meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

IV

Me alustame analüüsi põhiline asjaolu sätestatud võrdleva uuringu teadusliku ja igapäevaste mõistete koolilapsed. Et määrata identiteedi teaduslike mõistete muidugi oleks esimene samm uue regioon valida tee võrdleva uuringu mõisted omandanud lapse kooli, oma maise mõisted, tee teadaoleva teadmata. Me teame mitmeid funktsioone leitud uuringus mitte-spontaanne õpilane mõisted. Loomulikult oli soov näha, kuidas tuvastatud need samad omadused seoses teaduslike mõistete. Selleks oli vaja, et saada sama ehituselt eksperimendi, kord toime teadusala ning muul ajal igapäevases mõisted. Põhiline fakt, mis viib loomine uuringu seisneb selles, et need ja teised mõisted, nagu me ootasime eelnevalt ei näita sama arengutasemega. Luuakse põhjuse-tagajärje seoseid ja sõltuvusi, samuti suhteid järjestuste operatsioone teaduse ja igapäevase mõisted osutus taskukohane lapse erineval määral. Võrdlev analüüs igapäevaelu ja teaduslike mõistete ühes vanusesetapil näitasid, et vastava poliitika aspekte õppeprotsessile teaduse mõistete ületab arengu spontaanne. Valdkonnas teaduslike mõistete, me kohtuda kõrgemat mõtlemist kui päev. Curve testlahuseid (lõpuks lauseid, mis lõpeb "sest" ja "kuigi" sõna) teaduslikud mõisted on alati üle kõver tehes samu teste igapäevaelu mõisted (joon. 2). See on esimene asjaolu, et tuleb selgitada.

Kuidas saame seletada seda suurenemist lahenduste sama probleem niipea, kui see on üle antud valdkonnas teaduslike mõistete? Me peame kohe langema esimene lävi, selgitus näitab ennast. Võiks arvata, et loomise põhjus-tagajärje seoseid valdkonna teaduslike mõistete paremini kättesaadav laps lihtsalt, sest see aitab selle ärikool teadmisi ja juurdepääsu puudumine sarnaste probleemide valdkonnas igapäevases mõisted on selle põhjus teadmatus. Aga see eeldus ei ole enam küsimus algusest, kui me võtame arvesse, et peamine meetod uurimine välistas igasuguse võimaluse mõju põhjustada. Piaget korjatud materjali oma testid, et teadmatus ei saa kunagi segab lahendada vastava ülesande õigesti. See oli meie eksperimendid, Piaget ja selliseid asju ja suhteid, mis on kindlasti hästi tuntud laps. Laps tuli lõpetada lause, mis on võetud oma igapäevases üldkeeles, kuid lihtsalt rippuvad keskel ja nõuavad täiendada. Spontaansed lapse kõnes sarnane kogu laused, hästi arenenud, igal sammul. Eriti muutub maksejõuetuks selgituse, kui me võtame arvesse asjaolu, et teaduslikud kontseptsioonid anda kõrgem kõver lahendusi. See on raske lasta lapsel vähem lahendanud probleemi spontaanse mõisted (jalgrattur kukkus rattaga, sest ... või - laeva lasti vajus merele, sest ...) kui probleem teaduslike mõistete, nõudlik loomise põhjuslikke seoseid faktide ja mõistete valdkonnas sotsiaalteadused, tingitud asjaolust, et kukkumine jalgrattaga ja surma tema laev vähem tuntud kui klassivõitluse ja toimimise Pariisi Kommuuni. Ei ole kahtlust, et paremus teadmisi ja kogemusi on olnud täpselt pool igapäevases mõisted ja veel operatsiooni anti laps on hullem nendega. Ilmselt see selgitus ei rahulda meid.

Selleks, et jõuda õige selgitus, püüame välja selgitada, miks on raske lapse lõpetada test, nagu eespool. Me arvame, et ainult üks vastus sellele küsimusele: raske on lapse jaoks, sest ülesanne nõuab ta teadlikult ja suvaliselt teha, et spontaanselt ja tahtmatult laps teeb iga päev korduvalt. Teatud olukordades lapse õigesti kasutab sõna "sest". Kui laps on 8-9 aastat näinud jalgrattur kukkus tänavale, et ta oleks kunagi öelnud, et ta kukkus ja murdis jalaluu, sest see oli haiglasse toodud, ning kui uuritava lahusega lapsed ütlevad, et see või meeldib. Oleme juba teada, enne tegelikult olemas vahe vabatahtlik ja sunniviisiline täitmine tahes toiming. Aga laps, kes on tema spontaanne kõne täiesti õigesti kasutab sõna "sest" ei ole veel teada mõiste "sest". Ta kasutab seda suhtumist, enne kui ta on sellest teadlik. Ta oli kättesaamatu meelevaldne kasutamine nende struktuuride, mida ta õppinud antud olukorras. Me teame, seega mis on puudu laps õige lahendus probleemile: teadlikkus ja omavoli kasutamise mõisted.

Pöördudes nüüd tehtud testide põllult ühiskonnaõpetus. Mis toimingud nõuavad need katsed laps? Laps jõuab nagu tema vastu, lõpetamata lause: "In the USSR, äkki käivitada majanduse plaanipäraselt, sest puudub eraomand NSVL - kogu maa, vabrikud, võimu kätes töötajate ja talupojad." Laps teab põhjus, kui ta läheb koolis hästi, kui asi oli välja töötatud programmi raames. Aga ta teab tõde, ja põhjus, mida uppus laev, või asjaolu, et jalgrattur on langenud. Mida ta teeb, kui vastus sellele küsimusele? Me arvame, et operatsioon, mis toodab keskkooli õpilane lahuses nende testide saab seletada järgmiselt: See operatsioon on oma ajalugu, see ei tööta hetkel, kui see tehti kogemus, eksperiment on nagu viimane lüli, mida saab mõista tänu eelmise linke. Õpetaja töötavad õpilane teemal, selgitas, teatas teadmisi ja küsis, parandatud, tehtud õpilasele seletada. Kogu see töö on mõisted, kogu protsess nende teket töötas koostöös lapse täiskasvanute õppeprotsessis. Ja kui laps on nüüd lahendab probleemi, mis sunnib teda proovile? Oskused imitatsioon õpetaja seda probleemi lahendada, vaatamata asjaolule, et hetkel me ei suuda lahendada praegust olukorda koostööd. See seisneb varem. Laps peaks kasutama seda aega tulemusi eelmise iseseisvalt koostöö.

Me arvame, et oluline vahe esimese katse igapäevaste mõistete ja teine ​​sotsiaalse mõisted on see, et laps peab probleemi lahendada abiga õpetaja. Lõppude lõpuks, kui me ütleme, et laps käitub imitatsioon, see ei tähenda, et ta vaatas silma teise isiku JÄLJENDAB. Kui täna nägin midagi homme teha sama asja, seepärast ma seda teha imitatsioon. Kui õpilane lahendab probleemid kodus peale tema klassis näitas proov, ta jätkab tööd koostöös, kuigi hetkel õpetaja seisab lähedal teda. Meil on õigus pidada psühholoogilisest vaatepunktist otsuse teise katse analoogiliselt probleemide lahendamisele kodus lahendus abiga õpetaja. See abi, seekord koostöös nähtamatult Praegu sisaldub eraldi välimuse lapse otsuse.

Kui me eeldame, et katse esimest liiki - igapäevaelu mõisted - ja testi teise liiki - teaduslike mõistete -. Vajab kahte sisuliselt erinevat toimingut, st laps kord, kui ta pidi midagi juhuslikult, et see on lihtne spontaanselt kasutab ja teine ​​kord, kui ta peaks suutma koostöös õpetaja midagi teha, et ta ise ei teinud isegi spontaanselt, meil on selge, et erinevus otsuseid ühe ja muud testid ei pruugi olla mingit muud selgitust, kui seda me praegu oleme. Me teame, et koostöös laps saab teha rohkem kui oma. Kui see on tõsi, et otsuse sotsiaalteaduslike testid on varjatud kujul lahendus koostöös selgub, miks otsuse enne otsuse igapäevaseks testimiseks.

Pöördume nüüd teine ​​fakt. See seisneb selles, et otsus testida sidesõna "kuigi" annab vastava tasemega üsna erinev pilt. muutes kõver testid igapäevaelu ja teaduslike mõistete ühendamisel. Teaduslikud mõisted ei näita oma üleolekut päev. See ei saa leida teine ​​selgitus, lisaks sellele, et kategooria vastandlikud suhted, hiljem valmimine kui kategooria põhjuslike seoste ja ilmub spontaanne mõte lapse hiljem. Ilmselt spontaanne mõisted selles valdkonnas ei olnud veel küps piisavalt teaduslikke kontseptsioone suutsid tõusta üle selle. Aru saab ainult seda, mida on. Orjastada saab ainult kehtivat funktsiooni. Kui laps selles vanuses on juba välja töötatud spontaanne ", sest" ta saab realiseerida oma koostööd ja kasutada vabalt. Kui ta isegi spontaanne mõtlemine ei ole veel õppinud seoses väljendatud koos "kuigi" on loomulik, et tema ja teadusliku mõtlemise saa aru, mida ei ole, ja ei saa kätte puuduvaid funktsioone. Seetõttu kõvera teaduslike mõistete sel juhul, ja tuleks paigutada nii madal kui kõver testid igapäevaste mõistete ja isegi ühineda selle.

Kolmas tuvastatud asjaolu teadus, on see, et otsuse testid igapäevaelu mõisted näitab kiiret kasvu, muutes kõvera need testid on pidevalt tõusevad, rohkem ja rohkem lähemale teaduslik test lahendusi kõver, ja lõpuks ühineb nendega. Everyday mõisted nagu järelejõudmise ees oma teaduslike mõistete ise tõusevad oma taset. Kõige tõenäolisem seletus on eeldus, et asjaolu meisterlikust kõrgemad tasemed valdkonnas teaduslike mõistete ei ole mingit mõju spontaanse mõisted esimesena välja laps. See viib taseme tõusu igapäevasteks kontseptsioone, mis on ümber ehitatud mõjul asjaolu, et laps on õppinud teaduslikud mõisted. See on seda tõenäolisem, et me ei suuda ette kujutada kujunemist ja arengut mõisted ainult struktuursete, mis tähendab, et kui laps on õppinud kõrgem struktuur, mis vastab teadlikkust ja meisterlikkust mõned mõisted, ei tohiks uuesti prodelyvat sama töö iga olemasoleva enne mõiste spontaanne ja suuremate struktuursete seaduste otsest ülekandmist korda olemasoleva struktuuri esimese arendas.

Kinnitus selle selgitus, näeme neljandas uurimisel tuvastatud asjaoludest, mis seisneb selles, et suhtumine igapäevaelu ja teadusliku seotud mõisted kategooria vastandlikud suhted, selgub neljanda klassi pilt, lähedane sellele, mis andis kategooria põhjuslikud suhted teise klassi. Siin enne otsuse ühendada kõverad mõlemat liiki teste lahknevad järsult, kõver teadusliku otsuseid taas ees kõver on Katselahustega igapäevases mõisted. Lisaks viimane tuvastab kiire kasv, kiire lähenemisviisi esimese kõver ja lõpuks ühinevad sellega.

Seega võib öelda, et kõverad teaduse ja igapäevase mõisted koos ", kui" tegevust eksponeerida samas mustrid ja sama dünaamika nende suhe, mis kõverad teadus- ja igapäevaste mõistete operatsioonid ", sest", kuid ainult 2 aastat hiljem. See täielikult kinnitab meie idee, et mustrid eespool kirjeldatud arengus teatud mõisted on ühised seadused, sõltumata sellest, kas nad esinevad Mis aastal ja mis operatsioone nad on seotud.

Me arvame, et kõik need faktid võimaldavad meil teada, tõenäoliselt üks tähtsamaid hetki meie küsimustele, siis on suhe teaduse ja igapäevaste mõistete varem hetked arengut teadmiste süsteem mis tahes teemal. Need võimaldavad meil teada kesksel arengu mõlema mõiste piisava kindlusega, et läheb selle sõlmpunkti, saame, selle põhjal, mida me teame olemust nii mõisted, hüpoteetiliselt kõverad spontaanne ja mitte spontaanne mõisted.

Me arvame, et analüüs on juba andnud fakte viib järeldusele, et tema esialgne sõlmpunkti on teaduse mõistete abil, vastupidine on mõiste spontaanne lapse arengut. Need teed on teatud mõttes pöördvõrdeline üksteise suhtes. On lavastatud enne meid küsimus, kuidas on seotud nende arengu mõisted nagu "vend" ja "kasutamine" võib öelda nüüd, et nad tunduvad arendada vastupidises suunas üks sugulane teisele.

See on oluline punkt meie hüpotees.

