meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Meil on e l ja h n e g e n d e r n o n d o o d a a b Ra s ja ma p r n s TiO n s

3. peatükk arutati mitmeid organisatsioonilisi tegureid, mis viivad madalam palk ja naiste staatus. Siit arutelu on selge, et programmi on vaja tagada võrdne palk ja personalipoliitika, mis muudaks status quo. Powell (Powell 1990) ülevaatamisega uuringud soolisi erinevusi juhtkond leiab, et puuduvad suured erinevused vajadused, väärtused ja juhtimisstiili juhtide mehed ja naised. Powell tegi ettepaneku, et fakte soolised erinevused juhtimise, on toonud neile isikutele asutustes, kes võtavad olulised otsused. Tema meelest järeldusi teadusuuringute organisatsioonid on selge: kui on aga erinevused juhid - naised ja mehed, peab ettevõte ei tegutse, kui sellised erinevused. Nad peaksid olema "sooliselt erapooletud" oma otsuste ja püüda minimeerida erinevusi tööd selle juhid - mehed ja naised, et kunstlikult loodud soo takistused ei häiri karjääri.

Programm toetab tegevusi (positiivsete tegevuskavade AAPS) * on üks viise, kuidas suurendada isendite arv organisatsioonides traditsiooniliselt alaesindatud rühmade. Need programmid on mõeldud, et suurendada naiste arvu ja muude alaesindatud rühmade, näiteks afroame-

* Teises tõlkimine - "positiivsete tegevuskavade"; poliitilised programmid, mille eesmärk on kaotada diskrimineerimine ühiskonnas vähemuste: rassilise, seksuaalse ja muud.

Ricans, kohtadel tavaliselt hõivatud Euroopa American mehed. Nagu Geis (Geis, 1993) märgib, et toetada tegevust - on võimalus anda mitu, sotsiaalselt toetatud mudelite parandada naiste asutus, et inimesed näevad, et naistel on vastuvõetav ja võimalik kõrge staatus. Kuigi programmid toetavad meetmed ja võib sisaldada kakuyu-suunatud personalipoliitika, eelistatud valikut töötajate rassi, soo, spetsiaalseid koolitusprogramme ja salvestus rassi ja soo lisategur värbamisel ja edutamisel nad koos keeld (otsused Riigikohus, nagu "Johnson vs Santa Clara County", 1987) kasutada range "kvoodid" või ignoreerida taotleja kvalifikatsiooni. Nagu eespool 4. peatükis, need programmid on üks viise, kuidas vähendada soolist diskrimineerimist töökohal. Nad ergutavad tööandjaid suurendada kandidaatide arv, sealhulgas naiste arvu ja muude alaesindatud rühmade. Kuna ühine stereotüübid naiste ja vähemuste teha tööandjate tajuda viimane kui ebasobiv positsioone tavaliselt viibivad valged mehed, kvalifitseeritud kandidaatide seast naiste ja vähemuste ei saa pidada tõsiseks kandidaati kohale, kui mitte tootmise poliitikat toetava tegevuse. Siiski on mitmeid takistusi tõhusa rakendamise seda poliitikat, mida me nüüd pöörduda.

