meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

ВWaardenburg sündroom

Vaata. Waardenburg sündroom.

Wagner haigus

Vaata. Dermatomüosiit.

Wagner-Unferrihta-haigus Hepp

Vaata. Dermatomüosiit.

Waldenströmi makroglobinemiya

Vaata. Vere hüperviskoossusele sündroom. Waardenburg sündroom

P. Wardenburg (Waardenburg R.) - Hollandi silmaarst.

See edastatakse autosoomne dominantne viisil. See sisaldab atoopia külgmised mediaalne silmanurgas ja pisaravoolu punkti laiuse suurendamine nina juure ( "nina Parrot"), või hypochromia heterochromia iirise, kurtus tõttu hävitamisele sisekõrva, valge luku juuksed ja unibrow. Mõnikord allavaje, väljaulatuvad alalõualuu, suulaelõhe ja kõrge suulae, skeletideformatsiooni ja südame defekte. Kirjeldatud kombinatsioon sündroom koos Hirschsprung haigus. IF 1: 4000.

Võimalik raske intubatsiooni tõttu deformatsioonid näo kolju.

Weber-Christian haigus (sõlmeline pannikuliit nenagnaivayuschiysya palavikuga pannikuliit retsediviruyuschee nenagnaivayuschiysya, Pfeifer-Weber-Christian sündroom, ulatuslik nekroos rasva)

B. Pfeifferi (Pfeifer V.) (1842-1921) - Saksa arst.

F. Weber (Weber F. R.) (1863-1962) - Inglise arst.

Christian X. A. (Christian NA) (1876-1951) -American arst.

Haigus tundmatu etioloogiaga taastuva hood palaviku, seostati moodustamise pehme nahaalune sõlmedest. Nahaaluses koes, Nekrootiliste kahjustuste esinemisel rasvaga kaetud koormatud makrofaagid. Neerupealiste puudulikkus. Vihma kokkusurumise perikardiit. On vaja säilimise rasva operatsiooni ajal.

Erisoovitusest läbi tuimestus ei. Tuleb hinnata perikardiit. On mõistlik, et välistada toodete Kardiodepressiivsed mõju.

Wegeneri granulomatoosiga (pahaloomuline granuloomist, granulomatoosiga ole nakkusohtlikud Nekrootiliste)

F. Wegener (Wegener F.) (1907-) - Saksa patoloog.

Haruldane haigus on sageli surmaga. Develops enamasti 40-50 aastat, iseloomustab granuloomide valendikus põletikus laeva. Haigus on hävitav ja proliferatsiooni vaskuliit koos kahjustusi väikeste veresoonte (ilmselt immuunsüsteemi olemust). Kliiniline pilt sõltub sellest, kuivõrd ja lokaliseerimise protsessi. On olnud progresseeruv haavandid ülemiste hingamisteede limaskesta, mädane eritis ninast ja kõrvad, ummistus ninaõõnepõletik, mõnikord veriköha, moodustamise infiltratiivsetest protsesse ja õõnsused kopsudes, palavik. hingamisteede kaasamine tekitab raskusi ventilatsiooni- ja anesteesia. Võib-olla neerupuudulikkuse. Võib sisaldada südamehaigus (pärgarterite seotud muudatused klappide ülejuhtehäired, vasaku vatsakese hüpertroofia) ja närvisüsteemi (lüüasaamist kraniaalnärve teket ajuveresoonkonna aneurüsmid, insult, perifeerne neuropaatia). Patsiendid võivad saada hormoonid.

Kui anesteesia on vaja uurida kõrvaltoimeid kasutatavate ravimite jaoks Selle haiguse raviks (immuunsupressioon ja vereloome tsüklofosfamiid, plasma koliinsteraasi aktiivsuse vähendamise teel suktsinüülkoliiniga). Vältimaks verejooks granuloomid laryngoscopy tuleb teha väga hoolikalt. Parem kasutada intubatsioonitoru on väiksema läbimõõduga. Võib vajada sagedasemat püüdlus Nekrootilise eritis hingamisteid. Kui samaaegselt kopsuarteri patoloogia on vaja kasutada kõrgema kontsentratsiooniga hapniku inspireeritud segu. Enne kasutamist regionaalse anesteesiameetoditest nõuavad üksikasjalikku kirjeldust kõik neuroloogilised häired. Tuleks olla ettevaatlik kasutamine lihaslõõgastid ja anesteetikumid on halogeen (vigastuse korral müokardi). EKG jälgimine.

