meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

V

Teine oluline samm arengus mõisted hõlmab palju erinevaid funktsionaalseid, struktuuri ja geneetilisest tüüpi samalaadsed mõtteviisi. See mõtteviis samamoodi nagu kõik teisedki, viib moodustamine võlakirju, et luua suhteid konkreetse kogemusi, et ühendamise ja üldistamine teatud teemadel, et lihtsustada ja süstematiseerida kogu lapse kogemus.

Aga meetod ühendab erinevate konkreetsete teemade üldises rühm, iseloomu komplekt, kui see kontaktid struktuuri alusel tekkinud selline mõtlemine unities, mida iseloomustab suhet iga üksiku, mis on osa grupist, grupi kui terviku - see kõik on väga erinevad liigi ja viisil tegevusi alates kontseptuaalne mõtlemine, arendamise ainult aastaselt puberteeti.

Me ei oleks olnud parem, et teha kindlaks unikaalsust see mõtteviis kui nimetades seda mõtteviisi kompleksid.

See tähendab, et üldistusi, mis on loodud selle mõtteviisi, on oma komplekse teatud spetsiifiliste objektide või asju, mida ühendab mitte ainult alusel subjektiivne suhted loodud mulje laps, kuid tuginedes objektiivne seos on olemas vahel need objektid .

Kui esimene samm arengus mõtlemine iseloomustab, nagu me eespool öeldud, ehitamiseks syncretic pildid, mis on samaväärne laps meie kontseptsioone, teises etapis iseloomustab ehitamiseks kompleksid, millel on sama funktsionaalne väärtus. See - uus samm mastering kontseptsiooni, uus etapp arengus lapse mõtlemise, tõuseb kõrgemale eelneva. See on - vaieldamatu ja väga suuri edusamme lapse elu. See üleminek kõrgemale tüüpi mõtlemine on see, et selle asemel, et "seosetu sidusus", mis on aluseks syncretic teed, kui laps hakkab ühendama sarnased elemendid kokku rühma, nad juba kompleksina seadused eesmärgiks suhete avas neid asju.

Laps, väljakutse seda tüüpi mõtlemine, võidab juba teatud määral oma enesekesksusest. Ta ei ole enam muuta ühendus enda muljed seotud asju, see teeb otsustava sammu teel välja sünkretismi ja vallutuste teel objektiivse mõtlemise.

Integreeritud mõtlemine on juba ühendatud samas mõtlemine ja objektiivne mõtlemine. Need on kaks olulist uusi funktsioone, mis suurendavad ta üle eelmise etapi. Samal ajal, ning et sidusust ning see eesmärk ei ole veel seosest, mis on iseloomulik Mõistelise mõtlemine, millele teismeline kaasas.

Erinevus selle ja teise etapi arendamise kontseptsioonide kolmandal ja viimasel, viimistlus kogu ontogenees kontseptsioone, on see, et selles etapis moodustatud kompleksid on ehitatud täiesti erinevad seadused mõtte kui mõiste. Nad on, nagu juba mainitud, eesmärgiga ühendus on kajastatud, kuid see kajastub ka muul viisil, nagu siis, kui muul viisil kui mõisted.

Jäänused kompleks on täis mõtlemise ja kõne täiskasvanud. Parim näide, mis võimaldab esile põhiseaduse hoone keeruline mõtlemine, kõne on meie perekonnanime. Iga perekonnanime, nagu nimi "Petrov", hõlmab erinevaid üksikobjektide, mis vastab kõige keerukat olemust lapse mõtlemine. Mõnes mõttes võib öelda, et laps, kes on selles etapis selle arengut, kui ta arvab, perekonnanimed, ehk teiste sõnadega, maailma üksikobjektide ühendas korraldatud teda, liigitada eraldi, omavahel perekonnanimed.

See sama mõte saab väljendada ka muul viisil, öeldes, et sõnade tähendus selles arengustaadiumis lähim võib määratleda kui perekonnanimed ühendatakse kompleksid või rühmad objekte.

Kõige olulisem ehitamiseks kompleks, et see põhineb loogika ja mitte abstraktne, vaid konkreetsed ja tegelikku suhet üksikelementide selle koostist. Niisiis, me ei saa kunagi otsustada, kas isik kuulub Petrovidel perekonnanimi ja kas seda on võimalik nn - aluseks on ainult loogiline seoses selle teiste omanike samad nimed. See probleem on lahendatud põhjal tegeliku identiteedi või tegeliku suhet inimest.