Üks peamisi takistusi programmi rakendamist toetavad meetmed, on eeldus, et saaja ei toeta tegevust on õigus oskusi. Liisa ja tema kolleegid (Liisa jt., 1992) on leidnud, et on olemas mingi "stigma (stigma) ebakompetentsus" seotud toetavaid tegevusi. Kui leitakse, et naine palkas programmi raames toetusmeetmed, nii mehed kui naised rastseni- vayut teda vähem pädev võrreldes naistega, kellel ei ole seoses selle programmi. Ilmselt inimesed usuvad, et kvalifikatsiooni töötajale programmi, ei võeta arvesse ning et tööle ei ole kõrgelt kvalifitseeritud. Ilmselt inimesed usuvad ka, et kui aktsepteeritud töö raames toetada tegevusi oli tõesti oskustööline, siis ei oleks vaja abi vormis programmi (Liisa jt 1992 ;. Pettigrew & Martin, 1987). Sellised kaalutlused võivad toimuda, kui on traditsiooniliselt madalama staatusega naiste ja vähemuste viib stereotüübid, et õigustada oma madala staatusega. Kui on edukad eraisikute traditsiooniliselt võimas rühmad, usutakse, et nende saavutused on tingitud nende eelised, samas edu esindajad vähevõimsate rühmad on vähenenud (Eberhardt & Fiske, 1994). Programm toetab meetmeid võib aidata sellises ulatuses stereotüüp naiste ja vähemuste ja need ja teised loetakse abivajavat sest nende puudused. Nagu öeldud Eberhardt ja Fiske (Eberhardt & Fiske, 1994), mõned inimesed usuvad, et mustanahalised või naised vajavad abi liigub üles ettevõtte redeli, sest vastavalt oma stereotüüpseid vaateid, kõik mustad on laisad ja sõltuvuses naiste puhul.

Kui teised leiavad, et olete märkusteta, oma ettepanekuid jääb ilma tähelepanu, teie töö on otsida kriitiliselt ja ümber saab luua ebasõbralikud tööõhkkonna. Näiteks uuring naised tuletõrjujaid afroameerika 82% vastanutest nõustus, et "sageli idee pakutud naist, jääb vastuseta, samal ajal kui mees pakub sama mõte, saab kiituse" ja 82% arvas, et nende veateate sageli järelevalve kui teised (Yoder & Aniakudo, 1994). Julgustada järgmine tõsiasi: uuringud näitavad, et vaatleja anda teavet, mis kajastab saaja kvalifikatsiooni programmi rakendamist toetavad meetmed, nad näitavad vähem vastupanu ja vaenulikkust Tegelikult rentides (Major jt, 1994; Murrell jt, 1994 ..). Eberhardt ja Fiske (eberhardt & Fiske, 1994) soovitavad, et tööandjad anda objektiivset teavet kvalifikatsiooni äsja tööle või üle kõrgema positsiooni naiste ja vähemuste, teistele töötajatele, et vähendada oma hirmud ja kahtlused.

Analüütikud ja teadlaste huvitatud organisatsiooni poliitika ja kui stigma kajastub toetusmeetmed suhtes saaja enda pädevusse. Tõepoolest, mõned kriitikud programmi toetava tegevuse väidavad, et see teeb saajate küsitleda oma oskusi ja võimeid, ning paneb neid kahju (Nacoste, 1990). Eksperimentaalsed uuringud näitavad, et uuritud naistest, kes usuvad, et nad peavad töötama ainult nende soo, Miringoni tähtsust oma töö tulemusi (Liisa jt, 1987 ;. Turner & Pratkanis, 1994; Turner jt, 1991). . Kuid nagu eelpool mainitud, toetavad meetmed harva kaasneb suutmatus arvestada kvalifikatsiooni ja vastuvõtja teab seda. Lisaks kõige saajate ilmselt ei pea end märkusteta. Näiteks 77% afroameerika naiste tuletõrjujad, kes küsitles Yoder ja Anyakudo (Yoder & Aniakudo, 1994), teatas, et nad olid palgatud programmi raames toetada tegevusi, kuid ükski neist ei uskunud, et see asjaolu mõjutab hindamise oma pädevuse . Liisa ja tema kolleegid (Liisa jt., 1990) leidis, et soodustingimustel rentides soo aitab negatiivne ettekujutus oma pädevuse üksnes juhul, kui inimesed on juba tekkinud usalduse puudumist oma võimeid. Lisaks on tõendeid, et usaldusväärne positiivne tagasiside töö tegemisel ning tuua tähelepanu saajate positiivsed meetmed, et neid peetakse kvalifitseeritud, võimelised neid kahtlusi ja vähendada enesehinnang, mis võib tekkida juhul, tööhõive, sõltub ainult sex (Heilman jt, 1991 ;. Turner & Pratkanis, 1994; Turner jt, 1991.).

