meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

V

Võrdlev uuring igapäevaelu ja teadusliku (sotsiaalteadus) mõisted ja nende arengut koolieas, dirigent J. J. Schiff, on silmas eespool kaks tähendust. Esimene ja vahetu ülesanne oli katseliselt kontrollida konkreetse osa meie tööhüpoteeside umbes selline arengutee, tehes teaduslike mõistete võrreldes päev. Teine eesmärk oli uurida ronida luba seda eriti juhul, üldine probleem suhte õppimise ja arengu. Me ei korda nüüd, kui käsitletud uuringu mõlemad küsimused. Osalt on see juba eespool mainitud, ja peamine asi, mis puudutab neid küsimusi, mis sisalduvad uuringu. Lihtsalt öelda, et me näivad mõlemad küsimused algselt lubatud täiesti rahuldav nii eksperimentaalsed tööd.

Koos nende küsimuste ei saanud veel kaks, mille vastu nii ülalmainitud küsimus, mida saab kasutada vaid siis, teadusuuringute kava.

See on esiteks küsimusele, milline lapse spontaanne mõisted, peetakse siiani ainus eranditult väärt õppeainena psühholoogilise uurimistöö, ja teiseks levinud probleem psühholoogiline arengule üliõpilane, millest väljapoole mingit erilist uurimist lapse mõisted on võimatu. Need küsimused on muidugi ei saanud võtta koht uuringus, kui kaks esimest. Nad ei olnud keskel aga äärealadel kehaga. Seega saame rääkida ainult kaudseid tõendeid, mis annab meile uuring nende küsimuste lahendamiseks. Kuid kaudsed tõendid, me arvame, rohkem toetust kui jõuga välja meie poolt tagasilükkamise meie hüpoteesi eeldusi nii nendes küsimustes.

Kuid peamine väärtus selles uuringus meie silmis on see, et see toob kaasa uue probleemi formuleerimise arengu kontseptsiooni kooliealised, annab tööhüpoteesi hästi ütleb kõik leitud varasemates uuringutes, fakte ja leida ise kinnitust katseliselt määratud uuring uusi fakte, asjaolu, et see on välja töötanud meetodi õppimiseks tegelik mõisted laps, eelkõige teaduslike mõistete, ning seega mitte ainult silla uuringust eksperimentaalse mõistete analüüsi reaalse elu mõisted laps, vaid ka avanud uue, peaaegu lõpmatult oluline ja teoreetiliselt viljakas teadus peaaegu keskne oma tähtsust kogu vaimse ajalugu õpilase arengut. See näitas, kuidas teaduslikult uurida teaduse mõisted.

Lõpuks praktilise tähtsusega uuringu, näeme, et see avanes võimalus lapse psühholoogia on tõesti psühholoogilise analüüsi, t. E. analüüsi, mida juhtis põhimõtteliselt kogu aeg ja vaatenurgast arengu valdkonnas haridussüsteemi teadustulemuste. Selle uuringu tulemusena mitmed otsesed pedagoogilise leidude suhtes õpetamist kodanikuõpetuse, valgustus on muidugi ainult kõige raskem, üld- ja skemaatiline termineid, mis toimub meeles iga üksiku õpilase õppimise protsessis ühiskonnaõpetus.

Me näeme end selles uuringus kolme olulisi puudusi, mis olid kahjuks meil ületamatuks Esimeses katses läheb uue suuna. Esimene on see, et lapse sotsiaalteaduslike kontseptsiooni võetud laiem kui konkreetse osa. Nad pakkusid meile prototüüp kõikide teaduslike mõistete üldiselt ka erilises tüüpi ühte konkreetset tüüpi teaduslikud mõisted. See oli tingitud sellest, et varases staadiumis teadus uues valdkonnas oli vaja eristada teaduslike mõistete elust, avastada, mis on omane mõisted sotsiaalteaduslike erijuhul teadusliku mõisted. Erinevused, mis on olemas teatud tüüpi teaduslike mõistete (aritmeetika, loodusteaduste, sotsiaalteaduste mõisted), võib muutuda teema teadusuuringute mitte varem kui piirjooned viidi läbi, mis eraldab teaduse ja igapäevase mõisted. Selline loogika teadusuuringute: esimene on üldine ja liiga lai funktsioone selle erinevaid nähtusi, siis leidub spetsiifilisi erinevusi ringi sees.

