meditsiin || psühholoogia
Medical parasitoloogia / haigusliku anatoomia / pediaatria / Patoloogiline füsioloogia / otorinolarüngoloogia / Tervishoiusüsteemide korraldamise / onkoloogia / Närvikliinik / Pärilikud, geneetilised haigused / Naha ja suguhaigused / Ajalugu meditsiin / nakkushaigused / Immunoloogia ja Allergoloogia / hematoloogia / Valeology / Intensiivravi Anestesioloogia ja elustamist esmaabi / Tervis ja sanepidkontrol / kardioloogia / veterinaaria / viroloogia / Internal Medicine / Sünnitusabi ja günekoloogia
« eelmine järgmine »

АBrutoni agammaglobulineemiga

Vaata. Agammaglobulineemiga X-seotud infantiilne.

kaasasündinud agammaglobulineemiga

Agammaglobulineemiga X-seotud infantiilne.

Limfopenicheskaya agammaglobulineemiga (Swiss tüüpi)

Lähetab autosoomne retsessiivne viisil. See avaldub esimestel elunädalatel. Hetkel on defektid tüümuse lümfotsüüdi vaegus vereringes, lümfoidkoest, luuüdi, vähenes koguses lg. Lapsed surevad noores eas liitus infektsioon.

Kui anesteesia ja IT peaksid keskenduma aseptilistes nakatumise ennetamiseks.

Agammaglobulineemiga X-seotud infantiilne (Bruton agammaglobulineemiga [Bruton], kaasasündinud agammaglobulineemiga)

X-liitelised retsessiivsed pärilikkust. Perifeerses veres näitas aneemia, leukopeenia, neutropeenia, mööduv hypoeosinophilia ja monotsütoosiga. Veres ja lümfikude lümfotsüüdid puuduvad. Tase immunoglobuliinide järsult vähenenud, IgM ja IgA puuduvad. Pplasmarakkusid luuüdis puuduvad või oluliselt vähendanud nende arvu. See iseloomustab raske retsediviruyuschee bakteriaalsete infektsioonide. Sageli arendada keskkõrvapõletik, konjunktiviidi, sinusiit, sinusiit, enteriit, retsediviruyuschee VAR infektsioonid, bronhiit, kopsupõletik, püodermad, parasiithaigused, artriit, dermatomüosiit ja sepsis. Suure tõenäosusega poliomüeliidi pärast vaktsineerimist. Raviks lehe gammaglobuliin süsti (igakuine annus võib ulatuda 100 mg / kg) infusiooni plasma ja nakkuskahtlusele ja antibiootikume. Selle tulemusena sagedasi vereülekandeid, tõsise hepatiidi ravimid, mis lõppeda surmaga.

Erisoovitusest läbi tuimestus ei.

Aganglioz kaasasündinud soole (Hirschsprung tõbi, megakolon tõsi kaasasündinud)

Hirschprung (Hirschsprung NA) (1830-1916) - Taani arst.

Haigus on kaasasündinud puudumisel intramuraalse parasümpaatilise ganglionides ja sümpaatiline põimiku erinevates osades jämesooles. Sõltuvalt asukohast aganglioznyh valdkonnad on järgmised vormid: päraku- ja häälikute rektosigmoidalnuyu kui agangliozny sait asub kahe tervislik. On olnud püsiv kõhukinnisus ja dünaamiline soolesulgus, oksendamine ja kõhupuhitus. soolestikus eespool aganglioznogo ala laieneb, seina hüpertroofia arendab megakolon, mis võib olla keeruline enterokoliidile ja sooleperforatsioonide. Fekaalse mürgistuse võib põhjustada rasvmaks.

Enne anesteesia vajalik uuring fuktsii maksa kindlaks rikkumised RE. Valik narkoosi antud süsteemne häired. M: F - 2-3: 1.

Kahepoolsed neerude agenees

Vaata. Potter sündroom.

põrna agenees

Vaata. Ivemarka sündroom.

Agenees harknääre ja ületalitlust (Di George sündroom)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Tänu vead III ja IV neelu taskud. Seda iseloomustab hüpoplaasia või aplaasia harknääre ja ületalitlust. Tundub sünnihetkel tüüpiline näojoonte: hüpertelorism, silmalaugude, micrognathia. Vastsündinutel on hypocalcemic krambid. Iseloomustab sagedased üldistatud infektsioon (krooniline nohu, kopsupõletik, abstsessid, septitseemia), nõrkus, isutus. Võimalik jagamise keele, kaasasündinud südame ja suurte veresoonte (aordikaare kõrvalekaldeid südamepuudulikkus, avatud arterioosjuha, Fallot), söögitoru atreesia, sisiseva, hüpoparatüreoidism, hüpotüreoidism Tetaania, nefrokaltsinoos. Hetkel on hüpokaltseemia, hüperfosfateemia arvu vähendamise T-lümfotsüüdid. Ehk arengut sepsise tõttu vähenenud kudede immuniteeti. Selleks, et vältida transplantaadi äratõukereaktsiooni toota värske doonorvere kokkupuudet. Micrognathia võib raskendada laryngoscopy.

Iatrogeensed hingeldamine ja hingamisteede alkaloos anesteesia ajal võib teravdada hüpokaltseemia. Võimalik ebapiisav reageerimine lihaslõõgastid. On vaja uurida operatsioonieelne plasma kaltsiumi.

Aglossia-adactylism sündroom (gipoglossii-gipodaktilii sündroom Hanharta sündroom peromeliya ja micrognathia)

Tüüp pärandist on teadmata. Kõige sagedasemad nähud on hüpoplaasia (aplaasia või) keele ja hüpoplaasia alalõug. Seal on suulaelõhe, liited suu, lõualuu fusion, mikrostomiya, oligodontiya ja peromeliya (väike jäsemete pikkus normaalse kehatemperatuuri). Võimalik ühe või kahepoolne halvatus kraniaalnärve. Väärarenguid jäsemete erineda.

Raske intubatsiooni tõttu micrognathia. M: F - 1: 1.

Agranulotsütoos Kostmana [Kostmanni] (neutropeenia konstant)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. Tingimus märgitud leukopeenia olulise arvu vähenemine polümorftuumaliste leukotsüüdid kuni täieliku anitrofileza perioodidel ägenemine. Arv punaste vereliblede * 1 vereliistakud normaalsetes piirides. See avaldub esimesel nädalal või kuul elu püodermad, nakkushaigusi. Septikud tüsistused võivad kaasa tuua gipersplenii. Rasketel juhtudel patsiendid surevad esimesel eluaastal.

Erisoovitusest läbi tuimestus ei. Tuleb arvestada süsteemse rikkumisi.

Adams (Adams) Stokes sündroom (Morgagni tõbi)

Adams (Adams) P. (Adams R.) (1791-1895) ja Stokes. (Stokes W.)

(1804-1978) - Iiri arstid. Morgagni D. (Morgagni G.)

(1682-1771) - Itaalia arst.

Rikkumine atrioventrikulaarne juhtivus (südameblokaadiks III aste). Sagedasemad sümptomid: nõrk või puudub pulss, peapööritus, minestus, mõnikord Cheyne-Stokes'i hingamise võimalik krambid. Kõige levinumad põhjused AV blokk III aste on esmane kiud taandareng läbiviimise süsteemi süda, südame ateroskleroosi, müokardi infarkt, kardiomüopaatia, kahju tõttu südameoperatsiooni, parasümpaatiline toonus, üledoosi südame glükosiidid ja adrenoblokatorov, hüperkaleemia.

Anesteesia on vaja kasutada südamestimulaatori. Mõningatel juhtudel enne paigaldamist saab kasutada stimulant isoproterenoolile 4,1 g / min.

Addisoni tõbi (krooniline neerupealiste puudulikkus)

T. Addison (Addison Th.) (1793-1860) - Inglise arst.

Neerupealiste puudulikkus tõttu idiopaatiline atroofia või hävitamise nii neerupealised (tuberkuloos, metastaasid, südameinfarkti, autoimmuunhaigus). Peamised sümptomid: kaalulangus, gipovodemiya, lihasnõrkus, hüpotensioon, hüponatreemia, hüperkaleemia, hüpoglükeemia, melaniini naha pigmentatsiooni ja limaskesti, isutus, iiveldus ja oksendamine.

Patsiendid, kellel on selle häire on suur risk Narkoosi tänu võimalusele kriisi anesteesia ajal. Viimati kaasnevad suured kaod naatriumi ja vedeliku. Ehk arengut angidremicheskogo šokk. Kui patsiendil on tegutsenud diagnoosimata haigus operatsioonijärgsel perioodil võib olla raske hüpotensioon. See eeldab vastavate naatriumkloriid, glükoos ja hüdrokortisoon. Võib-olla märkimisväärne vererõhu langus, kui kasutatakse tiopentaaliga. Preoperative paastumine võib põhjustada hüpoglükeemiat tyazhv1yuy.

