meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

БBasedow tõbi

Vaata. Kilpnäärme ületalitlus.

Bardet-Biedli [Bardet-Biedli] sündroom

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Tüüpilised ülekaalulisus, hüpogonadism, vaimne alaareng, retinitis pigmentosa, polüdaktüülia. Kuid nad esineda samaaegselt vähem kui poolteist korda. Enamasti on 3-4 Põhisümptom. Progresseeruv reetina taandarengut viib kanapimedus ja nägemise kaotus. Juba 20 aastat 75% patsientidest pimedaks. On ka teisi kõrvalekaldeid nägemise (katarakt, lühinägevus, optiline atroofia, nüstagm, jne). Rasvumine on näha 91% patsientidest. Muud skeletianomaaliate hulka mikrotsefaalia, brachycephalic. Aitab ühine neeru patoloogia (düsplaasia, tsüstid, nefroskleroosid, glomerulonefriit, püelonefriit). Võimalik südame defekte.

Ajal narkoosi ravimite valiku ja meetodeid vaja uurida süsteemset ilminguid. See nõuab põhjalikku eeluuring.

Barlow sündroom (kliki müra tõttu mitraalprolaps)

T. Barlow (Barlow Th.) (1845-1945) - Inglise arst.

Seal on prolaps klapi voldikud süstoli ja klõpsates müra, mis on parim auscultated over the top. Avastati 5% elanikkonnast, mis teeb selle kõige levinum defekt südame patoloogia. Etioloogia ei ole teada, tass on leitud pärilike haiguste erinevate skeleti kahjustused (küfoskolioosi, lk. Marfani jt.). Enamikul juhtudel kliinilised nähud puuduvad. Kuid see tingimus, järgmised tüsistused: mitraalregurgitatsioon, infektsioosne endokardiit, chordae eraldamine, mööduv isheemiline rünnakud, rütmihäired (ventrikulaarsed), atriventrikulyarnaya plokk, ST-segmendi muutused EKG-T-laine ja harva äkksurma. Seal on bradükardia vastupidav atropiini, rütmihäired, kasutades p-blokaatorid. Vihma trombemboolia.

Kui anesteesia peaks vältima aktiivsuse suurendamise sümpaatilise närvisüsteemi (tahhükardia ja märkimisväärne erutus), vähendada perifeerset vaskulaarset resistentsust (suurtes annustes barbituraadid ja bensodiasepiinid on ebasoovitavad), vertikaalne asend organismis. Ketamiini ei ole soovitatav. Eelistatavalt lihaslõdvestajad mõjutamata südame-veresoonkonna süsteemi (atrakuuriumiga, vekuroonium). EKG on vajalik, sest suure riski rütmihäired. Eelistatavalt Inhalatsioonianesteetikumid (halotaanita koos opioidide või lämmastikoksiidi). Soovitav on katta antibiootikume.

Bartteri [Bartteri] sündroom

Seda iseloomustab hüperplaasia jukstaglomerulaaraparaadi neerud tõusuga plasma reniini kontsentratsioon, angiotensiin II ja aldosterooni. Arenenud tagajärjel ainevahetuse alkaloos ja hüpokaleemia chloropenia. Vähendatud veresoonte reaktsioon vasopressoreid (angiotensiin II, norepinefriin). Kõige olulisem ilming on ületootmine prostaglandiinide.

Ajal anesteesia on vaja uurida toime kasutatavad ravimid raviks see sündroom. On hüpovoleemia häired vee ja elektrolüütide tasakaalu ja CBS. Taustal metaboolne alkaloos, et vältida hingeldamine. Võib eeldada, et rohkem väljendunud hüpotensioon kasutatakse narkoosi. Ärge lõpetage andes kasutatavad ravimid raviks, tööperioodil jooksul.

Beck haigus

Vaata. Sarkoidoos.

Boeck sarcoid

Vaata. Sarkoidoos.

