meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

G e n d e n o p e te r e M ja N ja S ja p o Märkus

5. peatükk arutatakse, kuidas looduslikud tunnused Inimese info töötlemine tekitab sooline stereotipizirovaniyu. Võib-olla meie kalduvus kategoriseerida inimesed põhineb nende kuuluvad konsolideerimisgruppi, on universaalne ja sõltumatu inimese aju struktuuri.

Lisaks loovutamise isiku teatavale soo esineb igas kultuuris tõttu, tõenäoliselt tööjaotuse soo ja teket kultuurinorme, mis edendavad soolist erinevust. Pidage meeles ka seda teooriat sotsiaalsete rollide Igli (Eagly, 1987). Selle teooria kohaselt eeldatakse, et sooliste stereotüüpide tekivad erinevad rollid, meeste ja naiste tööhõive. sooline jaotus erinevate sotsiaalsete rollide viib mingi sotsiaalsed normid, mille kohaselt meeste ja naiste käituda teatud viisil. Näiteks arvatakse, et naised on sensuaalne, väljendusrikas ja emotsionaalne kui mehed ja mehed on julge, iseseisev, enesekindel.

Kõige ulatuslikku katvust materjali valdkonnas kultuuride tõekspidamisi seotud erinevusi psühholoogilised tunnused meeste ja naiste (stereotüüpe soo tunnused) esitles täna psühholoogid John Williams (John Williams) ja Deborah parim (Deborah parim) oma raamatus "Mõõtmine stereotüübid seotud korrus: uuring kolmkümmend rahvaste »(mõõtmine sex stereotüübid: kolmekümne Nation uuring, 1990a). See algab järgmise avalduse:

"Kujutage ette, et räägi sõbrale, kes kirjeldab kahe tundmatu isik. Ühelt ütleb, et ta on julge, jõuline, tugev, domineeriv, iseseisev ja tugev, samas kui teine ​​on kirjeldatud kui õrn, sõltuv, unistav, emotsionaalne, tundeline , alistuvad ja nõrk ... Kui on lihtsam ette kujutada esimene inimese mees, ja teine ​​- naine, siis on just näidanud teadmisi sootunnuste stereotüübid, kas väärtust oma rahvuse on ilmselt sa ei pruugi olla Kanada, Peruu.?. Nigeerias, Pakistanis ja Jaapanis. kõigis neis riikides sisalduvad tunnused esimene grupp, loetakse suuremal määral iseloomulik meeste kui naiste puhul, ja funktsioone integreeritakse teine, peetakse iseloomulik kui meestel. "

Williams ja parim huvi kultuuridevaheline stereotüüpe sootunnuste, uskumusi psühholoogiline "koostis" naiste ja meeste vahel. Et määrata, milline psühholoogiline jooni peetakse iseloomustada rohkem naisi kui mehi, või vastupidi, Williams ja parim (1990) küsis naiste ja meeste õpilaste vanuses 25 riigis näitab, kui 300 tegi ta ettepaneku omadussõnu seotud meeste ja naiste kultuurile, et mis vastaja kuulub. Igas riigis koostöös autorid on teadlased soovitanud test küsimustiku. Viimane sai järgmise avalduse:

"Me oleme huvitatud uuringus nn tüüpilisi omadusi mehed ja tüüpiliste omaduste naised. On tõsi, et mitte kõik mehed ja kõik naised on sama. Kuid meie kultuuris mõned omadused tihti seotud rohkem mehi kui naisi, ja teised sageli tingitud naisi kui mehi.

Lehe paigutatud nimekirja 300 omadussõnu kasutatakse, et kirjeldada inimesi ... Iga omadussõna, siis tuleb otsustada, kas ta on sagedamini seotud mehed kui naised, või sagedamini naistel kui meestel ...

Sinu ülesanne - olla vaatleja ja aruandluse teostamist, mis on peamiselt seotud oma kultuuri, vastavalt nii meestele kui naistele. Käesoleva uurimuse ei sisalda tea, kas te arvate, et mehed ja naised on erinevad need parameetrid ja kas kinnitab omistamine erinevate omadustega mehed ja naised. "

48 kuni 300 sõna seotud ainult mehed vähemalt üheksateist kahekümne viies riigis (75% maad), ja 25. omistati ainult naistele. Nimekirja omadussõnad on esitatud tabelis. 6.1. Üldine reegel ütleb, et mehed tajuvad nii võimas, sõltumatu, agressiivne, domineeriv, aktiivne, julge, emotsioonivabalt, ebaviisakas, progressiivne ja tark.

