. Võimalikke kõikumisi vererõhk, tahhükardia, arütmia, südame seiskumise. Risk nende häirete suurendab füüsilise stimulatsiooni patsiendile. Soovitatav kasutada "ja? Blokaatorid. Autonoomne düsfunktsioon vähendada kompenseerivad reaktsioon, seega võimalus raske hüpotensiooni kehaasendi muutmisel, verekaotus ja ventilatsioon PD. Erilist tähelepanu tuleb pöörata vältimise aspiratsioon, lamatiste, kuseteede infektsioon, kopsuemboolia ja elektrolüütide tasakaalu häired kuna nad on sageli põhjuseks patsientide seisundi halvenemine. osalusel kraniaalnärvide vaja suuhügieeni, vedelikku silma sarvkesta ja naha. tänu suurenenud sekretsioon ADH on sageli märgistatud vedelikupeetust ja hüponatreemia, mis nõuab korrigeerimist RE rikkumisi. ennetada DVT on soovitatav hepariin. Laryngoscopy ja hingetoru intubatsiooni võib põhjustada tõsiseid tahhükardia ja hüpertoonia. Sest vererõhu kontroll võib olla vajalik vasoaktiivsetele ravimite otsene tegevus. tuleb jälgida CAS. suksametoon võib põhjustada ohtlikke hüperkaleemia 3 kuu jooksul alates haiguse algusest, nii et selle kasutamine ei ole soovitav. Narkootikumide valik on mitte-depolariseeriv lõõgastavate minimaalse mõju südame-veresoonkonna süsteemi, nagu vekuroonium. Tavaliselt selles patoloogia erinevad piirangud püsivad kuni 6 nädalat (mõnikord kuni 9 kuud), kuid see on kõige rohkem vaja moraalset tuge ajal mehhaanilist ventilatsiooni. Pikaajalise hingamist riistvara levialas näitab tracheostomy. 2/3 vajavate patsientide üleviimine okupeeritud ütleb kopsupõletik. Vajalikud antibiootikumravi, füsioteraapia, taastusravi suure läbimõõduga torusid. V, kuid nende tõhusus ei ole praegu tõestanud kui spetsiifilist ravi kasutades kortikosteroide. Selleks, et kõrvaldada tegurid, mida kasutatakse humoraalne autoimmuunse plasmaferees muidugi järgneb lõpetamist doonori vereplasma mahu, osaliselt crystalloid ja albumiiniga. Kasutamine suurtes kogustes normaalne gammaglobuliin tõhusamalt kui viimast meetodit.

Hüperammoneemia tserebrovaskulaarhaiguse atroofiline

Vaata. Retti sündroom.

Non-hemolüütiline hüperbilirubineemiat koos kernikteruse teket

Vaata. Crigler-Najjari sündroom.

Hüperbilirubineemiat nekonyugiruemaya pere

Vt. Gilbert tõbi.

Gilervyazkosti vere sündroom (Valdenstrёma makroglobinemiya, hulgimüeloom, retikulolimfomatoz makroglobinemichesky)

Valdenstrёm G. (Waldenströmi G.) - Rootsi terapeut.

Ta esineb eakatelt inimestelt, tass naised. Iseloomustab rakuvohamiste luuüdis, sarnane lümfotsüüdid ja plasma rakud, samuti aneemia ja giperglobinemiey. Suurenenud plasma viskoossust kõrge tasemega seotud immunoglobuliinide. On suur oht tromboosi. Ilmnevad lümfadenopaatia, hepatosplenomegaalia. Erinevalt hulgimüeloomipatsientide sellega patoloogia on harva kaasatud lihassüsteemi nii hüperkaltseemia ja seotud tüsistuste see, ei ole tüüpiline.

Enne operatsiooni, siis võib tekkida vajadus plasmaferees.

Vaata. Nagu Multiipelmüeloom.

Idiopaatiline infantiilne hüperkaltseemia sündroom

Vaata. Williams sündroom.

hüperparatüreoidismile

Esmane Hüperparatüreoidism Family (kõrvalkilpnäärme hüperplaasia pärilik, hüperparatüreoidismile vastsündinute pere)

Arvatavasti autosoomne retsessiivne muster pärandist. Põhilised sümptomid on seotud hüperkaltseemia tõttu kõrvalkilpnäärme hüperplaasia. Esimesel elunädalal ilmuvad kõhukinnisus, hingamisraskused, hepatosplenomegaalia, polüdipsiast, polüuuria, krambid ja aneemia. Seal on hüperkaltseemia, hüpofosfateemia, hüperkaltsiuuriaga, giperfosfaturiya, aminoatsiduuria. Tihtipeale nefrolitiaas. Hüperkaltseemia (> 5,5 mmol / l) viib hüpertensioon, lühendades intervalli Q-T, pikendades intervalli P-R, suureneb risk südame seiskumine. Risk võib ajutiselt vähendada kaaliumi infusioon. Ilma ravita last sureb esimese elukuu jooksul. Et vähendada kaltsiumi taset kasutatakse diureesi forsseerida, mitramütsiin (25 mg / kg), hemodialüüsi, kirurgiline eemaldamine ületalitlust.

Anesteesia on vaja jälgida vedeliku ja diureesi. Kui esialgselt unisuse anesteetikumide vajadus saab vähendada. Ketamiini ebasoovitav. Vajab EKG monitori kontroll. Võimalik väärastunud vastuseks lihaslõõgastid. Kirjeldatud suurenenud tundlikkus suktsinüülkoliiniga ja vastupidavus atrakuuriumiga. Kuna osteoporoosi posturaalne muutused anesteesia ajal võib patoloogilised luumurrud. M: F-1: 1.

