meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

I

Peamine raskus uuring mõisted oli väljaarenemata alles hiljuti eksperimentaalne tehnikat, mida oleks võimalik tungivad sügavale protsessi teket mõisted ja avastada oma psühholoogilise iseloomuga.

Kõik traditsioonilisi uurimiskontseptsioonide jagunevad kahte põhirühma. Tüüpiline esindavad esimese rühma need meetodid on niinimetatud määramismeetodist ja kõiki selle järgnevaid muudatusi. Peamised selle meetodi on uurida olemasolevate, juba moodustunud mõisted lapse verbaalse nende sisu määratlus. See meetod tulid enamus testi uuringud.

Vaatamata oma kõrge levimus, kannatab kaks olulisi puudusi, mis ei võimalda tugineda seda tõesti sügav uuring selles protsessis.

1. See on pistmist tulemus juba lõpule jõudnud oma kontseptsiooni teke, valmistoote, mitte protsess tõmbab väga dünaamika selle arengut, selle algus ja lõpp. Pigem on tootearendust kui protsessi viiva toote. Sõltuvalt selle juures

määratlus valmis mõisted me sageli tegelema mitte ainult mõelda lapse, kui reproduktsiooni valmis teadmisi, valmis tajutav mõisted. Uurides antud määratlusele on lapse konkreetse mõiste, mida me sageli õppida palju rohkem teadmisi lapse kogemus, mil määral kõne areng kui mõtlemise tõsi sõna otseses mõttes. 2. määramise meetod töötab peaaegu eranditult lühike, unustades, et mõiste, eriti laste seotud meelelise materjali taju ja töötlemine, mis on sündinud; tundlik materjal ja sõna on nii oluline hetked moodustamine mõistete ja sõnade isoleeritud sellest materjalist, kogu protsess võtab definitsioon puhtalt verbaalse plaani, ei ole omane lapsele. Seetõttu on see meetod peaaegu kunagi suutnud luua suhteid, mis eksisteerib antud tähenduses sõna lapse puhtalt verbaalne definitsioon ning tegelik reaalne väärtus, mis vastab sõna protsess elu korrelatsioonis objektiivne reaalsus, mida tähistatakse neid.

Kõige olulisem kontseptsiooni - selle seost reaalsusega - seega uurimata; et selle sõna otseses tähenduses, püüame minna läbi teise sõna, ja asjaolu, et avasime abiga see toiming on tõenäoliselt tingitud suhteid, mis vahel eraõppetundide verbaalne pesi kui tegelik väljapaneku lapse mõisted.

Teine rühm meetodeid - meetod võtmiseks uuringud, mis püüavad puuduseid puhtalt verbaalne kindlaksmääramise meetodi ja kes üritavad uurida psühholoogiliste funktsioonide ja protsesside aluseks protsessi mõiste moodustumine, mis põhineb töötlemine nägemiskogemuse, millest on sündinud mõiste. Nad kõik panna lapse ees eesmärgiks kitsenduse ühine joon mitmeid konkreetseid mälestusi või suunata abstraktne seda funktsiooni või mis funktsioon mitmed teised, ühines ta protsessi taju, kokku koguarvust muljeid tähiseks.

Kahjuks see teine ​​rühm meetodeid, et nad on asendatud kompleks sünteetiline protsess elementaarne protsess, moodustavad osa ja ignoreerida rolli sõna, märk rolli kujunemist mõistete kui lõpmatult lihtsam on abstraktsioon protsess, et seda ei et teatava omadusega moodustamise mõisted suhe sõna, mis on keskne kogu protsessi. Seega traditsiooniliste meetoditega uurimiskontseptsioonide iseloomustab sama marginaal sõnad objektiivsest materjali; nad tegutsevad kas sõnadega ilma objektiivse materjali või objektiivse materjali ilma sõnadeta.

Suur samm edasi uuring mõisted oli luua sellise eksperimentaaltehnikaid, mis püüdis adekvaatselt kuvada protsessi mõiste teke, mis hõlmab nii need tegurid: materjal millest toodetakse mõiste ja sõna, millega ta esineb.