Adenoom seborroiline krambid ja vaimne alaareng

Vaata. Köberskleroos.

Mitu endokriinsüsteemi jämesoole I tüüpi

Vaata. Vermeer sündroom.

Mitu endokriinsüsteemi jämesoole II tüüpi (mitme endokriinsüsteemi neoplaasia II tüüpi Sipple sündroom, feokromotsütoomi ning kilpnäärme vähk amiloidoprodutsiruyuschego sündroom)

Sipple D. (Sipple J.) (1930-) - ameerika arst. Autosoomne dominantne pärandist. Selle haiguse seal on kombinatsioon feokromotsütoomi ja kilpnäärme vähk stroomas amüloidoosse. Feokromotsütoomi on tavaliselt kahe- (vt. Feokromotsütoomi). Sageli on märgitud kõrvalkilpnäärme hüperplaasia. Võimalik lümfadenopaatia emakakaela sõlmed, häälekähedus või düsfaagia. In 20% patsientidest määrati hüperkaltseemia.

Anesteetilised funktsioonid on seotud juuresolekul feokromotsütoomi (vt. Feokromotsütoom). Võimalik raske intubatsiooni tõttu nihke ja kokkusurumine hingetoru.

Mitu endokriinsüsteemi jämesoole III tüüpi (mitme endokriinsüsteemi kasvaja tüübist III, limaskesta neuroomides Mitu sündroom)

Autosoomne dominantne pärandist. Välimus patsientide sümptomid on sarnased Marfani sündroom: asteenilised põhiseadus, lordosis, lehter rinnus, inetus ja ühine hüpermobiilsuse. Seal kombinatsioon kilpnäärme vähk, feokromotsütoomi, neuroomides keele, silma sidekesta, nina, suu ja seedetrakti. Feokromotsütoomi võib olla sümptomiteta.

Anesteetilised funktsioone näha. Feokromotsütoom koos. Marfani. Tegemist võib olla raskusi intubatsiooni.

Adenomyosarcoma (adenokartsinoom) neeru

Vt. Wilms 'kasvaja.

Adisplaziya urogenitaslsest pärilik

Vaata. Potter sündroom.

Neerupealiste puudulikkuse sekundaarsed (ACTH defitsiit ACTH hormooni puudulikkus)

Tavaliselt areneb tulemusena hüpofüsektoomia, ajuripatsi kasvaja hävitamiseks, haiguse Simmonda mahasurumine ajuripatsi funktsiooni steroidravis. Patsientidel, kes saavad pikaajalist hormoonid, surm võib olla tingitud vereringešokk erinevates pinged (anesteesia, operatsiooni).

Adrenoretseptori-suguelundite sündroom

Grupis põhjustatud häirete neerupealiste hüperplaasia või vähk. Sõltuvalt biokeemilisi kõrvalekaldeid steroidogeneesile eristada vähemalt 5 liiki sündroomi põhjustatud autosoom retsessiivne pärilikkust. Avaldub masculinization või feminiseerumine enneaegse seksuaalse arengu. Iseloomustab liigne või ebanormaalne sekretsiooni neerupealise koore steroidid. Juhul geneetilise ensüümi häired võivad olla märgitud elektrolüüdi seotud häirete dehüdratsiooni. Avaldub tahhükardia, uimasus, hüponatreemia, hüperkaleemia. See sümptomid võivad jäljendada maali kaasasündinud pyloric stenoos. Kui kasvaja milline selle haiguse sündroom võib segi ajada pyloric stenoos täiskasvanutel. Kaotuse soola võib olla vajalik, et katta hüdrokortisooni. Vastab adrenogenitaalse pärilik vorm sündroom, mis põhjustab kõrgenenud vererõhk, mis põhineb jätmise Prgidroksilazy.

Enne operatsiooni vaja jälgida elektrolüütide sisaldus veres ja korrigeerimine avastatud muutused.

Kaasasündinud neerupealiste hüperplaasia kaotus soola

Vaata. Debré Fibiger sündroom.

Akromegaalia (Marie sündroom, Marie Leary sündroom)

Endocrine haigus, mida iseloomustab astmelise tõusu suurust käte, jalgade, lõualuu, rind ja siseorganite põhjustatud ülemäärasest sekretsiooni hüpofüüsis kasvuhormooni (somatropiini). Kliinilised nähud seostatud suurenemist eesajuripatsit ja ületootmine kasvuhormooni. Esimene asjaolu on põhjus peavalu, nägemisvälja häired, suurenenud ninaeritistes; teine ​​- et kiirendada kasvu, suurendada pehmete kudede keele, huulte epiglottis, häälepaelad, korduv närvi halvatus, kasv siseorganeid, glükoosi talumatus, osteoartriit ja osteoporoos, lihasnõrkus ja liighigistamine. Tegemist võib olla raskusi säilitada hingamisteede avatusele, osalt suure kõlarid.

Raske intubatsiooni, sest kitsas cricoid ring, visualiseerimine piirangute tõttu suurenemine epiglottis. Läbimõõt soovitud intubatsioonitoru võib olla väiksem kui millises vanuses patsiendi suurusest. Vahel intubatsiooni on vaja koos fiberscope. Ehk suhkurtõve esinemine, hüpertensioon tekkega kongestiivse südamepuudulikkuse ja struuma. Vajalik kontrollida veresuhkru taset. Müorelaksandid manustatakse järelevalve all tase neuromuskulaarse blokaadi. ajuripatsi kasvaja võib toime muutumist vasopressiivset. Pärast eemaldamist ajuripats vajavad hooldust kortikosteroidide.

Akrotsefalopolisindaktilii

Kaasasündinud väärarendid, mis seal on torn kolju brahisindaktiliya käte, jalgade polüdaktüülia koos vaimne alaareng. Seal on erineva klassifikatsiooni ja akrotsefalopolisindaktilii akrotsefalosindaktilii. Tüübid selle haiguse kohta Stedmann:

(I tüüp - Apert sündroom, II tüübi - Apert, Crouzoni tõbe, III tüüp - Hotz sündroom, IV tüüp - Pfeiffer sündroom)

Sise- praktikas eristada akrotsefalosindaktiliyu (Apert sündroom) ja akrotsefalopolisindaktiliyu I tüüpi (Noack sündroom), II tüüpi (Carpenter sündroom), III tüüpi (Saqati sündroom) ja tüüp IV (Goodman sündroom).

Seoses anesteesia ja väikesed erinevused seotud skeleti deformatsioonid ja süsteemse häired need sündroomid.

Vaata. Akrotsefalosindaktilii, Carpenter sündroom, Saqati sündroom. Akrotsefalosindaktiliya I tüüpi

Vaata. Apert sündroom.

Akrotsefalopolisindaktiliya III tüüpi

Vaata. Satra-Hotz sündroom.

Akrotsefalopolisindaktiliya I tüüpi

Vaata. Noack sündroom.

AKTH puudulikkus

Vaata. Neerupealiste puudulikkuse sekundaarsed.

Albers-Schonberg haigus (osteopetroosi täiskasvanutele, "marmorist luu" haigus, üldistatud osteosclerosis)

Heinrich Ernst Albers-Schonberg (Heinrich Ernst Albers Schonberg) (1865-1921) - arst Hamburg.

Autosoomne dominantne pärandist. Üle poole kliiniliste nähtudega patsientidel ei pruugi olla. Haigus on avastatud Radioloogiliselt. Avaldub luude haprus, peamiselt osteomüeliit alalõualuu, valu luudes ja selg. Ta märkis, suurenenud risk luumurdude juures liikumised ja muutused kehaasendit.

Viimane asjaolu tuleks arvestada ajal anesteesia ja kirurgia.

Aliber dermatoliz (taandareng elastne, tuim nahk, cutis laxa)

Kaasasündinud haigus domineeriv või retsessiivne pärilikkust, mis avaldub naha koondamine ( "klaas nahk"), mis viib moodustamine lõtv voldid. Võimalikud vead laevad, mistõttu on raske veresoonkonna juurdepääs. Kui valitsev tüüpi ühendus ei ole võimalik emfüseem. On olnud sagedased kopsuhaigusteni.

Volditud leviku limaskesta neelu ja kõri võib põhjustada hingamisteede obstruktsiooni ja tekitada raskusi intubatsiooni.

Alkaloos kõhulahtisuse

Vaata. Kõhulahtisus kaasasündinud kloriidi.