See seletab asjaolu, et tingimuste kontseptsioonide uuringus ei kujuta endast põhjalikku süsteemi moodustavate loogika põlisrahvaste mõisted objekt ise, vaid moodustub mitmest empiiriliselt valitud programmi alusel materjali pas individuaalne õigus mitteseotud mõisted. See seletab asjaolu, et uuring annab palju nii üldise arengu seaduspärasustest teaduslike mõistete võrreldes igapäevaseks kui mustriga sotsiaalteaduslike mõisteid kui selliseid ning sotsiaalteaduslike mõisted on läbinud võrreldes igapäevase mõisted, ei võetud samast piirkonnast ühiskonnaelu, ja muudest kohtadest.

Teine puudus on meile selge, mis sisaldub töö, siis on jälle liiga üldine, kokku diferentseerumata diferentseerumata ja õppima mõisted struktuur, kogukonna suhted omane struktuur ja funktsioonid on määratletud selle struktuuri ja andmete suhteid üldisuse.
Just nagu esimene puuduseks töö viinud asjaolu, et sisemine side sotsiaalteadus mõisted - mis kõige olulisem probleem arendada mõistete süsteem - jäid ilma korraliku valgustuse ja teine ​​puudus paratamatult toob kaasa asjaolu, et probleem on mõistete süsteem, probleem kogukonna suhted, kesksed kõik koolieani ning alles on võimalik ehitada sild uuringust eksperimentaalse mõistete ja struktuuri uuringu tegelikke kontseptsioone oma ühtsust struktuuri ja sünteesi funktsioonid vaimse tegevuse jäi alaarenenud. On paratamatu esimesel lihtsustamist, mis on tunnistanud meid koostis eksperimentaalse uurimise ja mis oli tingitud vajadusest panna küsimus kitsamalt, põhjustas omakorda teistel tingimustel vastuvõetamatu, et lihtsustada analüüsi intellektuaalsete operatsioonide, mis võeti kasutusele meie eksperimenti. Nii näiteks on meil rakendatud probleeme ei lahati erinevate põhjuslike seoste - empiiriline, psühholoogiline ja loogiline ", sest" kui ei Piaget, küljele, mis sel juhul osutub kolossaalne paremust - ja see omakorda tõi ja stushevyvaniyu vanuse piirid, kokku kooliealiste võtta. Aga meil oli sihilikult kaotada peensusi psühholoogilise analüüsi ja lahkamine, et on vähemalt mõned võita täpsuse ja kindluse vastus põhiküsimus - omapärane iseloom teaduse mõisted.

Kolmas viga tööd, mis meie arvates on vähene eksperimentaalne uurimus kahe eespool mainitud, samal ajal silmitsi meie teadus küsimused - olemuse kohta igapäevaste mõistete ja struktuuri psühholoogiline areng koolieani. Suhet struktuur lapse mõtlemine, nagu on kirjeldatud Piaget ja põhijooned iseloomustavad olemuselt igapäevase mõisted (mitte-süsteemne ja tahtmatud), ühelt poolt, ja küsimus arengut teadlikkust ja omavoli areneva kontseptsiooni süsteemi keskne küsimus kogu vaimne areng koolipoiss - nii ei olnud mitte ainult lubatud eksperimentaalselt, kuid mitte püstitatud ülesanne, mis tuleb täita, eksperiment. See oli tingitud sellest, et mõlemad küsimused olemas täielikku et nende arendamine nõuaks eraldi uurida. Aga see paratamatult, et kriitika peamiste sätete Piaget, käesolevas töös välja töötatud ei ole piisavalt tõendatud loogika eksperimendi ja seetõttu vähene purustamine.