Me ei tegele keeruline ajalugu selle arengut uusi uurimismeetodeid mõisted; lihtsalt öelda, et koos selle kehtestamise teadlaste avas täiesti uue kava; hakkasid nad õppima mõisted ei ole valmis, ja väga protsess nende teket. Eelkõige meetod kujul, kus seda kasutati Ah, täielik õiglus nn sünteetilist-geneetiline meetod, kuna see õpib ülesehitamisel mõisted, sünteesida mitmeid funktsioone, mis moodustavad mõiste, mõiste arengus.

Põhimõtteks on see meetod kasutusele eksperiment kunstlik esialgu mõttetuks teema sõnad, mis ei ole seotud varasemad kogemused näitavad last ja kunstlik kontseptsioone, mis on valmistatud spetsiaalselt katse eesmärgil, ühendades mitmeid funktsioone, et selline kombinatsioon ei ole leiti maailma meie igapäevases mõisted määratud häält kasutades. Näiteks katsetes Axa sõna "gatsun", algselt mõttetu test, tõlgendada, muutub oluliseks käigus kogemust, muutub see kandja mõiste, mis näitab midagi suurt ja rasket; või sõna "Sügis" hakkab tähendama väike ja kerge.

Katse käigus uurija areneb kogu protsessi mõistmine mõttetu sõnade omandamine sõna tähendust ja kontseptsiooni väljatöötamine. Selle kunstlikke kunstlik sõnade ja mõistetega, see meetod on vabastatud kõige suur puudus mitmeid meetodeid; Nimelt on lahendada probleem, millega seisavad silmitsi teemade eksperimendis ei võta eelnev kogemus ei ole eelnevad teadmised selles osas, nõuab varajases eas täiskasvanud lapsed.

Oh, taotles ta oma meetodit sama ja viieaastase lapse ja täiskasvanu, võrdsustades nii seoses oma teadmisi. Seega tema meetod võimendavad eakate, see võimaldab uurida moodustamine mõistete puhtal kujul.

Üks peamisi puudusi meetodi määratlus on asjaolu, et seal on mõiste murda vabaks oma loomulikus kontekstis võetakse külmunud, staatiline nagu taju reaalse mõtte-, kus see aset leiab, on sündinud ja elu. Katsetajate võetud isoleeritud sõna, laps on seda defineerida, kuid see kindlasti rebenenud, isoleeritud sõna võtta külmutatud kujul, ei räägi meile vähesel määral sellest, mida see mõiste tegutsemas, kui laps ta tegutseb elav protsess probleemi lahendamisele, kuidas ta kasutab seda, kui see tekib vajadus elada.

See hoolimatus funktsionaalne hetkel on teada, kuidas rääkida Ah, et ei võta arvesse asjaolu, et mõiste ei ela isoleeritud elu, ning et ta ei ole külmutatud, liikumatu haridus ja vastupidi, on alati leidub elu, rohkem või vähem keerukas protsess mõtlemist, kaasneb alati teatud sõnumi funktsioon, arusaamise, mõistmise ja kõigi probleemide lahendamisel.

See puudus on võetud uus meetod, kus keskel uuringu esitada on funktsionaalsed tingimused välimuse mõiste. Ta võtab kontseptsiooni seoses konkreetse ülesande või nõudlus tekkivaid mõtlemise suhtes mõistmist või avalduse, mis seoses ülesande täitmiseks, konkreetse juhise, mille rakendamine ei ole võimalik ilma hariduse mõiste. Kõik see kokku teeb uue uurimismeetodeid on äärmiselt oluline ja aitab mõista mõistete arengut. Ja kuigi Oh ei pühendanud eraldi uurida moodustamine mõistete üleminek täiskasvanueas, aga tulemuste põhjal tema teadustöö, ta ei suuda meenutada, et dual - hõlmab sisu ja vorm mõte - revolutsioon, mis toimub intellektuaalse arengu noorukite ja tähistab üleminekut mõtlema mõisted.

Rimat pühendatud eriline, väga põhjalikult väljatöötatud teadusuuringute protsess mõiste teke noorukid, kus ta õppis abiga mitu ümbertöödeldud meetod Axa. Peamine järeldus Selle uuringu seisneb asjaolus, et teket mõisted esineb ainult puberteet ja on kättesaamatud lapsele enne seda perioodi.

