meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

II

Selleks, et uurida keerulisi suhteid, mis vahel on teaduse ja igapäevaelu mõisted vaja mõista kõige kriitilisem skaala, mille abil me eeldame, et hoida meie võrrelda. Peame teada, mida iseloomustab igapäevane mõisted laps koolieas.

Piaget on näidanud, et kõige iseloomulikum mõistete ja mõtlemise üldiselt selles vanuses on lapse võimetus realiseerida suhe, et ta suudab siiski kasutada spontaanselt ja automaatselt täiesti õige, kui see ei nõua ta erilist teadlikkust. Mis takistab realiseerimise iga era- mõte, laste egocentrism. Kuidas see mõjutab laste arengut ideid võib näha lihtne näide, Piaget, kes palus lastel 7-8 aastat vana, mis tähendab sõna "sest" selline lause nagu: "Ma ei hakka homme kooli, sest ma olen haige." Enamik öelda: "See tähendab, et ta on haige." Teised ütlevad: "See tähendab, et ta ei lähe kooli." Lühidalt, need lapsed ei saa aru mõiste sõna "kuna", kuigi nad teavad, kuidas neid käsitseda spontaanselt.

See võimetus tunda oma mõtted ja sellest tulenev suutmatus oma lapse teadliku loomise loogilisi seoseid kulub 11-12 aastat, t. E. lõpuni esimese koolieani. Laps avastab suutmatus loogika suhted, asendades selle enesekeskne loogika. Juured Selle loogika ja põhjustab Raskusteks egocentrism mõtte laps 7-8 aastat ja teadvusetus, mis tekitab enesekesksusest. 7-8 ja 11-12 aastat, need raskused üle verbaalne lennuk, ja reageerida laste loogika siis põhjustab, mis tegutses kuni etapis.

Funktsionaalses mõttes, see teadmatus oma mõtte väljendamiseks põhiline asjaolu, mis iseloomustab loogika lapse mõte: lapse avastab võime erinevaid loogilisi operatsioone, kui need tekivad spontaanselt oma mõtteid, kuid ta ei ole võimeline täitma üsna sarnased toimingud, kui nad ei nõua spontaanne ja meelevaldne ja tahtliku täitmist. Me piirdume taas vaid üks näide, et tuua esile teisel pool sama nähtus teadmatus mõtteid. Laste palutakse kuidas täiendada järgmise lause: "See mees kukkus rattaga, sest ..." See lause ei saa olla rohkem lapsi 7 aastat. Selles vanuses lapsi sageli täiendavad seda fraasi järgmiselt: "Ta langes rattalt maha, sest ta kukkus ja siis ta oli väga valus"; või "Mees kukkus rattaga, sest ta oli haige, sest see ja kiirenenud tänaval"; või "Sest ta murdis oma käe, sest ta murdis jala." Näeme seega, et laps selles vanuses ei suuda tahtlik ja meelevaldne loomine põhjuslik seos, samas kui spontaanne, tahtmatud kõnes, et ta kasutab ", sest" õigesti, arukalt ja muide - nii täpne, kui see ei ole võimeline aru saama, et lause eespool on põhjus mitteosavõtu ja mitteosavõtu ei ole fakt või haigus, eraldi võetuna, kuigi laps muidugi aru, et see fraas tähendab. Laps mõistab lihtsal põhjusel ja suhteid, kuid ei ole teada tema arusaamist. Ta spontaanselt õigesti kasutab koos ", sest", kuid ta ei tea, kuidas seda kasutada teadlikult ja meelevaldselt. Seega empiirilist sisemine sõltuvust või seost nende kahe nähtuse lapse mõtlemise, see teadmatus ja selle tahtmatu, teadvuseta mõistmist ja spontaanne rakendusi.

Mõlemad funktsioonid, ühelt poolt, mis on tihedalt seotud egocentrism laste mõtlemist, teiselt poolt, ise kaasa mitmeid funktsioone lapse loogikat, mis mõju lapse võimetus loogika suhted. Koolieas, kuni lõpuks oma viimase ülekaal nende kahe nähtuse ja areng, mis seisneb sotsialiseerimise mõte viib aeglase ja järkjärgulise kadumisega need nähtused, vabastamist lapse mõtlemise ahelad enesekesksusest.

Kuidas see juhtus? Kuidas lapse aeglaselt ja raskustega mõistmist ja meisterlikkust oma mõtteid? Et seda selgitada, Piaget juhib kahe psühholoogiline seadus, mis ei kuulu tegelikult talle, kuid mille kohta ta rajab oma teooria. Esimene seadus - seadus teadvuse sõnastanud Claparede. Claparede tõendatakse väga huvitav eksperimendid et sarnasus ilmub teadvuse lapse hiljemalt teadvuse erinevusi.

Tegelikult laps lihtsalt käitub samamoodi seotud objekte, mis võivad olla assimilatsiooni üksteist, olemata teadlik vajadustele seda ühtsust oma käitumist. See toimib nii-öelda sõnul sarnasus, enne kui ta mõtleb. Vastupidi, vahe objektid tekitab suutmatus kohaneda, ja millised on tulemused realiseerimiseks. Claparede tegi sellest, seadus, mida ta nimetas õiguse teadlikkust: mida rohkem me kasutame mõned suhtumist, seda vähem me oleme teadlikud. Ehk teisisõnu: me oleme teadlikud ainult meie parimate võimetus kohaneda. Mida rohkem on mingi seos kasutatakse automaatselt, seda raskem on ära tunda.

Aga see seadus ei ütle meile midagi selle kohta, kuidas rakendada seda teadlikkust. Seadus on seadus funktsionaalne teadlikkust, t. E. osutab ta ainult siis, kui individuaalsetele vajadustele või ei vaja teadmisi. Jääb probleem struktuur: millised on vahendid mõista, mida takistusi nad esinevad? Et sellele küsimusele vastata, on vaja tutvustada teist seadust - õiguse lõikama või segamine. Tõepoolest, realiseerida mõningaid operatsioon - mis tähendab, et tõlkida seda tegevust lennukis tasapinnal keeles, st uuesti tekitada kujutlusvõime, et oleks võimalik väljendada seda sõna .. See vahetuses lennuk tasapinnaga tegevus arvatakse olevat seotud kordamine raskusi ja muutlikkusest kaasnenud assimilatsioon jooksul oma lennukiga. Ainult tingimused on muutunud, rütm ilmselt samaks. Mängi Etapid, mis on toimunud assimilatsioon tegevust tegevust lennuk, assimilatsiooni verbaalne lennuk ja sisuks on teine ​​struktuurse arusaamise õigusega.

Me lühidalt analüüsida nii õiguse ja teada saada, milline on tegelik tähendus ja päritolu teadvusetuse ja involuntariness operatsioone mõistete kooliealised ja kuidas laps jõuab mõisted teadlikkust ja tahtlik, meelevaldne neid kasutada.