Tabel 6.1.

 Omadused seotud ainult mehed või naised, vähemalt üheksateist kahekümne viies riigis

25 riigi hulgas: Austraalia, Inglismaa, Boliivia, Brasiilia, Venezuela, Saksamaa, Holland, Iisrael, India, Iirimaa, Itaalia, Kanada, Malaisia, Nigeeria, Uus-Meremaa, Norra, Pakistan, Peruu, Ameerika Ühendriigid, Trinidad, Soome, Prantsusmaa, Šotimaa , Lõuna-Aafrika ja Jaapan.

Allikas: J. E. Williams & D. L. parim, mõõtmine stereotüüpidest: multination Study. Copyright 1990 Sage Publications, Inc.

Vastupidi, naised nimetatakse sõltuvaks tasane, uje, nõrk, emotsionaalne, tundlik, õrn, unistav ja ebausklik. Siiski Williamsi ja parim märkida, et seal olid mõned erandid need "reeglid". Näiteks sõnad nagu ülbe, laisk, lärmakas ja kare, enamikus riikides on seotud meestele, kuid Nigeeria nad olid seotud naistega. Malaisia, omadussõnad "energiline" ja "mängulise" seotud naistega. Jaapani naised, mitte mehed, vaadelda hooplev ja ebameeldiv tagaotsitavaks. Parim ja Williams leidis ka, et riigiti erinev aste sooline diferentseeritus tunnused omistatakse neile. Mõnedes riikides, näiteks Saksamaal ja Malaisia ​​eristumine sugude kuulutamist, samas kui teised, nagu India ja Šotimaa, ei.

Kuna paljudes riikides on sõna, mis on seotud vastavalt koos meeste ja naiste erinevad oma suhtelist eelistust? Williams ja parim (1990) vastas sellele küsimusele abiga rühm 100 ameerika üliõpilased, kes hinnatud iga 300 omadussõnu skaalal eelistus.


Iga riik oli arvutamiseks puhul keskmiselt eelistust meeste ja naiste komplekti omadussõnu. Riigid oluliselt muutunud eelistustele, mis on seotud meeste ja naiste stereotüüpe. Näiteks Austraalia, Brasiilia, Peruu ja Itaalia mees stereotüübid olid üsna ebasoodsad, samal ajal kui Jaapan, Nigeeria, Lõuna-Aafrika ja Malaisia, nad olid soodsamad. Itaalias, Peruu ja Šotimaa toimus üsna positiivne seotud stereotüübid naiste, vaid Lõuna-Aafrikas, Nigeeria, Jaapani ja Malaisia, nad olid negatiivsed. Kahekümne viies riigis selgelt erinev eelistus meeste ja naiste stereotüübid täheldati ainult Soomes ja Trinidad. Ülejäänud kakskümmend kolm riiki üheteistkümnes mees stereotüübid on mõnevõrra rohkem eelistatud ja eelistab kaksteist naissoost stereotüübid. (Ettevaatust tuleb meeles pidada, et eelistus oli hinnanguliselt Ameerika õpilased, kuigi tegelikult eelistus võib sõltuda kultuuri, st. E., sama funktsioon võib tajuda negatiivset kultuuri, ja kui positiivset muu.)

Proovin seletada erinevusi riikide vahel, eelistades sooliste stereotüüpide Williams ja parim (1990), mida kohaldatakse näitajad majandusliku ja sotsiaalse arengu, samuti suuremad religioonid. Ainus oluline tegur oli religioon. Naised stereotüübid olid soodsamad nendes riikides, kelle traditsioonide hulka kummardamine jumalused ja püha nais- ja kus naised on lubatud osaleda usutalitustel. Näiteks katoliiklikes maades stereotüüpide seotud naised olid üldiselt positiivsed kui protestantliku (katoliikluse seal ja kultus Neitsi Maarja ja nunnad). Pakistanis, naiste stereotüübid on palju negatiivseid kui Indias. Islami teoloogia Pakistan kõiki olulisi usujuhid - meeste ja riitusi läbi ainult mehed. Vastupidi, indiaanlased - Hinduism järgijad, kes uuris Williams ja parim, millele järgneb religioossed traditsioonid, mis sisaldab kummardamine naisjumalused. Nii mehed kui naised teenivad Hindu templid ja vastutavad täitmise riitusi.