Beckwith-Wiedemanni [Beckwith-Wiedemanni] sündroomi (Wiedemanni-Beckwith sündroom, infantiilne gigantismi, EMG-sündroom omfalotseele, macroglossia ja gigantismi sündroom)

Autosomaalne (domineeriv) pärandist. Tavaliselt tähistatakse macroglossia hingamisteede probleemid, song nabanööri, macrosomia, hüpoglükeemia raske. Tegemist võib olla kerge mikrotsefaalia, vesipea ja immuunpuudulikkuse. Ilmnevad polütsüteemia, hüpoglükeemia tõttu ülemäärast insuliini sekretsiooni (väga iseloomulik sümptom vastsündinud), hüperlipideemia, hüperkolesteroleemia ja hüpokaltseemia. Hetkel on vistseromegaliya (hepatomegaalia nefromegaliya, pankreatomegaliya, vähemalt - kardiomegaalia), samuti emaka hüperplaasia, põie, harknääre. On ka teisi väärarenguid: kaks sarvedega emakas, cryptorchidism, diafragmaalsongast, ebanormaalne kopsu jagunemine kaalul, VSD, extra põrn, soole malrotation. 10-15% patsientidest maksatuumoreid ja neerudes. Kerge vaimne alaareng on tavaliselt seotud hüpoglükeemia.

Kui anesteesia on vaja võtta arvesse olemasolevaid patoloogia ja mil määral selle tõsidust. Anomaaliaid ülemise ja alumise lõualuu, macroglossia tekitada raskusi intubatsiooni. Tüüpiliselt anesteesia ajal ja kirurgia samuti operatsioonijärgsel veenisisese glükoosi infusiooni tehakse. Sammu gemiglossektomii võimalik suure verekaotuse, et vaja tsentraalse veeni kateeter. Seda saab kasutada kontrollitud hüpotensioon.

Besnier-Boeck-Schaumann sündroom

Vaata. Sarkoidoos.

Beriberi (tiamiinipuudusest)

Konkreetsed beriberi põhjustatud vaeguse tiamiini (vitamiini B1). Üsna sageli on näha, kroonilise alkohoolikud. See mõjutab kardiovaskulaarsete, kesknärvisüsteemi, perifeerse NA ja seedetraktis. Seal on langus perifeersete veresoonte vastupanu suurenes südame kardiomüopaatia arendada hüperdünaamilise südamepuudulikkus. Vaimu- ja neuroloogilised haigused avalduvad lühiajalise mälu halvenemine, emotsionaalne labiilsus, psühhoos Korsakov, kõnelus, kaotus süvakõõlusrefleksid, lihasnõrkus, kõrvalekalded kraniaalnärve (VI paari - nüstagm), meeleline vaegus.

Hävitamine perifeerne mõistvalt kiud võib oluliselt häirida kompenseerivad vasomotoorsesse reaktsioonid anesteesia ajal hüpotensiooni verejooks, ventilatsioon, muutused kehaasendit. Hetkel on vähenenud soolemotoorika, iiveldus ja oksendamine. Intravenoosne manustamine tiamiini (B}) taastab kiiresti veresoonte toonus, võib süvendada südamepuudulikkust. Ehk kasutamine südame glükosiidid.

berylliosis

Kopsuhaigus põhjustatud tolmu sissehingamine sisaldavad berülliumi ühendid. Hetkel on kopsufibroosi, krooniline kopsuhaigus. Patsiendid võivad saada steroidhormoonid.

Enne anesteesia, on vaja, et teada saada raskusest kopsuhaigused.

Burkitt lümfoom (lümfoom African, leukeemia, täiskasvanute T-rakk)

B. Denis Burkitt (Denis B. Burkitt) (1911-) töötas Dublin, London ja Uganda.

Äge või alaägeda seotud haiguse täiskasvanute T-rakkude, lümfadenopaatia hepatosplenomegaalia, nahailmingud, kaasates protsessi perifeerse vere ja hüperkaltseemia.

Võimalik raske intubatsiooni. Kui anesteesia on vaja arvestada süsteemse rikkumisi.

Bernard-Soulierin haigus (trombodistrofiya)

Bernard J. (1907-?) - Prantsuse hematologist ja lastearst.

Soulierin J. R. (1913?) - Prantsuse hematoloog.

Haruldane patoloogia, päritud autosoomne retsessiivne viisil. Puudumise tõttu teatud glükoproteiinid pinnal vereliistakud, mis on retseptorite fibrinogeeni ja von Willebrandi antigeeni. See põhjustab häireid liitmise ja haardumist vereliistakud. Avaldub sagedased verejooksud. Tavapärane hemostaatiliste ravimid ei ole mõtet rakendus seetõttu, et peatada verejooksu vajavad vereülekannet vereliistakute. Kuid korduvaid vereülekandeid on tavaliselt ebaefektiivne, sest arenevate allooimmunizatsii kasutusele vereliistakud, mille tulemuseks on nende eluiga on oluliselt vähenenud.