Meie kriitika need seadused meil on väga piiratud. Piaget ise juhib tähelepanu puudulikkus õiguse Claparede teadlikkust. Et selgitada tekkimist teadlikkust tekkimist täielikult vajadus on põhiolemuselt sama, mis selgitada päritolu Tiibade lindudel, et neil on vajadus nende, kui see peaks lennata. See selgitus ei ole mitte ainult toob meid tagasi sügavalt ajaloolise trepi teadusliku mõtlemise, vaid ka näitab, et vaja on loominguline võime luua vajalikud seadmed, et rahuldada seda. Selsamal teadmisi peaks puudumisel tema pidev valmisolek tegevuse peale esitatud nõuetele ja seega - preformirovannost.

Meil on õigus küsida: võib-olla laps mitte ainult sellepärast teadlik erinevus varem kui sarnasusi, ta on vahet varem silmitsi fakti väärkorraldamine ja teadlikkus vajadusest, kuid kuna väga teadlik sarnasus suhted nõuab keerulisem ja hiljem arendada üldistusi struktuuri ja kontseptsioone kui mõista vahet? Meie eriline uuring selgitusi selle teema sunnib meid Positiivse vastuse sellele küsimusele. Eksperimentaalse analüüsi põhimõtete sarnasusi ja erinevusi nende areng näitab, et sarnasus mõistmiseks on vaja teket esmane üldistusi või mõisted, mis hõlmab teemasid, mille vahel on seos. Teiselt poolt, teadlikkust erinevusi ei nõua arvasin asendamatu mõiste moodustumist ning võib olla täiesti erineval moel. See seletab lähimises tuvastatud asjaolu Claparede - asjaolu, hiljem arengut teadlikkust sarnasusi. Asjaolu, et jada arengus need kaks mõistet on vastupidine järjekord nende arengu seisukohalt tegevus, on ainult erijuhul teised, laiemat mõju samas järjekorras. Mis eksperiment, suutsime kindlaks, et sama omane vastupidises järjekorras, näiteks arengu semantiline taju objekti ja deystviya1. Lapse enne hagile vastamiseks, kui valitud objekt, kuid ta tõlgendab teema enne, kui hagi; või - tegevus arendab lapsel enne autonoomne taju. Kuid semantiline taju areng arengus smy-

1 sama pilti esitati kaks rühma koolieelikud, samas vanuses ja arengut. Üks rühm mängis see pilt, st avaldada selle sisu tegevust .; lapsed teise rühma öeldi seda pilti, paljastades struktuuri oma aisting; samas tegevus, nad reprodutseerida kogu sisu pilti, verbaalne ülekanne üksikute objektide nad loetletud.

Sõna tegevus kogu vanus jooksul. Lähtuvalt sellest, analüüs näitab, et sisemine põhjused on seotud looduse lapse mõisted ja nende areng.

Aga see võib olla lepitada. Võiks eeldada, et seadus Claparede ainult funktsionaalne õiguse ja sa ei saa paluda tal selgitada probleemi struktuuri. Küsimus on ainult, kas see selgitab rahuldavalt funktsionaalne aspekt teadlikkust probleemi seoses mõistete kooliealised kujul, kus ta kasutab selleks Piaget. Lühike arutelu Piaget tähendab pikka sel teemal on koostatud neile järgmisel pildil arengu kontseptsioonid ulatudes 7-12 aastat. Selle aja jooksul lapse vaimse tegevuse pidevalt kohtab võimetus oma mõtte idee täiskasvanuna pidevalt kannatama tagasilööke ja kaotustest, mis tuvastab rikke oma loogika pidevalt Stukalo peaga vastu seina, ja nad täidisega teda laubale punnid on, vastavalt tarku sõnu Rousseau, tema paremad õpetajad - nad pidevalt tekitada vajadust teadlikkust, mis võluväel avab til teadvusel ja meelevaldne mõisted lapsele.

Kas see on ainult selle tõttu, ja kaotustest on kõrgeim etapp töötada kontseptsioone, mis on seotud oma teadmisi? Kas pidev Stukanov pead vastu seina ja koonused on ainsad õpetajad lapse teel? Kas allikas kõrgeima vormid üldistus, mida nimetatakse mõisted on võimetus ja ebaedu automaatselt läbi tegude spontaanseid mõtteid? Üks on ainult sõnastada need küsimused, et näha, mida teised vastus kui negatiivne, siis ei saa olla. Nii nagu on võimatu vajadusest selgitada päritolu teadvuse, nii et see ei ole võimalik selgitada liikumapanev jõud vaimse arengu lapse kokkuvarisemine ja pankroti tema mõtted, mis tekivad pidevalt ja pidevalt kogu koolieani.

Teine seadus, meelitas Piaget selgitada teadvust, mis vajavad erilist tähelepanu, sest see tundub meile, et see kuulub tüüpi geneetilise selgitusi, mis on väga levinud ja neid kasutavad põhimõtet kordamine või mängida kõrgeima astme sündmusi ja mustreid, mis leidsid aset varakult arengu protsessis sama. See on sisuliselt põhimõte on tavaliselt kinnitatud selgitus omadused õpilane kirjalikult, mis oma arengus järgmised teed väidetavalt kõnes, teha lapse varases lapsepõlves. Ebakindlus selle selgitava põhimõte tuleneb asjaolust, et kui ta kasutab neid unustada vahe psühholoogilist laadi kaks protsessi, millest üks peab vastavalt sellele põhimõttele, korrata ja mängida teise. Seetõttu sarnasuse tunnused, korratav ja korratav hilisemas protsessis tähelepanuta omadused tulenevad erinevused esinemise hiljem protsessi kõrgeimal tasemel. Selle tõttu asemel spiraalse pöördub ketramiseks ringi. Aga me ei lähe arvesse põhimõtet aine. Oleme huvitatud seoses meie sõltub ainult selle selgitavate väärtus, kui rakendatakse Teadvuse probleem. Tegelikult, kui ta Piaget tunnistab kuuldavale võimatu seletada midagi küsimusele, nagu on tehtud abiga Claparede seaduste tundmist, küsis, kui palju tema ülemus selles osas veeväljasurve seaduse, mille Piaget kasutab selgitava põhimõttega?

Aga päris õiguse sisu, möödunud üle, siis on selge, et selle selgitavate väärtus veidi suurem väärtus esimene seadus. Sisuliselt on see seadus kordusi või reproduktsioon on jäänud omadused ja tunnused, uusi ideid valdkonna arendamiseks. Isegi kui me eeldame, et see seadus on õige, see on parim vastused vale küsimus, lahendada, mis tal oli. Parimal juhul võiks ta ainult selgitada, miks õpilane mõisted on teadvuseta ja tahtmatud, samuti teadvuse ja tahtmatud on eelkoolis loogika tema tegevus on nüüd reprodutseerida mõte.

Aga see seadus ei ole võimalik vastata küsimusele, mida kujutavad endast Piaget ise, kuidas realiseerimiseks, st. E. üleminek teadvuseta teadlik mõisted? Üldiselt on selles suhtes võib võrrelda esimene seadus täielikult. Just nagu ta on parim võimalik selgitada meile, kuidas vähene nõudlus toob kaasa teadmatus, kuid ei suuda seletada, kuidas tekkimist vajadustele võluväel võib põhjustada rakendamise teadlikkust ja seda parimal juhul saab vastata küsimusele rahuldavalt, miks kooliealised mõisted on teadvuseta, kuid ei suuda määrata, kuidas arusaamine mõistetest. Probleem seisneb just selles, et arendada ja liige järk-järgult ellu mõisted ja toimingud oma mõtteid.