Esmane Hüperparatüreoidism tõttu kartsinoomi

Patoloogia põhjustatud kõrvalkilpnäärme vähi. Kliinilised nähud on sarnased esmane hüperparatüreoidismile pere (vt. Eespool). Erinevus on kõrgem tase hüperkaltseemia (> 7,5 mmol / l). Pärast kirurgilist eemaldamist kartsinoom on võimalik arengut hypocalcemia hüpoparatüreoidismi, hüpomagneseemia, hüperkloreemilise atsidoos ja neerupuudulikkus.

See võtab kontrolli kaltsiumi tase, elektrokardiogramm.

hüperparatüreoidismile teisese

See arendab tasakaalustava vastus ületalitlust vähendada kaltsiumi taset veres. Sageli esineb patsientidel neeruhaiguse korral tulemuseks hüpokaltseemia, hüperfosfateemia hüpomagneseemia. Vihma rikutakse kaltsiumi imendumist haiguste seedetrakti. Kaltsiumi tase on tavaliselt vähendatakse või normaalne.

Vajab korrigeerimist elektrolüütide tasakaalu häired, jälgides EKG monitor.

Kõrvalkilpnäärme hüperplaasia pärilik

Vaata. Hüperparatüreoidism esmane perele.

Hüpertelorism söögitoru ebanormaalsus ja hypospadias

Vaata. Opitz-Hari sündroom.

hüpertermia sündroom

Anesteetilised omadused on sarnased pahaloomuline hüpertermia (vt. Pahaloomuline hüpertermia).

pahaloomuline hüpertermia

See on klassikaline näide farmakogeneetilistest haigus. Teatud inimrühma on geneetiline eelsoodumus haiguse väljakujunemise kasutades teatud ravimid või stressifaktorite. See tekib siis teatud kaasasündinud haiguste, eriti müopaatiad lastel 3 korda sagedamini kui täiskasvanutel. Tavaliselt on näha, kui lehe depolarisatsiooni lõõgastid ja 2/3 juhtudest esimesel anesteesia. Vallandab võib olla ka halogeenitud anesteetikumide, tubokurariini, galamin. Alusel kliiniliste ilmingute rikub kaltsiumi sarkoplasmavõrgustikust arestimise põhjustatud vallandada agent. Pikaajaline juhtima lihastõmblused metabolismi paranemist (kuni 10 korda kõrgem kui normaalse taseme), arengut atsidoosi ja soojuse ületootmise. Kasvanud on süsinikdioksiidi tootmise (raS02> 100 mm Hg, pH seotud patoloogiat ületootmine triiodotüroniin (5-15 korda rohkem kui norm) ja / või türoksiini kilpnäärme poolt. Tavaliselt ilmub eluaasta vahel 20-40 aastat, 4 korda sagedamini naistel . kõige sagedasemad sümptomid on :. suurenemist vähi (struuma), tahhükardia, ärrituvus, ületootmine kuumus, väsimus, kaalulangus, silma sümptomeid, nõrkus, kodade laperdus ravi hõlmab antitüroidsed ravimid (propüültioeratsiil metimasool, propranolool) ja subtotaalne resektsiooni tihendis valmistub operatsiooni abil p-antagonistid Võimalikud tüsistused: ... kahju korduva kõri- närvi rikkumise golosoobrazovatelnoy funktsiooni ja suurendada aspiratsiooni oht, hingamisteede obstruktsiooni tõttu kokkusurumine hematoom ja tracheomalacia, arengu hüpoparatüreoidismi Larüngospasm võib olla esimene ilming hypocalcemia vanemate patsientide 40. s valikmeetodid ravis see haigus on radioisotoop teraapia, mis elimineerib riski üldnarkoosi ja kirurgilist sekkumist.

Parim tingimus anesteesia on eutüreoidsetel riik. Kui see on võimatu hüperdünaamilise hemodünaamiline häireid kontrollib esmolool. Antikolinergilisi narkootikume rahustid välistatud. See peaks olema kohustuslik testimine hingamisteede staatus (optimaalselt abiga CT). Induktsioon viiakse tavaliselt läbi barbituraadid. Intubatsioon taustal suktsinüülkoliiniga ja mittedepolariseerivate lõõgastavate minimaalset toimet südame-veresoonkonna süsteemi.
Säilitades anesteesia halogeeni sisaldavate Puudutus koos lämmastikoksiidi. Vajab pulsikella temperatuuri. Korrektsioon toimub kaudsete hüpotensioon vasopressoreid. Ehk kasutamist regionaalse anesteesia, mis põhjustab sümpaatilise blokaadi.

Giperekpleksiya (lihasjäikust sündroom vastsündinu)

See on haruldane geneetiline haigus, mida iseloomustab tugev lihasjäikus kohe pärast sündi. Seal on väljendatud lihaste spasmid ootamatut müra või liikumine. Hr EM uuringud näitavad pidevat lihaste aktiivsust ajuti lõõgastust. Avaldub oksendamine, neelu spasmid, neelamisraskused. Lihasrigiidsust ja giperekpleksiya järk-järgult väheneda esimesel eluaastal.

On vastupidav suktsinüülkoliiniga, samas reaktsioon pankurooniumbromiid ja neostigmiiniga normaalne. Võimalik jääkpinged pärast suktsinüülkoliiniga. Reaktsioon halogeenitud anesteetikumide ja lämmastikoksiidide lämmastiku ennustatav.

Hüpoventilatsioon alveolaarsetesse idiopaatiline. needus Ondine sündroom (Ondine)

Nimi kantakse 1962. J .. Severinhaus (J. Severinghaus) ja R. Mitchell (R. Mitchell), Institute of hingamissüsteemi uuringud (San Francisco) kirjelduses patsient, kes tänu lüüasaamist juhtiv radu aju pleekinud automaatse ventilatsiooni säilitades meelevaldne. Autorid sidunud selle haiguse sümptomeid legendi nümf Undiin (prantsuse tõlgendust -. Ondina), kes needis tema truudusetu armuke, lubades, et ta peatub hingamine niipea jääb magama.

