meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

II

Ontogeny suhte kaks rida - mõtlemine ja kõne - palju hämaralt ja segaselt. Kuid siin täiesti kõrvale jättes mõni küsimus paralleelsus ontogeny ja fülogenees või muul viisil, keerukamad nendevahelised suhted ja saame erineva geneetilise juured ja erinevad jooned arengus mõtlemine ja kõne.

Alles hiljuti oleme saanud eesmärk, eksperimentaalsed tõendid, et lapse mõtlemine oma arengus läbib enne kõne etapil. On laps, kes ei räägi isegi kõne, on üle viidud asjakohased muudatused Köhler katseid šimpansid. Koehler ise korduvalt juhtinud eksperimenti võrrelda laps. Buhler süstemaatiliselt uurida selles suhtes lapse.

"See oli tegevus - ta räägib oma kogemustest - üsna sarnane tegevus šimpansi, nii et see etapp lapse elu saab üsna edukalt nimetatakse shimpanzepodobnym vanus; viimaks lapse kallistas 10., 11. ja 12. kuu vanustele ... In shimpanzepodobnom laps teeb oma esimese leiutise muidugi on väga primitiivne, kuid vaimses mõttes, on äärmiselt oluline, "(13, lk. 97).

See teooria on suurim väärtus nendes katsetes - katsetes šimpansid - on iseseisvuse algelist intellektuaalse reaktsioone kõnes. Märkides selles, Buhler kirjutab: "Öeldi, et esimestel päevadel inimese (Menschwerdung) on ​​seda väärt; See võib olla, kuid tal on mõtlemise tööriist (Werkzeugdeken), TE arusaam mehaanilised ühendused ja leiutamine mehaaniliselt mehaanilised lõpp-eesmärke, või, võiks öelda isegi lühem kõnes enne hagi muutub subjektiivselt mõtestatud, TE kõik nagu teadlikult otstarbekas "(13, lk. 100).

Dointellektualnye juured kõne lapse areng on loodud juba ammu. Creek, lalisemine, ja isegi esimesed sõnad on lapse üsna selge etapid arengule kõne, kuid dointellektualnymi etappidel. Neil on midagi pistmist arengut mõtlemist.

Tavapärane laste pidas selles etapis oma arengut kui emotsionaalne vormis käitumine par excellence. Hiljutised uuringud (S. Buhler jms -. Esimene kujul sotsiaalse lapse käitumist ja inventari tema reaktsioone esimesel aastal - ja selle töötajate ja Gettser Tuder-Garth - alguses reaktsioone lapse inimese hääl) näitas, et esimese aasta jooksul lapse elu, mis on. E. dointellektualnoy on laval arengus oma kõnes, leiame rikkaliku arengu ühiskondlik funktsioon kõne.

Suhteliselt keeruline ja rikas sotsiaalse kontakti lapse viib väga varajase arengu "kommunikatsioonivahendid". Kindlalt võimalik luua üheselt mõistetav konkreetne reageerimine inimese hääl laps juba kolmandal nädalal elu (predsotsialnye reaktsioon) ja esimene sotsiaalse vastuseks inimese hääl teisel kuul (20, lk. 124). Samamoodi naeru, rääkida, mis näitab, žeste mõne esimese elukuu teo vahendina sotsiaalse kontakti.

Me leiame, seega lapse esimesel eluaastal on selgelt väljendunud nende kahe kõne funktsioonid, mis on meile tuttavad on fülogenees.

Aga kõige tähtsam, et me teame arengut mõtlemine ja kõne lapse, on see, et mingil hetkel, tingitud varases eas (umbes kaks aastat), rida mõtlemise ja kõne, mis olid seni eraldi, kattuvad, lange selle arengut ja tekitavad täiesti uue vormi käitumine, nii omane mees.

Stern varem ja paremini kui teised on kirjeldatud on oluline psühholoogiline areng lapse korral. Ta näitas, kuidas laps "äratab teadvuse tume väärtused keele ja tahe vallutada." Laps sel ajal, - ütleb Stern - muudab suurim avastus elu. Ta näitab, et "iga asi on oma nime" (21, lk. 89).

See murdepunkti, kus see muutub intellektuaalse ja mõtlemine - kõne, mida iseloomustavad kaks üsna vaieldamatu ja objektiivsed tõendid, millele saame usaldusväärselt hinnata, kas see muutus on toimunud areng kõnes, mida veel pole, ja - kui ebanormaalne ja hilinenud kõne arengu - kui selles punktis on nihkunud ajas võrreldes tavalise lapse arengut.
Mõlemad on tihedalt seotud.