Tegelikult, nagu te teate, nende spontaanne mõisted, laps on suhteliselt hilja realiseerimise mõiste, verbaalne mõiste, võimalustele teisisõnu anda oma sõnastust, meelevaldne kasutada seda mõistet, kui luuakse keeruliste loogiliste seoste mõisted. Laps teab erinevaid andmeid, on mõiste suhtes. Aga milline on see mõiste, see on veel ebamäärane lapsele. Ta on mõiste objekti ja on teadlik väga teema esitatakse see kontseptsioon, kuid see ei ole teadlikud mõiste oma teo mõtte, millega ta on objekt. Aga teadusalase mõiste lihtsalt algab sellest, et seal on veel vähearenenud kogu kooliealised spontaanse mõisted. Tavaliselt algab töö väga kontseptsiooni kui sellist ja verbaalne definitsioon, sest sellised tehingud, mis hõlmavad mitte-spontaanne selle mõiste rakendamisel.

Seega võime järeldada, et teaduslikud mõisted alustada elu tase, milleni ei ole veel jõudnud mõiste spontaanne lapse arengut.

Töö uus teaduslik kontseptsioon nõuab õppimist ainult neid toiminguid ja suhteid, mille, nagu on näidanud Piaget'I isegi selline asi nagu "vend", paljastab oma puudulikkus, et 11-12 aastat.

Uuringud näitavad, et erinevuse tõttu tasemel, mis on ühe ja sama lapse koolieas ja üks teine ​​mõiste, tugevus ja nõrkus igapäevaelu ja teadusliku mõisted on erinevad laps. Mis tugev mõistet "vend", on tulnud pika tee, arengu ja ammendatud enamiku oma empiiriline sisu on nõrk külg teaduslike mõistete ja tagasi - mis tugev teaduslik mõiste, mõiste õiguse Archimedes või "ärakasutamise" on nõrk pidu iga päev mõisted. Laps teab väga hästi, et see vend, see teadmine on täis suuri kogemusi, kuid kui on vaja lahendada abstraktne probleem tema vend, nagu Piaget eksperimentides, ta saab segaduses. Sest see ei ole jätkusuutlik opereerida seda mõistet ei ole konkreetset olukorda, nagu mõiste abstraktne puhta väärtus. See on nii põhjalikult selgitatud Piaget töö, et me saame lihtsalt viidata oma uurimistööd teemal.

Aga kui laps õpib teaduslik kontseptsioon, hakkab ta suhteliselt kiiresti omandada just need toimingud, milles avastatud nõrkus igapäevases mõiste "vend". See kergesti määratleb, kasutab seda mitmesugustes loogilisi operatsioone, on selle seos teiste mõistetega. Kuid just valdkonnas, kus mõiste "vend" on tugev perspektiivis, st. E. on spontaanne, kohaldades seda lugematuid uuringuid, empiiriline sisu oma rikkuse ja ühendused oma kogemustest, teaduslik mõiste üliõpilane avastab tema nõrkus. Analüüs spontaanne laps mõisted veenab meid, et laps on palju teadlik teema kui idee ise. Analüüs teaduslik kontseptsioon veenab meid, et laps alguses palju teadlik väga mõiste kui objektile ta.

Seega on oht, mis ähvardab eduka arengu igapäevaelu ja teaduslike mõistete, on täiesti erinev võrreldes ühe ja teine.

Näited kinnitab seda. Kui küsiti, mida revolutsioonist, õpilased III klassi teisel poolaastal pärast uuringu 1905. ja 1917 vastavad :. "Revolutsioon - see on sõda, kus klassi rõhutud klass on sõjas rõhujate", "Seda nimetatakse kodusõda. Riigi kodanikud sõjas üksteisega. "

arengu teadvuse lapse kajastub neid vastuseid. Nad on klassi kriteerium. Aga teadlikkust sellest materjalist on kvalitatiivselt erinevad põhjalikult ja täius arusaam oma täiskasvanud.

Järgnev näide on veelgi heledamaks valgustab seisukohale, mille juures, edaspidi "pärisori talupojad, me nimetame neid, kes olid vara maaomaniku." - "Kuidas saab maaomanik elasid pärisorjusest?" - "Hea, väga. Kõik nad on olnud nii rikkalikult. House 10 korrust, mitu tuba, kõik elegantne. Elektrikaar põletada "ja nii edasi. DA

Selles näites näeme mingi, kuigi lihtsustatud arusaam sisuliselt lapse pärisorjusest. Üha enam on kujutis kui teadusliku mõiste sõna otseses mõttes. Üsna erinev on olukord niisugune termin nagu "vend". Aga suutmatus tõusta kõrgemale olukorrast selle sõna otseses tähenduses, võimetus tulla mõiste "vend" kui abstraktne mõiste, võimetus vältida loogilisi vasturääkivusi, kui nad tegutsevad selle kontseptsiooni - just need tõelised ohud ja kõige sagedasem arengus igapäevases mõisted.

Me võiksime ette kujutada, selgust, skemaatiliselt tee spontaanne ja teaduslik mõiste lapse kujul kaks rida, millel vastupidises suunas, millest üks on ülevalt alla, teatud tasemel kohas, kuhu teiste ülikonnad, läheb alt üles. Kui tinglikult nimetada rohkem varajane valmimine, lihtne, rohkem põhijooned mõiste nagu halvem, ja hiljem arendamine, keerulisem, seotud teadlikkust ja omavoli omadused mõiste on kõrgeim, see võiks olla tinglikult öelda, et spontaanse, laps areneb alt üles, rohkem elementaarne omadused ja madalam kõrgemale ja teaduslike mõistete arendada ülalt alla, alates keerulisem ja suurem omadused rohkem elementaarne ja madalam. See erinevus tuleneb ülalnimetatud suhe erinevate teaduslike ja igapäevased mõisted objektile.

Esimene spontaanne tekkimine mõiste on tavaliselt seotud otsesed kokkupõrge nende lapse või muid asju, kuid seda, mis on samal ajal selgitab vanemad, kuid siiski elavad reaalne asi. Ja ainult läbi pika arengu, laps hakkab aru saama, et teema, realiseerimise mõiste operatsioonide ja segane teda. Päritolu teaduslike mõistete, vastupidi, ei alga otsene kokkupõrge asju, kuid kaudne seos esemega. Kui on olemas lapse asjad mõiste, siin ta on sageli sunnitud minema vastupidises suunas - alates kontseptsioonist asi. Ei ole üllatav seetõttu, et see, mis mõjutab tugevust mõiste on lihtsalt üks nõrkus. Laps esimesel lugu õpetanud luua loogilisi seoseid mõistete vahel, kuid liikumise mõiste nagu ta on, idanemist sees, mulgustamiseks tema viis objekti, seondudes kogemusi, mis on seoses sellega, laps, ja integreerida see ise. Igapäevane ja teaduslikud mõisted on üks ja sama lapse jooksul umbes samal tasemel; selles mõttes, et lapse mõtte saa eraldi mõisted, mida ta on omandanud koolis, mõistetest, et ta ostis maja. Aga nii dünaamika oma täiesti erinevat lugu: üks mõiste on jõudnud sellele tasemele, tehes mingi osa oma arengut ülevalt, teine ​​jõudis samale tasemele, tehes alumise osa arengut.

Seega, kui teaduse ja igapäevaelu on mõistete vastasküljel orienteeritud teed, mõlemad need protsessid sisemiselt ja sügavalt omavahel ühendatud. Areng lapse igapäevast mõisted tuleb saavutada enne lapse üldiselt võiks õppida teaduslik kontseptsioon ja sellest aru saada. Laps peab olema saavutatud nii spontaanne enne lävi, mille ületamisel muutub see võimalik teha teadlik.

Nii ajalooline mõiste lapse alustada oma arengutee ainult siis, kui piisavalt diferentseeritud seda iga päev mõistet varem, kui tema elu ja tema pere ja teistega ette oma teadvuse esmane üldistus "enne ja nüüd".

Aga teiselt poolt, nagu on näidanud Eelnevatele näidetele ja igapäevased mõisted oma arengus sõltub teaduslikud mõisted. Kui see on tõsi, et teaduslik kontseptsioon, mis on teinud palju arengut, mis veel teha igapäevast mõisted laps, st. E, kui see on esimene kord teinud võimalikuks laps mitmeid operatsioone, mis on seotud sellised mõisted nagu mõiste "vend" ei ole kaugeltki Võibolla see tähendab, et asjaolu, et teaduslik mõiste laps on seda teinud viis, ei saa jääda ükskõikseks ülejäänud tee igapäevase mõisted. Everyday kontseptsioone, on tulnud pikk ajalugu selle arengule alt üles, et sillutada teed edasisele idanema alla teaduse mõiste, sest see on loodud mitmeid struktuure, mis on vajalikud tekkimist alumise ja elementaarne omadused mõisted. Samamoodi teaduslik kontseptsioon tehes mingi osa viis ülevalt alla, et sillutada teed arendamiseks igapäevase mõisted, oled valmis rida struktuurseid moodustised vajalik juhtida kõrgeima kvaliteediga kontseptsiooni. Teaduslikud mõisted idanemist alla läbi iga päev. Everyday mõisted sirguma teadusuuringute kaudu. Seda öeldes me ainult tulemused kokku katsetes mustrid. Meenuta faktid: igapäevane mõiste peaks saavutama enne spontaanse arengu, selleks, et teha oleks võimalik tuvastada paremust teaduslik mõiste - on meil näha sellest, et mõiste "sest" II klassi, loob tingimused ja mõiste "kuigi" loob see võimaluse ainult IV klassi tasemele, mis on "sest" jõuab ka II klassi. Aga iga päev mõisted kiirviitu sõtkutud teaduslike mõistete ülemine venitada Muide, töötles predugotovannym teaduslike mõistete struktuure - mida me näeme sellest, et iga päev mõisted kõver, mis varem asus tublisti alla teaduse, järsult tõusis, ulatudes millisel tasemel teaduslikud mõisted on lapsed.

Me võiks täna proovida kokku, mis me leidsime. Võib öelda, et tugevust teaduslike mõistete peidetud väli, mis on täielikult kindlaks määratud omadused kõrgem mõisted - teadlikkus ja omavoli; lihtsalt selles valdkonnas esile nende nõrkus igapäevases mõisted laps, tugev spontaanne, oportunistlikud sisukas, konkreetsete rakenduste valdkonnas kogemusi ja empirism. Teadusliku mõisted algab teadlikkust ja omavoli ja jätkab veelgi allapoole idanevale valdkonnas isiklik kogemus ja konkreetsus. Areng spontaanne mõisted alustada valdkonnas betoon ja empiiriliste ja liigub poole kõrgem mõisted omadused: teadlikkus ja omavoli. Suhet arengu need kaks vastandlikku rida kahtlemata paljastab oma tõelise olemuse: see on seotud Proksimaaltsooni arengut ja praegust arengutaset.

On vaieldamatu, vaieldamatu ja ümberlükkamatu fakt on see, et teadlikkus ja meelevaldne mõisted, nende arenemata omadused spontaanne mõisted koolipoiss täielikult peituvad tsooni tema proksimaalne areng, st. E. avastatud ja jõustuvad koostöös idee täiskasvanu. Selles selgitatakse, kuidas asjaolu, et teaduse mõistete eeldab teatud tasemel kõrgus spontaanne, kus on Proksimaaltsooni arengu ilmub teadlikkust ja omavoli, ning et teaduslikud kontseptsioonid ümber ja tõstis kõrgemale tasemele spontaanne, kes kasutavad oma Proksimaaltsooni areng: see on et laps on võimeline tegema täna koostöös, homme ta suudab iseseisvalt sooritada.

Me Seega näeme, et kõver teaduslikud mõisted ei kattu kõvera spontaanne areng, kuid samal ajal, ja just see, avastab kõige keerulisem suhe temaga. Need suhted oleks võimatu, kui teaduslike mõistete lihtsalt kordasid ajaloo areng spontaanse mõisted. Suhet nende kahe protsessi ja tohutu mõju avaldatavaid üksteisest, võib esineda just seetõttu arengut nende ja teiste mõisted on erinevatel viisidel.

Me võiks varustada järgmise küsimuse: kui tee teaduse mõistete peamine tee korduvate spontaansete, midagi, mis annaks uue andmesalvestussüsteemil teaduslike mõistete vaimse arengu laps? Ainult suurendada ainult laienemist ringi mõisted ainult rikastada oma sõnavara.

Aga kui teaduslike mõistete, nagu kogemus näitab ja õpetab teooria, välja mõned ei jõua lapse arengu osas, kui assimilatsiooni teaduslike mõistete jookseb edasi arendamist, t. E. tulu selles valdkonnas, kus laps ei ole piisavalt küpsed seda veel tegema, et siis hakkame mõistma, et õppimine teaduslike mõistete saab tõesti mängida suur ja oluline roll kogu vaimse arengu laps.