Williams ja parim (Williams & parim, 1990a) tunnistas, et nad on saanud informatsiooni selle kohta, kuidas lähedaste aste eelistab meeste ja naiste stereotüübid, mis on ootamatu, arvestades laialt levinud, arvates, et mehelik tunnused sotsiaalselt atraktiivsemaks. Nad leidsid, et suur atraktsioon mees stereotüübid ei toimu mitte nii palju, sest oma "positiivse" tõttu neid seostatakse tugevuse ja tegevuse. Selle hüpoteesi kontrollimiseks palusid nad ühte gruppi, mis koosneb 100-Ameerikast pärit üliõpilastele, 300 omadussõnade hinnata skaalal "tugev / nõrk", ja teine ​​grupp 100 noort - sama omadussõnu hinnata skaalal "aktiivne / passiivne". Siis, iga riigi keskmisest aktiivsuse skoori arvutatakse naiste stereotüübid, tegevusi mees stereotüüpide tugevus naiste stereotüübid ja lõpuks sundida mees stereotüübid. Tulemused? Kõigis riikides, naiste mudelid hinnati kui passiivsemad ja nõrk võrreldes meessoost.

Varem selles raamatus, tõdeti, et mehelikkus on tavaliselt seotud konkurentsi, autonoomia, soov omada kontrolli, samas naiselikkus on seotud inimsuhete koostoime, seltsivus, samuti teadmisi ja aktiivset väljendus oma tundeid (Ickesi & Barnes, 1978). Selline teadlaste Bakan (Bakan, 1966), need mõisted on jagatud kahte suurde rühma: tegevust ja suhtlemist, millest esimene on seotud mees, ja teine ​​- naissoost. Williams ja Best (Williams & Best, 1990a) leidsid, et parameetrid meetme seostatakse sageli meessoost stereotüübid ja parameetrid interaktsiooni - naistega.

Vaatamata sellele, et Williams ja parim (Williams & parim, 1990a) tuvastanud erinevusi astet vahe meeste ja naiste stereotüübid erinevates riikides, samuti mõningaid erinevusi sisu ise stereotüüpe, üldine iseloom need tulemused viitavad üllatav pankulturnoe sarnasused sooliste stereotüüpide. Kas see tunnistust põhimõtteliselt sarnased pankulturnoe bioloogilised erinevused meeste ja naiste vahel? Williams ja parim ei arva nii. Nad leidsid, et sooliste stereotüüpide tekkinud ammustest aegadest ja on pärit selline tööjaotus, kus naised on peamiselt vastutavad majapidamistööd, samas kui mehed töötavad väljaspool kodu. Nad väitsid, et kuna selline tööjaotus täna ikka on nii, on endiselt olemas ja mees stereotüüpide tegevusi ja naiste stereotüübid suhtlemist. Williams ja parim ennustada, et need rollid muutuvad soolised stereotüübid tuleb muuta ka. Selle toetuseks, leidsid nad, et riikides, kus majandus kasvab ning üha enam naisi töötab väljaspool kodu, soo-roll ideoloogia (uskumused, milliseid rolle kehtivad nii meestele kui naistele) muutunud liberaalsemaks (Williams & parim, 1990 b). Seginer ja tema kolleegid (Seginer et al., 1990) leiti ka erinevusi soo-roll ideoloogia vahel Iisraeli juudid ja araablased, kajastades soolise rolli erinevused kahe kultuuri.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

