meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

IV

Me ei saa tulemused kokku, mis viib meid meie tähelepanu. Oleme püüdnud ennekõike jälgida geneetilise juured mõtlemine ja kõne kohaselt võrdlev psühholoogia. Praeguste teadmiste selles valdkonnas, nagu me oleme näinud, järgida rada täis geneetilise eelnevalt inimese mõtlemise ja kõne on võimatu. Teine vastuolu on endiselt peamine küsimus: kas on võimalik kindlalt väita juuresolekul luure sama tüüpi ja lahke mees, kõrgema ahvid. Koehler probleemiga tegeleb positiivselt, teised autorid - negatiivses mõttes.

Aga ükskõik kui vaidlus lahendatakse, pidades silmas uusi andmeid ja on puudu, üks asi on selge juba: tee inimese intellekti ja tee inimkõne ei ole sama looma maailma, geneetilise juured mõtlemine ja kõne on erinevad.

Lõppude lõpuks, isegi need, kes kipuvad eitavad luure šimpansid Kohler, ei eita, ja ei saa eitada, et see on tee luure, tema juured, m. E. kõrgeim tüüpi oskusi. Isegi Thorndike, ammu enne Kohler tegeles sama küsimus ja otsustas seda negatiivses mõttes, on see, et sellist käitumist ahv kuulub kõrgeim koht loom maailmas (25). Teised autorid, nagu Borowski, kipuvad

1 Thorndike eksperimendid madalam ahve (ahvid) täheldatud äkilist omandamas uusi sobivaid eesmärgi saavutamiseks liikumise ja kiire, sageli hetkeline loobumine vananenud: kiirus protsessi, ütleb ta, on "seista võrreldes vastava nähtused inimestel." Seda tüüpi otsuste tegemisel on erinevad kassid, koerad ja kanad, et näidata järkjärguline kaotamine ei too kaasa süsteemi liikumist.

ainult loomade, vaid ka inimeste eitada seda kõrgeimal tasemel käitumine on ehitatud oskusi ja väärib erilist nimi - intelligentsust. Nende jaoks, seega on küsimus inimahvid luure tuleks panna erinevalt.

Meie jaoks on selge, et kõrgeim tüüpi šimpansi käitumine, mis see ei usu, et on just inimkonna seda iseloomustab kasutamise relvad. Sest marksism ei ole ootamatuid avastus Koehler. Marx ütleb selle kohta: "kasutamine ja loomine töövahendeid, kuigi embrüonaalsete vormi omane teatud liiki loomade moodustavad eriomadus inimese töö protsessi ..." (26, lk. 153). Samas tähenduses, ja Plekhanov ütleb: "Mis iganes see oli, aga zooloogia edastab homo ajalugu, juba on võime uueneda ja kasutada kõige primitiivse tööriistad" (27, lk 138.).

Seega, mida suurem on pea zooloogia psühholoogia, mis on loodud meie endi silme all, teoreetiliselt ei ole täiesti uus marksismi. On huvitav märkida, et Plekhanov ütleb selgelt ei instinktiivne tegevus nagu kobras hooned, vaid võime leiutada ja kasutada tööriistu, st. E. intellektualnoy1 operatsioon.

See ei ole marksismi ja iga uus seisukoht on, et loomal maailma ette juured inimese intelligentsust. Sest Engels, selgitades tähenduses Hegeli vahet mõistmist ja põhjust, ütleb ta: "Meil on ühised loomadega igasuguseid ratsionaalne tegevus: induktsiooni maha, seega kui abstraktsioon (üldnimetus neljajalgsed ja kahe jalaga), analüüsi tundmatu objekti (juba purustamine pähkel on algus analüüs), sünteesi (juhul, kui loomad trikke) ja - nii ühendus - katse (juhul uute takistuste ja sõltumatu positsiooni). Tüübi järgi kõik need meetodid, st. E. kõik teadaolevad kasutades tavalisi loogika teadusuuringutes see on sama inimestel ja Kõrgematel loomadel. Ainult vastavalt küpsusastmest (sobiv meetod) nad on erinevad "2 (28, lk 59).