Teine probleem on seotud AAP, et saajate arv organisatsioonides, reeglina on ikka väga väike statistika osas, mille tagajärjel suhtumist nendesse, toetub soost või rassist, jätkuvalt püsivad.

Väärib märkimist, et kuigi programm toetab tegevusi ning mille eesmärk on vähendada soolist või rassilist diskrimineerimist töökohal, see võib aidata kaasa soolise stereotüüpne suhtumine saajate toetava tegevuse. See on tingitud asjaolust, et naised või vähemusgruppide tavaliselt jäävad ettevõtete vähemuses, sest programm toetab tegevusi tihti kaasa palkamine mõne isendi traditsiooniliselt alaesindatud rühmade. Kvantitatiivsed stereotipiziruemoy puudumine grupi esindajate organisatsioonis toob kaasa asjaolu, et naine või kuuluva isiku vähemusrühma on ilmne, aidates sellele suhtumine neid, mis on tingitud soost või rassilisest stereotüübid. See aitab kaasa ka oluliselt märgatav pinge, mis on seotud tööde isiku poolt, mis võib tunduda teda pidevalt "vaadata» (Powell, 1987). Lisaks mustrid püsima jääda vaatamata vastupidiseid tõendeid, tuleb seetõttu on palju kontakte inimeste vahel, järgides teatud stereotüüp, ja need, kes on kõrvalekalle sellest stereotüüp, enne esimest läbivaatamist oma seisukohti (Mackie jt.
1992, 1992 b). Palgata vaid mõne isendi traditsiooniliselt alaesindatud rühmade sageli ei piisa, et ületada mõtlemise põhimõttel "erand kui reegel" (loo alamkategooriate jaoks, kes teeb tühjaks stereotüüp). Naiste arv ja vähemuste kõik elukutsed tuleb suurendada, nii et üksikuid erinevusi igas rühmas olid nähtavad ja sai selgeks, et inimesed kalduvad kõrvale stereotüüp, ei ole ainus erand üldreeglist.

Toetuse puudumine - on üks takistus tõhus rakendamine programmi toetavad tegevused. Kravitz ja Platania (Kravitz ja Platania, 1993) leidis, et tagasilükkamise paljud inimesed toetavad tegevus põhineb väärarusaam sellest, mis nendega kaasneb ise. Näiteks oma vastanutest leidsid, et programmi rakendamist toetavad meetmed hõlmavad kvootide kasutamine ja kohustuslik palkamine märkusteta kandidaadid. Teadlased näitasid, et toetus oleks suurem, kui inimesed olid paremini informeeritud. Näiteks inimesed peaks ütlema, et toetavad sammud hõlmavad võttes arvesse demograafilisi kandidaadid varustab ainult pärast nende kompetentsi testitakse. Tähelepanu ajakirjanduse (meedia) valged mehed, kes võiks palgata või edendada, kui mitte AAP, võib aidata kaasa ka asjaolu, et valged mehed leiavad toetust ebaõiglane tegevusi, mis on peamiselt seotud kvootide ja vastupidise diskrimineerimise . Ma kahtlustan, et juhtudel, mis näivad olevat valge on eriti ebaõiglane esimese koha pälvinud meedia tähelepanu ja seeläbi paremini meelde kui näited toetavat tegevust. Vastavalt kättesaadavuse heuristiline (kättesaadavus heuristiline) (Kahneman et al., 1982) kui mälu on midagi, mida sagedamini, meie arvates on see nii. Näited selliste meetmete toetamine, mis on saadaval, et enamik inimesi, ei ole esindaja AAP, ja see võib tekitada asjaolu, et inimesed ülehinnata esinemissagedus küsitav tegevus AAP.

Heuristics kättesaadavus (saadavust heuristiline). Psühholoogiline efekt, mis seisneb selles, et kättesaadavamaks meie peade mõnda nähtus, mida sagedamini, meie arvates ei esine.