Vegetatiivse düstoonia (Riley-Day sündroom)

Vaata. Perekond vegetatiivse düstoonia.

Welander'i lihasatroofia (kaugema müopaatia, Welander'i, Gowers-Welander'i müopaatia, Nevin müopaatia, kaugema müopaatia, rootsi tüüpi lihaste atroofia perifeerne, kaugema müopaatia hilise algusega pärilik)

Gowers V. P. (Gowers W. R.) (1845-1915) - inglise neuroloog. Welander'i J1. (Welander'i L.) - Ameerika neuroloog. Nevin S. (Nevin S.) - inglise neuroloog. Autosoomne dominantne pärandist. Haigus avaldub vanuses 30-60 aastat tekkega nõrkuse väikesed lihased, käte, järgnevatel levib lähimises. Surma põhjuseks võis olla kardiomüopaatia.

Patsientidel on suurem tundlikkus tiopentaaliga, lihaslõõgastid ja opioidid.

Verdniga-Hoffmann haigus

Vaata. Atroofia seljalihaste.

Verlgofa haigus

Vaata. Trombotsütopeeniline purpur idiopaatiline.

Vermeer sündroom (mitme endokriinsüsteemi jämesoole I tüüpi mitme endokriinsüsteemi kasvaja tüüp I, Zollinger-Ellisoni sündroom [Zollinger-Ellisoni] sündroom)

Zollinger (Zollinger R.) - ameerika arst. Ellison (Ellison E.) - ameerika kirurg.

Autosoomne dominantne pärandist. Haigus on avastatud 2-7 th kümne eluaasta. Kliiniline pilt haiguse sõltub asukohast kahjustus. Enamik mõjutab enam kui ühe rauast. Kahjustused ületalitlust avaldub sümptomid Hüperparatüreoidismi. Kui Zollinger-Ellisoni sündroomi tähistatud haavandtõbi ja kaksteistsõrmiksoole õhuke sooles, adenoom kõhunäärme Langerhansi saarte. Tapa ajuripatsi sündroom avaldub Cushingi. Kui neerupealiste jämesoole - hüperaldosteronismiks. Tekib neerupuudulikkus, raske hüpoglükeemia, kartsinoidtuumor bronhid, hüperkaltseemia. Võimalik hävitamine kilpnääre: adenoom türeoidiit ja kolloidi struuma.

Werner sündroom (Progeeria täiskasvanutest, enneaegne vananemine, Hutchinson (Hutchinson) -Gilforda (Zhilforda) sündroom)

A. Werner (Werner O.) - Saksa arst. Hutchinson (Hatchinsbn) (Hutchinson J.) (1828-1913) - inglise kirurg, silmaarsti ja nahaarst. Gilford (Gilford NG) (1861-1941) - Inglise arst.

Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Haigus avaldub vanuses 15-30 aastat. Seal on kasvupeetus, enneaegne juuste vananemist silmas juuste, hammaste väljalangemine, alaealiste kae, skleroderma, atroofia nahaaluse rasva ja lihasmassi. Valdkonnas lamatisi tekkida. Tema nägu kortsus, ta nina nokaga. Endokriinsüsteemi häired hõlmavad diabeet ja hüpogonadism viljatusega. On olnud levinud varajase ateroskleroosi, hüpogonadismi, angiini ja müokardiinfarkti. Sageli on pahaloomulised kasvajad.

Kui anesteesia on vaja võtta arvesse olemasolevaid patoloogia.

Wernicke-Korsakovi sündroom

Wernicke Karl (Karl Wernicke) (1854-1905) - Saksa psühhiaater ja neuropathologist. SS Korsakov (1854-1900) - Vene psühhiaater. Kombinatsioon Wernicke ja Korsakovi sündroomid. See sisaldab ataksia kaotuse tõttu neuronite väikeaju (Wernicke entsefalopaatia) ja amneesia (Korsakovi psühhoos). On olnud märke polüneuropaatia. On kehahoiaku reaktsioonid, halvatus gldznyh lihaseid, nüstagm. Raviks kasutatakse tiamiini. See sümptom ei ole võõrutussündroomi aga see näitab, et patsient on või ei alkoholisõltuvuse.

