meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

D ja ff e r e n c ja l a i r e n d e r n C Ma a ja a ja l s TiO n

Williams ja parim (Williams & parim, 1990), Hoffman ja Hurst (Hoffman ja Hurst, 1990), Igli (Eagly, 1987) väidavad, et seal on sooliste stereotüüpide põhineb soorolle. Asutatud stereotüüpide tegutseda norm naiste ja meeste ning on eeskujuks soolise rolli sotsialiseerumine (Eagly, 1987; Williams ja parim, 1990). Tingimused, mis tekitavad soolist sotsialiseerumise Ameerika Ühendriigid, ei ole unikaalsed. Seal pankulturnaya kalduvus õpetada ja õppida käitumist asjakohane sooline, kuigi sõltuvalt kultuurist, on mõningaid erinevusi, mida õpetatakse. Kahjuks sel teemal ei ole kvaliteetne uuringud ja neid, mis on avaldatud, mis põhineb märkusi antropoloogid veel 50-70-ndatel. Nende andmete olid tihti väga subjektiivne, ja mida enam, paljudes kultuurides, sotsiaalsed normid, mis on seotud soo, on muutunud, ning seetõttu need uuringud ei pruugi täpselt peegeldada praegust sotsiaalset olukorda.

Kogu raamatu arutatakse, kuidas lapsed USAs õppida soorollid, ja et mida kõneleja on selle taga conformability seoses nende rollid ja nende assimilatsiooni. Ei ole mingit põhjust arvata, et need protsessid ei ole kultuuridevaheline. Näiteks iga inimese ajus teostab liigitus põhineb kõige olulisemad funktsioonid ümbritseva keskkonnaga. Kategoriseerimine soo võib esineda igas kultuuris, nagu igas kultuuris mehed ja naised näevad erinevalt ning neil on erinevad rollid. Iga kultuuri edendab eraldamine soo. Monroe ja tema kolleegid (Munroe et al., 1984) leidsid, et lapsed Belize, Kenya, Nepal näitavad sama mustrid kognitiivse soo arengu lapsi Ameerika Ühendriigid. Tänapäeva maailmas, inimesed sõltuvad üksteisest, et rahuldada füüsilisi ja sotsiaalseid vajadusi, samuti saada vajalikku informatsiooni, et mõista ühiskonnas. Niisiis, ei ole üllatav, et niipea kui lastel mõista tähtsust soo nende kultuuri, et vastavalt simuleerida nende käitumist. Näiteks Whiting ja Edwards (Whiting & Edwards, 1988) märkis, et kultuuridevaheline suhtumist soolise identiteedi ja soolise rolli käitumist seletab vajalikud kultuuridevaheline trend, mille kohaselt lapsed proovida suhelda eakaaslastega nende soost. Whiting ja Edwards (Whiting & Edwards, 1988) leidis, et kuus kultuuri nad õppinud, ema andis poiste ja tüdrukute erinevaid korraldusi. Paljudes kultuurides on tseremoonia algatamise lastel ja noorukitel, mis veelgi rõhutada sugu. Sugu on ühiskonnale olulistel, sõltumata millises ühiskonnas ja kus see on, ja seetõttu on sugu oluline iga inimene.

Ettevõte suurendas veelgi tähtsust soo, suunates lapse käitumist sobiva põranda harjutusi ja tugevdades asjakohane sooline käitumine. Seega Rogoff (Rogoff, 1981) leidis, et Guatemala vanemad lapsed kiusasid Viis-aastased, kui nad ei vasta soorollidest, mille tulemusena nad valisid rohkem tüüpiline oma sugu istungil. Aastal 1994, Kate O'Neill ja küsisin elanikud Argentina, Peruu, Ecuador, El Salvador, Mehhiko, Lõuna-Aafrikas ja Pakistanis küsimusele: "Mis toimub teie riigis, kui laps ei tee seda, mida oodatakse nende soost?" Kõik vastajad nad ütlesid, et nende lapsed saaksid karistatud, nimelt kiusupunn, naeruvääristamine, laitmatu, ja mõnikord kasutada füüsilist karistamist. Kõik vastajad olid võimelised nimi halvustavad hüüdnimed, et nimetatud lapsed, ei vasta soorolle.