1 Muidugi leiame šimpansid ei ole instinktiivne tööriistadeta ning alustab oma ratsionaalne kasutamine. "On täiesti selge - ütleb veelgi Plekhanov -, et kasutada relvi, nagu oleksid nad pole täiuslikud, soovitab tohutu arengu vaimseid võimeid" (27, lk 138.).

2 Teise koha Engels ütleb: "On selge, ise on see, et me ei usu, et nad eitavad võimet loomade süstemaatiline, tahtlikku tegevust" (st tegevuse tüüp, mis on Köhleri ​​šimpansid.). Embrüote selline tegevus "on olemas kõikjal, kus on protoplasmana, kes elavad valk, mis on olemas ja reageerib", kuid see võim "jõuab suure arengustaadiumis imetajate" (28, lk. 101).

Samuti on tugevalt väljendatud Engels seoses juured kõne loomadel: "Oma poolest ideed - ta ütleb - papagoi on võimalik õppida ja mõista, mida ta ütleb," ja Engels viib täiesti objektiivne kriteerium "mõistmist": "Õpeta papagoi kuritahtlik sõnad, et ta omaks nende tähtsust (üks peamisi vaatamisväärsusi naasnud troopilistes maades meremehed), siis proovige tease teda, ja te avastate varsti, et see on lihtsalt nii tõsi kehtib selle vannun sõnu, nagu Preisi müüja. Samamoodi - vyklyanchivanii kohtleb "1 (28, 93).

Me ei kavatse omistada Engels, kõige vähem ise ei kavatse kaitsta idee, et loomad leiame inimese või inimese moodi kõne ja mõtlemine. Allpool püüame välja selgitada õiguslikke piire need avaldused Engels ja nende tõeline tähendus. Nüüd on oluline, et meil luua ainult üks asi: igal juhul ei ole põhjust eitada geneetilis juured mõtlemine ja kõne loomariigis, ja nende juured, nagu on näidatud kõik andmed erinevate mõtlemise ja kõne. Ei ole põhjust eitada looma maailma geneetilise radu luure ja inimkõne ja need teed on jälle erinev meile mõlemale on huvitatud käitumisviise.

Hea õppimisvõime kõnes, nagu papagoi, ei tohi otseselt seotud suurema arengu olnud algelist mõtte ja vastupidi: mida suurem areng algelist looma maailm ei seisa mingeid nähtavaid seoses saavutust kõnes. See ja teine ​​on oma eriline võimalusi, ja teine ​​on erinev line Development2.

Üsna sõltumata viis vaadata küsimus suhet ontogeny ja fülogenees, suutsime kindlaks alusel uue eksperimentaalsed uuringud, nagu lapse arengut ja kuidas geneetilise juured luure ja kõne on erinevad. Kuni teatud punkti, saame jälgida eelnevalt intellektuaalse kõnes vananemise ja sellest sõltumatu dore-

1 Teises kohas Engels ütles sama juhtumiga: "Väike, et viimane (st loomad.), Isegi kõige arenenud riikides, peavad teavitama teineteist, saab edastada abita väljendada kõnes." Pets, Engels võib olla vajadus kõnes. "Kahjuks oma vokaal elundid on juba nii spetsialiseerunud teatud suunas, et see kurbus nad kuidagi aidata ei saa. Seal aga, kus see asutus tingimused on soodsamad see suutmatus teatud piirides võivad kaduda. " Näiteks papagoi (28 Lk.93).

2 Bastian Schmidt märgib, et arengu kõnes ei ole otsene indikaator arengut psüühika ja käitumise loom maailmas. Näiteks elevant ja hobune on selles suhtes maha sigade ja kanade (Die Sprache und andere Ausdrucksvormen der Loomad »1923, 46).

chevoe vananemine beebi intelligentsust. Teatud hetkel, vastavalt Stern, sügav vaatleja lapse kõne on ristumiskohas nii ridade kohtumisel. See muutub intellektuaalse, mõtlemine muutub kõne. Me oleme näinud, et Stern näeb selles suurim avastus lapse.