Keskmes kompleks on tegelikud ühendused, mis avatakse vahetu kogemus. Seega see kompleks on esimene kõigi üksikute liit rühma objektide põhjal nende tegelik läheduse üksteisega.
Seega tekib kõigi teiste funktsioonide mõtteviisi. Põhilised neist on järgmised. Kuna selline keeruline ei ole abstraktsete loogiline, kuid tegelike betooni mõtlemine, selline keeruline ei iseloomusta ühtsust lingid, et see põhineb ja mis on paigaldatud see.

Kompleksi kontseptsioonina on üldistus või ühingu konkreetsete heterogeenne objekte. Kuid seoses mille kaudu ehitatud üldistus võib olla erinevat tüüpi. Iga ühendus võib viia kaasamine selle elemendi keerukas, vaid et see oli tegelikult olemas, ja see on kõige iseloomulik ehitus keeruline. Kuigi neid mõisteid alusel ühte tüüpi coupling, loogiliselt teineteisega identsed, lamada põhjal keerukama tegelik side, sageli koos midagi. Mõiste objektide poolt koostatud üks funktsioon, kombinatsioonis - erinevatel faktilist alust. Seega mõiste peegeldab suur, ühtne side ja suhtumine objektid ja keeruline - tegelikult, juhuslik, betoon.

Erinevaid suhteid, mis on aluseks kompleks on tema peamine eristab seda mõistet hell, mida iseloomustab ühtsus aluseks võlakirju. See tähendab, et iga üksikut hõlmatud üldistatud mõiste, mis kuuluvad sellesse üldistus täiesti põhjal identiteedi kõigi teiste objektide kohta. Kõik elemendid, mis on seotud kogu kontseptsioon väljendatud ja üksteisest läbi ühtselt, edastamisele sama tüüpi.

Vastupidiselt sellele, iga elemendi võib kompleksi seotud terviku, mis väljendub keerulised ning üksikelementide oma koostiselt erinevaid väärtpaberid. Mõiste need sidemed on peamiselt puudutavad üldiselt üksikule ja eraisikult eraisikule läbi üldiselt. Üheskoos on need lingid võivad olla nii erinevad kui erinevad tegelik kontakti ja tegeliku afiinsus mitmesuguste esemed, mis on mingil konkreetsel teineteise suhtes.

Meie uuringud on kavas seda arengustaadiumis järgmise viie põhivormi keerukaid süsteeme, mis on aluseks üldistusi, mis tekivad lapse mõtlemine selles arengustaadiumis.

Esimest tüüpi kompleksi me nimetame assotsiatiivne, sest see põhineb mingit seost ühegi sümptomeid märgata laps on teema, mis katses on tuum tulevikus keeruline. Laps võib selle ümber tuuma ehitada kogu kompleksi, sealhulgas seda erinevatel teemadel: üks - põhjusel, et nad on identsed teema värvi, teised - vorm, kolmas - suurus, neljas - veel mõned Iseloomustab, silmatorkav lapse silmade. Mingit erilist suhet, mis avab laps, vahel mitte mingisugust seost tuumast ja osa kompleks on piisav põhjus, et määrata objekti sobiva laps rühma kirjeldamiseks ühise perekonnanime.

Need elemendid saab kombineerida omavahel üldse. Ainus põhimõte üldistus on nende tegelik suhe peamine tuum keeruline. Seoses sellega kombineerides neid viimasega võib olla ükskõik assotsiatiivne side. Üks element võib olla seotud tuuma tulevaste keeruliste värvi, teine ​​-. Kuju ja nii edasi D. Kui me võtame arvesse, et see suhe võib olla väga erinev, mitte ainult märk, alusvara, vaid ka looduse suhet kaks asja, me olema selge, mil määral on kirev, ei tellinud, on vähe süstematiseeritud, mitte vähendada ühtsust, kuigi see põhineb objektiivsetel suhete kogum muutus, katmata, kui keerukate mõtlemine konkreetsed tunnused. Keskmes see komplekt võib seisneda mitte ainult otseseid tõendeid identiteedi ning nende sarnasus või vastupidi, nende ühendus on piirnevuse ja nii edasi. DA, kuid alati ja tingimata kindla ühenduse.