Pea meeles, et selleks, et soorollide sotsialiseerumise - õpetada oma lastele, mis on sotsiaalselt aktsepteeritav nende soost, ning valmistada neid ette täiskasvanute rolle. Võib eeldada, et soorollide sotsialiseerumise erinevates kultuurides on sarnane samal määral, mis sarnaneb tööjaotuse soo. Varasemas uuringus, mis hõlmas uuring 110 kultuuride (Barry et al., 1957) leiti, selged sarnasused pankulturnoe erinevus sotsialiseerimine poisid ja tüdrukud. Eelkõige Barry leidis, et tüdrukute rõhku kuulekuse ja vastutus, ja poisid - edasi tegutsemiseks saavutus ja enesekindlust.

Läbivaatamisel ja Paige Welch (Welch & Page) 1981, andmeid Barry võrdlus tehti soolise sotsialiseerimise mustrid Aafrika riikides ja teistel kontinentidel on valimis esindatud. Nad leidsid, et Aafrika ühiskondades on selles suhtes sarnane mitte-Aafrika (kuigi Aafrika poisid kogenud suurema regulatiivse surve võrreldes teiste kultuuride).
Ajal andmete analüüs Barry Lowe (Low, 1989) märkasin, et tüdrukud on tõenäolisem, et julgustada rasket tööd, vastutust ja kuulekust kui poisid, mis toetab agressiivsust, soov omaenda jõudu, soov võistelda ja vastupidavus. Still, Lowe (1989) märgib, et on märkimisväärne kultuurilisi erinevusi raskusest nähtus. see analüüs tõi välja, et polügaamilist ühiskondades, mehed julgustati olema rohkem orienteeritud saavutada (edu on võimalik saada rohkem naised ja lapsed). Lisaks ühiskondades, kus naised on vähem majanduslikult sõltuv vastavalt väiksem kalduvus õpetada tüdrukud esitamise ja kuulekust mehed.

Selleks, et uurida kultuuridevaheline rolli soolise sotsialiseerimise Whiting ja Edwards (Whiting & Edwards, 1988) on õppinud antropoloogiline andmeid Kenya, Libeeria, India, Mehhiko, Filipiinid, Okinawa, Guatemala, Peruu ja kaks väikest kogukonnad Ameerika Ühendriikides (kogutud andmed erinevate teadlased 1954-1975). Whiting ja Edwards tegi ettepaneku, et peamine viis sooline sotsialiseerumine - room poisid ja tüdrukud erinevates keskkondades, kus nad puutuvad kokku erinevate inimeste ja seega õppida erinevaid asju. Kõikides uuritud kultuuridest, poisid olid rohkem juurdepääs ühiskondliku elu kui tüdrukuid, nad sageli andis käsu, mis võimaldab eemalduda kodus, nad mängisid rohkem, ja neil oli rohkem vaba aega. Tüdrukud on tõenäolisem, kui poisid olid koos emaga, kuid poisse rohkem kui tüdrukuid ja rääkisime isaga. See oli sooline erinevus väiksem Filipiinidel ja Okinawa. Siin ja suhetes abikaasad olid võrdsed. Erinevus oli kõige märgatavam kahe kogukonna, kus sugudevaheline erinevus rõhku varasest east alates (Mehhikos ja Indias). Uurijad märkasid varakult tööjaotus soo. Vanemad annavad lastele erinevaid tellimusi sõltuvalt soost, ja tüdrukud kipuvad täita rohkem tööd kui poisid. Whiting ja Edwards tegi ettepaneku, et selle nähtuse põhjuseks on asjaolu, isa töötas väljaspool kodu ja töö, mis jäi kodus peeti naiselik. Seega, nad kirjutavad, tavaliselt ema palus tüdrukud neid aidata. Enamikes kultuurides uuritud Whiting ja Edwards (1988), tüdrukud hakkasid varem läbinud sotsiaalne surve. Kerig ja tema kolleegid (Kerig et al., 1993) märkis, et selline töö maja, mis oleks vastuvõetav poistele praktiliselt ei eksisteeri Venemaal.

