meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Tõend ma w n e a b i s a n n o s t ja c l y h D n e umbes ton e ts t ja ma olen e w d y y s t a n umbes on m ja n ning umbes e d n e m

Kuigi meeste ja naiste sageli nõus, et kui töö, mõlemad partnerid peavad olema võrdsem jagamine kohustused kodus, uuringus leiti suhteliselt vähe näiteid käitumuslikud muutused selles suunas (Demo & Acock, 1993; Hardesty & Bokemeier, 1989; Hilton & Haldeman, 1991; Lawrence jt, 1987) .. Plec (Pleck, 1985) jõuab järgmise järelduse: Kättesaadavad andmed näitavad, et mehed on rohkem psühholoogiliselt seotud perekonna kui tööstusliku elu, ning soovitab, et selline kaasatus on aluseks suurema kaasamise meeste kodutööde ja lastehoiu . Samas tunnistab ta, et mehed võtavad suhteliselt väikese osa nende tegevusest.

Kuidas saavad inimesed olla nii vastuoluline? Tavaliselt me ​​usume, et hoiakud ja käitumine inimesed omavahel kokku leppima. Tõepoolest, üks teooria on väga populaarne sotsiaalpsühholoogia 60 s - alguses 70-ndatel. ja kannab nime kognitiivne dissonants teooria (kognitiivne dissonants teooria) (Festinger & Carlsmith, 1959), mis põhineb ideel, et mis tahes erinevus on nii psühholoogiliselt ebameeldiv, et niipea, kui me oleme teadlikud, et meil on tugev motivatsioon vabaneda, muutes oma käitumist või ratsionaliseerida selle lahknevuse. Üks võimalus ratsionaliseerida rohkem naiste panust pereelu - on juhtida tähelepanu oma madalama majandusliku panuse majapidamises. Ross ja tema kolleegid (Ross et al., 1983) leidsid, et mida suurem on mehe sissetulek, seda vähem tõenäoline on ta seotud kodutöid ja lastehoiu ja seda suurem on kasum naine, seda tõenäolisem on, et need ülesanded täita. Steil ja Türgi (1987) uuringus 815 pered, kes töötavad mõlemad abikaasad, leidis, et rohkem teenida naise võrreldes tema abikaasa, seda suurem on tema osalus oluliste otsuste tegemisel, ja vähem vastutust ta kannab majapidamises tegevus (va hooldus laps, mille see muutuja ei mõjuta). Muidugi, kui me varem märgitud, naised tavaliselt töötavad madalapalgalised, madala prestiižiga töökoha, mis tähendab, et enamik naisi teenivad vähem kui mehed. Kummalisel kombel on suurem naiste osalemist siseelu kasutatakse mõnikord, et õigustada oma madalama staatusega ja maksta töökohal ja nende madalama staatuse ja palk tööl õigusta asjaolu, et nad peavad tegema suurema osa tööst ümber maja.

Teooria kognitiivne dissonants (kognitiivne dissonants teooria). Säte, mille kohaselt mis tahes erinevus on nii psühholoogiliselt ebameeldiv inimene, et niipea, kui me oleme teadlikud, et meil on tugev motivatsioon vabaneda, muutes oma käitumise või ratsionaliseerida selle lahknevuse. Üks võimalus ratsionaliseerida rohkem naiste panust pereelu - on juhtida tähelepanu oma madalama majandusliku panuse majapidamises.

Eristamine kodutöö soo, ühise isegi neil juhtudel, kui see on raske leida ettekääne. Üks naine ütles mulle, et tema abikaasa oli esimene väitis, et tema väiksema panuse kodused tööd ja lastehoiu põhjendas oma kõrgema sissetuleku. Siis ta teatas talle, et arvestades kasu, mida see (kindlustus- ja nii edasi. D.), oma rahalist toetust, mis võrdub tema panus. Siin võiks eeldada, et ta oleks nõus andma palju abi kodutöödes, kuna ratsionaliseerimine, et oma rahalist toetust, et majapidamises on väiksem kui ta ei saa olla vabanduseks puudumine majas abiks käega (seal on mõned mida sotsiaalne psühholoogid nimetavad "ebapiisav väline põhjendus" vastuolusid). Kuid seda ei juhtunud: see ei ole veel valmis aitama. Fishbein ja Varasemates uuringutes (Fishbein & Varasemates uuringutes 1975) ja Wicker (Wicker, 1969) tuvastati mitmeid olukordi, kus inimesed näitavad lahknevus suhtumist ja käitumist, mitte ei paku ilmselt sunnib muutus selles olukorras. Võite pakkuda erinevaid seletusi, miks naiste ja meeste sõnad kasuks õiglasema tööjaotus, aga järgima traditsioonilist tööjaotus oma elus.