Ägeda alkoholimürgistuse

Erinevalt kroonilise kuid kaine alkohoolik ägeda alkoholimürgistuse nõuab vähem narkootikume anesteesia. See on tänu kombineeritud masendav alkoholi toimet ja narkoosi. See oli vähem stressitaluvust ja verekaotus. Alkohol vähendab aju taluvus hüpoksia. Vähenenud trombotsüütide agregatsiooni suurendab kirurgilise verejooksu. Aeglustub mao tühjenemist ja langus alumise söögitoru sulgurlihase toonust suurendab tagasivool ja tahe.

Alkoholism on krooniline

See nõuab varajane avastamine ja põhjalik Preoperatiivseks ettevalmistamisel. Häving maksarakud ja muutust maksaensüümide viib ettearvamatu reaktsioone kasutatavad ravimid anesteesia ajal. Aasta alguses võimaliku vastupanu anestesioloogia. Alkohoolse maksatsirroosiga võib stimuleerida hingeldamine. Manööverdamine veri läbi periezofagealnye ja mediastiinumi veenides põhjustab hapniku desaturatsioon arterite verega. On osa erinevate süsteemide, järgmised häired: CNS (psühhiaatriliste häirete, söömishäired, võõrutussündroom - "deliirium tremens'i", aju atroofia, väikeaju degeneratsioon), CCC (perifeerset vasodilatatsiooni, kardiomüopaatia ja südamepuudulikkuse, südame rütmihäired, kõrgvererõhutõbi), seedetrakti ( söögitoru, gastriit, pankreatiit, portaali tsirroos), lihasluukonna (müopaatia, osteoporoos), endokriinsete (vähendatud plasma testosterooni - impotentsus, vähenenud glükoneogeneesi - hüpoglükeemia), metaboolne (ketoatsidoos, hüpoalbumineemia, hüpomagneseemia), hematoloogilised (trombotsütopeenia, leukopeenia, aneemia).

Operatsiooniks valmistumisel ei peaks lõpetama alkoholi. Sest rahustid kasutades diasepaami. Kuna hüübivushäired lokaalanesteesia saab kasutada. Isofluraan on narkootikumide valik nende hulgast inhalatsioonianesteetikum. Oluline vähenemine maksafunktsiooni tõttu maksatsirroos võib suurendada toime kestus suktsinüülkoliiniga. Suurenemine Jaotuvusmaht tsirroosi võivad nõuda manustamist esialgset suurt annust mitte-depolarisatsiooni lõõgastid, kuid samal ajal suurendab oma tegevuse eest. Action metokurina tubokurariini see ei sõltu maksas. Ägeda alkoholism, patsiendid kannatavad vähem šokk ja kahju tõttu vasodilatatsioonis. Seal vähenes neerupealiste stressireaktsioonide. Ennetamiseks võõrutussündroomi: 8-10% alkoholi 500 ml isotooniline naatriumkloriidi lahus veenisiseselt mitme tunni jooksul. Anesteesia vaja CBS seire ja vere gaasi, glükoos.

Alkohol võõrutussündroom (alkoholi võõrutussündroom, "deliirium tremens'i")

Ta esineb üksikisikute alkoholisõltuvuse. Esimene ilmingud areneda 6-8 tundi pärast alandades vere alkoholisisaldus: generaliseerunud treemor, hüperaktiivsus autonoomse närvisüsteemi, unetus, rahutus. Delirium tremens'i toimub 2-4 päeva pärast tarbivad alkoholi 5% alkohoolikud ja võib olla eluohtlik. Avaldub hallutsinatsioonid, agressiivsus teiste suhtes, hüpertermia, tahhükardia, vererõhu tõus või langus, krambid.

Ravi hõlmab manustamist diasepaam (5,10 mg veenisiseselt iga 5 minuti kuni patsient ei ole veel puhata), et vähendada südame löögisagedust esmolooli <100 u. / Min lidokaiini, elektrolüütide korrektsioon (magneesiumi) ja ainevahetushäired (tiamiin), kasutamise mehaanilised millega määratakse kindlaks patsiendi aktiivne võõrutus (hemosorbtion, plasmaferees).

Alzheimeri tõbi

Alzheimeri A. (Alzheimeri A.) (1864-1915) - Saksa arst.

Seda iseloomustab progresseeruv dementsus ja mäluhäired pärast 60-aastaseks. Risk haiguse puhul 20% inimeste vanemad kui 80. Enamasti vaadelda perekondi, juuresolekul raske traumaatilise ajukahjustuse kohta anamneesi (klasside poks), trisoomia 21 kromosoomi.

Patsiendid märkida rikkumine kolinergilise funktsiooni, nii anesteesia ajal välistab rahustid ja antikoliinergiliste suunavast. Premedikatsioon ei määrata. Glükopürrolaat võib kasutada, kui erinevalt atropiini ei läbista hematoentsefaalbarjääri ning ei põhjusta teadvuse nõrgenemist operatsioonijärgselt. Eelistatud sissehingamisel Puudutus nii paremini prognoositav. Tõsine probleem on hoolduse ja suhtlemine patsientidega.

Albinism silma naha hemorraagilise diateesi ja pigmentatsiooni retikuloendoteliaalse rakud

Vaata. Saksa-Pudlaka sündroom.

Fibroosne hambasombupõletiku (Hammana-Rich sündroom)

L. Hamman (Hamman L.) (1877-1946) - ameerika arst. A. Rich - Ameerika arst, Hammana töötaja.

Äge või krooniline interstitsiaalne kopsufibroosis mis põhjustab Raske õige südamepuudulikkuse ja kopsu südame. Tsüanoos, vasaku vatsakese puudulikkus. Patsiendid võivad saada kortikosteroide.

Alport sündroom (Allport sündroom, pärilik nefriidi kurtus)

Vaata. Allport sündroom.

Alstroma sündroom

Alstrom SA (Alstrom SN) (1900-) - Rootsi silmaarst Stockholmist.

Sündroom iseloomustab kombinatsioon retinitis pigmentosa, rasvumise ja diabeedi, pärandatakse autosoom retsessiivne viisil.

Üldnarkoosis sellistel patsientidel loetakserikkumine süsivesikute ainevahetust ja rasvumine, eriti arvestades mõju hingamist ajal ja vahetult pärast operatsiooni.

Amentia nevoid

Vaata. Sturge-Weber sündroom.

amöbiaasiga

Parasiitide poolt põhjustatud haiguse amööbid. Sellele on lisatud aneemia, dehüdratsiooni. Võimalik maksaabstsesside pulmonaalse komplikatsioone.

Kui anesteesia on vaja kaaluda olemasoleva süsteemi häired. Valik anesteesia sõltub määral elundite kahjustusi (maks, kopsud). Kui kavandatud anesteesia vajalik aneemia ja RE häired enne operatsiooni.

amüloidoosis

Amüloidvalgu degeneratsioon kogunemise tõttu amüloidi kudede ja organite. Tavaliselt see arendab hulgimüeloomis reumatoidartriidi, kroonilise nakkushaigusi. Esinemine macroglossia suurendab takistust ülemiste hingamisteede ja raskendab intubatsiooni. Avaldub atrioventrikulaarne juhtivuse häired, hüpertensioon (50% juhtudest), arengu nefrootiline sündroom, rikkumise seedetrakti funktsiooni, ortostaatiline hüpotensioon, valu ja piiratud liikuvusega liigeste. Tegemist võib olla ootamatu südame ja neerude.

Valik sõltub sellest, millist tüüpi valuvaigistid organi puudulikkus.

Amiatoniya (miatoniya) kaasasündinud (miatoniya Oppenheim)

H. Oppenheim (1858-1919) - Saksa neuroloog.

Vaata. Müotooniale kaasasündinud.

Amüotroofia pärilik seljaaju (Werding-Hoffman haigus)

Werding (Werding C) (1862) - Austria neuroloog. J. Hoffman (Hoffmann J.) (1857-1919) - Saksa neuroloog.

Analgeesia kaasasündinud (kaasasündinud tundetud valu)

Kaasasündinud / (autosoomne retsessiivne pärilikkus) tundetud valu Higitus kombinatsioonis on harvaesinev haigus, mis toob kaasa mitu vigastuste ja haiguste termoregulatsiooni. Haigus avaldub esimesel eluaastal. On olnud mitu armid kehal, näo, suu deformatsioon, hävitamine keeleotsaga. Sarvkestarefleksi vähenenud. Maitse, temperatuur, puutetundlikud ja propriotseptiivsetele tundlikkus salvestatud. Intelligentsus ei ole katki. Võib lisada vähenemist plasma katehhoolamiinide kontsentratsiooni ja vegetatiivse häired.

Mõningatel juhtudel sedatsiooni või üldnarkoosi. Seal on väärastunud reaktsioon ravimitele. Vaja kontrollida kehatemperatuuri. Juuresolekul Higitus kasutamine antikolinergilisi ravimeid ei ole soovitav.