G e n d e n o p e te r e M ja N ja S ja p o Märkus

 1. uppumisest
  Blue. Seda iseloomustab asjaolu, et inimesel on halli-sinakas näonaha ja keha, roosakas vaht. 1. päästja uppumisest vees: ujuda tagasi käsivarrekauguses, juuksed, kõrvad, jne 2. kaldal: oma kõhtu alla panna oma reie ;. 2 sõrmed suhu. Kahvatumaks. Helehalli värvi, tavaliselt talvel. Abi kujul elustamine, ja siis soojuseks.
 2. Burlak MP, Jakovlev GI .. suunised pakkumise kiirabi, 2009
  Külmumist ja hüpotermia kokku. Elektrivooluga. Burns. Gastroenteroloogia. Endokrinoloogia. Nefroloogia. Kardioloogia. Kopsu Uppumine. Biochemical parameetrid verd. Sümptomid, esmaabi, esmaabi, esmaabi, eriarstiabi
 3. Esmaabi põletuste, külmumist, soojuse ja päikesepiste, uppumine
  Esmaabi põletuste, külmumist, soojuse ja päikesepiste,
 4. uppumisest
  Uppumine - hingamisteede sulgemine on vesi, muda või mõne muu vedelikuga. Kui uppumise surm saabub 2-3 minuti tingitud hapnikupuudus organismis. Toime keha äkiline kiire jahutamine või väike kogus vett siseneb ülemiste hingamisteede, eriti nina, see võib tekitada hetkelise südamepuudulikkus. Esmaabi. Kannatanu nii palju kui võimalik
 5. uppumisest
  Uppumine - on lämbus põhjustatud vette kastmise. Uppumine ei ole alati kaasas püüdlust vett. Lisaks vee aspiratsiooni lämbus areneb väljendatud intrapulmonaalse manööverdamine. Ellujäämine sõltub intensiivsus ja kestus hüpoksia ja vee temperatuur. Patofüsioloogia Kuigi mahu aspireeritud vesi on tavaliselt väikesed, sageli uppumisest
 6. Häll. Vastused piletid esmaabi, 2011
  Avatud vigastusi. Tüübid haavad. Mõiste sidemeid. Tingimused sidumisel. PMP. Verejooks. Risk verekaotus. Võimalusi, et peatada verejooksu. Verevalumid. Nihestused, lihasesse. Mõiste, funktsioone, PMP. Nihestus. Määrata märke. PMP. Traumaatiline toksikoos. Traumaatiline lämbus. Uppumine. Liigid märke. PMP. Elektrivooluga. Toimemehhanism elektrivoolu.
 7. Proovi küsimustele sisu osa
  1. Mõiste narkootikumide ja ravimvormi. Hard, pehme ja vedelad ravimvormid. 2. tüüpi ravimite toimet organismile (kohalikud, resorptiivsete, etiotropic sümptomaatiline). Mõiste kogunemine (akumulatsioon), narkomaania, sõltuvus, isikupärasus (ülitundlikkus), sünergia ja antagonism tegevus. 3. Ravimi annust
 8. ORGANISATSIOONI esmaabi LAEVAD ILMA meditsiinitöötajad
  Reisi ajal laevade ilma meditsiinilise personali esmaabi anda patsientidele või ohvrite lasub vanemtüürimees. Läbi tungivat meetmed peaksid olema suunatud peamiselt eemaldamise oht elule ja ennetamise tüsistuste tõttu haiguse või vigastuse. Mate peab teadma: - organisatsiooni ja eesmärkide esimene
 9. Kokkuvõte. kooma 2010
  Mõiste koomas, keegi sellist sügavust kooma, aju kooma, põhimõtteid care, diabeetiline kooma ureemilistest kooma, maksa kooma, põhimõtteid esmaabi on koomas
 10. Esmaabi uppumine
  Täielik lõpetamist hapniku kopsudesse nimetatakse uneapnoe. Surm saabub kiiresti sel juhul 2 kuni 3 minutit. On olemas kahte tüüpi uppumine: tõeline sinine või uppumine kus vesi täidab kopsud ja kahvatu uppumine kui vees ei tungi kopsudesse. Blue tüüpi uppumine esineb soojem kuu suplemine magevees tiik, jõgi, järv. Hukku mitte kohe
 11. Esmaabi elektrilöögi, uppumine, soojuse ja päikesepiste