Meil on nii hästi arendatud järeldus ilmne meile puudusi see töö on, et need võimaldavad seega esitada peamised võimalused on avatud viimasel leheküljel Selles uuringus ja samal ajal oleks võimalik paigaldada ja ainus õige suhtumine seda tööd esimene ja kõige kraadi tagasihoidlik samm uue ja lõpmata viljakas teoreetiline ja praktiline pool valdkonnas laste psühholoogia mõtlemist.

Jääb vaid öelda, et uuringu käigus, alates selle algusest lõpuni, meie tööhüpoteesi ja eksperimentaalne teadus arenes teistmoodi kui siin esitatud. Elutuba ajal uurimistöö ta kunagi nii ei ole, nii oma kirjandusliku viimistletud disain. Ehitus tööd hüpotees ei eelnenud eksperimentide ja uuringu ei saa põhineda ka algusest peale valmis lõpuni hüpoteesi arendatud. Hüpotees ja eksperiment, seda vastavalt Lewin, kahe pooluse ühe dünaamilise terviku, arenes, arenes ja kasvas koos, vastastikku viljastanud ja edendada üksteist.

Ja üks tähtsamaid tõendeid meie hüpoteesi usaldusväärsust ja viljakas näeme, et võtta kuju koos eksperimentide ja teoreetiline hüpotees viinud meid mitte ainult nõus, vaid täiesti ühtne tulemusi. Nad näitasid, mis on keskpunktis ja peatelg peamine idee meie töös, et ajal juhtida uusi sõnu, mis vastavad kontseptsiooni arendamine ei lõpe, vaid alles algab. Ajal esialgne assimilatsiooni uue sõna ei ole lõpp, vaid algus selle arengut, on alati selle aja jooksul ebaküps sõna. Järkjärguline areng tema sisemised väärtused ja viib küpsemise sõna. Areng tähenduslik aspekt kõne siin, nagu ka mujal, on peamine ja otsustav protsess arengus mõtlemine ja kõne lapse. Nagu Tolstoi ütles: "Sõna on peaaegu alati valmis, kui mõiste on valmis", samas kui üldjuhul arvatakse, et mõiste on peaaegu alati teinud, kui sõna on valmis.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