Enne selle selgituse mõju teaduslike mõistete üldise käigus vaimse arengu lapse tahame keskenduda eespool nimetatud analoogia Selle protsessi käigus mastering võõrkeeles, sest see analoogia näitab kahtlust, et kavandatud kontakti hüpoteetiline arengutee teaduslike mõistete on ainus erijuht ulatuslikum rühma arenguprotsesside arendamisega seotud, mis on allikas süstemaatilise väljaõppe.

Küsimus muutub selgemaks ja veenev, kui me pöördume paljude sarnaste lood arengut. Arengu kunagi toimub kõigis ühe skeemi, kuidas see on väga mitmekesine. Ja mida me kohtleme siin on väga sarnane areng võõrkeelt laps võrreldes arendada oma emakeelt. Laps õpib koolis võõrkeelt täiesti erineva lennukiga kui kohalik. Me ei saa öelda, et juhtida võõrkeeles on viis vastupidine on arendada kohalikku keelt. Laps ei alusta kunagi mastering emakeel uuring tähestik, lugemine ja kirjutamine, millel on teadlik ja tahtlik ehitus fraasi, koos verbaalne mõiste sõna, kus õpetatakse grammatikat, kuid tavaliselt on alguses mastering võõrkeeles. Laps õpib emakeeles alateadlikult ja tahtmatult ja välismaa - teadlikkuse ja tahe. Seega võib öelda, et areng emakeel on alt üles, samal ajal arengut võõrkeeles tuleb ülevalt alla. Esimesel juhul enne, kui on elementaarne, halvem omadused kõnes ja alles hiljem välja oma keerulisi vorme, mis on seotud realiseerimisel foneetilise struktuuri keel ja selle grammatilised vormid ja meelevaldne konstruktsioon kõnes. Teisel juhul varem väljatöötatud kõrgem, keeruline omadused kõnes seotud teadlikkust ja tahe, ja alles hiljem tunduda elementaarne seotud omadused spontaanne, vaba kasutamine kellegi kõnes.

Sellega seoses võib öelda, et intellectualistic teooria arendamiseks laste kõnes, kui teooria Stern, kaasates arengule kõne alguses lähtub meisterlikkust põhimõtte keele suhet märke ja väärtus on kehtiv ainult juhul, kui mastering võõrkeeles, ja mida kohaldatakse ainult temale . Aga mastering võõrkeeles, selle arengut ülevalt alla näitab, et oleme leidnud seoses mõisted: mis mõjutab tugevust võõrkeelt laps, on nõrkus oma emakeel, ja vastupidi, piirkonnas, kus emakeel paljastab kõik oma jõud, võõrkeeles on nõrk. Niisiis, laps on suurepärane ja täiesti kasutab oma keeles kõiki grammatilisi vorme, kuid ei mõista seda. See on painutatud, kuid ei saa aru, et ta teeb seda. Ta ei saa tihti kindlaks sugu, juhul, grammatilised kujul, ei rakendata neid asjakohaste fraasi. Aga võõrkeeles algusest sõna eristab mehelik ja naiselik, teadlik kääne ja grammatilised muudatused.

Sama kehtib seoses foneetika. Immaculately kasutades heli pool emakeel, laps ei saa aru, et mis tundub ütleb ta ühel või teisel viisil sõna. Kirjas, et ta oli raske buhshtabiruet sõna, vaevalt laguneb see eraldi helisid. Võõrkeeles, ta teeb seda lihtsalt. Tema kirjaliku kõne tema emakeel jääb kohutavalt võrreldes tema kõnest, kuid võõrkeeles, siis ei tuvasta selle lahknevuse ja sageli jookseb edasi kõnekeel. Seega nõrkused emakeel on just tugevad võõrkeeles. Kuid olukord vastupidine - tugevused emakeel on välismaa nõrkused. Spontaanne kasutamine foneetika, hääldus nn, on suurimaks väljakutseks üliõpilane, metaboliseerivatest võõrkeeles. Tasuta live spontaanse kõne - kiire ja korrektne kohaldamine grammatikaalased - suure vaevaga saavutatud ainult päris lõpus arengu. Kui areng on emakeel algab vaba, spontaanne kõne kasutamise ja lõpeb realiseerimise vormid kõne ja juhtida neid, arendada võõrkeele algab mõistmine keele ja juhtida neid meelevaldne ja lõpetatud vaba spontaanse kõne. Mõlemad rajad on suunatud teineteisele vastupidiselt.

Aga nende kahe vastassuunalise arengusuunad on vastastikune seotus, samamoodi nagu vahel teaduse ja spontaanne mõisted. Selline teadlik ja tahtlik assimilatsiooni võõrkeeles on ilmselge, mis põhineb eelnevatel arengut emakeel. Laps õpib võõrkeelena, millel on juba väärtuste süsteemi oma emakeeles, ning kandes selle sfääri teises keeles. Aga tagasi: mastering võõrkeeles lauk tee mastering kõrgeima vormid emakeeles. See võimaldab lapsel aru emakeel on eriline juhtum keele süsteemi, andes talle võimaluse kokku mõjusid emakeel, ja see tähendab ära tunda oma hääl toimimise ja osata neid. Nii nagu algebra on üldistus, mistõttu realiseerimise tehteid ja meisterlikkust neid, samuti arengut võõrkeeles taustal emakeel on üldistus nähtusi ning teadlikkus hääl operatsioone, t. E. kanda neid suurema lennukiga tahtlik ja meelevaldne kõnes. Just selles mõttes, et me peame mõistma ütlus Goethe, kes ütles, et "kes ei tea ühtegi võõrkeelt, et ta ei tea lõpuni, ja tema enda." Meil jäi see analoogia kolmel põhjusel. Esiteks, see aitab meil selgitada ja kinnitada taas mõte, et funktsionaalne ja psühholoogilisest vaatepunktist, kuidas arengut kahe näiliselt identsete mustrid eri vanuses ja eri tegelikke tingimusi areng võib ja peaks olema täiesti erinevad. Seal on rangelt võttes ainult kaks teineteist välistavat võimalust selgitatakse, kuidas kõrgemale vanuserühmale arengu sarnased struktuurse süsteemi, mis on kujunenud noores eas mõnes teises piirkonnas. On ainult kaks võimalust seosed arengut suuline ja kirjalik keel, emakeele ja võõrkeele, loogika tegevuse ja loogika mõtlemine, loogika ja visuaalset loogikat verbaalne mõtlemine. Üks võimalus seletus - see on seadus lõikama või segamine, õiguse kordamine või mängida kõrgeima astme arengut varasema töö seotud protsesse naasmist kõrgeima sfääri suuremaid keerdkäikude varasema arengu.

Teine kaalutlus, et tegi meid peatada selle analoogia on, et see põhineb ole juhus, kaks ainult formaalselt sarnased arenguprotsesside et ei ole midagi ühist sees, vaid vastupidi, sügav sisemine suhe analogiziruemyh meist protsesside areng, mis on võimeline selgitama meile suurim match kogu dünaamikat nende kasutamise eespool sätestatud. Üldiselt meie analoogia on kogu aeg rääkinud arengut kahe poole ühe oma psühholoogilist laadi protsessi: verbaalse mõtlemise. Ühel juhul, kui tegemist on võõrkeeles, esiplaanile välismaa kõlav, phasic pool verbaalne mõtlemine muu - juhul, kui teaduse mõistete - semantiline aspekt sama protsessi. Samal ajal juhtida võõrkeeles nõuab, muidugi, kuid vähemal määral, juhtida ja semantiline pool teise kõne kui ka teaduse mõistete nõua, kuigi vähemal määral jõupingutusi keele omandamiseks teaduse, teadus- sümboleid, mis tundub kõige selgemalt kui assimilatsioon terminoloogia ja sümbolite süsteeme, nagu aritmeetika. Seetõttu oli loomulik eeldada, algusest peale, et pean ütlema, oleme välja töötanud üle analoogia põhjal. Aga kuna me teame, et areng phasic ja semantilisi aspekte kõnes ei kordaks teineteist, kuid seal on mingi viisil, võiks eeldada, et meie analoogia on puudulik, nagu iga analoogia, et juhtida võõrkeeles põliselanikest leiab sarnasusi teaduse mõisted võrreldes igapäevaseks ainult teatud osas, kuid muus osas sügavaim tuvastada erinevusi.

See viib meid otse kolmas kaalutlus, et sundida meil jääda selle analoogia põhjal. Nagu teada, koolis mastering võõrkeeles hõlmab juba olemasolevate väärtuste süsteem oma emakeeles. Kui mastering võõrkeeles laps ei pea arendama uuesti semantika kõnes, et moodustada uuesti sõnade tähendus, õppida uusi mõisteid asju. Ta peab õppima uusi sõnu, asjakohaste punkt punkti haaval juba omandatud mõistete süsteem. Selle tulemuseks on täiesti uus ja erinev suhtumine emakeel sõnad teema. Võõrsõna, imendub beebi puudutab teema ei ole otseselt mitte otse, vaid kaudselt sõnu emakeel. Kuni selle hetkeni oleme tegutsenud analoogia jääb kehtima. Sama nagu me järgima teaduse kontseptsioone, mis on seotud selle eesmärk ei ole otseselt, vaid kaudselt läbi teiste, varem moodustatud mõiste. Analoogia võib pikendada ka järgmisele elemendile. Läbi selle vahendaja rolli mänginud sõnadega emakeele loomisel suhete võõrkehad ja sõnu, sõnu emakeel oluliselt arendada semantiline külg. Tähenduses sõna või mõiste, kuna see võib juba olla väljendatud kaks erinevat sõna ühes ja teises keeles, nagu oleks kistud tihedaid sidemeid heli kujul sõna emakeeles, omandada suhteliselt sõltumatult, on eristatud kõlav sõnaliik ja seega kajastatakse sellised. Sama asi, mida me näeme nii lapse igapäeva mis vahendavad suhet uue teadusliku kontseptsiooni ja objekti, millega nad on seotud. Nagu näeme allpool, kontseptsiooni igapäevane, saada vahel teaduslik mõiste ja selle objekt, see omandab täiesti uue komplekti suhteid teiste mõistete ja muutusi ise oma eesmärgi suhtes. Analoogia on siin ka veel kehtib. Aga siis annab viis vastupidine. Kuigi mastering võõrkeeles süsteem on valmis ette antud väärtuste emakeeles ja moodustab arengu eeldus uue süsteemi, teaduse mõistete süsteem tekib koos nende arengut ja avaldab oma transformatsiooni mõju igapäevases mõisted. Vastupidiselt sellele punktile on palju olulisem kui sarnasusi kõik teised, sest see peegeldab eriti sisaldub teaduse mõistete asemel uute vormide kõne, keele kui võõrkeele või kirjakeelt. Probleem on süsteemi keskseks kogu ajalugu reaalseid mõisted laps, mis võiks kunagi jõuda eksperimentaalne uurimine kunstlik mõisted.

Olgem Käesoleva peatüki kokkuvõtteks, kattes nende ja keskne probleem meie teadus.

Iga mõiste on üldistus. Sellega loodi väljaspool kahtlust. Aga seni oleme tegutsenud meie uuringus eraldi ja isoleeritud mõisted. Vahepeal tekib küsimus, siis mille poolest on mõisted omavahel. Eraldi mõiste, see lahter, rebiti meid elus, sidus kangast, kootud ja põimunud lapse mõisted, mille jooksul ta saab toimuda ainult elada ja kasvada? Lõppude lõpuks mõistet ei esine lapse meelt, nagu herned, vala kotti. Nad ei asu üksteise kõrval või üksteise kohal ei seostu ja ilma suhe. Vastasel juhul ei oleks võimalik mingit vaimset operatsiooni vajavad suhe mõisted, oleks võimatu lapse maailma, ühesõnaga kõik keerulised elu oma mõtteid. Pealegi, ilma eriliste suhe teiste mõistetega oleks võimatu ja olemasolu üksikute mõistete, nagu sisuliselt mõiste ja üldistamine näitab, õpetuse formaalne loogika, mitte kahanemist ja rikastamine reaalsus esitatud mõiste, võrreldes sensuaalne ja otsene tajumine ja mõtisklemist selle reaalsuse. Aga kui otsese sünteesi rikastab reaalsustaju, ilmselt ei saa see olla teisiti psühholoogiline, välja arvatud, luues keerukaid suhteid, sõltuvused ja seosed objektide esindatud mõiste, ja ülejäänud reaalsus. Seega olemuselt individuaalsed mõisted on juba eeldab mõningaid mõistete süsteem, et mõned ei pruugi eksisteerida.

Uuring süsteemi laste mõisted igal konkreetsel etapil näitab, et ühenduse (erinevused ja kogukonna suhted - taim, lill, roos) on kõige elementaarsem, kõige loomulikum ja kõige mass-suhte väärtused (mõisted), kus enamik täielikult selgus ja avalikustatud nende olemus. Kui iga mõiste on üldistus, on ilmne, et suhe ühe mõiste teisele on seotud ühenduse. Uuring suhte mõisted kogukond pikka aega olnud üks keskseid probleeme loogika. Me ei saa öelda, et loogiline külg on see küsimus on välja töötatud ja uuritud piisava põhjalikkusega. Aga seda ei saa öelda geneetiliste ja psühholoogilisi probleeme, mis on seotud selles küsimuses. Tavaliselt uurisime loogiline seos avaliku ja erasektori mõistete. On vaja uurida geneetilise ja psühholoogilise suhtumise tüüpi mõisted. See näitab, et meil on kõige suurejoonelisem, viimistlus probleem meie teadus.