  Kui avatud elektrivool võttes kohaliku ja üldise muutustega organismis. Kohalikud muutused on iseloomulik välimus niinimetatud elektrometok - põletused kujul kollakaspruun või valkjas laigud. Üldised muutused, mis on seotud masendav mõju elektrivool kesknärvisüsteemi, südame-veresoonkonna ja hingamiselundkonna. See võimalik teadvusekaotus, krambid,
 12. uppumisest
  Keskmes on uppumine vedelik aspireeritud ülemiste hingamisteede ja kopsude. Autor tüübid ja põhjused uppumine eristatakse: tõeline (primaarne, "märg"), asfiksicheskoe ( "kuiv"), "minestus" ja sekundaarne uppumine. Kui see on tõene uppumine kopsudesse ohver saab suures koguses vett (mitte vähem kui 10-12 ml / kg kehamassi kohta). Eristada tõsi uppumine värske ja merevees oma
 13. varjatud
  Uppumine - akuutse patoloogiline seisund, mis tekib, kui mõjub vedeliku (tavaliselt vesi), seoses sellega, mida on raske või täielikult peatab gaasivahetus õhuga keskkonnas, hoides anatoomiline süsteemi terviklikkusele väliste hingamist. Eristada tõsi, asfiksichesky ja "Cinco pal" patogeneetilised tüüpi uppumine. Tõsi - vee aspiratsiooni asfiksichesky - refleks
 14. Küsimused meditsiinis. PMP vigastustega.
  Avatud vigastusi. Tüübid haavad. Mõiste sidemeid. Tingimused sidumisel. PMP. 2. Verejooks. Risk verekaotus. Võimalusi, et peatada verejooksu. 3. vigastusi. Nihestused, lihasesse. Mõiste, funktsioone, PMP. 4. nihestus. Määrata märke. PMP. 5. Traumaatiline toksikoos. 6. Traumaatiline lämbus. 7. Uppumine. Liigid märke. PMP. 8. elektrilöögi. mehhanism
 15. Avarii tingimused erinevaid kahjustusi
  Avarii tingimused - riigi inimkeha, kus on olemas reaalne oht tervisele ja isegi elu mehe puhul puudumine arstiabi teda. Sellised tingimused võivad olla tingitud erinevate vigastuste (väline kokkupuude) või haigusi või funktsionaalsete häirete (sisemised põhjused). Hädaolukord on iseloomulik järsku, võib ta
 16. KIRJANDUS
  1. Rahvusvaheline juhised Esmaabi laevadel. -Geneva, 1970. - 393 lk. - (World Health Organization). 2. Rahvusvaheline suunised esmaabi laevadel. - Genf, 1992 - (World Health Organization). 3. Anda esmaabi laevadel laevastiku kalatööstus ilma meditsiinilise personali: Proc. toetust. -
 17. Toimetanud prof. DF Kostyuchek. Workshop esmaabi günekoloogia 2005
  Väljaanne hõlmab kõige teemadele hädaolukorra tingimustes ja esmaabi günekoloogia, ebapiisavalt kaetud õpikutes, kuid väga teoreetiline ja praktiline tähendus. Iga teema, sest olukorrast probleem ja programm ravi ja diagnostilisi meetmeid haigused, mis vajavad hädaabi töötuba on mõeldud õpilastele, V ja VI
 18. Üldised omadused hädaolukordades
  Mõiste "kiirabiauto" tähendab patsiendi seisundist, kus on füsioloogiliste funktsioonide häired ja haigused erinevad süsteemid, mida ei ole võimalik taastada meelevaldselt iseregulatsioon ja vajavad kohest (häda) ravi. Areng eluohtlikuks kaasneb ootamatu haigestumise, õnnetused
 19. Vertkin AL .. Kiirabi: A Guide for parameedikud ja õed, 2011

 20. Nagnibeda L. Pavlov. Avarii tingimused sünnitusabi ja günekoloogia kohta prehospital 2000
  Käsiraamat on esitatud materjale meditsiini- ja taktikaline meropriyatnyh prehospital hädaabi kõigis sünnitusabi ja günekoloogia. Käsiraamat kajastab probleeme tunnustamise ja hindamise hädaolukordades poegivatel, sünnitusjärgne ja vastsündinud, tehnikaid ja meetodeid stabiliseerumise ja ennetamise tüsistuste elu-tugifunktsioonide käigus patsientide transportimine haiglasse, samuti