Esimene on see, et laps, kes tegi seda pöördepunktiks, see hakkab aktiivselt laiendada oma sõnavara, sõnavara, küsides iga uus asi nagu seda nimetatakse. Teine asi on väga kiire, järsk kasv sõnavara, mis tulenevad põhjal aktiivne laienemine lapse sõnavara.

Nagu teada, et loom saab õppida mõned sõnad inimkõne, ning rakendada neid olukordadega. Laps kuni algusega Selle aja jooksul ka õpib üksikuid sõnu, et olete selle poolt või tingimisi stiimuleid asendajat valitud objektid, inimesed, tegevused, tingimused, soove. Kuid selles etapis lapse teab nii palju sõnu, sai ta inimesi enda ümber.

Nüüd on olukord muutub täiesti erinevat põhimõtet. Laps, nähes uue elemendi, küsida, kuidas seda nimetatakse. Laps ise peab sõna ja otsib aktiivselt omandada märk kuuluv teema, märk, mida kasutatakse nimede ja sõnumeid. Kui esimene etapp lapse kõne areng, nagu on õigesti märkinud Maiman on oma psühholoogiline väärtus afektiivne-tahteline, siis alates sellest hetkest, ta siseneb intellektuaalse etapi arengut. Laps avab nagu sümboolne kõneks funktsioon.

"Ainult et kirjeldatud protsess - Stern ütleb - sa ei saa olla mingit kahtlust, otsustada, kuidas vaimne tegevus lapse õige sõna otseses mõttes; suhte mõistmine ja tähise vahel, mille väärtus on näidatud siin laps on midagi täiesti erinev kui lihtne kasutada ideid ja nende ühendused, ja nõue, et iga teema mis tahes liiki kuulus oma nime, ei loeta kehtivaks ehk esimene üldkontseptsiooni laps "(21, lk. 90).

See peab lõppema, sest siin geneetilise ristumiskohta mõtlemine ja kõne esimesel seotud sõlm, mida nimetatakse probleemi mõtlemine ja kõne. Mis on selle punkti, see on "suurim avastus lapse elu," ja kas Stern tõlgendus on?

Buehler'i võrdleb seda avastust, et leiutised šimpansid. "Sa võid tõlgendada nii sellest omakorda, kui soovite, - ütles ta - kuid alati on otsustav leitakse psühholoogiline paralleelselt leiutisi šimpansi" (22, lk. 55). Sama idee töötati välja ja Koffka.

"Naming funktsiooni (Namengebung), - ütleb ta - on avaus, leiutis lapse, näitab täielikku paralleelselt leiutised šimpansid. Me oleme näinud, et viimane on struktuurne mõju, seega näeme ja struktuurilise tegevuse pealkiri. Meil oleks öelda, et sõna on osa asju nagu stick - on soov omada vili olukorda "(23, lk 243.).

Meeldib või mitte, kuidas ja mil määral on tõsi analoogia vahel avamine tähendas funktsioon kõne laps ja avamine "funktsionaalne tähendus" relvad pistma šimpansi, mida mõlemad operatsioonid on erinevad - kõik see siis me räägime selgitamaks eelkõige funktsionaalne ja struktuurne suhet mõtlemine ja kõne. Siin on oluline märkida ainult üks oluline asjaolu: ainus teadaolev, suhteliselt kõrge arenguastmel mõtlemine ja kõne, siis on võimalik "suurim avastus lapse elu." Et "avatud", see on vaja mõelda.

Me võime lühidalt sõnastada meie järeldused:

1. ontogenetic arengut mõtlemine ja kõne, leiame ka erinevate juurte mõlema protsessi.