Nagu näeme, nii seadused ei luba, kuid osa probleemist. Nad ei ole midagi, mis on vale või ei ole piisavalt selgitada, kuidas arendada teadlikkust, ei selgita ta. Me oleme sunnitud seetõttu otsida oma hüpoteetilise selgituse selle olulise asjaolu vaimse arengu üliõpilane, fakt on otseselt seotud, nagu allpool näha, et peamine probleem meie pilootuuring.

Et seda teha, aga siis tuleb kõigepealt aru saada, kui hästi antud selgitust Piaget nii seaduste küsimus, miks õpilane mõisted on teadvuseta? See küsimus on seotud rangelt võttes kõige tihedalt vahetutele huvidele meie probleem: kuidas on teadlikkus. Või õigemini, see ei ole isegi kaks eraldi teemat, ning kahel pool samad probleemid üleminekut teadvuseta teadlik mõisted kooliealistele. On ilmselge, seetõttu, et mitte ainult lahendused, kuid õige koostis küsimusele, kuidas mõista, ei saa olla ükskõiksed, kuidas lahendada küsimus põhjuste teadvusetus mõisted. Kui me otsustame Piaget vaimus oma kaks seadust, on meil otsida, kui Piaget ja ei võimalda Teine probleem ühel ja samal tasapinnal, samas teoreetilised lennukiga. Kui me ei nõustu pakutud lahendus, me esimest korda välja ja peaks olema võimalik tuvastada vähemalt hüpoteetiliselt otsuse ilmselt ja meie püüdlustes lahendamise suunas Teine probleem on orienteeritud täiesti erinevalt.

Piaget toob teadvusetus mõistete kooliealised minevikust. In the past, ütleb ta, teadmatus valitses isegi palju laiemad silmis laps. Nüüd üks lapse meeles vabaks, ja teine ​​on selle all-sihipäraselt mõjutada. Alumine me laskuda redeli arengu laiema ala psüühika tuleb tõdeda teadvuseta. Täiesti teadvuseta see on maailma imiku, mida Piaget iseloomustab teadvuse puhta solipsism. Kuna laps solipsism annab viis ilma võitluseta ja vastupanu sotsialiseeritud teadvusel arvasin, jättes selle surve all nihe, võimsam ja tugev mõtteid täiskasvanutele. Ta asendatakse egocentrism laste teadvust, mis alati väljendab saavutatud kompromissi selles arengustaadiumis vahel lapse enda mõtte ja võrdsustada neid mõelnud täiskasvanutele.

Seega mõisted teadvusetus koolieas on Piaget, järelejäänud nähtus suremas egocentrism, mis jääb mõju uue, kuid areneva valdkonna verbaalse mõtlemise. Seepärast, et selgitada mõisteid teadvusetus Piaget juhib järelejäänud autistlik laps ja vähene sotsialiseerimine oma mõtte, mis viib nesoobschaemosti. Jääb välja selgitada, kas see on tõsi, et laste mõisted teadvusetuse tuleneb otseselt enesekeskne iseloomu lapse mõtlemine, mis paratamatult määrab õpilase võimetus realiseerida. See seisukoht tundub olevat rohkem kui kaheldav, arvestades, mida me teame vaimse arengu kooliealist last. On vähe usutav, pidades silmas teooria ja uuringu otse kummutab seda.

Aga enne kui minna oma kriitilist analüüsi, peame välja mõtlema, teine ​​oleme huvitatud küsimuse: kuidas, sellest seisukohast, peaks olema ette kujutada, kuidas laps hakkab aru saama oma kontseptsioone? Kuna teatud tõlgendamise põhjusi teadvusetus mõisted paratamatult tuleneb ainult ühe teatud viisil selgitus teadlikkus protsessi. Piaget kunagi nii ütleb selgesõnaliselt, sest see ei ole tema jaoks mingi probleem. Aga selgitusi, et see annab õpilasele mõisted teadvusekadu, ja tema teooria tervikuna on väga selge, sest see kujutab endast sel viisil. See on põhjus, miks Piaget ja ei pea vajalikuks rääkida sellele küsimusele, ja küsimus, tee teadlikkus ei ole üldse probleem tema jaoks.

Teadlikkuse, Piaget, toimub nihutades sotsiaalse mõtte küps jäägid verbaalse egocentrism. Teadlikkus ei teki kui vaja arenguetapile kõrgema teadvuseta mõisted, lisatakse see ka väljastpoolt. Lihtsalt üks viis tegevuse tõrjub teise. Nagu madu ajab nahka, et katta uue, nii et laps taastab ja jätab vana viisi tema mõtlemine, sest ta õpib uusi. Siin paar sõna põhisisu kuidas teadlikkust. Nagu näete, selgitust selles küsimuses ei ole vaja tuua mis tahes seadusi. Selgitades mõisted suhtes teadvusetus, sest see on tingitud olemuselt laste mõtlemist ja kirgas mõisted lihtsalt olemas väljaspool atmosfääris ümbritseva lapse sotsiaalse mõtte ja lihtsalt imendub last kui valmistoode, kui see ei häiri antagonistlik tendentsid oma mõtlemist.

Nüüd saame teha läbi koos nende kahe tihedalt seotud küsimustes - esialgne teadmatus mõisted ja nende edasine realiseerimine, mis on võrdselt esindatud otsuse Piaget talumatult nii teoreetilisest ja praktilisest osast. Selgitage teadmatus mõisted ja nad ei saa mingit kasu sellest, et laps selles vanuses ei ole võimalik aru saada, et ta on enesekesksed, see on võimatu, et just seetõttu, et see on vanus kesklinnas arengut, kuna uuringud näitavad, nimetab seda suurem psühholoogiliste funktsioonide, põhi- ja tunnuseid, mis on nimelt intellectualization ja meisterlikkust, t. E. teadlikkust ja omavoli.

Keskel arengut koolieas on üleminek madalama funktsioone tähelepanu ja mälu kõrgemale funktsioonid vabatahtliku tähelepanu ja loogilise mälu. Ühes teises kohas leidsime väga täpselt, et sama õigus, mida me räägime vabatahtlike tähelepanu, saame rääkida ükskõik mälu; Samuti seadusega, millega me räägime loogiline mälu, saame rääkida loogiline tähelepanu. See tuleneb asjaolust, et intellektualiseerumise funktsioonid ja meisterlikkust neist on kaks hetked sama protsessi - üleminek kõrgema psühholoogiliste funktsioonide. Me omandada funktsiooni parimatest parim, mida ta intellektualiziruetsya. Omavoli tegevuses funktsioon on alati teine ​​pool tema teadlikkust. Öelda, et mälu intellektualiziruetsya koolieas - täpselt sama kui öelda, et seal on vabatahtlik memorization; ütles, et tähelepanu koolieas meelevaldne, on nagu öelda, et see on, nagu märgib õigesti Blonsky üha enam sõltuvaks mõtteid, t. E. luure.