Omadused anesteesia näha. Alkoholism on krooniline.

Westphali-Wilsoni tõbi

Vt. Wilsoni tõbi.

Weaver [Weaver] sündroom

Haruldane haigus järk-järgult. Seal ebatavalise välimuse patsientidest. Tänu micrognathia võimalikke raskusi säilitada hingamisteede ja hingetoru intubatsiooni. Täiskasvanud võivad olla väga suured.

von Willebrandi tõbi

Vt. Von Willebrandi haigus.

Willebrandi-Jurgens trombopatiya põhiseadusliku

Vt. Von Willebrandi haigus.

Wilms kasvaja (adenomyosarcoma, embrüo kartsinosarkoom, nefroblastoomi, neeru adenokartsinoom, Bircham Grishfelda-kasvaja nefroom, segatud kasvaja neeru)

Wilms M. (M. Wilms) (1867-1918) - Saksa kirurg. Pahaloomuline segatud kasvaja neeru lastel koosneb väikestest värtnakujulisel rakud ja mitmed teised rakutüübid. Avaldub aneemia (alampiir 7 g / l). Võimalik takistamise õõnesveeni.


Ajal anesteesia arvestada olemasolevaid häireid.

Wilsoni tõbi (Westphali, Wilsoni tõbi, hepatolentikulaarne degeneratsioon hepatolentikulaarne düstroofia, kinner-Wilsoni tõbi)

S. Wilson (Wilson S.) (1877-1957) - Ameerika neuroloog. K. Westphali (Westphali K. F. O.) (1833-1890) - Saksa psühhiaater ja nevrolatolog. Konovalov NV (1900-1966) - Nõukogude neuropathologist, akadeemik Akadeemia Medical Sciences.

Pärilikud defektid (autosoomne retsessiivne pärilikkus) vahetada. Haigus avaldub eluaasta vahel 6-50 aastat, enamasti koolilapsed. See põhineb rikkumise Vase ainevahetuse. Avaldub hepatosplenomegaalia, maksatsirroos, rikkudes kesknärvisüsteemi, mõnikord neerud, trombotsütopeenia, leukopeenia, aneemia. Seal on kollatõbi, kõhulahtisuse häired, portaal hüpertensioon, pseudobulbaarparalüüs häired, lihaste jäikus, värinad ja hüperkineesia, käitumishäired. Patognoomsetena - roheline-pruun rõngas iiris. Veres, kõrgenenud vasest, hoiused tuvastatud siseorganeid. Arendada maksa ja neerude puudulikkus, hingamishäired.

Seal on raskusi kõrvaldamiseks järelejäänud lõõgastavate.

Williams-Buren sündroom

Vaata. Williams sündroom.

Williams-Campbell sündroom

Kaasasündinud defekt III-VIII bronhid kude, mis avaldub liigset laienemist nende valendiku sissehingamise ajal ja väljahingamise ahenemine, kuni täieliku sulgemise valendikku ekspiratoorne. Rikutud ventilatsioon ja drenaaž funktsiooni bronhid, mis põhjustab ülekoormust ja nakatumise bronhisekreeti. Esialgset ilminguid haiguse täheldati pärast 1 aasta vanustel. On olnud pidev köha mädane röga, mürgistuste ja NAM. Kell bronhoskoopias näitas katarraalne-mädane endobronchitis. Selgus vähenemist hingamisfunktsiooni, arteriaalne hüpokseemia.

Operatsiooni ettevalmistamisel ja anesteesia tehakse bronhoskoopilise ümberkorraldamine trahheobronhiaalpuu, positsioon kanalisatsioon, antibiootikumravi.