On teada, et lapse arengus mõisted ei ole loogiline tee kaugusel täpsem üldisem. Laps õpib enne sõna "lill", kui sõna "roos" on rohkem levinud kui erasektor. Aga millised on mustrid liikumine kontseptsioonide üldiselt üksikule ja konkreetsele üldise käigus nende arengut ja toimimist elu- ja tõeline mõte laps? See oli alles hiljuti täiesti tundmatu. Oleme püüdnud uurida reaalses mõisted laps istuma asutamist põhilisi seadusi, mis eksisteerivad selles valdkonnas.

Esiteks oleme suutnud tuvastada, et ühenduse (vahe siis) ei lange kokku struktuuri üldistamine ja selle erinevaid etappe, asutatud kontakti eksperimentaalne uurimine teket mõisted: sinkretami, kompleksid, preconcepts ja mõisted.

Esiteks, erinevad kontseptsioonid on võimalik ühise sama struktuuri üldistamine. Näiteks struktuuri keerulised mõisted, võib esineda erinevaid kontseptsioone kogukond, "lill" ja "roos". Kuid me peame kohe teha reservatsiooni, et see suhtumine üldisuse "Õis: Rose" on erinev iga struktuuri üldistamine, nagu integreeritud ja pre-kontseptuaalne struktuur.

Teiseks, mõiste võib olla üks ühenduse erinevates struktuurides üldistamine. Näiteks keeruline ja kontseptuaalne struktuur sama "lill" võib olla ühine väärtus kõigile ja ravida kõiki värve. Samas peame taas, et teha broneering, et see kogukond on erinevate struktuuride sama üldistusi loogiline ja sisuline, kuid mitte psühholoogilise tähenduses, so suhe kogukonnas. "Õis: Rose" on erinev keerukas ja kontseptuaalne struktuur. In-aastane laps, on see suhe olla täpsem; üldisem idee on, nagu ta oli koos rohkem era-, siis asendab selle, samas kui kaheksa-aastase tähtajaga üle ühe teise ja sisaldab rohkem privaatne.

Seega saame me kindlaks, et ühenduse suhted ei ole sama mis otseselt või koos üldistusega struktuuri, kuid nad ei ole midagi kõrvalised üksteisele midagi, mis ei ole omavahel seotud. on keeruline vastastikune sõltuvus nende vahel, mis, muide, oleks täiesti võimatu ja väljaspool meie uurimus, et kui me ei saa eelnevalt kindlaks määrata, et sarnasusi ja erinevusi seoses üldistus struktuurid ei ühti omavahel otse suhelda. Kui need langevad, nende vahel oleks olnud võimatu kuidagi. Nagu võib näha meie vestlust üldise ja üldistus struktuuri suhe ei lange kokku üksteisega, kuid mitte täielikult, vaid üksnes mõned osad, kuigi erinevaid struktuure üldistusi võivad eksisteerida mõisted võrdselt ühine, ja vastupidi, samas struktuuri üldistusi saab on olemas erinevad mõisted kogukond, aga need suhted on levinud igal erinev mõiste üldine struktuur: ja kus nad peaksid olema identne loogiline pool, ja kui nad on erinevad.

Uuringud näitavad, sest nende peamine ja peamine tulemus, et suhe mõisted kogukonna seotud üldistus struktuuri, st etappe alates töötada kontseptsioone, siis uuris meid pilootuuring moodustamine mõistete ja lisaks sellele seotud tihedalt :. Iga struktuuri üldistamine (sinkret, keeruline preconcepts mõiste) on oma spetsiifiline süsteem kogukonna ja ühiskonna suhete üldine ja detailne mõistete, oma tegevuse ühtsust, abstraktne ja konkreetne, mis määrab konkreetse liikumise vorm mõistete toimimise mõtlesin mingil kindlal arengustaadiumis sõnade tähendusi.

Olgem seletada seda näiteks. Meie katsetes nonspeaking loll õpib laps ilma suuremate raskusteta seeria sõnad: tool, laud, riidekapp, diivan, raamaturiiul. See võib laiendada seda valikut suuresti. Iga uue sõna ei kujuta palju raskusi teda. Kuid ta ei ole võimeline seedima nagu kuues sõna "mööbel", mis on üldisem mõiste seoses viie õppimise tähendab, et kuigi mõni muu sõna sama arvu alluvate arusaamad samast kogukonnas selguvad ilma raskusteta. Kuid on selge, et õppida sõna "mööbel" tähendab, et laps, mitte ainult lisada kuuendal korrusel viie olemasoleva, kuid midagi täiesti erinevad: õppida suhtumine üldisus, et omandada esimene suurem kontseptsioon, mis hõlmab kogu seeria täpsemad mõisted, alluv, kapten moodustada uusi liikumise mõiste mitte ainult horisontaalselt, vaid ka vertikaalselt.

Samamoodi laps on võimeline õppima mitmeid uusi sõnu, särk, müts, mantel, saapad, püksid, kuid ei saa välja selle seeria, et ta saaks jätkata samas suunas veel kaugemale, olles õppinud sõna "riided". Uuringud näitavad, et teatud arengustaadiumis väärtus sõnad laste vertikaalne liikumine, suhe mõisted kogukond üldiselt on kättesaamatud lapsi. Kõik mõisted on ainult mõistete number, Link, puudub hierarhiline suhted, mis on otseselt seotud objekti ja eristada brändi näo järgi vahet esitatud nende teemade puhul. See on täheldatud Lastekeel, mis on üleminekuperioodi etapi eel-intellektuaalne, kõne lepetnoy lapse kapten täiskasvanud keeles.

Kas see ei ole ilmne, et sellise süsteemi ehitus kontseptsioonid, mis on võimalik ainult vahel suhted, mis on omavahel otseselt kajastub nende suhe objektide ja ei ole muud, - kui verbaalne mõelnud laps peab valitsema visuaalne loogika mõtlemist. Või õigemini, ei verbaalse mõtlemise on võimatu, sest mõiste üldiselt ei saa panna kõik suhted üksteise peale objekti suhted. Praeguses etapis verbaalne mõtlemine on võimalik ainult sõltuv objekti poole visuaalse mõtlemise. See on põhjus, miks see on üsna spetsiifiline ehitus mõisted ja vastavad piiratud olemasolevate operatsioonide mõtlemise annab põhjust rõhutada seda sammu kui eriline dosinkreticheskuyu arenguetapile laste sõnade tähendus. Sellepärast välimus esimese kõrgem mõiste seisab mitmeid kontseptsioone moodustatakse kõigepealt esimene sõna "mööbel" või "riided", ei ole vähem tähtis sümptom progress arengus tähenduslik aspekt lapse kõnes, kui välimus esimese tähendusliku sõna. Lisaks järgmistel etappidel arengu kontseptsioonid kogukonna suhted on hakanud tekkima, kuid igal etapil suhe kogukonda, uuringud näitavad, moodustades väga eriline ja konkreetne suhete süsteemi.

See on üldine seadus. See on võti Geneetilise ja psühholoogilised suhted ja avalikes laste mõisted. On oma suhete süsteemi ja ühise iga etapi kohta üldistamine; vastavalt süsteemi struktuur asuvad geneetilise järjekorras üldisi ja spetsiifilisi mõisteid, nii et liikumisena üldiselt üksikule ja konkreetsest üldisele arengus on mõistete igas faasis erinev arengu väärtused, sõltuvalt domineeriva struktuuri selles etapis üldistus.
Üleminekul ühest etapist teise muudab süsteemi kogukonna ja kogu geneetiline et kõrgema ja madalama mõisted.

Ainult kõrgeimal tasemel sõnade tähendusi ning seetõttu kogukonna suhted on nähtus, mis on äärmiselt oluline, et kogu meie mõtlemine ja mis on seadusega määratud samaväärsuse mõistet.

See seadus sätestab, et iga mõiste võib nimetada lugematuid viise, mille kaudu teised mõisted. See seadus vajab täpsustamist.

Kui uurimistöö käigus jõudsime vajadusest konsolideerida ja peegeldus nähtuste leitud kasutusele mõisted, ilma milleta me olime jõuetud mõista kõige seisukohalt olulised vastastikuse sõltuvuse vahel.

Kui tinglikult ette kujutada, et kõik mõisted on paigutatud sarnane kõik punktid maakera pinnal, mis asub vahel Põhja ja Lõuna poolused teatav pool pooluste vahel on otsene, sensuaalne, intuitiivne haarata objekti ja kõige üldistatud, väga abstraktne mõiste, kuidas pool seda mõistet võib kirjeldada ruumikasutuse nende pooluste vahel on väga intuitiivne ja väga abstraktne mõte sellel teemal. Mõisted aeg varieerub vastavalt nende pikkus, olenevalt millisel määral esindatud ühtsust konkreetne ja abstraktne tahes kontseptsioon. Niisiis, kui ette kujutada, et kera maakera võib sümboliseerida meile täius kõigi mitmekesisust esindatud nii Tegelikkuses võib kirjeldada kui laius mõiste koht kulub muu hulgas mõisted samal pool, mis on seotud teiste punktid reaalsus, nagu nii nagu laius viitab punkti maa pinnal kraadi maapealse paralleele.

Pikkuskraad mõisted Seega iseloomustab peamiselt teo iseloomust mõtte, et seade punkte kontseptsiooni seisukohalt vang seda ühtsust konkreetne ja abstraktne. Laius kontseptsiooni iseloomustavad peamiselt mõiste objekti, punkti kontseptsiooni rakendades teatud piirini tõesti. Pikkus ja laius kontseptsiooni koos peaks andma põhjaliku ülevaate olemusele nii hetked - vang see tegu mõtte ja esindatus objekti. Seega, nad peavad sõlmima sõlm ühenduse suhteid olemasolevate selle mõiste nii horisontaalselt kui vertikaalselt, et on. Ye nii seoses mõistete alluvussuhteid ning seoses kõrgema ja madalama astme poolest üldsõnalisus mõisted. See on koht, kontseptsiooni süsteemis kõik mõisted on määratletud selle pikkus ja laius, sõlm sisalduv arusaam oma suhteid teiste mõistetega, mida me nimetame mõõt üldsõnalisus mõiste.

Sunnitud kasutamine metafoorne sümbolid laenatud geograafia, nõuab reservatsioone, ilma milleta need nimetused võivad põhjustada märkimisväärse arusaamatusi. Kuigi geograafia ridade vahelt pikkuskraad ja ridade laius, meridiaanide ja paralleelid lineaarne seos, nii et kaks liinid lõikuvad ainult ühes punktis, samal ajal kindlaks oma positsiooni meridiaani ja paralleeli, on mõistete süsteem, need suhted on keerulisemad ja seda ei saa väljendatakse lineaarse sõltuvuse. Kõrgem pool kontseptsioon on samal ajal laiem selle sisu; see hõlmab kogu pikkuses laius read alluva mõisted, segment, mis vajab mitmes küsimuses nende määramise.

Olemasolu tõttu ühiste meetmete iga mõiste, ja seal on tema suhtumine kõigi muude mõistetega, võime minna ühest mõistelt teisele, luua suhteid lugematuid ja lõpmatult mitmekesine viisil, on olemas võimalus, mõiste samaväärsust.

Selle idee illustreerimiseks võtta kahe äärmuse: ühelt poolt, Lastekeel, mis, nagu me oleme näinud, suhe osaduse mõistete vahel ei saa eksisteerida ja arenenud teaduslike mõistete, näiteks mõiste numbrid, kui nad areneda uuringu tulemuse aritmeetiline . On selge, et esimesel juhul on mõiste samasus ei eksisteeri. Mõiste saab väljendada ainult ennast, kuid mitte läbi teise mõisted. Teisel juhul, kui on teada, mõiste suvaline arv ükskõik arvusüsteemi saab väljendada lõpmatu mitmel viisil tänu lõpmatus numeratsioonivahemik ja tingitud asjaolust, et koos kontseptsiooni iga number süsteemis numbrid on toodud samal ajal kõiki selle võimalikku seost kõik teised numbrid. Seega saab seadet väljendatuna 1 miinus LLC 999 999 ja üldiselt vahena tahes kaks kõrvuti asetsevat numbrid ja suhe suvaline arv ise ning isegi lõpmatu mitmel viisil. See on puhas näide seaduste mõisted samaväärsust.