Toetuse puudumine toetusmeetmete põhjustatud ka mõtlemine põhimõttel "kõik või mitte midagi» (null-summa), mis on põhjustatud töökohtade vähesus ja seisukohti. Konflikt on "kõik või mitte midagi" juhtub, kui usutakse, et selleks, et keegi võita, teine ​​inimene on kaotada. Sotsiaalpsühholoogid usuvad, et mõtlemine põhimõttel "kõik või mitte midagi" edendab elimineerimata konflikti (Rubin et al., 1994). Valge meestel on kõige negatiivne suhtumine tugimeetmed (Kravitz ja Platania, 1993) ja sageli tunne, et toetada tegevusi on ebaõiglased vastupidine diskrimineerimine. Nad tunnevad, et nad on ilma jäetud midagi, mida nad väärivad ja nad tunnevad, et nad on sattunud ebaausa tööhõive menetlused (Liisa, 1994; Nacoste, 1990). On tõsi, et tänapäeva töökohtade puudus tööandjate mõnikord üritage teha eelmise diskrimineerimispoliitika andes mõned vabad töökohad isikutele traditsiooniliselt diskrimineeritud rühmade.

Ehk algav majanduse soodsamat korda taju tugimeetmed olukorra "kõik või mitte midagi" unustusse vajuda. Kardan siiski, et valged mehed annavad liiga palju tähelepanu tugimeetmed põhjusena töötuse või puudumine edendamine (nagu näitab peatükk 3 valged mehed ikka on märkimisväärne kasu tööhõivele). Nad teevad seda, sest selles asendis toimib mitmel tasandil: see kaitseb (seda saab kasutada teisi veenda, et rikke põhjus on välised asjaolud, mitte inimesed) pilt valge mees, ta kaitseb oma ego (isik ei pea selgitama rikke vähene suutlikkus ise) ja see läheb sotsiaalse tugevdamine (teiste liikmete sotsiaalse grupi nõus sellega ja toetab seda).

Seaded organisatsiooni juhtimist on samuti olulised, ja lojaalsus toetada tegevusi administratsioon on ilmselt üks kõige olulisemaid tegureid, mis mõjutavad efektiivsust AAP (Hitt & Keats, 1984). Conrad ja Linnehan (Konrad & Linnehan, 1993) leidis, et rohkem positiivset on hoiakud toetavad juhtimise meetmed, seda rohkem kaugeleulatuvaid on poliitika toetusmeetmed ning suurem hulk naisi värvi ja muutuvad juhid. Mõningatel juhtudel tööandjad vajavad tutvustamist piisav esindatus naiste ja vähemuste riigile järjekorras. Conrad ja Linnehan (1993) leidis, et AAP toimub sageli selles olukorras. Kuid isegi siis, kui need nõuded, tööandja ja haldajad saavad rakendada ADA ainult minimaalses mahus ja negatiivselt reageerida saajate toetava tegevuse tõttu psühholoogilist reaktiiv (psühholoogiline reaktiiv). Psühholoogiline reaktiiv on juhul, kui me reageerime üritab kontrollida oma käitumist, sest me ei taha olla ilma võimalusest kontrollida ise (Brehm, 1966).

Kui aktiveeritud programmi toetab tegevusi? On selge, et positiivsed meetmed ei ole imerohi ja ei saa oodata, et nad ise muuta soorolle ja kaotada sooline ebavõrdsus. Siiski, kui on täidetud teatud tingimused, mis toetavad tegevused võivad olla oluliseks osaks liikumist soolist võrdõiguslikkust. Ilma selleta soo ja etnilise stereotüübid võivad jätta kvalifitseeritud naisi ja traditsiooniliselt alaesindatud rühmade võimaluse pidada tõsine kandidaati tavaliselt viibivad valged mehed. Conrad ja Linnehan (1993) määrati, et AAP on suurendada naiste arvu värvi juhtivatel ametikohtadel.