Williams [Williams] sündroomi (Williams-Buren sündroom, idiopaatiline infantiilne hüperkaltseemia sündroom, "elf nägu" sündroom)

Arvatavasti autosoomne dominantne muster pärandist. Tüüpilised epikant, silmalaugude turse, lühike nina ettepoole avatud ninasõõrmed, lai ülemine lõualuu, avatud suu ja pungis kõrvad. Sageli on sinine iirise stellaatsete muster. Patoloogia sobivalt sisaldab supravalvular aordistenoosi, kopsuarteri stenoosi pooled patsientidest - vaheseinad defekte. Seal on vaimne alaareng, vaimse tervise probleemid, küfoskolioosi, mitraalpuudulikkus, hüperkolesteroleemia, giperkaptsiemiya. Võib-olla neerupuudulikkuse. Olemasolu ainsa vasakul RANGLUUALUSE arteri võib põhjustada erinevusi mõõtmiste tulemused vererõhu jäsemetes.

Suurim probleeme anesteesia seostatud südame defekte. Enne anesteesia on vaja läbi viia paranduse elektrolüütide tasakaalu häired. IF Company 1:20 kuni 1: 150 Ltd., M: F - 1: 1.

Winiwarter-Bürgeri tõbi

Vaata. Bürgeri sündroom.

Wiskotti-Aldrich haigus (Aldrich sündroom)

Wiskotti A. (Wiskotti A.) - saksa lastearst. P. Aldrich (Aidrich R) - Ameerika lastearst.

X-seotud immuunpuudulikkus, mis esineb poiste trombotsütopeenia, ekseem, melena ja vastuvõtlikkus korrata bakteriaalsete, viirus- ja seeninfektsioonid. Seal on aneemia, madal tsirkuleerivate lümfotsüütide ja vere hüübimise probleemid.

Enne plaanilist operatsiooni läbi korrektsiooni olemasolevate rikkumisi.

Vitamiin Wb sõltuvus (sõltuvusest püridoksiin, vitamiin Wb sõltuv krambid)

Vitamiin Wb narkomaania, edastatakse autosoomne retsessiivne viisil, mis väljendub tõmblev sündroom. Suur krambid tekivad tavaliselt esimestel nädalatel pärast sündi. Tavapärane antikonvulsandid on ebaefektiivsed. Krambid kärbitud ainult püridoksiin või teiste ravimite vitamiini Wb. Enamik patsiente on arengus mahajäänud ja surevad juba varases lapsepõlves.

Vitiliigo (leucoderma esmane)

See eeldada autosoomne dominantne muster pärandist. IF 1: 100. Tüüpilise haiguse selgelt piiratud aladel depigmentatsioonist, suurendades ääreala suunas, taustal normaalse naha. Iseloomustab sümmeetriline kollet käte, jalgade, kaela ja rindkere. On suurenenud tundlikkust UV-kiirgusele. See on tavaliselt näidanud kuni 20 aastat. Suurenenud risk haigestuda nahavähki.

Anesteetilised funktsioonid ei kirjeldata.

ventrikulaarsed enneaegsed

Vaata. Wolff-Parkinsoni-White'i sündroom.

Lupus süsteemne erütematoosne

Autoimmuunhaiguse sidekoe rühma. Etioloogia ei ole teada. Kliinilised nähud on mitmekesised. Sageli kaasneb palavik, nõrkus ja väsimus, liigesevalu või artriit meenutav reumatoidartriit. Hetkel on hajus erütematoosne nahakahjustused näo vchvide liblikas, kaela, ülajäsemete degeneratsiooni ja atroofia epidermis, lümfadenopaatia neerupäsmakeste kahju, alopeetsia ja Raynaud 'fenomen. Sageli kaasneb verejooks, neeru- ja hingamispuudulikkus, hepatiit, naha poolt nina. Ägeda haigusega märgitud aneemia, leukopeenia ja trombotsütopeenia. Kõige olulisem anestesioloog on häired kesknärvisüsteemi, südameveresoonkonna ja hingamisteede. Hetkel on krambid, neuropaatia, halvatus ja häired peaajuvereringe. Polüserosiidi avaldub pleuriit ja perikardiit (> 60%). Pneumoniit lupus võib olla primaarne või sekundaarne ja põhjustatud bakteriaalse infektsiooni või ureemia. Cardiomyopathy võib olla põhjustatud otsest kahju südamelihas või hüpertensioon, ureemia, südame isheemiatõbi. Mittenakkuslik endokardiit (Libman-Sacks endokardiit) sageli lööb mitraalklapi ja viib mitraalregurgitatsioon. Kõige sagedasemad surma põhjused on neerupuudulikkus ja nakkushaiguste komplikatsioone. Suhe patsientide raviks "tavaliselt saada kortikosteroide, mittesteroidsed põletikuvastased (aspiriin), immunosupressantidega (tsüklofosfamiid, asatiopriin). On ravimitest põhjustatud (selleks hüdralasiin, prokaiinamiidiga alfa-metüüldopaks, fenütoiin, arbamazepin, isoniazid). Lupus Hepatiit iseloomustab kollatõbi, hüperglobulineemia ja hepatomegaaliat . konkreetsed soovitused teatud ravimite kasutamine ei ole.