Mõned teadlased, nagu Delacroix, kipuvad seda eitada. Need autorid kipuvad eitada universaalne tähendus esimest vanuses laste küsimustega (nagu seda nimetatakse?), Mitte teisele küsimusele vanusest (4 aastat hiljem, küsimused: miks?) Ja igal juhul talt kui see nähtus esineb, väärtus Stern temaga seostada, väärtus sümptom, mis näitab, et laps on avastanud, et "iga asi on oma nime" (15, lk. 286). Walloni ütleb, et lapse nimi on atribuut, samas mitte asenduse objekti. "Kui laps on 1 / g s küsiti nime tahes objekti leiab ta neid uuesti avatud suhtlemist, kuid puudub märge, et ta ei näe üks lihtne omadus teised. Ainult süstemaatiline üldistus küsimusi võib näidata, et see ei ole juhuslik ja passiivne ühendused, kuid trend eelmise funktsiooni leida sümboolne märk kõigile päris asju "(15, lk. 287).

Koffka, nagu me oleme näinud, kulub leida kompromiss üks ja teine ​​arvamus. Ühelt poolt on see rõhutab järgmiste Buhler analoogia vahel leiutis, avatakse nimetavas keele funktsioneerimisest lapse ja leiutiste relvad šimpansid. Teiselt poolt, see piirab Analoogselt et sõna sisaldub struktuuri asju, kuid mitte tingimata funktsionaalsetes tähtsus märk. Märksõna hõlmatud kirjete struktuuri nagu see on, ja teised liikmed koos nendega. See muutub lapse mõneks ajaks asjad kuuluvad koos oma muid omadusi.

Aga see "omadus" asju - tema nimi - lahutatava see (verschiebbar); näed asju kuulmata oma nime, kui ka näiteks silmad on puhtad, kuid selgelt eristatavaid omadus ema, kes ei ole nähtav, kui ema pöörab oma näo ära.
"Ja meie, naiivne inimesed, on olukord täpselt sama: sinine kleit on sinine, isegi siis, kui pimedas, me ei näe oma värvi." Aga nimi - omand kõik objektid ja laps lõpetab kõik struktuurid on reeglina (23, 244.).

Buehler'i juhib tähelepanu ka sellele, et iga uus objekt on lapse ülesanne olukorras, ta otsustab üldstruktuuri kava - nimetades sõnu. Kui tal puudub sõnu kirjeldamaks uus objekt, ta nõuab seda täiskasvanud (22, lk. 54).

Me arvame, et see seisukoht on kõige lähemal tõele ja et see on täiesti kõrvaldab raskusi, mis tulenevad vaidlused Stern - Delacroix. Need etnilise psühholoogia ja eriti psühholoogia laste kõnes (. Vt eriti Piaget, 29) räägib asjaolu, et sõna on pikka aega lapse jaoks rohkem vara kui sümbol asju: laps, nagu me oleme näinud, enne kui välimine struktuur meistrite kui sees. Ta haarab väline struktuur sõna - asi, et isegi pärast muutub sümboolse struktuuri.

Siiski oleme jälle nagu juhul eksperimentide Koehler, enne küsimuse, tegelik otsus mis ei ole veel saavutanud teaduses. Meil ees mitmeid hüpoteese. Võime ainult valida kõige tõenäolisem. See kõige tõenäolisem on "keskmine arvamus".

See räägib tema kasuks? Esiteks, me saame kergesti loobuma, et omistada lapse 1 / r, avamisel sümboolset funktsiooni kõnes, teadvusel ja väga keeruline intellektuaalne töö, mida üldiselt halb sobib üldise vaimse taseme lapse 1 1/2 aastat . Teiseks, meie järeldused on kooskõlas teiste katseandmeid, mis kõik näitavad, et funktsionaalne kaubamärgi kasutamist, isegi lihtsam kui sõna, tundub palju hiljem ja täiesti olemas selles vanuses laps. Kolmandaks, me nõustume oma järeldused andmeid üldine psühholoogia lapse kõne, öeldes, et pikka aega lapse tegemist realiseerida sümboolne tähendus kõne ja kasutab sõna kui üks omadusi asju. Neljandaks tähelepanekud ebatavalise lastele, millele viitas Stern (eriti Ed. Keller) näitab, kuidas Buhler ütleb, veendumaks, et ta läheb edasi siinkohal õpetamine kurtide laste oma kõnes, et see "avastus", teine mis võiks märkida täpsusega ei esine, nagu juhtub, vastupidi, mitmed "molekulaarne" changes viivasse (22).