See on väga haruldane tsentraalne uneapnoe (. Cm uneapnoe sündroom) võivad olla seotud kolme teguriga: lüüasaamist Kesk-retseptorid, mis reageerivad CO2 sisaldus veres, kaotus säsi hingamisteede neuronid, kahju kahanevalt mootor radu seljaaju. Sellised kliinilistes situatsioonides võib tekkida, kui kahjustused ajutüve posterior lohk või seljaaju kaelaosa (kasvaja, põletiku- või degeneratiivsete).

Sellised patsiendid vajavad elukestva hingamist öösel. See nõuab pidevat juurdepääsu patsiendi hingamisteede (tracheostomy) ja kasutamine on kohustuslik respiraatoreid haiglas või kodus.

Gipoglossii-gipodaktilii sündroom

Vaata. Aglossia-adactylism sündroom.

hr ipogonadizm

Vaata. Klinefelter.

hüpoparatüreoidismi

(Vt. Ka Albright osteodüstroofia)

Töötatud ebapiisav areng ning puudub parathormoon juhuslikult resektsiooni ületalitlust ajal türoksiin, samuti tänu tundetus kudede teda hüpomagneseemia, krooniline neerupuudulikkus, pseudohypoparathyreosis, krambivastast ravi. Ehk arengut hüpoparatüreoidismi ägeda pankreatiidi.

Hetkel on ülitundlikud rahustid ja valuvaigistid, hüpokaltseemia (Ca ++ <4,5 mmol / l) lihasnõrkuse ja Tetania. On vaja manustamist kaltsiumi ja vitamiin D. Kui anesteesia on vaja meeles pidada, et metaboolse (kasutades naatriumvesinikkarbonaadi) või hingamisteede (hüperventilatsioon) alkaloosita saab kiiresti taseme vähendamiseks ioniseeritud kaltsiumi plasmas. Otsid EKG, kontrolli CBS ja vere-, hooldus albumiini tase. Võimaliku tugevnemise tegevus mitte-depolariseeriv lihaslõdvestajad vähenenud hüübimine, larüngospasmi arengut.

Hüpoparatüreoidismi infantiilne X-seotud

X-liitelised retsessiivsed pärilikkust. Haigus avaldub vastsündinu perioodi krambid, lihaste jäikus, laringospazmom, hüperrefleksiaks. Võimalik põhjustatud kõhulahtisuse soole hüper. Silma kahjustused manifest valguskartus, blefarospasm, konjunktiviit, keratiit, sarvkesta haavandid ja läätse hägusus. Sageli on suurenenud silmasisese rõhu.

Kui anesteesia on vaja arvesse võtta hüpokaltseemia (vt. Hüpoparatüreoidism).

Hüpoplaasia ja reieluu ebaharilik näo sündroom

Pärilikud haigused edastada kahtlustatakse autosoomne dominantne. Seal on reieluu hüpoplaasia, lühike nina ja suulaelõhe. Võimalik raske intubatsiooni tõttu micrognathia. Kasv madal tõttu lühendamine alajäsemete. On hüpoplaasia õlavarreluu piiranguga liikumised küünarnuki, Kampurajalka, hüpoplaasia puusaluunapas selg kõrvalekaldeid. Viimane võib põhjustada raskusi anesteesia ja intubatsioon. Konkreetsed soovitused teatud ravimite kasutamine ei ole.

Juuksed hüpoplaasia ja kõhre

Vaata. Chondrodysplasia metafüüside tüübist Mc Cusick.

Focal naha hüpoplaasia

Vaata. Goltz sündroom.

Hypospadias-düsfaagia sündroom

Vaata. Opitz-Hari sündroom.

hüpotüreoidism

On kaasasündinud cretinism (vt. Kuna kilpnäärme düsgenees) ja omandatud alaealiste kujul. Seal on kidur kasv, kuiv nahk, paksud juuksed, füüsilise aktiivsuse vähenemine, kõhukinnisus, paks keel, lihastoonuse vähenemine, kare hääl ja vaimne alaareng. See nõuab asendusravi. Patsiendid, kellel on diagnoosimata hüpotüreoidism võib läbi kiire kirurgilist sekkumist. Võite oodata palju raskemad reaktsioon ravimeid depressiivse tegevus, sealhulgas tiopentaaliga. On tähistatud hüpotensioon, vereringe kollaps. Raviks need tingimused seoses vähendatud stressivastuses kasutades hüdrokortisooni. Hiljem nimetati triiodotüroniin ja türoksiini, kuid alguses oma tegevust edasi lükata. Tavaliselt kasutatakse kolmanda tavaliste annuste ja vähem, kuid siiski ärkamisaega on tavaliselt oluliselt pikem.

Von Hippel-Lindau (von Hippel-Lindau) sündroom (haigus) (angimatoz tserebroretinapny, Hippel-Lindau (von Hippel-Lindau) sündroom [haigus])

E. Hippel (von Hippel E.) (1867-1939) -Saksa silmaarst. Lindau A. (Lindau) (1892-1958) - Rootsi patoloog. Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Iseloomustab mitu hemangiomas kombinatsioonis võrkkesta või hemangioom ja väikeaju hemangioblastoma IV vatsake seina (mõnikord seljaaju vigastusega). Avaldub valu tagasi pea, peapööritus, oksendamine, ataksia, nüstagm, düsartria, spastilise parapareesia. Tagajärg tagumises lohk hemangiomas võib olla vesipea. On hemangiomas näo, käte ja hamartoomide neeru, maksa, pankrease, neerupealistes ja teistesse organitesse. See võib kombineerida feokromotsütoomi, maksa ja neerude Ebapiisava.