Ajal anesteesia arvestada olemasolevaid rikkumisi ja mõju kasutatavate ravimite ravi. Patsiendid saavad kortikosteroide, operatsiooni käigus on soovitatav tutvustada annuses kortisooli esialgsete 1 mg / kg.

Wolff-Parkinsoni-White'i sündroom (ebanormaalsus atriventrikulyarnoy juhtivus, ventrikulaarsed enneaegsed erutus)

Wolf J1. V. (Wolff L. W.), DP Parkinsoni (Parkinsoni J. R.), Paul Dudley White (Paul Dudley White) - USA kardioloogid.

Arvatavasti autosoomne dominantne muster pärandist. EKG näitas QRS laiendus ja lühendamine PR tulemusena erinevate südamehäired. Neostigmine tugevdab neid rikkumisi. Kui tahhükardia tähistatakse depressioon ST seetõttu paremini kasutada hüostsiini eelravimita mitte atropiini. Induktsiooni ajal võib tekkida kramplik Paradoksaalne bronhospasm kuni vatsakeste virvendus. Et vältida chrezvenoznuyu kõndimine. Supraventrikulaarne tahhükardia, kramplik lõpetamine võib teostada fenüülefriinile pronranolola 0,01 mg / kg verapamiili või 0,1 mg / kg aeglane. Vajadus valmis täitma erakorralise kardioversioonile. Galamin jätta. IF 01:15 LLC; M: F - 1,8: 1.

Wolf-Hirschhorn [Wolf-Hirschhorn] sündroomi (kromosoomi 4p-sündroom)

See on haruldane kromosoomilist häiret. Avaldub mikrotsefaalia, kraniaalse asümmeetria, hüpertelorism, iseloomulik näoilme (väljaulatuvad nina, nokaga nina, micrognathia, väike suu rippuvate nurgad), muuta kõrvad. Sageli on huule- ja suulae, silma anomaaliad (exophthalmos, katarakt, mikroftalmia), hüpoplaasia ja polütsüstiliste neeruhaigus, võimalik krambid.

Tegemist võib olla raskusi intubatsiooni. Võimalik pahaloomuline hüpertermia (vt. Nagu pahaloomuline hüpertermia). KUI 1 100 OOO.

Nõrk nahk (cutis laxa)

Vaata. Aliber dermatoliz. See võib ilmneda sümptomina mitmes pärilike haiguste.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