Üks põhjus, miks lahknevus hoiakud ja käitumine on see, et inimesed ei tea, kuidas teha asjakohaseid meetmeid. Mõned inimesed väidavad, et see ei ole nii palju, et mehed üritavad vabaneda täitmise võrdsetel alustel, kes töötavad "teine ​​üleminek", vaid selles, et nad lihtsalt ei tea, sest funktsioonid sotsialiseerumine, kuidas seda teha, et puhastada, toiduvalmistamiseks või kontakti lastega. Varajane sotsialiseerimine kogemus ei võimalda mehed kapten oskusi kohustatud täitma majapidamistöid. Seega, muutused käitumises kursis seadete muutusi. Etou ja Liss (Etaugh & Liss, 1992) leidis, et tüdrukud palutakse teha rohkem kodutöid kui poisid ning nad on palju tõenäolisem, et tegeleda toiduvalmistamiseks, pesemiseks ja puhastamiseks. Lisaks, kuna lapsed rohkem tähelepanu pöörama mudelid, mis on seotud nende soost, poisid ei omista suurt tähtsust, mis teeb nende ema ja simuleerida oma käitumist. Selle tulemusena nad ei ima üksikasjalikumat diagrammid kodutöid, mis võtab oma valdusesse naissoost. Braverman (Braverman, 1991) ütleb, et kui varem meeste kogemusi ei ole lubatud neil omandada oskusi töös maja, nad peavad õppima neid naisi. Humorist Dave Barry (Barry, 1987) näitasid, et naised kulutavad palju tunde patsiendi uuring põhimõistete puhastamisega seotud maja (näiteks siis, kui seal on puhas road), mis jääb arusaamatuks mõistatus "defektne selles osas," inimesed (mis, nagu ta ütleb, see on umbes 85% meestest).


Teine põhjus lahknevus hoiakud ja käitumine on see, et üldiselt hoiakuid sageli ei saa ennustada konkreetse käitumist. Teisisõnu, üldine küsimus, kas tööd tehakse kodustele meestele võrdsematel alustel, ei saa täpselt määrata, milline töö ulatuses tuleks läbi viia konkreetne man. Kui sa tõesti tahad teada, kui inimene tahab aidata ümber maja, et teada saada selle paigaldamisel rakendamisega seotud konkreetseid kodutöö.

Kolmas põhjus vastuolud hoiakud ja käitumine on see, et teised taimed võivad moodustada konkureeriva käitumist. Näiteks peredes, kus mõlemad abikaasad töötavad, on sageli vaja, et mehed keeldusid mõningal määral oma vaba aega, et teha rohkem tööd ümber maja. Rajatised meeste kasuks vaba ja asjakohane käitumine võib olla vastuolus nende käitumist, mis on kooskõlas paigaldus õiglus.

Tagasilükkamine mehed igavad kodutöö saab ülimuslikud nende üksuste kasuks õiglus. Sõber mees ütles kord: "Ma olen kõik naiste õiguste eest. Ma ei oota, et nad teevad kodutöid ja ei usu, et see on nende kohustus. Aga ma lihtsalt ei taha teda teha. " Setup meestele suunatud reklaami, võivad ka olla tähtsam kui nende paigaldamist kasuks õiglust, sest suuremas mahus töökohti kodus võib tähendada vähem aega pühendatakse tööle.