"Me ei saa kindlalt määrata, - ütleb autor - ainult et lõpus 12. eluaastal näitas järsk tõus võime enesetäiendamist üldeesmärk esindused. Ma arvan, et see on väga oluline pöörata tähelepanu sellele asjaolule. Mõtlemine, nägemisteravuse hetki, muudab lapse nõuab, et ületada oma vaimset võimekust 12. eluaastal "(30, lk. 112).

Me ei tegele kas viis läbi uuringu, ei ole muud teoreetilised järeldused ja tulemused, milleni see viib autor. Me piirdume rõhutada, et peamine tulemus, et vastupidiselt väitega mõned psühholoogid, kes eitavad esinemisest uusintellektuaalsetele funktsiooni üleminekul täiskasvanuks ja väites, et igal lapsel 3 aastat on kõik intellektuaalse tegevuse, mis moodustavad mõtlemise teismeline - selle vastu avalduse spetsiaalseid uuringuid näitavad, et ainult 12 aastat hiljem, mis on. E. algusega puberteet, lõpus esimese kooliealised, laps hakata arendama protsessid, mis viivad moodustamine mõistete ja abstraktse mõtlemise.

Üks peamisi järeldusi, mis viivad meid uurima ja Axa Rimata, on ümberlükkamise assotsiatiivne seisukohast protsessi mõiste teke. Axa Uuringud on näidanud, et see oli palju ja tugevaid ükskõik assotsiatiivne seoseid teatud verbaalne märke, need või muud esemed, sellest üksi on üsna piisav teket mõisted. Seega vana idee, et mõiste tuleneb puhtalt assotsiatiivne teed läbi suurima tugevdamine mõned assotsiatiivseosed, asjakohased omadused on mitmed ühised teemad ja nõrgenemine muid seoseid, vastavate näitajatega, mille teemad on erinevad, ei täida oma eksperimentaalse kinnituse.

Katsed Axa näitas, et protsessi teket mõisted on alati produktiivne, ole reproduktiivse iseloomu, et mõiste tekib ja tekivad keerukas operatsioon, mille eesmärk on lahendada probleem, ja et ainuüksi olemasolu välised tingimused ja mehaanilised suhtlemine sõnu ja objektide ei piisa tema esinemist. Koos loomine mitte-assotsiatiivne ja produktiivne olemus protsessi mõiste teke, nende katsete viis teiseni ja mitte vähem oluline järeldus - nimelt luua peamine tegur kogu protsessi käigus tervikuna. Vastavalt Axa arvates on see tegur on nn määramisel tendentsi.

See nimi viitab kalduvus Oh, mis reguleerivad meie mõtteid ja tegevust ning lähtudes mõiste eesmärk, mille eesmärk on saavutada see kõik sees, välja probleemi, on lahendus, mis kõik see tegevus on suunatud. Enne Axa psühholoogid eristada kahte peamist suundumust, mille suhtes meie esindustes: reproduktiivse või assotsiatiivne, trend ja perseverative tendentsi.

Esimene neist on kalduvus põhjustada esindustes jooksul need, kes olid eelneva kogemuse assotsieerunud andmed; teine ​​viitab kalduvus iga esitamise ja tagasi tungida ajal etendused.

Ah, oma varasemate uuringud näitasid, et need mõlemad suundumused ei ole piisav, et selgitada suunatud teadlikult reguleeritud tegude mõtlemise eesmärk on lahendada probleem, ja et neid reguleerib mitte ainult reprodutseerimise toimingut esindused seotuse ning kalduvus iga esitamise kord tungida teadvuse ja eriti määrav tendents pärinevad mõiste eesmärgil. Uuringus mõisted Ah näitab taas, et keskpunkti, ilma milleta ei ole kunagi uus mõiste, reguleerimissurve mõju määramisel kalduvus väljuv ülesanne määrata enne testi.

Seega, vastavalt skeemile Axa mõiste kujunemise aluseks ei tüübist assotsiatiivne ketid, kus üks link põhjusi ja viib teiseni, assotsiatiivseid sellega seotud, ja tüüpi suunatud protsess, mis koosneb sarja, mängib rolli tegevust seoses rahade resolutsioon peamised probleemid .
Iseenesest meeldejätmist sõnu ja sidudes need objektid ei vii teket mõisted; On tekkinud vajadus testida enne ülesanne, mis ei ole võimalik saavutada muul viisil kui mõiste kujunemist protsess pärineb.