Seega näeme, et tähelepanu ja mälu üliõpilane, mitte ainult avastab võimet ära tunda ja omavoli, kuid selle arengut võime, ja see on peamine sisu kõik kooliealised. Ainuüksi sel põhjusel ei ole võimalik seletada mõisted teadvusetuse ja involuntariness koolipoiss kokku võimetus realiseerida oma ideid ja meisterlikkust, t. E. egocentrism.

Asjaolu, asutatud Piaget ise on vaieldamatu: õpilane ei saa aru oma mõisted. Olukord muutub veelgi keerulisemaks, kui võrrelda seda teise asjaolu, et näib olevat räägi vastupidist: kuidas seletada asjaolu, et laps kooliealiste paljastab võimes mõista valdkonnas mälu ja tähelepanu, et kapten neid kaks kõige olulisemat intellektuaalse funktsioone ning samal ajal ei ole see veel võimalik tulla oma mõtlemist protsesse ja nende mõistmiseks. Koolieas ja meelevaldne intellektualiziruyutsya kõik suuremad intellektuaalse funktsioone, välja arvatud luure õiges mõttes.

peaks viitama põhilisi seadusi psühholoogilise arengu selles eas Et seda näiliselt paradoksaalne nähtus. Mujal, oleme välja töötanud üksikasjaliku idee muutused polüfunktsionaalseks sidemeid ja suhteid, psühholoogiline lapse arengut. Meil oli võimalus seal üksikasjalikult põhjendada ja faktilised tõendid tagasi üles teesi, et psühholoogiline lapse arengut ei ole nii palju, et arendada ja parandada üksikute funktsioonide, kuidas muuta polüfunktsionaalseks sidemeid ja suhteid, olenevalt sellest, kumb on pikem ja arengu iga osalise psühholoogiline funktsioon. Teadvus areneb tervikuna, muutes iga uue etapi selle sisemise struktuuri ja ühendus osad, mis ei summana osaline arengus toimuvaid muutusi iga üksiku funktsiooni. Saatus iga funktsionaalne osa arengus teadvuse sõltub muutus tervikuna, mitte vastupidi.

Tegelikult iseenesest mõte, et teadvus on lahutamatu terviku, mis on teatud võimalused lahutamatust seoses üksteisega, ei ole midagi uut psühholoogia.
Pigem on sama vana kui väga teaduslik psühholoogia. Peaaegu kõik psühholoogid meenutavad meile, et funktsioonid on tihedas ja pidevas kontaktis üksteisega. Memorization aktiivsus kindlasti soovitab tähelepanu, taju ja mõistmist. Taju peab sisaldama sama funktsioon tähelepanu, mälu ja tunnistada ja mõista; aga vana ja uus psühholoogia, see on sisuliselt õige mõte funktsionaalse ühtsuse teadvuse ja lahutamatust ühendada teatud liiki tegevust on alati olnud perifeerias, ning see ei saa kunagi õigeid järeldusi teha. Lisaks, võttes vastu vaieldamatu idee, psühholoogia järeldusi see, mis on vastupidine, tundub, me oleks pidanud välja voolama. Olles kindlaks vastastikuse sõltuvuse funktsioonid ja ühtsuse töö teadlikkus, psühholoogia ikka jätkas, et uurida aktiivsuse üksikute funktsioonide, hooletusse oma suhet ning jätkas pidada teadvuse summana selle funktsionaalsed osad. Selline üldine psühholoogia, viidi geneetiline, kus ta juhtis tähelepanu asjaolule, et lapse teadvuse ja areng oli mõista kui muutused üksikutes funktsioone. Ülimuslikkus funktsionaalne osa meeles üldiselt ja siin ööbinud domineeriva dogma. Selleks, et mõista, kuidas selline võiks juhtuda, on selgelt vastuolus eelduste järelduste, on vaja arvesse võtta varjatud postuleerib, et aluskate idee suhe toimib ja ühtsuse teadvuse vana psühholoogia.

Vana psühholoogia õpetanud, et funktsioon alati tegutsema ühtsust omavahel (taju mälu ja tähelepanu, ja nii edasi. D.), ja et ainult selles osas, ühtsuse teadvuse toimub. Aga samal ajal on see varjatud kujul seda ideed täiendab kolme postuleerib, vabastamine, mis on sisuliselt vabastamist psühholoogilise mõtte fettering selle funktsionaalne analüüs. See on heaks kiitnud kõik, et tegevus teadvuse on alati omavahel seotud funktsioone, kuid samal ajal on lubatud: 1), et side toimib nende vahel on püsiv, muutumatu, üks kord ja kõik andmed, konstant, mis ei kuulu arengut; 2), mistõttu neid kommunikatsiooni funktsioone koos pideva muutumatu, alati võrdne ise hindavad osaleb järjekindlalt tegevust iga funktsiooni võrdselt ja sama protsessi saab välja võtta sulgudes mitte arvestada uuringu iga funktsiooni ; 3) et lõpuks, side, need on esindatud väike ja arengu teadvuse all tuleb mõista tulenevad areng selle funktsionaalsed osad, sest kuigi ülesanded ja seotud, kuid kuna muutumatuse neid linke, nad säilitavad täieliku autonoomia ja sõltumatuse arengut ja muutumisi.

Kõik need kolm postuleerib täiesti vale, alustades esimesest. Kõik teadaolevad faktid vaimse arengu õpetab meile, et polüfunktsionaalseks kommunikatsiooni ja seosed ei ole ainus püsiv, mitte-oluline ja mida saaks langetatud sulgudes mille jooksul toodetud psühholoogiline kivi, kuid see muutus polüfunktsionaalseks suhteid, t. E. muutused funktsionaalne struktuur teadvuses ja see on peamine ja keskne sisu kogu protsessi vaimset arengut tervikuna. Kui jah, siis tuleb tunnistada, et psühholoogia on teha probleem, et peamiselt oli postulaat. Vana psühholoogia põhines postulaat, et funktsioonid omavahel seotud, ja see oli piiratud, ilma et objekt ei oma teadus on olemuselt funktsionaalsed seosed ja nende muutuste kohta. Uute psühholoogia muutus polüfunktsionaalseks sidemeid ja suhteid saab keskne probleem kõikide uuringute, ilma milleta luba ei saa aru, midagi muutusi selle või teise konkreetse funktsiooni. See idee struktuuri teadvuse muutus arengu käigus, ja me peame tegema, et selgitada küsimust huvitab meid - miks kooliealised tähelepanu ja mälu on muutumas teadlik ja meelevaldne ning tegelik luure on teadvuseta ja tahtmatu? Üldise õiguse areng on see, et teadlikkus ja meisterlikkust omapärane kõrgeima arenguetapile iga funktsiooni. Need tekivad hiljem. Nad peavad eelnema samm teadvuse ja tahtmatud toimimist aktiivsus teadvuse. Selleks, et mõista, mida sa pead on midagi, mis tuleb realiseerida. Et kapten, on vaja on, mida tuleb allutada oma tahte.