Behcefi sündroom (Behçeti tõbi, Touraine suur aphthosis)

Behçeti (Behçeti N.) (1889-1948) - Türgi nahaarst.

Üks probleem võib olla korduv aftoosset stomatiit suukaudsete haavandid.
Sageli on vaja kasutada kortikosteroide narkootikume.

Bixler sündroom (kurtus juhtivast hüpertelorism + + + mikrootia näo lõhki)

Kaasasündinud edastatud autosoomne retsessiivne viisil patoloogia avaldub hüpertelorism, mikrootia koos atreesia välise kuulmiskanali, mikrotsefaalia, syndactyly sõrmede, südame defekte, kõrvalekalded selg. Esinemine suulaelõhedega, mikrostomii ja hüpoplastilise alalõua võib tekitada raskusi intubatsiooni.

Fibreoptic intubatsiooni võib kasutada. Ekstubatsiooni viiakse läbi pärast täieliku taastamise teadvuse.

Beals [Beals] sündroom

Vaata. Arachnodactyly kaasasündinud kontraktuurideni.

Bircham-kasvaja Grishfelda

Vt. Wilms 'kasvaja.

Twins liitus (liimitud) (siiami kaksikud)

See on haruldane patoloogiat. 75 kuni 90% neist on sündinud surnud või sureb esimesel päeval. Ainult 6% on tekkinud eraldamine. Enamasti on coalescence rinnus (nn torakofagami) ja kõht (abdominofagi), vähemalt - juht (kraniofagi) ja vaagna (ishiofagi). Sõltuvalt arvu jäsemete ishiofagi jagatud bi-, tri- ja tetrapusov. Enne jagunemise läbi üksikasjaliku läbivaatuse.

Võimalik raske intubatsiooni ja neerupealiste puudulikkus. Mõnel juhul on soovitatav läbi viia intubatsiooni meeles, kuigi kasutamist lihaslõõgastid eelistatav. Ajal intubatsiooni veel üks kaksik ventilatsioon läbi teise maski. Anesteesia tavaliselt toetatud opioidide suuri annuseid või sisse hingatud anestesioloogia. Induktsiooni Puudutus gaasi pikem tõttu suurem jaotusruumala. See nõuab suuri summasid anestesioloogia. Järelevalve ventilaatorit ja iga kahe läbi eraldi. Vajab jälgida otsest kontrolli vererõhu, tsentraalse venoosse rõhu oksimeetria, Kapnograafia-, EKG, temperatuuri ja uriinierituse. Selleks, et vältida vigu, soovitatakse värvikoodiga voolikud ja hingamine monitoreyh jooned. Verekaotus operatsiooni ajal viib verekaotus teistes kaksik. Vajab täpset arvestust kaotanud verd. IF 01:50 000-1: 200 000.

Bloom [Bloom] sündroom

Haigus on seotud häirega DNA sünteesi. See edastatakse autosoom retsessiivne viisil. See avaldub väike tõus koos proportsionaalse kere, kitsas nägu mikrotsefaalia ja dolichocephaly, suur nina, punetus näole kujul liblikas. Seal on hüpoplastilise põsesarnad, gipertihoz, polüdaktüülia. Võimalik IgA puudulikkusega ja IgM. Suurenenud vastuvõtlikkust infektsioonidele hingamisteede ja kõrva kasvajad lümforetikulaarne elundite ja seedetraktis. X-ray kiirgus võib kahjustada rakke, nii röntgenuuringus välistatud.

Kui anesteesia võib olla raske intubatsiooni. Tuleks kaaluda süsteemse rikkumisi.

Blekfana-Diamond sündroom (Diamond-Blekfana [Blackfan- Diamond] sündroom, kaasasündinud aplaasia erütrotsüütide)

Eeldatavasti autosoomne dominantne ja autosoomne retsessiivne tüüpi pärandist. Kas puhas eritroiitarnoy aplaasia, mis avaldub väljendas tõsist aneemiat esimese elukuu jooksul. Koostise normaalne leukotsüütide ja trombotsüütide. Selgus järsku vähenemist või puudumist erütroidrakke luuüdis normaalses müeloidse ja megakarüotsüütsed kapsas. On ka kaela voldid, sõrme anomaaliatest, mõnikord VSD. Tunnustatud haigus enamasti vanuses 3 kuud, vähemalt 6-12 kuud. Reis suurenemist aneemia sageneb pulss, on suurenenud südame välja südamepuudulikkuse ja raske kopsupõletik. Maksa ja põrna kasvas vaid südamepuudulikkuse või hemosiderosis. Raviks erütrotsüüte kasutatakse kortikosteroide. Pikaajalise ravi vereülekanne toimub hemosiderosis siseorganeid. Tüüpiliselt hemoglobiini jooksul 20-80 g / l, normaalne punalibled on halvenenud luuüdis erütroblastid. Kombinatsioon tümoom ja müasteenia. Running Preoperatiivseks aneemia. M: F - 1: 1.