Arutades eespool toetava tegevuse, oleme teinud mitmeid oletusi seoses suurendab tõenäosust Nende programmide edu. Ilmselt on tööandja kohustatud andma teistele töötajatele objektiivset teavet kvalifikatsiooni äsja palgatud või edendamine naiste ja vähemuste, et leevendada oma hirmud ja kahtlused. Inimesed peaksid olema paremini informeeritud, kas see tähendab toetada meetmeid. Eelkõige tuleb mõista, et seaduse järgi tuleb esmalt testida kandidaatide pädevust. Juhised Equal Employment Opportunity komisjon (EEOC) on rangelt öelda, et valik töötajaid vastavalt plaanile toetamise meetmed peaksid põhinema kandidaadi võimet teha töid, ja et sellised plaanid ei tohiks nõuda palkamine märkusteta üksikisikud. Nagu varem mainitud, on mitmeid otsuseid Riigikohtu rõhutas ka, et ranged kvoodid ja ei tohi ignoreerida taotleja kvalifikatsiooni. Pratkanis Turner (Turner & Pratkanis, 1994) märkis ka, et oluline on töötajate teavitamise, et toetada meetmeid, võib põhjustada erinevaid oskusi ja hoiakuid, mis on kasulikud organisatsiooni. piisav hulk naisi ja vähemusi tuleb tööle, et on selge, individuaalsed erinevused igas rühmas ja sai selgeks, et erinev stereotüüpi isikud ei ole ainus erand kui reegel.

Mäletan, kuidas minu äi rääkis mulle aeg, mil ta pidi tööle üks riigiettevõtete töötajatega, sealhulgas juht, olid eranditult afroameerika naised. Ta ütles, et alguses ei uskunud, et nad võivad olla pädevad spetsialistid ning idee ülemus naine tegi temast naeratama. Nüüd usub ta, et töötamise kogemus need naised on muutnud oma mõtteviisi. Cook (Cook, 1985), kui arutatakse rassilise eraldamise lõpetamist on sätestatud tingimused, mille kontaktid inimeste vahel peaks kaasa soovitud muutusi seaded. Esiteks staatus peaks olema sama isik on üksteisega kontaktis. Teiseks, kontaktid peavad olema sellised, et oleks selge, et negatiivsed stereotüübid on valed. Kolmandaks peab olema ühine eesmärk taotletud koostööd omavahel, inimesed on traditsiooniliselt rõhutud ja traditsiooniliselt domineerivad. Neljandaks, kontaktid peavad olema sellised, et oleks võimalus tundmine, st. E. nägu traditsiooniliselt rõhutud rühmi võib pidada üksikisiku ja mitte ainult kohal stereotüüpsete rühmad. Ja viiendaks, sotsiaalsed normid peaksid edendama võrdõiguslikkust ja mõiste elimineerimata kontakt. Kuna kogemus minu äi, programm toetab tegevusi, näiteks segregatsiooni kaotamist koolides, ilmselt toimib kõige paremini nendes tingimustes. Organisatsioonide AKI tuleks arvesse võtta nende tingimused selleks, et suurendada nende programmide tõhusust.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Meil on e l ja h n e g e n d e r n o n d o o d a a b Ra s ja ma p r n s TiO n s