Toimetaja märkus

Tema lühike ülevaade autori kahjuks rääkimata üks kõige huvitavam juhtudel soost stereotipizirovaniya aga võib olla tingitud asjaolust, et see asjaolu vasturääkiv tema teoreetiline vaateid.

Prantsuse-Kanada teadlane Saladin D'Anglyur uurides Eskimo-inuiti elavad Kesk-arktiline Kanada, leidis, et 20% lastest on üles kasvanud vanemate vaimus soost, mis on, poisid on tõstatatud tüdrukud, ja vastupidi.

Seega "kolmanda soo", nagu ta nimetas seda nähtust D'Anglyur kuulub peaaegu iga viies Innu. Ei ole nii, aga nii suure ulatusega piiriüleste sugu haridus on levinud Gröönimaal eskimod. Kasutajad "kolmanda soo" kuidagi piiratud nende sotsiaalsed õigused, sealhulgas abielu. Lihtsalt naine, üles kasvanud poiss, edukalt aitab tema abikaasa välja jahi, jättes lapsed sugulaste hoolde, ja mees, kes satub oma lapsepõlve naiselik oskusi, võib ka täita majapidamistöid, näiteks vanurite vanemad. Eskimod end sageli kirjeldada põhjuse hariduse vaimus surnud esivanem soovi, et laps sai nimeks tema auks, olenemata sellest, bioloogiline sugu beebi, laps või sooline ebavõrdsus püüdlusi vanemad. Igal juhul, see tava on väga kasulik ellujäämise ühiskonnas väga karmid Arktika kliima ja madala asustustihedusega.

Vaata.: Saladin D'Anglure V. «Du lootele chaman la ehitus d'un" troisieme sexe "inuite» aastal: «etüüdid / Inuit / Uuringud», 1986, 10 (1-2), lk. 25-113, samuti: Birgitte Sonne «Escimoes" mütoloogia »: in Larrington C (. Toim)« Naise kaaslane mütoloogia », 1992.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