Ajalugu lapse vaimse arengu õpetab meile, et esimeses etapis areng teadvuse lapseeas, mida iseloomustab vähene diferentseerumine üksikute funktsioonide, millele järgneb veel kaks - väikelaste ja eelkooliealiste, millest esimene on diferentseeritud ja teeme põhiline viis taju, domineeriv süsteem polüfunktsionaalseks suhteid selles vanuses on defineeritud kui peamine ülesanne domineeriv tegevusi ja arengut ülejäänud teadvuse ja teisel valitsev keskne on esirinnas mälu. Seega oluline tähtaeg taju ja mälu on antud lävel koolieani ning on üks põhilisi eeldusi kõik vaimse arengu käigus selles eas.

Kui me võtame arvesse asjaolu, et tähelepanu on funktsioon tajuda ja esindab mälu struktureerimine, see on lihtne mõista, et laps on juba lävel koolieani on suhteliselt küpsed tähelepanu ja mälu. See on seetõttu, et ta peaks mõistma ja mida ta peab valdama. Selgub, miks tahtliku ja suvalise mälu funktsioon ja tähelepanu on esitanud kesklinnas selles eas.

See muutub samuti selge, miks õpilane mõisted jääb teadvuseta ja tahtmatud. Selleks, et mõista midagi, ja midagi õppida, peame kõigepealt, siis me rääkisime eespool. Kuid mõiste - või pigem preconcepts nagu me oleks eelistanud täpsemalt selgitada nende teadvuseta ja ei ole saavutanud õpilase mõisted kõrgemale arengutasemele - esmakordselt on koolieas, valmivad vaid selle kestus. Enne seda, laps arvab üldiselt ideid või kompleksid, nagu me mujal nimetame seda, varasem struktuur üldistusi, domineeriv koolieelsete aastat. Aga kui preconcepts toimuda ainult koolieas, see oleks ime, kui laps saab tunda ja haarata neid, sest see tähendaks, et teadvus ei saa ainult tunda ja haarata oma funktsioone, kuid ka seda, et ta suudab luua neile eimillestki, teha jälle, ammu enne kui nad arenenud.

Need on teoreetiline põhjusi, mis põhjustavad meile lükata selgituse mõisted teadvusetuse, mis pakub Piaget. Aga me peame pöörduma need uuringud ja teada saada, mis on vaimse olemuse enese teadlikkuse protsessi, et teada saada, kuidas teadlikkust tähelepanu ja mälu, millest tuleneb teadmatusest mõisted, mis viis last hiljem jõuab nende saavutamist, ja miks mõistmist ja meisterlikkust on kaks erinevat külge.

Uuring ütleb, et teadlikkus on protsess väga eriline, mida me püüame leida just nüüd kõige üldisemas mõttes. Määrata tuleb esimene ja põhiline küsimus: mida see tähendab - realiseerub? See sõna on kaks tähendust; just seetõttu, et on kaks tähendust, just Claparede ja Piaget segada Freudi terminoloogia ja üldine psühholoogia, on segadus. Kui Piaget räägib teadmatus laste mõtteid, ta ei saa aru, et laps ei ole teadlik, mis toimub tema peas, mõtlesin, et laps alateadlikult. Ta usub, et mõistus on seotud lapse mõte, kuid mitte täielikult. Esialgu teadvuseta mõte - solipsism beebi, lõpuks - teadvusel sotsialiseeritud mõte, ja keskel - sarja etappidel, Piaget määratud järkjärguline vähenemine enesekesksus ja kasvu sotsiaalse vormid mõtlemist. Iga keset lava on tuntud kompromiss teadvuseta mõte autistliku lapse ja täiskasvanu sotsiaalse teadvusel arvasin. Mis see tähendab, et üliõpilane arvas neosoznanna? See tähendab, et lapse egocentric teadvusetuse kaasas tuntud, on arusaadav, et idee ei lõpe, see sisaldab elemente teadvusel ja teadvuseta. Piaget ise ütleb nii, et mõiste "teadvuseta põhjendusi" on väga libe. Kui mõtleme areng teadvuse astmeline üleminek teadvuseta (ka Freudi mõttes) täielikult teadvuse selline esitus on tõsi. Kuid uuringud, mida Freud leidis, et teadvuseta oma teed, kui represseeritud teadvushäired ise näib hilja ja mõnes mõttes on tuletis suurusjärku arengu ja teadvuse eristumist. Seetõttu on suur vahe teadvuse ja alateadvuse. Ebateadlikkus ei ole üldse osa teadvuse, teadvusel osa. See ei ole aste teadvuse ja muu tegevus teadvuse. Ma tie sõlm. Ma teen seda teadlikult. Ma ei saa siiski öelda teile täpselt, kuidas ma tegin seda. Minu teadlik tegevus on teadvuseta, sest mu tähelepanu on tegu sidumine, kuid mitte nii, nagu ma seda teha. Teadvus on alati mõned tükk reaalsus. Teema on minu mõistus sidumise sõlm, sõlm, ja mis temaga toimus, ent tegevus, mida ma teha, kui sidumine, mitte seda, kuidas ma seda teen. Aga teema teadvuse võib saada just nii - siis see teadlikkus. Teadlikkus on tegu teadvuse, mille teema on seesama tegevus soznaniya1.

Uurimiseks, Piaget näitas, et enesevaatluseks hakkab arenema igal olulisel määral ainult kooliealised. Edasine uurimine näitas, et arengut enesevaatluseks koolieas on midagi sarnast, mis toimub arendamise välise taasesitus

1 Kell koolieelses eas laps küsis: "Kas sa tead, mis su nimi on?" Ta vastab: "Kolja". Ta ei saa aru, et probleem ei ole keskel, mis on oma nime, ja kas ta teab oma nime, või ei tea. Ta teab oma nime, kuid ei saa aru, kui teadmisi oma nime.

vastuvõtmine ja järelevalve üleminekul lapsekingades väikelaste. Nagu teada, on kõige olulisem muutus välise taju selle aja jooksul on see, et loll laps ja seepärast mõttetu taju läheb semantiline, verbaalne ja objekti taju. Sama tuleb öelda vaid enesele lävel koolieani. Laps liigub hääle loll enesevaatluseks, verbaalne. Ta arendab taju sisemist tähendust oma psühholoogilisi protsesse. Aga semantiline taju, niikuinii - välise või sisemise nagu uuringus ei tähenda midagi muud, kui üldine arusaam. Seega, üleminek verbaalne enesevaatluseks ei tähenda midagi muud kui alguses üldistus sisemise vaimse tegevuse vorme. Üleminek uut tüüpi sisemise taju on üleminek kõrgema tüüpi sisemine vaimne tegevus. Sest tajuda asju teisiti tähendab samal ajal omandada teisi võimalikke meetmeid nende vastu. Nagu malelaual: muidu ma näen, muidu mäng. Kokkuvõttes oma protsessi aktiivsust, ma saan võimaluse suhte ta. Kui töötlemata öelda, seal on nii, nagu tema isoleerimine üldist tegevust teadvuse. Olen teadlik, et ma ei mäleta, et on. E. mina enda mälestus teema teadvuse. On valiku. Iga üldistus tuntud valib objekti. Sellepärast teadlikkust, mõista üldistus otseselt viib meisterlikkust.