Me oleme juba öelnud, et Ach tehti suur samm edasi võrreldes varasemate uuringute tulemustega kaasata mõisted õppeprotsessi struktuur võimaldab teatud ülesande ja uurida funktsionaalset tähtsust ja rolli see hetk. Kuid sellest ei piisa, kuna eesmärk on iseenesest kujutavad probleem on muidugi absoluutselt vajalik pöördemomendiga toimivalt seotud resolutsiooni protsess võib toimuda; Aga eesmärk on, ja eelkooliealisi lapsi, on ka lapse varases eas, iga laps või Koolieelik, või isegi, nagu me oleme öelnud, laps enne 12 aastat, ta on võimeline aru saama, oli probleem tema ees, ei suuda enam, aga töötada välja uus kontseptsioon.

Lõppude lõpuks, ta Oh uuringud on näidanud, et eelkooliealiste laste probleemi lahendamiseks on erinevad täiskasvanutel ja noorukitel ei ole, et nad on halvemad või vähem täielik või vähem tõsi kujutada, eesmärk, vaid asjaolu, et nad on täiesti erinevad kasutada kogu protsessi probleemi lahendamisele. D. Uznadze keerulises eksperimentaalne uurimine moodustamine mõistete eelkooliealistele lastele, mida arutatakse allpool, on näidanud, et koolieelsete on funktsionaalselt vastama väljakutsetele, täpselt samamoodi nagu täiskasvanu, kui ta kasutab terminit, kuid ainult lahendab neid probleeme täielikult Koolieelik -inomu. Laps samamoodi nagu täiskasvanu, kasutab sõna vahendina; teda seetõttu sõna ka seostatakse funktsiooni side, mõistmine, arusaamine, samuti täiskasvanu jaoks.

Seega ülesanne ei ole ilma eesmärgi ja ei tule välja määramisel tendentsi, kuid teised ei äratanud need teadlased tegurid ilmselt põhjustada olulist geneetilist erinevust mõtlemise poolest täiskasvanud ja muud mõtlemine, mis eristavad laps.

Eelkõige Uznadze juhtis tähelepanu üks funktsionaalsed aspektid, uuringu esitada Axa esiplaanile - ajal side, vastastikust mõistmist inimeste abiga kõnes. "Sõna on vahend vastastikuse mõistmise inimest. Moodustumisel mõisted, - ütleb Uznadze - see asjaolu on oluline roll; vajaduse korral luua rapport teatud heli keeruline omandab teatud mõttes: see muutub, seega sõna või mõiste. Ilma selle funktsiooni hetkel vastastikuse mõistmise mingit heli kompleks ei saa vedaja mingit väärtust ja ei saagi olla mõiste. "

On teada, et kontakti lapse ja täiskasvanu maailma enda ümber on väga vara. Laps algusest kasvab atmosfääris ümbritseva esineja, ja ta hakkab rakendama kõne mehhanism juba teisel eluaastal.

"Ei ole kahtlust, et ta kasutab ole mõttetu heli keeruline, aga tõsi sõnad ja arendamisega sidemed oma rohkem diferentseeritud väärtust."

Siiski on kindlaks tehtud, et lapse suhteliselt hilises staadiumis sotsialiseerimise tema mõtlemine, mis on vaja toota täielikult välja arenenud mõisted.

"Me näeme selliselt, et ühelt poolt, täielik mõiste hõlmab kõrgeim aste lapse mõtlemise sotsialiseerumise töötatud suhteliselt hilja, samas, teiselt poolt, laste suhteliselt varajane algus kasutada sõnu ja vastastikust mõistmist täiskasvanutega ja üksteisega nende abiga.

Seega on selge, et sõna ei ole veel jõudnud täielikult välja arenenud kontseptsioonid, üle võtta funktsioon viimane ja võib olla sidevahendeid ja mõistmist kõnelevate inimeste vahel. Spetsiaalne uuring määratud vanuse tasemel peaks ütle meile, kuidas arendada need vormid mõtte, mida tuleks arvestada mitte mõiste, kuid nii funktsionaalseid ekvivalente, ja kuidas nad jõuavad lava, mis iseloomustab täielikult välja arenenud meeles. "

Kõik Uznadze uuringud näitavad, et need vormid mõtlemine, on funktsionaalne ekvivalent mõtlemise poolest kvalitatiivselt ja struktuurilt erineb rohkem sügavalt arenenud mõtlemine teismeline ja täiskasvanud. Kuid seda vahet ei saa õigustada tegur, mis sunnib Oh, see on funktsionaalselt, nii konkreetsed ülesanded, selles mõttes, et teha kindlaks suundumusi väljuv eesmärgina, neid vorme on Uznadze näidanud samaväärne.