Kui anesteesia võetakse arvesse ravimite toimet kasutatakse raviks, et optimeerida kudede hapnikuga säilib ra02 ~ 100 mm Hg ja südame väljundi tõttu.

Bove sündroom (Bove tõbi, tserebrovaskulaarhaiguse hepatorenaalsest sündroom, Zellweger sündroom)

Bove DT (Bowen J. T.) (1857-1941) - Ameerika dermatoloog Boston.

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Tundub sünnihetkel kehakaalu vähenemist ja pikkuses defitsiit, sügav lihashüpotoonia kuni atoonia, vähenenud või puudub kõõluste, imemiseks ja neelamisrefleks. On olnud ülespuhutud, tasane, silmalaugude ja kõrge laup, näo, micrognathia, lame pea, suured Fontanelles, kõrge Kaarjas suulae, katarakt, glaukoom, nüstagm. On hepatomegaaliat, maksatsirroos, südame haigused ja suurte laevade (avatud arterioosjuha, VSD, koarktatsioon), ebanormaalne suguelundid, jäsemed, aju väärarenguid. Vihma maolukuti stenoos, krambid, verejooks diathesis. Iseloomustab neerupuudulikkus, Hüpoprotrombineemia, suurenenud tundlikkus lihaslõõgastid.

Kui anesteesia peaks olema. arvestada süsteemse rikkumisi.

Brahimi skelett-suguelundite sündroom (Waters-Elsahi [Elsahy-Waters] sündroom)

Pärilikud haigused edastatud arvatavasti autosoomne retsessiivne viisil. On olnud mitu näokolju anomaaliad: brahiotsefaliya, hüpoplaasia midface allavaje, hüpertelorism, lai nina sild ja ninaots, hüpoplaasia ülalõua prognathism, kõrge Kaarjas taevas submucosa rasshelina suulae, lõhki kurgunibu. Vead näo kolju võib põhjustada raske intubatsiooni. On esotropia ja nüstagm, lehter rinnal. Täheldatud vaimne alaareng, krambid.

Burnevilya sündroom

Vaata. Köberskleroos.

Bürgeri sündroom (Bürgeri tõbi, Winiwarter-Bürgeri tõbi, trombsoonepõletik)

Burger J1. (Buergeri L.) (1879-1943) - Ameerika kirurg.

Winiwarter F. (Winiwarter F.) (1848-1943) -avstriysky kirurg.

Põletik puutumata sidekoe ja seinad ümbritseva keskmise suurusega arterite ja veenide, eriti jalad. Kaasa teevad tromboosi sulguse põhjustab tavaliselt gangreenita. Tavaliselt leidub mehed vanuses 20-40 aastat, enamik juute. Põhjus ei ole teada. Seal seoses suitsetamisega. Jahutamine ja vigastuste kaasa ka progresseerumist protsessi. Kliiniliselt on raske eristada ateroskleroosi. Diagnoos valmistatakse biopsia vaskulaarse seina. Tavaliselt see avaldub veresoonte spasm ja valu. Ka laevade jäsemete võib kaasata aju, südame ja mesenteerseid laeva. Sageli täheldatakse rändavad tromboflebiit alajäsemete. Seal on bronhiit ja emfüseem, perifeerne vaskulaarne puudulikkus. Vererõhu mõõtmised võivad olla ebatäpsed (liialdatud).

Ravi seisneb loobuks suitsetamisest ja välistades muud faktorid. Ispolzoanie kortikosteroidide ja laiendavad ravimid ei ole alati tõhus. Tehke sympathectomy kohta L1-3 tasandil.