Seega arusaamade järgi on üldistus oma mentaalseid protsesse, mis viib meisterlikkust neid. See protsess mõjutab peamiselt hariduse võtmerolli. Teaduslikud mõisted oma täiesti erinev suhtumine objekti, vahendab teisi kontseptsioone oma sisemist hierarhiline süsteem suhteid omavahel, on valdkond, kus realiseerimise mõisted, st. E. nende üldistus ja meisterlikkust neist ilmselt on ennekõike. Kui selgus, seega kera mõtte uue struktuuri üldistamine on siis üle, nagu iga struktuuri, nagu tuntud põhimõte tegevus, ilma koolitust, ja kõik muud alad mõtte ja mõisted. Seega teadlikkust läbib väravad teaduslikud mõisted.

Tähelepanuväärne on selles osas kahe punkti teooria Piaget. Autor olemuselt spontaanne mõisted ka, et nad on teadvuseta. Lapsed teavad, kuidas tegutseda spontaanselt, kuid ei tea neist. See on see, mida me nägime laste puhul mõiste "sest". On selge, et iseenesest mõiste spontaanne vajadus olla teadvuseta, sest ta leidis, fookuses on alati esitatud objektiks, mitte väga seaduse mõtte, haarates ta. Pärast kõiki lehekülgi Piaget tungib kuskil mis ei ole otseselt väljendanud mõtet, et seoses spontaanne mõisted on sünonüümid teadvuseta. See on põhjus, miks Piaget, laste lugu piiravad mõtted on spontaanne areng kontseptsioone ja ei saa aru, kuidas muidu kui mitte väljastpoolt, võib see olla informeeritud mõiste valdkonda spontaanne mõte laps.

Aga kui see on tõsi, et spontaanne mõisted peab tingimata olema teadvusetus, samuti on vaja teaduslike mõistete oma olemuse kaasata teadlikkust. Sellega on seotud ka teine ​​kahest eespool nimetatud kontaktpunktide Piaget teooria. See on lähim, kõige vahetum, ignoreerides enamiku teemakohased Meie analüüsi. Kõik uuringud Piaget viib mõttele: esimene, kõige kriitilisem erinevus mitte spontaanne spontaanne mõisted, eelkõige teadusuuringute, on see, et nad on väljaspool süsteemi. Kui me tahame, et katsetada, et leida tee seatud lapse nonspontaneous mõistete taga see spontaanne esitus, peame järgima õigusriigi Piaget, vabastamiseks mõiste jälgi süstemaatiliselt. Tõmmake mõiste süsteem, milles see on lisatud, ja mida ta ühendab kõik teised mõisted on veel kindlam metoodilisi vahend, mis soovitab Piaget, et vabastada vaimse orientatsiooni last mitte-spontaanne kontseptsioone, mis Piaget on tõestanud, et desistematizatsiya laste mõisted on kindlaim kuidas tagada, et need saavad vastuseid lastele, mis on täidetud kõik tema raamatud. Ilmselt olemasolu mõistete süsteem ei ole midagi neutraalset ja ükskõikne elu ja struktuur üksikute mõisted. Mõiste muutub erinevad, muudab täielikult psühholoogilist laadi, niipea kui see on eraldi võetuna välja võetud süsteem ja seega paneb lapse lihtsamalt ja otseses seoses objekti.

Ainuüksi sel põhjusel, võib eeldada ette, mida tähendab tuum meie hüpotees ja et me käsitleme hiljem tulemuste kokkuvõtlik eksperimentaalne uurimus on see, et ainult süsteemi mõiste võib omandada teadlikkust ja omavoli. Teadlikkus ja korrektsus on täielikult sünonüümiks arvesse mõistete päris sama spontaansust, teadvusetus ja süsteemitult on kolm erinevat sõna tähendab sama laadi lapse mõisted.

Sisuliselt on see järgmiselt kõige otsesem viis eespool. Kui teadlikkus on üldistus, on ilmne, et üldistus, mis omakorda ei tähenda midagi muud kui kõrghariduse mõisted (Oberbegriff - bergeordneter Begriff), üldistades mõiste, mis on asutatud erijuhtumina. Aga kui on Mõiste taga see kõrgem mõiste, see eeldab mitte üks, vaid mitu alluva mõisted, mis selle mõiste on suhe, mis on määratletud mõiste suurema süsteemi - ilma seda kõrgem mõiste ei oleks kõrgem võrreldes seda. See on kõrgeim mõiste üheaegselt soovitab hierarhiline tellimine ja madalam võrreldes seda kontseptsiooni, on allutatud kontseptsioone, mis on seotud jälle üsna kindel suhete süsteemi. Seega üldistada kontseptsioon viib lokaliseerimine mõiste teatud süsteemi kogukonna suhted, mis on kõige elementaarsem, kõige loomulikum ja kõige olulisem suhete mõisted. Üldistus on seega tähendab nii mõistmist ja süstematiseerimine mõisted.

See süsteem ei ole midagi ükskõikne sisemine olemus lapse kontseptsioone, siis tuleneb sõnadest Piaget. "Vaatlused näitavad, - ütleb ta - et laps leiab oma mõtte vähe süstemaatilist vähe ühenduvus veidi maha, et see on võõras kõik vajadust vältida konflikte, ta sopolagaet kinnitamise asemel sünteesida ja on rahul sünteesiskeemist asemel järgima analüüsi. Teisisõnu, idee laps lähemale komplekt rajatised, nii tulenevate tegevuste ja unistamine kui uskuda täiskasvanu, kes on teadlik enda ja on süsteemi. "

Hiljem, näitame, et kõik tegeliku kehtestatud seadusi Piaget seoses lapse loogika kehtib ainult sees struktureerimata mõtteid. Nad on kohaldatav ainult mõistete süsteemist välja. Kõik kirjeldatud nähtused, mida Piaget, nagu võib kergesti näidanud oma tavalisem põhjus see asjaolu - mitte-süsteemne mõisted jaoks on tundlikud vastuolu, et oleks võimalik mitte ryadopolagat kuid loogiliselt sünteesida kohtuotsust võimalust maha on võimalik ainult teatud suhete süsteemi ühised mõistete vahel. Ilma selleta kõik need nähtused on kohustatud tekkida, kui tulistas pärast päästikule vajutamist relv laetud.

Aga nüüd oleme huvitatud üks asi: tõend süsteemi ja sellega seotud teadlikkust viia ulatus lapse mõisted ei väljastpoolt, nihutades tüüpiline laps protsessi moodustamise ja kasutamise põhimõtted, kuid nad vajavad enam Piisavalt rikas ja küps laste mõisted, ilma milleta lapsel on, mida tuleb esitada oma teadlikkust ja süstematiseerimine ning mis toimub valdkonnas teaduslike mõistete esmase struktuurse süsteemi üle valdkonnas igapäevases mõisted, ümberkorraldamine neid, muutes oma sisemist olemust justkui ülevalt. See ja muud (sõltuvus teaduslike mõistete spontaanse ja tagasikäik nende mõju spontaansete) see pärineb omapärane suhtumise teaduslik mõiste objekt, mis, nagu me ütles, iseloomustab asjaolu, et see on vahendatud erinev kontseptsioon ja hõlmab seega samal ajal suhtumise poolest on seotud ka teine ​​mõiste, mis on. E. esmane süsteemi elemendid mõisted.