Meil on seega järgmine säte: probleem ja sealt välja suunatud esitlus on kättesaadav lapse suhtes algstaadiumis selle arengut; just põhimõtte identiteedi probleeme mõistmist ja side lapse ja täiskasvanu lapsed väga varakult arendada funktsionaalsed ekvivalendid mõistete, kuid identiteedi probleem, sama funktsionaalsuse hetkel kõige vormid mõtlemine, toimiv protsess selle probleemi lahendamiseks, laps ja täiskasvanu on sügavalt erinevad kompositsioon, struktuurselt meetodiga aktiivsus.

Ilmselt ei ole probleem ja eesmärk esitlus seisneb ta ise määratleda ja reguleerida kõiki kogu protsessi ja mõned uued tegur Ach jätta järelevalveta. On ilmne, et seejärel ülesanne ja sellega seotud määramisel suundumused ei ole võimalik selgitada meile, et geneetilise ja struktuurilised erinevused, mida me järgima funktsionaalselt samaväärsed vormid mõtlemine lapse ja täiskasvanu.

Eesmärgiks ei ole selgitus. Ilma olemasolu siht on võimatu, muidugi, mis tahes sobiva tegevuse, kuid esinemine selle eesmärgi ei selgita kogu protsessi me ei ole saavutanud veel seda oma arengus ja selle struktuuri. Eesmärk ja temalt pärinevate määravaks tendentse, nagu ta ütleb Ah üle vanemate meetoditega, käivitab protsessi, kuid ei reguleeri seda. Esinemine sihtmärk, esinemine probleem on vajalik, kuid mitte piisav hetkel esinemise sihipärane tegevus. Ei saa olla elujõuline ilma juuresolekul sihid ja eesmärgid, käivitab protsessi, mis annab suuna.

Aga juuresolekul eesmärkide ja sihtide ei garanteeri, et elu saab nimeks tõesti sihipärane tegevus, ja igal juhul ei ole, maagiline volitused määrata kindlaks ja reguleerida voolu ja struktuuri aktiivsus. Kogemusi ja teadmisi täiskasvanud lapse täis mitmeid juhtumeid, kus ei ole lahendus, ei lahustu selles arengujärgus või halvasti lahendatud probleemi, ei saavutata või saavutamatu eesmärke ilmuda mees ilma siiski, et nende välimus on juba garanteeritud edu. Ilmselt kõik selgitamisel laadi vaimse protsessi, mille tulemusel lahendamisele, peame lähtuma eesmärgist, kuid me ei saa piirata seda.

Eesmärk, nagu juba mainitud, ei ole seletust protsessi. Peamine ja põhiprobleem seotud protsessi teket mõisted ja protsessi sihipärane tegevus üldiselt on probleem vahendid, mille abil teostatakse ühe või teise psühholoogilise operatsiooni, seda teinud või et otstarbekas aktiivsus.

Samamoodi töö, kui me ei saa eesmärgistatud inimtegevuse rahuldavat seletust, öeldes, et ta toob elu nende eesmärkide, ülesannete ees isiku ja tuleb seletada tööriistadeta, kasutamise originaal vahendeid, milleta töö ei saa olla kogemus; samamoodi keskne teema seletus kõrgeima käitumisviisid on probleem vahend, mille abil inimene meistrid protsessi oma käitumist.

Uuringud näitavad, mida me ei peatu siin, kõik kõrgemate vaimsete funktsioonide ühendab ühine omadus, et nad on vahendatud protsessid, st. E, et nad lisaksid oma struktuuri kui Kesk- ja peamine osa kogu protsessi peamise kaubamärgi kasutamise tähendab suunda ja mastering psüühilised protsessid.