Kui arvestada anesteesia häired.

Hirschsprung [Hirschprung] haiguse

Vaata. Aganglioz kaasasündinud soole.

histiotsütoos

Vaata. Henda-Shyullera-Krischensa haigus.

Gitlin sündroom

Pärilikud haigused X-seotud või autosoom edastamiseks. Seal on hüpoplaasia harknääre, vähene immunoglobuliinid, vähe tsirkuleerivate lümfotsüütide veres. Laste sageli surevad varakult alates seen-, viirus- või pneumokoki-nakkuse.

Erisoovitusest läbi tuimestus ei.

Glanzmann'i haigus (sündroom) (Glanzmann'i haigus, urombasteniya)

Glanzmann'i E. (E. Glanzmann'i) (1887-1959) - Šveitsi hematologist.

Harva koagulatsioonihäirete pärandatakse autosoom retsessiivne (või domineeriva) tüüpi, kuna puuduvad teatud glükoproteiinid pinnal vereliistakud, mis on retseptorite fibrinogeeni ja von Willebrandi antigeeni. See viib häireid trombotsüütide agregatsiooni ja adhesiooni nendel patsientidel. See voolab kaupa hemorraagilise diateesi. Avaldub hüübimishäirete, eriti limaskestade. Veritsusaeg on normaalne või suurenenud. Normaalse hüübimise aeg on tähistatud defektiga tromb sissetõmbamine. Trombotsüütide on tavaliselt reegleid, kuid need on morflogicheskie või funktsionaalsete kõrvalekalletega. Tavapärane ravimid verejooksu peatamiseks ebaefektiivne. Trombotsüütide ülekannet vaja mass aga alloimmunization tagajärjel väheneb elu üle kantud, vereliistakute ja vähendab Ravi efektiivsus. Patsiendid võivad saada hormoonid.

glükogeeni ladustamise haigus

1tip (Gierke tõbi, glükogeeni ladustamise haigus gepatonefromegalny, Gierke-van Creveld sündroom)

Gierke E. (von Gierke E.) (1877-1945) - Saksa patoloog.

Autosoomne dominantne pärandist. Puudus glükoos-6-fosfataas, tulemuseks on ülemäärane glükogeeni sisu normaalne keemilist struktuuri (eriti maks ja neerud). Selleks, et vältida hüpoglükeemia söötmiseks iga 2-3 tunni. Seal on hüperurikeemia, kasv ja vaimne alaareng, hepatomegaaliat, hemorraagilise diateesi tõttu trombotsüütide funktsioonihäire. Laste harva ellu 2-aastane. Seal atsidoos ja hüpoglükeemia operatsiooni ajal. Soovitatav diasoksiini. Vajab kontrolli CBS ja glükoosi anesteesia ajal. Kuna võimetus teisendada glükogeeni piimhappeks ei tohiks kasutada infusioonilahustest sisaldavad laktaati.

Anesteesia läbi pidevinfusioon 5% glükoosi. Märgatavalt atsidoosi manustada naatriumvesinikkarbonaadi.

II tüüpi (Pompe haigus, glükogeeni ladustamise haigus üldistatud)

J. Pompe (Pompe J.) - Hollandi arst.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Puudus lüsosomaalsed -1,4-glükosidaasi, mis viib ülemäärase glükogeeni sisu normaalne keemilist struktuuri sobivalt, lihased, maks ja aju. Seal on kardiomegaalia ja südamepuudulikkuse subaortic stenoos, lihashüpotoonia, macroglossia (võib põhjustada ummistusi, VDP). Neuroloogilised häired võivad avalduda vähenemine köha, okserefleks, halvenenud alla neelata. Seal on sagedased juhtumid aspiratsiooni ja atelektazirovaniya kopsudes. Vastsündinud harva ellu jääda.

Anesteesia tuleks kaaluda suurem risk obstruktiivne haigus puudumisel teadvuse. Inhalatsioonanesteetikumid põhjustada müokardi depressiooni, eriti patsientidel südamepuudulikkuse. Juuresolekul subaortic stenoos soovimatut vähenemist preload, järelkoormust, suureneb Iasi ja kontraktiilsuse. Kui lihaste hüpotensioon peavad vältima depolarisatsiooni lihaslõõgastid. Diagnostilisteks biopsia on eelistatav kasutada lokaalanesteetikumi.

Liik III (Cori tõbi, Forbes tõbi)

Corey D. Teresa (Cori G. Th.) (1896-1957) - Ameerika biokeemik. D. Forbes (Forbes G. V.) (1915) - Ameerika lastearst.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Lack AMILO-1,6-glükosidaasi, mis viib kogunemine ebanormaalne struktuuri pikad oksad glükogeeni maksas ja lihastes. Kogunemine glükogeeni südamelihast ja viib südamelihase hüpertroofia ja eraldi lihasgruppide, häired südame juhteteede ja koronaarangioplastika ringluses ühinemise müopaatia tulevikus. Prognoos on hea elu.

Operatsiooni käigus võivad tekkida hüpoglükeemia. Mõnikord tõttu hüperlipideemia arendada ketoatsidoos. Konkreetsed Puudutus probleemi ei ole.

Tüüp IV (Andersen tõbi, amylopectinosis)

Vt. Andersen haigus.

V tüüpi (Mac Ardley-Schmid-Pearsoni haiguse Mack Ardley haiguse mIofosforilaznaya rike)

B. McArdle (MacArdl B.) - inglise neuroloog.

P. Schmid (Schmid R.) (1922 -) - Šveitsi arst ja biokeemik.

K. Pearson (Pearson C).

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Glükogeenfosforülaasi põhjustav defekt kogunemine glükogeeni normaalset keemilist struktuuri lihased. Seal on lihasnõrkus, südamepuudulikkus. Müopaatia avaldub hingamisteede probleeme.