Analbuminemiya (hüpoalbumineemia)

Albumiin sünteesitakse maksas. Keskmine sisu - 3,5-5,5 g / dl. Vähendades albumiini tase plasmas on alla 2,5 g / dl on kasvanud tundlikkust valku siduv ravimid nagu tiopentaaliga kurare derivaat, bupivakaiinil.

Analfalipoproteinemiya

Vaata. Tanju haigus.

Ludwig stenokardia (rinnaangiin Nekrootiliste)

VF Ludwig (Ludwig W. EN) (1790-1865) - Saksa kirurg. Roisknemist Nekrootiliste mädanik korrusel suus. Ta märkis, kiire nakkuse levikut keele alla ja submandibular piirkonna ümber keeleluu luu VDP. Tavaliselt on esialgu tihe infiltratsioon submandibular alatalitlus ja seejärel arendada submandibular ala ja ees kaela turse ( "pulli kaela"), palavik, teetanus, kasvades keeles, neelamine häire, obstruktsioon var. See võtab antibiootikume, kirurgia drenaaž.

Et säilitada avatuna VAR sooritada nasotrahheaalse intubatsiooni või tracheostomy krikotireoidotomiyu. Tehnilised raskused võivad tekkida trahhea intubatsioon. See on soovitatav läbi viia intubatsiooni teadvuse (näiteks kasutades fiberscope) või taustale anesteesia lihaslõõgastid kui võimalik Püüdes raskusi säilitades hingamisteede avatusele.

stenokardia nekrootiliste

Vaata. Ludwig stenokardia.

angiohemophilia

Vt. Willebrandi haigus.

angiokeratoma hajusa

Vaata. Fabry haigus.

angiomatosis tserebroretinalny

Vaata. Hippel-Lindau sündroom.

angiomatosis entsefalotrigeminalny

Vaata. Sturge-Weber sündroom.

angioödeem

Harvaesinev pärilik haigus edastatud autosoomne dominantne viisil. See põhineb sisaldus on madal funktsionaalne puudulikkus või inhibiitor C \ esteraasi, mis põhjustab komplemendi aktivatsiooni ja vabanemist vasoaktiivsetele aineid. Viimased suureneb veresoonte läbilaskvust ja viia turse. See avaldub episoodiline valulik turse, naha näo ja jäsemete ja slizityh hingamisteede, seedetrakti ja genitaale. Krambid kestavad tavaliselt 2-3 päeva. Kõige raskem on ilmingud kõriturse, äge kõhuvalu sümptomeid. Angioödeem võib tekkida spontaanselt või vallandada trauma (hambaravi protseduurid).

Ettevalmistused kavandatud tegevust läbi saame danasool (ravim pärsib vabanemist ajuripatsi gonadotropiinidele) 10 päeva jooksul. Ehk nimetamine 2-4 ühikut värskelt külmutatud plasma 1-4 päeva enne operatsiooni. Ravi ägeda haigushoo ja peatati vereülekande FFP 40 minutiga. Kui takistus VDP tehtud hingetoru intubatsiooni. Antihistamiinikumid, kortikosteroidid ja adrenaliini on ebaefektiivsed. Anesteesia nõuab profülaktilise manustamise danasooli boonuspunktide arvatud VAR vigastusi manustamisel orofarüngeaalset hingamisteede ja intubatsiooni. Piirangud kasutamisel ettevalmistusi üldistele või regionaalsetele narkoosi ei selgunud.

Andersen tõbi

Dorothy Andersen (Andersen D. NG) (1901-1964) - Ameerika patoloog.

Glükogeeni ladustamise haigus (kogunemine glükogeeni kudedes) IV tüübist. Autosomaalne-retsessiivne pärilikkus. Selle aluseks on ebaõnnestumise hargnevate ensüümi viib kogunemine ebanormaalne glükogeeni struktuuri pikkade ahelate maksa-, neeru-, lihase- ja teistes kudedes. Seal progressiivne areng maksatsirroos maksapuudulikkus. Vastab gipoprotrombinemii verejooks.

Ehk arengut hüpoglükeemia anesteesia ajal. See eeldab dünaamilisi kontrolli veresuhkru tase. Surm tavaliselt enne 3-aastaseks saamiseni.


aplastiline aneemia

Aplastilist seotud aneemia puudulik funktsioon luuüdis. Tavaliselt avaldub pantsütopeenia. Kõige levinumad põhjused on vähivastased mõju keemiaravi kiiritus, sealhulgas kiiritusraviga, viirusinfektsioonid ja immuunsüsteemi häired. Mõningatel juhtudel kasutatakse raviks tehtud luuüdi siirdamist. Sordid see haigus on sündroom Blekfana Diamond ja Fancon'i. Vaata. Blekfana-Diamond sündroom ja Fancon'i aneemia.

Kui anesteesia patsientidel aplastiline aneemia on vaja teostada korrektsiooni parameetrid punaseid vereliblesid. See saavutatakse vereülekande punaseid vereliblesid. On vaja uurida hagi naerugaasi luuüdi. Ra02 hoitakse 100 mm Hg.

Fancon'i aplastiline aneemia

Vaata. Fancon'i aneemia.

Autoimmuunne hemolüütiline aneemia

Immunoloogilised kahju on põhjus erütrotsüütide membraanid tulemusena ülitundlikkust teatud ravimite (levodopa, alfa-metüüldopaks, penitsilliin), samuti haigused (kollageeni haigus, kasvajad, nakkused). Klassikaline näide sellest on patoloogia vastsündinu hemolüütiline aneemia põhjuseks Rh-konflikt. Patsiendid võivad saada steroidid.

Enne operatsiooni nõuda aneemia. Seal on raskusi taastamist spontaanne hingamine pärast ventilaator.

Hemolüütiline aneemia mishenevidno raku

Vaata. Talasseemia.

Aneemia kaasasündinud hüpoplastilise

Vaata. Blekfana-Diamond sündroom

Meniskotsitarnaya aneemia (kehvveresus meniskokletochnaya)

Vaata. Sirprakuline aneemia.

Sirprakuline aneemia (drepanotsioz, meniskotsitoz sirprakuline sündroom, aneemia meniskokletochnaya, aneemia meniskotsitarnaya)

Aneemia iseloomustab võttes poolkuukujulised või sirp erütrotsüütide arvu perifeerses veres ja liigne hemolüüs aktiivne vereloomet. Haigus avaldub homosügootsuse ebanormaalne HbS. Kuni 85% või rohkem (70-98%) on sirprakuline Hb (LEU) ja loote hemoglobiin. Haigus on levinud inimesi mustad. Deoksüdeerimise hemoglobiini viib deformatsioon erütrotsüütide ja nad võtavad kuju poolkuu. On märkimisväärne erütrotsüütide agregatsiooni suurendades vere staasi ja areng viskoossus. Vähendatud hapnikusisaldust (Horn <40-50 mm Hg) tulemusena tekib ja sademete hemoglobiini kristallid, mis hävitavad seina erütrotsüütide, põhjustades hemolüüs. Rikkumine mikrotsirkulatsiooni kudedes, kus on piisavalt süsteemne hapnikuga ka provotseerida kantud kahju. Moodustamine sirprakud on enam väljendunud veenivere (holelitiaz. Microinfarction on säsi neerud kaasa hematuuria, snizhdeniyu keskendudes võime neerude ja neerupuudulikkus. Sagedased vereülekannete suurendada nakatumise oht viirushepatiit. Vihma hemosiderosis - raua ladestumist siseorganeid. Vastsündinud tavaliselt tähistatud põrna, kuid enamik lapsi 6-aastased arendab aspleenia, mis vähendab antikehade moodustumist, suurenenud risk nakkushaiguste oslozheny. täiskasvanutel on insuldi riski. areng mitmeelundipuudulikkus tagajärjel väheneb eluiga keskmiselt 30 aastat. kriis haigus on sageli tingitud trauma või infektsioon.

In preoperatsioonilisi perioodil vaja leevendust aktiivne infektsioon, vedeliku ja vereülekannet, et saavutada hemoglobiini tase 50% ja HT ~ 35% (vastavalt teistele soovitusi Hb> 8 g ​​/ dl). Raviks kriisid, verevahetus. Ennetamiseks vereülekande lehe naatriumvesinikkarbonaadi ja madala molekulmassiga dekstraanid.

Operatsiooni ajal ja narkoosi on vaja kõrvaldada atsidoos (hüpoventilatsiooniga), vältida vereringe seiskumine (positsiooniline kokkusurumine tourniquets, hüpovoleemia, hüpotensioon), et säilitada normaalset kehatemperatuuri (hüpotermia viib vasokonstriktsiooni ja soodustab vere staasi) ja optimaalne hapnikuga koos mõõduka hingeldamine.