Kui anesteesia toru kõrvaldada tegurid, mis võivad kahjustada isheemilise jäseme: millega operatsioonilaual, et säilitada optimaalne temperatuur tegutsevad tuba, soojendab sissehingatud gaasi. Optimaalne vererõhumonitooringul kasutades Doppler sensor, Arterikateeter vererõhu kontroll ei ole soovitav. Suitsetajad võib kõrgenenud carboxyhemoglobin, mistõttu võib esineda nihkele hemoglobiini dissotsiatsioon kõver vasakule, mis vähendab ka hapniku transporti kudedesse. On vaja kontsentratsiooni tõstmine hapnikuvaru. Ole teadlik võimalikest sünergiline vasodilataatorite ja anesteetikumid, samuti vajadust täiendava manustamise SCS. Kui kasutate lokaalanesteetikumidele vasopressoreid välistatud.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Б

 1. Babunts IV Miradzhanyan EM, Mashaeh YA .. ABC analüüs südame löögisageduse muutlikkus 2011
  Raamat annab mehhanismid südame löögisageduse määruse analüüsimeetodid südame löögisageduse muutlikkus, funktsionaalsed katsed protokollid, lastel
 2. Kokkuvõte. Südame-veresoonkonna haigused, 2010
  Äge südamepuudulikkus. Vältimatu arstiabi. Südame tegevuse häired. Harva südamelööke. Sagedased südame kokkutõmbeid. Spasmilise kokkutõmbumine südame. Müokardiinfarkti. Stroke. Südame massaaž.
 3. südamepuudulikkus
  Definition. Südamepuudulikkus - seisund, mille vereringet süsteem ei ole võimelised organite ja kudede arteriaalse vere koguses piisava metaboolse nõudlus. Statistika. Südamepuudulikkus on 1-2% kõikidest põhjustest patsient arsti poole pöörduma (YN Belenkov, Ageev FT, 1999). Eriti oluline selle probleemi patsientide vanemates vanuserühmades.
 4. Arütmiaid põhjustatud südameglükosiidid
  Side vahel manustamine südame glükosiidid, digoksiini taset seerumis ja sagedus rütmihäired, mida peetakse ilminguks mürgistusest südame glükosiidid, on uuritud perspektiivuuring Goren Denes [53]. Vastavalt autorid tõttu südameglükosiidid rütmihäired täheldati 10 69 patsientidel Holter monitooring. Ei ole ühendatud leiti
 5. Ennetamine äkksurma rikkudes südame juhteteede süsteemi
  Kardiaalne äkksurm võib olla tingitud bradüarütmiad 15-20% juhtudest. Kui juhtivust rikkumise põhjustatud pöördumatu strukturaalsete kõrvalekallete patsientidel juhtehäiretest on südame äkksurma võib olla põhjustatud vatsakese tahhüarütmiale. Juht südame rütmihäireid muidugi seisukorra paremaks patsientidel bradüarütmia ja võib vähendada suremust. Soovitused
 6. Innervatsioon süda ja tema laevu
  Süda innerveerivad kolme liiki närvidega: mõistvalt, parasümpaatilise (mootori või efferent) ja sensoorsete (aferentseid). Nende allikateks on süda ja närvid haru, mis järgneb süda, pindmine ja sügav närvipõimikule asub kaare aordi ja kopsuarteri tüve ja põimik intraorganic, mille elemente levitatakse kõikides kihtides südame seina
 7. Äge südamepuudulikkus
  Äge südamepuudulikkus (PRAde) - seisund, mida iseloomustab rikkumine pumbafunktsiooni südame ja veresoonte regulatsiooni verevoolu südame eristada südamepuudulikkus, sealhulgas vasakule ja paremale osad süda ja veresoonkond. On mõiste "südamepuudulikkus" sisaldada tingimusi, mis rikuvad etappidel südame tsükli, mis viib vähenemine mõju ja
 8. Ennetamine äkksurma patsientidel kroonilise südamepuudulikkuse ja kasutamise antiarütmikumid
  Esmane ennetus äkksurma - on keeruline farmakoloogilise ja muud meetmed, mille eesmärk on vältida äkksurma patsientidel suurenenud risk selle toimumist, kuid ei ole esinenud elustamise kohta kodade virvendus / laperdus või vatsakeste hemodünaamiliselt ebaefektiivne ventrikulaarne tahhükardia. tähtsust
 9. Risk südame äkksurma ebastabiilse stenokardia