Lõpuks viiendaks, on üsna sama levinud viis juhtida märk sellest, et oleme kindlaks põhjal eksperimentaalsed uuringud eelmises osas. Me ei saa kunagi isegi näinud Kooliealiste laste otse avada, kohe viib funktsionaalne kaubamärgi kasutamist. Alati eelneb selle etapi "naiivne psühholoogia" mastering etapil puhtalt väline märk struktuur, mis alles hiljem, selle käigus tegutsevad märk, viib lapse õige funktsionaalne kaubamärgi kasutamist. Laps, pidades sõna kui vara asju mõned tema teised omadused on selles staadiumis keele arengut.

Kõik see kasuks räägib sätete Stern, kes oli kahtlemata eksitada väline, st. E. fenotüübiline, sarnasust ja tõlgendamine lapse küsimusi. Ära siiski langeb, aga ja peamine järeldus, mida saab teha põhjal on koostatud meie süsteemis ontogenetic arengut mõtlemine ja kõne: nimelt, et ontogenees mõtlemise ja rääkimise teatud piirini on erinevate geneetiliste radu, ja alles pärast teatud punkti oma jooned lõikuvad?

Igal juhul. See järeldus kehtib sõltumata sellest, kas olukord langeb Stern ja mida veel nimetavad tema asemel. Kõik on nõus, et originaal vormis intellektuaalse reaktsioone lapse ekperimentaalselt pärast Kohler eksperimendid ise ja teised, samuti sõltumatute kõnet, samuti tegevused šimpansid (15, lk. 283). Lisaks kõik ühel meelel selles, et algstaadiumis lapse kõne arengu etapid on dointellektualnymi.

Kui see on kahtlemata ilmne vastu lalisema laps, viimasel ajal võib seda pidada kehtestatud ning seoses lapse esimesed sõnad. Positsioon Maiman, et esimene sõna on lapse täielikult afektiivne-tahteline iseloom, et see tähistab "soov või mõttes" välismaalase teise eesmärk väärtusi ja ammendava puhtalt subjektiivne reaktsioon, samuti keele loomade (8), aga vaidlustab mitmed autorid. Stern kaldun arvama, et objektiivsed elemendid ei eraldata isegi need esimesed sõnad (6). Delacroix näeb otseühendus esimese sõnade objektiivset olukorda (15), kuid mõlemad autorid siiski nõus, et sõna ei ole mingit püsivat ja kestvat objektiivne väärtus, see näeb välja nagu objektiivsel märgi lahing teadlane papagoi, nagu nad ise soovivad ja tundeid ise emotsionaalseid reaktsioone puutuda objektiivset olukorda, mil määral ja sõnad seostatud, kuid see ei ole ühise seisukoha tagasilükkamiseks Maiman (15, lk. 280) start.

Saame kokku, ta andis meile ülevaate ontogenees kõne ja mõtlemise. Geneetiline juured ja areng mõtlemise ja kõne, ja seal on kuni teatud punkti erinev. Mida uut on ristmikul kahe arengusuunad, ei vaidle keegi. See ühel hetkel või mitmeid punkte, see on tehtud, kas kohe katastroofiline või kasvab aeglaselt ja järk-järgult ja alles pärast puruneb, kas see on tingitud avastus või lihtsalt struktuurimeetmete ja pikaajalise funktsionaalseid muutusi, ajastatud, kui see on kahe aasta vanuse või kooli - sõltumata ikka vastuolulisi küsimusi, põhiline asjaolu, jääb teatud, on fakt ületamisel kaks rida arengut.

Jääb Kokkuvõttes me kaalus sisemise kõne. See jälle kerkib vastu mitmeid hüpoteese. Kas areng sisekõne kaudu, sosinal või enesekeskne kõne on tehtud, kas see on samal ajal arendamisega väline kõne või esineb suhteliselt kõrgel laval seda, kas sisekõne ja sellega seotud mõtlemise pidada teatud arenguetapile kõigi kultuuri- käitumisviisid - olenemata sellest, lahendatakse ajal tegelik uuring need väga olulised küsimused ise, peamine järeldus on sama. See järeldus on, et sisekõne areneb läbi kogunemine pikaajalise funktsionaalne ja struktuurimuutusi, et see hargneb väljaspool lapse kõne koos sotsiaalset diferentseerumist ja funktsiooni enesekeskne kõnes, et lõpuks kõne mustrid, seeditav lapse saanud põhistruktuurid oma mõtlemist.