Kui kasutate piirkondliku anesteesiameetoditest on soovitav hapnikravi. Konkreetsed soovitused valik ravimeid narkoosi, ei, aga kui suktsinüülkoliiniga tuleb meeles pidada, et neil patsientidel võib olla madal plasma pseudocholinesterase.

Kõrgeim suremus täheldatud pärast operatsiooni. Operatsioonijärgsel perioodil vajavad täiendavat hapnikuvaru, säilitades normovolaemia, normaalne kehatemperatuur ja teha piisav anesteesia. Näidustused vereülekande reserveeritud. Nad on eelistatult läbi ainult alla 5 g Hb / dl.

Kõrvalekalded serva-lülisamba segmenteerimine

Vaata. Spondilokostalnaya düsplaasia.

Atriventrikulyarnoy juhtivus anomaalia

Vaata. Wolff-Parkinsoni-White'i sündroom.

anoreksia neuropsühiaatrilised

Psüühikahäire, mis avaldub ülemäärane füüsiline aktiivsus ja vastumeelsus toidu. Tavaliselt esineb naistel, põhjustades kehakaalu langus, amenorröa. Seal on ortostaatiline hüpotensioon ja bradükardia, vegetatiivse häired, rasvmaks, leukopeenia. See võib kaasas olla hüpotermia, hüpokaleemia, aneemia. Lisaks lihasnõrkus ja võimalik südamepuudulikkus.

Kui anesteesia tuleks kaaluda elektrolüütide häired, bradükardia ja hüpotermia, elastsuse vähenemist kopsudesse. Kasutamine halotaanita võib provotseerida vatsakeste arütmia.

Apert, Crouzon [APER-Crouzon] sündroomi (akrotsefalosindaktiliya II tüüpi)

Vaata. Akrotsefalosindaktilii.

Crouzon L. (Crouzon L. EO) (1874-1938) - prantsuse arst.

Apert sündroom (akrotsefalosindaktiliya tüüp I)

APER (Eugene Apert) (1868-1940) - prantsuse lastearst. Autosoomne dominantne pärandist. Seda iseloomustab muutusi kolju - luuliidusest koronaalsete õmblusniitide kombinatsioonis sfenoetmoidalnomaksilyarnoy hüpoplaasia (craniosynostosis]>, hüpertelorism, näo muutusi ja syndactyly sõrmede ja varvaste seal on suurenenud koljusisese rõhu ja muud sünnidefekte, näiteks VSD ..

Kui anesteesia ajal parandatakse näo-lõualuu kirurgia on vajalik kvalifitseeritud anesteesia meeskond. Võimalik raske intubatsiooni tõttu micrognathia. Pikaajalise töötamise väikese läbimõõduga endotrahheaaltorud vaja hingamine gaasi niisutamiseks. Alternatiiviks on kehtestamist tracheostomy 3 päeva enne operatsiooni. Kirurgiline sekkumine on tavaliselt pikk ja võib kaasneda raske verekaotus. See soovis head veenikateeter ja piisavalt intravenoosselt vedelikke. Doi vähendada veritsust pea lõpuks tõstetakse 15-20 "kasutatud kontrollitavate hüpotensiooni vältimiseks ajuturse kohaldatakse hüperventilatsioon (30-35mm rSOg Hg), diureetikumid, infusioonikiiruseks 4 ml / (kg - h). Alaline äravoolu CSF on tavaliselt anesteesia. dilämmastikoksiidi teha kombinatsioonis opioidanalgeetikumidele hoolikalt jälgida elulisi funktsioone ajal ja pärast operatsiooni IF 1: .. 160 LLC.

punaste vereliblede aplaasia kaasasündinud

Vaata. Blekfana-Diamond sündroom.

Sleepy Uneapnoe sündroom

Sündroom, mis peetakse peamine tunnus esinemise apneas une ajal sagedusega üle 10 episoodi tunnis ja kestva üle 10 sekundi iga, millele on lisatud hingamispuudulikkus ning rikutakse teiste organismi funktsioonidele väljendunud päevane unisus. Alates patofüsioloogilist seisukohast uneapnoe sündroom (SAS) on jagatud kolme vormid: tsentraalne uneapnoe, mida iseloomustab see, et puuduvad KNS impulsi sissehingatava lihased; Obstruktiivne uneapnoe, mida iseloomustab see, et puuduvad õhuvool hingamisteedes, vaatamata vähenemine sissehingatava lihaste tõttu hingamisteede obstruktsiooni ninas või nina ja kurgu; Mixed uneapnoe iseloomustab vähene õhuvoolus kombinatsioon kahest mehhanismid - kesk- ja obstruktiivse. Toime Hüpoksiaperioodi hüperkapniat ja atsidoosi tulenevad SAA episood, määrab arengu hemodünaamiliste toimete see sündroom - öise äkksurm, hüpertensiooni esinemisel, niinimetatud "kopsuarteri" müokardiinfarkti või insulti, samuti on tõsiste politsetemii, nefrootiline sündroom, mälu langus ja jälitusteabe süstemaatiline episoode koljusisese rõhu tõus, vahendab SSA.

Riskifaktorid arengut SSA peetakse eriti rasvumine, deformatsioonid ja haigused nina, kurgu ja suu, kesknärvisüsteemi haiguste ja toksilisi toimeid neurotroopse (alkoholimürgistuse kuritarvitamine rahustid ja uinutid), lihasnõrkus tahes päritolu ja endokriinsed häired (hüpotüreoidism, akromegaalia). Täiskasvanud patsientide - M: F - 10: 1. Nosoloogilised kujul SSA: öise norskamise ilma uneapnoe episoode, Pickwick sündroom (cm.), Äkiline imiku apnoe, tsentraalne hüpoventilatsiooniga ja rütmihäired, needus Ondine sündroom (vt.).

Tegurid, mis suurendavad SSA - üldanesteesia. Paljudel juhtudel on pikaajaline uneapnoe pärast narkoosi ei ole märk üldanesteetikumidest ja lihaslõõgastid üledoosi ja tüüpiline PAS. Seetõttu peab olema ettevaatlik anestesioloog ja kohustuslik õhutust tuleb tugevdada patsientide riskifaktorid CG4 kokku või tõestatud, sellise kannatusi. Seega on soovitav kaasata patsiendid premedikatsioonita või hetkel väga kasu klinidin (klonidiin), vähendab mõju PAS central mehhanismid. Pärast operatsiooni vältida narkootilised analgeetikumid, eelistades mittenarkootilise agendid rahustid (ketoprofeeni, ketorolaki, Xefo) või pikaajalise piirkondliku blokaadi sekkumine tsooni.

Arachnodactyly kaasasündinud kontraktuurideni (Beals [Beals] sündroom)

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Avaldub arachnodactyly, kontraktuurid väikeste liigeste käte ja muud liigesed. Võimalik küfoskolioosi või lehter rinna keeled. On anomaaliaid silma ja CCC.

Kui anesteesia peaks arvestama määral hingamisteede ja südame-veresoonkonna haigused.

Armadillo [Armadillo] haiguse

Spontaanne miokiniya (vähendades) käte ja jalgade puudumisest refleksid, mida on võimalik kõrvaldada, lihaslõõgastid ja fenütoiin, kuid mitte magada või piirkondliku blokaadi.

Arnold Chiari (Hiari) vice

G. Chiari (Chiari NG) (1851-1916) - Austria patoloog.

Song väikeaju ja ajutüve kaudu foramen magnum koos peavalu, vesipea, veeväljasurve kraniaalnärve, ajutüve rotatsioon, suurenenud koljusisese rõhu ja märke syringomyelia - 50% juhtudest. See juhtub tihti meningomyelocoele. Enamik seljaaju songa saab tekitada raskusi intubatsiooni, mis mõnel juhul läbi küljel.

Kui anesteesia on vaja arvestada võimalusega koljusisese rõhu tõus.

Arskoga-Scott sündroom (Fazio-digito-suguelundite düsplaasia)

Arskog D. (Aarskogi D.) (1929-) - Norra lastearst. Scott

(Scott) - Ameerika endokrinoloog.

Arvatavasti autosoomne dominantne või X-liiteline retsessiivne pärilikkust. Märkimisväärne kasvu pidurdumist, hüpertelorism, lai nina sild, silmalaugude, kõõrsilmsuse, hüpoplastilise ülalõualuu, anomaalia sõrmed, kubemesong.