Anesteesia võimalik väärastunud vastuseks lihaslõõgastid, narkootikumid tuleks kasutada ettevaatlikult, masendav südame funktsiooni. Ohutu ravim lõõgastumiseks on lühiajaliselt kirurgilist sekkumist on atrakuuriumiga. Suksametoon tuleks välja jätta.

Tüüp VI (Hers [Hers] haiguse gepatofosforilaznaya rike)

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Glükogeenfosforülaasi puudulikkus viib kogunemine glükogeeni normaalne hepatotsüütides ja leukotsüüdid. Seal hüpoglükeemia.

Kui anesteesia ja postoperatiivne pidevalt jälgida vere glükoosisisaldust.

Kurtus ja funktsionaalne kaasasündinud südamehäired (Zhervella-Lange-Nielsen sündroom)

Haigus, mis edastatakse autosoomne retsessiivne viisil, esitab kahepoolsete sensorineural kurtus, krambid teadvuse kaotus füüsilise pingutuse närviline põnevust. EKG märgatav pikenemine intervall QT, sakiliste, kahe- või tagurpidi T laine On oht südame seiskumise. Mõnikord on mõõdukas hüpokroomse aneemia. Surm saabub tulemusena ventrikulaarne tahhükardia viib virvenduse või asüstooliast. Wanted EKG ja paigaldamine südamestimulaatori. Enamik patsiente sureb vanuses 3-14 aastat. IF 1: 100 000-1: 200 000.

Kaasasündinud kurtus ja struuma

Vaata. Pendred sündroom.

Kurtus juhtivast + + mikrootia hüpertelorism ja näo lõhki

Vaata. Bixler sündroom.

glükagoonom

Glükagooni vyrabatyvayuitsaya vähk pankrease saarekeste rakud. Kaasa teevad diabeeti. See võtab kontrolli veresuhkru taset.

Gowers-Welander'i müopaatia

Vaata. Welander'i lihasatroofia.

Goldenhar [Goldenhar] sündroomi (düsplaasia oculo-kõrvalesta-lülisamba)

Goldenhar M. (M. Goldenhar) (1924-1993) - Ameerika nahaarst.

Kombinatsioon hammaste väärarenguid, kõrva ja kuulmekäik koos hüpoplaasia pool nägu ja dermoid tsüst või lipodermozom sidekesta.

Esinemine selle patoloogia tekitab raskusi hingetoru intubatsiooni ja nõuab alternatiivseid lahendusi pakkudes juurdepääsu patsiendi hingamise radu, et säilitada gaasivahetuse anesteesia ajal.

Goldscheider tõbi

Vaata. Bulloosepidermolüüs kaasasündinud.

Goltz sündroom (fookuskaugus naha hüpoplaasia)

P. Goltz (Goltz R.) - Ameerika nahaarst. X-seotud valitsev pärandi suremus meessoost loodete. On olnud ulatuslikud alad naha hõrenemine rasvaste väljaulatuvad osad, võib olla täielik puudumine nahas teatud valdkondades, laigud, mitu papilloomide suus ja teistes valdkondades. Skeleti defektide hulka micrognathia, kyphosis, skolioos, lõhki selgroolüli, asümmeetria näo ja keha, ja teised. On alalõua hüpoplaasia, defekt hambad, huule-, keele-, väärarenguid siseorganeid.

Tegemist võib olla raskusi säilitada hingamisteede avatusele tõttu näo ja hammaste asümmeetria, jäikus lülisamba kaelaosa. Tõsine probleem võib olla

homotsüstinuuriaga

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Kaasasündinud ainevahetushäired puudulikkusega seotud tsüstatiooni süntetaas. Võimalik tromboos koronaararterite, unearteri, neeruarterid, kopsuemboolia (vajab hepariniseerimise) objektiiv nihestus, osteoporoos, vaimsed häired, hüpoglükeemia, neerupuudulikkus. Üldistatud tromboosi ja arteriaalse tromboosi võib põhjustada hüpertensiooni, hemipleegia ja varajase surma. Väljast paistab patsientidel sündroom Morthal. Skeletianomaaliate: dolihostenomieliya, keeled või lehter rindkere väärareng, skolioos, küfoos, suu deformatsioonid, osteoporoos. Hetkel on suurenenud metioniini-, homotsüsteiini ja vere vähenenud tsüstiin plasmas.

Kui anesteesia tuleks kaaluda süsteemse rikkumisi. Seal on kalduvus tõmblev reaktsioonid, seega soovitav kasutada ravimeid, mis suurendavad krampide (ketamiin metageksiton). Pärast punktsioon veenides tekivad sageli tromboos. Soovitatav konservatiivse ravi haigusi. Kirurgilised protseduurid tehakse ainult äärmise vajaduse.

Gonadala disgenetichesky sündroom

Vaata. Turner sündroomiga.

Gorlini-Goltz sündroom (Gorlini-Goltz sündroom, basaalrakuliseks nevus sündroom, Gorlini sündroom)

P. Gorlini (Gorlini R. J.) - ameerika patoloog. R. Goltz

(Goltz R.) - Ameerika nahaarst.

Autosoomne dominantne pärandi kõrge (97%) perinataalsuremuse. Mitu basaalrakulised kartsinoomid, lõualuu tsüstid. Seal on seljaaju anomaaliaid varjatud aju song.

Seal on raskusi intubatsiooni. Konkreetsed soovitused valik ravimeid anesteesia pole kirjeldatud.