Samal ajal näitab põhi, vaieldamatu ja oluline fakt - sõltuvuse kujunemise mõtlemise kõne abil mõtlemine ja sotsiaalse ja kultuurilise kogemuse lapse. Areng sisekõne määrab peamiselt väljastpoolt, lapse arengu loogika, nagu on näidanud uuringud Piaget, on otsene funktsioon oma sotsialiseeritud kõnes. Mõeldes laps - nii oleks võimalik sõnastada see seisukoht - arendab sõltuvalt mastering sotsiaalse meedia mõtlemine, st sõltuvalt küsimus ..

Koos sellega jõuame koostis suunis kogu meie töö on olukord, kus on väga oluline metoodilisi tähtsust kogu probleemi. See järeldus tuleneb võrdlus arengut sisekõne ja verbaalne mõtlemine arendamisega kõne ja intellekti, see läks loomade maailma ning väikelaste jaoks spetsiaalset eraldi read. Võrdlus näitab, et üks areng ei ole lihtsalt otsene jätk teine, kuid see on muutunud, ja just sellise arengu - bioloogilisest sotsiaal-ajalooline.

Me arvame, et teised osad piisava selgusega näidanud, et verbaalne mõtlemine ei ole loomulik, füüsiline vorm käitumist ning kujundada sotsiaal-ajalooline ja seega erineb peamiselt mitmeid spetsiifilisi omadusi ja seadused, mida pole võimalik avada loomuliku vormid mõtlemise ja kõne . Kuid peamine asi on see, et tunnustada ajaloolise verbaalse mõtlemise, peame laiendama seda vormi käitumine kõik metoodilised seisukohta, et ajalooline materialism seab kõigile ajalooliste nähtuste inimühiskonnas. Lõpuks võiks oodata juba ette, et põhijooned ajalooline areng väga tüüpi käitumine oleks võrdeliselt üldise seaduste ajaloolisest arengust inimühiskonda.

Aga see sama probleem mõtlemine ja kõne areneb metoodiliste piiride loodusteaduste ja pöördub keskne probleem ajaloolise inimese psühholoogia, st sotsiaalpsühholoogia .; muutub seadistus ja metoodilisi probleeme. Jättes kõrvale küsimuse tervikuna, me tundsime seda vajalikuks peatuda põhipunktid see probleem punkte, kõige raskem metoodiliselt, kuid kõige Kesk- ja tähtsad analüüsis inimeste käitumist, ehitatakse põhjal dialektiline ja ajalooline materialism.

Seesama, et teine ​​probleem mõtlemine ja kõne kui meid mõjutanud möödaminnes paljud erasektori hetked funktsionaalne ja strukturaalne analüüs suhe mõlema protsessi tuleb allutada vajab eraldi uurimist.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