Nagu mehed, naised võivad olla seade, mis näitab, et mehed peaksid tegema rohkem tööd ümber maja, kuid on olemas konkureeriv idee, et "lugupeetud" naised peaksid hoolitsema maja. Seega, nad ei saa olla liiga nõudlik osas pakkudes neile rohkem abi. Birnat ja Wortman (Biernat & Wortman, 1991) leiti, et töötavad naised on kriitiline oma tööülesannete täitmisel abikaasa ja ema, ja kui väärtus ise, ilmselt kasutatakse standardse Võrdluseks mittetöötavale meeskodanikule naised ja emad. Paljud naised kogevad tõsiseid sisemisi konflikte: ühelt poolt on nad õpetatud uskuma, et "lugupeetud" naised teevad kõiki neid asju pere, seega väljendavad oma armastust, samas kui teiselt poolt, need on tõesti koormatud ja vajad abi ( eriti need, kes on lapsed ja kes on aeganõudev töö). Nad saavad vihaseks, kui mehed neid ei aita, kuid nad arvavad, et nad teevad "vale", kui küsitakse nende meessoost partnerid seda abi. Sellisel juhul võib olla väiksem kui on tüüpiline afroameerika naised. Kuna pikk ajalugu tööelus osalemist must naiste arvates ei ole tööhõive töökohal ja perekondlikke kohustusi üksteist välistavad elemendid (Dugger 1988). Üks uuring leidis, et mustad naised otsivad tööd tootmises nii ühildub sünnitusega suuremal määral kui valge naiste (Murrell et al., 1991).

Sidusus hoiakud ja käitumine on ka osaliselt sõltub sotsiaalsete normide ja sotsiaalsete normide nõuda käitumist, mis on vastuolus paigaldamine inimene. Näiteks võib juhtuda, et mehed tajuvad sotsiaalsed normid, nagu väites, et nende mehelikkust põhineb mõningal määral vältimiseks täitma naissoost majapidamistöid nagu majapidamistööd ja lastehoiu ja hirm, et nende sugulased või sõbrad ei hoiata neid nende osalemine sellist tegevust. Nad võivad oodata, et kuulda teiste põlglik märkused selline: "Inimene, tundub, siis päitseid pähe", "Ma ei saa teile öelda, kes oma pere kannab pükse: kindlasti ei ole sinu jaoks" ja "Mida me ebamehelik!" Selline vastus teistest näitab, et mehed, kes teostavad riiklikud maksud nende sotsiaalselt vastuvõetamatu. Gunter ja Gunter (Gunter ja Gunter, 1990) leidis, et peredes, kus mehed olid erinevad traditsioonilise mehelikkuse (kui mõõdeti küsimustiku Bem - Bem Sex Role Inventory), naise läbi suurima summa kodutöö ja abikaasa - väikseim. Faulks (Fowlkes, 1987) näitab, et kuigi naiste staatus on tihti toetasid lisaks tema kodused tööd fakte palgatöö staatuse meestel on sageli vähendada, kui ta täidab "naiste" tööd. Sotsiaalsed normid on seotud kodutööd, ilmnevad lapsepõlves meile (juba mainitud, vanemad poisid ja tüdrukud on sunnitud täitma erinevaid ülesandeid ja kuidas see mõjutab traditsiooniline jaotus majapidamistöid).

Naised võivad ka uskuda, et sotsiaalsed normid toetavad traditsiooniliste koduste kohustustega. Enamik meist kasvas üles perekonnas, kus tööd määrati sugu, ja kui sa ringi vaadata, siis näete, et need standardid esineb jätkuvalt. Jalutage läbi sotsiaalsete normide on väga raske ja paljud naised kogevad vähem süü ja ebamugavust oma palgatöö, kui nad seda teevad enamik kodutöid ja lastehoiu. Muidugi, kui me varem rõhutanud, sotsiaalsed normid ei ole universaalsed isegi sama ühiskond. Teatud sotsiaalsete gruppide naised ei võta negatiivne, kui see ei vasta tema roll perenaine või kui tema abikaasa teeb võrdse panuse majapidamistöid.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Tõend ma w n e a b i s a n n o s t ja c l y h D n e umbes ton e ts t ja ma olen e w d y y s t a n umbes on m ja n ning umbes e d n e m