 1. "Acme" kontekstis arengut inimisiksuse
  Plan 1. mõiste individuaalsust. 2. KOKKUVÕTE autopsihologicheskoj kompetentsi, mis on viis Acme kontekstis individuaalne. 3. Akmeologichesky komponendid autopsihologicheskoj tegevust. 4. tüpoloogia isikupära ja iseloomu. 5. liigid psühholoogiline kaitse. 6. tüpoloogia mõtlemine stiilides. Märksõnad: isiksuse, Autopsychological pädevusse,
 2. "Acme" kontekstis arengut inimisiksuse
  Plan 1. mõiste individuaalsust. 2. KOKKUVÕTE autopsihologicheskoj kompetentsi, mis on viis Acme kontekstis individuaalne. 3. Akmeologichesky komponendid autopsihologicheskoj tegevust. 4. tüpoloogia isikupära ja iseloomu. 5. liigid psühholoogiline kaitse. 6. tüpoloogia mõtlemine stiilides. Märksõnad: isiksuse, Autopsychological pädevusse,
 3. autopsihologicheskoj pädevusse Technology
  1. Plan Akmeologichesky tehnoloogia arengu autopsihologicheskoj pädevusse. 2. Protsess mooduli arendamine autopsihologicheskoj pädevusse. 3. tüüpiline struktuur arendada üksus. 4. Omadused käitumist meeskonna juht autopsihologicheskoj koolitus. 5. põhietapid koolitus. 6. Eeletapp - ettevalmistamise staadiumis autopsihologicheskoj koolitus.
 4. Protsessi moodul autopsihologicheskoj pädevuse arendamiseks
  Vajadus arendada universaalne protsess mooduli arendamine autopsihologicheskoj pädevus põhineb järgmistel eeldustel: 1) Autopsychological metakompetentnostyu pädevuse osaleb arengu muid psühholoogilisi pädevusse (kommunikatiivseid, sotsiaalseid, tajutav, sotsiaalse ja psühholoogilise); 2) moodustamine ühise autopsihologicheskoj
 5. AA Derkach, LA Stepnova. Arengu autopsihologicheskoj pädevusse riigiteenistujate 2003
  Teoreetilisi ja metodoloogilisi aluseid õpib autopsihologicheskoj pädevusse riigiteenistujad; See avalikustas psühholoogiline ja akmeologicheskaja kontseptsiooni kujunemise ja optimeerimise protsess. eest
 6. Ühine arengu- Akmeologichesky autopsihologicheskoj pädevus
  Selleks, et mõista üldise arengu seaduspärasustest akmeologicheskih autopsihologicheskoj kujunemise protsess ja tulemus subjektiivne tegevus, mida väljendatakse kujul Isikusisene terviklikkus, me tugineda aluspõhimõtete ja seaduste vaimset arengut formuleeritud teostes filosoofilised ja psühholoogilised
 7. "Acme" professionaalse arengu mees
  Plan 1. Sisuliselt nähtus "acme" professionaalse arengu. 2. liigid professionaalne "acme". 3. Kriteeriumid professionaalne "acme" korrelatsioonis näitajad professionaalsuse ja kutsealase pädevuse. 4. tingimused, et saavutada professionaalne "acme". Märksõnad: professionaalsed "acme", professionaalsus, kutseoskuse, professionaalne, professionaalne
 8. Essence autopsihologicheskoj kompetentsi, mis on viis "acme" raames indiviidi
  Üks peamisi psühholoogilisi tingimusi aktiveerimine inimese isikliku potentsiaali on oma Autopsychological pädevusse, pakkudes optimaalse mudeli iseorganiseerumise ja tööelu. Uuring autopsihologicheskoj pädevus hõlmab saada vastuseid mõnedele küsimustele. Mis on algoritm eneseteadvuse, pead teadma ise ja millisel määral?
 9. "Acme" professionaalse arengu mees
  Plan 1. Sisuliselt nähtus "acme" professionaalse arengu. 2. liigid professionaalne ". Akme1" 3. Kriteeriumid professionaalne "acme" korrelatsioonis näitajad professionaalsuse ja tehnilise pädevusega 4. Tingimused saavutada professionaalne. "Acme" Sildid :. Professional "acme", professionaalsus, kutseoskuse, professionaalne, professionaalne
 10. Tingimused saavutada professionaalse "acme"