Probleem huvitab meid, moodustamise mõisted nagu märk on sõna teenistuses vahendina mõiste kujunemise ja hiljem on selle sümbol. Ainult uuring funktsionaalne kasutada sõna ja selle arengut, tema mitmekesine, kvalitatiivselt erinevad igas vanuses tasemel, kuid geneetiliselt seotud üksteisega ravimvormide, võib olla võti uuring teket mõisted.

Peamiseks puuduseks Axa tehnikat on asjaolu, et tema abi leiame no geneetiline protsess mõiste moodustamine, kuid ainult selgitamiseks olemasolu või puudumise protsessi. Enamik organisatsiooni kogemus näitab, et vahendid, mille mõiste on moodustatud, st. E. Experimental sõnu, mängib rolli märke, kuna alguses, nad on pidev, muutumatu kogu katse, rohkem kui viis edendada oma taotluse esitada juhiseid. Sõnad ei ulatu algusest märkidena, nad ei erine üksteisest mitmete ärritajale tegutsedes saadud kogemused, millega need on seotud. Kriitilises, poleemiline eesmärkidel, püüdes tõestada, et üks assotsiatiivne seoseid sõnade ja objektide ei piisa tekkimist väärtused, mis tähenduses sõna või mõiste ei ole sama seos heli keeruline ja mitmete rajatiste, Ah säilitab täielikult traditsioonilist käigus kogu protsessi mõiste teke, ori tuntud skeem, mis saab väljendada sõnadega, alt üles, nii koduses kui ka mõne konkreetse teemad hõlmates oma mõtetes.

Aga seab end Oh, see eksperimentaalne Muidugi on teravas kontrastis tegeliku protsessi tekke kontseptsioone ja nagu näeme allpool, ei põhine arvu assotsiatiivne ketid. Seda, et kasutada sõnu, mis on saanud tuntud Vogel, ei piirdu tõstis püramiidi mõisted, üleminek betooni rohkem abstraktne.

Selles peitub üks peamisi tulemusi, mis viis Axa ja Rinat uuringud jätke vale assotsiatiivne seisukohast moodustamise kontseptsiooni aru produktiivne, loovuse mõiste, et teada saada, kui oluline roll on funktsionaalne hetk tekkimist mõiste, rõhutades asjaolu, et ainult kui tuntud nõuded, vajalikud mõistega, kuid protsessi mõned mõtestatud sihipärane tegevus, mille eesmärk on tuntud eesmärk või lahendus probleemile võib tekkida ja kuju võtma mõiste.

Need uuringud, lõpetas üks kord ja kõik koos mehaanilise esitus moodustamine mõistete, aga ei avalda tegelikku geneetiline, funktsionaalne ja strukturaalne protsessi olemus ja kaotas tee puhtalt teleoloogiline seletus kõrgem funktsioone, mis vähendab oluliselt väitele, et eesmärk ise loob vastava ja eesmärgistatud tegevuse kaudu kindlaks suundumusi, et probleem ise sisaldab oma otsust.

Lisaks üldisele filosoofilised ja metodoloogilised vastuolu seda seisukohta, oleme juba öelnud, et ainuüksi fakte seoses selline selgitus viib lahustumatu vastuolusid, võimetus selgitada, miks on funktsionaalne identiteet ülesannete või eesmärkide vorme mõte, kus laps lahendab neid probleeme, sügavalt on üksteisest erinevad igas vanuses tasandil.

Siit seisukohast ei ole selge, üldse, mis moodustab mõelnud arendada. Seetõttu uuringu Axa ja Rimata, avatud, muidugi, uue ajastu uuring mõisted, aga jäetud täielikult avatud küsimus seoses selle põhjuslik-dünaamiline selgitus ja eksperimentaalse oli uurida protsessi tekke kontseptsioone oma arengut, tema põhjuslik-dünaamiline tingimuslikkus .
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