IV

 1. Kuklaluu ​​lobe.
  Kuklasagar Kukla lõpus liigendatud radu. Need osad aju vastutab visuaalse taju ja tunne. Destruktiivne kahjustused üks Kuklasagar viib kattub hemianopsia teisel pool, st. E. kaotus ühes kohas või kogu kattub vaateväljas. Mõnel juhul kaebavad patsiendid muutuste
 2. DIZOTONOMIYA (SÜNDROOM Kay-Gaskell)
  Dizotonomiya või Key-Gaskell sündroom - suhteliselt haruldane haigus kassidel. Etioloogia see on siiani teadmata, ja ravitulemuste on üldiselt mitterahuldav (Nicole F., 2001). Dizotonomiya iseloomustab tõsiseid häireid orto- ja parasümpaatilise süsteemi. Enamasti üldseisundi looma kiiresti halvenenud 48 tunni jooksul. Kõige tavalisem
 3. kliinik
  Lülisamba sündroomid: cervicalgia, tservikago, dorsalgiya, dorsago, lumbodynia, lendva, sacralgia, koktsialgiya. 2. extravertebral sündroomid: - Neural sündroomid: CNS (kompressioon-veresoonkonna, seljaaju kompressioon, ning peegelsidestid-veresoonkonna kahjustused); kaotus perifeerse NA (root kahju, põimik, siseelundite sündroomid). - Lihas-toonik sündroom.
 4. Mis jälgimine on vajalik, kui transsfenoidaalne tegevust ajuripats?
  Viima läbi korrapärast järelevalvet, nagu kõik koljusisene korra. Suurte adenoomid on kokkusurumise nägemisnärvi, visuaalne kontroll on soovitatav VI. Avastamiseks õhkemboolia kasutades prekordi hoc Doppler ehhokardiograafia. Kasutamiseks infusioonlahusele / kateetrid suurtes
 5. Sensitive kraniaalnärvide
  Sensitive kraniaalnärvide - Ma lõhna, II - visuaalne, VIII - kuulmine. I paar maitsmis- kraniaalnärve koosneb keskmist protsesse retseptori rakke, mis on selle maitsmis- limaskesta ninaõõne.). Nad algavad limaskesta Haistmispiirkond ninaõõne, läbivad võre plaat koljuõõnt ja sobivad
 6. Tööjaotus ajus
  Viimase kümne aasta jooksul oleme õppinud väga palju närvi aluseks olevate protsesside taju alusel. Kõige üldisemas mõttes võib öelda, et osa aju vastutab visioon - visuaalne ajukoor - toimib põhimõttel, et tööjaotus. Mitte kõik visuaalne ajukoor on kaasatud kõik või peaaegu kõiki aspekte taju ja erinevate valdkondade spetsialiseerunud erinevat Taju (Kosslyn
 7. Kolotilov LV .. Harva sündroomide ja haiguste anesteesia praktikas 2001