Võimalik raske intubatsiooni, sest liikumatuse lülisamba kaelaosa. M: F - 1: 0.

reumatoidartriit

Süsteemne sidekoe haigus, tekib tavaliselt pärast 30. eluaastat. Naised leiti kolm korda sagedamini kui meestel. Võib-olla äge. Sageli jookseb peredele. Avaldub sümmeetriline artropaatiaga, sealhulgas interfalangeaalliigeste võita pyastnofalangovyh, randme, põlve ja pahkluu liigeseid. Suurim oht ​​on lüüasaamist lülisamba kaelaosa. Parandada liikuvuse atlantoaxial jõega erosiooni hamba teise kaelalüli võib põhjustada ebastabiilsust positsiooni kaela ja kokkusurumine seljaaju kaelaosa. Subluxation atlantoaxial liigesed võivad tekkida siis, kui painutamine kaela. Hingetoru intubatsiooni nõuab erilist hoolt. 25% -l juhtudest mõjutasid lülisamba kaelaosa, kuid ainult 7% kliiniliselt väljendunud. Ehk lüüasaamist kõri sidemete arendamisega kähedus ja hingamisteede obstruktsiooni. Lüüasaamist alalõualiigese piirid suu avamist. See avaldub hajus infiltratsiooni ja fibroosi elemente või kiuline sõlmed kopsudes, pleuraefusioon. Vastab Reumatoidartriit pneumokonioos (Caplan sündroom). Veres täheldatud normokroomne normotsütaarne aneemia ja aneemia tõttu kroonilist verekaotus (antiprostenoidy). Felty sündroom tekib hüpersplenismi ja leukopeenia. Sageli täheldatakse asümptomaatiline perikardiit ja südame tamponaadi tekib ootamatult. Täheldatud erinevate vaskuliit: Reynolds sündroom, südameinfarkt küünemaatriksis, lüüasaamist laevad pea, südame ja kinnistilümfisõlmedest süsteeme. Võimalik perifeerse närvisüsteemi häired, ulatuslik purustamine mootori närve ja karpaalkanali sündroom. Seal neeru- amüloidoosis, mõnikord viib neerupuudulikkuse, põletik kõvakesta ja uveiit.

Kui anesteesia on vaja arvestada süsteemse ilmingud reumatoidartriit. Ettevaatust identifitseerida olemasolevad patoloogiate preoperatsioonilisi jooksul. Tehes intubatsiooni on soovitatav kasutada kaitsva kaelatuge. Neid saab kasutada piirkondliku anesteesiameetoditest. Ravimid, mida kasutatakse raviks põhjustada kõrvaltoimeid, mida tuleb käsitleda. Kui kasutate kortikosteroide võimalik hüpertensioon, osteoporoos, vedelikupeetus, infektsioonid; aspiriin - maohaavandid, maksafunktsiooni, suurenenud veritsus; Indomethacin - hüpertensioon, hüperglükeemia, leukopeenia; kullasoolasid - aplastiline aneemia, dermatiit, nefriit; malaariaravimite - müopaatia, retinopaatia; penitsillamiin - glomerulonefriit, aplastiline aneemia, müasteenia; azatioprima - leukopeenia, kolestaas; tsüklofosfamiid - leukopeenia, hemorraagilise tsüstid.

artriit uraatide

Vaata. Podagra.

Arthrogryposis (amioplaziya kaasasündinud, kaasasündinud artromiodisplaziya)

Võimalik autosoom dominatny ja autosoomne retsessiivne tüüpi pärandist. Kaasasündinud defekt jäsemete, mida iseloomustab mitme kontraktuurid rikkudes paindumine ja laiendamine funktsioone. Skolioos ja müopaatia. In 10% patsientidest kombineeritud kaasasündinud südamerikkega. On mitmeid vorme arthrogryposis, lisaks sellele on osa muust sündroomid. M: F - 1: 1.

On raskustega veenikateeter ja säilitada hingamisteede avatusele tõttu micrognathia ja piiratud liikuvuse atlanto ühine. Seal Ülitundlikkus tiopentaaliga.

Artromiodisplaziya sünnipärane

Vaata. Arthrogryposis.

Artrooftalmopatiya progressiivne pärilik

Stickler (G. Stickler) (Stickler G. V.) (1860-1960) - ameerika arst.

Pärandus eest autosoomne dominantne progressiivne müoopia koos epiphyseal vead selgroolülid ja pikad luud. Võimalik võrkkesta irdumine, kesk- glaukoom, valu ja liigeste jäikus, kurtus, hüpotensioon. Roto-lõualuu anomaaliate hulka microgeny, suulaelõhe (rasketel juhtudel anomalad Pierre Robin), hüpoplaasia midface, exophthalmos, epikant, lühike nina. Iseloomulik marfanoidny keretüüpi - asteenilised näitaja, lehterjas deformatsioon rinnak, kyphosis, skolioos. Peaaegu pooltel juhtudel näitas mitraalprolaps.

Tegemist võib olla probleeme intubatsiooni. Valides anesteesiameetodi on vaja välja selgitada ja arvestada kaasuvaid haigusi.

asbestoosi

Kopsu- seotud patoloogiat sissehingamise asbestitolmust. Avaldub kopsu fibroos ja NAM. Patsiendid võivad saada hormoonid. Ehk kombinatsiooni tuberkuloos.

Kui anesteesia peaks arvestama süsteemset ja kopsuhaigused.

Asplenichesky sündroom

Vaata. Ivemarka sündroom.

bronhiaalastma

Haigust iseloomustab erinevaid vilistav hingamine, hingeldus või köha seostatud levinud hingamisteede ahenemine, mis võib aja jooksul muutuda omal või töötlemise tulemusel. Rünnak võib provotsirovattsya antibiootikumid, joodi sisaldavate ravimite, kontrastide lihaslõdvestajad tiopentaal ja teised. Sarnane reaktsioon on võimalik tänu histamiini interaktsoonis antigeeni ja antikeha, või võib olla mitte-allergiline milline, kasutades näiteks prostaglandiinide ajal abort, mitte-kardioselektiivne p-blokaatorid jne d. Lisaks hädaolukorras sekkumise, tuleb patsiente kasutada ilma ägenemine, sest suure tõenäosusega operatsioonijärgne kopsukomplikatsioonid. Et vähendada turse ja bronhide spasm lehe bronhodilataatorite füsioteraapiat meetmed ja antibiootikumide juuresolekul infektsioon, steroidid.

Sedatiivne eelravimita soovitav lisada antihistamiinikumid. Patsientidel, kes saavad hormooni rohkem kui 1,5 mg / kg, vajavad täiendavat hormonaalsed kate. Eelistatakse piirkondliku anesteesiameetoditest. Halogeenitud inhalatsioonianesteetikum on bronhilõõgastiteks ja hästi talutav. Operatsiooni käigus saab seda kasutada inhaleeritava salbutamooli. Ägenemist bronhospasm võimalik lehe tiopentaaliga kiire sissehingamise induktsiooni intubatsiooni mittetäieliku lõõgastus või pinda anesteesia stimulatsioon ülemiste hingamisteede maomahla, veri, lima ja m. P. Äge bronhospasm pärast intubatsiooni dokkimise aminofülliiniga (5 mg / kg aeglane) või salbutamool 200 ig veeni. Kõik? Blokaatorid välistatud.

Ataksia on pärilik seljaaju

Vaata. Fridrayha ataksia.

Ataksia telangiektaasiat (Louis-Bar sündroom)

Louis-Bar D. (Louis-Vah D.) - prantsuse arst.

Perekond, mis avaldub lapsepõlves autosoomne retsessiivne pärilik haigus. Seda iseloomustab progresseeruv tserebellaarataksia, telangiectasias (eriti sidekesta näonaha ja kaela), korduv hingamisteede nakkused tekkega sinusiit, kopsupõletik, bronhoektaasia, immuunpuudulikkusega (IgA ja IgE). Seal on kõõrsilmsuse ja nüstagm. On lag kasvu, täpid või laigud depigmentatsioonist, skleroderma, lihaste hüpotoonia, hüporefleksia. Suurenenud risk pahaloomuliste kasvajate retikuloendoteliaalsüsteemi.

Esinemine müopaatia vajab hoolikat kasutamist lihaslõõgastid.

athymia

Vaata. Agenees harknääre ja ületalitlust.

Atresia või ainsa kaksteistsõrmiksool

See näitab märke kõrge sooleobstruktsioonist: oksendamine, sageli segunemisest sappi. Kui stenoos näinud korduva ägeda või kroonilise sooleobstruktsioonist. Märkida, perekonnas on esinenud haiguse. On tõsiseid rikkumisi vee-elektrolüütide tasakaalu, mis nõuavad kiiret parandamist.

Suurenenud aspiratsiooni oht. Valides tooteid anesteesia, hüpovoleemia tuleks kaaluda.