D ja ff e r e n c ja l a i r e n d e r n C Ma a ja a ja l s TiO n

 1. Veterinaaria-alased õigusaktid, et Valgevene Vabariik
  Praegu tegevuse veterinaarteenistuse reguleerib veterinaarser, mis põhineb seaduse Valgevene Vabariigi "Veterinaaria» Veterinaar harta ja mitmed teised õigusnormid, mille eesmärk on kaitsta loomade tervist kaitsta inimesi haiguste sage inimestele ja loomadele, vabanemist hea- aastal veterinaaria- ja hügieenitarbed
 2. Senchenko BS .. Veterinaar-san uurimine loomade ja taimede., 2001
  Materjalid selles väljaandes on mõeldud harjutada veterinaar- ja sanitaartehnika ekspert lihatöötlemis-, tapamajades, linnuliha töötlemine, turgudel; loomaarstid loomakasvatus, vesiviljelus; loomaarstid teenindavad mesilaid, karusnaha tehases ja nahaparkimine, õpilased veterinaarkontrolli
 3. Tegu veterinaar-, sanitaar- ja epidemioloogilise uuringu valdkonnas.
  Uuring Kuupäev: 2. oktoobril 2010-12-17 komisjonile: loomaarsti ****** O. õpilane B-51 grupp M *****. B. Student B-51 rühm ****** ET Eesmärk: uurida veterinaaria-puhtana territooriumi teenindab Dzeržinsk loomakliiniku olemasolu nakkav, parasiitne ja nakkushaiguste
 4. KIRJANDUS
  . Veterinaar-san uurimine põhitõdesid loomsete saaduste töötlemise tehnoloogia (HS Goregliad, VA Makarov, IE Chebotarev jt., Toimetanud H. S. Goreglyad, 2. trükk, muudetud ja laiendatud, M ., Kolos, 1981). 2. Veterinaar-san uurimine tooteid tapaloomade. Veterinaar suunised. (VMC). M. 2000 3. Tingimused veterinaarkontroll
 5. Käesolev käsiraamat on tingitud grupi autorid. Handbook of Veterinary Medicine Doctor 2006
  Käesolev käsiraamat on tingitud grupi autorite esindajate veterinaaria, veterinaar- halduse asutused, kogenud praktikud kompileerida viimaseid saavutusi veterinaarmeditsiini, meditsiini, bioloogia seotud kõigis veterinaarmeditsiinis. Erinevaid teavet veterinaar- ja loomade distsipliinidele kogutakse ühe väljaanne,
 6. viited
  Loeng ja praktiline materjal veterinaarkontrolli korraldamise küsimustes Eryomin mine A. 2. Voskobojnik VF Kataloog veterinaar- spetsialist 1999 3. I. Nikitin, Shayhamanov MH, Voskobojnik VF organisatsiooni ja majanduse veterinaarse äri, 1982; 1996 4. I. Nikitin, VF Voskobojnik organisatsiooni ja majanduse veterinaarse afääri, 1996 5. Nikitin
 7. Iseloomulik tegevus Veterinaaria Service
  SEC "Dimitrov" kohusetäitjat veterinaararst teostab - veterinaararst Efimenko V. Ja .. Ta kuulub veterinaarse Next Gorovoj SN veterinaararst otsustab rakendamise kohta veterinaaria ja kontrollib neid. Kõik vajalikud ennetavad loomade tervisele, ravi ja huvitegevus suunatud haiguste ennetamisele
 8. Gusarov GN, Koriagina V. N .. määramine keemiline koostis ja läbi kala ja kalatooted 2006
  Gusarov GN, VN Koriagina Toolkit "määramine keemiline koostis ja läbi kala ja kalatooted" õpilastele toidud 310800 - "Veterinaarmeditsiini" ja 110501 - "veterinaar - sanitaartehnika uurimine" - Uljanovski riigi Põllumajanduse Akadeemia, 2006. lk. 66. Metoodiline juhend on mõeldud üliõpilastele teaduskonna Veterinaarmeditsiini on muidugi õpib veterinaar-sanitaarteenistuse; saab
 9. kirjandus
  KI Abuladze, Parasitoloogia ja parasiithaigused põllumajandussaaduste zhivotnyh. M.: Agropromizdat, 1990.-464s. 2. M. Sh Akbayev, Parasitoloogia ja parasiithaigused loomi. - M.: Kolos, 1998. - 743s. 3. VG SeDeK Directory veterinaararst. - Rostov n / D.: Kirjastus "Phoenix", 2004. - 576s. 4. A. Shevtsov, Veterinaaria Parasitoloogia. - M.: Kolos, 1970. 5. PV Zhitenko,