Gaucher haigus (Lipidosis glyukotserebrozidny, glyukotserebrozidoz)

Gaucher F. (Gaucher Ph Ch Ye ..) (1854-1918) - Prantsuse nahaarst.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Haigus on seotud häirega metabolismi Glükotserebrosiidi (p-glükosidaasi). On kolm varianti, mis erinevad haigestumise algus haigussümptomite ja preoobladayuschey. Kui infantiilne või ägeda vormi sümptomid ilmuvad 2-3 th elukuul. Domineerivad neuroloogilised häired, "pseudobulbaarparalüüs halvatus" koos kõõrsilmsuse, neelamisraskused, kõri- spasm, opisthotonos. Iseloomustab alatoitlus, maksa- ja põrna. Võimalik aspiratsioonipneumooniat. Varajane surm või hingamisteede haigused. Alaealiste kujul domineerivad samuti neuroloogilised sümptomid. Krooniline või täiskasvanu kujul leidub enamusel juhtudest. Haigus algab esimesel aastal etsizni. Seal on hepatosplenomegaalia, patoloogilised luumurrud. Teisene muudatused hõlmavad trombotsütopeenia, neutropeenia, aneemia.

Anesteesia, Sissehingamine võib tekkida kopsudes, tuleb arvesse võtta ka süsteemse rikkumisi.

granulomatoosiga hea-

Vaata. Sarkoidoos.

lipiidide granulomatoosiga

Vaata. Henda-Shyullera-Krischensa haigus.

Krooniline granulomatoossetesse haigus X-seotud pärilikkust

Haigus avaldub varases lapseeas suurenemine emakakaela lümfisõlmed, dermatiit, raske hävitava nakatumine hingamisteed, hepatosplenomegaalia koos maksa abstsess, sepsis, osteomüeliit väikeste luud, haavandiline stomatiit, krooniline kõhulahtisus, paraproctitis, perikardiit. Põhjuseks tõsiseid infektsioone on võimetus Neutrofiilide seedida intratsellulaarne bakter, nagu stafülokokid. Hetkel on leukotsütoos, aneemia, kõrgenenud kontsentratsioon immunoglobuliinide plasma.

Granulomatoosiga lümfisõlmed kaelal võivad põhjustada raskusi, säilitades hingamisteede avatusele ja intuitsiooni lastel. Fibreoptic intubatsiooni võib kasutada.

granuloomist gistokistoznaya

Vaata. Henda-Shyullera-Krischensa haigus.

Grondblada-Strandberg haigus (pseudoksantoom elastne, "liigne kõht" sündroom)

Haruldane pärilik haigus, mis edastatakse autosoomne dominantne ja autosoomne retsessiivne viisil. Alusel kõik rikkumised valeta degeneratsioon ja killustumine elastne kiud, mis toob kaasa naha kahjustus ja veresoonte. Muutunud nahk on kollane toon. Seal kaasasündinud puudumisel kõhulihase. Suurenenud haprust veresoontes, mis viib moodustamine hematomas ja nõuab sagedasi muutusi kohti veenisiseselt. vaskulaarne haigus põhjustab mõnikord seedetrakti verejooks või oklusioon koronaararterite arterite aju ja jäsemete. Võimalik Sepelvaltimotukos, aju ja jäsemete. Ta märkis suurenenud risk hüpertensiooni ja südame isheemiatõbi. Endokardiaalsed lupjumine võib hõlmata ja läbiviimine süsteemi süda, mis viib südamearütmiatele ja äkksurm. Jätmine läbiviimiseks köha liikumiste tõttu lihasnõrkus võib põhjustada probleeme operatsioonijärgsel perioodil. Kombinatsioon neerupuudulikkusega.

Anesteesia tuleks arvesse võtta olemasolevaid rikkumisi. See võtab kontrolli monitor EKG, vererõhu. Tuleb olla ettevaatlik jooksul intubatsiooni ja kasutuselevõtt mao toru. Konkreetsed soovitused uimastite kasutamine anesteesia, nr.

Diafragmaalsongasid kaasasündinud

Eristada õige ja vale diafragmaalsongast. Kui tõsi hernias märgitud hõrenemist diafragma oma väljaulatuv rindkere süvend. Hernial sac koosneb hõrenemist diafragma lehe kõhukelme ja vistseraalse pleura. Kui vale song hernial sac puudub. Kõhuõõne organeid (põrn, magu, soolestik silmad, vasakul maksarasva) liikuda rinnaõõnesse läbi pikema ava. Juba paari esimese minuti või tunni elu märgitud tsüanoos, hingeldus, oksendamine ja südame rütmihäired. Südames peristaltiline müra on kuulda. Visuaalselt kohe pärast sündi lodiluu kõht võib tuvastada. Kahtlus diafragmaalsongasid on vastunäidustuseks ventilatsioon mask vastsündinud, mis nõuab kohest endotrahheaalsed intubatsiooni ja mehhaanilist ventilatsiooni. Kirurgiline sekkumine on sageli valmistatud erakorraliste märke. Operatsioonijärgsel perioodil võivad olla õhupuudus, hüpoksia, atsidoos, südamepuudulikkus, pneumotooraks ja hingamishäired. Raskus hingamispuudulikkus tavaliselt sõltub sellest, mil määral kopsude hüpoplaasia, t. E. aeg teket song. Sageli nõuavad pikaajalist mehaaniline ventilatsioon.

Vastsündinud raske elustamist ja stabiliseerimine riigi teostatakse enne operatsiooni. Rasketel kopsude hüpoplaasia kasutades kehavälise membraani hapnikuga ja ametisse nitrooskida vähendamiseks pulmonaalne hüpertensioon. IF 1 2300.

Diafragmaalsongasid täiskasvanutel

See patoloogia on sageli tähelepanuta ning avaldub tagasivool ajal induktsiooni või anesteesia säilitamise. Hetkel vähenemist, "surve barjääri" vahel söögitoru alumise sulgurlihase ja maos. Avaldub retrosternaalne valu, põletustunne ja neelu refluks.