Atresia või ainsa koolon

Arvatavasti X-liiteline retsessiivne pärilikkust. Tundub pärast sündi märke väikese läbilaskvusega Soole: pingetunne kõhus ja kõhukinnisus, oksendamine sapi hiljem. Seal on kilejas, tyazheobraznaya ja pime jämesoole defekte. See tekib kombinatsiooniga kõhupiirkonda defekte, päraku, pärasoole, põie- exstrophy.

See nõuab parandus vedeliku ja elektrolüütide häired ja CBS. IF 1: 1500-1: 20 OOO.

Atresia või ainsa peensoolde

Arvatavasti autosoomne retsessiivne muster pärandist. Ilmneb pärast sündi suurenemine kõhu-, oksendamine, kõhukinnisus.

Tavaliselt kaasnevad rasked rikkumised taastuvenergia tasakaalu ja CBS kõige korregirovat preoperatively. Uimastite valik Narkoosi määrab rikkumisi. M: F - 1: 1.

söögitoru atreesia

Defekt loote arengut. Diagnostsiruetsya kohe pärast sündi süljeeritus, toidu tagasivool, halvenenud neelamine ja hingamine. Arendada aspiratsioonipneumooniat. On erinevaid vorme vice: 1) atreesia ilma trahheoösofageaalne fistul (TPF); 2) atreesia koos TPF koos proksimaalse segment söögitoru ja hingetoru; 3) TPF atreesia distaalse segment söögitoru ja hingetoru; 4) atresia koos TPF mõlema otsa vahel söögitoru ja hingetoru. Täheldatud tahhüpnoe, tsüanoos, hingeldus, kollaps. Sageli koos muude arenguanomaaliad: südameriketega, seedetrakt, urogenitaalsüsteemi, skelett, kesknärvisüsteemi ja näo lõhki. KUI 0,3: 1000; M: F - 1: 1.

choanal atreesia

Takistamine nina. Aastal kahepoolse atreesia äge obstruktiivne NAM saab kõrvaldada abiga suulise hingamisteede. Ajal kirurgiline korrigeerimine võimalik compression ETT gag Boyle-Davis. Kehtestamisel nina lahased ekstubatsiooni toimub alles pärast lapse ärkamist.

Atroofia perifeerne lihaste

Vaata. Welander'i lihasatroofia.

Atroofia seljalihaste (Verdniga-Hoffmann haigus, Kugelberg-Welander'i haigus, atroofia lihaste väikelastele, atroofia seljalihaste infantiilne kujul, atroofia seljalihaste pere)

Varasemast on autosoomne retsessiivne viisil. On mitmeid vorme haigus.

Infantiilne vormi (Verdniga-Hoffmanni tõbi)

Werdnig G., (1862-?) - Austria neuroloog. Hoffman J.,

(1857-1919) - Saksa neuroloog.

Diagnoositud emakas on vähenenud loote liikuvust. Varsti pärast sündi tähistatakse lihashüpotoonia, vähendatakse refleksid. See edastatakse autosoom retsessiivne viisil. Haigus on põhjustatud kahjustused eessarve seljaaju motoorsete neuronite, avaldub esimesel eluaastal. Mõjutab kõiki skeletilihaste. Iseloomulik poos lapik konn (reserveeritud puusad ja põlved kõverdatud), lihaste atroofia, fastsikulaarsete tõmblemine, eriti lihastes keeles. Võibolla välimus paradoksaalne hingamise tõttu vigastus roietevahelised lihased ja diafragma. Aktiivne liikumine on väga piiratud. Enamik lapsi sureb esimese 2-3 aastat hingamishäired ja kopsude infektsioonid. Kõrge aspiratsiooni oht tüsistusi. Hingamispuudulikkus saab parandada pärast taotluse lihaslõõgastid ja opioidid.

Enamasti see nõuab anesteesia et teostada biopsia. Selleks on piisavalt pinna halotaananesteesiat. On vaja jälgida piisavale hapnikuga ja ventilatsioon. Ehk kasutamise kohalik tuimestus.

Alaealiste vormi (Kugelberg-Welander'i haigus, Kugelberg-Welander'i lihasatroofia, lihaste atroofia, progressiivne).

E Kugelberg (Kugelberg E.) - Rootsi neuroloog XX sajandil.

Welander'i (Welander'i L.) (1909?) - Rootsi arst.

See avaldub vanuse 2-18 aastat. Seda iseloomustab aeglane kasv ja sümmeetriline proksimaalne lihaste atroofia ja kiuliste fastsikulaarsete tõmblemine, hilinenud motoorne areng, vähene refleksid, mõnikord hüpertroofia tuharad ja vasika lihased. Võimalik, sekundaarne seljaaju deformatsioon. Raske haigus esineb poistel.

Tuleks olla ettevaatlik kasutamine lihaslõõgastid võib nõuda väga väikestes annustes.

ahalaasia

Sündroomi iseloomustab vähene motoorikat, suurenenud tone söögitoru alumise sulgurlihase ja söögitoru avanenud. Suurenenud risk tagasivool ja püüdlus maosisu.

Akondroplaasia (chondrodystrophy)

Autosoomne dominantne pärandist. Ta märkis, madal majanduskasv ja lühendamine tingitud jäsemete proksimaalse. Iseloomustavad spetsiifilised näojoonte, suur silmapaistev laup, lühike ülemine lõualuu ja väljaulatuvad alalõualuu, lame nina, suured keelega. Seal on märgitud küfoskolioosi ja nimmepiirkonna lordosis. Vihma stenoos foramen magnum arendamisega vesipea lapseeas.

Tegemist võib olla raskusi hoides mask ja hoida hingamisteed. Raske intubatsiooni tõttu napib lülisamba kaelaosa ja kolju aluse muutudes. Kell laryngoscopy ei tohiks pererazgibat lülisamba kaelaosa. Probleemid ventilatsioon anesteesia tõttu piiravad muutusi rinnas. Reaktsioonid narkootikume anesteesia ja lihaste lõõgastumise tavaliselt. Anesteesia extradural plokk saab läbi keisrilõike. KUI 00-1 01:26 100 LLC.

Neerude tubulaaratsidoos

Varasemast on autosoomne dominantne viisil. Rikkumised CBS seotud kaotus epiteeli neerutuubulitesse võime transportida H + ioonid läbi membraani ja reabsorb vesinikkarbonaadid. Ilmub maha füüsilist arengut, polüuuria, polüdipsiast, gipoizostenuriey, aluseline uriini, metaboolne atsidoos ja märkimisväärseid puudusi vesinikkarbonaadi sisaldus veres, hüpokaleemia, hüpokaltseemia, hyperchloremia, nefrokaltsinoos, nefrolitiaas.

Arendab interstitsiaalne nefriit, kuseteede infektsioon. On 2 liiki patoloogiat. Ma Tüüp I (klassikaline) - distaalne neerutuubuluste atsidoos. See avaldub kooliiga (sagedamini tüdrukud) osteoporoos, osteopaatia, inetus põlve valu jäsemetes. Ehk arengut krooniline neerupuudulikkus. II tüüpi - neeru proksimaalse tubulaaratsidoos iseloomustab vähenemist neerutorukestes vesinikkarbonaadi, hyperchloremia normaalsetel väärtus ja konserveeritud glomerulaarfiltratsiooni funktsiooni distaalse torukesed. At vanus 1 kuni 18 kuud ilmuvad oksendamine, janu, letargia, temperatuur tõuseb. Üks põhjusi neerutuubuluste atsidoos võib olla Fancon'i sündroom (vt. Fancon'i aneemia). Ilm soodsad.

Valmistudes ja narkoosi on vaja võtta arvesse raskust atsidoos ja jätkata korrigeerimine ainevahetushäired.

« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

А

 1. Heitkoguste arvutamine remondi ajal kummitoodete
  Ravis paiksed kahjustused (karestatud) Kummitooted tolmu vabaneb. Ettevalmistamisel liimi, liimimine ja kuivatamine seista bensiiniaurud. süsinikmonooksiidi vabaneb tahkumisel. Et arvutada heitkoguste peate olema järgmised sisendid: - konkreetse saasteaine heitkoguste remont kummitoodete
 2. Mürgistus süsinikmonooksiidi
  Kliinik. Süsinikmonooksiid (CO) - Gaas on lõhnatu ja värvi. Valmistustingimusi süsiniku oksiid (süsinikmonooksiid) toodetakse erinevaid tehnostruktuure loogiline protsesse, mis on seotud mittetäieliku põlemise sisaldavate ainete süsinikku. Poison-mine võimaliku tootmise: kateldes, kõrgahjudes, martäänahjus, valu ja muud kauplused keemiatööstuses puhul oxide
 3. Metalli sepistamine - pressimine, stantsimine tootmise ja termilise töötlemise metall
  Peamised protsessid kuumtöötlemisel andmed on: küte, karastamine, pinna-jäigastumine, karastamine, nitriding, carburizing gaasi, poleerimist. Õhus keskkonna eristada: heljum, raud (II, III) oksiidi, süsinikmonooksiidi, benso (a) püreen, vääveldioksiidi, lämmastik (II) oksiidi, lämmastikdioksiidi, metaan, vesinikkloriid (vesinikkloriidhape), naatriumkloriid, kaaliumkloriid, baarium ja
 4. Heitkoguste arvutamine ajal sepistatud tööd
  Peamised tehnoloogilised seadmed on sepistatud krundid. - Tugevdada ahjud, küte ahjud (küte osad ja tükid sepistamine ja kuumtöötlemist); - Haamrid eri liiki (metalli sepistamine); - Õlivanni (karastamine ja noolutamine). Kuumutamisel toorikud ja osad sepistamine ahjud ja küte ahjud tahke, vedela ja gaasilise kütuse tekkida
 5. Valukojas.
  Sulamistemperatuuri metallide ja kallab on tehtud kasutades Šahtahjude elektriline, Induktsioonahjude ja valu masinad erinevaid rakendusi, mis eraldatakse atmosfääri metallioksiidid, süsinik, lämmastik, väävel, õli, leeliste paari atsetoon, alkohole. Koostamisel moldable segud ja tuum eraldatud atmosfääri, anorgaanilise tolmu sisaldavate ränioksiidist, dimetüülformamiid,
 6. Põletamine seotud gaasi.
  1. arvutused saasteainete heitkoguste rakette [43] Sõltuvalt koostisest on seotud nafta gaas (APG) peab arvestama füüsikalis-keemilised omadused süsivesinike C6 +, kui nad viibivad suurtes kogustes, mistõttu on oluline mõju väärtus arvutatakse parameetrid (mahu teoreetiliselt vajalik kogus
 7. Tootmine osade pulbermetallurgia
  Valmistamisel komponendid, mis põhinevad raua ja vase pulbrid atmosfääri eristada: diZhelezo vääveltrioksiid, vaskoksiid, tsink oktadekanoaati, etanooli, benseeni, süsinikmonooksiidi, tetrakloroetüleeni. Heitkoguste arvutamisel tuleks läbi viia vastavalt valemile (5). Eriheide kahjulike ainete atmosfääri põhitüüpi osad tootmisseadmete pulbermetallurgia meetodil näidatud
 8. Sanitaartehnika nõuded tootmiseks vahuveinid
  Hooldamisel korratavad konteinerid (vaadid, paagid) on oht, süsihappegaasi mürgitust, nii sanitaar- nõuded on samad, mis säilitamine fermenteerimise vaadid. Sanitaartehnika nõuded sellistes valdkondades toimel käärimine madala töötemperatuur õhus (jahutus mikrokliima), samuti lõikehaavu klaaspudelite juures pausi, täites oma tegevuse
 9. söömine bakterid
  Tüübid toidu bakterite määrab iseloomu omastavad süsinik, lämmastik. By omastavad süsinik bakterid jagunevad 2 liiki: autotroofid või Litotroof - bakterid, mis kasutavad CO2 Süsinikuallikana air. Heterotroofid või Organotroof - bakterid, mis nõuavad nende toitumine orgaanilise süsiniku (süsivesikuid, rasvhappeid). By the võime absorbeerida lämmastiku
 10. Välisest allikast lab
  Struktuur taime kogu labori koosneb järgmistest laborid: keemilised, keemiatehnika, metalli-, ja pool paigaldus, remont mõõtevahendeid ja san. Töötades keemialabori põhiained ajal vabaneb analüüsid on acid - väävelhape, lämmastikhape, vesinikkloriid (vesinikkloriidhape). Keemia-tehnoloogia labori hõlmab grupi
 11. Füsioloogia mikroorganismide
  1) Vesi - on peamine mass rakke. Summa 75-85%. Kõikidel oluline vesilahustuvad orgaaniliste ja mineraalainete ja mikroobirakkudest lekkida põhi biokeemiliste protsesside hüdrolüüsi valgud, süsivesikud jne). 2) Valk - väga keeruline molekulaarne aine, mis koosneb süsinikust, vesinikust, lämmastikust, mõned - väävel ja fosfor. Valgud koosnevad aminohapetest.
 12. Muud põhjused
  Muud põhjuslikud tegurid arütmia hõlmavad mitmeid haigusi, sealhulgas sidekoehaigused, sarkoidoos, tasakaalust elektrolüütide ja vingugaasi, mida me ei ole isiklikult uurida. Arenevad vatsakeste rütmihäired ei ole mingit eripära; Sellistel juhtudel on arutatud üksikasjalikult ühes hinnangut [15]. Kasvaja põhjusena südame
 13. . Arvutamise metoodika heitkoguste põlemist ahjudes ja kodumaiste soojusgeneraatoritele.
  Heitkogustega katlast tuleb kindlaks määrata "määramise meetod saasteainete heidet atmosfääri kütuse põletamisel kateldes mahutavus on väiksem kui 30 tonni auru tunnis või vähem kui 20 Gcal / h", M., 1999. See metoodika arvutamiseks kasutatakse kütuse-väikesed seadmed nagu soojusgeneraatoritele atmosfääri tüüpi põleteid, ahjud, eraldi
 14. Statsionaarne diisel paigaldus
  1. Praegusel ajal ei ole piisavalt andmeid, et töötada konkreetsed tehnoloogilised parameetrid heitkoguste diisel taimed maagaasil. Tuginedes olemasolevate andmete, tõlkeprotsessi gaasi-diisel (maagaasi) saab endale heitkoguste vähendamine - süsinikoksiid - 20-30% - oksiidid
 15. Vingugaasi ja majapidamisgaasi
  Vingugaas seob hemoglobiini, moodustades metoksigemoglobin, mis viib tõsise kudede hüpoksia, eriti kesknärvisüsteemi. Arendab vere- hüpoksia. Sõltuvalt intensiivsusest mürgituse eristada järgmisi etappe: - esialgseid - ohver kaebas peavalu, peapööritus, iiveldus, oksendamine esineb sageli. Kõrgenenud vererõhk, südame löögisagedus kiireneb. Väärib
 16. keevitamine
  1. "arvutamise metoodika heakskiidu (heited) saasteainete atmosfääri keevitamisel (tuginedes konkreetsete näitajate)" [27] Tabelis esitatud konkreetsed näitajad saasteainete heitkoguste "lämmastikdioksiidi" veerg näitab koguväärtus lämmastikoksiidide heitkoguste poolest NO2 . 2. Arvutades emissiooni on soovitatav arvestada teket tuhk keevituselektroodid. arvutus
 17. Massi arvutamine saasteainete heitkoguste tööstusboilerid
  Arvestus tehakse vastavalt suuniste arvutamisel kütuse heite katelde mahutavus on kuni 30 t / h [3]. Kui maksumuse arvutamisel kasutatava kütuse: aastane - tuhat m3 / aastas (gaasiline kütus), t / aastas - (vedelad ja tahked kütused) ja teine ​​- 10-3 m3 / s (gaasiline kütus) ja kg / s - vedelate ja tahkete kütustega. . 1.1 Heitkoguste arvutamine
 18. SÜSINIKDIOKSIID transport, haridus vesinikkarbonaadi SIDUVATE vesinikioonide.
  Suur hulk arteriaalse vere süsinikdioksiidi (90%) sisaldas kujul vesinikkarbonaat, mis on moodustatud süsinikdioksiidi reaktsioon veega (H2CO3 moodustumine) ja sellele järgnenud dissotsiatsiooni vesinik meedia ja aniooni HCO3-. See reaktsioon kulgeb väga kiiresti vere punaliblede mõjul rakusisese ensüümi karboanhüdraasi. Anioon HCO 3 läbib vabalt läbi raku
 19. Enesepuhastus pinnase ja sanitaartehnika mullakaitse
  Isepuhastuv mulla - transformatsioon suunatud Sun-tekkimine algsest mulla. Isepuhastuv on väga sanitaar- ja epidemioloogilise tähtsusega. Muld on looduslik keskkond kõrvaldamine. See juhtub, võõrutus (neutraliseerimine, hävitamine, ümberkujundamine mitte-toksilisi ühendeid) põhiosa sissetulevad eksogeensed orgaanilised
 20. Kummitoodete tootmine
  Sest Kummitoodete kasutatud looduslikke või sünteetilisi kumme erinevate täiteaineid ja Plastifitseeriva lisandid ja kõvendid. Tehnilised valmistamismeetodina kummi koostis sisaldab järgmisi etappe: kaaluga koostisainete ja plasti decrystallization kummi tootmise kummi koostis pingutustrumlid.