  Aastatel 1997-2001, Ukrainas. Instituudi kardioloogia. Strazhesko Sciences Ukraina viidi läbi tulevane 4-aastase uuringu, et määrata sõltumatuteks riskifaktoriteks äkksurma patsientidel pärast ebastabiilse (progressiivne) stenokardia. Järelkontrolli ajal, 44 392 patsiendil äkksurma. Pärast mitme muutujaga regressiooni
 10. LÜHENDID
  Hüpertensioon hüpertensioon WG rhythmogram BP vererõhku, südamerütmi PC astma astma CA südame rütmihäired WRC varieeruvus teelõigud SBP süstoolne vererõhk videokonverentsi äkksurma SAS sympathoadrenal VNS süsteem on autonoomse närvisüsteemi
 11. Saamise meetodid teavet südame tegevust lootele
  Loote südame löögisagedus on kõige täpsem ja objektiivseks näitajaks loote heaolu on tapaeelsetest ja intrapartum perioode. Auskultatsioon loote süda määr kehtib alates XIX sajandi [Mayer 1818; Kargarades, 1822], algul tavalise stetoskoop ja hiljem - spetsiaalne sünnitusabi stetoskoop laia kella. Kuid väheste andmete viinud auskultatsioon
 12. Kokkuvõte. Esmaabi südameinfarkt 2009
  Südameinfarkt sümptomid, stenokardia, eesmärk esmaabi südame seiskumise
 13. lapsed
  Väikelastel, südame-veresoonkonna süsteem töötab veidi teistmoodi kui täiskasvanutel (ptk. 44). Plateau jõutakse enne Starling kõver (ptk. 19). Löögimahu varieerub veidi, nii et südame väljund sõltub peamiselt südame löögisagedust. Suhteliselt ebaküps südame vastsündinutel ja imikutel ei talu ülekoormust mahu ja rõhu. Vatsakesed on rohkem omavahel seotud, nii et
 14. määratlus
  OP - mingi supraventrikulaarset tahhüarütmiale iseloomustab koordineerimata kodade elektrilise aktiivsuse, millele järgneb halvenemist kontraktiilne funktsioon. AF on kõige levinum püsivalt südame rütmihäired, mille sagedus suureneb koos vanusega. FP moodustab umbes ja haiglaravi südame rütmihäired. AF kaasneb sageli
 15. Homöopaatiline ravi südame-veresoonkonna süsteemi
  Ägeda ja kroonilise südamepuudulikkuse, on soovitav samaaegselt manustatud nii allopaatilistele ja homöopaatilised. See homöopaatiline ravim võib toimida peamine terapeutiliste ainetega, näiteks traumaatiline müokardiit, endokardiit, või luua soodne tausta toime südameglükosiidid ja teiste kemoterapeutikumidega, nagu
 16. Haigused veresoonkond
  Haigused veresoonkond on palju. Mõned neist on peamiselt südamehaigusi ja teisi - peamiselt arterite (ateroskleroos) või veenides kolmas silmatorkav kardiovaskulaarsüsteemi üldiselt (hüpertensiooni). Haigused veresoonkond võib olla tingitud kaasasündinud väärareng, trauma, põletik ja muud. kaasasündinud
 17. Haigused veresoonkond
  Statistika järgi haigused südame-veresoonkonna süsteemi hõivata liidripositsiooni seas mitte-nakkushaigus tekkepõhjused ja on peamine surma põhjus (43%). On haigusi, mis arenenud taustal kaasasündinud ja omandatud. Sünnidefekte esineda väga varakult ja moodustavad vaid 2,4% koguarvust kardiovaskulaarsete patoloogiate. Koerad kaasasündinud
 18. määratlema
  Südame rütmihäired on häired sagedusega, rütm ja (või) jada südame kokkutõmbeid: kiire (tahhükardia) või aeglustades (bradükardia) rütmi, emaka kokkutõmbeid (lööki), korralagedus rütmiline aktiivsus (kodade virvendus) jne D. tahhükardia - kolm või rohkem. järjestikuse südametsükli sagedusel 100 minutis või rohkem. paroxysm -
 19. Tase südame glükosiidid seerumi
  Mõõtmine südameglükosiidide enamikus kliinikud läbi radioimmunotestiga [30]. See meetod on mitmeid puudusi, sealhulgas võimalike vigade seostatud jäänuseid seerumi või plasma raadioisotoopide, diagnoosimiseks kasutada. Kuigi vahel seerumitasemed südameglükosiidid ja nende farmakoloogilise toime ilmselt on
 20. epidemioloogia
  Funktsionaalne häired veresoonkond on äärmiselt laialt levinud, eriti noorte ja keskealistel. Vastavalt paljude epidemioloogilised uuringud populatsioonides vegetatiivse rikkumisi märgitud 25-80% juhtudest. Üldstruktuur kardiovaskulaarsete haiguste NDC, mis põhineb vegetatiivse häired on