Aga mõiste Lastekeel võib väljenduda vaid ühe Muide, see ei ole ekvivalendid silmas asjaolu, et tal puudub seos teiste mõistetega üldistusteta. See on võimalik ainult tänu sellele, et on olemas mõisted pikkus ja laius on mitmeid meetmeid ühenduse kontseptsioone, mis võimaldavad üleminekut ühelt mõistelt teisele.

Seadus samaväärsuse mõisted on erinev ja iga konkreetse arengustaadiumis üldistusi. Kuna samaväärsuse mõistet otseselt seotud suhet mõisted kogukond, ja viimane, nagu me oleme eespool selgitatud, iga konkreetse struktuuri üldistamine, on selge, et iga struktuuri määratleb üldistusi võimalik oma valdkonnas samaväärsuse mõistet.

Meede üldisuse, sest uuring on esimene ja lähtepunkt tahes toiming tahes kontseptsioon, samuti kogemus mõiste, sest see näitab, fenomenoloogiline analüüs. Kui me nimetatud mõistele, näiteks "imetaja", kogeme järgmised: oleme pannud teatud punkti võrgustike laius- ja pikkuskraadid read, oleme võtnud seista meie ideed, saime esialgse ebalev punkti, tunneme valmisolekut liikuda mistahes suunas Käesolevas lõikes. See efekt on see, et iga mõiste, isolatsioon toimub meelt, sest see moodustab valmisolekut rühm, rühm eelsoodumusega teatud liigutused mõtte. Mõtetes nii et iga mõiste esitada arvuna taustal oma vastavate ühenduse suhteid. Valisime selle tausta vaja meie mõtteviisi liikumist. Seetõttu ühine meede funktsionaalse külje määrab kogu võimaliku tegevuse mõte, et see kontseptsioon. Kuna uuring laste mõisted määratlused on otsene väljendus õiguse võrdväärsuse mõiste võimu juures antud arengustaadiumis sõnade tähendusi. Samamoodi kõik toimingud, nagu võrdluses millega erinevusi ja identiteetide ideid, iga otsuse ja põhjendused viitavad teatud struktuursete liikumise kohta jaotusvõrku ridade pikkus ja laius mõisted. Juhul valusaid lagunemine mõisted kogukond rikutud meede lagunemist ühtsuse abstraktne ja konkreetne sõna otseses mõttes. Concepts kaotavad meetme üldist, selle seos teiste mõistetega (suurem, väiksem, ja nende arv), liikumise mõte hakkab toimuma katki, valesti, jätke read, mõte muutub ebaloogiliseks ja ebareaalne, sest tegu esemete haaramist mõisted ja suhted mõistete projekti enam vormi ühtsust. Selle protsessi käigus muutuvad iga uue struktuuri üldistamine kogukonna suhted ja põhjustada muutusi kogu olemasoleva lapse selles etapis tegevuse mõtlemist. Eelkõige iseseisvuse mõtte meelde jätta sõnad, pikaajaline katsetes kui üks peamisi omadusi meie mõtlemist, nagu on näidanud uuring, suureneb meetme kogukonna suhted ja mõiste samaväärsust. varases eas laps on täielikult seotud grammatiline väljendus assimilatsiooni mõttes. Koolipoiss juba edastamiseks keeruline semantiline sisu suuresti sõltumatult verbaalne väljendus, kus ta õppis ta. In meede kogukonna suhted on laienemas mõiste sõltumatust sõna, mis tähendab - tema väljendus, ja seal on rohkem ja rohkem vabadust semantiline tegevust ennast ja oma verbaalne väljendus.

Otsisime kaua ja asjata usaldusväärne sümptom oskuste üldistamine struktuuride reaalväärtused laste sõnade ja seeläbi üleminek võimalik silla tegelik eksperimentaalse mõisted. Ainult loomise seost struktuuri üldistamine ja suhted kogukond on andnud meile kätte võtme lahendada see probleem. Kui uurite suhtumine üldist kontseptsiooni, selle meetme üldist, meil on kõige usaldusväärsem kriteerium üldistades struktuuri tõeline mõisted. Olles väärtus -. See on nagu seisma teatud suhted teiste ühiste väärtuste, st meede on konkreetne kogukond. Seega olemusele - sünkretistliku keeruline, predponyatiynaya - näitab kõige täiuslikum viis on konkreetne seos selle mõiste teiste mõistetega. Seega uuring tõeline lapse mõisted nagu "kodanlik", "kapitalistliku", "isand", "rusikas", viis meid kogu ühendust konkreetseid suhteid, otsustades iga idee tasandil - alates sinkreta tegeliku mõiste on võimaldanud meil mitte ainult kanda silla uuringute käigus on saadud mõisted reaalse mõisted, kuid üldiselt on võimalik teada saada selliseid olulisi aspekte põhistruktuurid üldistus, mis üldjuhul ei saa uuritud kunstlik eksperiment.

Kõige mis annaks kunstliku eksperimendi, ühine geneetiline süsteem, mis hõlmab põhietapid arengu kontseptsiooni. Analüüs tegelik mõisted laps on aidanud meil uurida vähetuntud omadused sinkretov, keeruline, pre-kontseptsiooni ning sätestada, et kõigis nendes valdkondades on erinev mõtteviisi objekti ja teise objekti tegu hoidu mõtteid, t. E. on kaks peamised punktid, mis iseloomustavad mõistet, tuvastada selle vahe üleminekul lavale. Seega, laadi need mõisted ja kõik nende omadused on erinevad: alates teistsuguses objekti jälgida igal teisel alal võimalik ühendusi ja seoseid objektid, mis on paigaldatud mõtte juures; teisest akti sätte järgi muud seosed mõtte, teistsugust psühholoogilist operatsioone. Igas neist piirkondadest leitud nende omadused määrab olemusele: a) erinev suhtumine objekti ja selle sõna otseses tähenduses, b) teiste kogukonna suhted, c) erinevaid võimalikke operatsioone.

Aga me peame õppima mõisted tõeline lapsel on midagi enamat kui lihtsalt võime liikuda eksperimendi, et tõelist tähendust sõnad ja avalikustamise nende uute omadustega, mida ei saa seada kunstlikult moodustatud mõisted. Me võlgneme seda uut uuringut, et see viis meid täiendamise peamisi ruumi endise teadus- ja seeläbi vaadata oma teoreetilisest väärtusest.

Selles Samas uuringus võtsime iga kord uuesti igal etapil (sinkretov, süsteemid, mõisted), suhe kõne teema, ignoreerides asjaolu, et iga uus samm arengus üldistusi põhineb üldistus Eelnevate etappide. Uus etapp üldistus ei esine, välja arvatud põhjal eelmine. Uue struktuuri üldistamine ei tulene teha uuesti idee otsest üldistus objektid ja üldistamine üldistatud struktuuri samadel teemadel. See tekib siis, kui üldistus üldistusi, kuid mitte ainult uus viis üldistus üksikobjektide. Eelmine töö mõtted, väljendatud üldistusi, mis valitses eelnenud etapis, ei tühistatud ning ei raisata, vaid kuulub ning on eelduseks uue töökoha silmas pidades.

Seega, meie ei saanud esimese uuringu luua järkjärguline arendamine ajalooliste mõistete süsteemi esmane üldistusi "enne ja nüüd" ning järkjärguline arendamine sotsioloogiline mõisted süsteem "meie ja nemad" üldistusi illustreerivad seda positsiooni.

tegelik ise liikumise töötada kontseptsioone ja omavahelist sidepidamist üksikute arengujärgus. Meid süüdistatakse vastupidist: et me anname enesearendamiseks mõisted, kuigi iga uus samm peaks olema mõiste väljund välise, iga kord uue põhjuse. Tegelikult nõrkus eelmises uuringus oli puudus tõeline self-liikumise vahelist seost arengujärgus. Selle puudumine on tingitud väga eksperimentaalset laadi, mis oma struktuuri, välistada võimalust: a) suhete selgitamiseks etapid arengu kontseptsioonid ja üleminek ühelt etapilt teisele, ja b) avalikustamist kogukond suhted, seisuga eksperimendi teema esiteks, pärast iga vale otsus oli katkestada töö, et hävitada esimene moodustatud üldistusi ja tööle kõik jälle koos üldistusi üksikute objektide; Teiseks, kuna mõiste valitud eksperiment olid samal arengutasemel kui Lastekeel, t. E. Nad suutsid korrelatsioonis ainult horisontaalselt, vaid võib sõltuda pool. Seega oli meil korraldada mitmeid samme jättes ringid ühel tasapinnal, selle asemel, et paigutada need nii lähedal spiraal seotud ja kasvavalt ringid.

Aga kaebus uuring tegelikku mõisted viinud meid oma arengus lühidalt, et võime seda lünka täita. Analüüs arengu üldised ideed Koolieelik, mis vastab eksperimentaalse mõisted me nimetame kompleksid näitas, et üldine ideid kõrgeima arenguetapile ja sõnade tähendus ei tulene ühe generalizable esindused ja arusaamad üldistatud, t. E. üldistusi, otsustades samas staadiumis. See järeldus on väga oluline, et me võiks teha läbi pilootuuring, tegelikult lahendab kogu probleem. Sarnased üldistused uusi suhteid endise on paigaldatud meie poolt uuringus aritmeetika ja algebraline mõisted. See oli võimalik luua suhteid üleminekul üliõpilane mõisted preconcepts teismeline on sama, mis eelmises uuringus suutsid luua seoses üleminekuga üldistatud arusaamad üldist ideed, st. E. sinkretov komplekse.

Kuna selgus, et uus etapp arengus üldistusi ei saavutata, välja arvatud muutmise teel, kuid ei ole sugugi tühistamise endine, koostades juba kokku varasemates artiklites süsteemi, mitte läbi uuesti toime pandud üldistus üksikobjektide ja siin uuringus leiti, et üleminek poolt preconcepts (tüüpiline näide on mõiste aritmeetiline õpilane) tegeliku mõisted teismeline (tüüpiline näide, mis on algebraline mõisted) on valmistatud sünteesides esimene geneeriline objekte.

Preconcepts on abstraktsioon objekti ja selle põhjal üldistus numbrilised objekti omadusi. Kontseptsioon on abstraktsioon arvu ja selle põhjal, mis tahes üldistus suhteid numbrid. Üldistus ja üldistamine mõte on täiesti erinev võtmiseks ja üldistamine asju. See ei ole edasist liikumist samas suunas, mitte lõpp, kuid alguses uue suuna, üleminek uued ja kõrgemal tasapinnal mõtte. Üldistus enda aritmeetika ja mõtlemine on midagi kõrgemat ja uute võrreldes üldistus numbriline objektide omadusi aritmeetiline mõiste, kuid uut kontseptsiooni, uus üldistus ei ole muud teed kui alusel eespool. Ilmneb väga selgelt asjaolule, et samaaegselt suurenemisele algebralise üldistusi suureneb vaba operatsioone. Vabanemine pärisorjus tuleb arvväljad teistmoodi kui köidikuist vabanemise vaateväljas. Selgitus tõus vabadust, kuna nad kasvavad algebraline üldistused on võimalik vastupidine liikumine alates kõrgeima ja madalaima taseme sisalduvad kõrgeim süntees: madalam operatsioon peetakse juba erijuhtum kõrgem.

Kuna aritmeetiline mõisted on salvestatud ja kui me õpime algebra, küsimus loomulikult tekib, mis eristab mõiste aritmeetiline teismeline, kellel algebra mõisted üliõpilane? Uuring näitab: see on algebraline mõiste teda; asjaolu, et mõiste aritmeetilise peetakse erijuht üldisemat mõistet; see, et operatsiooni nendega on rohkem vaba, nagu on kokku valemiga, kusjuures see ei sõltu konkreetsest aritmeetilise ekspressiooni.

Selles koolipoiss aritmeetiline mõiste on lõppjärgus. ei ole midagi selle taga. Seetõttu liikumise poolest need mõisted täielikult tingitud aritmeetiline olukord tingimused; õpilane ei pruugi olla olukord, kui teismeline saab. See funktsioon tagab hea algebraline mõiste. Me ei näe seda eksperimendid üleminekut koma süsteemist teise suvalise arvu süsteemi. Laps õpib tegutsema varem nii kümnendmurruna süsteem kui teadlikud, mille tõttu laps ei tea süsteemi ning siduda see.

Teadlikkus detsimaalsüsteem, st. E. üldistus, mis viib mõista seda erijuht tahes üldine arv, mis tekitab võimaluse omavoli selle ja mõne teise süsteemi. Kriteeriumiks teadvuse sisaldub võimalust üleminek mõne teise süsteemi, sest see on üldistus detsimaalsüsteem, moodustamise üldine idee arv süsteeme. Seega, üleminek erinevat süsteemi, et on olemas otsene näitaja üldistus detsimaalsüsteem. Laps võtab alates koma süsteemi viiekordne kokku erinevad valemid ning erinevalt hiljem. Seega näitab uuring, et seal on alati suurem üldistus tänu madalamale, ja tema kaudu objektile.