Seega teaduslik kontseptsioon tänu asjaolule, et see on teaduslik oma olemuselt, esineb mõningaid eriti koht see on mõistete süsteem, määratledes selle seost teiste mõistetega. Sisuliselt kõik teaduslike mõistete sügavalt määratletud Marx oma seisukoha: "Kui kujul ilming ja sisuliselt asju otse langes, siis kõik teaduse oleks üleliigne." See on sisuliselt teaduslik kontseptsioon. See oleks üleliigne, kui see peegeldab objekti oma välist ilmingut empiirilise mõiste. Seetõttu teaduslik kontseptsioon eeldab seoses objektid, on võimalik ainult kontseptsiooni, kuid see on erinev suhtumine objekti sisalduvate teaduslik kontseptsioon omakorda, nagu me oleme eespool näidatud, eeldab suhete kontseptsioonide üksteise ehk. E. kontseptsiooni süsteemi . Sellest vaatenurgast võib öelda, et iga mõiste tuleks võtta kogu süsteemi oma kogukonna suhted, määratledes omane meetme üldist, nagu raku tuleb võtta koos kõigi oma protsesse, mille kaudu ta on kootud kogu kangast. Samal ajal on selge, et loogilisest seisukohast vahet spontaanne ja mitte spontaanne laps mõisted ühtib vahet empiiriline ja teaduslik mõisted.

Meil on võimalus selle teema juurde tagasi alla ja seetõttu saame piirduda ainult nüüd ühe konkreetse näite meie punkti. On teada, et lapse üldisemalt on sageli rohkem privaatne enne. Niisiis, tavaliselt enne laps õpib sõna "lill", kui sõna "roos". Aga sel juhul, mõiste "lille" lapse ei ole laiem kui sõna "tõusis", kuid ainult laiem. On selge, et kui laps on ainult üks termin tema suhe objektile on va kui on olemas ka teine ​​kontseptsioon. Kuid pärast pikka aega mõiste "lill" on lähedane mõiste "Rose", kuid mitte üle. See ei hõlma konkreetne kontseptsioon iseenesest ja ei allutama seda ise, ja asendab seda ja on võrreldav nendega. Kui on olemas üldistus "lill" kontseptsiooni, siis muutusi ja seoseid käesoleva kontseptsiooni ja mõiste "roos", samuti teiste allutatud mõisted. Seoses süsteemi korral.

Tagasi alguses meie arutelu, algse küsimuse, mis tõsteti Piaget: Kuidas on teadlikkus? Oleme püüdnud eespool välja selgitada, miks õpilane teadvuseta mõisted on ja kuidas nad saavad teadlikkust ja omavoli. Me leidsime, et põhjuseks teadmatus mõisted ei ole egocentrism puudumine süstemaatiline ja spontaanne mõisted, mis peavad olema, sest see on teadvuseta ja tahtmatud. Leidsime, et teadlikkus mõistete kaudu mõiste kujunemise süsteem, mis põhineb konkreetset seost mõisted kogukond, ja et teadlikkus mõisted viib omavoli. Aga teaduslike mõistete näitavad süsteemi oma olemuselt. Teaduslikud mõisted on värav, mille kaudu teadlikkust kuulub valdkonda laste mõisted. Meil sai päris selge, miks kõik Piaget teooria on võimetu vastama küsimusele, kuidas on teadlikkus. See on sellepärast, et tema teooria kõrvale teaduslike mõistete ja seaduste liikuv mõisted kajastub väljaspool süsteemi. Piaget õpetab, et selleks, et mõiste lapse suhtes psühholoogiliste uuringutega, siis tuleb puhastada jälgi süstemaatiliselt. Kuid seda tehes ta ise blokeerib tee selgitus teadlikkust, ja pealegi välistab igasuguse võimaluse sellise selgituse tulevikus, teadlikkuse ja läbi süsteemi kaudu, ning kõrvaldada kõik jäljed süstemaatilise on alfa ja omega kõigi Piaget teooria, et nagu juba mainitud, uzkoogranichennoe on tähendus ainult mitte-süstemaatiline mõisted. Et lahendada probleemi, Piaget, kuidas mõista siis on vaja panna keskele, mida Piaget lükkab käest - süsteemi.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