Sest laps, kes on selles faasis selle arengu sõnad kaotavad oma sümbol iga ühiku kohta, pärisnimesid. Nad said oma perekonna mõisa. Kui nimetada vaid sõna laps sel ajal on nimetage asju, mis sarnaneb omavahel erinevate liinide sugulust. Telefoni Selle objekti sobiv nimi lapsele tähendab seostab seda see või teine ​​eriti keeruline, millega see on seotud. Kõne objektiks laps sel ajal on seda kutsuda nimi.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

V

 1. Abstracts. Kokkuvõtted istungid valeology koolieelsete 2010
  Meie lojaalsed sõbrad. Minu imeline nina. Miks peaks mees käega. Vitamiinid. Loe beebi hingata korralikult. Harjumused isik. Joo piima lastele. Kus peidetud tervist.
 2. Stasenko VG .. "Elukutse psühholoogi tänapäeva maailmas", 2010
  Sissejuhatus. Ülevaate elukutse "psühholoog". Kirjeldus elukutse. Kui vajadus psühholoogid täna? Provintsi põhiteadmised psühholoogia. Peamised professionaalselt olulisi omadusi psühholoogi isik. Lisavõimalusi elukutse, samuti vahe psühholoogi ja terapeudi psühhiaatri. Miks tulevad eriala "Psühholoogia"? Miks raha maksta psühholoogi?
 3. Samm 7. Arutelu "Miks sooline võrdõiguslikkus peab olema mehi ja naisi?"
  Õpetaja küsib õpilaste ette kujutada ja kirjeldada vaba ühiskond soolisi stereotüüpe. Eeliseid uue sotsiaalse et naised ja mehed, arengu individuaalsust iga ühiskonna liige ja ühiskonnale tervikuna. Käesoleva ülesanne - orient osalejate sotsiaalset arengut, mis on paratamatu samm soolise analüüsi,
 4. B E D n e
  Sotsiaalpsühholoogia soost. Probleemid monotoonsus. Kriitiline Mõtisklusi soost. Sugu versus sugu. Kuidas see raamat. Sugu (sugu). Psühholoogia - sotsiaalsed ja bioloogilised omadused, mille inimesed annavad terminite nagu "mees" ja "naine". Kuna korrusel (sex) on bioloogiline kategooria, sotsiaal- psühholoogid viitavad sageli need, soolisi erinevusi,
 5. Review Küsimused
  Mis on unikaalsus looduskeskkonna päritolu Egiptuse tsivilisatsioon? Egiptuse pälvinud rahvusvahelise kuulsuse sügava tarkuse valdaja aastatuhandel? Mis tehnoloogiate kaupade tootmise ette antiikajal ja keskajal kõrgeima kvaliteediga ja seetõttu rohkem importi Egiptuse tooteid? Miks peaks egiptlased ehitasid püramiide ​​ja kuidas see mõjutab ehituse
 6. T 3. peatükk. Andmeid r p a n h e n s, n ja k l e s Ca m e s e t ra d ja n ja o n n o n th e w a a d r o l s w
  Kodune. Töö naine. Kodused tööd ja töötav naine. Erinevused maksma meeste ja naiste vahel. Madal staatuse naiste organisatsioonide ja nende võimu puudumise. Võimsus naiste korralduse "klaaslagi". Selgitused nähtus "klaaslagi". Lõppsõna. Kokkuvõte. Sugu suhted on on suurepärane näide sellest, kuidas
 7. "Psühholoog - ei ole inimene, elukutse"
  Nime see osa artiklist - sõna, SV Petrushina, piirkonna esindaja ülevenemaalise psühhoterapeudi Liiga Tatarstan. Oma raamatus "Workshop psühholoogiline nõustamine" on nimi üks peatükkidest, mis algab järgmiselt: "Sõber ja ütles:" Miks õppida psühholoog? See on lihtsalt hea inimene. Siin ma olen,
 8. Miks tulevad eriala "Psühholoogia"?
  Konkurss psühholoogilised võimed ülikoolide juures püsivalt kõrge tase peaaegu kümme aastat. Lemmik oli see eriala hilja 90s, kui meie riigis, paljud populaarsed kirjanduse psühholoogia, algul peamiselt vahetamisega. Miks minna psühholoogid? Mõtle motivatsiooni võimalusi. Mis meelitab inimesi selle elukutse, ma arvan, on selge. Psühholoogia sisse
 9. Lisa 1
  Olukord: Poiss küsib teda osta nukk variant õpilased mängitakse läbi olukord traditsiooniline patriarhaalne pere - ema, osta mulle, palun, nuku! - Dummy? Miks sa tahad nuku? Kas sul on palju mänguasju ( "ema" ütles vihase häälega, et ta on selgelt pahane tema soov ebameeldiv poiss -. Edaspidi Märkus autor.). - Ma tahan mängida "maja", ja laps ei ole. - Sa