Jääb meile öelda, et uuring tegelikku mõisted tulemusel avastatud ja viimane lüli ahelas huvitab meid kõiki üleminek suhete ühest etapist teise. Oleme eespool öeldud, milline on suhe kompleksid ja sinkretami üleminek kooliiga varasest lapsepõlvest ja suhted preconcepts kontseptsioonidega üleminekul õpilane teismeline. Käesolev uurimus teaduse ja igapäevase mõisted tuvastab puudu keskel. See on, nagu näeme allpool, võimaldab leida sama suhe üleminekul üldmõisted esikouluun koolipoiss preconcepts. Seega on täiesti lahendatud ühendused ja üleminekud eri arengujärgus mõiste, so enese liikumist tekkimas mõisted, -. Küsimus, et me ei suutnud lahendada esimeses uuringus.

Kuid uuring tegelikku mõisted laps andis meile isegi rohkem. On võimalik, et teada saada mitte ainult interstage liikumise töötada kontseptsioone, vaid ka vnutristupenchatoe põhineb üleminekud teatavas staadiumis üldistus, nagu üleminekuid ühest liigist teise keeruline üldistusi, suurem tüübist. üldistusi üldistusi põhimõte kehtib siin, kuid muud tingimused. In üleminekutega samal laval kõrgeima astme salvestatakse lähemale eelmise etapi objektiga, ei ole ümber nii drastiliselt kogu süsteemi kogukonna suhted. Üleminekul lavale hüpata ja terav ümberkorraldamine mõiste objekti suhted ja kogukonna suhted mõisted.

Need uuringud on viinud meid läbi vaadata küsimus, kui pühendunud on üleminek ühelt arenguetapile väärtuste teisele. Kui, nagu me võiks ette kujutada seda enne, lähtudes esimene uuring, uue struktuuri üldistamine lihtsalt tühistab vana ja asendab selle, tühistades kõik eelnevad tööd mõte, üleminek uude etappi, ei tähenda midagi muud, nagu haridus uuesti kõik juba eelnevalt olemasoleva teisisõnu struktuuri väärtused. Sisyphose töö!

Kuid uus uuring näitab, et üleminek on saavutatav muul viisil: laps moodustab uue struktuuri üldistamine paari esimese termineid, tavaliselt värskelt omandatud, näiteks koolitust; kui ta pärisid uus struktuur, see on tänu sellele üks ehitab ja muudab struktuuri, kõigi eelmiste mõisted. Seega varasema töö ei lähe kaduma mõtteid, ei tea, taasloodi uuesti iga uue etapi, iga väärtus ei tohi olla enesestmõistetav seda teha kogu töö taastamiseks struktuuri. Seda tehakse, samuti kõik struktuursed toimingud mõtte, omandamise kaudu uue põhimõtteliselt mõned mõisted, mis seejärel jaotatakse ja juba üle struktuurne tugevus seaduste ja kogu mõistete ulatust üldiselt.

Me oleme näinud, et uus struktuur üldistus, mis pakub lapsele koolituse jooksul, annab võimaluse oma mõtteid minna uude ja kõrgem tasapind loogilist operatsiooni. Vanemad mõisted sattuda need toimingud on kõrgeim mõtlemislaadis võrreldes eelmise ise erinevad struktuuri.

Lõpuks uuring tõeline mõisted laps viis meid otsus veel üks oluline küsimus kaua põhjustatud teooria mõtlemist. Sellest ajast tööd Würzburgi koolis on hästi teada, et mitte-assotsiatiivne seos määrata liikumise ja ideede, side ja ühtekuuluvus mõtteid. Buhler näidanud näiteks, säilitamise ja taasesitamise mõtted ei ole teinud vastavalt seadustele ühing ning selles mõttes, side. Kuid otsus jääda on ikka küsimus, mis täpselt kindlaks side mõtteid. Need suhted olid kirjeldatud fenomenaalselt ja vnepsihologicheski, nagu kommunikatsiooni eesmärgid ja vahendid selle saavutamiseks. Struktuurne psühholoogia püüti määratleda need suhted kui kommunikatsiooni struktuure, kuid see määratlus on toodud kaks suurt puudust:

1. Viited on mõtlemine on täiesti analoogsed suhetest taju, mälu ja kõik muud funktsioonid, mis on võrdselt mõtlemine, alluvad struktuursete seadusi; Seega, side mõtte ei sisalda midagi uut, kõrgemat ja konkreetsed võrreldes ühendused taju ja mälu, ja see muutub ebaselgeks, kuidas mõtlemine võimalik liikumine ja haare mõisted teistsugust ja teist tüüpi, kui struktuurse haakeseadme taju ja mälu pilte. Üldiselt struktuursed psühholoogia kordab täielikult viga assotsiatiivne psühholoogia, sest see põhineb identiteedi suhted taju, mälu ja mõtlemise, ja ei näe eripära mõtlemine hulk neid protsesse, see on sama vana psühholoogia tulid kaks sama põhimõtteid; Uus on vaid, et põhimõtteliselt ühingu asendatakse põhimõttega struktuur jäi siiski sama režiimi selgitus. Sellega seoses struktuursete psühholoogia on mitte ainult ei arenenud probleemi mõtlemine, kuid läks isegi selles küsimuses tagasi võrreldes Würzburgi koolis, leides, et seadused mõte ei ole identsed mäluseadustega, et mõtlemine, seetõttu on eriline tegevus, allutada oma seadusi; struktuurse psühholoogia mõtlemine on oma eriseadusi ja tuleb seletada seadused, mis valitsevad valdkonnas taju ja mälu.

2. vähendamine lingid mõtlemine struktuurilised suhted ja nende samastumise lingid taju ja mälu täielikult välistada võimalust arengu mõtlemist ja arusaama, et mõtlemine on kõrgeim ja originaalsete võrreldes taju ja mälu aktiivsust ja teadvuse. See identifitseerimiseks seaduste liikuv mõtte seaduste ühendamine mälu pildid on vastuolus vastuolus tõestatud, meie välimuse juures iga uus etapp uute kontseptsioonide ja suurem tüüpi seoseid mõtteid.

Me oleme näinud, et ei ole võimalik mõtlemise esimeses etapis Lastekeel veel ei ole suhet mõisted kogukond, mis on põhjus, miks nad on vaid võimalikku seost nende vahel, mida saab paigaldada taju, st. E. selles etapis on sõltumatu ja sõltumatu tajutav tegevus. Nagu üldistus struktuuri ja tekkimist üha keerulisemaks suhet mõistete üldist on võimalik mõtlemine kui selline, ja järk-järgult laiendada oma koosseisu sidemeid ja suhteid, samuti üleminek uuele ja kõrgemale tüüpi ühendus ja üleminekuid ühelt kontseptsioone, mis on võimatu enne. See asjaolu on seletamatu vaatepunktist struktuuri teooria ja tema üksi on piisav argument tagasi lükata.

Mis, üks küsib, side konkreetse mõtlemise määrata liikumise sidur ja mõisted? Milline on suhe tähenduses? Et sellele küsimusele vastata, peame minema kaugemale õpib mõiste isoleeritud asja nagu ühest rakust, uuring mõtlemine kudedes. Siis mõisted on seotud mitte üksusest assotsiatiivne niit ja mitte lähtudes tajuvad mustreid või pilte esitanud, kuid olemuselt olemus, põhjal suhe kogukonda.

Iga operatsioon on mõelnud - määratlus, võrdlemine ja eristamine mõisted, loogiliste seoste mõisted jms D. -. Toimub, nagu näitab uuring, mitte ainult ühendavate liinide seos mõisted kogukonna ja määratakse kindlaks kõik võimalikud viisid liikuda mõiste kontseptsioonile. Määratlus põhineb õiguse mõiste võrdsuse ja viitab võimalusele sellise liikumine ühest kontseptsiooni teise, kus omane määratleb mõiste pikkus ja laius, tema ühine meede määratletud sisalduv mõiste teo mõtte ja selle eesmärgi suhtes, võib väljendada sidur mõisted teiste laiuskraadid ja laius, muud meetmed ühenduse, mis sisaldab muudest mõtlemise ja teist tüüpi objekti haarata, et tervikuna on aga pikkus- ja laiuskraad samaväärne määratleb mõiste. Täpselt võrdluse või vahet mõistete eeldab nende üldistus, liikumine piki kogukonna suhted kõrgemale mõiste, võrreldes alistama kaks mõistet. Samamoodi loomine loogiline seoseid mõistete ja kohtuotsuse põhjendused ei nõua liikumist samas suunas kogukonna suhete horisontaalsed ja Püstlood kogu süsteemi mõisted.

Me selgitame seda näidet produktiivne mõtlemine. M. Wertheimer näitas, et tavaline syllogism, sest see on formaalne loogika õpikutest, ei kuulu liiki tootmisega mõte. Oleme jõudnud lõpuni, me teadsime algusest peale. Järeldus ei sisalda midagi uut võrreldes maatükke. Päritolu produktiivne tegu mõtlemine, mis viib mõttele täiesti uus kirje avamisele, et "ahaa-kogemus", on vaja X, on probleem meie mõtlemise ja osa A struktuuri, äkki tuli ja struktuur B. Seega hävitamine struktuuri , mis esialgu tundub problemaatiline punkti X ja üleandmise objekti täiesti erinev struktuur on peamised tingimused produktiivne mõtlemine. Aga võib-olla see on võimalik, siis X, osa A struktuuri, astusin nii B? Et seda teha, ilmselt on vaja minna kaugemale struktuurne sõltuvus, krabamine problemaatiline koht selle struktuuri, kus ta on andnud meie mõtted ja muuta see uus struktuur. Uuringud näitavad, et see saavutatakse liikumise eeskujul kogukonna suhete kaudu kõrgeima meede ühenduse kõrgemate mõiste, mis seisab kõrgemal struktuuride A ja B, ning et nad saavad ise. Soovime tõsta mõiste ja siis pikali mõiste B. Selline ületada struktuurseid sõltuvus on võimalik ainult tänu juuresolekul teatud ühised suhted mõisted.

Aga me teame, et iga struktuuri üldistamine on oma spetsiifiline süsteem kogukonna suhted, pidades silmas asjaolu, et üldistus erinevate struktuuride ei saa olla erinev süsteem, kogukonna suhted üksteisega. Seetõttu peaks iga struktuuri üldistamine ja vastab konkreetse süsteemi võimalik struktuuri loogilise mõtlemise operatsioone. See on üks kõige olulisemaid seaduste kõik mõisted psühholoogia on sisuliselt ühtsust struktuuri ja funktsiooni mõtlemine, ühtsuse mõiste ja võimalik, et see operatsioone.

Me võime lõpetada see kokkuvõte peamistest tulemustest meie uuring ja minna välja selgitada, kuidas valguses nende tulemusi paljastab oma olemuselt erinevad igapäevaelu ja teadusliku mõisted. Lõppude eespool saame otse ja eelnevalt sõnastada keskpunkti, mis määrab täiesti erinev psühholoogiline olemus mõlemad kontseptsioonid. See keskpunkti on puudumise või olemasoluga süsteemi. Beyond mõiste süsteem on erinevas eesmärgi suhtes, kui nad sõlmivad konkreetse süsteemi. Suhe sõna "lill" teema on laps, kes ei tea isegi sõna "roos", "lilla", "Lily", ja laps, teades need sõnad on üsna erinev. Väljaspool süsteemi ainus ühendus võimalik kehtestatud tingimustele vahel teemadel, st. E. empiiriline seos. Seega - domineerimine tegevuse loogika ja syncretic lingid mulje noores eas. Koos süsteem on suhted mõistete mõistetes, mõisted kaudne seoses asju läbi nende suhted teiste mõistetega, on erinev suhtumine üldjoontes projekti: seoses teabe saanud võimalikuks nadempiricheskie.

Oleks võimalik näidata eraldi uurida, et kõik funktsioonid lapse mõtlemise, Piaget asutatud sünkretism, tundetus vastuolu, kalduvus ryadopolozheniyu et al., Kogu tulenevad mitte-süsteemne mõisted spontaanne laps. Piaget ise, nagu me oleme näinud, me mõistame, et keskne vahe spontaanne mõiste lapse ja mõiste täiskasvanud on süsteemitu ™ esimene ja korrektsust teine, nii et see surub põhimõtte vabanemise lapse lausungid kõigi süsteemi jälgi, avalikustamise selles sisalduva spontaanne mõisted . See põhimõte - tingimusteta ja ustav. Oma olemuselt on mõiste spontaanne mitte-süsteemne. Laps ütleb Piaget, on vähe süstemaatilist, ei piisa mõte on seotud, deduktiivne üldiselt võõras vajadust vältida vastuolusid, kipub ryadopolozheniyu otsuse asemel nende sünteesi ja sisu syncretic skeemid asemel analüüs. Teisisõnu, idee laps on lähemal kokku taimi, nii tulenevate tegevuste ja unistusi, kui uskuda täiskasvanud, mis on süstemaatiline ja tahtlik. Seega Piaget`le kaldub näha ennast puudumisel süsteemi olulisi märke spontaanne mõisted. Ta lihtsalt ei näe, et süsteemitult ei ole üks märke lapse mõtlemine mitmeid teisi funktsioone, ja on nagu juur, mis kasvab kõik funktsioonid lapse mõtlemine loetletud nendega.