В

 1. Fatsilitivnoe perkutaanne koronaarangioplastika säästmise perkutaanne koronaarangioplastika, rutiinne koronarograafia ja perkutaanne koronaarangioplastika pärast trombolüütilist ravi
  Fatsilitivnoe perkutaanne koronaarangioplastika säästmise perkutaanne koronaarangioplastika, rutiinne koronarograafia ja perkutaanne koronaarangioplastika pärast trombolüütilistele
 2. Fatsilitivnoe perkutaanne koronaarangioplastika
  Fatsilitivnoe (kerge), perkutaanne koronaarangioplastika - sekkumine on planeeritud läbi esimese 12 tunni jooksul pärast algav infarkti sümptomid varsti pärast tromborastvoryayuschey (clotdissolving) ravi, mis on tehtud selleks, et ühendada vahe esmaabi kontakt ja esmane perkutaanne koronaarangioplastika. Mõiste "perkutaanne fatsilitivnoe
 3. ISAR COOL (südamesisene stentimine Mis Antitrombootilised Skeem jahutamist, n = 410)
  Eesmärk: teha kindlaks, kasutades neid ravimeid ägeda koronaarsündroome ilma ST-segmendi elevatsiooniga saa kohene (73 tundi), perkutaanne koronaarangioplastika. Uuring: randomiseeritud ühekeskuselises. Patsiendipopulatsiooni: ägeda koronaarsündroomi valiti perkutaanne koronaarangioplastika. Näitajatega: kollektiivselt surma +
 4. Esmane perkutaanne koronaarangioplastika
  Esmane perkutaanne koronaarangioplastika (PCI) võib defineerida kui sekkumine "süüdi" laev, mis on valmistatud esimese 12 tunni jooksul pärast algav valu rinnus või muud sümptomid, ilma eelneva (täielik või fatsilitativnoy) trombolüütilistele või muu tromborastvoryayuschey ravi. Esimene esmane perkutaanne koronaarangioplastika läbi aastal 1979, see tähendab,
 5. Perkutaanne koronaarinterventsioone patsientidel koronaarhaiguse ja mitme pärgarteri ja / või suhkurtõve
  Patsientidel mitme pärgarteri ning muud suure tüsistuste oht sooritada KAŠ võrreldes perkutaanne koronaarangioplastika, annab parema elulemus. Kuid erinevusi ravi maksumus ja elukvaliteedi tulemused vahel KAŠ ja perkutaanne koronaarangioplastika on kaotanud 10-12-aastase jälgimisperioodi. Lahus või täielik revaskulariseerimisprotseduuri
 6. DANAMI-2 (Taani uuringus ägeda müokardiinfarkti 2, n = 1572)
  Eesmärk: Võrrelda tulemusi vahetus trombolüütilistele ravi ja perkutaanne koronaarangioplastika sekkumised, mis nõuavad teostamiseks pikaajalist transporti ägeda müokardiinfarkti (kõrgus ST). Uuring: randomiseeritud paljukeskuseline (24 kliinikutes, 5 keskused et teostama perkutaanne koronaarangioplastika). Patsiendipopulatsiooni: ägeda müokardiinfarkti esimese 12 tunni
 7. Neljas etapp: mõiste revaskularisatsiooniprotseduuri
  Kui angiogramah ei ilmnenud kriitilist kahju koronaararteri on patsiendiks retseptiravimeid samal ajal selgitada diagnoos "äge koronaarsündroom". Loomulikult puudumisel Angiograafilise tõendeid pärgarteri kahju ei pruugi olla ettekäändeks eemaldamiseks diagnoosimiseks "äge koronaarsündroom" kohalolekul isheemia nähtudega, kinnitas biomarkerite. nendes
 8. Fatsilitivnoe Esmane perkutaanne koronaarangioplastika koos trombolüüsi
  Tulemused fatsilitivnogo perkutaanne koronaarangioplastika väikestes rühmades olid määratud uurimis- Prahas 1 ja kiirus (Gusto-4 Pilot; kiirus - Strategies for Iridotoomia Lisatarvikud erakorralise meditsiini osakonda). On näidatud, et kasutamise poolteist annuse t-PA (koe plasminogeenaktivaator) kuni closeups-mine esmane perkutaanne koronaarangioplastika suurendab
 9. Tavapärane koronarograafia varajases trombolüüsi
  Uuring ALKK (Arbeitsgemeinschaftilt Leitende Kardiologische Krankenhausarzte - nagu Gracia uuring, mis viidi läbi Saksamaal), kus 300 patsienti randomiseeriti (800 algselt planeeritud) jaoks perkutaanne koronaarangioplastika või ravimeid. Enne Randomiseerimisele 63% patsientidest perkutaanne koronaarangioplastika rühma ja 57% grupi