Selleks, et vältida tagasivool ja tahe, anestesioloog peab järgima samu ettevaatusabinõusid nagu äge soolesulgus. Enne operatsiooni ette antatsiidkoostist (15-30 ml 0,3 molaarse naatriumtsitraadilahuse) ja H2 antagonist (ranitidiin 150 mg suukaudselt või 50 mg lihasesse). Et parandada toonust söögitoru alumise sulgurlihase lehe metoklopramiid 10 mg; Domperidooni, 10 mg; tsisapriid, 10 mg.

Song nabanööri

Vaata. Ekzofalos.

herniated nimmepiirkonna

Vaata. Müelomeningotseele.

Goodpasture'i sündroom

Goodpasture'i EV (Goodspasture E. W.) (1886-1960) - patoloog Boston.

Glomerulonefriit moodustumisega antikehade basaalmembraani. Koos raske korduv kopsu verejooks fibroosiga. Seal on hüpertoonia, aneemia, neerupuudulikkus. Patsiendid võivad saada steroidid.

Enne operatsiooni, siis võib tekkida vajadus plasmaferees.

Gunter (Hunter) sündroom

Vaata. Mukopolüsahharidoos II tüüpi.

Hurleri (Hyurler) sündroom

Vaata. Mukopolüsahharidoos, I tüüpi

Gunther tõbi

Vaata. Erütropoeetilisi porfüüria.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