  Sisemine tingimused professionaalse saavutus acme on: saavutus motivatsioon; Inimtegevus, mis vastab kõrgeima tootlikkuse oma tööjõu käitumist; "Tugev" professionaalne eesmärkide seadmine ja ehitada nende ametialast tee kasvavalt oma trajektoori; inimese soov saavutada nende maksimaalne; kõrge tase aspiratsiooni motivatsiooni
 11. Tingimused saavutada professionaalse "acme"
  Sisemine tingimused professionaalse saavutus acme on: saavutus motivatsioon; Inimtegevus, mis vastab kõrgeima tootlikkuse oma tööjõu käitumist; "Tugev" professionaalne eesmärkide seadmine ja ehitada nende ametialast tee kasvavalt oma trajektoori; inimese soov saavutada nende maksimaalne; kõrge tase aspiratsiooni motivatsiooni
 12. SEADUSTE autopsihologicheskoj pädevusse riigiteenistujate
  Autopsihologicheskoj pädevuse arendamisele peaks järgima algoritme ja seadused inimeste vaimne areng: üldist, erilist ja vallaline. General seadused ise kajastada universaalsust seaduste vaimse arengu erilist - kajastavad konkreetseid (vanus ja sugu, sotsiaalne, riiklik), ühe - seadused konkreetse isiku või
 13. Peamised sätted riigikaitse
  1. Kompetentsust spetsialistide tehnilise kõrghariduse on kiirelt arenev isiksuse omadused, mis ühendab võimeid, teadmisi, oskusi, äri ja isikuomadused avalduvad valduses kaasaegsemaid tehnoloogiaid ja lahendada professionaalne probleeme eri keerukusega ja ametialaste
 14. Tüpoloogia mõtlemine stiilides
  Stiil mõtlemine määrab, kuidas inimene kogub informatsiooni ja kuidas ta käsitleb. Stilistilisele mõtte kuuluvad üksikuid omadusi inimene. Teadmised olemasolevate tüüpe stiilid mõtlemine määrab omadused mõtlemist ja seeläbi parandada nende autopsihologicheskoj pädevusse. On kaks peamist tüüpi taju:
 15. Mõiste individuaalsust
  Inimese individuaalsus avaldub nii temperament, iseloom ja eripära huvi, kvaliteedi tajuprotsesside ja luure, vajadusi ja võimeid, mis on määratletud kui unikaalsust üksikisiku psüühika ja isiksus, tema omapära. Eelduseks teket isiksuse on anatoomiline ja füsioloogiline kalduvused, mis on transformeeritud protsessis haridus, sotsiaalne
 16. Mõiste individuaalsust
  Inimese individuaalsus avaldub nii temperament, iseloom ja eripära huvi, kvaliteedi tajuprotsesside ja luure, vajadusi ja võimeid, mis on määratletud kui unikaalsust üksikisiku psüühika ja isiksus, tema omapära. Eelduseks teket isiksuse on anatoomiline ja füsioloogiline kalduvused, mis on transformeeritud protsessis haridus, sotsiaalne
 17. Tüpoloogia mõtlemine stiilides
  Stiil mõtlemine määrab, kuidas inimene kogub informatsiooni ja kuidas ta käsitleb. Stilistilisele mõtte kuuluvad üksikuid omadusi inimene. Teadmised olemasolevate tüüpe stiilid mõtlemine määrab omadused mõtlemist ja seeläbi parandada nende autopsihologicheskoj pädevusse. On kaks peamist tüüpi taju:
 18. Bodaleva rolli Acme
  AA Bodalev tema teaduslikku tööd paistsid silma kaks peamist suunda: psühholoogia kommunikatsiooni ja psühholoogia. Teatud tulemusi valdkonnas Occupational monograafia on pühendatud nähtus Acme ja mõned tema asutamise tingimused "Peak arengus täiskasvanu omadused ja tingimused, et saavutada", autor juhib tähelepanu rollile sotsiaalse makro ja mikro keskkonnas, et saavutada
 19. Sisuliselt nähtus "acme" professionaalse arengu
  "Acme" (professionaalne "Acme") professionaalse arengu - on vaimne seisund, mis tähendab kõrgeimat antud isiku jaoks tema professionaalset arengut, mis moodustab ajahetkel. Professional "acme" - vaimset seisundit, mis tähendab maksimaalset mobilisatsiooni ja realizovanna kõik professionaalsed võimed, võimalused ja reservid inimese