 1. harjutused
  1. Tee loogika teadmistebaasi teemal ühikut. 2. Esimeses veerus tabelis on toodud mõiste teises - selle definitsiooni. On vaja kehtestada täitmist ja anda õige mõistete. {Foto6} 3. täita puuduvad mõisted: 3.1. Lõigud on psühholoogia: laste psühholoogia W; W ...; W psühholoogia
 2. Sõlmed küsimustele muidugi "Arengupsühholoogia"
  1. Vastavalt ning probleeme psühholoogia. 2. Meetodid psühholoogia. 3. Development: mõiste, valdkonnad ja vormid. 4. eetika ja põhimõtetega uuring vaimse arengu. 5. Vanus: mõiste ja liigid. 6. arusaamine vanust norm. 7. tegurid vaimset arengut. 8. Mustrid vaimse arengu. 9. mehhanismid vaimset arengut. 10. Funktsionaalne
 3. eessõna
  Praegu faktide ja seaduste psühholoogilist arengut lapsepõlves, noorukieas, täiskasvanueas ja vanaduses, vanus ülesanded ja standardite väljatöötamise, tüüpiline vananemisega seotud probleeme, prognoositav kriisid arengut ja võimalusi läbi neist, mida vaja erinevaid spetsialiste - psühholooge, õpetajad, arstid, sotsiaaltöötajad , kultuuritöötajad, ja nii edasi. DA pakutud
 4. aktuaalsete KAVA
  Psühholoogia kui teadus. Objekt, teema arengupsühholoogia. Arengupsühholoogia. Kriisid vanuses arengut. Age. Liikumapanev jõud vaimse arengu. Sotsiaalse olukorra arengut. Seadused vaimset arengut. Peamised probleemid psühholoogia: orgaaniline (organismidesse) ja keskkonna kliimaseadmed psüühika- ja käitumishäirete arengus mees;
 5. täiskasvanud arenguetappe
  Periodization vanus üsna palju. Kõige töötada ja informatiivne on periodiseerimise arengut lapsepõlves ja noorukieas. See ei ole juhus. Esimene etapp inimese elutsükli -istoki moodustamise aeg ja psüühilised funktsioonid ja isikliku üksused; see on väga olulised nii geneetilised ja hästi uuritud. Tähtaja saabumisel enam kvalitatiivseid muutusi
 6. Puberteet (Puberteet) - 10 - 15 aastat
  Puberteet (Puberteet) - 10-15
 7. Soovituslik kirjandus
  Põhiline kirjandus: 1. Vanus ja pedagoogiline psühholoogia (ed Gamez MV, MV Matyukhina, TS Mikhalchik.). - M., 1984. 2. Kulagina I. Yu psühholoogia. - M.: Kirjastamine. URAO, 1997. - 176 lk. 3. Lublin AA Child Psychology. - M., 1971. 4. Muhhin VS psühholoogia. - M.: Kirjastamine. Akadeemia, 1998. - 456 lk. 5. Nemov RS Psychology: 2 kN. - M., 1994.
 8. Periodization isikliku arengu AV Petrovski
  Arthur V. Petrovski arvab arengut isiku integratsiooniprotsessi erinevate sotsiaalsete rühmade vahel. Moodustamine identiteedi määrab iseärasused lapse suhted liikmed viide rühma. Viide rühma on kõige olulisem, et laps kui teised, see võtab lihtsalt oma väärtusi, moraalinorme ja käitumist. Igal etapil on
 9. Periodization arengu vaata A. Petrovski
  Arthur V. Petrovski arvab arengut isiku integratsiooniprotsessi erinevate sotsiaalsete rühmade vahel. Moodustamine identiteedi määrab iseärasused lapse suhted liikmed viide rühma. Viide rühma on kõige olulisem, et laps kui teised, see võtab lihtsalt oma väärtusi, moraalinorme ja käitumist. Igal etapil on
 10. Küsimused eksamiks
  1. Vastavalt, ülesanded ja praeguste probleemide arengupsühholoogia ja arengupsühholoogia. Sotsiaal-ajaloolise vanuse. 2. Metoodika, meetodid ja uurimisstrateegiad psühholoogia. 3. põhimõte arengu psühholoogia ja probleemi psühholoogilisest inimese arengut. 4. kultuurilooliste mõiste aastaselt LS Võgotski struktuur ja dünaamika
 11. Puberteet (11 kuni 15 aastat)