Oleks võimalik näidata, et kõik need omadused on otseselt ja vahetult saadud mitte-süsteemne spontaanne mõisted; See võib seletada kõik need omadused individuaalselt ja kollektiivselt üldist suhete, mis valitsevad keerulised süsteemi spontaanne mõisted. Selle konkreetse süsteemi, kogukonna suhted omane keerulist struktuuri mõisted Koolieelik, sisaldab võti kõigi kirjeldatud nähtused ja uurinud Piaget.

Kuigi see teema on võetud meie erilist uurimist, kuid skemaatiliselt proovida selgitada olukorda arvesse loendamine eespool läbipääsu, Piaget funktsioone lapse mõtte. Vähene ühenduvus lapse mõte on otsene väljendus kogukonna puudumine suhetes mõisted. Eelkõige puudub otsene mahaarvamine tuleneb vähearenenud suhteid mõisted pool, vertikaalsed jooned kogukonna suhted. Ei ole vaja vältida vasturääkivusi, nagu on kergesti näitab lihtne näide, peab tingimata tuleneda selline mõte, kus mõned mõisted ei ole suhtes ühesuguseid seisis nende üle kõrgema mõiste.

Et vastuolu võib vaadelda kui takistust mõelnud, on vaja, et kaks vastandlikku otsuseid peeti erijuhtudel ühe üldmõiste. Kuid see ei ole ja ei saa mõista väljaspool süsteemi.

Laps katsetes Piaget väidab üks, et pall kadus vette, sest see on väike; Teine aeg, teine ​​pro palli, ta väidab, et ta kadus, sest ta oli suur. Kui me aru saada, mis toimub meie mõtlemises, kui me kogeme ka vastuolu kahe kohtuotsusega, me aru, mis kadunud laste mõtteid, et püüda seda vastuolu. Uuring näitab, et vastuolu on märganud, kui kaks kontseptsioone, mis väljendab vastuolulist juhtmõtteks, struktuuri osa ühe alalise nende üle kõrgema mõisted. Siis me tunneme, et me oleme öelnud umbes sama kaks vastandlikku otsuseid. Aga laps ära mõlemad kontseptsioonid on endiselt jõus mahajäämus suhted ühenduse võimalus ühendada ühte struktuuri suurema mõisted, mis on, miks ta teeb kaks teineteist välistavat ettepanekuid nii oma mõtted ei ole üks ja seesama, ja kaks individuaalset asju. Loogika tema arvas võimalik ainult need suhted kontseptsioone, mis on võimalikud vahel objektid ise. Tema otsused on puhtalt empiiriline väljaselgitamist iseloomu. Loogika taju ei tea vastuolu. Laps poolest see loogika väljendatakse kahe võrdse jõustunud kohtuotsusega. Nad on vastuolulised poolest täiskasvanud, kuid mitte nii laps, on vastuolus loogika mõtlemine, kuid mitte tajumiseks loogika. Laps võib olla kinnituses absoluutset õigsust viitavad tõendid ja faktid. Meie katsetes, lapsed püüdsime suruda selle vastuolu, sageli vastas: "Ma nägin seda ise." Ta tõesti nägin, et kui sulas vähe ning muul ajal - suur pall.

Täpselt ryadopolozhenie paratamatult tekivad, kui ei ole mõtte liikumist kõrgeima Ühiskonna kui madalama mõisted. Syncretic skeeme on tüüpiline väljendus domineerimine lapse mõtlemise ja tajumise empiiriliste seoste loogika. Seetõttu ühendada oma muljeid laps võtab ühendust asju.

Nagu uuringud näitavad, teaduslik mõiste laps ei näita need nähtused ja ei kuulu need seadused ja taastada neid. Domineeriv igal arenguastmel mõistete üldistamine struktuur määrab õige suhete süsteemi mõisted ühenduses ja seega terve hulk praegusel hetkel võimalik mõtlemise tüüpiline operatsioone. Seega kokku avaldamine allikas, kust kevadel kõiki nähtusi kirjeldada Piaget, lapse mõtlemise, viib vältimatult radikaalse läbivaatamisega selgitusi, et Piaget annab kõik need nähtused. Allikas need omadused ei ole enesekesksed laste mõtteid, see kompromiss unistus loogika ja loogiline tegevus, ja need, omapärane suhet mõisted kogukond, mis eksisteerivad meeles, kootud spontaanset viljastumist. Mitte sellepärast, et lapse mõisted on kaugemal tõeline esemed, kui mõiste täiskasvanud ja immutatud teise iseseisva loogika autistlik mõtlemine, kuid kuna nad on erinevad, intiimne ja vahetu eesmärgi suhtes kui täiskasvanud mõisted tekkida laps on ainulaadne liikumise mõte, mis kirjeldab Piaget.

Seetõttu seadused, mis reguleerivad sellise mõtte liikumist, mis kehtivad üksnes valdkonnas spontaanne mõisted. Teaduslikud mõisted sama lapse avastada nende loomisest, muid funktsioone, mis näitab nende erineva iseloomuga. Tulenevalt top, alates sügavamal muude mõistetega, nad on sündinud abiga loodud õppeprotsessi kogukonna suhteid mõisted. Oma olemuselt on nad kehastavad midagi selle suhte, midagi süsteemist. Formaalne distsipliini teaduslike mõistete ümberkorraldamine mõjutab kogu ulatus lapse spontaanne mõisted. See on ülimalt tähtis ajaloos lapse vaimset arengut.

Üldiselt kõik see sisaldub varjatud kujul õpetused Piaget, et kõnealuste sätete vastuvõtmiseks, mitte ainult ei jäta meid ajutistele enne Tegelikult avalikustatud Piaget, kuid esmakordselt võimaldab meil anda kõik need faktid tõesed ja piisav selgitus. Me ei saa öelda, et kogu süsteem seeläbi Piaget plahvatab sees tohutu jõud mõlgid ning seda kaubalaev ekslik idee fakte. Piaget ise viitab seaduste tundmist Claparede, mis sätestab, et rohkem kontseptsiooni võimeline spontaanne, seda vähem nad aru. Spontaansed mõisted, seega oma olemuselt tulenevalt asjaolust, et nad teevad spontaanne, teadvusetus ja see peab sobima meelevaldne taotluse. Puudumine teadvusel, nagu me oleme näinud, siis ei ole üldistusi, t. E. mahajäämus süsteemi kogukonna suhted. Seega mõiste spontaansust ja teadvusetus, spontaansus ja mitte-süsteemne on sünonüümid. Ja vastupidi: mitte spontaanne teaduslike mõistete nende olemusest tulenevalt asjaolust, et teeb neist mitte spontaanne, on algusest peale olema teadlik, peab algusest peale olema süsteem. Kogu meie vaidlus Piaget selles küsimuses taandub vaid üks: asendades kui süsteem mõiste mitte-süsteemi ja sekkub nende asemele vastavalt põhimõttele asendamist või arendada lähtudes ekstra-süsteemne aru, nad hiljem teisendada viimane omaniku liigi järgi, luues esmakordselt nii lapsele mõned süsteem. Süsteem, seega on põhielement, mille ümber, kui keskme ümber keerata kogu ajalugu mõistete arengut koolieas. See on midagi uut, mis tekib mõtlemine lapse koos arengut oma teaduslike mõistete ning tõstab kogu oma vaimse arengu kõrgemale tasemele.

Arvestades seda, kesk- väärtuste süsteemi kasutusele mõtlemine lapse arengut teaduslike mõistete, see on selge ja üldine teoreetiline küsimus suhet arengut mõtlemise ja õppimise vahel õppimise ja arengu. Piaget tuntud nii pisaraid; kontseptsioone õppida koolis lapse, ei kujuta endast mingit huvi teda kasuteguriga omadusi lapse mõtte. Omadused laste mõtteid kadus siin omadusi küps mõtlemine. Seetõttu uuring mõtlemine, Piaget on üles ehitatud õppeprotsessis. See tuleneb asjaolust, et kõik, mis toimub lapse õppeprotsess, ei pruugi olla huvi õppida arengu mõte. Koolitus ja arendamine on oma erinevad protsessid. Need on kaks üksteisest sõltumatud protsessi käigus. Mida laps õpib ja mida ta arendab, ei ole omavahel seotud.

See põhineb ajalooliselt psühholoogia vahe uuring struktuuri ja funktsiooni mõtlemist.

Alguses uuring psühholoogia mõelnud selle uuringu eesmärgiks on analüüsida sisu mõte. Usuti, et rohkem arenenud vaimselt inimene on erinev vähem arenenud peamiselt arv ja kvaliteet need ideed, mis tal oli, ja mitmeid seoseid nende vahel esindused, kuid tegevuse mõte on sama, ning kõige madalamal tasemel mõtlemist ja kõrgeimal. Hiljuti raamatu Thorndike mõõta luure oli grand katse kaitsta teesi, et arengut mõtlemine on peamiselt teket rohkem kommunikatsiooni seoseid üksikute arusaamad ja et saab konstrueerida pidev kõver, mis sümboliseerivad kogu trepikoda vaimne areng on vihmauss ja American üliõpilane. Aga praegu siiski väga vähesed inimesed kipuvad kaitsta seda seisukohta.

Reaktsioon vastu seda seisukohta, nagu see tihti juhtub, viinud asjaolu, et küsimus on ümber läinud nii palju liialdus vastupidises suunas. Meil hakkas pöörama tähelepanu asjaolule, et esitamist mõtlemise kraami mingit rolli mõtlemine ei mängi, ja hakkas keskenduda tegevustele ise mõtlesin selle funktsioonidest protsessi, mis toimub inimmõistus, kui ta mõtleb. Würzburg kooli toonud äärmiselt seda seisukohta ja leidis, et mõtlemine on protsess, kus objektide välise reaalsuse, sealhulgas põrandat, ei mängi mingit rolli, ning et mõtlemine on selline puhtalt vaimne seadus, mis koosneb puhtalt abstraktne, mitte meeleline mõistma abstraktset suhted. Nagu te teate, on positiivne külg on see töö oli see, et teadlased, kes viis läbi selle, on esitanud mitmeid praktilisi sätteid katselisel analüüsi ja rikastab meie arusaamist tõsi unikaalsus intellektuaalse tegevuse. Kuid küsimus, kuidas on esindatud, kajastub ja üldistatud tegelikkust mõtlemine, visati psühholoogia üldiselt.

Kui me võtame praegusel hetkel, ma pean ütlema, et me oleme taas tunnistajaks, kuidas seda seisukohta lõpuni ohustatud ise avastas oma ühekülgsus ja ebaproduktiivne ja kuidas on uus huvi, mida varem oli ainus õppeaineks. Selgub, et mõtlemise funktsioon sõltub struktuuri arvasin, et toimida. Lõppude mõtlemine seostab mingil moel esindatud mõtetes tõesti. Seega, kuidas see reaalsus on esindatud meeles, ei saa olla ükskõiksed võimalik tegevuse mõte. Teisisõnu, erinevaid funktsioone võib mõelnud mitte sõltuda selle funktsiooni, mis liigub, mis on aluseks selle protsessi.

Ka veel lihtsam: ülesanne mõtlemine sõltub struktuuri arvasin ise, kuidas ehitada idee, mis toimib sõltub tegevuse iseloomu, mis on saadaval intelligentsust.

Töö Piaget on äärmuslik huvi antud struktuuri mõte iseenesest. Ta tõi äärmusi see ühekülgne huvi struktuuri, samuti kaasaegse struktuursete psühholoogia, väites, et funktsiooni arengus ei muutu üldse; muuta struktuuri, ja sõltuvalt selle funktsiooni saab uue iseloomu. Naastes struktuuri lapse mõtte, selle sisemist struktuuri, selle olulise sisu ja see on peamine trend töö Piaget.

Kuid Piaget ei lahenda probleemi selles mõttes, et vahe struktuuri ja funktsiooni mõtlemine on täielikult kaotada oma töö - see on põhjus, et koolitus on lahutatud arengut. Välja arvatud üks aspekt teise poole kasuks paratamatult toob kaasa asjaolu, et probleem õppe- muutub võimatuks psühholoogiliste uuringutega. Kui teadmisi eelnevalt peetakse midagi incommensurable koos mõelnud, mis blokeerivad teed edasi kõik katsed leida seost õppimise ja arengu. Aga kui sa püüad, kui me oleme teinud selles raamatus, et siduda omavahel nii aspekte uuring mõtlemist - struktuursed ja funktsionaalsed, kui me eeldame, et see, mis toimib, määrab teatud määral, kuidas - probleem ei ole ainult taskukohane, vaid ka lahenevad .