2. Lapse arengu kõne, võime väita kindlalt "dointellektualnuyu laval", samuti arengu mõtlemine - "pre-kõne etapil."

3. Kuni teatud punkti nii arendus- läheb erinevatel teedel, üksteisest sõltumatult.

4. Teatud hetkel kaks rida ristuvad, siis mõtlemine muutub verbaalne ja kõne muutub intellektuaalne.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

II

 1. Haavandtõbi söögitoru
  - Mingi söögitoru, seostatakse sageli sapikivitõbi ja kaksteistsõrmiksoole haavandid, millega kaasneb ebaõnnestumine maolävis, kõige sagedamini tingitud hiatal song. Diagnostilised kriteeriumid 1) valu rinnus, hullem pärast söömist, neelamine, pikali; 2) neelamishäired; 3) kõrvetised, röhitsus, tagasivool maosisu; 4) tüsistused:
 2. Mõiste traumaatiline haigus, mida rakendatakse raske kaasuva vigastusi
  Mõiste traumaatiline haiguse rakendatuna raske kombineeritud
 3. Kombineeritud kohaldamise Rex ja ICD
  Kombineeritud kasutamine nende kahe meetodi abil on võimalik samaaegselt mõjutada peamiselt kahel surmapõhjused südamepuudulikkusega patsientidel - pumba rikke ja ootamatu südame vatsakeste rütmihäired (peamiselt - sekundaarne vatsakeste virvendus). Suures (1520 inimest) SOMRAMOK mitmekeskuselistes uuring (2004) näitas, et patsientidel südamepuudulikkuse tõttu südame isheemiatõve või laienenuna kardiomüopaatia GGG GU-QF
 4. Viirushepatiidi kombineeritud etioloogia (sega-WG)
  Järelevalve viirushepatiidi kombineeritud etioloogia peaks olema kooskõlas järelevalve iga HS, eriti GA ja GS, ja on suunatud tervikliku diagnoos, mis tagavad identifitseerimine mixed-SH. Detection markerite üks HS, eriti suurde riskirühma nakatumise, ei välista teisi samaaegselt või järjestikku infektsioonidele.
 5. Tümidiinkinaasi-1 (LC-1) ,? 2-mikroglobuliini (? 2 mg) ja laktaatdehüdrogenaasi (LDH) ravita lümfoproliferatiivse haigused (LPZ)
  Parilova NK, Sergeeva NS, Tyurin NG, Marshutina NV FSI MNIOI neid. PA Herzen Medical Technologies, Moskva Research Eesmärk: Rate TC-1 diagnostiline tundlikkus (? Lisaks 2-MG ja LDH) patsientide puhul LPZ (mitte-Hodgkini lümfoomi, Hodgkini tõbi). Materjalid ja meetodid: saastavate TC-1 (Biovica, Rootsi), 2-MG (Abbott, USA) hinnati ELISA ja
 6. Täpiline syphiloderm (roseool)
  Fuss-S-, kuid vööri, pehme suulae, nibu ja mandlid. Roseolous vulkaanipursked selles piirkonnas. suudab sulanduda tahke kahjustused (CIF. erütematoosne stenokardia). Kahjustatud piirkonda. See on loid-punane värv, mõnikord vase tooni, sile pind, teravad piirjooned. Lima. Obol. selles piirkonnas. veidi paistes. On rahutust neelamine, sageli valulik. võimaldama
 7. kombineeritud anesteesia
  Kombineeritud anesteesia - anesteesias, kus samal ajal kasutades meetodeid üld- ja kohalik tuimestus. Potentseerimise kogu lokaalanesteetikumi ravimi mõju ilma teadvuse kadu põhjus muutes tüübinime anesteesia ei ole. kahte liiki kombineeritud anesteesia saab identifitseerida. Esimene eesmärk on saavutada peamine mõju valuvaigistav toime
 8. DIAGNOSTIKA SYNCHRONOUS polyneoplasia pea ja kaela
  Popova TN Saratov State Medical University. VI Razumovsky Uuringu eesmärgid: iseloomustuseks diagnoosi mitmekordse esmane sünkroonne pahaloomulisuste ühe asukohtadest pea ja kaela. Selgitada kõige sagedamini kombinatsioone kasvajad ja meetodid, mille abil saab tuvastada neid. Materjalid ja meetodid:
 9. Brachytherapy pahaloomuliste kasvajate söögitoru NAZOEZOFAGEALNYM ACCESS masinal "MULTISORS"
  Krivobokov VV, Bocharov AN MV Saiakeste, Sirota LD Regional onkoloogiakeskusega №1 DZ Krasnodar Territory Eesmärk: Arendada lihtne, efektiivne ja hästi talutav patsiendi tehnikat brachytherapy pahaloomuliste kasvajate söögitoru koos võimalusega peenikeste traatide kasutamine "Multisors" ioniseeriva kiirguse allikas vähendamiseks mõeldud seade keerukusest