 10. C-PORT (Atlandi-veresoonkonna ravitulemustele uurimismeeskond, n = 451)
  Eesmärk: Võrrelda tulemusi esmane perkutaanne koronaarangioplastika ja trombolüütilistele ravi ägeda müokardiinfarkti, keda raviti haiglas, mis ei ole südameoperatsiooni ja esialgse programmi perkutaanne koronaarangioplastika. Uuring: randomiseeritud paljukeskuseline (11 üldhaiglate). Patsiendipopulatsiooni: patsientidele
 11. Säästmise perkutaanne koronaarangioplastika pärast ebaõnnestunud trombolüüsi
  Päästab nimetatakse perkutaanne koronaarangioplastika läbi pärgarteri, mis on jäänud suletud vaatamata trombolüütilistele ravi. Rike trombolüütilistele ravi võib eeldada juhul, kui 45-60 minuti algusest trombolüüsi patsient jätkuvalt kaebavad valu rinnus ja EKG ei määra vähendamine ST-segmendi elevatsiooniga.
 12. Esmane perkutaanne koronaarangioplastika fatsilitivnoe inhibiitorid IIb / IIIa trombotsüütide glükoproteiini retseptori
  ADMIRAL uuring (Abciximab enne Direct angioplastika stentimine müokardiinfarkti Seoses Äge ja Pikemaajaline Järg) näitas, et patsientidel, keda raviti enne perkutaanne koronaarangioplastika abkiksimaab prehospital või erakorralise meditsiini osakonda, ravi tulemused olid paremad kui patsientidel, kes seda ravimit kirjutati hiljem selgus, et
 13. Prahas 2 (esmane angioplastika patsientidel üle ühenduse üldiste haiglad spetsialiseeritud PTKA Units või ilma Emergency trombolüüsi 2, n = 850)
  Eesmärk: Võrrelda tulemusi varakult fibrinolüütilisele ravi ja esmane perkutaanne koronaarangioplastika, mille puhul patsiendid vajavad edasist vedu sealt oma esialgse haiglaravi. Uuring: randomiseeritud paljukeskuseline (41 üldiste kliinikus; 7 keskused, mis täidavad esmane perkutaanne koronaarangioplastika). Patsiendipopulatsiooni:
 14. Perkutaanne koronaarangioplastika ja narkomaania ravi
  Meta-analüüs randomiseeritud kontrollitud uuringud on näidanud, et perkutaanne koronaarangioplastika, võrreldes uimasti, mis viib enam väljendunud vähenemise stenokardia sümptomeid. Samas uuringus ei osalenud piisaval arvul patsiente informatiivne hinnata mõju perkutaanne koronaarangioplastika kohta edasist arengut südameinfarkt, surmad
 15. Suund patsientidel täita esmane perkutaanne koronaarangioplastika
  Pole kahtlust, et patsiendid, kellel on vastunäidustused trombolüüsi esimese 12 tunni jooksul pärast sümptomite ilmnemist ägeda müokardiinfarkti tuleks saata haiglasse, kus võimalik koronarograafia ja esmane perkutaanne koronaarangioplastika esmase perkutaanne koronaarangioplastika on selliste patsientide ainult võime kiiresti avada arteri.
 16. Perkutaanne pärgarterite sekkumisi ning šunteerimine
  Andmed võrrelda perkutaanne koronaarangioplastika ja koronaararterite šunteerimine 13 uuringutest 1987-1999, 7964 patsienti randomiseeriti need uuringud. At 1, 3 ja 8 raviaastani 8-aastase jälgimisperioodi (va tulemuste kohta 5 raviaastani), statistiliselt olulisi erinevusi tasemes surma ei järgita rühmades eri revaskulariseerimisprotseduuri strateegiaid. On uuringute tulemusi
 17. Praha (esmane angioplastika patsientidel üle ühenduse üldiste haiglad spetsialiseeritud PTKA Units või ilma Emergency trombolüüsi, n = 300)
  Eesmärk: määrata kindlaks parim strateegia raviks ägeda müokardiinfarkti hospitali, kus see on võimalik sooritada perkutaanne koronaarangioplastika. Uuring: Mitmekeskuselise randomiseeritud. Patsiendipopulatsiooni: ägeda müokardiinfarkti (reljeefi ST), haiglaravil esimese 6 tunni haiguspuhangut haiglas kus on sekkuvate südame hoolt