V

 1. Kokkuvõte. Nõuded psühholoogi kabinetis, 2010
  Sissejuhatus sihid ja eesmärgid psühholoogi kabinetis asukoha bürooruumid kontoris Organization Psühholoog Organization Design kontoris tööruumi kokkuvõte loetelu
 2. Krugova SA (Toim.). Sissejuhatus psühholoogiasse õpik, 1998
  Sisu subjektiivsed ootused pärit üliõpilaste uuring käigus psühholoogiline teaduse. Mida tähendab sõna psühholoogia. Lühiajalugu psühholoogia. Objekt, tööstus, lõigete ja vaadete psühholoogia. Eesmärgid ja põhimõtted vastastikmõju õpetaja ja psühholoogia üliõpilased õppeprotsessis. Uurimismeetodid psühholoogias. Määramine psüühika. Teadvus Ya Mind ja närvisüsteemi
 3. Loengud. Sissejuhatus erialasse 2005
  Teema psühholoogia. Tema eriline struktuur, eesmärgid, meetodid ja peamised arengusuunad. Mõiste psühholoogia. Tunnused psühholoogia kui teaduse. Väärtus igapäevaelu ja teadusliku psühholoogia. Sisu ja ülesanded psühholoogia. Struktuur kaasaegse psühholoogia. Põhimeetodid psühholoogia. Moodustamine psühholoogia kui teaduse. Arengu psühholoogia filosoofia raames ja loodusõpetus. Antiik ja
 4. Psühholoogia töö ja selle eripära
  Ülesanne tööpsühholoogia spetsialistid hõlmab uuring psüühilised omadused inimest seoses nende ametialase tegevusega; uurib mustrid teket tööoskused; Selgub mõju tootmise olukorda riigi ja tõhusust inimtegevus. Sise- psühholoogia erinevaid küsimusi, mis on seotud tööhõive analüüsi,
 5. Hällid. Sissejuhatus eriala 2011. aastal
  Sisuliselt psühholoogilist abi isikule. Probleem objekti ja meetodi psühholoogia. Peamised suunad psühholoogia. Mõiste "Praktiline psühholoogilist tehnikat." Erinevad põhjused meetodite liigitamine praktilise psühholoogia. Probleem efektiivsuse hindamiseks psühholoogilist ravi. Loodusteaduste ja humanitaarabi paradigmad psühholoogia. Sihid ja eesmärgid psühholoogilist abi.
 6. Maklakov .. üldpõhimõtted sõjalise psühholoogia
  Tekkimist ja arengut sõjalise psühholoogia. Seisukohad tuntud vene komandöride (Aleksandr Suvorov, Mihhail Kutuzov, Nakhimov, Makarov, MI Dragomirov) psühholoogilised probleemid sõjaväelaste tegevust. Areng sõjalis-psühholoogilise mõtte XX sajandil. Moodustamine riikliku sõjalise psühholoogia. Sõjaline psühholoogia haru kaasaegse teaduse, selle struktuur ja
 7. Sihid ja eesmärgid kapis
  Õppeasutustes, kus lapsed veedavad suurema osa ajast on teema kohta on vaja luua eritingimusi psühholoogilise toetuse. Kõigepealt on - korralduse töökohas praktiline psühholoog, mis on osa arenev teema keskkond. Valitsuses on töökohaks õpetaja-psühholoogi, mis loob tingimused ratsionaalne
 8. Õppetund 1 Topic: teaduse ajalugu ja meditsiin kui aineõppele. KAVA õppetunde, soovitused valik teemasid aruandluse ja kirjutamine sõna raamat, nõuded nende kirjutamise ja disain
  Sihid ja eesmärgid: 1. Sissejuhatus osakonda. 2. Laiendada eesmärkide ja sihtide ajaloo õpetamise meditsiini. 3. Tutvustada õpilastele üldise meetodi õpetamise ajalugu meditsiin ja tööhõive, aruannete koostamine ja semestritööde
 9. Zankovsky. Sissejuhatus eriala 2009. aastal
  Sisu. Psühholoogia kui teaduslik distsipliin World psühholoogilisi teadmisi. Tavapärane psühholoogia. Teaduslik psühholoogia. Applied Psychology. Psühholoogia ajaloos kui teadust Psühholoogiline teadmisi antiikajal ja keskajal. Psühholoogiline teadmisi XV - XIX sajandil. Moodustamine psühholoogia eraldi teadus. Ajalugu XX sajandi psühholoogia. Tasumata Vene psühholoogid
 10. kasutusala
  See standard kehtestab haridus- eesmärkide ja sihtide kutsetegevuse spetsialist, koolituse taseme lõpetanutest, nõuded sisule haridusprogramm 1-23.01.04 eriala "Psühholoogia" ja selle rakendamise nõuded, et tagada nõuetele õppeprotsessi ja lõplikku seisu sertifitseerimise lõpetajatele. Standard on kasutusel arengus
 11. Erinevad põhjused meetodite liigitamine praktilise psühholoogia
  Meetodid praktilise psühholoogia meetodid ja praktiline mõju inimeste individuaalseid (Iga meetodi praktilise psühholoogia) ja grupp inimesi (grupimeetodeid praktilise psühholoogia). Iga meetodi praktilise psühholoogia on mõeldud tundlikule töö psühholoogi ainult üks inimene, ja grupimeetodeid - töötada otse grupp inimesi. kuidas
 12. Vastused kompenseerida. Vvedenie psühholoogi eriala 2012. aastal
  Mõiste "elukutse psühholoog." Applied psühholoogia ja selle iseärasusi. Tüübid tegevust professionaalse psühholoogi. Omadused koolitus psühholoogi Venemaal. Complex professionaalne psühholoogiline teadmisi ja oskusi. Rakendamine Professional funktsioonid. Dey-minutilise. Tegevused psühholoogi haridus. Psühholoog majanduses. "Professional mudel" psühholoog. psühholoogia
 13. Sihid ja eesmärgid psühholoogilise sõjapidamise
  Peamised eesmärgid ja eesmärgid psühholoogilise sõjapidamise saab liigitada mitmel erineval põhjusel. Tingimuste kohaselt eristatakse psühholoogilise sõjapidamise läbi rahuajal, sõjaajal ja sõjajärgsel perioodil, kui ka rahuoperatsioonides. On objektide mõju oma juhtpositsiooni anti-sõjalise, tsiviilelanike, kõrgeim sõjaline ja poliitiline juhtimine vaenlase ja tema liitlased. välja arvatud
 14. Ermolaeva MV .. Development Psychology: õpik tudengitele kirjavahetus ja kaugõppe 2003