I

 1. Riigi sanitaar-ja epidemioloogilise järelevalve
  Riigi sanitaar-ja epidemioloogilise järelevalve Venemaa on süsteem, ametid ja institutsioonid, mis annavad sanitaar- ja epidemioloogilised elanikkonna heaolu. Sanitaartehnika-epideemia heaolu - kompleks sanitaar-hügieeniline ja anti-cal meetmeid ennetamise ja kõrvaldamise keskkonna saastamist, tervise parandamiseks
 2. föderaalne
  Federal Service järelevalve tarbijaõiguste kaitse ja inimeste heaolu - lühendatud nimi - Federal Service Vene Föderatsiooni tulemusena loodud reformi riigi sanitaar-ja epidemioloogilise Service Vene Föderatsiooni ja teenistus tarbijakaitseamet. Federal Service järelevalve tarbijaõiguste kaitse ja inimeste heaolu juhindub oma
 3. Sanitaar-epidemioloogiline uuring toitlustamine
  Eesmärk aktiivsus: tutvuda menetlust sanitaar-epidemioloogilise uuringu toitlustamine. Töö sisu: 1. Sissejuhatus eesmärkide ja sihtide sanitaar-epidemioloogilise uuringu toitlustamine. 2. uuringu ettevalmistamisel. 3. Põhiteemad, mida uuriti küsitluse toitlustamine.
 4. Üldiselt sanitaar-epidemioloogiline staatus ühiskondliku toitlustamise ettevõtetes
  Üldiselt sanitaar-epidemioloogiline staatus hinnatakse punktides 5 peamist tegurit sanitaar- ja epidemioloogilised riski toidumürgituse ja nakkushaigustega (tab. 17). Status toitlustamist hinnanguliselt punktides: - kooskõlas kõigi sanitaar- määrused - 100 punkti; - Rahuldav riigiettevõtete - 91-100
 5. Organisatsiooni sanitaar-epidemioloogiline teenust Valgevene Vabariik
  Sanitaar-epidemioloogiline teenust hakkas arenema 20-30th aastat XX sajandil. Põhiline struktuuriüksus on sanitaar-epidemioloogiline jaama. Peamine eesmärk on anda sanitaar- ja epideemia heaolu abil ennetav ja praegune sanitaar- ja hügieenitooted järelevalve vastavus sanitaar- õigusaktid, sanitaar- ja epideemia kaitse riigipiire.
 6. Meelespea
  1. Mis on eesmärk sanitaar-epidemioloogiline uurimine EPP? 2. Millised dokumendid tuleb juhinduda sanitaarteenistuse ERP? 3. Millised on peamised küsimused, mida tuleb õppis sanitaarteenistuse toitlustamise? 4. Milline on peamine skeem san uuring EPP? 5. Kuidas on sanitaar-epidemioloogiline staatus
 7. Peamised eesmärgid ja eesmärkide sanitaar-epidemioloogiline uuring toitlustamine
  Uuring kutseharidus oluline osa tööst riigi sanitaar- ja epidemioloogilise seire ja teiste reguleerivate asutustega. Peamine eesmärk Uuringu - tuvastada võimalikke rikkumisi sanitaar- ja epidemioloogilisi, võivad kahjustada toodete kvaliteeti ja tervisliku seisundi kohta tarbijatele ja töötajatele. Peamised eesmärgid sanitaar- ja epidemioloogilisi
 8. Artikkel 85. Kontroll tervis
  Kontroll valdkonnas tervisekaitse sisaldab: 1) kvaliteedikontrolli ja tööohutuse arstlikku tegevust; 2) riigi kontrolli valdkonnas ringlust ravimid, läbi vastavalt Venemaa seadustele ringluse kohta ravimid; 3) riigi kontrolli käsitsemise meditsiiniseadmeid; 4) riigi
 9. kohalik
  Territoriaalne organite Federal Service järelevalve tarbijaõiguste kaitse ja inimeste heaolu on territoriaalsed osakonnad ja föderaalvalitsus institutsioonide (FSI), teostamisel san-ja epidemioloogilised järelevalve
 10. Kirjandus (peamise)
  Seadus Ukraina "On tagada sanitaar- ja epidemioloogilised elanikkonna heaolu" on 24.02.94 №4005 -XII 2. Määruse "On State sanitaar-ja epidemioloogilise järelevalve Ukrainas" kuupäevaga 22.06.99 №1109 3. Pedenko AI, Lerins I. ., Belitskii BI hügieeni ja sanitaartehnika toitlustamine: keele õpik esmane protsess. faktor. läbirääkimistest. ülikoolid.: M.: Economics, 1991. 270 4. Vanhanen VD, Vanhanen VV,