  Puberteet on seotud ümberkorraldamisega lapse keha - puberteet. Mõned lapsed noorukieas varem, teised - hiljem puberteedistaatuse kriis võib toimuda 11 ja 13 aastat. Alates kriisi kogu perioodi teostatakse tüüpiliselt on raske lapsele ja täiskasvanud armastas teda. Seetõttu noorukieas mõnikord pikaleveninud
 12. Erinevad autoriõigused periodiseerimine vanus areng
  Etappide elu inimarengu - vanus perioodidel eraldatud erinevaid klassifikatsioone erinevatel põhjustel. Kõige tavalisem kaasaegse rahvusvahelise klassifikatsiooni eristab järgmisi etappe: lapsekingades, varases lapsepõlves, keskel ja noorukieas (alaealiste) vanus, noorte ja varases täiskasvanueas, keskeas, vanadus (id): - lapsepõlve - ajavahemik
 13. Kuus aastat vana lapsi. Psühholoogiline valmisolek koolis
  Periodiseerimise vaimse arengu lapsi, mida me järgime, kooliiga on teatud piirid - 3-7 aastat. Kriis 7 aastat on üleminekuaeg ning kuna ta eraldab algkool vanuses eelkooliealistele. Kuid nüüd palju lapsi õpib ja on kantud õppimise tegevus ei ole 7 ja 6 aastat. Sellega seoses on palju küsimusi, mis vajavad
 14. Kuus aastat lapsi. psühholoogiline valmisolek kooliks
  Periodiseerimise vaimse arengu lapsi, mida me järgime, kooliiga on teatud piirid - 3-7 aastat. Kriis 7 aastat on üleminekuaeg ning kuna ta eraldab algkool vanuses eelkooliealistele. Täna veel palju lapsi kooliks ja lisatud õppetegevus ei 7 ja 6 aastat. Sellega seoses on palju küsimusi, mis vajavad
 15. General psüühilised omadused noorukieas
  Lähis kooliealiste (9-11 kuni 14-15 aastat) tehtud psühholoogia nimega nooruk või nooruk. Puberteet - ajavahemik elu vahel lapsepõlve ja täiskasvanuks. Kuid see lihtne määratlus sisaldab probleemid: kui alguses puberteet võib määratleda piisava täpsusega bioloogiliste kriteeriumide, siis see ei ole lõpuni. Euroopa kultuuris
 16. Puberteet (11 kuni 15 aastat)
  Puberteet on seotud ümberkorraldamisega lapse keha - puberteet. Kuigi rida vaimset ja füsioloogilist arengut, ei lähe käsikäes piire selle aja jooksul on väga erinev. Mõned lapsed noorukieas varem, teised - hiljem puberteedistaatuse kriis võib toimuda 11 ja 13 aastat. Alates kriisi kogu perioodi teostatakse tüüpiliselt on raske laps,
 17. Puberteet (11 -15 aastat)
  Puberteet on seotud ümberkorraldamisega lapse keha - puberteet. Kuigi rida vaimset ja füsioloogilist arengut, ei lähe käsikäes piire sel perioodil üsna ebakindel. Mõned lapsed noorukieas varem, teised -pozzhe, puberteet kriis võib toimuda 11 ja 13 aastat. Alates kriisi kogu perioodi teostatakse tüüpiliselt on raske laps,
 18. lapsepõlv
  Lapsepõlv, laste vanusest periood inimelu sünnist noorukieas (alates sünnist kuni 11-12 aastat). Selle aja jooksul on laps suurim kuidas tema individuaalne areng alates abitu olend, võimetu iseseisvat elu, kuni see on täielikult kohanenud ühiskonna iseloomu ja lapse isiksuse, juba võimeline võtma vastutust iseenda, oma perekonna ja eakaaslastega. Alguses
 19. Koolieani: varajane noorukiiga (15.-17 aastat vana)
  Teen kiirelt läinud kaugemale huve koolis ja tunne, nagu täiskasvanud, püüdes erinevaid võimalusi liituda elu pensionärid. Kuid omandada palju suurem kui enne iseseisvuse, ta oli keskkoolis, on ikka veel sõltuvad oma vanematest. Ta jäi tasandil oma teismeliste subkultuur. Tegelikult noorukieas - pikema lapsepõlve, millest laps