 8. Korpus callosumi ja sündroomid eraldamine.
  Suurt tähelepanu pöörati tegevust iga poolkera eraldi. See on võimalik ainult siis, kui mõhnkeha, moodustades justkui sillaks kahe poolkera, mis lõigatakse operatsiooni ajal (epilepsia) või hävitatud südameatakk või kasvaja. Uuringud leidsid, et vasak ajupoolkera on domineeriv kõigi kõne funktsioonid ja
 9. Lüüasaamist I ja II paari kraniaalnärvide
  Olfaktoorse närviraja koosneb kolmest neuroneid. Esimene neuron on kahte tüüpi protsessid: dendriidid ja aksonid. End dendriitide moodustavad haistmisretseptoreid, mis asuvad limaskesta ninaõõne. Aksonid neuronite on esimesed koljuõõnt kaudu taldrik ethmoid luu, mille tulemuseks haistesibulas teises neuron organitele. Aksonid teine ​​neuronid
 10. Lisa 1
  Umbes "Mida ma arvan (know) umbes psühhofüsioloogilisi iseärasused meeste ja naiste" 1. Valige näitajad, kus mehed ja naised on erinevad: 1) aju suurus; 2) struktuuri teatud ajuosade; 3) lihasjõudu; 4) agility liigutusi; 5) üldist ainevahetust organismis; 6) üldist vastupidavust, 7) tundlikkus nägemisärritusele; 8)
 11. On visuaalse kuulmisega koordineerimise protsessi taju
  On katseid M. Wertheimer, mis tõendavad kaasasündinud visuaalse kuulmisega koordineerimine imikutel, me oleme juba rääkinud. Selle tõestusena seda otsust võib viia eksperimente Aronson ja Rosenblum, kes leidis, et ebakõla kuulatava teave on tugev rahulolematus laps kolm nädalat. Need tulemused on võrreldavad tulemustega kergesti
 12. Klassifikatsioon epilepsia
  1. Epilepsia ja epileptilised sündroomid seotud konkreetse lokaliseerimine epileptiline fookus (teabekeskuse, kohalikud, osaline epilepsia): 1.1. Idiopaatiline epilepsia põhjustab lokaalselt. (Vanusega seotud omaduste peaaju, kaasamise võimalus üksikute funktsionaalse aju poolkera in epileptogeneesi iseloomulik :. Partsiaalhoo puudumine neuroloogiliste ja
 13. Methods diagnoosi ja kasvajate ravis närvisüsteemi
  Sümptomid intrakraniaalne hüpertensioon on võimalik määrata täiendavaid uurimismeetodeid. Silmapõhja uurimine näitas seisva nibud nägemisnärvi, mis on üks esimesi sümptomeid kasvajate tagumises lohk. Tulemuseks stagnatsiooni silmapõhja silma on sekundaarsete atroofia nägemisnärvi, mis viib
 14. viited
  Belyakov Yu Hambaravi ilmingud pärilike haiguste ja sindromov.- M.: Medicine, 1993 2. Lilin ET, Bogomazov EA Goman- Kadoshnikov PB Geneetika vrachej M., Medicine, 1990 3. Kolesov AA, Kasparov NN, Žilina VV Hambaravi lastele vozrasta- M.: Medicine, 1991 4. Kozlov SI Semanova E. Demikova NS, Blinnikova O. E. pärilik sündroomid ja tervis
 15. Diagnoos DIK
  Varajane diagnoos on olukorrast ja põhineb avastada haigusi ja tingimused, mille DIK loomuliku arengu (vt. Eespool). Kõigil neil juhtudel on vaja algusperioodil ennetav ravi kuni märgitud kliiniliste ja laboratoorsete ilmingute DIC. Diagnoos peaks põhinema järgmisi tegevusi: - Kriitiline
 16. Patoloogia anterior arteri ja tagumise
  Anterioorne silmaripslihases arter kaasatud verevarustus tagumine 2/3 reie ja mõnikord retrolentikulyarnoy osa sisemine kapsel, ajutuumades sisemine segmendi ümarate pallidus, külgseina alumise sarve külgvatsakese. Kui see sulgus neuroloogilise on tühine, sest ala niisutab see aidanud palju võrgu
 17. Osaline ja täielik monosoomiana
  Monosoomiana - see on juuresolekul ainult üks paar homoloogiliste kromosoomide. Juhul suur deletsioon kromosoomi vahetevahel rääkida osalise monosoomiana. - Cat nutma sündroom - osaline monosoomiana autosoomideks lühikesel õlal lk 5). Otsustav valdkond kõikidel patsientidel 5r15.2 kassile cry sündroom (p-5) on põhjustatud kustutamisega kromosoomi lühikese õla 5. Elanikkonna sagedus sündroom
 18. MÜRGISTUSE metüülalkohol
  Metüülalkohol mürgistus on tavaliselt laadi majapidamises all eksi metanooli kasutamist etanooli asemel. Me kirjeldame juhtumid metanooli mürgistusi paarid (sünteetilised metüülalkohol) tootmise keskkond värviga kinnistes mahutites, töötajaid "tume hallid" keemiatehastes tootmiseks fotofilm emulsioone. Metüülalkohol tungib kergesti
 19. TACTICS TIMI 18 (stenokardia raviks AGGRASTAT ja määrata ravi maksumust koos invasiivne või Konservatiivne strateegia-trombolüüsi ägeda müokardiinfarkti 18, n = 2457)
  Eesmärk: Võrrelda kliiniline invasiivne (pärgarterite revaskulariseerimisprotseduuri +) ja medikamentoosse ravi ägeda koronaarsündroome ilma ST-segmendi elevatsiooniga. Uuring: Mitmekeskuselise randomiseeritud. Patsiendipopulatsiooni: patsientidel, kes hospitaliseeriti ägeda koronaarsündroomi ilma ST-segmendi elevatsiooniga (valu rinnus> 20 min + ST-segmendi depressioon> 1 mm ja /
 20. Haigused visuaalse organ
  Rasedus võib oluliselt halvendada silmahaigus seostatud sarvkesta kahjustusi, objektiiv, võrkkest, veresoonte ja seedetrakti nägemisnärvi. Häired nägemisnärvi ja võrkkesta. See on kõige tõsisem silmahaigus rasedatel. Enamikul juhtudel on see patoloogia on üks kliinilisi ilminguid preeklampsia ja Jade. Kui nägemisnärvipõletik