 11. TM Drozdov. Kanalisatsiooni ja hügieeni tarbed 2005
  Juhendaja arutleb aktuaalsed teemad sanitaar-epidemioloogiline-miological järelevalve, arvestades hügieeniline omadused keskkonnategurid ja nende mõju toidu ohutusele ja inimeste tervisele, mis põhineb sanitaar- ja epidemioloogilised nõuded parandamine pakke ja tegevusi, et tagada sanitaar- režiimi ajal toidu ettevõtetele. õpik
 12. Loengute kava
  Mõiste san režiimi toitlustamine. Sanitaartehnika "Riskitegurid" toitlustamine. 2. Sanitaartehnika nõuded sisule territooriumi ja ruumide toitlustamine. 3. eesmärk, meetodid ja desinfitseerimisvahendid üldiselt ettevõtete, valitsuse võim. 4. hügieeninõuetele puhastamiseks ja desinfitseerimiseks riistad, seadmed,
 13. Sanitaarhügieenilist tootmise nõuded leiba, pagari- ja kondiitritooted
  Tootmiseks kvaliteetse ja ohutu toita leiba elanikkonnast, pagari- ja kondiitritooted oluline järgimine san reeglid ja normid (SanPiN 2.3.4.545-96) "tootmine leib, pagari- ja kondiitritooted kinnitatud« dekreediga riigi komitee Venemaale 9.25.96, number 20. Need san eeskirjad ja määrused välja töötatud ja kinnitatud seaduste alusel,
 14. Meelespea
  Nagu klassifitseeritud catering? 2. Loetle põhilised nõuded ehitusel toitlustamine. 3. Millised on sanitaar- ja epidemioloogilised konstruktsiooni erinevaid funktsionaalseid rühmi ning ruumide toitlustamine? 4. Millised on sanitaar- ja epidemioloogilised nõuded projekteerimiseks
 15. Sanitaartingimused pakke
  Sanitaartehnika hooldus ettevõtted peavad järgima sanitaar- poolt kinnitatud reeglitele tervishoiuministeerium. Niisiis, toitlustamine, peaks lähtuma ühisettevõtte 2.3.6.1079-01 "sanitaar-epidemioloogiline nõuded toitlustamise organisatsioonid, tootmine ja käive nende toiduainete ja tooraine." nagu märkis
 16. Ennetamine haiglanakkusi (HAI)
  Lõpetamisel koolitus raviasutuste spetsialistid peavad: Present: - olukord, kus nakkushaiguste (sh HIV) piirkonnas; - Meetmed, et tagada sanitaar-epidemioloogiline heaolu saavutamiseks piirkonnas; - Olulisus probleemi haiglanakkustele; - Tähtsus sisemise ja välise kontrolli tööd tervishoiuasutustes; - Struktuur ja epidemioloogiliste diagnoos probleemi haiglanakkustele; Et teada:
 17. Sanitaartehnika nõuded parandamine pakke
  Sanitaartehnika nõuded parandamine toitu
 18. Sanitaar-epidemioloogiline nõuded toitlustamise ettevõtted
  Tootmise kvaliteetsete toodete toitlustamine ja tervislikku seisundit tarbijate sõltub suuresti vastavus sanitaar-epidemioloogiline reeglite SP 2.3.6.1079-01 "sanitaar-epidemioloogiline nõuded toitlustamise organisatsioonid, tootmine ja käive nende toiduainete ja tooraine." kvaliteedi ja
 19. tootmise siseõhu kontroll
  Sanitaarmeetmete hindamine siseõhu kindlaks kahe näitaja. Esimene neist on koguarv saprofüütsete mikroorganismide 1 m3 õhku. Air tootmise osakondades toiduainete tootmise peetakse puhtaks, kui see sisaldab vähem kui 500 saprofüütsete mikroorganismide 1 m3. Teine indikaator on summa samas mahus sanitaar-õhk demonstratsioon
 20. Sanitaartehnika hindamisnormid ühiskondliku toitlustamise ettevõtete
  Eesmärk: tutvuda sanitaar-epidemioloogiline uurimine projektide toitlustamine. Töö sisu: 1. kaaluda ja anda sanitaar-epidemioloogiline hindamine: tüübi ettevõttes; territooriumil ja üldplaneeringu kohas; paigutus hoones; värbamise ja paigutamine kaubandus-, tööstus-, lao-, haldus, elamute ja tehnilised vahendid; paigutus