II

 1. Sotsiaal-kultuurielu isiksuse tüpoloogia strateegiad
  1. elu heaolu strateegia (omandamise mater. Values) 2. eluliselt strateegia edu (edu, kasv) 3. täitmise strateegia
 2. Research strateegia ja moodustamise avalduse
  Meetod vaatlus- ja tuvastamine eksperiment - seda teostust põhjendus teadusuuringute strateegia. Moodustavad eksperiment on rakendamisel uute teadusuuringute strateegia psühholoogia - valtsimine (geneetiline) uurimisstrateegiad 3. Viimastel uuring psühholoogia selgitamiseks ja moodustavad eksperimendid kombineeritakse sageli,
 3. Psühholoogilised aspektid ületada konflikti sõjalise kollektiivse
  Konflikti juhtimine toimub konfliktide ennetamiseks ja nende konstruktiivset lahendamist. Optimaalne konflikti juhtimise strateegia ei ole nii palju, et vältida konflikte ja sellest üle saada, nagu eelnevalt konfliktide lahendamisele ja hagita viisil. Resolutsioon, mille ametnikud vastased inimestevahelised konfliktid on suur
 4. Dyachenko, VG .. Kvaliteet kaasaegne meditsiin, 2007
  Alusel monograafia läks tulemustest teadus- ja arendustöö läbi raames Research Laboratory of Public Health ja Terviseorganisatsioon gou VPO DVGMU Medical University aastatel 2000-2006. Autor analüüsib kaasaegset lähenemist kvaliteedijuhtimise kaasaegne meditsiin, eeldused moodustavad TQM süsteemi tingimustes
 5. soolesulgus
  Takistamine soole või soolesulgus - ühiste haiguste Kodukiskjalistele. Sooleobstruktsioon saab arendada tulemusena kõhukinnisus kassidel (coprostasia), tulemusena sooleusside invasiooni, samuti sest neelatud objekte (sageli juhtub Jõulukaunistused vormis "vihm" või string) või volvulus. Enamasti see arendab tõttu sissevõtmist juuksed pallid või tükid
 6. Kord kogemus soolisi erinevusi
  Tulemuste kohaselt 30. õpilast jagati kahte gruppi 15 meest ja 15 naist võrra ning iga määrati tulemusi. Tulemuste kohaselt oleme kindlaks näitajad A, B, C Indicator A - on töö ja õppida, kiirus - see on sotsiaalse elu, indikaator S - puhkus. Nende näitajate poolest oleme arvutatakse hinded. Pärast tulemuste saavutamiseks
 7. Kasutatud kirjanduse nimekirjast
  Võimalikud rakendused ekspertiisi personalijuhtimist kaubanduses. // Juhtimine Venemaal ja välismaal. 1998. №3. 2. Kaks lähenemisviise hindamine personali. // Personalikulud. 1999. №4. 3. rähnid VA, Kibanov AJ lükatav VT Human Resource Management. M.: Tehnika, 1998. 4. Kuidas hinnata spetsialist? // Personalikulud. 1998. №9. 5. Meskon MH, Albert M., F. Alused Hedouri
 8. Nimekiri on kasutatud kirjutamise essee kirjanduses
  Andryushkov A. "infotehnoloogia kasutamine tervishoius" 2. Vasnetsov OA "Marketing Health Management"; 3. Vyalkov AI, Raizberg BA, Shilenko JV "Juhtimine ja Health Economics"; 4. Dmitrieva EV "Side Tervishoiuamet" 5. Izmailov VB "Meetodid loomine ettevõtte infosüsteemid, juhtimise raviasutused
 9. Peamised psychodiagnostic meetodite uurimine sooliste erinevuste
  Küsimustik meetod tuvastada indiviidi enese esitlus strateegiaid riided. See küsimustik meetodil välja töötanud EA Petrova. See koosneb 13 küsimust koos valmis valik küsimusi. Küsimused on seotud kõige levinum oluline protsesse, mis tegelevad mood. Isik kutsutakse vastata küsimustele, mis iseloomustavad tavalisel viisil kleit erinevates olukordades. tõlgendamine
 10. Terminal tüüpi hingamine
  Nendeks Kussmaul hingamine (suur hinge) apneysticheskoe hingamine, hingeldamine hinge. Neile on lisatud jõhkrate rhythmogenesis. Sest Kussmaul hingamine iseloomustab sügavalt sisse ja sundis piklikud hingab. See on lärmakas, sügav hingamine. On iseloomulik häirega patsientidel teadvuse diabeediga, ureemilistest, maksa komah. Kussmaul Hingamine toimub
 11. Uuring soolisi erinevusi eneseteadvus
  Rühmades õpilaste teise, kolmanda, neljanda aasta eriala psühholoogia, taastusravi ja sotsiaaltöö, kus proovide arv üliõpilasi on kolmkümmend inimest. Kuusk oli määratud, et uurida, kas erinevused eneseteadvus olemas. Selleks, et teha kindlaks, kas esineb soolisi erinevusi spetsiifika suhtes režiim (lisa A) õpilased olid
 12. Psühholoogia Management
  Kõige olulisem ülesanne majanduse psühholoogia - psühholoogilise toetuse kutsetegevuse juhtimine, mille eesmärk on parandada organisatsiooni juhtimise, üksikisiku ja grupi tegevust töötajate uuring psühholoogiliste probleemidega organisatsioonis. Paljud Jaapani ja Lääne firmade olemasoleva personali psühholoogid, kelle ülesanded on vähenenud
 13. viited:
  1 samuti. A. Shalimov, VV Grubnik, A. Tkachenko, OV Osipenko "nakkustõrje kirurgias" 1998 2 "nakkustõrje" - teadusajakirja 1999. 3. Afinogenov G. E . põhimõtted antiseptikumid süsteemis võidelda haavainfektsioo // strateegia ja taktika kohaldamisel antiseptikumid meditsiinis: Proceedings of the Intern. Conf. Vinnitsa 2000 4. Kaputsky VE Sobeschuk OP, Slabko JH,
 14. koolitus 9
  "Selgitavat teavet." Eesmärk: õppida teabe andmiseks vormi, kõrvaldab täielikult ebamäärasust ja andmed. RAKENDAMINE: ± pakkumised kirjeldada igas olukorras või kohut tahes küsimuses. Ja pöörata tähelepanu keelekasutus elemendid, mis vajavad selgitamist (mittespetsiifilised verb nominalization, võrdlusindeksi, tegevusetus,
 15. limanahakahjustusega (ketendumine Villi ja põletik rakud)
  Tabel 5-10. Peamised põhjused toidumürgituse DUE gastroenteriit {foto46} (Autor: Centers for Disease Control toidust haiguspuhangud, iga-aastane kokkuvõte 1982. Atlanta: .. Centers for Disease Control, 1986; St. ME veega seotud haiguspuhangute, 1985 MMWR CDC kokkuvõte 1988; 37 (55-2); Yamada T, Alpers DH, Owyand C Polvell DW, Silverstein FE, toim.
 16. Idee ettevõtte praktilise psühholoogia, reklaami ja juhtimine
  Kõige olulisem probleeme äripsühholoogia seotud uuringu isiksuse omadused kaasaegse ettevõtja; kõige olulisem nõuded inimene hakanud just läbi "oma äri"; psühholoogilisi vahendeid ja meetodeid ettevõtlikkus; omadused ärisuhtluse ärimees; sihtasutuste tõhus töötajate motivatsiooni ja nii edasi. d. Et mõista, millist psühholoogilist sisu tegevuse
 17. Tehnoloogilised vormid igromodelirovaniem juhtimise
  Tänu väga keeruline "muster" igrotehnicheskogo igrogruppoy juhtimise protsesse ja kõik mehhanism mängu tuginedes proovid igrotehnicheskoy tööd, nende simulatsiooni ja olukorrast muutmine ei ole üldjuhul minimaalne piisavalt edukaks toimetulekuks. Kuna kogu keerukas protsess organisatsiooni tegevuse mänge täis refleksiivne toetust ja saatus on
 18. Tehnoloogilised vormid igromodelirovaniem juhtimise
  Tänu väga keeruline "muster" igrotehnicheskogo igrogruppoy juhtimise protsesse ja kõik mehhanism mängu tuginedes proovid igrotehnicheskoy tööd, nende simulatsiooni ja olukorrast muutmine ei ole üldjuhul minimaalne piisavalt edukaks toimetulekuks. Kuna kogu keerukas protsess organisatsiooni tegevuse mänge täis refleksiivne toetust ja saatus on
 19. Praktiline uuring sooliste erinevuste psühholoogia FASHION
  Osana sellest väitekiri oli eksperimentaalne uurimus. Eesmärk: eksperimentaalne uurimus soolisi erinevusi eneseteadvus. Research eesmärki: 1) selgitada välja, kas on soolisi erinevusi spetsiifika osas mood. 2) võrrelda tulemusi teoreetilise oletus. Objekti Uuring: Mood psühholoogiline nähtus
 20. Basic teaduslikud tulemused, mis on saadud taotleja isiklikult, ja nende teaduslik uudsus
  Esitatud tõendeid, mis laadi raskused erialase töö õpetaja määrab taseme tema professionaalsust ja millel on oluline mõju kvaliteeti ja kvantiteeti tööd õpetaja jõudlust. 2. On näidatud, et esinemise piiranguid määratakse ühelt poolt, uued õppe- ülesandeid, mille suur ebakindlus, teiselt poolt,