Kui enamik sõna kuulub teatud tüüpi struktuur, vaid konkreetse valikut operatsioonides on võimalik selles struktuuris ja teise vooru toiminguid saab võimalikuks mõne teise struktuuriga. Arengus mõtlemine, on tegemist väga keeruliste protsesside sisemist olemust, muutes sisemine struktuur väga kangas mõte. Seal on kaks aspekti, et me alati tekib eriti uuring mõtlemist, ning mõlemad on ülimalt tähtis.

Esimene pool - on kasv ja areng lapse mõisted või sõnade tähendusi. Tähendus üldistus. Erinev struktuur need üldistused on teistmoodi peegeldus reaalsus mõte. See omakorda ei saa tähendada erinevaid seoseid mõistete üldist. Lõpuks määramiseks erinevates suhetes üldistusteta ja erinevat tüüpi võimalik operatsioone seda mõtteviisi. Sõltuvalt sellest, kuidas see on valmistatud ja mida kasutatakse, et funktsioonid on määratud ja laadi operatsiooni meetodit. See on teine ​​pool kõik teadus mõtlemise. Need aspektid on omavahel tihedalt seotud üksteisega, ja kus meil on arvatud üks aspekt teise poole kasuks, siis teeme seda arvelt täielikkuse meie uuring.

Sega ühes uuringus mõlemas aspektis viib võimalus näha seost, sõltuvust ja ühtsust kui erandlikud ja ühekülgne uuringu üks aspekt vaid nägi metafüüsiline vastupidine, antagonism, konfliktide ja püsiv, parimal juhul võimalus kompromiss kahe vastuoluliste äärmused. Spontaansed ja teaduslike mõistete ilmunud valguses meie uuring omavahel keeruline sisemine ühendused. Lisaks mõiste spontaanne laps, kui nende analüüs on tuua lõpuks ka esitatud teatud määral sarnane teaduslike mõistete, nii et tulevikus võimaluse pakkuda ühte suunda nii. Haridus ei alga ainult kooliealised, haridus on ka koolieelses eas. Edasised uuringud on tõenäoline, et näidata, et lapse spontaanne mõisted on sama toode alushariduse teaduslik mõisted on toote koolihariduse. Me teame nüüd, et igas vanuses on eritüüpi suhet õppimist ja arengut. Mitte ainult arengut muudab oma iseloomu igas vanuses, mitte ainult väljaõppe igal etapil on väga eriline organisatsioon, originaal sisu, kuid mis kõige tähtsam, suhe haridus ja areng on eriti iseloomulikud igale vanusest. Teises uuringus, suutsime seda ideed edasi arendada üksikasjalikumalt. Lihtsalt öelda, et tulevikus teadus- peaks avastama, et algne olemus spontaanne mõisted laps sõltub täielikult suhet õppimise ja arengu, mis domineerib eelkoolis aastat, ja mida me nimetame üleminek spontaanselt reaktiivne tüüpi koolitust, üleminek spontaanne tüüpi varase õppe laps reaktiivne sellist koolitust.

Me ei nüüd ei tea, mis tulevikus peaks leidma selles uuringus. Nüüd oleme teinud vaid samm uues suunas ning põhjendada seda sammu öelda, et ükskõik, kuidas ta ennast liigutada, raskendades liigselt meie arusaamist näiliselt lihtsaid küsimusi koolituse ja arendamise, spontaanne ja teaduslike mõistete, ta ei tundu kõige bruto lihtsustamine võrreldes tegeliku keerukuse grand tegelikkusest, kuidas seda lahendada tulevikus uuring.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

IV

 1. VI jagu Spa ravi. Organisatsiooni vaba aeg, turism ja kehakultuuri
  Artikkel 44. Spa koheldakse kodanikke näidustused ja vastunäidustused statsionaarset ja ambulatoorset ravi üldse kuurordid ja sanatooriumid NSVL poolt kehtestatud NSVL Tervishoiuministeerium. Kord arstliku läbivaatuse ja suunamist spaa ravi kehtestatud NSVL tervishoiuministeeriumi koostöös ametiühingutega. Vastavalt kehtestatud korrale
 2. Artikkel 83. Financial arstiabi osutamine kodanikele ja spa ravi
  1. Rahaline abi osutamiseks kodanikele esmatasandi arstiabi arvelt: 1) kohustusliku ravikindlustuse vahenditest; 2) föderaalse eelarve eraldistest, eelarvete Vene Föderatsiooni eraldatud rahalise toetuse rakendamise territoriaalse programme riigi garantiid tasuta arstiabi kodanikele
 3. VII jagu arstlik läbivaatus
  Artikkel 50. meditsiinis puude uurimine ekspertiis ajutine töövõimetus kodanike toimub arsti või meditsiiniasutustes Komisjoni arstid, kes annavad haiguslehe ja kahju, rasedus- ja sünnituspuhkuse, haige perekonnaliikme hooldamise ja karantiini, proteeside, spaa ravi kindlaks vajadus ja ajastus
 4. Artikkel 64. ekspertiis hoolduse kvaliteeti
  1. ekspertiis arstiabi kvaliteedile on tehtud selleks, et teha kindlaks rikkumise tervishoius, sealhulgas hinnangu õigeaegsust oma kohale, õige valik meetodeid ennetamine, diagnoosimine, ravi ja rehabilitatsiooni, mil määral saavutatakse kavandatud tulemusi. 2. hindamise kriteeriumid ravi kvaliteeti moodustuvad rühmad haiguste või seisundite põhjal
 5. Korraldamise ja arendamise sanitaar- ja tervishoiuteenuste Samara ja Samara Region
  Samara Region asub Kagu-Euroopas, kaugel merede ja ookeanide. Seega, ala on kontinentaalne kliima, rohke päikesepaiste ja täpselt määratletud hooaega. Iseloomustavad pikad, külm, lumevaene talv, kuiv kevad, kiiresti muutumas kuuma suve ja sügise lühidalt. Samara Region on unikaalne piirkond Venemaal, kus edukas
 6. Ivanov, Zhumatiy H .. isiksus taastusravi sõjaväelased vigastada võitlus, 2003
  Teaduslik artikkel. Soovitav on psühholoogid, sõjalise psühholoogid, õpilaste ja kadettide sõjalise ja ülikoolid, meistrid, sidusettevõte, õpetajad
 7. Artikkel 36 palliatiivhoolduseks
  1. Palliatiivne arstiabi on keeruline meditsiiniline sekkumine vabaneda valu ja abi teiste ilmingutest haigus, et parandada elukvaliteeti haige kodanikele. 2. Palliatiivne ravi võib osutada ambulatoorselt ja haiglas meditsiinitöötajad, kes on koolitatud andma
 8. Kachesov VA .. põhitõed intensiivse taastusravi. Trauma selgroo ja seljaaju. Broneeri 1 2002
  Autor - kandidaat Medical Science Research Institute uurija neid. NV Sklifosovsky kokkuvõtlikult kogunenud 18-aastane kogemus intensiivse taastusravi selgroo - seljaaju vigastus. Väljaanne 1999. aastal raamatu "Fundamentals intensiivse taastusravi", mis on pühendatud taastusravi selgroo - seljaaju trauma, tekitanud suurt huvi meditsiini maailma ja patsientidel. Raamat kiiresti
 9. Professional trahheiit
  Professional trahheiit arendada rikkumise tõttu surve režiimi podskladochnom ruumi ajal phonation. Peamised kaebused patsientidest on trahheiit hääl väsimus, ebamugavustunne hingetoru, röga või vastupidi kuivaks, mis põhjustab köha. Limaskesta hingetoru mõnikord hyperemic ja kaetud viskoosne lima. Patsiendid selles grupis
 10. Artikkel 11 keeldumise keeld arstiabi
  1. Eitamine arstiabi vastavalt programmile riiklike tagatiste tasuta arstiabi elanikele ja laadimise oma arsti organisatsioon, kes osaleb programmis, ja tervishoiuteenuse osutajatele sellised meditsiinilised organisatsioonid ei ole lubatud. 2. Meditsiiniline abi vormis avarii on meditsiiniline organisatsioon ja
 11. Psychohygiene, psychoprophylaxis ja taastusravi mõlema arsti psühholoogi
  Psychohygiene - kombinatsioon meditsiinilist ja psühholoogilist vajalike teadmiste säilitamise ja hooldamise vaimset tervist. Psychohygiene sisaldab: 1) vanuse vaimse tervise (vaimne hügieen on eriti oluline laste ja eakate); 2) Elu vaimse tervise (emotsionaalne enesekontroll, vältimine alkoholism); 3) Vaimse Tervise ja tööhõive
 12. taastusravi
  Selgelt määratletud selle tingimused ja etapid - statsionaarne, ambulatoorne sanatoorium. Eesmärgid Taastusravi taastamine ja kompenseerimine toimevõimsust organismi: kõrge taastusravi potentsiaali (RP) - tõhustama, et nõuded põhi- või uue eriala, kus keskmine (piiratud) RP - vähendada patoloogilisi muutusi, stabiliseerimine
 13. Artikkel 48. meditsiinilise komisjoni ja nõukogu arstid
  1. arstliku koosneb arstid ja juhib juhataja meditsiiniline organisatsioon või üks tema asetäitjad. 2. arstliku loodud meditsiini korralduse, et parandada hooldamise korraldamine, otsuste tegemise kõige raskem ja vaidlust juhul, ennetamise, diagnoosimise, ravi ja rehabilitatsiooni mõiste
 14. taastusravi
  Lisaks modifitseerimine riskifaktoritest ja medikamentoossele ravile, ägeda koronaarsündroomi ilma ST-segmendi elevatsioonita vajavale rehabilitatsioonitegevuse. Iga patsient peaks uuesti katsetama harjutus 4-7 nädalat pärast haiglast. Võttes arvesse kõigi tehtud läbiviidud uuringud tuleb patsienti teavitada koormustaluvuse
 15. Individuaalne rehabilitatsiooniprogrammi ja puudega patsiendi
  Individuaalne rehabilitatsiooniprogrammi (IRP) on tehtud põhi- ja MEDC. See on number, mis vastab arvule ja protokolli kontrolli sertifikaat ja väljaandmise kuupäev. Allkiri esimees MEDC pitsati komisjon. Programm andis puudega inimene MEDC. Kahtluse korral on võimalus säilitada intellektuaalomandiõiguste poolt keelatud ja tuues selle arstid programmi
 16. Artikkel 62. kohtuarstliku ja kohtupsühhiaatriaekspertiisi
  1. Kohtuekspertiisi ja kohtupsühhiaatriaekspertiisi läbiviimiseks, et tuvastada asjaolud tõendatuks konkreetsel juhul, meditsiiniasutustes eksperdid vastavalt Vene õigusaktid riigi kohtuekspertiisi tegevuse. 2. kord kohtuarstliku ekspertiisi ja kohtupsühhiaatriaekspertiisidele ja määramise kord
 17. Artikkel 87. Kontroll meditsiinilise tegevuse kvaliteet ja ohutus
  1. Kontroll meditsiini kvaliteedi ja ohutuse tegevuse järgmistes vormides: 1) riigi kontrolli all; 2) institutsionaalse kontrolli; 3) sisekontroll. 2. Kontroll meditsiini kvaliteedi ja ohutuse läbiviidud tegevusi: 1) nõuete täitmise eest meditsiinilist tegevust, Vene Föderatsiooni õigusaktidele;
 18. Tutvu AN Goncharov NG .. areng õigusliku regulatsiooni tervishoiu Venemaal. - Ajaloolised ja õiguslikud aspektid 2007
  Sissejuhatus kujunemisloost ja moodustamise õiguslik regulatsioon tervishoiu Venemaal. Evolution reguleeriva raamistiku rahvatervise Venemaal kuni 1857 Evolution reguleeriva raamistiku rahvatervise Venemaal pärast 1857. Areng tervise süsteem Venemaal (ajalooline, organisatsiooniliste ja õiguslike aspektide) Aktiivsus kontrollisikul
 19. Artikkel 65. arstlik läbivaatus
  1. tervisekontrolli inimene on kogum meetodeid tervisekontrolli ja meditsiinilised uuringud, et kinnitada seda inimeste tervislikku seisundit, mis toob algav õiguslikult olulised tagajärjed. 2. tüüpi arstlik läbivaatus on: 1) uurimine joobeseisundis (alkohol, narkootikumid
 20. Artikkel 60. Meditsiiniline ja Sotsiaalkomitee ekspertiis
  1. Medical ja sotsiaalne kontroll toimub, et teha kindlaks vajadused testitud üksikute sotsiaalkaitse meetmed, sealhulgas taastamiseks, föderaal-ametite meditsiini- ja sotsiaalne hindamine põhineb hindamine elu piiranguid põhjustatud püsiva häire keha funktsioone. 2. meditsiini-sotsiaalsed uuringud tehakse vastavalt õigusaktidele Vene