 15. Kokkuvõte. Psühholoogiline rehabilitatsioon sõjaväelased 2011
  DISO, Donetsk / Ukraina. Psühholoogia osakond, eriala: algharidus, psühholoog / 9, 5 aasta .. Sõjaline psühholoogia ja pedagoogika. Tüübid, loodus, struktuur, eesmärgid, organisatsiooni ja etapid ravi ja taastusravi. Kaudne ja otsene ravi, nende tüübid. Meetodid psühholoogilise
 16. pädevuse põhimõte
  -Psiholog Pidevalt tõstab oma kutsealase pädevuse, tutvuda uusimate saavutuste valdkonnas psühholoogia. -Psiholog Kasutab ainult usaldusväärne ja kehtiv õppemeetodite vaimse omadused, omadused ja tingimused inimene, see soodustab kasutamise teised. -Psiholog Määratleb selgelt ja arvestab oma pädevuse. -Kui Huvi optimaalse
 17. Grinshpun IB .. Sissejuhatus psühholoogiasse, 1994
  Arusaamineteadusest. Teadus ja muul viisil teada. Klassifikatsioon of Sciences. . II osa. Subjekti ja objekti psühholoogia. Saades teema psühholoogia: põhilised lähenemisviisid. Pre-teaduslikud psühholoogia. Teadusvaldkonnad psühholoogia Lääne-Euroopas ja Ameerika Ühendriikides psühhoanalüüsi Biheiviorism Gestalt humanistlik psühholoogia Transpersonaalne psühholoogia. Põhisuunad kodumaiste
 18. Eraldi meditsiinilise mikrobioloogia
  Mõiste, eesmärgid ja meetodid Erameditsiinikeskuste
 19. psühholoog
  Psühholoogid - teadlased, spetsialistid psühholoogia, peen, läbimõeldud vaatlejad, ekspertide inimese psühholoogia, emotsionaalseid kogemusi. Peamine ülesanne psühholoog - kohaneda normaalse inimese elu, vabaneda negatiivsetest emotsioonidest, teha teda õnnelikuks ja rõõmsameelne, sisendama lootust helge tulevik. Mõiste "psühholoogia" pärineb kreeka sõnast "psüühika" - hing ja "logos" -
 20. Eetilised põhimõtted psühholoog
  Eetilised põhimõtted on kavandatud tagamaks, et: - otsuse professionaalne probleeme eetiliselt; undertray kellega psühholoogid tulevad professionaalne tegevus: õpilased, õpetajad, juhendajad, uuringus osalejate ja teised isikud, kellega psühholoog töötab ;. Save vaheline usaldus psühholoogi ja kliendi; -Strengthening asutus