г

 1. Lung lümfivedelikuni
  Lümfisõlmede kanalid Kopsud hakkavad interstitsiaalruumi suurt kopsu seinad. Tulenevalt lekke rakusisese ühendid lümf endoteeli on kõrge proteiinisisaldus; lümf vooluhulk ületab kiirust 20 ml / min. Suuremad lümfivedelikuni on tulemas, kaasas hingamisteid ja trahheobronhiaalse moodustavad keti lümfisõlmed. lümfidrenaaţini
 2. Organite immuunsüsteemi
  Immuunsüsteem - see sovokupnostm kõik lümfoidne organite ja lümfisõlmede akumulatsiooni keharakud. Sünonüümne immuunsüsteem lümfisüsteemi. Lümfoidorganite - teket funktsionaalne kude, milles immuunrakud moodustuvad ja kus nad omandavad immuunvastuse eripärasid. Seas elundite immuunsüsteemi eristatakse: 1. Central: harknääre
 3. Uuring lümfisõlmed.
  Lümfisõlmed tegutsema patoloogiline tooteid, eripatogeenide. In terveid loomi, ei ole need suured ja on paigutatud sisemuse kiudaineid. Meetodid: kontrolli, palpatsioon ja vajadusel punktsioon väljalõikamine. Uuringus meelde: suurusjärku, ehitus, kuju, tekstuuri, temperatuuri, tundlikkus, teravuse piirid ja liikuvust. Veised ja väike kariloomade
 4. Korduvkasutusega filtrid
  Aasta lõpuks XIX sajandil. rolli lümfisõlmed keha absoluutselt midagi ei olnud. Kuna nende omadused äkki paisuma arstid omistatud salapärane "pea" ja "uba", et rõhutada elundid, eemaldab kehast liigse lima ja röga, ning palus ametlikult lümfisõlmede. Lümfisüsteemil need väikesed pallid läbimõõduga 0,1-2,2 cm, sama ülesannet kui
 5. Perifeersetes organites immuunsüsteemi
  Põrna - vereloome elundite ja perifeersete organite immuunsüsteemi, paikneb vasakul maos, vasakus podrebertu, tee verevoolu läbi peamised pagasiruumi laeva. Iga päev ta läheb läbi umbes 800 ml verd. See on võimas filter for võõrvalkude, ohvrite moodustatud elementide ja mikroorganismid, sai otse vereringesse. Põrn on peamine allikas
 6. . Lümfisõlmede ja põrna
  Barton F. Haynes (Barton F. Haynes) Lümfisõlmede ja põrna moodustavad suurema perifeerse immuunsüsteemi ja suuruse kasvu erinevatele infektsioonid, kasvajad, autoimmuunhaigused ja ainevahetushäired. Lümfisõlmede suurenemine (lümfadenopaatia) ja põrna (põrna) viitab ühise kliinilised tunnused, mis võivad muuta täitmist
 7. Hiline kolmanda taseme roseool
  Kolmanda taseme punetus või hilja kolmanda taseme roseool (punetus tertarium tardivum, roseool tardiva), vaadates naeratades harva, tavaliselt pärast 4-8 aastat algusest Zabolev. See on suur kahvaturoosa laigud, mis asuvad kujul erinevatel joonistel. Laius Fr Sa laigud kuni 2 cm ja läbimõõt kujuga joonis neist -. 12 cm naha elastsuse, samuti valdkonnas subjektiivne häired
 8. Struktuur ja funktsioon lümfisõlmed
  Lümfisõlmed on perifeerne lümfoidorganeid, seotud ringlusse aferentsete ja efferent lümfisoontesse (joon. 55-1) ja pärast kapillaaride veenulite. Teatud tüüpi rakke ja strooma abi raamprogramm lümfisõlme. Fibroblasts domineerivad kapsel ja trabeekulite. Derivaadid fibroblastid, et täita toetav roll, retikulaartuumas rakud
 9. 44. küsitlemise kontrolli, palpatsioon AT HAIGUSTE verd. UURING põrn, diagnostiline väärtus. PÕHIMÕTTED haiguste varajane diagnoosimine verd.
  Küsida: kaebused nõrkus, kerge väsimus, pearinglus, hingeldus füüsilisel koormusel, südamepekslemine aneemia, leukeemia, müeloidne hüpoplaasia. Paljud Verehaigustega süsteemi, millega kaasneb palavik, palavik, isutus ja kaalulangus. Kui B12 iseloomustab põletav tunne keelel otsa ja servad. Kui Fe-puuduse aneemia maitsetundlikkuse (kasutamine kriit,
 10. Operatsiooniaegne fluorestsentsdiagnostikat rinnavähi metastaasid piirkondliku lümfisõlmed
  Filonenko EV, Pak DD, BARSAMIAN GS, GD Efremov Moskva Oncology Research Institute. PA Herzen Eesmärk: määrata diagnostiline väärtus intraoperatiivse fluorestsents (ioFD) metastaatilise lümfisõlmi (LN) patsientidel rinnavähk. Materjalid ja meetodid: IoFD metastaatilise rinnavähiga
 11. megakaryoblastoma
  - Pahaloomuline kasvaja lümfoidse koe haigus, mis on tüüpiline morfoloogilised struktuuris (granuloomide, välimuse-Shteberga Berezovski rakud) ja seda iseloomustab kalduvus anda metastaase lümfisüsteemi kaudu sisse siseorganeid. Peamised kliinilised tunnused Hodgkini tõbi Clinic mitmekesine. Esimene korral haigus - kasv
 12. SPACE lümf, veresooned ja sõlmed. Asukoht peamisi lümfisõlmed ja lümfi kanalid
  Lümfisüsteemi teeb keha drenaaži ja kaitsefunktsioon, ja on kaasatud ka ainevahetust. See eemaldab lümfi kudedest kraniaalses õõnesveeni. vaskulaarse struktuuri see on sarnane ,. veenides. Lümfisoonte on valves. Organid hulka lümfisõlmede lümfisõlmede pilu ruumi, nina, õõnsused, lümfisüsteemi * Kie kapillaare, laevad, kanalid, lümfisõlmed,
 13. paratuberkuloosi
  Krooniliselt lekib mäletsejate haigus, mida iseloomustab aeglaselt arenev enteriit, perioodiline kõhulahtisus, progressiivne kõhnumise ja loomade surma. Haige, peamiselt veiseid ja lambaid, vähem pühvlid, kaamelid ja kitsed on väga haruldane, hirved, jakid. Haigustekitajat - Mycobacterium para-tuberkuloos. See on väga väike happe-alkoholile vastupidav aeroobne statsionaarne kinni.
 14. DIAGNOSTIKA kopsuvähki
  Varane diagnoos. Sõeluuringute isikute suur risk haigestuda kopsuvähki (mehed vanuses üle 45 aasta, kes suitsetasid päevas rohkem kui 40 sigaretti) koos uuringu cytogram röga ja rindkere röntgen iga 4 kuu pärast võib haigusega 4-8 juhtudel välja 1000 isikut (sh nad domineerivad inimeste asümptomaatiline bronhogeenkartsinoom debüüdi
 15. preambula
  Vastuseks sissetoomine inimkeha (või soojavereliste loomade) bakterid, viirused, toksiinid ja muud Valkantigeenide seerumglobuliin murdosa vastavad antikehad moodustuvad. Kohene antikeha tarnijad on plasma sisalduvad rakud põrn, lümfisõlmed, luuüdi. Antikehad koosnevad immunoglobuliinid. Suhtlemine aktiivne
 16. Hormoonide retseptorite staatus rinnanäärmevähikoe, sõna- ja lümfisüsteemi Her2neu METASTAASIDE rinnavähi
  Shalaev GV, Chukhray OY, Brovko VN Yasakov VG, Gang OG Clinical Oncology Center DZ Krasnodar Territory Uuringu eesmärk: Uuring lümfisüsteemi metastaaside sõltuvalt rinnavähi retseptori staatus kasvaja ja tasemed valgu ekspressioon Her-2 / neu. Materjalid ja meetodid: 651 kirurgiliste eksemplare invasiivne duktaalne kartsinoom analüüsiti
 17. Krooniline leukeemia
  Nagu juba mainitud, seas leukeemia krooniline müelo-proliferatiivne isoleeritud ja lümfoproliferatiivsete (kasvajad lümfisüsteemi). Seas kroonilise müeloomproliferatiivne protsesside hulka krooniline müeloidne leukeemia, erythremia (polütsüteemia), subleukemic myelosis (idiopaatiline mielofib Rose, aleukemic myelosis, müeloidse põrna), trombotsütoos
 18. Innervatsiooni, verevarustust ja lümfiringet
  Verevarustus kõhunäärme läbi harude tsöliaakia, hea kinnistilümfisõlmedest ja põrna arterites. Venoosne väljavool on läbi pancreatoduodenal veeni, põrna veeni, hea kinnistilümfisõlmedest veeni ja lõpuks läbi Värativeen maksa. Lümfisõlmed paiknevad mööda laeva ja enamasti lõpevad pankreatoselezenochnyh lümfisõlmed. osa
 19. lümfisõlmepõletik
  Lümfisõlmepõletik - põletik lümfisõlmed. On piirkondlike ja üldistatud põletik. Peamised ained piirkondliku lümfadeniidi leidub paljudes nakkushaigused (streptokokkinfektsioonile, tuberkuloos, tulareemia, katku, kass nullist haigus, süüfilis, lymphogranuloma venereum, chancroid, genitaalherpes jt.) Üldistatud lümfadeniidi võib
 20. ÜLDSÄTTED
  Liha ja muude toodete loomade tapmist kõik kategooriad talud suhtes kohustuslikud veterinaar-san uurimine täielikult, tal on veterinaararst. Kuna riigi peakontrolör, see annab veterinaar- ja sanitaartehnika hinnatakse kõiki loomse tapmise ja otsustada, kuidas rakendada neid toiduks. Peamine eesmärk seda tööd - hoiatus võimeid inimeste nakatumise läbi