 10. hüpotoonia
  Hüpotensioon TBI peaaegu alati tingitud samaaegse vigastusi (tavaliselt kõhu vigastus). Põhjuseks hüpotensioon võib verejooks haavadest, pehmete kudede kolju Vault lastel, samuti šokk-mine Spinale seljaaju vigastus vähenemise tõttu sümpaatilise aktiivsuse. Arteriaalse hüpotensiooni ja peatada verejooks peaks eelnema
 11. Kliiniline pilt
  Kaks peamist sündroom - valu ja düspeptiliste. - Kõhuvalu võib olla erineva raskusega, varase, st tulenevaid ajal või pärast 10-20 minutit pärast söömist, saab kombineerida hiljem .. Lokaliseerimine - ülakõhus ja piloroduodenalnoy valdkondades. - Düspeptilised sümptomid - röhitsus, iiveldus, oksendamine, häireid
 12. Research strateegia ja moodustamise avalduse
  Meetod vaatlus- ja tuvastamine eksperiment - seda teostust põhjendus teadusuuringute strateegia. Moodustavad eksperiment on rakendamisel uute teadusuuringute strateegia psühholoogia - valtsimine (geneetiline) uurimisstrateegiad 3. Viimastel uuring psühholoogia selgitamiseks ja moodustavad eksperimendid kombineeritakse sageli,
 13. CHF patofüsioloogia
  Vähendatud pumpamine võime südamik võib olla tingitud järgmistest teguritest: 1) hemodünaamikaprotsesside ülekoormus vatsakese (LV enamikel juhtudel); 2) esmase südamelihase kahjustus; 3) rikub RV või LV täidis. LV ülekoormus võib olla põhjustatud suurenenud vastupanu vere süstoolne väljutamise ( "pressure ülekoormus") või kõrgendatud diastoolse vererõhu maht ( "ülekoormus
 14. Kombineeritud mitraalklapi südamerike
  Levimus mitraalstenoosiga (pindala atrioventrikulaarne avad väiksem kui 1,5 cm2, rasketel juhtudel vähem kui 1 cm2) kliinilised sümptomid lähenemisviise eespool kirjeldatud (vt. "Ainsa vasakul atrioventrikulaarne ava"). Koos lehvitamine esimene toon, klõpsake avamine mitraalklapi ja protodiastolic presystolic müra, märke hüpertroofia õigus südame ja
 15. STATISTIKA põhirühma saavate patsientide intensiivne taastusravi
  Aastatel 1987-1999 on toimunud intensiivne rehabilitatsioon kirjeldatud tehnoloogia 87 seljaaju vigastuste ja seljaaju erinevate lokaliseerimine. Enamik neist olid patsiendid tööealistest. Ägeda perioodi 7-14 päeva pärast vigastust oli 7 patsienti (8%), vanuses 43-52 aastat vanad. Et neid tausta peamisi ravimeetodeid rakendatakse säästvaid intensiivne
 16. UTOGENNAYA KOOLITUS ning selle muudatuste
  Arvestades, milline vastus veteranid PTSD on olukorra leevendamist, teostada standard AT-1 tuleks kombineerida teiste meetoditega psühhoteraapia suunatud eemaldamine seotud seoses lahinguvalmiduse lõõgastus ja ärevus midagi. Psycho-energeetiline variant, mis on seotud muudatused AT, kasutatakse terapeutilistel eesmärkidel: valu südames, vähendada või
 17. Meditsiini- ja sotsiaalsete tingimuste Côte d'Ivoire'i
  Group tegurid, CVD: 1. Basic ja muudest teguritest. 2. majandatud ja majandamata. CINDY - riikliku integreeritud vältimise programmi mittenakkuslike haigustega. Tema sõnul peamised tegurid on: a) Suits - tegur arengu iga kolmanda puhul Elevandiluurannikul, tüsistuste riski ja suremust 6 korda üle; b) Hüpertensioon - on registreeritud 20-60% elanikkonnast
 18. oksendamist
  Kliinik. Oksendamine - üks kõige sagedasemad sümptomid ajuhaiguste. Aju oksendamine tundub äkki, taju söömine, ilma iiveldus, sageli hommikul. Oksendama vähe, lõhnatu, puhas keel, normaalne temperatuur pärast oksendamist ei parane. On-avastab muid märke kahju närvisüsteemile. Kui hüpertensiivne kriis oksendamine koos tugeva