 10. Omadused töökoht
  Vaatlused tehti Berd veterinaar- jaamad loomahaiguste vastu võitlemise aasta jooksul alates 2005. aasta juulist 2006. aasta juuli seisuga. Töö viidi läbi Berd veterinaar- jaamad loomahaiguste vastu võitlemise. Hoone on ühekorruseline vetstantsii. See võtab 100 ruutmeetrit. M. on 5 eraldi tuba: apteek, mänguaedik, tegutsevad tuba, vastuvõtt tuba, arsti kabinet. Jaama töö:
 11. IA Bakulov, A. Smirnov, DA Vasiliev. Mürgistus ja toksikoos 2002
  Käsiraamatus käigus veterinaar-san uurimine toidud üliõpilastele teaduskonna Veterinaarmeditsiini / Uljanovski riigi Põllumajanduse Akadeemia: Department of Microbiology, viroloogia, epizootoloogiast ja veterinaaria-san uurimine /. Autorid: Põllumajandusteaduste Akadeemia, Dr. VN IA Bakulov ;. Põllumajandusteaduste Akadeemia, Dr. V. NA Smirnov .; Professor osakonna mikrobioloogia UGSKHA,
 12. Zhulenko VN, Rabinovitši MI, Talanov GA .. Veterinary toksikoloogia, 2011
  Veterinaar toksikoloogia - teadus, mis uurib omadusi mürgine (vastuvõetamatu keha) ained; nende mõju keha põllumajandus- ja kaubanduspoliitika metsloomad, sealhulgas linnud, kalad ja mesilased; muutumas mürk organismis; kogunemine organite ja kudede loomi; valiku piima ja mune. Ülesanne veterinaaria toksikoloogia ka arengut diagnoosi,
 13. Test. Veterinaar-san uurimine loomakasvatussaaduste ja hügieeni põllumajandusloomade 2009
  1. Kirjelda lühidalt (kuju, suurus, värv) ja muuta süsteem - visand topograafia lümfisõlmed pea, siseorganid ja rümbad kariloomi. 2. Sunnitud loomade tapmine oma majapidamises (asukoht ja tapmise, põhjuseid ja viise realiseerimise liha, võrrelda olemasolevate reeglite ja teha vajalikud järeldused). 3. Veterinaar-san uurimine tapasaadused loomade
 14. Shishkov VP .. Veterinary entsüklopeediline sõnaraamat, 1998
  Teadus- ja teatmeteostes, tähestikulises järjekorras, 4000 artiklid sisaldavad mitmesuguseid andmeid veterinaarmeditsiinis. Peamine koht sõnaraamat pühendatud kirjelduse haigused, põllumajanduses, kaubanduses ja koduloomad, sealhulgas kala, mesilased, siidiussid. Suurt tähelepanu pööratakse ka veterinaarmeditsiini ja sanitaarteenistuse, veterinaar- kanalisatsiooni ja desinfitseerimine, organisatsioon
 15. Thief MF, Frolov VP, Circo S. .. Veterinaar-san uurimine põhitõdesid tehnoloogia standardiseerimise zhivotnodstva tooteid. 2007
  Distsipliin "Loomade tervis uurimine põhitõdesid tehnoloogia ja standardimise loomsete saaduste" (lühendatult "vetsanekspertizy") uurib meetodid veterinaar-san ja techno-keemiliste uuringute loomsete saaduste (liha, kala, munad, piim jne) ja taimse (mesi, köögiviljad , puuviljad, juurviljad ja teised.) päritolust ning otsustada, kuidas neid rakendada. Lisaks objekti
 16. Kursuste. Kuluefektiivsus terapeutilised meetmed bronchopneumonia vasikad 2010
  Iseloomulik majanduse mõistmine majanduse kliimatingimuste Kliima Relief Taimestik Põhitegevused ja toitmine süsteemi analüüs majanduslikult finantstegevuse ettevõtte enda teadus- funktsioonid veterinaarteenistuse tegevus Veterinaaria arvestust farmis kirjanduse ülevaade mõiste haigus
 17. Kursuste. Diagnoosimine, ravi ja ennetamine jõupingutusi koos heartworm koerte territooriumil Dzeržinski linnaosa Volgograd 2010
  Sissejuhatus seaduse veterinaar-, sanitaar- ja epidemioloogilise uuringu ala, töökorralduse veterinaarkliinik, oma teadustöö tulemusi, järeldusi, nimekiri kasutatud