 10. eessõna
  "Tšetšeenia sõda" tutvuda televisiooni, ajalehti. Miks muidu kirjutada seda? See raamat ei ole ainult sõda. Meie normaalne "rahulikku" elu on igapäevane oht ja võit, topelt moraali, alatus, mehelik jõud ja nõrkus, muutus naiste psühholoogia ja palju muud. Kõik see on sõda, kuid tugev, laienenud. Elu küsimusi sõjalise näiteid lihtsamaks
 11. Abstraktsed klassid valeology "Miks peaks inimene kätte?" (Didactic mängu)
  Eesmärk: tutvustada lastele käega väärtuse meetodil mängida ja katsetamist. Poliitika eesmärgid: jätkata tööd teket järgmised mõisted: 1) väärtus kätes mees; 2) sarnasusi ja erinevusi struktuuri kahe käega; 3) erinevusi ja sarnasusi struktuuris inimestel ja loomadel. Õppemeetodid: mängida, vaatlus, eksperimenteerimist, loogilise mõtlemise, TRIZ ( "Good -
 12. Kus ei trikk psühholoog?
  Noormees oli kindlasti huvitatud selle küsimuse. Psühholoogid meil on valusalt puudulik ja high-end on väga raske leida. Kuigi nad on koondunud peamiselt ülikoolides, kuid nüüd on liidrite hulgas on üha rohkem kvalifitseeritud teenuseid. Meie inimesed ei ole süüdi. Just enne, et aastatepikkune diktatuur ja stagnatsioon, psühholoogid olid lihtsalt ei ole vaja. nüüd psühholoogid
 13. Mis on "hea või pädev" ja "halb või kirjaoskamatu" psühholoog?
  Niisiis, kes on kes? - Hea psühholoog viitesüsteemina, see õpetab teile, et lahendada probleeme, leida vahendeid. Bad psühholoog annab teile nõu. - Hea erialase kõrgema psühholoogiline ja põhi meditsiiniline haridus. Võite küsida, et näha diplomid, tunnistused ja auhinnad. Hea psühholoog meelega kiidelda oma saavutustega, halb teile
 14. P C l le fa c e Miks soo vajadustele "teekann"?
  See raamat - ei õpik ja mitte poliitiline manifest, kuid see oli kirjutatud alusel teatud uskumused, mida jagavad kõik autorid. Veenda neid seisneb sellest, et bioloogilised, psühholoogilised, sotsiaalsed, religioossed ja igasugu muid erinevusi inimeste vahel ei tohiks põhjustada nende ebavõrdsus - sealhulgas ebavõrdsus soo. Samuti oleme veendunud, et iga mees
 15. TAASTETERVIS ERINEVUSED
  Olgem kummaline esmapilgul küsimus: miks tegelikult meeste ja naiste erinevad keha? Miks on vaja nii bioloogiline otstarbekus? Inimene, samuti suur hulk teisi liike, sealhulgas enamik taimi ja loomi, on süsteem seksuaalse reproduktsiooni, see tähendab, et nende paljunemist hõlmas kokku geneetiline Ying
 16. Üldkontseptsiooni hariduse põhimõtted
  Igasugune inimtegevus läbi põhjal teatud suuniseid, juhtiv ideid, mõistlikud reeglid. Ei ole erand üldisest seaded ja õppetegevust. Samal ajal mõned sätted põhinevad teaduslikel alustel, mis peegeldavad loomulike ühenduste ja suhteid, ja seega objektiivsuse oma ilmingutes. Aga seal on põhimõtted, mis peegeldavad subjektiivne
 17. Kes ja miks praktilise psühholoogia
  Aktiveerimine praktiline psühholoogiline töö meie riigis algas 80.. Kokku mitmeid praktilisi psühholoogid on oluliselt kasvanud viimase kümne aasta jooksul, hakkas ilmuma kõikjal psühholoogilisi teenuseid, psühholoogiline nõustamine, on muutunud väga populaarseks psühholoogiline ettevalmistus. Kuid see protsess oli sageli spontaanselt (Radzikhovskiy, 1987). Sotsiaalne et
 18. Kategooria elu mõte Vene filosoofia hilja XIX - alguses XX sajandil
  Kui mõelda probleem elule mõtet, see on apt märkus Tolstoi, et see ei ole täpne teadmisi, vaid mingi usk, "mõned usuvad, et elu ei ole mingit tähendust, aga teised ei usu seda ja vastupidi, nad peavad seda täis tähendust. " Eeldatakse võimalik jälgida, filosoofilisest kirjandusest arendada neid alternatiivseid vaatenurki. esimene